Pantamera Mörkröd Medellätt (2016/17)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Mörkröd Medellätt Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-01 16:15 150304003 Rotebro IS IBK - Vaxholms IBF 3 - 5 Lars Sundlöf, Fredrik Hallenberg Sollentuna sim och sporthall
2016-10-01 16:30 150304002 Nacka Wallenstam IBK (C) - Täby FC 2 - 2 Felix Fernström, Kevin Neemé Ormingehallen
2016-10-01 18:30 150304005 Grimsta AIK - Stäkets Idrottsförening 5 - 2 Jan Lingemark, Fadi Saffo Väsby skolan
2016-10-02 20:00 150304001 Sigtuna IF IBK - AIK IBF 2 - 6 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Prästängshallen
2016-10-08 14:30 150304008 Vaxholms IBF - Nacka Wallenstam IBK (C) 4 - 10 David Berger, Dennis Svensson Vaxholm innebandyhallen
2016-10-09 09:00 150304009 Täby FC - Sigtuna IF IBK 8 - 5 Lars Reuterhagen, Simon Åbom Grindtorpshallen
2016-10-09 10:15 150304006 Stäkets Idrottsförening - Hässelby SK IBK 1 - 6 Robin Wirström, Mats Järnmark Kallhälls sporthall
2016-10-09 15:45 150304010 AIK IBF - Järfälla IBK 7 - 2 Shabbir Ahmed, Stefano Bianque Ulriksdalshallen
2016-10-15 14:00 150304014 Rotebro IS IBK - Stäkets Idrottsförening 3 - 3 Per Ove Åman, Peter Gustafsson Saliba Rotebrohallen (Nya)
2016-10-16 10:15 150304015 Hässelby SK IBK - Grimsta AIK 2 - 2 Per Sundvall, Jesper Roth Hässelbyhallen
2016-10-16 14:30 150304012 Sigtuna IF IBK - Vaxholms IBF 5 - 4 Jonas Sandberg, Fredrik Nensén Prästängshallen
2016-10-16 15:45 150304011 Järfälla IBK - Täby FC 4 - 7 Michael Leimer, Robert Milerud Kallhälls sporthall
2016-10-22 08:00 150304016 Grimsta AIK - Rotebro IS IBK 7 - 2 Stefano Bianque, Arne Brovig Väsby skolan
2016-10-22 17:15 150304019 Vaxholms IBF - Järfälla IBK 5 - 4 Karl Hurtig, Lars Samuelsson Vaxholm innebandyhallen
2016-10-23 11:00 150304017 Stäkets Idrottsförening - Nacka Wallenstam IBK (C) 10 - 3 Håkan Taxén, Wen-chung Tsai Kallhälls sporthall
2016-10-23 14:00 150304020 Täby FC - AIK IBF 1 - 2 Ulf Jonsson, Karl Hurtig Grindtorpshallen
2016-10-29 16:15 150304024 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK 2 - 5 Aldin Imamovic, Hannes Hovmöller Rotebrohallen (Nya)
2016-10-30 09:00 150304022 Sigtuna IF IBK - Stäkets Idrottsförening 9 - 2 Jonas Sandberg, Jan Lingemark Prästängshallen
2016-10-30 14:00 150304025 AIK IBF - Vaxholms IBF 4 - 1 Mats Andersson, Elias Grafström Ulriksdalshallen
2016-10-30 16:15 150304023 Nacka Wallenstam IBK (C) - Grimsta AIK 6 - 2 Jonas Jatko, Daniel Karlsson Ormingehallen
2016-11-12 15:30 150304030 Vaxholms IBF - Täby FC 5 - 6 Roland Nester, Christian Högberg Vaxholm innebandyhallen
2016-11-12 18:15 150304027 Grimsta AIK - Sigtuna IF IBK 7 - 4 William Grafström, Stefano Bianque Väsby skolan
2016-11-13 11:00 150304028 Stäkets Idrottsförening - Järfälla IBK 2 - 3 Niklas Forsman, Fredrik Hallenberg Kallhälls sporthall
2017-02-19 17:45 150304026 Hässelby SK IBK - Nacka Wallenstam IBK (C) 2 - 8 Didrik Axen, Aldin Imamovic Ormingehallen
2016-11-19 16:45 150304033 Nacka Wallenstam IBK (C) - Rotebro IS IBK 4 - 2 Fredrik Hallenberg, Rasmus Fernström Ormingehallen
2016-11-20 11:30 150304031 Järfälla IBK - Grimsta AIK 1 - 3 Joakim Levin, Gustav Levin Viksjö Sporthall
2016-11-20 12:00 150304032 Sigtuna IF IBK - Hässelby SK IBK 5 - 7 Lars Reuterhagen, Fredrik Nensén Prästängshallen
2016-11-20 15:15 150304035 AIK IBF - Stäkets Idrottsförening 6 - 5 Mikael Lemker, Torbjörn Lundin Ulriksdalshallen
2016-11-26 13:30 150304036 Rotebro IS IBK - Sigtuna IF IBK 3 - 5 Mario Mallengren, Per Sundvall Rotebrohallen (Nya)
2016-11-26 17:45 150304037 Hässelby SK IBK - Järfälla IBK 3 - 2 Stefano Bianque, Lars Reuterhagen Riddersvik
2016-11-27 16:30 150304039 Stäkets Idrottsförening - Täby FC 2 - 1 Erik Hellgren, Imtiaz Karim Kallhälls sporthall
2016-12-17 14:30 150304038 Grimsta AIK - AIK IBF 1 - 6 Daniel Karlsson, Magnus Johansson Väsby skolan
2016-12-03 16:45 150304044 Täby FC - Grimsta AIK 6 - 3 Magnus Johansson, Johan Hillergren Grindtorpshallen
2016-12-04 14:45 150304043 Vaxholms IBF - Stäkets Idrottsförening 7 - 3 Dennis Svensson, Martin Svensson Vaxholm innebandyhallen
2016-12-04 15:00 150304045 AIK IBF - Hässelby SK IBK 3 - 4 Malin Holm, Wen-chung Tsai Ulriksdalshallen
2016-12-04 17:15 150304042 Sigtuna IF IBK - Nacka Wallenstam IBK (C) 2 - 1 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Prästängshallen
2016-12-04 17:30 150304041 Järfälla IBK - Rotebro IS IBK 3 - 3 Jörgen Olsson, Jan-Olov Cederholm Viksjö Sporthall
2016-12-10 14:30 150304047 Rotebro IS IBK - AIK IBF 1 - 2 Fredrik Landin, Erik Hellgren Rotebrohallen (Nya)
2016-12-10 16:45 150304048 Hässelby SK IBK - Täby FC 5 - 3 Peter Larsson, Hampus Fändrik Riddersvik
2016-12-11 15:00 150304049 Grimsta AIK - Vaxholms IBF 8 - 4 Lucas Edberg, Mimma Spasic Väsby skolan
2016-12-11 16:45 150304046 Nacka Wallenstam IBK (C) - Järfälla IBK 6 - 1 Tony Verho, Fredrik Landin Ormingehallen
2016-12-17 11:30 150304054 Täby FC - Rotebro IS IBK 4 - 5 Lucas Edberg, Per Sundvall Grindtorpshallen
2016-12-18 12:45 150304053 Vaxholms IBF - Hässelby SK IBK 5 - 2 Martin Svensson, Dennis Svensson Vaxholm innebandyhallen
2016-12-18 15:45 150304055 AIK IBF - Nacka Wallenstam IBK (C) 2 - 5 Håkan Taxén, Linus Warrenstein Ulriksdalshallen
2016-12-18 16:00 150304051 Järfälla IBK - Sigtuna IF IBK 5 - 3 Vilhelm Nordström, Daniel Eklund Viksjö Sporthall
2017-01-14 17:45 150304059 Täby FC - Nacka Wallenstam IBK (C) 5 - 4 Mats Järnmark, Lucas Edberg Grindtorpshallen
2017-01-15 09:00 150304060 AIK IBF - Sigtuna IF IBK 4 - 2 Aarre Hietanen, Fredrik Hallenberg Ulriksdalshallen
2017-01-15 10:00 150304056 Stäkets Idrottsförening - Grimsta AIK 5 - 4 Andreas Briselius, Joakim Nothén Kallhälls sporthall
2017-01-15 14:45 150304058 Vaxholms IBF - Rotebro IS IBK 5 - 1 Per Ove Åman, Per Calmén Vaxholm innebandyhallen
2017-01-14 18:00 150304061 Järfälla IBK - AIK IBF 3 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Kallhälls sporthall
2017-01-21 16:30 150304063 Nacka Wallenstam IBK (C) - Vaxholms IBF 7 - 4 Fredrik Hallenberg, Anders Hillebrink Ormingehallen
2017-01-22 16:45 150304062 Sigtuna IF IBK - Täby FC 3 - 0 Jonas Sandberg, Edward Swartling Prästängshallen
2017-01-22 17:30 150304065 Hässelby SK IBK - Stäkets Idrottsförening 2 - 4 Andreas Briselius, Joakim Nothén Hässelbyhallen
2017-01-28 17:45 150304070 Täby FC - Järfälla IBK 6 - 1 Lucas Edberg, Fredrik Hallenberg Grindtorpshallen
2017-01-29 09:45 150304067 Stäkets Idrottsförening - Rotebro IS IBK 2 - 2 Stefano Bianque, Magnus Berg Kallhälls sporthall
2017-01-29 16:00 150304066 Grimsta AIK - Hässelby SK IBK 7 - 4 Daniel Bäckner, Fredrik Nensén Väsby skolan
2017-01-29 17:00 150304069 Vaxholms IBF - Sigtuna IF IBK 2 - 9 Lars Samuelsson, Per Sundvall Vaxholm innebandyhallen
2017-02-04 10:15 150304074 Rotebro IS IBK - Grimsta AIK 2 - 3 Daniel Kölborn, Peter Kirch Sollentuna sim och sporthall
2017-02-04 11:00 150304073 Nacka Wallenstam IBK (C) - Stäkets Idrottsförening 8 - 2 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Myrsjöskolan
2017-02-05 13:30 150304071 Järfälla IBK - Vaxholms IBF 5 - 1 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Kallhälls sporthall
2017-02-12 15:00 150304075 AIK IBF - Täby FC 5 - 2 Felix Wursé, Anders Thonberg Tallbackaskolan
2017-02-11 12:30 150304080 Vaxholms IBF - AIK IBF 6 - 3 Ken Johansson, Arne Brovig Vaxholm innebandyhallen
2017-02-11 12:45 150304076 Hässelby SK IBK - Rotebro IS IBK 2 - 2 Per Calmén, Daniel Bäckner Hässelbyhallen
2017-02-12 16:00 150304077 Grimsta AIK - Nacka Wallenstam IBK (C) 5 - 9 Mats Järnmark, David Norman Väsby skolan
2017-02-12 18:00 150304078 Stäkets Idrottsförening - Sigtuna IF IBK 2 - 1 Mats Andersson, Imtiaz Karim Viksjö Sporthall
2017-02-17 19:30 150304083 Nacka Wallenstam IBK (C) - Hässelby SK IBK 8 - 3 Mats Andersson, Fredrik Hallenberg Ormingehallen
2017-02-19 15:00 150304081 Järfälla IBK - Stäkets Idrottsförening 3 - 0 Theodore Hurtig, Fredrik Leander Viksjö Sporthall
2017-02-19 16:00 150304082 Sigtuna IF IBK - Grimsta AIK 2 - 2 Simon Bernhardsson, Stefano Bianque Prästängshallen
2017-02-19 18:00 150304084 Täby FC - Vaxholms IBF 2 - 9 Lars Samuelsson, Per Sundvall Grindtorpshallen
2017-03-11 11:15 150304086 Rotebro IS IBK - Nacka Wallenstam IBK (C) 1 - 6 Erik Hellgren, Imtiaz Karim Rotebrohallen (Nya)
2017-03-11 18:30 150304088 Grimsta AIK - Järfälla IBK 3 - 6 Jonas Sandberg, Jan Lingemark Väsby skolan
2017-03-12 11:30 150304089 Stäkets Idrottsförening - AIK IBF 1 - 5 Magnus Westerberg, Arne Brovig Kallhälls sporthall
2017-03-12 18:15 150304087 Hässelby SK IBK - Sigtuna IF IBK 3 - 6 Andreas Briselius, Joakim Nothén Hässelbyhallen
2017-03-19 12:15 150304092 Sigtuna IF IBK - Rotebro IS IBK 4 - 2 Jonas Sandberg, Edward Swartling Prästängshallen
2017-03-19 18:00 150304095 AIK IBF - Grimsta AIK 5 - 3 David Norman, Lucas Edberg Ulriksdalshallen
2017-03-19 18:30 150304094 Täby FC - Stäkets Idrottsförening 2 - 2 Fredrik Hallenberg, Mats Järnmark Grindtorpshallen
2017-03-24 17:30 150304091 Järfälla IBK - Hässelby SK IBK 4 - 6 Erik Hellgren, Lucas Edberg Viksjö Sporthall
2017-03-25 16:45 150304098 Hässelby SK IBK - AIK IBF 6 - 2 Mats Järnmark, Erik Hellgren Riddersvik
2017-03-25 17:30 150304097 Rotebro IS IBK - Järfälla IBK 5 - 4 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Rotebrohallen (Nya)
2017-03-26 12:15 150304100 Stäkets Idrottsförening - Vaxholms IBF 6 - 7 Robert Milerud, Jesper Roth Kallhälls sporthall
2017-03-26 14:45 150304099 Grimsta AIK - Täby FC 1 - 3 Magnus Westerberg, Ulf Jonsson Väsby skolan
2017-03-26 16:30 150304096 Nacka Wallenstam IBK (C) - Sigtuna IF IBK 9 - 5 Shabbir Ahmed, Tony Verho Ormingehallen
2017-04-01 14:30 150304103 Vaxholms IBF - Grimsta AIK 3 - 11 Niklas Wedin, Lucas Edberg Vaxholm innebandyhallen
2017-04-01 16:30 150304104 Täby FC - Hässelby SK IBK 2 - 9 Lars Reuterhagen, Daniel Skantze Grindtorpshallen
2017-04-02 18:00 150304101 Järfälla IBK - Nacka Wallenstam IBK (C) 1 - 11 Peter Gustafsson Saliba, Erik Hellgren Viksjö Sporthall
2017-04-02 18:00 150304105 AIK IBF - Rotebro IS IBK 5 - 1 Ulf Jonsson, Jonas Edström Ulriksdalshallen
2017-03-25 11:00 150304109 Hässelby SK IBK - Vaxholms IBF 14 - 12 Fredrik Berglund Sonesson, Jan Lingemark Riddersvik
2017-04-08 09:00 150304108 Rotebro IS IBK - Täby FC 9 - 1 Christian Högberg, Martin Johansson Sollentuna sim och sporthall
2017-04-08 17:15 150304106 Sigtuna IF IBK - Järfälla IBK WO (5 - 0) Jonas Sandberg, Edward Swartling Prästängshallen
2017-04-09 17:45 150304107 Nacka Wallenstam IBK (C) - AIK IBF 6 - 2 Fredrik Landin, Oscar Forstadius Ormingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nacka Wallenstam IBK (C) 18 14 1 3 113-55 58 43
2. AIK IBF 18 13 0 5 73-52 21 39
3. Hässelby SK IBK 18 10 2 6 85-78 7 32
4. Sigtuna IF IBK 18 9 1 8 77-67 10 28
5. Grimsta AIK 18 8 2 8 77-72 5 26
6. Vaxholms IBF 18 8 0 10 89-103 -14 24
7. Täby FC 18 7 2 9 61-76 -15 23
8. Stäkets Idrottsförening 18 5 3 10 54-77 -23 18
9. Järfälla IBK 18 5 1 12 52-80 -28 16
10. Rotebro IS IBK 18 3 4 11 49-70 -21 13
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Mörkröd Medellätt Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-01 09:45 150305004 Salems IF - Djurgårdens IF IBS 3 - 7 Fredrik Hallenberg, Kim Svedberg Skogsängshallen
2016-10-01 18:30 150305003 Älta IF - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 4 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Järla Sporthall
2016-10-08 15:30 150305008 Älvsjö AIK IBF (B) - Mariebergs SK 12 - 4 Mats Andersson, Vilhelm Nordström Sätrahallen
2016-10-08 17:30 150305010 Ängby IF - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 11 Mats Järnmark, Jonas Jatko Stora Mossen 1
2016-10-09 12:30 150305007 Djurgårdens IF IBS - Älta IF 1 - 7 Petra Dynesius, Daniel Eklund Engelbrektshallen
2016-10-15 11:00 150305013 Mariebergs SK - Djurgårdens IF IBS 4 - 10 Hampus Höglin, Anton Höglin Liljeholmshallen 1
2016-10-16 12:15 150305015 Salems IF - IBF Offensiv Lidingö 1 - 4 Marco Svenström, Jonas Broström Skogsängshallen
2016-10-22 14:15 150305019 Älvsjö AIK IBF (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 5 Thomas Gjutarenäfve, Håkan Taxén Sätrahallen
2016-10-22 17:00 150305016 IBF Offensiv Lidingö - Älta IF 4 - 5 Leif Karlsson, Daniel Karlsson Bodals Bollhall
2016-10-29 15:15 150305021 Nacka Wallenstam IBK (B) - Djurgårdens IF IBS 14 - 4 Anders Thonberg, Oscar Forstadius Ormingehallen
2016-10-29 16:30 150305024 Älta IF - Salems IF 10 - 3 Shabbir Ahmed, Erik Nyman Järla Sporthall
2016-10-29 19:15 150305023 Mariebergs SK - IBF Offensiv Lidingö 6 - 6 Marco Svenström, Jonas Jatko Engelbrektshallen
2017-01-28 16:00 150305025 Ängby IF - Älvsjö AIK IBF (B) 7 - 3 Joakim Levin, Gustav Levin Hässelbyhallen
2016-11-12 16:15 150305029 Djurgårdens IF IBS - Ängby IF 3 - 3 Vilhelm Nordström, Niklas Forsman Engelbrektshallen
2016-11-13 13:15 150305026 Salems IF - Mariebergs SK 3 - 3 Aldin Imamovic, Mats Andersson Skogsängshallen
2016-11-19 16:45 150305033 Mariebergs SK - Älta IF 4 - 3 Jonas Robertson, Stefano Bianque Engelbrektshallen
2016-11-20 12:00 150305031 Nacka Wallenstam IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö 2 - 1 Felix Fernström, Emil Pagrot Ormingehallen
2016-11-13 17:30 150305040 Djurgårdens IF IBS - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 3 Björn Larsson, Mats Andersson Skanstullshallen
2016-11-26 17:00 150305038 IBF Offensiv Lidingö - Ängby IF 4 - 6 Sebastian Zetterberg, Viktor Bollvik Karlsson Bodals Bollhall
2016-11-27 19:30 150305037 Salems IF - Nacka Wallenstam IBK (B) 6 - 4 Kim Svedberg, Shabbir Ahmed Skogsängshallen
2016-12-03 15:15 150305041 Nacka Wallenstam IBK (B) - Älta IF 12 - 2 Anders Westerberg, Jonas Håmark Ormingehallen
2016-12-03 18:30 150305045 Ängby IF - Salems IF 5 - 3 Erik Hellgren, Malin Holm Stora Mossen 1
2016-12-10 15:45 150305047 Älta IF - Ängby IF 1 - 3 Stefano Bianque, Kevin Neemé Järla Sporthall
2016-12-10 16:15 150305046 Mariebergs SK - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 9 Shari Tingman, Anders Westerberg Eriksdalshallen
2016-12-10 19:00 150305049 IBF Offensiv Lidingö - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 6 Daniel Karlsson, Per Sundvall Bodals Bollhall
2016-12-17 16:45 150305052 Djurgårdens IF IBS - IBF Offensiv Lidingö 1 - 2 Marcus Grapne, Johan Zahn Engelbrektshallen
2016-12-17 17:15 150305055 Mariebergs SK - Ängby IF 7 - 7 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Hässelbyhallen
2016-12-18 09:15 150305053 Älvsjö AIK IBF (B) - Salems IF 4 - 3 Gustav Persson, Marcus Grapne Västertorpshallen
2017-01-14 12:15 150305058 Älvsjö AIK IBF (B) - Älta IF 4 - 8 Anton Höglin, Hampus Höglin Liljeholmshallen 1
2017-01-14 13:30 150305057 Djurgårdens IF IBS - Salems IF 9 - 5 Anton Höglin, Hampus Höglin Liljeholmshallen 1
2017-01-21 13:45 150305063 Mariebergs SK - Älvsjö AIK IBF (B) WO (5 - 0) Abbe Lami, Sadjad Nima Gärdeshallen
2017-01-22 16:45 150305061 Nacka Wallenstam IBK (B) - Ängby IF 8 - 5 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Ormingehallen
2017-02-19 14:30 150305064 Älta IF - Djurgårdens IF IBS 5 - 2 Sadjad Nima, Abbe Lami Stavsborgshallen
2017-01-28 13:15 150305066 IBF Offensiv Lidingö - Salems IF 8 - 2 Mattias Nordlund, Felix Wursé Bodals Bollhall
2017-01-28 19:00 150305068 Djurgårdens IF IBS - Mariebergs SK 1 - 4 Stefano Bianque, Felix Wursé Engelbrektshallen
2017-02-04 12:15 150305071 Nacka Wallenstam IBK (B) - Älvsjö AIK IBF (B) 6 - 3 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Myrsjöskolan
2017-03-19 15:00 150305074 Älta IF - IBF Offensiv Lidingö 6 - 5 Kenny Ly, Robin Berger Stavsborgshallen
2017-02-11 13:15 150305080 Älvsjö AIK IBF (B) - Ängby IF 3 - 6 Patrik Andersén, Didrik Axen Sätrahallen
2017-02-11 14:15 150305077 IBF Offensiv Lidingö - Mariebergs SK 9 - 5 Mats Andersson, William Albrecht Bodals Bollhall
2017-02-11 16:45 150305079 Djurgårdens IF IBS - Nacka Wallenstam IBK (B) 5 - 4 Thomas Gjutarenäfve, Sadjad Nima Skanstullshallen
2017-02-12 16:15 150305076 Salems IF - Älta IF 1 - 8 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Skogsängshallen
2017-02-18 16:45 150305083 Mariebergs SK - Salems IF 4 - 4 Johan Zahn, Marcus Grapne Engelbrektshallen
2017-02-18 17:15 150305085 Ängby IF - Djurgårdens IF IBS 3 - 2 Stefano Bianque, Mats Järnmark Hässelbyhallen
2017-03-11 14:45 150305088 IBF Offensiv Lidingö - Nacka Wallenstam IBK (B) 2 - 5 Abbe Lami, Sadjad Nima Bodals Bollhall
2017-03-12 11:00 150305086 Älta IF - Mariebergs SK 3 - 3 Sebastian Zetterberg, Viktor Bollvik Karlsson Fisksätra sporthall
2017-03-15 20:15 150305093 Älvsjö AIK IBF (B) - Djurgårdens IF IBS 5 - 2 Roland Nester, Aldin Imamovic Liljeholmshallen 1
2017-03-18 17:30 150305095 Ängby IF - IBF Offensiv Lidingö 8 - 4 Erik Hellgren, Imtiaz Karim Hässelbyhallen
2017-03-19 18:00 150305091 Nacka Wallenstam IBK (B) - Salems IF 2 - 1 Johan Larsson, Johan Ståhl Ormingehallen
2017-03-25 17:15 150305097 Älta IF - Nacka Wallenstam IBK (B) 8 - 3 Håkan Taxén, Didrik Axen Järla Sporthall
2017-03-26 14:00 150305098 Salems IF - Ängby IF 3 - 9 Marko Maikkunen, Jouni Kekkonen Skogsängshallen
2017-04-01 18:00 150305105 Ängby IF - Älta IF 5 - 10 Imtiaz Karim, Felix Wursé Stora Mossen 1
2017-04-02 09:15 150305103 Älvsjö AIK IBF (B) - IBF Offensiv Lidingö 6 - 4 Shabbir Ahmed, Sadjad Nima Västertorpshallen
2017-04-02 15:45 150305101 Nacka Wallenstam IBK (B) - Mariebergs SK 6 - 4 Rasmus Fernström, Felix Fernström Ormingehallen
2017-04-08 13:30 150305107 Ängby IF - Mariebergs SK 6 - 4 Imtiaz Karim, Mario Mallengren Ärvingehallen
2017-04-08 15:00 150305109 Salems IF - Älvsjö AIK IBF (B) 2 - 10 Thomas Gjutarenäfve, Erik Nyman Skogsängshallen
2017-04-08 17:30 150305110 IBF Offensiv Lidingö - Djurgårdens IF IBS WO (5 - 0) Bodals Bollhall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nacka Wallenstam IBK (B) 14 11 0 3 91-51 40 33
2. Älta IF 14 10 1 3 81-54 27 31
3. Ängby IF 14 9 2 3 76-66 10 29
4. Älvsjö AIK IBF (B) 14 6 0 8 67-67 0 18
5. IBF Offensiv Lidingö 14 5 1 8 63-59 4 16
6. Djurgårdens IF IBS 14 5 1 8 52-67 -15 16
7. Mariebergs SK 14 3 5 6 60-79 -19 14
8. Salems IF 14 1 2 11 40-87 -47 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis