Pantamera Mörkröd Medel (2017/18)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Mörkröd Medel Mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-30 12:45 150371002 Huddinge IBS (B) - AIK IBF 9 - 2 Petra Dynesius, Jakob Nima Tomtbergahallen
2017-11-26 18:15 150371074 Hässelby SK IBK - Högdalens AIS 2 - 4 Erik Hellgren, Hampus Viking Hässelbyhallen
2018-02-11 18:00 150371075 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Älvsjö AIK IBF 2 - 2 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Strandhallen - Tyresö
2017-10-14 16:15 150371006 Hässelby SK IBK - Huddinge IBS (B) 2 - 6 Imtiaz Karim, Erik Hellgren Hässelbyhallen
2017-10-15 11:15 150371007 AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 6 - 5 Sampo Friberg, Tony Verho Tallbackaskolan
2018-01-27 14:45 150371008 Ekerö IK - Högdalens AIS 12 - 3 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Mälaröhallen
2017-10-21 12:45 150371011 Huddinge IBS (B) - Älvsjö AIK IBF 4 - 2 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Tomtbergahallen
2017-10-21 13:00 150371009 Högdalens AIS - AIK IBF 1 - 4 Simon Holm Schlemowitz, Manne Jahnsson Högdalshallen
2017-10-21 13:45 150371010 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Hässelby SK IBK 3 - 5 Leif Karlsson, Niclas Woxmark Strandhallen - Tyresö
2017-10-29 11:00 150371015 Hässelby SK IBK - Högdalens AIS 3 - 2 Patrik Larsson, Daniel Bäckner Hässelbyhallen
2017-10-29 13:30 150371073 AIK IBF - Huddinge IBS (B) 2 - 1 William Albrecht, Mikael Lemker Ulriksdalshallen
2017-10-29 14:00 150371014 Älvsjö AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 3 - 1 Theodore Hurtig, Jakob Nima Västertorpshallen
2017-11-11 12:30 150371017 Högdalens AIS - Älvsjö AIK IBF 3 - 5 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Högdalshallen
2017-11-11 15:15 150371076 Huddinge IBS (B) - Hässelby SK IBK 3 - 1 Daniel Eklund, Fredrik Landin Tomtbergahallen
2017-11-12 15:15 150371082 AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 6 - 2 Fredrik Hallenberg, Imtiaz Karim Tallbackaskolan
2017-12-10 16:15 150371020 Ekerö IK - Hässelby SK IBK 7 - 2 Mats Andersson, Leif Karlsson Tappströms Bollhall
2017-11-18 13:15 150371077 Högdalens AIS - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 1 - 6 Jakob Nima, Osama Abaied Bandhagshallen
2017-11-19 13:15 150371087 Älvsjö AIK IBF - Huddinge IBS (B) 2 - 2 William Hilmersson, Shabbir Ahmed Västertorpshallen
2017-11-19 13:45 150371024 Hässelby SK IBK - AIK IBF 2 - 1 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Hässelbyhallen
2017-11-25 16:15 150371026 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Huddinge IBS (B) 2 - 5 Robin Särén, Tim Sandström Strandhallen - Tyresö
2017-11-26 14:30 150371027 AIK IBF - Älvsjö AIK IBF 3 - 3 Fredrik Hallenberg, Niclas Andersson Ulriksdalshallen
2017-12-02 13:45 150371029 Huddinge IBS (B) - Högdalens AIS 9 - 0 Gabriel Nääs, Theodore Hurtig Tomtbergahallen
2017-12-03 12:45 150371032 Älvsjö AIK IBF - Hässelby SK IBK 2 - 3 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Västertorpshallen
2018-02-02 19:15 150371040 Ekerö IK - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 3 - 2 Fredrik Berglund Sonesson, Manne Jahnsson Tappströms Bollhall
2017-12-16 11:45 150371033 Högdalens AIS - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 4 - 6 Petra Dynesius, Håkan Taxén Högdalshallen
2017-12-17 15:45 150371078 Älvsjö AIK IBF - AIK IBF 2 - 1 Max Hellström, Marco Svenström Västertorpshallen
2018-01-26 19:15 150371036 Ekerö IK - Huddinge IBS (B) 4 - 2 Lars Reuterhagen, Sezgin Youmer Tappströms Bollhall
2018-01-12 19:30 150371023 Älvsjö AIK IBF - Ekerö IK 5 - 1 Wen-chung Tsai, Theodore Hurtig Sätrahallen
2018-01-14 14:30 150371039 AIK IBF - Huddinge IBS (B) 4 - 4 Lucas Edberg, Manne Jahnsson Ulriksdalshallen
2018-01-14 19:00 150371086 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Hässelby SK IBK 5 - 3 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Strandhallen - Tyresö
2018-01-20 09:00 150371041 Högdalens AIS - Ekerö IK 3 - 3 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Högdalshallen
2018-01-20 14:00 150371043 Huddinge IBS (B) - Hässelby SK IBK 8 - 4 Karl-Johan Leijon, Leo Odell/Johansson Tomtbergahallen
2018-04-07 11:15 150371042 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - AIK IBF 1 - 2 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Strandhallen - Tyresö
2018-01-28 11:45 150371046 Älvsjö AIK IBF - Huddinge IBS (B) 1 - 6 Theodore Hurtig, Simon Holm Schlemowitz Västertorpshallen
2018-01-28 12:00 150371047 Hässelby SK IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 1 - 5 Kari Malmros, Stefano Bianque Hässelbyhallen
2018-01-28 15:30 150371048 AIK IBF - Högdalens AIS 5 - 2 Erik Hellgren, Ulf Jonsson Ulriksdalshallen
2018-02-10 12:30 150371052 Ekerö IK - AIK IBF 5 - 4 Roger Nyström, Sampo Friberg Mälaröhallen
2018-02-10 14:15 150371049 Högdalens AIS - Hässelby SK IBK 4 - 5 Magnus Johansson, Tim Sandström Högdalshallen
2018-02-10 16:30 150371050 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Älvsjö AIK IBF 3 - 3 Kari Malmros, Manne Jahnsson Strandhallen - Tyresö
2018-02-16 20:00 150371056 Hässelby SK IBK - Ekerö IK 2 - 4 Mario Mallengren, Daniel Bäckner Hässelbyhallen
2018-02-18 10:00 150371055 Älvsjö AIK IBF - Högdalens AIS 1 - 10 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Västertorpshallen
2018-02-18 19:15 150371079 Hässelby SK IBK - AIK IBF 5 - 3 Lucas Edberg, Daniel Skantze Hässelbyhallen
2017-12-02 16:15 150371060 Ekerö IK - Älvsjö AIK IBF 7 - 4 Robert Milerud, Torbjörn Lundin Tappströms Bollhall
2018-03-11 10:45 150371081 Älvsjö AIK IBF - Högdalens AIS 4 - 4 Kenny Ly, Aldin Imamovic Västertorpshallen
2018-03-11 12:00 150371080 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Huddinge IBS (B) 6 - 6 Kari Malmros, Kent Kastell Strandhallen - Tyresö
2018-03-11 16:30 150371059 AIK IBF - Hässelby SK IBK 8 - 3 Aarre Hietanen, Marcus Ackefelt Ulriksdalshallen
2017-12-11 20:30 150371061 Huddinge IBS (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 5 - 5 Thomas Gjutarenäfve, Mats Andersson Tomtbergahallen
2018-03-17 11:00 150371001 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Ekerö IK 2 - 4 Svedje Ohlson, Oscar Olsson Berglund Strandhallen - Tyresö
2018-03-18 10:30 150371064 Älvsjö AIK IBF - AIK IBF 1 - 5 Madelene Westerberg, Daniel Kölborn Västertorpshallen
2018-03-18 13:15 150371083 Huddinge IBS (B) - Högdalens AIS 3 - 5 Marco Svenström, Simon Righarts Kvarnbergshallen
2018-03-24 10:30 150371065 Högdalens AIS - Huddinge IBS (B) 2 - 4 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Högdalshallen
2018-03-25 13:00 150371016 AIK IBF - Ekerö IK 3 - 4 Axel Göthberg, Gustav Helge Ulriksdalshallen
2018-03-25 17:00 150371067 Hässelby SK IBK - Älvsjö AIK IBF 1 - 7 Christian Högberg, Fredrik Berglund Sonesson Hässelbyhallen
2018-04-07 10:15 150371070 Huddinge IBS (B) - Ekerö IK 5 - 6 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Tomtbergahallen
2018-04-07 13:00 150371084 Hässelby SK IBK - Älvsjö AIK IBF 3 - 4 Mattias Nordlund, Johnn Wahlgren Hässelbyhallen
2018-04-07 14:30 150371085 Högdalens AIS - AIK IBF 0 - 5 Kent Kastell, Johan Hessing Högdalshallen
2018-04-08 15:45 150371069 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Högdalens AIS 5 - 1 Kari Malmros, Johan Hessing Tyresöhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IBS (B) 17 9 4 4 82-50 32 31
2. Ekerö IK 12 10 1 1 60-37 23 31
3. AIK IBF 17 9 2 6 64-50 14 29
4. Älvsjö AIK IBF 17 6 5 6 51-59 -8 23
5. Tyresö Trollbäcken IBK (B) 17 5 4 8 61-60 1 19
6. Hässelby SK IBK 17 6 0 11 47-76 -29 18
7. Högdalens AIS 17 3 2 12 49-82 -33 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Mörkröd Medel Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-30 15:15 150370002 Åkersberga IBF - Danderyds SK IBF / Enebybergs IF 2 - 2 Roger Nyström, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2017-09-30 17:00 150370004 Bele Barkarby IF IBF - Grimsta AIK 4 - 1 Julius Olesen, Stefano Bianque Björkebyhallen
2017-10-01 16:30 150370001 Rotebro IS IBK - Vallentuna IBK 1 - 7 Lucas Edberg, David Norman Rotebrohallen (Nya)
2017-10-08 12:00 150370003 Vaxholms IBF - IK Frej Täby IBK 2 - 6 Karl Hurtig, Daniel Eklund Innebandyhallen Vaxholm
2017-10-13 19:00 150370006 IK Frej Täby IBK - Åkersberga IBF 7 - 2 Tilde Levinson, Niklas Wedin Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-10-14 14:15 150370005 Grimsta AIK - Vaxholms IBF 6 - 6 Lars Reuterhagen, Lars Samuelsson Väsby skolan
2017-10-14 17:30 150370008 Vallentuna IBK - Kungsängens IF 2 - 1 Per Ove Åman, Roger Nyström Hammarbackens Sporthall
2017-10-15 16:15 150370007 Danderyds SK IBF / Enebybergs IF - Rotebro IS IBK 1 - 5 Juha Tammerström, Andreas Briselius Mörbyhallen
2017-10-21 16:30 150370011 Åkersberga IBF - Grimsta AIK 2 - 3 Per Sundvall, Björn Söderström Åkersberga Sporthall A
2017-10-22 09:30 150370010 Rotebro IS IBK - IK Frej Täby IBK 7 - 3 Per Sundvall, Markus Almén Rotebrohallen (Nya)
2017-10-22 10:00 150370009 Kungsängens IF - Danderyds SK IBF / Enebybergs IF 2 - 4 Leif Karlsson, Fredrik Hallenberg Ekhammarshallen
2017-10-22 14:45 150370012 Vaxholms IBF - Bele Barkarby IF IBF 2 - 8 Markus Almén, Niklas Wedin Innebandyhallen Vaxholm
2017-10-07 16:00 150370016 Danderyds SK IBF / Enebybergs IF - Vallentuna IBK 3 - 4 Mats Järnmark, Martin Svensson Danderyds Gymnasium
2017-10-28 13:45 150370015 IK Frej Täby IBK - Kungsängens IF 4 - 4 Per Ove Åman, Erik Hellgren Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-10-28 17:00 150370013 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF 2 - 6 Per Calmén, Per Ove Åman Björkebyhallen
2017-10-29 15:15 150370014 Grimsta AIK - Rotebro IS IBK 2 - 5 Per Calmén, William Grafström Väsby skolan
2017-11-11 12:15 150370020 Vallentuna IBK - IK Frej Täby IBK 2 - 3 Simon Åbom, Lars Samuelsson Hammarbackens Sporthall
2017-11-11 12:45 150370017 Kungsängens IF - Grimsta AIK 2 - 0 Magnus Westerberg, William Albrecht Hagnäshallen
2017-11-12 15:15 150370018 Åkersberga IBF - Vaxholms IBF 9 - 0 Lars Reuterhagen, Lars Samuelsson Åkersberga Sporthall A
2017-11-12 16:15 150370019 Danderyds SK IBF / Enebybergs IF - Bele Barkarby IF IBF 5 - 0 Roland Nester, Jonas Edström Mörbyhallen
2017-11-18 16:45 150370024 IK Frej Täby IBK - Danderyds SK IBF / Enebybergs IF 5 - 1 Joacim Hansson, Marcus Ljungberg Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-11-19 13:00 150370023 Grimsta AIK - Vallentuna IBK 0 - 3 Stefano Bianque, Fredrik Sandgren Väsby skolan
2017-11-19 15:15 150370021 Vaxholms IBF - Rotebro IS IBK 3 - 4 Lucas Edberg, Ida Nedin Innebandyhallen Vaxholm
2017-11-19 15:45 150370022 Bele Barkarby IF IBF - Kungsängens IF 4 - 4 Fredrik Berglund Sonesson, Jakob Nima Björkebyhallen
2017-11-25 14:15 150370028 Vallentuna IBK - Bele Barkarby IF IBF 0 - 4 Fredrik Nensén, Niklas Wedin Hammarbackens Sporthall
2017-11-26 10:00 150370025 Kungsängens IF - Vaxholms IBF 6 - 1 Fredrik Hallenberg, Lars Reuterhagen Ekhammarshallen
2017-11-26 14:30 150370026 Rotebro IS IBK - Åkersberga IBF 6 - 1 Lucas Edberg, Tilde Levinson Rotebrohallen (Nya)
2017-11-26 18:30 150370027 Danderyds SK IBF / Enebybergs IF - Grimsta AIK 1 - 6 Viktor Lindell, Daniel Skantze Mörbyhallen
2017-12-02 13:45 150370030 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK 4 - 3 Håkan Taxén, Niclas Andersson Innebandyhallen Vaxholm
2017-12-03 14:30 150370032 Grimsta AIK - IK Frej Täby IBK 1 - 5 Fredrik Hallenberg, Per Sundvall Väsby skolan
2017-12-03 17:00 150370031 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK 4 - 3 Lucas Edberg, Stefano Bianque Björkebyhallen
2018-01-27 18:30 150370029 Åkersberga IBF - Kungsängens IF 4 - 4 Björn Söderström, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2017-12-16 13:15 150370036 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF 7 - 3 Johan Engvall, Fredrik Sandgren Hammarbackens Sporthall
2017-12-17 10:15 150370033 Kungsängens IF - Rotebro IS IBK 4 - 3 Imtiaz Karim, Aldin Imamovic Ekhammarshallen
2017-12-17 14:30 150370034 IK Frej Täby IBK - Bele Barkarby IF IBF 1 - 1 Fadi Saffo, Ken Johansson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-12-17 16:30 150370035 Danderyds SK IBF / Enebybergs IF - Vaxholms IBF 5 - 6 Lars Samuelsson, Niklas Wedin Mörbyhallen
2018-01-13 15:15 150370038 IK Frej Täby IBK - Vaxholms IBF 4 - 1 Lars Sundlöf, Lars Samuelsson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-01-14 14:15 150370037 Grimsta AIK - Bele Barkarby IF IBF 1 - 3 Lars Reuterhagen, Lars Samuelsson Väsby skolan
2018-01-14 17:15 150370039 Danderyds SK IBF / Enebybergs IF - Åkersberga IBF 2 - 3 Martin Svensson, Dennis Svensson Mörbyhallen
2018-01-14 18:00 150370040 Vallentuna IBK - Rotebro IS IBK 8 - 3 Per Sundvall, Lars Sundlöf Hammarbackens Sporthall
2018-01-21 09:30 150370042 Rotebro IS IBK - Danderyds SK IBF / Enebybergs IF 5 - 2 Per Sundvall, Stefano Bianque Rotebrohallen (Nya)
2018-01-21 12:00 150370043 Åkersberga IBF - IK Frej Täby IBK 1 - 6 Philip Edlund, Oskar Mattsson Åkersberga Sporthall A
2018-01-21 16:45 150370044 Vaxholms IBF - Grimsta AIK 2 - 2 Christer Jacobsson, Oskar Jakobsson Innebandyhallen Vaxholm
2018-01-23 19:00 150370041 Kungsängens IF - Vallentuna IBK 2 - 2 Lars Reuterhagen, Imtiaz Karim Hagnäshallen
2018-01-26 19:45 150370047 IK Frej Täby IBK - Rotebro IS IBK 3 - 3 Niklas Wedin, Oskar Mattsson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-01-27 15:30 150370046 Grimsta AIK - Åkersberga IBF 6 - 4 Per Ove Åman, Fredrik Nensén Väsby skolan
2018-01-28 15:45 150370045 Bele Barkarby IF IBF - Vaxholms IBF 5 - 4 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Björkebyhallen
2018-01-28 16:30 150370048 Danderyds SK IBF / Enebybergs IF - Kungsängens IF 4 - 5 Hannes Hovmöller, Niklas Wedin Mörbyhallen
2018-02-10 13:45 150370050 Rotebro IS IBK - Grimsta AIK 1 - 4 Lucas Edberg, Fredrik Sandgren Rotebrohallen (Nya)
2018-02-10 14:30 150370052 Vallentuna IBK - Danderyds SK IBF / Enebybergs IF 8 - 4 Simon Åbom, Per Ove Åman Hammarbackens Sporthall
2018-02-11 13:35 150370049 Kungsängens IF - IK Frej Täby IBK 3 - 8 Mats Järnmark, Daniel Bäckner Bro Sporthall
2018-02-11 14:00 150370051 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF 2 - 3 Aarre Hietanen, Fabian Magnell Åkersberga Sporthall A
2018-02-17 13:15 150370055 Grimsta AIK - Kungsängens IF 5 - 2 William Grafström, Fredrik Sandgren Väsby skolan
2018-02-17 16:00 150370056 IK Frej Täby IBK - Vallentuna IBK 2 - 4 Viktor Lindell, Daniel Skantze Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-02-18 16:45 150370053 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF 6 - 3 Hannes Andersson, Fredrik Sandgren Innebandyhallen Vaxholm
2018-02-18 17:45 150370054 Bele Barkarby IF IBF - Danderyds SK IBF / Enebybergs IF 3 - 5 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Björkebyhallen
2018-03-10 10:30 150370057 Kungsängens IF - Bele Barkarby IF IBF 2 - 6 Fredrik Nensén, Daniel Bäckner Hagnäshallen
2018-03-10 14:45 150370058 Rotebro IS IBK - Vaxholms IBF 7 - 1 Magnus Berg, Håkan Taxén Rotebrohallen (Nya)
2018-03-10 18:00 150370060 Vallentuna IBK - Grimsta AIK 3 - 4 Daniel Karlsson, Niklas Wedin Hammarbackens Sporthall
2018-03-11 14:15 150370059 Danderyds SK IBF / Enebybergs IF - IK Frej Täby IBK 3 - 6 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Mörbyhallen
2018-03-17 13:45 150370062 Vaxholms IBF - Kungsängens IF 7 - 3 Niklas Wedin, Fredrik Sandgren Innebandyhallen Vaxholm
2018-03-17 14:15 150370064 Grimsta AIK - Danderyds SK IBF / Enebybergs IF 5 - 4 Jonatan Svahn, Mimma Spasic Väsby skolan
2018-03-18 12:15 150370061 Åkersberga IBF - Rotebro IS IBK 5 - 3 Philip Edlund, Oskar Mattsson Åkersberga Sporthall A
2018-03-18 19:45 150370063 Bele Barkarby IF IBF - Vallentuna IBK 5 - 2 Stefano Bianque, Oscar Forstadius Björkebyhallen
2018-03-23 19:30 150370068 Vallentuna IBK - Vaxholms IBF 10 - 6 Sezgin Youmer, Richard Jonsson Hammarbackens Sporthall
2018-03-24 09:00 150370065 Kungsängens IF - Åkersberga IBF 6 - 1 Fredrik Berglund Sonesson, Daniel Bäckner Hagnäshallen
2018-03-24 12:00 150370067 IK Frej Täby IBK - Grimsta AIK 4 - 1 Roger Nyström, Patrik Arvinder Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-03-24 12:30 150370066 Rotebro IS IBK - Bele Barkarby IF IBF 0 - 4 Ulf Jonsson, Daniel Bäckner Rotebrohallen (Nya)
2018-02-04 12:00 150370071 Vaxholms IBF - Danderyds SK IBF / Enebybergs IF 4 - 6 Lars Reuterhagen, Imtiaz Karim Mörbyhallen
2018-04-07 11:15 150370069 Rotebro IS IBK - Kungsängens IF 1 - 3 Hektor Byfors, Andreas Eriksson Rotebrohallen (Nya)
2018-04-08 14:45 150370070 Åkersberga IBF - Vallentuna IBK 4 - 2 Ulf Jonsson, Fredrik Berglund Sonesson Åkersberga Sporthall A
2018-04-08 15:45 150370072 Bele Barkarby IF IBF - IK Frej Täby IBK 5 - 7 Imtiaz Karim, Richard Jonsson Björkebyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Frej Täby IBK 16 11 3 2 74-41 33 36
2. Bele Barkarby IF IBF 16 10 2 4 61-45 16 32
3. Vallentuna IBK 16 9 1 6 67-49 18 28
4. Grimsta AIK 16 7 2 7 47-51 -4 23
5. Rotebro IS IBK 16 7 1 8 57-55 2 22
6. Kungsängens IF 16 6 4 6 53-56 -3 22
7. Åkersberga IBF 16 5 2 9 52-65 -13 17
8. Vaxholms IBF 16 4 2 10 55-87 -32 14
9. Danderyds SK IBF / Enebybergs IF 16 4 1 11 52-69 -17 13
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Mörkröd Medel Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-30 14:15 150372004 FBI Tullinge - Ingarö IF 2 - 3 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Tullingehallen
2017-09-30 14:45 150372001 Tungelsta IF - Salems IF 6 - 3 Fredrik Pålsson, Fredrik Hallenberg Tungelsta Sporthall
2017-10-01 18:15 150372002 Huddinge IBS (A) - IBF Offensiv Lidingö 12 - 0 Theodore Hurtig, Mikael Wiklund Tomtbergahallen
2017-10-07 14:45 150372003 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Nynäshamns IBK 6 - 5 Patrik Andersén, Gabriel Nääs Strandhallen - Tyresö
2017-10-13 18:45 150372005 Ingarö IF - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 1 - 2 Fredrik Hallenberg, Vilhelm Nordström Ingarö Sporthall
2017-10-14 13:00 150372006 Nynäshamns IBK - Huddinge IBS (A) 2 - 7 Arne Brovig, Jonas Jatko Kvarnängshallen
2017-10-15 12:00 150372008 Salems IF - Vendelsö IK 3 - 2 Peter Larsson, Marco Svenström Skogsängshallen
2017-10-16 19:30 150372007 IBF Offensiv Lidingö - Tungelsta IF 6 - 2 Per Sundvall, Ida Nedin Bodals Bollhall
2017-10-21 14:00 150372011 Huddinge IBS (A) - Ingarö IF 2 - 3 Daniel Karlsson, William Albrecht Tomtbergahallen
2017-10-22 11:15 150372010 Tungelsta IF - Nynäshamns IBK 4 - 4 Mats Andersson, Oscar Olsson Berglund Tungelsta Sporthall
2017-10-22 11:15 150372012 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - FBI Tullinge 9 - 0 Roland Nester, Daniel Kölborn Tyresöhallen
2017-10-23 19:15 150372009 Vendelsö IK - IBF Offensiv Lidingö 1 - 4 Jonas Jatko, Niclas Woxmark Torvalla Träningshall
2017-10-28 12:30 150372015 Nynäshamns IBK - Vendelsö IK 6 - 8 Theodore Hurtig, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2017-10-28 14:15 150372013 FBI Tullinge - Huddinge IBS (A) 5 - 3 Martin Claësson, Viking Claësson Tullingehallen
2017-10-28 17:30 150372014 Ingarö IF - Tungelsta IF 6 - 4 Fredrik Hallenberg, Imtiaz Karim Ingarö Sporthall
2017-10-28 19:00 150372016 IBF Offensiv Lidingö - Salems IF 3 - 7 Leif Karlsson, Niclas Andersson Bodals Bollhall
2017-11-11 11:30 150372017 Vendelsö IK - Ingarö IF 4 - 2 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Torvalla Träningshall
2017-11-11 14:00 150372018 Huddinge IBS (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 1 - 2 Daniel Eklund, Fredrik Landin Tomtbergahallen
2017-11-12 15:15 150372020 Salems IF - Nynäshamns IBK 5 - 5 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Skogsängshallen
2017-11-13 19:30 150372019 IBF Offensiv Lidingö - FBI Tullinge 6 - 4 Aldin Imamovic, Daniel Karlsson Bodals Bollhall
2017-11-18 12:00 150372024 Nynäshamns IBK - IBF Offensiv Lidingö 5 - 5 Adrian Hiram, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2017-11-18 14:15 150372023 Ingarö IF - Salems IF 6 - 5 Ken Johansson, Daniel Eklund Ingarö Sporthall
2017-11-18 19:00 150372022 FBI Tullinge - Vendelsö IK 5 - 3 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tullingehallen
2017-11-19 09:00 150372021 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Tungelsta IF 5 - 1 Elis Erbing, Madelene Westerberg Tyresöhallen
2017-11-25 16:00 150372025 Vendelsö IK - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 1 Aldin Imamovic, Gustaf Reimer Torvalla Träningshall
2017-11-25 19:15 150372027 IBF Offensiv Lidingö - Ingarö IF 0 - 7 Mats Järnmark, Mats Andersson Bodals Bollhall
2017-11-26 14:30 150372026 Tungelsta IF - Huddinge IBS (A) 1 - 1 Leif Karlsson, Daniel Eklund Tungelsta Sporthall
2017-11-26 16:00 150372028 Salems IF - FBI Tullinge 5 - 2 Timmy Samuelsson, Jörgen Grändefors Skogsängshallen
2017-12-02 12:00 150372032 Ingarö IF - Nynäshamns IBK 8 - 3 Didrik Axen, Wilmer Axén Ingarö Sporthall
2017-12-02 15:00 150372029 Huddinge IBS (A) - Vendelsö IK 4 - 1 Svedje Ohlson, Theodore Hurtig Tomtbergahallen
2017-12-02 17:45 150372031 FBI Tullinge - Tungelsta IF 5 - 2 Jonas Håmark, Karl-Johan Leijon Tullingehallen
2017-12-06 19:45 150372030 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Salems IF 5 - 2 Svedje Ohlson, Hampus Viking Strandhallen - Tyresö
2017-12-16 12:15 150372034 Nynäshamns IBK - FBI Tullinge 2 - 6 Kenneth Johansson, Hampus Viking Kvarnängshallen
2017-12-16 15:00 150372033 Vendelsö IK - Tungelsta IF 3 - 3 Kent Kastell, Max Hellström Torvalla Sporthall
2017-12-16 18:00 150372035 IBF Offensiv Lidingö - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 4 - 5 Fredrik Hallenberg, Svedje Ohlson Bodals Bollhall
2017-12-17 16:30 150372036 Salems IF - Huddinge IBS (A) 1 - 6 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Skogsängshallen
2018-01-13 12:00 150372037 Ingarö IF - FBI Tullinge 7 - 3 Svedje Ohlson, Kevin Helly Ingarö Sporthall
2018-01-13 13:30 150372038 Nynäshamns IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 6 - 7 Leif Karlsson, Adrian Hiram Kvarnängshallen
2018-01-13 15:00 150372039 IBF Offensiv Lidingö - Huddinge IBS (A) 9 - 2 Petra Dynesius, Lucas Edberg Bodals Bollhall
2018-01-14 19:15 150372040 Salems IF - Tungelsta IF 2 - 6 Aarre Hietanen, William Hilmersson Skogsängshallen
2018-01-20 12:45 150372043 Huddinge IBS (A) - Nynäshamns IBK 7 - 2 Mikael Wiklund, Gustav Frank Tomtbergahallen
2018-01-23 19:20 150372041 Vendelsö IK - Salems IF 5 - 3 Theodore Hurtig, Hampus Viking Söderbymalmskolan
2018-01-28 14:45 150372044 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Ingarö IF 3 - 2 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Strandhallen - Tyresö
2018-02-03 18:00 150372042 Tungelsta IF - IBF Offensiv Lidingö 9 - 2 Fredrik Hallenberg, Imtiaz Karim Tungelsta Sporthall
2018-01-27 12:15 150372047 Nynäshamns IBK - Tungelsta IF 5 - 2 Mats Andersson, Sezgin Youmer Kvarnängshallen
2018-01-27 15:15 150372046 Ingarö IF - Huddinge IBS (A) 3 - 2 Kent Kastell, Oscar Forstadius Ingarö Sporthall
2018-01-27 17:15 150372045 FBI Tullinge - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 7 - 2 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Tullingehallen
2018-01-27 18:00 150372048 IBF Offensiv Lidingö - Vendelsö IK 6 - 2 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Bodals Bollhall
2018-02-10 11:30 150372049 Vendelsö IK - Nynäshamns IBK 5 - 3 Sezgin Youmer, Osama Abaied Torvalla Träningshall
2018-02-10 12:45 150372051 Huddinge IBS (A) - FBI Tullinge 3 - 3 Joacim Hansson, Mikael Wiklund Tomtbergahallen
2018-02-10 14:45 150372052 Salems IF - IBF Offensiv Lidingö 6 - 3 Kent Budell, Sezgin Youmer Skogsängshallen
2018-02-10 15:15 150372050 Tungelsta IF - Ingarö IF 4 - 2 Osama Abaied, Oscar Olsson Berglund Tungelsta Sporthall
2018-02-17 13:30 150372056 Nynäshamns IBK - Salems IF 2 - 4 Johan Ståhl, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2018-02-17 16:00 150372055 Ingarö IF - Vendelsö IK 4 - 2 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Ingarö Sporthall
2018-02-18 12:45 150372053 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Huddinge IBS (A) 7 - 1 Patrik Andersén, Magnus Berg Tyresöhallen
2018-02-23 19:15 150372054 FBI Tullinge - IBF Offensiv Lidingö 1 - 6 Magnus Berg, Theodore Hurtig Tullingehallen
2018-03-10 11:00 150372060 Salems IF - Ingarö IF 3 - 4 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Skogsängshallen
2018-03-10 12:45 150372057 Vendelsö IK - FBI Tullinge 6 - 1 Adrian Hiram, Christian Berger Torvalla Träningshall
2018-03-10 14:30 150372058 Tungelsta IF - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 3 Adrian Hiram, Daniel Bäckner Tungelsta Sporthall
2018-03-10 15:45 150372059 IBF Offensiv Lidingö - Nynäshamns IBK 9 - 3 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Bodals Bollhall
2018-03-17 12:00 150372064 Ingarö IF - IBF Offensiv Lidingö 10 - 2 Aldin Imamovic, Kevin Helly Ingarö Sporthall
2018-03-17 15:30 150372061 Huddinge IBS (A) - Tungelsta IF 7 - 3 Johan Hessing, Marco Svenström Tomtbergahallen
2018-03-17 16:00 150372063 FBI Tullinge - Salems IF 3 - 4 Petra Dynesius, Jonas Robertson Tullingehallen
2018-03-18 14:45 150372062 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Vendelsö IK 0 - 11 Kari Malmros, William Hilmersson Tyresöhallen
2018-03-24 13:00 150372065 Vendelsö IK - Huddinge IBS (A) 0 - 3 Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Torvalla Träningshall
2018-03-24 13:30 150372066 Tungelsta IF - FBI Tullinge 2 - 1 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Tungelsta Sporthall
2018-03-24 14:15 150372068 Salems IF - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 4 - 1 Hussein Tourabi, Martin Åkesson Skogsängshallen
2018-03-25 16:15 150372067 Nynäshamns IBK - Ingarö IF 8 - 10 Adrian Hiram, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2018-04-07 08:45 150372072 FBI Tullinge - Nynäshamns IBK 3 - 4 Shabbir Ahmed, Fabian Magnell Tullingehallen
2018-04-07 14:00 150372070 Huddinge IBS (A) - Salems IF 5 - 1 Simon Righarts, Jakob Nima Tomtbergahallen
2018-04-07 14:15 150372069 Tungelsta IF - Vendelsö IK 5 - 5 Theodore Hurtig, Niclas Woxmark Tungelsta Sporthall
2018-04-08 17:00 150372071 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - IBF Offensiv Lidingö 4 - 2 Kari Malmros, Johan Hessing Tyresöhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ingarö IF 16 12 0 4 78-49 29 36
2. Tyresö Trollbäcken IBK (A) 16 11 1 4 62-53 9 34
3. Huddinge IBS (A) 16 8 2 6 66-43 23 26
4. Vendelsö IK 16 7 2 7 61-53 8 23
5. Salems IF 16 7 1 8 58-64 -6 22
6. IBF Offensiv Lidingö 16 7 1 8 67-80 -13 22
7. Tungelsta IF 16 5 5 6 57-60 -3 20
8. FBI Tullinge 16 5 1 10 51-67 -16 16
9. Nynäshamns IBK 16 2 3 11 65-96 -31 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis