Pantamera Mörkröd Medelsvår (2019/20)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Mörkröd Medelsvår
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-28 13:00 150301003 Arlanda IBK - Hässelby SK IBK 3 - 4 Lars Reuterhagen, Jan Lingemark Rosershallen
2019-09-28 17:45 150301004 Täby FC (A) - Vendelsö IK 2 - 3 Johan Nima, Lucas Edberg Hägerneholmshallen
2019-09-29 15:30 150301007 Nacka Wallenstam IBK (A) - Västerhaninge IBK 0 - 4 Felix Fernström, Svedje Ohlson Ormingehallen
2019-09-29 16:00 150301005 Järfälla IBK - Täby FC (B) 7 - 6 Ricky Bagge, Johan Eklund Viksjö Sporthall
2019-09-29 16:15 150301002 Bele Barkarby IF IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 2 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Björkebyhallen
2019-09-29 16:45 150301001 Nacka Wallenstam IBK (B) - Älvsjö AIK IBF 3 - 3 Kari Malmros, Stefano Bianque Ormingehallen
2019-09-29 19:45 150301006 Åkersberga IBF - Örby IS 3 - 1 Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt Åkersberga Sporthall A
2019-10-05 14:15 150301012 Örby IS - Täby FC (A) 1 - 6 Daniel Enkulla, Johan Eklund Högdalshallen
2019-10-05 14:15 150301013 Västerhaninge IBK - Järfälla IBK 6 - 4 Daniel Karlsson, Jonas Jatko Åbyhallen
2019-10-05 16:30 150301011 Täby FC (B) - Arlanda IBK 4 - 4 Lucas Edberg, Theodore Idevall Hägerneholmshallen
2019-10-05 17:15 150301009 Hässelby SK IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) 10 - 3 Håkan Augustsson, Daniel Mårtensson Hässelbyhallen
2019-10-06 12:45 150301010 Vendelsö IK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 5 Patrik Larsson, Daniel Bäckner Lyckeby Sporthall
2019-10-06 15:15 150301014 Nacka Wallenstam IBK (A) - Åkersberga IBF 3 - 11 Bjarne Hekkelstrand, Kevin Helly Ormingehallen
2020-01-12 12:15 150301008 Älvsjö AIK IBF - Huddinge IBS 4 - 2 Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Sätrahallen
2019-10-12 14:00 150301020 Täby FC (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 5 - 1 Peter Lassfolk, Filip Lövenklint Hägerneholmshallen
2019-10-12 14:30 150301019 Arlanda IBK - Västerhaninge IBK 2 - 2 Johan Engvall, Imtiaz Karim Rosershallen
2019-10-13 10:30 150301021 Järfälla IBK - Åkersberga IBF 4 - 5 Mario Mallengren, Mimma Spasic Kallhälls sporthall
2019-10-13 12:00 150301018 Bele Barkarby IF IBF - Örby IS 9 - 2 Osama Abaied, Theodore Idevall Herresta Sporthall
2019-10-13 19:15 150301016 Älvsjö AIK IBF - Hässelby SK IBK 4 - 4 Petra Dynesius, Osama Abaied Västertorpshallen
2019-10-13 19:45 150301017 Nacka Wallenstam IBK (B) - Täby FC (B) 4 - 5 Zana Guzel, Johan Nima Ormingehallen
2019-12-18 20:10 150301015 Huddinge IBS - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 0 Sezgin Youmer, Jonas Jatko Tomtbergahallen
2019-10-18 20:00 150301023 Vendelsö IK - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 3 Jonas Jatko, Sezgin Youmer Lyckeby Sporthall
2019-10-19 17:00 150301025 Västerhaninge IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 6 Bjarne Hekkelstrand, Gabriel Nääs Åbyhallen
2019-10-19 17:45 150301026 Nacka Wallenstam IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF 1 - 11 Fredrik Hallenberg, Daniel Bjerdahl Ormingehallen
2019-10-20 12:00 150301027 Åkersberga IBF - Arlanda IBK 2 - 5 Madeleine Forslund, Linda Forslund Skärgårdsstadshallen
2019-10-20 17:45 150301024 Täby FC (B) - Älvsjö AIK IBF 2 - 2 Simon Righarts, Rikard Söderlund Hägerneholmshallen
2019-11-29 18:45 150301028 Järfälla IBK - Täby FC (A) 1 - 7 Daniel Bäckner, Imtiaz Karim Viksjö Sporthall
2019-12-08 14:15 150301022 Hässelby SK IBK - Huddinge IBS 4 - 5 Martin Mårtensson, Daniel Bjerdahl Hässelbyhallen
2019-10-19 14:00 150301031 Tyresö Trollbäcken IBK - Örby IS 2 - 1 Osama Abaied, Mario Mallengren Strandhallen - Tyresö
2019-10-26 11:00 150301035 Arlanda IBK - Täby FC (A) 6 - 4 Jonatan Svahn, Fredrik Nensén Rosershallen
2019-10-26 12:30 150301030 Hässelby SK IBK - Täby FC (B) 2 - 4 Filip Lövenklint, Anton Fritshammar Hässelbyhallen
2019-10-26 15:45 150301032 Älvsjö AIK IBF - Västerhaninge IBK 4 - 3 Thomas Gjutarenäfve, Shabbir Ahmed Sätrahallen
2019-10-27 14:00 150301034 Bele Barkarby IF IBF - Järfälla IBK 5 - 5 Henrik Sommerville, Andreas Mattsson Herresta Sporthall
2019-11-16 16:00 150301033 Nacka Wallenstam IBK (B) - Åkersberga IBF 3 - 3 Sadjad Nima, Daniel Bjerdahl Myrsjöskolan
2019-11-27 20:10 150301029 Huddinge IBS - Vendelsö IK 4 - 1 Hampus Viking, Sezgin Youmer Tomtbergahallen
2019-11-06 18:45 150301042 Arlanda IBK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 2 Tobias Jansson, Jan-Olov Cederholm Kolstahallen
2019-11-09 14:00 150301039 Tyresö Trollbäcken IBK - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 3 Magnus Eriksson, Shabbir Ahmed Strandhallen - Tyresö
2019-11-10 16:00 150301036 Täby FC (B) - Huddinge IBS 1 - 5 Magnus Berg, Filip Lövenklint Grindtorpshallen
2019-11-10 19:00 150301041 Täby FC (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 6 - 1 Johan Nima, Sabina Åström Hägerneholmshallen
2019-12-01 16:30 150301040 Åkersberga IBF - Älvsjö AIK IBF 4 - 3 Jakob Iskander, Tim Svensson Åkersberga Sporthall A
2019-12-07 10:00 150301038 Västerhaninge IBK - Hässelby SK IBK 3 - 2 Alexander Rosén, Anthon Rosén Åbyhallen
2019-12-19 20:20 150301037 Örby IS - Vendelsö IK 6 - 3 Alexander Hellström, Jonas Jatko Lyckeby Sporthall
2019-11-16 12:15 150301046 Hässelby SK IBK - Åkersberga IBF 6 - 2 Bjarne Hekkelstrand, Fredrik Hallenberg Hässelbyhallen
2019-11-16 12:15 150301047 Tyresö Trollbäcken IBK - Järfälla IBK 3 - 2 Anders Westerberg, Magnus Johansson Strandhallen - Tyresö
2019-11-16 14:15 150301043 Huddinge IBS - Örby IS 3 - 2 Daniel Karlsson, Shabbir Ahmed Tomtbergahallen
2019-11-16 17:15 150301048 Älvsjö AIK IBF - Täby FC (A) 2 - 5 Sezgin Youmer, Osama Abaied Sätrahallen
2019-11-17 15:00 150301049 Nacka Wallenstam IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF 3 - 6 Mikael Ferneback, Jonatan Svahn Ormingehallen
2019-11-17 18:00 150301044 Täby FC (B) - Västerhaninge IBK 4 - 3 Niklas Forsman, Fredrik Hallenberg Grindtorpshallen
2019-11-17 18:30 150301045 Vendelsö IK - Nacka Wallenstam IBK (A) 6 - 3 Kevin Helly, Aldin Imamovic Lyckeby Sporthall
2019-11-22 19:45 150301051 Nacka Wallenstam IBK (A) - Örby IS 3 - 2 Sadjad Nima, Johan Hessing Ormingehallen
2019-11-23 12:30 150301050 Västerhaninge IBK - Huddinge IBS 7 - 4 Magnus Berg, Magnus Eriksson Åbyhallen
2019-11-23 12:30 150301055 Arlanda IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 7 Lars Reuterhagen, Mario Mallengren Rosershallen
2019-11-23 16:45 150301052 Åkersberga IBF - Täby FC (B) 2 - 3 Jan Lingemark, Oskar Mattsson Åkersberga Sporthall A
2019-11-24 10:00 150301053 Järfälla IBK - Vendelsö IK 3 - 7 Lars Reuterhagen, Jan Lingemark Kallhälls sporthall
2019-11-24 15:00 150301054 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK 7 - 5 Ricky Bagge, Anton Fritshammar Hässelbyhallen
2019-11-24 17:00 150301056 Bele Barkarby IF IBF - Älvsjö AIK IBF 3 - 3 Alexander Rosén, Jan-Olov Cederholm Björkebyhallen
2019-10-11 20:00 150301061 Vendelsö IK - Arlanda IBK 6 - 3 Hampus Viking, Theodore Hurtig Lyckeby Sporthall
2019-11-30 14:00 150301060 Täby FC (B) - Täby FC (A) 7 - 10 Ken Johansson, Sam Varahram Hägerneholmshallen
2019-11-30 14:45 150301059 Örby IS - Järfälla IBK 1 - 6 Mauricio Castillo, Magnus Johansson Högdalshallen
2019-11-30 15:45 150301058 Västerhaninge IBK - Åkersberga IBF 4 - 4 Fredrik Pålsson, Christian Ljunggren Åbyhallen
2019-12-01 10:45 150301063 Tyresö Trollbäcken IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) 5 - 4 Kevin Helly, Johan Nima Tyresöhallen
2019-12-01 14:30 150301057 Huddinge IBS - Nacka Wallenstam IBK (A) 13 - 3 Shabbir Ahmed, Karl-Johan Leijon Tomtbergahallen
2019-12-06 19:00 150301062 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF 6 - 1 Osama Abaied, Filip Lövenklint Hässelbyhallen
2019-12-08 11:00 150301067 Arlanda IBK - Örby IS 2 - 0 Niklas Forsman, Ken Johansson Rosershallen
2019-12-08 12:45 150301070 Älvsjö AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 2 Kevin Helly, Tobias Jansson Västertorpshallen
2019-12-08 13:45 150301066 Täby FC (A) - Västerhaninge IBK 5 - 1 Johan Hessing, Amanda Törner Hägerneholmshallen
2019-12-08 19:15 150301064 Åkersberga IBF - Huddinge IBS 2 - 3 Aarre Hietanen, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2019-12-08 19:15 150301068 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (B) 3 - 1 Kerin Maclean Mitchell, Mikael Ferneback Björkebyhallen
2019-12-08 19:30 150301065 Järfälla IBK - Nacka Wallenstam IBK (A) 6 - 2 Totte Hallgren, Johnn Wahlgren Viksjö Sporthall
2019-12-08 20:00 150301069 Nacka Wallenstam IBK (B) - Vendelsö IK 3 - 3 Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Ormingehallen
2019-12-14 12:00 150301072 Åkersberga IBF - Täby FC (A) 0 - 2 Jan Lingemark, Bjarne Hekkelstrand Åkersberga Sporthall A
2019-12-14 12:00 150301075 Örby IS - Nacka Wallenstam IBK (B) 2 - 6 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Högdalshallen
2019-12-14 15:00 150301077 Hässelby SK IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 8 - 6 Rikard Söderlund, Ricky Bagge Riddersvik
2019-12-14 16:00 150301074 Västerhaninge IBK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 2 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Åbyhallen
2019-12-14 16:30 150301071 Huddinge IBS - Järfälla IBK 4 - 2 Mats Andersson, Daniel Bjerdahl Tomtbergahallen
2019-12-15 18:30 150301076 Vendelsö IK - Älvsjö AIK IBF 5 - 2 Christian Ljunggren, Mattias Nordlund Lyckeby Sporthall
2020-01-26 11:00 150301073 Nacka Wallenstam IBK (A) - Arlanda IBK 5 - 3 Can Asal, Lucas Werelius Ormingehallen
2020-01-11 13:15 150301079 Arlanda IBK - Järfälla IBK 6 - 5 Volodar Ilyk, Noel Akdemir Rosershallen
2020-01-11 16:00 150301083 Tyresö Trollbäcken IBK - Täby FC (B) 5 - 3 Johan Nima, Sam Varahram Strandhallen - Tyresö
2020-01-11 17:45 150301078 Täby FC (A) - Huddinge IBS 5 - 1 Jonas Jatko, Theodore Idevall Hägerneholmshallen
2020-01-12 14:15 150301080 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF 6 - 5 William Wetterud, Totte Hallgren Herresta Sporthall
2020-01-12 18:00 150301084 Hässelby SK IBK - Vendelsö IK 3 - 6 Ricky Bagge, Alexander Löfgren Hässelbyhallen
2020-01-16 20:15 150301081 Nacka Wallenstam IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 5 - 4 Alexander Hellström, Sezgin Youmer Myrsjöskolan
2020-01-30 19:45 150301082 Älvsjö AIK IBF - Örby IS 11 - 1 Johnny Mikael Claesson, Osama Abaied Kämpetorpshallen 2
2020-01-17 18:45 150301087 Järfälla IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 3 Filip Lövenklint, Imtiaz Karim Viksjö Sporthall
2020-01-18 15:30 150301090 Örby IS - Hässelby SK IBK 1 - 7 Can Asal, Lucas Werelius Högdalshallen
2020-01-18 16:30 150301085 Huddinge IBS - Arlanda IBK 12 - 3 Shabbir Ahmed, Sezgin Youmer Tomtbergahallen
2020-01-18 18:30 150301089 Västerhaninge IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 0 Johan Nima, Mauricio Castillo Åbyhallen
2020-01-19 13:00 150301088 Nacka Wallenstam IBK (A) - Älvsjö AIK IBF 2 - 6 Didrik Axen, Wilmer Axén Myrsjöskolan
2020-01-19 14:00 150301086 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF 4 - 2 Lucas Werelius, William Rennerfelt Grindtorpshallen
2020-01-19 15:15 150301091 Täby FC (B) - Vendelsö IK 1 - 5 Lucas Werelius, William Rennerfelt Grindtorpshallen
2020-01-25 10:00 150301096 Hässelby SK IBK - Nacka Wallenstam IBK (A) 6 - 1 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Riddersvik
2020-01-25 13:30 150301097 Vendelsö IK - Västerhaninge IBK 4 - 4 Johan Nima, Sam Varahram Lyckeby Sporthall
2020-01-25 14:00 150301098 Täby FC (B) - Örby IS 8 - 2 Tim Svensson, Andreas Sandgren Hägerneholmshallen
2020-01-25 17:00 150301094 Älvsjö AIK IBF - Järfälla IBK 4 - 4 Martin Claësson, Sezgin Youmer Kämpetorpshallen 2
2020-01-26 11:45 150301095 Tyresö Trollbäcken IBK - Åkersberga IBF 3 - 7 Daniel Bjerdahl, Gustav Levin Strandhallen - Tyresö
2020-01-26 12:45 150301092 Bele Barkarby IF IBF - Huddinge IBS 3 - 6 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Herresta Sporthall
2020-01-26 14:45 150301093 Nacka Wallenstam IBK (B) - Arlanda IBK 2 - 5 Lucas Werelius, Can Asal Ormingehallen
2020-01-25 09:00 150301101 Täby FC (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 9 - 1 Theodore Idevall, Oscar Uhlir Hägerneholmshallen
2020-02-01 10:15 150301105 Västerhaninge IBK - Örby IS 7 - 2 Nicholas Lindgren, Morgan Nordh Åbyhallen
2020-02-01 13:15 150301099 Huddinge IBS - Nacka Wallenstam IBK (B) 7 - 4 Zana Guzel, Gustav Levin Tomtbergahallen
2020-02-01 13:15 150301100 Arlanda IBK - Älvsjö AIK IBF 3 - 3 Imtiaz Karim, Jan Lingemark Rosershallen
2020-02-01 18:30 150301103 Åkersberga IBF - Vendelsö IK 1 - 2 Tim Svensson, Lars Reuterhagen Åkersberga Sporthall A
2020-02-02 15:15 150301102 Järfälla IBK - Hässelby SK IBK 2 - 6 Petra Dynesius, William Wetterud Kallhälls sporthall
2020-02-02 17:15 150301104 Nacka Wallenstam IBK (A) - Täby FC (B) 4 - 3 Daniel Mårtensson, Stefano Bianque Ormingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC (A) 14 12 0 2 77-32 45 36
2. Huddinge IBS 14 11 0 3 74-41 33 33
3. Vendelsö IK 14 9 2 3 57-43 14 29
4. Hässelby SK IBK 14 8 1 5 73-48 25 25
5. Bele Barkarby IF IBF 14 7 4 3 61-44 17 25
6. Västerhaninge IBK 14 6 4 4 53-43 10 22
7. Älvsjö AIK IBF 14 5 6 3 54-43 11 21
8. Arlanda IBK 14 5 4 5 53-58 -5 19
9. Tyresö Trollbäcken IBK 14 6 0 8 43-61 -18 18
10. Åkersberga IBF 14 5 2 7 51-48 3 17
11. Täby FC (B) 14 5 2 7 52-58 -6 17
12. Nacka Wallenstam IBK (B) 14 3 4 7 50-66 -16 13
13. Järfälla IBK 14 3 3 8 54-65 -11 12
14. Nacka Wallenstam IBK (A) 14 3 0 11 35-85 -50 9
15. Örby IS 14 1 0 13 24-76 -52 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Mörkröd Medelsvår A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
150363004 Täby FC (A) - Vendelsö IK Grindtorpshallen
2020-02-07 19:15 150363003 Hässelby SK IBK - Västerhaninge IBK 2 - 5 Johan Hessing, Sadjad Nima Hässelbyhallen
2020-02-09 14:15 150363002 Huddinge IBS - Älvsjö AIK IBF 3 - 4 Mikael Ferneback, Daniel Karlsson Tomtbergahallen
2020-03-03 19:30 150363001 Bele Barkarby IF IBF - Arlanda IBK 2 - 12 Johan Hessing, Sadjad Nima Björkebyhallen
2020-02-15 11:00 150363008 Västerhaninge IBK - Huddinge IBS 4 - 9 Morgan Nordh, Johan Nima Åbyhallen
2020-02-15 14:30 150363005 Arlanda IBK - Täby FC (A) 4 - 6 Ken Johansson, Niklas Forsman Ekilla Sporthall
2020-02-15 17:45 150363006 Älvsjö AIK IBF - Bele Barkarby IF IBF 4 - 5 Christian Berger, Shabbir Ahmed Kämpetorpshallen 1
2020-02-16 18:15 150363007 Vendelsö IK - Hässelby SK IBK 5 - 1 Magnus Eriksson, Håkan Taxén Lyckeby Sporthall
2020-02-21 18:45 150363011 Huddinge IBS - Vendelsö IK 4 - 3 Zana Guzel, Osama Abaied Tomtbergahallen
2020-03-06 19:15 150363010 Hässelby SK IBK - Täby FC (A) 2 - 2 Johan Hessing, Sadjad Nima Hässelbyhallen
2020-03-08 11:00 150363009 Älvsjö AIK IBF - Arlanda IBK 5 - 3 Kim Svedberg, Erik Hellgren Västertorpshallen
2020-03-08 20:00 150363012 Bele Barkarby IF IBF - Västerhaninge IBK 3 - 1 Niklas Forsman, Peter Lassfolk Björkebyhallen
150363014 Västerhaninge IBK - Älvsjö AIK IBF Åbyhallen
2020-02-08 11:00 150363016 Täby FC (A) - Huddinge IBS 5 - 5 Imtiaz Karim, Mario Mallengren Grindtorpshallen
2020-03-07 09:45 150363015 Vendelsö IK - Bele Barkarby IF IBF 5 - 2 Christian Berger, Sezgin Youmer Lyckeby Sporthall
2020-03-09 19:00 150363013 Arlanda IBK - Hässelby SK IBK 3 - 3 Alexander Löfgren, Johan Nima Rosershallen
150363017 Älvsjö AIK IBF - Vendelsö IK Västertorpshallen
150363018 Västerhaninge IBK - Arlanda IBK Åbyhallen
150363019 Huddinge IBS - Hässelby SK IBK Tomtbergahallen
150363020 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (A) Kallhälls sporthall
150363021 Arlanda IBK - Huddinge IBS Ekilla Sporthall
150363022 Vendelsö IK - Västerhaninge IBK Lyckeby Sporthall
150363023 Täby FC (A) - Älvsjö AIK IBF Vintervikshallen
150363024 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF Hässelbyhallen
150363025 Västerhaninge IBK - Täby FC (A) Åbyhallen
150363026 Älvsjö AIK IBF - Hässelby SK IBK Kämpetorpshallen 1
150363027 Vendelsö IK - Arlanda IBK Lyckeby Sporthall
150363028 Bele Barkarby IF IBF - Huddinge IBS Björkebyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC (A) 3 1 2 0 13-11 47 41
2. Huddinge IBS 4 2 1 1 21-16 38 40
3. Vendelsö IK 3 2 0 1 13-7 20 35
4. Bele Barkarby IF IBF 4 2 0 2 12-22 7 31
5. Hässelby SK IBK 4 0 2 2 8-15 18 27
6. Älvsjö AIK IBF 3 2 0 1 13-11 13 27
7. Västerhaninge IBK 3 1 0 2 10-14 6 25
8. Arlanda IBK 4 1 1 2 22-16 1 23
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Mörkröd Medelsvår B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-02-08 18:30 150374001 Nacka Wallenstam IBK (B) - Täby FC (B) 3 - 6 Sadjad Nima, Johan Hessing Järla Sporthall
2020-02-09 19:30 150374002 Åkersberga IBF - Nacka Wallenstam IBK (A) 5 - 1 Per Sundvall, Björn Söderström Åkersberga Sporthall A
2020-02-09 20:00 150374003 Örby IS - Tyresö Trollbäcken IBK 0 - 7 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Sköndalshallen
2020-02-19 19:15 150374005 Tyresö Trollbäcken IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) 6 - 6 Sezgin Youmer, Mauricio Castillo Trollbäckshallen
2020-03-02 20:45 150374004 Täby FC (B) - Järfälla IBK 6 - 6 Anton Fritshammar, Lukas Jellnor Viksjö Sporthall
2020-03-10 20:15 150374006 Örby IS - Nacka Wallenstam IBK (A) 1 - 5 Malva Sölvemark, Petra Dynesius Kämpetorpshallen 1
150374007 Järfälla IBK - Åkersberga IBF Kallhälls sporthall
150374008 Täby FC (B) - Tyresö Trollbäcken IBK Hägerneholmshallen
150374009 Nacka Wallenstam IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) Ormingehallen
150374010 Tyresö Trollbäcken IBK - Järfälla IBK Strandhallen - Tyresö
2020-03-08 13:15 150374011 Åkersberga IBF - Örby IS 6 - 1 Fredrik Hallenberg, Håkan Taxén Åkersberga Sporthall A
2020-03-08 14:15 150374012 Nacka Wallenstam IBK (A) - Täby FC (B) 1 - 8 Shabbir Ahmed, Tony Verho Myrsjöskolan
150374013 Järfälla IBK - Örby IS Viksjö Sporthall
150374014 Nacka Wallenstam IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK Ormingehallen
150374015 Åkersberga IBF - Nacka Wallenstam IBK (B) Skärgårdsstadshallen
150374016 Nacka Wallenstam IBK (A) - Järfälla IBK Ormingehallen
150374017 Nacka Wallenstam IBK (B) - Örby IS Ormingehallen
150374018 Täby FC (B) - Åkersberga IBF Grindtorpshallen
150374019 Järfälla IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) Kallhälls sporthall
150374020 Örby IS - Täby FC (B) Högdalshallen
150374021 Tyresö Trollbäcken IBK - Åkersberga IBF Strandhallen - Tyresö
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC (B) 3 2 1 0 20-10 4 24
2. Åkersberga IBF 2 2 0 0 11-2 12 23
3. Tyresö Trollbäcken IBK 2 1 1 0 13-6 -11 22
4. Nacka Wallenstam IBK (B) 2 0 1 1 9-12 -19 14
5. Järfälla IBK 1 0 1 0 6-6 -11 13
6. Nacka Wallenstam IBK (A) 3 1 0 2 7-14 -57 12
7. Örby IS 3 0 0 3 2-18 -68 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis