Pantamera Pojkar Division 4 (2019/20)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Division 4 A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-19 10:45 248041002 Sundsvall FBC U P05-06 Röd - Gullänget-Kroksta IBS P06 7 - 3 Jan Lindberg, Johannes Wårlin Hagahallen
2019-10-19 10:45 248041004 Timrå IBC P06 - Sundsvall GBK P06 3 - 4 Robert Lundqvist, Jakob Karlqvist Timrå Sporthall
2019-10-19 13:00 248041003 FBC Lo P05-07 - Sundsvall City U P06 Svart 4 - 4 Stefan Nyberg, Isac Rönkä Bollstahallen
2019-10-19 13:45 248041018 Sundsvall GBK P06 - Gullänget-Kroksta IBS P06 3 - 13 Jan Lindberg, Johannes Wårlin Hagahallen
2019-10-26 12:30 248041007 IBK Härnösand 06 - FBC Lo P05-07 5 - 0 Maja Strese, Jennifer Österlund Öbacka SC
2019-10-27 13:30 248041056 Timrå IBC P06 - Moälvens IBK P06 1 - 4 Johannes Wårlin, Lukas Matslofva Timrå Sporthall
2019-10-27 16:45 248041005 Sundsvall City U P06 Svart - Moälvens IBK P06 2 - 6 Isak Solnevik, Sofie Öman Höglunda
2019-10-27 19:45 248041006 Sundsvall GBK P06 - Sundsvall FBC U P05-06 Röd 0 - 8 Jan Lindberg, Peterson Lugero Höglunda
2019-11-10 11:00 248041011 FBC Lo P05-07 - Sundsvall GBK P06 2 - 1 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Bollstahallen
2019-11-10 12:00 248041010 Moälvens IBK P06 - Gullänget-Kroksta IBS P06 5 - 5 Fanny Delén, Tindra Edlund Nolaskolan
2019-11-10 15:45 248041012 Timrå IBC P06 - Sundsvall City U P06 Svart 4 - 2 Yngwe Lindström, Jennifer Österlund Höglunda
2019-11-10 17:45 248041009 Sundsvall FBC U P05-06 Röd - IBK Härnösand 06 4 - 1 Robert Lundqvist, Mattias Karlsson Hagahallen
2019-11-16 12:30 248041046 Gullänget-Kroksta IBS P06 - Sundsvall GBK P06 10 - 6 Emil Verbeij, Boo Hydling Örnsköldsviks Sporthall
2019-11-16 16:00 248041014 Moälvens IBK P06 - Sundsvall GBK P06 10 - 6 Wilma Selin, Nova Dahlbäck Skyttis Arena
2019-11-17 10:45 248041013 Sundsvall FBC U P05-06 Röd - Sundsvall City U P06 Svart 2 - 7 Johannes Wårlin, Lukas Matslofva Sundsvalls Sporthall-A
2019-11-17 11:00 248041016 FBC Lo P05-07 - Gullänget-Kroksta IBS P06 5 - 8 Mattias Karlsson, Javier Castro Bollstahallen
2019-11-17 11:15 248041015 Timrå IBC P06 - IBK Härnösand 06 13 - 2 Manne Sjögren Svedberg, Emil Svedberg Nyberg Timrå Sporthall
2019-11-22 18:15 248041020 Timrå IBC P06 - Sundsvall FBC U P05-06 Röd 0 - 5 Javier Castro, Teodor Lundgren Timrå Sporthall
2019-11-23 09:30 248041017 IBK Härnösand 06 - Sundsvall City U P06 Svart 5 - 2 Fredrik Söderholm, Ivica Matanovic Öbacka SC
2019-11-23 11:00 248041019 Moälvens IBK P06 - FBC Lo P05-07 15 - 2 Tindra Edlund, Fanny Delén Skyttis Arena
2019-12-07 10:45 248041027 Sundsvall FBC U P05-06 Röd - FBC Lo P05-07 8 - 1 Jakob Karlqvist, Kent Jansson Hagahallen
2019-12-07 17:15 248041022 Timrå IBC P06 - FBC Lo P05-07 8 - 0 Lukas Matslofva, Jakob Karlqvist Hagahallen
2019-12-08 11:15 248041024 Sundsvall GBK P06 - Sundsvall City U P06 Svart 4 - 6 Johannes Wårlin, Lukas Matslofva Höglunda
2019-12-08 13:00 248041021 IBK Härnösand 06 - Gullänget-Kroksta IBS P06 5 - 9 Landgrenshallen (Plan A)
2019-12-08 14:30 248041023 Moälvens IBK P06 - Sundsvall FBC U P05-06 Röd 2 - 6 Sebastian Forsberg, Ellen Söderlund Nolaskolan
2019-12-14 10:30 248041025 IBK Härnösand 06 - Sundsvall GBK P06 9 - 4 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Landgrenshallen (Plan A)
2019-12-14 12:00 248041028 Moälvens IBK P06 - Timrå IBC P06 10 - 2 Patrik Nilsson, Nova Dahlbäck Höglandshallen Örnsköldsvik
2019-12-14 13:30 248041026 Gullänget-Kroksta IBS P06 - Sundsvall City U P06 Svart 9 - 3 Simon Hedkvist, Nova Dahlbäck Höglandshallen Örnsköldsvik
2019-12-14 16:30 248041008 Gullänget-Kroksta IBS P06 - Timrå IBC P06 8 - 8 Patrik Nilsson, Sebastian Forsberg Örnsköldsviks Sporthall
2019-12-14 16:30 248041033 Moälvens IBK P06 - Sundsvall City U P06 Svart 3 - 5 Mikael Berglund, Simon Hedkvist Höglandshallen Örnsköldsvik
2020-01-12 13:45 248041029 IBK Härnösand 06 - Moälvens IBK P06 5 - 11 Robert Lundqvist, Kent Jansson Landgrenshallen (Plan A)
2020-01-25 11:30 248041030 Gullänget-Kroksta IBS P06 - Sundsvall FBC U P05-06 Röd 3 - 3 Stefan Nyberg, Isac Rönkä Nolaskolan
2020-01-25 15:15 248041032 Sundsvall GBK P06 - Timrå IBC P06 6 - 3 Julia Holmlund, Lukas Matslofva Hagahallen
2020-02-01 11:00 248041035 FBC Lo P05-07 - IBK Härnösand 06 5 - 11 Mikael Körning, Peder Lövdahl Bollstahallen
2020-02-02 10:45 248041034 Sundsvall FBC U P05-06 Röd - Sundsvall GBK P06 8 - 5 Sofie Öman Hagahallen
2020-02-01 11:00 248041040 Sundsvall City U P06 Svart - Timrå IBC P06 5 - 3 Javier Castro, Lukas Matslofva Timrå Sporthall
2020-02-08 11:15 248041031 Sundsvall City U P06 Svart - FBC Lo P05-07 6 - 0 Emil Svedberg Nyberg, Manne Sjögren Svedberg Höglunda
2020-02-08 14:45 248041039 Sundsvall GBK P06 - FBC Lo P05-07 10 - 2 Javier Castro, Mattias Karlsson Höglunda
2020-02-08 17:00 248041038 Gullänget-Kroksta IBS P06 - Moälvens IBK P06 6 - 7 Patrik Nilsson, Tindra Edlund Örnsköldsviks Sporthall
2020-02-22 09:15 248041037 IBK Härnösand 06 - Sundsvall FBC U P05-06 Röd 3 - 8 Zimon Bajen Bjuhr, Håkan Berglund Öbacka SC
2020-02-15 09:30 248041043 IBK Härnösand 06 - Timrå IBC P06 2 - 3 Patrik Nilsson, Stefan Nyberg Öbacka SC
2020-02-15 12:30 248041044 Gullänget-Kroksta IBS P06 - FBC Lo P05-07 5 - 1 Fredrik Söderholm, Tindra Edlund Höglandshallen Örnsköldsvik
2020-02-15 12:45 248041041 Sundsvall City U P06 Svart - Sundsvall FBC U P05-06 Röd 3 - 5 Javier Castro, Julia Holmlund Höglunda
2020-02-23 11:45 248041045 Sundsvall City U P06 Svart - IBK Härnösand 06 5 - 5 Johannes Wårlin, Lukas Matslofva Höglunda
2020-02-23 13:00 248041047 FBC Lo P05-07 - Moälvens IBK P06 2 - 19 Mikael Körning, Peder Lövdahl Bollstahallen
2020-02-23 17:45 248041048 Sundsvall FBC U P05-06 Röd - Timrå IBC P06 7 - 1 Sofie Öman, Lukas Matslofva Skönsbergshallen
2020-03-14 11:45 248041042 Sundsvall GBK P06 - Moälvens IBK P06 Inst. Hagahallen
2020-03-14 13:00 248041050 FBC Lo P05-07 - Timrå IBC P06 Inst. Bollstahallen
2020-03-14 14:45 248041052 Sundsvall City U P06 Svart - Sundsvall GBK P06 Inst. Höglunda
2020-03-14 14:55 248041051 Sundsvall FBC U P05-06 Röd - Moälvens IBK P06 Inst. Hagahallen
2020-03-21 11:00 248041055 FBC Lo P05-07 - Sundsvall FBC U P05-06 Röd Inst. Bollstahallen
2020-03-21 11:15 248041036 Timrå IBC P06 - Gullänget-Kroksta IBS P06 Inst. Timrå Sporthall
2020-03-21 13:15 248041053 Sundsvall GBK P06 - IBK Härnösand 06 Inst. Skönsbergshallen
2020-03-21 15:15 248041054 Sundsvall City U P06 Svart - Gullänget-Kroksta IBS P06 Inst. Höglunda
2020-03-22 12:30 248041049 Gullänget-Kroksta IBS P06 - IBK Härnösand 06 Inst. Höglandshallen Örnsköldsvik
2020-03-22 15:00 248041001 Moälvens IBK P06 - IBK Härnösand 06 Inst. Höglandshallen Örnsköldsvik
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sundsvall FBC U P05-06 Röd 12 10 1 1 71-29 42 31
2. Moälvens IBK P06 11 8 1 2 92-42 50 25
3. Gullänget-Kroksta IBS P06 11 6 3 2 79-53 26 21
4. Sundsvall City U P06 Svart 12 5 2 5 50-50 0 17
5. Timrå IBC P06 12 4 1 7 49-55 -6 13
6. IBK Härnösand 06 11 4 1 6 53-64 -11 13
7. Sundsvall GBK P06 11 3 0 8 49-74 -25 9
8. FBC Lo P05-07 12 1 1 10 24-100 -76 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Division 4 B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-12 12:45 248042047 Sundsvall City U P06 Orange - FBC Lo P05-07 5 - 6 Albin Jutbo, Alex Thimstrand Höglunda
2019-10-12 16:15 248042003 Klockarbergets BK P06 - FBC Lo P05-07 7 - 7 Manne Sjögren Svedberg, Johanna Backlund Njurundahallen
2019-10-13 11:00 248042002 Gullänget-Kroksta IBS P06 - Höglands AIF P07 9 - 1 Andreas Nyman, Göran Norberg Skyttis Arena
2019-10-13 13:00 248042004 Örnsköldsvik IBK P06 - Timrå IBC P06 1 - 7 Boo Hydling, Sebastian Forsberg Örnsköldsviks Sporthall
2019-10-13 16:00 248042020 Höglands AIF P07 - Timrå IBC P06 2 - 12 Tindra Edlund, Fanny Delén Höglandshallen Örnsköldsvik
2019-10-13 17:15 248042001 IBK Härnösand 06 - Sundsvall City U P06 Orange 4 - 2 Mikael Körning, Peder Lövdahl Öbacka SC
2019-10-26 248042006 Örnsköldsvik IBK P06 - Höglands AIF P07 2 - 7 Skyttis Arena
2019-10-26 14:30 248042010 Gullänget-Kroksta IBS P06 - Sundsvall City U P06 Orange 6 - 4 Isac Rönkä, Sebastian Forsberg Köpmanholmens Sporthall
2019-10-27 248042007 IBK Härnösand 06 - FBC Lo P05-07 5 - 0 Öbacka SC
2019-11-09 14:15 248042011 Klockarbergets BK P06 - Timrå IBC P06 6 - 5 Sofie Öman, Fredrik Strese Njurundahallen
2019-11-10 248042013 Höglands AIF P07 - Klockarbergets BK P06 9 - 1
2019-11-16 248042014 Sundsvall City U P06 Orange - Örnsköldsvik IBK P06 3 - 3
2019-11-17 248042015 Timrå IBC P06 - IBK Härnösand 06 13 - 2 Timrå Sporthall
2019-11-17 248042016 FBC Lo P05-07 - Gullänget-Kroksta IBS P06 5 - 8 Bollstahallen
2019-11-17 15:15 248042032 Timrå IBC P06 - Örnsköldsvik IBK P06 6 - 2 Casper Sjödin, Lukas Matslofva Timrå Sporthall
2019-11-24 248042024 Örnsköldsvik IBK P06 - Klockarbergets BK P06 9 - 5 Skyttis Arena
2019-11-30 10:00 248042019 FBC Lo P05-07 - Sundsvall City U P06 Orange 5 - 2 Mikael Körning, Mikael Berglund Bollstahallen
2019-11-30 11:15 248042017 Klockarbergets BK P06 - IBK Härnösand 06 7 - 7 Peterson Lugero, Emil Svedberg Nyberg Njurundahallen
2019-11-30 16:30 248042018 Gullänget-Kroksta IBS P06 - Örnsköldsvik IBK P06 12 - 4 Ebba Selin, Maja Högdahl Skyttis Arena
2019-12-01 15:15 248042009 IBK Härnösand 06 - Höglands AIF P07 4 - 9 Fanny Delén, Maria Dahlin Öbacka SC
2019-12-07 248042022 Timrå IBC P06 - FBC Lo P05-07 8 - 0 Hagahallen
2019-12-08 248042021 IBK Härnösand 06 - Gullänget-Kroksta IBS P06 5 - 9 Öbacka SC
2019-12-21 248042023 Sundsvall City U P06 Orange - Höglands AIF P07 5 - 8
2019-12-14 248042008 Gullänget-Kroksta IBS P06 - Timrå IBC P06 8 - 8 Skyttis Arena
2019-12-15 248042005 Klockarbergets BK P06 - Sundsvall City U P06 Orange 2 - 3 Njurundahallen
2020-01-12 15:45 248042028 Timrå IBC P06 - Sundsvall City U P06 Orange 12 - 3 Vilma Pettersson, Tove Sjöström Timrå Sporthall
2020-02-01 13:00 248042027 FBC Lo P05-07 - Höglands AIF P07 2 - 8 Mikael Körning, Peder Lövdahl Bollstahallen
2020-01-19 11:00 248042031 FBC Lo P05-07 - Klockarbergets BK P06 5 - 6 Isac Rönkä, Zimon Bajen Bjuhr Bollstahallen
2020-01-19 11:30 248042030 Höglands AIF P07 - Gullänget-Kroksta IBS P06 1 - 11 Sebastian Forsberg, Emil Verbeij Örnsköldsviks Sporthall
2020-01-19 11:45 248042029 Sundsvall City U P06 Orange - IBK Härnösand 06 2 - 2 Lukas Matslofva, Johannes Wårlin Höglunda
2020-02-01 248042035 FBC Lo P05-07 - IBK Härnösand 06 5 - 11 Bollstahallen
2020-02-02 248042033 Sundsvall City U P06 Orange - Klockarbergets BK P06 4 - 1
2020-02-02 248042034 Höglands AIF P07 - Örnsköldsvik IBK P06 7 - 1
2020-02-09 11:15 248042026 Klockarbergets BK P06 - Gullänget-Kroksta IBS P06 2 - 12 Yngwe Lindström, Sofie Öman Njurundahallen
2020-02-09 12:00 248042040 FBC Lo P05-07 - Örnsköldsvik IBK P06 2 - 12 Mikael Körning, Mikael Berglund Bollstahallen
2020-02-09 13:00 248042037 Höglands AIF P07 - IBK Härnösand 06 11 - 5 Boo Hydling, Hans Silverkraft Nolaskolan
2020-02-09 14:15 248042038 Sundsvall City U P06 Orange - Gullänget-Kroksta IBS P06 1 - 6 Sofie Öman, Robert Lundqvist Höglunda
2020-02-09 16:00 248042025 Örnsköldsvik IBK P06 - IBK Härnösand 06 4 - 2 Maria Dahlin, Stefan Nyberg Nolaskolan
2020-02-09 16:45 248042039 Timrå IBC P06 - Klockarbergets BK P06 6 - 3 Henrik Hörnfeldt, Santiago Bedoya Timrå Sporthall
2020-02-15 248042043 IBK Härnösand 06 - Timrå IBC P06 2 - 3 Öbacka SC
2020-02-15 248042044 Gullänget-Kroksta IBS P06 - FBC Lo P05-07 5 - 1 Skyttis Arena
2020-02-16 248042042 Örnsköldsvik IBK P06 - Sundsvall City U P06 Orange Skyttis Arena
2020-03-01 15:30 248042046 Örnsköldsvik IBK P06 - Gullänget-Kroksta IBS P06 0 - 8 Mikael Körning, Göran Norberg Skyttis Arena
2020-03-21 248042041 Klockarbergets BK P06 - Höglands AIF P07 Njurundahallen
2020-03-21 14:30 248042048 Timrå IBC P06 - Höglands AIF P07 Timrå Sporthall
2020-03-28 10:00 248042045 IBK Härnösand 06 - Klockarbergets BK P06 Öbacka SC
2020-03-14 248042050 FBC Lo P05-07 - Timrå IBC P06 Bollstahallen
2020-03-15 248042051 Höglands AIF P07 - Sundsvall City U P06 Orange
2020-03-15 248042052 Klockarbergets BK P06 - Örnsköldsvik IBK P06 Njurundahallen
2019-11-23 14:45 248042055 Höglands AIF P07 - FBC Lo P05-07 9 - 3 Zimon Bajen Bjuhr, Tindra Edlund Höglandshallen Örnsköldsvik
2020-03-21 248042036 Timrå IBC P06 - Gullänget-Kroksta IBS P06 Timrå Sporthall
2020-03-22 248042049 Gullänget-Kroksta IBS P06 - IBK Härnösand 06 Skyttis Arena
2020-03-28 14:30 248042012 Örnsköldsvik IBK P06 - FBC Lo P05-07 Nolaskolan
2020-03-29 10:30 248042053 IBK Härnösand 06 - Örnsköldsvik IBK P06 Öbacka SC
2020-03-29 11:15 248042056 Sundsvall City U P06 Orange - Timrå IBC P06 Höglunda
2020-03-29 16:00 248042054 Gullänget-Kroksta IBS P06 - Klockarbergets BK P06 Nolaskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gullänget-Kroksta IBS P06 11 10 1 0 94-32 62 31
2. Timrå IBC P06 10 8 1 1 80-29 51 25
3. Höglands AIF P07 11 8 0 3 72-55 17 24
4. IBK Härnösand 06 11 3 2 6 49-65 -16 11
5. Örnsköldsvik IBK P06 10 3 1 6 38-59 -21 10
6. Sundsvall City U P06 Orange 11 2 2 7 34-55 -21 8
7. Klockarbergets BK P06 10 2 2 6 40-67 -27 8
8. FBC Lo P05-07 12 2 1 9 41-86 -45 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis