Pantamera Mörkröd Medel (2019/20)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Mörkröd Medel A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-28 13:00 150370004 Vallentuna IBK - Täby FC (A) 9 - 6 Martin Mårtensson, Anders Haag Hammarbackens Sporthall
2019-10-04 19:00 150370005 IK Frej Täby IBK - Väsby IBK 2 - 2 Anton Fritshammar, Sabina Åström Vikingavallen
2019-10-25 19:00 150370002 Sigtuna IF IBK - Hässelby SK IBK (B) 4 - 3 Jonatan Svahn, Niklas Forsman Prästängshallen
2019-10-12 08:45 150370006 Väsby IBK - Vallentuna IBK 3 - 7 Theodore Idevall, Jan Lingemark Smedsgärdshallen
2019-10-12 11:30 150370007 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 7 - 1 Tim Svensson, Rikard Söderlund K-Rauta Arena
2019-10-19 19:00 150370009 Hässelby SK IBK (B) - Vaxholms IBF 5 - 1 Ken Johansson, Filip Lövenklint Hässelbyhallen
2019-10-05 17:30 150370012 Sigtuna IF IBK - Täby FC (A) 7 - 8 Richard Jonsson, Oscar Wernborg Prästängshallen
2019-10-20 13:45 150370014 Vallentuna IBK - IK Frej Täby IBK 5 - 9 Peter Lassfolk, Sampo Friberg Hammarbackens Sporthall
2019-11-27 20:45 150370013 Bele Barkarby IF IBF (B) - Väsby IBK 2 - 0 Niklas Forsman, Imtiaz Karim Björkebyhallen
2019-10-26 10:15 150370018 Täby FC (A) - Vaxholms IBF 4 - 2 Sadjad Nima, Per Sundvall K-Rauta Arena
2019-10-26 14:30 150370016 IK Frej Täby IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 3 Magnus Berg, Mario Mallengren Vikingavallen
2019-10-26 15:45 150370017 Väsby IBK - Sigtuna IF IBK 3 - 6 Ida Nedin, Jonas Edström Smedsgärdshallen
2019-11-16 14:45 150370021 Vaxholms IBF - Väsby IBK 1 - 1 Jan Lingemark, Per Sundvall Vaxholm innebandyhallen
2019-11-17 14:45 150370022 Sigtuna IF IBK - IK Frej Täby IBK 6 - 5 Zana Guzel, Fredrik Nensén Prästängshallen
2019-11-17 15:30 150370025 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (A) 3 - 3 Anton Fritshammar, Roland Nester Hässelbyhallen
2019-11-17 17:45 150370023 Bele Barkarby IF IBF (B) - Vallentuna IBK 6 - 0 Magnus Berg, Shabbir Ahmed Björkebyhallen
2019-11-23 13:45 150370027 IK Frej Täby IBK - Vaxholms IBF 4 - 4 Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Vikingavallen
2019-11-23 14:15 150370028 Väsby IBK - Hässelby SK IBK (B) 0 - 3 Magnus Westerberg, Imtiaz Karim Smedsgärdshallen
2019-11-23 17:45 150370026 Vallentuna IBK - Sigtuna IF IBK WO (5 - 0) Hammarbackens Sporthall
2019-11-30 12:45 150370035 Hässelby SK IBK (B) - IK Frej Täby IBK 6 - 0 Erik Hellgren, William Wetterud Hässelbyhallen
2019-12-01 13:30 150370032 Sigtuna IF IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) 8 - 7 Richard Jonsson, Åsa Gustavsson Prästängshallen
2020-02-01 15:30 150370031 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK 4 - 4 Mimma Spasic, Jelena Spasic Vaxholm innebandyhallen
2019-12-07 16:45 150370037 Vallentuna IBK - Hässelby SK IBK (B) 0 - 7 Mario Mallengren, Alexander Löfgren Hammarbackens Sporthall
2019-12-07 18:15 150370039 Väsby IBK - Täby FC (A) 6 - 6 Robert Lindén Säfström, Jonatan Svahn Smedsgärdshallen
2019-12-08 13:30 150370036 Bele Barkarby IF IBF (B) - Vaxholms IBF 10 - 0 Filip Lövenklint, Daniel Bäckner Björkebyhallen
2019-12-14 11:30 150370045 Hässelby SK IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 4 - 5 Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Hässelbyhallen
2019-12-14 16:00 150370043 Täby FC (A) - IK Frej Täby IBK 3 - 5 Tim Svensson, Fredrik Nensén Grindtorpshallen
2019-12-14 17:30 150370041 Vaxholms IBF - Sigtuna IF IBK 3 - 1 Johan Engvall, Mats Järnmark Vaxholm innebandyhallen
2020-01-11 12:45 150370047 Täby FC (A) - Vallentuna IBK 4 - 1 Theodore Idevall, Filip Lövenklint K-Rauta Arena
2020-01-11 14:00 150370046 Väsby IBK - IK Frej Täby IBK 1 - 1 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Smedsgärdshallen
2020-01-12 16:45 150370049 Hässelby SK IBK (B) - Sigtuna IF IBK 3 - 9 Ricky Bagge, Mimma Spasic Hässelbyhallen
2020-01-18 15:45 150370054 Vallentuna IBK - Väsby IBK 1 - 10 Fadi Saffo, Petra Dynesius Hammarbackens Sporthall
2020-01-19 14:45 150370053 Bele Barkarby IF IBF (B) - Täby FC (A) 4 - 1 William Wetterud, Totte Hallgren Björkebyhallen
2020-01-19 16:15 150370051 Vaxholms IBF - Hässelby SK IBK (B) 3 - 0 Oskar Mattsson, Jakob Iskander Vaxholm innebandyhallen
2020-01-31 18:30 150370056 IK Frej Täby IBK - Vallentuna IBK 2 - 8 Imtiaz Karim, Johnn Wahlgren Vikingavallen
2020-01-31 20:00 150370058 Täby FC (A) - Sigtuna IF IBK 2 - 3 Theodore Idevall, Noel Akdemir Grindtorpshallen
2020-02-01 15:30 150370057 Väsby IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 3 Ida Nedin, Roger Nyström Smedsgärdshallen
2020-02-09 15:00 150370061 Vaxholms IBF - Täby FC (A) 5 - 1 Kenny Ly, Ken Johansson Vaxholm innebandyhallen
2020-02-17 20:00 150370062 Sigtuna IF IBK - Väsby IBK 5 - 2 Alexander Löfgren, Fredrik Nensén Prästängshallen
2020-03-06 18:30 150370063 Bele Barkarby IF IBF (B) - IK Frej Täby IBK 6 - 1 Alexander Löfgren, Noel Akdemir Herresta Sporthall
150370067 IK Frej Täby IBK - Sigtuna IF IBK Vikingavallen
2020-02-15 08:45 150370068 Väsby IBK - Vaxholms IBF 3 - 4 Martin Mårtensson, Anders Haag Smedsgärdshallen
2020-02-15 15:15 150370069 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK (B) 4 - 4 William Albrecht, Simon Fröberg K-Rauta Arena
2020-02-15 17:15 150370066 Vallentuna IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 4 Magnus Johnsson, Fredrik Nensén Hammarbackens Sporthall
2020-03-07 12:45 150370075 Hässelby SK IBK (B) - Väsby IBK 3 - 5 Linus Löfstedt, Daniel Karlsson Hässelbyhallen
2020-03-07 15:30 150370071 Vaxholms IBF - IK Frej Täby IBK 1 - 2 Björn Söderström, Sebastian Johansson Vaxholm innebandyhallen
2020-03-08 17:45 150370072 Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK 2 - 4 Magnus Johnsson, Fredrik Nensén Prästängshallen
150370076 Bele Barkarby IF IBF (B) - Sigtuna IF IBK
150370077 Vallentuna IBK - Vaxholms IBF Hammarbackens Sporthall
150370078 IK Frej Täby IBK - Hässelby SK IBK (B) Vikingavallen
150370081 Vaxholms IBF - Bele Barkarby IF IBF (B) Vaxholm innebandyhallen
150370083 Täby FC (A) - Väsby IBK K-Rauta Arena
150370085 Hässelby SK IBK (B) - Vallentuna IBK Hässelbyhallen
150370086 Sigtuna IF IBK - Vaxholms IBF Prästängshallen
150370087 Bele Barkarby IF IBF (B) - Hässelby SK IBK (B) Björkebyhallen
150370089 IK Frej Täby IBK - Täby FC (A) Vikingavallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bele Barkarby IF IBF (B) 11 7 2 2 51-29 22 23
2. Sigtuna IF IBK 11 7 0 4 51-45 6 21
3. Vallentuna IBK 12 5 1 6 46-57 -11 16
4. Täby FC (A) 12 4 3 5 49-50 -1 15
5. Vaxholms IBF 11 4 3 4 28-35 -7 15
6. Hässelby SK IBK (B) 11 4 2 5 41-34 7 14
7. IK Frej Täby IBK 11 3 4 4 34-45 -11 13
8. Väsby IBK 13 2 5 6 39-44 -5 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Mörkröd Medel B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-28 14:00 150371002 Väsby AIK (B) - Ekerö IK 7 - 6 Richard Jonsson, Jonatan Svahn Väsby skolan
2019-09-29 13:00 150371001 Nacka Wallenstam IBK (B) - Järfälla IBK 2 - 3 Felix Fernström, Daniel Bjerdahl Ormingehallen
2019-11-09 16:00 150371005 IBF Offensiv Lidingö - Rotebro IS IBK 1 - 9 Alexander Löfgren, Emilia Tuomela Bodals Bollhall
2019-10-11 18:45 150371010 Järfälla IBK - IBF Offensiv Lidingö 11 - 4 Anton Fritshammar, Daniel Karlsson Viksjö Sporthall
2019-10-12 17:15 150371008 Bele Barkarby IF IBF (A) - Väsby AIK (B) 3 - 3 Kari Malmros, Erik Hellgren Björkebyhallen
2019-10-13 13:00 150371009 Ekerö IK - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 3 Mats Järnmark, Zana Guzel Tappströms Bollhall
2019-11-16 17:00 150371006 Rotebro IS IBK - Täby FC (B) 4 - 4 Ricky Bagge, Lars Reuterhagen Rotebrohallen (Nya)
2019-10-19 16:30 150371011 Nacka Wallenstam IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) 4 - 1 Fredrik Hallenberg, Daniel Bjerdahl Ormingehallen
2019-10-20 09:30 150371015 Ekerö IK - Järfälla IBK 4 - 5 Shabbir Ahmed, Jan Lingemark Mälaröhallen
2019-10-20 16:30 150371014 Täby FC (B) - IBF Offensiv Lidingö 8 - 4 Sabina Åström, Simon Righarts K-Rauta Arena
2019-10-25 18:45 150371020 Järfälla IBK - Täby FC (B) 8 - 4 Alexander Mattsson, Filip Lövenklint Viksjö Sporthall
2019-10-27 14:00 150371019 Bele Barkarby IF IBF (A) - Ekerö IK 1 - 4 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Björkebyhallen
2019-11-30 13:45 150371017 Rotebro IS IBK - Väsby AIK (B) 3 - 3 Theodore Idevall, Robin Vall Rotebrohallen (Nya)
2019-11-17 13:15 150371022 Väsby AIK (B) - IBF Offensiv Lidingö 4 - 1 Jan Lingemark, Lars Sundlöf Väsby skolan
2019-11-17 13:45 150371021 Nacka Wallenstam IBK (B) - Rotebro IS IBK 6 - 5 Mikael Ferneback, Jonatan Svahn Ormingehallen
2019-11-17 19:00 150371024 Bele Barkarby IF IBF (A) - Järfälla IBK 2 - 4 Magnus Berg, Shabbir Ahmed Björkebyhallen
2019-11-23 17:45 150371027 IBF Offensiv Lidingö - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 2 Johan Nima, Daniel Bjerdahl Bodals Bollhall
2019-11-24 17:00 150371028 Rotebro IS IBK - Ekerö IK 1 - 8 Filip Lövenklint, Johnny Mikael Claesson Silverdalshallen
2019-11-24 18:30 150371026 Täby FC (B) - Väsby AIK (B) 6 - 8 Richard Jonsson, Daniel Mårtensson K-Rauta Arena
2019-11-29 21:15 150371035 Ekerö IK - IBF Offensiv Lidingö 9 - 3 Sadjad Nima, Johan Nima Tappströms Bollhall
2019-11-30 16:15 150371031 Nacka Wallenstam IBK (B) - Täby FC (B) 5 - 6 Sadjad Nima, Didrik Axen Ormingehallen
2019-12-01 16:15 150371034 Bele Barkarby IF IBF (A) - Rotebro IS IBK 4 - 5 Fredrik Berglund Sonesson, Niklas Forsman Björkebyhallen
2019-12-07 14:00 150371038 IBF Offensiv Lidingö - Bele Barkarby IF IBF (A) 3 - 5 Christian Högberg, Andreas Bengtsson Bodals Bollhall
2019-12-08 13:45 150371040 Järfälla IBK - Väsby AIK (B) 5 - 4 Lukas Jellnor, Wilmer Jonsson Viksjö Sporthall
2019-12-08 18:15 150371037 Täby FC (B) - Ekerö IK 5 - 6 Lucas Edberg, Oskar Mattsson Grindtorpshallen
2019-12-15 11:15 150371041 Nacka Wallenstam IBK (B) - Väsby AIK (B) 4 - 2 Daniel Mårtensson, Aldin Imamovic Ormingehallen
2019-12-15 14:15 150371044 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC (B) 4 - 7 Alexander Hellström, Sam Varahram Björkebyhallen
2019-12-15 16:15 150371042 Rotebro IS IBK - Järfälla IBK 1 - 5 Johnny Mikael Claesson, Åsa Gustavsson Silverdalshallen
2020-01-10 18:45 150371050 Järfälla IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) 5 - 3 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Viksjö Sporthall
2020-01-11 11:30 150371049 Ekerö IK - Väsby AIK (B) 1 - 4 Tobias Jansson, Mikael Ferneback Mälaröhallen
2020-01-12 17:45 150371046 Rotebro IS IBK - IBF Offensiv Lidingö 1 - 2 Lisa Dahl, Amanda Torbjörner Silverdalshallen
2020-01-18 12:45 150371054 Täby FC (B) - Rotebro IS IBK 8 - 3 Per Sundvall, Jan Lingemark K-Rauta Arena
2020-01-18 13:45 150371055 IBF Offensiv Lidingö - Järfälla IBK 7 - 5 Imtiaz Karim, Lars Sundlöf Bodals Bollhall
2020-01-19 10:45 150371051 Nacka Wallenstam IBK (B) - Ekerö IK 1 - 2 Johan Nima, Sam Varahram Ormingehallen
2020-01-19 16:15 150371052 Väsby AIK (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) 4 - 3 Lars Reuterhagen, Sadjad Nima Väsby skolan
2020-02-01 17:30 150371056 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC (B) 6 - 6 Johan Nima, Lars Sundlöf Bodals Bollhall
2020-02-02 10:15 150371060 Järfälla IBK - Ekerö IK 3 - 4 Martin Mårtensson, Alexander Löfgren Viksjö Sporthall
2020-02-02 13:00 150371059 Bele Barkarby IF IBF (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 8 - 0 Niklas Forsman, Ricky Bagge Björkebyhallen
2020-02-08 13:15 150371065 Ekerö IK - Bele Barkarby IF IBF (A) 3 - 1 Michael Leimer, Robert Milerud Mälaröhallen
2020-02-08 18:00 150371064 Täby FC (B) - Järfälla IBK 9 - 4 Alexander Löfgren, Noel Akdemir Grindtorpshallen
2020-02-09 14:45 150371062 Väsby AIK (B) - Rotebro IS IBK 10 - 2 Imtiaz Karim, Mauricio Castillo Väsby skolan
2020-02-15 19:00 150371067 IBF Offensiv Lidingö - Väsby AIK (B) 3 - 4 Sezgin Youmer, Petra Dynesius Bodals Bollhall
2020-02-16 13:15 150371070 Järfälla IBK - Bele Barkarby IF IBF (A) 3 - 6 Fadi Saffo, Lars Reuterhagen Viksjö Sporthall
2020-02-16 17:45 150371068 Rotebro IS IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) 1 - 4 Sampo Friberg, Lukas Jellnor Silverdalshallen
2020-03-07 15:30 150371071 Nacka Wallenstam IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö 3 - 2 Johan Hessing, Sadjad Nima Ormingehallen
2020-03-07 17:45 150371075 Ekerö IK - Rotebro IS IBK 7 - 2 Åsa Gustavsson, Mario Mallengren Mälaröhallen
2020-03-08 12:00 150371072 Väsby AIK (B) - Täby FC (B) 1 - 2 Bjarne Hekkelstrand, Christian Högberg Väsby skolan
150371077 Täby FC (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) K-Rauta Arena
150371078 IBF Offensiv Lidingö - Ekerö IK Bodals Bollhall
150371079 Rotebro IS IBK - Bele Barkarby IF IBF (A) Silverdalshallen
150371082 Väsby AIK (B) - Järfälla IBK Väsby skolan
150371084 Bele Barkarby IF IBF (A) - IBF Offensiv Lidingö Björkebyhallen
150371085 Ekerö IK - Täby FC (B) Mälaröhallen
150371086 Väsby AIK (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) Väsby skolan
150371088 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) K-Rauta Arena
150371090 Järfälla IBK - Rotebro IS IBK Viksjö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ekerö IK 12 9 0 3 58-36 22 27
2. Järfälla IBK 12 8 0 4 61-50 11 24
3. Väsby AIK (B) 12 7 2 3 54-39 15 23
4. Täby FC (B) 11 6 2 3 65-53 12 20
5. Nacka Wallenstam IBK (B) 12 5 0 7 37-43 -6 15
6. Bele Barkarby IF IBF (A) 11 3 1 7 38-40 -2 10
7. IBF Offensiv Lidingö 12 3 1 8 40-67 -27 10
8. Rotebro IS IBK 12 2 2 8 37-62 -25 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Mörkröd Medel C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-28 11:30 150372001 Älvsjö AIK IBF - Djurgårdens IF IBS (A) 1 - 4 Alexander Rosén, Shabbir Ahmed Sätrahallen
2019-09-29 14:15 150372003 Nacka Wallenstam IBK (A) - Farsta IBK (B) 3 - 3 Felix Fernström, Daniel Bjerdahl Ormingehallen
2019-10-05 17:15 150372005 Örby IS - Älta IF 6 - 1 Erik Palmertz, Erik Hellgren Farstahallen 1
2019-10-09 19:30 150372002 Ingarö IF - Sköndals IK 4 - 1 Fredrik Berglund Sonesson, Sezgin Youmer Ingarö Sporthall
2019-10-06 17:45 150372009 Sköndals IK - Älvsjö AIK IBF 2 - 1 Sam Varahram, Alexander Rosén Sköndalshallen
2019-10-12 16:00 150372010 Djurgårdens IF IBS (A) - Örby IS 6 - 2 Oscar Olsson Berglund, Roland Nester Hjorthagshallen
2019-11-21 20:00 150372008 Farsta IBK (B) - Ingarö IF 2 - 5 Imtiaz Karim, Erik Nyman Grantomtahallen
2019-10-18 19:45 150372013 Nacka Wallenstam IBK (A) - Älta IF 6 - 3 Tobias Jansson, Daniel Karlsson Ormingehallen
2019-10-19 16:00 150372011 Älvsjö AIK IBF - Farsta IBK (B) 5 - 2 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Sätrahallen
2019-10-20 16:00 150372015 Sköndals IK - Djurgårdens IF IBS (A) 3 - 5 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Sköndalshallen
2019-10-26 11:45 150372016 Örby IS - Nacka Wallenstam IBK (A) 1 - 3 Max Sjöberg, Martin Claësson Högdalshallen
2019-10-26 14:00 150372019 Farsta IBK (B) - Sköndals IK 1 - 5 Magnus Eriksson, Niclas Woxmark Farstahallen 3
2019-10-26 17:00 150372017 Älta IF - Ingarö IF 2 - 6 Anthon Rosén, Alexander Rosén Järla Sporthall
2019-11-07 20:00 150372022 Ingarö IF - Örby IS 3 - 5 Mauricio Castillo, Max Sjöberg Grantomtahallen
2019-11-16 10:30 150372024 Farsta IBK (B) - Djurgårdens IF IBS (A) 0 - 16 Kim Svedberg, Niclas Woxmark Farstahallen 1
2019-11-16 16:00 150372021 Älvsjö AIK IBF - Älta IF 7 - 2 Sezgin Youmer, Osama Abaied Sätrahallen
2019-11-23 11:00 150372027 Örby IS - Älvsjö AIK IBF 1 - 1 Christian Ljunggren, Daniel Bjerdahl Högdalshallen
2019-11-23 14:15 150372028 Älta IF - Sköndals IK 5 - 1 Wilmer Axén, Stefano Bianque Järla Sporthall
2019-11-23 15:15 150372030 Djurgårdens IF IBS (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 10 - 1 Johnny Mikael Claesson, Åsa Gustavsson Hjorthagshallen
2019-11-30 09:15 150372034 Farsta IBK (B) - Älta IF 5 - 4 Theodore Hurtig, Robert Vangeus Farstahallen 1
2019-12-01 15:30 150372035 Sköndals IK - Örby IS 2 - 2 Wilmer Axén, Didrik Axen Sköndalshallen
2019-12-05 20:00 150372032 Ingarö IF - Nacka Wallenstam IBK (A) 1 - 6 Anton Fritshammar, Adam Lindell Grantomtahallen
2019-12-07 13:15 150372040 Djurgårdens IF IBS (A) - Ingarö IF 4 - 3 Lukas Jellnor, Wilmer Jonsson Hjorthagshallen
2019-12-07 14:15 150372038 Örby IS - Farsta IBK (B) 5 - 2 Osama Abaied, Erik Nyman Högdalshallen
2019-12-07 17:30 150372036 Nacka Wallenstam IBK (A) - Älvsjö AIK IBF 2 - 1 Wilmer Axén, Aarre Hietanen Myrsjöskolan
2019-12-14 12:30 150372041 Älvsjö AIK IBF - Ingarö IF 0 - 4 Johan Hessing, Sadjad Nima Sätrahallen
2019-12-14 13:15 150372042 Älta IF - Djurgårdens IF IBS (A) 6 - 12 Daniel Mårtensson, Wilmer Axén Järla Sporthall
2019-12-15 12:15 150372045 Sköndals IK - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 4 Didrik Axen, Wilmer Axén Sköndalshallen
2020-01-11 14:15 150372046 Älta IF - Örby IS 4 - 7 Kevin Helly, Anton Zaitsev Järla Sporthall
2020-01-11 15:15 150372050 Djurgårdens IF IBS (A) - Älvsjö AIK IBF 3 - 1 Noel Akdemir, Johnny Mikael Claesson Hjorthagshallen
2020-01-11 15:30 150372048 Farsta IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 3 - 8 Fredrik Landin, Petra Dynesius Farstahallen 1
2020-01-12 14:45 150372049 Sköndals IK - Ingarö IF 5 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Kari Malmros Sköndalshallen
2020-01-18 15:30 150372051 Älvsjö AIK IBF - Sköndals IK 0 - 4 Martin Claësson, Mario Mallengren Kämpetorpshallen 1
2020-01-22 18:15 150372052 Ingarö IF - Farsta IBK (B) 10 - 3 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Ingarö Sporthall
2020-02-11 20:15 150372055 Örby IS - Djurgårdens IF IBS (A) 2 - 4 Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Kämpetorpshallen 1
2020-02-01 14:15 150372060 Djurgårdens IF IBS (A) - Sköndals IK 7 - 3 Simon Righarts, Wilmer Jonsson Hjorthagshallen
2020-02-01 16:45 150372057 Älta IF - Nacka Wallenstam IBK (A) 1 - 4 Wilmer Axén, Didrik Axen Järla Sporthall
2020-02-01 17:30 150372059 Farsta IBK (B) - Älvsjö AIK IBF 7 - 7 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Farstahallen 4
2020-02-08 12:45 150372062 Ingarö IF - Älta IF 9 - 2 Filip Öhman, Adam Lindell Ingarö Sporthall
2020-02-09 13:30 150372063 Nacka Wallenstam IBK (A) - Örby IS 6 - 0 Roland Nester, Björn Landin Ormingehallen
2020-02-09 14:30 150372065 Sköndals IK - Farsta IBK (B) 6 - 0 Johnny Mikael Claesson, Shabbir Ahmed Sköndalshallen
2020-02-15 11:45 150372067 Örby IS - Ingarö IF 3 - 4 Per Sundvall, Sam Varahram Högdalshallen
2020-02-15 15:00 150372070 Djurgårdens IF IBS (A) - Farsta IBK (B) 0 - 4 Simon Righarts, Imtiaz Karim Hjorthagshallen
2020-02-15 15:45 150372068 Älta IF - Älvsjö AIK IBF 5 - 2 Mats Andersson, Anton Zaitsev Järla Sporthall
2020-03-07 17:45 150372071 Älvsjö AIK IBF - Örby IS 5 - 3 Max Hellström, Malva Sölvemark Kämpetorpshallen 1
2020-03-08 12:15 150372073 Nacka Wallenstam IBK (A) - Djurgårdens IF IBS (A) 4 - 9 Martin Eriksson, Johannes Ekenberg Ormingehallen
2020-03-08 12:15 150372075 Sköndals IK - Älta IF 10 - 1 Jonathan Wallén Brobäck, Elias Englund Sköndalshallen
150372076 Nacka Wallenstam IBK (A) - Ingarö IF Ormingehallen
150372078 Örby IS - Sköndals IK Högdalshallen
150372079 Älta IF - Farsta IBK (B) Järla Sporthall
150372081 Älvsjö AIK IBF - Nacka Wallenstam IBK (A) Kämpetorpshallen 1
150372082 Ingarö IF - Djurgårdens IF IBS (A) Ingarö Sporthall
150372084 Farsta IBK (B) - Örby IS Farstahallen 3
150372086 Ingarö IF - Älvsjö AIK IBF Ingarö Sporthall
150372087 Nacka Wallenstam IBK (A) - Sköndals IK Ormingehallen
150372090 Djurgårdens IF IBS (A) - Älta IF Hjorthagshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Djurgårdens IF IBS (A) 12 11 0 1 80-30 50 33
2. Nacka Wallenstam IBK (A) 11 7 2 2 47-36 11 23
3. Ingarö IF 11 7 0 4 52-33 19 21
4. Sköndals IK 12 6 2 4 46-33 13 20
5. Örby IS 12 4 2 6 37-41 -4 14
6. Älvsjö AIK IBF 12 3 2 7 31-39 -8 11
7. Farsta IBK (B) 12 2 2 8 32-74 -42 8
8. Älta IF 12 2 0 10 36-75 -39 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Mörkröd Medel D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-28 11:15 150302001 Västerhaninge IBK - Nacka Wallenstam IBK (D) 6 - 2 Nicholas Lindgren, Daniel Karlsson Åbyhallen - Haninge
2019-09-28 16:30 150302002 Farsta IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 0 - 5 Gustav Levin, Oscar Olsson Berglund Farstahallen 1
2019-09-29 18:45 150302005 Vendelsö IK - Nynäshamns IBK 3 - 2 Michael Hillblom, Magnus Eriksson Lyckeby Sporthall
2019-10-12 14:15 150302006 Nynäshamns IBK - Salems IF 1 - 1 Ida Sandberg, Daniel Mårtensson Kvarnängshallen
2019-10-12 14:15 150302008 FBI Tullinge - Farsta IBK (A) 2 - 3 Osama Abaied, Sezgin Youmer Tullingehallen
2019-10-13 12:30 150302010 Nacka Wallenstam IBK (D) - Vendelsö IK 6 - 2 Daniel Karlsson, Erik Nyman Ormingehallen
2019-11-10 09:45 150302009 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Västerhaninge IBK 3 - 2 Jonathan Wallén Brobäck, Joel Säve-Söderbergh Tyresöhallen
2019-10-19 12:30 150302011 Västerhaninge IBK - FBI Tullinge 4 - 1 Morgan Nordh, Jonas Jatko Åbyhallen - Haninge
2019-10-20 15:15 150302015 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK (D) 5 - 3 Daniel Bjerdahl, Mattias Lönnborg Tyresöhallen
2019-10-20 15:45 150302014 Salems IF - Vendelsö IK 4 - 3 Björn Landin, Roland Nester Skogsängshallen
2019-10-26 13:45 150302019 FBI Tullinge - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 1 - 5 Martin Åkesson, Kent Budell Tullingehallen
2019-10-27 12:15 150302020 Nacka Wallenstam IBK (D) - Salems IF 5 - 6 Lucas Werelius, Max Sjöberg Ormingehallen
2019-10-27 13:30 150302017 Nynäshamns IBK - Farsta IBK (A) 6 - 1 Daniel Bjerdahl, Magnus Berg Kvarnängshallen
2019-11-16 09:15 150302022 Farsta IBK (A) - Vendelsö IK 0 - 4 Kim Svedberg, Niclas Woxmark Farstahallen 1
2019-11-16 10:30 150302024 FBI Tullinge - Nacka Wallenstam IBK (D) 7 - 2 Anders Asp, Daniel Karlsson Tullingehallen
2019-11-16 12:00 150302021 Västerhaninge IBK - Nynäshamns IBK 4 - 7 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Åbyhallen - Haninge
2019-10-27 19:00 150302027 Vendelsö IK - Västerhaninge IBK 5 - 1 Kim Svedberg, Mauricio Castillo Lyckeby Sporthall
2019-11-24 13:15 150302028 Nynäshamns IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 1 Sampo Friberg, Ida Sandberg Kvarnängshallen
2019-11-24 13:45 150302026 Salems IF - Farsta IBK (A) 8 - 0 Karl-Johan Leijon, Tommy Egman Skogsängshallen
2019-11-30 10:00 150302034 FBI Tullinge - Nynäshamns IBK 3 - 4 Sadjad Nima, Shabbir Ahmed Tullingehallen
2019-11-30 13:15 150302031 Västerhaninge IBK - Salems IF 0 - 5 Fredrik Pålsson, Christian Ljunggren Åbyhallen - Haninge
2019-11-30 18:00 150302035 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Vendelsö IK 3 - 9 Daniel Bjerdahl, Mats Andersson Strandhallen - Tyresö
2019-12-07 15:30 150302037 Salems IF - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 4 - 2 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Skogsängshallen
2019-12-07 18:30 150302038 Vendelsö IK - FBI Tullinge 3 - 5 Aldin Imamovic, Osama Abaied Lyckeby Sporthall
2019-12-08 14:30 150302040 Nacka Wallenstam IBK (D) - Farsta IBK (A) 6 - 3 Can Asal, Lucas Werelius Ormingehallen
2019-12-14 12:30 150302042 Nynäshamns IBK - Nacka Wallenstam IBK (D) 4 - 5 Leif Karlsson, Ida Sandberg Kvarnängshallen
2019-12-14 13:30 150302041 Västerhaninge IBK - Farsta IBK (A) 5 - 3 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Åbyhallen - Haninge
2019-12-14 15:45 150302044 FBI Tullinge - Salems IF 3 - 4 Petra Dynesius, Amanda Törner Tullingehallen
2020-01-11 13:15 150302046 Nynäshamns IBK - Vendelsö IK 9 - 7 Theodore Hurtig, Zana Guzel Kvarnängshallen
2020-01-12 11:45 150302050 Nacka Wallenstam IBK (D) - Västerhaninge IBK 1 - 1 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Ormingehallen
2020-01-26 13:00 150302049 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Farsta IBK (A) 5 - 3 Daniel Bjerdahl, Gustav Levin Strandhallen - Tyresö
2020-01-18 12:30 150302054 Salems IF - Nynäshamns IBK 6 - 3 Johan Nima, Sam Varahram Skogsängshallen
2020-01-18 12:45 150302052 Farsta IBK (A) - FBI Tullinge 2 - 5 Bjarne Hekkelstrand, William Albrecht Farstahallen 3
2020-01-18 15:45 150302051 Västerhaninge IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 2 - 3 Nicholas Lindgren, Morgan Nordh Åbyhallen - Haninge
2020-01-18 17:15 150302055 Vendelsö IK - Nacka Wallenstam IBK (D) 3 - 0 Alexander Hellström, Osama Abaied Lyckeby Sporthall
2020-01-31 19:45 150302056 Vendelsö IK - Salems IF 2 - 5 Aleksi Partanen, Jan-Markus Helin Lyckeby Sporthall
2020-02-01 17:45 150302059 FBI Tullinge - Västerhaninge IBK 3 - 3 Zana Guzel, Sebastian Öhman Tullingehallen
2020-02-02 13:30 150302060 Nacka Wallenstam IBK (D) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 6 - 9 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Ormingehallen
2020-02-08 15:30 150302065 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - FBI Tullinge 2 - 2 Daniel Bjerdahl, Sam Varahram Strandhallen - Tyresö
2020-02-09 09:00 150302062 Farsta IBK (A) - Nynäshamns IBK 4 - 8 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Farstahallen 3
2020-02-09 15:00 150302064 Salems IF - Nacka Wallenstam IBK (D) 7 - 4 Karl-Johan Leijon, Kim Svedberg Skogsängshallen
2020-02-15 13:45 150302068 Nynäshamns IBK - Västerhaninge IBK 5 - 5 Fredrik Pålsson, Daniel Bäckner Kvarnängshallen
2020-02-16 15:45 150302070 Nacka Wallenstam IBK (D) - FBI Tullinge 4 - 3 Alexander Sommensjö, Felix Fernström Ormingehallen
2020-02-16 16:30 150302067 Vendelsö IK - Farsta IBK (A) 5 - 4 Håkan Taxén, Magnus Eriksson Lyckeby Sporthall
2020-03-07 12:15 150302071 Västerhaninge IBK - Vendelsö IK 4 - 2 Alexander Hellström, Martin Claësson Åbyhallen - Haninge
2020-03-07 14:15 150302072 Farsta IBK (A) - Salems IF Didrik Axen, Kevin Neemé Farstahallen 3
2020-03-07 15:30 150302075 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Nynäshamns IBK 2 - 3 Amanda Torbjörner, Emilia Tuomela Strandhallen - Tyresö
150302077 Salems IF - Västerhaninge IBK Skogsängshallen
150302078 Vendelsö IK - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Lyckeby Sporthall
150302079 Nynäshamns IBK - FBI Tullinge Kvarnängshallen
150302082 Farsta IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK (D) Farstahallen 3
150302084 FBI Tullinge - Vendelsö IK Tullingehallen
150302085 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Salems IF Strandhallen - Tyresö
150302086 Farsta IBK (A) - Västerhaninge IBK Farstahallen 1
150302088 Salems IF - FBI Tullinge Skogsängshallen
150302090 Nacka Wallenstam IBK (D) - Nynäshamns IBK Ormingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Salems IF 10 9 1 0 50-23 27 28
2. Nynäshamns IBK 12 7 2 3 55-42 13 23
3. Tyresö Trollbäcken IBK (A) 12 7 1 4 45-38 7 22
4. Vendelsö IK 12 6 0 6 48-43 5 18
5. Västerhaninge IBK 12 4 3 5 37-40 -3 15
6. Nacka Wallenstam IBK (D) 12 4 1 7 44-56 -12 13
7. FBI Tullinge 11 3 2 6 35-36 -1 11
8. Farsta IBK (A) 11 1 0 10 23-59 -36 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis