Division 5 Herr (2022/23)

Gruppspel
Herrar division 5 Mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-24 10:15 150004005 Örby IS - Lokomotiv Stockholm IK 4 - 1 Sezgin Youmer, Johnny Mikael Claesson Telefonplanshallen
2022-09-24 13:30 150004001 Sickla IF - Järfälla IBK (B) 3 - 23 Tobias Jansson, Didrik Axen Järla Sporthall
2022-09-25 16:15 150004002 Högalids IF (B) - Karlbergs BK 14 - 4 Shabbir Ahmed, Oscar Olsson Berglund Vintervikshallen
2022-10-08 16:15 150004010 Järfälla IBK (B) - Duvbo IK (B) 4 - 3 Lars Sundlöf, Ricky Bagge Kallhälls sporthall
2022-10-09 14:30 150004008 Westermalms IBK - Högalids IF (B) 5 - 4 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Eriksdalshallen
2022-10-09 18:30 150004009 Karlbergs BK - Sickla IF 24 - 2 Annie Nordmark, Lars Reuterhagen Telefonplanshallen
2022-10-15 12:15 150004011 Duvbo IK (B) - Karlbergs BK 8 - 1 Magnus Berg, Mathias Lindvall Brotorpshallen
2022-10-15 18:30 150004012 Sickla IF - Westermalms IBK 0 - 15 Niklas Forsman, Thomas Gjutarenäfve Järla Sporthall
2022-10-16 14:45 150004013 Högalids IF (B) - FBC Kungsholmen 5 - 11 Johnny Mikael Claesson, Patrik Andersén Skanskvarnshallen
2022-10-23 10:45 150004020 Karlbergs BK - Järfälla IBK (B) 9 - 11 Magnus Berg, Linus Söderblom Skanskvarnshallen
2022-10-23 17:30 150004017 Lokomotiv Stockholm IK - Högalids IF (B) 8 - 10 Niklas Forsman, Bjarne Hekkelstrand Skanskvarnshallen
2022-10-23 18:30 150004018 FBC Kungsholmen - Sickla IF 17 - 3 Sadjad Nima, Jonas Jatko Grimstahallen
2022-11-13 11:00 150004019 Westermalms IBK - Duvbo IK (B) 3 - 6 Johnny Mikael Claesson, Daniel Söderberg Eriksdalshallen
2022-10-29 13:45 150004021 Duvbo IK (B) - FBC Kungsholmen 9 - 4 Shabbir Ahmed, Magnus Berg Brotorpshallen
2022-10-29 18:30 150004022 Sickla IF - Lokomotiv Stockholm IK 5 - 18 Linus Söderblom, Fredrik Hallenberg Järla Sporthall
2022-10-30 11:45 150004023 Högalids IF (B) - Örby IS 7 - 2 Thomas Gjutarenäfve, Patrik Andersén Skanskvarnshallen
2022-10-30 12:30 150004025 Järfälla IBK (B) - Westermalms IBK 5 - 2 Tobias Jansson, Mikael Ferneback Viksjö Sporthall
2022-11-06 10:00 150004028 Lokomotiv Stockholm IK - Duvbo IK (B) 6 - 6 Imtiaz Karim, Magnus Berg Telefonplanshallen
2022-11-06 12:15 150004027 Örby IS - Sickla IF 23 - 2 Magnus Berg, Imtiaz Karim Telefonplanshallen
2022-11-06 16:00 150004030 Westermalms IBK - Karlbergs BK 7 - 3 Patrik Andersén, Christian Berger Eriksdalshallen
2022-11-26 17:45 150004029 FBC Kungsholmen - Järfälla IBK (B) 6 - 8 Lars Reuterhagen, Mario Mallengren Hässelbyhallen
2022-11-12 13:30 150004035 Järfälla IBK (B) - Lokomotiv Stockholm IK 7 - 8 Ricky Bagge, Jan Lingemark Kallhälls sporthall
2022-11-26 16:30 150004031 Duvbo IK (B) - Örby IS 7 - 1 Ricky Bagge, Annie Nordmark Brotorpshallen
2023-01-22 14:00 150004034 Karlbergs BK - FBC Kungsholmen 2 - 9 Mohamed Abdirisak, Mats Nordrup Eriksdalshallen
2022-11-19 13:30 150004040 FBC Kungsholmen - Westermalms IBK 8 - 8 Mario Mallengren, Johan Nima Stora Mossen 1
2022-11-20 13:30 150004038 Örby IS - Järfälla IBK (B) 6 - 9 Sadjad Nima, Johan Hessing Telefonplanshallen
2022-11-20 19:30 150004039 Lokomotiv Stockholm IK - Karlbergs BK 9 - 1 Martin Åkesson, Kent Budell Eriksdalshallen
2022-12-03 15:30 150004042 Sickla IF - Högalids IF (B) 0 - 26 Shabbir Ahmed, Magnus Berg Järla Sporthall
2022-12-03 18:45 150004044 Karlbergs BK - Örby IS 7 - 7 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Engelbrektshallen
2022-12-04 10:00 150004043 Westermalms IBK - Lokomotiv Stockholm IK 2 - 5 Jonas Edström, Jakub Horyna Eriksdalshallen
2022-12-10 15:00 150004046 Högalids IF (B) - Duvbo IK (B) 6 - 5 , Can Asal Sjöstadshallen
2023-01-22 18:00 150004049 Örby IS - Westermalms IBK 7 - 3 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Telefonplanshallen
2023-03-11 11:00 150004050 Lokomotiv Stockholm IK - FBC Kungsholmen Artem Zolotar, Tamuz Hidir Telefonplanshallen
2022-12-17 12:30 150004051 Duvbo IK (B) - Sickla IF 23 - 5 Patrik Andersén, Linus Söderblom Brotorpshallen
2022-12-17 17:00 150004052 FBC Kungsholmen - Örby IS 14 - 3 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Engelbrektshallen
2023-01-22 16:00 150004055 Järfälla IBK (B) - Högalids IF (B) 6 - 8 Arne Brovig, Ricky Bagge Viksjö Sporthall
2023-01-07 17:00 150004059 Karlbergs BK - Högalids IF (B) 3 - 12 Niklas Forsman, Magnus Berg Engelbrektshallen
2023-01-08 16:15 150004060 Järfälla IBK (B) - Sickla IF 13 - 4 Martin Mårtensson, Mauricio Castillo Viksjö Sporthall
2023-01-08 19:00 150004056 Lokomotiv Stockholm IK - Örby IS 3 - 7 Hampus Bergholm, Mattias Patrik Robert Thorsén Eriksdalshallen
2023-01-14 13:00 150004061 Duvbo IK (B) - Järfälla IBK (B) 9 - 3 Alexander Löfgren, Sadjad Nima Brotorpshallen
2023-01-14 16:15 150004062 Sickla IF - Karlbergs BK 8 - 16 Filip Lövenklint, Linus Söderblom Järla Sporthall
2023-01-15 10:15 150004063 Högalids IF (B) - Westermalms IBK 7 - 6 Johnny Mikael Claesson, Mohamed Abdirisak Eriksdalshallen
2023-01-28 09:45 150004070 Karlbergs BK - Duvbo IK (B) Jonas Laurell, Fredrik Dahl Stora Mossen 1
2023-01-28 15:00 150004068 FBC Kungsholmen - Högalids IF (B) 7 - 7 Robert Milerud, Michael Leimer Stora Mossen 1
2023-01-29 11:45 150004069 Westermalms IBK - Sickla IF 14 - 2 Linus Löfstedt, Kim Svedberg Telefonplanshallen
2023-02-04 09:30 150004071 Duvbo IK (B) - Westermalms IBK Peter Saliba Gustafsson, Imtiaz Karim Brotorpshallen
2023-02-04 17:30 150004072 Sickla IF - FBC Kungsholmen 6 - 31 Martin Claësson, Sezgin Youmer Järla Sporthall
2023-02-05 11:30 150004073 Högalids IF (B) - Lokomotiv Stockholm IK 4 - 4 Martin Claësson, Stefan Asplund Telefonplanshallen
2023-02-05 17:15 150004075 Järfälla IBK (B) - Karlbergs BK 6 - 10 Sezgin Youmer, Johnn Wahlgren Viksjö Sporthall
2023-02-11 18:45 150004079 FBC Kungsholmen - Duvbo IK (B) Mats Andersson, Alexander Löfgren Engelbrektshallen
2023-02-12 10:30 150004078 Lokomotiv Stockholm IK - Sickla IF Malva Sölvemark, Kevin Helly Telefonplanshallen
2023-02-12 13:30 150004077 Örby IS - Högalids IF (B) Kevin Helly, Malva Sölvemark Telefonplanshallen
2023-02-12 20:30 150004080 Westermalms IBK - Järfälla IBK (B) Johnny Mikael Claesson, Magnus Berg Eriksdalshallen
2023-02-18 12:30 150004081 Duvbo IK (B) - Lokomotiv Stockholm IK Tamuz Hidir, Artem Zolotar Brotorpshallen
2023-02-18 14:45 150004084 Karlbergs BK - Westermalms IBK William Albrecht, Magnus Berg Engelbrektshallen
2023-02-18 16:15 150004082 Sickla IF - Örby IS Kevin Helly, Malva Sölvemark Järla Sporthall
2023-02-19 19:00 150004085 Järfälla IBK (B) - FBC Kungsholmen Filip Lövenklint Viksjö Sporthall
2023-02-25 14:45 150004090 FBC Kungsholmen - Karlbergs BK Oscar Ekman, Viggo Modigh Stora Mossen 1
2023-02-25 18:00 150004089 Lokomotiv Stockholm IK - Järfälla IBK (B) Fredrik Alzén, Maja Bergman Sjöstadshallen
2023-02-26 14:00 150004088 Örby IS - Duvbo IK (B) Mats Andersson, Robert Vangeus Telefonplanshallen
2023-03-04 14:00 150004094 Karlbergs BK - Lokomotiv Stockholm IK Gustav Levin, Robert Lindén Säfström Engelbrektshallen
2023-03-05 14:45 150004095 Järfälla IBK (B) - Örby IS Joel Holm Viksjö Sporthall
2023-03-05 20:00 150004093 Westermalms IBK - FBC Kungsholmen Bjarne Hekkelstrand, Niklas Forsman Eriksdalshallen
2023-03-19 12:15 150004099 Örby IS - Karlbergs BK Ej offentliggjord, Mathias Lindvall Telefonplanshallen
2023-03-19 19:00 150004096 Högalids IF (B) - Sickla IF William Albrecht, Ej offentliggjord Eriksdalshallen
2023-03-19 19:45 150004100 Lokomotiv Stockholm IK - Westermalms IBK Shabbir Ahmed, Niclas Woxmark Sjöstadshallen
2023-03-25 13:15 150004101 Duvbo IK (B) - Högalids IF (B) Brotorpshallen
2023-03-25 18:00 150004103 Westermalms IBK - Örby IS Sjöstadshallen
2023-03-26 15:00 150004102 FBC Kungsholmen - Lokomotiv Stockholm IK Stora Mossen 2
2022-11-22 20:00 150004107 Högalids IF (B) - Järfälla IBK (B) 10 - 6 Bjarne Hekkelstrand, Niklas Forsman Liljeholmshallen 1
2023-03-18 18:15 150004106 Sickla IF - Duvbo IK (B) Järla Sporthall
2023-04-02 13:30 150004110 Örby IS - FBC Kungsholmen Telefonplanshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Högalids IF (B) 13 9 2 2 120-67 53 29
2. Järfälla IBK (B) 12 7 0 5 101-78 23 21
3. Duvbo IK (B) 9 6 1 2 76-33 43 19
4. FBC Kungsholmen 9 5 2 2 107-51 56 17
5. Lokomotiv Stockholm IK 9 4 2 3 62-46 16 14
6. Westermalms IBK 10 4 1 5 65-47 18 13
7. Örby IS 9 4 1 4 60-53 7 13
8. Karlbergs BK 11 3 1 7 80-93 -13 10
9. Sickla IF 12 0 0 12 40-243 -203 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 5 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-24 11:30 150009005 Lokomotiv Kista IBF - IBF Täby 3 - 9 Alexander Löfgren, Mario Mallengren Ärvingehallen
2022-09-24 13:30 150009001 Mariebergs SK (B) - Kungsängens IF (B) 11 - 10 Alexander Löfgren, Christian Berger Stora Mossen 1
2022-10-08 15:30 150009008 Töjnan IBK - Ekerö IK (B) 8 - 4 Michael Leimer, Robert Milerud Töjnahallen
2022-10-09 12:45 150009010 Kungsängens IF (B) - Järfälla IBK (C) 4 - 12 Johan Hessing, Sadjad Nima Hagnäshallen
2022-10-15 13:15 150009012 Mariebergs SK (B) - Töjnan IBK 0 - 5 Isak Ålenius, Imtiaz Karim Stora Mossen 1
2022-10-15 13:30 150009013 Ekerö IK (B) - Adelsö IF 8 - 2 Alexander Löfgren, Sadjad Nima Mälaröhallen
2022-10-22 15:00 150009018 Adelsö IF - Mariebergs SK (B) 2 - 7 Jakub Horyna, Jonas Edström Mälaröhallen
2022-10-22 15:45 150009019 Töjnan IBK - Järfälla IBK (C) 7 - 8 Alexander Löfgren, Fredrik Nensén Töjnahallen
2022-10-23 17:00 150009017 IBF Täby - Ekerö IK (B) 3 - 5 Fredrik Nensén, Alexander Löfgren Grindtorpshallen
2022-10-29 17:30 150009022 Mariebergs SK (B) - IBF Täby 5 - 9 Johnn Wahlgren, Thomas Gjutarenäfve Engelbrektshallen
2022-10-30 12:45 150009025 Kungsängens IF (B) - Töjnan IBK 6 - 6 Martin Mårtensson, Ricky Bagge Kungshallen Sporthallen
2022-10-30 14:00 150009021 Järfälla IBK (C) - Adelsö IF 15 - 1 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Viksjö Sporthall
2022-10-30 16:30 150009023 Ekerö IK (B) - Lokomotiv Kista IBF 6 - 3 Magnus Berg, Patrik Andersén Mälaröhallen
2022-11-05 10:30 150009027 Lokomotiv Kista IBF - Mariebergs SK (B) 5 - 4 Imtiaz Karim, Lars Sundlöf Ärvingehallen
2022-11-05 12:00 150009028 IBF Täby - Järfälla IBK (C) 10 - 8 Mario Mallengren, Sadjad Nima Grindtorpshallen
2022-11-26 12:00 150009029 Adelsö IF - Kungsängens IF (B) 9 - 26 Linus Söderblom, Michael Leimer Mälaröhallen
2022-11-13 14:30 150009031 Järfälla IBK (C) - Lokomotiv Kista IBF 4 - 9 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Viksjö Sporthall
2022-11-13 14:45 150009035 Kungsängens IF (B) - IBF Täby 1 - 14 Ricky Bagge, Per Sundvall Kungshallen Sporthallen
2022-11-19 11:00 150009038 Lokomotiv Kista IBF - Kungsängens IF (B) 7 - 2 Magnus Berg, Imtiaz Karim Ärvingehallen
2022-11-20 15:45 150009040 Adelsö IF - Töjnan IBK 3 - 15 Magnus Berg, Robert Lindén Säfström Tappströms Bollhall
2022-12-03 15:45 150009043 Töjnan IBK - IBF Täby 5 - 8 Mario Mallengren Töjnahallen
2022-12-03 17:15 150009042 Mariebergs SK (B) - Ekerö IK (B) 6 - 3 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Engelbrektshallen
2022-12-10 10:45 150009049 Lokomotiv Kista IBF - Töjnan IBK 4 - 1 Imtiaz Karim, Johan Nima Ärvingehallen
2022-12-22 21:00 150009046 Ekerö IK (B) - Järfälla IBK (C) 6 - 6 Magnus Berg, Patrik Andersén Mälaröhallen
2023-01-21 17:00 150009050 IBF Täby - Adelsö IF 19 - 2 Emmie Helleday, Alexander Löfgren Grindtorpshallen
2022-12-18 10:30 150009052 Adelsö IF - Lokomotiv Kista IBF 4 - 15 Johnny Mikael Claesson, Niklas Forsman Mälaröhallen
2022-12-18 13:45 150009051 Järfälla IBK (C) - Mariebergs SK (B) 6 - 6 Arne Brovig, Ricky Bagge Viksjö Sporthall
2022-12-18 14:30 150009055 Kungsängens IF (B) - Ekerö IK (B) 5 - 7 Patrik Andersén, Martin Mårtensson Kungshallen Sporthallen
2023-01-08 14:45 150009060 Kungsängens IF (B) - Mariebergs SK (B) 5 - 4 Patrik Andersén, Alexander Löfgren Hagnäshallen
2023-01-08 15:00 150009056 IBF Täby - Lokomotiv Kista IBF 6 - 5 Johnn Wahlgren, Mats Nordrup Grindtorpshallen
2023-01-14 10:45 150009063 Ekerö IK (B) - Töjnan IBK 6 - 6 Mauricio Castillo, Magnus Berg Mälaröhallen
2023-01-15 17:30 150009061 Järfälla IBK (C) - Kungsängens IF (B) 7 - 2 Martin Mårtensson, Peter Saliba Gustafsson Viksjö Sporthall
2023-01-26 21:00 150009069 Töjnan IBK - Mariebergs SK (B) 8 - 3 Jan Lingemark, Joel Holm Töjnahallen
2023-01-29 19:30 150009068 Adelsö IF - Ekerö IK (B) 1 - 19 Bjarne Hekkelstrand, Jonas Jatko Tappströms Bollhall
2023-02-04 11:45 150009073 Ekerö IK (B) - IBF Täby 8 - 4 Ken Johansson, Aarre Hietanen Mälaröhallen
2023-02-05 15:15 150009071 Järfälla IBK (C) - Töjnan IBK Kallhälls sporthall
2023-02-05 16:15 150009072 Mariebergs SK (B) - Adelsö IF 8 - 1 Niklas Forsman, Lars Sundlöf Grimstahallen
2023-02-11 11:15 150009077 Lokomotiv Kista IBF - Ekerö IK (B) Bjarne Hekkelstrand, Linus Warrenstein Ärvingehallen
2023-02-11 11:15 150009079 Adelsö IF - Järfälla IBK (C) Magnus Berg, Mathias Lindvall Mälaröhallen
2023-02-11 15:45 150009080 Töjnan IBK - Kungsängens IF (B) Joel Holm, Daniel Bäckner Töjnahallen
2023-02-12 19:00 150009078 IBF Täby - Mariebergs SK (B) Bjarne Hekkelstrand, Niklas Forsman Grindtorpshallen
2023-02-18 16:30 150009082 Mariebergs SK (B) - Lokomotiv Kista IBF Tamuz Hidir, Artem Zolotar Stora Mossen 1
2023-02-19 14:30 150009081 Järfälla IBK (C) - IBF Täby Johnn Wahlgren, Arne Brovig Viksjö Sporthall
2023-02-19 14:45 150009085 Kungsängens IF (B) - Adelsö IF Fredrik Hallenberg, Fredrik Nensén Kungshallen Sporthallen
2023-02-25 11:15 150009088 Lokomotiv Kista IBF - Järfälla IBK (C) Imtiaz Karim, Mario Mallengren Ärvingehallen
2023-02-25 11:45 150009089 IBF Täby - Kungsängens IF (B) Lars Samuelsson, Jan Lingemark Grindtorpshallen
2023-03-04 13:15 150009093 Töjnan IBK - Adelsö IF , Sadjad Nima Töjnahallen
2023-03-05 15:15 150009095 Kungsängens IF (B) - Lokomotiv Kista IBF Johan Hessing, Sadjad Nima Kungshallen Sporthallen
2023-03-18 16:15 150009100 IBF Täby - Töjnan IBK Theodore Idevall, Ej offentliggjord Grindtorpshallen
2023-03-19 13:15 150009096 Ekerö IK (B) - Mariebergs SK (B) Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Tappströms Bollhall
2023-03-25 17:45 150009102 Adelsö IF - IBF Täby Mälaröhallen
2023-03-26 13:15 150009101 Järfälla IBK (C) - Ekerö IK (B) Viksjö Sporthall
2023-03-26 16:00 150009103 Töjnan IBK - Lokomotiv Kista IBF Töjnahallen
2023-04-01 11:15 150009107 Ekerö IK (B) - Kungsängens IF (B) Mälaröhallen
2023-04-01 11:15 150009110 Lokomotiv Kista IBF - Adelsö IF , Linus Warrenstein Ärvingehallen
2023-04-01 15:15 150009106 Mariebergs SK (B) - Järfälla IBK (C) Stora Mossen 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Täby 9 7 0 2 82-42 40 21
2. Ekerö IK (B) 10 6 2 2 72-44 28 20
3. Lokomotiv Kista IBF 8 5 0 3 51-36 15 15
4. Järfälla IBK (C) 8 4 2 2 66-45 21 14
5. Töjnan IBK 9 4 2 3 61-42 19 14
6. Mariebergs SK (B) 10 4 1 5 54-54 0 13
7. Kungsängens IF (B) 9 2 1 6 61-77 -16 7
8. Adelsö IF 9 0 0 9 25-132 -107 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 5 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-24 12:00 150010002 Balrog B/S IK (B) - Skogås/Trångsunds IBK (C) 7 - 5 Shabbir Ahmed, Thomas Gjutarenäfve Botkyrkahallen
2022-09-25 10:30 150010001 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Atletic Blåsut FC 8 - 3 Sezgin Youmer, Didrik Axen Tyresöhallen
2022-09-25 11:15 150010005 Segeltorps IF - Mellansjö MK 22 - 0 Zana Guzel, Osama Abaied Glömstahallen
2022-10-08 14:15 150010009 Skogås/Trångsunds IBK (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 6 - 15 Peter Saliba Gustafsson, Bjarne Hekkelstrand Skogåshallen
2022-10-08 17:30 150010010 Atletic Blåsut FC - Bergfoten IBK (B) 6 - 3 Jonas Jatko, Patrik Andersén Farstahallen 1
2022-10-08 17:45 150010008 Ingarö IF (B) - Balrog B/S IK (B) 10 - 5 Sadjad Nima, Johan Hessing Ingarö Sporthall
2022-10-09 13:30 150010006 Mellansjö MK - Västerhaninge IBK (B) 2 - 9 Petra Dynesius, Hampus Bergholm Kvarnbergshallen
2022-10-15 13:45 150010015 Västerhaninge IBK (B) - Segeltorps IF 4 - 9 Robert Lindén Säfström, Jonas Jatko Åbyhallen - Haninge
2022-10-16 09:15 150010011 Bergfoten IBK (B) - Skogås/Trångsunds IBK (C) 2 - 9 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Tyresöhallen
2022-10-16 10:45 150010012 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Ingarö IF (B) 3 - 3 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Tyresöhallen
2022-10-22 15:00 150010017 Mellansjö MK - Balrog B/S IK (B) 3 - 9 Tobias Jansson, Lars Sundlöf Kvarnbergshallen
2022-10-22 18:15 150010019 Ingarö IF (B) - Bergfoten IBK (B) 19 - 1 Mauricio Castillo, Maja Bergman Ingarö Sporthall
2022-10-23 11:45 150010020 Skogås/Trångsunds IBK (C) - Atletic Blåsut FC 1 - 6 Jonas Jatko, Johnny Mikael Claesson Skogåshallen
2022-10-29 12:00 150010023 Balrog B/S IK (B) - Segeltorps IF 4 - 4 Patrik Andersén, Martin Mårtensson Botkyrkahallen
2022-10-29 14:00 150010025 Atletic Blåsut FC - Ingarö IF (B) 3 - 8 Mauricio Castillo, Jakub Horyna Farstahallen 1
2022-10-30 15:30 150010022 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Mellansjö MK 29 - 2 Niklas Lundberg, Ulf Hedlund Tyresöhallen
2022-11-05 13:15 150010028 Mellansjö MK - Bergfoten IBK (B) 3 - 2 Fredrik Bousset, Hampus Bergholm Kvarnbergshallen
2022-11-05 15:00 150010030 Ingarö IF (B) - Skogås/Trångsunds IBK (C) 13 - 2 Anton Zaitsev, Patrik Andersén Ingarö Sporthall
2022-11-06 14:30 150010027 Segeltorps IF - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 5 - 9 Emilia Tuomela, Elin Holm Glömstahallen
2022-11-06 18:15 150010026 Västerhaninge IBK (B) - Balrog B/S IK (B) 2 - 7 Johan Nima, Erik Palmertz Åbyhallen - Haninge
2022-11-12 15:00 150010035 Atletic Blåsut FC - Mellansjö MK 10 - 2 Shabbir Ahmed, Johan Nima Farstahallen 1
2022-11-13 10:15 150010031 Bergfoten IBK (B) - Segeltorps IF 1 - 13 Wilmer Axén, Didrik Axen Tyresöhallen
2022-11-13 13:15 150010032 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Västerhaninge IBK (B) 15 - 0 Linus Löfstedt, Johan Hessing Tyresöhallen
2022-11-19 12:15 150010037 Västerhaninge IBK (B) - Bergfoten IBK (B) 8 - 2 Mohamed Abdirisak, Peter Saliba Gustafsson Åbyhallen - Haninge
2022-11-19 16:45 150010039 Mellansjö MK - Skogås/Trångsunds IBK (C) 6 - 7 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Kvarnbergshallen
2023-01-21 12:15 150010038 Segeltorps IF - Atletic Blåsut FC 6 - 2 Arne Brovig, Karl-Johan Leijon Glömstahallen
2022-12-03 12:30 150010043 Ingarö IF (B) - Mellansjö MK 17 - 2 Shabbir Ahmed, Magnus Berg Ingarö Sporthall
2022-12-03 13:15 150010044 Skogås/Trångsunds IBK (C) - Segeltorps IF 1 - 17 Jonas Jatko, Christian Berger Skogåshallen
2022-12-03 15:15 150010045 Atletic Blåsut FC - Västerhaninge IBK (B) 6 - 5 Bjarne Hekkelstrand, Mohamed Abdirisak Farstahallen 1
2022-12-04 15:00 150010042 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Balrog B/S IK (B) 16 - 3 Zana Guzel, Ulf Hedlund Tyresöhallen
2023-01-21 10:00 150010046 Balrog B/S IK (B) - Bergfoten IBK (B) 7 - 5 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Botkyrkahallen
2023-01-21 14:45 150010048 Västerhaninge IBK (B) - Skogås/Trångsunds IBK (C) 8 - 5 Nicholas Lindgren, Oscar Olsson Berglund Åbyhallen - Haninge
2023-02-25 12:15 150010049 Segeltorps IF - Ingarö IF (B) Magnus Berg, Lars Reuterhagen Glömstahallen
2022-12-17 16:45 150010055 Atletic Blåsut FC - Balrog B/S IK (B) 9 - 4 Johan Hessing, Malva Sölvemark Farstahallen 1
2022-12-18 14:00 150010051 Bergfoten IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 0 - 23 Christian Berger, Kari Malmros Strandhallen - Tyresö
2023-03-04 12:00 150010053 Ingarö IF (B) - Västerhaninge IBK (B) Fredrik Alzén, Ej offentliggjord Ingarö Sporthall
2023-01-07 13:00 150010056 Mellansjö MK - Segeltorps IF 3 - 24 Johnny Mikael Claesson, Christian Berger Tomtbergahallen
2023-01-08 12:00 150010059 Skogås/Trångsunds IBK (C) - Balrog B/S IK (B) 4 - 5 Magnus Berg, Christian Berger Skogåshallen
2023-01-08 15:45 150010060 Atletic Blåsut FC - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 6 - 6 Johnny Mikael Claesson, Niclas Woxmark Farstahallen 1
2023-01-14 12:00 150010063 Balrog B/S IK (B) - Ingarö IF (B) 5 - 12 Tommy Egman, Patrik Andersén Botkyrkahallen
2023-01-14 15:30 150010065 Västerhaninge IBK (B) - Mellansjö MK 12 - 1 Lars Sundlöf, Patrik Andersén Åbyhallen - Haninge
2023-01-15 12:15 150010062 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Skogås/Trångsunds IBK (C) 14 - 3 Magnus Berg, Mikael Ferneback Tyresöhallen
2023-01-15 13:45 150010061 Bergfoten IBK (B) - Atletic Blåsut FC 6 - 7 Mikael Ferneback, Magnus Berg Tyresöhallen
2023-01-28 12:30 150010069 Ingarö IF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 7 - 3 Shabbir Ahmed, Christian Berger Ingarö Sporthall
2023-01-28 15:00 150010070 Skogås/Trångsunds IBK (C) - Bergfoten IBK (B) 6 - 8 Mauricio Castillo, Nicholas Lindgren Skogåshallen
2023-01-29 13:00 150010066 Segeltorps IF - Västerhaninge IBK (B) 7 - 3 Magnus Berg, Mathias Lindvall Glömstahallen
2023-02-04 12:00 150010073 Balrog B/S IK (B) - Mellansjö MK 15 - 1 Robert Milerud, Michael Leimer Botkyrkahallen
2023-02-04 16:00 150010075 Atletic Blåsut FC - Skogås/Trångsunds IBK (C) 7 - 4 Niclas Woxmark, Hanna Woxmark Farstahallen 1
2023-02-05 15:30 150010071 Bergfoten IBK (B) - Ingarö IF (B) 1 - 23 Magnus Berg, Per Sundvall Strandhallen - Tyresö
2023-02-11 14:45 150010080 Ingarö IF (B) - Atletic Blåsut FC Mattias Dahlgren, Ilias Neffling Ingarö Sporthall
2023-02-12 11:15 150010077 Segeltorps IF - Balrog B/S IK (B) Linus Söderblom, Mikael Ferneback Glömstahallen
2023-02-12 13:30 150010078 Mellansjö MK - Tyresö Trollbäcken IBK (C) Melhvin Pettersson, Fredrik Alzén Kvarnbergshallen
2023-02-18 12:00 150010083 Balrog B/S IK (B) - Västerhaninge IBK (B) Mathias Lindvall, Magnus Berg Botkyrkahallen
2023-02-19 10:30 150010081 Bergfoten IBK (B) - Mellansjö MK Mathias Lindvall, Magnus Berg Tyresöhallen
2023-02-19 12:30 150010082 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Segeltorps IF Christian Berger Strandhallen - Tyresö
2023-02-19 13:15 150010084 Skogås/Trångsunds IBK (C) - Ingarö IF (B) Filip Lövenklint, Mattias Patrik Robert Thorsén Skogåshallen
2023-02-25 14:45 150010089 Mellansjö MK - Atletic Blåsut FC Mats Andersson, Anton Zaitsev Kvarnbergshallen
2023-02-26 11:30 150010088 Segeltorps IF - Bergfoten IBK (B) Sezgin Youmer, Thomas Gjutarenäfve Glömstahallen
2023-02-26 18:15 150010087 Västerhaninge IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) Mauricio Castillo, Jonas Jatko Åbyhallen - Haninge
2023-03-04 15:30 150010095 Atletic Blåsut FC - Segeltorps IF Shabbir Ahmed, Magnus Berg Farstahallen 1
2023-03-05 12:00 150010091 Bergfoten IBK (B) - Västerhaninge IBK (B) Shabbir Ahmed, Magnus Berg Tyresöhallen
2023-03-05 12:30 150010094 Skogås/Trångsunds IBK (C) - Mellansjö MK Andrii Semeniuk, Maryan Hrabovuk Skogåshallen
2023-03-18 12:00 150010096 Balrog B/S IK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) , Ej offentliggjord Botkyrkahallen
2023-03-18 15:30 150010098 Västerhaninge IBK (B) - Atletic Blåsut FC Martin Åkesson, Ej offentliggjord Åbyhallen - Haninge
2023-03-19 12:00 150010100 Mellansjö MK - Ingarö IF (B) Artem Zolotar, Tamuz Hidir Kvarnbergshallen
2023-03-19 14:15 150010099 Segeltorps IF - Skogås/Trångsunds IBK (C) Glömstahallen
2023-03-25 10:30 150010103 Ingarö IF (B) - Segeltorps IF Ingarö Sporthall
2023-03-25 13:00 150010104 Skogås/Trångsunds IBK (C) - Västerhaninge IBK (B) Skogåshallen
2023-03-26 13:30 150010101 Bergfoten IBK (B) - Balrog B/S IK (B) Tyresöhallen
2023-04-01 12:00 150010107 Balrog B/S IK (B) - Atletic Blåsut FC Botkyrkahallen
2023-04-01 16:30 150010109 Västerhaninge IBK (B) - Ingarö IF (B) Åbyhallen - Haninge
2023-04-02 11:00 150010106 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Bergfoten IBK (B) Albyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tyresö Trollbäcken IBK (C) 11 8 2 1 141-38 103 26
2. Ingarö IF (B) 9 8 1 0 112-25 87 25
3. Segeltorps IF 9 7 1 1 107-27 80 22
4. Atletic Blåsut FC 11 7 1 3 65-53 12 22
5. Balrog B/ S IK (B) 11 6 1 4 71-71 0 19
6. Västerhaninge IBK (B) 9 4 0 5 51-54 -3 12
7. Skogås/ Trångsunds IBK (C) 12 2 0 10 53-108 -55 6
8. Bergfoten IBK (B) 11 1 0 10 31-124 -93 3
9. Mellansjö MK 11 1 0 10 25-156 -131 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis