Pantamera Ljusröd Medelsvår (2015/16)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Ljusröd Medelsvår A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 18:00 150309004 Vallentuna IBK (A) - Hässelby SK IBK (B) 2 - 6 Lucas Edberg, Ida Nedin Hammarbackens Sporthall
2015-10-04 12:30 150309001 Kungsängens IF - IK Frej Täby 13 - 2 Per Calmén, Thomas Wargkelius Ekhammarshallen
2015-10-04 17:20 150309002 Rotebro IS IBK - Åkersberga IBF 3 - 5 Christian Högberg, Alexander Sommensjö Arena Satelliten
2015-11-22 12:30 150309005 Töjnan IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF 4 - 2 Baberkhan Barekzay, David Norman Silverdalshallen
2015-10-10 13:00 150309010 IK Frej Täby - Ekerö IK 1 - 12 Karl Agholme, Johan Ribbing Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-10-10 14:45 150309009 Åkersberga IBF - Kungsängens IF 3 - 2 Dennis Svensson, Frida Berg Åkersberga Sporthall A
2015-10-11 10:00 150309007 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (C) 2 - 1 Peter Gustafsson Saliba, Sofia Aadli Hässelbyhallen
2015-10-11 12:30 150309006 Bele Barkarby IF IBF - Vallentuna IBK (A) 6 - 2 Viktor Lindell, Daniel Skantze Björkebyhallen
2015-10-16 20:15 150309011 Ekerö IK - Åkersberga IBF 1 - 3 Fredrik Hallenberg, Andreas Mattsson Tappströms Bollhall
2015-10-17 14:00 150309013 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK (B) 4 - 1 Jonas Laurell, Mattias Nordlund Rotebrohallen (Nya)
2015-10-18 12:00 150309014 Täby FC (C) - Bele Barkarby IF IBF 0 - 4 Martin Svensson, Dennis Svensson Grindtorpshallen
2015-11-20 19:30 150309015 Vallentuna IBK (A) - Töjnan IBK (B) 0 - 2 Mikael Wiklund, Joel Scott Hammarbackens Sporthall
2015-10-25 13:00 150309017 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK 2 - 2 Mats Järnmark, Imtiaz Karim Björkebyhallen
2015-10-25 14:00 150309020 Åkersberga IBF - IK Frej Täby 5 - 0 Johan Ribbing, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2015-11-29 12:00 150309018 Hässelby SK IBK (B) - Kungsängens IF 3 - 11 Magnus Westerberg, Lars Samuelsson Hässelbyhallen
2016-03-11 19:00 150309016 Töjnan IBK (B) - Täby FC (C) 4 - 2 Jan Lingemark, Niklas Forsman Häggvikshallen
2015-11-07 09:00 150309023 Rotebro IS IBK - Töjnan IBK (B) 4 - 1 Magnus Johansson, Hannes Hovmöller Rotebrohallen (Nya)
2015-11-07 13:00 150309021 Ekerö IK - Hässelby SK IBK (B) 7 - 0 Gustav Levin, Leif Borglund Tappströms Bollhall
2015-11-08 10:45 150309022 Kungsängens IF - Bele Barkarby IF IBF 2 - 3 Per Calmén, Daniel Mårtensson Ekhammarshallen
2015-11-08 11:15 150309024 Täby FC (C) - Vallentuna IBK (A) 4 - 5 Martin Svensson, Dennis Svensson Grindtorpshallen
2015-11-14 13:00 150309026 Vallentuna IBK (A) - Rotebro IS IBK 1 - 3 Lars Samuelsson, Ida Nedin Hammarbackens Sporthall
2015-11-15 11:00 150309029 Hässelby SK IBK (B) - IK Frej Täby 2 - 2 Robin Berger, Magnus Johansson Hässelbyhallen
2015-11-15 15:45 150309028 Bele Barkarby IF IBF - Ekerö IK 4 - 1 Leif Karlsson, Thomas Josbrink Björkebyhallen
2015-12-19 10:00 150309027 Töjnan IBK (B) - Kungsängens IF 4 - 2 Fredrik Hallenberg, Mario Mallengren Sollentuna sim och sporthall
2015-11-21 11:45 150309033 Rotebro IS IBK - Täby FC (C) 5 - 1 Robert Milerud, Magnus Johansson Rotebrohallen (Nya)
2015-11-21 14:45 150309035 IK Frej Täby - Bele Barkarby IF IBF 3 - 8 Tobias Hagelin, Jonas Edström Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-11-21 19:45 150309031 Ekerö IK - Töjnan IBK (B) 4 - 4 Simon Bernhardsson, Ulf Jonsson Tappströms Bollhall
2015-11-22 10:00 150309032 Kungsängens IF - Vallentuna IBK (A) 9 - 3 Jonas Edström, Imtiaz Karim Ekhammarshallen
2015-11-22 12:15 150309034 Åkersberga IBF - Hässelby SK IBK (B) 2 - 0 Markus Almén, Anton Hemström Åkersberga Sporthall A
2015-11-28 12:00 150309036 Täby FC (C) - Kungsängens IF 1 - 4 Tilde Levinson, Anna Skantz Skarpängskolan B
2015-11-28 14:00 150309037 Vallentuna IBK (A) - Ekerö IK 5 - 1 Dennis Svensson, Mats Järnmark Hammarbackens Sporthall
2015-11-29 13:45 150309039 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF 4 - 3 Jonas Edström, Jakob Edström Anderberg Björkebyhallen
2015-11-29 15:00 150309038 Töjnan IBK (B) - IK Frej Täby 9 - 1 Arne Brovig, Malin Holm Silverdalshallen
2015-12-05 14:30 150309041 Ekerö IK - Täby FC (C) 2 - 3 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tappströms Bollhall
2015-12-05 14:45 150309045 IK Frej Täby - Vallentuna IBK (A) 3 - 4 Mario Mallengren, Lars Samuelsson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-12-06 09:15 150309044 Åkersberga IBF - Töjnan IBK (B) 2 - 4 Magnus Westerberg, Jonas Edström Åkersberga Sporthall A
2015-12-06 09:45 150309042 Kungsängens IF - Rotebro IS IBK 4 - 1 Lars Reuterhagen, Jan Lingemark Ekhammarshallen
2015-11-28 13:00 150309050 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK (B) 1 - 0 Imtiaz Karim, Erik Hellgren Björkebyhallen
2015-12-12 11:45 150309046 Rotebro IS IBK - Ekerö IK 3 - 2 Mats Järnmark, Imtiaz Karim Rotebrohallen (Nya)
2015-12-12 16:30 150309048 Vallentuna IBK (A) - Åkersberga IBF 1 - 6 Per Calmén, Lucas Edberg Hammarbackens Sporthall
2015-12-13 14:00 150309047 Täby FC (C) - IK Frej Täby 8 - 2 Martin Svensson, Dennis Svensson Grindtorpshallen
2016-01-09 16:30 150309052 Hässelby SK IBK (B) - Töjnan IBK (B) 2 - 9 Ken Johansson, Baberkhan Barekzay Sollentuna sim och sporthall
2016-01-15 18:30 150309055 IK Frej Täby - Rotebro IS IBK 0 - 3 Per Sundvall, Fredrik Hallenberg Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-02-16 19:00 150309054 Åkersberga IBF - Täby FC (C) 1 - 1 Jan Lingemark, Emil Kirchner Åkersberga Sporthall A
2016-03-19 14:45 150309051 Ekerö IK - Kungsängens IF 1 - 6 Fredrik Hallenberg, Linda Forslund Tappströms Bollhall
2016-01-10 10:15 150309059 Åkersberga IBF - Rotebro IS IBK 2 - 0 Lars Reuterhagen, Lucas Edberg Åkersberga Sporthall A
2016-01-10 15:00 150309057 Hässelby SK IBK (B) - Vallentuna IBK (A) 2 - 4 Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Hässelbyhallen
2016-01-10 18:00 150309060 IK Frej Täby - Kungsängens IF 2 - 3 Arne Brovig, Jan Lingemark Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-01-10 18:15 150309056 Bele Barkarby IF IBF - Töjnan IBK (B) 3 - 4 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Björkebyhallen
2016-01-16 14:00 150309061 Ekerö IK - IK Frej Täby 2 - 2 Mats Andersson, Edvin Hedenström Tappströms Bollhall
2016-01-16 14:45 150309064 Täby FC (C) - Hässelby SK IBK (B) 2 - 3 Karl Hurtig, Axel Petersson Skarpängskolan B
2016-01-16 19:15 150309065 Vallentuna IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF 2 - 6 Imtiaz Karim, Stefano Bianque Hammarbackens Sporthall
2016-01-17 13:00 150309062 Kungsängens IF - Åkersberga IBF 5 - 1 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Ekhammarshallen
2016-01-23 16:30 150309068 Hässelby SK IBK (B) - Rotebro IS IBK 2 - 9 Imtiaz Karim, Mario Mallengren Hässelbyhallen
2016-01-23 17:15 150309070 Åkersberga IBF - Ekerö IK 2 - 2 Fredrik Hallenberg, Markus Almén Åkersberga Sporthall A
2016-01-24 12:30 150309067 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (C) 3 - 2 Gustav Levin, Thomas Josbrink Björkebyhallen
2016-01-24 16:15 150309066 Töjnan IBK (B) - Vallentuna IBK (A) 7 - 4 Ulf Jonsson, Peter Kirch Silverdalshallen
2016-01-30 10:45 150309073 Rotebro IS IBK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 1 Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Rotebrohallen (Nya)
2016-01-30 13:45 150309075 IK Frej Täby - Åkersberga IBF 1 - 7 Tobias Hagelin, Simon Bernhardsson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-01-31 15:00 150309072 Kungsängens IF - Hässelby SK IBK (B) 1 - 6 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Ekhammarshallen
2016-02-07 15:00 150309074 Täby FC (C) - Töjnan IBK (B) 1 - 5 Simon Åbom, Lucas Edberg Grindtorpshallen
2016-02-03 16:30 150309077 Töjnan IBK (B) - Rotebro IS IBK 3 - 1 Jan Lingemark, Niklas Forsman Rotebrohallen (Nya)
2016-02-06 14:00 150309076 Vallentuna IBK (A) - Täby FC (C) 3 - 3 Roger Nyström, Per Calmén Hammarbackens Sporthall
2016-02-06 15:00 150309079 Hässelby SK IBK (B) - Ekerö IK 1 - 5 Ola Bigestans, Gabriel Stjärnekull Ärvingehallen
2016-02-07 15:45 150309078 Bele Barkarby IF IBF - Kungsängens IF 4 - 5 Robin Wirström, Erik Hellgren Kallhälls sporthall
2016-02-13 13:30 150309083 Rotebro IS IBK - Vallentuna IBK (A) 2 - 0 Madelene Westerberg, Elin Carlberg-Börjes Rotebrohallen (Nya)
2016-02-13 14:45 150309085 IK Frej Täby - Hässelby SK IBK (B) 4 - 2 Karl Agholme, Emil Kirchner Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-02-13 18:15 150309081 Ekerö IK - Bele Barkarby IF IBF 0 - 2 Fredrik Hallenberg, Imtiaz Karim Tappströms Bollhall
2016-02-14 17:45 150309082 Kungsängens IF - Töjnan IBK (B) 1 - 3 Ola Bigestans, Håkan Augustsson Ekhammarshallen
2016-02-20 14:00 150309086 Täby FC (C) - Rotebro IS IBK 2 - 1 Simon Åbom, Tove Wallén Skarpängskolan B
2016-02-20 15:30 150309087 Vallentuna IBK (A) - Kungsängens IF 1 - 13 Per Calmén, Ida Nedin Hammarbackens Sporthall
2016-02-21 13:15 150309090 Hässelby SK IBK (B) - Åkersberga IBF 4 - 4 Robin Berger, Stefano Bianque Hässelbyhallen
2016-02-21 13:30 150309088 Töjnan IBK (B) - Ekerö IK 3 - 3 Arne Brovig, Axel Petersson Silverdalshallen
2016-02-21 14:15 150309089 Bele Barkarby IF IBF - IK Frej Täby 1 - 3 Gustav Levin, Imtiaz Karim Björkebyhallen
2016-03-12 13:30 150309095 IK Frej Täby - Töjnan IBK (B) 7 - 3 Karl Agholme, Hannes Hovmöller Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-03-12 14:15 150309091 Ekerö IK - Vallentuna IBK (A) 2 - 3 Christoffer Markovski, Fredrik Hallenberg Tappströms Bollhall
2016-03-12 16:45 150309094 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF 2 - 1 Fredrik Hallenberg, Emil Kirchner Åkersberga Sporthall A
2016-03-13 10:45 150309092 Kungsängens IF - Täby FC (C) 2 - 6 Andreas Mattsson, Imtiaz Karim Ekhammarshallen
2016-03-19 15:15 150309098 Vallentuna IBK (A) - IK Frej Täby 6 - 3 Roger Nyström, Magnus Westerberg Hammarbackens Sporthall
2016-03-20 12:15 150309099 Töjnan IBK (B) - Åkersberga IBF 2 - 0 Per Sundvall, Malin Holm Silverdalshallen
2016-03-20 13:00 150309097 Täby FC (C) - Ekerö IK 5 - 3 Simon Åbom, Per Ove Åman Grindtorpshallen
2016-03-20 16:00 150309096 Rotebro IS IBK - Kungsängens IF 2 - 1 Leif Karlsson, Lars Reuterhagen Silverdalshallen
2016-04-02 13:00 150309105 IK Frej Täby - Täby FC (C) 3 - 3 Jan Lingemark, Ulf Jonsson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-04-02 14:00 150309101 Ekerö IK - Rotebro IS IBK 4 - 2 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Tappströms Bollhall
2016-04-02 14:30 150309102 Hässelby SK IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF 2 - 4 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Hässelbyhallen
2016-04-02 14:45 150309104 Åkersberga IBF - Vallentuna IBK (A) 9 - 0 Markus Almén, Anton Hemström Åkersberga Sporthall A
2016-04-09 11:45 150309107 Rotebro IS IBK - IK Frej Täby 1 - 1 Roger Nyström, Christian Ljunggren Rotebrohallen (Nya)
2016-04-09 13:45 150309108 Täby FC (C) - Åkersberga IBF 3 - 2 Markus Almén, Anton Hemström Skarpängskolan B
2016-04-10 10:45 150309106 Kungsängens IF - Ekerö IK 5 - 4 Fadi Saffo, Lars Reuterhagen Ekhammarshallen
2016-04-10 17:00 150309110 Töjnan IBK (B) - Hässelby SK IBK (B) 2 - 1 Lars Sundlöf, Ulf Jonsson Silverdalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Töjnan IBK (B) 18 14 2 2 73-40 33 44
2. Bele Barkarby IF IBF 18 11 1 6 59-39 20 34
3. Kungsängens IF 18 11 0 7 89-50 39 33
4. Åkersberga IBF 18 10 3 5 59-34 25 33
5. Rotebro IS IBK 18 10 2 6 48-33 15 32
6. Täby FC (C) 18 6 3 9 48-54 -6 21
7. Vallentuna IBK (A) 18 6 1 11 46-87 -41 19
8. Ekerö IK 18 4 4 10 56-54 2 16
9. Hässelby SK IBK (B) 18 4 2 12 39-74 -35 14
10. IK Frej Täby 18 3 4 11 40-92 -52 13
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medelsvår B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-04 10:00 150321002 Täby FC (A) - Djurgårdens IF IBS 1 - 4 Roger Nyström, Magnus Westerberg Grindtorpshallen
2015-10-04 11:15 150321005 AIK IBF - IBF Offensiv Lidingö 1 - 11 Juha Tammerström, Linus Warrenstein Ulriksdalshallen
2015-10-04 13:00 150321004 Hässelby SK IBK (A) - Töjnan IBK (A) 2 - 9 Andreas Mattsson, Robin Berger Hässelbyhallen
2015-10-06 18:10 150321001 Vallentuna IBK (B) - Ängby IF 7 - 4 Jan Lingemark, Niklas Forsman Hammarbackens Sporthall
2015-10-10 13:30 150321010 Ängby IF - Mariebergs SK 10 - 2 Jessika Forsberg, Robert Milerud Stora Mossen 1
2015-10-10 17:00 150321009 Djurgårdens IF IBS - Vallentuna IBK (B) 4 - 4 Jessika Forsberg, Christoffer Markovski Engelbrektshallen
2015-10-10 17:15 150321006 IBF Offensiv Lidingö - Hässelby SK IBK (A) 5 - 2 Viktor Bollvik Karlsson, Joakim Agri Bodals Bollhall
2015-10-11 14:00 150321007 Töjnan IBK (A) - Grimsta AIK 7 - 2 Patrik Andersén, Magnus Johansson Silverdalshallen
2015-10-17 13:45 150321014 Grimsta AIK - IBF Offensiv Lidingö 4 - 5 Lars Reuterhagen, Fredrik Nensén Väsby skolan
2015-10-17 14:15 150321015 Hässelby SK IBK (A) - AIK IBF 3 - 0 Juha Tammerström, Andreas Mattsson Hässelbyhallen
2015-10-17 17:30 150321011 Mariebergs SK - Djurgårdens IF IBS 3 - 4 Rebecca Staffas, Håkan Augustsson Stora Mossen 1
2015-10-18 14:00 150321013 Täby FC (A) - Töjnan IBK (A) 1 - 6 Simon Åbom, Ulf Jonsson Grindtorpshallen
2015-10-25 14:30 150321016 AIK IBF - Grimsta AIK 2 - 4 Robert Milerud, Johan Hillergren Ulriksdalshallen
2015-10-25 16:00 150321018 Töjnan IBK (A) - Vallentuna IBK (B) 6 - 2 Wen-chung Tsai, Hannes Hovmöller Silverdalshallen
2015-11-09 19:45 150321020 Djurgårdens IF IBS - Ängby IF 2 - 5 Per Sundvall, Christoffer Markovski Gärdeshallen
2015-11-29 15:00 150321017 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC (A) 6 - 0 Elis Erbing, Patrik Larsson Bodals Bollhall
2015-11-07 12:45 150321024 Grimsta AIK - Hässelby SK IBK (A) 7 - 3 Mats Järnmark, Jan Lingemark Väsby skolan
2015-11-07 13:30 150321021 Mariebergs SK - Töjnan IBK (A) 5 - 6 Michael Leimer, Robert Milerud Stora Mossen 1
2015-11-07 15:30 150321022 Vallentuna IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö 4 - 5 Per Calmén, Lars Reuterhagen Hammarbackens Sporthall
2015-11-08 10:15 150321023 Täby FC (A) - AIK IBF 8 - 2 Martin Svensson, Dennis Svensson Grindtorpshallen
2015-11-14 16:15 150321028 IBF Offensiv Lidingö - Mariebergs SK 8 - 0 Lars Reuterhagen, Fredrik Nensén Bodals Bollhall
2015-11-15 12:00 150321026 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (A) 4 - 6 Arne Brovig, Jan Lingemark Hässelbyhallen
2015-11-15 12:15 150321027 AIK IBF - Vallentuna IBK (B) 1 - 6 Lars Samuelsson, Johan Hillergren Ulriksdalshallen
2015-11-15 15:45 150321029 Töjnan IBK (A) - Ängby IF 2 - 3 Imtiaz Karim, Lucas Edberg Silverdalshallen
2015-11-21 16:45 150321034 Djurgårdens IF IBS - Töjnan IBK (A) 2 - 5 Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Engelbrektshallen
2015-11-21 17:15 150321032 Vallentuna IBK (B) - Hässelby SK IBK (A) 3 - 2 Per Calmén, Lars Samuelsson Hammarbackens Sporthall
2015-11-21 18:15 150321031 Mariebergs SK - AIK IBF 4 - 3 Gustav Levin, Malin Holm Stora Mossen 1
2015-11-21 19:15 150321035 Ängby IF - IBF Offensiv Lidingö 2 - 10 Gustav Levin, Malin Holm Stora Mossen 1
2015-11-22 09:00 150321033 Täby FC (A) - Grimsta AIK 3 - 5 Magnus Westerberg, Simon Åbom Grindtorpshallen
2015-11-28 13:45 150321039 IBF Offensiv Lidingö - Djurgårdens IF IBS 9 - 1 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Bodals Bollhall
2015-11-28 14:30 150321036 Grimsta AIK - Vallentuna IBK (B) 5 - 5 Fredrik Nensén, Jonas Sandberg Väsby skolan
2015-11-29 10:00 150321037 Hässelby SK IBK (A) - Mariebergs SK 6 - 3 Magnus Westerberg, Erik Hellgren Hässelbyhallen
2015-11-29 14:30 150321038 AIK IBF - Ängby IF 2 - 7 Johannes Ekenberg, Thomas Josbrink Ulriksdalshallen
2015-12-05 15:45 150321042 Vallentuna IBK (B) - Täby FC (A) 4 - 3 Per Sundvall, Sofia Aadli Hammarbackens Sporthall
2015-12-05 17:00 150321044 Djurgårdens IF IBS - AIK IBF 1 - 7 Sampo Friberg, Malin Holm Engelbrektshallen
2015-12-05 17:30 150321041 Mariebergs SK - Grimsta AIK 3 - 6 Gustav Levin, Imtiaz Karim Stora Mossen 1
2015-12-05 18:30 150321045 Ängby IF - Hässelby SK IBK (A) 5 - 1 Gustav Levin, Imtiaz Karim Stora Mossen 1
2015-12-12 13:30 150321047 Grimsta AIK - Ängby IF 2 - 6 Jan Lingemark, Fredrik Nensén Väsby skolan
2015-12-12 16:15 150321050 IBF Offensiv Lidingö - Töjnan IBK (A) 6 - 2 Fredrik Hallenberg, Andreas Mattsson Bodals Bollhall
2015-12-13 13:00 150321046 Täby FC (A) - Mariebergs SK 3 - 4 Martin Svensson, Dennis Svensson Grindtorpshallen
2015-12-13 18:00 150321048 Hässelby SK IBK (A) - Djurgårdens IF IBS 6 - 1 Magnus Johansson, Johan Hillergren Hässelbyhallen
2016-01-15 19:00 150321052 Töjnan IBK (A) - AIK IBF 11 - 4 Karl Hurtig, Axel Petersson Häggvikshallen
2016-02-09 20:15 150321055 Ängby IF - Täby FC (A) 3 - 0 Johannes Ekenberg, Stefano Bianque Stora Mossen 1
2016-03-16 19:45 150321054 Djurgårdens IF IBS - Grimsta AIK 5 - 5 Sampo Friberg, Johannes Ekenberg Engelbrektshallen
2016-03-31 00:00 150321051 Mariebergs SK - Vallentuna IBK (B) WW (-5 - -5) Stora Mossen 1
2016-01-09 14:30 150321059 Djurgårdens IF IBS - Täby FC (A) 3 - 2 Rebecca Staffas, Erik Nyman Engelbrektshallen
2016-01-09 17:45 150321056 IBF Offensiv Lidingö - AIK IBF 8 - 1 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Bodals Bollhall
2016-01-09 18:30 150321060 Ängby IF - Vallentuna IBK (B) 3 - 1 Robert Milerud, Mats Järnmark Stora Mossen 1
2016-01-10 12:15 150321057 Töjnan IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) 4 - 2 Patrik Larsson, Stefano Bianque Silverdalshallen
2016-01-16 12:45 150321064 Grimsta AIK - Töjnan IBK (A) 3 - 8 Lars Reuterhagen, Lucas Edberg Väsby skolan
2016-01-16 18:15 150321061 Mariebergs SK - Ängby IF 0 - 5 Johannes Ekenberg, Magnus Johansson Stora Mossen 1
2016-01-16 18:15 150321062 Vallentuna IBK (B) - Djurgårdens IF IBS 8 - 2 Imtiaz Karim, Stefano Bianque Hammarbackens Sporthall
2016-01-17 11:30 150321065 Hässelby SK IBK (A) - IBF Offensiv Lidingö 1 - 7 Thomas Josbrink, Torbjörn Lundin Hässelbyhallen
2016-01-23 13:00 150321067 IBF Offensiv Lidingö - Grimsta AIK 3 - 4 Baberkhan Barekzay, Tehmoorkhan Barekzay Bodals Bollhall
2016-01-23 19:15 150321070 Djurgårdens IF IBS - Mariebergs SK 1 - 2 Björn Larsson, Joel Scott Engelbrektshallen
2016-01-24 13:15 150321068 Töjnan IBK (A) - Täby FC (A) 3 - 1 Hannes Hovmöller, Elias Grafström Silverdalshallen
2016-01-24 17:15 150321066 AIK IBF - Hässelby SK IBK (A) 4 - 5 Vilhelm Nordström, Aldin Imamovic Ulriksdalshallen
2016-01-30 10:45 150321074 Grimsta AIK - AIK IBF 0 - 2 Ken Johansson, Imtiaz Karim Väsby skolan
2016-01-30 12:45 150321073 Täby FC (A) - IBF Offensiv Lidingö 3 - 2 Lars Reuterhagen, Johan Ribbing Erikslundshallen
2016-01-30 15:15 150321075 Ängby IF - Djurgårdens IF IBS 7 - 1 Johannes Ekenberg, Robin Berger Stora Mossen 1
2016-01-31 18:00 150321072 Vallentuna IBK (B) - Töjnan IBK (A) 1 - 3 Dennis Svensson, Lars Reuterhagen Hammarbackens Sporthall
2016-02-06 17:00 150321078 IBF Offensiv Lidingö - Vallentuna IBK (B) 7 - 1 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Bodals Bollhall
2016-02-07 12:15 150321079 Töjnan IBK (A) - Mariebergs SK 6 - 2 Christian Högberg, Simon Åbom Silverdalshallen
2016-02-07 13:15 150321077 AIK IBF - Täby FC (A) 5 - 3 Gustav Persson, Johan Zahn Ulriksdalshallen
2016-04-07 19:00 150321076 Hässelby SK IBK (A) - Grimsta AIK 2 - 4 Fredrik Berglund Sonesson, Marcus Ackefelt Riddersvik
2016-02-13 14:30 150321082 Vallentuna IBK (B) - AIK IBF 6 - 3 Magnus Westerberg, Niklas Wedin Hammarbackens Sporthall
2016-02-13 17:00 150321083 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK (A) 5 - 6 Enya Hasselström, Axel Petersson Skarpängskolan B
2016-02-14 12:00 150321081 Mariebergs SK - IBF Offensiv Lidingö 0 - 5 Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Hässelbyhallen
2016-02-14 13:00 150321085 Ängby IF - Töjnan IBK (A) 5 - 1 Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Hässelbyhallen
2016-02-20 14:45 150321089 IBF Offensiv Lidingö - Ängby IF 0 - 2 Viktor Bollvik Karlsson, Joel Scott Bodals Bollhall
2016-02-20 17:45 150321086 Grimsta AIK - Täby FC (A) 0 - 4 Lars Reuterhagen, Jan Lingemark Väsby skolan
2016-02-21 13:00 150321088 AIK IBF - Mariebergs SK 1 - 4 Magnus Johansson, Johan Hillergren Ulriksdalshallen
2016-03-13 09:30 150321087 Hässelby SK IBK (A) - Vallentuna IBK (B) 1 - 7 Magnus Westerberg, Robin Wirström Hässelbyhallen
2016-04-12 19:00 150321090 Töjnan IBK (A) - Djurgårdens IF IBS 3 - 2 Jan Lingemark, Viktor Strömberg Sollentuna sim och sporthall
2016-03-12 14:30 150321091 Mariebergs SK - Hässelby SK IBK (A) 5 - 3 Tero Airaksinen, Andreas Eriksson Ärvingehallen
2016-03-12 16:15 150321092 Vallentuna IBK (B) - Grimsta AIK 3 - 2 Hannes Hovmöller, Niklas Wedin Hammarbackens Sporthall
2016-03-13 14:45 150321094 Djurgårdens IF IBS - IBF Offensiv Lidingö 5 - 7 Johannes Ekenberg, Mats Järnmark Gärdeshallen
2016-03-15 20:00 150321095 Ängby IF - AIK IBF 4 - 4 Jan Lingemark, Magnus Johansson Stora Mossen 1
2016-03-18 18:30 150321098 Hässelby SK IBK (A) - Ängby IF 4 - 6 Andreas Mattsson, Robert Milerud Hässelbyhallen
2016-03-19 17:15 150321097 Grimsta AIK - Mariebergs SK 9 - 3 Jan Lingemark, Per Ove Åman Väsby skolan
2016-03-20 11:00 150321096 Täby FC (A) - Vallentuna IBK (B) 8 - 8 Lucas Edberg, Lars Samuelsson Grindtorpshallen
2016-03-20 14:00 150321099 AIK IBF - Djurgårdens IF IBS 8 - 3 Dennis Svensson, Mats Andersson Ulriksdalshallen
2016-04-02 15:45 150321105 Ängby IF - Grimsta AIK 8 - 1 Viktor Bollvik Karlsson, Wen-chung Tsai Stora Mossen 1
2016-04-02 16:45 150321101 Mariebergs SK - Täby FC (A) 5 - 6 Viktor Bollvik Karlsson, Wen-chung Tsai Stora Mossen 1
2016-04-02 19:00 150321104 Djurgårdens IF IBS - Hässelby SK IBK (A) 4 - 2 Johan Ståhl, Fredrik Berglund Sonesson Engelbrektshallen
2016-04-03 12:00 150321102 Töjnan IBK (A) - IBF Offensiv Lidingö 2 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Jan Lingemark Silverdalshallen
2016-04-09 15:15 150321106 Vallentuna IBK (B) - Mariebergs SK 23 - 2 Tobias Ekmark, Ken Johansson Hammarbackens Sporthall
2016-04-10 10:00 150321107 Täby FC (A) - Ängby IF 4 - 4 Lucas Edberg, Daniel Skantze Skarpängskolan B
2016-04-10 12:00 150321108 Grimsta AIK - Djurgårdens IF IBS 4 - 1 Per Calmén, Aldin Imamovic Väsby skolan
2016-04-10 12:15 150321110 AIK IBF - Töjnan IBK (A) 4 - 4 Imtiaz Karim, Viktor Strömberg Ulriksdalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Offensiv Lidingö 18 15 0 3 107-35 72 45
2. Ängby IF 18 14 2 2 89-44 45 44
3. Töjnan IBK (A) 18 13 1 4 88-50 38 40
4. Vallentuna IBK (B) 18 9 3 6 93-66 27 30
5. Grimsta AIK 18 8 2 8 67-73 -6 26
6. Täby FC (A) 18 5 2 11 61-74 -13 17
7. Hässelby SK IBK (A) 18 5 0 13 55-85 -30 15
8. Mariebergs SK 18 5 0 13 47-110 -63 15
9. AIK IBF 18 4 2 12 54-92 -38 14
10. Djurgårdens IF IBS 18 4 2 12 46-88 -42 14
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medelsvår C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-25 19:00 150322002 Ingarö IF (A) - Tungelsta IF 7 - 2 Fabian Fahimi, Nicklas Sundgren Ingarö Sporthall
2015-10-03 15:30 150322003 Huddinge IBS (A) - Vendelsö IK 2 - 3 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Tomtbergahallen
2015-10-04 15:45 150322004 Nacka Wallenstam IBK (A) - Västerhaninge IBK 2 - 2 Mattias Nordlund, Christoffer Markovski Ormingehallen
2015-10-03 10:15 150322008 Vendelsö IK - Ingarö IF (A) 3 - 4 Kari Malmros, Fredrik Pålsson Söderbymalmskolan
2015-10-10 14:30 150322009 Tungelsta IF - Hammarby IF IBF 1 - 1 Johan Hessing, Jonas Håmark Tungelsta Sporthall
2015-10-11 14:00 150322006 Tyresö Trollbäcken IBK - Nacka Wallenstam IBK (A) 6 - 4 Kent Kastell, Christian Hamnström Tyresöhallen
2015-10-11 14:30 150322007 Västerhaninge IBK - Huddinge IBS (A) 1 - 8 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Torvalla Sporthall
2015-10-16 19:00 150322013 Ingarö IF (A) - Västerhaninge IBK 3 - 0 Peter Eriksson, Kari Karke Ingarö Sporthall
2015-10-17 14:30 150322014 Huddinge IBS (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 0 Petra Dynesius, Max Hellström Tomtbergahallen
2015-10-17 17:00 150322012 Hammarby IF IBF - Vendelsö IK 2 - 7 Fredrik Berglund Sonesson, Jonas Robertson Sjöstadshallen
2015-10-18 10:30 150322011 Skogås/Trångsunds IBK - Tungelsta IF 6 - 1 Fredrik Hallenberg, Max Hellström Skogåshallen
2015-10-21 18:50 150322017 Tyresö Trollbäcken IBK - Ingarö IF (A) 2 - 5 Andreas Mattsson, Mats Andersson Strandhallen - Tyresö
2015-10-24 11:00 150322018 Västerhaninge IBK - Hammarby IF IBF 5 - 1 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Söderbymalmskolan
2015-10-24 12:00 150322019 Vendelsö IK - Skogås/Trångsunds IBK 3 - 3 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Söderbymalmskolan
2015-11-07 12:45 150322021 Skogås/Trångsunds IBK - Västerhaninge IBK 3 - 5 Leif Karlsson, Håkan Taxén Skogåshallen
2015-11-07 13:30 150322022 Hammarby IF IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 0 Anders Asp, Jonas Robertson Sjöstadshallen
2015-11-07 14:00 150322024 Huddinge IBS (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 3 - 2 Karl-Johan Leijon, Kenny Ly Tomtbergahallen
2015-11-14 11:45 150322028 Tyresö Trollbäcken IBK - Skogås/Trångsunds IBK 5 - 3 Gustav Persson, Johan Zahn Strandhallen - Tyresö
2015-11-14 12:00 150322030 Vendelsö IK - Tungelsta IF 3 - 1 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Söderbymalmskolan
2015-11-15 12:30 150322026 Nacka Wallenstam IBK (A) - Ingarö IF (A) 5 - 5 Johan Ståhl, Erik Nyman Ormingehallen
2015-11-21 13:30 150322033 Ingarö IF (A) - Huddinge IBS (A) 3 - 0 Didrik Axen, Tero Airaksinen Ingarö Sporthall
2015-11-21 13:45 150322034 Tungelsta IF - Västerhaninge IBK 4 - 3 Wilma Mattisson, Michaela Stensveden Tungelsta Sporthall
2015-11-21 18:00 150322032 Hammarby IF IBF - Nacka Wallenstam IBK (A) 2 - 9 Fredrik Hallenberg, Björn Larsson Sjöstadshallen
2015-11-24 18:50 150322040 Västerhaninge IBK - Vendelsö IK 3 - 4 Aldin Imamovic, Jonas Jatko Jordbro Sporthall
2015-11-28 12:30 150322037 Nacka Wallenstam IBK (A) - Skogås/Trångsunds IBK 3 - 6 Emil Pagrot, Felix Fernström Myrsjöskolan
2015-11-28 19:00 150322036 Huddinge IBS (A) - Hammarby IF IBF 13 - 0 Johan Ståhl, Jonas Jatko Tomtbergahallen
2015-11-29 11:00 150322039 Tyresö Trollbäcken IBK - Tungelsta IF 5 - 3 Kari Malmros, Aldin Imamovic Strandhallen - Tyresö
2015-12-05 11:45 150322043 Vendelsö IK - Tyresö Trollbäcken IBK 10 - 3 Erik Nyman, Joel Scott Söderbymalmskolan
2015-12-05 17:30 150322042 Hammarby IF IBF - Ingarö IF (A) 1 - 6 Emil Jonback, Carl Peterson Sjöstadshallen
2015-12-06 09:15 150322041 Skogås/Trångsunds IBK - Huddinge IBS (A) 1 - 3 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Skogåshallen
2015-12-12 13:45 150322046 Ingarö IF (A) - Skogås/Trångsunds IBK 2 - 3 Jörgen Larsson, Mario Mallengren Ingarö Sporthall
2015-12-13 11:00 150322050 Tyresö Trollbäcken IBK - Västerhaninge IBK 1 - 5 Magnus Berg, Jonas Robertson Tyresöhallen
2015-12-13 14:30 150322048 Nacka Wallenstam IBK (A) - Tungelsta IF 5 - 5 Mattias Nordlund, Christoffer Markovski Ormingehallen
2015-11-26 18:15 150322051 Skogås/Trångsunds IBK - Hammarby IF IBF 6 - 0 Leif Karlsson, Aldin Imamovic Skogåshallen
2015-12-18 19:00 150322054 Tungelsta IF - Huddinge IBS (A) 1 - 10 Fredrik Pålsson, Sofia Aadli Tungelsta Sporthall
2016-01-18 19:45 150322053 Vendelsö IK - Nacka Wallenstam IBK (A) 3 - 1 Leif Karlsson, Mats Andersson Vendelsömalmshallen
2015-11-29 11:50 150322057 Västerhaninge IBK - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 0 Marcus Jansson, Roger Öfversten Jordbro Sporthall
2016-01-09 11:00 150322058 Vendelsö IK - Huddinge IBS (A) 3 - 1 Bjarne Hekkelstrand, Shabbir Ahmed Söderbymalmskolan
2016-01-09 13:00 150322059 Tungelsta IF - Ingarö IF (A) 5 - 4 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Tungelsta Sporthall
2016-01-16 14:15 150322063 Ingarö IF (A) - Vendelsö IK 2 - 5 Jonas Robertson, Viktor Bollvik Karlsson Ingarö Sporthall
2016-01-17 11:00 150322064 Huddinge IBS (A) - Västerhaninge IBK 3 - 2 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Tomtbergahallen
2016-01-17 12:15 150322062 Hammarby IF IBF - Tungelsta IF 2 - 8 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Gubbängshallen
2016-01-17 14:45 150322065 Nacka Wallenstam IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 7 Shabbir Ahmed, Jonas Robertson Ormingehallen
2016-01-23 11:00 150322069 Vendelsö IK - Hammarby IF IBF 6 - 2 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Söderbymalmskolan
2016-01-23 12:45 150322070 Tungelsta IF - Skogås/Trångsunds IBK 4 - 3 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tungelsta Sporthall
2016-01-24 11:00 150322067 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IBS (A) 4 - 3 Aarre Hietanen, Jonas Robertson Tyresöhallen
2016-02-02 18:50 150322068 Västerhaninge IBK - Ingarö IF (A) 1 - 5 Christian Ljunggren, Joel Scott Jordbro Sporthall
2016-01-27 19:30 150322073 Ingarö IF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 8 Leif Karlsson, Joel Scott Ingarö Sporthall
2016-01-30 12:00 150322071 Skogås/Trångsunds IBK - Vendelsö IK 2 - 3 Sebastian Öhman, Patrik Andersén Skogåshallen
2016-01-31 10:00 150322072 Hammarby IF IBF - Västerhaninge IBK 1 - 5 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Gubbängshallen
2016-02-04 18:50 150322078 Tyresö Trollbäcken IBK - Hammarby IF IBF 10 - 2 Robin Berger, Magnus Johansson Strandhallen - Tyresö
2016-02-07 12:30 150322076 Nacka Wallenstam IBK (A) - Huddinge IBS (A) 3 - 6 Rasmus Fernström, Anders Thonberg Ormingehallen
2016-02-15 19:15 150322079 Västerhaninge IBK - Skogås/Trångsunds IBK 5 - 3 David Berger, Max Hellström Torvalla Träningshall
2016-02-12 18:15 150322081 Skogås/Trångsunds IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 6 Tony Verho, Max Hellström Skogåshallen
2016-02-13 14:00 150322083 Ingarö IF (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 3 - 6 Didrik Axen, Håkan Taxén Ingarö Sporthall
2016-02-13 14:30 150322084 Tungelsta IF - Vendelsö IK 2 - 5 Leif Karlsson, Lucas Myrby Tungelsta Sporthall
2016-02-20 13:00 150322090 Västerhaninge IBK - Tungelsta IF 5 - 2 Hampus Höglin, Anton Höglin Söderbymalmskolan
2016-02-20 13:30 150322086 Huddinge IBS (A) - Ingarö IF (A) 5 - 1 Daniel Eriksson, Max Hellström Tomtbergahallen
2016-02-21 12:30 150322087 Nacka Wallenstam IBK (A) - Hammarby IF IBF 12 - 1 Shabbir Ahmed, Mats Andersson Ormingehallen
2016-03-12 10:30 150322092 Hammarby IF IBF - Huddinge IBS (A) 0 - 6 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Sjöstadshallen
2016-03-12 10:45 150322093 Vendelsö IK - Västerhaninge IBK 3 - 3 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Söderbymalmskolan
2016-03-12 12:15 150322091 Skogås/Trångsunds IBK - Nacka Wallenstam IBK (A) 0 - 8 Elis Erbing, Fredrik Pålsson Skogåshallen
2016-03-12 14:15 150322094 Tungelsta IF - Tyresö Trollbäcken IBK 8 - 8 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Tungelsta Sporthall
2016-03-12 13:30 150322096 Ingarö IF (A) - Hammarby IF IBF 3 - 4 Kenny Ly, Linus Löfstedt Ingarö Sporthall
2016-03-17 18:50 150322100 Tyresö Trollbäcken IBK - Vendelsö IK 3 - 3 David Berger, Robin Berger Strandhallen - Tyresö
2016-03-20 10:45 150322097 Huddinge IBS (A) - Skogås/Trångsunds IBK 2 - 5 Fredrik Hallenberg, Martin Åkesson Tomtbergahallen
2016-03-17 19:00 150322101 Skogås/Trångsunds IBK - Ingarö IF (A) 7 - 7 Aldin Imamovic, Jonas Jatko Skogåshallen
2016-04-02 10:30 150322102 Västerhaninge IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 0 - 2 Kari Malmros, Patrik Andersén Torvalla Träningshall
2016-04-02 14:15 150322104 Tungelsta IF - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 7 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Tungelsta Sporthall
2016-04-09 13:00 150322106 Hammarby IF IBF - Skogås/Trångsunds IBK 1 - 1 Daniel Kölborn, Linda Forslund Sjöstadshallen
2016-04-09 14:30 150322108 Huddinge IBS (A) - Tungelsta IF 5 - 1 Daniel Eriksson, Rasmus Jansson Tomtbergahallen
2016-04-10 14:30 150322109 Nacka Wallenstam IBK (A) - Vendelsö IK 4 - 3 Michael Selg, Jessika Forsberg Ormingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vendelsö IK 16 11 3 2 67-38 29 36
2. Huddinge IBS (A) 16 11 0 5 72-30 42 33
3. Tyresö Trollbäcken IBK 16 8 3 5 70-62 8 27
4. Ingarö IF (A) 16 7 2 7 63-57 6 23
5. Västerhaninge IBK 16 7 2 7 49-45 4 23
6. Nacka Wallenstam IBK (A) 16 6 3 7 74-60 14 21
7. Skogås/ Trångsunds IBK 16 5 4 7 58-58 0 19
8. Tungelsta IF 16 4 3 9 52-79 -27 15
9. Hammarby IF IBF 16 2 2 12 22-98 -76 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medelsvår D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 10:30 150323003 Farsta IBK - Salems IF 4 - 2 Leif Karlsson, Sofia Aadli Farstahallen 1
2015-10-03 14:30 150323004 Huddinge IBS (B) - Tumba GOIF 7 - 5 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Tomtbergahallen
2015-10-03 18:00 150323002 FBI Tullinge - Nacka Wallenstam IBK (B) 6 - 4 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Tullingehallen
2015-10-10 12:15 150323008 Salems IF - FBI Tullinge 3 - 5 Linus Kjellberg, Kim Svedberg Skogsängshallen
2015-10-10 17:00 150323006 Ingarö IF (B) - Huddinge IBS (B) 5 - 2 Kenny Ly, Linus Löfstedt Ingarö Sporthall
2015-10-11 12:00 150323007 Tumba GOIF - Farsta IBK 8 - 2 Karl-Johan Leijon, Shabbir Ahmed Storvretens Sporthall
2015-10-11 16:15 150323009 Nacka Wallenstam IBK (B) - Fullersta IBK 2 - 4 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Ormingehallen
2015-10-17 09:15 150323014 Farsta IBK - Ingarö IF (B) 2 - 1 Petra Dynesius, Jonas Robertson Farstahallen 1
2015-10-17 09:45 150323013 FBI Tullinge - Tumba GOIF 6 - 3 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Tullingehallen
2015-10-17 14:00 150323011 Älvsjö AIK - Nacka Wallenstam IBK (B) 8 - 1 Joakim Levin, Gustav Levin Sätrahallen
2015-10-17 15:30 150323012 Fullersta IBK - Salems IF 3 - 4 Heimo Lyly, Max Hellström Tomtbergahallen
2015-10-23 18:50 150323019 Salems IF - Älvsjö AIK 3 - 7 Andreas Mattsson, Jonas Jatko Skogsängshallen
2015-10-24 15:30 150323017 Ingarö IF (B) - FBI Tullinge 1 - 0 Rasmus Fernström, Mario Mallengren Ingarö Sporthall
2015-10-25 09:45 150323018 Tumba GOIF - Fullersta IBK 4 - 6 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Storvretens Sporthall
2015-11-07 12:00 150323021 Älvsjö AIK - Tumba GOIF 6 - 1 Roland Nester, Christian Högberg Sätrahallen
2015-11-07 12:00 150323024 Farsta IBK - Huddinge IBS (B) 3 - 3 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Farstahallen 1
2015-11-07 15:00 150323022 Fullersta IBK - Ingarö IF (B) 8 - 4 Karl-Johan Leijon, Kenny Ly Tomtbergahallen
2015-11-14 12:00 150323030 Salems IF - Nacka Wallenstam IBK (B) 6 - 3 Kent Budell, Linus Kjellberg Skogsängshallen
2015-11-14 14:00 150323028 Ingarö IF (B) - Älvsjö AIK 11 - 4 Emil Glenngård, Baberkhan Barekzay Ingarö Sporthall
2015-11-14 18:00 150323026 Huddinge IBS (B) - FBI Tullinge 3 - 4 Patrik Andersén, Joel Scott Tomtbergahallen
2015-11-21 12:45 150323033 FBI Tullinge - Farsta IBK 1 - 1 Karl-Johan Leijon, Mats Andersson Tullingehallen
2015-11-22 12:00 150323032 Fullersta IBK - Huddinge IBS (B) 4 - 7 Erik Nyman, Max Hellström Tomtbergahallen
2015-11-22 12:15 150323034 Nacka Wallenstam IBK (B) - Tumba GOIF 5 - 1 Alexander Sommensjö, Vilhelm Nordström Ormingehallen
2015-11-28 12:15 150323040 Tumba GOIF - Salems IF 5 - 9 Heimo Lyly, Jonas Jatko Storvretens Sporthall
2015-11-28 12:45 150323036 Farsta IBK - Fullersta IBK 9 - 4 Christian Hamnström, Mattias Nordlund Farstahallen 3
2015-11-28 13:15 150323039 Ingarö IF (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 6 Rasmus Fernström, Didrik Axen Ingarö Sporthall
2015-11-28 18:00 150323037 Huddinge IBS (B) - Älvsjö AIK 2 - 5 Johan Ståhl, Jonas Jatko Tomtbergahallen
2015-12-05 12:00 150323043 Salems IF - Ingarö IF (B) 4 - 4 Jouni Kekkonen, Kim Svedberg Skogsängshallen
2015-12-05 13:45 150323042 Fullersta IBK - FBI Tullinge 2 - 3 Heimo Lyly, Martin Åkesson Tomtbergahallen
2015-12-05 15:30 150323041 Älvsjö AIK - Farsta IBK 7 - 3 Karl-Johan Leijon, Johan Hessing Sätrahallen
2015-12-06 09:00 150323046 FBI Tullinge - Älvsjö AIK 2 - 0 Leif Karlsson, Aarre Hietanen Tullingehallen
2015-12-12 12:45 150323050 Ingarö IF (B) - Tumba GOIF 6 - 2 Jörgen Larsson, Mario Mallengren Ingarö Sporthall
2015-12-12 17:30 150323048 Huddinge IBS (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 4 Daniel Eriksson, Anders Thonberg Tomtbergahallen
2015-11-08 10:30 150323051 Älvsjö AIK - Fullersta IBK 3 - 2 Ej offentliggjord, Jan-Markus Helin Västertorpshallen
2015-12-15 19:15 150323053 Salems IF - Huddinge IBS (B) 7 - 0 Linus Kjellberg, Fredrik Berglund Sonesson Skogsängshallen
2016-03-31 00:00 150323054 Nacka Wallenstam IBK (B) - Farsta IBK WW (-5 - -5) Ormingehallen
2016-01-09 12:00 150323058 Salems IF - Farsta IBK 4 - 3 Gustav Persson, Johan Zahn Skogsängshallen
2016-01-10 10:00 150323059 Nacka Wallenstam IBK (B) - FBI Tullinge 1 - 5 Johannes Ekenberg, Johan Hessing Ormingehallen
2016-01-10 11:00 150323057 Tumba GOIF - Huddinge IBS (B) 5 - 2 Daniel Eriksson, Erik Nyman Storvretens Sporthall
2016-01-16 10:15 150323065 Huddinge IBS (B) - Ingarö IF (B) 2 - 0 Daniel Enkulla, Erik Nyman Tomtbergahallen
2016-01-16 11:15 150323062 Fullersta IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 3 Daniel Enkulla, Erik Nyman Tomtbergahallen
2016-01-16 11:30 150323064 Farsta IBK - Tumba GOIF 4 - 4 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Farstahallen 1
2016-01-16 16:30 150323063 FBI Tullinge - Salems IF 7 - 1 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Tullingehallen
2016-01-23 14:30 150323069 Salems IF - Fullersta IBK 1 - 1 Kenny Ly, Kim Svedberg Skogsängshallen
2016-01-24 10:00 150323068 Tumba GOIF - FBI Tullinge 1 - 2 Joel Scott, Magnus Johansson Storvretens Sporthall
2016-01-24 14:15 150323070 Nacka Wallenstam IBK (B) - Älvsjö AIK 1 - 6 Johan Ståhl, Erik Nyman Ormingehallen
2016-01-25 18:15 150323067 Ingarö IF (B) - Farsta IBK 6 - 4 Per Sundvall, Emil Glenngård Ingarö Sporthall
2016-01-30 13:30 150323072 Fullersta IBK - Tumba GOIF 3 - 2 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Tomtbergahallen
2016-01-30 14:15 150323073 FBI Tullinge - Ingarö IF (B) 3 - 2 Kent Budell, Victor Küller Tullingehallen
2016-01-30 17:30 150323071 Älvsjö AIK - Salems IF 2 - 7 Karl-Johan Leijon, Mikael Wiklund Sätrahallen
2016-02-05 19:00 150323078 Ingarö IF (B) - Fullersta IBK 8 - 1 Roland Nester, Christian Högberg Ingarö Sporthall
2016-02-06 11:30 150323079 Tumba GOIF - Älvsjö AIK 5 - 7 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Storvretens Sporthall
2016-02-06 16:45 150323076 Huddinge IBS (B) - Farsta IBK 3 - 3 Tony Verho, Max Hellström Tomtbergahallen
2016-02-13 11:15 150323083 FBI Tullinge - Huddinge IBS (B) 2 - 6 Martin Claësson, Viking Claësson Tullingehallen
2016-02-13 16:00 150323081 Älvsjö AIK - Ingarö IF (B) 7 - 1 Martin Åkesson, Shabbir Ahmed Sätrahallen
2016-02-14 09:00 150323084 Nacka Wallenstam IBK (B) - Salems IF 1 - 7 Roland Nester, Christian Högberg Ormingehallen
2016-02-20 12:30 150323087 Huddinge IBS (B) - Fullersta IBK 2 - 3 Daniel Eriksson, Max Hellström Tomtbergahallen
2016-02-20 15:00 150323086 Farsta IBK - FBI Tullinge 1 - 5 Joakim Levin, Gustav Levin Farstahallen 3
2016-02-21 10:00 150323090 Tumba GOIF - Nacka Wallenstam IBK (B) 6 - 3 Tobias Berger, Jouni Kekkonen Storvretens Sporthall
2016-03-12 12:30 150323093 Salems IF - Tumba GOIF 5 - 3 Jörgen Larsson, Mats Andersson Skogsängshallen
2016-03-12 13:30 150323092 Fullersta IBK - Farsta IBK 2 - 5 Kent Kastell, Joel Scott Tomtbergahallen
2016-03-13 14:00 150323094 Nacka Wallenstam IBK (B) - Ingarö IF (B) 2 - 7 Thomas Wargkelius, Christian Ljunggren Ormingehallen
2016-03-13 16:15 150323091 Älvsjö AIK - Huddinge IBS (B) 6 - 3 Sampo Friberg, Joel Scott Liljeholmshallen 1
2016-03-18 20:00 150323100 Ingarö IF (B) - Salems IF 0 - 2 Leif Karlsson, Martin Johansson Ingarö Sporthall
2016-03-19 12:15 150323096 FBI Tullinge - Fullersta IBK 3 - 3 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tullingehallen
2016-03-20 15:30 150323097 Farsta IBK - Älvsjö AIK 4 - 1 Tony Verho, Stefano Bianque Farstahallen 1
2016-04-02 11:45 150323101 Älvsjö AIK - FBI Tullinge 4 - 4 Karl-Johan Leijon, Jonas Robertson Sätrahallen
2016-04-02 13:00 150323102 Tumba GOIF - Ingarö IF (B) 5 - 2 Johan Ståhl, Erik Nyman Storvretens Sporthall
2016-04-03 12:00 150323104 Nacka Wallenstam IBK (B) - Huddinge IBS (B) 7 - 5 Ola Bigestans, Robin Vall Ormingehallen
2016-04-02 15:15 150323106 Fullersta IBK - Älvsjö AIK 6 - 6 Kent Budell, Stefano Bianque Tomtbergahallen
2016-04-09 09:15 150323108 Farsta IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) WO (5 - 0) Hampus Höglin, Anton Höglin Farstahallen 1
2016-04-09 13:30 150323109 Huddinge IBS (B) - Salems IF 3 - 2 Fredrik Pålsson, Daniel Eriksson Tomtbergahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBI Tullinge 16 11 3 2 58-36 22 36
2. Älvsjö AIK 16 10 2 4 79-56 23 32
3. Salems IF 16 9 2 5 67-51 16 29
4. Ingarö IF (B) 16 7 1 8 61-54 7 22
5. Farsta IBK 16 6 4 6 53-56 -3 22
6. Fullersta IBK 16 6 3 7 56-66 -10 21
7. Huddinge IBS (B) 16 5 2 9 53-65 -12 17
8. Tumba GOIF 16 4 1 11 60-75 -15 13
9. Nacka Wallenstam IBK (B) 16 4 0 12 43-81 -38 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis