Pantamera Ljusröd Medellätt (2017/18)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Ljusröd Medellätt Mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
150329001 Vendelsö IK (B) - Norrtulls SK
2017-09-30 11:15 150329004 Örby IS - Duvbo IK 2 - 5 Leo Odell/Johansson, Simon Holm Schlemowitz Högdalshallen
2017-09-30 13:00 150329002 Ekerö IK - Farsta IBK (A) 6 - 3 Torbjörn Lundin, Marcus Grapne Mälaröhallen
2017-11-10 18:15 150329003 Älvsjö AIK IBF (B) - Mariebergs SK 5 - 5 Shabbir Ahmed, Johan Hessing Sätrahallen
2017-10-07 12:15 150329008 Nacka Wallenstam IBK (A) - Örby IS 1 - 7 Heimo Lyly, My Källström Lyly Myrsjöskolan
2017-10-07 14:00 150329011 Farsta IBK (A) - Vendelsö IK (B) 3 - 1 Hampus Viking, Theodore Hurtig Farstahallen 3
2017-10-07 14:15 150329009 Duvbo IK - Älvsjö AIK IBF (B) 6 - 3 Robert Milerud, Imtiaz Karim Hallonbergshallen
2018-03-20 19:00 150329010 Mariebergs SK - Ekerö IK 2 - 1 Johan Ståhl, Sampo Friberg Gärdeshallen
150329018 Norrtulls SK - Farsta IBK (A)
2017-10-14 10:15 150329014 Ekerö IK - Duvbo IK 6 - 4 Gustav Fohlstedt, Niclas Andersson Mälaröhallen
2017-10-14 14:00 150329015 Nacka Wallenstam IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 3 - 5 Sezgin Youmer, Paulina Thunvall Myrsjöskolan
2017-10-15 09:15 150329016 Örby IS - Djurgårdens IF IBS 12 - 2 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Högdalshallen
2017-12-03 12:30 150329013 Vendelsö IK (B) - Mariebergs SK 6 - 4 Tim Sandström, Magnus Johansson Torvalla Sporthall
2017-10-20 19:30 150329020 Djurgårdens IF IBS - Älvsjö AIK IBF (B) 1 - 6 Manne Jahnsson, Paulina Thunvall Engelbrektshallen
2017-10-21 10:15 150329022 Duvbo IK - Vendelsö IK (B) 7 - 1 Marina Saxon, Linus Warrenstein Brotorpshallen
2017-10-22 13:00 150329021 Nacka Wallenstam IBK (A) - Ekerö IK 1 - 8 Henry Niss Lager, Isabella Sundman Ormingehallen
2017-12-05 19:00 150329023 Mariebergs SK - Farsta IBK (A) 6 - 3 Aarre Hietanen, Daniel Eklund Gärdeshallen
150329029 Mariebergs SK - Norrtulls SK
2017-10-28 12:45 150329025 Vendelsö IK (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 5 - 6 Svedje Ohlson, Kevin Helly Torvalla Träningshall
2017-10-28 14:00 150329030 Farsta IBK (A) - Duvbo IK 6 - 7 Alexander Potapeiko, Eskil Simonsen Farstahallen 3
2017-11-26 11:30 150329026 Ekerö IK - Djurgårdens IF IBS 12 - 0 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Mälaröhallen
150329036 Norrtulls SK - Örby IS
2017-11-11 13:30 150329035 Duvbo IK - Mariebergs SK 0 - 4 Sadjad Nima, Imtiaz Karim Brotorpshallen
2017-11-11 14:00 150329033 Djurgårdens IF IBS - Vendelsö IK (B) 4 - 1 Lars Sundlöf, Viktor Bollvik Karlsson Engelbrektshallen
2017-11-11 15:45 150329034 Nacka Wallenstam IBK (A) - Farsta IBK (A) 2 - 5 Johan Hessing, Wilmer Axén Ormingehallen
150329040 Duvbo IK - Norrtulls SK Brotorpshallen
2017-11-18 09:15 150329042 Farsta IBK (A) - Djurgårdens IF IBS 4 - 3 Erik Adolfsson, Hampus Viking Farstahallen 1
2017-11-18 13:15 150329041 Mariebergs SK - Nacka Wallenstam IBK (A) 8 - 2 Karl-Johan Leijon, Mattias Thomasson Engelbrektshallen
2017-11-18 13:45 150329039 Älvsjö AIK IBF (B) - Örby IS 0 - 1 Jonas Robertson, Leo Odell/Johansson Sätrahallen
2017-11-25 10:30 150329043 Örby IS - Ekerö IK 1 - 1 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Högdalshallen
2017-11-25 18:00 150329046 Djurgårdens IF IBS - Mariebergs SK 1 - 4 Kari Malmros, Kent Kastell Engelbrektshallen
2017-11-26 14:00 150329047 Nacka Wallenstam IBK (A) - Duvbo IK 4 - 10 Noah Hulin, William Zetterquist Ormingehallen
2017-12-05 17:45 150329048 Norrtulls SK - Älvsjö AIK IBF (B) 1 - 9 Imtiaz Karim, Per Sundvall Gärdeshallen
150329051 Nacka Wallenstam IBK (A) - Norrtulls SK Ormingehallen
2017-12-02 09:00 150329049 Vendelsö IK (B) - Örby IS 0 - 5 Oscar Olsson Berglund, Tony Verho Torvalla Träningshall
2017-12-02 14:45 150329050 Ekerö IK - Älvsjö AIK IBF (B) 6 - 4 Torbjörn Lundin, Oskar Sevefjord Mälaröhallen
2017-12-02 14:45 150329052 Duvbo IK - Djurgårdens IF IBS 7 - 3 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Brotorpshallen
150329060 Norrtulls SK - Ekerö IK
2017-12-09 11:00 150329055 Älvsjö AIK IBF (B) - Vendelsö IK (B) 4 - 3 Adam Milestad, Jonas Robertson Sätrahallen
2017-12-09 11:45 150329056 Örby IS - Farsta IBK (A) 2 - 0 Daniel Wiberg, Gustaf Reimer Högdalshallen
2017-12-09 14:15 150329059 Djurgårdens IF IBS - Nacka Wallenstam IBK (A) 5 - 3 Sebastian Zetterberg, Viktor Bollvik Karlsson Engelbrektshallen
2017-12-16 12:00 150329061 Vendelsö IK (B) - Ekerö IK 1 - 6 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Torvalla Träningshall
2017-12-16 16:30 150329066 Farsta IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 3 - 4 Sebastian Zetterberg, Viktor Bollvik Karlsson Farstahallen 3
2017-12-17 09:00 150329065 Mariebergs SK - Örby IS 4 - 2 Marcus Ljungberg, Joacim Hansson Engelbrektshallen
2018-02-09 19:30 150329062 Djurgårdens IF IBS - Norrtulls SK 6 - 7 Theodore Hurtig, Alexander Rajala Engelbrektshallen
2018-01-06 10:30 150329069 Duvbo IK - Örby IS 6 - 1 Imtiaz Karim, Torbjörn Lundin Brotorpshallen
2018-01-06 14:00 150329072 Norrtulls SK - Vendelsö IK (B) 6 - 10 Fredrik Pålsson, Lars Reuterhagen Gärdeshallen
2018-01-06 19:30 150329070 Mariebergs SK - Älvsjö AIK IBF (B) 2 - 4 Manne Jahnsson, Oscar Forstadius Engelbrektshallen
2018-01-07 18:00 150329071 Farsta IBK (A) - Ekerö IK 1 - 5 Kevin Neemé, Adam Milestad Farstahallen 1
2018-01-13 09:15 150329073 Vendelsö IK (B) - Farsta IBK (A) 1 - 1 Anton Forsell, Morgan Nordh Söderbymalmskolan
2018-01-13 10:15 150329074 Ekerö IK - Mariebergs SK 7 - 1 Mario Mallengren, Patrik Larsson Mälaröhallen
2018-01-13 11:45 150329076 Örby IS - Nacka Wallenstam IBK (A) 6 - 1 Erik Adolfsson, Jonathan Wallén Brobäck Högdalshallen
2018-01-13 13:30 150329075 Älvsjö AIK IBF (B) - Duvbo IK 3 - 3 Stefano Bianque, Johannes Ekenberg Sätrahallen
2018-01-20 09:15 150329084 Farsta IBK (A) - Norrtulls SK 6 - 5 Simon Holm Schlemowitz, Hampus Viking Farstahallen 3
2018-01-20 13:00 150329083 Mariebergs SK - Vendelsö IK (B) 9 - 2 Axel Göthberg, Gustav Helge Gärdeshallen
2018-01-20 13:15 150329082 Duvbo IK - Ekerö IK 4 - 5 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Brotorpshallen
2018-01-20 14:45 150329081 Älvsjö AIK IBF (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 1 Erik Hellgren, Kevin Neemé Sätrahallen
2018-01-20 18:00 150329080 Djurgårdens IF IBS - Örby IS 2 - 7 Tim Sandström, Magnus Johansson Engelbrektshallen
2018-01-27 12:15 150329087 Älvsjö AIK IBF (B) - Djurgårdens IF IBS 3 - 4 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Sätrahallen
2018-01-27 15:15 150329090 Farsta IBK (A) - Mariebergs SK 9 - 3 Isak Sjöblom, Leo Odell/Johansson Farstahallen 3
2018-01-28 10:15 150329085 Vendelsö IK (B) - Duvbo IK 3 - 3 Christian Ljunggren, Sadjad Nima Torvalla Sporthall
2018-03-18 15:15 150329086 Ekerö IK - Nacka Wallenstam IBK (A) 2 - 5 Kent Kastell, Torbjörn Lundin Tappströms Bollhall
2018-02-03 13:00 150329095 Duvbo IK - Farsta IBK (A) 10 - 2 Martin Hjelmberg, Paulina Thunvall Brotorpshallen
2018-02-03 16:30 150329096 Norrtulls SK - Mariebergs SK 5 - 9 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Engelbrektshallen
2018-02-03 17:45 150329094 Nacka Wallenstam IBK (A) - Vendelsö IK (B) 6 - 2 Shabbir Ahmed, Johan Hessing Ormingehallen
2018-02-03 19:15 150329093 Djurgårdens IF IBS - Ekerö IK 3 - 4 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Engelbrektshallen
2018-02-10 10:30 150329100 Örby IS - Norrtulls SK 5 - 4 Simon Holm Schlemowitz, Hampus Viking Högdalshallen
2018-02-10 13:30 150329102 Farsta IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 5 - 3 Theodore Hurtig, Erik Adolfsson Farstahallen 3
2018-02-10 14:30 150329101 Mariebergs SK - Duvbo IK 6 - 2 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Engelbrektshallen
2018-02-10 17:45 150329097 Vendelsö IK (B) - Djurgårdens IF IBS 1 - 3 Tommie Wickenbergh, Buster Wickenbergh Söderbymalmskolan
2018-02-17 14:15 150329103 Örby IS - Älvsjö AIK IBF (B) 3 - 2 Rebecka Edin, Leo Odell/Johansson Bandhagshallen
2018-02-17 19:00 150329106 Djurgårdens IF IBS - Farsta IBK (A) 2 - 7 Wilmer Axén, Didrik Axen Engelbrektshallen
2018-02-18 09:00 150329108 Norrtulls SK - Duvbo IK 5 - 11 Max Ekstedt, Christian Ljunggren Engelbrektshallen
2018-02-18 12:15 150329107 Nacka Wallenstam IBK (A) - Mariebergs SK 2 - 6 Johan Ståhl, Hampus Viking Myrsjöskolan
150329111 Älvsjö AIK IBF (B) - Norrtulls SK
2018-03-10 11:00 150329112 Duvbo IK - Nacka Wallenstam IBK (A) 1 - 3 Marina Saxon, Jan Lingemark Brotorpshallen
2018-03-10 12:15 150329110 Ekerö IK - Örby IS 3 - 2 Adam Gustafsson, Fabian Magnell Mälaröhallen
2018-03-10 19:15 150329113 Mariebergs SK - Djurgårdens IF IBS 7 - 1 Christian Berger, Sebastian Zetterberg Engelbrektshallen
2018-03-17 10:00 150329115 Älvsjö AIK IBF (B) - Ekerö IK 1 - 3 Leo Odell/Johansson, Anders Hillebrink Sätrahallen
2018-03-17 13:30 150329116 Örby IS - Vendelsö IK (B) 10 - 2 Adam Milestad, William Rennerfelt Högdalshallen
2018-03-17 16:00 150329120 Norrtulls SK - Nacka Wallenstam IBK (A) 2 - 4 Fredrik Nensén, Karl Hurtig Engelbrektshallen
2018-03-18 09:00 150329119 Djurgårdens IF IBS - Duvbo IK 1 - 12 Christian Berger, Leif Karlsson Engelbrektshallen
2018-03-24 09:15 150329122 Ekerö IK - Norrtulls SK 8 - 1 Samuel Oreland, Patrik Larsson Mälaröhallen
2018-03-24 10:30 150329121 Vendelsö IK (B) - Älvsjö AIK IBF (B) 1 - 2 Oscar Olsson Berglund, Theodore Hurtig Torvalla Träningshall
2018-03-24 15:00 150329126 Farsta IBK (A) - Örby IS 2 - 4 Christian Berger, Fredrik Berglund Sonesson Farstahallen 3
2018-03-24 16:30 150329123 Nacka Wallenstam IBK (A) - Djurgårdens IF IBS 4 - 0 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Ormingehallen
150329132 Norrtulls SK - Djurgårdens IF IBS
2018-04-07 12:00 150329128 Älvsjö AIK IBF (B) - Farsta IBK (A) 5 - 2 Tommy Egman, Tuva Egman Sätrahallen
2018-04-07 13:15 150329129 Örby IS - Mariebergs SK 2 - 1 Gustav Levin, Mats Andersson Farstahallen 1
2018-04-07 14:00 150329127 Ekerö IK - Vendelsö IK (B) 11 - 0 Stefano Bianque, Patrik Larsson Mälaröhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ekerö IK 17 14 1 2 94-34 60 43
2. Örby IS 17 12 1 4 72-36 36 37
3. Mariebergs SK 17 11 1 5 81-54 27 34
4. Duvbo IK 17 10 2 5 98-58 40 32
5. Älvsjö AIK IBF (B) 17 9 2 6 64-48 16 29
6. Farsta IBK (A) 17 7 1 9 62-69 -7 22
7. Nacka Wallenstam IBK (A) 17 6 0 11 51-81 -30 18
8. Djurgårdens IF IBS 17 4 0 13 41-101 -60 12
9. Vendelsö IK (B) 17 2 2 13 40-90 -50 8
10. Norrtulls SK 9 1 0 8 36-68 -32 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medellätt Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-29 19:00 150328005 IK Frej TäbyIBK - Täby FC 4 - 2 Simon Righarts, Dennis Svensson Vikingavallen
2017-09-30 16:45 150328003 Vendelsö IK (A) - Bele Barkarby IF IBF 2 - 5 Henrik Sommerville, Oscar Olsson Berglund Vendelsömalmshallen
2017-09-30 19:00 150328004 Vaxholms IBF - Grimsta AIK 10 - 5 Lucas Edberg, Ida Nedin Vaxholm innebandyhallen
2017-10-01 15:15 150328001 Jakobsbergs IBF - Järfälla IBK 5 - 5 Jesper Roth, Michael Selg Viksjö Sporthall
2017-10-06 19:00 150328008 IK Frej TäbyIBK - Vaxholms IBF 4 - 2 Lars Reuterhagen, Roger Nyström Vikingavallen
2017-10-07 17:00 150328010 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF (A) 4 - 3 Daniel Eklund, Fredrik Hallenberg Björkebyhallen
2017-10-07 17:30 150328007 Sigtuna IF IBK - Täby FC 0 - 7 Jonatan Svahn, Markus Almén Prästängshallen
2017-10-08 10:30 150328009 Grimsta AIK - Vendelsö IK (A) 4 - 2 Patrik Arvinder, Stefano Bianque Väsby skolan
2017-10-14 10:30 150328014 Åkersberga IBF (A) - Grimsta AIK 1 - 6 Jakob Iskander, Emil Kirchner Åkersberga Sporthall A
2017-10-14 15:30 150328015 Vendelsö IK (A) - IK Frej TäbyIBK 2 - 11 Gustav Persson, Shabbir Ahmed Söderbymalmskolan
2017-10-15 12:15 150328013 Jakobsbergs IBF - Bele Barkarby IF IBF 9 - 1 Per Sundvall, Lucas Edberg Viksjö Sporthall
2017-10-15 13:00 150328016 Vaxholms IBF - Sigtuna IF IBK 8 - 6 Roger Nyström, Fredrik Sandgren Vaxholm innebandyhallen
2017-10-21 14:15 150328021 IK Frej TäbyIBK - Åkersberga IBF (A) 10 - 1 William Hilmersson, Mario Mallengren Vikingavallen
2017-10-21 14:30 150328022 Grimsta AIK - Jakobsbergs IBF 4 - 6 Jesper Algotsson, Joel Sandberg Väsby skolan
2017-10-22 11:15 150328020 Sigtuna IF IBK - Vendelsö IK (A) 13 - 3 Tony Nyberg, Lars Reuterhagen Prästängshallen
2017-10-22 12:00 150328024 Järfälla IBK - Täby FC 12 - 2 Andreas Eriksson, Hektor Byfors Viksjö Sporthall
2017-10-28 15:30 150328026 Åkersberga IBF (A) - Sigtuna IF IBK 2 - 7 Martin Svensson, Dennis Svensson Åkersberga Sporthall A
2017-10-28 15:45 150328025 IK Frej TäbyIBK - Jakobsbergs IBF 2 - 5 Tobias Ekmark, David Norman Erikslundshallen
2017-10-28 16:45 150328028 Vaxholms IBF - Täby FC 2 - 4 Hannes Andersson, Per Sundvall Vaxholm innebandyhallen
2017-10-29 14:15 150328029 Bele Barkarby IF IBF - Järfälla IBK 5 - 6 Sebastian Johansson, Lars Reuterhagen Björkebyhallen
2017-11-10 19:15 150328036 Järfälla IBK - Vaxholms IBF 3 - 2 Simon Righarts, Daniel Bäckner Herresta Sporthall
2017-11-12 10:15 150328031 Täby FC - Vendelsö IK (A) 12 - 4 Tilde Levinson, Anna Skantz Grindtorpshallen
2017-11-12 13:00 150328035 Grimsta AIK - Bele Barkarby IF IBF 1 - 0 Jan Lingemark, Mats Andersson Väsby skolan
2017-11-12 13:15 150328033 Sigtuna IF IBK - Jakobsbergs IBF 4 - 10 Patrik Arvinder, Jonatan Svahn Prästängshallen
2017-11-18 11:30 150328039 Vendelsö IK (A) - Vaxholms IBF 0 - 14 Leif Karlsson, Christian Berger Torvalla Träningshall
2017-11-18 12:00 150328040 Grimsta AIK - Järfälla IBK 4 - 4 Daniel Bäckner, Edvin Hedenström Väsby skolan
2017-11-19 12:30 150328038 Åkersberga IBF (A) - Täby FC 6 - 2 Björn Söderström, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2017-11-19 13:15 150328041 Bele Barkarby IF IBF - IK Frej TäbyIBK 2 - 8 Sebastian Johansson, Jesper Roth Björkebyhallen
2017-11-25 13:00 150328047 IK Frej TäbyIBK - Grimsta AIK 3 - 7 Carl Kjellstrand, Tommie Wickenbergh Vikingavallen
2017-11-25 16:45 150328043 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF (A) 3 - 2 Niklas Wedin, Lucas Edberg Vaxholm innebandyhallen
2017-11-26 09:00 150328044 Täby FC - Jakobsbergs IBF 2 - 10 Simon Åbom, Lucas Edberg Grindtorpshallen
2017-11-26 12:00 150328046 Sigtuna IF IBK - Bele Barkarby IF IBF 13 - 0 Jonatan Svahn, Fredrik Nensén Prästängshallen
2017-11-26 15:30 150328048 Järfälla IBK - Vendelsö IK (A) 7 - 2 Richard Jonsson, Aldin Imamovic Viksjö Sporthall
2017-12-02 13:15 150328051 IK Frej TäbyIBK - Järfälla IBK 1 - 9 Fredrik Sandgren, Emil Kirchner Vikingavallen
2017-12-03 10:15 150328049 Jakobsbergs IBF - Vaxholms IBF 3 - 3 Daniel Bäckner, Edvin Hedenström Viksjö Sporthall
2017-12-03 12:00 150328052 Grimsta AIK - Sigtuna IF IBK 7 - 1 Mimma Spasic, Carl Kjellstrand Väsby skolan
2017-12-03 15:15 150328050 Åkersberga IBF (A) - Vendelsö IK (A) 1 - 11 Jakob Iskander, Richard Jonsson Åkersberga Sporthall A
2017-12-09 11:30 150328055 Vendelsö IK (A) - Jakobsbergs IBF 2 - 5 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Torvalla Träningshall
2017-12-10 09:00 150328057 Täby FC - Bele Barkarby IF IBF 6 - 5 Tim Svensson, Andreas Sandgren Grindtorpshallen
2017-12-10 13:00 150328059 Sigtuna IF IBK - IK Frej TäbyIBK 4 - 6 Jesper Algotsson, Joel Sandberg Prästängshallen
2017-12-10 16:00 150328060 Järfälla IBK - Åkersberga IBF (A) 13 - 1 Sezgin Youmer, Richard Jonsson Viksjö Sporthall
2017-12-16 11:00 150328064 Grimsta AIK - Täby FC 5 - 3 Daniel Bäckner, Stefano Bianque Väsby skolan
2017-12-17 10:00 150328061 Jakobsbergs IBF - Åkersberga IBF (A) 5 - 3 Daniel Bäckner, Edvin Hedenström Viksjö Sporthall
2017-12-17 11:00 150328062 Sigtuna IF IBK - Järfälla IBK 2 - 7 Jesper Algotsson, Joel Sandberg Prästängshallen
2017-12-17 15:00 150328065 Bele Barkarby IF IBF - Vaxholms IBF 10 - 4 Daniel Bäckner, Mourice Åkerblom Björkebyhallen
2018-01-07 10:00 150328068 Täby FC - IK Frej TäbyIBK 4 - 2 Hannes Andersson, Emil Kirchner Grindtorpshallen
2018-01-07 11:00 150328072 Järfälla IBK - Jakobsbergs IBF 3 - 2 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Viksjö Sporthall
2018-01-07 13:00 150328070 Bele Barkarby IF IBF - Vendelsö IK (A) 3 - 7 Daniel Bäckner, Mats Järnmark Björkebyhallen
2018-01-14 09:30 150328069 Grimsta AIK - Vaxholms IBF 4 - 2 Jesper Algotsson, Joel Sandberg Väsby skolan
2018-01-13 11:30 150328075 Vendelsö IK (A) - Grimsta AIK 2 - 7 Christian Berger, Isak Sjöblom Torvalla Träningshall
2018-01-13 13:00 150328074 Åkersberga IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF 5 - 4 Enya Hasselström, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2018-01-13 13:45 150328076 Vaxholms IBF - IK Frej TäbyIBK 10 - 0 Hannes Andersson, Emil Kirchner Vaxholm innebandyhallen
2018-01-14 09:00 150328077 Täby FC - Sigtuna IF IBK 0 - 10 Viktor Lindell, Daniel Skantze Grindtorpshallen
2018-01-20 15:00 150328081 IK Frej TäbyIBK - Vendelsö IK (A) 4 - 3 Oscar Silverbratt, Richard Jonsson Vikingavallen
2018-01-20 15:00 150328082 Grimsta AIK - Åkersberga IBF (A) 4 - 3 Joel Sandberg, Jesper Algotsson Väsby skolan
2018-01-21 15:00 150328083 Bele Barkarby IF IBF - Jakobsbergs IBF 7 - 5 Max Ekstedt, Totte Hallgren Björkebyhallen
2018-01-21 16:15 150328080 Sigtuna IF IBK - Vaxholms IBF 3 - 2 Jesper Algotsson, Joel Sandberg Prästängshallen
2018-01-27 09:00 150328089 Täby FC - Järfälla IBK 3 - 9 Viktor Lindell, Daniel Skantze Grindtorpshallen
2018-01-28 09:00 150328087 Vendelsö IK (A) - Sigtuna IF IBK 5 - 6 Christian Ljunggren, Sadjad Nima Torvalla Sporthall
2018-01-28 14:15 150328085 Jakobsbergs IBF - Grimsta AIK 2 - 6 Jesper Roth, Charlie Bohlin Viksjö Sporthall
2018-01-28 16:15 150328086 Åkersberga IBF (A) - IK Frej TäbyIBK 2 - 4 Manne Jahnsson, Tobias Sonesson Åkersberga Sporthall A
2018-02-03 10:30 150328091 Täby FC - Vaxholms IBF 8 - 1 Fredrik Sandgren, Jan Lingemark Grindtorpshallen
2018-02-04 14:00 150328093 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF (A) 12 - 3 Albin Schulat, Jonatan Svahn Prästängshallen
2018-02-04 15:00 150328096 Järfälla IBK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 3 Mattias Thomasson, Hektor Byfors Viksjö Sporthall
2018-02-04 16:15 150328094 Jakobsbergs IBF - IK Frej TäbyIBK 14 - 1 Mattias Thomasson, Hektor Byfors Viksjö Sporthall
2018-02-10 11:45 150328099 Vendelsö IK (A) - Täby FC 5 - 7 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Söderbymalmskolan
2018-02-10 15:00 150328100 Vaxholms IBF - Järfälla IBK 0 - 9 Roger Nyström, Richard Jonsson Vaxholm innebandyhallen
2018-02-11 12:00 150328097 Jakobsbergs IBF - Sigtuna IF IBK 8 - 5 William Wetterud, Mats Järnmark Viksjö Sporthall
2018-02-11 13:00 150328101 Bele Barkarby IF IBF - Grimsta AIK 3 - 2 Totte Hallgren, Charlie Bohlin Björkebyhallen
2018-02-17 14:45 150328103 Vaxholms IBF - Vendelsö IK (A) 8 - 2 Niklas Wedin, Lucas Edberg Vaxholm innebandyhallen
2018-02-17 14:45 150328107 IK Frej TäbyIBK - Bele Barkarby IF IBF 3 - 5 Viktor Lindell, Daniel Skantze Vikingavallen
2018-02-18 09:00 150328104 Täby FC - Åkersberga IBF (A) 4 - 2 Ida Nedin, Hannes Hovmöller Grindtorpshallen
2018-02-18 14:15 150328108 Järfälla IBK - Grimsta AIK 5 - 4 Jesper Roth, Andreas Eriksson Viksjö Sporthall
2018-03-10 10:00 150328111 Vendelsö IK (A) - Järfälla IBK 1 - 9 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Söderbymalmskolan
2018-03-10 14:15 150328110 Åkersberga IBF (A) - Vaxholms IBF 9 - 2 Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Åkersberga Sporthall A
2018-03-11 11:00 150328109 Jakobsbergs IBF - Täby FC 6 - 7 Lars Reuterhagen, Mats Järnmark Viksjö Sporthall
2018-03-11 14:00 150328112 Grimsta AIK - IK Frej TäbyIBK 3 - 0 Dilshad Abdulla, Mats Andersson Väsby skolan
2018-03-11 14:00 150328113 Bele Barkarby IF IBF - Sigtuna IF IBK 3 - 3 William Wetterud, Niklas Van Lienden Björkebyhallen
2018-03-17 10:15 150328115 Vendelsö IK (A) - Åkersberga IBF (A) 3 - 5 Erik Adolfsson, Theodore Hurtig Torvalla Träningshall
2018-03-17 16:15 150328116 Vaxholms IBF - Jakobsbergs IBF 0 - 9 Niklas Wedin, Lars Samuelsson Vaxholm innebandyhallen
2018-03-18 14:00 150328119 Sigtuna IF IBK - Grimsta AIK 3 - 4 Jesper Algotsson, Joel Sandberg Prästängshallen
2018-03-18 15:00 150328120 Järfälla IBK - IK Frej TäbyIBK 10 - 0 Jonatan Svahn, Ricky Bagge Viksjö Sporthall
2018-03-23 19:00 150328123 IK Frej TäbyIBK - Sigtuna IF IBK WO (5 - 0) Roger Nyström, Ida Nedin Vikingavallen
2018-03-24 10:30 150328122 Åkersberga IBF (A) - Järfälla IBK 1 - 8 Ida Lagerblad, Roger Nyström Åkersberga Sporthall A
2018-03-25 11:00 150328121 Jakobsbergs IBF - Vendelsö IK (A) 6 - 10 William Wetterud, Mats Järnmark Viksjö Sporthall
2018-03-25 15:00 150328125 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC 8 - 2 Kari Malmros, Peter Gustafsson Saliba Björkebyhallen
2018-03-24 17:45 150328129 Vaxholms IBF - Bele Barkarby IF IBF 4 - 9 Lars Samuelsson, Carl Kjellstrand Vaxholm innebandyhallen
2018-04-07 10:00 150328130 Täby FC - Grimsta AIK 3 - 5 Simon Åbom, Ulf Jonsson Grindtorpshallen
2018-04-08 13:30 150328127 Åkersberga IBF (A) - Jakobsbergs IBF 4 - 8 Lovisa Lindblom, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2018-04-08 15:00 150328132 Järfälla IBK - Sigtuna IF IBK 8 - 4 Daniel Bäckner, Kevin Neemé Viksjö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Järfälla IBK 18 15 2 1 129-42 87 47
2. Grimsta AIK 18 13 1 4 82-53 29 40
3. Jakobsbergs IBF 18 11 2 5 118-69 49 35
4. Bele Barkarby IF IBF 18 9 1 8 77-85 -8 28
5. IK Frej TäbyIBK 18 9 0 9 68-85 -17 27
6. Täby FC 18 9 0 9 78-96 -18 27
7. Sigtuna IF IBK 18 7 1 10 96-88 8 22
8. Vaxholms IBF 18 6 1 11 77-90 -13 19
9. Åkersberga IBF (A) 18 4 0 14 54-110 -56 12
10. Vendelsö IK (A) 18 3 0 15 66-127 -61 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medellätt Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-30 10:15 150330003 Vendelsö IK (C) - Älta IF Älta P04 1 - 7 Svedje Ohlson, Johan Engvall Torvalla Träningshall
2017-09-30 11:00 150330002 Tumba GOIF - Farsta IBK (B) 10 - 2 Shabbir Ahmed, Ken Johansson Storvretens Sporthall
2017-09-30 13:00 150330001 Älvsjö AIK IBF (A) - FBI Tullinge 6 - 9 Tuva Egman, Tommy Egman Sätrahallen
2017-09-30 17:30 150330004 Västerhaninge IBK - Ingarö IF 6 - 1 Niclas Woxmark, Fredrik Hallenberg Tungelsta Sporthall
2017-10-15 09:15 150330005 Värmdö IF - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 4 Leif Karlsson, Alexander Rajala Värmdö sporthall
2017-10-07 11:00 150330009 Ingarö IF - Vendelsö IK (C) 8 - 3 Noah Hulin, Kevin Helly Ingarö Sporthall
2017-10-07 12:45 150330011 Farsta IBK (B) - Älvsjö AIK IBF (A) 3 - 5 Ida Sandberg, Anders Asp Farstahallen 3
2017-10-07 16:00 150330010 Älta IF Älta P04 - Tumba GOIF 12 - 4 Viktor Bollvik Karlsson, Christian Berger Järla Sporthall
2017-10-08 10:15 150330008 Nacka Wallenstam IBK (B) - Västerhaninge IBK 3 - 5 Marcus Blomqvist, Håkan Augustsson Ormingehallen
2017-10-14 11:30 150330014 Tumba GOIF - Ingarö IF 7 - 1 Gustav Frank, Marco Svenström Storvretens Sporthall
2017-10-14 13:15 150330018 Farsta IBK (B) - FBI Tullinge 4 - 6 Martin Claësson, Viking Claësson Farstahallen 3
2017-10-14 15:15 150330013 Älta IF Älta P04 - Älvsjö AIK IBF (A) 13 - 1 Tuva Egman, Tommy Egman Järla Sporthall
2017-10-15 12:45 150330015 Nacka Wallenstam IBK (B) - Vendelsö IK (C) 6 - 1 Oscar Olsson Berglund, Mats Andersson Ormingehallen
2017-10-21 13:15 150330022 Ingarö IF - Älvsjö AIK IBF (A) 8 - 6 Wilmer Axén, Didrik Axen Ingarö Sporthall
2017-10-21 14:00 150330023 Älta IF Älta P04 - Farsta IBK (B) 4 - 5 Kevin Helly, Isak Sjöblom Järla Sporthall
2017-10-21 17:45 150330024 FBI Tullinge - Värmdö IF 7 - 4 Mikael Wiklund, Paulina Thunvall Tullingehallen
2017-10-22 14:15 150330021 Nacka Wallenstam IBK (B) - Tumba GOIF 6 - 1 Henry Niss Lager, Isabella Sundman Ormingehallen
2017-10-28 12:45 150330028 Västerhaninge IBK - Värmdö IF 7 - 2 Roland Nester, Nicklas Sundgren Söderbymalmskolan
2017-10-28 12:45 150330030 Farsta IBK (B) - Ingarö IF 3 - 4 Alexander Potapeiko, Eskil Simonsen Farstahallen 3
2017-10-28 17:00 150330029 Älta IF Älta P04 - FBI Tullinge 4 - 8 Simon Righarts, Sezgin Youmer Järla Sporthall
2017-10-29 10:15 150330025 Älvsjö AIK IBF (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 5 Oscar Olsson Berglund, Theodore Hurtig Västertorpshallen
2017-11-11 12:15 150330031 Värmdö IF - Vendelsö IK (C) 12 - 3 Didrik Axen, Wilmer Axén Värmdö sporthall
2017-11-11 13:15 150330035 Ingarö IF - Älta IF Älta P04 5 - 7 Mats Andersson, Patrik Arvinder Ingarö Sporthall
2017-11-11 14:45 150330036 FBI Tullinge - Västerhaninge IBK 11 - 5 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tullingehallen
2017-11-11 17:00 150330034 Nacka Wallenstam IBK (B) - Farsta IBK (B) 3 - 4 Johan Hessing, Wilmer Axén Ormingehallen
2017-11-18 13:00 150330040 Ingarö IF - FBI Tullinge 1 - 7 William Zetterquist, Noah Hulin Ingarö Sporthall
2017-11-18 15:30 150330041 Älta IF Älta P04 - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 4 Sadjad Nima, Shabbir Ahmed Järla Sporthall
2017-11-19 10:00 150330038 Tumba GOIF - Värmdö IF 9 - 3 Aarre Hietanen, Daniel Eklund Storvretens Sporthall
2017-11-19 11:30 150330039 Vendelsö IK (C) - Västerhaninge IBK 1 - 8 Christian Berger, Leif Karlsson Torvalla Sporthall
2017-11-25 09:00 150330043 Västerhaninge IBK - Tumba GOIF 6 - 2 Isak Sjöblom, Osama Abaied Söderbymalmskolan
2017-11-25 11:00 150330048 FBI Tullinge - Vendelsö IK (C) 10 - 4 Jörgen Grändefors, Timmy Samuelsson Tullingehallen
2017-11-25 16:30 150330047 Nacka Wallenstam IBK (B) - Ingarö IF 3 - 2 Leif Karlsson, Niclas Andersson Ormingehallen
2017-11-26 13:15 150330044 Värmdö IF - Älvsjö AIK IBF (A) 10 - 3 Emil Pagrot, Felix Fernström Värmdö sporthall
2017-12-02 12:30 150330054 Farsta IBK (B) - Värmdö IF 5 - 2 Simon Holm Schlemowitz, Hampus Viking Farstahallen 3
2017-12-02 12:45 150330050 Tumba GOIF - Vendelsö IK (C) 5 - 8 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Storvretens Sporthall
2017-12-03 11:30 150330049 Älvsjö AIK IBF (A) - Västerhaninge IBK 2 - 12 Aldin Imamovic, Nihada Cenanovic Västertorpshallen
2017-12-03 12:00 150330051 Nacka Wallenstam IBK (B) - FBI Tullinge 2 - 1 Edvin Leijon, William Zetterquist Ormingehallen
2017-12-09 11:15 150330056 Västerhaninge IBK - Farsta IBK (B) 4 - 0 Isak Sjöblom, Nicholas Lindgren Söderbymalmskolan
2017-12-09 12:45 150330055 Vendelsö IK (C) - Älvsjö AIK IBF (A) 3 - 10 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Torvalla Träningshall
2017-12-09 13:45 150330060 FBI Tullinge - Tumba GOIF 5 - 5 Karl-Johan Leijon, Shakir Ahmed Tullingehallen
2017-12-10 10:30 150330057 Värmdö IF - Älta IF Älta P04 3 - 3 Lucas Werelius, Can Asal Värmdö sporthall
2017-12-09 14:15 150330064 Ingarö IF - Värmdö IF 0 - 4 Joacim Hansson, Leif Karlsson Ingarö Sporthall
2017-12-16 10:15 150330066 Farsta IBK (B) - Vendelsö IK (C) 3 - 5 Mats Andersson, Daniel Eklund Farstahallen 3
2017-12-16 15:00 150330065 Älta IF Älta P04 - Västerhaninge IBK 4 - 9 Mats Andersson, Didrik Axen Järla Sporthall
2017-12-17 11:45 150330061 Älvsjö AIK IBF (A) - Tumba GOIF 5 - 3 Björn Larsson, Manne Jahnsson Västertorpshallen
2017-12-17 09:30 150330068 Nacka Wallenstam IBK (B) - Värmdö IF 4 - 4 Lars Reuterhagen, Johannes Sandberg Ormingehallen
2018-01-06 13:00 150330069 Ingarö IF - Västerhaninge IBK 5 - 5 Kevin Helly, Manne Jahnsson Ingarö Sporthall
2018-01-06 13:30 150330072 FBI Tullinge - Älvsjö AIK IBF (A) 8 - 0 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Tullingehallen
2018-01-06 15:00 150330070 Älta IF Älta P04 - Vendelsö IK (C) 8 - 6 Aldin Imamovic, Alexander Sommensjö Järla Sporthall
2018-01-07 19:15 150330071 Farsta IBK (B) - Tumba GOIF 7 - 2 Kevin Neemé, Adam Milestad Farstahallen 1
2018-01-13 10:15 150330075 Vendelsö IK (C) - Ingarö IF 5 - 8 Christian Berger, Isak Sjöblom Torvalla Träningshall
2018-01-13 10:30 150330076 Västerhaninge IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 5 Anton Forsell, Morgan Nordh Söderbymalmskolan
2018-01-13 11:00 150330073 Älvsjö AIK IBF (A) - Farsta IBK (B) 3 - 8 Stefano Bianque, Johannes Ekenberg Sätrahallen
2018-01-14 10:00 150330074 Tumba GOIF - Älta IF Älta P04 4 - 5 Kent Budell, Martin Åkesson Storvretens Sporthall
2018-01-20 10:15 150330081 Vendelsö IK (C) - Nacka Wallenstam IBK (B) 1 - 3 Oscar Olsson Berglund, Theodore Hurtig Torvalla Träningshall
2018-01-20 11:00 150330083 Älvsjö AIK IBF (A) - Älta IF Älta P04 3 - 3 Leo Odell/Johansson, Ida Sandberg Sätrahallen
2018-01-20 11:15 150330082 Ingarö IF - Tumba GOIF 5 - 5 Oskar Jakobsson, Christer Jacobsson Ingarö Sporthall
2018-01-20 13:30 150330084 FBI Tullinge - Farsta IBK (B) 3 - 3 , Leif Karlsson Tullingehallen
2018-01-27 11:00 150330085 Älvsjö AIK IBF (A) - Ingarö IF 8 - 6 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Sätrahallen
2018-01-27 13:00 150330086 Tumba GOIF - Nacka Wallenstam IBK (B) 1 - 3 Leif Karlsson, Thomas Gjutarenäfve Storvretens Sporthall
2018-01-27 14:15 150330090 Farsta IBK (B) - Älta IF Älta P04 10 - 6 Simon Holm Schlemowitz, Osama Abaied Bandhagshallen
2018-01-28 14:30 150330089 Värmdö IF - FBI Tullinge 2 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Värmdö sporthall
2018-02-03 10:00 150330095 Ingarö IF - Farsta IBK (B) 4 - 8 Stefano Bianque, Theodore Hurtig Ingarö Sporthall
2018-02-03 15:30 150330096 FBI Tullinge - Älta IF Älta P04 4 - 4 Fredrik Pålsson, Erik Nyman Tullingehallen
2018-02-03 16:30 150330094 Nacka Wallenstam IBK (B) - Älvsjö AIK IBF (A) 13 - 1 Shabbir Ahmed, Johan Hessing Ormingehallen
2018-02-04 14:15 150330091 Värmdö IF - Västerhaninge IBK 3 - 4 Osama Abaied, Sezgin Youmer Värmdö sporthall
2018-02-10 10:30 150330100 Västerhaninge IBK - FBI Tullinge 8 - 2 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Söderbymalmskolan
2018-02-10 12:15 150330102 Farsta IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 3 Theodore Hurtig, Erik Adolfsson Farstahallen 3
2018-02-10 15:00 150330101 Älta IF Älta P04 - Ingarö IF 2 - 4 Kevin Neemé, Leif Karlsson Järla Sporthall
2018-02-10 15:15 150330099 Vendelsö IK (C) - Värmdö IF 2 - 8 Tommie Wickenbergh, Buster Wickenbergh Söderbymalmskolan
2018-02-17 09:00 150330103 Västerhaninge IBK - Vendelsö IK (C) 9 - 0 Johnny Andersson, Anton Forsell Söderbymalmskolan
2018-02-17 09:30 150330108 FBI Tullinge - Ingarö IF 5 - 3 Gustav Frank, Sadjad Nima Tullingehallen
2018-02-17 12:15 150330104 Värmdö IF - Tumba GOIF 5 - 2 Adam Lindell, Marco Svenström Värmdö sporthall
2018-02-17 16:15 150330107 Nacka Wallenstam IBK (B) - Älta IF Älta P04 2 - 8 Felix Fernström, Emil Pagrot Ormingehallen
2018-03-10 10:15 150330111 Vendelsö IK (C) - FBI Tullinge 0 - 16 Christian Berger, Adrian Hiram Torvalla Träningshall
2018-03-10 13:45 150330110 Tumba GOIF - Västerhaninge IBK 2 - 5 Johan Engvall, Marco Svenström Storvretens Sporthall
2018-03-10 15:15 150330112 Ingarö IF - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 7 Adam Lindell, Martin Åkesson Ingarö Sporthall
2018-03-10 16:00 150330109 Älvsjö AIK IBF (A) - Värmdö IF 8 - 4 Tuva Egman, Tommy Egman Sätrahallen
2018-03-17 09:00 150330115 Vendelsö IK (C) - Tumba GOIF 2 - 11 Erik Adolfsson, Theodore Hurtig Torvalla Träningshall
2018-03-17 10:00 150330116 Västerhaninge IBK - Älvsjö AIK IBF (A) 13 - 3 Christian Berger, Johannes Sandberg Söderbymalmskolan
2018-03-17 14:45 150330120 FBI Tullinge - Nacka Wallenstam IBK (B) 0 - 1 Petra Dynesius, Jonas Robertson Tullingehallen
2018-03-18 09:00 150330117 Värmdö IF - Farsta IBK (B) 2 - 5 Eskil Simonsen, Mats Andersson Värmdö sporthall
2018-03-24 12:15 150330121 Älvsjö AIK IBF (A) - Vendelsö IK (C) 9 - 4 Ida Sandberg, Rebecka Edin Sätrahallen
2018-03-24 13:00 150330122 Tumba GOIF - FBI Tullinge 0 - 2 Aldin Imamovic, Karl-Johan Leijon Botkyrkahallen
2018-03-24 13:45 150330126 Farsta IBK (B) - Västerhaninge IBK 1 - 11 Jonathan Wallén Brobäck, Anders Hillebrink Farstahallen 3
2018-03-24 16:30 150330125 Älta IF Älta P04 - Värmdö IF 3 - 5 Eskil Simonsen, Mats Andersson Järla Sporthall
2018-03-14 18:30 150330127 Tumba GOIF - Älvsjö AIK IBF (A) 8 - 6 Karl-Johan Leijon, Magnus Berg Storvretens Sporthall
2018-04-07 09:00 150330129 Västerhaninge IBK - Älta IF Älta P04 6 - 11 Fredrik Pålsson, Theodore Hurtig Söderbymalmskolan
2018-04-07 09:30 150330128 Vendelsö IK (C) - Farsta IBK (B) 1 - 14 Anton Forsell, Håkan Taxén Torvalla Träningshall
2018-04-08 13:30 150330130 Värmdö IF - Ingarö IF 5 - 1 Lucas Werelius, Oscar Olsson Berglund Värmdö sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Västerhaninge IBK 18 14 1 3 127-58 69 43
2. FBI Tullinge 18 12 3 3 107-56 51 39
3. Nacka Wallenstam IBK (B) 18 12 3 3 77-49 28 39
4. Farsta IBK (B) 18 9 2 7 88-78 10 29
5. Älta IF Älta P04 18 8 3 7 107-84 23 27
6. Värmdö IF 18 7 3 8 82-73 9 24
7. Älvsjö AIK IBF (A) 18 6 1 11 82-133 -51 19
8. Tumba GOIF 18 5 2 11 81-88 -7 17
9. Ingarö IF 18 5 2 11 69-96 -27 17
10. Vendelsö IK (C) 18 2 0 16 50-155 -105 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis