Pantamera Röd Medellätt (2018/19)

Gruppspel
Pantamera Flickor Röd Medellätt A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-29 16:45 150319002 Åkersberga IBF - Töjnan IBK 6 - 1 Per Sundvall, Lars Sundlöf Åkersberga Sporthall A
2018-09-30 15:30 150319004 Vaxholms IBF - Täby FC (A) 0 - 5 Fredrik Hallenberg, Philip Edlund Vaxholm innebandyhallen
2018-10-06 10:30 150319006 Väsby IBK - Åkersberga IBF 1 - 3 Fredrik Nensén, Jan Lingemark Smedsgärdshallen
2018-10-07 17:45 150319007 Töjnan IBK - IK Frej Täby IBK 3 - 3 Kevin Neemé, Gustav Frank Silverdalshallen
2018-10-20 14:30 150319010 IK Frej Täby IBK - Väsby IBK 3 - 5 Fredrik Hallenberg, Christian Ljunggren Vikingavallen
2018-10-20 15:15 150319009 Sundbybergs IK - Töjnan IBK 1 - 4 Thomas Gjutarenäfve, Imtiaz Karim Brotorpshallen
2018-10-21 18:30 150319011 Åkersberga IBF - Täby FC (A) 3 - 2 Lovisa Lindblom, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2018-10-27 09:00 150319015 Väsby IBK - Sundbybergs IK 3 - 4 Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Smedsgärdshallen
2018-10-27 15:30 150319013 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF 1 - 3 Oscar Silverbratt, Ken Johansson Vaxholm innebandyhallen
2018-10-28 14:00 150319014 Täby FC (A) - IK Frej Täby IBK 6 - 5 Philip Edlund, Oskar Mattsson Grindtorpshallen
2018-11-10 11:00 150319017 Sundbybergs IK - Täby FC (A) 4 - 3 Daniel Bäckner, Lars Samuelsson Brotorpshallen
2018-11-10 14:00 150319019 Töjnan IBK - Vaxholms IBF 2 - 1 Dennis Svensson, Martin Svensson Sollentuna sim och sporthall
2018-11-17 10:00 150319024 Väsby IBK - Töjnan IBK 2 - 2 Fredrik Nensén, Roger Nyström Smedsgärdshallen
2018-11-18 17:45 150319022 Vaxholms IBF - Sundbybergs IK 3 - 5 Oscar Silverbratt, Arvid Nordin Vaxholm innebandyhallen
2018-11-24 11:00 150319026 IK Frej Täby IBK - Åkersberga IBF 6 - 4 Daniel Skantze, Ida Nedin Vikingavallen
2018-11-25 11:00 150319027 Töjnan IBK - Täby FC (A) 1 - 0 Jan Lingemark, Johan Eklund Silverdalshallen
2018-12-01 09:00 150319032 Täby FC (A) - Väsby IBK 3 - 4 Peter Lassfolk, Theodore Idevall Grindtorpshallen
2018-12-01 14:15 150319029 Åkersberga IBF - Sundbybergs IK 7 - 3 Ida Lagerblad, Lovisa Lindblom Åkersberga Sporthall A
2018-12-02 16:45 150319031 Vaxholms IBF - IK Frej Täby IBK 3 - 1 Sabina Åström, Rikard Söderlund Vaxholm innebandyhallen
2018-12-15 10:00 150319034 Väsby IBK - Vaxholms IBF 7 - 1 Jonatan Svahn, Imtiaz Karim Smedsgärdshallen
2018-12-15 11:00 150319033 Sundbybergs IK - IK Frej Täby IBK 2 - 7 Anton Fritshammar, Johan Eklund Hallonbergshallen
2019-01-12 09:00 150319037 Täby FC (A) - Vaxholms IBF 3 - 3 Sadjad Nima, Philip Edlund Grindtorpshallen
2019-01-13 13:30 150319039 Töjnan IBK - Åkersberga IBF 3 - 1 Linn Skotte, Theodore Idevall Silverdalshallen
2019-01-19 12:15 150319042 IK Frej Täby IBK - Töjnan IBK 3 - 4 Armin Shafiei, Rikard Söderlund Vikingavallen
2019-01-19 13:15 150319043 Åkersberga IBF - Väsby IBK 3 - 1 Ida Lagerblad, Sabina Åström Åkersberga Sporthall A
2019-01-26 10:00 150319047 Väsby IBK - IK Frej Täby IBK 1 - 0 Jelena Spasic, Mimma Spasic Smedsgärdshallen
2019-01-27 11:00 150319046 Täby FC (A) - Åkersberga IBF 5 - 3 Theodore Idevall, Oscar Silverbratt Grindtorpshallen
2019-01-27 12:30 150319048 Töjnan IBK - Sundbybergs IK 3 - 0 Johan Eklund, Andreas Theorén Silverdalshallen
2019-02-02 12:00 150319049 Sundbybergs IK - Väsby IBK 3 - 5 Mats Järnmark, Mathias Johansson Brotorpshallen
2019-02-02 13:15 150319050 IK Frej Täby IBK - Täby FC (A) 8 - 4 Hannes Hovmöller, Fredrik Bokström Vikingavallen
2019-02-03 12:15 150319051 Åkersberga IBF - Vaxholms IBF 1 - 5 Fredrik Nensén, Arvid Nordin Åkersberga Sporthall A
2019-02-09 10:00 150319055 Täby FC (A) - Sundbybergs IK 3 - 2 Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt Grindtorpshallen
2019-02-10 12:30 150319054 Vaxholms IBF - Töjnan IBK 3 - 0 Richard Jonsson, Lars Samuelsson Vaxholm innebandyhallen
2019-02-16 12:00 150319057 Sundbybergs IK - Vaxholms IBF 3 - 1 Filippa Ekman, Amanda Torbjörner Brotorpshallen
2019-02-17 16:30 150319059 Töjnan IBK - Väsby IBK 2 - 2 Anders Hillebrink, Mimma Spasic Silverdalshallen
2019-03-09 11:15 150319064 Täby FC (A) - Töjnan IBK 4 - 1 Hannes Hovmöller, Sadjad Nima Grindtorpshallen
2019-03-10 10:15 150319061 Åkersberga IBF - IK Frej Täby IBK 1 - 3 Jakob Iskander, Rikard Söderlund Åkersberga Sporthall A
2019-03-16 10:00 150319067 Väsby IBK - Täby FC (A) 5 - 2 Kevin Neemé, Jonatan Svahn Smedsgärdshallen
2019-03-16 12:00 150319066 IK Frej Täby IBK - Vaxholms IBF 6 - 2 Åsa Gustavsson, Imtiaz Karim Vikingavallen
2019-03-16 14:00 150319065 Sundbybergs IK - Åkersberga IBF 2 - 3 Lucas Edberg, Filip Lövenklint Brotorpshallen
2019-03-30 13:00 150319069 IK Frej Täby IBK - Sundbybergs IK 2 - 3 Oscar Uhlir, Daniel Bäckner Vikingavallen
2019-03-30 16:15 150319072 Vaxholms IBF - Väsby IBK 1 - 5 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Vaxholm innebandyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Väsby IBK 12 7 2 3 41-27 14 23
2. Åkersberga IBF 12 7 0 5 38-33 5 21
3. Töjnan IBK 12 6 3 3 26-26 0 21
4. IK Frej Täby IBK 12 5 1 6 47-38 9 16
5. Täby FC (A) 12 5 1 6 40-39 1 16
6. Sundbybergs IK 12 5 0 7 32-44 -12 15
7. Vaxholms IBF 12 3 1 8 24-41 -17 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Medellätt B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-29 11:30 150316002 Ekerö IK F05 - Nacka Wallenstam IBK (B) 7 - 3 Anders Hillebrink, Lars Sundlöf Mälaröhallen
2018-09-29 13:00 150316003 Huddinge IK - Älvsjö AIK IBF 2 - 3 My Källström Lyly, Heimo Lyly Kvarnbergshallen
2018-09-29 15:00 150316004 Hammarby IF IBF - Hässelby SK IBK 2 - 1 Kenneth Johansson, Christian Berger Sjöstadshallen
2018-10-06 11:00 150316006 Älvsjö AIK IBF - Ekerö IK F05 0 - 1 Osama Abaied, Sezgin Youmer Sätrahallen
2018-10-06 15:15 150316005 Hässelby SK IBK - Huddinge IK 4 - 1 Richard Jonsson, Samuel Oreland Riddersvik
2018-10-07 12:00 150316007 Nacka Wallenstam IBK (B) - Täby FC (B) 3 - 13 Emilia Tuomela, Elin Holm Ormingehallen
2018-10-20 12:15 150316011 Ekerö IK F05 - Hässelby SK IBK 0 - 3 Mats Järnmark, Sebastian Johansson Mälaröhallen
2018-10-20 12:45 150316010 Täby FC (B) - Älvsjö AIK IBF 2 - 6 Oscar Silverbratt, Tim Svensson Grindtorpshallen
2018-10-20 13:00 150316012 Huddinge IK - Hammarby IF IBF 3 - 3 Tommy Egman, Theodore Hurtig Kvarnbergshallen
2018-12-09 14:00 150316009 Bro IK - Nacka Wallenstam IBK (B) 9 - 1 Sebastian Johansson, Totte Hallgren Bro Sporthall
2018-10-27 12:00 150316015 Älvsjö AIK IBF - Bro IK 2 - 5 Linnea Westerlund, Ida Sandberg Sätrahallen
2018-10-27 19:45 150316013 Hammarby IF IBF - Ekerö IK F05 1 - 5 Oscar Forstadius, Erik Hellgren Sjöstadshallen
2018-10-28 11:00 150316014 Hässelby SK IBK - Täby FC (B) 1 - 1 Mattias Thomasson, Anton Fritshammar Hässelbyhallen
2018-11-10 09:45 150316018 Ekerö IK F05 - Huddinge IK 3 - 5 Mario Mallengren, Kerin Maclean Mitchell Mälaröhallen
2018-11-11 12:30 150316019 Nacka Wallenstam IBK (B) - Hammarby IF IBF 1 - 4 William Zetterquist, Alexander Hellström Ormingehallen
2018-11-11 15:00 150316017 Bro IK - Hässelby SK IBK 6 - 0 Theodore Idevall, Zana Guzel Bro Sporthall
2018-11-17 10:00 150316024 Älvsjö AIK IBF - Nacka Wallenstam IBK (B) 8 - 1 Tommy Egman, Tuva Egman Sätrahallen
2018-11-17 13:00 150316022 Hammarby IF IBF - Bro IK 3 - 4 Kenneth Johansson, Christian Berger Sjöstadshallen
2018-11-17 15:15 150316021 Huddinge IK - Täby FC (B) 3 - 2 Ida Sandberg, Rebecka Eriksson Kvarnbergshallen
2018-10-14 14:00 150316027 Nacka Wallenstam IBK (B) - Hässelby SK IBK 2 - 1 Lucas Werelius, Shabbir Ahmed Ormingehallen
2018-11-25 09:00 150316026 Täby FC (B) - Ekerö IK F05 3 - 8 Theodore Idevall, Simon Åbom Grindtorpshallen
2018-11-25 15:15 150316025 Bro IK - Huddinge IK 6 - 3 Lukas Jellnor, Fredrik Nensén Bro Sporthall
2018-12-01 14:15 150316029 Ekerö IK F05 - Bro IK 1 - 6 Tobias Jansson, Samuel Oreland Tappströms Bollhall
2018-12-01 16:00 150316031 Hammarby IF IBF - Täby FC (B) 2 - 1 Karl-Johan Leijon, Lisa Dahl Sjöstadshallen
2018-12-02 18:00 150316032 Hässelby SK IBK - Älvsjö AIK IBF 4 - 3 Daniel Bäckner, Ricky Bagge Hässelbyhallen
2018-12-15 12:15 150316034 Älvsjö AIK IBF - Hammarby IF IBF 7 - 3 Stefano Bianque, Anthon Rosén Sätrahallen
2018-12-16 14:15 150316033 Bro IK - Täby FC (B) 5 - 1 Leif Karlsson, Martin Mårtensson Bro Sporthall
2018-12-16 15:15 150316035 Nacka Wallenstam IBK (B) - Huddinge IK 2 - 5 Lucas Werelius, Can Asal Ormingehallen
2019-01-12 12:00 150316038 Älvsjö AIK IBF - Huddinge IK 4 - 6 Mathias Johansson, Leo Odell/Johansson Sätrahallen
2019-01-13 12:00 150316037 Hässelby SK IBK - Hammarby IF IBF 2 - 2 Patrik Larsson, Aarre Hietanen Hässelbyhallen
2019-01-13 13:00 150316039 Nacka Wallenstam IBK (B) - Ekerö IK F05 1 - 3 Filippa Ekman, Amanda Torbjörner Ormingehallen
2019-01-19 10:15 150316042 Täby FC (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 11 - 0 Jan-Erik Nordlund, Marko Kovanen Grindtorpshallen
2019-01-19 13:00 150316043 Ekerö IK F05 - Älvsjö AIK IBF 3 - 1 Robert Vangeus, Ken Johansson Mälaröhallen
2019-01-19 15:00 150316044 Huddinge IK - Hässelby SK IBK 5 - 0 Lars Reuterhagen, Mauricio Castillo Kvarnbergshallen
2019-01-26 14:00 150316045 Hammarby IF IBF - Huddinge IK 1 - 4 Linn Skotte, Ida Torbjörner Sjöstadshallen
2019-01-26 14:15 150316047 Älvsjö AIK IBF - Täby FC (B) 3 - 1 Alexander Rosén, Anthon Rosén Sätrahallen
2019-01-26 19:15 150316046 Hässelby SK IBK - Ekerö IK F05 4 - 5 Anton Fritshammar, Daniel Bäckner Riddersvik
2019-01-27 15:00 150316048 Nacka Wallenstam IBK (B) - Bro IK 2 - 2 Lisa Dahl, Ida Sandberg Ormingehallen
2018-12-09 10:15 150316050 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK 1 - 1 Adam Sundbom, Mikael Ferneback Grindtorpshallen
2019-02-03 13:00 150316049 Bro IK - Älvsjö AIK IBF 3 - 1 Imtiaz Karim, Totte Hallgren Bro Sporthall
2019-02-03 17:15 150316051 Ekerö IK F05 - Hammarby IF IBF 0 - 0 Samuel Oreland, Åsa Gustavsson Tappströms Bollhall
2019-02-09 11:00 150316054 Hammarby IF IBF - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 0 Wilmer Axén, Alexander Rosén Sjöstadshallen
2019-02-09 13:00 150316053 Huddinge IK - Ekerö IK F05 2 - 1 Robin Vall, Linnea Westerlund Kvarnbergshallen
2019-02-10 11:00 150316055 Hässelby SK IBK - Bro IK 1 - 2 Emil Aronsson, Vilgot Widlöf Hässelbyhallen
2019-01-20 16:00 150316057 Bro IK - Hammarby IF IBF 4 - 2 Ricky Bagge, Daniel Bäckner Bro Sporthall
2019-02-10 12:45 150316058 Täby FC (B) - Huddinge IK 0 - 9 Arvid Nordin, Armin Shafiei Grindtorpshallen
2019-03-21 18:30 150316059 Nacka Wallenstam IBK (B) - Älvsjö AIK IBF 3 - 3 Alexander Rosén, Kerin Maclean Mitchell Ormingehallen
2019-03-09 11:00 150316061 Ekerö IK F05 - Täby FC (B) 1 - 0 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Mälaröhallen
2019-03-09 14:00 150316062 Huddinge IK - Bro IK 4 - 1 Tommy Egman, Tuva Egman Kvarnbergshallen
2019-03-10 13:00 150316064 Hässelby SK IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) 2 - 3 Johan Eklund, Filip Lövenklint Hässelbyhallen
2019-03-16 12:30 150316066 Täby FC (B) - Hammarby IF IBF 2 - 2 Paulina Thunvall, Rikard Söderlund Erikslundshallen
2019-03-16 13:00 150316067 Älvsjö AIK IBF - Hässelby SK IBK 2 - 3 Rebecka Edin, Linnea Westerlund Sätrahallen
2019-03-31 14:00 150316065 Bro IK - Ekerö IK F05 2 - 5 Martin Mårtensson, Peter Lassfolk Bro Sporthall
2019-03-30 11:00 150316072 Hammarby IF IBF - Älvsjö AIK IBF 1 - 3 Amanda Torbjörner, Lisa Dahl Sjöstadshallen
2019-03-30 13:00 150316071 Huddinge IK - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 1 Malva Sölvemark, Rebecka Edin Kvarnbergshallen
2019-03-31 10:15 150316069 Täby FC (B) - Bro IK 2 - 3 Åsa Gustavsson, Filip Lövenklint Grindtorpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bro IK 14 11 1 2 58-28 30 34
2. Huddinge IK 14 10 1 3 56-31 25 31
3. Ekerö IK F05 14 9 1 4 43-31 12 28
4. Älvsjö AIK IBF 14 6 1 7 46-38 8 19
5. Hammarby IF IBF 14 4 4 6 29-37 -8 16
6. Hässelby SK IBK 14 4 3 7 27-35 -8 15
7. Täby FC (B) 14 2 3 9 40-47 -7 9
8. Nacka Wallenstam IBK (B) 14 2 2 10 23-75 -52 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Medellätt C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-30 16:30 150317001 Värmdö IF - FBI Tullinge (B) 5 - 3 Abbe Lami, Sadjad Nima Värmdö sporthall
2018-10-14 17:45 150317003 Täby FC (C) - Högdalens AIS 5 - 4 Fredrik Hallenberg, Imtiaz Karim Grindtorpshallen
2018-10-06 13:15 150317008 FBI Tullinge (B) - Sköndals IK 4 - 3 Martin Åkesson, Gustav Frank Tullingehallen
2018-10-26 18:30 150317073 Ingarö IF (A) - Värmdö IF 1 - 7 Johan Ståhl, Kevin Helly Ingarö Sporthall
2019-03-17 09:15 150317086 Högdalens AIS - Täby FC (C) 6 - 3 Jan Lingemark, Johan Hessing Västertorpshallen
2018-10-20 10:15 150317012 Täby FC (C) - Ingarö IF (A) 0 - 3 Oscar Silverbratt, Fredrik Bokström Grindtorpshallen
2018-10-21 14:15 150317010 Värmdö IF - Högdalens AIS 1 - 6 Lucas Werelius, Sezgin Youmer Värmdö sporthall
2018-10-27 15:30 150317015 Högdalens AIS - Sköndals IK 5 - 5 Joel Säve-Söderbergh, Jonathan Wallén Brobäck Liljeholmshallen 1
2019-02-03 19:15 150317082 FBI Tullinge (B) - Värmdö IF 0 - 3 Osama Abaied, Johan Nima Tullingehallen
2018-11-10 09:00 150317020 FBI Tullinge (B) - Högdalens AIS 3 - 6 Messaye Aberra, Gustav Frank Tullingehallen
2018-11-11 13:00 150317075 Sköndals IK - Täby FC (C) 3 - 6 Rebecka Edin, Linnea Westerlund Sköndalshallen
2018-12-08 17:00 150317076 Ingarö IF (A) - FBI Tullinge (B) 3 - 5 Filip Öhman, Lucas Werelius Ingarö Sporthall
2018-11-17 11:45 150317074 Högdalens AIS - FBI Tullinge (B) 2 - 3 Sezgin Youmer, Osama Abaied Högdalshallen
2018-11-17 13:00 150317022 Ingarö IF (A) - Sköndals IK 10 - 2 Kevin Helly, Lucas Werelius Ingarö Sporthall
2018-12-09 11:30 150317021 Täby FC (C) - Värmdö IF 7 - 2 Adam Sundbom, Mikael Ferneback Grindtorpshallen
2018-10-13 15:15 150317028 FBI Tullinge (B) - Ingarö IF (A) 2 - 2 Gustav Frank, Kevin Helly Tullingehallen
2018-11-25 13:00 150317080 Värmdö IF - Högdalens AIS 4 - 1 Lucas Werelius, Can Asal Värmdö sporthall
2018-11-25 14:15 150317025 Sköndals IK - Täby FC (C) 1 - 8 Ida Sandberg, Linnea Westerlund Sköndalshallen
2018-12-01 12:45 150317030 Täby FC (C) - FBI Tullinge (B) 0 - 4 Oscar Silverbratt, Patrik Larsson Grindtorpshallen
2018-12-01 14:15 150317031 Ingarö IF (A) - Värmdö IF 4 - 1 Emilia Tuomela, Kevin Helly Ingarö Sporthall
2018-12-01 17:15 150317087 Sköndals IK - Högdalens AIS 4 - 6 Erik Nyman, Fredrik Hallenberg Farstahallen 1
2018-12-15 10:30 150317034 Högdalens AIS - Ingarö IF (A) 5 - 2 Filippa Ekman, Amanda Torbjörner Liljeholmshallen 1
2018-12-16 10:15 150317084 Täby FC (C) - FBI Tullinge (B) 2 - 3 Daniel Bäckner, Lucas Edberg Grindtorpshallen
2018-12-16 17:30 150317033 Sköndals IK - Värmdö IF 6 - 0 Arash Sohrevardi, Håkan Taxén Sköndalshallen
2019-01-12 11:30 150317038 Högdalens AIS - Täby FC (C) 4 - 1 Malva Sölvemark, Rebecka Edin Högdalshallen
2019-01-12 13:15 150317040 FBI Tullinge (B) - Värmdö IF 5 - 3 Lennart Asp, Tobias Jansson Malmsjö Sporthall
2019-02-10 17:30 150317078 Sköndals IK - Ingarö IF (A) 3 - 2 Håkan Taxén, Leif Karlsson Sköndalshallen
2019-01-19 16:45 150317083 Täby FC (C) - Värmdö IF 7 - 2 Lars Samuelsson, Theodore Idevall Grindtorpshallen
2019-01-20 13:00 150317041 Sköndals IK - FBI Tullinge (B) 4 - 7 Johan Ståhl, Kerin Maclean Mitchell Sköndalshallen
2019-03-23 13:15 150317077 Högdalens AIS - Ingarö IF (A) 3 - 3 Aldin Imamovic, Lars Sundlöf Högdalshallen
2019-01-26 10:15 150317047 Högdalens AIS - Värmdö IF 5 - 0 Mathias Johansson, Christian Ljunggren Liljeholmshallen 1
2019-01-26 12:00 150317045 Ingarö IF (A) - Täby FC (C) 0 - 0 Adam Lindell, Noah Hulin Ingarö Sporthall
2019-01-26 19:30 150317085 FBI Tullinge (B) - Sköndals IK 4 - 1 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tullingehallen
2019-02-03 10:15 150317079 Täby FC (C) - Ingarö IF (A) 7 - 3 Shabbir Ahmed, Paulina Thunvall Grindtorpshallen
2019-02-03 16:00 150317049 Sköndals IK - Högdalens AIS 2 - 2 Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Sköndalshallen
2019-02-09 10:30 150317056 Högdalens AIS - FBI Tullinge (B) 5 - 2 Aldin Imamovic, Erik Adolfsson Farstahallen 1
2019-03-24 14:45 150317081 Värmdö IF - Sköndals IK 3 - 6 Can Asal, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2019-02-17 12:15 150317058 Värmdö IF - Täby FC (C) 2 - 1 Adam Lindell, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2019-02-17 14:15 150317057 Sköndals IK - Ingarö IF (A) 1 - 2 Kevin Helly, William Rennerfelt Sköndalshallen
2019-03-09 10:00 150317062 Täby FC (C) - Sköndals IK 7 - 5 Sadjad Nima, Hannes Hovmöller Grindtorpshallen
2019-03-09 12:30 150317063 Ingarö IF (A) - FBI Tullinge (B) 2 - 1 Tony Verho, Oscar Olsson Berglund Ingarö Sporthall
2018-11-24 11:45 150317068 FBI Tullinge (B) - Täby FC (C) 4 - 6 Kent Kastell, Karl-Johan Leijon Tullingehallen
2019-02-08 18:00 150317066 Värmdö IF - Ingarö IF (A) 1 - 1 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Värmdö sporthall
2019-03-30 10:00 150317072 Ingarö IF (A) - Högdalens AIS 0 - 5 Filip Öhman, Adam Lindell Ingarö Sporthall
2019-03-31 12:15 150317069 Värmdö IF - Sköndals IK 3 - 1 Johan Ståhl, Filip Öhman Värmdö sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Högdalens AIS 15 9 3 3 65-38 27 30
2. Täby FC (C) 15 8 1 6 60-46 14 25
3. FBI Tullinge (B) 15 8 1 6 50-47 3 25
4. Ingarö IF (A) 15 5 4 6 38-43 -5 19
5. Värmdö IF 15 6 1 8 37-54 -17 19
6. Sköndals IK 15 3 2 10 47-69 -22 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Medellätt D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-29 14:00 150332004 Salems IF - Tungelsta IF 8 - 0 Gustav Frank, Sam Robertsson Skogsängshallen
2018-09-30 13:30 150332003 Nynäshamns IBK - Vendelsö IK 4 - 4 Kenneth Johansson, Nicklas Sundgren Kvarnängshallen
2019-03-30 16:15 150332002 Täby FC (D) - Tumba GOIF 6 - 6 Jakob Iskander, Armin Shafiei Grindtorpshallen
2018-10-07 10:00 150332007 Tumba GOIF - FBI Tullinge (A) 3 - 5 Kevin Neemé, Christian Neemé Storvretens Sporthall
2018-10-08 19:00 150332005 Tungelsta IF - Nynäshamns IBK 1 - 0 Johan Ståhl, Kerin Maclean Mitchell Tungelsta Sporthall
2019-03-24 16:30 150332006 Vendelsö IK - Täby FC (D) 1 - 3 Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Lyckeby Sporthall
2018-10-20 12:00 150332010 FBI Tullinge (A) - Vendelsö IK 5 - 3 Johannes Sandberg, Elias Englund Tullingehallen
2018-10-20 12:30 150332012 Nynäshamns IBK - Salems IF 1 - 2 Kenneth Johansson, Leif Karlsson Kvarnängshallen
2018-10-21 13:00 150332009 Huddinge IBS - Tumba GOIF 2 - 0 Alexander Rosén, Anthon Rosén Tomtbergahallen
2018-12-08 17:30 150332011 Täby FC (D) - Tungelsta IF 9 - 5 Theodore Idevall, William De Besche Grindtorpshallen
2018-10-27 09:00 150332015 Vendelsö IK - Huddinge IBS 1 - 5 Anthon Rosén, Magnus Eriksson Lyckeby Sporthall
2018-10-27 12:30 150332013 Salems IF - Täby FC (D) 8 - 2 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Skogsängshallen
2018-10-27 16:45 150332014 Tungelsta IF - FBI Tullinge (A) 1 - 10 Leif Karlsson, Morgan Nordh Tungelsta Sporthall
2018-11-10 11:15 150332017 Huddinge IBS - Tungelsta IF 3 - 1 Sezgin Youmer, Kevin Neemé Tomtbergahallen
2018-11-10 13:15 150332019 Tumba GOIF - Salems IF 1 - 2 Abbe Lami, Sadjad Nima Storvretens Sporthall
2018-11-11 15:30 150332018 Täby FC (D) - Nynäshamns IBK 3 - 4 Hannes Hovmöller, Patrik Larsson Grindtorpshallen
2018-11-17 11:30 150332022 Salems IF - Huddinge IBS 2 - 3 Heimo Lyly, My Källström Lyly Skogsängshallen
2018-11-17 13:15 150332024 Vendelsö IK - Tumba GOIF 2 - 4 Nicholas Lindgren, Morgan Nordh Lyckeby Sporthall
2018-12-08 14:00 150332021 Nynäshamns IBK - FBI Tullinge (A) 0 - 8 Leif Karlsson, Lennart Asp Kvarnängshallen
2018-11-24 11:15 150332025 Huddinge IBS - Nynäshamns IBK 8 - 0 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Tomtbergahallen
2018-11-24 13:00 150332027 Tumba GOIF - Tungelsta IF 5 - 1 Magnus Berg, Marco Svenström Storvretens Sporthall
2018-11-25 19:00 150332026 FBI Tullinge (A) - Täby FC (D) 2 - 2 Thomas Gjutarenäfve, Johan Nima Tullingehallen
2018-11-18 15:00 150332029 Täby FC (D) - Huddinge IBS 5 - 6 Simon Åbom, Daniel Skantze Grindtorpshallen
2018-12-01 13:45 150332032 Tungelsta IF - Vendelsö IK 3 - 4 Nicholas Lindgren, Kari Malmros Tungelsta Sporthall
2018-12-02 13:15 150332031 Salems IF - FBI Tullinge (A) 2 - 3 Anthon Rosén, Alexander Rosén Skogsängshallen
2018-12-15 13:00 150332033 Huddinge IBS - FBI Tullinge (A) 4 - 2 Osama Abaied, Rebecka Edin Tomtbergahallen
2018-12-15 14:15 150332034 Vendelsö IK - Salems IF 2 - 5 Håkan Augustsson, Håkan Taxén Lyckeby Sporthall
2019-02-02 12:00 150332035 Tumba GOIF - Nynäshamns IBK 7 - 0 Leif Karlsson, Johan Hessing Storvretens Sporthall
2019-01-12 15:00 150332037 Tungelsta IF - Salems IF 8 - 2 Johan Nima, Wen-chung Tsai Tungelsta Sporthall
2019-01-12 16:00 150332038 Vendelsö IK - Nynäshamns IBK 1 - 2 Thomas Gjutarenäfve, Daniel Bjerdahl Lyckeby Sporthall
2019-01-13 10:00 150332039 Tumba GOIF - Täby FC (D) 3 - 2 Zana Guzel, Johan Nima Storvretens Sporthall
2019-01-19 10:00 150332044 Nynäshamns IBK - Tungelsta IF 2 - 2 Kenneth Johansson, Leif Karlsson Kvarnängshallen
2019-01-19 11:30 150332042 FBI Tullinge (A) - Tumba GOIF 1 - 0 Johan Nima, Zana Guzel Tullingehallen
2019-01-19 15:30 150332043 Täby FC (D) - Vendelsö IK 5 - 1 Lars Samuelsson, Theodore Idevall Grindtorpshallen
2019-01-26 13:15 150332048 Tumba GOIF - Huddinge IBS 4 - 2 Leif Karlsson, Johan Nima Storvretens Sporthall
2019-01-26 13:30 150332046 Tungelsta IF - Täby FC (D) 4 - 1 Shabbir Ahmed, Morgan Nordh Tungelsta Sporthall
2019-01-26 17:15 150332047 Vendelsö IK - FBI Tullinge (A) 3 - 6 Simon Holm Schlemowitz, Isak Sjöblom Lyckeby Sporthall
2019-03-24 14:30 150332045 Salems IF - Nynäshamns IBK 5 - 2 Lennart Asp, Daniel Karlsson Skogsängshallen
2019-02-02 12:15 150332050 FBI Tullinge (A) - Tungelsta IF 2 - 3 Tuva Egman, Tommy Egman Tullingehallen
2019-02-02 12:30 150332051 Täby FC (D) - Salems IF 4 - 6 Tim Svensson, Dennis Svensson Grindtorpshallen
2019-02-03 13:30 150332049 Huddinge IBS - Vendelsö IK 5 - 2 Mathias Johansson, Daniel Bjerdahl Tomtbergahallen
2018-12-15 11:00 150332053 Nynäshamns IBK - Täby FC (D) 3 - 6 Jonas Jatko, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2019-02-09 11:30 150332054 Salems IF - Tumba GOIF 4 - 1 Sadjad Nima, Johan Nima Skogsängshallen
2019-02-10 15:00 150332055 Tungelsta IF - Huddinge IBS 3 - 1 Johnny Andersson, Nicholas Lindgren Tungelsta Sporthall
2019-02-16 11:15 150332057 Huddinge IBS - Salems IF 6 - 4 Rebecka Edin, Per Sundvall Tomtbergahallen
2019-02-16 12:15 150332058 FBI Tullinge (A) - Nynäshamns IBK 5 - 0 Mats Andersson, Daniel Bjerdahl Tullingehallen
2019-02-16 13:00 150332059 Tumba GOIF - Vendelsö IK 3 - 1 Lennart Asp, Zana Guzel Storvretens Sporthall
2019-02-16 10:15 150332061 Täby FC (D) - FBI Tullinge (A) 0 - 9 Oscar Uhlir, Hannes Hovmöller Grindtorpshallen
2019-03-09 10:30 150332062 Nynäshamns IBK - Huddinge IBS 9 - 4 Kenneth Johansson, Ida Sandberg Kvarnängshallen
2019-03-09 10:30 150332064 Tungelsta IF - Tumba GOIF 3 - 5 Zana Guzel, Nicholas Lindgren Tungelsta Sporthall
2019-01-13 14:15 150332067 Vendelsö IK - Tungelsta IF 2 - 2 Therese Jensen, Daniel Kölborn Lyckeby Sporthall
2019-03-16 11:00 150332066 FBI Tullinge (A) - Salems IF 4 - 2 Sam Varahram, Lennart Asp Tullingehallen
2019-03-16 17:00 150332065 Huddinge IBS - Täby FC (D) 11 - 4 Zana Guzel, Gustav Frank Tomtbergahallen
2019-03-30 11:30 150332071 Nynäshamns IBK - Tumba GOIF 7 - 5 Nicholas Lindgren, Morgan Nordh Kvarnängshallen
2019-03-30 12:15 150332069 FBI Tullinge (A) - Huddinge IBS 1 - 4 Shakir Ahmed, Shabbir Ahmed Tullingehallen
2019-03-30 15:45 150332072 Salems IF - Vendelsö IK 3 - 3 Simon Righarts, Martin Claësson Skogsängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IBS 14 11 0 3 64-38 26 33
2. FBI Tullinge (A) 14 10 1 3 63-27 36 31
3. Salems IF 14 8 1 5 55-40 15 25
4. Tumba GOIF 14 7 1 6 47-38 9 22
5. Tungelsta IF 14 5 2 7 37-54 -17 17
6. Täby FC (D) 14 4 2 8 52-69 -17 14
7. Nynäshamns IBK 14 4 2 8 34-61 -27 14
8. Vendelsö IK 14 1 3 10 30-55 -25 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis