Pojkar Udda serier Röd nivå (2022/23)

Gruppspel
Pantamera P Div. 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-30 11:30 193101003 Team Thorengruppen U SK/P07 - IBF Dalen 3 - 3 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Thoren Arena
2022-10-30 13:30 193101001 Spöland Vännäs IF - Röbäcks IF 3 - 3 , Erik Hörnros Hammarhallen Vännäs
2022-10-30 14:00 193101002 Sandåkerns SK - Sävar IK/Täfteå IK 3 - 0 Juni Söderqvist, Adrian Vidmark Vildmannahallen
2022-11-13 13:00 193101004 Röbäcks IF - Sandåkerns SK 4 - 4 Herman Njaita, Robert Segerstedt Elofssonhallen
2022-11-13 14:30 193101006 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen 4 - 7 Maud Mukkala, Rickard Strömgren Hammarhallen Vännäs
2022-11-25 193101005 Sävar IK/Täfteå IK - Team Thorengruppen U SK/P07 6 - 3 Sävaråhallen
2022-11-20 09:20 193101008 Team Thorengruppen U SK/P07 - Röbäcks IF 5 - 4 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Vildmannahallen
2022-11-20 10:30 193101009 Sandåkerns SK - Spöland Vännäs IF 1 - 3 , Kevin Neemé Midgårdshallen
2022-11-20 11:30 193101007 IBF Dalen - Sävar IK/Täfteå IK 2 - 0 , Kevin Neemé Midgårdshallen
2022-12-03 11:30 193101011 Team Thorengruppen U SK/P07 - Sandåkerns SK 2 - 2 , Jimmie Nilsson Thoren Arena
2022-12-03 14:30 193101010 IBF Dalen - Röbäcks IF 3 - 2 , Ville Hedsberg Musköten 2
2023-02-11 193101012 Spöland Vännäs IF - Sävar IK/Täfteå IK 7 - 6 Hammarhallen Vännäs
2022-12-18 11:30 193101014 IBF Dalen - Sandåkerns SK 3 - 1 , Herman Njaita Musköten 1
2023-01-21 193101015 Team Thorengruppen U SK/P07 - Spöland Vännäs IF 6 - 4 Thoren Arena
2023-02-01 19:20 193101013 Sävar IK/Täfteå IK - Röbäcks IF 4 - 5 Mats Lodesjö, Mikael Lodesjö Sävaråhallen
2023-01-14 11:30 193101018 IBF Dalen - Team Thorengruppen U SK/P07 2 - 4 , Erik Hörnros Musköten 2
2023-01-14 14:30 193101016 Röbäcks IF - Spöland Vännäs IF 2 - 2 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Elofssonhallen
2023-01-14 16:15 193101017 Sävar IK/Täfteå IK - Sandåkerns SK 2 - 1 , Niklas Wedin Midgårdshallen
2023-02-04 11:30 193101021 IBF Dalen - Spöland Vännäs IF 3 - 3 Robert Segerstedt, Rolf Svanold Musköten 2
2023-02-04 12:30 193101019 Sandåkerns SK - Röbäcks IF 7 - 1 Robert Segerstedt, Rolf Svanold Musköten 2
2023-03-05 193101020 Team Thorengruppen U SK/P07 - Sävar IK/Täfteå IK 4 - 3 Thoren Arena
2023-02-07 20:00 193101024 Spöland Vännäs IF - Sandåkerns SK 3 - 5 Mats Lodesjö, Mikael Lodesjö Hammarhallen Vännäs
2023-02-11 11:20 193101023 Röbäcks IF - Team Thorengruppen U SK/P07 , Marcus Lineruth Elofssonhallen
2023-02-12 11:30 193101022 Sävar IK/Täfteå IK - IBF Dalen 4 - 1 Björn Glad, Robert Segerstedt Sävaråhallen
2022-10-28 193101027 Sävar IK/Täfteå IK - Spöland Vännäs IF 5 - 3 Sävaråhallen
2023-02-24 18:30 193101025 Röbäcks IF - IBF Dalen 0 - 5 Mattias Karlsson, Rickard Strömgren Elofssonhallen
2023-02-25 12:30 193101026 Sandåkerns SK - Team Thorengruppen U SK/P07 1 - 3 Robert Segerstedt, Elin Wirtala Vildmannahallen
2022-10-13 193101030 Spöland Vännäs IF - Team Thorengruppen U SK/P07 3 - 14 Hammarhallen Vännäs
2023-03-18 11:30 193101029 Sandåkerns SK - IBF Dalen 5 - 3 Arvid Larsson, Herman Njaita Musköten 2
2023-03-18 13:30 193101028 Röbäcks IF - Sävar IK/Täfteå IK 7 - 4 Daniel Johannesson, Maud Mukkala Elofssonhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Team Thorengruppen U SK/ P07 9 6 2 1 44-28 16 20
2. IBF Dalen 10 5 2 3 32-26 6 17
3. Sandåkerns SK 10 4 2 4 30-24 6 14
4. Sävar IK/ Täfteå IK 10 4 0 6 34-36 -2 12
5. Röbäcks IF 9 2 3 4 28-37 -9 9
6. Spöland Vännäs IF 10 2 3 5 35-52 -17 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 1 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-11-05 14:30 193151002 Gamla Stan IBK /Svart P09 - Skellefteå IBS P08 14 - 4 Jonas Fahlman, Tim Åhlund Eddahallen
2022-11-13 15:00 193151003 Gamla Stan IBK /Svart P08 - Gamla Stan IBK /Svart P09 4 - 6 Jonas Fahlman, Rigmor Berglund Balderhallen A
2022-11-19 11:00 193151005 Gamla Stan IBK /Svart P08 - Skellefteå IBS P08 6 - 6 Joakim Broman, Mikke Ejrevi Balderhallen B
2022-12-03 13:30 193151008 Skellefteå IBS P08 - Gamla Stan IBK /Svart P09 5 - 4 , Maxim Khamrakulov Balderhallen A
2022-12-17 15:00 193151009 Gamla Stan IBK /Svart P09 - Gamla Stan IBK /Svart P08 5 - 2 Tim Åhlund, Johan Granström Balderhallen B
2023-01-14 11:00 193151011 Skellefteå IBS P08 - Gamla Stan IBK /Svart P08 3 - 6 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Balderhallen B
2023-01-28 11:00 193151014 Gamla Stan IBK /Svart P09 - Skellefteå IBS P08 6 - 5 Jens Marklund, Elliot Tunebro Balderhallen B
2023-04-25 19:00 193151015 Gamla Stan IBK /Svart P08 - Gamla Stan IBK /Svart P09 11 - 1 Joakim Broman, Johan Granström Lejonströmshallen
2023-02-11 15:00 193151017 Gamla Stan IBK /Svart P08 - Skellefteå IBS P08 4 - 4 Joakim Broman, Tim Åhlund Eddahallen
2023-02-25 15:00 193151020 Skellefteå IBS P08 - Gamla Stan IBK /Svart P09 2 - 5 Simon Blom, Rigmor Berglund Balderhallen B
2023-03-15 19:00   Uppskj. 193151021 Gamla Stan IBK /Svart P09 - Gamla Stan IBK /Svart P08 Uppskj. Balderhallen B
2023-03-18 14:00 193151023 Skellefteå IBS P08 - Gamla Stan IBK /Svart P08 3 - 3 Joakim Broman, Johan Granström Balderhallen B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gamla Stan IBK / Svart P09 7 5 0 2 41-33 8 15
2. Gamla Stan IBK / Svart P08 7 2 3 2 36-28 8 9
3. Skellefteå IBS P08 8 1 3 4 32-48 -16 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 11
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-29 11:30 193111001 Röbäcks IF/Tegs SK IBF - Sävar IK 5 - 4 , Leo Lundgren Elofssonhallen
2022-10-29 11:30 193111003 Holmsund City IBC/P10 - IBF Dalen/Vit 2 - 5 Oscar Larsson, Viktor Sandström Storsjöhallen
2022-10-29 12:00 193111002 Täfteå IK - Holmsund City IBC 3 - 16 , Thanasis Provatas Täftehallen
2022-11-12 11:30 193111004 Sävar IK - Täfteå IK 9 - 2 Viktoria Glad, Jennifer Lindberg Viklund Sävaråhallen
2022-11-12 12:30 193111006 Röbäcks IF/Tegs SK IBF - IBF Dalen/Vit 4 - 3 Klas Höglund, Malou Nilsson Hallin Elofssonhallen
2022-11-14 19:30 193111005 Holmsund City IBC - Holmsund City IBC/P10 6 - 1 Robert Segerstedt, Rolf Svanold Storsjöhallen
2022-11-19 11:00 193111009 Täfteå IK - Röbäcks IF/Tegs SK IBF 1 - 7 , Thanasis Provatas Täftehallen
2022-11-19 14:00 193111008 Holmsund City IBC/P10 - Sävar IK 6 - 7 , Robert Segerstedt Storsjöhallen
2022-11-19 14:30 193111007 IBF Dalen/Vit - Holmsund City IBC 4 - 1 Mattias Karlsson, Klas Höglund Musköten 2
2022-12-03 11:30 193111011 Holmsund City IBC/P10 - Täfteå IK 8 - 2 , Robert Segerstedt Storsjöhallen
2022-12-03 12:30 193111012 Röbäcks IF/Tegs SK IBF - Holmsund City IBC 9 - 0 , Lasse Ekesryd Elofssonhallen
2022-12-04 15:00 193111010 IBF Dalen/Vit - Sävar IK 9 - 1 , Kevin Neemé Musköten 1
2022-12-17 11:30 193111015 Holmsund City IBC/P10 - Röbäcks IF/Tegs SK IBF 3 - 4 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Storsjöhallen
2022-12-18 12:30 193111013 Holmsund City IBC - Sävar IK 6 - 3 Erik Kram, Micael Ljung Storsjöhallen
2023-02-04 13:30 193111014 IBF Dalen/Vit - Täfteå IK 5 - 2 , Leo Lundgren Musköten 2
2023-01-14 11:30 193111017 Holmsund City IBC - Täfteå IK 10 - 1 , Robert Segerstedt Storsjöhallen
2023-01-14 12:30 193111018 IBF Dalen/Vit - Holmsund City IBC/P10 3 - 3 , Erik Hörnros Musköten 2
2023-01-14 14:15 193111016 Sävar IK - Röbäcks IF/Tegs SK IBF 3 - 8 , Niklas Wedin Midgårdshallen
2023-01-28 15:30 193111021 IBF Dalen/Vit - Röbäcks IF/Tegs SK IBF 9 - 2 Elin Wirtala, Sanna Åslin Musköten 2
2023-01-29 12:15 193111019 Täfteå IK - Sävar IK 6 - 10 Maja Edqvist, Jennifer Lindberg Viklund Täftehallen
2023-02-04 11:30 193111020 Holmsund City IBC/P10 - Holmsund City IBC 5 - 0 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Storsjöhallen
2023-02-12 13:00 193111022 Holmsund City IBC - IBF Dalen/Vit 2 - 4 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Storsjöhallen
2023-02-12 13:30 193111023 Sävar IK - Holmsund City IBC/P10 6 - 4 Robert Segerstedt, Viktoria Glad Sävaråhallen
2023-03-23 19:10 193111024 Röbäcks IF/Tegs SK IBF - Täfteå IK 11 - 2 , Thomas Jonsson Täftehallen
2023-02-25 14:00 193111026 Täfteå IK - Holmsund City IBC/P10 4 - 3 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Täftehallen
2023-02-26 11:30 193111027 Holmsund City IBC - Röbäcks IF/Tegs SK IBF 5 - 4 Louise Ramebäck, Elin Wirtala Storsjöhallen
2023-02-26 14:30 193111025 Sävar IK - IBF Dalen/Vit 2 - 5 Björn Glad, Viktoria Glad Sävaråhallen
2023-03-19 11:00 193111029 Täfteå IK - IBF Dalen/Vit 2 - 13 , Peter Saari Täftehallen
2023-03-19 12:30 193111028 Sävar IK - Holmsund City IBC 2 - 7 , Peter Saari Sävaråhallen
2023-03-19 12:30 193111030 Röbäcks IF/Tegs SK IBF - Holmsund City IBC/P10 6 - 3 Mats Lodesjö, Herman Njaita Elofssonhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen/ Vit 10 8 1 1 60-21 39 25
2. Röbäcks IF/ Tegs SK IBF 10 8 0 2 60-33 27 24
3. Holmsund City IBC 10 6 0 4 53-36 17 18
4. Sävar IK 10 4 0 6 47-58 -11 12
5. Holmsund City IBC/ P10 10 2 1 7 38-43 -5 7
6. Täfteå IK 10 1 0 9 25-92 -67 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 13
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-29 12:30 193113001 Tegs SK IBF/Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF/Vit 6 - 5 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Jubileumshallen Teg
2022-10-30 10:30 193113002 Hörnefors IF - Team Thorengruppen SK/1 5 - 7 , Mathias Bergsdorf Bråvallahallen
2022-10-30 10:30 193113003 Sävar IK /P10 - IBF Dalen/Svart 1 - 1 , Lasse Ekesryd Sävaråhallen
2022-11-13 11:30 193113004 Gimonäs Umeå IF/Vit - Hörnefors IF 5 - 7 , Rolf Svanold Sjöfruhallen
2022-11-13 13:15 193113006 Tegs SK IBF/Röbäcks IF - IBF Dalen/Svart 3 - 0 , Micael Ljung Jubileumshallen Teg
2022-11-13 13:30 193113005 Team Thorengruppen SK/1 - Sävar IK /P10 6 - 3 , Rolf Svanold Thoren Arena
2022-11-19 13:30 193113008 Sävar IK /P10 - Gimonäs Umeå IF/Vit 4 - 5 , Thanasis Provatas Sävaråhallen
2022-11-20 11:30 193113007 IBF Dalen/Svart - Team Thorengruppen SK/1 4 - 6 Björn Glad, Robert Segerstedt Musköten 2
2022-11-20 13:45 193113009 Hörnefors IF - Tegs SK IBF/Röbäcks IF 1 - 13 , Matilda Karlsson Bråvallahallen
2022-12-03 12:30 193113010 IBF Dalen/Svart - Gimonäs Umeå IF/Vit 4 - 6 Micael Ljung, Thor Schönfeldt Musköten 2
2022-12-03 15:15 193113011 Sävar IK /P10 - Hörnefors IF 8 - 2 Björn Glad, Viktoria Glad Sävaråhallen
2022-12-04 16:00 193113012 Tegs SK IBF/Röbäcks IF - Team Thorengruppen SK/1 3 - 4 , Micael Ljung Jubileumshallen Teg
2022-12-17 10:10 193113013 Team Thorengruppen SK/1 - Gimonäs Umeå IF/Vit Sanna Åslin, Robert Segerstedt Thoren Arena
2022-12-17 11:30 193113014 IBF Dalen/Svart - Hörnefors IF 6 - 5 Robert Segerstedt, Thor Schönfeldt Musköten 2
2022-12-17 13:30 193113015 Sävar IK /P10 - Tegs SK IBF/Röbäcks IF 3 - 4 Björn Glad, Viktoria Glad Sävaråhallen
2023-01-14 14:30 193113017 Team Thorengruppen SK/1 - Hörnefors IF 7 - 2 , Daniel Johannesson Umeå Energi Arena Öst
2023-01-15 13:30 193113016 Gimonäs Umeå IF/Vit - Tegs SK IBF/Röbäcks IF 5 - 5 , Daniel Johannesson Sjöfruhallen
2023-01-15 13:30 193113018 IBF Dalen/Svart - Sävar IK /P10 4 - 4 , Erik Hörnros Musköten 1
2023-01-28 12:30 193113019 Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IF/Vit 1 - 8 Mattias Karlsson, Roger Karlsson Bråvallahallen
2023-02-04 12:30 193113020 Sävar IK /P10 - Team Thorengruppen SK/1 5 - 5 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Sävaråhallen
2023-02-05 13:30 193113021 IBF Dalen/Svart - Tegs SK IBF/Röbäcks IF 7 - 4 , Jöns Redin Musköten 2
2023-02-11 16:00 193113023 Gimonäs Umeå IF/Vit - Sävar IK /P10 5 - 3 , Thanasis Provatas Sjöfruhallen
2023-02-12 12:30 193113024 Tegs SK IBF/Röbäcks IF - Hörnefors IF 12 - 2 Thanasis Provatas, Elias Norén Jubileumshallen Teg
2023-02-16 18:10 193113022 Team Thorengruppen SK/1 - IBF Dalen/Svart 7 - 4 Leo Lundgren, Arvid Johansson Jubileumshallen Teg
2023-02-25 11:30 193113025 Gimonäs Umeå IF/Vit - IBF Dalen/Svart 2 - 4 Pontus Andersson, Otto Rylander Midgårdshallen
2023-02-26 12:30 193113027 Team Thorengruppen SK/1 - Tegs SK IBF/Röbäcks IF 3 - 2 Jimmie Nilsson, Thanasis Provatas Thoren Arena
2023-02-26 15:00 193113026 Hörnefors IF - Sävar IK /P10 2 - 1 , Robert Segerstedt Bråvallahallen
2023-03-18 13:30 193113030 Tegs SK IBF/Röbäcks IF - Sävar IK /P10 5 - 1 Mattias Karlsson, Alvina Mukkala Jubileumshallen Teg
2023-03-18 14:15 193113029 Hörnefors IF - IBF Dalen/Svart 3 - 7 , Rickard Strömgren Bråvallahallen
2023-03-18 14:30 193113028 Gimonäs Umeå IF/Vit - Team Thorengruppen SK/1 5 - 0 Pontus Andersson, Otto Rylander Sjöfruhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Team Thorengruppen SK/ 1 9 7 1 1 45-33 12 22
2. Tegs SK IBF/ Röbäcks IF 10 6 1 3 57-31 26 19
3. Gimonäs Umeå IF/ Vit 9 5 1 3 46-34 12 16
4. IBF Dalen/ Svart 10 4 2 4 41-41 0 14
5. Sävar IK / P10 10 1 3 6 33-39 -6 6
6. Hörnefors IF 10 2 0 8 30-74 -44 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 15
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-29 13:30 193115002 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF/P10 3 - 5 , Juni Söderqvist Midgårdshallen
2022-10-29 15:40 193115003 Team Thorengruppen SK/2 - Vindelns IF 6 - 3 , Robert Segerstedt Jubileumshallen Teg
2022-10-29 16:15 193115001 Sävar IK - Röbäcks IF/Blå 2 - 7 , Thanasis Provatas Sävaråhallen
2022-11-12 11:30 193115004 Röbäcks IF/Blå - Umeå City IBF 4 - 2 Klas Höglund, Malou Nilsson Hallin Elofssonhallen
2022-11-12 14:00 193115005 Gimonäs Umeå IF/P10 - Team Thorengruppen SK/2 3 - 3 Malte Lövgren, Elias Schmidt Sjöfruhallen
2022-11-13 11:30 193115006 Sävar IK - Vindelns IF 6 - 9 Klas Höglund, Viktoria Glad Sävaråhallen
2022-11-19 12:30 193115009 Umeå City IBF - Sävar IK 6 - 6 , Lasse Ekesryd Umeå Energi Arena Väst
2022-11-19 14:30 193115008 Team Thorengruppen SK/2 - Röbäcks IF/Blå 4 - 9 , Daniel Johannesson Thoren Arena
2022-11-20 14:30 193115007 Vindelns IF - Gimonäs Umeå IF/P10 6 - 2 Rickard Strömgren, Sanna Strömgren FC Vindeln
2022-12-03 13:30 193115011 Team Thorengruppen SK/2 - Umeå City IBF Jimmie Nilsson, Elias Schmidt Vildmannahallen
2022-12-04 12:30 193115012 Sävar IK - Gimonäs Umeå IF/P10 3 - 10 , Björn Glad Sävaråhallen
2023-01-28 15:00 193115010 Vindelns IF - Röbäcks IF/Blå 1 - 5 , Robert Segerstedt FC Vindeln
2022-12-17 14:00 193115014 Vindelns IF - Umeå City IBF 6 - 3 , Erik Hörnros FC Vindeln
2022-12-18 11:10 193115015 Team Thorengruppen SK/2 - Sävar IK Lasse Ekesryd, Klas Höglund Thoren Arena
2022-12-18 13:00 193115013 Gimonäs Umeå IF/P10 - Röbäcks IF/Blå 8 - 3 , Thanasis Provatas Midgårdshallen
2023-01-14 11:30 193115016 Röbäcks IF/Blå - Sävar IK 7 - 3 , Arvid Johansson Elofssonhallen
2023-01-14 12:05 193115017 Gimonäs Umeå IF/P10 - Umeå City IBF 10 - 0 , Thanasis Provatas Sjöfruhallen
2023-01-15 12:00 193115018 Vindelns IF - Team Thorengruppen SK/2 6 - 1 Niklas Wedin, Maud Mukkala FC Vindeln
2023-01-28 11:30 193115020 Team Thorengruppen SK/2 - Gimonäs Umeå IF/P10 8 - 1 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Thoren Arena
2023-01-29 11:30 193115019 Umeå City IBF - Röbäcks IF/Blå 2 - 1 , Malte Lövgren Vildmannahallen
2023-01-29 13:00 193115021 Vindelns IF - Sävar IK 7 - 3 Niklas Wedin, Rickard Strömgren FC Vindeln
2023-02-11 15:00 193115022 Gimonäs Umeå IF/P10 - Vindelns IF 4 - 3 , Thanasis Provatas Sjöfruhallen
2023-02-12 14:30 193115024 Sävar IK - Umeå City IBF 6 - 2 Björn Glad, Viktoria Glad Sävaråhallen
2023-02-12 15:30 193115023 Röbäcks IF/Blå - Team Thorengruppen SK/2 4 - 9 Arvid Johansson, Patric Önander Elofssonhallen
2023-02-25 10:30 193115026 Umeå City IBF - Team Thorengruppen SK/2 5 - 6 , Elin Wirtala Vildmannahallen
2023-02-25 12:30 193115027 Gimonäs Umeå IF/P10 - Sävar IK 14 - 2 Pontus Andersson, Otto Rylander Midgårdshallen
2023-02-26 12:30 193115025 Röbäcks IF/Blå - Vindelns IF 3 - 3 Thor Nordendahl, Thor Schönfeldt Elofssonhallen
2023-03-18 11:30 193115029 Umeå City IBF - Vindelns IF 0 - 13 Erik Kram, Linus Viklund Vildmannahallen
2023-03-19 11:30 193115028 Röbäcks IF/Blå - Gimonäs Umeå IF/P10 4 - 2 Mats Lodesjö, Herman Njaita Elofssonhallen
2023-03-19 13:30 193115030 Sävar IK - Team Thorengruppen SK/2 0 - 8 , Peter Saari Sävaråhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gimonäs Umeå IF/ P10 10 6 1 3 59-35 24 19
2. Vindelns IF 10 6 1 3 57-33 24 19
3. Röbäcks IF/ Blå 10 6 1 3 47-36 11 19
4. Team Thorengruppen SK/ 2 8 5 1 2 45-31 14 16
5. Umeå City IBF 9 1 1 7 23-57 -34 4
6. Sävar IK 9 1 1 7 31-70 -39 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-29 15:15 193103001 Sävar IK - Obbola IK 7 - 2 , Thanasis Provatas Sävaråhallen
2022-11-12 13:30 193103004 Obbola IK - Sandåkerns SK/Vit 2 - 4 , Thanasis Provatas Olasjöhallen
2022-11-13 10:30 193103006 Sävar IK - Gimonäs Umeå IF/P08Svart 4 - 1 Klas Höglund, Björn Glad Sävaråhallen
2022-11-19 12:30 193103009 Sandåkerns SK/Vit - Sävar IK 1 - 4 , Erik Hörnros Vildmannahallen
2023-03-13 18:40 193103010 Gimonäs Umeå IF/P08Svart - Obbola IK 5 - 5 Pontus Andersson, Otto Rylander Sjöfruhallen
2022-12-17 12:00 193103014 Gimonäs Umeå IF/P08Svart - Sandåkerns SK/Vit 0 - 2 , Björn Glad Sjöfruhallen
2023-01-14 10:15 193103031 Gimonäs Umeå IF/P08Svart - Sandåkerns SK/Vit 5 - 2 , Thanasis Provatas Sjöfruhallen
2023-01-15 11:30 193103016 Obbola IK - Sävar IK 5 - 12 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Olasjöhallen
2023-01-28 14:30 193103021 Gimonäs Umeå IF/P08Svart - Sävar IK 3 - 5 Arvid Johansson, Patric Önander Sjöfruhallen
2023-02-05 13:30 193103019 Sandåkerns SK/Vit - Obbola IK 3 - 6 Louise Ramebäck, Sanna Åslin Musköten 1
2023-02-12 10:30 193103024 Sävar IK - Sandåkerns SK/Vit 0 - 1 Björn Glad, Robert Segerstedt Sävaråhallen
2023-02-12 11:30 193103032 Obbola IK - Gimonäs Umeå IF/P08Svart 4 - 4 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Olasjöhallen
2023-02-25 14:30 193103025 Obbola IK - Gimonäs Umeå IF/P08Svart 7 - 2 Mattias Karlsson, Roger Karlsson Olasjöhallen
2023-02-26 15:15 193103033 Sandåkerns SK/Vit - Sävar IK 1 - 2 Thor Nordendahl, Thor Schönfeldt Musköten 2
2023-03-18 12:30 193103034 Sävar IK - Obbola IK 1 - 6 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Sävaråhallen
2023-03-19 11:30 193103029 Sandåkerns SK/Vit - Gimonäs Umeå IF/P08Svart 4 - 2 Pontus Andersson, Otto Rylander Musköten 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sävar IK 8 6 0 2 35-20 15 18
2. Sandåkerns SK/ Vit 8 4 0 4 18-21 -3 12
3. Obbola IK 8 3 2 3 37-38 -1 11
4. Gimonäs Umeå IF/ P08Svart 8 1 2 5 22-33 -11 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 3 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-11-05 13:30 193153002 Skellefteå IBK P10 - Skellefteå IBK/Svart P09 0 - 13 Jonas Fahlman, Tim Åhlund Eddahallen
2022-11-05 14:15 193153001 FBC Moröbacke P08 - Skellefteå IBS P09 6 - 5 Joakim Broman, Per Andersson Balderhallen B
2022-11-25 17:00 193153003 Gamla Stan IBK /Gul P09 - Kågedalens AIF P09-10 8 - 2 Jonas Fahlman, Rigmor Berglund Lejonströmshallen
2022-11-12 11:00 193153005 Skellefteå IBK/Svart P09 - Gamla Stan IBK /Gul P09 3 - 5 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Eddahallen
2022-11-13 14:00 193153004 Skellefteå IBS P09 - Skellefteå IBK P10 Jonas Fahlman, Rigmor Berglund Balderhallen A
2022-11-13 15:00 193153006 FBC Moröbacke P08 - Kågedalens AIF P09-10 1 - 5 Joakim Broman, Johan Granström Florahallen
2022-11-20 13:00 193153007 Kågedalens AIF P09-10 - Skellefteå IBK/Svart P09 4 - 4 , Jonas Fahlman Eddahallen
2022-11-20 14:00 193153008 Gamla Stan IBK /Gul P09 - Skellefteå IBS P09 5 - 0 Maxim Khamrakulov, Joakim Broman Balderhallen A
2022-11-20 14:00 193153009 Skellefteå IBK P10 - FBC Moröbacke P08 1 - 11 , Jonas Fahlman Eddahallen
2022-12-04 14:00 193153011 Gamla Stan IBK /Gul P09 - Skellefteå IBK P10 5 - 2 Joakim Broman, Johan Granström Balderhallen B
2022-12-04 15:00 193153010 Kågedalens AIF P09-10 - Skellefteå IBS P09 , Jonas Fahlman Morö Backe A
2023-02-09 19:10 193153012 FBC Moröbacke P08 - Skellefteå IBK/Svart P09 6 - 5 Jens Marklund, Maxim Khamrakulov Morö Backe A
2022-12-18 11:15 193153015 Gamla Stan IBK /Gul P09 - FBC Moröbacke P08 7 - 5 Johan Granström, Gustav Johansson Balderhallen A
2022-12-18 14:15 193153013 Skellefteå IBK/Svart P09 - Skellefteå IBS P09 5 - 5 Elliot Tunebro, Alex Holmberg Morö Backe A
2023-01-09 18:30 193153014 Kågedalens AIF P09-10 - Skellefteå IBK P10 Joakim Broman, Rigmor Berglund Florahallen
2023-01-15 14:00 193153017 Skellefteå IBK/Svart P09 - Skellefteå IBK P10 3 - 1 Tim Åhlund, Maxim Khamrakulov Morö Backe A
2023-01-15 15:00 193153018 Kågedalens AIF P09-10 - Gamla Stan IBK /Gul P09 Tim Åhlund, Maxim Khamrakulov Morö Backe A
2023-01-15 16:30 193153016 Skellefteå IBS P09 - FBC Moröbacke P08 4 - 3 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Balderhallen B
2023-02-05 13:30 193153019 Skellefteå IBK P10 - Skellefteå IBS P09 4 - 10 Alex Holmberg, Elliot Tunebro Eddahallen
2023-02-05 14:30 193153020 Gamla Stan IBK /Gul P09 - Skellefteå IBK/Svart P09 4 - 5 Alex Holmberg, Elliot Tunebro Eddahallen
2023-02-15 20:00 193153021 Kågedalens AIF P09-10 - FBC Moröbacke P08 4 - 7 Alex Holmberg, Elliot Tunebro Florahallen
2023-02-12 10:15 193153022 Skellefteå IBK/Svart P09 - Kågedalens AIF P09-10 8 - 4 Joakim Broman, Gustav Johansson Eddahallen
2023-02-12 11:15 193153024 FBC Moröbacke P08 - Skellefteå IBK P10 9 - 4 Joakim Broman, Gustav Johansson Eddahallen
2023-02-12 15:30 193153023 Skellefteå IBS P09 - Gamla Stan IBK /Gul P09 5 - 5 Jens Marklund, Patrik Häggström Balderhallen A
2023-02-26 11:00 193153026 Skellefteå IBK P10 - Gamla Stan IBK /Gul P09 0 - 8 Joakim Broman, Tim Åhlund Balderhallen A
2023-02-26 13:30 193153025 Skellefteå IBS P09 - Kågedalens AIF P09-10 3 - 3 Joakim Broman, Jonas Fahlman Balderhallen B
2023-03-30 19:00 193153027 Skellefteå IBK/Svart P09 - FBC Moröbacke P08 4 - 2 Rigmor Berglund, Maxim Khamrakulov Morö Backe A
2023-03-18 12:15 193153029 Skellefteå IBK P10 - Kågedalens AIF P09-10 1 - 6 Jonas Fahlman, Rigmor Berglund Eddahallen
2023-03-18 13:15 193153030 FBC Moröbacke P08 - Gamla Stan IBK /Gul P09 3 - 8 Jonas Fahlman, Rigmor Berglund Eddahallen
2023-03-19 10:30 193153028 Skellefteå IBS P09 - Skellefteå IBK/Svart P09 5 - 5 Rigmor Berglund, Jonas Fahlman Balderhallen A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gamla Stan IBK / Gul P09 9 7 1 1 55-25 30 22
2. Skellefteå IBK/ Svart P09 10 5 3 2 55-36 19 18
3. FBC Moröbacke P08 10 5 0 5 53-47 6 15
4. Skellefteå IBS P09 8 2 4 2 37-36 1 10
5. Kågedalens AIF P09-10 7 2 2 3 28-32 -4 8
6. Skellefteå IBK P10 8 0 0 8 13-65 -52 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-29 14:30 193105003 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF/P08Vit 4 - 0 Mats Lodesjö, Mikael Lodesjö Musköten 1
2022-10-30 12:30 193105001 IBF Dalen/Södra/Svart - Hörnefors IF 6 - 6 Mats Lodesjö, Mikael Lodesjö Jubileumshallen Teg
2022-10-30 15:00 193105002 Sandåkerns SK/Vit - Vindelns IF 1 - 5 Juni Söderqvist, Adrian Vidmark Vildmannahallen
2022-11-12 13:00 193105006 IBF Dalen/Södra/Svart - Gimonäs Umeå IF/P08Vit 1 - 3 , Elias Norén Jubileumshallen Teg
2022-11-12 13:30 193105005 Vindelns IF - IBF Dalen 3 - 3 , Erik Hörnros FC Vindeln
2022-11-13 12:00 193105004 Hörnefors IF - Sandåkerns SK/Vit 11 - 2 , Mathias Bergsdorf Bråvallahallen
2022-11-19 13:30 193105008 IBF Dalen - Hörnefors IF 5 - 1 , Mattias Karlsson Musköten 2
2022-11-19 14:15 193105007 Gimonäs Umeå IF/P08Vit - Vindelns IF 3 - 2 Herman Karlsson, Leo Lundgren Sjöfruhallen
2022-11-20 09:30 193105009 Sandåkerns SK/Vit - IBF Dalen/Södra/Svart 4 - 5 , Kevin Neemé Midgårdshallen
2022-12-03 11:30 193105010 Gimonäs Umeå IF/P08Vit - Hörnefors IF 5 - 2 , Daniel Johannesson Sjöfruhallen
2022-12-03 15:00 193105012 IBF Dalen/Södra/Svart - Vindelns IF 2 - 4 , Erik Hörnros Jubileumshallen Teg
2022-12-04 14:00 193105011 IBF Dalen - Sandåkerns SK/Vit 2 - 8 , Kevin Neemé Musköten 1
2022-12-17 13:00 193105013 Vindelns IF - Hörnefors IF 4 - 4 , Erik Hörnros FC Vindeln
2022-12-18 10:30 193105014 Gimonäs Umeå IF/P08Vit - Sandåkerns SK/Vit 2 - 4 , Thanasis Provatas Sjöfruhallen
2022-12-18 12:30 193105015 IBF Dalen - IBF Dalen/Södra/Svart 1 - 2 Herman Njaita, Maud Mukkala Musköten 1
2023-01-15 11:00 193105017 Vindelns IF - Sandåkerns SK/Vit 1 - 6 Niklas Wedin, Maud Mukkala FC Vindeln
2023-01-15 11:30 193105016 Hörnefors IF - IBF Dalen/Södra/Svart 6 - 4 , Rickard Strömgren Bråvallahallen
2023-01-15 13:30 193105018 Gimonäs Umeå IF/P08Vit - IBF Dalen 5 - 3 Arvid Johansson, Patric Önander Vildmannahallen
2023-01-28 14:30 193105019 Sandåkerns SK/Vit - Hörnefors IF 3 - 2 Elin Wirtala, Sanna Åslin Musköten 2
2023-01-29 11:15 193105021 Gimonäs Umeå IF/P08Vit - IBF Dalen/Södra/Svart 1 - 2 Vigon Berggrund, Silas Nylander Sjöfruhallen
2023-02-05 11:30 193105020 IBF Dalen - Vindelns IF 5 - 3 Elin Wirtala, Malte Lövgren Musköten 1
2023-02-11 16:30 193105024 IBF Dalen/Södra/Svart - Sandåkerns SK/Vit 2 - 2 Robert Segerstedt, Maud Mukkala Jubileumshallen Teg
2023-02-12 12:30 193105023 Hörnefors IF - IBF Dalen 9 - 6 Maja Bergsdorf, Rickard Strömgren Bråvallahallen
2023-02-28 19:30 193105022 Vindelns IF - Gimonäs Umeå IF/P08Vit 7 - 5 , Niklas Wedin FC Vindeln
2023-02-25 13:30 193105026 Sandåkerns SK/Vit - IBF Dalen 2 - 6 Robert Segerstedt, Björn Glad Vildmannahallen
2023-02-26 11:00 193105027 Vindelns IF - IBF Dalen/Södra/Svart 3 - 6 , Niklas Wedin FC Vindeln
2023-02-26 14:00 193105025 Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IF/P08Vit 12 - 2 , Robert Segerstedt Bråvallahallen
2023-03-18 12:30 193105029 Sandåkerns SK/Vit - Gimonäs Umeå IF/P08Vit 3 - 6 Arvid Larsson, Herman Njaita Musköten 2
2023-03-18 13:15 193105028 Hörnefors IF - Vindelns IF 1 - 2 , Rickard Strömgren Bråvallahallen
2023-03-19 11:30 193105030 IBF Dalen/Södra/Svart - IBF Dalen 6 - 5 Thor Nordendahl, Thor Schönfeldt Jubileumshallen Teg
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen/ Södra/ Svart 10 5 2 3 36-35 1 17
2. Gimonäs Umeå IF/ P08Vit 10 5 0 5 32-40 -8 15
3. Hörnefors IF 10 4 2 4 54-39 15 14
4. Vindelns IF 10 4 2 4 34-36 -2 14
5. IBF Dalen 10 4 1 5 40-39 1 13
6. Sandåkerns SK/ Vit 10 4 1 5 35-42 -7 13
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 5 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-11-05 10:30 193155001 Skellefteå IBK/ Röd 09 - FBC Moröbacke P11 4 - 6 Tim Åhlund, Per Andersson Eddahallen
2022-11-05 11:30 193155003 Skellefteå IBK P11 - Gamla Stan IBK P11 4 - 1 Tim Åhlund, Per Andersson Eddahallen
2022-11-12 14:00 193155004 FBC Moröbacke P11 - Skellefteå IBS P10 6 - 11 Joakim Broman, Per Andersson Morö Backe A
2022-11-13 13:00 193155006 Skellefteå IBK/ Röd 09 - Gamla Stan IBK P11 4 - 2 Jonas Fahlman, Rigmor Berglund Balderhallen A
2022-11-15 19:00 193155008 Skellefteå IBK P11 - FBC Moröbacke P11 2 - 8 , Maxim Khamrakulov Morö Backe A
2022-11-19 12:00 193155009 Skellefteå IBS P10 - Skellefteå IBK/ Röd 09 4 - 11 Alex Holmberg, Elliot Tunebro Eddahallen
2022-12-03 12:30 193155010 Gamla Stan IBK P11 - FBC Moröbacke P11 , Maxim Khamrakulov Balderhallen A
2023-01-08 15:15 193155011 Skellefteå IBK P11 - Skellefteå IBS P10 12 - 3 Rigmor Berglund, Jonas Fahlman Eddahallen
2022-12-15 18:00 193155015 Skellefteå IBK P11 - Skellefteå IBK/ Röd 09 4 - 7 Daniel Degerman, Maxim Khamrakulov Morö Backe A
2022-12-17 11:30 193155014 Gamla Stan IBK P11 - Skellefteå IBS P10 Rigmor Berglund, Tim Åhlund Balderhallen B
2023-01-14 15:00 193155016 FBC Moröbacke P11 - Skellefteå IBK/ Röd 09 Rigmor Berglund, Gustav Johansson Eddahallen
2023-01-14 16:00 193155018 Gamla Stan IBK P11 - Skellefteå IBK P11 3 - 5 Johan Granström, Joakim Broman Balderhallen B
2023-02-04 10:30 193155019 Skellefteå IBS P10 - FBC Moröbacke P11 6 - 6 Maxim Khamrakulov, Tim Åhlund Balderhallen B
2023-02-04 11:30 193155021 Gamla Stan IBK P11 - Skellefteå IBK/ Röd 09 Maxim Khamrakulov, Tim Åhlund Balderhallen B
2023-02-11 13:00 193155023 FBC Moröbacke P11 - Skellefteå IBK P11 Mikke Ejrevi, Sander Ejrevi Eddahallen
2023-02-11 14:00 193155024 Skellefteå IBK/ Röd 09 - Skellefteå IBS P10 11 - 4 Joakim Broman, Tim Åhlund Eddahallen
2023-02-25 10:00 193155025 FBC Moröbacke P11 - Gamla Stan IBK P11 Tim Åhlund, Maxim Khamrakulov Balderhallen A
2023-02-25 14:00 193155026 Skellefteå IBS P10 - Skellefteå IBK P11 2 - 12 Simon Blom, Rigmor Berglund Balderhallen B
2023-03-18 13:00 193155029 Skellefteå IBS P10 - Gamla Stan IBK P11 Joakim Broman, Johan Granström Balderhallen B
2023-03-18 15:15 193155030 Skellefteå IBK/ Röd 09 - Skellefteå IBK P11 7 - 1 Alex Holmberg, Elliot Tunebro Eddahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skellefteå IBK/ Röd 09 6 5 0 1 44-21 23 15
2. Skellefteå IBK P11 7 4 0 3 40-31 9 12
3. FBC Moröbacke P11 4 2 1 1 26-23 3 7
4. Skellefteå IBS P10 6 1 1 4 30-58 -28 4
5. Gamla Stan IBK P11 3 0 0 3 6-13 -7 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-29 11:30 193107001 IBF Dalen/Södra/Vit - Röbäcks IF 8 - 3 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Jubileumshallen Teg
2022-10-29 11:30 193107003 Umeå City IBF/Blå - Umeå City IBF/Vit 2 - 3 Mille Forsberg, Malte Lövgren Midgårdshallen
2022-10-29 13:30 193107002 Sandåkerns SK/Röd - Gimonäs Umeå IF/Svart 0 - 3 Mats Lodesjö, Mikael Lodesjö Musköten 1
2022-11-12 14:30 193107004 Röbäcks IF - Sandåkerns SK/Röd 4 - 4 , Klas Höglund Elofssonhallen
2022-11-13 10:30 193107005 Gimonäs Umeå IF/Svart - Umeå City IBF/Blå 5 - 4 , Rolf Svanold Sjöfruhallen
2022-11-13 15:05 193107006 IBF Dalen/Södra/Vit - Umeå City IBF/Vit 2 - 2 , Micael Ljung Jubileumshallen Teg
2022-11-19 13:30 193107007 Umeå City IBF/Vit - Gimonäs Umeå IF/Svart 5 - 5 , Lasse Ekesryd Umeå Energi Arena Väst
2022-11-19 13:30 193107009 Sandåkerns SK/Röd - IBF Dalen/Södra/Vit 3 - 6 , Erik Hörnros Vildmannahallen
2022-11-19 14:30 193107008 Umeå City IBF/Blå - Röbäcks IF 9 - 6 , Lasse Ekesryd Umeå Energi Arena Väst
2022-12-03 12:30 193107011 Umeå City IBF/Blå - Sandåkerns SK/Röd 3 - 3 Jimmie Nilsson, Elias Schmidt Vildmannahallen
2022-12-04 12:30 193107010 Umeå City IBF/Vit - Röbäcks IF 1 - 9 , Kevin Neemé Vildmannahallen
2022-12-04 15:00 193107012 IBF Dalen/Södra/Vit - Gimonäs Umeå IF/Svart 4 - 2 , Micael Ljung Jubileumshallen Teg
2022-12-17 10:30 193107014 Umeå City IBF/Vit - Sandåkerns SK/Röd 3 - 3 Mattias Karlsson, Herman Njaita Vildmannahallen
2022-12-18 10:30 193107015 Umeå City IBF/Blå - IBF Dalen/Södra/Vit 6 - 2 , Thomas Jonsson Vildmannahallen
2022-12-18 11:30 193107013 Gimonäs Umeå IF/Svart - Röbäcks IF 4 - 1 , Thanasis Provatas Sjöfruhallen
2023-01-14 11:10 193107017 Gimonäs Umeå IF/Svart - Sandåkerns SK/Röd 0 - 3 , Thanasis Provatas Sjöfruhallen
2023-01-14 12:30 193107016 Röbäcks IF - IBF Dalen/Södra/Vit 1 - 3 Arvid Johansson, Marcus Lineruth Elofssonhallen
2023-01-14 13:30 193107018 Umeå City IBF/Vit - Umeå City IBF/Blå 5 - 5 , Daniel Johannesson Umeå Energi Arena Öst
2023-02-04 10:30 193107021 Umeå City IBF/Vit - IBF Dalen/Södra/Vit 1 - 2 Björn Glad, Viktoria Glad Vildmannahallen
2023-02-04 11:30 193107020 Umeå City IBF/Blå - Gimonäs Umeå IF/Svart 6 - 6 Björn Glad, Viktoria Glad Vildmannahallen
2023-02-05 12:30 193107019 Sandåkerns SK/Röd - Röbäcks IF 3 - 1 Elin Wirtala, Malte Lövgren Musköten 1
2023-02-12 11:30 193107023 Röbäcks IF - Umeå City IBF/Blå 3 - 2 , Arvid Johansson Elofssonhallen
2023-02-12 11:30 193107024 IBF Dalen/Södra/Vit - Sandåkerns SK/Röd 4 - 1 Thanasis Provatas, Elias Norén Jubileumshallen Teg
2023-02-12 13:30 193107022 Gimonäs Umeå IF/Svart - Umeå City IBF/Vit 3 - 5 , Elias Schmidt Sjöfruhallen
2023-02-24 18:15 193107025 Röbäcks IF - Umeå City IBF/Vit 1 - 7 Malte Lövgren, Patrik Andersson Vildmannahallen
2023-02-25 10:30 193107027 Gimonäs Umeå IF/Svart - IBF Dalen/Södra/Vit 2 - 4 Pontus Andersson, Otto Rylander Midgårdshallen
2023-02-26 16:15 193107026 Sandåkerns SK/Röd - Umeå City IBF/Blå 4 - 5 Thor Nordendahl, Thor Schönfeldt Musköten 2
2023-03-17 18:30 193107028 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF/Svart 3 - 3 Arvid Johansson, Patric Önander Elofssonhallen
2023-03-18 11:30 193107030 IBF Dalen/Södra/Vit - Umeå City IBF/Blå 2 - 1 , Mattias Karlsson Jubileumshallen Teg
2023-03-19 12:30 193107029 Sandåkerns SK/Röd - Umeå City IBF/Vit 4 - 4 Pontus Andersson, Otto Rylander Musköten 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen/ Södra/ Vit 10 8 1 1 37-22 15 25
2. Umeå City IBF/ Vit 10 3 5 2 36-36 0 14
3. Umeå City IBF/ Blå 10 3 3 4 43-39 4 12
4. Gimonäs Umeå IF/ Svart 10 3 3 4 33-35 -2 12
5. Sandåkerns SK/ Röd 10 2 4 4 28-33 -5 10
6. Röbäcks IF 10 2 2 6 32-44 -12 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 9
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-30 13:30 193109001 IBF Dalen/Södra/Grön - Gimonäs Umeå IF/Grå 2 - 2 Mats Lodesjö, Mikael Lodesjö Jubileumshallen Teg
2022-10-30 14:30 193109002 Spöland Vännäs IF - Bygdeå GIF 2 - 7 , Erik Hörnros Hammarhallen Vännäs
2022-11-12 11:00 193109005 Bygdeå GIF - Obbola IK 4 - 4 , Rolf Svanold Martinsonhallen
2022-11-12 13:05 193109004 Gimonäs Umeå IF/Grå - Spöland Vännäs IF 2 - 8 Malte Lövgren, Elias Schmidt Sjöfruhallen
2022-11-20 11:30 193109008 Obbola IK - Gimonäs Umeå IF/Grå 6 - 6 Alice Hiller, Linus Hiller Olasjöhallen
2022-11-20 14:00 193109009 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen/Södra/Grön 3 - 9 , Erik Hörnros Hammarhallen Vännäs
2022-12-03 16:00 193109012 IBF Dalen/Södra/Grön - Bygdeå GIF 6 - 0 , Erik Hörnros Jubileumshallen Teg
2022-12-04 11:30 193109011 Obbola IK - Spöland Vännäs IF 3 - 4 , Robert Segerstedt Olasjöhallen
2022-12-17 11:00 193109013 Bygdeå GIF - Gimonäs Umeå IF/Grå 2 - 3 , Thanasis Provatas Martinsonhallen
2022-12-17 15:00 193109015 Obbola IK - IBF Dalen/Södra/Grön 6 - 4 , Robert Segerstedt Olasjöhallen
2023-01-15 12:00 193109017 Bygdeå GIF - Spöland Vännäs IF 13 - 3 , Thanasis Provatas Martinsonhallen
2023-01-15 14:30 193109016 Gimonäs Umeå IF/Grå - IBF Dalen/Södra/Grön 1 - 3 Arvid Johansson, Patric Önander Vildmannahallen
2023-01-29 12:00 193109019 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF/Grå 1 - 4 Björn Glad, Viktoria Glad Hammarhallen Vännäs
2023-02-05 11:20 193109020 Obbola IK - Bygdeå GIF 5 - 2 Robert Segerstedt, Rolf Svanold Olasjöhallen
2023-02-11 15:30 193109024 IBF Dalen/Södra/Grön - Spöland Vännäs IF 19 - 1 Robert Segerstedt, Maud Mukkala Jubileumshallen Teg
2023-02-28 18:40 193109023 Gimonäs Umeå IF/Grå - Obbola IK 4 - 2 Robert Segerstedt, Daniel Johannesson Sjöfruhallen
2023-02-25 10:45 193109027 Bygdeå GIF - IBF Dalen/Södra/Grön 2 - 3 , Björn Glad Martinsonhallen
2023-02-25 14:30 193109026 Spöland Vännäs IF - Obbola IK 4 - 7 Maud Mukkala, Mikaela Ågren Liljahallen
2023-03-19 12:30 193109030 IBF Dalen/Södra/Grön - Obbola IK 8 - 1 Thor Nordendahl, Thor Schönfeldt Jubileumshallen Teg
2023-03-21 18:40 193109028 Gimonäs Umeå IF/Grå - Bygdeå GIF 3 - 1 Pontus Andersson, Otto Rylander Sjöfruhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen/ Södra/ Grön 8 6 1 1 54-16 38 19
2. Gimonäs Umeå IF/ Grå 8 4 2 2 25-25 0 14
3. Obbola IK 8 3 2 3 34-36 -2 11
4. Bygdeå GIF 8 2 1 5 31-29 2 7
5. Spöland Vännäs IF 8 2 0 6 26-64 -38 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis