Röd Klass P14-16 år (2019/20)

Gruppspel
Pantamera P N Röd Gr 1 (-03)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-11 18:45 141450005 Bankeryds Skid o MK P03 - Bankeryds SMK/Fagerhult Habo Ungd P03-04 2 - 5 Kim Bjurek, Ricky Karlquist Torpshallen
2019-10-13 17:30 141450004 Lagan IBK P03-04 - Hovslätts IK P04 7 - 13 Linn Dahlin, Filip Karlsson Åbyhallen
2019-10-13 18:00 141450003 Jönköpings IK Ungdom P03 - Värnamo IK P03 3 - 6 Nicklas Bard, Daniel Persson Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-10-20 11:30 141450010 Vetlanda IBF P03-04 - Jönköpings IK Ungdom P04/1 1 - 6 Bengt Andersson, Tomas Akthagen ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-10-20 12:00 141450007 Bankeryds SMK/Fagerhult Habo Ungd P03-04 - Lagan IBK P03-04 4 - 3 Ricky Karlquist, Nicklas Bard Habo Sporthall C-hall
2019-10-20 13:00 141450008 Hovslätts IK P04 - Jönköpings IK Ungdom P03 2 - 3 Jonas Kvant, Jonny Nilsson Stadsgården, Råslätt
2019-10-26 09:30 141450014 Jönköpings IK Ungdom P03 - Bankeryds SMK/Fagerhult Habo Ungd P03-04 4 - 2 Hampus Abrahamsson, Kim Bjurek Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-10-26 12:30 141450015 Bankeryds Skid o MK P03 - Lagan IBK P03-04 11 - 4 Hampus Abrahamsson, Johnny Edh Torpshallen
2019-10-26 15:30 141450012 Jönköpings IK Ungdom P04/1 - Värnamo IK P03 3 - 6 Ricky Karlquist, Josef Bard Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-11-08 19:00 141450020 Bankeryds SMK/Fagerhult Habo Ungd P03-04 - Hovslätts IK P04 7 - 6 Jonny Nilsson, Gustav Jarnegren Habo Sporthall C-hall
2019-11-09 12:30 141450019 Bankeryds Skid o MK P03 - Värnamo IK P03 7 - 12 Kim Bjurek, Johnny Edh Torpshallen
2019-11-10 17:30 141450018 Lagan IBK P03-04 - Vetlanda IBF P03-04 7 - 2 Jan Blohm, Andreas Karlsson Åbyhallen
2019-11-24 12:00 141450017 Jönköpings IK Ungdom P03 - Jönköpings IK Ungdom P04/1 9 - 3 Anders Perman, Hampus Abrahamsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-11-15 19:30 141450024 Vetlanda IBF P03-04 - Jönköpings IK Ungdom P03 3 - 6 Mikael Fransson, Michael Hellqvist ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-11-16 11:00 141450023 Värnamo IK P03 - Lagan IBK P03-04 10 - 3 Kim Bjurek, Mattias Tokic Tinas Ö
2019-11-17 10:15 141450022 Hovslätts IK P04 - Bankeryds Skid o MK P03 5 - 6 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Stadsgården, Råslätt
2019-11-22 19:00 141450029 Bankeryds SMK/Fagerhult Habo Ungd P03-04 - Vetlanda IBF P03-04 10 - 5 Kim Bjurek, Emil Lindén Habo Sporthall A-hall
2019-11-23 12:00 141450030 Hovslätts IK P04 - Värnamo IK P03 3 - 1 Ricky Karlquist, Ebba Bladh Stadsgården, Råslätt
2019-11-23 14:30 141450028 Bankeryds Skid o MK P03 - Jönköpings IK Ungdom P04/1 4 - 5 Adam Rydholm, Lucas Rosén Torpshallen
2019-11-30 11:00 141450034 Vetlanda IBF P03-04 - Bankeryds Skid o MK P03 4 - 5 Michael Hellqvist, Michael Johansson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-12-01 12:00 141450033 Värnamo IK P03 - Bankeryds SMK/Fagerhult Habo Ungd P03-04 5 - 8 Nicklas Bard, Peter Nykvist Tinas Ö
2019-12-01 13:30 141450031 Jönköpings IK Ungdom P04/1 - Lagan IBK P03-04 10 - 3 Hampus Abrahamsson, Adam Nikolausson Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-12-03 19:45 141450039 Hovslätts IK P04 - Jönköpings IK Ungdom P04/1 3 - 4 Hampus Abrahamsson, Mattias Tokic Stadsgården, Råslätt
2019-12-07 15:00 141450040 Värnamo IK P03 - Vetlanda IBF P03-04 9 - 3 Anders Perman, Gustav Perman Tinas Ö
2019-12-07 17:15 141450037 Bankeryds Skid o MK P03 - Jönköpings IK Ungdom P03 2 - 5 Peter Nykvist, Nicklas Bard Torpshallen
2019-12-11 20:00 141450041 Jönköpings IK Ungdom P04/1 - Bankeryds SMK/Fagerhult Habo Ungd P03-04 1 - 3 Peter Nykvist, Kim Bjurek Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-12-13 19:30 141450044 Vetlanda IBF P03-04 - Hovslätts IK P04 2 - 9 Alexander Lagerström, Torbjörn Klasson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-12-14 10:30 141450043 Jönköpings IK Ungdom P03 - Lagan IBK P03-04 10 - 0 Kim Bjurek, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-12-19 19:30 141450046 Bankeryds SMK/Fagerhult Habo Ungd P03-04 - Bankeryds Skid o MK P03 9 - 2 Nicklas Bard, Emil Lindén Habo Sporthall C-hall
2019-12-21 11:30 141450048 Värnamo IK P03 - Jönköpings IK Ungdom P03 3 - 7 Ebba Bladh, Bjarne Olsen Värnamo Sporthall
2019-12-21 13:30 141450047 Hovslätts IK P04 - Lagan IBK P03-04 3 - 2 Jonas Kvant, Peter Nykvist Stadsgården, Råslätt
2020-01-12 08:15 141450053 Jönköpings IK Ungdom P03 - Hovslätts IK P04 5 - 0 Kim Bjurek, Simon Fennsjö Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-01-12 11:45 141450051 Jönköpings IK Ungdom P04/1 - Vetlanda IBF P03-04 9 - 8 Simon Fennsjö, Kim Bjurek Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-01-12 17:30 141450054 Lagan IBK P03-04 - Bankeryds SMK/Fagerhult Habo Ungd P03-04 2 - 9 Andreas Karlsson, Jan Blohm Åbyhallen
2020-01-17 19:00 141450057 Bankeryds SMK/Fagerhult Habo Ungd P03-04 - Jönköpings IK Ungdom P03 7 - 4 Simon Fennsjö, Kim Bjurek Habo Sporthall C-hall
2020-01-18 15:00 141450059 Värnamo IK P03 - Jönköpings IK Ungdom P04/1 5 - 6 Bjarne Olsen, Jan Blohm Tinas Ö
2020-01-19 17:30 141450056 Lagan IBK P03-04 - Bankeryds Skid o MK P03 3 - 5 Filip Karlsson, Lars Hjelm Åbyhallen
2020-01-25 08:30 141450062 Hovslätts IK P04 - Bankeryds SMK/Fagerhult Habo Ungd P03-04 1 - 7 Peter Nykvist, Mattias Tokic Stadsgården, Råslätt
2020-01-25 11:30 141450064 Vetlanda IBF P03-04 - Lagan IBK P03-04 7 - 6 Andreas Karlsson, Jan Blohm ISCAR Arena LF, Vetlanda
2020-01-26 12:00 141450063 Värnamo IK P03 - Bankeryds Skid o MK P03 13 - 1 Suvad Kaltak, Bjarne Olsen Tinas Ö
2020-01-29 20:00 141450061 Jönköpings IK Ungdom P04/1 - Jönköpings IK Ungdom P03 4 - 5 Peter Nykvist, Daniel Pettersson Jönköpings Idrottshus B-hall
2020-02-01 16:30 141450069 Bankeryds Skid o MK P03 - Hovslätts IK P04 3 - 10 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Torpshallen
2020-02-02 17:30 141450068 Lagan IBK P03-04 - Värnamo IK P03 0 - 16 Sam Najafizadeh, Suvad Kaltak Åbyhallen
2020-02-16 12:00 141450067 Jönköpings IK Ungdom P03 - Vetlanda IBF P03-04 12 - 4 Peter Nykvist, Emil Lindén Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-02-08 11:30 141450073 Värnamo IK P03 - Hovslätts IK P04 5 - 4 Gustav Perman, Anders Perman Värnamo Sporthall
2020-02-26 20:00 141450071 Jönköpings IK Ungdom P04/1 - Bankeryds Skid o MK P03 Nicklas Bard, Peter Nykvist Jönköpings Idrottshus B-hall
2020-03-01 10:45 141450074 Vetlanda IBF P03-04 - Bankeryds SMK/Fagerhult Habo Ungd P03-04 Magnus Widlund, Johan Ferm ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2020-02-22 14:45 141450078 Bankeryds Skid o MK P03 - Vetlanda IBF P03-04 3 - 11 Anders A Nilsson, Gustav Jarnegren Torpshallen
2020-02-23 17:30 141450077 Lagan IBK P03-04 - Jönköpings IK Ungdom P04/1 2 - 25 Leif Johansson, Sam Najafizadeh Åbyhallen
2020-03-15 11:00 141450079 Bankeryds SMK/Fagerhult Habo Ungd P03-04 - Värnamo IK P03 Habo Sporthall C-hall
2020-02-28 19:30 141450084 Vetlanda IBF P03-04 - Värnamo IK P03 Oscar Tjärnström, Lars Östh ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2020-02-29 10:30 141450081 Jönköpings IK Ungdom P04/1 - Hovslätts IK P04 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-02-29 12:30 141450083 Jönköpings IK Ungdom P03 - Bankeryds Skid o MK P03 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-03-07 13:30 141450089 Hovslätts IK P04 - Vetlanda IBF P03-04 Stadsgården, Råslätt
2020-03-07 14:00 141450088 Bankeryds SMK/Fagerhult Habo Ungd P03-04 - Jönköpings IK Ungdom P04/1 Habo Sporthall C-hall
2020-03-07 15:00 141450086 Lagan IBK P03-04 - Jönköpings IK Ungdom P03 Åbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Jönköpings IK Ungdom P03 12 10 0 2 73-36 37 30
2. Bankeryds SMK/ Fagerhult Habo Ungd P03-04 11 10 0 1 71-35 36 30
3. Värnamo IK P03 12 8 0 4 91-48 43 24
4. Jönköpings IK Ungdom P04/ 1 11 7 0 4 76-49 27 21
5. Hovslätts IK P04 12 5 0 7 59-52 7 15
6. Bankeryds Skid o MK P03 12 4 0 8 51-86 -35 12
7. Vetlanda IBF P03-04 11 2 0 9 50-82 -32 6
8. Lagan IBK P03-04 13 1 0 12 42-125 -83 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P N Röd Gr 2 (-04)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-12 10:00 141451003 Nässjö IBF P04 - IBK Husar P03-05 7 - 1 Josef Albertsson, Hampus Abrahamsson Handskerydshallen
2019-10-12 10:30 141451001 Gränna AIS P03-05 - IBF Tranås P03-04 8 - 5 Claes Axelsson, Ricky Karlquist Ribbahallen A-hall
2019-10-12 12:00 141451002 Aneby SK P03-04 - Bankeryds Skid o MK P03-04/2 2 - 2 Adam Rydholm, Lucas Rosén FB-hallen
2019-10-12 13:30 141451004 Husqvarna IK P04 - Westbo IBK P04-05 13 - 3 Daniel Pettersson, Nicklas Bard Huskvarna Sporthall A
2019-10-12 13:30 141451005 Jönköpings IK Ungdom P04/2 - Forserums IF P04-05 13 - 0 Daniel Persson, Emil Lindén Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-10-19 13:30 141451006 IBF Tranås P03-04 - Jönköpings IK Ungdom P04/2 1 - 7 Kim Bjurek, Simon Fennsjö Tranås Idrottshall
2019-10-19 17:00 141451010 Bankeryds Skid o MK P03-04/2 - Gränna AIS P03-05 5 - 4 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Torpshallen
2019-10-20 11:00 141451007 Forserums IF P04-05 - Husqvarna IK P04 7 - 4 Alvin Almberg, Claes Axelsson Forserums Sporthall
2019-10-20 13:30 141451008 Westbo IBK P04-05 - Nässjö IBF P04 1 - 10 Kim Bjurek, Simon Fennsjö Gislaveds Sporthall A/B-hall
2019-10-20 14:00 141451009 IBK Husar P03-05 - Aneby SK P03-04 4 - 9 Michael Hellqvist, Adam Rydholm Olsbergs Arena
2019-10-26 10:30 141451012 Gränna AIS P03-05 - IBK Husar P03-05 4 - 0 Nicklas Bard, Daniel Persson Ribbahallen A-hall
2019-10-26 15:00 141451013 Aneby SK P03-04 - Westbo IBK P04-05 14 - 2 Suvad Kaltak, Mattias Tokic FB-hallen
2019-10-27 08:30 141451015 Jönköpings IK Ungdom P04/2 - Husqvarna IK P04 12 - 1 Jonny Nilsson, Peter Nykvist Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-10-27 09:30 141451014 Nässjö IBF P04 - Forserums IF P04-05 6 - 4 Adam Rydholm, Lucas Rosén Nässjö Sporthall
2019-10-27 10:00 141451011 IBF Tranås P03-04 - Bankeryds Skid o MK P03-04/2 2 - 9 Daniel Pettersson, Anders A Nilsson Tranås Idrottshall
2019-11-09 10:00 141451019 Jönköpings IK Ungdom P04/2 - IBK Husar P03-05 Hampus Abrahamsson, Anders Perman Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-11-09 12:00 141451016 Aneby SK P03-04 - IBF Tranås P03-04 8 - 0 Oscar Tjärnström, Lars Östh FB-hallen
2019-11-09 12:00 141451020 Forserums IF P04-05 - Westbo IBK P04-05 9 - 6 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Forserums Sporthall
2019-11-10 13:30 141451018 Husqvarna IK P04 - Bankeryds Skid o MK P03-04/2 5 - 4 Johnny Edh, Daniel Pettersson Huskvarna Sporthall A
2019-11-10 17:45 141451017 Nässjö IBF P04 - Gränna AIS P03-05 6 - 9 Nicklas Bard, Peter Nykvist Nässjö Sporthall
2019-11-16 12:30 141451024 Bankeryds Skid o MK P03-04/2 - Nässjö IBF P04 3 - 3 Adam Nikolausson, Gustav Jarnegren Torpshallen
2019-11-16 13:30 141451022 Westbo IBK P04-05 - Jönköpings IK Ungdom P04/2 3 - 13 Suvad Kaltak, Anders A Nilsson Gislaveds Sporthall A/B-hall
2019-11-16 16:00 141451023 IBK Husar P03-05 - Husqvarna IK P04 7 - 7 Jonas Jägerby, Michael Johansson Prästängshallen
2019-11-17 15:00 141451021 Gränna AIS P03-05 - Aneby SK P03-04 4 - 3 Peter Nykvist, Jonas Kvant Ribbahallen A-hall
2019-11-17 15:15 141451025 IBF Tranås P03-04 - Forserums IF P04-05 3 - 2 Alvin Almberg, Jonny Nilsson Tranås Idrottshall
2019-11-23 09:30 141451027 Husqvarna IK P04 - Aneby SK P03-04 4 - 10 Daniel Persson, Hampus Abrahamsson Huskvarna Sporthall A
2019-11-23 10:00 141451026 Nässjö IBF P04 - IBF Tranås P03-04 8 - 7 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Nässjö Sporthall
2019-11-23 10:00 141451028 Jönköpings IK Ungdom P04/2 - Gränna AIS P03-05 2 - 3 Jonny Nilsson, Gustav Jarnegren Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-11-24 12:00 141451029 Forserums IF P04-05 - Bankeryds Skid o MK P03-04/2 5 - 4 Nicklas Bard, Peter Nykvist Forserums Sporthall
2019-11-24 13:30 141451030 Westbo IBK P04-05 - IBK Husar P03-05 6 - 5 Andreas Karlsson, Jan Blohm Gislaveds Sporthall A/B-hall
2019-11-30 12:00 141451032 Aneby SK P03-04 - Nässjö IBF P04 5 - 5 Nicklas Bard, Jonny Nilsson FB-hallen
2019-11-30 12:30 141451031 Gränna AIS P03-05 - Husqvarna IK P04 7 - 1 Kim Bjurek, Bjarne Olsen Ribbahallen A-hall
2019-11-30 12:30 141451033 IBK Husar P03-05 - Forserums IF P04-05 1 - 6 Lars Östh, Mattias Tokic Olsbergs Arena
2019-11-30 13:15 141451034 Bankeryds Skid o MK P03-04/2 - Jönköpings IK Ungdom P04/2 4 - 7 Anders A Nilsson, Suvad Kaltak Torpshallen
2019-12-01 12:15 141451035 IBF Tranås P03-04 - Westbo IBK P04-05 3 - 3 Adam Rydholm, Kim Bjurek Tranås Idrottshall
2019-12-07 10:00 141451040 IBK Husar P03-05 - Bankeryds Skid o MK P03-04/2 1 - 7 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Prästängshallen
2019-12-07 10:30 141451037 Jönköpings IK Ungdom P04/2 - Nässjö IBF P04 10 - 3 Ebba Bladh, Alvin Almberg Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-12-07 12:00 141451038 Forserums IF P04-05 - Aneby SK P03-04 5 - 6 Anders A Nilsson, Daniel Pettersson Forserums Sporthall
2019-12-08 11:30 141451036 Husqvarna IK P04 - IBF Tranås P03-04 5 - 6 Daniel Pettersson, Fredrik Fältskog Huskvarna Sporthall A
2019-12-08 13:30 141451039 Westbo IBK P04-05 - Gränna AIS P03-05 1 - 5 Magnus Widlund, Johan Ferm Gislaveds Sporthall A/B-hall
2019-12-14 10:00 141451042 Aneby SK P03-04 - Jönköpings IK Ungdom P04/2 2 - 2 Jonas Säleby, Josef Albertsson FB-hallen
2019-12-14 12:30 141451041 Gränna AIS P03-05 - Forserums IF P04-05 12 - 1 Josef Bard, Emil Lindén Ribbahallen A-hall
2019-12-15 11:15 141451045 IBF Tranås P03-04 - IBK Husar P03-05 14 - 3 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Tranås Idrottshall
2019-12-15 12:30 141451044 Bankeryds Skid o MK P03-04/2 - Westbo IBK P04-05 8 - 6 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Torpshallen
2019-12-15 17:45 141451043 Nässjö IBF P04 - Husqvarna IK P04 3 - 3 Mattias Tokic, Oscar Tjärnström Nässjö Sporthall
2019-12-21 10:00 141451048 IBK Husar P03-05 - Nässjö IBF P04 5 - 4 Adam Rydholm, Lucas Rosén Olsbergs Arena
2019-12-21 11:00 141451047 Westbo IBK P04-05 - Husqvarna IK P04 4 - 3 Andreas Karlsson, Jan Blohm Smålandsstenars Sporthall
2019-12-21 12:00 141451046 Forserums IF P04-05 - Jönköpings IK Ungdom P04/2 0 - 16 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Forserums Sporthall
2019-12-21 16:30 141451049 Bankeryds Skid o MK P03-04/2 - Aneby SK P03-04 4 - 2 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Torpshallen
2019-12-22 10:30 141451050 IBF Tranås P03-04 - Gränna AIS P03-05 2 - 6 Magnus Andersson, Fredrik Billemark Tranås Idrottshall
2020-01-10 19:00 141451051 Gränna AIS P03-05 - Bankeryds Skid o MK P03-04/2 6 - 2 Jonas Kvant, Peter Nykvist Ribbahallen A-hall
2020-01-11 09:30 141451052 Aneby SK P03-04 - IBK Husar P03-05 13 - 0 Lars Östh, Oscar Tjärnström FB-hallen
2020-01-11 10:30 141451055 Jönköpings IK Ungdom P04/2 - IBF Tranås P03-04 13 - 3 Hampus Abrahamsson, Emil Lindén Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-01-11 16:00 141451053 Nässjö IBF P04 - Westbo IBK P04-05 4 - 1 Michael Johansson, Jonas Jägerby Handskerydshallen
2020-01-11 18:00 141451054 Husqvarna IK P04 - Forserums IF P04-05 5 - 2 Adam Nikolausson, Peter Nykvist Huskvarna Sporthall B
2020-01-18 10:00 141451059 IBK Husar P03-05 - Gränna AIS P03-05 4 - 9 Jonas Säleby, Patrick Eberhardsson Olsbergs Arena
2020-01-18 14:30 141451060 Bankeryds Skid o MK P03-04/2 - IBF Tranås P03-04 11 - 1 Josef Bard, Emil Lindén Torpshallen
2020-01-19 10:00 141451057 Forserums IF P04-05 - Nässjö IBF P04 2 - 6 Oscar Tjärnström, Lars Östh Forserums Sporthall
2020-01-19 13:30 141451058 Westbo IBK P04-05 - Aneby SK P03-04 2 - 7 Gustav Perman, Anders Perman Gislaveds Sporthall A/B-hall
2020-01-19 16:00 141451056 Husqvarna IK P04 - Jönköpings IK Ungdom P04/2 2 - 10 Ricky Karlquist, Suvad Kaltak Huskvarna Sporthall A
2020-01-25 10:30 141451061 Gränna AIS P03-05 - Nässjö IBF P04 6 - 5 Josef Albertsson, Nicklas Bard Ribbahallen A-hall
2020-01-25 11:45 141451065 IBF Tranås P03-04 - Aneby SK P03-04 4 - 10 Kim Bjurek, Simon Fennsjö Tranås Idrottshall
2020-01-25 18:30 141451064 Bankeryds Skid o MK P03-04/2 - Husqvarna IK P04 5 - 3 Lucas Rosén, Peter Nykvist Torpshallen
2020-01-26 12:00 141451063 IBK Husar P03-05 - Jönköpings IK Ungdom P04/2 2 - 16 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Olsbergs Arena
2020-01-26 16:00 141451062 Westbo IBK P04-05 - Forserums IF P04-05 3 - 6 Suvad Kaltak, Bjarne Olsen Gislaveds Sporthall A/B-hall
2020-02-01 12:30 141451070 Forserums IF P04-05 - IBF Tranås P03-04 5 - 5 Oscar Tjärnström, Lars Östh Forserums Sporthall
2020-02-01 15:00 141451066 Aneby SK P03-04 - Gränna AIS P03-05 3 - 11 Nicklas Bard, Jonas Kvant FB-hallen
2020-02-01 15:00 141451068 Husqvarna IK P04 - IBK Husar P03-05 8 - 6 Andreas Karlsson, Jan Blohm Huskvarna Sporthall A
2020-02-02 14:30 141451069 Jönköpings IK Ungdom P04/2 - Westbo IBK P04-05 20 - 1 Hampus Abrahamsson, Daniel Pettersson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-02-02 16:00 141451067 Nässjö IBF P04 - Bankeryds Skid o MK P03-04/2 4 - 4 Michael Johansson, Jonas Säleby Nässjö Sporthall
2020-02-05 20:00 141451071 Gränna AIS P03-05 - Jönköpings IK Ungdom P04/2 3 - 9 Oskar Lööke, Anders A Nilsson Ribbahallen A-hall
2020-02-08 14:30 141451074 Bankeryds Skid o MK P03-04/2 - Forserums IF P04-05 5 - 4 Mikael Fransson, Muhidin Bahtanovic Torpshallen
2020-02-08 16:00 141451072 Aneby SK P03-04 - Husqvarna IK P04 6 - 6 Emil Lindén, Josef Bard FB-hallen
2020-02-09 10:00 141451075 IBF Tranås P03-04 - Nässjö IBF P04 8 - 3 Jonas Säleby, Patrick Eberhardsson Tranås Idrottshall
2020-03-07 17:00 141451073 IBK Husar P03-05 - Westbo IBK P04-05 Prästängshallen
2020-02-22 11:00 141451076 Nässjö IBF P04 - Aneby SK P03-04 3 - 5 Adam Rydholm, Adam Nikolausson Handskerydshallen
2020-02-22 12:00 141451079 Forserums IF P04-05 - IBK Husar P03-05 4 - 4 Nicklas Bard, Johan Nero Wikstrand Forserums Sporthall
2020-02-22 13:30 141451078 Jönköpings IK Ungdom P04/2 - Bankeryds Skid o MK P03-04/2 11 - 1 Kim Bjurek, Simon Fennsjö Jönköpings Idrottshus B-hall
2020-02-22 15:00 141451077 Husqvarna IK P04 - Gränna AIS P03-05 3 - 8 Michael Johansson, Jonas Jägerby Huskvarna Sporthall A
2020-02-23 11:00 141451080 Westbo IBK P04-05 - IBF Tranås P03-04 2 - 7 Anders Perman, Suvad Kaltak Gislaveds Sporthall A/B-hall
2020-02-29 10:30 141451081 Gränna AIS P03-05 - Westbo IBK P04-05 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Ribbahallen A-hall
2020-02-29 12:30 141451084 Bankeryds Skid o MK P03-04/2 - IBK Husar P03-05 Torpshallen
2020-02-29 15:00 141451082 Aneby SK P03-04 - Forserums IF P04-05 Anders A Nilsson, Adam Nikolausson FB-hallen
2020-02-29 17:00 141451083 Nässjö IBF P04 - Jönköpings IK Ungdom P04/2 Jonas Säleby, Patrick Eberhardsson Handskerydshallen
2020-03-01 12:45 141451085 IBF Tranås P03-04 - Husqvarna IK P04 Johan Nero Wikstrand, Gustav Jarnegren Tranås Idrottshall
2020-03-07 15:30 141451087 Jönköpings IK Ungdom P04/2 - Aneby SK P03-04 Jönköpings Idrottshus B-hall
2020-03-07 17:00 141451086 Husqvarna IK P04 - Nässjö IBF P04 Huskvarna Sporthall A
2020-03-08 11:00 141451090 IBK Husar P03-05 - IBF Tranås P03-04 Olsbergs Arena
2020-03-08 12:00 141451088 Forserums IF P04-05 - Gränna AIS P03-05 Forserums Sporthall
2020-03-08 16:00 141451089 Westbo IBK P04-05 - Bankeryds Skid o MK P03-04/2 Gislaveds Sporthall A/B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gränna AIS P03-05 16 14 0 2 105-52 53 42
2. Jönköpings IK Ungdom P04/ 2 15 13 1 1 161-29 132 40
3. Aneby SK P03-04 16 9 4 3 105-58 47 31
4. Bankeryds Skid o MK P03-04/ 2 16 8 3 5 78-66 12 27
5. Nässjö IBF P04 16 6 4 6 80-74 6 22
6. IBF Tranås P03-04 16 5 2 9 71-103 -32 17
7. Forserums IF P04-05 16 5 2 9 62-99 -37 17
8. Husqvarna IK P04 16 4 3 9 73-100 -27 15
9. Westbo IBK P04-05 15 2 1 12 44-127 -83 7
10. IBK Husar P03-05 14 1 2 11 43-114 -71 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P N Röd Gr 3 (-05)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-13 11:15 141452002 Sävsjö IBK P04-05 - KFUM Jönköping P05 2 - 7 Michael Hellqvist, Josef Albertsson Hofgårdshallen
2019-10-13 12:45 141452004 IBF Tranås P05 - Bankeryds Skid o MK P05 8 - 6 Gabriel Adolfsson, Alexander Lagerström Tranås Idrottshall
2019-10-19 15:00 141452005 Hovslätts IK P05 - Vetlanda IBF P04-05 3 - 1 Josef Bard, Emil Lindén Barnarps Sporthall
2019-10-18 18:30 141452010 KFUM Jönköping P05 - Tenhults IF P05 3 - 7 Anders Perman, Gustav Perman KFUM Sporthall, Jönköping
2019-10-18 19:30 141452007 Vetlanda IBF P04-05 - IBF Tranås P05 4 - 4 Jonas Jägerby, Michael Johansson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-10-20 10:00 141452009 Vimmerby IBK P05 - Sävsjö IBK P04-05 6 - 6 Alexander Lagerström, Mikael Fransson Vimmerby Sporthall
2019-10-26 14:00 141452013 Sävsjö IBK P04-05 - Bankeryds Skid o MK P05 3 - 6 Kim Bjurek, Simon Fennsjö Sävsjö Sporthall
2019-10-27 15:30 141452015 Hovslätts IK P05 - IBF Tranås P05 3 - 4 Ricky Karlquist, Jonas Kvant Stadsgården, Råslätt
2020-01-19 10:30 141452012 Tenhults IF P05 - Vimmerby IBK P05 5 - 10 Simon Fennsjö, Kim Bjurek Tenhults Sporthall
2019-11-08 19:30 141452020 Vetlanda IBF P04-05 - Bankeryds Skid o MK P05 1 - 13 Josef Albertsson, Michael Hellqvist ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-11-10 11:45 141452018 IBF Tranås P05 - KFUM Jönköping P05 6 - 15 Lars Östh, Josef Albertsson Tranås Idrottshall
2019-11-10 17:00 141452019 Hovslätts IK P05 - Vimmerby IBK P05 2 - 5 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Stadsgården, Råslätt
2019-11-16 14:30 141452022 Bankeryds Skid o MK P05 - Hovslätts IK P05 7 - 6 Adam Nikolausson, Gustav Jarnegren Torpshallen
2019-11-16 15:00 141452021 Tenhults IF P05 - Sävsjö IBK P04-05 5 - 6 Lars Östh, Josef Albertsson Tenhults Sporthall
2019-11-17 10:00 141452023 Vimmerby IBK P05 - IBF Tranås P05 8 - 7 Oskar Lööke, Gabriel Adolfsson Vimmerby Sporthall
2019-11-22 19:30 141452029 Vetlanda IBF P04-05 - KFUM Jönköping P05 3 - 7 Jonas Säleby, Patrick Eberhardsson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-11-23 08:30 141452028 Hovslätts IK P05 - Tenhults IF P05 5 - 3 Ricky Karlquist, Ebba Bladh Stadsgården, Råslätt
2019-11-23 12:30 141452030 Bankeryds Skid o MK P05 - Vimmerby IBK P05 6 - 2 Adam Rydholm, Lucas Rosén Torpshallen
2019-11-24 12:15 141452027 IBF Tranås P05 - Sävsjö IBK P04-05 7 - 8 Anders A Nilsson, Adam Nikolausson Tranås Idrottshall
2019-12-01 12:30 141452031 Tenhults IF P05 - IBF Tranås P05 4 - 3 Jonas Kvant, Ricky Karlquist Tenhults Sporthall
2019-12-18 19:45 141452033 Vetlanda IBF P04-05 - Vimmerby IBK P05 5 - 6 Adam Rydholm, Lucas Rosén ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2020-01-17 18:30 141452034 KFUM Jönköping P05 - Hovslätts IK P05 2 - 1 Peter Nykvist, Jonny Nilsson KFUM Sporthall, Jönköping
2019-12-06 19:30 141452038 Vetlanda IBF P04-05 - Sävsjö IBK P04-05 4 - 6 Jonas Säleby, Patrick Eberhardsson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-12-08 14:00 141452040 Vimmerby IBK P05 - KFUM Jönköping P05 4 - 12 Oscar Tjärnström, Mattias Tokic Vimmerby Sporthall
2019-12-08 15:15 141452039 Bankeryds Skid o MK P05 - Tenhults IF P05 4 - 3 Peter Nykvist, Nicklas Bard Torpshallen
2019-12-13 18:30 141452044 KFUM Jönköping P05 - Bankeryds Skid o MK P05 8 - 5 Peter Nykvist, Kim Bjurek KFUM Sporthall, Jönköping
2019-12-14 16:30 141452042 Sävsjö IBK P04-05 - Hovslätts IK P05 9 - 2 Suvad Kaltak, Oscar Tjärnström Sävsjö Sporthall
2019-12-15 10:30 141452041 Tenhults IF P05 - Vetlanda IBF P04-05 4 - 3 Gustav Perman, Anders Perman Tenhults Sporthall
2019-12-20 18:00 141452049 KFUM Jönköping P05 - Sävsjö IBK P04-05 5 - 6 Fredrik Billemark, Viktor Bringstam KFUM Sporthall, Jönköping
2019-12-21 14:30 141452047 Bankeryds Skid o MK P05 - IBF Tranås P05 5 - 4 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Torpshallen
2019-12-21 17:00 141452046 Vetlanda IBF P04-05 - Hovslätts IK P05 4 - 2 Josef Albertsson, Michael Hellqvist ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2020-01-11 10:30 141452052 Sävsjö IBK P04-05 - Vimmerby IBK P05 5 - 4 Michael Hellqvist, Viktor Bringstam Hofgårdshallen
2020-01-11 17:30 141452051 Tenhults IF P05 - KFUM Jönköping P05 2 - 9 Jonas Kvant, Gustav Perman Tenhults Sporthall
2020-01-12 12:45 141452054 IBF Tranås P05 - Vetlanda IBF P04-05 11 - 1 Lars Östh, Josef Albertsson Tranås Idrottshall
2020-01-18 14:00 141452059 Vimmerby IBK P05 - Tenhults IF P05 7 - 7 Torbjörn Klasson, Alexander Lagerström Vimmerby Sporthall
2020-01-18 16:30 141452058 Bankeryds Skid o MK P05 - Sävsjö IBK P04-05 9 - 9 Emil Lindén, Josef Bard Torpshallen
2020-01-19 14:45 141452056 IBF Tranås P05 - Hovslätts IK P05 3 - 8 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Tranås Idrottshall
2020-01-24 18:30 141452064 KFUM Jönköping P05 - IBF Tranås P05 4 - 1 Jonas Kvant, Josef Albertsson KFUM Sporthall, Jönköping
2020-01-25 14:00 141452063 Vimmerby IBK P05 - Hovslätts IK P05 5 - 5 Michael Johansson, Jonas Jägerby Vimmerby Sporthall
2020-01-25 16:30 141452062 Bankeryds Skid o MK P05 - Vetlanda IBF P04-05 5 - 3 Lucas Rosén, Peter Nykvist Torpshallen
2020-02-01 12:00 141452069 Hovslätts IK P05 - Bankeryds Skid o MK P05 2 - 1 Alvin Almberg, Peter Nykvist Stadsgården, Råslätt
2020-02-01 14:00 141452066 Sävsjö IBK P04-05 - Tenhults IF P05 6 - 6 Gustav Perman, Anders Perman Hofgårdshallen
2020-02-02 15:15 141452068 IBF Tranås P05 - Vimmerby IBK P05 6 - 14 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Tranås Idrottshall
2020-01-31 18:30 141452074 KFUM Jönköping P05 - Vetlanda IBF P04-05 8 - 1 Peter Nykvist, Mattias Tokic KFUM Sporthall, Jönköping
2020-02-09 11:00 141452073 Vimmerby IBK P05 - Bankeryds Skid o MK P05 6 - 7 Oskar Lööke, Adam Nikolausson Vimmerby Sporthall
2020-02-09 13:45 141452072 Sävsjö IBK P04-05 - IBF Tranås P05 12 - 6 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Hofgårdshallen
2020-02-19 19:30 141452071 Tenhults IF P05 - Hovslätts IK P05 1 - 1 Anders A Nilsson, Adam Nikolausson Tenhults Sporthall
2020-02-22 08:30 141452078 Hovslätts IK P05 - KFUM Jönköping P05 2 - 2 Daniel Pettersson, Jonny Nilsson Stadsgården, Råslätt
2020-02-23 13:30 141452077 IBF Tranås P05 - Tenhults IF P05 6 - 6 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Tranås Idrottshall
2020-02-23 14:00 141452079 Vimmerby IBK P05 - Vetlanda IBF P04-05 4 - 6 Anton Lindström, Stefan Karlsson Vimmerby Sporthall
2020-02-28 18:30 141452084 KFUM Jönköping P05 - Vimmerby IBK P05 KFUM Sporthall, Jönköping
2020-02-29 15:30 141452081 Tenhults IF P05 - Bankeryds Skid o MK P05 Lucas Rosén, Johan Söderman Tenhults Sporthall
2020-03-01 10:30 141452082 Sävsjö IBK P04-05 - Vetlanda IBF P04-05 Suvad Kaltak, Gustav Perman Hofgårdshallen
2020-03-06 19:30 141452088 Vetlanda IBF P04-05 - Tenhults IF P05 ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2020-03-07 15:30 141452087 Hovslätts IK P05 - Sävsjö IBK P04-05 Stadsgården, Råslätt
2020-03-07 16:30 141452089 Bankeryds Skid o MK P05 - KFUM Jönköping P05 Torpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. KFUM Jönköping P05 12 9 1 2 82-40 42 28
2. Bankeryds Skid o MK P05 12 8 1 3 74-55 19 25
3. Sävsjö IBK P04-05 12 7 3 2 78-67 11 24
4. Vimmerby IBK P05 13 5 3 5 81-79 2 18
5. Hovslätts IK P05 13 4 3 6 42-47 -5 15
6. Tenhults IF P05 12 3 4 5 53-63 -10 13
7. IBF Tranås P05 14 3 2 9 76-98 -22 11
8. Vetlanda IBF P04-05 12 2 1 9 36-73 -37 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P V Röd Gr 2 (-04)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-11 18:30 141453003 Växjö IBK Utveckling P04/2 - Växjö IBK Utveckling P05/2 7 - 1 Jamiro Liebe, Leif Johansson Fortnox Arena B-hall
2019-10-12 10:00 141453002 Carlshamns IBK P04 - Hovshaga AIF P04/1 2 - 5 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Sparbanken Arena
2019-10-12 10:30 141453004 Olofströms IBK P05 - Alvesta IBK P04 7 - 1 Jesper Abrahamsson, Michéll Borgström Olofströms Sporthall
2019-10-12 13:00 141453001 Braås GoIF P04-05 - Rottne IF P03-04 5 - 4 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Braås Sporthall
2019-10-13 10:00 141453005 Värnamo IK P04 - Gransholms IF P04-05 9 - 3 Adam Nikolausson, Daniel Persson Värnamo Sporthall
2019-10-19 10:00 141453007 Gransholms IF P04-05 - Olofströms IBK P05 5 - 3 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Gemla Sporthall
2019-10-19 15:00 141453006 Rottne IF P03-04 - Värnamo IK P04 0 - 17 Gustav Svensson, Filip Karlsson Rottne Sporthall
2019-10-19 16:00 141453010 Hovshaga AIF P04/1 - Braås GoIF P04-05 5 - 3 Wilhem Christensen, Johan Oxenmyr Hovshaga Sporthall
2019-10-20 13:00 141453009 Växjö IBK Utveckling P05/2 - Carlshamns IBK P04 6 - 3 Wilhem Christensen, Johan Oxenmyr Fortnox Arena Nivika hallen
2019-10-20 14:00 141453008 Alvesta IBK P04 - Växjö IBK Utveckling P04/2 1 - 4 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Alvesta Sporthall
2019-10-25 18:30 141453012 Braås GoIF P04-05 - Växjö IBK Utveckling P05/2 3 - 6 Filip Sjögren, Kjell Persson Braås Sporthall
2019-10-26 11:45 141453013 Carlshamns IBK P04 - Alvesta IBK P04 3 - 4 Håkan Abrahamsson, Annie Ankarberg Sparbanken Arena
2019-10-26 15:00 141453011 Rottne IF P03-04 - Hovshaga AIF P04/1 0 - 5 Filip Karlsson, Michael Hellqvist Rottne Sporthall
2019-10-27 15:30 141453014 Växjö IBK Utveckling P04/2 - Gransholms IF P04-05 16 - 2 Jamiro Liebe, Kjell Persson Fortnox Arena Nivika hallen
2020-01-24 19:00 141453015 Värnamo IK P04 - Olofströms IBK P05 10 - 2 Anders Perman, Simon Fennsjö Värnamo Sporthall
2019-11-03 15:30 141453019 Värnamo IK P04 - Växjö IBK Utveckling P05/2 6 - 3 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Värnamo Sporthall
2019-11-08 18:30 141453017 Växjö IBK Utveckling P04/2 - Braås GoIF P04-05 1 - 3 Johan Oxenmyr, Alexander Lagerström Fortnox Arena Nivika hallen
2019-11-09 15:00 141453020 Gransholms IF P04-05 - Alvesta IBK P04 4 - 5 Viktor Martell, Ulf Åberg Gemla Sporthall
2019-11-10 12:00 141453018 Olofströms IBK P05 - Hovshaga AIF P04/1 3 - 1 Sam Najafizadeh, Leif Johansson Olofströms Sporthall
2019-11-10 18:15 141453016 Carlshamns IBK P04 - Rottne IF P03-04 6 - 3 Annie Ankarberg, Håkan Abrahamsson Sparbanken Arena
2019-11-16 10:30 141453024 Hovshaga AIF P04/1 - Växjö IBK Utveckling P04/2 2 - 11 Gustav Svensson, Lars Hjelm Hovshaga Sporthall
2019-11-16 13:00 141453025 Rottne IF P03-04 - Gransholms IF P04-05 1 - 4 Gustav Svensson, Lars Hjelm Rottne Sporthall
2019-11-16 14:00 141453023 Växjö IBK Utveckling P05/2 - Olofströms IBK P05 6 - 8 Linus Sandberg, Senad Hamula Fortnox Arena B-hall
2019-11-17 14:00 141453021 Braås GoIF P04-05 - Carlshamns IBK P04 2 - 8 Gustav Svensson, Suvad Kaltak Braås Sporthall
2019-11-17 14:00 141453022 Alvesta IBK P04 - Värnamo IK P04 1 - 9 Bjarne Olsen, Kristian Constantinescu Alvesta Sporthall
2019-11-22 19:00 141453029 Gransholms IF P04-05 - Hovshaga AIF P04/1 1 - 4 Jamiro Liebe, Viktor Martell Gemla Sporthall
2019-11-23 11:00 141453028 Värnamo IK P04 - Braås GoIF P04-05 9 - 2 Bjarne Olsen, Jan Blohm Värnamo Sporthall
2019-11-23 14:00 141453030 Alvesta IBK P04 - Växjö IBK Utveckling P05/2 4 - 6 Johan Oxenmyr, Kevin Andersson Alvesta Sporthall
2019-11-24 14:00 141453027 Olofströms IBK P05 - Carlshamns IBK P04 6 - 5 Olofströms Sporthall
2019-11-24 18:30 141453026 Växjö IBK Utveckling P04/2 - Rottne IF P03-04 7 - 3 Ulf Åberg, Per Elofsson Fortnox Arena Nivika hallen
2019-11-30 12:00 141453032 Carlshamns IBK P04 - Växjö IBK Utveckling P04/2 3 - 7 Dragan Zaharijev, Håkan Abrahamsson Sparbanken Arena
2019-11-30 14:00 141453031 Braås GoIF P04-05 - Olofströms IBK P05 3 - 0 Michael Johansson, Hani Mousaviyan-Utter Braås Sporthall
2019-11-30 16:00 141453034 Hovshaga AIF P04/1 - Värnamo IK P04 1 - 2 Ulrika Harrysson, Jamiro Liebe Hovshaga Sporthall
2019-12-01 10:00 141453033 Växjö IBK Utveckling P05/2 - Gransholms IF P04-05 9 - 4 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Fortnox Arena Nivika hallen
2019-12-01 11:00 141453035 Rottne IF P03-04 - Alvesta IBK P04 4 - 3 Kjell Persson, Kevin Andersson Rottne Sporthall
2019-12-06 18:30 141453040 Växjö IBK Utveckling P05/2 - Hovshaga AIF P04/1 4 - 3 Sam Najafizadeh, Filip Sjögren Fortnox Arena Nivika hallen
2019-12-07 11:00 141453037 Värnamo IK P04 - Växjö IBK Utveckling P04/2 5 - 9 Andreas Karlsson, Jan Blohm Värnamo Sporthall
2019-12-07 11:00 141453038 Gransholms IF P04-05 - Carlshamns IBK P04 2 - 12 Anton Lindström, Andreas Nilsson Gemla Sporthall
2019-12-08 12:00 141453039 Alvesta IBK P04 - Braås GoIF P04-05 4 - 6 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Alvesta Sporthall
2019-12-08 14:00 141453036 Olofströms IBK P05 - Rottne IF P03-04 4 - 2 Olofströms Sporthall
2019-12-14 12:00 141453042 Carlshamns IBK P04 - Värnamo IK P04 0 - 7 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Sparbanken Arena
2019-12-14 15:00 141453045 Rottne IF P03-04 - Växjö IBK Utveckling P05/2 7 - 6 Alexander Lagerström, Leif Johansson Rottne Sporthall
2019-12-14 16:00 141453044 Hovshaga AIF P04/1 - Alvesta IBK P04 7 - 5 Filip Karlsson, Jamiro Liebe Hovshaga Sporthall
2019-12-15 11:30 141453043 Växjö IBK Utveckling P04/2 - Olofströms IBK P05 5 - 3 Malou Hallström, Oskar Kedmalm Fortnox Arena Nivika hallen
2019-12-15 14:00 141453041 Braås GoIF P04-05 - Gransholms IF P04-05 3 - 7 Ulrika Harrysson, Linn Dahlin Braås Sporthall
2019-12-19 20:00 141453048 Växjö IBK Utveckling P05/2 - Växjö IBK Utveckling P04/2 5 - 12 Edo Sabanovic, Kevin Andersson Arabypark Arena
2019-12-20 19:00 141453046 Gransholms IF P04-05 - Värnamo IK P04 2 - 10 Jamiro Liebe, Linn Dahlin Gemla Sporthall
2019-12-21 12:00 141453047 Alvesta IBK P04 - Olofströms IBK P05 3 - 7 Kjell Persson, Filip Sjögren Alvesta Sporthall
2019-12-21 13:00 141453050 Rottne IF P03-04 - Braås GoIF P04-05 5 - 7 Jamiro Liebe, Filip Karlsson Rottne Sporthall
2019-12-21 14:00 141453049 Hovshaga AIF P04/1 - Carlshamns IBK P04 4 - 6 Johan Oxenmyr, Wilhem Christensen Hovshaga Sporthall
2020-01-11 10:00 141453052 Carlshamns IBK P04 - Växjö IBK Utveckling P05/2 8 - 3 Jesper Abrahamsson, Håkan Abrahamsson Sparbanken Arena
2020-01-11 10:30 141453053 Växjö IBK Utveckling P04/2 - Alvesta IBK P04 13 - 1 Johan Oxenmyr, Jonas Nilsson Fortnox Arena B-hall
2020-01-12 14:00 141453051 Braås GoIF P04-05 - Hovshaga AIF P04/1 5 - 6 Kjell Persson, Jamiro Liebe Braås Sporthall
2020-01-12 14:00 141453054 Olofströms IBK P05 - Gransholms IF P04-05 7 - 4 Olofströms Sporthall
2020-01-12 14:00 141453055 Värnamo IK P04 - Rottne IF P03-04 14 - 0 Josef Bard, Bjarne Olsen Värnamo Sporthall
2020-01-15 18:15 141453058 Alvesta IBK P04 - Carlshamns IBK P04 5 - 11 Kevin Andersson, Therese Spjut Alvesta Sporthall
2020-01-17 18:30 141453059 Växjö IBK Utveckling P05/2 - Braås GoIF P04-05 1 - 5 Filip Karlsson, Sam Najafizadeh Fortnox Arena B-hall
2020-01-18 10:00 141453057 Gransholms IF P04-05 - Växjö IBK Utveckling P04/2 4 - 5 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Gemla Sporthall
2020-01-18 14:00 141453056 Olofströms IBK P05 - Värnamo IK P04 1 - 5 Olofströms Sporthall
2020-01-30 20:00 141453060 Hovshaga AIF P04/1 - Rottne IF P03-04 1 - 2 Jamiro Liebe, Viktor Martell Hovshaga Sporthall
2020-01-25 16:00 141453062 Alvesta IBK P04 - Gransholms IF P04-05 4 - 7 Kristian Constantinescu, Lars Hjelm Alvesta Sporthall
2020-01-26 10:30 141453063 Växjö IBK Utveckling P05/2 - Värnamo IK P04 2 - 6 Johan Oxenmyr, Kjell Persson Fortnox Arena Nivika hallen
2020-01-26 14:00 141453061 Braås GoIF P04-05 - Växjö IBK Utveckling P04/2 0 - 14 Alexander Lagerström, Leif Johansson Braås Sporthall
2020-01-26 15:00 141453065 Rottne IF P03-04 - Carlshamns IBK P04 2 - 9 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Rottne Sporthall
2020-02-09 14:00 141453064 Hovshaga AIF P04/1 - Olofströms IBK P05 1 - 4 Michael Johansson, Jan Blohm Hovshaga Sporthall
2020-01-31 18:30 141453067 Växjö IBK Utveckling P04/2 - Hovshaga AIF P04/1 3 - 4 Filip Sjögren, Gustav Svensson Fortnox Arena Nivika hallen
2020-02-01 14:00 141453066 Carlshamns IBK P04 - Braås GoIF P04-05 5 - 3 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Sparbanken Arena
2020-02-01 14:00 141453068 Olofströms IBK P05 - Växjö IBK Utveckling P05/2 3 - 6 Olofströms Sporthall
2020-02-01 14:00 141453070 Gransholms IF P04-05 - Rottne IF P03-04 5 - 3 Jesper Svensson, Viktor Martell Gemla Sporthall
2020-02-02 11:00 141453069 Värnamo IK P04 - Alvesta IBK P04 7 - 0 Suvad Kaltak, Jan Blohm Värnamo Sporthall
2020-02-07 18:30 141453071 Braås GoIF P04-05 - Värnamo IK P04 2 - 13 Suvad Kaltak, Bjarne Olsen Braås Sporthall
2020-02-08 10:00 141453072 Carlshamns IBK P04 - Olofströms IBK P05 3 - 3 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Sparbanken Arena
2020-02-08 16:00 141453074 Hovshaga AIF P04/1 - Gransholms IF P04-05 6 - 6 Pascal Saalmuller, Jamiro Liebe Hovshaga Sporthall
2020-02-08 18:00 141453073 Växjö IBK Utveckling P05/2 - Alvesta IBK P04 3 - 9 Therese Spjut, Leif Johansson Fortnox Arena B-hall
2020-03-05 20:00 141453075 Rottne IF P03-04 - Växjö IBK Utveckling P04/2 Rottne Sporthall
2020-02-13 19:30 141453076 Växjö IBK Utveckling P04/2 - Carlshamns IBK P04 4 - 4 Kristian Constantinescu, Kevin Andersson Arabypark Arena
2020-02-15 10:00 141453079 Gransholms IF P04-05 - Växjö IBK Utveckling P05/2 3 - 3 Jamiro Liebe, Peter Rosholm Gemla Sporthall
2020-02-22 17:00 141453078 Värnamo IK P04 - Hovshaga AIF P04/1 2 - 2 Jonas Kvant, Peter Nykvist Tinas Ö
2020-02-23 12:00 141453077 Olofströms IBK P05 - Braås GoIF P04-05 6 - 4 Olofströms Sporthall
2020-03-11 18:15 141453080 Alvesta IBK P04 - Rottne IF P03-04 Alvesta Sporthall
2020-02-29 15:00 141453085 Rottne IF P03-04 - Olofströms IBK P05 Sam Najafizadeh, Linn Dahlin Rottne Sporthall
2020-02-29 16:00 141453082 Carlshamns IBK P04 - Gransholms IF P04-05 Roger Gardell Sparbanken Arena
2020-02-29 16:00 141453084 Hovshaga AIF P04/1 - Växjö IBK Utveckling P05/2 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Hovshaga Sporthall
2020-03-01 13:30 141453083 Växjö IBK Utveckling P04/2 - Värnamo IK P04 Lars Hjelm, Jesper Svensson Fortnox Arena B-hall
2020-03-01 16:00 141453081 Braås GoIF P04-05 - Alvesta IBK P04 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Braås Sporthall
2020-03-07 11:00 141453087 Värnamo IK P04 - Carlshamns IBK P04 Tinas Ö
2020-03-07 14:00 141453089 Alvesta IBK P04 - Hovshaga AIF P04/1 Alvesta Sporthall
2020-03-08 11:00 141453088 Gransholms IF P04-05 - Braås GoIF P04-05 Gemla Sporthall
2020-03-08 11:30 141453090 Växjö IBK Utveckling P05/2 - Rottne IF P03-04 Fortnox Arena B-hall
2020-03-08 12:00 141453086 Olofströms IBK P05 - Växjö IBK Utveckling P04/2 Olofströms Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Värnamo IK P04 16 14 1 1 131-30 101 43
2. Växjö IBK Utveckling P04/ 2 15 12 1 2 118-41 77 37
3. Olofströms IBK P05 16 9 1 6 67-64 3 28
4. Carlshamns IBK P04 16 8 2 6 88-66 22 26
5. Hovshaga AIF P04/ 1 16 7 2 7 57-59 -2 23
6. Växjö IBK Utveckling P05/ 2 16 6 1 9 70-91 -21 19
7. Braås GoIF P04-05 16 6 0 10 56-94 -38 18
8. Gransholms IF P04-05 16 5 2 9 63-100 -37 17
9. Alvesta IBK P04 15 3 0 12 50-98 -48 9
10. Rottne IF P03-04 14 3 0 11 36-93 -57 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P V Röd Gr 3 (-05)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-11 19:30 141454005 Vetlanda IBF P05 - Växjö IBK Utveckling P05/3 5 - 3 Jonny Nilsson, Alvin Almberg ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-10-12 12:00 141454003 Nässjö IBF P05 - Moheda IBK P05 23 - 0 Hampus Abrahamsson, Josef Albertsson Handskerydshallen
2019-10-13 10:30 141454001 Växjö IBK Utveckling P06/2 - Lagan IBK P05-06 8 - 3 Hani Mousaviyan-Utter, Leif Johansson Fortnox Arena Nivika hallen
2019-10-19 12:00 141454009 Alvesta IBK P05 - Moheda IBK P05 5 - 1 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Alvesta Sporthall
2019-10-19 15:00 141454008 Öjaby Sport IBK P06-07/1 - Nässjö IBF P05 5 - 6 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Pär Lagerkvistskolan
2019-10-20 15:30 141454006 Lagan IBK P05-06 - Vetlanda IBF P05 4 - 6 Filip Karlsson, Bjarne Olsen Åbyhallen
2019-10-26 11:00 141454012 Växjö IBK Utveckling P06/2 - Moheda IBK P05 15 - 0 Wilhem Christensen, Johan Oxenmyr Fortnox Arena Nivika hallen
2019-10-27 11:30 141454014 Nässjö IBF P05 - Växjö IBK Utveckling P05/3 10 - 12 Lucas Rosén, Adam Rydholm Nässjö Sporthall
2019-10-27 14:00 141454013 Alvesta IBK P05 - Öjaby Sport IBK P06-07/1 2 - 7 Michell Rohde, Roger Gardell Alvesta Sporthall
2019-11-09 09:00 141454020 Växjö IBK Utveckling P05/3 - Öjaby Sport IBK P06-07/1 3 - 8 Linn Dahlin, Sam Najafizadeh Fortnox Arena Nivika hallen
2019-11-09 13:00 141454017 Nässjö IBF P05 - Växjö IBK Utveckling P06/2 6 - 3 Jonas Jägerby, Josef Albertsson Handskerydshallen
2019-11-10 11:30 141454019 Vetlanda IBF P05 - Moheda IBK P05 11 - 1 Michael Hellqvist, Bjarne Olsen ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-11-10 12:00 141454016 Alvesta IBK P05 - Lagan IBK P05-06 3 - 5 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Alvesta Sporthall
2019-11-15 18:30 141454021 Växjö IBK Utveckling P06/2 - Alvesta IBK P05 5 - 4 Jamiro Liebe, Leif Johansson Fortnox Arena B-hall
2019-11-17 11:00 141454022 Öjaby Sport IBK P06-07/1 - Vetlanda IBF P05 10 - 7 Suvad Kaltak, Gustav Svensson Pär Lagerkvistskolan
2019-11-17 15:30 141454025 Lagan IBK P05-06 - Växjö IBK Utveckling P05/3 9 - 8 Filip Karlsson, Lars Hjelm Åbyhallen
2019-11-23 12:00 141454026 Nässjö IBF P05 - Lagan IBK P05-06 8 - 6 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Nässjö Sporthall
2019-11-24 11:00 141454028 Vetlanda IBF P05 - Växjö IBK Utveckling P06/2 5 - 5 Tomas Akthagen, Bengt Andersson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-11-24 18:00 141454030 Öjaby Sport IBK P06-07/1 - Moheda IBK P05 25 - 4 Viktor Martell, Jamiro Liebe Pär Lagerkvistskolan
2019-12-01 13:00 141454032 Alvesta IBK P05 - Nässjö IBF P05 5 - 12 Gustav Perman, Anders Perman Alvesta Sporthall
2019-12-01 15:30 141454035 Lagan IBK P05-06 - Öjaby Sport IBK P06-07/1 3 - 9 Ebba Bladh, Bjarne Olsen Åbyhallen
2019-12-01 16:00 141454033 Moheda IBK P05 - Växjö IBK Utveckling P05/3 2 - 9 Michael Johansson, Leif Johansson Vegby Sporthall
2019-12-07 10:30 141454038 Växjö IBK Utveckling P05/3 - Alvesta IBK P05 4 - 3 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Fortnox Arena Nivika hallen
2019-12-07 15:00 141454039 Öjaby Sport IBK P06-07/1 - Växjö IBK Utveckling P06/2 4 - 5 Filip Sjögren, Leif Johansson Pär Lagerkvistskolan
2019-12-08 09:30 141454037 Vetlanda IBF P05 - Nässjö IBF P05 10 - 7 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-12-13 18:30 141454041 Växjö IBK Utveckling P06/2 - Växjö IBK Utveckling P05/3 1 - 7 Wilhem Christensen, Johan Oxenmyr Fortnox Arena B-hall
2019-12-15 14:00 141454042 Alvesta IBK P05 - Vetlanda IBF P05 1 - 8 Johan Oxenmyr, Wilhem Christensen Alvesta Sporthall
2019-12-15 15:30 141454045 Lagan IBK P05-06 - Moheda IBK P05 7 - 1 Filip Karlsson, Kjell Persson Åbyhallen
2019-12-22 12:30 141454046 Växjö IBK Utveckling P05/3 - Vetlanda IBF P05 3 - 3 Linn Dahlin, Hani Mousaviyan-Utter Fortnox Arena Nivika hallen
2019-12-22 15:30 141454050 Lagan IBK P05-06 - Växjö IBK Utveckling P06/2 4 - 4 Suvad Kaltak, Bjarne Olsen Åbyhallen
2019-12-22 16:00 141454048 Moheda IBK P05 - Nässjö IBF P05 1 - 18 Jamiro Liebe, Kjell Persson Vegby Sporthall
2020-01-11 14:00 141454053 Nässjö IBF P05 - Öjaby Sport IBK P06-07/1 6 - 11 Jonas Jägerby, Michael Johansson Handskerydshallen
2020-01-11 14:00 141454055 Vetlanda IBF P05 - Lagan IBK P05-06 8 - 3 Michael Hellqvist, Josef Albertsson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2020-03-15 16:00 141454052 Moheda IBK P05 - Alvesta IBK P05 Moheda Sporthall
2020-01-18 13:30 141454057 Växjö IBK Utveckling P05/3 - Nässjö IBF P05 9 - 3 Jamiro Liebe, Peter Rosholm Fortnox Arena Nivika hallen
2020-01-18 15:00 141454058 Öjaby Sport IBK P06-07/1 - Alvesta IBK P05 4 - 4 Filip Sjögren, Linn Dahlin Pär Lagerkvistskolan
2020-03-14 11:00 141454059 Moheda IBK P05 - Växjö IBK Utveckling P06/2 Moheda Sporthall
2020-01-25 14:00 141454061 Växjö IBK Utveckling P06/2 - Nässjö IBF P05 4 - 9 Filip Karlsson, Alexander Lagerström Fortnox Arena B-hall
2020-01-26 11:00 141454062 Öjaby Sport IBK P06-07/1 - Växjö IBK Utveckling P05/3 10 - 8 Filip Sjögren, Linn Dahlin Pär Lagerkvistskolan
2020-01-26 15:30 141454065 Lagan IBK P05-06 - Alvesta IBK P05 3 - 5 Filip Karlsson, Lars Hjelm Åbyhallen
2020-01-26 16:00 141454063 Moheda IBK P05 - Vetlanda IBF P05 0 - 18 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Vegby Sporthall
2020-01-29 18:15 141454066 Alvesta IBK P05 - Växjö IBK Utveckling P06/2 2 - 6 Sam Najafizadeh, Leif Johansson Alvesta Sporthall
2020-01-31 19:30 141454069 Vetlanda IBF P05 - Öjaby Sport IBK P06-07/1 4 - 3 Michael Hellqvist, Michael Johansson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2020-02-02 09:30 141454070 Växjö IBK Utveckling P05/3 - Lagan IBK P05-06 11 - 5 Jesper Svensson, Viktor Martell Fortnox Arena Nivika hallen
2020-02-08 14:00 141454071 Växjö IBK Utveckling P06/2 - Vetlanda IBF P05 3 - 5 Linn Dahlin, Therese Spjut Fortnox Arena B-hall
2020-02-09 15:30 141454075 Lagan IBK P05-06 - Nässjö IBF P05 2 - 17 Gustav Perman, Josef Bard Åbyhallen
2020-03-01 16:00 141454073 Moheda IBK P05 - Öjaby Sport IBK P06-07/1 Therese Spjut Moheda Sporthall
2020-02-14 19:00 141454080 Öjaby Sport IBK P06-07/1 - Lagan IBK P05-06 6 - 4 Viktor Martell, Jesper Svensson Pär Lagerkvistskolan
2020-02-16 10:30 141454079 Växjö IBK Utveckling P05/3 - Moheda IBK P05 19 - 2 Wilhem Christensen, Johan Oxenmyr Fortnox Arena Nivika hallen
2020-02-22 13:00 141454076 Nässjö IBF P05 - Alvesta IBK P05 12 - 0 Adam Nikolausson, Adam Rydholm Handskerydshallen
2020-02-28 18:30 141454081 Växjö IBK Utveckling P06/2 - Öjaby Sport IBK P06-07/1 Jamiro Liebe, Pascal Saalmuller Fortnox Arena Nivika hallen
2020-02-29 10:45 141454083 Nässjö IBF P05 - Vetlanda IBF P05 Torbjörn Klasson, Stefan Karlsson Handskerydshallen
2020-03-01 14:00 141454082 Alvesta IBK P05 - Växjö IBK Utveckling P05/3 Andreas Karlsson, Jan Blohm Alvesta Sporthall
2020-03-07 10:30 141454088 Växjö IBK Utveckling P05/3 - Växjö IBK Utveckling P06/2 Fortnox Arena B-hall
2020-03-07 11:00 141454090 Moheda IBK P05 - Lagan IBK P05-06 Moheda Sporthall
2020-03-07 16:00 141454087 Vetlanda IBF P05 - Alvesta IBK P05 ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vetlanda IBF P05 12 9 2 1 90-43 47 29
2. Nässjö IBF P05 13 9 0 4 137-68 69 27
3. Öjaby Sport IBK P06-07/ 1 12 8 1 3 102-56 46 25
4. Växjö IBK Utveckling P05/ 3 12 7 1 4 96-61 35 22
5. Växjö IBK Utveckling P06/ 2 11 5 2 4 59-49 10 17
6. Lagan IBK P05-06 13 3 1 9 58-94 -36 10
7. Alvesta IBK P05 11 2 1 8 34-67 -33 7
8. Moheda IBK P05 10 0 0 10 12-150 -138 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Ö Röd Gr 1 (-03)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-05 11:30 141455002 IF Ariel P03-05 - Öjaby Sport IBK P03 5 - 1 Anton Lindström, Andreas Nilsson Kristdala Sporthall
2019-10-06 13:00 141455003 Hovmantorps GOIF P03-04 - FBC Karlskrona P03 1 - 6 Filip Sjögren, Hani Mousaviyan-Utter Allhallen, Hovmantorp
2019-10-06 18:00 141455001 Växjö IBK Utveckling P04/1 - CL98IC P03-04 4 - 5 Jamiro Liebe, Leif Johansson Fortnox Arena Nivika hallen
2019-10-12 12:00 141455005 FBC Karlskrona P03 - Växjö IBK Utveckling P04/1 3 - 11 Anders Stenberg, Axel Carlsson Vedeby Sporthall B
2019-10-13 18:00 141455004 CL98IC P03-04 - Carlshamns IBK P03 7 - 1 Alexia Rasmussen, Bengt Bolander Lindsdals Sporthall
2019-11-10 13:00 141455006 Hovmantorps GOIF P03-04 - IF Ariel P03-05 7 - 6 Jamiro Liebe, Linn Dahlin Allhallen, Hovmantorp
2019-10-18 20:00 141455009 Växjö IBK Utveckling P04/1 - IF Ariel P03-05 11 - 5 Suvad Kaltak, Linn Dahlin Fortnox Arena B-hall
2019-10-19 14:00 141455007 Carlshamns IBK P03 - Öjaby Sport IBK P03 2 - 0 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Sparbanken Arena
2019-10-20 18:30 141455008 CL98IC P03-04 - FBC Karlskrona P03 10 - 2 Malou Hallström, Oskar Kedmalm Kalmar Sporthall A-hall
2019-10-21 18:30 141455011 Öjaby Sport IBK P03 - Hovmantorps GOIF P03-04 4 - 3 Linn Dahlin, Alexia Rasmussen Pär Lagerkvistskolan
2019-10-22 19:00 141455012 IF Ariel P03-05 - CL98IC P03-04 6 - 11 Johan Palm, Stefan Karlsson Kristdala Sporthall
2019-10-25 20:00 141455010 FBC Karlskrona P03 - Carlshamns IBK P03 2 - 8 Jesper Abrahamsson, Håkan Abrahamsson Vedeby Sporthall B
2019-11-02 16:45 141455013 Carlshamns IBK P03 - Hovmantorps GOIF P03-04 6 - 0 Dragan Zaharijev, Michéll Borgström Sparbanken Arena
2019-11-04 18:30 141455015 Öjaby Sport IBK P03 - Växjö IBK Utveckling P04/1 1 - 4 Annie Nordmark, Kristian Constantinescu Pär Lagerkvistskolan
2019-11-16 18:00 141455014 FBC Karlskrona P03 - IF Ariel P03-05 2 - 11 Axel Carlsson, Michéll Borgström Vedeby Sporthall B
2019-11-17 12:00 141455016 IF Ariel P03-05 - Carlshamns IBK P03 4 - 7 Rolf Vatvedt, Malte Blomqvist Kristdala Sporthall
2019-11-17 19:30 141455017 Växjö IBK Utveckling P04/1 - Hovmantorps GOIF P03-04 9 - 5 Sam Najafizadeh, Leif Johansson Fortnox Arena Nivika hallen
2020-01-25 18:00 141455018 CL98IC P03-04 - Öjaby Sport IBK P03 5 - 1 Stefan Karlsson, Oskar Kedmalm Falkenbergshallen
2019-11-21 19:00 141455020 Hovmantorps GOIF P03-04 - CL98IC P03-04 2 - 6 Sam Najafizadeh, Leif Johansson Allhallen, Hovmantorp
2019-11-23 14:00 141455019 Carlshamns IBK P03 - Växjö IBK Utveckling P04/1 4 - 6 Rolf Vatvedt, Mikael Lundin Sparbanken Arena
2019-11-24 12:30 141455021 FBC Karlskrona P03 - Öjaby Sport IBK P03 6 - 6 Axel Carlsson, Annie Ankarberg Vedeby Sporthall A
2019-11-29 19:30 141455022 CL98IC P03-04 - Växjö IBK Utveckling P04/1 8 - 5 Alexia Rasmussen, Malte Blomqvist Falkenbergshallen
2019-11-30 13:00 141455023 Öjaby Sport IBK P03 - IF Ariel P03-05 4 - 10 Jamiro Liebe, Ulrika Harrysson Pär Lagerkvistskolan
2019-12-01 12:00 141455024 FBC Karlskrona P03 - Hovmantorps GOIF P03-04 3 - 7 Annie Nordmark, Annie Ankarberg Vedeby Sporthall B
2019-12-07 11:30 141455025 Carlshamns IBK P03 - CL98IC P03-04 3 - 5 Rolf Vatvedt, Henrik Gilliusson Sparbanken Arena
2019-12-08 11:00 141455027 IF Ariel P03-05 - Hovmantorps GOIF P03-04 12 - 6 Andreas Nilsson, Anton Lindström Kristdala Sporthall
2020-03-12 19:45 141455026 Växjö IBK Utveckling P04/1 - FBC Karlskrona P03 Arabypark Arena
2019-12-13 20:00 141455029 FBC Karlskrona P03 - CL98IC P03-04 2 - 5 Andreas Nilsson, Michéll Borgström Vedeby Sporthall B
2019-12-14 11:30 141455030 IF Ariel P03-05 - Växjö IBK Utveckling P04/1 7 - 7 Muhidin Bahtanovic, Torbjörn Klasson Kristdala Sporthall
2019-12-15 10:30 141455028 Öjaby Sport IBK P03 - Carlshamns IBK P03 5 - 15 Ulrika Harrysson, Linn Dahlin Pär Lagerkvistskolan
2019-12-20 18:30 141455032 Öjaby Sport IBK P03 - Hovmantorps GOIF P03-04 2 - 2 Kjell Persson, Filip Sjögren Pär Lagerkvistskolan
2019-12-20 19:00 141455033 CL98IC P03-04 - IF Ariel P03-05 9 - 2 Malte Blomqvist, Daniel Gyllander Falkenbergshallen
2019-12-21 12:00 141455031 Carlshamns IBK P03 - FBC Karlskrona P03 3 - 2 Dragan Zaharijev, Axel Carlsson Sparbanken Arena
2020-01-11 16:00 141455034 Hovmantorps GOIF P03-04 - Carlshamns IBK P03 4 - 9 Kjell Persson, Linn Dahlin Allhallen, Hovmantorp
2020-01-12 11:30 141455035 IF Ariel P03-05 - FBC Karlskrona P03 10 - 5 Daniel Pettersson, Johan Ferm Kristdala Sporthall
2020-01-21 18:45 141455036 Växjö IBK Utveckling P04/1 - Öjaby Sport IBK P03 7 - 2 Jamiro Liebe, Leif Johansson Fortnox Arena B-hall
2020-01-18 14:00 141455037 Carlshamns IBK P03 - IF Ariel P03-05 5 - 4 Michéll Borgström, Håkan Abrahamsson Sparbanken Arena
2020-01-19 11:00 141455039 Öjaby Sport IBK P03 - CL98IC P03-04 5 - 5 Filip Sjögren, Kjell Persson Pär Lagerkvistskolan
2020-01-19 13:00 141455038 Hovmantorps GOIF P03-04 - Växjö IBK Utveckling P04/1 4 - 7 Kristian Constantinescu, Kevin Andersson Allhallen, Hovmantorp
2020-01-24 19:00 141455041 CL98IC P03-04 - Hovmantorps GOIF P03-04 9 - 6 Alexia Rasmussen, Andreas Nilsson Falkenbergshallen
2020-01-25 18:00 141455040 Växjö IBK Utveckling P04/1 - Carlshamns IBK P03 4 - 5 Therese Spjut, Alexander Lagerström Fortnox Arena B-hall
2020-01-26 13:30 141455042 Öjaby Sport IBK P03 - FBC Karlskrona P03 2 - 4 Kristian Constantinescu, Kevin Andersson Pär Lagerkvistskolan
2020-02-01 11:00 141455044 IF Ariel P03-05 - Öjaby Sport IBK P03 9 - 5 Muhidin Bahtanovic, Alexander Lagerström Kristdala Sporthall
2020-02-01 13:00 141455045 Hovmantorps GOIF P03-04 - FBC Karlskrona P03 6 - 1 Jamiro Liebe, Hani Mousaviyan-Utter Allhallen, Hovmantorp
2020-02-27 19:15 141455043 Växjö IBK Utveckling P04/1 - CL98IC P03-04 Johan Oxenmyr, Sam Najafizadeh Arabypark Arena
2020-02-08 16:00 141455048 Hovmantorps GOIF P03-04 - IF Ariel P03-05 8 - 7 Peter Rosholm, Kjell Persson Allhallen, Hovmantorp
2020-02-08 16:30 141455046 CL98IC P03-04 - Carlshamns IBK P03 5 - 3 Malou Hallström, Oskar Kedmalm Lindsdals Sporthall
2020-02-08 16:30 141455047 FBC Karlskrona P03 - Växjö IBK Utveckling P04/1 Linus Sjöberg, Axel Carlsson Vedeby Sporthall A
2020-02-13 18:30 141455049 Carlshamns IBK P03 - Öjaby Sport IBK P03 5 - 1 Jesper Abrahamsson, Håkan Abrahamsson Sparbanken Arena
2020-03-08 18:00 141455050 CL98IC P03-04 - FBC Karlskrona P03 Lindsdals Sporthall
2020-03-15 18:45 141455051 Växjö IBK Utveckling P04/1 - IF Ariel P03-05 Fortnox Arena B-hall
2020-02-23 11:00 141455054 IF Ariel P03-05 - CL98IC P03-04 6 - 11 Ulrika Harrysson, Bengt Bolander Kristdala Sporthall
2020-02-23 12:00 141455052 FBC Karlskrona P03 - Carlshamns IBK P03 Jesper Grönblad, Roger Gardell Vedeby Sporthall A
2020-02-25 19:30 141455053 Hovmantorps GOIF P03-04 - Öjaby Sport IBK P03 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Allhallen, Hovmantorp
2020-02-29 10:00 141455055 Carlshamns IBK P03 - Hovmantorps GOIF P03-04 Roger Gardell, Axel Carlsson Sparbanken Arena
2020-02-29 13:00 141455057 Öjaby Sport IBK P03 - Växjö IBK Utveckling P04/1 Pascal Saalmuller, Jesper Svensson Pär Lagerkvistskolan
2020-03-01 14:00 141455056 FBC Karlskrona P03 - IF Ariel P03-05 Michéll Borgström, Dragan Zaharijev Vedeby Sporthall A
2020-03-06 19:15 141455060 CL98IC P03-04 - Öjaby Sport IBK P03 Falkenbergshallen
2020-03-07 09:30 141455059 Växjö IBK Utveckling P04/1 - Hovmantorps GOIF P03-04 Fortnox Arena Nivika hallen
2020-03-07 11:30 141455058 IF Ariel P03-05 - Carlshamns IBK P03 Kristdala Sporthall
2020-03-14 10:00 141455061 Carlshamns IBK P03 - Växjö IBK Utveckling P04/1 Sparbanken Arena
2020-03-14 13:00 141455063 Öjaby Sport IBK P03 - FBC Karlskrona P03 Pär Lagerkvistskolan
2020-03-15 13:00 141455062 Hovmantorps GOIF P03-04 - CL98IC P03-04 Allhallen, Hovmantorp
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. CL98IC P03-04 14 13 1 0 101-48 53 40
2. Carlshamns IBK P03 14 10 0 4 76-49 27 30
3. Växjö IBK Utveckling P04/ 1 11 7 1 3 75-49 26 22
4. IF Ariel P03-05 15 6 1 8 104-99 5 19
5. Hovmantorps GOIF P03-04 14 4 1 9 61-87 -26 13
6. FBC Karlskrona P03 12 2 1 9 38-80 -42 7
7. Öjaby Sport IBK P03 14 1 3 10 39-82 -43 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Ö Röd Gr 2 (-04)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-12 15:00 141456004 Nybro IBK P04 - Vimmerby IBK P03-04 5 - 2 Robert Risberg, Daniel Gyllander OG-Hallen
2019-10-13 09:30 141456001 CL98IC P04-05 - Växjö IBK Utveckling P05/1 4 - 7 Christer Jonsson, Daniel Gyllander Falkenbergshallen
2019-10-13 11:00 141456003 Hovshaga AIF P04/2 - KaRo IBF P03-04 3 - 4 Mikael Fransson, Muhidin Bahtanovic Hovshaga Sporthall
2019-10-13 17:15 141456002 FBC Kalmarsund Ungdom P04 - FBC Kalmarsund Ungdom P05 6 - 2 Pelle Hallström, Malte Blomqvist Färjehallen
2019-11-30 16:00 141456005 FBC Karlskrona P04 - Craftstadens IBK Oskarshamn P04 1 - 9 Andreas Nilsson, Anton Lindström Vedeby Sporthall B
2019-10-18 20:00 141456010 FBC Kalmarsund Ungdom P05 - CL98IC P04-05 4 - 4 Andreas Nilsson, Anton Lindström Färjehallen
2019-10-19 13:00 141456009 KaRo IBF P03-04 - FBC Kalmarsund Ungdom P04 1 - 2 Axel Carlsson, Jesper Grönblad Kallinge Sporthall
2019-10-20 10:30 141456007 Craftstadens IBK Oskarshamn P04 - Nybro IBK P04 4 - 5 Claes Waernholm, Muhidin Bahtanovic Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-11-24 14:00 141456006 Växjö IBK Utveckling P05/1 - FBC Karlskrona P04 7 - 2 Ulf Åberg, Per Elofsson Fortnox Arena Nivika hallen
2020-01-26 14:00 141456008 Vimmerby IBK P03-04 - Hovshaga AIF P04/2 4 - 4 Lars Östh, Oscar Tjärnström Vimmerby Sporthall
2019-10-26 11:45 141456013 FBC Kalmarsund Ungdom P04 - Vimmerby IBK P03-04 5 - 5 Andreas Nilsson, Anton Lindström Skansenhallen
2019-10-26 12:00 141456015 FBC Karlskrona P04 - Nybro IBK P04 3 - 5 Dragan Zaharijev, Michéll Borgström Vedeby Sporthall B
2019-10-27 09:30 141456012 CL98IC P04-05 - KaRo IBF P03-04 5 - 2 Malou Hallström, Oskar Kedmalm Falkenbergshallen
2019-10-27 13:30 141456011 Växjö IBK Utveckling P05/1 - FBC Kalmarsund Ungdom P05 4 - 7 Jamiro Liebe, Kjell Persson Fortnox Arena Nivika hallen
2019-10-27 14:00 141456014 Hovshaga AIF P04/2 - Craftstadens IBK Oskarshamn P04 3 - 2 Linus Sandberg, Senad Hamula Hovshaga Sporthall
2019-11-05 20:00 141456018 Nybro IBK P04 - FBC Kalmarsund Ungdom P05 8 - 3 Andreas Nilsson, Anton Lindström OG-Hallen
2019-11-09 11:30 141456020 Craftstadens IBK Oskarshamn P04 - Vimmerby IBK P03-04 1 - 5 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall B-hall
2019-11-10 12:00 141456019 FBC Karlskrona P04 - KaRo IBF P03-04 4 - 4 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Vedeby Sporthall A
2019-11-10 15:30 141456016 FBC Kalmarsund Ungdom P04 - Växjö IBK Utveckling P05/1 6 - 3 Malou Hallström, Oskar Kedmalm Färjehallen
2019-11-10 16:00 141456017 Hovshaga AIF P04/2 - CL98IC P04-05 2 - 1 Filip Sjögren, Kjell Persson Hovshaga Sporthall
2019-11-12 18:45 141456021 CL98IC P04-05 - FBC Kalmarsund Ungdom P04 6 - 4 Pelle Hallström, Malte Blomqvist Falkenbergshallen
2019-11-15 20:00 141456024 FBC Kalmarsund Ungdom P05 - Hovshaga AIF P04/2 4 - 4 Oskar Kedmalm, Malte Blomqvist Färjehallen
2019-11-16 13:00 141456023 KaRo IBF P03-04 - Nybro IBK P04 0 - 6 Håkan Abrahamsson, Axel Carlsson Kallinge Sporthall
2019-11-17 12:00 141456022 Vimmerby IBK P03-04 - FBC Karlskrona P04 7 - 2 Oskar Lööke, Gabriel Adolfsson Vimmerby Sporthall
2019-11-17 14:00 141456025 Växjö IBK Utveckling P05/1 - Craftstadens IBK Oskarshamn P04 2 - 5 Filip Sjögren, Viktor Martell Fortnox Arena B-hall
2019-11-23 11:00 141456027 Nybro IBK P04 - FBC Kalmarsund Ungdom P04 3 - 2 Bengt Bolander, Oskar Kedmalm OG-Hallen
2019-11-23 11:00 141456029 Craftstadens IBK Oskarshamn P04 - FBC Kalmarsund Ungdom P05 2 - 5 Anton Lindström, Muhidin Bahtanovic Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-11-23 12:00 141456028 FBC Karlskrona P04 - CL98IC P04-05 8 - 7 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Vedeby Sporthall A
2019-11-24 14:00 141456026 Hovshaga AIF P04/2 - Växjö IBK Utveckling P05/1 8 - 0 Filip Karlsson, Marcus Ingolf Hovshaga Sporthall
2019-11-24 18:00 141456030 Vimmerby IBK P03-04 - KaRo IBF P03-04 5 - 5 Frans Bladh, Mikael Fransson Vimmerby Sporthall
2019-11-30 10:30 141456035 Växjö IBK Utveckling P05/1 - Vimmerby IBK P03-04 2 - 9 Wilhem Christensen, Johan Oxenmyr Fortnox Arena Nivika hallen
2019-11-30 11:00 141456033 KaRo IBF P03-04 - Craftstadens IBK Oskarshamn P04 0 - 3 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Kallinge Sporthall
2019-12-01 10:30 141456031 CL98IC P04-05 - Nybro IBK P04 3 - 2 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Falkenbergshallen
2019-12-01 15:30 141456034 FBC Kalmarsund Ungdom P05 - FBC Karlskrona P04 7 - 5 Malte Blomqvist, Stefan Karlsson Färjehallen
2019-12-01 17:15 141456032 FBC Kalmarsund Ungdom P04 - Hovshaga AIF P04/2 5 - 2 Stefan Karlsson, Malte Blomqvist Färjehallen
2019-12-07 11:00 141456036 Nybro IBK P04 - Växjö IBK Utveckling P05/1 2 - 2 Christer Jonsson, Alexia Rasmussen OG-Hallen
2019-12-07 11:00 141456039 Vimmerby IBK P03-04 - CL98IC P04-05 4 - 1 Muhidin Bahtanovic, Dawan Mofak Vimmerby Sporthall
2019-12-08 11:00 141456038 Craftstadens IBK Oskarshamn P04 - FBC Kalmarsund Ungdom P04 2 - 5 Torbjörn Klasson, Frans Bladh Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-12-08 13:00 141456040 KaRo IBF P03-04 - FBC Kalmarsund Ungdom P05 4 - 1 Michéll Borgström, Jesper Abrahamsson Kallinge Sporthall
2019-12-08 15:30 141456037 FBC Karlskrona P04 - Hovshaga AIF P04/2 3 - 6 Per Elofsson, Anders Stenberg Vedeby Sporthall A
2019-12-14 12:00 141456041 CL98IC P04-05 - Craftstadens IBK Oskarshamn P04 2 - 5 Robert Risberg, Stefan Karlsson Falkenbergshallen
2019-12-14 14:00 141456045 Växjö IBK Utveckling P05/1 - KaRo IBF P03-04 7 - 7 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Fortnox Arena B-hall
2019-12-14 16:00 141456044 FBC Kalmarsund Ungdom P05 - Vimmerby IBK P03-04 2 - 3 Bengt Bolander, Stefan Karlsson Färjehallen
2019-12-15 12:30 141456042 FBC Kalmarsund Ungdom P04 - FBC Karlskrona P04 16 - 3 Anders Stenberg, Malte Blomqvist Färjehallen
2019-12-15 14:00 141456043 Hovshaga AIF P04/2 - Nybro IBK P04 1 - 3 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Hovshaga Sporthall
2019-12-20 20:00 141456049 FBC Kalmarsund Ungdom P05 - FBC Kalmarsund Ungdom P04 2 - 4 Anton Lindström, Andreas Nilsson Färjehallen
2019-12-21 10:30 141456050 Växjö IBK Utveckling P05/1 - CL98IC P04-05 6 - 0 Filip Karlsson, Jamiro Liebe Fortnox Arena B-hall
2019-12-21 11:00 141456048 KaRo IBF P03-04 - Hovshaga AIF P04/2 1 - 2 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Kallinge Sporthall
2019-12-21 12:00 141456047 Vimmerby IBK P03-04 - Nybro IBK P04 6 - 4 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Vimmerby Sporthall
2020-03-14 11:00 141456046 Craftstadens IBK Oskarshamn P04 - FBC Karlskrona P04 Oskarshamns Sporthall B-hall
2020-01-11 11:00 141456054 Nybro IBK P04 - Craftstadens IBK Oskarshamn P04 5 - 2 Bengt Bolander, Stefan Karlsson OG-Hallen
2020-01-11 12:00 141456051 CL98IC P04-05 - FBC Kalmarsund Ungdom P05 2 - 3 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Kalmar Sporthall A-hall
2020-01-12 12:00 141456055 FBC Karlskrona P04 - Växjö IBK Utveckling P05/1 1 - 14 Roger Gardell, Dragan Zaharijev Vedeby Sporthall A
2020-01-12 16:00 141456053 Hovshaga AIF P04/2 - Vimmerby IBK P03-04 0 - 6 Suvad Kaltak, Filip Karlsson Hovshaga Sporthall
2020-01-12 17:15 141456052 FBC Kalmarsund Ungdom P04 - KaRo IBF P03-04 4 - 7 Oskar Kedmalm, Malte Blomqvist Färjehallen
2020-01-18 11:00 141456056 Nybro IBK P04 - FBC Karlskrona P04 5 - 1 Alexia Rasmussen, Leffe Henryson OG-Hallen
2020-01-18 12:30 141456057 Craftstadens IBK Oskarshamn P04 - Hovshaga AIF P04/2 WO (5 - 0) Oskarshamns Sporthall A-hall
2020-01-18 16:00 141456058 Vimmerby IBK P03-04 - FBC Kalmarsund Ungdom P04 5 - 3 Alexander Lagerström, Torbjörn Klasson Vimmerby Sporthall
2020-01-19 12:30 141456060 FBC Kalmarsund Ungdom P05 - Växjö IBK Utveckling P05/1 3 - 2 Anders Stenberg, Malte Blomqvist Färjehallen
2020-02-13 19:00 141456059 KaRo IBF P03-04 - CL98IC P04-05 3 - 2 Michell Rohde, Roger Gardell Kallinge Sporthall
2020-01-25 10:30 141456065 Växjö IBK Utveckling P05/1 - FBC Kalmarsund Ungdom P04 4 - 9 Jamiro Liebe, Kevin Andersson Fortnox Arena Nivika hallen
2020-01-25 11:00 141456063 KaRo IBF P03-04 - FBC Karlskrona P04 8 - 3 Per Bratt, Henrik Gilliusson Kallinge Sporthall
2020-01-25 14:00 141456061 CL98IC P04-05 - Hovshaga AIF P04/2 8 - 5 Oskar Kedmalm, Stefan Karlsson Falkenbergshallen
2020-01-25 16:00 141456062 Vimmerby IBK P03-04 - Craftstadens IBK Oskarshamn P04 6 - 3 Michael Johansson, Jonas Jägerby Vimmerby Sporthall
2020-01-26 17:15 141456064 FBC Kalmarsund Ungdom P05 - Nybro IBK P04 1 - 5 Christer Jonsson, Stefan Karlsson Färjehallen
2020-02-01 11:00 141456070 Craftstadens IBK Oskarshamn P04 - Växjö IBK Utveckling P05/1 6 - 3 Mathias Linde, Ulf Åberg Oskarshamns Sporthall A-hall
2020-02-01 12:00 141456069 FBC Karlskrona P04 - Vimmerby IBK P03-04 1 - 13 Håkan Abrahamsson, Jesper Abrahamsson Vedeby Sporthall A
2020-02-01 13:00 141456068 Nybro IBK P04 - KaRo IBF P03-04 6 - 1 Nicklas Hult, Daniel Gyllander OG-Hallen
2020-02-01 14:15 141456066 FBC Kalmarsund Ungdom P04 - CL98IC P04-05 2 - 1 Malou Hallström, Alexia Rasmussen Färjehallen
2020-02-02 16:00 141456067 Hovshaga AIF P04/2 - FBC Kalmarsund Ungdom P05 1 - 8 Therese Spjut, Lars Hjelm Hovshaga Sporthall
2020-02-06 18:30 141456072 FBC Kalmarsund Ungdom P04 - Nybro IBK P04 5 - 0 Andreas Nilsson, Jonas Hellberg Färjehallen
2020-02-07 18:30 141456075 Växjö IBK Utveckling P05/1 - Hovshaga AIF P04/2 4 - 2 Johan Oxenmyr, Wilhem Christensen Fortnox Arena Nivika hallen
2020-02-08 13:00 141456073 KaRo IBF P03-04 - Vimmerby IBK P03-04 2 - 9 Jesper Abrahamsson, Jonas Nilsson Kallinge Sporthall
2020-02-08 14:00 141456071 CL98IC P04-05 - FBC Karlskrona P04 7 - 5 Pelle Hallström, Leffe Henryson Falkenbergshallen
2020-02-08 16:00 141456074 FBC Kalmarsund Ungdom P05 - Craftstadens IBK Oskarshamn P04 7 - 6 Pelle Hallström, Leffe Henryson Färjehallen
2019-11-24 15:00 141456079 Craftstadens IBK Oskarshamn P04 - KaRo IBF P03-04 4 - 4 Muhidin Bahtanovic, Frans Bladh Oskarshamns Sporthall B-hall
2020-02-21 19:45 141456076 Hovshaga AIF P04/2 - FBC Kalmarsund Ungdom P04 2 - 5 Hani Mousaviyan-Utter, Filip Karlsson Hovshaga Sporthall
2020-02-22 11:00 141456077 Nybro IBK P04 - CL98IC P04-05 5 - 2 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt OG-Hallen
2020-02-22 13:00 141456080 Vimmerby IBK P03-04 - Växjö IBK Utveckling P05/1 7 - 5 Muhidin Bahtanovic, Torbjörn Klasson Vimmerby Sporthall
2020-02-23 11:00 141456078 FBC Karlskrona P04 - FBC Kalmarsund Ungdom P05 Axel Carlsson, Michéll Borgström Vedeby Sporthall B
2020-02-29 12:30 141456081 CL98IC P04-05 - Vimmerby IBK P03-04 Bengt Bolander, Malte Blomqvist Kalmar Sporthall A-hall
2020-02-29 12:30 141456082 FBC Kalmarsund Ungdom P04 - Craftstadens IBK Oskarshamn P04 Malou Hallström, Oskar Kedmalm Torslundahallen
2020-02-29 12:30 141456084 FBC Kalmarsund Ungdom P05 - KaRo IBF P03-04 Frans Bladh, Alexander Lagerström Färjehallen
2020-03-01 16:00 141456083 Hovshaga AIF P04/2 - FBC Karlskrona P04 Hani Mousaviyan-Utter Hovshaga Sporthall
2020-03-15 13:30 141456085 Växjö IBK Utveckling P05/1 - Nybro IBK P04 Fortnox Arena Nivika hallen
2020-03-07 11:00 141456086 Nybro IBK P04 - Hovshaga AIF P04/2 OG-Hallen
2020-03-07 12:00 141456087 FBC Karlskrona P04 - FBC Kalmarsund Ungdom P04 Vedeby Sporthall A
2020-03-07 13:00 141456090 KaRo IBF P03-04 - Växjö IBK Utveckling P05/1 Kallinge Sporthall
2020-03-08 11:00 141456088 Craftstadens IBK Oskarshamn P04 - CL98IC P04-05 Oskarshamns Sporthall A-hall
2020-03-08 14:00 141456089 Vimmerby IBK P03-04 - FBC Kalmarsund Ungdom P05 Vimmerby Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vimmerby IBK P03-04 16 12 3 1 96-45 51 39
2. Nybro IBK P04 16 12 1 3 69-38 31 37
3. FBC Kalmarsund Ungdom P04 16 11 1 4 83-48 35 34
4. FBC Kalmarsund Ungdom P05 15 7 2 6 59-60 -1 23
5. Craftstadens IBK Oskarshamn P04 15 6 1 8 59-53 6 19
6. KaRo IBF P03-04 16 5 4 7 53-66 -13 19
7. Växjö IBK Utveckling P05/ 1 16 5 2 9 72-78 -6 17
8. Hovshaga AIF P04/ 2 16 5 2 9 45-63 -18 17
9. CL98IC P04-05 16 5 1 10 55-67 -12 16
10. FBC Karlskrona P04 14 1 1 12 42-115 -73 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis