Spelprogram - Träningsmatcher Herrar

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF Svart, Svart, Svartgula
Alvesta IBK (H4) Per Samuelsson pellesam@telia.com 070-55 47 456 röd, svart, svart
Alvesta IBK (HJ) Per Samuelsson pellesam@telia.com 070-55 47 456 röd, svart, svart
Aneby SK (H4) Blå, Blå, Blå
Bodafors IBS (H4) Svart, Svart, Svart
Carlshamns IBK (H3) Johan Olsson jo_johan_han@hotmail.com 0708-808368 Röd-svart, Svart, Svart
Carlshamns IBK (HJ) Röd-svart, Svart, Svart
CL98IC (H2) Mattias Borén mattias.boren@yahoo.com 0708-499445 Blå, Blå, Blå
Craftstadens IBK O-hamn. B (H4) Mattias Johansson 74161johansson@telia.com 0705971822 Röd, Röd, Vit
Craftstadens IBK Oskarshamn (HA) Röd, Röd, Vit
Fagerhult Habo IBK (HA) Röd, Svart, Röd
Fagerhult Habo IBK (JAS) Röd, Svart, Röd
Falköpings IBK (H2) Svart, Svart, Svart
FBC Kalmarsund (SSLH) Cyanblå, Marinblå, Marinblå
FBC Kalmarsund Ungdom (H1) Cyan Blå, Marinblå, Marinblå
FBC Karlskrona (H2) Per Karlsson limpan68@me.com 0768-843443 Orange, Svart, Svart
FBC Karlskrona (JAS) Orange, Svart, Svart
FBC Karlskrona B (H4) Per Karlsson limpan68@me.com 0768-843443 Orange, Svart, Svart
FC Helsingborg (SSLH) Blå/svart, Svart, Svart
Fliseryds IBK (H3) Fredrik Lindh Fr.Lindh213@hotmail.com 0735411491 Blå, Svart, Blå
Forserums IF (H3) Mikael Blomberg samset@hotmail.se 0738-182299 Grön, Vit, Vit
Forserums IF B (H4) Mert Cimen forserumsif@gmail.com 0704694432 Grön/vit/vit
Gantesbo IBK (H4) Vit, Svart, Svart
Glömminge-Algutsrums IF (H4)
Gnosjö IBK (H2) Gustav Söderlund gustavsoederlund@gmail.com 0726445532 Svart, Svart, Svart
Gransholms IF (H3) Grön, Vit, Grön
Gransholms IF (HJ) Grön, Vit, Grön
Gransholms IF B (H4) Grön, Vit, Grön
Gränna AIS (H2) Lucas Kaindl kaindllucas@gmail.com 0730-754797 Vit, Röd, Röd
Herrestads AIF Rockets (H2) Peter Nyström peternystrom18@hotmail.com 070-214 21 87 Svart, Svart, Svart
Herrestads AIF Rockets (H5) Johan Grundberg johan@scanfast.se 0705-589377 Svart, Svart, Svart
Hestra Skid O SK (H4) Blå, Vit, Blå
Hjulsbro IK (H3) Johan Lundgren johan.skonberga@gmail.com 0734182358 Blå, Vit, Vit
Hjältevad Mariannelund IS (H4) Blå, Blå, Blå
Hovmantorps GOIF (H3) Anders Kaltenback anders.kaltenback@gmail.com 0733027585 Blå/Blå/Blå
Hovshaga AIF (H1) Blå, Blå, Blå
Hovslätts IK (H1) Röd, Vit, Vit
Hovslätts IK (JAS) Röd, Vit, Vit
Hovås IBK H2 Gustav Oliveståhl gustav.olivestahl@gmail.com Orange, Orange, Orange
IBF Horsby (H3) Svart, Svart, Svart
IBF Horsby B (H4) Svart, Svart, Svart
IBF Tranås (H3) SVART, SVART, SVART
IBF Tranås B (H4) SVART, SVART, SVART
IBK Husar (H3) Blå, Svart, Blå
IBK Husar B (H4) Peter Råberg peter_raberg@yahoo.com 076-048 14 52 Blå, Svart, Blå
IBK Lidköping (HA) Jonas Fredrik Antonsson jantonsson1980@gmail.com 0702-941 577 Röd, Röd, Vita
IBK Osby (H3) Maria Björkheim mariabjorkheim@gmail.com 070-3063074 Svart, Svart, Svart
IBK Tygriket 99 (H2) Svart/Blå, Svart, Svart
IF Ariel (H3) Vit, Vit, Vit
Ingelstad IBK (H2) Röd, Svart, Röd
Ingelstad IBK (HJ) Torbjörn Vestman torbjorn.vestman@icloud.com 0733-514874 Röd/svart/röd
Ingelstad IBK (HU) Röd, Svart, Röd
Jämjö IBK (H3) Svart/inslag rött/vitt, Röd, Svarta
Jönköping IBK Ung. (H1) Anders Permeklev anders.permeklev@gmail.com 076 - 76 76 283 Röd/Röd/Röd
Jönköpings IK (SSLH) Jakob Olofsson Adelin jakob.o.adelin@gmail.com 0702-474974 Röd, Röd, Röd
KaRo IBF (H3) Pär Synnerbjörk par.synnebjork@hotmail.com 0708-576444 svart, svart, svart
KF Ljungby (H4) Roland Holmgren rolandb_holmgren@hotmail.com 0705-580612 Vit, vita, vita
KFUM Jönköping (H2) Peter Lannes 0702387424 Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
Lagan IBK (HA) Christian Guntsch christianguntsch@gmail.com 0702824345 Svart, Svart, Svart
Ledberg IBF (H1) Fredrik Hemmingberg fredrik.hemmingberg@gmail.com 0733-142059 Grön/Vit, Vit, Vit
Lessebo GoIF (H4) Gul, Blå, Gul
Linköping FBC (H1) Svart, Svart, Svart
Ljungbyholms GOIF (H4) Gul, Röd, Röd
Lönsboda IBK (H2) röd, svart, svart
Lönsboda IBK (HJ) röd, svart, svart
Malmbäcks IF (H4) svart, Svart, Svart
Markaryd/Strömsnäsbruks IBK (H4) Mörkblå, Vit, Vit
Moheda IBK (H3) Andrej Jovic andrej.coach@hotmail.se 0722-539970 Orange - Orange - Orange
Moheda IBK (HU) Orange, Orange, Orange
Mullsjö AIS (SSLH) Joakim Davidsson joakim.davidsson@mullsjoais.se 073-381 47 83 Blå, Blå, Svart
Munka-Ljungby IBK (H1) Tore Kristiansson tore.kristiansson@hotmail.com 0702729559 Blå, Blå, Blå
Månsarps IBK (H2) Mikael Henriksson mikke.henriksson@telia.com 0734-188169 Lila/Vit/Vit
Nybro IBK (H2) Röd (Herr Svart), Svart, Röd (Herr Svart)
Nybro IBK (HJ) Fredrik Rosen Fredrik.rosenn@gmail.com 0762750381 röd/svart/röd
Nybro IBK B (H4) Fredrik Rosen Fredrik.rosenn@gmail.com 0762750381 Röd (Herr Svart), Svart, Röd (Herr Svart)
Nässjö IBF (H2) Jonas Karlsson 0737514656 Svart, Svart, Svart
Nässjö IBF (HJ) Svart, Svart, Svart
Nässjö IBF B (H4) Svart, Svart, Svart
Olofströms IBK (H1) vit, svart, vit
Olofströms IBK (HJ) vit, svart, vit
Perstorp Bälinge IK (H4) Toni Jokikokko jokikokko5@gmail.com 072-24 63 566
Pixbo Wallenstam IBF (H1) Röd/vit, Röd, Röda
Pixbo Wallenstam IBK (SSLH) Rödvit, Röd, Röd
Rottne IF (H3) Thomas Hultqvist thommaz@hotmail.com 070-7466156 Blått
Ryds SK (H4) Per Karlsson per.karlsson1@utb.karlshamn.se 0709-687865 gul/svart-randig, svart, svart
Ryds SK (HJ) gul/svart-randig, svart, svart
Röke IBK (H1) Rickard Träff herr@rokeibk.se 0727147840 Vinrött, Svart, Svart
S/W 2010 IBK (H4) Röd, Röd, Röd
Sandareds IBS (H2) Kent Andersson kent.andersson@sbdinc.com 0703-240550 Svart, Svart, Svart
Sandbäckshults IBK (H4) Andreas Fleetwood andreas.fleetwood@gmail.com 070-2600009 Svart, Svart, Svart/Gula
Sillhövda AIK (H4) Svart/röd, Svart/röd, Svart
Skillingaryds IK (H4) Jonas Ragnarsson jragnarsson@hotmail.com 0739817235 Röd/svart, Svart, Svart
Skövde IBF (H1) Röd, Svart, Svart
Slätafly/SK IBK (H2) Dennis Liljegren dennis.liljegren@affarsverken.se 0708783047 Blå Blå svart
Solfjäderstaden IBK (H1) Röd, Röd, Svart
Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (H2) Röd, Blå, Röd
Sävsjö IBK (H1) Anders Sjölander anderssjolander@spray.se 070-728 40 17 Röd,svart,vit
Sävsjö IBK /SW 2010/Bodafors (HJ) Röd, Svart, Vit
Sävsjö IBK B (H4) Röd, Svart, Vit
Södra Wätterns IF (H4) Orange, Svart, Orange
Tenhults IF (H3) Mikael Lundin mikael.lundin.imm@gmail.com 072-7000743 Svart, Svart, Svart
Tenhults IF B (H4) Jonas Tegvall jonas@lingmerths.se 070-539 30 55 Svart, Svart, Svart
Tranemo IBK (H2) Grönsvart, Svart, Svart
Warberg IBF (H1) Blå, Blå, Blå
Westbo IBK (H4) Gul, Svart, Svart / Gul
Westerviks IBK (H3) Christopher Malmberg christopher.malmberg@hotmail.se 073-328 68 18 Svart, Svart, Svart
Vetlanda IBF (H1) Patrik Lööf patrik.loof@icloud.com 0705-783540 Blå/Blå/Blå
Vetlanda IBF B (H3) Johnny Nilsson jompa-72@telia.com 070-650 77 74 Blå/blå/blå
Willands IBK (H2) Neongrön, Svart, Svart
Vimmerby IBK (H2) Michael Elmér fladervagen7@outlook.com 072-7340519 Vit, Svart, Vit
Visby IBK (SSLH) Joakim Bandholtz joakim.bandholtz@visbyibk.com 0733569017 Blå/Blå/Blå
Väckelsångs IK (H3) Kenth Axelsson kenthaxelsson@telia.com 0731-539379 Grön/Svart randig, Svart, Svart
Värnamo IK (H3) VIT, SVART, VIT
Värnamo IK B (H4) Johan Lundgren johan.b.lundgren@hotmail.se 0706843716 VIT, SVART, VIT
Växjö IBK (SSLH) Anders Tränk anders.trank@gmail.com 070-9197056 Blå, Blå, Blå
Växjö IBK Utv. (H1) Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
Växjö IBK Utv. (HJ) Martin Carlsson mtcarlsson@gmail.com 073-8105788 Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
Växjö IBK Utv. (JAS) Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
Växjö IBK Utv.B (H3) Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
Åby IBK Ungdom (H3) Svart/Vit, Svart, Svart
Älmhults IBK (H4) Svart med vit reklam, Svart med vit reklam, Svart
Öjaby Sport IBK (H4) Ola Lundh segla2064@hotmail.com 0705444141 Vit/svart/svart
Öjaby Sport IBK (HU) Ola Lundh segla2064@hotmail.com 0705444141 Vit, Svart, Svart
Östra SK Jkpg (H3) Röd, Röd, Röd
Östra SK Jkpg (JAS) Fredrik Blomster blomster187@gmail.com 070-5710777 Röd, Röd, Röd
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-07-02 19:00 1 FBC Karlskrona B (H4) - KaRo IBF (H3) 10 - 2 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Vedeby Sporthall A
2019-08-04 14:00 1 FBC Kalmarsund (SSLH) - Fagerhult Habo IBK (HA) 0 - 0 Anders Stenberg, Joacim Olofsson Kalmar Sporthall A-hall
2019-08-08 19:30 1 Växjö IBK (SSLH) - Fagerhult Habo IBK (HA) 9 - 1 Håkan Söderman, Jonas Einarsson Fortnox Arena Nivika hallen 476
2019-08-09 19:00 1 Vimmerby IBK (H2) - Westerviks IBK (H3) 10 - 5 Dawan Mofak, Muhidin Bahtanovic Vimmerby Idrottshall
2019-08-10 14:00 1 Nybro IBK B (H4) - FBC Karlskrona B (H4) 4 - 5 Alexia Rasmussen, Stefan Karlsson OG-Hallen
2019-08-11 14:00 1 Gränna AIS (H2) - Solfjäderstaden IBK (H1) 7 - 3 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Ribbahallen A-hall
2019-08-14 19:30 1 Vetlanda IBF (H1) - Sandareds IBS (H2) 0 - 0 ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-08-15 19:00 1 Jönköpings IK (SSLH) - Fagerhult Habo IBK (HA) 0 - 0 Håkan Söderman, Andreas Holm Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-08-16 19:30 1 Mullsjö AIS (SSLH) - FBC Kalmarsund (SSLH) 8 - 3 Håkan Söderman, Henrik Nilsson Nyhemshallen - Mullsjö
2019-08-16 19:30 1 Carlshamns IBK (H3) - FBC Karlskrona B (H4) 3 - 9 Per Bratt, Henrik Gilliusson Väggahallen
2019-08-17 11:00 1 Växjö IBK Utv.B (H3) - Nybro IBK (H2) 0 - 0 Suvad Kaltak, Filip Karlsson Fortnox Arena B-hall
2019-08-17 14:00 1 Vimmerby IBK (H2) - FBC Kalmarsund Ungdom (H1) 0 - 0 Vimmerby Idrottshall
2019-08-17 15:00 1 Jönköpings IK (SSLH) - Pixbo Wallenstam IBK (SSLH) 0 - 0 Jonas Einarsson, Edo Sabanovic Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-08-18 13:00 1 Hovshaga AIF (H1) - Röke IBK (H1) 6 - 5 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Hovshaga Sporthall
2019-08-18 16:00 1 Vetlanda IBF (H1) - Slätafly/SK IBK (H2) 8 - 6 Adam Nikolausson, Simon Fennsjö ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-08-18 16:00 1 Öjaby Sport IBK (H4) - Moheda IBK (H3) 7 - 8 Leif Johansson, Hani Mousaviyan-Utter Pär Lagerkvistskolan
2019-08-18 17:00 1 Växjö IBK Utv. (H1) - Ingelstad IBK (H2) 4 - 2 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Fortnox Arena Nivika hallen 130
2019-08-21 19:30 1 Mullsjö AIS (SSLH) - IBK Lidköping (HA) 8 - 6 Håkan Söderman, Andreas Holm Nyhemshallen - Mullsjö
2019-08-23 18:00 1 Alvesta IBK (HJ) - Gransholms IF (HJ) 3 - 11 Kjell Persson, Kevin Andersson Alvesta Sporthall
2019-08-23 19:00 1 KFUM Jönköping (H2) - Jönköping IBK Ung. (H1) 4 - 7 Magnus Widlund, Johan Ferm KFUM Sporthall, Jönköping
2019-08-23 19:00 1 Ryds SK (HJ) - Lönsboda IBK (HJ) 0 - 0 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Ryds Sporthall
2019-08-23 19:00 1 Växjö IBK Utv.B (H3) - Ingelstad IBK (H2) 0 - 0 Per Bratt, Henrik Gilliusson Fortnox Arena Nivika hallen
2019-08-24 13:00 1 FBC Karlskrona (H2) - Olofströms IBK (H1) 9 - 6 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Vedeby Sporthall A
2019-08-24 13:00 1 Fagerhult Habo IBK (HA) - Solfjäderstaden IBK (H1) 0 - 0 Adam Nikolausson, Magnus Widlund Nyhemshallen - Mullsjö
2019-08-24 14:00 1 Jönköpings IK (SSLH) - FC Helsingborg (SSLH) 0 - 0 Edo Sabanovic, Marcus Karlström ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-08-25 12:00 1 Växjö IBK Utv.B (H3) - Hovmantorps GOIF (H3) 0 - 0 Michael Johansson, Hani Mousaviyan-Utter Fortnox Arena Nivika hallen
2019-08-25 13:00 1 Craftstadens IBK Oskarshamn (HA) - Lagan IBK (HA) 0 - 0 Senad Hamula, Linus Sandberg Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-08-25 14:00 1 Nybro IBK B (H4) - Gransholms IF B (H4) 5 - 5 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt OG-Hallen
2019-08-25 14:00 1 Slätafly/SK IBK (H2) - Jämjö IBK (H3) 0 - 0 Dragan Zaharijev, Robert Risberg Torsås Sporthall
2019-08-25 15:00 1 Westbo IBK (H4) - Östra SK Jkpg (H3) Inst. Gislaveds Sporthall A/B-hall
2019-08-25 17:00 1 Gränna AIS (H2) - Jönköping IBK Ung. (H1) 3 - 3 Adam Nikolausson, Simon Fennsjö Ribbahallen A-hall
2019-08-26 19:30 1 Jönköping IBK Ung. (H1) - Sandareds IBS (H2) 0 - 0 Gustav Jarnegren, Adam Nikolausson Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-08-27 20:00 1 Ingelstad IBK (H2) - Moheda IBK (H3) 0 - 0 Senad Hamula, Linus Sandberg Ingelstads Sporthall
2019-08-28 19:00 1 Slätafly/SK IBK (H2) - FBC Karlskrona (JAS) 0 - 0 Anders Stenberg, Jonas Hellberg Torsås Sporthall
2019-08-28 19:00 1 Malmbäcks IF (H4) - Södra Wätterns IF (H4) 0 - 0 Malmbäcks Sporthall
2019-08-28 19:30 1 Vetlanda IBF (H1) - Hovshaga AIF (H1) 2 - 6 Henrik Carlsson, Senad Hamula ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda 72
2019-08-29 19:15 1 Forserums IF (H3) - Aneby SK (H4) 17 - 4 Magnus Widlund, Simon Fennsjö Forserums Sporthall 45
2019-08-29 19:30 1 Öjaby Sport IBK (H4) - Växjö IBK Utv.B (H3) 7 - 8 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Pär Lagerkvistskolan
2019-08-30 19:00 1 Jönköpings IK (SSLH) - Craftstadens IBK Oskarshamn (HA) 0 - 0 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Allhallen, Hovmantorp
2019-08-30 19:00 1 Mullsjö AIS (SSLH) - Pixbo Wallenstam IBK (SSLH) 3 - 7 David Geiser, Henrik Nilsson Nyhemshallen - Mullsjö
2019-08-30 19:00 1 KFUM Jönköping (H2) - Sandareds IBS (H2) Inst. KFUM Sporthall, Jönköping
2019-08-30 19:30 1 Öjaby Sport IBK (HU) - Ingelstad IBK (HU) 3 - 5 Leif Johansson, Alexia Rasmussen Pär Lagerkvistskolan
2019-08-30 19:30 1 Sävsjö IBK (H1) - IBK Tygriket 99 (H2) 0 - 0 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Sävsjö Sporthall
2019-08-31 09:00 1 Jönköping IBK Ung. (H1) - Växjö IBK Utv. (H1) 0 - 0 Gustav Jarnegren, Ricky Karlquist Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-08-31 11:00 1 Warberg IBF (H1) - Pixbo Wallenstam IBF (H1) 0 - 0 Claes Axelsson, Ricky Karlquist Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-08-31 12:30 1 Gransholms IF B (H4) - Nybro IBK B (H4) 5 - 12 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Gemla Sporthall
2019-08-31 13:00 1 Ingelstad IBK (HJ) - Gransholms IF (HJ) 0 - 0 Filip Karlsson, Alexia Rasmussen Ingelstads Sporthall
2019-08-31 13:30 1 Hovslätts IK (H1) - Skövde IBF (H1) 6 - 6 Claes Axelsson, Suvad Kaltak Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-08-31 14:00 1 FBC Karlskrona (H2) - Willands IBK (H2) 18 - 0 Henrik Gilliusson, Anders Stenberg Vedeby Sporthall A
2019-08-31 14:30 1 Slätafly/SK IBK (H2) - IBK Tygriket 99 (H2) 0 - 0 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Sävsjö Sporthall
2019-08-31 14:45 1 Pixbo Wallenstam IBF (H1) - Jönköping IBK Ung. (H1) 0 - 0 Kim Bjurek, Simon Fennsjö Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-08-31 16:45 1 Växjö IBK Utv. (H1) - Warberg IBF (H1) 0 - 0 Kim Bjurek, Simon Fennsjö Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-08-31 17:00 1 Jönköpings IK (SSLH) - Visby IBK (SSLH) 0 - 0 Leif Johansson, Kevin Andersson Fortnox Arena Nivika hallen
2019-09-01 00:00 1 Vinnare i match 143100099 - Vinnare i match 143100100 Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-09-01 00:00 1 Förlorare i match 143100099 - Förlorare i match 143100100
2019-09-01 08:30 1 Jönköping IBK Ung. (H1) - Warberg IBF (H1) 3 - 2 Kim Bjurek, Simon Fennsjö Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-09-01 13:00 1 Pixbo Wallenstam IBF (H1) - Växjö IBK Utv. (H1) 0 - 0 Kim Bjurek, Simon Fennsjö Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-09-01 14:00 1 Nybro IBK (H2) - Jämjö IBK (H3) 4 - 2 Anders Stenberg, Stefan Karlsson OG-Hallen
2019-09-01 14:00 1 Rottne IF (H3) - Älmhults IBK (H4) Inst. Rottne Sporthall
2019-09-01 14:30 1 Sävsjö IBK (H1) - IBK Tygriket 99 (H2) 4 - 3 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Sävsjö Sporthall
2019-09-01 15:00 1 Växjö IBK (SSLH) - Visby IBK (SSLH) 7 - 5 Senad Hamula, Linus Sandberg Fortnox Arena Nivika hallen 223
2019-09-01 16:00 1 Jönköping IBK Ung. (H1) - Warberg IBF (H1) 0 - 0 Jonas Kvant, Suvad Kaltak Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-09-03 20:00 1 Gransholms IF (H3) - Växjö IBK Utv. (JAS) 5 - 3 Leif Johansson, Filip Karlsson Gemla Sporthall
2019-09-04 19:00 1 IBF Tranås (H3) - Hjulsbro IK (H3) 0 - 0 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Tranås Idrottshall
2019-09-04 19:30 1 Nybro IBK (H2) - FBC Kalmarsund Ungdom (H1) 4 - 6 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson OG-Hallen
2019-09-06 19:30 1 Öjaby Sport IBK (H4) - Alvesta IBK (H4) 11 - 3 Senad Hamula, Alexia Rasmussen Pär Lagerkvistskolan
2019-09-06 19:30 1 IF Ariel (H3) - Craftstadens IBK O-hamn. B (H4) 8 - 4 Stefan Karlsson, Gabriel Adolfsson Kristdala Sporthall
2019-09-06 20:00 1 FBC Karlskrona (H2) - Jämjö IBK (H3) 8 - 4 Henrik Gilliusson, Jonas Nilsson Vedeby Sporthall A
2019-09-07 12:00 1 Sävsjö IBK B (H4) - Södra Wätterns IF (H4) 8 - 4 Bjarne Olsen, Jan Blohm Sävsjö Sporthall 148
2019-09-07 14:00 1 Jämjö IBK (H3) - Växjö IBK Utv.B (H3) 0 - 0 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Vedeby Sporthall A
2019-09-07 14:00 1 Gränna AIS (H2) - Falköpings IBK (H2) 8 - 3 KFUM Sporthall, Jönköping
2019-09-07 16:15 1 Westbo IBK (H4) - Värnamo IK (H3) 5 - 5 Bjarne Olsen, Jan Blohm Smålandsstenars Sporthall
2019-09-08 11:00 1 Östra SK Jkpg (H3) - Värnamo IK (H3) 10 - 2 Gustav Jarnegren, Jonny Nilsson Huskvarna Sporthall A
2019-09-08 14:00 1 FBC Karlskrona (H2) - Växjö IBK Utv.B (H3) 5 - 4 Dragan Zaharijev, Michéll Borgström Vedeby Sporthall A
2019-09-08 14:00 1 Slätafly/SK IBK (H2) - Lönsboda IBK (H2) 5 - 5 Jonas Nilsson, Rolf Vatvedt Torsås Sporthall
2019-09-08 14:00 1 IBK Husar (H3) - Aneby SK (H4) 9 - 6 Claes Axelsson, Jens Axelsson Olsbergs Arena
2019-09-08 15:00 1 Craftstadens IBK Oskarshamn (HA) - Visby IBK (SSLH) 0 - 0 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Kalmar Sporthall A-hall
2019-09-08 16:00 1 FBC Kalmarsund Ungdom (H1) - Vimmerby IBK (H2) 4 - 6 Edo Sabanovic, Stefan Karlsson Färjehallen
2019-09-08 17:00 1 IBK Husar B (H4) - Nässjö IBF B (H4) 1 - 4 Claes Axelsson, Jens Axelsson Olsbergs Arena
2019-09-08 18:00 1 Östra SK Jkpg (JAS) - Hovslätts IK (JAS) 4 - 3 Jonny Nilsson, Jonas Kvant Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-09-11 19:00 1 Lessebo GoIF (H4) - Ingelstad IBK (HU) 0 - 0 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Lessebo Sporthall
2019-09-11 19:30 1 Gränna AIS (H2) - IBF Tranås (H3) 9 - 4 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Ribbahallen A-hall
2019-09-12 19:15 1 Forserums IF (H3) - Sävsjö IBK B (H4) 8 - 8 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Forserums Sporthall 65
2019-09-12 19:30 1 Carlshamns IBK (H3) - KaRo IBF (H3) 8 - 3 Roger Gardell, Michell Rohde Sparbanken Arena
2019-09-12 19:30 1 Sävsjö IBK (H1) - Ingelstad IBK (H2) 0 - 0 Magnus Andersson, Fredrik Billemark Sävsjö Sporthall
2019-09-13 19:00 1 Westerviks IBK (H3) - Vimmerby IBK (H2) 2 - 8 Johan Palm, Mathias Linde Bökensved Sporthall
2019-09-13 19:30 1 Alvesta IBK (HJ) - Växjö IBK Utv. (JAS) Inst. Alvesta Sporthall
2019-09-14 12:00 1 Gransholms IF B (H4) - Älmhults IBK (H4) 6 - 10 Leif Johansson, Jamiro Liebe Gemla Sporthall
2019-09-14 12:00 1 Östra SK Jkpg (JAS) - Fagerhult Habo IBK (JAS) 3 - 6 Jonny Nilsson, Jonas Kvant Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-09-14 12:00 1 Westbo IBK (H4) - Tranemo IBK (H2) Inst. Gislaveds Sporthall A/B-hall
2019-09-14 14:00 1 Ingelstad IBK (H2) - Hovshaga AIF (H1) 0 - 0 Per Bratt, Henrik Gilliusson Ingelstads Sporthall
2019-09-14 14:00 1 Nybro IBK (H2) - Hovmantorps GOIF (H3) 8 - 8 Bengt Andersson, Leffe Henryson OG-Hallen
2019-09-14 15:30 1 FBC Kalmarsund (SSLH) - Visby IBK (SSLH) 0 - 0 Anders Stenberg, Joacim Olofsson Kalmar Sporthall A-hall
2019-09-14 15:30 1 Värnamo IK (H3) - Skillingaryds IK (H4) 0 - 0 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Värnamo Sporthall
2019-09-14 16:00 1 Mullsjö AIS (SSLH) - Fagerhult Habo IBK (HA) 10 - 6 David Geiser, Henrik Nilsson Nyhemshallen - Mullsjö
2019-09-15 12:00 1 Westbo IBK (H4) - Östra SK Jkpg (H3) Inst. Gislaveds Sporthall A/B-hall
2019-09-15 13:30 1 KF Ljungby (H4) - Herrestads AIF Rockets (H5) 4 - 3 Michael Johansson, Jan Blohm Innebandyhallen
2019-09-15 14:00 1 Craftstadens IBK Oskarshamn (HA) - Sävsjö IBK (H1) 0 - 0 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-09-15 14:00 1 Nybro IBK (HJ) - Ryds SK (HJ) 13 - 3 Rolf Vatvedt, Stefan Karlsson OG-Hallen
2019-09-15 14:30 1 Moheda IBK (H3) - IBK Osby (H3) 0 - 0 Dragan Zaharijev, Filip Karlsson Alvesta Sporthall
2019-09-15 16:00 1 Vetlanda IBF (H1) - KFUM Jönköping (H2) 1 - 3 Gustav Jarnegren, Anders A Nilsson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda 102
2019-09-15 18:00 1 CL98IC (H2) - FBC Kalmarsund Ungdom (H1) 5 - 6 Rolf Vatvedt, Stefan Karlsson Kalmar Sporthall A-hall
2019-09-17 18:30 1 Hovshaga AIF (H1) - Moheda IBK (H3) 10 - 4 Michael Johansson, Jonas Jägerby Hovshaga Sporthall
2019-09-17 19:00 1 Växjö IBK Utv. (H1) - Lagan IBK (HA) 2 - 5 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Fortnox Arena Nivika hallen 96
2019-09-18 19:30 1 Växjö IBK (SSLH) - FBC Kalmarsund (SSLH) 2 - 6 Håkan Söderman, Andreas Holm Fortnox Arena Nivika hallen 205
2019-09-18 19:30 1 Öjaby Sport IBK (H4) - Hovmantorps GOIF (H3) 4 - 11 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Pär Lagerkvistskolan
2019-09-18 19:30 1 Lessebo GoIF (H4) - Väckelsångs IK (H3) 0 - 0 Johan Palm, Mathias Linde Lessebo Sporthall
2019-09-18 19:45 1 Carlshamns IBK (H3) - FBC Karlskrona B (H4) 5 - 4 Dragan Zaharijev, Håkan Abrahamsson Väggahallen
2019-09-19 18:20 1 Hovslätts IK (JAS) - Östra SK Jkpg (JAS) Inst. Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-09-19 20:00 1 Östra SK Jkpg (H3) - Gnosjö IBK (H2) 0 - 0 Jonny Nilsson, Jonas Kvant Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-09-20 19:00 1 KaRo IBF (H3) - FBC Karlskrona B (H4) 5 - 5 Michell Rohde, Jesper Abrahamsson Kallinge Sporthall
2019-09-20 19:00 1 Lagan IBK (HA) - Munka-Ljungby IBK (H1) 0 - 0 Senad Hamula, Linus Sandberg Innebandyhallen
2019-09-20 19:30 1 Gränna AIS (H2) - Linköping FBC (H1) Inst. Ribbahallen A-hall
2019-09-20 20:00 1 KFUM Jönköping (H2) - Forserums IF (H3) 11 - 8 Gustav Jarnegren, Oskar Lööke KFUM Sporthall, Jönköping
2019-09-21 10:30 1 KaRo IBF (H3) - Gantesbo IBK (H4) 5 - 4 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Kallinge Sporthall
2019-09-21 11:15 1 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (H2) - Fliseryds IBK (H3) 11 - 5 Anders Stenberg, Malou Hallström Torslundahallen
2019-09-21 13:00 1 Hovshaga AIF (H1) - Vimmerby IBK (H2) 12 - 3 Filip Karlsson, Viktor Bringstam Hovshaga Sporthall
2019-09-21 13:00 1 Södra Wätterns IF (H4) - IBK Husar (H3) 8 - 2 Anders Perman, Ricky Karlquist Barnarps Sporthall
2019-09-21 13:00 1 Forserums IF B (H4) - IBF Horsby B (H4) 7 - 4 Anders A Nilsson, Nicklas Bard Forserums Sporthall 55
2019-09-21 14:00 1 Skillingaryds IK (H4) - Malmbäcks IF (H4) 8 - 3 Daniel Pettersson, Gustav Jarnegren Skillingaryds Arena 25
2019-09-21 15:00 1 Carlshamns IBK (H3) - Slätafly/SK IBK (H2) 3 - 9 Per Bratt, Henrik Gilliusson Sparbanken Arena
2019-09-21 15:00 1 Hestra Skid O SK (H4) - Tenhults IF (H3) 3 - 5 Jonny Nilsson, Mattias Tokic Hestra Sporthall
2019-09-21 15:00 1 Aneby SK (H4) - Hjältevad Mariannelund IS (H4) 0 - 0 Kim Bjurek, Simon Fennsjö FB-hallen
2019-09-21 16:00 1 Forserums IF (H3) - IBF Horsby (H3) 10 - 5 Anders A Nilsson, Nicklas Bard Forserums Sporthall 65
2019-09-21 17:30 1 Jönköping IBK Ung. (H1) - Månsarps IBK (H2) 0 - 0 Gustav Jarnegren, Edo Sabanovic Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-09-22 11:00 1 Värnamo IK B (H4) - Gransholms IF B (H4) 10 - 12 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Värnamo Sporthall
2019-09-22 13:00 1 Ingelstad IBK (HJ) - Växjö IBK Utv. (JAS) 5 - 3 Johan Oxenmyr, Filip Karlsson Ingelstads Sporthall
2019-09-22 14:00 1 Värnamo IK (H3) - Gransholms IF (H3) Inst. Värnamo Sporthall
2019-09-22 14:00 1 Vimmerby IBK (H2) - Sävsjö IBK (H1) 6 - 7 Gustav Jarnegren, Daniel Pettersson Vimmerby Idrottshall
2019-09-22 14:00 1 Nybro IBK B (H4) - Ljungbyholms GOIF (H4) 7 - 4 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt OG-Hallen
2019-09-22 15:30 1 Markaryd/Strömsnäsbruks IBK (H4) - Perstorp Bälinge IK (H4) 4 - 3 Håkan Abrahamsson, Jesper Abrahamsson Huneskolans Sporthall
2019-09-24 19:30 1 Väckelsångs IK (H3) - Ryds SK (H4) 11 - 4 Dragan Zaharijev, Michéll Borgström Väckelsångs Idrottshall
2019-09-25 18:45 1 Älmhults IBK (H4) - Ryds SK (H4) 8 - 4 Dragan Zaharijev, Johan Oxenmyr Haganäshallen
2019-09-25 19:00 1 Hovmantorps GOIF (H3) - Ingelstad IBK (H2) 4 - 7 Senad Hamula, Linus Sandberg Allhallen, Hovmantorp
2019-09-25 19:30 1 Sillhövda AIK (H4) - KaRo IBF (H3) 7 - 7 Pelle Hallström, Malou Hallström Allhallen, Holmsjö
2019-09-25 19:30 1 Aneby SK (H4) - Hjältevad Mariannelund IS (H4) 6 - 11 Oskar Lööke, Isak Mörnstål FB-hallen
2019-09-25 20:00 1 Månsarps IBK (H2) - Södra Wätterns IF (H4) 5 - 3 Patrik Trofast, Andreas Holm Norrahammars Sporthall 35
2019-09-26 18:15 1 Carlshamns IBK (HJ) - Olofströms IBK (HJ) 0 - 0 Jesper Abrahamsson, Michéll Borgström Sparbanken Arena
2019-09-26 20:00 1 Skillingaryds IK (H4) - Westbo IBK (H4) 3 - 4 Jonas Kvant, Nicklas Bard Skillingaryds Arena
2019-09-27 19:00 1 Växjö IBK Utv. (HJ) - Alvesta IBK (HJ) 0 - 0 Johan Oxenmyr, Wilhem Christensen Fortnox Arena Nivika hallen
2019-09-27 19:30 1 Rottne IF (H3) - Öjaby Sport IBK (H4) 3 - 8 Mathias Linde, Johan Palm Rottne Sporthall
2019-09-27 19:30 1 Carlshamns IBK (H3) - Jämjö IBK (H3) 7 - 3 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Väggahallen
2019-09-27 19:30 1 IF Ariel (H3) - Sandbäckshults IBK (H4) 10 - 7 Andreas Nilsson, Stefan Karlsson Kristdala Sporthall
2019-09-27 20:00 1 Vimmerby IBK (H2) - Ledberg IBF (H1) 12 - 4 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Vimmerby Idrottshall
2019-09-28 11:00 1 Värnamo IK B (H4) - S/W 2010 IBK (H4) Inst. Tinas Ö
2019-09-28 13:00 1 Ingelstad IBK (HU) - Moheda IBK (HU) 1 - 2 Henrik Gilliusson, Jonas Nilsson Ingelstads Sporthall
2019-09-28 13:00 1 Forserums IF B (H4) - Tenhults IF B (H4) 1 - 9 Kim Bjurek, Magnus Widlund Forserums Sporthall
2019-09-28 14:00 1 Nybro IBK (H2) - KaRo IBF (H3) 6 - 5 Malou Hallström, Anders Stenberg OG-Hallen
2019-09-28 15:00 1 Westerviks IBK (H3) - Åby IBK Ungdom (H3) 0 - 0 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Bökensved Sporthall
2019-09-28 15:00 1 Malmbäcks IF (H4) - Nässjö IBF (HJ) 0 - 0 Mattias Tokic, Anders A Nilsson Malmbäcks Sporthall
2019-09-29 00:00 1 FBC Karlskrona (H2) - Moheda IBK (H3) 0 - 0 Vedeby Sporthall A
2019-09-29 11:00 1 Östra SK Jkpg (H3) - Nässjö IBF (H2) 1 - 4 Magnus Widlund, Nicklas Bard Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-09-29 11:00 1 Alvesta IBK (HJ) - Ingelstad IBK (HJ) 7 - 7 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Alvesta Sporthall
2019-09-29 11:00 1 Gantesbo IBK (H4) - Sillhövda AIK (H4) 8 - 3 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Emmaboda Sporthall
2019-09-29 12:30 1 Hjältevad Mariannelund IS (H4) - Vimmerby IBK (H2) 6 - 10 Johan Söderman, Stefan Karlsson Furulundshallen 50
2019-09-29 14:00 1 IBK Husar (H3) - Sävsjö IBK B (H4) 5 - 5 Lucas Rosén, Adam Rydholm Olsbergs Arena
2019-09-29 14:00 1 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (H2) - Gransholms IF (H3) 0 - 0 Pelle Hallström, Malou Hallström Torslundahallen
2019-09-29 14:00 1 Nybro IBK (HJ) - Växjö IBK Utv. (HJ) 3 - 5 Rolf Vatvedt, Michéll Borgström OG-Hallen
2019-09-29 14:00 1 FBC Karlskrona (H2) - Gransholms IF (H3) 0 - 0 Henrik Gilliusson, Jonas Nilsson Vedeby Sporthall A
2019-09-29 15:00 1 Aneby SK (H4) - IBF Tranås B (H4) 7 - 6 Jonny Nilsson, Daniel Persson FB-hallen 55
2019-09-29 16:30 1 Vetlanda IBF B (H3) - IF Ariel (H3) Inst. ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-09-30 19:30 1 Bodafors IBS (H4) - Vetlanda IBF B (H3) 4 - 9 Oskar Lööke, Lars Östh Bodafors Sporthall
2019-10-01 19:30 1 Hestra Skid O SK (H4) - Skillingaryds IK (H4) 4 - 8 Gustav Jarnegren, Simon Fennsjö Hestra Sporthall
2019-10-02 19:30 1 Vetlanda IBF B (H3) - Sävsjö IBK /SW 2010/Bodafors (HJ) 0 - 0 Gabriel Adolfsson, Dawan Mofak ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-10-06 14:00 1 Ryds SK (HJ) - Carlshamns IBK (HJ) 1 - 16 Leif Johansson, Sam Najafizadeh Ryds Sporthall
2019-11-28 18:45 1 FBC Kalmarsund Ungdom (H1) - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (H2) 8 - 8 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Färjehallen 110
2019-12-10 18:45 1 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (H2) - Glömminge-Algutsrums IF (H4) 6 - 5 Tomas Akthagen, Bengt Bolander Torslundahallen
2019-12-15 18:15 1 Glömminge-Algutsrums IF (H4) - FBC Kalmarsund Ungdom (H1) 3 - 4 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Torslundahallen 62
2019-12-28 12:15 1 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (H2) - FBC Kalmarsund Ungdom (H1) 7 - 10 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Färjehallen 210
2020-01-04 14:00 1 Lagan IBK (HA) - AIK IBF 7 - 3 Håkan Söderman, Oskar Johnsson Ljungby Arena 453

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis