Herrar Utvecklingsserie (2018/19)

Gruppspel
Pantamera Herrar Serie 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-23 11:15 191151002 Gimonäs Umeå IF/IBF - IBF Dalen /IBS Dalen 3 - 5 Daniel Johannesson, Gustav Broadhall Sjöfruhallen
2018-09-23 12:00 191151001 Ersboda SK - Gamla Stan IBK 4 - 4 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Ersängshallen
2018-09-29 11:30 191151005 IBF Dalen /IBS Dalen - Ersboda SK 7 - 2 Klas Höglund, Christoffer Lind Musköten 1
2018-10-10 21:00 191151004 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF/IBF 7 - 5 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Vildmannahallen
2018-10-12 19:30 191151008 Gamla Stan IBK - IBF Dalen /IBS Dalen 2 - 7 Joakim Broman, Per Andersson Lejonströmshallen
2018-10-13 12:00 191151007 Ersboda SK - Umeå City IBF 4 - 9 Linus Berglund, Albin Berglund Ersängshallen
2018-10-21 12:30 191151011 Umeå City IBF - Gamla Stan IBK 7 - 3 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Midgårdshallen
2018-10-21 14:00 191151010 Gimonäs Umeå IF/IBF - Ersboda SK 3 - 3 Daniel Johannesson, Gustav Broadhall Sjöfruhallen
2018-10-28 17:00 191151013 Gamla Stan IBK - Gimonäs Umeå IF/IBF 8 - 8 Micael Holmbom, Daniel Degerman Balderhallen B
2019-03-26 19:45 191151014 IBF Dalen /IBS Dalen - Umeå City IBF 6 - 2 Patrik Andersson, Marcus Lineruth Musköten 2
2018-11-10 13:00 191151016 Gamla Stan IBK - Ersboda SK 6 - 5 Jens Marklund, Johan Rönnberg Balderhallen B
2018-11-10 16:00 191151017 IBF Dalen /IBS Dalen - Gimonäs Umeå IF/IBF 8 - 2 Albin Berglund, Linus Berglund Musköten 2
2018-11-17 11:30 191151019 Gimonäs Umeå IF/IBF - Umeå City IBF 3 - 4 Linus Berglund, Albin Berglund Sporthushallen
2018-11-17 14:00 191151020 Ersboda SK - IBF Dalen /IBS Dalen 2 - 9 Linus Berglund, Albin Berglund Ersängshallen
2018-11-24 14:00 191151022 Umeå City IBF - Ersboda SK 5 - 7 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Umeå Energi Arena Öst
2018-11-25 11:30 191151023 IBF Dalen /IBS Dalen - Gamla Stan IBK 7 - 3 Mats Erelund, Thomas Jonsson Musköten 1
2018-12-02 16:00 191151026 Gamla Stan IBK - Umeå City IBF 12 - 5 Johan Rönnberg, David Jonsson Balderhallen B
2019-03-25 18:30 191151025 Ersboda SK - Gimonäs Umeå IF/IBF 5 - 5 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Ersängshallen
2018-12-09 13:00 191151028 Gimonäs Umeå IF/IBF - Gamla Stan IBK 5 - 5 Albin Berglund, Linus Berglund Midgårdshallen
2019-02-11 21:10 191151029 Umeå City IBF - IBF Dalen /IBS Dalen 5 - 6 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Vildmannahallen
2018-12-15 15:30 191151031 Ersboda SK - Gamla Stan IBK 9 - 8 Albin Berglund, Linus Berglund Ersängshallen
2018-12-15 15:30 191151032 Gimonäs Umeå IF/IBF - IBF Dalen /IBS Dalen 1 - 7 David Karlsson, Kim Fallbjörk Sjöfruhallen
2019-01-11 19:15 191151035 IBF Dalen /IBS Dalen - Ersboda SK 10 - 1 Marcus Glad, Björn Glad Musköten 2
2019-01-13 13:30 191151034 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF/IBF 9 - 2 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Vildmannahallen
2019-01-19 11:15 191151037 Ersboda SK - Umeå City IBF 3 - 8 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Ersängshallen
2019-01-19 12:45 191151038 Gamla Stan IBK - IBF Dalen /IBS Dalen 6 - 8 Andreas Åström, Daniel Degerman Eddahallen
2019-01-26 11:15 191151040 Gimonäs Umeå IF/IBF - Ersboda SK 4 - 5 Erik Hörnros, Peter Saari Sjöfruhallen
2019-01-26 12:00 191151041 Umeå City IBF - Gamla Stan IBK 11 - 9 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Midgårdshallen
2019-02-01 18:30 191151044 IBF Dalen /IBS Dalen - Umeå City IBF 6 - 4 Daniel Johannesson, Gustav Broadhall Musköten 2
2019-02-03 15:00 191151043 Gamla Stan IBK - Gimonäs Umeå IF/IBF 5 - 4 Andreas Åström, Daniel Degerman Balderhallen B
2019-02-09 11:30 191151047 IBF Dalen /IBS Dalen - Gimonäs Umeå IF/IBF 14 - 5 David Karlsson, Mattias Karlsson Musköten 1
2019-02-09 12:00 191151046 Gamla Stan IBK - Ersboda SK 8 - 5 Micael Holmbom, Per Andersson Lejonströmshallen
2019-02-16 09:30 191151049 Gimonäs Umeå IF/IBF - Umeå City IBF 3 - 5 Thanasis Provatas, Andreas Weckfors Midgårdshallen
2019-02-16 11:30 191151050 Ersboda SK - IBF Dalen /IBS Dalen 1 - 17 Tilde Wikström, Lydia Elstig Ersängshallen
2019-02-24 10:30 191151052 Umeå City IBF - Ersboda SK 8 - 6 Marcus Lineruth, Peter Saari Vildmannahallen
2019-02-24 11:30 191151053 IBF Dalen /IBS Dalen - Gamla Stan IBK 12 - 9 Daniel Johannesson, Gustav Broadhall Musköten 1
2019-03-17 11:30 191151055 Ersboda SK - Gimonäs Umeå IF/IBF 6 - 14 Mattias Karlsson, Klas Höglund Ersängshallen
2019-03-17 17:15 191151056 Gamla Stan IBK - Umeå City IBF 7 - 5 Lasse Ekesryd, Per Andersson Balderhallen B
2019-03-24 13:30 191151058 Gimonäs Umeå IF/IBF - Gamla Stan IBK 4 - 4 Rasmus Säfvenberg, Manuel Garzon Sjöfruhallen
2019-03-24 13:30 191151059 Umeå City IBF - IBF Dalen /IBS Dalen 6 - 5 Thanasis Provatas, Kim Fallbjörk Vildmannahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen / IBS Dalen 16 15 0 1 134-54 80 45
2. Umeå City IBF 16 10 0 6 100-87 13 30
3. Gamla Stan IBK 16 5 4 7 99-106 -7 19
4. Ersboda SK 16 3 3 10 68-125 -57 12
5. Gimonäs Umeå IF/ IBF 16 1 5 10 71-100 -29 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Herrar Serie 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-30 11:30 191153001 Umeå City IBF - IBF Dalen/IBS Dalen 4 - 7 Linus Berglund, Albin Berglund Midgårdshallen
2018-10-14 13:30 191153004 Umeå City IBF - Vindelns IF 2 - 4 Daniel Johannesson, Gustav Broadhall Midgårdshallen
2018-11-11 12:00 191153005 Vindelns IF - IBF Dalen/IBS Dalen 4 - 3 Jimmy Halldin, Erik Hörnros FC Vindeln
2018-11-17 13:30 191153008 Vindelns IF - Umeå City IBF 4 - 7 Roger Karlsson, David Karlsson FC Vindeln
2018-12-01 15:00 191153009 IBF Dalen/IBS Dalen - Umeå City IBF 6 - 3 Björn Glad, Marcus Glad Musköten 2
2018-12-08 11:30 191153011 IBF Dalen/IBS Dalen - Vindelns IF 9 - 4 Daniel Johannesson, Gustav Broadhall Musköten 2
2019-01-21 20:15 191153013 IBF Dalen/IBS Dalen - Umeå City IBF 5 - 2 Henning Löfgren, Magnus Fessé Musköten 1
2019-01-26 12:00 191153016 Vindelns IF - Umeå City IBF 4 - 3 Andreas Eriksson, David Karlsson FC Vindeln
2019-02-16 11:30 191153017 IBF Dalen/IBS Dalen - Vindelns IF 7 - 4 Bjarne Andersson, Björn Glad Musköten 2
2019-02-23 12:30 191153020 Umeå City IBF - Vindelns IF 7 - 5 Marcus Glad, Björn Glad Umeå Energi Arena Väst
2019-03-18 19:15 191153021 Umeå City IBF - IBF Dalen/IBS Dalen 6 - 8 Daniel Johannesson, Gustav Broadhall Vildmannahallen
2019-03-23 14:30 191153023 Vindelns IF - IBF Dalen/IBS Dalen 6 - 5 Jimmy Halldin, Erik Hörnros FC Vindeln
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen/ IBS Dalen 8 6 0 2 50-33 17 18
2. Vindelns IF 8 4 0 4 35-43 -8 12
3. Umeå City IBF 8 2 0 6 34-43 -9 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Herrar Serie 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-23 14:00 191154003 Ersboda SK - Skellefteå IBK 7 - 6 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Ersängshallen
2018-10-21 16:15 191154004 Gullänget-Kroksta IBS - Vindelns IF 9 - 10 Fredrik Söderholm, Andreas Nyman Skyttis Arena
2018-12-24 13:30 191154002 Umeå City IBF - Gamla Stan IBK WO (5 - 0) Midgårdshallen
2019-03-22 19:00 191154001 IBF Dalen/IBS Dalen - Rönnskär Railcare IF 7 - 1 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Musköten 2
2018-10-13 14:00 191154005 Ersboda SK - Rönnskär Railcare IF 8 - 5 Linus Berglund, Albin Berglund Ersängshallen
2018-10-14 191154006 Gullänget-Kroksta IBS - Gamla Stan IBK 5 - 6 Skyttis Arena
2018-10-14 191154008 Umeå City IBF - Vindelns IF 2 - 4 Midgårdshallen
2018-10-14 14:00 191154007 IBF Dalen/IBS Dalen - Skellefteå IBK 3 - 4 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Musköten 2
2018-10-28 12:00 191154012 Gullänget-Kroksta IBS - Skellefteå IBK 5 - 5 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Skyttis Arena
2018-10-28 13:30 191154009 IBF Dalen/IBS Dalen - Gamla Stan IBK 17 - 3 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Musköten 1
2018-10-28 13:30 191154011 Ersboda SK - Vindelns IF 3 - 11 Klas Höglund, Louise Ramebäck Ersängshallen
2018-10-28 15:30 191154010 Umeå City IBF - Rönnskär Railcare IF 5 - 7 Louise Ramebäck, Klas Höglund Sporthushallen
2018-11-10 191154013 Gamla Stan IBK - Ersboda SK 5 - 15 Balderhallen B
2018-11-10 14:00 191154014 Rönnskär Railcare IF - Gullänget-Kroksta IBS 10 - 3 Tim Åhlund, Per Andersson Örjanshallen
2018-11-11 191154015 Vindelns IF - IBF Dalen/IBS Dalen 4 - 3 FC Vindeln
2018-11-11 13:00 191154016 Skellefteå IBK - Umeå City IBF 2 - 3 Alvin Gustavsson, Ville Hedsberg Balderhallen B
2018-11-24 16:00 191154018 Umeå City IBF - Gullänget-Kroksta IBS 12 - 7 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Umeå Energi Arena Öst
2018-11-25 11:30 191154017 Ersboda SK - IBF Dalen/IBS Dalen 3 - 8 Klas Höglund, Björn Glad Ersängshallen
2018-11-25 13:00 191154020 Gamla Stan IBK - Vindelns IF 2 - 12 Lasse Ekesryd, Per Andersson Balderhallen B
2018-11-25 15:00 191154019 Skellefteå IBK - Rönnskär Railcare IF 5 - 7 Jens Marklund, Patrik Häggström Eddahallen
2018-12-01 191154021 IBF Dalen/IBS Dalen - Umeå City IBF 6 - 3 Musköten 2
2018-12-01 191154024 Gullänget-Kroksta IBS - Ersboda SK 4 - 6 Örnsköldsviks Sporthall
2018-12-02 16:00 191154022 Vindelns IF - Skellefteå IBK 4 - 7 Jimmy Halldin, Erik Hörnros FC Vindeln
2018-12-02 16:00 191154023 Rönnskär Railcare IF - Gamla Stan IBK 5 - 7 Tim Åhlund, Per Andersson Örjanshallen
2018-12-15 11:30 191154025 Gullänget-Kroksta IBS - IBF Dalen/IBS Dalen 4 - 5 Ivica Matanovic, Jonas Hägglund Örnsköldsviks Sporthall
2018-12-15 13:00 191154027 Skellefteå IBK - Gamla Stan IBK 8 - 1 Per Andersson, Andreas Åström Eddahallen
2018-12-15 14:00 191154028 Vindelns IF - Rönnskär Railcare IF 8 - 2 Erik Hörnros, Jimmy Halldin FC Vindeln
2018-12-17 18:30 191154026 Ersboda SK - Umeå City IBF 6 - 5 Tony Cederholm, Daniel Johannesson Ersängshallen
2019-01-13 12:00 191154030 Gamla Stan IBK - Umeå City IBF 5 - 11 Tim Åhlund, Per Andersson Balderhallen B
2019-01-13 12:00 191154032 Vindelns IF - Gullänget-Kroksta IBS 3 - 5 Marcus Glad, Björn Glad FC Vindeln
2019-01-13 14:00 191154031 Skellefteå IBK - Ersboda SK 5 - 9 Micael Holmbom, Ville Hedsberg Eddahallen
2019-01-13 15:00 191154029 Rönnskär Railcare IF - IBF Dalen/IBS Dalen 6 - 8 Andreas Åström, Joakim Broman Örjanshallen
2019-01-26 191154036 Vindelns IF - Umeå City IBF 4 - 3 FC Vindeln
2019-01-26 16:00 191154033 Rönnskär Railcare IF - Ersboda SK 10 - 8 Daniel Degerman, Andreas Åström Örjanshallen
2019-01-27 191154034 Gamla Stan IBK - Gullänget-Kroksta IBS 8 - 6 Balderhallen B
2019-01-27 16:00 191154035 Skellefteå IBK - IBF Dalen/IBS Dalen 1 - 6 Lasse Ekesryd, Ville Hedsberg Balderhallen A
2019-02-09 14:00 191154037 Gamla Stan IBK - IBF Dalen/IBS Dalen 3 - 15 Per Andersson, Micael Holmbom Lejonströmshallen
2019-02-09 14:00 191154038 Rönnskär Railcare IF - Umeå City IBF 7 - 5 Daniel Degerman, Andreas Åström Örjanshallen
2019-02-09 16:00 191154040 Skellefteå IBK - Gullänget-Kroksta IBS 3 - 10 Johan Rönnberg, Elias Bark Pettersson Eddahallen
2019-03-11 20:15 191154039 Vindelns IF - Ersboda SK 9 - 7 Jimmy Halldin, Erik Hörnros FC Vindeln
2019-02-16 191154041 Ersboda SK - Gamla Stan IBK 13 - 10 Ersängshallen
2019-02-16 191154043 IBF Dalen/IBS Dalen - Vindelns IF 7 - 4 Musköten 2
2019-02-17 13:00 191154044 Umeå City IBF - Skellefteå IBK 5 - 3 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Midgårdshallen
2019-02-17 14:00 191154042 Gullänget-Kroksta IBS - Rönnskär Railcare IF 3 - 8 Mikael Berglund, Patrik Nilsson Örnsköldsviks Sporthall
2019-03-09 11:30 191154045 IBF Dalen/IBS Dalen - Ersboda SK 7 - 4 Klas Höglund, Lasse Ekesryd Musköten 1
2019-03-09 11:30 191154046 Gullänget-Kroksta IBS - Umeå City IBF 8 - 2 Henrik Johansson, Fredrik Söderholm Skyttis Arena
2019-03-11 19:20 191154047 Rönnskär Railcare IF - Skellefteå IBK 6 - 1 Per Andersson, Lasse Ekesryd Morö Backe A
2019-03-31 15:00 191154048 Vindelns IF - Gamla Stan IBK 4 - 1 Manuel Garzon, Peter Saari FC Vindeln
2019-03-16 15:00 191154051 Gamla Stan IBK - Rönnskär Railcare IF 3 - 5 Alvin Gustavsson, Johan Rönnberg Balderhallen B
2019-03-17 191154052 Ersboda SK - Gullänget-Kroksta IBS 9 - 7 Ersängshallen
2019-03-17 14:20 191154050 Skellefteå IBK - Vindelns IF 0 - 7 Micael Holmbom, Daniel Degerman Balderhallen A
2019-03-18 191154049 Umeå City IBF - IBF Dalen/IBS Dalen 6 - 8 Vildmannahallen
2019-03-30 11:00 191154054 Umeå City IBF - Ersboda SK 7 - 2 Daniel Johannesson, Peter Saari Vildmannahallen
2019-03-30 13:00 191154053 IBF Dalen/IBS Dalen - Gullänget-Kroksta IBS 13 - 5 Marcus Glad, Björn Glad Musköten 1
2019-03-30 13:00 191154055 Gamla Stan IBK - Skellefteå IBK 5 - 7 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Balderhallen A
2019-03-30 14:00 191154056 Rönnskär Railcare IF - Vindelns IF 4 - 4 Tim Åhlund, Andreas Åström Örjanshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen/ IBS Dalen 14 12 0 2 113-51 62 36
2. Vindelns IF 14 10 1 3 88-55 33 31
3. Rönnskär Railcare IF 14 8 1 5 83-75 8 25
4. Ersboda SK 14 8 0 6 100-99 1 24
5. Umeå City IBF 14 6 0 8 74-69 5 18
6. Skellefteå IBK 14 4 1 9 57-78 -21 13
7. Gullänget-Kroksta IBS 14 3 1 10 81-100 -19 10
8. Gamla Stan IBK 14 3 0 11 59-128 -69 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Herrar Serie 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-29 11:30 191155004 Team Thorengruppen SK - Gullänget-Kroksta IBS 7 - 6 Daniel Johannesson, Gustav Broadhall Midgårdshallen
2018-09-29 14:00 191155002 Gamla Stan IBK - Spöland Vännäs IF 10 - 2 Per Andersson, Joakim Broman Lejonströmshallen
2018-09-29 14:00 191155003 IBF Dalen /IBS Dalen - Ersboda SK 6 - 6 Christoffer Lind, Klas Höglund Musköten 1
2018-10-13 14:00 191155007 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen /IBS Dalen 6 - 5 Julia Fältén, Lisa Vestman Sjöfruhallen
2018-10-13 14:00 191155008 Spöland Vännäs IF - Team Thorengruppen SK 4 - 11 Marcus Glad, Björn Glad Hammarhallen Vännäs
2018-10-14 14:00 191155006 Gullänget-Kroksta IBS - Gamla Stan IBK 5 - 6 Stefan Nyberg, Mikael Berglund Skyttis Arena
2018-10-21 10:30 191155012 Team Thorengruppen SK - Ersboda SK 5 - 2 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Midgårdshallen
2018-10-21 11:30 191155011 IBF Dalen /IBS Dalen - Gullänget-Kroksta IBS 8 - 3 Christoffer Lind, Klas Höglund Musköten 1
2018-10-21 15:00 191155009 Gamla Stan IBK - Gimonäs Umeå IF 4 - 8 Daniel Degerman, Micael Holmbom Balderhallen A
2018-11-10 10:30 191155015 Team Thorengruppen SK - Gimonäs Umeå IF 4 - 6 Klas Höglund, Christoffer Lind Midgårdshallen
2018-11-10 14:00 191155016 IBF Dalen /IBS Dalen - Spöland Vännäs IF 9 - 2 Albin Berglund, Linus Berglund Musköten 2
2018-11-10 15:00 191155013 Gamla Stan IBK - Ersboda SK 5 - 15 Joakim Broman, Johan Rönnberg Balderhallen B
2018-11-17 10:30 191155017 Gimonäs Umeå IF - Ersboda SK 3 - 8 Thanasis Provatas, Björn Glad Umeå Energi Arena Väst
2018-11-17 12:30 191155020 Team Thorengruppen SK - Gamla Stan IBK 6 - 4 Thanasis Provatas, Björn Glad Umeå Energi Arena Väst
2018-11-18 12:00 191155018 Gullänget-Kroksta IBS - Spöland Vännäs IF 7 - 2 Alexander Bergman, Arvid Larsson Örnsköldsviks Sporthall
2018-12-01 10:30 191155021 Gimonäs Umeå IF - Spöland Vännäs IF 13 - 1 Roger Karlsson, Daniel Johannesson Umeå Energi Arena Väst
2018-12-01 14:00 191155024 Gullänget-Kroksta IBS - Ersboda SK 4 - 6 Ivica Matanovic, Göran Norberg Örnsköldsviks Sporthall
2018-12-02 10:00 191155022 Team Thorengruppen SK - IBF Dalen /IBS Dalen 8 - 12 Mattias Karlsson, Roger Karlsson Midgårdshallen
2018-12-09 13:00 191155027 Gamla Stan IBK - IBF Dalen /IBS Dalen 2 - 20 Lasse Ekesryd, Alvin Gustavsson Lejonströmshallen
2018-12-09 13:30 191155026 Spöland Vännäs IF - Ersboda SK 3 - 13 Björn Glad, Marcus Glad Hammarhallen Vännäs
2018-12-09 15:00 191155025 Gimonäs Umeå IF - Gullänget-Kroksta IBS 4 - 2 Linus Berglund, Albin Berglund Midgårdshallen
2019-01-19 11:30 191155032 Gullänget-Kroksta IBS - Team Thorengruppen SK 6 - 3 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Skyttis Arena
2019-01-19 13:15 191155031 Ersboda SK - IBF Dalen /IBS Dalen 2 - 9 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Ersängshallen
2019-01-19 13:30 191155030 Spöland Vännäs IF - Gamla Stan IBK 8 - 4 Marcus Lineruth, Klas Höglund Hammarhallen Vännäs
2019-01-26 11:30 191155035 IBF Dalen /IBS Dalen - Gimonäs Umeå IF 7 - 4 Linus Berglund, Albin Berglund Musköten 2
2019-01-26 14:00 191155036 Team Thorengruppen SK - Spöland Vännäs IF 10 - 3 Rasmus Säfvenberg, Manuel Garzon Midgårdshallen
2019-01-27 14:00 191155034 Gamla Stan IBK - Gullänget-Kroksta IBS 8 - 6 Joakim Broman, Per Andersson Balderhallen B
2019-02-02 14:00 191155037 Gimonäs Umeå IF - Gamla Stan IBK 7 - 6 Thanasis Provatas, Andreas Weckfors Midgårdshallen
2019-02-03 11:30 191155039 Gullänget-Kroksta IBS - IBF Dalen /IBS Dalen 3 - 10 Stefan Nyberg, Mikael Berglund Örnsköldsviks Sporthall
2019-02-03 13:00 191155040 Ersboda SK - Team Thorengruppen SK 8 - 6 Thanasis Provatas, Kim Fallbjörk Ersängshallen
2019-02-16 11:30 191155043 Gimonäs Umeå IF - Team Thorengruppen SK 3 - 6 Linus Berglund, Albin Berglund Midgårdshallen
2019-02-16 13:30 191155041 Ersboda SK - Gamla Stan IBK 13 - 10 Tilde Wikström, Sanna Åslin Ersängshallen
2019-02-17 12:30 191155044 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen /IBS Dalen 3 - 24 Rasmus Säfvenberg, Roger Karlsson Hammarhallen Vännäs
2019-02-24 12:30 191155046 Spöland Vännäs IF - Gullänget-Kroksta IBS 6 - 15 Sanna Åslin, Lydia Elstig Hammarhallen Vännäs
2019-02-24 12:30 191155048 Gamla Stan IBK - Team Thorengruppen SK 3 - 7 Lasse Ekesryd, Alvin Gustavsson Balderhallen B
2019-02-24 14:00 191155045 Ersboda SK - Gimonäs Umeå IF 5 - 4 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Ersängshallen
2019-03-17 11:30 191155050 IBF Dalen /IBS Dalen - Team Thorengruppen SK 8 - 3 Rasmus Säfvenberg, Manuel Garzon Musköten 2
2019-03-17 12:30 191155049 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF 5 - 9 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Hammarhallen Vännäs
2019-03-17 13:30 191155052 Ersboda SK - Gullänget-Kroksta IBS 9 - 7 Klas Höglund, Mattias Karlsson Ersängshallen
2019-03-24 13:00 191155054 Ersboda SK - Spöland Vännäs IF 6 - 7 Albin Berglund, Linus Berglund Ersängshallen
2019-03-24 14:00 191155055 IBF Dalen /IBS Dalen - Gamla Stan IBK 17 - 6 Klas Höglund, Marcus Lineruth Musköten 2
2019-03-24 15:00 191155053 Gullänget-Kroksta IBS - Gimonäs Umeå IF 9 - 3 Henrik Johansson, Fredrik Söderholm Skyttis Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen / IBS Dalen 12 10 1 1 135-48 87 31
2. Ersboda SK 12 8 1 3 93-69 24 25
3. Team Thorengruppen SK 12 7 0 5 76-65 11 21
4. Gimonäs Umeå IF 12 7 0 5 70-62 8 21
5. Gullänget-Kroksta IBS 12 4 0 8 73-72 1 12
6. Gamla Stan IBK 12 3 0 9 68-114 -46 9
7. Spöland Vännäs IF 12 2 0 10 46-131 -85 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Herrar Serie 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-22 11:15 191156001 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF 1 - 6 Tilde Wikström, Sanna Åslin Sjöfruhallen
2018-09-22 13:00 191156002 Spöland Vännäs IF - Skellefteå IBK 4 - 12 Albin Berglund, Linus Berglund Hammarhallen Vännäs
2018-09-22 14:30 191156004 Umeå City IBF/P04Vit - Team Thorengruppen SK 4 - 7 Lydia Elstig, Hanna Wendén Vildmannahallen
2018-09-22 15:00 191156003 Holmsund City IBC - IBF Dalen /IBS Dalen 2 - 6 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Storsjöhallen
2018-10-12 19:30 191156006 Umeå City IBF/P04Vit - Skellefteå IBK 4 - 4 Daniel Johannesson, Gustav Broadhall Umeå Energi Arena Öst
2018-10-13 191156007 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen /IBS Dalen 6 - 5 Sjöfruhallen
2018-10-13 191156008 Spöland Vännäs IF - Team Thorengruppen SK 4 - 11 Hammarhallen Vännäs
2018-10-14 191156005 Holmsund City IBC - Umeå City IBF 5 - 3 Storsjöhallen
2018-10-26 18:30 191156012 Umeå City IBF/P04Vit - IBF Dalen /IBS Dalen 2 - 5 David Karlsson, Roger Karlsson Vildmannahallen
2018-10-27 12:30 191156009 Gimonäs Umeå IF - Skellefteå IBK 5 - 5 Klas Höglund, Gustav Broadhall Umeå Energi Arena Öst
2018-10-27 12:30 191156011 Holmsund City IBC - Team Thorengruppen SK 2 - 13 Björn Glad, Marcus Glad Storsjöhallen
2018-10-27 14:30 191156010 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF 4 - 10 Bjarne Andersson, Roger Karlsson Hammarhallen Vännäs
2018-11-05 191156014 Umeå City IBF - Umeå City IBF/P04Vit 9 - 5 Vildmannahallen
2018-11-10 191156015 Team Thorengruppen SK - Gimonäs Umeå IF 4 - 6 Midgårdshallen
2018-11-10 191156016 IBF Dalen /IBS Dalen - Spöland Vännäs IF 9 - 2 Musköten 2
2018-11-11 15:00 191156013 Skellefteå IBK - Holmsund City IBC 6 - 3 Elias Bark Pettersson, Daniel Degerman Balderhallen B
2018-11-24 11:30 191156019 IBF Dalen /IBS Dalen - Umeå City IBF 5 - 7 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Musköten 1
2018-11-24 12:00 191156020 Skellefteå IBK - Team Thorengruppen SK 1 - 12 Johan Rönnberg, David Jonsson Balderhallen B
2018-11-24 13:30 191156018 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF/P04Vit 5 - 20 Klas Höglund, Peter Saari Hammarhallen Vännäs
2018-11-24 15:00 191156017 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF 0 - 10 Marcus Glad, Björn Glad Storsjöhallen
2018-12-01 191156021 Gimonäs Umeå IF - Spöland Vännäs IF 13 - 1 Umeå Energi Arena Väst
2018-12-01 191156024 Umeå City IBF/P04Vit - Holmsund City IBC 14 - 1 Umeå Energi Arena Öst
2018-12-02 191156022 Team Thorengruppen SK - IBF Dalen /IBS Dalen 8 - 12 Midgårdshallen
2018-12-02 12:00 191156023 Umeå City IBF - Skellefteå IBK 5 - 4 Roger Karlsson, Mattias Karlsson Midgårdshallen
2018-12-16 13:30 191156027 IBF Dalen /IBS Dalen - Skellefteå IBK 17 - 4 Tilde Wikström, Sanna Åslin Musköten 2
2018-12-16 14:00 191156028 Team Thorengruppen SK - Umeå City IBF 8 - 5 Andreas Weckfors, Roger Karlsson Midgårdshallen
2018-12-16 16:00 191156025 Umeå City IBF/P04Vit - Gimonäs Umeå IF 11 - 5 Roger Karlsson, Andreas Weckfors Midgårdshallen
2018-12-18 19:15 191156026 Holmsund City IBC - Spöland Vännäs IF 8 - 2 Per Fallbjörk, Kim Fallbjörk Storsjöhallen
2019-01-12 13:00 191156030 Skellefteå IBK - Spöland Vännäs IF 6 - 4 Andreas Åström, Daniel Degerman Morö Backe A
2019-01-12 13:00 191156032 Team Thorengruppen SK - Umeå City IBF/P04Vit 4 - 4 Albin Berglund, Linus Berglund Vildmannahallen
2019-01-12 15:00 191156029 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF 6 - 6 Albin Berglund, Linus Berglund Vildmannahallen
2019-02-01 19:15 191156031 IBF Dalen /IBS Dalen - Holmsund City IBC 11 - 0 Klas Höglund, Andreas Weckfors Musköten 1
2019-01-26 191156035 IBF Dalen /IBS Dalen - Gimonäs Umeå IF 7 - 4 Musköten 2
2019-01-26 191156036 Team Thorengruppen SK - Spöland Vännäs IF 10 - 3 Midgårdshallen
2019-01-27 191156033 Umeå City IBF - Holmsund City IBC 4 - 2 Midgårdshallen
2019-01-27 12:45 191156034 Skellefteå IBK - Umeå City IBF/P04Vit 3 - 7 Johan Rönnberg, Micael Holmbom Eddahallen
2019-02-10 10:00 191156039 Team Thorengruppen SK - Holmsund City IBC 7 - 4 Kim Fallbjörk, Andreas Eriksson Midgårdshallen
2019-02-10 11:30 191156037 Skellefteå IBK - Gimonäs Umeå IF 4 - 6 Alvin Gustavsson, Lasse Ekesryd Eddahallen
2019-02-10 12:00 191156038 Umeå City IBF - Spöland Vännäs IF 5 - 2 Kim Fallbjörk, Andreas Eriksson Midgårdshallen
2019-02-10 15:00 191156040 IBF Dalen /IBS Dalen - Umeå City IBF/P04Vit 8 - 8 Sanna Åslin, Lydia Elstig Musköten 1
2019-02-16 191156043 Gimonäs Umeå IF - Team Thorengruppen SK 3 - 6 Midgårdshallen
2019-02-16 12:00 191156041 Holmsund City IBC - Skellefteå IBK 6 - 11 Jonas Ahlehjelm, Mats Erelund Storsjöhallen
2019-02-17 191156044 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen /IBS Dalen 3 - 24 Hammarhallen Vännäs
2019-02-21 191156042 Umeå City IBF/P04Vit - Umeå City IBF 3 - 3 Vildmannahallen
2019-03-03 15:30 191156046 Umeå City IBF/P04Vit - Spöland Vännäs IF 22 - 1 Lydia Elstig, Sanna Åslin Vildmannahallen
2019-03-10 11:30 191156047 Umeå City IBF - IBF Dalen /IBS Dalen 2 - 8 Lasse Ekesryd, Daniel Johannesson Vildmannahallen
2019-03-10 13:30 191156048 Team Thorengruppen SK - Skellefteå IBK 3 - 7 Lasse Ekesryd, Mattias Karlsson Vildmannahallen
2019-03-19 19:15 191156045 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF 3 - 10 Linus Berglund, Albin Berglund Storsjöhallen
2019-03-16 191156052 Holmsund City IBC - Umeå City IBF/P04Vit 3 - 10 Storsjöhallen
2019-03-16 13:00 191156051 Skellefteå IBK - Umeå City IBF 3 - 1 Johan Rönnberg, Alvin Gustavsson Balderhallen B
2019-03-17 191156049 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF 5 - 9 Hammarhallen Vännäs
2019-03-17 191156050 IBF Dalen /IBS Dalen - Team Thorengruppen SK 8 - 3 Musköten 2
2019-03-30 15:30 191156053 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF/P04Vit 13 - 10 Peter Saari, Marcus Lineruth Vildmannahallen
2019-03-31 10:00 191156056 Umeå City IBF - Team Thorengruppen SK 11 - 3 Thanasis Provatas, Andreas Weckfors Vildmannahallen
2019-03-31 12:00 191156054 Spöland Vännäs IF - Holmsund City IBC 6 - 5 Manuel Garzon, Peter Saari Hammarhallen Vännäs
2019-03-31 13:00 191156055 Skellefteå IBK - IBF Dalen /IBS Dalen 5 - 11 Patrik Häggström, Andreas Åström Balderhallen A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen / IBS Dalen 14 11 1 2 136-56 80 34
2. Gimonäs Umeå IF 14 8 2 4 97-73 24 26
3. Umeå City IBF 14 8 2 4 77-59 18 26
4. Team Thorengruppen SK 14 8 1 5 99-74 25 25
5. Umeå City IBF/ P04Vit 14 6 4 4 124-71 53 22
6. Skellefteå IBK 14 6 2 6 75-88 -13 20
7. Holmsund City IBC 14 2 0 12 44-113 -69 6
8. Spöland Vännäs IF 14 1 0 13 46-164 -118 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Herrar Serie 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-30 13:30 191157001 Umeå City IBF - Robertsfors IK 2 - 6 Linus Berglund, Albin Berglund Midgårdshallen
2018-10-14 14:00 191157005 Holmsund City IBC - Umeå City IBF 5 - 3 Lydia Elstig, Hanna Wendén Storsjöhallen
2018-10-20 10:30 191157010 Umeå City IBF - IBF Dalen /Vit 5 - 7 Louise Ramebäck, Kim Fallbjörk Midgårdshallen
2018-10-20 12:00 191157009 Skellefteå IBK - Robertsfors IK 4 - 8 Elias Bark Pettersson, Lasse Ekesryd Balderhallen B
2018-11-05 19:15 191157014 Umeå City IBF - Umeå City IBF/P04Vit 9 - 5 Kim Fallbjörk, David Karlsson Vildmannahallen
2018-11-16 18:30 191157018 Umeå City IBF/P04Vit - IBF Dalen /Vit WO (5 - 0) Vildmannahallen
2018-11-18 15:00 191157017 Robertsfors IK - Holmsund City IBC 5 - 4 Erik Hörnros Jenningshallen
2018-12-01 12:30 191157024 Umeå City IBF/P04Vit - Holmsund City IBC 14 - 1 Daniel Johannesson, Roger Karlsson Umeå Energi Arena Väst
2018-12-02 19:00 191157021 Robertsfors IK - IBF Dalen /Vit 3 - 7 Thanasis Provatas Jenningshallen
2018-12-08 13:30 191157026 IBF Dalen /Vit - Holmsund City IBC 5 - 4 Daniel Johannesson, Gustav Broadhall Musköten 2
2018-12-08 15:00 191157025 Robertsfors IK - Umeå City IBF/P04Vit 7 - 7 David Karlsson, Kim Fallbjörk Jenningshallen
2019-01-18 19:00 191157029 Robertsfors IK - Umeå City IBF 7 - 6 , Thanasis Provatas Jenningshallen
2019-01-27 10:30 191157033 Umeå City IBF - Holmsund City IBC 4 - 2 Erik Hörnros, Andreas Weckfors Midgårdshallen
2019-02-03 15:00 191157037 Robertsfors IK - Skellefteå IBK 2 - 4 Klas Höglund, Marcus Lineruth Jenningshallen
2019-02-04 19:15 191157038 IBF Dalen /Vit - Umeå City IBF 7 - 6 Robert Segerstedt, Marcus Lineruth Musköten 1
2019-02-21 18:15 191157042 Umeå City IBF/P04Vit - Umeå City IBF 3 - 3 Sanna Åslin, Lydia Elstig Vildmannahallen
2019-02-15 19:15 191157046 IBF Dalen /Vit - Umeå City IBF/P04Vit 5 - 8 Lydia Elstig, Sanna Åslin Musköten 1
2019-02-24 13:00 191157045 Holmsund City IBC - Robertsfors IK 9 - 6 Mats Erelund, Thomas Jonsson Olasjöhallen
2019-03-16 11:30 191157049 IBF Dalen /Vit - Robertsfors IK 5 - 5 Klas Höglund, Christoffer Lind Musköten 1
2019-03-16 12:30 191157052 Holmsund City IBC - Umeå City IBF/P04Vit 3 - 10 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Storsjöhallen
2019-03-23 15:30 191157053 Umeå City IBF/P04Vit - Robertsfors IK 13 - 4 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Midgårdshallen
2019-03-26 19:15 191157054 Holmsund City IBC - IBF Dalen /Vit 1 - 6 Marcus Glad, Björn Glad Storsjöhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Umeå City IBF/ P04Vit 8 5 2 1 65-32 33 17
2. IBF Dalen / Vit 8 5 1 2 42-37 5 16
3. Robertsfors IK 10 4 2 4 53-61 -8 14
4. Umeå City IBF 8 2 1 5 38-42 -4 7
5. Holmsund City IBC 8 2 0 6 29-53 -24 6
6. Skellefteå IBK 2 1 0 1 8-10 -2 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis