Spelprogram - Träningsmatcher Herrar

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Alvesta IBK (H4) Per Samuelsson pellesam@telia.com 070-55 47 456 röd, svart, svart
Alvesta IBK (HJ) Per Samuelsson pellesam@telia.com 070-55 47 456 röd, svart, svart
Aneby SK (H4) Karl-Johan Hvass kalle_aibk@hotmail.com 070-9496737 Blå/Blå/Blå
Bodafors IBS (H4) Svart, Svart, Svart
Carlshamns IBK (H3) Johan Olsson jo_johan_han@hotmail.com 0708-808368 Röd-svart, Svart, Svart
Carlshamns IBK (HJ) Mattias Kheller kheller@live.se 0706555414 Röd-svart, Svart, Svart
CL98IC (H2) Mikael Sandebäck mikael.sandeback@skanska.se 072-5730595 Blå, Blå, Blå
Craftstadens IBK O-hamn. B (H4) Mattias Johansson 74161johansson@telia.com 0705971822 Röd, Röd, Vit
Craftstadens IBK Oskarshamn (HA) Stefan Johansson stefan.b.johansson@oskarshamn.se 0702541511 röd/röd/vit
Fagerhult Habo IBK (HA) Jan-Erik Cederquist jec@interal.se 0708-124894 Röd, Svart, Röd
Fagerhult Habo IBK (JAS) Röd, Svart, Röd
Falköpings IBK (H2) Emil Martinsson emil.martinsson@hotmail.se 0722093950 Svart, Svart, Svart
FBC Kalmarsund (SSLH) Alexander Brinkmann alexander.brinkmann@fbckalmarsund.se 0707989212 Cyanblå, Marinblå, Marinblå
FBC Kalmarsund Ungdom (H1) Jimmie Nilsson jimmienilsson1@hotmail.com 073-8425316 Cyan Blå, Marinblå, Marinblå
FBC Karlskrona (H2) orange, Svart, svart
FBC Karlskrona (JAS) Per Karlsson limpan68@me.com 0768-843443 Orange/Svart/Svart
FBC Karlskrona B (H4) Per Karlsson limpan68@me.com 0768-843443 orange, Svart, svart
FC Helsingborg (SSLH) Niklas Pålsson Niklas14_1@hotmail.com 0707 - 404 709 Blå/svart, Svart, Svart
Fliseryds IBK (H3) Fredrik Lindh Fr.Lindh213@hotmail.com 0735411491 Blå, Svart, Blå
Forserums IF (H3) Grön, Vit, Vit
Forserums IF B (H4) Johan Holmberg johanholmberg80@telia.com 0704104309 Grön/vit/vit
Gantesbo IBK (H4) Henrik Karlsson henrik.karlsson.70@gmail.com 070-5137724 Vit svart svart
Glömminge-Algutsrums IF (H4)
Gnosjö IBK (H2) Gustav Söderlund gustavsoederlund@gmail.com 0726445532 Svart, Svart, Svart
Gransholms IF (H3) Anders Karlsson 0706216282 Grön, Vit, Grön
Gransholms IF (HJ) Daniel Karlsson 0767919471 Grön, Vit, Grön
Gransholms IF B (H4) Daniel Karlsson 0767919471 vit, vit, vit
Gränna AIS (H2) Lucas Kaindl kaindllucas@gmail.com 0730-754797 Vit, Röd, Röd
Herrestads AIF Rockets (H2) Peter Nyström peternystrom18@hotmail.com 070-214 21 87 Svart, Svart, Svart
Herrestads AIF Rockets (H5) Johan Grundberg johan@scanfast.se 0705-589377 Svart, Svart, Svart
Hestra Skid O SK (H4) Emil Melkersson Emil.Melker@hotmail.com 070-8835628 Blå, Vit, Blå
Hjulsbro IK (H3) Johan Lundgren johan.skonberga@gmail.com 0734182358 Blå, Vit, Vit
Hjältevad Mariannelund IS (H4) Alexander Larsson Alexanderlarsson21@hotmail.com 0701442603 Blå, Blå, Blå
Hovmantorps GOIF (H3) Anders Kaltenback anders.kaltenback@gmail.com 0733027585 Blå/Blå/Blå
Hovshaga AIF (H1) Christoffer Tiderman stoffe_tiderman@hotmail.com 0730-506778 Blå, Blå, Blå
Hovslätts IK (H1) Emanuel Ambré emanuel.ambre@outlook.com 0761-862545 Röd, Vit, Vit
Hovslätts IK (JAS) Adam Pellnor adampellnor@hotmail.com Röd, Vit, Vit
Hovslätts IK P10 Röd Christoffer Andersson christofferandersson81@gmail.com 0705-19 00 41 Röd, Vit, Vit
Hovslätts IK P10 Vit Christoffer Andersson christofferandersson81@gmail.com 0705-19 00 41 Röd, Vit, Vit
Hovås IBK H2 Gustav Oliveståhl gustav.olivestahl@gmail.com Orange, Orange, Orange
IBF Horsby (H3) Svart, Svart, Svart
IBF Horsby B (H4) Svart, Svart, Svart
IBF Tranås (H3) Johan Hanell hanell18@gmail.com 0702535083 SVART, SVART, SVART
IBF Tranås B (H4) Sebastian Kullander Sebastiankullander@gmail.com 0723-011 909 SVART, SVART, SVART
IBK Husar (H3) Peter Bengtsson peter.bengtsson@kvarnstrands.com 070-670 11 32 Blå, Svart, Blå
IBK Husar B (H4) Peter Råberg peter_raberg@yahoo.com 076-048 14 52 Blå, Svart, Blå
IBK Lidköping (HA) Jonas Fredrik Antonsson jantonsson1980@gmail.com 0702-941 577 Röd, Röd, Vita
IBK Osby (H3) Joakim Pålsson jocke.palsson@hotmail.se 070-8169146 Svart, Svart, Svart
IBK Tygriket 99 (H2) Fredrik Johansson puh_300@hotmail.com 0723-240407 Svart/Blå, Svart, Svart
IF Ariel (H3) Tobias Roth roth.x@hotmail.com 0730557895 Blå/Blå/Vit
Ingelstad IBK (H2) Anders Karlsson anderskarlsson@ingelstadibk.se 0736105489 rött/svart/rött.
Ingelstad IBK (HJ) Torbjörn Vestman torbjorn.vestman@icloud.com 0733-514874 Röd/svart/röd
Ingelstad IBK (HU) Anders Karlsson anderskarlsson@ingelstadibk.se 0736105489 röt/svart/rött
Jämjö IBK (H3) Mikael Nilsson mikaelnilsson1699@yahoo.se 0733-182077 Svart/inslag rött/vitt, Röd, Svarta
Jönköping IBK Ung. (H1) Fredrik Ekvall fredrik.ekvall@jonkoping.se 072-2530475 Röd/Röd/Röd
Jönköpings IK (SSLH) Mickael Fredriksson mickefredriksson@me.com 073-7627608
KaRo IBF (H3) Pär Synnebjörk par.synnebjork@hotmail.com 0708-576444 svart, svart, svart
KF Ljungby (H4) Roland Holmgren rolandb_holmgren@hotmail.com 0705-580612 Vit, vita, vita
KFUM Jönköping (H2) Peter Lannes 0702387424 Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
Lagan IBK (HA) Viktor Gustavsson viktor-gustavsson@hotmail.com Svart, Svart, Svart
Ledberg IBF (H1) Fredrik Hemmingberg fredrik.hemmingberg@gmail.com 0733-142059 Grön/Vit, Vit, Vit
Lessebo GoIF (H4) Christian Gunnarsson Gunte_1982@hotmail.com 0708-868637 Gul, Blå, Gul
Linköping FBC (H1) Svart, Svart, Svart
Ljungbyholms GOIF (H4) Gul, Röd, Röd
Lönsboda IBK (H2) Patric Johansson Patric.johansson@atteviks.se 0733-100071 röd, svart, svart
Lönsboda IBK (HJ) Anders Sjöberg anders67sjoberg@gmail.com 0768-868106 röd, svart, svart
Malmbäcks IF (H4) Andreas Furbacken andreas@furbacken.se 0704179645 Gul, svart, gul
Markaryd/Strömsnäsbruks IBK (H4) Ulf Gren uffe.gren@telia.com 0703444545 Mörkblå, Vit, Vit
Moheda IBK (H3) Andreas Nyström Högemark andreas.sb.nystrom@gmail.com Orange - Orange - Orange
Moheda IBK (HU) Martin Dahl Martin.dahl@vida.se Orange, Orange, Orange
Mullsjö AIS (SSLH) Joakim Davidsson joakim.davidsson@mullsjoais.se 073-381 47 83 Blå, Blå, Svart
Munka-Ljungby IBK (H1) Carl Nilsson carl.nilsson@cliffton.se 0768902721 Blå, Blå, Blå
Månsarps IBK (H2) Mikael Henriksson mikke.henriksson@telia.com 0734-188169 Lila/Vit/Vit
Nybro IBK (H2) Fredrik Rosen Fredrik.rosenn@gmail.com 0762750381 svart/svart/svart
Nybro IBK (HJ) Fredrik Rosen Fredrik.rosenn@gmail.com 0762750381 röd/svart/röd
Nybro IBK B (H4) Fredrik Rosen Fredrik.rosenn@gmail.com 0762750381 Röd (Herr Svart), Svart, Röd (Herr Svart)
Nässjö IBF (H2) Jonas Karlsson 0737514656 Svart, Svart, Svart
Nässjö IBF (HJ) Svart, Svart, Svart
Nässjö IBF B (H4) Svart, Svart, Svart
Olofströms IBK (H1) Jani Pakkala jani.pakkala@oktv.se 0709548844 vit, svart, vit
Olofströms IBK (HJ) Marcus Axelsson marcus.axelsson@oktv.se 070-5541075 vit, svart, vit
Perstorp Bälinge IK (H4) Toni Jokikokko jokikokko5@gmail.com 072-24 63 566
Pixbo Wallenstam IBF (H1) Röd/vit, Röd, Röda
Pixbo Wallenstam IBK (SSLH) Rikard Jonsson rikardejonsson@gmail.com 070-1842424 Rödvit, Röd, Röd
Rottne IF (H3) Thomas Hultqvist thommaz@hotmail.com 070-7466156 Blått
Ryds SK (H4) Michael Johansson info@pemitryck.com 070-2803885 gul/svart-randig, svart, svart
Ryds SK (HJ) Michael Johansson info@pemitryck.com 070-2803885 Gulsvart randig tröja/svart byxa/svarta strumpor
Röke IBK (H1) Henrik Ehnberg ehnberg_nr15@hotmail.com 0768-526565 Vinrött, Svart, Svart
S/W 2010 IBK (H4) Gerhardt Borkowski gerhardt.borkowski@innebandy.se 073-3661105 Röd, Röd, Röd
Sandareds IBS (H2) Kent Andersson kent.andersson@sbdinc.com 0703-240550 Svart, Svart, Svart
Sandbäckshults IBK (H4) Andreas Fleetwood andreas.fleetwood@gmail.com 070-2600009 Svart, Svart, Svart/Gula
Sillhövda AIK (H4)
Skillingaryds IK (H4) Jonas Ragnarsson jragnarsson@hotmail.com 0739817235 Röd/svart, Svart, Svart
Skövde IBF (H1) Per Wirdelius per@wirdelius.com 0735-450023 Röd, Svart, Svart
Slätafly/SK IBK (H2) Andreas Swedestam andreas.swedestam@electra.se 0706-019798 Blå Blå svart
Solfjäderstaden IBK (H1) Mattias Eriksson mattias.eriksson@motala.se 070-6451972 Röd, Röd, Svart
Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (H2) Morgan Nyberg morgan.nyberg@byggnads.se 070-6305742 Röd, Blå, Röd
Sävsjö IBK (H1) Per Swärdh Pelle.swardh@gmail.com 0763089333 Röd,svart,vit
Sävsjö IBK /SW 2010/Bodafors (HJ) Tommy Gunnarsson togunn@live.se 070-8900290 Röd, Svart, Vit
Sävsjö IBK B (H4) Anders Eklöf brentel.eklof@gmail.com 0733661115 Röd, svart, vit
Södra Wätterns IF (H4) Rasmus Boberg Rasmusboberg5@hotmail.com 0730405668 Orange/svart/orange
Tenhults IF (H3) Mikael Lundin mikael.lundin.imm@gmail.com 072-7000743 Svart, Svart, Svart
Tenhults IF B (H4) Jonas Tegvall jonas@lingmerths.se 070-539 30 55 Svart, Svart, Svart
Tranemo IBK (H2) Thomas Aronsson thomas@opesgolv.com 0706195484 Grönsvart, Svart, Svart
Warberg IBF (H1) Anders Bengtsson anders.bengtsson@nederman.se 0706-284503 Blå, Blå, Blå
Westbo IBK (H4) Fredrik Wahlstedt Fredrikw83@hotmail.com 0736-240559 Gul, Svart, Svart / Gul
Westerviks IBK (H3) Christopher Malmberg christopher.malmberg@hotmail.se 073-328 68 18 Svart, Svart, Svart
Vetlanda IBF (H1) Patrik Lööf patrik.loof@icloud.com 0705-783540 Blå/Blå/Blå
Vetlanda IBF B (H3) Johnny Nilsson jompa-72@telia.com 070-650 77 74 Blå/blå/blå
Willands IBK (H2) Jimmy Malmgren jimmymalmgren240@hotmail.com 0702392447 Neongrön, Svart, Svart
Vimmerby IBK (H2) Michael Elmér fladervagen7@outlook.com 072-7340519 Vit, Svart, Vit
Visby IBK (SSLH) Joakim Bandholtz joakim.bandholtz@visbyibk.com 0733569017 Blå/Blå/Blå
Väckelsångs IK (H3) Tommy Karlsson tommykarlsson6601@gmail.com 070-6208448 Grön/Svart randig, Svart, Svart
Värnamo IK (H3) Deniz Nilsson nilsson-dennis@hotmail.com 073-0855127 VIT, SVART, VIT
Värnamo IK B (H4) Klas Malm klas.malm@hotmail.com 0735-309326 VIT, SVART, VIT
Växjö IBK (SSLH) Anders Tränk anders.trank@gmail.com 070-9197056 Blå, Blå, Blå
Växjö IBK Utv. (H1) Edvard Wiberg edvard.wiberg@vaxjovipers.se 0738135146 Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
Växjö IBK Utv. (HJ) Martin Carlsson mtcarlsson@gmail.com 073-8105788 Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
Växjö IBK Utv. (JAS) David Lindahl david.lindahl@telia.com 076-792 2805 Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
Växjö IBK Utv.B (H3) David Lindahl david.lindahl@telia.com 076-792 2805 Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
Åby IBK Ungdom (H3) Jonas Eliasson jonas.eliasson.72.je@gmail.com 0704-315256 Svart/Vit, Svart, Svart
Älmhults IBK (H4) Dennis Olsson dennis-olsson91@live.se 0723229606 Svart med vit reklam, Svart med vit reklam, Svart
Öjaby Sport IBK (H4) Ola Lundh segla2064@hotmail.com 0705444141 Vit/svart/svart
Öjaby Sport IBK (HU) Ola Lundh segla2064@hotmail.com 0705444141 Vit, Svart, Svart
Östra SK Jkpg (H3) Fredrik Blomster blomster187@gmail.com 070-5710777 Röd, Röd, Röd
Östra SK Jkpg (JAS) Fredrik Blomster blomster187@gmail.com 070-5710777 Röd, Röd, Röd
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-07-02 19:00 1 FBC Karlskrona B (H4) - KaRo IBF (H3) 10 - 2 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Vedeby Sporthall A
2019-08-04 14:00 1 FBC Kalmarsund (SSLH) - Fagerhult Habo IBK (HA) 0 - 0 Anders Stenberg, Joacim Olofsson Kalmar Sporthall A-hall
2019-08-08 19:30 1 Växjö IBK (SSLH) - Fagerhult Habo IBK (HA) 9 - 1 Håkan Söderman, Jonas Einarsson Fortnox Arena Nivika hallen 476
2019-08-09 19:00 1 Vimmerby IBK (H2) - Westerviks IBK (H3) 10 - 5 Dawan Mofak, Muhidin Bahtanovic Vimmerby Sporthall
2019-08-10 14:00 1 Nybro IBK B (H4) - FBC Karlskrona B (H4) 4 - 5 Alexia Rasmussen, Stefan Karlsson OG-Hallen
2019-08-11 14:00 1 Gränna AIS (H2) - Solfjäderstaden IBK (H1) 7 - 3 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Ribbahallen A-hall
2019-08-14 19:30 1 Vetlanda IBF (H1) - Sandareds IBS (H2) 0 - 0 ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-08-15 19:00 1 Jönköpings IK (SSLH) - Fagerhult Habo IBK (HA) 0 - 0 Håkan Söderman, Andreas Holm Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-08-16 19:30 1 Mullsjö AIS (SSLH) - FBC Kalmarsund (SSLH) 8 - 3 Håkan Söderman, Henrik Nilsson Nyhemshallen - Mullsjö
2019-08-16 19:30 1 Carlshamns IBK (H3) - FBC Karlskrona B (H4) 3 - 9 Per Bratt, Henrik Gilliusson Väggahallen
2019-08-17 11:00 1 Växjö IBK Utv.B (H3) - Nybro IBK (H2) 0 - 0 Suvad Kaltak, Filip Karlsson Fortnox Arena B-hall
2019-08-17 14:00 1 Vimmerby IBK (H2) - FBC Kalmarsund Ungdom (H1) 0 - 0 Vimmerby Sporthall
2019-08-17 15:00 1 Jönköpings IK (SSLH) - Pixbo Wallenstam IBK (SSLH) 0 - 0 Jonas Einarsson, Edo Sabanovic Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-08-18 13:00 1 Hovshaga AIF (H1) - Röke IBK (H1) 6 - 5 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Hovshaga Sporthall
2019-08-18 16:00 1 Vetlanda IBF (H1) - Slätafly/SK IBK (H2) 8 - 6 Adam Nikolausson, Simon Fennsjö ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-08-18 16:00 1 Öjaby Sport IBK (H4) - Moheda IBK (H3) 7 - 8 Leif Johansson, Hani Mousaviyan-Utter Pär Lagerkvistskolan
2019-08-18 17:00 1 Växjö IBK Utv. (H1) - Ingelstad IBK (H2) 4 - 2 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Fortnox Arena Nivika hallen 130
2019-08-21 19:30 1 Mullsjö AIS (SSLH) - IBK Lidköping (HA) 8 - 6 Håkan Söderman, Andreas Holm Nyhemshallen - Mullsjö
2019-08-23 18:00 1 Alvesta IBK (HJ) - Gransholms IF (HJ) 3 - 11 Kjell Persson, Kevin Andersson Alvesta Sporthall
2019-08-23 19:00 1 KFUM Jönköping (H2) - Jönköping IBK Ung. (H1) 4 - 7 Magnus Widlund, Johan Ferm KFUM Sporthall, Jönköping
2019-08-23 19:00 1 Ryds SK (HJ) - Lönsboda IBK (HJ) 0 - 0 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Ryds Sporthall
2019-08-23 19:00 1 Växjö IBK Utv.B (H3) - Ingelstad IBK (H2) 0 - 0 Per Bratt, Henrik Gilliusson Fortnox Arena Nivika hallen
2019-08-24 13:00 1 FBC Karlskrona (H2) - Olofströms IBK (H1) 9 - 6 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Vedeby Sporthall A
2019-08-24 13:00 1 Fagerhult Habo IBK (HA) - Solfjäderstaden IBK (H1) 0 - 0 Adam Nikolausson, Magnus Widlund Nyhemshallen - Mullsjö
2019-08-24 14:00 1 Jönköpings IK (SSLH) - FC Helsingborg (SSLH) 0 - 0 Edo Sabanovic, Marcus Karlström ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-08-25 12:00 1 Växjö IBK Utv.B (H3) - Hovmantorps GOIF (H3) 0 - 0 Michael Johansson, Hani Mousaviyan-Utter Fortnox Arena Nivika hallen
2019-08-25 13:00 1 Craftstadens IBK Oskarshamn (HA) - Lagan IBK (HA) 0 - 0 Senad Hamula, Linus Sandberg Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-08-25 14:00 1 Nybro IBK B (H4) - Gransholms IF B (H4) 5 - 5 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt OG-Hallen
2019-08-25 14:00 1 Slätafly/SK IBK (H2) - Jämjö IBK (H3) 0 - 0 Dragan Zaharijev, Robert Risberg Torsås Sporthall
2019-08-25 15:00 1 Westbo IBK (H4) - Östra SK Jkpg (H3) Inst. Gislaveds Sporthall A/B-hall
2019-08-25 17:00 1 Gränna AIS (H2) - Jönköping IBK Ung. (H1) 3 - 3 Adam Nikolausson, Simon Fennsjö Ribbahallen A-hall
2019-08-26 19:30 1 Jönköping IBK Ung. (H1) - Sandareds IBS (H2) 0 - 0 Gustav Jarnegren, Adam Nikolausson Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-08-27 20:00 1 Ingelstad IBK (H2) - Moheda IBK (H3) 0 - 0 Senad Hamula, Linus Sandberg Ingelstads Sporthall
2019-08-28 19:00 1 Slätafly/SK IBK (H2) - FBC Karlskrona (JAS) 0 - 0 Anders Stenberg, Jonas Hellberg Torsås Sporthall
2019-08-28 19:00 1 Malmbäcks IF (H4) - Södra Wätterns IF (H4) 0 - 0 Malmbäcks Sporthall
2019-08-28 19:30 1 Vetlanda IBF (H1) - Hovshaga AIF (H1) 2 - 6 Henrik Carlsson, Senad Hamula ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda 72
2019-08-29 19:15 1 Forserums IF (H3) - Aneby SK (H4) 17 - 4 Magnus Widlund, Simon Fennsjö Forserums Sporthall 45
2019-08-29 19:30 1 Öjaby Sport IBK (H4) - Växjö IBK Utv.B (H3) 7 - 8 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Pär Lagerkvistskolan
2019-08-30 19:00 1 Jönköpings IK (SSLH) - Craftstadens IBK Oskarshamn (HA) 0 - 0 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Allhallen, Hovmantorp
2019-08-30 19:00 1 Mullsjö AIS (SSLH) - Pixbo Wallenstam IBK (SSLH) 3 - 7 David Geiser, Henrik Nilsson Nyhemshallen - Mullsjö
2019-08-30 19:00 1 KFUM Jönköping (H2) - Sandareds IBS (H2) Inst. KFUM Sporthall, Jönköping
2019-08-30 19:30 1 Öjaby Sport IBK (HU) - Ingelstad IBK (HU) 3 - 5 Leif Johansson, Alexia Rasmussen Pär Lagerkvistskolan
2019-08-30 19:30 1 Sävsjö IBK (H1) - IBK Tygriket 99 (H2) 0 - 0 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Sävsjö Sporthall
2019-08-31 09:00 1 Jönköping IBK Ung. (H1) - Växjö IBK Utv. (H1) 0 - 0 Gustav Jarnegren, Ricky Karlquist Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-08-31 11:00 1 Warberg IBF (H1) - Pixbo Wallenstam IBF (H1) 0 - 0 Claes Axelsson, Ricky Karlquist Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-08-31 12:30 1 Gransholms IF B (H4) - Nybro IBK B (H4) 5 - 12 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Gemla Sporthall
2019-08-31 13:00 1 Ingelstad IBK (HJ) - Gransholms IF (HJ) 0 - 0 Filip Karlsson, Alexia Rasmussen Ingelstads Sporthall
2019-08-31 13:30 1 Hovslätts IK (H1) - Skövde IBF (H1) 6 - 6 Claes Axelsson, Suvad Kaltak Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-08-31 14:00 1 FBC Karlskrona (H2) - Willands IBK (H2) 18 - 0 Henrik Gilliusson, Anders Stenberg Vedeby Sporthall A
2019-08-31 14:30 1 Slätafly/SK IBK (H2) - IBK Tygriket 99 (H2) 0 - 0 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Sävsjö Sporthall
2019-08-31 14:45 1 Pixbo Wallenstam IBF (H1) - Jönköping IBK Ung. (H1) 0 - 0 Kim Bjurek, Simon Fennsjö Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-08-31 16:45 1 Växjö IBK Utv. (H1) - Warberg IBF (H1) 0 - 0 Kim Bjurek, Simon Fennsjö Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-08-31 17:00 1 Jönköpings IK (SSLH) - Visby IBK (SSLH) 0 - 0 Leif Johansson, Kevin Andersson Fortnox Arena Nivika hallen
2019-09-01 00:00 1 Vinnare i match 143100099 - Vinnare i match 143100100 Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-09-01 00:00 1 Förlorare i match 143100099 - Förlorare i match 143100100
2019-09-01 08:30 1 Jönköping IBK Ung. (H1) - Warberg IBF (H1) 3 - 2 Kim Bjurek, Simon Fennsjö Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-09-01 13:00 1 Pixbo Wallenstam IBF (H1) - Växjö IBK Utv. (H1) 0 - 0 Kim Bjurek, Simon Fennsjö Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-09-01 14:00 1 Nybro IBK (H2) - Jämjö IBK (H3) 4 - 2 Anders Stenberg, Stefan Karlsson OG-Hallen
2019-09-01 14:00 1 Rottne IF (H3) - Älmhults IBK (H4) Inst. Rottne Sporthall
2019-09-01 14:30 1 Sävsjö IBK (H1) - IBK Tygriket 99 (H2) 4 - 3 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Sävsjö Sporthall
2019-09-01 15:00 1 Växjö IBK (SSLH) - Visby IBK (SSLH) 7 - 5 Senad Hamula, Linus Sandberg Fortnox Arena Nivika hallen 223
2019-09-01 16:00 1 Jönköping IBK Ung. (H1) - Warberg IBF (H1) 0 - 0 Jonas Kvant, Suvad Kaltak Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-09-03 20:00 1 Gransholms IF (H3) - Växjö IBK Utv. (JAS) 5 - 3 Leif Johansson, Filip Karlsson Gemla Sporthall
2019-09-04 19:00 1 IBF Tranås (H3) - Hjulsbro IK (H3) 0 - 0 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Tranås Idrottshall
2019-09-04 19:30 1 Nybro IBK (H2) - FBC Kalmarsund Ungdom (H1) 4 - 6 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson OG-Hallen
2019-09-06 19:30 1 Öjaby Sport IBK (H4) - Alvesta IBK (H4) 11 - 3 Senad Hamula, Alexia Rasmussen Pär Lagerkvistskolan
2019-09-06 19:30 1 IF Ariel (H3) - Craftstadens IBK O-hamn. B (H4) 8 - 4 Stefan Karlsson, Gabriel Adolfsson Kristdala Sporthall
2019-09-06 20:00 1 FBC Karlskrona (H2) - Jämjö IBK (H3) 8 - 4 Henrik Gilliusson, Jonas Nilsson Vedeby Sporthall A
2019-09-07 12:00 1 Sävsjö IBK B (H4) - Södra Wätterns IF (H4) 8 - 4 Bjarne Olsen, Jan Blohm Sävsjö Sporthall 148
2019-09-07 14:00 1 Jämjö IBK (H3) - Växjö IBK Utv.B (H3) 0 - 0 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Vedeby Sporthall A
2019-09-07 14:00 1 Gränna AIS (H2) - Falköpings IBK (H2) 8 - 3 KFUM Sporthall, Jönköping
2019-09-07 16:15 1 Westbo IBK (H4) - Värnamo IK (H3) 5 - 5 Bjarne Olsen, Jan Blohm Smålandsstenars Sporthall
2019-09-08 11:00 1 Östra SK Jkpg (H3) - Värnamo IK (H3) 10 - 2 Gustav Jarnegren, Jonny Nilsson Huskvarna Sporthall A
2019-09-08 14:00 1 FBC Karlskrona (H2) - Växjö IBK Utv.B (H3) 5 - 4 Dragan Zaharijev, Michéll Borgström Vedeby Sporthall A
2019-09-08 14:00 1 Slätafly/SK IBK (H2) - Lönsboda IBK (H2) 5 - 5 Jonas Nilsson, Rolf Vatvedt Torsås Sporthall
2019-09-08 14:00 1 IBK Husar (H3) - Aneby SK (H4) 9 - 6 Claes Axelsson, Jens Axelsson Olsbergs Arena
2019-09-08 15:00 1 Craftstadens IBK Oskarshamn (HA) - Visby IBK (SSLH) 0 - 0 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Kalmar Sporthall A-hall
2019-09-08 16:00 1 FBC Kalmarsund Ungdom (H1) - Vimmerby IBK (H2) 4 - 6 Edo Sabanovic, Stefan Karlsson Färjehallen
2019-09-08 17:00 1 IBK Husar B (H4) - Nässjö IBF B (H4) 1 - 4 Claes Axelsson, Jens Axelsson Olsbergs Arena
2019-09-08 18:00 1 Östra SK Jkpg (JAS) - Hovslätts IK (JAS) 4 - 3 Jonny Nilsson, Jonas Kvant Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-09-11 19:00 1 Lessebo GoIF (H4) - Ingelstad IBK (HU) 0 - 0 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Lessebo Sporthall
2019-09-11 19:30 1 Gränna AIS (H2) - IBF Tranås (H3) 9 - 4 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Ribbahallen A-hall
2019-09-12 19:15 1 Forserums IF (H3) - Sävsjö IBK B (H4) 8 - 8 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Forserums Sporthall 65
2019-09-12 19:30 1 Carlshamns IBK (H3) - KaRo IBF (H3) 8 - 3 Roger Gardell, Michell Rohde Sparbanken Arena
2019-09-12 19:30 1 Sävsjö IBK (H1) - Ingelstad IBK (H2) 0 - 0 Magnus Andersson, Fredrik Billemark Sävsjö Sporthall
2019-09-13 19:00 1 Westerviks IBK (H3) - Vimmerby IBK (H2) 2 - 8 Johan Palm, Mathias Linde Bökensved Sporthall
2019-09-13 19:30 1 Alvesta IBK (HJ) - Växjö IBK Utv. (JAS) Inst. Alvesta Sporthall
2019-09-14 12:00 1 Gransholms IF B (H4) - Älmhults IBK (H4) 6 - 10 Leif Johansson, Jamiro Liebe Gemla Sporthall
2019-09-14 12:00 1 Östra SK Jkpg (JAS) - Fagerhult Habo IBK (JAS) 3 - 6 Jonny Nilsson, Jonas Kvant Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-09-14 12:00 1 Westbo IBK (H4) - Tranemo IBK (H2) Inst. Gislaveds Sporthall A/B-hall
2019-09-14 14:00 1 Ingelstad IBK (H2) - Hovshaga AIF (H1) 0 - 0 Per Bratt, Henrik Gilliusson Ingelstads Sporthall
2019-09-14 14:00 1 Nybro IBK (H2) - Hovmantorps GOIF (H3) 8 - 8 Bengt Andersson, Leffe Henryson OG-Hallen
2019-09-14 15:30 1 FBC Kalmarsund (SSLH) - Visby IBK (SSLH) 0 - 0 Anders Stenberg, Joacim Olofsson Kalmar Sporthall A-hall
2019-09-14 15:30 1 Värnamo IK (H3) - Skillingaryds IK (H4) 0 - 0 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Värnamo Sporthall
2019-09-14 16:00 1 Mullsjö AIS (SSLH) - Fagerhult Habo IBK (HA) 10 - 6 David Geiser, Henrik Nilsson Nyhemshallen - Mullsjö
2019-09-15 12:00 1 Westbo IBK (H4) - Östra SK Jkpg (H3) Inst. Gislaveds Sporthall A/B-hall
2019-09-15 13:30 1 KF Ljungby (H4) - Herrestads AIF Rockets (H5) 4 - 3 Michael Johansson, Jan Blohm Innebandyhallen
2019-09-15 14:00 1 Craftstadens IBK Oskarshamn (HA) - Sävsjö IBK (H1) 0 - 0 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-09-15 14:00 1 Nybro IBK (HJ) - Ryds SK (HJ) 13 - 3 Rolf Vatvedt, Stefan Karlsson OG-Hallen
2019-09-15 14:30 1 Moheda IBK (H3) - IBK Osby (H3) 0 - 0 Dragan Zaharijev, Filip Karlsson Alvesta Sporthall
2019-09-15 16:00 1 Vetlanda IBF (H1) - KFUM Jönköping (H2) 1 - 3 Gustav Jarnegren, Anders A Nilsson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda 102
2019-09-15 18:00 1 CL98IC (H2) - FBC Kalmarsund Ungdom (H1) 5 - 6 Rolf Vatvedt, Stefan Karlsson Kalmar Sporthall A-hall
2019-09-17 18:30 1 Hovshaga AIF (H1) - Moheda IBK (H3) 10 - 4 Michael Johansson, Jonas Jägerby Hovshaga Sporthall
2019-09-17 19:00 1 Växjö IBK Utv. (H1) - Lagan IBK (HA) 2 - 5 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Fortnox Arena Nivika hallen 96
2019-09-18 19:30 1 Växjö IBK (SSLH) - FBC Kalmarsund (SSLH) 2 - 6 Håkan Söderman, Andreas Holm Fortnox Arena Nivika hallen 205
2019-09-18 19:30 1 Öjaby Sport IBK (H4) - Hovmantorps GOIF (H3) 4 - 11 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Pär Lagerkvistskolan
2019-09-18 19:30 1 Lessebo GoIF (H4) - Väckelsångs IK (H3) 0 - 0 Johan Palm, Mathias Linde Lessebo Sporthall
2019-09-18 19:45 1 Carlshamns IBK (H3) - FBC Karlskrona B (H4) 5 - 4 Dragan Zaharijev, Håkan Abrahamsson Väggahallen
2019-09-19 18:20 1 Hovslätts IK (JAS) - Östra SK Jkpg (JAS) Inst. Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-09-19 20:00 1 Östra SK Jkpg (H3) - Gnosjö IBK (H2) 0 - 0 Jonny Nilsson, Jonas Kvant Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-09-20 19:00 1 KaRo IBF (H3) - FBC Karlskrona B (H4) 5 - 5 Michell Rohde, Jesper Abrahamsson Kallinge Sporthall
2019-09-20 19:00 1 Lagan IBK (HA) - Munka-Ljungby IBK (H1) 0 - 0 Senad Hamula, Linus Sandberg Innebandyhallen
2019-09-20 19:30 1 Gränna AIS (H2) - Linköping FBC (H1) Inst. Ribbahallen A-hall
2019-09-20 20:00 1 KFUM Jönköping (H2) - Forserums IF (H3) 11 - 8 Gustav Jarnegren, Oskar Lööke KFUM Sporthall, Jönköping
2019-09-21 10:30 1 KaRo IBF (H3) - Gantesbo IBK (H4) 5 - 4 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Kallinge Sporthall
2019-09-21 11:15 1 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (H2) - Fliseryds IBK (H3) 11 - 5 Anders Stenberg, Malou Hallström Torslundahallen
2019-09-21 13:00 1 Hovshaga AIF (H1) - Vimmerby IBK (H2) 12 - 3 Filip Karlsson, Viktor Bringstam Hovshaga Sporthall
2019-09-21 13:00 1 Södra Wätterns IF (H4) - IBK Husar (H3) 8 - 2 Anders Perman, Ricky Karlquist Barnarps Sporthall
2019-09-21 13:00 1 Forserums IF B (H4) - IBF Horsby B (H4) 7 - 4 Anders A Nilsson, Nicklas Bard Forserums Sporthall 55
2019-09-21 14:00 1 Skillingaryds IK (H4) - Malmbäcks IF (H4) 8 - 3 Daniel Pettersson, Gustav Jarnegren Skillingaryds Arena 25
2019-09-21 15:00 1 Carlshamns IBK (H3) - Slätafly/SK IBK (H2) 3 - 9 Per Bratt, Henrik Gilliusson Sparbanken Arena
2019-09-21 15:00 1 Hestra Skid O SK (H4) - Tenhults IF (H3) 3 - 5 Jonny Nilsson, Mattias Tokic Hestra Sporthall
2019-09-21 15:00 1 Aneby SK (H4) - Hjältevad Mariannelund IS (H4) 0 - 0 Kim Bjurek, Simon Fennsjö FB-hallen
2019-09-21 16:00 1 Forserums IF (H3) - IBF Horsby (H3) 10 - 5 Anders A Nilsson, Nicklas Bard Forserums Sporthall 65
2019-09-21 17:30 1 Jönköping IBK Ung. (H1) - Månsarps IBK (H2) 0 - 0 Gustav Jarnegren, Edo Sabanovic Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-09-22 11:00 1 Värnamo IK B (H4) - Gransholms IF B (H4) 10 - 12 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Värnamo Sporthall
2019-09-22 13:00 1 Ingelstad IBK (HJ) - Växjö IBK Utv. (JAS) 5 - 3 Johan Oxenmyr, Filip Karlsson Ingelstads Sporthall
2019-09-22 14:00 1 Värnamo IK (H3) - Gransholms IF (H3) Inst. Värnamo Sporthall
2019-09-22 14:00 1 Vimmerby IBK (H2) - Sävsjö IBK (H1) 6 - 7 Gustav Jarnegren, Daniel Pettersson Vimmerby Sporthall
2019-09-22 14:00 1 Nybro IBK B (H4) - Ljungbyholms GOIF (H4) 7 - 4 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt OG-Hallen
2019-09-22 15:30 1 Markaryd/Strömsnäsbruks IBK (H4) - Perstorp Bälinge IK (H4) 4 - 3 Håkan Abrahamsson, Jesper Abrahamsson Huneskolans Sporthall
2019-09-24 19:30 1 Väckelsångs IK (H3) - Ryds SK (H4) 11 - 4 Dragan Zaharijev, Michéll Borgström Väckelsångs Idrottshall
2019-09-25 18:45 1 Älmhults IBK (H4) - Ryds SK (H4) 8 - 4 Dragan Zaharijev, Johan Oxenmyr Haganäshallen
2019-09-25 19:00 1 Hovmantorps GOIF (H3) - Ingelstad IBK (H2) 4 - 7 Senad Hamula, Linus Sandberg Allhallen, Hovmantorp
2019-09-25 19:30 1 Sillhövda AIK (H4) - KaRo IBF (H3) 7 - 7 Pelle Hallström, Malou Hallström Allhallen, Holmsjö
2019-09-25 19:30 1 Aneby SK (H4) - Hjältevad Mariannelund IS (H4) 6 - 11 Oskar Lööke, Isak Mörnstål FB-hallen
2019-09-25 20:00 1 Månsarps IBK (H2) - Södra Wätterns IF (H4) 5 - 3 Patrik Trofast, Andreas Holm Norrahammars Sporthall 35
2019-09-26 18:15 1 Carlshamns IBK (HJ) - Olofströms IBK (HJ) 0 - 0 Jesper Abrahamsson, Michéll Borgström Sparbanken Arena
2019-09-26 20:00 1 Skillingaryds IK (H4) - Westbo IBK (H4) 3 - 4 Jonas Kvant, Nicklas Bard Skillingaryds Arena
2019-09-27 19:00 1 Växjö IBK Utv. (HJ) - Alvesta IBK (HJ) 0 - 0 Johan Oxenmyr, Wilhem Christensen Fortnox Arena Nivika hallen
2019-09-27 19:30 1 Rottne IF (H3) - Öjaby Sport IBK (H4) 3 - 8 Mathias Linde, Johan Palm Rottne Sporthall
2019-09-27 19:30 1 Carlshamns IBK (H3) - Jämjö IBK (H3) 7 - 3 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Väggahallen
2019-09-27 19:30 1 IF Ariel (H3) - Sandbäckshults IBK (H4) 10 - 7 Andreas Nilsson, Stefan Karlsson Kristdala Sporthall
2019-09-27 20:00 1 Vimmerby IBK (H2) - Ledberg IBF (H1) 12 - 4 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Vimmerby Sporthall
2019-09-28 11:00 1 Värnamo IK B (H4) - S/W 2010 IBK (H4) Inst. Tinas Ö
2019-09-28 13:00 1 Ingelstad IBK (HU) - Moheda IBK (HU) 1 - 2 Henrik Gilliusson, Jonas Nilsson Ingelstads Sporthall
2019-09-28 13:00 1 Forserums IF B (H4) - Tenhults IF B (H4) 1 - 9 Kim Bjurek, Magnus Widlund Forserums Sporthall
2019-09-28 14:00 1 Nybro IBK (H2) - KaRo IBF (H3) 6 - 5 Malou Hallström, Anders Stenberg OG-Hallen
2019-09-28 15:00 1 Westerviks IBK (H3) - Åby IBK Ungdom (H3) 0 - 0 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Bökensved Sporthall
2019-09-28 15:00 1 Malmbäcks IF (H4) - Nässjö IBF (HJ) 0 - 0 Mattias Tokic, Anders A Nilsson Malmbäcks Sporthall
2019-09-29 00:00 1 FBC Karlskrona (H2) - Moheda IBK (H3) 0 - 0 Vedeby Sporthall A
2019-09-29 11:00 1 Östra SK Jkpg (H3) - Nässjö IBF (H2) 1 - 4 Magnus Widlund, Nicklas Bard Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-09-29 11:00 1 Alvesta IBK (HJ) - Ingelstad IBK (HJ) 7 - 7 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Alvesta Sporthall
2019-09-29 11:00 1 Gantesbo IBK (H4) - Sillhövda AIK (H4) 8 - 3 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Emmaboda Sporthall
2019-09-29 12:30 1 Hjältevad Mariannelund IS (H4) - Vimmerby IBK (H2) 6 - 10 Johan Söderman, Stefan Karlsson Furulundshallen 50
2019-09-29 14:00 1 IBK Husar (H3) - Sävsjö IBK B (H4) 5 - 5 Lucas Rosén, Adam Rydholm Olsbergs Arena
2019-09-29 14:00 1 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (H2) - Gransholms IF (H3) 0 - 0 Pelle Hallström, Malou Hallström Torslundahallen
2019-09-29 14:00 1 Nybro IBK (HJ) - Växjö IBK Utv. (HJ) 3 - 5 Rolf Vatvedt, Michéll Borgström OG-Hallen
2019-09-29 14:00 1 FBC Karlskrona (H2) - Gransholms IF (H3) 0 - 0 Henrik Gilliusson, Jonas Nilsson Vedeby Sporthall A
2019-09-29 15:00 1 Aneby SK (H4) - IBF Tranås B (H4) 7 - 6 Jonny Nilsson, Daniel Persson FB-hallen 55
2019-09-29 16:30 1 Vetlanda IBF B (H3) - IF Ariel (H3) Inst. ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-09-30 19:30 1 Bodafors IBS (H4) - Vetlanda IBF B (H3) 4 - 9 Oskar Lööke, Lars Östh Bodafors Sporthall
2019-10-01 19:30 1 Hestra Skid O SK (H4) - Skillingaryds IK (H4) 4 - 8 Gustav Jarnegren, Simon Fennsjö Hestra Sporthall
2019-10-02 19:30 1 Vetlanda IBF B (H3) - Sävsjö IBK /SW 2010/Bodafors (HJ) 0 - 0 Gabriel Adolfsson, Dawan Mofak ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-10-06 14:00 1 Ryds SK (HJ) - Carlshamns IBK (HJ) 1 - 16 Leif Johansson, Sam Najafizadeh Ryds Sporthall
2019-11-28 18:45 1 FBC Kalmarsund Ungdom (H1) - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (H2) 8 - 8 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Färjehallen 110
2019-12-10 18:45 1 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (H2) - Glömminge-Algutsrums IF (H4) 6 - 5 Tomas Akthagen, Bengt Bolander Torslundahallen
2019-12-15 18:15 1 Glömminge-Algutsrums IF (H4) - FBC Kalmarsund Ungdom (H1) 3 - 4 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Torslundahallen 62

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis