Pojkar 1-4 (2018/19)

Gruppspel
Pantamera PK1 Gult-Slutspel
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-01-25 18:30 211022003 IBK Köping Ung PK1 - IBK Hallsta PK1 8 - 2 Henrik Syversen, Niklas Laine Ullvihallen
2019-01-26 16:00 211022004 Silvergruvans IBF PK1 - Kumla IBK 1 PK1 9 - 7 Tommy Nordin, Gustav Salmela Sporthallen, Hällefors
2019-02-02 16:30 211022002 IBK Sala PK1 - WSK Lindesberg PK1 5 - 3 Juha Vanninen, Mohamed Abdirisak Sala Idrottshall
2019-02-09 11:30 211022005 WSK Lindesberg PK1 - IFK Arboga PK1 6 - 8 Mats Eriksson, Jörgen Dahlström Stadsskogsskolan
2019-02-09 16:00 211022007 Kumla IBK 1 PK1 - IBK Sala PK1 2 - 9 Kim Palmroth, Ej offentliggjord Skogstorpskolan
2019-02-09 16:00 211022008 Silvergruvans IBF PK1 - IBK Köping Ung PK1 4 - 4 Mohamed Abdirisak, Francisco Contreras Sporthallen, Hällefors
2019-02-15 18:30 211022012 IBK Sala PK1 - IBK Köping Ung PK1 3 - 6 Francisco Contreras, Fernando Rocabado Sala Idrottshall
2019-02-16 11:30 211022010 WSK Lindesberg PK1 - Kumla IBK 1 PK1 6 - 6 Mats Eriksson, Gustav Salmela Stadsskogsskolan
2019-02-17 16:30 211022009 IFK Arboga PK1 - IBK Hallsta PK1 9 - 1 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Vasahallen
2019-03-04 18:30 211022015 IBK Köping Ung PK1 - WSK Lindesberg PK1 2 - 4 Carl Wikgren, Henrik Brehmer Ullvihallen
2019-03-10 12:00 211022013 Kumla IBK 1 PK1 - IFK Arboga PK1 3 - 10 Daniel Kallin, Fredrik Alm Skogstorpskolan
2019-03-10 12:00 211022014 IBK Hallsta PK1 - Silvergruvans IBF PK1 4 - 5 Fernando Rocabado, Filip Larsson Nibblehallen
2019-03-15 19:45 211022017 IFK Arboga PK1 - Silvergruvans IBF PK1 6 - 4 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Vasahallen
2019-03-16 19:00 211022019 IBK Hallsta PK1 - IBK Sala PK1 4 - 4 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Nibblehallen
2019-03-17 12:00 211022018 Kumla IBK 1 PK1 - IBK Köping Ung PK1 5 - 5 Oscar Söljén, Kim Palmroth Skogstorpskolan
2019-03-24 18:00 211022021 IBK Köping Ung PK1 - IFK Arboga PK1 5 - 7 Henrik Brehmer, Francisco Contreras Ullvihallen
2019-03-26 19:00 211022024 WSK Lindesberg PK1 - IBK Hallsta PK1 7 - 5 Mats Eriksson, Jörgen Dahlström Stadsskogsskolan
2019-03-29 19:00 211022022 IBK Sala PK1 - Silvergruvans IBF PK1 6 - 5 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Sala Idrottshall
2019-03-17 15:00 211022025 IFK Arboga PK1 - IBK Sala PK1 4 - 3 Filip Larsson, Alfons Berglund Vasahallen
2019-03-29 19:00 211022028 IBK Hallsta PK1 - Kumla IBK 1 PK1 6 - 6 Tim Solig, Rasmus Zarins Nibblehallen
2019-03-30 16:00 211022027 Silvergruvans IBF PK1 - WSK Lindesberg PK1 10 - 6 Henrik Zegelsson, Gustav Salmela Sporthallen, Hällefors
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IFK Arboga PK1 6 6 0 0 44-22 22 18
2. IBK Sala PK1 6 3 1 2 30-24 6 10
3. Silvergruvans IBF PK1 6 3 1 2 37-33 4 10
4. IBK Köping Ung PK1 6 2 2 2 30-25 5 8
5. WSK Lindesberg PK1 6 2 1 3 32-36 -4 7
6. Kumla IBK 1 PK1 6 0 3 3 29-45 -16 3
7. IBK Hallsta PK1 6 0 2 4 22-39 -17 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera PK1 Svart-Slutspel
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-01-25 19:00 211021004 SMÅ IF 1 PK1 - Örebro SK Ung 1 PK1 3 - 5 Tomas Persson, Oscar Söljén Odenskolans Sporthall
2019-01-26 13:00 211021003 Västerås IBS Ung 1 PK1 - Lillån IBK 2 PK1 7 - 5 Dan Barthlen, Andreas Larsson Klövernhallen Plan 1
2019-01-26 16:00 211021002 Västerås IBS Ung 2 PK1 - Lillån IBK PK1 8 - 6 Dan Barthlen, Andreas Larsson Klövernhallen Plan 1
2019-02-06 19:00 211021008 Örebro SK Ung 1 PK1 - Västerås IBS Ung 1 PK1 11 - 4 Oscar Söljén, Tommy Nordin Mellringehallen - Örebro
2019-02-06 19:45 211021007 SMÅ IF 1 PK1 - Västerås IBS Ung 2 PK1 3 - 11 Fredrik Knutsson, Kim Palmroth Odenskolans Sporthall
2019-02-08 19:30 211021005 Lillån IBK PK1 - Skogsgymnastikens IBS PK1 8 - 6 Daniel Kallin, Kim Palmroth Birgittaskolan
2019-02-13 19:30 211021012 Västerås IBS Ung 1 PK1 - Västerås IBS Ung 2 PK1 5 - 5 Tim Solig, Carl Wikgren Klövernhallen Plan 1
2019-02-15 19:30 211021010 Lillån IBK PK1 - SMÅ IF 1 PK1 13 - 5 Kim Palmroth, Tony Wennberg Lillåns skola
2019-02-16 14:45 211021009 Skogsgymnastikens IBS PK1 - Lillån IBK 2 PK1 6 - 3 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Frida Hansdotter Arena
211021013 Skogsgymnastikens IBS PK1 - SMÅ IF 1 PK1
2019-03-05 19:30 211021014 Lillån IBK 2 PK1 - Örebro SK Ung 1 PK1 1 - 5 Michael Nilsson, Tomas Persson Birgittaskolan
2019-03-10 11:30 211021015 Västerås IBS Ung 1 PK1 - Lillån IBK PK1 6 - 7 August Ericsson, Oscar Hammar Klövernhallen Plan 1
2019-03-17 13:00 211021018 SMÅ IF 1 PK1 - Västerås IBS Ung 1 PK1 8 - 10 Aarre Hietanen, Daniel Kallin Odenskolans Sporthall
2019-03-17 14:00 211021017 Örebro SK Ung 1 PK1 - Skogsgymnastikens IBS PK1 OW (0 - 5) Kim Palmroth Tybblelundsskolan
2019-03-17 14:15 211021019 Lillån IBK 2 PK1 - Västerås IBS Ung 2 PK1 3 - 4 Tony Wennberg, Oscar Söljén Birgittaskolan
2019-03-24 15:30 211021024 Lillån IBK PK1 - Lillån IBK 2 PK1 2 - 3 Hampus Nilsson, Mats Eriksson Birgittaskolan
2019-03-27 19:00 211021021 Skogsgymnastikens IBS PK1 - Västerås IBS Ung 1 PK1 8 - 4 Andreas Larsson, Mikael Jansson Frida Hansdotter Arena
2019-03-27 19:30 211021022 Västerås IBS Ung 2 PK1 - Örebro SK Ung 1 PK1 4 - 1 Carl Wikgren, Oscar Nordlander Klövernhallen Plan 1
2019-03-30 16:00 211021025 Västerås IBS Ung 2 PK1 - Skogsgymnastikens IBS PK1 9 - 4 Dan Barthlen, Mohamed Abdirisak Klövernhallen Plan 1
2019-03-31 14:00 211021028 Lillån IBK 2 PK1 - SMÅ IF 1 PK1 11 - 0 Daniel Kallin, Shanaz Nabipour Birgittaskolan
2019-04-03 20:15 211021027 Örebro SK Ung 1 PK1 - Lillån IBK PK1 Mats Eriksson, Gustav Salmela Mellringehallen - Örebro
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Västerås IBS Ung 2 PK1 6 5 1 0 41-22 19 16
2. Lillån IBK PK1 5 3 0 2 36-28 8 9
3. Skogsgymnastikens IBS PK1 5 3 0 2 29-24 5 9
4. Örebro SK Ung 1 PK1 5 3 0 2 22-17 5 9
5. Västerås IBS Ung 1 PK1 6 2 1 3 36-44 -8 7
6. Lillån IBK 2 PK1 6 2 0 4 26-24 2 6
7. SMÅ IF 1 PK1 5 0 0 5 19-50 -31 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Klass 1 VIBF/ÖLIBF
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-01 19:00 211020006 Västerås IBS Ung 2 PK1 - Lillån IBK 2 PK1 8 - 2 Marcus Karppinen, Filip Larsson Klövernhallen Plan 1
2018-10-05 19:00 211020004 Skogsgymnastikens IBS PK1 - Silvergruvans IBF PK1 9 - 4 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Frida Hansdotter Arena
2018-10-07 10:30 211020003 IBK Sala PK1 - SMÅ IF 1 PK1 2 - 7 Michael Rosenlönn, Lies Youcefi Sala Idrottshall
2018-10-07 12:30 211020007 IFK Arboga PK1 - Kumla IBK 1 PK1 2 - 3 August Ericsson, Peter Götemo Vasahallen
2018-10-07 14:45 211020002 IBK Köping Ung PK1 - WSK Lindesberg PK1 3 - 2 Matilda Pichler, Henrik Brehmer Ullvihallen
2018-10-07 15:00 211020001 IBK Hallsta PK1 - Örebro SK Ung 1 PK1 3 - 7 Jerry Nilsson, Jimmie Nilsson Sporthallen Hallstahammar
2018-10-08 18:15 211020005 Västerås IBS Ung 1 PK1 - Lillån IBK PK1 4 - 4 Carl Wikgren, Tim Solig Klövernhallen Plan 1
2018-10-12 19:30 211020008 WSK Lindesberg PK1 - IBK Hallsta PK1 3 - 7 Jörgen Dahlström, Emil Wass Stadsskogsskolan
2018-10-12 19:30 211020014 IFK Arboga PK1 - Västerås IBS Ung 2 PK1 5 - 7 Jonathan Mc Iver, Petter Windås Vasahallen
2018-10-13 16:00 211020010 Silvergruvans IBF PK1 - IBK Köping Ung PK1 7 - 6 Jörgen Dahlström, Emil Wass Sporthallen, Hällefors
2018-10-13 17:00 211020013 Kumla IBK 1 PK1 - Västerås IBS Ung 1 PK1 2 - 11 Tony Wennberg, Fredrik Knutsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2018-10-14 13:00 211020009 SMÅ IF 1 PK1 - Örebro SK Ung 1 PK1 4 - 8 Joel Olausson, Christher Johansson Odenskolans Sporthall
2018-10-14 15:00 211020012 Lillån IBK 2 PK1 - Skogsgymnastikens IBS PK1 6 - 10 Hampus Nilsson, Shanaz Nabipour Birgittaskolan
2019-01-11 18:15 211020011 Lillån IBK PK1 - IBK Sala PK1 4 - 7 Mats Eriksson, Berndt Swärd Lillåns skola
2018-10-17 19:00 211020020 Skogsgymnastikens IBS PK1 - IFK Arboga PK1 5 - 4 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Frida Hansdotter Arena
2018-10-20 11:30 211020016 WSK Lindesberg PK1 - Silvergruvans IBF PK1 5 - 6 Jörgen Dahlström, Gustav Salmela Stadsskogsskolan
2018-10-20 12:00 211020015 IBK Hallsta PK1 - SMÅ IF 1 PK1 5 - 8 Michael Rosenlönn, Henrik Brehmer Nibblehallen
2018-10-20 13:00 211020019 IBK Sala PK1 - Kumla IBK 1 PK1 3 - 4 Lars-Göran Eklund, Oscar Nordlander Sala Idrottshall
2018-10-21 14:00 211020017 Örebro SK Ung 1 PK1 - Lillån IBK PK1 5 - 0 Micael Svensson, Johan Palmér Tybblelundsskolan
2018-10-21 14:15 211020018 IBK Köping Ung PK1 - Lillån IBK 2 PK1 5 - 7 Francisco Contreras, Henrik Brehmer Ullvihallen
2019-01-17 19:30 211020021 Västerås IBS Ung 1 PK1 - Västerås IBS Ung 2 PK1 9 - 9 Matilda Pichler, Daniel Östling Klövernhallen Plan 1
2018-10-25 18:30 211020022 Silvergruvans IBF PK1 - IBK Hallsta PK1 5 - 5 Jörgen Dahlström, Emil Wass Sporthallen, Hällefors
2018-10-27 12:15 211020025 Kumla IBK 1 PK1 - Örebro SK Ung 1 PK1 2 - 10 Tony Wennberg, Johan Palmér Skogstorpskolan
2018-10-27 14:00 211020023 Lillån IBK PK1 - SMÅ IF 1 PK1 2 - 5 Hampus Nilsson, Johan Palmér Lillåns skola
2018-10-27 14:30 211020027 Västerås IBS Ung 2 PK1 - IBK Sala PK1 2 - 6 Lars-Göran Eklund, Oscar Nordlander Klövernhallen Plan 1
2018-10-27 15:45 211020024 Lillån IBK 2 PK1 - WSK Lindesberg PK1 8 - 3 Hampus Nilsson, Johan Palmér Lillåns skola
2018-10-27 16:00 211020026 IFK Arboga PK1 - IBK Köping Ung PK1 1 - 2 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Vasahallen
2018-10-28 14:30 211020028 Västerås IBS Ung 1 PK1 - Skogsgymnastikens IBS PK1 4 - 3 Filip Larsson, Lies Youcefi Klövernhallen Plan 1
2018-11-10 10:30 211020035 IBK Sala PK1 - Skogsgymnastikens IBS PK1 5 - 8 August Ericsson, Oscar Hammar Sala Idrottshall
2018-11-10 13:30 211020032 WSK Lindesberg PK1 - IFK Arboga PK1 3 - 8 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Stadsskogsskolan
2018-11-10 16:00 211020030 Silvergruvans IBF PK1 - Lillån IBK 2 PK1 4 - 5 Tonni Boström, Simon Jansson Sporthallen, Hällefors
2018-11-10 17:00 211020029 IBK Hallsta PK1 - Lillån IBK PK1 3 - 9 Jonathan Mc Iver, Richard Björk Nibblehallen
2018-11-11 13:00 211020031 SMÅ IF 1 PK1 - Kumla IBK 1 PK1 11 - 3 Christher Johansson, Fredrik Alm Odenskolans Sporthall
2018-11-11 14:15 211020034 IBK Köping Ung PK1 - Västerås IBS Ung 1 PK1 4 - 2 Petter Windås, Peter Götemo Ullvihallen
2018-11-11 16:00 211020033 Örebro SK Ung 1 PK1 - Västerås IBS Ung 2 PK1 5 - 6 Berndt Swärd, Micael Svensson Tybblelundsskolan
2018-11-17 12:30 211020036 Lillån IBK 2 PK1 - IBK Hallsta PK1 5 - 5 Christher Johansson, Berndt Swärd Lillåns skola
2018-11-17 13:00 211020039 Västerås IBS Ung 2 PK1 - SMÅ IF 1 PK1 6 - 5 Mohamed Abdirisak, Francisco Contreras Klövernhallen Plan 1
2018-11-18 13:00 211020037 Kumla IBK 1 PK1 - Lillån IBK PK1 5 - 10 Tommy Nordin, Fredrik Knutsson Skogstorpskolan
2018-11-18 15:00 211020041 Skogsgymnastikens IBS PK1 - Örebro SK Ung 1 PK1 10 - 8 Kai Kinnari, Oscar Nordlander Frida Hansdotter Arena
2018-11-18 15:15 211020038 IFK Arboga PK1 - Silvergruvans IBF PK1 10 - 3 Francisco Contreras, Peter Götemo Vasahallen
2019-01-07 18:15 211020040 Västerås IBS Ung 1 PK1 - WSK Lindesberg PK1 8 - 5 Daniel Östling, Gerry Törnqvist Klövernhallen Plan 1
2019-01-18 18:30 211020042 IBK Sala PK1 - IBK Köping Ung PK1 2 - 5 Juha Vanninen, Daniel Östling Ransta Skola (Sala)
2018-11-24 10:15 211020045 Lillån IBK PK1 - Västerås IBS Ung 2 PK1 6 - 3 Tomas Persson, Berndt Swärd Mellringehallen - Örebro
2018-11-24 13:30 211020048 WSK Lindesberg PK1 - IBK Sala PK1 7 - 11 Mats Eriksson, Fredrik Alm Stadsskogsskolan
2018-11-24 16:00 211020046 Silvergruvans IBF PK1 - Västerås IBS Ung 1 PK1 6 - 6 Tomas Helgesson, Christher Johansson Sporthallen, Hällefors
2018-11-24 17:00 211020043 IBK Hallsta PK1 - Kumla IBK 1 PK1 9 - 5 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Nibblehallen
2018-11-25 13:00 211020047 SMÅ IF 1 PK1 - Skogsgymnastikens IBS PK1 8 - 6 Shanaz Nabipour, Fredrik Alm Odenskolans Sporthall
2018-11-25 15:15 211020044 Lillån IBK 2 PK1 - IFK Arboga PK1 7 - 3 Joel Olausson, Mats Eriksson Birgittaskolan
2018-11-25 18:00 211020049 Örebro SK Ung 1 PK1 - IBK Köping Ung PK1 5 - 4 Fredrik Alm, Shanaz Nabipour Tybblelundsskolan
2018-11-17 13:00 211020054 IBK Sala PK1 - Silvergruvans IBF PK1 3 - 5 Marcus Karppinen, William Ringkvist Sala Idrottshall
2018-12-01 15:00 211020051 Västerås IBS Ung 2 PK1 - Kumla IBK 1 PK1 8 - 4 , Ej offentliggjord Klövernhallen Plan 1
2018-12-01 15:45 211020055 IBK Köping Ung PK1 - SMÅ IF 1 PK1 3 - 4 Mohamed Abdirisak, Francisco Contreras Ullvihallen
2018-12-01 17:15 211020050 IFK Arboga PK1 - IBK Hallsta PK1 10 - 3 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Vasahallen
2018-12-02 10:00 211020052 Västerås IBS Ung 1 PK1 - Lillån IBK 2 PK1 8 - 3 Lars Flink, Erik Flink Klövernhallen Plan 1
2018-12-02 15:00 211020053 Skogsgymnastikens IBS PK1 - Lillån IBK PK1 6 - 6 Mohamed Abdirisak, Francisco Contreras Frida Hansdotter Arena
2018-12-12 19:00 211020056 Örebro SK Ung 1 PK1 - WSK Lindesberg PK1 8 - 2 Mats Eriksson, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2018-12-06 19:00 211020062 Silvergruvans IBF PK1 - Örebro SK Ung 1 PK1 4 - 10 Tomas Persson, Mats Eriksson Sporthallen, Hällefors
2018-12-08 12:15 211020058 IFK Arboga PK1 - Västerås IBS Ung 1 PK1 5 - 6 Lars Flink, Carl Wikgren Vasahallen
2018-12-08 12:30 211020061 Lillån IBK PK1 - IBK Köping Ung PK1 10 - 4 Fredrik Knutsson, Johan Palmér Lillåns skola
2018-12-08 16:30 211020057 IBK Hallsta PK1 - Västerås IBS Ung 2 PK1 5 - 12 Jerry Nilsson, Jimmie Nilsson Nibblehallen
2018-12-09 12:30 211020059 Kumla IBK 1 PK1 - Skogsgymnastikens IBS PK1 4 - 13 Daniel Kallin, Tommy Nordin Skogstorpskolan
2018-12-09 12:30 211020060 Lillån IBK 2 PK1 - IBK Sala PK1 6 - 4 Michael Nilsson, Henrik Zegelsson Lillåns skola
2018-12-09 13:00 211020063 SMÅ IF 1 PK1 - WSK Lindesberg PK1 14 - 2 Fredrik Knutsson, Micael Svensson Odenskolans Sporthall
2018-12-15 13:00 211020066 IBK Sala PK1 - IFK Arboga PK1 5 - 9 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Sala Idrottshall
2018-12-15 14:00 211020069 WSK Lindesberg PK1 - Lillån IBK PK1 4 - 3 Christher Johansson, Johan Palmér Stadsskogsskolan
2018-12-16 11:00 211020068 Örebro SK Ung 1 PK1 - Lillån IBK 2 PK1 3 - 5 Oscar Söljén, Fredrik Alm Idrottshuset Örebro
2018-12-16 14:15 211020067 IBK Köping Ung PK1 - Kumla IBK 1 PK1 OW (0 - 5) Jonathan Morén, Henrik Brehmer Ullvihallen
2018-12-16 15:00 211020065 Skogsgymnastikens IBS PK1 - Västerås IBS Ung 2 PK1 6 - 6 Edvin Lindelöf, Carl Wikgren Frida Hansdotter Arena
2018-12-16 15:30 211020064 Västerås IBS Ung 1 PK1 - IBK Hallsta PK1 9 - 6 Dan Barthlen, Daniel Östling Klövernhallen Plan 1
2018-12-19 20:00 211020070 SMÅ IF 1 PK1 - Silvergruvans IBF PK1 6 - 4 Fredrik Knutsson, Daniel Kallin Odenskolans Sporthall
2018-12-19 19:30 211020072 Västerås IBS Ung 1 PK1 - IBK Sala PK1 5 - 4 Edvin Lindelöf, Carl Wikgren Klövernhallen Plan 1
2018-12-20 19:30 211020073 Västerås IBS Ung 2 PK1 - IBK Köping Ung PK1 10 - 5 Juha Vanninen, Daniel Östling Klövernhallen Plan 1
2018-12-21 19:30 211020076 Lillån IBK 2 PK1 - SMÅ IF 1 PK1 9 - 3 Mats Eriksson, Gustav Salmela Lillåns skola
2018-12-22 11:00 211020071 IBK Hallsta PK1 - Skogsgymnastikens IBS PK1 5 - 14 Jerry Nilsson, Jimmie Nilsson Nibblehallen
2018-12-22 12:30 211020074 IFK Arboga PK1 - Örebro SK Ung 1 PK1 3 - 3 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Vasahallen
2018-12-22 12:30 211020077 Lillån IBK PK1 - Silvergruvans IBF PK1 9 - 2 Christher Johansson, Mats Eriksson Lillåns skola
2019-01-16 18:30 211020075 Kumla IBK 1 PK1 - WSK Lindesberg PK1 5 - 0 Oscar Söljén, Tommy Nordin Skogstorpskolan
2019-01-12 11:30 211020081 WSK Lindesberg PK1 - Västerås IBS Ung 2 PK1 3 - 7 Mats Eriksson, Jörgen Dahlström Stadsskogsskolan
2019-01-12 12:45 211020079 IBK Köping Ung PK1 - Skogsgymnastikens IBS PK1 6 - 8 Richard Björk, Peter Hofer Ullvihallen
2019-01-12 14:00 211020084 Lillån IBK PK1 - Lillån IBK 2 PK1 13 - 4 Daniel Kallin, Johan Palmér Lillåns skola
2019-01-12 16:00 211020083 Silvergruvans IBF PK1 - Kumla IBK 1 PK1 7 - 2 Jörgen Dahlström, Gustav Salmela Sporthallen, Hällefors
2019-01-12 17:30 211020078 IBK Sala PK1 - IBK Hallsta PK1 8 - 5 Axel Norin, Francisco Contreras Sala Idrottshall
2019-01-12 17:30 211020080 Örebro SK Ung 1 PK1 - Västerås IBS Ung 1 PK1 3 - 2 Daniel Kallin, Johan Palmér Tybblelundsskolan
2019-01-13 13:00 211020082 SMÅ IF 1 PK1 - IFK Arboga PK1 7 - 7 Mats Eriksson, Jörgen Dahlström Odenskolans Sporthall
2019-01-19 11:30 211020091 Kumla IBK 1 PK1 - Lillån IBK 2 PK1 2 - 7 Tommy Nordin, Mats Eriksson Skogstorpskolan
2019-01-19 13:45 211020090 IFK Arboga PK1 - Lillån IBK PK1 5 - 5 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Vasahallen
2019-01-19 15:00 211020089 Västerås IBS Ung 2 PK1 - Silvergruvans IBF PK1 7 - 5 Mohamed Abdirisak, Francisco Contreras Klövernhallen Plan 1
2019-01-19 16:30 211020088 Västerås IBS Ung 1 PK1 - SMÅ IF 1 PK1 13 - 4 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Klövernhallen Plan 1
2019-01-19 17:00 211020085 IBK Hallsta PK1 - IBK Köping Ung PK1 4 - 13 Mårten Hanold, Juha Vanninen Nibblehallen
2019-01-20 11:30 211020086 IBK Sala PK1 - Örebro SK Ung 1 PK1 WO (5 - 0) Sala Idrottshall
2019-01-20 15:00 211020087 Skogsgymnastikens IBS PK1 - WSK Lindesberg PK1 WO (5 - 0) Tomas Karlsson, Mikael Jansson Frida Hansdotter Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skogsgymnastikens IBS PK1 13 9 2 2 103-66 37 29
2. Västerås IBS Ung 2 PK1 13 9 2 2 91-66 25 29
3. Västerås IBS Ung 1 PK1 13 8 3 2 87-58 29 27
4. Örebro SK Ung 1 PK1 13 8 1 4 75-50 25 25
5. SMÅ IF 1 PK1 13 8 1 4 86-70 16 25
6. Lillån IBK 2 PK1 13 8 1 4 74-71 3 25
7. Lillån IBK PK1 13 6 3 4 81-57 24 21
8. IFK Arboga PK1 13 4 3 6 72-59 13 15
9. IBK Sala PK1 13 5 0 8 65-67 -2 15
10. IBK Köping Ung PK1 13 5 0 8 60-67 -7 15
11. Silvergruvans IBF PK1 13 4 2 7 62-83 -21 14
12. Kumla IBK 1 PK1 13 4 0 9 46-91 -45 12
13. IBK Hallsta PK1 13 2 2 9 65-108 -43 8
14. WSK Lindesberg PK1 13 1 0 12 39-93 -54 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Klass 2 Ny
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-12 17:15 211008001 Skälby IBK PK2 - Västerås IBS Ung 5 PK2 3 - 5 Mohamed Abdirisak, Francisco Contreras Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-10-13 16:00 211008002 Västerås IBS Ung 3 PK2 - KFUM Örebro PK2 4 - 2 Mohamed Abdirisak, Francisco Contreras Klövernhallen Plan 1
2018-10-13 18:45 211008003 IBK Köping Ung 2 PK2 - IFK Arboga PK2 2 - 4 Hugo Edlund, Oscar Hammar Ullvihallen
2018-10-19 18:30 211008004 Västerås IBS Ung 5 PK2 - Lillån IBK PK2 4 - 3 Mohamed Abdirisak, Francisco Contreras Klövernhallen Plan 1
2018-10-21 17:15 211008006 IFK Arboga PK2 - Skälby IBK PK2 2 - 6 Lars Flink, Erik Flink Vasahallen
2018-10-23 19:40 211008005 KFUM Örebro PK2 - IBK Köping Ung 2 PK2 1 - 2 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Tegelbruket
2018-10-27 17:30 211008009 IFK Arboga PK2 - KFUM Örebro PK2 6 - 3 Jens Rambow, Jakop Alrikson Vasahallen
2018-10-28 10:15 211008008 Skälby IBK PK2 - Västerås IBS Ung 3 PK2 11 - 4 August Ericsson, Oscar Hammar Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-10-28 13:15 211008007 Lillån IBK PK2 - IBK Köping Ung 2 PK2 0 - 5 Oscar Söljén, Hampus Nilsson Lillåns skola
2018-11-10 13:00 211008011 Västerås IBS Ung 3 PK2 - Lillån IBK PK2 6 - 5 Mohamed Abdirisak, Francisco Contreras Klövernhallen Plan 1
2018-11-11 15:00 211008010 KFUM Örebro PK2 - Västerås IBS Ung 5 PK2 2 - 5 Shanaz Nabipour, Gustav Salmela Tegelbruket
2018-11-11 16:00 211008012 IBK Köping Ung 2 PK2 - Skälby IBK PK2 4 - 3 Petter Windås, Peter Götemo Ullvihallen
2018-11-14 19:40 211008014 KFUM Örebro PK2 - Skälby IBK PK2 3 - 5 Oscar Söljén, Joel Olausson Tegelbruket
2018-11-18 12:45 211008015 Lillån IBK PK2 - IFK Arboga PK2 3 - 6 Oscar Söljén, Christher Johansson Birgittaskolan
2018-11-18 13:30 211008013 Västerås IBS Ung 5 PK2 - Västerås IBS Ung 3 PK2 7 - 4 Filip Larsson, Alfons Berglund Klövernhallen Plan 1
2018-11-24 13:30 211008018 IFK Arboga PK2 - Västerås IBS Ung 3 PK2 3 - 1 Henrik Brehmer, Hugo Edlund Vasahallen
2018-11-24 14:15 211008016 Lillån IBK PK2 - KFUM Örebro PK2 2 - 6 Oscar Söljén, Shanaz Nabipour Lillåns skola
2018-11-25 11:30 211008017 IBK Köping Ung 2 PK2 - Västerås IBS Ung 5 PK2 6 - 7 Jonathan Mc Iver, Francisco Contreras Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-12-02 13:30 211008021 Västerås IBS Ung 3 PK2 - IBK Köping Ung 2 PK2 4 - 8 Carl Wikgren, Tim Solig Klövernhallen Plan 1
2018-12-02 15:15 211008020 Skälby IBK PK2 - Lillån IBK PK2 10 - 1 Linn Rollert, Emil Nilsson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-12-02 15:30 211008019 Västerås IBS Ung 5 PK2 - IFK Arboga PK2 4 - 3 Lars-Göran Eklund, Carl Wikgren Klövernhallen Plan 1
2018-12-08 16:15 211008024 IFK Arboga PK2 - IBK Köping Ung 2 PK2 6 - 5 Henrik Brehmer, Petter Windås Vasahallen
2018-12-09 17:00 211008022 Västerås IBS Ung 5 PK2 - Skälby IBK PK2 6 - 8 Linn Rollert, Emil Nilsson Klövernhallen Plan 1
2018-12-09 17:00 211008023 KFUM Örebro PK2 - Västerås IBS Ung 3 PK2 7 - 3 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Tegelbruket
2018-12-11 19:00 211008025 Lillån IBK PK2 - Västerås IBS Ung 5 PK2 9 - 6 Oscar Söljén, Mats Eriksson Birgittaskolan
2018-12-13 18:15 211008027 Skälby IBK PK2 - IFK Arboga PK2 4 - 11 Mohamed Abdirisak, Francisco Contreras Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-12-15 15:45 211008026 IBK Köping Ung 2 PK2 - KFUM Örebro PK2 3 - 8 Jens Rambow, Jakop Alrikson Ullvihallen
2018-12-16 10:00 211008029 Västerås IBS Ung 3 PK2 - Skälby IBK PK2 3 - 8 Peter Hofer, Richard Björk Klövernhallen Plan 1
2018-12-16 16:30 211008030 KFUM Örebro PK2 - IFK Arboga PK2 3 - 2 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Tegelbruket
2018-12-17 19:30 211008028 IBK Köping Ung 2 PK2 - Lillån IBK PK2 7 - 1 Trym Arnelind, Jens Rambow Ullvihallen
2019-01-12 12:30 211008032 Lillån IBK PK2 - Västerås IBS Ung 3 PK2 4 - 6 Daniel Kallin, Johan Palmér Lillåns skola
2019-01-12 17:15 211008033 Skälby IBK PK2 - IBK Köping Ung 2 PK2 5 - 6 Filip Larsson, Mohamed Abdirisak Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-01-13 16:00 211008031 Västerås IBS Ung 5 PK2 - KFUM Örebro PK2 6 - 5 Filip Larsson, Mohamed Abdirisak Klövernhallen Plan 1
2019-01-18 18:00 211008034 Västerås IBS Ung 3 PK2 - Västerås IBS Ung 5 PK2 1 - 3 Francisco Contreras, Mohamed Abdirisak Klövernhallen Plan 1
2019-01-19 17:00 211008035 Skälby IBK PK2 - KFUM Örebro PK2 4 - 4 Filip Larsson, Alfons Berglund Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-01-20 16:00 211008036 IFK Arboga PK2 - Lillån IBK PK2 5 - 3 Francisco Contreras, Mohamed Abdirisak Vasahallen
2019-01-24 18:15 211008038 Västerås IBS Ung 5 PK2 - IBK Köping Ung 2 PK2 2 - 4 Francisco Contreras, Oscar Hammar Klövernhallen Plan 1
2019-01-26 15:00 211008037 KFUM Örebro PK2 - Lillån IBK PK2 5 - 1 Joel Olausson, Daniel Kallin Tegelbruket
2019-01-27 17:00 211008039 Västerås IBS Ung 3 PK2 - IFK Arboga PK2 4 - 10 Jakop Alrikson, Simon Morberg Klövernhallen Plan 1
2019-01-26 12:30 211008041 Lillån IBK PK2 - Skälby IBK PK2 4 - 6 Joel Olausson, Gustav Salmela Lillåns skola
2019-02-01 19:10 211008042 IBK Köping Ung 2 PK2 - Västerås IBS Ung 3 PK2 7 - 3 Marcus Karppinen, Simon Morberg Ullvihallen
2019-02-02 13:45 211008040 IFK Arboga PK2 - Västerås IBS Ung 5 PK2 3 - 2 Francisco Contreras, Petter Windås Vasahallen
2019-02-10 10:15 211008043 Skälby IBK PK2 - Västerås IBS Ung 5 PK2 4 - 5 Oscar Nordlander, Lars-Göran Eklund Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-02-10 12:45 211008045 IBK Köping Ung 2 PK2 - IFK Arboga PK2 2 - 5 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Ullvihallen
2019-02-11 18:15 211008044 Västerås IBS Ung 3 PK2 - KFUM Örebro PK2 0 - 10 Francisco Contreras, Mohamed Abdirisak Klövernhallen Plan 1
211008046 Västerås IBS Ung 5 PK2 - Lillån IBK PK2 WO (5 - 0) Klövernhallen Plan 1
2019-02-16 13:30 211008048 IFK Arboga PK2 - Skälby IBK PK2 3 - 7 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Vasahallen
2019-02-18 17:50 211008047 KFUM Örebro PK2 - IBK Köping Ung 2 PK2 4 - 8 Mats Eriksson, Gustav Salmela Tegelbruket
2019-02-23 12:30 211008049 Lillån IBK PK2 - IBK Köping Ung 2 PK2 1 - 10 Tomas Helgesson, Berndt Swärd Lillåns skola
2019-02-24 10:15 211008050 Skälby IBK PK2 - Västerås IBS Ung 3 PK2 6 - 8 August Ericsson, Filip Larsson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-02-24 16:30 211008051 IFK Arboga PK2 - KFUM Örebro PK2 6 - 5 Jakop Alrikson, Simon Morberg Vasahallen
2019-03-03 13:00 211008054 IBK Köping Ung 2 PK2 - Skälby IBK PK2 6 - 3 Jakop Alrikson, Simon Morberg Ullvihallen
2019-03-10 13:00 211008053 Västerås IBS Ung 3 PK2 - Lillån IBK PK2 9 - 9 August Ericsson, Oscar Hammar Klövernhallen Plan 1
2019-03-10 15:30 211008052 KFUM Örebro PK2 - Västerås IBS Ung 5 PK2 2 - 4 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Tegelbruket
2019-03-16 12:00 211008056 KFUM Örebro PK2 - Skälby IBK PK2 2 - 7 Tommy Nordin, Hampus Nilsson Tegelbruket
2019-03-17 15:30 211008055 Västerås IBS Ung 5 PK2 - Västerås IBS Ung 3 PK2 6 - 2 Dan Barthlen, Daniel Östling Klövernhallen Plan 1
2019-03-17 16:15 211008057 Lillån IBK PK2 - IFK Arboga PK2 2 - 11 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Birgittaskolan
2019-03-22 18:00 211008058 Lillån IBK PK2 - KFUM Örebro PK2 5 - 7 Christher Johansson, Fredrik Alm Lillåns skola
2019-03-23 17:45 211008059 IBK Köping Ung 2 PK2 - Västerås IBS Ung 5 PK2 8 - 3 Jakop Alrikson, Simon Morberg Ullvihallen
2019-03-24 13:30 211008060 IFK Arboga PK2 - Västerås IBS Ung 3 PK2 1 - 4 Henrik Brehmer, Petter Windås Vasahallen
2019-03-28 18:15 211008061 Västerås IBS Ung 5 PK2 - IFK Arboga PK2 7 - 4 Francisco Contreras, Mohamed Abdirisak Klövernhallen Plan 1
2019-03-30 00:00 211008062 Skälby IBK PK2 - Lillån IBK PK2 WO (5 - 0) Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-03-31 10:00 211008063 Västerås IBS Ung 3 PK2 - IBK Köping Ung 2 PK2 7 - 8 August Ericsson, Oscar Hammar Klövernhallen Plan 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Köping Ung 2 PK2 18 13 0 5 101-67 34 39
2. Västerås IBS Ung 5 PK2 18 13 0 5 87-71 16 39
3. IFK Arboga PK2 18 12 0 6 91-67 24 36
4. Skälby IBK PK2 18 10 1 7 105-77 28 31
5. KFUM Örebro PK2 18 7 1 10 79-73 6 22
6. Västerås IBS Ung 3 PK2 18 5 1 12 73-115 -42 16
7. Lillån IBK PK2 18 1 1 16 53-119 -66 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Klass 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-11 18:15 211010004 Västerås IBS Ung6 PK3 - IBK Sala PK3 3 - 4 August Ericsson, Oscar Hammar Klövernhallen Plan 1
2018-10-13 12:45 211010001 IBK Köping Ung PK3 - Knäppmora AIK PK3 5 - 4 Jonathan Mc Iver, Hugo Edlund Ullvihallen
2018-10-13 14:00 211010003 Skälby IBK 3 PK3 - Skogsgymnastikens IBS PK3 3 - 6 Lars-Göran Eklund, Jimmie Nilsson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-10-13 15:15 211010002 Skälby IBK 2 PK3 - Dingtuna GIF PK3 8 - 4 Lars-Göran Eklund, Oscar Hammar Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-10-14 14:45 211010005 Romfartuna GOIF PK3 - Rönnby SK PK3 7 - 1 Lars-Göran Eklund, Richard Björk Wenströmska Skolan
2018-10-20 10:00 211010009 Dingtuna GIF PK3 - IBK Köping Ung PK3 1 - 8 Oscar Hammar, Peter Götemo Råbyhallen
2018-10-20 12:00 211010010 Knäppmora AIK PK3 - Romfartuna GOIF PK3 6 - 6 Matilda Pichler, Jenny Olofsson Skinnskattebergs Sporthall
2018-10-20 13:00 211010008 Skogsgymnastikens IBS PK3 - Skälby IBK 2 PK3 2 - 7 Linn Rollert, Emil Nilsson Frida Hansdotter Arena
2018-10-20 15:00 211010007 IBK Sala PK3 - Skälby IBK 3 PK3 3 - 5 Lars-Göran Eklund, Oscar Nordlander Sala Idrottshall
2018-10-21 17:30 211010006 Rönnby SK PK3 - Västerås IBS Ung6 PK3 2 - 14 Filip Larsson, Richard Björk Kristiansborgshallen
2018-10-26 18:30 211010014 Västerås IBS Ung6 PK3 - Romfartuna GOIF PK3 1 - 1 Filip Larsson, Linn Rollert Klövernhallen Plan 1
2018-10-27 10:00 211010015 Dingtuna GIF PK3 - Knäppmora AIK PK3 4 - 3 Lars-Göran Eklund, Oscar Nordlander Råbyhallen
2018-10-27 11:30 211010012 Skälby IBK 2 PK3 - IBK Sala PK3 7 - 0 Mohamed Abdirisak, Oscar Hammar Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-10-27 14:15 211010011 IBK Köping Ung PK3 - Skogsgymnastikens IBS PK3 1 - 3 Mohamed Abdirisak, Oscar Hammar Ullvihallen
2018-11-07 17:15 211010013 Skälby IBK 3 PK3 - Rönnby SK PK3 8 - 2 Albin Groen, Oscar Hammar Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-11-10 10:30 211010020 Knäppmora AIK PK3 - Västerås IBS Ung6 PK3 3 - 5 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Skinnskattebergs Sporthall
2018-11-10 12:30 211010018 IBK Sala PK3 - IBK Köping Ung PK3 1 - 0 August Ericsson, Oscar Hammar Sala Idrottshall
2018-11-11 13:00 211010019 Skogsgymnastikens IBS PK3 - Dingtuna GIF PK3 5 - 2 Linn Rollert, Emil Nilsson Frida Hansdotter Arena
2018-11-11 14:45 211010016 Romfartuna GOIF PK3 - Skälby IBK 3 PK3 2 - 1 Mohamed Abdirisak, Francisco Contreras Wenströmska Skolan
2018-11-13 18:45 211010017 Rönnby SK PK3 - Skälby IBK 2 PK3 5 - 3 Filip Larsson, Alfons Berglund Önsta Skolan
2018-11-17 10:00 211010025 Dingtuna GIF PK3 - IBK Sala PK3 0 - 5 Filip Larsson, August Ericsson Råbyhallen
2018-11-17 10:15 211010023 Skälby IBK 3 PK3 - Västerås IBS Ung6 PK3 1 - 2 Linn Rollert, Emil Nilsson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-11-17 11:30 211010022 Skälby IBK 2 PK3 - Romfartuna GOIF PK3 5 - 3 Linn Rollert, Emil Nilsson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-11-17 14:15 211010021 IBK Köping Ung PK3 - Rönnby SK PK3 4 - 3 Hugo Edlund, Jens Rambow Ullvihallen
2018-11-18 13:00 211010024 Skogsgymnastikens IBS PK3 - Knäppmora AIK PK3 11 - 3 Kai Kinnari, Oscar Nordlander Frida Hansdotter Arena
2018-11-24 09:00 211010030 Knäppmora AIK PK3 - Skälby IBK 3 PK3 3 - 7 Linn Rollert, Emil Nilsson Skinnskattebergs Sporthall
2018-11-24 10:30 211010026 Västerås IBS Ung6 PK3 - Skälby IBK 2 PK3 1 - 2 Mohamed Abdirisak, Francisco Contreras Klövernhallen Plan 1
2018-11-25 12:45 211010027 Romfartuna GOIF PK3 - IBK Köping Ung PK3 3 - 4 Michael Rosenlönn, Richard Björk Wenströmska Skolan
2018-11-25 14:30 211010029 IBK Sala PK3 - Skogsgymnastikens IBS PK3 2 - 6 Mohamed Abdirisak, Lies Youcefi Sala Idrottshall
2018-11-27 18:45 211010028 Rönnby SK PK3 - Dingtuna GIF PK3 5 - 7 Mohamed Abdirisak, Francisco Contreras Önsta Skolan
2018-12-01 10:00 211010035 Dingtuna GIF PK3 - Romfartuna GOIF PK3 2 - 7 August Ericsson, Oscar Hammar Råbyhallen
2018-12-01 10:15 211010032 Skälby IBK 2 PK3 - Skälby IBK 3 PK3 9 - 3 Lars Flink, Emil Nilsson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-12-01 14:15 211010031 IBK Köping Ung PK3 - Västerås IBS Ung6 PK3 2 - 3 Ej offentliggjord, Jakop Alrikson Ullvihallen
2018-12-02 09:30 211010033 IBK Sala PK3 - Knäppmora AIK PK3 16 - 5 Lies Youcefi, Mårten Hanold Sala Idrottshall
2018-12-02 13:00 211010034 Skogsgymnastikens IBS PK3 - Rönnby SK PK3 7 - 3 Mohamed Abdirisak, Francisco Contreras Frida Hansdotter Arena
2018-12-08 09:30 211010040 Knäppmora AIK PK3 - Skälby IBK 2 PK3 2 - 5 Linn Rollert, Emil Nilsson Skinnskattebergs Sporthall
2018-12-08 11:30 211010036 Skälby IBK 3 PK3 - IBK Köping Ung PK3 2 - 5 Tim Solig, Oscar Hammar Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-12-08 11:30 211010037 Västerås IBS Ung6 PK3 - Dingtuna GIF PK3 7 - 3 Jimmie Nilsson, Jerry Nilsson Klövernhallen Plan 1
2018-12-08 11:45 211010039 Rönnby SK PK3 - IBK Sala PK3 2 - 6 Jens Rambow, Hugo Edlund Önsta Skolan
2018-12-09 14:45 211010038 Romfartuna GOIF PK3 - Skogsgymnastikens IBS PK3 2 - 3 August Ericsson, Oscar Hammar Wenströmska Skolan
2018-12-15 10:00 211010045 Dingtuna GIF PK3 - Skälby IBK 3 PK3 4 - 8 Lars-Göran Eklund, Alfons Berglund Råbyhallen
2018-12-15 14:15 211010041 IBK Köping Ung PK3 - Skälby IBK 2 PK3 4 - 6 Ej offentliggjord, Simon Morberg Ullvihallen
2018-12-16 11:30 211010043 IBK Sala PK3 - Romfartuna GOIF PK3 6 - 4 Mohamed Abdirisak, Francisco Contreras Sala Idrottshall
2018-12-16 13:00 211010044 Skogsgymnastikens IBS PK3 - Västerås IBS Ung6 PK3 3 - 3 Edvin Lindelöf, Carl Wikgren Frida Hansdotter Arena
2018-12-18 18:45 211010042 Rönnby SK PK3 - Knäppmora AIK PK3 12 - 2 Filip Larsson, Alfons Berglund Önsta Skolan
2019-01-18 18:30 211010046 Rönnby SK PK3 - Romfartuna GOIF PK3 6 - 2 Linn Rollert, Matilda Pichler Önsta Skolan
2019-01-19 10:00 211010047 IBK Sala PK3 - Västerås IBS Ung6 PK3 1 - 2 Lars-Göran Eklund, Alfons Berglund Sala Idrottshall
2019-01-19 10:00 211010049 Dingtuna GIF PK3 - Skälby IBK 2 PK3 3 - 7 Mohamed Abdirisak, Francisco Contreras Råbyhallen
2019-01-19 10:30 211010050 Knäppmora AIK PK3 - IBK Köping Ung PK3 3 - 11 Emil Nilsson, Linn Rollert Skinnskattebergs Sporthall
2019-01-20 13:00 211010048 Skogsgymnastikens IBS PK3 - Skälby IBK 3 PK3 4 - 6 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Frida Hansdotter Arena
2019-01-23 18:30 211010053 Skälby IBK 3 PK3 - IBK Sala PK3 3 - 2 Lars-Göran Eklund, August Ericsson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-01-26 10:15 211010052 Skälby IBK 2 PK3 - Skogsgymnastikens IBS PK3 8 - 3 August Ericsson, Oscar Hammar Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-01-26 12:45 211010051 IBK Köping Ung PK3 - Dingtuna GIF PK3 9 - 2 Jens Rambow, Niklas Laine Ullvihallen
2019-01-27 15:00 211010055 Romfartuna GOIF PK3 - Knäppmora AIK PK3 5 - 5 Filip Larsson, Alfons Berglund Wenströmska Skolan
2019-01-27 15:30 211010054 Västerås IBS Ung6 PK3 - Rönnby SK PK3 2 - 3 Jakop Alrikson, Simon Morberg Klövernhallen Plan 1
2019-01-27 14:00 211010059 Skogsgymnastikens IBS PK3 - IBK Köping Ung PK3 4 - 7 Mikael Jansson, Kai Kinnari Frida Hansdotter Arena
2019-02-01 18:30 211010057 Rönnby SK PK3 - Skälby IBK 3 PK3 6 - 5 August Ericsson, Oscar Hammar Önsta Skolan
2019-02-02 10:30 211010060 Knäppmora AIK PK3 - Dingtuna GIF PK3 3 - 10 Carl Wikgren, Fernando Rocabado Skinnskattebergs Sporthall
2019-02-02 12:30 211010058 IBK Sala PK3 - Skälby IBK 2 PK3 6 - 6 Burak Unsal, Lies Youcefi Sala Idrottshall
2019-02-03 15:00 211010056 Romfartuna GOIF PK3 - Västerås IBS Ung6 PK3 4 - 3 Jonathan Mc Iver, Lars-Göran Eklund Wenströmska Skolan
2019-02-06 19:15 211010065 Dingtuna GIF PK3 - Skogsgymnastikens IBS PK3 4 - 7 August Ericsson, Erik Flink Råbyhallen
2019-02-09 10:15 211010062 Skälby IBK 2 PK3 - Rönnby SK PK3 5 - 1 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-02-09 11:00 211010064 Västerås IBS Ung6 PK3 - Knäppmora AIK PK3 3 - 1 Filip Larsson, Alfons Berglund Klövernhallen Plan 1
2019-02-09 11:30 211010063 Skälby IBK 3 PK3 - Romfartuna GOIF PK3 3 - 2 Fernando Rocabado, Jonathan Mc Iver Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-02-09 12:00 211010061 IBK Köping Ung PK3 - IBK Sala PK3 9 - 4 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Ullvihallen
2019-02-16 10:30 211010070 Knäppmora AIK PK3 - Skogsgymnastikens IBS PK3 3 - 8 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Skinnskattebergs Sporthall
2019-02-16 11:45 211010068 Rönnby SK PK3 - IBK Köping Ung PK3 1 - 5 Mohamed Abdirisak, Oscar Nordlander Önsta Skolan
2019-02-16 15:15 211010069 IBK Sala PK3 - Dingtuna GIF PK3 3 - 1 Burak Unsal, Lies Youcefi Sala Idrottshall
2019-02-17 13:00 211010067 Romfartuna GOIF PK3 - Skälby IBK 2 PK3 5 - 2 August Ericsson, Filip Larsson Wenströmska Skolan
2019-02-17 15:30 211010066 Västerås IBS Ung6 PK3 - Skälby IBK 3 PK3 8 - 3 Oscar Nordlander, Lars-Göran Eklund Klövernhallen Plan 1
211010071 IBK Köping Ung PK3 - Romfartuna GOIF PK3 OW (0 - 5) Ullvihallen
2019-02-22 18:45 211010072 Skälby IBK 2 PK3 - Västerås IBS Ung6 PK3 3 - 7 Henrik Syversen, Alfons Berglund Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-02-23 10:00 211010075 Dingtuna GIF PK3 - Rönnby SK PK3 6 - 5 Francisco Contreras, Mohamed Abdirisak Råbyhallen
2019-02-23 10:15 211010073 Skälby IBK 3 PK3 - Knäppmora AIK PK3 12 - 2 August Ericsson, Filip Larsson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-02-23 15:00 211010074 Skogsgymnastikens IBS PK3 - IBK Sala PK3 1 - 2 Jerry Nilsson, Jimmie Nilsson Frida Hansdotter Arena
2019-03-09 10:30 211010080 Knäppmora AIK PK3 - IBK Sala PK3 1 - 7 Mikael Jansson, Tomas Karlsson Skinnskattebergs Sporthall
2019-03-09 12:45 211010076 Skälby IBK 3 PK3 - Skälby IBK 2 PK3 1 - 0 Henrik Brehmer, Alfons Berglund Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-03-09 12:45 211010079 Rönnby SK PK3 - Skogsgymnastikens IBS PK3 3 - 4 Fernando Rocabado, Jonathan Morén Önsta Skolan
2019-03-09 13:30 211010077 Västerås IBS Ung6 PK3 - IBK Köping Ung PK3 6 - 2 Lars-Göran Eklund, Tim Solig Klövernhallen Plan 1
2019-03-10 15:00 211010078 Romfartuna GOIF PK3 - Dingtuna GIF PK3 5 - 3 Lars-Göran Eklund, Oscar Nordlander Wenströmska Skolan
2019-03-16 10:00 211010083 IBK Sala PK3 - Rönnby SK PK3 9 - 2 Burak Unsal, Lies Youcefi Sala Idrottshall
2019-03-16 10:00 211010085 Dingtuna GIF PK3 - Västerås IBS Ung6 PK3 6 - 3 Tobias Söderberg, Fernando Rocabado Råbyhallen
2019-03-16 11:15 211010081 IBK Köping Ung PK3 - Skälby IBK 3 PK3 1 - 2 Jens Rambow, Yotsaphong Chaiphring Karlbergshallen (KB-Hallen)
2019-03-17 11:15 211010082 Skälby IBK 2 PK3 - Knäppmora AIK PK3 WO (5 - 0) Oscar Nordlander Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-03-17 17:00 211010084 Skogsgymnastikens IBS PK3 - Romfartuna GOIF PK3 6 - 4 Fernando Rocabado, Kai Kinnari Frida Hansdotter Arena
2019-03-23 10:30 211010090 Knäppmora AIK PK3 - Rönnby SK PK3 4 - 0 Kai Kinnari, Jimmie Nilsson Skinnskattebergs Sporthall
2019-03-24 11:15 211010086 Skälby IBK 2 PK3 - IBK Köping Ung PK3 6 - 3 Oscar Hammar, Mohamed Abdirisak Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-03-24 14:45 211010089 Romfartuna GOIF PK3 - IBK Sala PK3 1 - 3 Francisco Contreras, Jonathan Mc Iver Wenströmska Skolan
2019-03-24 15:30 211010088 Västerås IBS Ung6 PK3 - Skogsgymnastikens IBS PK3 3 - 5 Lars-Göran Eklund, Oscar Nordlander Klövernhallen Plan 1
2019-03-27 19:00 211010087 Skälby IBK 3 PK3 - Dingtuna GIF PK3 2 - 1 Juha Vanninen, Lars-Göran Eklund Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skälby IBK 2 PK3 18 13 1 4 94-53 41 40
2. Skogsgymnastikens IBS PK3 18 12 1 5 88-66 22 37
3. IBK Sala PK3 18 11 1 6 80-58 22 34
4. Skälby IBK 3 PK3 18 11 0 7 75-62 13 33
5. Västerås IBS Ung6 PK3 18 10 2 6 76-49 27 32
6. IBK Köping Ung PK3 18 10 0 8 80-59 21 30
7. Romfartuna GOIF PK3 18 7 3 8 68-60 8 24
8. Dingtuna GIF PK3 18 5 0 13 63-100 -37 15
9. Rönnby SK PK3 18 5 0 13 62-100 -38 15
10. Knäppmora AIK PK3 18 1 2 15 53-132 -79 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Klass 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
211011003 IBK Hallsta P07 - IFK Arboga 3 (05/06)
2018-10-07 15:30 211011001 Lillån IBK 06/07 - IBK Hallsta 2 (05/06) 0 - 5 Lillåns skola
2018-10-13 10:00 211011002 IBK Sala 4 (06) - IBK Köping Ung 5 (07) 5 - 3 Jonas Ahlin, Mårten Hanold Sala Idrottshall
2018-10-13 10:15 211011005 Skälby IBK 4 (06) - Per-Ols IBF 1 (06/07) 0 - 0 Marcus Karppinen, Jimmie Nilsson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-10-13 13:00 211011006 Västerås IBS Ung 9 (07) - Rönnby SK/Dingtuna GIF PK4 8 - 6 Emil Nilsson, Jenny Olofsson Klövernhallen Plan 1
2018-10-13 14:30 211011004 Västerås IBS Ung 7 (06) - Västerås IBS Ung 8 (05/06) 6 - 2 Emil Nilsson, Jenny Olofsson Klövernhallen Plan 1
2018-10-15 19:15 211011012 IBK Köping Ung 5 (07) - Västerås IBS Ung 9 (07) 8 - 2 Jakop Alrikson, Simon Morberg Ullvihallen
2018-10-16 18:15 211011007 IFK Arboga 3 (05/06) - Lillån IBK 06/07 5 - 8 Petter Windås, Peter Götemo Vasahallen
2018-10-16 18:30 211011011 IBK Hallsta 2 (05/06) - Skälby IBK 4 (06) 4 - 2 Yotsaphong Chaiphring, William Salomaa Sporthallen Hallstahammar
2018-10-17 18:30 211011008 Västerås IBS Ung 8 (05/06) - IBK Sala 4 (06) 3 - 2 Trym Arnelind, Hugo Edlund Klövernhallen Plan 1
2018-10-17 18:45 211011010 Rönnby SK/Dingtuna GIF PK4 - Västerås IBS Ung 7 (06) 7 - 5 Lars-Göran Eklund, Mohamed Abdirisak Önsta Skolan
2018-12-17 18:30 211011009 Per-Ols IBF 1 (06/07) - IBK Hallsta P07 5 - 3 Mohamed Abdirisak, Francisco Contreras Fagerstahallen
211011015 IBK Hallsta P07 - Västerås IBS Ung 8 (05/06)
2018-10-20 10:00 211011014 IBK Sala 4 (06) - IBK Hallsta 2 (05/06) 3 - 9 Jonas Ahlin, Oscar Nordlander Sala Idrottshall
2018-10-20 14:00 211011013 Lillån IBK 06/07 - IBK Köping Ung 5 (07) 9 - 4 Lillåns skola
2018-10-21 10:30 211011016 Västerås IBS Ung 7 (06) - IFK Arboga 3 (05/06) 5 - 1 Mohamed Abdirisak, Francisco Contreras Klövernhallen Plan 1
2018-10-25 17:00 211011017 Skälby IBK 4 (06) - Rönnby SK/Dingtuna GIF PK4 0 - 5 Lars-Göran Eklund, Mohamed Abdirisak Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-10-27 16:00 211011018 Västerås IBS Ung 9 (07) - Per-Ols IBF 1 (06/07) 5 - 7 Lars-Göran Eklund, Oscar Nordlander Klövernhallen Plan 1
211011021 IBK Hallsta 2 (05/06) - IBK Hallsta P07 Sporthallen Hallstahammar
2018-10-24 18:20 211011024 Västerås IBS Ung 8 (05/06) - Västerås IBS Ung 9 (07) 4 - 6 Mohamed Abdirisak, Francisco Contreras Klövernhallen Plan 1
2018-10-28 11:00 211011019 Per-Ols IBF 1 (06/07) - Lillån IBK 06/07 3 - 6 Felicia Setthammar, Frida Norlén Fagerstahallen
2018-10-28 11:15 211011023 IFK Arboga 3 (05/06) - Skälby IBK 4 (06) 3 - 4 , Peter Götemo Vasahallen
2018-10-28 12:45 211011022 IBK Köping Ung 5 (07) - Västerås IBS Ung 7 (06) 5 - 8 Jonathan Mc Iver, Simon Morberg Ullvihallen
2018-11-11 14:30 211011020 Rönnby SK/Dingtuna GIF PK4 - IBK Sala 4 (06) 9 - 2 Juha Vanninen, Richard Björk Kristiansborgshallen
211011027 IBK Hallsta P07 - IBK Köping Ung 5 (07)
2018-11-10 10:00 211011028 Västerås IBS Ung 7 (06) - IBK Hallsta 2 (05/06) 1 - 4 Lars-Göran Eklund, Mohamed Abdirisak Klövernhallen Plan 1
2018-11-10 12:30 211011025 Lillån IBK 06/07 - Rönnby SK/Dingtuna GIF PK4 9 - 3 Lillåns skola
2018-11-11 10:15 211011029 Skälby IBK 4 (06) - Västerås IBS Ung 8 (05/06) 8 - 4 Alfons Berglund, Oscar Hammar Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-11-11 14:30 211011030 Västerås IBS Ung 9 (07) - IFK Arboga 3 (05/06) 3 - 1 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Klövernhallen Plan 1
2018-12-07 18:00 211011026 IBK Sala 4 (06) - Per-Ols IBF 1 (06/07) 1 - 5 August Ericsson, Oscar Hammar Sala Idrottshall
211011032 Rönnby SK/Dingtuna GIF PK4 - IBK Hallsta P07 Önsta Skolan
2018-11-17 11:15 211011034 Per-Ols IBF 1 (06/07) - Västerås IBS Ung 7 (06) 2 - 2 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Fagerstahallen
2018-11-17 12:45 211011035 Skälby IBK 4 (06) - IBK Köping Ung 5 (07) 5 - 7 Linn Rollert, Emil Nilsson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-11-18 14:00 211011031 IFK Arboga 3 (05/06) - IBK Sala 4 (06) 5 - 5 Francisco Contreras, Peter Götemo Vasahallen
2018-11-18 14:30 211011036 IBK Hallsta 2 (05/06) - Västerås IBS Ung 9 (07) 9 - 1 Jenny Olofsson, William Salomaa Sporthallen Hallstahammar
2018-11-25 10:00 211011033 Västerås IBS Ung 8 (05/06) - Lillån IBK 06/07 1 - 9 Mohamed Abdirisak, Oscar Hammar Klövernhallen Plan 1
2018-11-24 13:30 211011039 Västerås IBS Ung 9 (07) - Västerås IBS Ung 7 (06) 7 - 7 Mohamed Abdirisak, Oscar Hammar Klövernhallen Plan 1
2018-11-24 14:30 211011038 IBK Sala 4 (06) - Skälby IBK 4 (06) 3 - 4 Linn Rollert, Emil Nilsson Sala Idrottshall
2018-11-24 16:30 211011042 Västerås IBS Ung 8 (05/06) - Rönnby SK/Dingtuna GIF PK4 2 - 2 Lars-Göran Eklund, Oscar Nordlander Klövernhallen Plan 1
2018-11-25 11:30 211011040 IBK Hallsta 2 (05/06) - IFK Arboga 3 (05/06) 5 - 1 Jakop Alrikson, Simon Morberg Sporthallen Hallstahammar
2018-11-25 12:45 211011041 IBK Köping Ung 5 (07) - Per-Ols IBF 1 (06/07) 7 - 3 Hugo Edlund, Jens Rambow Ullvihallen
2019-03-19 19:00 211011037 Lillån IBK 06/07 - IBK Hallsta P07 10 - 1 Tomas Helgesson Lillåns skola
2018-12-01 12:45 211011044 Skälby IBK 4 (06) - Lillån IBK 06/07 3 - 3 Lars-Göran Eklund, Emil Nilsson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-12-01 13:30 211011043 Västerås IBS Ung 7 (06) - IBK Sala 4 (06) 5 - 6 Francisco Contreras, Mohamed Abdirisak Klövernhallen Plan 1
2018-12-01 13:30 211011048 IFK Arboga 3 (05/06) - Rönnby SK/Dingtuna GIF PK4 6 - 1 Ej offentliggjord, Peter Götemo Vasahallen
2018-12-02 12:30 211011046 Per-Ols IBF 1 (06/07) - IBK Hallsta 2 (05/06) 3 - 5 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Fagerstahallen
2018-12-02 15:45 211011047 IBK Köping Ung 5 (07) - Västerås IBS Ung 8 (05/06) 6 - 4 Jakop Alrikson, Simon Morberg Ullvihallen
2018-12-20 18:30 211011045 IBK Hallsta P07 - Västerås IBS Ung 9 (07) 8 - 8 Mohamed Abdirisak, Francisco Contreras Sporthallen Hallstahammar
2018-12-08 14:15 211011050 Lillån IBK 06/07 - Västerås IBS Ung 7 (06) 8 - 3 Fredrik Knutsson, Johan Palmér Lillåns skola
2018-12-09 10:30 211011054 Rönnby SK/Dingtuna GIF PK4 - IBK Köping Ung 5 (07) 5 - 8 Mohamed Abdirisak, Francisco Contreras Kristiansborgshallen
2018-12-09 12:15 211011053 IFK Arboga 3 (05/06) - Per-Ols IBF 1 (06/07) 2 - 7 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Vasahallen
2018-12-09 12:30 211011051 IBK Sala 4 (06) - Västerås IBS Ung 9 (07) 4 - 5 Jonas Ahlin, Lies Youcefi Sala Idrottshall
2018-12-09 14:30 211011052 IBK Hallsta 2 (05/06) - Västerås IBS Ung 8 (05/06) 6 - 1 Jonathan Mc Iver, Jakop Alrikson Sporthallen Hallstahammar
2018-12-09 16:00 211011049 IBK Hallsta P07 - Skälby IBK 4 (06) 11 - 7 Lars-Göran Eklund, Oscar Nordlander Sporthallen Hallstahammar
2018-12-10 19:15 211011058 IBK Köping Ung 5 (07) - IBK Hallsta 2 (05/06) 2 - 5 Jonathan Mc Iver, Jens Rambow Ullvihallen
2018-12-11 19:00 211011059 Västerås IBS Ung 8 (05/06) - IFK Arboga 3 (05/06) 5 - 6 Lars-Göran Eklund, Oscar Nordlander Klövernhallen Plan 1
2018-12-12 18:30 211011057 Västerås IBS Ung 9 (07) - Skälby IBK 4 (06) 2 - 3 Mohamed Abdirisak, Francisco Contreras Klövernhallen Plan 1
2018-12-15 11:45 211011060 Rönnby SK/Dingtuna GIF PK4 - Per-Ols IBF 1 (06/07) 5 - 5 Mohamed Abdirisak, Francisco Contreras Önsta Skolan
2019-01-12 16:00 211011055 IBK Sala 4 (06) - Lillån IBK 06/07 1 - 6 Burak Unsal, Lies Youcefi Sala Idrottshall
2019-01-29 18:20 211011056 Västerås IBS Ung 7 (06) - IBK Hallsta P07 13 - 5 Carl Wikgren, Edvin Lindelöf Klövernhallen Plan 1
2018-12-08 11:00 211011066 Per-Ols IBF 1 (06/07) - Västerås IBS Ung 8 (05/06) 3 - 1 Mohamed Abdirisak, Francisco Contreras Fagerstahallen
2018-12-15 12:30 211011061 Lillån IBK 06/07 - Västerås IBS Ung 9 (07) 8 - 2 Lillåns skola
2018-12-16 11:30 211011064 IBK Hallsta 2 (05/06) - Rönnby SK/Dingtuna GIF PK4 9 - 9 Yotsaphong Chaiphring, William Salomaa Sporthallen Hallstahammar
2018-12-16 12:45 211011063 Skälby IBK 4 (06) - Västerås IBS Ung 7 (06) 8 - 9 Gerry Törnqvist, August Ericsson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-12-16 13:30 211011062 IBK Hallsta P07 - IBK Sala 4 (06) 7 - 4 Yotsaphong Chaiphring, William Salomaa Sporthallen Hallstahammar
2018-12-16 15:00 211011065 IFK Arboga 3 (05/06) - IBK Köping Ung 5 (07) 3 - 2 Vasahallen
2019-01-10 19:15 211011067 IBK Hallsta 2 (05/06) - Lillån IBK 06/07 4 - 7 Yotsaphong Chaiphring, William Salomaa Sporthallen Hallstahammar
2019-01-12 11:45 211011072 Rönnby SK/Dingtuna GIF PK4 - Västerås IBS Ung 9 (07) 3 - 8 August Ericsson, Oscar Hammar Önsta Skolan
2019-01-12 14:30 211011070 Västerås IBS Ung 8 (05/06) - Västerås IBS Ung 7 (06) 2 - 5 Thomas Kallin, Linn Rollert Klövernhallen Plan 1
2019-01-13 11:00 211011071 Per-Ols IBF 1 (06/07) - Skälby IBK 4 (06) 7 - 1 Mikael Jansson, Kai Kinnari Fagerstahallen
2019-01-13 12:45 211011068 IBK Köping Ung 5 (07) - IBK Sala 4 (06) 7 - 1 Jakop Alrikson, Simon Morberg Ullvihallen
2019-04-07 15:30 211011069 IFK Arboga 3 (05/06) - IBK Hallsta P07 7 - 8 William Ringkvist, Marcus Karppinen Vasahallen
2019-01-19 12:00 211011078 Västerås IBS Ung 9 (07) - IBK Köping Ung 5 (07) 6 - 4 Francisco Contreras, Mohamed Abdirisak Klövernhallen Plan 1
2019-01-19 12:45 211011077 Skälby IBK 4 (06) - IBK Hallsta 2 (05/06) 0 - 6 August Ericsson, Oscar Hammar Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-01-19 14:00 211011073 Lillån IBK 06/07 - IFK Arboga 3 (05/06) 3 - 1 , Mats Eriksson Lillåns skola
2019-01-20 15:00 211011075 IBK Hallsta P07 - Per-Ols IBF 1 (06/07) 3 - 5 Yotsaphong Chaiphring, William Salomaa Sporthallen Hallstahammar
2019-01-20 16:00 211011076 Västerås IBS Ung 7 (06) - Rönnby SK/Dingtuna GIF PK4 3 - 2 Marcus Karppinen, Tim Solig Klövernhallen Plan 1
2019-01-20 16:30 211011074 IBK Sala 4 (06) - Västerås IBS Ung 8 (05/06) 7 - 2 Burak Unsal, Lies Youcefi Sala Idrottshall
2019-01-19 18:30 211011081 Västerås IBS Ung 8 (05/06) - IBK Hallsta P07 5 - 5 Oscar Nordlander, Lars-Göran Eklund Klövernhallen Plan 1
2019-01-27 12:00 211011084 Per-Ols IBF 1 (06/07) - Västerås IBS Ung 9 (07) 7 - 5 Mikael Jansson, Kai Kinnari Fagerstahallen
2019-01-27 13:00 211011080 IBK Hallsta 2 (05/06) - IBK Sala 4 (06) 3 - 5 Emil Nilsson, Lars-Göran Eklund Sporthallen Hallstahammar
2019-01-27 13:45 211011082 IFK Arboga 3 (05/06) - Västerås IBS Ung 7 (06) 5 - 4 Viktor Köhler, Petter Windås Vasahallen
2019-01-27 14:15 211011079 IBK Köping Ung 5 (07) - Lillån IBK 06/07 5 - 4 Francisco Contreras, Carl Wikgren Ullvihallen
2019-01-29 18:50 211011083 Rönnby SK/Dingtuna GIF PK4 - Skälby IBK 4 (06) 2 - 0 Jerry Nilsson, Jimmie Nilsson Önsta Skolan
2019-02-02 10:15 211011089 Skälby IBK 4 (06) - IFK Arboga 3 (05/06) 1 - 3 Oscar Nordlander, Lars-Göran Eklund Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-02-02 16:00 211011090 Västerås IBS Ung 9 (07) - Västerås IBS Ung 8 (05/06) 11 - 4 Emil Nilsson, Lars-Göran Eklund Klövernhallen Plan 1
2019-02-03 15:30 211011088 Västerås IBS Ung 7 (06) - IBK Köping Ung 5 (07) 8 - 4 Mohamed Abdirisak, Linn Rollert Klövernhallen Plan 1
2019-02-08 18:30 211011086 IBK Sala 4 (06) - Rönnby SK/Dingtuna GIF PK4 13 - 1 Burak Unsal, Lies Youcefi Sala Idrottshall
2019-02-09 12:30 211011085 Lillån IBK 06/07 - Per-Ols IBF 1 (06/07) 1 - 2 , Fredrik Alm Lillåns skola
2019-02-14 18:30 211011087 IBK Hallsta P07 - IBK Hallsta 2 (05/06) 4 - 10 Yotsaphong Chaiphring, Mohamed Abdirisak Sporthallen Hallstahammar
2019-02-09 14:00 211011095 Västerås IBS Ung 8 (05/06) - Skälby IBK 4 (06) 6 - 0 Emil Nilsson, Jerry Nilsson Klövernhallen Plan 1
2019-02-10 14:00 211011092 Per-Ols IBF 1 (06/07) - IBK Sala 4 (06) 1 - 0 Kai Kinnari Fagerstahallen
2019-02-10 14:30 211011094 IBK Hallsta 2 (05/06) - Västerås IBS Ung 7 (06) 4 - 3 Emil Nilsson, Jenny Olofsson Sporthallen Hallstahammar
2019-02-10 14:45 211011096 IFK Arboga 3 (05/06) - Västerås IBS Ung 9 (07) 11 - 6 Jonathan Morén, Petter Windås Vasahallen
2019-02-11 19:15 211011093 IBK Köping Ung 5 (07) - IBK Hallsta P07 4 - 8 Jens Rambow, Henrik Brehmer Ullvihallen
2019-04-02 18:50 211011091 Rönnby SK/Dingtuna GIF PK4 - Lillån IBK 06/07 5 - 10 Lars-Göran Eklund, Oscar Nordlander Önsta Skolan
2019-02-16 12:15 211011097 IBK Sala 4 (06) - IFK Arboga 3 (05/06) 3 - 3 Burak Unsal, Lies Youcefi Sala Idrottshall
2019-02-16 12:30 211011099 Lillån IBK 06/07 - Västerås IBS Ung 8 (05/06) 9 - 3 , Tomas Helgesson Lillåns skola
2019-02-16 13:30 211011102 Västerås IBS Ung 9 (07) - IBK Hallsta 2 (05/06) 3 - 9 Richard Björk, Andreas Larsson Klövernhallen Plan 1
2019-02-16 15:00 211011100 Västerås IBS Ung 7 (06) - Per-Ols IBF 1 (06/07) 7 - 2 Richard Björk, Andreas Larsson Klövernhallen Plan 1
2019-02-17 12:45 211011101 IBK Köping Ung 5 (07) - Skälby IBK 4 (06) 8 - 5 Jakop Alrikson, Simon Morberg Ullvihallen
2019-02-17 18:30 211011098 IBK Hallsta P07 - Rönnby SK/Dingtuna GIF PK4 6 - 3 Yotsaphong Chaiphring, William Salomaa Sporthallen Hallstahammar
2019-02-22 18:30 211011108 Rönnby SK/Dingtuna GIF PK4 - Västerås IBS Ung 8 (05/06) 3 - 7 Francisco Contreras, Mohamed Abdirisak Önsta Skolan
2019-02-23 12:15 211011106 IFK Arboga 3 (05/06) - IBK Hallsta 2 (05/06) 3 - 3 Jens Rambow, Petter Windås Vasahallen
2019-02-23 12:45 211011104 Skälby IBK 4 (06) - IBK Sala 4 (06) 8 - 2 August Ericsson, Oscar Nordlander Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-02-23 16:00 211011105 Västerås IBS Ung 7 (06) - Västerås IBS Ung 9 (07) 3 - 5 Jens Rambow, Lars-Göran Eklund Klövernhallen Plan 1
2019-02-24 13:00 211011107 Per-Ols IBF 1 (06/07) - IBK Köping Ung 5 (07) 4 - 5 Linn Rollert, Jenny Olofsson Fagerstahallen
2019-02-24 16:30 211011103 IBK Hallsta P07 - Lillån IBK 06/07 3 - 12 Yotsaphong Chaiphring, William Salomaa Sporthallen Hallstahammar
2019-03-08 18:30 211011114 Rönnby SK/Dingtuna GIF PK4 - IFK Arboga 3 (05/06) 5 - 4 Oscar Nordlander, Lars-Göran Eklund Önsta Skolan
2019-03-09 10:00 211011109 IBK Sala 4 (06) - Västerås IBS Ung 7 (06) 2 - 3 Burak Unsal, Ludvig Holm Sala Idrottshall
2019-03-09 11:30 211011113 IBK Köping Ung 5 (07) - Västerås IBS Ung 8 (05/06) 3 - 3 Niklas Laine Ullvihallen
2019-03-09 15:45 211011110 Lillån IBK 06/07 - Skälby IBK 4 (06) 3 - 2 , Tomas Helgesson Lillåns skola
2019-03-10 13:00 211011112 IBK Hallsta 2 (05/06) - Per-Ols IBF 1 (06/07) 11 - 0 Yotsaphong Chaiphring, Lars-Göran Eklund Sporthallen Hallstahammar
2019-03-10 14:30 211011111 Västerås IBS Ung 9 (07) - IBK Hallsta P07 5 - 10 Oscar Hammar, August Ericsson Klövernhallen Plan 1
2019-03-14 18:20 211011118 Västerås IBS Ung 8 (05/06) - IBK Hallsta 2 (05/06) 1 - 6 Oscar Nordlander, Lars-Göran Eklund Klövernhallen Plan 1
2019-03-17 11:30 211011116 Västerås IBS Ung 7 (06) - Lillån IBK 06/07 2 - 6 Gerry Törnqvist, Filip Larsson Klövernhallen Plan 1
2019-03-17 12:45 211011115 Skälby IBK 4 (06) - IBK Hallsta P07 14 - 9 Oscar Hammar, Oscar Nordlander Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-03-17 13:30 211011119 Per-Ols IBF 1 (06/07) - IFK Arboga 3 (05/06) 5 - 0 Linn Rollert, Thomas Kallin Fagerstahallen
2019-03-17 13:45 211011120 IBK Köping Ung 5 (07) - Rönnby SK/Dingtuna GIF PK4 3 - 6 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Karlbergshallen (KB-Hallen)
2019-03-20 18:15 211011117 Västerås IBS Ung 9 (07) - IBK Sala 4 (06) 7 - 5 Yotsaphong Chaiphring, Oscar Nordlander Klövernhallen Plan 1
2019-03-23 10:15 211011123 Skälby IBK 4 (06) - Västerås IBS Ung 9 (07) 8 - 5 Jakop Alrikson, Simon Morberg Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-03-23 12:30 211011121 Lillån IBK 06/07 - IBK Sala 4 (06) 2 - 5 , Mats Eriksson Lillåns skola
2019-03-23 13:30 211011125 IFK Arboga 3 (05/06) - Västerås IBS Ung 8 (05/06) 7 - 0 Felicia Setthammar, Francisco Contreras Vasahallen
2019-03-24 14:30 211011124 IBK Hallsta 2 (05/06) - IBK Köping Ung 5 (07) 12 - 2 Yotsaphong Chaiphring, William Salomaa Sporthallen Hallstahammar
2019-03-24 16:00 211011126 Per-Ols IBF 1 (06/07) - Rönnby SK/Dingtuna GIF PK4 8 - 4 Fagerstahallen
2019-03-28 18:15 211011122 IBK Hallsta P07 - Västerås IBS Ung 7 (06) 6 - 1 Yotsaphong Chaiphring, William Salomaa Sporthallen Hallstahammar
2019-03-30 11:45 211011130 Rönnby SK/Dingtuna GIF PK4 - IBK Hallsta 2 (05/06) 6 - 8 Francisco Contreras, Yotsaphong Chaiphring Önsta Skolan
2019-03-30 13:00 211011129 Västerås IBS Ung 7 (06) - Skälby IBK 4 (06) Oscar Nordlander, Lars-Göran Eklund Klövernhallen Plan 1
2019-03-31 12:00 211011127 Västerås IBS Ung 9 (07) - Lillån IBK 06/07 2 - 5 August Ericsson, Oscar Hammar Klövernhallen Plan 1
2019-03-31 12:45 211011131 IBK Köping Ung 5 (07) - IFK Arboga 3 (05/06) 6 - 4 Henrik Brehmer, Lars-Göran Eklund Ullvihallen
2019-03-31 13:00 211011128 IBK Sala 4 (06) - IBK Hallsta P07 3 - 5 Sala Idrottshall
2019-03-31 13:30 211011132 Västerås IBS Ung 8 (05/06) - Per-Ols IBF 1 (06/07) 4 - 3 Filip Larsson, Alfons Berglund Klövernhallen Plan 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Hallsta 2 (05/ 06) 21 17 2 2 137-57 80 53
2. Lillån IBK 06/ 07 22 17 1 4 138-65 73 52
3. Per-Ols IBF 1 (06/ 07) 22 12 3 7 87-78 9 39
4. Västerås IBS Ung 7 (06) 21 10 2 9 103-93 10 32
5. IBK Köping Ung 5 (07) 21 10 1 10 103-110 -7 31
6. Västerås IBS Ung 9 (07) 22 9 2 11 112-134 -22 29
7. IBK Hallsta P07 17 8 2 7 102-116 -14 26
8. IFK Arboga 3 (05/ 06) 21 7 3 11 81-89 -8 24
9. Skälby IBK 4 (06) 21 7 2 12 83-102 -19 23
10. Rönnby SK/ Dingtuna GIF PK4 21 6 3 12 92-124 -32 21
11. IBK Sala 4 (06) 22 6 2 14 82-103 -21 20
12. Västerås IBS Ung 8 (05/ 06) 21 4 3 14 64-113 -49 15
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis