Pantamera Mörkröd Medelsvår (2017/18)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Mörkröd Medelsvår Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-30 18:00 150301004 Hammarby IF IBF - Grimsta AIK 2 - 4 Leif Karlsson, Jakob Nima Sjöstadshallen
2017-09-30 18:15 150301001 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC 1 - 4 Julius Olesen, Stefano Bianque Björkebyhallen
2017-10-01 09:15 150301005 Älvsjö AIK IBF - Ängby IF (A) 7 - 3 Roland Nester, Björn Landin Västertorpshallen
2018-02-17 18:30 150301002 Arlanda IBK - Ekerö IK 5 - 3 William Hilmersson, Johan Engvall Ekilla Sporthall
2017-10-07 11:30 150301010 Täby FC - Älvsjö AIK IBF 6 - 1 Martin Svensson, Dennis Svensson Grindtorpshallen
2017-10-07 13:00 150301008 Högdalens AIS (A) - Arlanda IBK 0 - 1 Madelene Westerberg, Daniel Kölborn Högdalshallen
2017-10-07 18:15 150301006 Ängby IF (A) - Hammarby IF IBF 2 - 8 Gustav Levin, Erik Hellgren Stora Mossen 1
2017-10-08 20:15 150301009 Ekerö IK - Bele Barkarby IF IBF 1 - 2 Per Sundvall, Daniel Karlsson Mälaröhallen
2017-10-13 18:30 150301012 Arlanda IBK - Grimsta AIK 2 - 3 Jan Lingemark, Stefano Bianque Ekilla Sporthall
2017-10-14 14:00 150301015 Ekerö IK - Täby FC 3 - 1 Fredrik Nensén, Per Ove Åman Mälaröhallen
2017-10-14 17:45 150301014 Hammarby IF IBF - Älvsjö AIK IBF 3 - 3 Lars Sundlöf, Madelene Westerberg Sjöstadshallen
2017-10-15 14:30 150301011 Bele Barkarby IF IBF - Högdalens AIS (A) 4 - 0 Patrik Larsson, Mikael Lemker Herresta Sporthall
2017-10-21 14:15 150301019 Högdalens AIS (A) - Ekerö IK 5 - 8 Kenny Ly, Manne Jahnsson Högdalshallen
2017-10-21 15:45 150301018 Grimsta AIK - Bele Barkarby IF IBF 4 - 2 Lars Reuterhagen, Fredrik Nensén Väsby skolan
2017-10-21 16:30 150301017 Ängby IF (A) - Arlanda IBK 2 - 5 Marco Svenström, Sebastian Zetterberg Stora Mossen 1
2017-10-22 11:30 150301020 Täby FC - Hammarby IF IBF 0 - 2 Karl Hurtig, Fredrik Nensén Grindtorpshallen
2017-10-27 19:00 150301022 Arlanda IBK - Älvsjö AIK IBF 6 - 1 Lars Reuterhagen, Jonatan Svahn Ekilla Sporthall
2017-10-28 13:00 150301024 Högdalens AIS (A) - Täby FC 2 - 7 Johannes Ekenberg, Kent Kastell Högdalshallen
2017-10-28 18:15 150301021 Bele Barkarby IF IBF - Ängby IF (A) 4 - 1 Per Calmén, Per Ove Åman Björkebyhallen
2017-11-12 16:45 150301025 Ekerö IK - Grimsta AIK 5 - 2 Leif Karlsson, Magnus Berg Tappströms Bollhall
2017-11-18 12:30 150301026 Hammarby IF IBF - Arlanda IBK 2 - 5 Emil Pagrot, Felix Fernström Sjöstadshallen
2017-11-18 17:30 150301028 Ängby IF (A) - Ekerö IK 7 - 3 Michael Leimer, Robert Milerud Stora Mossen 1
2017-11-19 10:30 150301027 Älvsjö AIK IBF - Bele Barkarby IF IBF 1 - 8 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Västertorpshallen
2017-11-19 14:15 150301029 Grimsta AIK - Högdalens AIS (A) 9 - 1 Stefano Bianque, Fredrik Sandgren Väsby skolan
2017-11-25 12:45 150301035 Ekerö IK - Älvsjö AIK IBF 2 - 1 Aarre Hietanen, Stefano Bianque Mälaröhallen
2017-11-25 14:00 150301034 Högdalens AIS (A) - Ängby IF (A) 6 - 1 Christian Ljunggren, Daniel Eklund Högdalshallen
2017-11-25 18:30 150301033 Grimsta AIK - Täby FC 7 - 6 Lars Reuterhagen, Lars Samuelsson Väsby skolan
2017-11-26 15:00 150301031 Bele Barkarby IF IBF - Hammarby IF IBF 3 - 3 Robin Särén, Tim Sandström Björkebyhallen
2017-12-02 16:30 150301039 Ängby IF (A) - Grimsta AIK 2 - 6 Mikael Wiklund, Erik Hellgren Stora Mossen 1
2017-12-03 10:00 150301040 Täby FC - Arlanda IBK 3 - 2 Aarre Hietanen, Daniel Karlsson Grindtorpshallen
2017-12-03 12:15 150301037 Hammarby IF IBF - Ekerö IK 3 - 3 Kent Budell, Martin Åkesson Sjöstadshallen
2017-12-03 14:00 150301038 Älvsjö AIK IBF - Högdalens AIS (A) 4 - 3 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Västertorpshallen
2017-12-16 13:00 150301044 Högdalens AIS (A) - Hammarby IF IBF 0 - 6 Johan Larsson, Sebastian Öhman Högdalshallen
2017-12-16 13:30 150301043 Grimsta AIK - Älvsjö AIK IBF 8 - 2 Lars Reuterhagen, Lucas Edberg Väsby skolan
2017-12-16 18:00 150301042 Ängby IF (A) - Täby FC 2 - 4 Hampus Viking, Erik Hellgren Stora Mossen 1
2017-12-17 18:45 150301041 Bele Barkarby IF IBF - Arlanda IBK 0 - 5 Imtiaz Karim, Erik Hellgren Björkebyhallen
2018-01-13 13:45 150301049 Ekerö IK - Arlanda IBK 3 - 6 Jan Lingemark, Mario Mallengren Mälaröhallen
2018-01-13 18:15 150301046 Ängby IF (A) - Älvsjö AIK IBF 4 - 9 Ken Johansson, Lars Reuterhagen Stora Mossen 1
2018-01-14 15:30 150301047 Grimsta AIK - Hammarby IF IBF 4 - 2 Lars Reuterhagen, Lars Samuelsson Väsby skolan
2018-02-10 16:30 150301050 Täby FC - Bele Barkarby IF IBF 2 - 5 Fredrik Nensén, Niklas Wedin Grindtorpshallen
2018-01-19 17:30 150301052 Arlanda IBK - Högdalens AIS (A) 8 - 1 Jan-Olov Cederholm, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2018-01-20 13:30 150301055 Älvsjö AIK IBF - Täby FC 3 - 5 Kevin Neemé, Erik Hellgren Sätrahallen
2018-01-20 16:00 150301054 Hammarby IF IBF - Ängby IF (A) 5 - 1 Kari Malmros, Wen-chung Tsai Sjöstadshallen
2018-03-25 18:30 150301051 Bele Barkarby IF IBF - Ekerö IK 1 - 4 Erik Hellgren, Daniel Bäckner Viksjö Sporthall
2018-01-27 16:45 150301058 Grimsta AIK - Arlanda IBK 3 - 2 Per Ove Åman, Fredrik Nensén Väsby skolan
2018-01-28 19:30 150301059 Högdalens AIS (A) - Bele Barkarby IF IBF 3 - 4 Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Högdalshallen
2018-02-02 19:00 150301056 Älvsjö AIK IBF - Hammarby IF IBF 2 - 3 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Västertorpshallen
2018-02-09 18:30 150301060 Täby FC - Ekerö IK 2 - 1 Roger Nyström, Per Sundvall Grindtorpshallen
2018-02-04 20:15 150301065 Ekerö IK - Högdalens AIS (A) 9 - 3 Fredrik Hallenberg, Imtiaz Karim Tappströms Bollhall
2018-02-10 10:00 150301062 Arlanda IBK - Ängby IF (A) 4 - 3 Lars Reuterhagen, Victor Flemström Ekilla Sporthall
2018-02-11 16:45 150301061 Bele Barkarby IF IBF - Grimsta AIK 2 - 1 Imtiaz Karim, Daniel Karlsson Björkebyhallen
2018-02-11 17:45 150301064 Hammarby IF IBF - Täby FC 2 - 5 Marco Svenström, Patrik Andersén Sjöstadshallen
2018-02-17 10:15 150301070 Täby FC - Högdalens AIS (A) 10 - 4 Dennis Svensson, Fredrik Nensén Grindtorpshallen
2018-02-17 15:45 150301069 Grimsta AIK - Ekerö IK 1 - 0 Ken Johansson, Imtiaz Karim Väsby skolan
2018-02-17 16:30 150301068 Ängby IF (A) - Bele Barkarby IF IBF 6 - 8 Sampo Friberg, Robert Milerud Stora Mossen 1
2018-02-18 11:15 150301067 Älvsjö AIK IBF - Arlanda IBK 1 - 6 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Västertorpshallen
2018-02-04 16:00 150301071 Bele Barkarby IF IBF - Älvsjö AIK IBF 3 - 2 Kari Malmros, Erik Hellgren Björkebyhallen
2018-03-10 14:30 150301074 Högdalens AIS (A) - Grimsta AIK 3 - 9 Theodore Hurtig, Sampo Friberg Högdalshallen
2018-03-10 14:45 150301075 Ekerö IK - Ängby IF (A) 3 - 3 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Mälaröhallen
2018-03-11 12:30 150301072 Arlanda IBK - Hammarby IF IBF 5 - 4 David Norman, William Grafström Ekilla Sporthall
2018-03-17 15:30 150301079 Ängby IF (A) - Högdalens AIS (A) 3 - 2 Imtiaz Karim, William Hilmersson Stora Mossen 1
2018-03-17 18:00 150301077 Hammarby IF IBF - Bele Barkarby IF IBF 2 - 2 Shabbir Ahmed, Jakob Nima Sjöstadshallen
2018-03-18 11:30 150301080 Täby FC - Grimsta AIK 0 - 4 Theodore Hurtig, Hampus Viking Grindtorpshallen
2018-03-18 11:45 150301078 Älvsjö AIK IBF - Ekerö IK 1 - 2 Madelene Westerberg, Daniel Kölborn Västertorpshallen
2018-03-24 09:15 150301084 Högdalens AIS (A) - Älvsjö AIK IBF 3 - 3 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Högdalshallen
2018-03-24 11:45 150301085 Ekerö IK - Hammarby IF IBF 4 - 1 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Mälaröhallen
2018-03-24 12:30 150301082 Arlanda IBK - Täby FC 2 - 5 Rohnny Åhman, Jonatan Svahn Ekilla Sporthall
2018-03-25 12:15 150301083 Grimsta AIK - Ängby IF (A) 10 - 2 Patrik Arvinder, Jonatan Svahn Väsby skolan
2018-04-06 19:00 150301090 Täby FC - Ängby IF (A) WO (5 - 0) Ida Nedin, Niklas Wedin Grindtorpshallen
2018-04-07 14:15 150301088 Hammarby IF IBF - Högdalens AIS (A) 3 - 4 Kevin Helly, Tim Sandström Sjöstadshallen
2018-04-08 12:00 150301089 Älvsjö AIK IBF - Grimsta AIK 2 - 7 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Västertorpshallen
2018-04-08 12:10 150301086 Arlanda IBK - Bele Barkarby IF IBF 5 - 5 Lars Reuterhagen, Mikael Rosenius Ekilla Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Grimsta AIK 16 14 0 2 82-35 47 42
2. Arlanda IBK 16 11 1 4 69-39 30 34
3. Täby FC 16 11 0 5 65-41 24 33
4. Bele Barkarby IF IBF 16 9 3 4 54-44 10 30
5. Ekerö IK 16 8 2 6 54-44 10 26
6. Hammarby IF IBF 16 5 4 7 51-47 4 19
7. Älvsjö AIK IBF 16 3 2 11 43-72 -29 11
8. Ängby IF (A) 16 2 1 13 42-89 -47 7
9. Högdalens AIS (A) 16 2 1 13 40-89 -49 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Mörkröd Medelsvår Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-30 14:15 150303005 Djurgårdens IF IBS - Farsta IBK 3 - 3 Mattias Nordlund, Erik Hellgren Engelbrektshallen
2017-09-30 15:15 150303003 Huddinge IBS - Nacka Wallenstam IBK 4 - 5 Joakim Levin, Gustav Levin Tomtbergahallen
2017-09-30 18:00 150303004 Vendelsö IK - Ingarö IF (A) 3 - 6 Henrik Sommerville, Oscar Olsson Berglund Vendelsömalmshallen
2017-12-02 17:00 150303002 Tungelsta IF - AIK IBF 5 - 2 Kari Malmros, Fredrik Hallenberg Tungelsta Sporthall
2017-10-07 10:45 150303006 Farsta IBK - Vendelsö IK 2 - 6 Juha Kuusmaa, Esa Kuutamo Farstahallen 1
2017-10-07 17:45 150303007 Ingarö IF (A) - Huddinge IBS 4 - 8 Daniel Mårtensson, Erik Nyman Ingarö Sporthall
2017-11-12 16:45 150303008 Nacka Wallenstam IBK - Tungelsta IF 6 - 2 Erik Nyman, Jonas Robertson Ormingehallen
2017-12-10 17:30 150303009 AIK IBF - FBI Tullinge 3 - 4 Lucas Edberg, Fredrik Sandgren Ulriksdalshallen
2017-10-14 11:30 150303011 FBI Tullinge - Nacka Wallenstam IBK 5 - 3 Karl-Johan Leijon, Tim Sandström Tullingehallen
2017-10-14 11:30 150303014 Vendelsö IK - Djurgårdens IF IBS 5 - 3 Björn Larsson, Manne Jahnsson Torvalla Träningshall
2017-10-14 14:45 150303013 Huddinge IBS - Farsta IBK 4 - 2 Kim Svedberg, Karl-Johan Leijon Tomtbergahallen
2017-10-29 11:00 150303012 Tungelsta IF - Ingarö IF (A) 3 - 6 Shabbir Ahmed, Fredrik Berglund Sonesson Tungelsta Sporthall
2017-10-21 16:45 150303016 Djurgårdens IF IBS - Huddinge IBS 3 - 12 Johannes Ekenberg, Stefano Bianque Engelbrektshallen
2017-10-21 17:00 150303018 Ingarö IF (A) - FBI Tullinge 13 - 2 Jonas Robertson, Håkan Taxén Ingarö Sporthall
2017-10-21 17:45 150303017 Farsta IBK - Tungelsta IF 3 - 2 Hampus Viking, Theodore Hurtig Farstahallen 1
2017-10-22 11:00 150303019 Nacka Wallenstam IBK - AIK IBF 5 - 4 Daniel Karlsson, William Albrecht Ormingehallen
2017-10-28 12:30 150303022 Tungelsta IF - Djurgårdens IF IBS 3 - 5 Fredrik Hallenberg, Jonas Jatko Tungelsta Sporthall
2017-10-28 15:15 150303023 Huddinge IBS - Vendelsö IK 4 - 2 Gustaf Reimer, Mattias Lönnborg Tomtbergahallen
2017-10-28 16:45 150303021 FBI Tullinge - Farsta IBK 3 - 3 Aarre Hietanen, Simon Holm Schlemowitz Tullingehallen
2018-02-04 19:00 150303025 AIK IBF - Ingarö IF (A) 2 - 5 Mario Mallengren, Patrik Larsson Ulriksdalshallen
2017-11-17 18:45 150303029 Ingarö IF (A) - Nacka Wallenstam IBK 5 - 7 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Ingarö Sporthall
2017-11-18 10:30 150303028 Farsta IBK - AIK IBF 4 - 4 Patrik Andersén, Hampus Viking Farstahallen 1
2017-11-18 14:30 150303027 Djurgårdens IF IBS - FBI Tullinge 5 - 2 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Engelbrektshallen
2017-11-18 15:15 150303026 Vendelsö IK - Tungelsta IF 6 - 2 Johan Hessing, Marco Svenström Torvalla Träningshall
2017-11-25 12:15 150303031 FBI Tullinge - Vendelsö IK 2 - 4 Jörgen Grändefors, Timmy Samuelsson Tullingehallen
2017-11-26 15:15 150303034 Nacka Wallenstam IBK - Farsta IBK 5 - 2 Didrik Axen, Vilhelm Nordström Ormingehallen
2017-11-26 15:45 150303032 Tungelsta IF - Huddinge IBS 2 - 7 Leif Karlsson, Daniel Eklund Tungelsta Sporthall
2017-11-26 18:15 150303035 AIK IBF - Djurgårdens IF IBS 4 - 0 Viktor Bollvik Karlsson, Sebastian Zetterberg Ulriksdalshallen
2017-11-24 19:30 150303038 Djurgårdens IF IBS - Nacka Wallenstam IBK 4 - 5 Johan Ståhl, Simon Holm Schlemowitz Engelbrektshallen
2017-12-02 11:30 150303037 Vendelsö IK - AIK IBF 7 - 1 Tony Verho, Oscar Olsson Berglund Torvalla Träningshall
2017-12-03 15:15 150303036 Huddinge IBS - FBI Tullinge 4 - 4 Oscar Olsson Berglund, Fredrik Landin Tomtbergahallen
2017-12-15 20:00 150303039 Farsta IBK - Ingarö IF (A) 1 - 6 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Farstahallen 3
2017-12-16 14:00 150303043 Ingarö IF (A) - Djurgårdens IF IBS 4 - 2 Kenny Ly, Manne Jahnsson Ingarö Sporthall
2017-12-16 18:15 150303041 FBI Tullinge - Tungelsta IF 6 - 7 Fredrik Berglund Sonesson, Marco Svenström Tullingehallen
2017-12-17 15:15 150303044 Nacka Wallenstam IBK - Vendelsö IK 1 - 2 Emil Pagrot, Felix Fernström Ormingehallen
2018-01-28 17:45 150303045 AIK IBF - Huddinge IBS 6 - 3 Juha Tammerström, Håkan Taxén Ulriksdalshallen
2017-12-03 18:15 150303049 AIK IBF - Tungelsta IF 3 - 7 Jan Lingemark, Erik Hellgren Ulriksdalshallen
2018-01-13 13:15 150303047 Ingarö IF (A) - Vendelsö IK 1 - 3 Sampo Friberg, Gustav Persson Ingarö Sporthall
2018-01-13 16:00 150303046 Farsta IBK - Djurgårdens IF IBS 3 - 0 Marco Svenström, William Albrecht Farstahallen 3
2018-01-13 17:00 150303048 Nacka Wallenstam IBK - Huddinge IBS 2 - 4 Kevin Helly, Daniel Karlsson Myrsjöskolan
2018-01-20 12:45 150303054 Vendelsö IK - Farsta IBK 7 - 3 Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Torvalla Träningshall
2018-01-20 14:30 150303052 Tungelsta IF - Nacka Wallenstam IBK 9 - 4 Fredrik Hallenberg, Mats Andersson Tungelsta Sporthall
2018-01-21 20:00 150303051 FBI Tullinge - AIK IBF 4 - 4 Petra Dynesius, Jonas Robertson Tullingehallen
2018-01-29 20:30 150303053 Huddinge IBS - Ingarö IF (A) 3 - 5 Aldin Imamovic, Daniel Karlsson Tomtbergahallen
2018-01-27 14:00 150303058 Ingarö IF (A) - Tungelsta IF 7 - 4 Kent Kastell, Oscar Forstadius Ingarö Sporthall
2018-01-27 16:30 150303057 Farsta IBK - Huddinge IBS 4 - 3 Isak Sjöblom, Theodore Hurtig Farstahallen 3
2018-01-28 12:00 150303056 Djurgårdens IF IBS - Vendelsö IK 3 - 2 Mats Andersson, Lucas Edberg Engelbrektshallen
2018-01-28 15:15 150303059 Nacka Wallenstam IBK - FBI Tullinge 6 - 3 Emil Pagrot, Felix Fernström Ormingehallen
2018-02-10 14:00 150303063 Huddinge IBS - Djurgårdens IF IBS 3 - 1 Kent Kastell, Paulina Thunvall Tomtbergahallen
2018-02-10 16:30 150303062 Tungelsta IF - Farsta IBK 3 - 3 Karl-Johan Leijon, Oscar Olsson Berglund Tungelsta Sporthall
2018-02-10 20:15 150303061 FBI Tullinge - Ingarö IF (A) 3 - 2 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Tullingehallen
2018-02-11 11:00 150303065 AIK IBF - Nacka Wallenstam IBK 5 - 2 Lucas Edberg, Daniel Bäckner Tallbackaskolan
2017-11-19 18:15 150303069 Ingarö IF (A) - AIK IBF 8 - 0 Kenny Ly, Rasmus Jansson Värmdö sporthall
2018-02-17 12:45 150303066 Vendelsö IK - Huddinge IBS 2 - 3 Kenny Ly, Jakob Nima Torvalla Träningshall
2018-02-17 15:00 150303068 Farsta IBK - FBI Tullinge 5 - 2 Kent Kastell, Christian Hamnström Farstahallen 3
2018-02-17 16:30 150303067 Djurgårdens IF IBS - Tungelsta IF 5 - 6 Didrik Axen, Wilmer Axén Engelbrektshallen
2018-03-10 15:45 150303072 Tungelsta IF - Vendelsö IK 3 - 2 Adrian Hiram, Daniel Bäckner Tungelsta Sporthall
2018-03-11 12:15 150303074 Nacka Wallenstam IBK - Ingarö IF (A) 2 - 10 Emil Pagrot, Theodore Hurtig Ormingehallen
2018-03-11 15:15 150303075 AIK IBF - Farsta IBK 4 - 0 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Ulriksdalshallen
2018-03-13 19:30 150303071 FBI Tullinge - Djurgårdens IF IBS 5 - 4 Martin Claësson, Viking Claësson Tullingehallen
2018-03-15 18:45 150303078 Djurgårdens IF IBS - AIK IBF 6 - 1 Robin Karke, Kari Karke Liljeholmshallen 1
2018-03-17 12:45 150303079 Farsta IBK - Nacka Wallenstam IBK 4 - 3 Erik Nyman, Jakob Nima Farstahallen 1
2018-03-17 19:15 150303077 Vendelsö IK - FBI Tullinge 6 - 3 Erik Nyman, Robin Berger Torvalla Träningshall
2018-03-18 13:00 150303076 Huddinge IBS - Tungelsta IF 4 - 3 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Tomtbergahallen
2018-03-24 12:15 150303083 Ingarö IF (A) - Farsta IBK 2 - 4 Svedje Ohlson, Hampus Viking Ingarö Sporthall
2018-03-24 17:45 150303084 Nacka Wallenstam IBK - Djurgårdens IF IBS 9 - 3 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Ormingehallen
2018-03-25 17:30 150303085 AIK IBF - Vendelsö IK 3 - 4 Patrik Larsson, Mikael Lemker Ulriksdalshallen
2018-03-25 19:45 150303081 FBI Tullinge - Huddinge IBS 6 - 6 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Tullingehallen
2018-04-07 14:30 150303088 Vendelsö IK - Nacka Wallenstam IBK 5 - 3 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Torvalla Träningshall
2018-04-07 15:30 150303086 Tungelsta IF - FBI Tullinge 6 - 0 Johan Larsson, Adrian Hiram Tungelsta Sporthall
2018-04-07 19:00 150303089 Djurgårdens IF IBS - Ingarö IF (A) 3 - 5 Johan Engvall, Hampus Viking Engelbrektshallen
2018-04-08 15:45 150303087 Huddinge IBS - AIK IBF 1 - 3 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Tomtbergahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ingarö IF (A) 16 11 0 5 89-50 39 33
2. Vendelsö IK 16 11 0 5 66-43 23 33
3. Huddinge IBS 16 9 2 5 73-54 19 29
4. Nacka Wallenstam IBK 16 8 0 8 68-71 -3 24
5. Tungelsta IF 16 7 1 8 67-69 -2 22
6. Farsta IBK 16 6 4 6 46-57 -11 22
7. AIK IBF 16 5 2 9 49-65 -16 17
8. FBI Tullinge 16 4 4 8 54-81 -27 16
9. Djurgårdens IF IBS 16 4 1 11 50-72 -22 13
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis