Pantamera Mörkröd Medelsvår (2020/21)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Mörkröd Medelsvår Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-26 11:00 150301002 Rosersberg Arlanda IBK - Älvsjö AIK IBF 2 - 3 Johan Nima, Arne Brovig Ekilla Sporthall
2020-09-26 16:45 150301004 Djurgårdens IF IBS - Väsby IBK (A) 1 - 10 Amanda Törner, Christian Ljunggren Hjorthagshallen
2020-09-27 14:00 150301005 Hässelby SK IBK (A) - Väsby AIK 2 - 1 Malva Sölvemark, Mats Andersson Hässelbyhallen
2020-09-27 16:15 150301001 AIK IBF - Bele Barkarby IF IBF (B) 6 - 2 Daniel Bjerdahl, Mario Mallengren Ulriksdalshallen
2020-09-27 17:30 150301003 Bele Barkarby IF IBF (C) - Åkersberga IBF (C) 5 - 3 Martin Mårtensson, Thomas Larsson Björkebyhallen
2020-09-30 19:00 150301007 Rotebro IS IBK - Täby FC (A) 2 - 13 Alexander Hellström, Fredrik Hallenberg Rotebrohallen (Nya)
2020-10-03 15:30 150301008 Älvsjö AIK IBF - AIK IBF 8 - 4 Johnny Mikael Claesson, Sebastian Öhman Kämpetorpshallen 2
2020-10-03 15:45 150301011 Väsby AIK - Bele Barkarby IF IBF (C) 2 - 3 Martin Mårtensson, Jan Erik Kristofersson Smedsgärdshallen
2020-10-04 14:15 150301014 Rotebro IS IBK - Järfälla IBK (A) 2 - 4 William Hilmersson, Svedje Ohlson Rotebrohallen (Nya)
2020-10-04 20:00 150301013 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK (A) 3 - 4 Lars Samuelsson, Peter Lassfolk K-Rauta Arena
2020-10-07 19:40 150301009 Bele Barkarby IF IBF (B) - Åkersberga IBF (C) 3 - 1 Imtiaz Karim, Fredrik Hallenberg Björkebyhallen
2020-10-09 18:45 150301010 Väsby IBK (A) - Rosersberg Arlanda IBK 6 - 3 Jan Erik Kristofersson, Fabian Fahimi Vilundahallen
2020-10-10 10:15 150301021 Hässelby SK IBK (A) - Järfälla IBK (A) 2 - 5 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Hässelbyhallen
2020-10-10 15:00 150301020 Djurgårdens IF IBS - Rotebro IS IBK 5 - 1 Alexander Löfgren, Johnn Wahlgren Hjorthagshallen
2020-10-10 16:15 150301016 Älvsjö AIK IBF - Väsby IBK (A) 4 - 2 Alexander Rosén, Mats Andersson Kämpetorpshallen 2
2020-10-11 12:00 150301017 Bele Barkarby IF IBF (B) - Väsby AIK 1 - 1 Thomas Josbrink, William Hilmersson Björkebyhallen
2020-10-11 13:45 150301015 AIK IBF - Åkersberga IBF (C) 9 - 4 Sadjad Nima, Alexander Hellström Ulriksdalshallen
2020-11-14 15:00 150301019 Bele Barkarby IF IBF (C) - Täby FC (A) Viksjö Sporthall
2020-10-14 19:00 150301023 Väsby AIK - Åkersberga IBF (C) 3 - 3 Fredrik Hallenberg, Fredrik Nensén Väsby skolan
2020-10-15 20:00 150301027 Järfälla IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (C) 4 - 4 Johan Nima, Fredrik Hallenberg Kallhälls sporthall
2020-10-18 11:30 150301026 Rotebro IS IBK - Rosersberg Arlanda IBK 0 - 6 Lisa Dahl, Filippa Ekman Rotebrohallen (Nya)
2020-10-18 12:00 150301025 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 4 - 4 Fredrik Hallenberg, Simon Åbom K-Rauta Arena
2020-10-18 17:45 150301028 Hässelby SK IBK (A) - Djurgårdens IF IBS 4 - 1 Sam Varahram, Johan Nima Hässelbyhallen
2020-10-23 18:45 150301022 Väsby IBK (A) - AIK IBF 9 - 2 Jan Erik Kristofersson, Thomas Larsson Vilundahallen
2020-10-24 12:00 150301034 Rosersberg Arlanda IBK - Hässelby SK IBK (A) 5 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Arne Brovig Ekilla Sporthall
2020-10-24 17:45 150301032 Älvsjö AIK IBF - Rotebro IS IBK 10 - 1 Zana Guzel, Osama Abaied Kämpetorpshallen 1
2020-10-24 18:45 150301031 Åkersberga IBF (C) - Täby FC (A) 4 - 3 Lars Reuterhagen, Johan Nima Åkersberga Sporthall A
2020-10-25 15:45 150301029 AIK IBF - Väsby AIK 6 - 1 Wilmer Jonsson, Lukas Jellnor Ulriksdalshallen
2020-10-25 17:15 150301035 Bele Barkarby IF IBF (C) - Djurgårdens IF IBS 2 - 2 Lars Sundlöf, Ricky Bagge Björkebyhallen
2020-11-04 19:40 150301033 Bele Barkarby IF IBF (B) - Järfälla IBK (A) Björkebyhallen
2020-11-07 16:30 150301040 Hässelby SK IBK (A) - Älvsjö AIK IBF Hässelbyhallen
2020-11-07 18:15 150301041 Djurgårdens IF IBS - Bele Barkarby IF IBF (B) Hjorthagshallen
2020-11-08 12:30 150301039 Järfälla IBK (A) - Åkersberga IBF (C) Viksjö Sporthall
2020-11-08 13:30 150301038 Rotebro IS IBK - Väsby IBK (A) Rotebrohallen (Nya)
2020-11-08 15:30 150301042 Bele Barkarby IF IBF (C) - Rosersberg Arlanda IBK Björkebyhallen
2020-11-21 11:00 150301037 Täby FC (A) - Väsby AIK K-Rauta Arena
2020-11-08 17:30 150301043 AIK IBF - Täby FC (A) Ulriksdalshallen
2020-11-14 11:15 150301046 Väsby IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) Smedsgärdshallen
2020-11-14 15:45 150301045 Väsby AIK - Järfälla IBK (A) Väsby skolan
2020-11-15 12:15 150301047 Åkersberga IBF (C) - Djurgårdens IF IBS Åkersberga Sporthall A
2020-11-16 19:30 150301048 Älvsjö AIK IBF - Bele Barkarby IF IBF (C) Björkebyhallen
2020-11-20 19:30 150301049 Bele Barkarby IF IBF (B) - Rosersberg Arlanda IBK Ekilla Sporthall
2020-11-21 11:00 150301050 Rotebro IS IBK - AIK IBF Rotebrohallen (Nya)
2020-11-21 17:45 150301055 Rosersberg Arlanda IBK - Åkersberga IBF (C) Ekilla Sporthall
2020-11-22 17:30 150301053 Djurgårdens IF IBS - Väsby AIK Engelbrektshallen
2020-11-22 18:30 150301051 Järfälla IBK (A) - Täby FC (A) Viksjö Sporthall
2020-11-22 20:00 150301054 Bele Barkarby IF IBF (C) - Väsby IBK (A) Viksjö Sporthall
2020-11-25 19:35 150301056 Bele Barkarby IF IBF (B) - Älvsjö AIK IBF Björkebyhallen
2020-11-27 19:30 150301061 Väsby AIK - Rosersberg Arlanda IBK Smedsgärdshallen
2020-11-28 18:15 150301062 Väsby IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) Smedsgärdshallen
2020-11-29 11:30 150301059 Täby FC (A) - Djurgårdens IF IBS K-Rauta Arena
2020-11-29 13:30 150301057 AIK IBF - Järfälla IBK (A) Tallbackaskolan
2020-11-29 13:45 150301063 Åkersberga IBF (C) - Älvsjö AIK IBF Åkersberga Sporthall A
2020-11-29 14:30 150301058 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK (A) Rotebrohallen (Nya)
2020-12-04 19:30 150301067 Rosersberg Arlanda IBK - Täby FC (A) Ekilla Sporthall
2020-12-05 09:00 150301069 Älvsjö AIK IBF - Väsby AIK Kämpetorpshallen 2
2020-12-05 10:00 150301065 Djurgårdens IF IBS - Järfälla IBK (A) Telefonplanshallen
2020-12-05 16:00 150301066 Bele Barkarby IF IBF (C) - Rotebro IS IBK Björkebyhallen
2020-12-06 15:30 150301064 Hässelby SK IBK (A) - AIK IBF Hässelbyhallen
2020-12-06 18:00 150301070 Åkersberga IBF (C) - Väsby IBK (A) Åkersberga Sporthall A
2020-12-09 19:05 150301071 AIK IBF - Djurgårdens IF IBS Ulriksdalshallen
2020-12-12 10:30 150301077 Väsby AIK - Väsby IBK (A) Smedsgärdshallen
2020-12-13 13:00 150301074 Rotebro IS IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) Töjnahallen
2020-12-13 15:45 150301073 Järfälla IBK (A) - Rosersberg Arlanda IBK Viksjö Sporthall
2020-12-13 16:15 150301075 Täby FC (A) - Älvsjö AIK IBF Grindtorpshallen
2020-12-19 11:15 150301072 Hässelby SK IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (C) Hässelbyhallen
2020-11-06 19:30 150301079 Rosersberg Arlanda IBK - Djurgårdens IF IBS Thomas Larsson, Anders Haag Ekilla Sporthall
2020-12-10 20:00 150301081 Älvsjö AIK IBF - Järfälla IBK (A) Kallhälls sporthall
2021-01-10 11:00 150301078 Bele Barkarby IF IBF (C) - AIK IBF Björkebyhallen
2021-01-10 12:45 150301082 Åkersberga IBF (C) - Rotebro IS IBK Åkersberga Sporthall A
2021-01-10 16:30 150301083 Väsby IBK (A) - Täby FC (A) Smedsgärdshallen
2021-01-10 18:30 150301080 Bele Barkarby IF IBF (B) - Hässelby SK IBK (A) Björkebyhallen
2021-01-16 14:45 150301087 Djurgårdens IF IBS - Älvsjö AIK IBF Hjorthagshallen
2021-01-17 12:00 150301090 Rotebro IS IBK - Väsby AIK Rotebrohallen (Nya)
2021-01-17 12:45 150301085 AIK IBF - Rosersberg Arlanda IBK Ulriksdalshallen
2021-01-17 13:30 150301089 Järfälla IBK (A) - Väsby IBK (A) Viksjö Sporthall
2021-01-17 17:00 150301088 Hässelby SK IBK (A) - Åkersberga IBF (C) Hässelbyhallen
2021-01-19 17:15 150301086 Bele Barkarby IF IBF (C) - Bele Barkarby IF IBF (B) Jakobsbergs Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Älvsjö AIK IBF 4 4 0 0 25-9 16 12
2. Väsby IBK (A) 4 3 0 1 27-10 17 9
3. AIK IBF 5 3 0 2 27-24 3 9
4. Hässelby SK IBK (A) 5 3 0 2 15-15 0 9
5. Bele Barkarby IF IBF (C) 4 2 2 0 14-11 3 8
6. Järfälla IBK (A) 3 2 1 0 13-8 5 7
7. Rosersberg Arlanda IBK 4 2 0 2 16-12 4 6
8. Bele Barkarby IF IBF (B) 4 1 2 1 10-12 -2 5
9. Täby FC (A) 4 1 1 2 23-14 9 4
10. Åkersberga IBF (C) 5 1 1 3 15-23 -8 4
11. Djurgårdens IF IBS 4 1 1 2 9-17 -8 4
12. Väsby AIK 5 0 2 3 8-15 -7 2
13. Rotebro IS IBK 5 0 0 5 6-38 -32 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Mörkröd Medelsvår Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-26 15:30 150303001 Älvsjö AIK IBF - Örby IS 3 - 6 Alva Olson, Hanna Woxmark Kämpetorpshallen 2
2020-09-26 16:30 150303003 Huddinge IBS - Nynäshamns IBK 10 - 4 Heimo Lyly, My Källström Lyly Tomtbergahallen
2020-09-27 18:15 150303006 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (B) 2 - 4 Shabbir Ahmed, Imtiaz Karim Hässelbyhallen
2020-09-30 20:00 150303007 Sköndals IK - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 3 Hampus Viking, Mikael Ferneback Skarpnäckshallen
2020-10-03 12:15 150303010 Väsby IBK (B) - FBI Tullinge 4 - 2 Jan Lingemark, Jan Erik Kristofersson Smedsgärdshallen
2020-10-03 16:00 150303009 Nynäshamns IBK - Örby IS 8 - 0 Mauricio Castillo, Tommy Egman Kvarnängshallen
2020-10-04 13:30 150303011 Vendelsö IK - Huddinge IBS 4 - 4 Didrik Axen, Wilmer Axén Lyckeby Sporthall
2020-10-04 15:15 150303014 Sköndals IK - Hässelby SK IBK (B) 2 - 3 Alexander Rosén, Anthon Rosén Sköndalshallen
2020-10-06 20:15 150303019 Huddinge IBS - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 3 Max Hellström, Mikael Ferneback Tomtbergahallen
2020-10-10 12:45 150303017 Örby IS - Vendelsö IK 2 - 7 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Högdalshallen
2020-10-10 16:30 150303015 Älvsjö AIK IBF - Nynäshamns IBK 1 - 6 Petra Dynesius, Daniel Bjerdahl Kämpetorpshallen 1
2020-10-11 18:15 150303018 FBI Tullinge - Täby FC (B) 1 - 4 Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Tullingehallen
2020-10-18 15:15 150303027 Hässelby SK IBK (B) - Huddinge IBS 2 - 2 Johan Nima, Sam Varahram Hässelbyhallen
2020-10-19 20:45 150303023 Vendelsö IK - Nynäshamns IBK 7 - 5 Imtiaz Karim, Peter Lassfolk Lyckeby Sporthall
2020-10-25 11:00 150303025 Tyresö Trollbäcken IBK - Örby IS 4 - 1 Sadjad Nima, Johan Hessing Strandhallen - Tyresö
2020-12-06 16:30 150303026 Sköndals IK - FBI Tullinge Sköndalshallen
2020-12-19 17:00 150303022 Väsby IBK (B) - Älvsjö AIK IBF Smedsgärdshallen
2020-10-24 11:00 150303030 Väsby IBK (B) - Täby FC (B) 9 - 4 Anders Haag, Thomas Larsson Smedsgärdshallen
2020-10-24 16:30 150303029 Älvsjö AIK IBF - Vendelsö IK 1 - 4 Zana Guzel, Osama Abaied Kämpetorpshallen 1
2020-10-24 17:30 150303033 Örby IS - Hässelby SK IBK (B) 4 - 7 Vilhelm Nordström, Christian Berger Kämpetorpshallen 2
2020-10-24 18:15 150303031 Nynäshamns IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 4 Sadjad Nima, Johan Hessing Kvarnängshallen
2020-11-03 20:15 150303042 Huddinge IBS - FBI Tullinge Tobias Jansson, Mikael Ferneback Tomtbergahallen
2020-11-04 20:10 150303038 Sköndals IK - Väsby IBK (B) William Albrecht, Max Hellström Skarpnäckshallen
2020-11-07 15:15 150303036 Täby FC (B) - Älvsjö AIK IBF K-Rauta Arena
2020-11-08 12:45 150303037 Tyresö Trollbäcken IBK - Vendelsö IK Tyresöhallen
2020-11-08 14:30 150303039 Hässelby SK IBK (B) - Nynäshamns IBK Hässelbyhallen
2020-11-14 13:30 150303049 Örby IS - FBI Tullinge Högdalshallen
2020-11-15 13:45 150303045 Vendelsö IK - Hässelby SK IBK (B) Lyckeby Sporthall
2020-11-15 14:00 150303043 Älvsjö AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK Västertorpshallen
2020-11-15 16:30 150303044 Täby FC (B) - Sköndals IK K-Rauta Arena
2020-11-20 18:45 150303054 Huddinge IBS - Väsby IBK (B) Tomtbergahallen
2020-11-21 11:00 150303050 Älvsjö AIK IBF - Sköndals IK Kämpetorpshallen 2
2020-11-21 15:00 150303055 FBI Tullinge - Nynäshamns IBK Tullingehallen
2020-11-22 18:00 150303051 Hässelby SK IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK Hässelbyhallen
2020-11-02 20:30 150303061 Vendelsö IK - FBI Tullinge Jonas Jatko, Niklas Lundberg Lyckeby Sporthall
2020-11-28 11:15 150303062 Väsby IBK (B) - Örby IS Smedsgärdshallen
2020-11-28 12:45 150303060 Täby FC (B) - Huddinge IBS K-Rauta Arena
2020-11-28 17:15 150303057 Älvsjö AIK IBF - Hässelby SK IBK (B) Kämpetorpshallen 1
2020-12-01 20:15 150303066 Huddinge IBS - Sköndals IK Tomtbergahallen
2020-12-05 10:30 150303068 Örby IS - Täby FC (B) Kämpetorpshallen 1
2020-12-05 16:00 150303067 FBI Tullinge - Tyresö Trollbäcken IBK Tullingehallen
2020-12-05 18:45 150303070 Nynäshamns IBK - Väsby IBK (B) Kvarnängshallen
2020-12-06 18:30 150303076 Täby FC (B) - Nynäshamns IBK Grindtorpshallen
2020-12-13 13:30 150303074 Sköndals IK - Örby IS Sköndalshallen
2020-12-13 13:30 150303077 Vendelsö IK - Väsby IBK (B) Lyckeby Sporthall
2020-12-13 19:00 150303073 Hässelby SK IBK (B) - FBI Tullinge Grimstahallen
2021-01-09 11:15 150303082 Nynäshamns IBK - Sköndals IK Kvarnängshallen
2021-01-09 13:30 150303083 Väsby IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK Smedsgärdshallen
2021-01-10 10:30 150303078 Huddinge IBS - Älvsjö AIK IBF Glömstahallen
2021-01-10 13:00 150303084 Vendelsö IK - Täby FC (B) Lyckeby Sporthall
2021-01-12 20:15 150303086 Huddinge IBS - Örby IS Tomtbergahallen
2021-01-17 10:00 150303085 Älvsjö AIK IBF - FBI Tullinge Västertorpshallen
2021-01-17 17:00 150303091 Tyresö Trollbäcken IBK - Täby FC (B) Strandhallen - Tyresö
2021-01-17 19:00 150303090 Sköndals IK - Vendelsö IK Sköndalshallen
2021-01-17 19:30 150303089 Hässelby SK IBK (B) - Väsby IBK (B) Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vendelsö IK 4 3 1 0 22-12 10 10
2. Nynäshamns IBK 5 3 0 2 29-22 7 9
3. Huddinge IBS 4 2 2 0 20-13 7 8
4. Hässelby SK IBK (B) 4 2 1 1 14-12 2 7
5. Väsby IBK (B) 2 2 0 0 13-6 7 6
6. Tyresö Trollbäcken IBK 4 2 0 2 14-13 1 6
7. Täby FC (B) 3 2 0 1 12-12 0 6
8. Örby IS 5 1 0 4 13-29 -16 3
9. Sköndals IK 2 0 0 2 4-6 -2 0
10. FBI Tullinge 2 0 0 2 3-8 -5 0
11. Älvsjö AIK IBF 3 0 0 3 5-16 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis