Pantamera F Blå Svår (08) (2016/17)

Gruppspel
Pantamera Flickor Blå Svår Mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
150380002 Norrtulls SK - Värmdö IF (B)
2016-10-01 09:15 150380005 Högdalens AIS - Salems IF Arne Brovig, Jonas Robertson Högdalshallen
2016-10-01 10:00 150380003 Älvsjö AIK IBF - Ekerö IK William Albrecht, Robin Olsson Sätrahallen
2016-10-02 09:00 150380004 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (B) Philip Edlund, Daniel Eklund Skarpängskolan B
2016-10-02 16:00 150380001 Nacka Wallenstam IBK - Huddinge IK (A) Didrik Axen, Kevin Neemé Ormingehallen
150380008 Ekerö IK - Norrtulls SK Mälaröhallen
2016-10-08 16:15 150380009 Värmdö IF (B) - Nacka Wallenstam IBK Benjamin Zubcevic, Noah Hulin Värmdö sporthall
2016-10-09 10:15 150380007 Hässelby SK IBK (B) - Älvsjö AIK IBF Fredrik Leander, Håkan Taxén Hässelbyhallen
2016-10-09 11:00 150380010 Huddinge IK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Thomas Gjutarenäfve, Jonathan Håkansson Flemingsbergshallen
2016-10-09 12:00 150380006 Salems IF - Täby FC (B) Shakir Ahmed, Shabbir Ahmed Skogsängshallen
150380013 Norrtulls SK - Hässelby SK IBK (B)
2016-10-15 13:00 150380011 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Värmdö IF (B) Oscar Olsson Berglund, Theodore Hurtig Strandhallen - Tyresö
2016-10-15 14:15 150380014 Älvsjö AIK IBF - Salems IF Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Sätrahallen
2016-10-16 13:00 150380015 Täby FC (B) - Högdalens AIS Daniel Eklund, Viktor Lindell Skarpängskolan B
2016-10-30 17:15 150380012 Nacka Wallenstam IBK - Ekerö IK Erik Nyman, Johan Ståhl Myrsjöskolan
150380017 Salems IF - Norrtulls SK Skogsängshallen
2016-10-22 09:15 150380016 Högdalens AIS - Älvsjö AIK IBF Didrik Axen, Benjamin Zubcevic Högdalshallen
2016-10-22 14:15 150380020 Värmdö IF (B) - Huddinge IK (A) Kevin Helly, Noah Hulin Värmdö sporthall
2016-10-23 16:45 150380019 Ekerö IK - Tyresö Trollbäcken IBK (A) David Norman, David Solbu Tappströms Bollhall
2016-11-11 17:40 150380018 Hässelby SK IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK Marcus Grapne, Robert Forslind Lovrencic Hässelbyhallen
2016-10-29 14:00 150380024 Älvsjö AIK IBF - Täby FC (B) Adam Hessing, Johan Hessing Sätrahallen
2016-10-29 16:00 150380021 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Hässelby SK IBK (B) Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Strandhallen - Tyresö
2016-10-29 18:15 150380023 Norrtulls SK - Högdalens AIS Alexander Potapeiko, Marco Svenström Engelbrektshallen
2016-10-30 14:00 150380022 Nacka Wallenstam IBK - Salems IF Johan Ståhl, Robin Berger Ormingehallen
2016-10-30 15:15 150380025 Huddinge IK (A) - Ekerö IK Daniel Eriksson, Jonathan Håkansson Flemingsbergshallen
2016-11-12 13:00 150380030 Ekerö IK - Värmdö IF (B) Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Mälaröhallen
2016-11-12 16:15 150380027 Högdalens AIS - Nacka Wallenstam IBK Sawes Ahmad, Sadjad Nima Farstahallen 3
2016-11-13 11:00 150380028 Salems IF - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Kim Svedberg, Mats Andersson Skogsängshallen
2016-11-13 12:00 150380026 Täby FC (B) - Norrtulls SK Fredrik Sandgren, Mimma Spasic Skarpängskolan B
2016-11-13 13:00 150380029 Hässelby SK IBK (B) - Huddinge IK (A) Jimmy Rittervall, Fredrik Landin Hässelbyhallen
2016-11-19 14:15 150380034 Värmdö IF (B) - Hässelby SK IBK (B) Noah Hulin, Simon Holm Schlemowitz Värmdö sporthall
2016-11-19 15:30 150380033 Norrtulls SK - Älvsjö AIK IBF Jonas Robertson, Stefano Bianque Engelbrektshallen
2016-11-20 10:00 150380031 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Högdalens AIS Marcus Larsson, Lucas Myrby Strandhallen - Tyresö
2016-11-20 13:15 150380032 Nacka Wallenstam IBK - Täby FC (B) Oscar Forstadius, Benjamin Zubcevic Myrsjöskolan
2016-11-20 13:45 150380035 Salems IF - Huddinge IK (A) Victor Küller, Oscar Küller Skogsängshallen
2016-11-26 09:15 150380038 Högdalens AIS - Huddinge IK (A) Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Högdalshallen
2016-11-26 11:00 150380036 Älvsjö AIK IBF - Nacka Wallenstam IBK Sadjad Nima, Mattias Jansenberger Sätrahallen
2016-11-26 17:00 150380037 Täby FC (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Carl Kjellstrand, Hannes Hovmöller Skarpängskolan B
2016-11-27 15:15 150380039 Värmdö IF (B) - Salems IF Stefano Bianque, Didrik Axen Värmdö sporthall
2016-11-27 18:00 150380040 Hässelby SK IBK (B) - Ekerö IK Michael Leimer, Robert Milerud Hässelbyhallen
2016-12-03 13:15 150380044 Värmdö IF (B) - Högdalens AIS Emil Pagrot, Felix Fernström Värmdö sporthall
2016-12-03 14:00 150380041 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Älvsjö AIK IBF Alexander Potapeiko, Eskil Simonsen Strandhallen - Tyresö
2016-12-03 16:45 150380045 Huddinge IK (A) - Täby FC (B) Sadjad Nima, Abbe Lami Flemingsbergshallen
2016-12-04 13:00 150380042 Nacka Wallenstam IBK - Norrtulls SK Oscar Forstadius, Abbe Lami Ormingehallen
2016-12-04 15:30 150380043 Ekerö IK - Salems IF Sampo Friberg, Tony Verho Tappströms Bollhall
2016-12-10 11:00 150380049 Högdalens AIS - Ekerö IK Malin Holm, Abbe Lami Liljeholmshallen 1
2016-12-10 14:00 150380047 Älvsjö AIK IBF - Huddinge IK (A) Robin Olsson, Anders Hillebrink Sätrahallen
2016-12-10 15:00 150380050 Salems IF - Hässelby SK IBK (B) Heimo Lyly, My Källström Lyly Skogsängshallen
2016-12-10 18:30 150380046 Norrtulls SK - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Sjöstadshallen
2016-12-11 09:00 150380048 Täby FC (B) - Värmdö IF (B) Elias Grafström, Patrik Arvinder Skarpängskolan B
2016-12-18 10:15 150380055 Huddinge IK (A) - Norrtulls SK Jonathan Håkansson, Sadjad Nima Flemingsbergshallen
2016-12-18 15:15 150380054 Värmdö IF (B) - Älvsjö AIK IBF Fredrik Berglund Sonesson, Kevin Helly Värmdö sporthall
2016-12-18 15:30 150380053 Ekerö IK - Täby FC (B) Sadjad Nima, Abbe Lami Tappströms Bollhall
2016-12-18 18:00 150380051 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK Leif Karlsson, Svedje Ohlson Strandhallen - Tyresö
2016-12-18 18:30 150380052 Hässelby SK IBK (B) - Högdalens AIS Julius Olesen, Marcus Ackefelt Hässelbyhallen
2017-01-14 11:00 150380056 Salems IF - Högdalens AIS Christian Högberg, Robin Karke Skogsängshallen
2017-01-14 11:15 150380058 Ekerö IK - Älvsjö AIK IBF Niklas Forsman, Kenny Ly Mälaröhallen
2017-01-14 15:00 150380057 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (B) Jonas Laurell, Fredrik Dahl Hässelbyhallen
2017-01-15 13:00 150380060 Huddinge IK (A) - Nacka Wallenstam IBK Oscar Olsson Berglund, Mikael Wiklund Flemingsbergshallen
2017-01-15 13:15 150380059 Värmdö IF (B) - Norrtulls SK Leif Karlsson, Noah Hulin Värmdö sporthall
2017-01-21 13:00 150380064 Älvsjö AIK IBF - Hässelby SK IBK (B) Gustaf Reimer, Daniel Wiberg Sätrahallen
2017-01-21 15:00 150380061 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Huddinge IK (A) Wilmer Axén, Kevin Helly Strandhallen - Tyresö
2017-01-22 12:30 150380063 Norrtulls SK - Ekerö IK Gustav Helge, Axel Göthberg Engelbrektshallen
2017-01-22 14:15 150380062 Nacka Wallenstam IBK - Värmdö IF (B) Kevin Helly, Håkan Augustsson Ormingehallen
2017-03-11 14:00 150380065 Täby FC (B) - Salems IF Fredrik Nensén, Simon Åbom Skarpängskolan B
2017-01-28 11:15 150380068 Hässelby SK IBK (B) - Norrtulls SK Fredrik Leander, Jesper Roth Hässelbyhallen
2017-01-29 10:00 150380066 Högdalens AIS - Täby FC (B) Daniel Wiberg, Gustaf Reimer Gubbängshallen
2017-01-29 14:15 150380067 Salems IF - Älvsjö AIK IBF Karl-Johan Leijon, Shabbir Ahmed Skogsängshallen
2017-01-29 14:15 150380070 Värmdö IF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Didrik Axen, Benjamin Zubcevic Värmdö sporthall
2017-01-29 15:30 150380069 Ekerö IK - Nacka Wallenstam IBK Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Tappströms Bollhall
150380072 Nacka Wallenstam IBK - Hässelby SK IBK (B) Myrsjöskolan
2017-02-04 13:00 150380074 Älvsjö AIK IBF - Högdalens AIS Heimo Lyly, My Källström Lyly Sätrahallen
2017-02-04 15:45 150380073 Norrtulls SK - Salems IF Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Engelbrektshallen
2017-02-05 10:00 150380071 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Ekerö IK Fredrik Hallenberg, Per Sundvall Tyresöhallen
2017-02-05 12:15 150380075 Huddinge IK (A) - Värmdö IF (B) Lucas Myrby, Marco Svenström Flemingsbergshallen
2017-02-11 10:00 150380080 Ekerö IK - Huddinge IK (A) Elliot Saffo, Tiffany Saffo Mälaröhallen
2017-02-11 11:15 150380077 Högdalens AIS - Norrtulls SK Kent Kastell, Jessika Forsberg Högdalshallen
2017-02-12 09:00 150380076 Täby FC (B) - Älvsjö AIK IBF Jan Lingemark, Frida Berg Skarpängskolan B
2017-02-12 12:00 150380078 Salems IF - Nacka Wallenstam IBK My Källström Lyly, Heimo Lyly Skogsängshallen
2017-02-12 14:00 150380079 Hässelby SK IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Marcus Ackefelt, Julius Olesen Hässelbyhallen
2017-02-19 13:00 150380082 Nacka Wallenstam IBK - Högdalens AIS Rasmus Fernström, Leo Bergstrand Ormingehallen
2017-02-19 13:00 150380083 Norrtulls SK - Täby FC (B) Axel Göthberg, Gustav Helge Engelbrektshallen
2017-02-19 14:00 150380085 Huddinge IK (A) - Hässelby SK IBK (B) Tommy Egman, Tuva Egman Flemingsbergshallen
2017-02-19 14:15 150380081 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Salems IF Johan Hessing, Isak Sjöblom Strandhallen - Tyresö
2017-02-19 14:15 150380084 Värmdö IF (B) - Ekerö IK Oscar Forstadius, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2017-02-11 17:00 150380087 Täby FC (B) - Nacka Wallenstam IBK Frida Berg, Armin Shafiei Skarpängskolan B
2017-03-11 11:00 150380086 Älvsjö AIK IBF - Norrtulls SK Gustaf Reimer, Hampus Viking Sätrahallen
2017-03-11 11:15 150380088 Högdalens AIS - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Kent Kastell, Christian Berger Högdalshallen
2017-03-11 16:00 150380090 Hässelby SK IBK (B) - Värmdö IF (B) Marcus Ackefelt, Julius Olesen Hässelbyhallen
2017-03-12 11:00 150380089 Huddinge IK (A) - Salems IF Daniel Eriksson, Shabbir Ahmed Flemingsbergshallen
2017-03-18 09:00 150380093 Ekerö IK - Hässelby SK IBK (B) Paulina Thunvall, Stefano Bianque Mälaröhallen
2017-03-18 13:15 150380094 Salems IF - Värmdö IF (B) Kim Svedberg, Johan Larsson Skogsängshallen
2017-03-19 11:00 150380091 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Täby FC (B) Christian Berger, Isak Sjöblom Strandhallen - Tyresö
2017-03-19 11:00 150380092 Nacka Wallenstam IBK - Älvsjö AIK IBF Benjamin Zubcevic, Didrik Axen Ormingehallen
2017-03-19 12:00 150380095 Huddinge IK (A) - Högdalens AIS Heimo Lyly, My Källström Lyly Flemingsbergshallen
2017-03-25 11:15 150380099 Högdalens AIS - Värmdö IF (B) Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Högdalshallen
2017-03-25 16:00 150380100 Salems IF - Ekerö IK Jonas Broström, Oscar Olsson Berglund Skogsängshallen
2017-03-25 19:30 150380096 Norrtulls SK - Nacka Wallenstam IBK Abbe Lami, Sadjad Nima Skanstullshallen
2017-03-26 12:00 150380098 Täby FC (B) - Huddinge IK (A) Niklas Wedin, Mats Järnmark Skarpängskolan B
2017-03-26 15:15 150380097 Älvsjö AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Gustav Levin, Ida Sandberg Liljeholmshallen 1
2017-04-01 14:45 150380101 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Norrtulls SK Isak Sjöblom, Svedje Ohlson Strandhallen - Tyresö
2017-04-02 09:00 150380105 Huddinge IK (A) - Älvsjö AIK IBF Stefano Bianque, Marco Svenström Flemingsbergshallen
2017-04-02 10:15 150380104 Värmdö IF (B) - Täby FC (B) Oscar Forstadius, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2017-04-02 11:00 150380102 Hässelby SK IBK (B) - Salems IF Kevin Helly, Elin Carlberg-Börjes Hässelbyhallen
2017-04-02 14:30 150380103 Ekerö IK - Högdalens AIS Patrik Arvinder, Sadjad Nima Tappströms Bollhall
2017-03-11 12:00 150380109 Täby FC (B) - Ekerö IK Niklas Wedin, Armin Shafiei Skarpängskolan A
2017-03-18 14:00 150380106 Nacka Wallenstam IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Stefano Bianque, Lars Samuelsson Myrsjöskolan
2017-04-08 12:15 150380110 Högdalens AIS - Hässelby SK IBK (B) Per Sundvall, Kevin Neemé Högdalshallen
2017-04-08 13:00 150380108 Älvsjö AIK IBF - Värmdö IF (B) Gustaf Reimer, Daniel Wiberg Sätrahallen
2017-04-09 11:15 150380107 Norrtulls SK - Huddinge IK (A) Axel Göthberg, Fredrik Sandgren Engelbrektshallen
Pantamera Flickor Blå Svår Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-01 10:00 150361005 Väsby IBK - Töjnan IBK Lars Sundlöf, Jan Lingemark Smedsgärdshallen
2016-10-01 19:00 150361003 Sigtuna IF IBK - Hässelby SK IBK (A) Jonas Sandberg, Edward Swartling Prästängshallen
2016-10-02 11:00 150361001 Järfälla IBK - Åkersberga IBF Mikael Lemker, Sebastian Johansson Viksjö Sporthall
2016-10-09 09:15 150361008 Hässelby SK IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF Fredrik Leander, Daniel Karlsson Hässelbyhallen
2016-10-09 13:00 150361010 Åkersberga IBF - Täby FC (A) Lars Samuelsson, Frida Berg Åkersberga Sporthall A
2016-10-09 14:15 150361006 Töjnan IBK - Vallentuna IBK Hektor Byfors, Andreas Eriksson Silverdalshallen
2016-10-15 13:00 150361015 Vallentuna IBK - Väsby IBK Ida Nedin, Niklas Wedin Hammarbackens Sporthall
2016-10-16 11:15 150361012 Järfälla IBK - Hässelby SK IBK (A) Hektor Byfors, Andreas Eriksson Viksjö Sporthall
2016-10-16 12:00 150361014 Sigtuna IF IBK - Töjnan IBK Lars Samuelsson, Jonas Sandberg Prästängshallen
2016-10-22 12:00 150361017 Töjnan IBK - Bele Barkarby IF IBF David Norman, Mimma Spasic Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2016-10-22 15:00 150361016 Väsby IBK - Sigtuna IF IBK Fredrik Nensén, Stefano Bianque Smedsgärdshallen
2016-10-22 16:00 150361019 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (A) Edvin Hedenström, Daniel Bäckner Hässelbyhallen
2016-10-23 14:00 150361022 Järfälla IBK - Töjnan IBK Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Herresta Sporthall
2016-10-29 11:15 150361025 Åkersberga IBF - Hässelby SK IBK (A) Enya Hasselström, Frida Berg Åkersberga Sporthall A
2016-10-30 10:30 150361024 Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK Jan Lingemark, Jonas Sandberg Prästängshallen
2016-10-30 13:00 150361023 Bele Barkarby IF IBF - Väsby IBK Elin Carlberg-Börjes, Daniel Bäckner Björkebyhallen
2016-11-12 10:00 150361027 Väsby IBK - Järfälla IBK Tiffany Saffo, Mimma Spasic Smedsgärdshallen
2016-11-12 12:00 150361026 Vallentuna IBK - Bele Barkarby IF IBF Martin Svensson, Dennis Svensson Hammarbackens Sporthall
2016-11-13 16:00 150361028 Töjnan IBK - Täby FC (A) Patrik Arvinder, Hannes Hovmöller Silverdalshallen
2016-11-19 18:00 150361035 Åkersberga IBF - Töjnan IBK Frida Berg, Oskar Mattsson Åkersberga Sporthall A
2016-11-20 11:00 150361033 Bele Barkarby IF IBF - Sigtuna IF IBK Madeleine Forslund, Clara Hålling Björkebyhallen
2016-11-20 12:00 150361031 Täby FC (A) - Väsby IBK Niklas Wedin, Hannes Hovmöller Skarpängskolan B
2016-11-20 14:00 150361032 Järfälla IBK - Vallentuna IBK Fabian Magnell, Stefano Bianque Kallhälls sporthall
2016-11-26 12:15 150361038 Väsby IBK - Åkersberga IBF Jonas Sandberg, Jan Lingemark Smedsgärdshallen
2016-11-26 13:00 150361037 Vallentuna IBK - Täby FC (A) Ida Nedin, Carl Kjellstrand Hammarbackens Sporthall
2016-11-26 17:30 150361036 Sigtuna IF IBK - Järfälla IBK Patrik Arvinder, Mimma Spasic Prästängshallen
2016-12-03 15:00 150361043 Hässelby SK IBK (A) - Töjnan IBK Thomas Gjutarenäfve, Lars Reuterhagen Hässelbyhallen
2016-12-04 09:00 150361042 Järfälla IBK - Bele Barkarby IF IBF Charlie Bohlin, Erik Hellgren Viksjö Sporthall
2016-12-04 11:00 150361041 Täby FC (A) - Sigtuna IF IBK Tilde Levinson, Anna Skantz Skarpängskolan B
2016-12-04 12:15 150361045 Åkersberga IBF - Vallentuna IBK Carl Kjellstrand, Björn Söderström Åkersberga Sporthall A
2016-12-10 11:00 150361049 Väsby IBK - Hässelby SK IBK (A) Jan Lingemark, Ken Johansson Smedsgärdshallen
2016-12-11 13:00 150361046 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (A) Erik Hellgren, Viktor Strömberg Björkebyhallen
2016-12-11 13:00 150361047 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF Edward Swartling, Jonas Sandberg Prästängshallen
2016-12-18 11:00 150361051 Täby FC (A) - Järfälla IBK Carl Kjellstrand, Tim Svensson Skarpängskolan B
2016-12-18 17:00 150361055 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF Ida Lagerblad, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2016-12-18 17:30 150361053 Hässelby SK IBK (A) - Vallentuna IBK Julius Olesen, Marcus Ackefelt Hässelbyhallen
2017-01-14 09:15 150361060 Åkersberga IBF - Järfälla IBK Ida Lagerblad, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2017-01-14 14:00 150361058 Hässelby SK IBK (A) - Sigtuna IF IBK William Grafström, David Norman Hässelbyhallen
2017-01-15 12:00 150361056 Töjnan IBK - Väsby IBK Fredrik Sandgren, Mattias Thomasson Silverdalshallen
2017-01-21 11:45 150361065 Vallentuna IBK - Töjnan IBK Viktor Lindell, Daniel Skantze Hammarbackens Sporthall
2017-01-22 09:00 150361061 Täby FC (A) - Åkersberga IBF Daniel Skantze, Oskar Mattsson Skarpängskolan B
2017-01-22 10:30 150361063 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK (A) Sebastian Johansson, Mattias Thomasson Björkebyhallen
2017-01-28 10:00 150361069 Hässelby SK IBK (A) - Järfälla IBK Daniel Eklund, Stefano Bianque Hässelbyhallen
2017-01-28 10:45 150361066 Väsby IBK - Vallentuna IBK Jonatan Svahn, Jan Lingemark Smedsgärdshallen
2017-01-28 17:00 150361067 Töjnan IBK - Sigtuna IF IBK Johanna Marty Eriksson, Maja Olsson Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-02-04 16:00 150361071 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK (A) Oskar Mattsson, Philip Edlund Erikslundshallen
2017-02-05 13:00 150361074 Sigtuna IF IBK - Väsby IBK Jonas Sandberg, Stefano Bianque Prästängshallen
2017-02-05 14:00 150361073 Bele Barkarby IF IBF - Töjnan IBK Mattias Thomasson, Daniel Bäckner Herresta Sporthall
2017-02-11 10:00 150361077 Väsby IBK - Bele Barkarby IF IBF Fredrik Nensén, Linda Forslund Smedsgärdshallen
2017-02-11 10:30 150361076 Vallentuna IBK - Sigtuna IF IBK Lucas Edberg, Magnus Westerberg Hammarbackens Sporthall
2017-02-11 12:00 150361078 Töjnan IBK - Järfälla IBK Madeleine Forslund, Clara Hålling Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-02-12 13:00 150361080 Hässelby SK IBK (A) - Åkersberga IBF Julius Olesen, Marcus Ackefelt Hässelbyhallen
2017-02-19 12:00 150361081 Täby FC (A) - Töjnan IBK Hannes Hovmöller, Niklas Wedin Skarpängskolan B
2017-02-19 13:00 150361083 Bele Barkarby IF IBF - Vallentuna IBK Madeleine Forslund, Clara Hålling Björkebyhallen
2017-02-19 14:00 150361082 Järfälla IBK - Väsby IBK Theodore Hurtig, Fredrik Leander Viksjö Sporthall
2017-03-11 10:00 150361088 Väsby IBK - Täby FC (A) Jonatan Svahn, Fredrik Nensén Smedsgärdshallen
2017-03-11 14:00 150361087 Vallentuna IBK - Järfälla IBK Daniel Skantze, Niklas Wedin Hammarbackens Sporthall
2017-03-12 13:00 150361086 Sigtuna IF IBK - Bele Barkarby IF IBF Jonas Sandberg, Edward Swartling Prästängshallen
2017-03-12 13:00 150361089 Töjnan IBK - Åkersberga IBF Oskar Mattsson, Patrik Arvinder Silverdalshallen
2017-03-18 16:00 150361091 Täby FC (A) - Vallentuna IBK Oskar Mattsson, Viktor Lindell Skarpängskolan B
2017-03-19 10:15 150361095 Åkersberga IBF - Väsby IBK Oskar Mattsson, Fredrik Sandgren Åkersberga Sporthall A
2017-03-19 14:00 150361092 Järfälla IBK - Sigtuna IF IBK Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Kallhälls sporthall
2017-03-25 14:00 150361098 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF Mimma Spasic, Carl Kjellstrand Hammarbackens Sporthall
2017-03-25 18:00 150361100 Töjnan IBK - Hässelby SK IBK (A) Maja Olsson, David Solbu Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-03-26 13:00 150361096 Bele Barkarby IF IBF - Järfälla IBK Julius Olesen, Marcus Ackefelt Björkebyhallen
2017-03-26 14:00 150361097 Sigtuna IF IBK - Täby FC (A) Edward Swartling, Jonas Sandberg Prästängshallen
2017-04-01 14:00 150361101 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF Simon Åbom, Mimma Spasic Skarpängskolan B
2017-04-01 16:15 150361105 Åkersberga IBF - Sigtuna IF IBK Enya Hasselström, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2017-04-02 10:00 150361103 Hässelby SK IBK (A) - Väsby IBK Kevin Helly, Elin Carlberg-Börjes Hässelbyhallen
2017-03-18 12:15 150361106 Järfälla IBK - Täby FC (A) Charlie Bohlin, Mats Järnmark Jakobsbergs Sporthall
2017-04-08 12:00 150361109 Vallentuna IBK - Hässelby SK IBK (A) Niklas Wedin, Hannes Hovmöller Hammarbackens Sporthall
2017-04-09 14:00 150361107 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF Paulina Thunvall, Lucas Edberg Björkebyhallen
Pantamera Flickor Blå Svår Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
150362004 Huddinge IBS (A) - Huddinge IBS (B)
2016-10-01 12:15 150362005 Nynäshamns IBK - Värmdö IF (A) Johan Engvall, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2016-10-01 13:15 150362001 Tumba GOIF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Mikael Wiklund, Oscar Küller Malmsjö Sporthall
2016-10-02 11:00 150362003 Huddinge IK (B) - Vendelsö IK Jonathan Håkansson, Daniel Eriksson Flemingsbergshallen
150362007 Huddinge IBS (B) - Huddinge IK (B)
2016-10-08 11:00 150362008 Vendelsö IK - Sköndals IK Fadi Saffo, Leif Karlsson Vendelsömalmshallen
2016-10-08 15:00 150362010 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - FBI Tullinge Robin Berger, Jessika Forsberg Strandhallen - Tyresö
2016-10-09 09:15 150362006 Värmdö IF (A) - Huddinge IBS (A) Aldin Imamovic, Nihada Cenanovic Värmdö sporthall
150362013 Sköndals IK - Huddinge IBS (B)
2016-10-15 12:15 150362015 Huddinge IBS (A) - Nynäshamns IBK Jonas Broström, Anders Hillebrink Tomtbergahallen
2016-10-15 13:00 150362012 Tumba GOIF - Vendelsö IK Victor Küller, Oscar Küller Storvretens Sporthall
2016-10-15 15:15 150362014 Huddinge IK (B) - Värmdö IF (A) Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Flemingsbergshallen
150362018 Huddinge IBS (B) - Tumba GOIF
2016-10-22 13:30 150362016 Nynäshamns IBK - Huddinge IK (B) Kenneth Johansson, Gustav Persson Kvarnängshallen
2016-10-22 15:15 150362017 Värmdö IF (A) - Sköndals IK Noah Hulin, Kevin Helly Värmdö sporthall
2016-10-23 11:00 150362019 Vendelsö IK - FBI Tullinge Oscar Olsson Berglund, Kevin Helly Torvalla Träningshall
150362021 FBI Tullinge - Huddinge IBS (B)
2016-10-29 13:45 150362022 Tumba GOIF - Värmdö IF (A) My Källström Lyly, Heimo Lyly Storvretens Sporthall
2016-10-29 15:00 150362025 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Vendelsö IK Oscar Olsson Berglund, Theodore Hurtig Strandhallen - Tyresö
2016-10-30 14:00 150362023 Sköndals IK - Nynäshamns IBK Kenneth Johansson, Wilmer Axén Sköndalshallen
2016-11-07 19:10 150362024 Huddinge IK (B) - Huddinge IBS (A) My Källström Lyly, Heimo Lyly Tomtbergahallen
150362029 Huddinge IBS (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B)
2016-11-12 13:00 150362027 Nynäshamns IBK - Tumba GOIF Kenneth Johansson, Johan Larsson Kvarnängshallen
2016-11-12 15:15 150362026 Huddinge IBS (A) - Sköndals IK Martin Claësson, Viking Claësson Tomtbergahallen
2016-11-13 13:15 150362028 Värmdö IF (A) - FBI Tullinge Didrik Axen, Benjamin Zubcevic Värmdö sporthall
2016-11-19 14:15 150362031 FBI Tullinge - Nynäshamns IBK Marco Svenström, Mikael Wiklund Rikstenshallen
2016-11-20 09:00 150362032 Tumba GOIF - Huddinge IBS (A) Thomas Gjutarenäfve, Jonathan Håkansson Storvretens Sporthall
2016-11-20 09:00 150362035 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Värmdö IF (A) Lucas Myrby, Marcus Larsson Strandhallen - Tyresö
2016-11-20 13:00 150362033 Sköndals IK - Huddinge IK (B) Oscar Olsson Berglund, Theodore Hurtig Sköndalshallen
150362040 Huddinge IBS (B) - Vendelsö IK
2016-11-26 11:15 150362038 Nynäshamns IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Marcus Larsson, Adrian Hiram Kvarnängshallen
2016-11-26 12:00 150362036 Huddinge IK (B) - Tumba GOIF Oscar Küller, Victor Küller Flemingsbergshallen
2016-11-27 09:00 150362037 Huddinge IBS (A) - FBI Tullinge Gustaf Reimer, Daniel Wiberg Tomtbergahallen
2016-12-03 11:45 150362041 FBI Tullinge - Huddinge IK (B) Abbe Lami, Sadjad Nima Tullingehallen
2016-12-03 15:00 150362042 Tumba GOIF - Sköndals IK My Källström Lyly, Heimo Lyly Storvretens Sporthall
2016-12-03 15:00 150362045 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Huddinge IBS (A) Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Strandhallen - Tyresö
2016-12-03 18:00 150362043 Vendelsö IK - Värmdö IF (A) Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Vendelsömalmshallen
2016-12-10 11:45 150362049 Nynäshamns IBK - Vendelsö IK Patrik Arvinder, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2016-12-10 14:15 150362050 Värmdö IF (A) - Huddinge IBS (B) Kevin Helly, Daniel Eklund Värmdö sporthall
2016-12-11 10:45 150362047 Huddinge IK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Leif Karlsson, Thomas Gjutarenäfve Flemingsbergshallen
2016-12-11 12:00 150362046 Sköndals IK - FBI Tullinge Elin Tystrand, Felix Wursé Sköndalshallen
2016-12-17 11:00 150362051 FBI Tullinge - Tumba GOIF Abbe Lami, Sadjad Nima Tullingehallen
2016-12-17 12:15 150362052 Huddinge IBS (B) - Nynäshamns IBK Oscar Olsson Berglund, Theodore Hurtig Tomtbergahallen
2016-12-18 10:15 150362055 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Sköndals IK Theodore Hurtig, Kevin Helly Tyresöhallen
2016-12-18 11:00 150362053 Vendelsö IK - Huddinge IBS (A) Leif Karlsson, Hampus Viking Torvalla Träningshall
2017-01-14 11:00 150362058 Vendelsö IK - Huddinge IK (B) Fredrik Hallenberg, Ken Johansson Vendelsömalmshallen
2017-01-14 11:00 150362060 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Tumba GOIF Isak Sjöblom, Christian Berger Strandhallen - Tyresö
2017-01-15 12:15 150362056 Värmdö IF (A) - Nynäshamns IBK Noah Hulin, Leif Karlsson Värmdö sporthall
2017-01-15 12:45 150362057 Huddinge IBS (B) - Huddinge IBS (A) Henrik Sommerville, Shabbir Ahmed Tomtbergahallen
2017-01-21 08:45 150362061 FBI Tullinge - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Jonathan Håkansson, Fredrik Hallenberg Tullingehallen
2017-01-22 11:00 150362064 Huddinge IK (B) - Huddinge IBS (B) Oscar Olsson Berglund, Theodore Hurtig Flemingsbergshallen
2017-01-22 11:15 150362063 Sköndals IK - Vendelsö IK Mats Andersson, Elin Tystrand Sköndalshallen
2017-01-22 12:00 150362065 Huddinge IBS (A) - Värmdö IF (A) Shabbir Ahmed, Abbe Lami Flemingsbergshallen
2017-01-28 12:15 150362068 Huddinge IBS (B) - Sköndals IK Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Tomtbergahallen
2017-01-28 13:15 150362066 Nynäshamns IBK - Huddinge IBS (A) Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Kvarnängshallen
2017-01-28 16:00 150362069 Vendelsö IK - Tumba GOIF Isak Sjöblom, Svedje Ohlson Vendelsömalmshallen
2017-01-29 13:15 150362067 Värmdö IF (A) - Huddinge IK (B) Oscar Forstadius, Wilmer Axén Värmdö sporthall
2017-02-04 10:00 150362071 FBI Tullinge - Vendelsö IK Lennart Asp, Jonas Broström Tullingehallen
2017-02-04 13:00 150362072 Tumba GOIF - Huddinge IBS (B) Lucas Myrby, Paulina Thunvall Malmsjö Sporthall
2017-02-05 11:15 150362074 Huddinge IK (B) - Nynäshamns IBK Sadjad Nima, Abbe Lami Flemingsbergshallen
2017-02-05 12:00 150362073 Sköndals IK - Värmdö IF (A) Elin Tystrand, Simon Holm Schlemowitz Sköndalshallen
2017-02-11 11:15 150362077 Nynäshamns IBK - Sköndals IK Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Kvarnängshallen
2017-02-11 13:00 150362076 Huddinge IBS (A) - Huddinge IK (B) Stefano Bianque, Thomas Gjutarenäfve Flemingsbergshallen
2017-02-11 14:00 150362079 Huddinge IBS (B) - FBI Tullinge Sampo Friberg, Tony Verho Flemingsbergshallen
2017-02-11 15:15 150362080 Vendelsö IK - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Torvalla Träningshall
2017-02-12 12:15 150362078 Värmdö IF (A) - Tumba GOIF Johan Hessing, Oscar Forstadius Värmdö sporthall
2017-02-18 10:45 150362081 FBI Tullinge - Värmdö IF (A) Fredrik Hallenberg, Daniel Eriksson Tullingehallen
2017-02-18 17:00 150362085 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Huddinge IBS (B) Christian Berger, Isak Sjöblom Strandhallen - Tyresö
2017-02-19 11:00 150362082 Tumba GOIF - Nynäshamns IBK Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Storvretens Sporthall
2017-02-19 12:00 150362083 Sköndals IK - Huddinge IBS (A) Oscar Olsson Berglund, Fredrik Hallenberg Sköndalshallen
2017-03-11 13:00 150362088 Nynäshamns IBK - FBI Tullinge Kenneth Johansson, Bjarne Hekkelstrand Kvarnängshallen
2017-03-12 10:00 150362086 Huddinge IK (B) - Sköndals IK Daniel Eriksson, Shabbir Ahmed Flemingsbergshallen
2017-03-12 11:15 150362087 Huddinge IBS (A) - Tumba GOIF Simon Holm Schlemowitz, Hampus Viking Tomtbergahallen
2017-03-12 12:15 150362089 Värmdö IF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Leif Karlsson, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2017-03-18 11:00 150362091 FBI Tullinge - Huddinge IBS (A) Petra Dynesius, Shabbir Ahmed Tullingehallen
2017-03-18 13:30 150362092 Tumba GOIF - Huddinge IK (B) Kent Budell, Oscar Küller Storvretens Sporthall
2017-03-18 17:00 150362093 Vendelsö IK - Huddinge IBS (B) Christian Berger, Oscar Olsson Berglund Vendelsömalmshallen
2017-03-19 12:00 150362095 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Nynäshamns IBK Isak Sjöblom, Christian Berger Strandhallen - Tyresö
2017-03-25 11:15 150362098 Huddinge IBS (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Shabbir Ahmed, Leo Odell/Johansson Tomtbergahallen
2017-03-26 11:00 150362096 Sköndals IK - Tumba GOIF Isak Sjöblom, Wilmer Axén Sköndalshallen
2017-03-26 11:15 150362100 Värmdö IF (A) - Vendelsö IK Tuva Egman, Kevin Helly Värmdö sporthall
2017-03-26 12:30 150362097 Huddinge IK (B) - FBI Tullinge Victor Küller, Oscar Küller Flemingsbergshallen
2017-04-01 12:00 150362101 FBI Tullinge - Sköndals IK Daniel Eriksson, Lennart Asp Tullingehallen
2017-04-01 14:00 150362103 Vendelsö IK - Nynäshamns IBK Viking Claësson, Martin Claësson Vendelsömalmshallen
2017-04-02 10:00 150362102 Huddinge IBS (B) - Värmdö IF (A) Jonathan Håkansson, Magnus Berg Tomtbergahallen
2017-04-02 12:30 150362105 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Huddinge IK (B) Isak Sjöblom, Tomas Jansson Tyresöhallen
2017-04-02 15:45 150362107 Sköndals IK - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Johan Hessing, Shabbir Ahmed Sköndalshallen
2017-04-03 18:30 150362109 Huddinge IBS (A) - Vendelsö IK Leif Karlsson, Oscar Olsson Berglund Skogåshallen
2017-04-06 19:10 150362110 Nynäshamns IBK - Huddinge IBS (B) Kenneth Johansson, Leif Karlsson Kvarnängshallen
2017-04-08 12:00 150362106 Tumba GOIF - FBI Tullinge Mikael Wiklund, Mats Andersson Storvretens Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis