Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Medel Svår Mellersta

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Djurgårdens IF IBS Peter Bergstedt Olsson petebosthlm@gmail.com 0703462507 blårandig tröja, vira byxor och vita strumpor
Duvbo IK (B) Jenny Minnema jenny@duvboik.se 0735-66 57 29 Röd, Röd, Svart
Ekerö IK (B) Rickard Markusson rickard.markusson@ekeroik.se 072-3349344 Blå, Blå, Blå
Ekerö IK (C) Joakim Arneland joakim_arneland@icloud.com 070-303 32 85 Mörkblått
Hammarby IF IBF (A) Jan Frisell jan.frisell@aupx.com 0704953803 Grön, Vit, Vit
Hässelby SK IBK (B) Carina Alm carinalzalm@gmail.com 0703-133253 Röd, Svart, Svart
Karlbergs BK Erik Johan Nordin johan.nordin@hm.com 0768960722 Röd-Vit-Röd
Kärrtorps IBK Kenneth Larsson kenta86@hotmail.se 073-5851096 Orange, Svart, Orange
Mariebergs SK Joakim Grunander brommabandy@hotmail.com 0761743558 tröja röd, byxa blå, strumpor röda
Nacka Wallenstam IBK (B) Jill Ryberg jill.ryberg@gmail.com Vit/Svart/Vit
Nacka Wallenstam IBK (C) Anna Wingårdh anna.wingardh@gmail.com 0736732691 Vit, Svart, Vit
Silverdals IF (B) Fredric Gyllenstierna fredric@gyllenstierna.net 0709492020 Vit, Vit, Vit
Sköndals IK Oskar Thorin thorin.stockholm@gmail.com Blå/Svart/Svart
Tyresö Trollbäcken IBK (A) Björn Lindberg bjorn.r.lindberg@telia.com 0703707100 svart/svart, svart, svart
Täby FC (C) Camilla Westerholm Camilla.westerholm@outlook.com 0707420689 Vit, Vit, Vit
Älta IF (B) Mathias Bohlin mathias.bohlin@gcsolutions.se 070 577 16 90 Svart svart svart
Älvsjö AIK IBF (A) Camilla Henriksson vildrosstigen10@gmail.com 0725110624 Blå/blå/blå
Ängby IF (B) Veronica Jakobsson immortality86@hotmail.com Grön, Vit, Grön
Örby IS Caroline Ålander caroline.alander@gmail.com Röd/Blå/Röd
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
1 Kärrtorps IBK - Nacka Wallenstam IBK (C) Bandhagshallen
1 Silverdals IF (B) - Älta IF (B)
2019-09-28 10:15 1 Ekerö IK (C) - Hammarby IF IBF (A) Anna Mandelstam, Roger Nyström Mälaröhallen
2019-09-28 13:00 1 Djurgårdens IF IBS - Örby IS Amanda Torbjörner, Filippa Ekman Hjorthagshallen
2019-09-28 16:00 1 Hässelby SK IBK (B) - Duvbo IK (B) Filip Lövenklint, Annie Mattsson Riddersvik
2019-09-29 11:00 1 Sköndals IK - Täby FC (C) Elias Englund, Joel Säve-Söderbergh Sköndalshallen
2019-10-04 19:00 1 Ekerö IK (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) Robert Milerud, ****** ****** Tappströms Bollhall
2019-11-17 12:15 1 Karlbergs BK - Ängby IF (B) Tony Verho, Shabbir Ahmed Grimstahallen
Omgång 2
2 Duvbo IK (B) - Karlbergs BK Löthallen
2 Nacka Wallenstam IBK (C) - Ekerö IK (C)
2 Sköndals IK - Silverdals IF (B)
2019-10-05 12:00 2 Älvsjö AIK IBF (A) - Djurgårdens IF IBS Asta Hansson, Tindra Henriksson Sätrahallen
2019-10-05 12:00 2 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Örby IS Shabbir Ahmed, Adam Lönnborg Strandhallen - Tyresö
2019-10-05 12:15 2 Hammarby IF IBF (A) - Ekerö IK (B) Björn Larsson, Jonas Vedin Liljeholmshallen 1
2019-10-05 16:00 2 Täby FC (C) - Kärrtorps IBK Matilda Jennersjö, Linnea Gribe Grindtorpshallen
2019-10-06 16:00 2 Älta IF (B) - Mariebergs SK Daniel Kölborn, Madelene Westerberg Stavsborgshallen
Omgång 3
3 Ekerö IK (B) - Nacka Wallenstam IBK (C) Mälaröhallen
3 Kärrtorps IBK - Silverdals IF (B)
2019-10-12 09:00 3 Hässelby SK IBK (B) - Älta IF (B) Anton Fritshammar, Alice Fritshammar Hässelbyhallen
2019-10-12 09:15 3 Örby IS - Nacka Wallenstam IBK (B) Joel Säve-Söderbergh, Jonathan Wallén Brobäck Högdalshallen
2019-10-12 10:30 3 Ekerö IK (C) - Täby FC (C) Johanna Kjebon, Aida Jönsson Mälaröhallen
2019-10-12 14:00 3 Älvsjö AIK IBF (A) - Ängby IF (B) Adam Lönnborg, Shabbir Ahmed Sätrahallen
2019-10-12 15:00 3 Djurgårdens IF IBS - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Ludwig Idevall, Annie Mattsson Hjorthagshallen
2019-10-12 15:00 3 Mariebergs SK - Sköndals IK Robert Milerud, Arvid Stegrud Stora Mossen 1
Omgång 4
4 Ängby IF (B) - Djurgårdens IF IBS Grimstahallen
4 Silverdals IF (B) - Ekerö IK (C)
2019-10-20 12:00 4 Nacka Wallenstam IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Linus Fredman, Anton Zaitsev Ormingehallen
2019-10-20 13:00 4 Täby FC (C) - Ekerö IK (B) Mimma Spasic, Max Hasselrot Grindtorpshallen
2019-10-27 10:00 4 Hammarby IF IBF (A) - Örby IS Saga Emtell, Kim Vulic Sjöstadshallen
2019-10-27 10:00 4 Sköndals IK - Hässelby SK IBK (B) Petra Dynesius, Rebecka Edin Sköndalshallen
2019-10-27 11:00 4 Kärrtorps IBK - Mariebergs SK Petra Dynesius, Rebecka Edin Sköndalshallen
2019-10-27 12:15 4 Duvbo IK (B) - Älvsjö AIK IBF (A) Stephanie Mobedjina, Robert Vangeus Löthallen
2019-12-15 17:00 4 Älta IF (B) - Karlbergs BK Tyra Müller-Nord, Christian Berger Stavsborgshallen
Omgång 5
5 Örby IS - Nacka Wallenstam IBK (C) Bandhagshallen
2019-11-09 10:00 5 Ekerö IK (B) - Silverdals IF (B) Mattias Thomasson, Johanna Kjebon Mälaröhallen
2019-11-09 12:00 5 Djurgårdens IF IBS - Nacka Wallenstam IBK (B) Saga Emtell, Kim Vulic Hjorthagshallen
2019-11-09 12:00 5 Ekerö IK (C) - Mariebergs SK Mattias Thomasson, Johanna Kjebon Mälaröhallen
2019-11-09 14:30 5 Karlbergs BK - Sköndals IK Jonas Vedin, Joel Holm Engelbrektshallen
2019-11-10 14:00 5 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Hammarby IF IBF (A) Fredrik Hallenberg, Edvin Strömgren Strandhallen - Tyresö
2019-11-10 15:15 5 Ängby IF (B) - Duvbo IK (B) Isak Ålenius, Marcus Höök Grimstahallen
2019-11-10 19:30 5 Hässelby SK IBK (B) - Kärrtorps IBK Hugo Dandanell, Alexander Edehag Hässelbyhallen
Omgång 6
2019-11-23 10:00 6 Hammarby IF IBF (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) Christoffer Castwall, Melvin Lindkvist Sjöstadshallen
2019-11-23 11:15 6 Ekerö IK (C) - Hässelby SK IBK (B) Linnea Gribe, Aida Jönsson Mälaröhallen
2019-11-23 13:00 6 Mariebergs SK - Ekerö IK (B) Elliot Karlsson, Johanna Kjebon Stora Mossen 1
2019-11-23 15:15 6 Nacka Wallenstam IBK (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Nihada Cenanovic, Christoffer Castwall Ormingehallen
2019-11-23 17:00 6 Täby FC (C) - Örby IS Paulina Thunvall, Noel Akdemir Grindtorpshallen
2019-11-24 10:00 6 Duvbo IK (B) - Djurgårdens IF IBS Isac Krona, Robin Lidmyr Hallonbergshallen
2019-11-24 10:00 6 Kärrtorps IBK - Karlbergs BK Lisa Dahl, Kim Vulic Sköndalshallen
2019-11-24 14:00 6 Älta IF (B) - Älvsjö AIK IBF (A) Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Stavsborgshallen
Omgång 7
2019-11-30 10:00 7 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Täby FC (C) Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Strandhallen - Tyresö
2019-11-30 10:15 7 Örby IS - Silverdals IF (B) Svante Lindholm, Viggo Holm Högdalshallen
2019-11-30 12:00 7 Djurgårdens IF IBS - Hammarby IF IBF (A) Thea Kaplan, Annabel Jonsson Hjorthagshallen
2019-11-30 12:15 7 Älvsjö AIK IBF (A) - Sköndals IK Michelle Caspar, Siri Bjuremalm Sätrahallen
2019-11-30 15:15 7 Karlbergs BK - Ekerö IK (C) Tyra Müller-Nord, Isak Ålenius Engelbrektshallen
2019-11-30 15:15 7 Ekerö IK (B) - Hässelby SK IBK (B) Linnea Gribe, Alexander Löfgren Tappströms Bollhall
2019-12-01 15:00 7 Ängby IF (B) - Älta IF (B) Isak Ålenius, Marcus Höök Grimstahallen
2019-12-01 19:00 7 Nacka Wallenstam IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (C) Christoffer Castwall, Linus Fredman Tollare Bollhall
Omgång 8
2019-12-07 13:00 8 Täby FC (C) - Nacka Wallenstam IBK (B) Tindra Ahlberg, Miranda Ahlberg Grindtorpshallen
2019-12-07 13:00 8 Ekerö IK (B) - Karlbergs BK Matilda Jennersjö, Linnea Gribe Mälaröhallen
2019-12-07 13:15 8 Mariebergs SK - Örby IS Wilmer Axén, Karima Sharipova Gärdeshallen
2019-12-07 16:30 8 Nacka Wallenstam IBK (C) - Hammarby IF IBF (A) Aarre Hietanen, Wilmer Axén Myrsjöskolan
2019-12-08 10:00 8 Sköndals IK - Ängby IF (B) Annabel Jonsson, Kim Vulic Sköndalshallen
2019-12-08 11:00 8 Kärrtorps IBK - Älvsjö AIK IBF (A) Annabel Jonsson, Kim Vulic Sköndalshallen
2019-12-08 13:30 8 Silverdals IF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Jonas Vedin, Joel Holm Silverdalshallen
2019-12-08 14:00 8 Älta IF (B) - Duvbo IK (B) , Tyra Müller-Nord Stavsborgshallen
Omgång 9
2019-11-16 10:30 9 Örby IS - Hässelby SK IBK (B) Amanda Kaiser, Karima Sharipova Högdalshallen
2019-12-14 10:15 9 Ekerö IK (C) - Älvsjö AIK IBF (A) Emil Pernkrans, Hampus Pernkrans Mälaröhallen
2019-12-14 11:00 9 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Mariebergs SK Asta Hansson, Thea Kaplan Strandhallen - Tyresö
2019-12-14 14:00 9 Nacka Wallenstam IBK (B) - Silverdals IF (B) Tyra Müller-Nord, Maja Bergman Myrsjöskolan
2019-12-14 17:30 9 Hammarby IF IBF (A) - Täby FC (C) Emilia Tuomela, Elin Holm Skanstullshallen
2019-12-14 18:00 9 Djurgårdens IF IBS - Nacka Wallenstam IBK (C) Fredrik Berglund Sonesson, Håkan Taxén Hjorthagshallen
2019-12-15 11:00 9 Duvbo IK (B) - Sköndals IK Sezgin Youmer, Johan Nima Löthallen
2019-12-15 12:00 9 Ängby IF (B) - Kärrtorps IBK Ricky Bagge, Alice Fritshammar Grimstahallen
Omgång 10
2020-01-11 13:00 10 Mariebergs SK - Nacka Wallenstam IBK (B) Matilda Jennersjö, Linnea Gribe Stora Mossen 1
2020-01-11 17:00 10 Täby FC (C) - Nacka Wallenstam IBK (C) Jonas Vedin, Paulina Thunvall Grindtorpshallen
2020-01-11 19:15 10 Karlbergs BK - Örby IS Elliot Karlsson, Alice Fritshammar Engelbrektshallen
2020-01-12 10:00 10 Kärrtorps IBK - Duvbo IK (B) Martin Claësson, Viking Claësson Sköndalshallen
2020-01-12 12:00 10 Silverdals IF (B) - Hammarby IF IBF (A) Filip Saverstam, Annabel Jonsson Silverdalshallen
2020-01-12 12:00 10 Ekerö IK (C) - Ängby IF (B) Stella Hammer, Linnea Gribe Mälaröhallen
2020-01-12 12:00 10 Hässelby SK IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Isac Krona, Robin Lidmyr Hässelbyhallen
2020-01-12 13:00 10 Ekerö IK (B) - Älvsjö AIK IBF (A) Stella Hammer, Linnea Gribe Mälaröhallen
2020-01-12 15:00 10 Älta IF (B) - Djurgårdens IF IBS Anton Zaitsev, Christian Berger Stavsborgshallen 38
Omgång 11
2020-01-18 11:00 11 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Karlbergs BK Amanda Kaiser, Karima Sharipova Strandhallen - Tyresö
2020-01-18 11:45 11 Hammarby IF IBF (A) - Mariebergs SK Tyra Müller-Nord, Saga Emtell Sjöstadshallen
2020-01-18 12:15 11 Djurgårdens IF IBS - Täby FC (C) Johan Hessing, Sadjad Nima Hjorthagshallen
2020-01-18 15:00 11 Nacka Wallenstam IBK (B) - Hässelby SK IBK (B) Christoffer Castwall, Annie Mattsson Myrsjöskolan
2020-01-19 10:15 11 Duvbo IK (B) - Ekerö IK (C) Andreas Mattsson, Sezgin Youmer Löthallen
2020-01-19 12:00 11 Ängby IF (B) - Ekerö IK (B) Martin Hjelmberg, Matilda Jennersjö Grimstahallen
2020-01-19 14:00 11 Älta IF (B) - Sköndals IK Alva Olson, Moa Lindell Stavsborgshallen
2020-01-19 17:00 11 Nacka Wallenstam IBK (C) - Silverdals IF (B) Max Sjöberg, Malva Sölvemark Ormingehallen
Omgång 12
2020-01-25 09:15 12 Örby IS - Älvsjö AIK IBF (A) Elias Englund, Joel Säve-Söderbergh Högdalshallen
2020-01-25 14:15 12 Karlbergs BK - Nacka Wallenstam IBK (B) Mats Järnmark, Alice Fritshammar Engelbrektshallen
2020-01-25 16:00 12 Ekerö IK (B) - Duvbo IK (B) Emil Pernkrans, Hampus Pernkrans Tappströms Bollhall
2020-01-26 09:00 12 Sköndals IK - Djurgårdens IF IBS Jakob Jansson, Sixten Thorén Sköndalshallen
2020-01-26 10:00 12 Kärrtorps IBK - Älta IF (B) Jakob Jansson, Sixten Thorén Sköndalshallen
2020-01-26 14:15 12 Silverdals IF (B) - Täby FC (C) Ludwig Idevall, Thea Kaplan Silverdalshallen
2020-01-26 14:15 12 Mariebergs SK - Nacka Wallenstam IBK (C) Michael Leimer, Robert Milerud Stora Mossen 1
2020-01-26 16:00 12 Hässelby SK IBK (B) - Hammarby IF IBF (A) Olle Aronsson, Wilhelm Hugozon Hässelbyhallen
Omgång 13
2020-02-01 12:00 13 Ängby IF (B) - Örby IS Elliot Karlsson, Isak Ålenius Stora Mossen 1
2020-02-01 13:15 13 Djurgårdens IF IBS - Silverdals IF (B) Simon Righarts, Wilmer Jonsson Hjorthagshallen
2020-02-01 15:15 13 Hammarby IF IBF (A) - Karlbergs BK Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Skanstullshallen
2020-02-01 15:30 13 Nacka Wallenstam IBK (C) - Hässelby SK IBK (B) Noah Hulin, Christoffer Castwall Ormingehallen
2020-02-02 11:00 13 Sköndals IK - Kärrtorps IBK Jakob Jansson, Sixten Thorén Sköndalshallen
2020-02-02 11:00 13 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (A) Jonathan Wallén Brobäck, Moa Lindell Strandhallen - Tyresö
2020-02-02 12:15 13 Täby FC (C) - Mariebergs SK Johan Hessing, Max Åstrand Grindtorpshallen
2020-02-02 16:00 13 Älta IF (B) - Ekerö IK (C) Tyra Müller-Nord, Saga Emtell Stavsborgshallen
Omgång 14
2020-02-08 09:00 14 Ekerö IK (C) - Sköndals IK Mats Järnmark, Linnea Gribe Mälaröhallen
2020-02-08 11:00 14 Ekerö IK (B) - Älta IF (B) Alexander Friberg, Mats Järnmark Tappströms Bollhall
2020-02-08 11:00 14 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Ängby IF (B) Asta Hansson, Christian Berger Strandhallen - Tyresö
2020-02-08 14:00 14 Älvsjö AIK IBF (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) Svante Lindholm, Viggo Holm Kämpetorpshallen 1
2020-02-08 15:15 14 Mariebergs SK - Silverdals IF (B) Arvid Stegrud, Andreas Lyhnakis Engelbrektshallen
2020-02-08 16:00 14 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (C) Olle Aronsson, Wilhelm Hugozon Riddersvik
2020-02-08 18:30 14 Karlbergs BK - Nacka Wallenstam IBK (C) Fadi Saffo, Andreas Lyhnakis Engelbrektshallen
2020-02-09 10:30 14 Duvbo IK (B) - Örby IS Ken Johansson, Alexander Löfgren Löthallen
2020-02-09 11:00 14 Kärrtorps IBK - Djurgårdens IF IBS Max Sjöberg, Malva Sölvemark Sköndalshallen
Omgång 15
2020-02-15 11:00 15 Hässelby SK IBK (B) - Silverdals IF (B) Stella Hammer, Linnea Gribe Hässelbyhallen
2020-02-15 13:00 15 Duvbo IK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Arvid Stegrud, Andreas Lyhnakis Brotorpshallen
2020-02-15 14:00 15 Djurgårdens IF IBS - Mariebergs SK Elliot Helin Boucher, Simon Righarts Hjorthagshallen
2020-02-15 14:15 15 Kärrtorps IBK - Ekerö IK (C) Leif Karlsson, Elise Lundin Farstahallen 3
2020-02-16 09:00 15 Nacka Wallenstam IBK (B) - Ängby IF (B) Christoffer Hellström, Anton Zaitsev Ormingehallen
2020-02-16 10:00 15 Sköndals IK - Ekerö IK (B) Jakob Jansson, Sixten Thorén Sköndalshallen
2020-02-16 14:00 15 Täby FC (C) - Karlbergs BK Leif Karlsson, Hugo Nilsson Grindtorpshallen
2020-02-16 17:00 15 Hammarby IF IBF (A) - Älvsjö AIK IBF (A) Asta Hansson, Saga Emtell Eriksdalshallen
Omgång 16
16 Nacka Wallenstam IBK (B) - Duvbo IK (B) Myrsjöskolan
2020-03-07 09:30 16 Ekerö IK (C) - Djurgårdens IF IBS Emil Pernkrans, Hampus Pernkrans Mälaröhallen
2020-03-07 10:30 16 Ekerö IK (B) - Kärrtorps IBK Emil Pernkrans, Hampus Pernkrans Mälaröhallen
2020-03-07 10:30 16 Örby IS - Älta IF (B) Johnny Mikael Claesson, Björn Larsson Högdalshallen
2020-03-07 12:00 16 Älvsjö AIK IBF (A) - Nacka Wallenstam IBK (C) Sebastian Ekdahl, Hampus Bergholm Kämpetorpshallen 1
2020-03-08 09:00 16 Ängby IF (B) - Hammarby IF IBF (A) Elliot Karlsson, Marcus Höök Grimstahallen
2020-03-08 09:30 16 Silverdals IF (B) - Karlbergs BK Jonas Vedin, Hugo Nilsson Silverdalshallen
2020-03-08 16:00 16 Hässelby SK IBK (B) - Mariebergs SK Robert Milerud, Martin Mårtensson Hässelbyhallen
Omgång 17
17 Djurgårdens IF IBS - Hässelby SK IBK (B) Hjorthagshallen
17 Ekerö IK (C) - Ekerö IK (B) Mälaröhallen
17 Mariebergs SK - Karlbergs BK Stora Mossen 1
17 Sköndals IK - Örby IS Sköndalshallen
17 Täby FC (C) - Älvsjö AIK IBF (A) Grindtorpshallen
17 Älta IF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Stavsborgshallen
17 Nacka Wallenstam IBK (C) - Ängby IF (B) Ormingehallen
17 Hammarby IF IBF (A) - Duvbo IK (B) Sjöstadshallen
Omgång 18
18 Ekerö IK (B) - Djurgårdens IF IBS Mälaröhallen
18 Karlbergs BK - Hässelby SK IBK (B) Engelbrektshallen
18 Örby IS - Kärrtorps IBK Högdalshallen
18 Silverdals IF (B) - Älvsjö AIK IBF (A) Silverdalshallen
18 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Sköndals IK Strandhallen - Tyresö
18 Ängby IF (B) - Täby FC (C) Grimstahallen
18 Nacka Wallenstam IBK (B) - Älta IF (B) Ormingehallen
18 Duvbo IK (B) - Nacka Wallenstam IBK (C) Löthallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis