Division 2 (2019/20)

Gruppspel
Herrar veteraner division 2 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-22 13:30 150020003 Bro IK - Bele Barkarby IF IBF 1 - 5 Ricky Bagge, Didrik Axen Bro Sporthall
2019-09-22 16:30 150020002 Enebybergs IF (A) - Sigtuna IF IBK 6 - 6 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Danderyds Gymnasium
2019-09-22 17:00 150020004 Täby FC (B) - Centralvägens IBK 5 - 5 Lars Sundlöf, Fredrik Nensén Grindtorpshallen
2019-10-19 14:30 150020001 Lokomotiv Kista IBF - Hässelby SK IBK 1 - 3 Sampo Friberg, Tony Verho Ärvingehallen
2019-09-29 16:00 150020007 Centralvägens IBK - Bro IK 8 - 6 Fabian Fahimi, Jonatan Svahn Väsby skolan
2019-09-29 16:45 150020009 Sigtuna IF IBK - Lokomotiv Kista IBF 10 - 6 Fredrik Nensén, Amanda Törner Prästängshallen
2019-09-29 19:15 150020008 Bele Barkarby IF IBF - Enebybergs IF (A) 6 - 2 Anton Fritshammar, Andreas Persson Stenberg Björkebyhallen
2019-09-29 20:15 150020010 Hässelby SK IBK - Västerorts IBK 12 - 5 Alexander Hellström, Sampo Friberg Hässelbyhallen
2019-10-19 12:15 150020006 Rotebro IS IBK - Täby FC (B) 13 - 7 Daniel Enkulla, Fredrik Hallenberg Rotebrohallen (Nya)
2019-10-05 14:30 150020012 Lokomotiv Kista IBF - Bele Barkarby IF IBF 4 - 5 Lars Sundlöf, Johan Engvall Ärvingehallen
2019-10-06 13:00 150020011 Västerorts IBK - Sigtuna IF IBK 8 - 7 Fredrik Berglund Sonesson, Erik Palmertz Råstaparkhallen
2019-10-06 18:30 150020014 Bro IK - Rotebro IS IBK 5 - 6 Ricky Bagge, Mats Järnmark Bro Sporthall
2019-10-06 19:45 150020013 Enebybergs IF (A) - Centralvägens IBK 4 - 7 Anton Fritshammar, Johan Nima Danderyds Gymnasium
2019-10-13 14:45 150020020 Sigtuna IF IBK - Hässelby SK IBK 9 - 10 Sezgin Youmer, Lars Samuelsson Prästängshallen
2019-10-13 16:00 150020018 Centralvägens IBK - Lokomotiv Kista IBF 16 - 2 Linus Löfstedt, Fabian Fahimi Väsby skolan
2019-10-13 16:15 150020017 Rotebro IS IBK - Enebybergs IF (A) 5 - 8 Magnus Berg, Shabbir Ahmed Rotebrohallen (Nya)
2019-10-13 19:30 150020019 Bele Barkarby IF IBF - Västerorts IBK 8 - 3 Lars Reuterhagen, Roland Nester Björkebyhallen
2019-10-26 13:15 150020022 Lokomotiv Kista IBF - Rotebro IS IBK 4 - 7 Ricky Bagge, Bjarne Hekkelstrand Ärvingehallen
2019-10-27 10:45 150020021 Västerorts IBK - Centralvägens IBK 8 - 6 Magnus Westerberg, Imtiaz Karim Råstaparkhallen
2019-10-27 15:00 150020024 Bro IK - Täby FC (B) 10 - 1 Jonatan Svahn, Rikard Söderlund Bro Sporthall
2019-10-27 20:15 150020025 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF 3 - 4 Robert Milerud, Sezgin Youmer Hässelbyhallen
2019-11-03 15:00 150020029 Centralvägens IBK - Hässelby SK IBK 11 - 3 Tobias Jansson, Mikael Ferneback Väsby skolan
2019-11-03 17:15 150020026 Täby FC (B) - Enebybergs IF (A) 7 - 5 Peter Lassfolk, Lars Reuterhagen K-Rauta Arena
2019-11-03 19:15 150020030 Bele Barkarby IF IBF - Sigtuna IF IBK 5 - 5 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Björkebyhallen
2020-01-25 15:15 150020028 Rotebro IS IBK - Västerorts IBK 11 - 6 Ken Johansson, Fredrik Nensén Rotebrohallen (Nya)
2019-11-09 14:30 150020032 Lokomotiv Kista IBF - Täby FC (B) 5 - 11 Robert Milerud, Imtiaz Karim Ärvingehallen
2019-11-09 17:00 150020035 Hässelby SK IBK - Rotebro IS IBK 3 - 12 Zana Guzel, Sezgin Youmer Riddersvik
2019-11-10 13:45 150020034 Sigtuna IF IBK - Centralvägens IBK 5 - 13 Jonatan Svahn, Richard Jonsson Prästängshallen
2019-11-24 18:30 150020033 Enebybergs IF (A) - Bro IK 6 - 8 Mats Järnmark, Magnus Westerberg Danderyds Gymnasium
2019-11-16 15:30 150020039 Rotebro IS IBK - Sigtuna IF IBK 5 - 7 Lars Reuterhagen, Ricky Bagge Rotebrohallen (Nya)
2019-11-17 13:30 150020036 Bro IK - Lokomotiv Kista IBF 12 - 3 Jan-Olov Cederholm, Mats Järnmark Bro Sporthall
2019-11-17 16:00 150020040 Centralvägens IBK - Bele Barkarby IF IBF 3 - 6 Lars Sundlöf, Ken Johansson Väsby skolan
2019-11-17 16:30 150020037 Täby FC (B) - Västerorts IBK 7 - 8 Niklas Forsman, Fredrik Hallenberg Grindtorpshallen
2019-11-30 17:15 150020045 Hässelby SK IBK - Täby FC (B) 9 - 7 Ricky Bagge, Alexander Löfgren Riddersvik
2019-12-01 12:15 150020041 Västerorts IBK - Bro IK 3 - 12 Jonas Holm, Stefano Bianque Råstaparkhallen
2019-12-01 19:00 150020043 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK 3 - 3 Fredrik Berglund Sonesson, Niklas Forsman Björkebyhallen
2020-01-25 13:00 150020042 Lokomotiv Kista IBF - Enebybergs IF (A) 3 - 6 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Ärvingehallen
2019-12-07 14:00 150020050 Rotebro IS IBK - Centralvägens IBK 7 - 3 Ricky Bagge, Johan Engvall Rotebrohallen (Nya)
2019-12-08 13:15 150020047 Bro IK - Hässelby SK IBK 12 - 8 Ricky Bagge, Alexander Löfgren Bro Sporthall
2019-12-08 18:15 150020048 Täby FC (B) - Sigtuna IF IBK 5 - 5 Ken Johansson, Fredrik Nensén K-Rauta Arena
2020-02-12 21:00 150020046 Enebybergs IF (A) - Västerorts IBK 9 - 6 Sezgin Youmer, Osama Abaied Danderyds Gymnasium
2019-12-15 10:00 150020051 Västerorts IBK - Lokomotiv Kista IBF 11 - 4 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Råstaparkhallen
2019-12-15 14:30 150020054 Sigtuna IF IBK - Bro IK 11 - 8 Fredrik Nensén, Johan Engvall Prästängshallen
2019-12-15 15:15 150020055 Hässelby SK IBK - Enebybergs IF (A) 6 - 9 Ricky Bagge, Alexander Löfgren Hässelbyhallen
2019-12-15 18:15 150020053 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (B) 11 - 0 Aldin Imamovic, Magnus Berg Björkebyhallen
2020-01-12 15:15 150020059 Sigtuna IF IBK - Enebybergs IF (A) 9 - 3 Richard Jonsson, Robert Lindén Säfström Prästängshallen
2020-01-12 16:00 150020057 Centralvägens IBK - Täby FC (B) 11 - 0 Jan Lingemark, Niklas Forsman Väsby skolan
2020-01-12 19:15 150020060 Hässelby SK IBK - Lokomotiv Kista IBF 12 - 4 Ricky Bagge, Alexander Löfgren Hässelbyhallen
2020-01-12 20:00 150020058 Bele Barkarby IF IBF - Bro IK 5 - 6 Imtiaz Karim, Robert Milerud Björkebyhallen
2020-01-18 13:15 150020062 Lokomotiv Kista IBF - Sigtuna IF IBK 1 - 14 Robert Milerud, Noel Akdemir Ärvingehallen
2020-01-19 10:00 150020061 Västerorts IBK - Hässelby SK IBK 4 - 8 Mauricio Castillo, Alexander Löfgren Råstaparkhallen
2020-01-19 14:15 150020064 Bro IK - Centralvägens IBK 4 - 9 Jan Lingemark, Per Sundvall Bro Sporthall
2020-01-19 18:45 150020063 Enebybergs IF (A) - Bele Barkarby IF IBF 3 - 11 Alexander Löfgren, Ricky Bagge Danderyds Gymnasium
2020-01-19 19:30 150020065 Täby FC (B) - Rotebro IS IBK 1 - 10 Emilia Tuomela, Elin Holm K-Rauta Arena
2020-02-02 16:00 150020068 Centralvägens IBK - Enebybergs IF (A) 16 - 8 Lars Sundlöf, Alexander Löfgren Väsby skolan
2020-02-02 16:45 150020067 Rotebro IS IBK - Bro IK 12 - 4 Sabina Åström, Kevin Neemé Rotebrohallen (Nya)
2020-02-02 17:15 150020069 Bele Barkarby IF IBF - Lokomotiv Kista IBF 12 - 4 Niklas Forsman, Ricky Bagge Björkebyhallen
2020-02-02 17:15 150020070 Sigtuna IF IBK - Västerorts IBK 12 - 6 Johan Engvall, Jan Lingemark Prästängshallen
2020-02-08 13:15 150020072 Lokomotiv Kista IBF - Centralvägens IBK 6 - 9 Jan Lingemark, Ricky Bagge Ärvingehallen
2020-02-08 17:00 150020075 Hässelby SK IBK - Sigtuna IF IBK 6 - 2 Michael Leimer, Robert Milerud Riddersvik
2020-02-09 11:00 150020071 Västerorts IBK - Bele Barkarby IF IBF 4 - 14 Lars Samuelsson, Imtiaz Karim Råstaparkhallen
2020-02-09 19:30 150020073 Enebybergs IF (A) - Rotebro IS IBK 1 - 23 Alexander Löfgren, Emilia Tuomela Danderyds Gymnasium
2020-02-15 16:30 150020078 Rotebro IS IBK - Lokomotiv Kista IBF 15 - 6 Fredrik Hallenberg, Per Sundvall Rotebrohallen (Nya)
2020-02-16 15:45 150020076 Täby FC (B) - Bro IK 5 - 4 Magnus Johansson, Robert Lindén Säfström K-Rauta Arena
2020-02-16 16:00 150020079 Centralvägens IBK - Västerorts IBK 10 - 8 Kevin Neemé, Christian Neemé Väsby skolan
2020-02-16 17:00 150020080 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK 10 - 7 Sezgin Youmer, Kenny Ly Björkebyhallen
2020-02-23 10:00 150020081 Västerorts IBK - Rotebro IS IBK 3 - 8 Ricky Bagge, Fredrik Hallenberg Råstaparkhallen
2020-02-23 11:15 150020084 Sigtuna IF IBK - Bele Barkarby IF IBF 10 - 11 Roland Nester, Niklas Forsman Prästängshallen
2020-02-23 14:15 150020085 Hässelby SK IBK - Centralvägens IBK 6 - 5 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Hässelbyhallen
2020-02-23 16:15 150020083 Enebybergs IF (A) - Täby FC (B) 8 - 2 Sampo Friberg, Sezgin Youmer Danderyds Gymnasium
2020-03-01 13:00 150020086 Bro IK - Enebybergs IF (A) 11 - 2 Kevin Neemé, Johan Engvall Bro Sporthall
2020-03-01 15:00 150020090 Centralvägens IBK - Sigtuna IF IBK 8 - 8 Jan Lingemark, Fredrik Nensén Väsby skolan
2020-03-01 15:45 150020089 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK 7 - 3 Filip Lövenklint, Imtiaz Karim Silverdalshallen
2020-03-01 17:30 150020087 Täby FC (B) - Lokomotiv Kista IBF 7 - 7 Lars Reuterhagen, Alexander Hellström K-Rauta Arena
2020-03-07 14:30 150020092 Lokomotiv Kista IBF - Bro IK 5 - 13 Ricky Bagge, Johan Jäderlund Ärvingehallen
2020-03-07 18:45 150020093 Bele Barkarby IF IBF - Centralvägens IBK 10 - 9 Ricky Bagge, Anton Fritshammar Björkebyhallen
2020-03-08 10:00 150020091 Västerorts IBK - Täby FC (B) 3 - 3 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Råstaparkhallen
2020-03-08 15:00 150020094 Sigtuna IF IBK - Rotebro IS IBK 4 - 5 Johan Engvall, Robert Lindén Säfström Prästängshallen
150020096 Enebybergs IF (A) - Lokomotiv Kista IBF Danderyds Gymnasium
150020097 Bro IK - Västerorts IBK Bro Sporthall
150020098 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK K-Rauta Arena
150020100 Rotebro IS IBK - Bele Barkarby IF IBF Rotebrohallen (Nya)
150020101 Västerorts IBK - Enebybergs IF (A) Råstaparkhallen
150020102 Centralvägens IBK - Rotebro IS IBK Väsby skolan
150020104 Sigtuna IF IBK - Täby FC (B) Prästängshallen
150020105 Hässelby SK IBK - Bro IK Hässelbyhallen
150020106 Lokomotiv Kista IBF - Västerorts IBK Ärvingehallen
150020107 Enebybergs IF (A) - Hässelby SK IBK Danderyds Gymnasium
150020108 Bro IK - Sigtuna IF IBK Bro Sporthall
150020109 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF K-Rauta Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bele Barkarby IF IBF 16 13 2 1 126-67 59 41
2. Rotebro IS IBK 16 13 1 2 149-68 81 40
3. Centralvägens IBK 17 10 2 5 149-96 53 32
4. Bro IK 15 8 0 7 116-89 27 24
5. Hässelby SK IBK 15 8 0 7 99-102 -3 24
6. Sigtuna IF IBK 16 6 4 6 124-106 18 22
7. Enebybergs IF (A) 15 5 1 9 80-126 -46 16
8. Västerorts IBK 15 4 1 10 86-131 -45 13
9. Täby FC (B) 15 3 4 8 68-114 -46 13
10. Lokomotiv Kista IBF 16 0 1 15 65-163 -98 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar veteraner division 2 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-21 16:30 150022005 Högdalens AIS - Ingarö IF 17 - 10 Oscar Olsson Berglund, Kevin Neemé Högdalshallen
2019-09-22 12:30 150022004 Segeltorps IF - Älta IF 3 - 5 Osama Abaied, Zana Guzel Glömstahallen
2019-09-22 14:00 150022001 Sörskogens IF - FBI Tullinge (B) 1 - 7 Osama Abaied, Zana Guzel Glömstahallen
2019-09-22 18:00 150022003 Enebybergs IF (B) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 6 - 6 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Danderyds Gymnasium
2019-09-28 17:45 150022006 Ingarö IF - Segeltorps IF 17 - 1 Osama Abaied, Sezgin Youmer Ingarö Sporthall
2019-09-29 14:00 150022008 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Vendelsö IK 3 - 7 Daniel Karlsson, Erik Nyman Skogåshallen
2019-09-29 18:00 150022007 Älta IF - Enebybergs IF (B) 4 - 5 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Järla Sporthall
2019-09-29 20:15 150022010 FBI Tullinge (B) - Kvarnbergsplans IBK 9 - 6 Osama Abaied, Zana Guzel Tullingehallen
2019-10-06 13:00 150022012 Sörskogens IF - Skogås/Trångsunds IBK (B) 2 - 5 Mikael Ferneback, Johnny Mikael Claesson Glömstahallen
2019-10-06 14:30 150022015 Segeltorps IF - Högdalens AIS 3 - 8 Mikael Ferneback, Michael Hillblom Glömstahallen
2019-10-06 17:45 150022013 Vendelsö IK - Älta IF 3 - 5 Osama Abaied, Sezgin Youmer Lyckeby Sporthall
2019-10-06 18:15 150022014 Enebybergs IF (B) - Ingarö IF 2 - 7 Anton Fritshammar, Johan Nima Danderyds Gymnasium
2019-10-12 18:00 150022018 Älta IF - Sörskogens IF 5 - 1 Sezgin Youmer, Karl-Johan Leijon Järla Sporthall
2019-10-12 18:30 150022017 Ingarö IF - Vendelsö IK 7 - 13 Mauricio Castillo, Sampo Friberg Ingarö Sporthall
2019-10-13 12:00 150022019 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Kvarnbergsplans IBK 8 - 6 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Skogåshallen
2019-10-20 19:15 150022016 Högdalens AIS - Enebybergs IF (B) 2 - 2 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Högdalshallen
2019-10-26 17:00 150022021 Kvarnbergsplans IBK - Älta IF 8 - 10 Aarre Hietanen, Kari Malmros Kvarnbergshallen
2019-10-26 17:45 150022023 Vendelsö IK - Högdalens AIS WO (5 - 0) , Johan Nima Lyckeby Sporthall
2019-10-26 19:30 150022025 FBI Tullinge (B) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 7 - 7 Shabbir Ahmed, Thomas Gjutarenäfve Tullingehallen
2019-10-27 14:30 150022022 Sörskogens IF - Ingarö IF 11 - 6 Karl-Johan Leijon, Martin Claësson Glömstahallen
2019-10-27 18:15 150022024 Enebybergs IF (B) - Segeltorps IF 9 - 3 Leif Karlsson, Richard Jonsson Danderyds Gymnasium
150022027 Högdalens AIS - Sörskogens IF Högdalshallen
2019-11-02 13:15 150022028 Ingarö IF - Kvarnbergsplans IBK 7 - 14 Alexander Hellström, Didrik Axen Ingarö Sporthall
2019-11-02 18:15 150022029 Älta IF - FBI Tullinge (B) 7 - 3 Daniel Bäckner, Sezgin Youmer Järla Sporthall
2019-11-03 14:30 150022026 Segeltorps IF - Vendelsö IK 4 - 8 Osama Abaied, Sezgin Youmer Glömstahallen
2019-11-09 17:30 150022031 Kvarnbergsplans IBK - Högdalens AIS 6 - 9 Johan Hessing, Sadjad Nima Kvarnbergshallen
2019-11-10 14:30 150022032 Sörskogens IF - Segeltorps IF 9 - 4 Kent Budell, Martin Mårtensson Glömstahallen
2019-11-10 20:00 150022035 FBI Tullinge (B) - Ingarö IF 9 - 6 Shabbir Ahmed, Mauricio Castillo Tullingehallen
2019-11-23 14:45 150022033 Vendelsö IK - Enebybergs IF (B) 4 - 7 Osama Abaied, Sezgin Youmer Lyckeby Sporthall
2019-11-16 16:30 150022040 Älta IF - Skogås/Trångsunds IBK (B) 6 - 6 Martin Claësson, Robert Vangeus Järla Sporthall
2019-11-16 17:30 150022038 Högdalens AIS - FBI Tullinge (B) 8 - 8 Alexander Rosén, Michael Hillblom Högdalshallen
2019-11-17 14:30 150022037 Segeltorps IF - Kvarnbergsplans IBK 6 - 10 Daniel Karlsson, Erik Nyman Glömstahallen
2019-11-17 19:15 150022036 Enebybergs IF (B) - Sörskogens IF 8 - 6 Sezgin Youmer, Johan Nima Danderyds Gymnasium
2019-11-30 10:15 150022041 Kvarnbergsplans IBK - Enebybergs IF (B) 3 - 7 Johnny Mikael Claesson, Mattias Nordlund Kvarnbergshallen
2019-11-30 16:30 150022043 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Ingarö IF 6 - 10 Gustav Levin, Johan Engvall Skogåshallen
2019-12-01 13:45 150022042 Sörskogens IF - Vendelsö IK 7 - 7 Daniel Karlsson, Erik Nyman Glömstahallen
2019-12-01 20:00 150022045 FBI Tullinge (B) - Segeltorps IF 5 - 4 Johan Hessing, Sadjad Nima Tullingehallen
2019-12-07 16:45 150022046 Vendelsö IK - Kvarnbergsplans IBK 9 - 11 Niclas Woxmark, Christian Berger Lyckeby Sporthall
2019-12-07 17:00 150022049 Högdalens AIS - Skogås/Trångsunds IBK (B) 6 - 5 Martin Claësson, Johan Nima Farstahallen 1
2019-12-08 15:15 150022050 Ingarö IF - Älta IF 7 - 8 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Värmdö sporthall
2019-12-08 18:15 150022047 Enebybergs IF (B) - FBI Tullinge (B) 19 - 0 Sezgin Youmer, Osama Abaied Danderyds Gymnasium
2019-12-14 13:15 150022053 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Segeltorps IF 7 - 2 Magnus Johansson, Mikael Ferneback Skogåshallen
2019-12-14 17:45 150022051 Kvarnbergsplans IBK - Sörskogens IF 4 - 13 Aarre Hietanen, Niklas Forsman Kvarnbergshallen
2019-12-15 18:15 150022052 Älta IF - Högdalens AIS 5 - 5 Jonas Jatko, Tobias Jansson Järla Sporthall
2019-12-15 20:00 150022055 FBI Tullinge (B) - Vendelsö IK 6 - 6 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Tullingehallen
2020-01-12 14:45 150022058 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Enebybergs IF (B) 6 - 10 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Skogåshallen
2020-01-12 16:30 150022056 Ingarö IF - Högdalens AIS 7 - 3 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Värmdö sporthall
2020-01-12 18:00 150022057 Älta IF - Segeltorps IF 6 - 4 Jonas Jatko, Martin Claësson Järla Sporthall
2020-01-12 20:00 150022060 FBI Tullinge (B) - Sörskogens IF 10 - 7 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Tullingehallen
2020-01-18 16:15 150022061 Kvarnbergsplans IBK - FBI Tullinge (B) 5 - 5 Sam Varahram, Oscar Olsson Berglund Kvarnbergshallen
2020-01-18 18:30 150022063 Vendelsö IK - Skogås/Trångsunds IBK (B) 4 - 8 Alexander Hellström, Osama Abaied Lyckeby Sporthall
2020-01-19 13:15 150022065 Segeltorps IF - Ingarö IF 1 - 12 Shabbir Ahmed, Alexander Hellström Glömstahallen
2020-01-19 17:15 150022064 Enebybergs IF (B) - Älta IF 8 - 7 Alexander Löfgren, Ricky Bagge Danderyds Gymnasium
2020-02-01 16:15 150022066 Högdalens AIS - Segeltorps IF 9 - 6 Johan Hessing, Sadjad Nima Högdalshallen
2020-02-01 18:00 150022067 Ingarö IF - Enebybergs IF (B) 6 - 9 Ken Johansson, Petra Dynesius Ingarö Sporthall
2020-02-02 12:45 150022069 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Sörskogens IF 5 - 5 Alexander Hellström, Martin Claësson Skogåshallen
2020-02-02 18:00 150022068 Älta IF - Vendelsö IK 8 - 6 Mauricio Castillo, Martin Claësson Järla Sporthall
2020-02-09 13:30 150022071 Kvarnbergsplans IBK - Skogås/Trångsunds IBK (B) 10 - 3 Sadjad Nima, Magnus Berg Kvarnbergshallen
2020-02-09 14:30 150022072 Sörskogens IF - Älta IF 3 - 4 Fredrik Hallenberg, Sezgin Youmer Glömstahallen
2020-02-09 16:30 150022073 Vendelsö IK - Ingarö IF 5 - 6 Kari Malmros, Magnus Eriksson Lyckeby Sporthall
2020-02-09 18:00 150022074 Enebybergs IF (B) - Högdalens AIS 4 - 5 Alexander Löfgren, Emilia Tuomela Danderyds Gymnasium
2020-02-15 15:45 150022077 Högdalens AIS - Vendelsö IK 5 - 4 Aarre Hietanen, Kenny Ly Högdalshallen
2020-02-15 16:30 150022080 Skogås/Trångsunds IBK (B) - FBI Tullinge (B) 3 - 3 Sam Varahram, Johan Nima Skogåshallen
2020-02-15 17:00 150022078 Ingarö IF - Sörskogens IF 7 - 7 Emilia Tuomela, Sampo Friberg Värmdö sporthall
2020-02-16 14:00 150022076 Segeltorps IF - Enebybergs IF (B) 3 - 6 Sezgin Youmer, Martin Claësson Glömstahallen
2020-02-16 18:00 150022079 Älta IF - Kvarnbergsplans IBK 7 - 4 Christian Berger, Wilmer Axén Järla Sporthall
2020-01-25 16:00 150022083 Vendelsö IK - Segeltorps IF WO (5 - 0) Lyckeby Sporthall
2020-02-22 17:45 150022081 Kvarnbergsplans IBK - Ingarö IF 8 - 11 Sampo Friberg, Johan Nima Kvarnbergshallen
2020-02-22 17:45 150022085 FBI Tullinge (B) - Älta IF 6 - 6 Mauricio Castillo, Fredrik Hallenberg Tullingehallen
2020-02-23 14:00 150022082 Sörskogens IF - Högdalens AIS 6 - 10 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Glömstahallen
150022087 Segeltorps IF - Sörskogens IF Glömstahallen
2020-01-26 20:15 150022086 Enebybergs IF (B) - Vendelsö IK 3 - 3 Per Sundvall, Jan Lingemark Danderyds Gymnasium
2020-02-29 17:15 150022088 Högdalens AIS - Kvarnbergsplans IBK 12 - 7 Linus Löfstedt, Kim Svedberg Högdalshallen
2020-02-29 18:00 150022089 Ingarö IF - FBI Tullinge (B) 10 - 4 Alexander Löfgren, Sadjad Nima Värmdö sporthall
2020-03-07 18:30 150022091 Kvarnbergsplans IBK - Segeltorps IF 15 - 3 Mikael Ferneback, Noel Akdemir Kvarnbergshallen
2020-03-08 13:45 150022092 Sörskogens IF - Enebybergs IF (B) 5 - 7 Sezgin Youmer, Max Hellström Glömstahallen
2020-03-08 15:30 150022093 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Älta IF 5 - 5 Sadjad Nima, Johan Hessing Skogåshallen
2020-03-08 20:00 150022095 FBI Tullinge (B) - Högdalens AIS 3 - 3 Jonas Jatko, Sampo Friberg Tullingehallen
150022096 Vendelsö IK - Sörskogens IF Lyckeby Sporthall
150022097 Enebybergs IF (B) - Kvarnbergsplans IBK Danderyds Gymnasium
150022098 Segeltorps IF - FBI Tullinge (B) Glömstahallen
150022100 Ingarö IF - Skogås/Trångsunds IBK (B) Ingarö Sporthall
150022101 Kvarnbergsplans IBK - Vendelsö IK Kvarnbergshallen
150022102 Älta IF - Ingarö IF Järla Sporthall
150022103 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Högdalens AIS Skogåshallen
150022105 FBI Tullinge (B) - Enebybergs IF (B) Tullingehallen
150022106 Sörskogens IF - Kvarnbergsplans IBK Glömstahallen
150022107 Vendelsö IK - FBI Tullinge (B) Lyckeby Sporthall
150022109 Segeltorps IF - Skogås/Trångsunds IBK (B) Glömstahallen
150022110 Högdalens AIS - Älta IF Högdalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Enebybergs IF (B) 16 11 3 2 112-70 42 36
2. Älta IF 16 10 4 2 98-77 21 34
3. Högdalens AIS 15 9 4 2 102-81 21 31
4. Ingarö IF 16 8 1 7 136-118 18 25
5. FBI Tullinge (B) 15 5 7 3 85-98 -13 22
6. Vendelsö IK 15 5 3 7 89-80 9 18
7. Skogås/ Trångsunds IBK (B) 15 4 6 5 83-89 -6 18
8. Kvarnbergsplans IBK 15 5 1 9 117-119 -2 16
9. Sörskogens IF 14 3 3 8 83-89 -6 12
10. Segeltorps IF 15 0 0 15 47-131 -84 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis