Pantamera Röd Lätt (2019/20)

Gruppspel
F Röd Lätt A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-02-01 15:00 150320002 Älvsjö AIK IBF - Ängby IF 2 - 2 William Rennerfelt, Samu Ojanen Kämpetorpshallen 2
2020-02-02 18:30 150320003 Nacka Wallenstam IBK - Västerhaninge IBK 8 - 2 Daniel Mårtensson, Stefano Bianque Ormingehallen
2020-03-06 19:00 150320001 Ekerö IK - Rotebro IS IBK 4 - 4 Jonas Jatko, Sezgin Youmer Tappströms Bollhall
150320004 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK (A) Silverdalshallen
2020-02-08 17:30 150320005 Västerhaninge IBK - Ekerö IK 2 - 6 Kenneth Johansson, Hampus Viking Åbyhallen
2020-02-09 13:00 150320006 Nacka Wallenstam IBK - Älvsjö AIK IBF 1 - 3 Fredrik Pålsson, Tony Verho Myrsjöskolan
2020-02-02 15:15 150320007 Hässelby SK IBK (A) - Ängby IF 3 - 7 Emil Pernkrans, Hampus Pernkrans Riddersvik
2020-02-14 18:00 150320008 Rotebro IS IBK - Västerhaninge IBK 5 - 1 Andreas Theorén, Jonas Vedin Rotebrohallen (Nya)
2020-02-15 13:00 150320009 Ekerö IK - Älvsjö AIK IBF 2 - 1 Robert Milerud, Sam Robertsson Tappströms Bollhall
2020-03-07 13:30 150320010 Västerhaninge IBK - Hässelby SK IBK (A) 1 - 11 Martin Claësson, Alexander Hellström Åbyhallen
2020-03-07 16:30 150320012 Älvsjö AIK IBF - Rotebro IS IBK 3 - 3 Thomas Gjutarenäfve, Lars Sundlöf Kämpetorpshallen 2
2020-03-08 17:15 150320011 Ängby IF - Nacka Wallenstam IBK 1 - 4 Ricky Bagge, Alexander Löfgren Grimstahallen
150320013 Hässelby SK IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK Riddersvik
150320014 Västerhaninge IBK - Älvsjö AIK IBF Åbyhallen
150320015 Ängby IF - Ekerö IK Grimstahallen
150320016 Älvsjö AIK IBF - Hässelby SK IBK (A) Kämpetorpshallen 1
150320017 Ekerö IK - Nacka Wallenstam IBK Mälaröhallen
150320018 Rotebro IS IBK - Ängby IF Rotebrohallen (Nya)
150320019 Hässelby SK IBK (A) - Ekerö IK
150320020 Rotebro IS IBK - Nacka Wallenstam IBK Rotebrohallen (Nya)
150320021 Ängby IF - Västerhaninge IBK Ärvingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Älvsjö AIK IBF 4 1 2 1 9-8 35 35
2. Ekerö IK 3 2 1 0 12-7 24 32
3. Rotebro IS IBK 3 1 2 0 12-8 33 29
4. Hässelby SK IBK (A) 2 1 0 1 14-8 19 24
5. Ängby IF 3 1 1 1 10-9 19 23
6. Nacka Wallenstam IBK 3 2 0 1 13-6 3 23
7. Västerhaninge IBK 4 0 0 4 6-30 3 23
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
F Röd Lätt B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
150362002 Sigtuna IF IBK - Töjnan IBK Prästängshallen
2020-02-08 17:30 150362003 Sköndals IK - Danderyds SK IBF 4 - 0 Shabbir Ahmed, Theodore Hurtig Farstahallen 3
2020-02-09 15:30 150362001 Hässelby SK IBK (B) - Vallentuna IBK 4 - 2 Ricky Bagge, Niklas Forsman Hässelbyhallen
2020-02-15 13:00 150362006 Töjnan IBK - Danderyds SK IBF 6 - 1 Joel Holm, Shabbir Ahmed Nya Edsbergshallen
2020-02-15 18:30 150362005 Vallentuna IBK - Sköndals IK 3 - 0 Fredrik Nensén, Magnus Johnsson Hammarbackens Sporthall
2020-02-16 09:45 150362004 Sigtuna IF IBK - Hässelby SK IBK (B) 3 - 7 Roger Nyström, Per Sundvall Prästängshallen
150362007 Sköndals IK - Sigtuna IF IBK Sköndalshallen
2020-03-07 15:30 150362009 Hässelby SK IBK (B) - Töjnan IBK 2 - 3 William Wetterud, Isak Ålenius Hässelbyhallen
2020-03-07 17:15 150362008 Vallentuna IBK - Danderyds SK IBF 9 - 2 Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Hammarbackens Sporthall
150362010 Danderyds SK IBF - Hässelby SK IBK (B) Mörbyhallen
150362011 Töjnan IBK - Sköndals IK Silverdalshallen
150362012 Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK Prästängshallen
150362013 Hässelby SK IBK (B) - Sköndals IK Hässelbyhallen
150362014 Danderyds SK IBF - Sigtuna IF IBK Mörbyhallen
150362015 Vallentuna IBK - Töjnan IBK Hammarbackens Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hässelby SK IBK (B) 3 2 0 1 13-8 5 22
2. Töjnan IBK 2 2 0 0 9-3 5 22
3. Vallentuna IBK 3 2 0 1 14-6 -12 19
4. Sigtuna IF IBK 1 0 0 1 3-7 -16 15
5. Sköndals IK 2 1 0 1 4-3 -26 9
6. Danderyds SK IBF 3 0 0 3 3-19 -92 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Lätt
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-28 12:30 150318004 Västerhaninge IBK - Rotebro IS IBK 2 - 1 Daniel Karlsson, Sam Varahram Åbyhallen
2019-09-28 13:15 150318005 Ekerö IK - Älvsjö AIK IBF 1 - 5 Andreas Lyhnakis, Arvid Stegrud Mälaröhallen
2019-09-28 17:15 150318006 Sigtuna IF IBK - Ängby IF 5 - 5 Richard Jonsson, Fredrik Nensén Prästängshallen
2019-09-29 14:15 150318003 Danderyds SK IBF - Hässelby SK IBK (B) 0 - 11 William De Besche, Mats Järnmark Mörbyhallen
2019-09-29 16:00 150318002 Töjnan IBK - Nacka Wallenstam IBK 9 - 1 Madeleine Forslund, Linda Forslund Silverdalshallen
2019-09-29 16:30 150318001 Sköndals IK - Vallentuna IBK 2 - 4 Daniel Karlsson, Erik Nyman Sköndalshallen
2019-10-05 14:00 150318011 Älvsjö AIK IBF - Sköndals IK 9 - 2 Rebecka Edin, Malva Sölvemark Sätrahallen
2019-10-05 17:45 150318008 Nacka Wallenstam IBK - Sigtuna IF IBK 3 - 3 Joshua Axelsson, Emilia Tuomela Ormingehallen
2019-10-06 14:00 150318009 Rotebro IS IBK - Ekerö IK 2 - 4 Niclas Andersson, Martin Mårtensson Rotebrohallen (Nya)
2019-10-06 14:00 150318010 Ängby IF - Danderyds SK IBF 5 - 1 Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Grimstahallen
2019-10-09 19:00 150318007 Töjnan IBK - Västerhaninge IBK 3 - 3 Linda Forslund, Madeleine Forslund Häggvikshallen
2020-01-20 18:00 150318080 Hässelby SK IBK (B) - Hässelby SK IBK (A) 2 - 8 Robert Milerud, Amanda Törner Hässelbyhallen
2019-10-12 12:15 150318017 Vallentuna IBK - Älvsjö AIK IBF 0 - 5 Sadjad Nima, Johan Hessing Hammarbackens Sporthall
2019-10-12 12:30 150318014 Ekerö IK - Töjnan IBK 7 - 1 Gustav Fohlstedt, Mario Mallengren Mälaröhallen
2019-10-12 17:30 150318081 Hässelby SK IBK (A) - Ängby IF 1 - 10 Andreas Mattsson, Stefano Bianque Hässelbyhallen
2019-10-13 11:00 150318016 Sköndals IK - Rotebro IS IBK 1 - 4 ****** ******, Kevin Geovanny Moreno Ordonez Sköndalshallen
2019-10-13 14:15 150318015 Danderyds SK IBF - Nacka Wallenstam IBK 2 - 5 Jonathan Wallén Brobäck, Joel Säve-Söderbergh Mörbyhallen
2019-11-10 11:15 150318013 Sigtuna IF IBK - Västerhaninge IBK 0 - 6 Jan Lingemark, Mimma Spasic Prästängshallen
2019-10-19 10:00 150318020 Västerhaninge IBK - Danderyds SK IBF 8 - 0 Jonas Jatko, Fredrik Bousset Åbyhallen
2019-10-19 11:00 150318022 Rotebro IS IBK - Vallentuna IBK 7 - 1 Sam Robertsson, Jonatan Svahn Rotebrohallen (Nya)
2019-10-19 16:00 150318082 Nacka Wallenstam IBK - Hässelby SK IBK (A) 4 - 3 Christoffer Hellström, Shabbir Ahmed Myrsjöskolan
2019-10-20 11:00 150318019 Sigtuna IF IBK - Ekerö IK 5 - 2 Anders Haag, Jonatan Svahn Prästängshallen
2019-10-20 14:00 150318021 Töjnan IBK - Sköndals IK 7 - 4 Linn Skotte, Ida Torbjörner Silverdalshallen
2020-01-18 12:30 150318023 Ängby IF - Hässelby SK IBK (B) 4 - 5 Alexander Löfgren, Roland Nester Hässelbyhallen
2019-10-26 12:00 150318026 Älvsjö AIK IBF - Rotebro IS IBK 4 - 0 Gustaf Reimer, Shabbir Ahmed Sätrahallen
2019-10-26 12:45 150318030 Danderyds SK IBF - Ekerö IK 0 - 7 Tony Verho, Johan Eklund Mörbyhallen
2019-10-27 12:00 150318029 Sköndals IK - Sigtuna IF IBK 4 - 6 Rebecka Edin, Jouni Kekkonen Sköndalshallen
2019-10-27 15:00 150318027 Hässelby SK IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK 1 - 0 Ludwig Idevall, Annie Mattsson Hässelbyhallen
2019-10-27 17:30 150318083 Hässelby SK IBK (A) - Västerhaninge IBK 3 - 2 Ludwig Idevall, Annie Mattsson Hässelbyhallen
2019-11-16 15:30 150318028 Vallentuna IBK - Töjnan IBK 2 - 1 Alexander Löfgren, Simon Fröberg Hammarbackens Sporthall
2019-11-09 11:00 150318034 Västerhaninge IBK - Hässelby SK IBK (B) 5 - 4 Edvin Strömgren, Alva Olson Åbyhallen
2019-11-09 17:00 150318032 Nacka Wallenstam IBK - Ängby IF 3 - 2 Johan Ståhl, Edvin Strömgren Myrsjöskolan
2019-11-10 10:00 150318035 Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK 1 - 0 Mimma Spasic, Jan Lingemark Prästängshallen
2019-11-10 12:45 150318033 Töjnan IBK - Älvsjö AIK IBF 2 - 4 Ludwig Idevall, Mattias Thomasson Silverdalshallen
2019-11-10 17:00 150318036 Danderyds SK IBF - Sköndals IK 2 - 7 Lisa Dahl, Amanda Torbjörner Mörbyhallen
2019-11-10 17:00 150318086 Ekerö IK - Hässelby SK IBK (A) 9 - 4 , Leif Karlsson Mälaröhallen
2019-11-16 09:45 150318084 Hässelby SK IBK (A) - Sköndals IK 3 - 5 Mats Järnmark, Filip Lövenklint Grimstahallen
2019-11-16 11:00 150318040 Älvsjö AIK IBF - Sigtuna IF IBK 5 - 2 Tommy Egman, Christian Berger Sätrahallen
2019-11-16 11:00 150318041 Hässelby SK IBK (B) - Ekerö IK 3 - 4 Roger Nyström, Alexander Edehag Hässelbyhallen
2019-11-16 14:15 150318042 Vallentuna IBK - Danderyds SK IBF 4 - 3 Simon Fröberg, Alexander Löfgren Hammarbackens Sporthall
2019-11-17 13:30 150318039 Ängby IF - Västerhaninge IBK 3 - 4 Tony Verho, Shabbir Ahmed Grimstahallen
2019-11-17 17:15 150318038 Rotebro IS IBK - Töjnan IBK 3 - 1 Lukas Jellnor, Wilmer Jonsson Rotebrohallen (Nya)
2019-11-22 20:00 150318046 Ekerö IK - Ängby IF 1 - 3 Johan Ståhl, Noel Akdemir Tappströms Bollhall
2019-11-23 10:00 150318044 Västerhaninge IBK - Nacka Wallenstam IBK 3 - 5 Nicholas Lindgren, Morgan Nordh Åbyhallen
2019-11-24 11:00 150318045 Sigtuna IF IBK - Rotebro IS IBK 0 - 4 Hugo Nilsson, Jonas Vedin Prästängshallen
2019-11-24 11:00 150318048 Sköndals IK - Hässelby SK IBK (B) 3 - 4 Lisa Dahl, Kim Vulic Sköndalshallen
2019-11-24 14:00 150318047 Danderyds SK IBF - Älvsjö AIK IBF 1 - 9 Mimma Spasic, Mario Mallengren Mörbyhallen
2019-11-24 14:15 150318085 Vallentuna IBK - Hässelby SK IBK (A) 2 - 4 Max Åstrand, Adam Sundbom Hammarbackens Sporthall
2019-11-29 18:00 150318052 Rotebro IS IBK - Danderyds SK IBF 18 - 0 Andreas Theorén, Jonas Vedin Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2019-11-30 15:30 150318087 Älvsjö AIK IBF - Hässelby SK IBK (A) 1 - 11 Amanda Torbjörner, Tindra Henriksson Sätrahallen
2019-11-30 16:00 150318054 Hässelby SK IBK (B) - Vallentuna IBK 0 - 1 Ricky Bagge, Elliot Karlsson Riddersvik
2019-11-30 17:00 150318051 Nacka Wallenstam IBK - Ekerö IK 2 - 3 Anton Zaitsev, Christoffer Hellström Myrsjöskolan
2019-12-01 16:00 150318053 Ängby IF - Sköndals IK 4 - 0 Felix Wennerstein, Alexander Löfgren Grimstahallen
2019-12-11 19:00 150318050 Töjnan IBK - Sigtuna IF IBK 4 - 3 Häggvikshallen
2019-12-01 16:30 150318056 Ekerö IK - Västerhaninge IBK 2 - 2 Alice Fritshammar, Leif Karlsson Mälaröhallen
2019-12-07 09:45 150318088 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK (A) 3 - 2 Robert Milerud, Michael Leimer Rotebrohallen (Nya)
2019-12-07 14:15 150318059 Vallentuna IBK - Ängby IF 1 - 4 Moa Holm, Max Åstrand Hammarbackens Sporthall
2019-12-08 12:00 150318058 Sköndals IK - Nacka Wallenstam IBK 3 - 4 Anton Forsell, Malva Sölvemark Sköndalshallen
2019-12-08 13:00 150318060 Hässelby SK IBK (B) - Älvsjö AIK IBF 2 - 5 Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Hässelbyhallen
2019-12-08 16:00 150318057 Danderyds SK IBF - Töjnan IBK 2 - 7 Aida Jönsson, Oscar Olsson Berglund Mörbyhallen
2019-10-12 17:15 150318062 Sigtuna IF IBK - Danderyds SK IBF 3 - 2 Isabelle Lassfolk, Peter Lassfolk Prästängshallen
2019-12-14 16:30 150318064 Nacka Wallenstam IBK - Vallentuna IBK 3 - 3 Johan Nima, Daniel Mårtensson Ormingehallen
2019-12-15 11:00 150318065 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK (B) 1 - 3 Åsa Gustavsson, Ludwig Idevall Rotebrohallen (Nya)
2019-12-15 13:00 150318066 Ängby IF - Älvsjö AIK IBF 1 - 8 Mats Järnmark, Ricky Bagge Grimstahallen
2019-12-15 13:30 150318063 Västerhaninge IBK - Sköndals IK 9 - 1 Sam Robertsson, Håkan Taxén Åbyhallen
2019-12-15 16:45 150318089 Hässelby SK IBK (A) - Töjnan IBK 3 - 1 Alexander Löfgren, Robin Lidmyr Hässelbyhallen
2020-01-11 10:00 150318070 Hässelby SK IBK (B) - Töjnan IBK 1 - 5 Emilia Tuomela, Joshua Axelsson Hässelbyhallen
2020-01-11 12:15 150318071 Älvsjö AIK IBF - Nacka Wallenstam IBK 3 - 2 Rebecka Edin, Malva Sölvemark Kämpetorpshallen 2
2020-01-11 12:45 150318069 Vallentuna IBK - Västerhaninge IBK 1 - 6 Bjarne Hekkelstrand, Andreas Beijer Hammarbackens Sporthall
2020-01-12 12:15 150318068 Sköndals IK - Ekerö IK 1 - 4 Martin Claësson, Viking Claësson Sköndalshallen
2020-01-12 13:00 150318072 Ängby IF - Rotebro IS IBK 1 - 4 Wilmer Jonsson, Niclas Andersson Grimstahallen
2020-01-12 16:45 150318090 Sigtuna IF IBK - Hässelby SK IBK (A) 3 - 8 Robert Lindén Säfström, Richard Jonsson Prästängshallen
2020-01-18 09:45 150318077 Töjnan IBK - Ängby IF 2 - 11 Robert Milerud, Alexander Löfgren Hässelbyhallen
2020-01-18 11:00 150318076 Västerhaninge IBK - Älvsjö AIK IBF 1 - 3 Mario Mallengren, Kenneth Johansson Åbyhallen
2020-01-18 15:30 150318074 Ekerö IK - Vallentuna IBK 4 - 1 Emil Pernkrans, Hampus Pernkrans Tappströms Bollhall
2020-01-19 11:15 150318075 Sigtuna IF IBK - Hässelby SK IBK (B) 4 - 4 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Prästängshallen
2020-01-19 14:00 150318091 Hässelby SK IBK (A) - Danderyds SK IBF 7 - 2 Imtiaz Karim, Fadi Saffo Hässelbyhallen
2020-01-19 15:15 150318078 Nacka Wallenstam IBK - Rotebro IS IBK 0 - 1 Didrik Axen, Wilmer Axén Myrsjöskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Älvsjö AIK IBF 12 11 0 1 61-25 36 33
2. Ekerö IK 12 8 1 3 48-29 19 25
3. Rotebro IS IBK 12 8 0 4 48-19 29 24
4. Västerhaninge IBK 12 7 2 3 51-26 25 23
5. Hässelby SK IBK (A) 12 7 0 5 57-44 13 21
6. Ängby IF 12 6 1 5 53-35 18 19
7. Nacka Wallenstam IBK 12 5 2 5 32-36 -4 17
8. Hässelby SK IBK (B) 12 5 1 6 40-40 0 16
9. Töjnan IBK 12 5 1 6 43-44 -1 16
10. Sigtuna IF IBK 12 4 3 5 35-47 -12 15
11. Vallentuna IBK 12 4 1 7 20-40 -20 13
12. Sköndals IK 12 2 0 10 33-60 -27 6
13. Danderyds SK IBF 12 0 0 12 15-91 -76 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis