Pantamera Mörkröd Medel (2022/23)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Mörkröd Medel Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-02 11:15 150370005 Duvbo IK - Jakobsbergs IBF 4 - 3 Per Sundvall, Niklas Forsman Löthallen
2022-10-02 13:15 150370001 Rotebro IS IBK - Åkersberga IBF 4 - 0 Peter Lassfolk, Lars Samuelsson Rotebrohallen (Nya)
2022-10-02 16:45 150370002 AIK IBF - Vallentuna IBK 3 - 2 Isak Ålenius, Mario Mallengren Tallbackaskolan
2022-11-20 12:45 150370003 Bro IK - Väsby AIK 6 - 2 Sam Robertsson, Shabbir Ahmed Bro Sporthall
2022-10-08 12:45 150370009 Täby FC (A) - Bro IK 3 - 1 Hugo Zetterberg, Sabina Åström K-Rauta Arena
2022-10-08 15:45 150370011 Vallentuna IBK - Rotebro IS IBK 3 - 7 Håkan Augustsson, Ola Bigestans Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-10-09 15:00 150370012 Åkersberga IBF - Ekerö IK 1 - 1 Linus Strandwitz, William Tegnér Österåkers Multiarena 1
2022-11-26 09:45 150370010 Väsby AIK - AIK IBF 3 - 1 Linus Warrenstein, Jan Erik Kristofersson Smedsgärdshallen
150370013 Rotebro IS IBK - Väsby AIK
2022-10-15 17:30 150370018 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF 3 - 2 Fabian Fahimi, Johnn Wahlgren Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-10-16 11:15 150370017 Duvbo IK - Ekerö IK 6 - 3 Mats Andersson, Hugo Zetterberg Hallonbergshallen
2022-10-16 11:45 150370015 Bro IK - Jakobsbergs IBF 4 - 1 Camilla Karlsson, Alexander Löfgren Bro Sporthall
2022-10-16 12:15 150370014 AIK IBF - Täby FC (A) 6 - 3 Anton Zaitsev, Shabbir Ahmed Ulriksdalshallen
2022-10-23 10:15 150370022 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK 4 - 8 Camilla Karlsson, Bjarne Hekkelstrand K-Rauta Arena
2022-10-23 12:30 150370021 Jakobsbergs IBF - AIK IBF 3 - 5 Johan Nima, Agaton Östlund Viksjö Sporthall
2022-10-23 13:00 150370024 Åkersberga IBF - Duvbo IK 4 - 3 Jakob Iskander, Isak Wallenius Österåkers Multiarena 1
2023-01-28 15:30 150370023 Väsby AIK - Vallentuna IBK 2 - 3 Jan Lingemark, Fredrik Nensén Smedsgärdshallen
2022-10-29 14:15 150370025 Rotebro IS IBK - Jakobsbergs IBF 4 - 3 Alexander Löfgren, Filip Lövenklint Rotebrohallen (Nya)
2022-10-30 15:00 150370027 Bro IK - Ekerö IK 5 - 1 Anders Peterson, Lars Reuterhagen Bro Sporthall
2022-10-30 16:45 150370030 Vallentuna IBK - Täby FC (A) 3 - 2 Sadjad Nima Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-01-25 18:45 150370029 Väsby AIK - Åkersberga IBF 11 - 3 Fabian Fahimi, Jan Erik Kristofersson Väsby skolan
2022-11-12 14:15 150370031 Duvbo IK - Bro IK 5 - 3 Imtiaz Karim, Steffanie Bramer Brotorpshallen
2022-11-13 12:15 150370035 Täby FC (A) - Väsby AIK 4 - 1 Sadjad Nima, Johnn Wahlgren K-Rauta Arena
2022-11-13 13:15 150370034 Jakobsbergs IBF - Vallentuna IBK 4 - 2 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Viksjö Sporthall
2022-12-16 19:00 150370032 Ekerö IK - AIK IBF 2 - 4 Mattias Thomasson, Mats Andersson Tappströms Bollhall
2022-11-19 12:00 150370041 Väsby AIK - Jakobsbergs IBF 5 - 3 Fredrik Åhlund, Kevin Helly Smedsgärdshallen
2022-11-19 14:00 150370040 Täby FC (A) - Åkersberga IBF 5 - 1 Isabelle Lassfolk, Peter Lassfolk K-Rauta Arena
2022-11-20 13:15 150370037 Rotebro IS IBK - Ekerö IK 4 - 5 Jan Erik Kristofersson, Erik Palmertz Rotebrohallen (Nya)
2022-11-22 19:30 150370038 AIK IBF - Duvbo IK 2 - 3 Johan Nima, Imtiaz Karim Bagartorpshallen
2022-11-27 12:15 150370047 Jakobsbergs IBF - Täby FC (A) 3 - 2 Alice Fritshammar, Matilda Jennersjö Viksjö Sporthall
2022-11-27 12:45 150370044 Duvbo IK - Rotebro IS IBK 7 - 3 Ilias Neffling, Mattias Dahlgren Löthallen
2022-11-27 15:15 150370045 Ekerö IK - Vallentuna IBK 4 - 4 Sadjad Nima, Mario Mallengren Tappströms Bollhall
2022-11-27 15:30 150370048 Åkersberga IBF - Bro IK 1 - 1 Jakob Iskander, Johan Hessing Österåkers Multiarena 1
2022-12-03 18:15 150370053 Väsby AIK - Ekerö IK 4 - 3 Jonatan Svahn, Daniel Bäckner Smedsgärdshallen
2022-12-04 11:30 150370050 AIK IBF - Bro IK 2 - 0 Robert Lindén Säfström, Jan Erik Kristofersson Ulriksdalshallen
2022-12-04 13:30 150370051 Jakobsbergs IBF - Åkersberga IBF 2 - 3 Alice Fritshammar, Mattias Thomasson Viksjö Sporthall
2023-03-19 19:45 150370054 Vallentuna IBK - Duvbo IK Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-12-11 14:15 150370055 Bro IK - Rotebro IS IBK Bro Sporthall
2023-02-07 19:15 150370057 Duvbo IK - Väsby AIK Bjarne Hekkelstrand, Niklas Forsman Löthallen
2023-02-08 19:15 150370060 Åkersberga IBF - AIK IBF Alexander Löfgren, Anders Peterson Österåkers Multiarena 2
2023-04-02 10:00 150370058 Ekerö IK - Täby FC (A) Mälaröhallen
2022-12-18 10:15 150370064 Täby FC (A) - Duvbo IK 4 - 8 Maurits Jolsen, Johan Nima K-Rauta Arena
2022-12-18 12:30 150370063 Jakobsbergs IBF - Ekerö IK 4 - 3 Oliver Hallgren, Arne Brovig Viksjö Sporthall
2022-12-18 13:15 150370061 Rotebro IS IBK - AIK IBF 2 - 3 Sadjad Nima, Johan Hessing Rotebrohallen (Nya)
2022-12-18 13:15 150370066 Vallentuna IBK - Bro IK 1 - 5 Magnus Berg, Samuel Oreland Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-01-07 12:45 150370070 Väsby AIK - Bro IK 7 - 2 Fredrik Hallenberg, Niklas Forsman Smedsgärdshallen
2023-01-07 12:45 150370072 Åkersberga IBF - Rotebro IS IBK 4 - 3 Thea Augustinsson, Lars Samuelsson Österåkers Multiarena 1
2023-01-07 17:00 150370071 Vallentuna IBK - AIK IBF 7 - 3 Maurits Jolsen, Theo Briston Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-01-08 12:00 150370068 Jakobsbergs IBF - Duvbo IK 1 - 12 Mauricio Castillo, Anders Peterson Viksjö Sporthall
2023-01-15 10:30 150370075 Bro IK - Täby FC (A) 4 - 2 Alexander Löfgren, Bjarne Hekkelstrand Bro Sporthall
2023-01-15 13:15 150370073 Rotebro IS IBK - Vallentuna IBK Anton Greberg, Oscar Björkman Rotebrohallen (Nya)
2023-01-15 15:00 150370074 AIK IBF - Väsby AIK 3 - 2 Zana Guzel, Osama Abaied Ulriksdalshallen
2023-01-21 10:00 150370078 Ekerö IK - Åkersberga IBF 3 - 1 Anders Peterson, Lars Reuterhagen Mälaröhallen
2023-01-21 17:15 150370083 Väsby AIK - Rotebro IS IBK 2 - 2 Jan Lingemark, Robert Lindén Säfström Smedsgärdshallen
2023-01-22 11:45 150370082 Täby FC (A) - AIK IBF 1 - 3 Linus Strandwitz, William Tegnér K-Rauta Arena
2023-01-22 13:15 150370081 Jakobsbergs IBF - Bro IK 4 - 3 Arne Brovig, Fredrik Åhlund Viksjö Sporthall
2023-01-22 16:45 150370084 Åkersberga IBF - Vallentuna IBK 1 - 8 Johnn Wahlgren, Edvin Svensson Österåkers Multiarena 1
2023-01-22 17:00 150370079 Ekerö IK - Duvbo IK 8 - 3 Viggo Modigh, Fredrik Åhlund Tappströms Bollhall
2023-01-28 12:30 150370089 Duvbo IK - Åkersberga IBF 1 - 1 Mattias Thomasson, Imtiaz Karim Brotorpshallen
2023-01-29 11:15 150370085 Rotebro IS IBK - Täby FC (A) 4 - 3 Anton Ponnert, Linus Söderblom Rotebrohallen (Nya)
2023-01-29 14:30 150370086 AIK IBF - Jakobsbergs IBF 3 - 7 Johnny Mikael Claesson, Håkan Taxén Ulriksdalshallen
2023-01-29 16:45 150370090 Vallentuna IBK - Väsby AIK 2 - 5 Filip Saverstam, Ludwig Idevall Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-02-04 10:30 150370092 Ekerö IK - Bro IK 3 - 3 Ken Johansson, Aarre Hietanen Mälaröhallen
2023-02-04   Uppskj. 150370095 Täby FC (A) - Vallentuna IBK Uppskj. K-Rauta Arena
2023-02-04 14:45 150370096 Åkersberga IBF - Väsby AIK 4 - 6 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Österåkers Multiarena 2
2023-03-25 13:45 150370094 Jakobsbergs IBF - Rotebro IS IBK Viksjö Sporthall
2023-02-11 15:15 150370101 Väsby AIK - Täby FC (A) Fredrik Nensén, Jan Lingemark Smedsgärdshallen
2023-02-12 12:45 150370102 Vallentuna IBK - Jakobsbergs IBF William Tegnér, Linus Strandwitz Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-02-12 13:45 150370099 Bro IK - Duvbo IK Rebecca Johansson, Mimma Spasic Bro Sporthall
2023-02-12 14:15 150370098 AIK IBF - Ekerö IK Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Ulriksdalshallen
2023-02-18 14:30 150370108 Åkersberga IBF - Täby FC (A) Österåkers Multiarena 1
2023-02-19 10:30 150370104 Duvbo IK - AIK IBF Hallonbergshallen
2023-02-19 13:15 150370107 Jakobsbergs IBF - Väsby AIK Viksjö Sporthall
2023-02-19 17:15 150370105 Ekerö IK - Rotebro IS IBK Tappströms Bollhall
2023-03-11 11:30 150370112 Täby FC (A) - Jakobsbergs IBF K-Rauta Arena
2023-03-12 13:15 150370111 Bro IK - Åkersberga IBF Bro Sporthall
2023-03-12 13:45 150370114 Vallentuna IBK - Ekerö IK Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-03-12 15:30 150370109 Rotebro IS IBK - Duvbo IK Rotebrohallen (Nya)
2023-03-12 13:00 150370118 Ekerö IK - Väsby AIK Tappströms Bollhall
2023-03-18 10:30 150370117 Duvbo IK - Vallentuna IBK Brotorpshallen
2023-03-18 16:00 150370120 Åkersberga IBF - Jakobsbergs IBF Österåkers Multiarena 1
2023-03-19 12:00 150370115 Bro IK - AIK IBF Bro Sporthall
2023-03-25 14:00 150370124 Täby FC (A) - Ekerö IK K-Rauta Arena
2023-03-25 14:30 150370125 Väsby AIK - Duvbo IK Smedsgärdshallen
2023-03-26 12:45 150370121 Rotebro IS IBK - Bro IK Rotebrohallen (Nya)
2023-03-26 13:30 150370122 AIK IBF - Åkersberga IBF Ulriksdalshallen
2023-02-05 14:30 150370131 Ekerö IK - Jakobsbergs IBF 3 - 3 Mattias Thomasson, Robert Milerud Tappströms Bollhall
2023-03-23 19:30 150370130 Duvbo IK - Täby FC (A) Löthallen
2023-04-02 10:30 150370128 Bro IK - Vallentuna IBK Bro Sporthall
2023-04-02 15:15 150370127 AIK IBF - Rotebro IS IBK Ulriksdalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. AIK IBF 12 8 0 4 38-35 3 24
2. Duvbo IK 10 7 1 2 52-32 20 22
3. Väsby AIK 12 7 1 4 50-36 14 22
4. Bro IK 12 5 2 5 37-32 5 17
5. Rotebro IS IBK 10 5 1 4 41-34 7 16
6. Vallentuna IBK 11 5 1 5 38-38 0 16
7. Jakobsbergs IBF 13 5 1 7 41-53 -12 16
8. Ekerö IK 12 3 4 5 39-42 -3 13
9. Åkersberga IBF 13 3 3 7 26-51 -25 12
10. Täby FC (A) 11 3 0 8 33-42 -9 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Mörkröd Medel Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-30 18:45 150372006 Segeltorps IF - Tungelsta IF 6 - 3 Jonas Jatko, Shabbir Ahmed Kvarnbergshallen
2022-10-02 09:00 150372005 Tyresö Trollbäcken IBK - Salems IF 2 - 3 Simon Lundberg, Niklas Lundberg Tyresöhallen
2022-10-02 12:30 150372001 Huddinge IBS - Djurö-Vindö IF 11 - 1 Svante Lindholm, Viggo Holm Kvarnbergshallen
2022-10-02 12:45 150372002 Värmdö IF - Djurgårdens IF IBS 5 - 6 Johan Hessing, Sadjad Nima Värmdö sporthall
2022-10-08 16:30 150372003 Visby IBK - FBI Tullinge 2 - 5 Fredrik Åhlund, Magnus Berg Kvarnängshallen
2023-01-21 12:15 150372004 Täby FC (B) - Nacka IBK 11 - 4 Hugo Zetterberg, Max Åstrand Grindtorpshallen
150372008 Salems IF - Täby FC (B) Uppskj. Skogsängshallen
2022-10-08   Uppskj. 150372010 FBI Tullinge - Värmdö IF Uppskj. Tullingehallen
2022-10-08 14:00 150372009 Nacka IBK - Visby IBK 6 - 4 Niklas Lundberg, Simon Lundberg Myrsjöskolan
2022-10-08 14:45 150372012 Djurö-Vindö IF - Segeltorps IF 7 - 3 Emil Glenngård, Michael Westerberg Djurö Sporthall
2022-10-08 16:15 150372007 Tungelsta IF - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 5 Lucas Werelius, Can Asal Tungelsta Sporthall
2022-10-08 16:45 150372011 Djurgårdens IF IBS - Huddinge IBS 4 - 13 Arash Sohrevardi, Håkan Taxén Hjorthagshallen
2022-10-15 13:15 150372013 Huddinge IBS - FBI Tullinge 7 - 1 Marcus Rückert, Ella Lassen Eriksson Kvarnbergshallen
2022-10-15 15:15 150372015 Visby IBK - Salems IF 3 - 5 Mauricio Castillo, Mathias Lindvall Kvarnängshallen
2022-10-16 11:00 150372017 Tyresö Trollbäcken IBK - Segeltorps IF 3 - 2 Niclas Woxmark, Ella Lassen Eriksson Strandhallen - Tyresö
2022-10-16 13:30 150372018 Djurgårdens IF IBS - Djurö-Vindö IF 3 - 1 My Källström Lyly, Heimo Lyly Eriksdalshallen
2022-10-16 15:15 150372014 Värmdö IF - Nacka IBK 1 - 9 Heimo Lyly, My Källström Lyly Grantomtahallen
2023-02-05 12:00 150372016 Täby FC (B) - Tungelsta IF 2 - 2 Hugo Zetterberg, Theo Briston K-Rauta Arena
150372021 Salems IF - Värmdö IF Uppskj.
2022-10-22 14:45 150372024 Djurö-Vindö IF - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 4 Fredrik Alzén, Michael Westerberg Djurö Sporthall
2022-10-22 15:00 150372020 Tungelsta IF - Visby IBK 6 - 0 Kenneth Johansson, Jonas Jatko Tungelsta Sporthall
2022-10-22 15:45 150372023 FBI Tullinge - Djurgårdens IF IBS 3 - 0 Christian Berger, Jonas Broström Tullingehallen
2022-10-23 18:15 150372022 Nacka IBK - Huddinge IBS 2 - 5 Hanna Woxmark, Niclas Woxmark Ormingehallen
2022-11-25 18:45 150372019 Segeltorps IF - Täby FC (B) 4 - 5 Shabbir Ahmed, Melhvin Pettersson Kvarnbergshallen
2022-10-29 12:30 150372026 Värmdö IF - Tungelsta IF 3 - 5 Fredrik Alzén, Jacob Hult Värmdö sporthall
2022-10-30 10:45 150372030 Djurgårdens IF IBS - Nacka IBK 1 - 4 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Eriksdalshallen
2022-10-30 11:15 150372025 Huddinge IBS - Salems IF 7 - 5 Fredrik Alzén, Melhvin Pettersson Kvarnbergshallen
2022-10-30 12:45 150372028 Täby FC (B) - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 3 Emmie Helleday, Maryan Hrabovuk K-Rauta Arena
2022-10-30 17:15 150372029 FBI Tullinge - Djurö-Vindö IF 3 - 3 Peter Lassfolk, Lars Samuelsson Tullingehallen
2022-12-17   Uppskj. 150372027 Visby IBK - Segeltorps IF Uppskj. Kvarnängshallen
2022-11-12 13:00 150372036 Djurö-Vindö IF - Täby FC (B) 5 - 2 , Michael Westerberg Djurö Sporthall
2022-11-12   Uppskj. 150372035 Nacka IBK - FBI Tullinge Uppskj. Ormingehallen
2022-11-13 13:15 150372032 Segeltorps IF - Värmdö IF 3 - 1 Sixten Thorén, Jakob Jansson Glömstahallen
2022-11-13 14:00 150372033 Tungelsta IF - Huddinge IBS 4 - 2 Ella Lassen Eriksson, Fredrik Åhlund Tungelsta Sporthall
2022-11-13 17:00 150372034 Salems IF - Djurgårdens IF IBS 0 - 4 Tommy Egman, Imtiaz Karim Skogsängshallen
2023-02-04 14:30 150372031 Tyresö Trollbäcken IBK - Visby IBK 5 - 0 Lars Pedersén, Tobias Almqvist Innebandycenter
150372039 Visby IBK - Täby FC (B) Uppskj. Kvarnängshallen
2022-11-19 12:15 150372037 Huddinge IBS - Segeltorps IF 5 - 1 Fredrik Alzén, Mauricio Castillo Glömstahallen
2022-11-19 16:30 150372041 FBI Tullinge - Salems IF 3 - 5 Melhvin Pettersson, Adam Lönnborg Tullingehallen
2022-11-19 16:30 150372042 Djurgårdens IF IBS - Tungelsta IF 4 - 2 Joel Holm, Agaton Östlund Engelbrektshallen
2022-11-19 16:45 150372040 Nacka IBK - Djurö-Vindö IF 3 - 2 Jacob Hult, Maja Bergman Ormingehallen
2022-12-18 11:00 150372038 Värmdö IF - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 5 Mats Andersson, Michael Westerberg, Ej offentliggjord Värmdö sporthall
2022-11-26 13:30 150372047 Salems IF - Nacka IBK 7 - 5 Zana Guzel, Thomas Gjutarenäfve Skogsängshallen
2022-11-26 13:30 150372048 Djurö-Vindö IF - Visby IBK 13 - 3 Ilias Neffling, Fredrik Åhlund Djurö Sporthall
2022-11-26 14:00 150372046 Tungelsta IF - FBI Tullinge 0 - 3 Jonas Jatko, Melhvin Pettersson Tungelsta Sporthall
2022-11-27 09:45 150372043 Täby FC (B) - Värmdö IF 10 - 4 Johan Hessing, Shabbir Ahmed K-Rauta Arena
2022-11-27 11:30 150372045 Segeltorps IF - Djurgårdens IF IBS 1 - 6 Adam Lönnborg, Viggo Modigh Glömstahallen
2022-11-27 13:45 150372044 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IBS 2 - 12 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Strandhallen - Tyresö
2022-11-19 14:00 150372050 Värmdö IF - Visby IBK 2 - 2 Noah Hulin, Christoffer Hellström Värmdö sporthall
2022-12-03 12:30 150372051 Salems IF - Djurö-Vindö IF 2 - 3 Oscar Ekman, Love Andersson Skogsängshallen
2022-12-03 14:30 150372054 Djurgårdens IF IBS - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 4 Håkan Taxén, Andreas Persson Stenberg Hjorthagshallen
2022-12-03 18:30 150372053 FBI Tullinge - Segeltorps IF 5 - 3 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Tullingehallen
2022-12-04 10:00 150372049 Huddinge IBS - Täby FC (B) 6 - 0 Ella Lassen Eriksson, Shabbir Ahmed Glömstahallen
2022-12-04 17:30 150372052 Nacka IBK - Tungelsta IF 0 - 9 Elliot Helin Boucher, Casper Dahlberg Ormingehallen
2022-12-09 18:45 150372058 Segeltorps IF - Nacka IBK 1 - 3 Sezgin Youmer, Melhvin Pettersson Kvarnbergshallen
2022-12-10 10:15 150372056 Täby FC (B) - Djurgårdens IF IBS 1 - 5 Fredrik Hallenberg, Per Sundvall K-Rauta Arena
2022-12-10 16:00 150372055 Visby IBK - Huddinge IBS Kvarnängshallen
2022-12-10 16:15 150372059 Tungelsta IF - Salems IF Tungelsta Sporthall
2022-12-10 16:45 150372060 Djurö-Vindö IF - Värmdö IF 6 - 1 Malva Sölvemark, Kevin Helly Djurö Sporthall
2023-02-12 13:30 150372057 FBI Tullinge - Tyresö Trollbäcken IBK Sadjad Nima, Johan Hessing Botkyrkahallen
2022-12-16   Uppskj. 150372061 Huddinge IBS - Värmdö IF Uppskj. Glömstahallen
2022-12-17 13:45 150372062 Tungelsta IF - Djurö-Vindö IF 5 - 1 Fredrik Åhlund, Melhvin Pettersson Tungelsta Sporthall
2022-12-17 15:15 150372064 Nacka IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 7 , Mario Mallengren Ormingehallen
2022-12-17 18:00 150372065 FBI Tullinge - Täby FC (B) 3 - 5 Viggo Modigh, Erik Gustafsson Tullingehallen
2023-01-07   Uppskj. 150372066 Djurgårdens IF IBS - Visby IBK Uppskj. Hjorthagshallen
2023-01-27 19:00 150372063 Salems IF - Segeltorps IF 7 - 3 Melhvin Pettersson, Shabbir Ahmed Skogsängshallen
2023-01-07 13:30 150372070 FBI Tullinge - Visby IBK 5 - 2 Axel Wramner, Tobias Almqvist ICA Maxi Arena
2023-01-07 13:30 150372071 Djurgårdens IF IBS - Värmdö IF 6 - 1 Gustav Levin, Tobias Jansson Hjorthagshallen
2023-01-07 15:45 150372072 Djurö-Vindö IF - Huddinge IBS 4 - 4 Håkan Taxén, Fredrik Åhlund Djurö Sporthall
2023-01-07 16:15 150372067 Tungelsta IF - Segeltorps IF 4 - 0 Rasmus Bergne, Nicholas Lindgren Tungelsta Sporthall
2023-01-08 14:00 150372068 Salems IF - Tyresö Trollbäcken IBK 7 - 5 Elliot Helin Boucher, Erik Gustafsson Skogsängshallen
2023-01-08 16:45 150372069 Nacka IBK - Täby FC (B) 5 - 5 Gustav Levin, Maja Bergman Ormingehallen
2023-01-14 12:30 150372078 Segeltorps IF - Djurö-Vindö IF 5 - 6 Melhvin Pettersson, Fredrik Åhlund Glömstahallen
2023-01-15 11:00 150372077 Tyresö Trollbäcken IBK - Tungelsta IF 2 - 4 Mikael Ferneback, Magnus Berg Tyresöhallen
2023-01-15 13:45 150372073 Huddinge IBS - Djurgårdens IF IBS 5 - 1 Melhvin Pettersson, Jakob Jansson Tomtbergahallen
2023-01-15 14:45 150372074 Värmdö IF - FBI Tullinge 2 - 7 Fredrik Alzén, Anton Zaitsev Värmdö sporthall
2023-01-15 19:00 150372076 Täby FC (B) - Salems IF 5 - 2 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk K-Rauta Arena
2023-01-28 16:15 150372075 Visby IBK - Nacka IBK 2 - 3 Jonas Jatko, Aarre Hietanen Kvarnängshallen
2023-01-21 12:15 150372084 Djurö-Vindö IF - Djurgårdens IF IBS 2 - 5 Fredrik Alzén, Jacob Hult Djurö Sporthall
2023-01-21 13:00 150372080 Tungelsta IF - Täby FC (B) 3 - 4 Martin Claësson, Melhvin Pettersson Tungelsta Sporthall
2023-01-21 14:30 150372081 Salems IF - Visby IBK 7 - 1 Heimo Lyly, Casper Dahlberg Skogsängshallen
2023-01-21 16:30 150372083 FBI Tullinge - Huddinge IBS 3 - 3 Osama Abaied, Zana Guzel Tullingehallen
2023-01-22 10:15 150372079 Segeltorps IF - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 5 Lars Sundlöf, Christian Berger Glömstahallen
2023-01-22 17:00 150372082 Nacka IBK - Värmdö IF 4 - 3 Fredrik Alzén, Christoffer Castwall Ormingehallen
2023-01-28 13:30 150372087 Visby IBK - Tungelsta IF 3 - 3 Aarre Hietanen, Jonas Jatko Kvarnängshallen
2023-01-28 14:30 150372089 Tyresö Trollbäcken IBK - Djurö-Vindö IF 5 - 5 Niclas Woxmark, Hanna Woxmark Strandhallen - Tyresö
2023-01-28   Uppskj. 150372090 Djurgårdens IF IBS - FBI Tullinge Uppskj. Engelbrektshallen
2023-01-29 11:45 150372085 Huddinge IBS - Nacka IBK 4 - 3 Magnus Berg, Mathias Lindvall Glömstahallen
2023-01-29 13:45 150372086 Värmdö IF - Salems IF 2 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Maja Bergman Värmdö sporthall
2023-01-29 17:15 150372088 Täby FC (B) - Segeltorps IF 4 - 4 Mathias Stegrud, Arne Brovig K-Rauta Arena
150372092 Segeltorps IF - Visby IBK Uppskj. Kvarnbergshallen
2023-02-04 14:45 150372093 Tungelsta IF - Värmdö IF 3 - 4 Kari Malmros, Christian Ljunggren Tungelsta Sporthall
2023-02-04 15:45 150372096 Djurö-Vindö IF - FBI Tullinge 4 - 4 Max Sjöberg, Fredrik Alzén Djurö Sporthall
2023-02-04 17:45 150372095 Nacka IBK - Djurgårdens IF IBS 3 - 2 Maja Bergman, Felix Fernström Ormingehallen
2023-02-05 16:15 150372094 Salems IF - Huddinge IBS 0 - 9 Martin Åkesson, Love Andersson Skogsängshallen
2023-02-20 20:00 150372091 Tyresö Trollbäcken IBK - Täby FC (B) Strandhallen - Tyresö
2023-02-05 13:00 150372099 Visby IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 6 Emil Karlsson, Lars Pedersén ICA Maxi Arena
2023-02-11 12:15 150372101 FBI Tullinge - Nacka IBK Elliot Helin Boucher, Casper Dahlberg Tullingehallen
2023-02-11 14:30 150372102 Djurgårdens IF IBS - Salems IF Mats Nordrup, Aarre Hietanen Hjorthagshallen
2023-02-11 15:00 150372097 Huddinge IBS - Tungelsta IF Hanna Woxmark, Mikael Ferneback Tomtbergahallen
2023-02-12 10:30 150372098 Värmdö IF - Segeltorps IF Ilias Neffling, Mattias Dahlgren Värmdö sporthall
2023-02-12 18:00 150372100 Täby FC (B) - Djurö-Vindö IF Alexander Löfgren, Jonas Jatko K-Rauta Arena
2023-02-18 13:15 150372103 Täby FC (B) - Visby IBK Grindtorpshallen
2023-02-18 14:00 150372107 Salems IF - FBI Tullinge Skogsängshallen
2023-02-18 15:45 150372108 Djurö-Vindö IF - Nacka IBK Djurö Sporthall
2023-02-18 16:15 150372106 Tungelsta IF - Djurgårdens IF IBS Tungelsta Sporthall
2023-02-18 16:45 150372104 Tyresö Trollbäcken IBK - Värmdö IF Strandhallen - Tyresö
2023-02-19 14:45 150372105 Segeltorps IF - Huddinge IBS Glömstahallen
2023-03-11 15:30 150372111 Visby IBK - Djurö-Vindö IF Kvarnängshallen
2023-03-11 15:45 150372109 Huddinge IBS - Tyresö Trollbäcken IBK Tomtbergahallen
2023-03-11 16:00 150372114 Djurgårdens IF IBS - Segeltorps IF Hjorthagshallen
2023-03-12 14:45 150372110 Värmdö IF - Täby FC (B) Värmdö sporthall
2023-03-12 15:30 150372112 Nacka IBK - Salems IF Ormingehallen
2023-03-12 16:15 150372113 FBI Tullinge - Tungelsta IF Tullingehallen
2023-03-11 12:45 150372115 Visby IBK - Värmdö IF Kvarnängshallen
2023-03-18 12:30 150372118 Segeltorps IF - FBI Tullinge Glömstahallen
2023-03-18 13:15 150372119 Tungelsta IF - Nacka IBK Tungelsta Sporthall
2023-03-18 13:45 150372117 Tyresö Trollbäcken IBK - Djurgårdens IF IBS Strandhallen - Tyresö
2023-03-18 14:30 150372120 Djurö-Vindö IF - Salems IF Djurö Sporthall
2023-03-19 17:45 150372116 Täby FC (B) - Huddinge IBS K-Rauta Arena
2023-03-25 14:45 150372125 Tyresö Trollbäcken IBK - FBI Tullinge Strandhallen - Tyresö
2023-03-25 14:45 150372126 Djurgårdens IF IBS - Täby FC (B) Hjorthagshallen
2023-03-25 15:15 150372124 Nacka IBK - Segeltorps IF Ormingehallen
2023-03-26 14:45 150372122 Värmdö IF - Djurö-Vindö IF Värmdö sporthall
2023-03-26 15:45 150372123 Salems IF - Tungelsta IF Skogsängshallen
2023-04-01 16:15 150372121 Huddinge IBS - Visby IBK Tomtbergahallen
2023-04-01 12:30 150372131 Segeltorps IF - Salems IF Glömstahallen
2023-04-01 13:30 150372128 Visby IBK - Djurgårdens IF IBS Kvarnängshallen
2023-04-01 14:30 150372129 Täby FC (B) - FBI Tullinge K-Rauta Arena
2023-04-01 15:45 150372132 Djurö-Vindö IF - Tungelsta IF Djurö Sporthall
2023-04-01 17:00 150372130 Tyresö Trollbäcken IBK - Nacka IBK Strandhallen - Tyresö
2023-04-02 14:45 150372127 Värmdö IF - Huddinge IBS Värmdö sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IBS 14 11 2 1 93-31 62 35
2. Djurgårdens IF IBS 14 8 1 5 51-45 6 25
3. Tyresö Trollbäcken IBK 15 7 4 4 63-60 3 25
4. Nacka IBK 15 8 1 6 58-64 -6 25
5. Salems IF 13 8 0 5 53-52 1 24
6. Tungelsta IF 15 7 2 6 54-39 15 23
7. Djurö-Vindö IF 16 6 5 5 67-63 4 23
8. FBI Tullinge 12 6 3 3 45-36 9 21
9. Täby FC (B) 13 6 3 4 56-50 6 21
10. Segeltorps IF 14 2 2 10 41-64 -23 8
11. Värmdö IF 13 1 1 11 33-69 -36 4
12. Visby IBK 12 0 2 10 25-66 -41 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis