Division 5 (2018/19)

Gruppspel
Herrar division 5 A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-22 14:30 150009005 IBF Täby - Värtans IK 2 - 4 Fredrik Sandgren, Per Sundvall Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-09-23 11:30 150009002 Töjnan IBK - Märsta IBS 3 - 5 Osama Abaied, Arne Brovig Silverdalshallen
2018-09-29 19:00 150009003 Vaxholms IBF (B) - Kungsängens IF 4 - 4 Stefano Bianque, Oskar Mattsson Innebandyhallen Vaxholm
2018-10-06 12:00 150009008 Kungsängens IF - Töjnan IBK 5 - 5 Fadi Saffo, Martin Hjelmberg Hagnäshallen
2018-10-06 15:45 150009007 IK Frej Täby IBK (B) - Vaxholms IBF (B) 5 - 5 Per Ove Åman, Lars Samuelsson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-10-20 12:00 150009012 Töjnan IBK - IK Frej Täby IBK (B) 6 - 2 Martin Åkesson, Roger Zahnér Sollentuna sim och sporthall
2018-10-21 16:30 150009013 Vaxholms IBF (B) - Värtans IK 1 - 8 Arne Brovig, Jan Lingemark Innebandyhallen Vaxholm
2018-10-27 10:15 150009016 IBF Täby - Vaxholms IBF (B) 2 - 2 Per Ove Åman, Svedje Ohlson Grindtorpshallen
2018-10-27 12:30 150009019 Kungsängens IF - Märsta IBS 5 - 12 Kerin Maclean Mitchell, Johan Engvall Hagnäshallen
2018-10-27 18:30 150009017 Värtans IK - Töjnan IBK 4 - 4 Lars Reuterhagen, Imtiaz Karim Engelbrektshallen
2018-11-03 12:00 150009022 Töjnan IBK - IBF Täby 7 - 3 Magnus Johansson, Tim Sandström Sollentuna sim och sporthall
2018-11-04 10:00 150009025 Märsta IBS - IK Frej Täby IBK (B) 6 - 5 Jan-Olov Cederholm, Thomas Larsson Prästängshallen
2018-11-17 15:15 150009029 IK Frej Täby IBK (B) - Kungsängens IF 6 - 9 Ken Johansson, Alexander Potapeiko Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-11-17 16:15 150009028 Värtans IK - Märsta IBS 8 - 5 Valestany Eskander, Fredrik Hallenberg Engelbrektshallen
2018-11-24 11:00 150009034 Kungsängens IF - Värtans IK 1 - 18 Mario Mallengren, Lars Reuterhagen Hagnäshallen
2018-11-24 12:00 150009035 Märsta IBS - IBF Täby 7 - 8 Lars Sundlöf, Roger Nyström Kolstahallen
2018-11-25 17:30 150009032 Töjnan IBK - Vaxholms IBF (B) 7 - 6 Imtiaz Karim, Rikard Söderlund Silverdalshallen
2018-12-01 18:00 150009039 Värtans IK - IK Frej Täby IBK (B) 5 - 5 Oscar Olsson Berglund, William Albrecht Engelbrektshallen
2018-12-02 15:15 150009038 IBF Täby - Kungsängens IF 9 - 1 Alexander Potapeiko, Eskil Simonsen Grindtorpshallen
2018-12-07 19:00 150009043 IK Frej Täby IBK (B) - IBF Täby 6 - 4 Rikard Söderlund, Jan Lingemark Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-12-08 12:00 150009045 Märsta IBS - Vaxholms IBF (B) 6 - 7 Lars Reuterhagen, Lars Sundlöf Kolstahallen
2019-01-19 11:00 150009048 Kungsängens IF - Vaxholms IBF (B) 9 - 7 Lars Reuterhagen, Johan Engvall Hagnäshallen
2019-01-19 12:00 150009049 Märsta IBS - Töjnan IBK 13 - 3 Christian Neemé, Kevin Neemé Kolstahallen
2019-01-19 13:30 150009046 Värtans IK - IBF Täby 4 - 7 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Stora Mossen 1
2019-01-27 13:45 150009053 Vaxholms IBF (B) - IK Frej Täby IBK (B) 6 - 5 Lars Samuelsson, Roland Nester Innebandyhallen Vaxholm
2019-02-16 15:00 150009052 Töjnan IBK - Kungsängens IF 6 - 8 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Silverdalshallen
2019-02-02 19:15 150009057 Värtans IK - Vaxholms IBF (B) 8 - 3 Johan Eklund, Imtiaz Karim Engelbrektshallen
2019-02-09 16:00 150009058 IK Frej Täby IBK (B) - Töjnan IBK 2 - 4 Daniel Bäckner, Nicklas Sundgren Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-01-12 12:15 150009062 Töjnan IBK - Värtans IK 1 - 8 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Sollentuna sim och sporthall
2019-02-09 12:00 150009065 Märsta IBS - Kungsängens IF 26 - 10 Nicklas Sundgren, Richard Jonsson Kolstahallen
2019-02-09 14:30 150009063 Vaxholms IBF (B) - IBF Täby 5 - 5 Johan Engvall, Philip Edlund Innebandyhallen Vaxholm
2019-02-23 13:00 150009069 IK Frej Täby IBK (B) - Märsta IBS 6 - 9 Jan Lingemark, Fredrik Sandgren Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-02-24 13:00 150009067 IBF Täby - Töjnan IBK 3 - 3 Fredrik Sandgren, Johan Eklund Tibblehallen CC
2019-03-02 10:00 150009074 Kungsängens IF - IK Frej Täby IBK (B) 5 - 16 Imtiaz Karim, Lars Reuterhagen Hagnäshallen
2019-03-02 12:00 150009075 Märsta IBS - Värtans IK 1 - 8 Johan Eklund, Daniel Bäckner Kolstahallen
2019-03-09 15:30 150009079 Värtans IK - Kungsängens IF WO (5 - 0) Skanstullshallen
2019-03-16 15:45 150009078 IBF Täby - Märsta IBS 7 - 5 Imtiaz Karim, Valestany Eskander Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-03-16 18:00 150009076 Vaxholms IBF (B) - Töjnan IBK 3 - 3 Lars Samuelsson, Magnus Westerberg Innebandyhallen Vaxholm
2019-03-23 10:00 150009084 Kungsängens IF - IBF Täby 2 - 14 Sadjad Nima, Johan Hessing Hagnäshallen
2019-03-23 13:15 150009083 IK Frej Täby IBK (B) - Värtans IK 1 - 18 Richard Jonsson, Magnus Westerberg Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-03-31 16:15 150009087 Vaxholms IBF (B) - Märsta IBS 8 - 0 Lars Samuelsson, Jan Lingemark Innebandyhallen Vaxholm
2019-03-31 17:45 150009089 IBF Täby - IK Frej Täby IBK (B) 12 - 5 Richard Jonsson, Rikard Söderlund Grindtorpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Värtans IK 12 9 2 1 98-31 67 29
2. IBF Täby 12 6 3 3 76-51 25 21
3. Märsta IBS 12 6 0 6 95-78 17 18
4. Töjnan IBK 12 4 4 4 52-62 -10 16
5. Vaxholms IBF (B) 12 3 5 4 57-62 -5 14
6. Kungsängens IF 12 3 2 7 59-128 -69 11
7. IK Frej Täby IBK (B) 12 2 2 8 64-89 -25 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 5 B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-22 13:45 150008001 Adelsö IF - Järfälla IBK (B) 1 - 17 Sebastian Öhman, Johan Larsson Mälaröhallen
2018-09-22 15:30 150008002 IBF Offensiv Lidingö (B) - Ekerö IK (B) 8 - 3 Lars Sundlöf, Daniel Mårtensson Bodals Bollhall
2018-09-23 10:00 150008004 Jakobsbergs IBF (B) - Lokomotiv Kista IBF 9 - 4 Ricky Bagge, Magnus Berg Viksjö Sporthall
2018-09-23 12:30 150008003 Ängby IF (B) - Stäkets IF 6 - 5 Magnus Berg, Fredrik Nensén Grimstahallen
2018-09-23 20:15 150008005 Vällingby BK - Hässelby SK IBK (C) 4 - 3 Marco Svenström, Mario Mallengren Vällingbyhallen
2018-10-06 12:00 150008007 Lokomotiv Kista IBF - Ängby IF (B) 7 - 5 Per Ove Åman, Linus Warrenstein Ärvingehallen
2018-10-06 16:00 150008009 Ekerö IK (B) - Adelsö IF 16 - 3 Christian Högberg, Martin Johansson Mälaröhallen
2018-10-07 11:00 150008008 Stäkets IF - IBF Offensiv Lidingö (B) 4 - 10 Stefano Bianque, Per Ove Åman Kallhälls sporthall
2018-10-07 20:30 150008006 Hässelby SK IBK (C) - Jakobsbergs IBF (B) 4 - 12 Ricky Bagge, Stefano Bianque Hässelbyhallen
2018-10-14 17:15 150008010 Järfälla IBK (B) - Vällingby BK 8 - 6 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Viksjö Sporthall
2018-10-20 15:00 150008012 IBF Offensiv Lidingö (B) - Lokomotiv Kista IBF 9 - 3 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Bodals Bollhall
2018-10-20 16:00 150008015 Ekerö IK (B) - Järfälla IBK (B) 3 - 4 Björn Landin, Roland Nester Mälaröhallen
2018-10-20 17:30 150008011 Adelsö IF - Stäkets IF 6 - 9 Roland Nester, Björn Landin Mälaröhallen
2018-10-21 15:15 150008013 Ängby IF (B) - Hässelby SK IBK (C) 7 - 12 Imtiaz Karim, Alexander Hellström Grimstahallen
2018-10-21 16:45 150008014 Jakobsbergs IBF (B) - Vällingby BK 8 - 8 Marcus Ackefelt, Ricky Bagge Viksjö Sporthall
2018-10-27 11:00 150008018 Lokomotiv Kista IBF - Adelsö IF 16 - 3 Linus Warrenstein, Lars Reuterhagen Ärvingehallen
2018-10-28 13:15 150008019 Stäkets IF - Ekerö IK (B) 5 - 4 Alexander Mattsson, Arash Sohrevardi Kallhälls sporthall
2018-10-28 18:00 150008017 Hässelby SK IBK (C) - IBF Offensiv Lidingö (B) 4 - 9 Ken Johansson, Mattias Nordlund Hässelbyhallen
2018-10-28 19:00 150008020 Järfälla IBK (B) - Jakobsbergs IBF (B) 8 - 3 Daniel Bäckner, Richard Jonsson Viksjö Sporthall
2018-10-28 20:15 150008016 Vällingby BK - Ängby IF (B) 4 - 7 Fredrik Berglund Sonesson, Ricky Bagge Vällingbyhallen
2018-11-03 13:00 150008022 IBF Offensiv Lidingö (B) - Vällingby BK 11 - 5 Mario Mallengren, Shabbir Ahmed Bodals Bollhall
2018-11-03 13:30 150008021 Adelsö IF - Hässelby SK IBK (C) 7 - 12 Oscar Olsson Berglund, Kerin Maclean Mitchell Tappströms Bollhall
2018-11-03 15:00 150008025 Ekerö IK (B) - Lokomotiv Kista IBF 3 - 9 Oscar Olsson Berglund, Kerin Maclean Mitchell Tappströms Bollhall
2018-11-04 14:30 150008023 Ängby IF (B) - Jakobsbergs IBF (B) 4 - 13 Imtiaz Karim, Tony Verho Grimstahallen
2018-11-11 11:15 150008024 Stäkets IF - Järfälla IBK (B) 4 - 8 Ricky Bagge, Martin Hjelmberg Kallhälls sporthall
2018-11-17 11:00 150008029 Lokomotiv Kista IBF - Stäkets IF 6 - 3 Imtiaz Karim, Daniel Bäckner Ärvingehallen
2018-11-18 11:00 150008026 Jakobsbergs IBF (B) - IBF Offensiv Lidingö (B) 3 - 3 Ricky Bagge, Sezgin Youmer Kallhälls sporthall
2018-11-18 14:15 150008027 Vällingby BK - Adelsö IF 12 - 2 Michael Leimer, Robert Milerud Grimstahallen
2018-11-18 18:45 150008028 Hässelby SK IBK (C) - Ekerö IK (B) 3 - 7 Daniel Bäckner, Mario Mallengren Hässelbyhallen
2019-01-31 19:15 150008030 Järfälla IBK (B) - Ängby IF (B) 8 - 3 Johan Jäderlund, Jan Lingemark Kallhälls sporthall
2018-11-24 10:00 150008033 Lokomotiv Kista IBF - Järfälla IBK (B) 4 - 4 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Ärvingehallen
2018-11-24 15:45 150008035 Ekerö IK (B) - Vällingby BK 6 - 1 Lars Reuterhagen, Imtiaz Karim Mälaröhallen
2018-11-24 17:15 150008031 Adelsö IF - Jakobsbergs IBF (B) 4 - 11 Lars Reuterhagen, Imtiaz Karim Mälaröhallen
2018-11-25 12:15 150008034 Stäkets IF - Hässelby SK IBK (C) 4 - 4 Daniel Bäckner, Richard Jonsson Kallhälls sporthall
2018-11-25 17:00 150008032 IBF Offensiv Lidingö (B) - Ängby IF (B) 23 - 1 Johan Eklund, Fredrik Berglund Sonesson Bodals Bollhall
2018-12-01 17:15 150008039 Hässelby SK IBK (C) - Lokomotiv Kista IBF 6 - 6 Erik Hellgren, Fredrik Berglund Sonesson Hässelbyhallen
2018-12-02 14:15 150008038 Vällingby BK - Stäkets IF 3 - 2 Imtiaz Karim, Ricky Bagge Grimstahallen
2018-12-02 15:45 150008036 Ängby IF (B) - Adelsö IF 8 - 3 Ricky Bagge, Imtiaz Karim Grimstahallen
2018-12-02 18:15 150008037 Jakobsbergs IBF (B) - Ekerö IK (B) 15 - 4 Tim Sandström, Magnus Johansson Viksjö Sporthall
2019-03-29 20:15 150008040 Järfälla IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö (B) 3 - 10 Johan Eklund, Sezgin Youmer Viksjö Sporthall
2018-12-08 13:45 150008041 Adelsö IF - IBF Offensiv Lidingö (B) 3 - 23 Sampo Friberg, Imtiaz Karim Mälaröhallen
2018-12-08 15:15 150008045 Ekerö IK (B) - Ängby IF (B) 8 - 5 Sampo Friberg, Imtiaz Karim Mälaröhallen
2018-12-08 19:15 150008042 Hässelby SK IBK (C) - Järfälla IBK (B) 6 - 7 Erik Hellgren, Fredrik Hallenberg Riddersvik
2018-12-09 12:15 150008044 Stäkets IF - Jakobsbergs IBF (B) 3 - 6 Daniel Bäckner, Ricky Bagge Kallhälls sporthall
2018-12-20 19:30 150008043 Lokomotiv Kista IBF - Vällingby BK 5 - 1 Roger Nyström, Mikael Wiklund Råstaparkhallen
2019-01-19 11:00 150008047 Lokomotiv Kista IBF - Jakobsbergs IBF (B) 3 - 7 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Ärvingehallen
2019-01-19 16:45 150008049 Ekerö IK (B) - IBF Offensiv Lidingö (B) 4 - 8 Johan Engvall, Mario Mallengren Mälaröhallen
2019-01-19 18:15 150008046 Hässelby SK IBK (C) - Vällingby BK 6 - 6 Daniel Bäckner, Fredrik Hallenberg Stora Mossen 1
2019-01-20 10:00 150008048 Stäkets IF - Ängby IF (B) 7 - 5 Michael Leimer, Robert Milerud Kallhälls sporthall
2019-01-20 14:00 150008050 Järfälla IBK (B) - Adelsö IF 17 - 2 Erik Hellgren, Mario Mallengren Viksjö Sporthall
2019-01-26 16:15 150008051 Adelsö IF - Ekerö IK (B) 1 - 6 Christian Högberg, Martin Johansson Mälaröhallen
2019-01-26 16:45 150008052 IBF Offensiv Lidingö (B) - Stäkets IF 10 - 5 Oscar Olsson Berglund, Wen-chung Tsai Bodals Bollhall
2019-01-27 15:00 150008053 Ängby IF (B) - Lokomotiv Kista IBF 1 - 8 Imtiaz Karim, Erik Hellgren Grimstahallen
2019-01-27 17:30 150008054 Jakobsbergs IBF (B) - Hässelby SK IBK (C) 9 - 7 Bjarne Hekkelstrand, Fadi Saffo Viksjö Sporthall
2019-01-27 20:15 150008055 Vällingby BK - Järfälla IBK (B) 7 - 13 Ricky Bagge, Ken Johansson Vällingbyhallen
2019-02-02 11:15 150008058 Lokomotiv Kista IBF - IBF Offensiv Lidingö (B) 3 - 12 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Ärvingehallen
2019-02-02 18:00 150008057 Hässelby SK IBK (C) - Ängby IF (B) 4 - 8 Roland Nester, Thomas Bégat Stora Mossen 1
2019-02-03 12:15 150008059 Stäkets IF - Adelsö IF 11 - 1 Roland Nester, Magnus Berg Kallhälls sporthall
2019-02-03 13:45 150008060 Järfälla IBK (B) - Ekerö IK (B) 14 - 5 Magnus Berg, Erik Hellgren Kallhälls sporthall
2019-02-03 20:15 150008056 Vällingby BK - Jakobsbergs IBF (B) 3 - 5 Richard Jonsson, Ken Johansson Vällingbyhallen
2019-02-09 16:00 150008061 Adelsö IF - Lokomotiv Kista IBF 5 - 8 Sadjad Nima, Richard Jonsson Mälaröhallen
2019-02-09 17:30 150008065 Ekerö IK (B) - Stäkets IF 5 - 2 Richard Jonsson, Sadjad Nima Mälaröhallen
2019-02-10 15:00 150008063 Ängby IF (B) - Vällingby BK 2 - 5 Wen-chung Tsai, Ken Johansson Grimstahallen
2019-02-10 16:00 150008064 Jakobsbergs IBF (B) - Järfälla IBK (B) 1 - 2 Daniel Bäckner, Ricky Bagge Viksjö Sporthall
2019-02-10 17:00 150008062 IBF Offensiv Lidingö (B) - Hässelby SK IBK (C) 11 - 1 Johan Eklund, Fredrik Berglund Sonesson Bodals Bollhall
2019-02-23 11:00 150008069 Lokomotiv Kista IBF - Ekerö IK (B) 6 - 4 Imtiaz Karim, Valestany Eskander Ärvingehallen
2019-02-24 14:00 150008066 Jakobsbergs IBF (B) - Ängby IF (B) 13 - 3 Tobias Jansson, Johnn Wahlgren Viksjö Sporthall
2019-02-24 15:00 150008067 Vällingby BK - IBF Offensiv Lidingö (B) 4 - 26 Thomas Gjutarenäfve, Mauricio Castillo Grimstahallen
2019-02-24 15:30 150008070 Järfälla IBK (B) - Stäkets IF 11 - 3 Tobias Jansson, Johnn Wahlgren Viksjö Sporthall
2019-02-24 15:45 150008068 Hässelby SK IBK (C) - Adelsö IF 13 - 8 Alexander Mattsson, Wen-chung Tsai Hässelbyhallen
2019-03-02 12:45 150008075 Ekerö IK (B) - Hässelby SK IBK (C) 6 - 10 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Tappströms Bollhall
2019-03-02 14:00 150008072 IBF Offensiv Lidingö (B) - Jakobsbergs IBF (B) 8 - 4 Imtiaz Karim, Mario Mallengren Bodals Bollhall
2019-03-02 16:30 150008071 Adelsö IF - Vällingby BK 3 - 13 Ken Johansson, Imtiaz Karim Tappströms Bollhall
2019-03-03 10:00 150008074 Stäkets IF - Lokomotiv Kista IBF 2 - 8 Lars Reuterhagen, Johan Eklund Kallhälls sporthall
2019-03-03 11:00 150008073 Ängby IF (B) - Järfälla IBK (B) 3 - 9 Ricky Bagge, Kerin Maclean Mitchell Grimstahallen
2019-02-16 16:15 150008080 Järfälla IBK (B) - Lokomotiv Kista IBF 2 - 4 Mikael Wiklund, Per Sundvall Kallhälls sporthall
2019-03-17 12:30 150008078 Vällingby BK - Ekerö IK (B) 8 - 3 Rikard Söderlund, Ricky Bagge Grimstahallen
2019-03-17 16:30 150008076 Ängby IF (B) - IBF Offensiv Lidingö (B) 3 - 18 Tobias Jansson, Imtiaz Karim Grimstahallen
2019-03-17 16:30 150008077 Jakobsbergs IBF (B) - Adelsö IF 14 - 9 Jonas Jatko, Ken Johansson Viksjö Sporthall
2019-03-17 19:45 150008079 Hässelby SK IBK (C) - Stäkets IF 5 - 2 Elin Holm, Emilia Tuomela Hässelbyhallen
2019-03-10 13:45 150008084 Stäkets IF - Vällingby BK 6 - 6 Ricky Bagge, Sadjad Nima Kallhälls sporthall
2019-03-23 10:30 150008083 Lokomotiv Kista IBF - Hässelby SK IBK (C) 11 - 3 Valestany Eskander, Imtiaz Karim Ärvingehallen
2019-03-23 15:15 150008085 Ekerö IK (B) - Jakobsbergs IBF (B) 4 - 10 Robert Vangeus, Oscar Olsson Berglund Mälaröhallen
2019-03-23 16:45 150008081 Adelsö IF - Ängby IF (B) 4 - 10 Robert Vangeus, Oscar Olsson Berglund Mälaröhallen
2019-03-24 18:00 150008082 IBF Offensiv Lidingö (B) - Järfälla IBK (B) 7 - 6 Shabbir Ahmed, Sezgin Youmer Bodals Bollhall
2019-03-31 13:45 150008087 Ängby IF (B) - Ekerö IK (B) 2 - 7 Johan Engvall, Fabian Fahimi Grimstahallen
2019-03-31 15:00 150008090 Järfälla IBK (B) - Hässelby SK IBK (C) 19 - 1 Johan Jäderlund, Ricky Bagge Viksjö Sporthall
2019-03-31 15:15 150008089 Vällingby BK - Lokomotiv Kista IBF 10 - 5 Fabian Fahimi, Johan Engvall Grimstahallen
2019-03-31 16:30 150008088 Jakobsbergs IBF (B) - Stäkets IF 9 - 2 Ricky Bagge, Johan Jäderlund Viksjö Sporthall
2019-03-31 17:15 150008086 IBF Offensiv Lidingö (B) - Adelsö IF 49 - 11 Johan Eklund, Sadjad Nima Bodals Bollhall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Offensiv Lidingö (B) 18 17 1 0 255-70 185 52
2. Järfälla IBK (B) 18 14 1 3 160-73 87 43
3. Jakobsbergs IBF (B) 18 13 2 3 152-83 69 41
4. Lokomotiv Kista IBF 18 11 2 5 116-89 27 35
5. Vällingby BK 18 7 3 8 106-121 -15 24
6. Ekerö IK (B) 18 7 0 11 98-114 -16 21
7. Hässelby SK IBK (C) 18 5 3 10 104-143 -39 18
8. Ängby IF (B) 18 5 0 13 83-158 -75 15
9. Stäkets IF 18 4 2 12 79-113 -34 14
10. Adelsö IF 18 0 0 18 76-265 -189 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 5 C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-22 11:00 150010002 Högalids IF (B) - Älta IF 2 - 1 Tony Verho, Mario Mallengren Liljeholmshallen 1
2018-09-22 14:30 150010001 IBK Bandhagen - IK Wasa 7 - 0 Per Rosén, Thomas Bégat Högdalshallen
2018-09-23 20:30 150010004 Segeltorps IF - Hammarby IF IBF (B) 3 - 5 Thomas Gjutarenäfve, Sadjad Nima Stuvstahallen
2018-09-27 21:30 150010003 Ängby IF (A) - Westermalms IBK 8 - 1 Sadjad Nima, Johan Hessing Stora Mossen 1
2018-09-30 16:30 150010005 Älvsjö (C) - Lokomotiv Stockholm IK 3 - 6 William Albrecht, Tony Verho Västertorpshallen
2018-10-06 15:30 150010010 IK Wasa - Älvsjö (C) 7 - 5 Aldin Imamovic, Emilia Tuomela Skanstullshallen
2018-10-06 15:45 150010008 Westermalms IBK - Högalids IF (B) 6 - 7 Fredrik Hallenberg, Imtiaz Karim Engelbrektshallen
2018-10-06 17:00 150010006 Lokomotiv Stockholm IK - Segeltorps IF 6 - 4 Emilia Tuomela, Aldin Imamovic Skanstullshallen
2018-10-06 17:15 150010009 Älta IF - IBK Bandhagen 2 - 5 Stefano Bianque, Magnus Johansson Järla Sporthall
2018-12-15 17:45 150010007 Hammarby IF IBF (B) - Ängby IF (A) 5 - 4 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Sjöstadshallen
2018-10-20 11:00 150010012 Högalids IF (B) - Hammarby IF IBF (B) 6 - 14 Kim Svedberg, Christian Ljunggren Liljeholmshallen 1
2018-10-20 15:00 150010015 Älta IF - IK Wasa 5 - 5 Kari Malmros, Kevin Helly Järla Sporthall
2018-10-20 18:30 150010011 IBK Bandhagen - Westermalms IBK 6 - 5 Aldin Imamovic, Fredrik Berglund Sonesson Skärholmshallen
2018-10-21 13:45 150010013 Ängby IF (A) - Lokomotiv Stockholm IK 4 - 6 Alexander Hellström, Imtiaz Karim Grimstahallen
2018-10-21 17:30 150010014 Segeltorps IF - Älvsjö (C) 7 - 4 Osama Abaied, Sadjad Nima Stuvstahallen
2018-10-27 17:00 150010019 Westermalms IBK - Älta IF 7 - 2 Lars Reuterhagen, Imtiaz Karim Engelbrektshallen
2018-10-27 18:15 150010018 Hammarby IF IBF (B) - IBK Bandhagen 6 - 4 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Sjöstadshallen
2018-10-28 10:00 150010020 IK Wasa - Segeltorps IF 8 - 6 Shabbir Ahmed, Alexander Potapeiko Vintervikshallen
2018-10-28 11:30 150010017 Lokomotiv Stockholm IK - Högalids IF (B) 13 - 5 Shabbir Ahmed, Eskil Simonsen Vintervikshallen
2018-10-28 15:45 150010016 Älvsjö (C) - Ängby IF (A) 5 - 5 Kent Kastell, Arash Sohrevardi Västertorpshallen
2018-11-03 16:15 150010024 Westermalms IBK - IK Wasa 9 - 5 Imtiaz Karim, Magnus Berg Engelbrektshallen
2018-11-03 17:45 150010025 Älta IF - Hammarby IF IBF (B) 6 - 5 Magnus Johansson, Tim Sandström Järla Sporthall
2018-11-04 11:00 150010022 Högalids IF (B) - Älvsjö (C) 6 - 10 Kari Malmros, Mario Mallengren Vintervikshallen
2018-11-04 13:00 150010023 Ängby IF (A) - Segeltorps IF 6 - 1 Tony Verho, Imtiaz Karim Grimstahallen
2019-03-09 15:45 150010021 IBK Bandhagen - Lokomotiv Stockholm IK 10 - 11 Johan Eklund, Roger Zahnér Sätrahallen
2018-11-17 15:30 150010029 Hammarby IF IBF (B) - Westermalms IBK 4 - 6 Jacob Leijon, Daniel Kölborn Sjöstadshallen
2018-11-17 16:30 150010027 Älvsjö (C) - IBK Bandhagen 5 - 7 Oscar Olsson Berglund, Gabriel Nääs Sätrahallen
2018-11-18 09:45 150010030 IK Wasa - Ängby IF (A) 5 - 9 Simon Holm Schlemowitz, Imtiaz Karim Vintervikshallen
2018-11-18 11:15 150010028 Lokomotiv Stockholm IK - Älta IF 4 - 6 Imtiaz Karim, Simon Holm Schlemowitz Vintervikshallen
2018-11-18 18:30 150010026 Segeltorps IF - Högalids IF (B) 7 - 8 Ken Johansson, Jonas Jatko Stuvstahallen
2018-11-24 17:00 150010031 IBK Bandhagen - Segeltorps IF 4 - 2 Sadjad Nima, Wen-chung Tsai Högdalshallen
2018-11-24 17:45 150010035 Älta IF - Älvsjö (C) 8 - 7 Shabbir Ahmed, Johan Hessing Järla Sporthall
2018-11-24 18:15 150010034 Westermalms IBK - Lokomotiv Stockholm IK 6 - 4 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Engelbrektshallen
2018-11-24 19:30 150010033 Hammarby IF IBF (B) - IK Wasa 5 - 4 Stefano Bianque, Martin Åkesson Sjöstadshallen
2018-11-25 16:30 150010032 Högalids IF (B) - Ängby IF (A) 5 - 4 Mattias Nordlund, Christian Ljunggren Liljeholmshallen 1
2018-12-01 17:00 150010040 IK Wasa - Högalids IF (B) 5 - 5 Magnus Nordahl, Aarre Hietanen Skanstullshallen
2018-12-01 18:30 150010039 Lokomotiv Stockholm IK - Hammarby IF IBF (B) 2 - 14 Aarre Hietanen, Magnus Nordahl Skanstullshallen
2018-12-02 12:45 150010036 Ängby IF (A) - IBK Bandhagen 7 - 3 Ricky Bagge, Daniel Bäckner Grimstahallen
2018-12-02 17:15 150010038 Älvsjö (C) - Westermalms IBK 7 - 10 Andreas Bengtsson, Arash Sohrevardi Västertorpshallen
2018-12-02 18:30 150010037 Segeltorps IF - Älta IF 6 - 2 Jonas Jatko, Daniel Mårtensson Stuvstahallen
2018-12-08 12:15 150010043 Hammarby IF IBF (B) - Älvsjö (C) 6 - 4 Anders Asp, Magnus Berg Sjöstadshallen
2018-12-08 14:30 150010041 IBK Bandhagen - Högalids IF (B) 6 - 7 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Högdalshallen
2018-12-08 17:00 150010042 Lokomotiv Stockholm IK - IK Wasa 2 - 5 Alexander Hellström, Kari Malmros Skanstullshallen
2018-12-08 18:00 150010045 Älta IF - Ängby IF (A) 3 - 4 Alexander Potapeiko, Sezgin Youmer Järla Sporthall
2018-12-09 11:30 150010044 Westermalms IBK - Segeltorps IF 7 - 5 Kerin Maclean Mitchell, Imtiaz Karim Engelbrektshallen
2019-01-19 15:00 150010048 Westermalms IBK - Ängby IF (A) 4 - 4 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Stora Mossen 1
2019-01-19 17:00 150010046 Lokomotiv Stockholm IK - Älvsjö (C) 10 - 8 Aldin Imamovic, William Albrecht Skanstullshallen
2019-01-19 17:00 150010049 Älta IF - Högalids IF (B) 6 - 5 Kent Budell, Martin Åkesson Järla Sporthall
2019-01-19 19:15 150010047 Hammarby IF IBF (B) - Segeltorps IF 7 - 2 Johan Eklund, Oscar Olsson Berglund Sjöstadshallen
2019-01-20 11:15 150010050 IK Wasa - IBK Bandhagen 10 - 12 Juha Kuusmaa, Esa Kuutamo Vintervikshallen
2019-01-26 15:30 150010051 IBK Bandhagen - Älta IF 5 - 6 Shabbir Ahmed, Kent Kastell Högdalshallen
2019-01-26 15:30 150010055 Älvsjö (C) - IK Wasa 6 - 4 Svedje Ohlson, Alexander Hellström Sätrahallen
2019-01-26 18:45 150010052 Högalids IF (B) - Westermalms IBK 5 - 5 Emilia Tuomela, Elin Holm Skanstullshallen
2019-01-27 16:30 150010053 Ängby IF (A) - Hammarby IF IBF (B) 5 - 3 Imtiaz Karim, Erik Hellgren Grimstahallen
2019-01-27 17:00 150010054 Segeltorps IF - Lokomotiv Stockholm IK 1 - 5 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Stuvstahallen
2019-02-02 16:00 150010058 Hammarby IF IBF (B) - Högalids IF (B) 10 - 6 Arash Sohrevardi, Wilmer Axén Sjöstadshallen
2019-02-02 16:30 150010059 Westermalms IBK - IBK Bandhagen 2 - 8 Roland Nester, Thomas Bégat Stora Mossen 1
2019-02-02 17:00 150010060 IK Wasa - Älta IF 8 - 4 Andreas Bengtsson, Aarre Hietanen Skanstullshallen
2019-02-02 18:30 150010057 Lokomotiv Stockholm IK - Ängby IF (A) 9 - 10 Aarre Hietanen, Sezgin Youmer Skanstullshallen
2019-02-03 14:00 150010056 Älvsjö (C) - Segeltorps IF 7 - 2 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Västertorpshallen
2019-02-09 17:30 150010061 IBK Bandhagen - Hammarby IF IBF (B) 4 - 8 Christian Hamnström, Kent Kastell Högdalshallen
2019-02-09 18:30 150010065 Älta IF - Westermalms IBK 4 - 7 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Järla Sporthall
2019-02-10 13:30 150010064 Segeltorps IF - IK Wasa 6 - 2 Alexander Rosén, Anthon Rosén Kvarnbergshallen
2019-02-10 14:45 150010062 Högalids IF (B) - Lokomotiv Stockholm IK 8 - 10 Alexander Hellström, Zana Guzel Liljeholmshallen 1
2019-02-10 16:30 150010063 Ängby IF (A) - Älvsjö (C) 7 - 7 Wen-chung Tsai, Ken Johansson Grimstahallen
2019-02-23 16:45 150010070 IK Wasa - Westermalms IBK 7 - 1 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Skanstullshallen
2019-02-23 18:15 150010068 Lokomotiv Stockholm IK - IBK Bandhagen 4 - 5 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Skanstullshallen
2019-02-23 19:00 150010069 Hammarby IF IBF (B) - Älta IF 6 - 4 Johan Eklund, Didrik Axen Sjöstadshallen
2019-02-24 13:00 150010066 Segeltorps IF - Ängby IF (A) 4 - 9 Emilia Tuomela, Kari Malmros Kvarnbergshallen
2019-02-24 19:00 150010067 Älvsjö (C) - Högalids IF (B) 9 - 10 Ken Johansson, Aldin Imamovic Västertorpshallen
2019-03-02 10:00 150010072 Högalids IF (B) - Segeltorps IF 3 - 3 Christian Ljunggren, Daniel Kölborn Liljeholmshallen 1
2019-03-02 14:00 150010071 IBK Bandhagen - Älvsjö (C) 12 - 3 Linus Warrenstein, Stefano Bianque Högdalshallen
2019-03-02 15:00 150010074 Westermalms IBK - Hammarby IF IBF (B) 4 - 4 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Engelbrektshallen
2019-03-03 12:30 150010073 Ängby IF (A) - IK Wasa 6 - 2 Ricky Bagge, Kerin Maclean Mitchell Grimstahallen
2019-03-27 20:00 150010075 Älta IF - Lokomotiv Stockholm IK 4 - 8 Anton Fritshammar, Jonas Holm Järla Sporthall
2019-03-16 14:15 150010078 Älvsjö (C) - Älta IF 5 - 6 Osama Abaied, Sezgin Youmer Sätrahallen
2019-03-17 09:45 150010080 IK Wasa - Hammarby IF IBF (B) 0 - 7 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Vintervikshallen
2019-03-17 11:00 150010076 Ängby IF (A) - Högalids IF (B) 5 - 4 Ricky Bagge, Rikard Söderlund Grimstahallen
2019-03-17 11:15 150010079 Lokomotiv Stockholm IK - Westermalms IBK 3 - 8 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Vintervikshallen
2019-03-17 18:30 150010077 Segeltorps IF - IBK Bandhagen 8 - 9 Mats Andersson, Richard Jonsson Stuvstahallen
2019-03-23 12:30 150010082 Högalids IF (B) - IK Wasa 10 - 1 Alexander Rosén, Anthon Rosén Liljeholmshallen 1
2019-03-23 14:15 150010083 Hammarby IF IBF (B) - Lokomotiv Stockholm IK 8 - 3 Johan Hessing, Christian Hamnström Sjöstadshallen
2019-03-23 16:45 150010084 Westermalms IBK - Älvsjö (C) 10 - 8 Arash Sohrevardi, Johan Eklund Engelbrektshallen
2019-03-23 17:30 150010081 IBK Bandhagen - Ängby IF (A) 5 - 7 Daniel Kölborn, Ken Johansson Högdalshallen
2019-03-23 17:30 150010085 Älta IF - Segeltorps IF 2 - 5 Johan Nima, Sadjad Nima Järla Sporthall
2019-03-30 18:45 150010090 IK Wasa - Lokomotiv Stockholm IK 6 - 8 Tim Sandström, Magnus Johansson Skanstullshallen
2019-03-31 13:00 150010087 Ängby IF (A) - Älta IF 5 - 6 Robert Milerud, Mario Mallengren Stora Mossen 1
2019-03-31 15:15 150010086 Högalids IF (B) - IBK Bandhagen 8 - 12 Sampo Friberg, Roland Nester Liljeholmshallen 1
2019-03-31 16:00 150010088 Segeltorps IF - Westermalms IBK 3 - 5 Marco Svenström, Magnus Berg Stuvstahallen
2019-03-31 17:00 150010089 Älvsjö (C) - Hammarby IF IBF (B) 5 - 9 Johan Nima, Johan Hessing Västertorpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hammarby IF IBF (B) 18 14 1 3 126-72 54 43
2. Ängby IF (A) 18 11 3 4 109-78 31 36
3. IBK Bandhagen 18 11 0 7 124-101 23 33
4. Westermalms IBK 18 10 3 5 103-94 9 33
5. Lokomotiv Stockholm IK 18 10 0 8 114-115 -1 30
6. Högalids IF (B) 18 7 3 8 110-127 -17 24
7. Älta IF 18 7 1 10 77-99 -22 22
8. IK Wasa 18 5 2 11 84-113 -29 17
9. Segeltorps IF 18 4 1 13 75-99 -24 13
10. Älvsjö (C) 18 3 2 13 108-132 -24 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 5 D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-22 11:30 150011001 Bollmora IBK - Malmens SF 6 - 11 Alexander Hellström, Emilia Tuomela Strandhallen - Tyresö
2018-09-22 13:15 150011005 Nynäshamns IBK - Värmdö IF (C) 3 - 5 Kent Budell, Martin Åkesson Gröndalshallen
2018-09-23 10:00 150011004 Mellansjö MK - Västerhaninge IBK (B) 2 - 14 Sadjad Nima, Shabbir Ahmed Kvarnbergshallen
2018-10-06 12:00 150011009 Balrog B/S IK (B) - Bollmora IBK 4 - 19 John Awabdeh, Daniel Mårtensson Botkyrkahallen
2018-10-06 14:30 150011007 Västerhaninge IBK (B) - Bergfoten IBK 3 - 3 Håkan Taxén, Fredrik Berglund Sonesson Söderbymalmskolan
2018-10-06 15:00 150011010 Malmens SF - Nynäshamns IBK 8 - 2 Sadjad Nima, Abbe Lami Vendelsömalmshallen
2018-10-07 18:15 150011006 Värmdö IF (C) - Mellansjö MK 14 - 3 Kevin Helly, Per Sundvall Värmdö sporthall
2018-10-20 12:00 150011015 Balrog B/S IK (B) - Malmens SF 8 - 12 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Botkyrkahallen
2018-10-21 13:15 150011014 Mellansjö MK - Nynäshamns IBK 3 - 16 Gustav Levin, Magnus Berg Kvarnbergshallen
2018-10-21 16:15 150011013 Bergfoten IBK - Värmdö IF (C) 6 - 8 Magnus Berg, Marco Svenström Tyresöhallen
2018-10-27 15:00 150011016 Nynäshamns IBK - Bergfoten IBK 5 - 11 Kent Kastell, Arne Brovig Kvarnängshallen
2018-10-28 13:30 150011018 Västerhaninge IBK (B) - Bollmora IBK 3 - 13 Sampo Friberg, Tony Verho Söderbymalmskolan
2018-10-28 15:00 150011020 Malmens SF - Mellansjö MK 26 - 6 Tony Verho, Sampo Friberg Söderbymalmskolan
2018-11-03 12:15 150011025 Balrog B/S IK (B) - Västerhaninge IBK (B) 4 - 17 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Botkyrkahallen
2018-11-04 09:00 150011023 Bergfoten IBK - Mellansjö MK 9 - 6 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Tyresöhallen
2018-11-04 10:30 150011021 Bollmora IBK - Värmdö IF (C) 4 - 1 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Tyresöhallen
2018-11-17 10:00 150011030 Malmens SF - Bergfoten IBK 7 - 7 Kent Kastell, Tony Verho Vendelsömalmshallen
2018-11-17 14:00 150011027 Nynäshamns IBK - Bollmora IBK 1 - 7 Sadjad Nima, Abbe Lami Kvarnängshallen
2018-11-17 16:30 150011028 Värmdö IF (C) - Balrog B/S IK (B) 10 - 4 Theodore Hurtig, Ida Nedin Värmdö sporthall
2018-11-24 14:00 150011035 Balrog B/S IK (B) - Nynäshamns IBK 8 - 5 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Botkyrkahallen
2018-11-25 12:30 150011033 Västerhaninge IBK (B) - Malmens SF 4 - 6 Osama Abaied, Sezgin Youmer Söderbymalmskolan
2018-11-25 15:00 150011031 Bollmora IBK - Mellansjö MK 17 - 2 Svedje Ohlson, Jonas Jatko Strandhallen - Tyresö
2018-12-02 12:00 150011037 Mellansjö MK - Balrog B/S IK (B) 6 - 4 Niclas Woxmark, Mikael Ferneback Kvarnbergshallen
2018-12-02 13:00 150011036 Bergfoten IBK - Bollmora IBK 4 - 4 Rasmus Jansson, Kent Budell Tyresöhallen
2018-12-02 15:45 150011039 Värmdö IF (C) - Västerhaninge IBK (B) 8 - 8 Tony Verho, Aldin Imamovic Värmdö sporthall
2018-12-08 12:15 150011045 Balrog B/S IK (B) - Bergfoten IBK 4 - 8 Kerin Maclean Mitchell, Sadjad Nima Botkyrkahallen
2018-12-08 14:00 150011042 Värmdö IF (C) - Malmens SF 11 - 7 Hampus Viking, Theodore Hurtig Värmdö sporthall
2018-12-08 15:30 150011043 Västerhaninge IBK (B) - Nynäshamns IBK 7 - 4 Sadjad Nima, Aldin Imamovic Söderbymalmskolan
2019-01-19 12:15 150011046 Värmdö IF (C) - Nynäshamns IBK 5 - 7 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Värmdö sporthall
2019-01-19 15:00 150011050 Malmens SF - Bollmora IBK 7 - 4 Magnus Berg, Marco Svenström Vendelsömalmshallen
2019-01-20 13:30 150011047 Västerhaninge IBK (B) - Mellansjö MK 15 - 3 Magnus Berg, Kent Kastell Söderbymalmskolan
2019-01-26 16:30 150011055 Nynäshamns IBK - Malmens SF 1 - 9 Björn Landin, Roland Nester Kvarnängshallen
2019-01-26 16:45 150011054 Mellansjö MK - Värmdö IF (C) 0 - 18 Theodore Hurtig, Niclas Woxmark Kvarnbergshallen
2019-01-27 18:00 150011053 Bergfoten IBK - Västerhaninge IBK (B) 4 - 9 Magnus Berg, Mikael Ferneback Tyresöhallen
2019-02-16 15:00 150011051 Bollmora IBK - Balrog B/S IK (B) 8 - 3 Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Strandhallen - Tyresö
2019-02-02 13:30 150011056 Nynäshamns IBK - Mellansjö MK 11 - 2 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Kvarnängshallen
2019-02-02 15:00 150011060 Malmens SF - Balrog B/S IK (B) 12 - 2 Sezgin Youmer, Niclas Woxmark Vendelsömalmshallen
2019-02-03 16:30 150011057 Värmdö IF (C) - Bergfoten IBK 3 - 7 Osama Abaied, Sezgin Youmer Värmdö sporthall
2019-02-10 12:00 150011064 Mellansjö MK - Malmens SF 4 - 10 Alexander Rosén, Anthon Rosén Kvarnbergshallen
2019-02-10 15:00 150011063 Bergfoten IBK - Nynäshamns IBK 11 - 1 Shabbir Ahmed, Sadjad Nima Tyresöhallen
2019-02-10 16:30 150011061 Bollmora IBK - Västerhaninge IBK (B) 8 - 5 Shabbir Ahmed, Hampus Viking Tyresöhallen
2019-02-23 13:15 150011069 Västerhaninge IBK (B) - Balrog B/S IK (B) 17 - 3 Johan Eklund, Mikael Ferneback Söderbymalmskolan
2019-02-24 10:00 150011066 Mellansjö MK - Bergfoten IBK 5 - 12 Emilia Tuomela, Alexander Rosén Kvarnbergshallen
2019-02-24 11:30 150011068 Värmdö IF (C) - Bollmora IBK 6 - 6 Johan Nima, Kent Kastell Värmdö sporthall
2019-03-02 12:00 150011075 Balrog B/S IK (B) - Värmdö IF (C) 4 - 16 Sezgin Youmer, Marco Svenström Botkyrkahallen
2019-03-02 14:30 150011071 Bollmora IBK - Nynäshamns IBK 18 - 2 Johan Hessing, Mauricio Castillo Strandhallen - Tyresö
2019-03-03 09:45 150011073 Bergfoten IBK - Malmens SF 7 - 4 Rasmus Jansson, Kenny Ly Tyresöhallen
2019-03-16 13:00 150011077 Mellansjö MK - Bollmora IBK 4 - 23 Tobias Jansson, Mauricio Castillo Kvarnbergshallen
2019-03-16 15:00 150011078 Nynäshamns IBK - Balrog B/S IK (B) 7 - 5 Johan Nima, Sadjad Nima Kvarnängshallen
2019-03-16 15:00 150011080 Malmens SF - Västerhaninge IBK (B) 12 - 4 Robin Berger, Gabriel Nääs Vendelsömalmshallen
2019-03-23 12:45 150011081 Bollmora IBK - Bergfoten IBK 6 - 3 Alexander Hellström, Osama Abaied Strandhallen - Tyresö
2019-03-23 14:30 150011085 Balrog B/S IK (B) - Mellansjö MK 10 - 4 Sezgin Youmer, Kerin Maclean Mitchell Malmsjö Sporthall
2019-03-24 12:45 150011083 Västerhaninge IBK (B) - Värmdö IF (C) 3 - 9 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Söderbymalmskolan
2019-03-30 15:00 150011090 Malmens SF - Värmdö IF (C) 8 - 5 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Vendelsömalmshallen
2019-03-30 16:30 150011089 Nynäshamns IBK - Västerhaninge IBK (B) 9 - 4 Johan Jäderlund, Johan Larsson Gröndalshallen
2019-03-31 15:00 150011087 Bergfoten IBK - Balrog B/S IK (B) 10 - 2 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Tyresöhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Malmens SF 14 11 1 2 139-71 68 34
2. Bollmora IBK 14 10 2 2 143-56 87 32
3. Bergfoten IBK 14 8 3 3 102-67 35 27
4. Värmdö IF (C) 14 8 2 4 119-70 49 26
5. Västerhaninge IBK (B) 14 6 2 6 113-88 25 20
6. Nynäshamns IBK 14 5 0 9 74-103 -29 15
7. Balrog B/ S IK (B) 14 2 0 12 65-151 -86 6
8. Mellansjö MK 14 1 0 13 50-199 -149 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis