Pojkar röd 12-16 år (2019/20)

Gruppspel
Pantamera Pojkar röd div 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-05 09:00 171217001 Hagunda IF - Örsundsbro IF/Stenhagens KK 6 - 4 Christoffer Stenlund, Marko Spasic IFU Arena – DHinox
2019-10-05 13:15 171217002 Alunda IBF - IS Saga 6 - 7 Olle Isacsson, Georgios Papadakis Olandshallen
2019-10-12 18:00 171217006 IK Sirius FBC/IBK P04 - Örsundsbro IF/Stenhagens KK 8 - 5 Niklas Arvidsson, Martin Hallén Almroth IFU Arena – DHinox
2019-10-13 15:10 171217007 FBC Uppsala Ungdom - Alunda IBF 8 - 3 Per Ericsson, Thomas Larsson IFU Arena – DHinox
2019-10-13 16:50 171217005 IS Saga - Hagunda IF 9 - 4 Per Ericsson, Ronnie Eriksson IFU Arena – DHinox
2019-10-20 12:40 171217010 IS Saga - FBC Uppsala Ungdom 8 - 8 Robin Rosendal, Anton Ceder IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-10-20 14:20 171217009 Hagunda IF - IK Sirius FBC/IBK P04 2 - 4 Robin Rosendal, Anton Ceder IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-10-26 19:15 171217016 Alunda IBF - Örsundsbro IF/Stenhagens KK 6 - 1 Peter Alenbring, Olle Isacsson Olandshallen
2019-10-27 15:10 171217013 FBC Uppsala Ungdom - Hagunda IF 14 - 2 Jörgen Olsson, Rohnny Åhman IFU Arena – DHinox
2019-11-07 19:00 171217019 IK Sirius FBC/IBK P04 - Alunda IBF 5 - 4 Maximilian Halvarsson, Christoffer Stenlund Gamlishallen
2019-11-10 16:30 171217020 IS Saga - Örsundsbro IF/Stenhagens KK 5 - 6 Christoffer Wallenborg, Per-Olof Svensson IFU Arena A
2019-11-16 18:10 171217024 IS Saga - IK Sirius FBC/IBK P04 4 - 2 Anton Ceder, Robin Rosendal IFU Arena – DHinox
2019-11-17 09:00 171217023 Örsundsbro IF/Stenhagens KK - FBC Uppsala Ungdom 0 - 23 Jan-Olov Cederholm, Fredrik Karlsson Örsundsbro Sporthall
2019-11-24 18:10 171217025 Hagunda IF - Alunda IBF 3 - 3 David Wigfeldt, Ian Engblom IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-11-24 19:50 171217028 FBC Uppsala Ungdom - IK Sirius FBC/IBK P04 7 - 2 David Wigfeldt, Ian Engblom IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-11-30 17:30 171217029 Örsundsbro IF/Stenhagens KK - Hagunda IF 8 - 4 Haris Hodzic, Georgios Papadakis Örsundsbro Sporthall
2019-12-01 11:50 171217030 IS Saga - Alunda IBF 6 - 4 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko IFU Arena – DHinox
2019-12-07 10:45 171217034 Örsundsbro IF/Stenhagens KK - IK Sirius FBC/IBK P04 5 - 9 Rasmus Pehkonen, Jan-Olov Cederholm Örsundsbro Sporthall
2019-12-07 19:00 171217035 Alunda IBF - FBC Uppsala Ungdom 5 - 10 Martin Hallén Almroth, Georgios Papadakis Olandshallen
2019-12-08 15:10 171217033 Hagunda IF - IS Saga 7 - 5 Peter Alenbring, Pontus Orebrand IFU Arena – DHinox
2019-12-14 10:10 171217038 FBC Uppsala Ungdom - IS Saga 10 - 5 Anton Ceder, Robin Rosendal IFU Arena – DHinox
2019-12-14 11:50 171217037 IK Sirius FBC/IBK P04 - Hagunda IF 6 - 3 Ronnie Eriksson, Ian Engblom IFU Arena – DHinox
2020-01-11 11:00 171217044 Örsundsbro IF/Stenhagens KK - Alunda IBF 5 - 5 Per Ericsson, Jan-Olov Cederholm Örsundsbro Sporthall
2020-01-11 13:30 171217041 Hagunda IF - FBC Uppsala Ungdom 5 - 12 Lars Halvarsson, Christoffer Wallenborg IFU Arena A
2020-01-17 18:15 171217047 Alunda IBF - IK Sirius FBC/IBK P04 4 - 5 Peter Alenbring, Olle Isacsson Olandshallen
2020-01-18 11:00 171217048 Örsundsbro IF/Stenhagens KK - IS Saga 1 - 6 Jan-Olov Cederholm, Fredrik Karlsson Örsundsbro Sporthall
2020-01-25 15:40 171217052 IK Sirius FBC/IBK P04 - IS Saga 3 - 8 Christian Brundin, Tony Nyberg IFU Arena – DHinox
2020-01-26 16:40 171217051 FBC Uppsala Ungdom - Örsundsbro IF/Stenhagens KK 8 - 7 Per Ericsson, Georgios Papadakis IFU Arena B - Turbo Sport
2020-02-01 14:45 171217053 Alunda IBF - Hagunda IF 4 - 4 Peter Alenbring, Niklas Arvidsson Olandshallen
2020-02-02 16:30 171217056 IK Sirius FBC/IBK P04 - FBC Uppsala Ungdom 5 - 7 Fredrik Karlsson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena B - Turbo Sport
2020-02-08 13:00 171217058 Alunda IBF - IS Saga 5 - 4 Olle Isacsson, Anton Wärm Olandshallen
2020-02-08 13:20 171217057 Hagunda IF - Örsundsbro IF/Stenhagens KK 15 - 7 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-02-13 19:00 171217062 IK Sirius FBC/IBK P04 - Örsundsbro IF/Stenhagens KK 8 - 9 Daniel Bäckner, Niklas Arvidsson Gamlishallen
2020-02-28 18:20 171217063 FBC Uppsala Ungdom - Alunda IBF 11 - 3 Artem Zolotar, Volodar Ilyk IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-03-16 00:00 171217061 IS Saga - Hagunda IF IFU Arena – DHinox
2020-03-01 13:30 171217066 IS Saga - FBC Uppsala Ungdom 4 - 10 Mikael Abrahamsson, Robin Rosendal IFU Arena B - Turbo Sport
2020-03-03 18:00 171217065 Hagunda IF - IK Sirius FBC/IBK P04 4 - 6 Per Ericsson, Georgios Papadakis Stenhagen BoKC
2020-02-09 09:00 171217069 FBC Uppsala Ungdom - Hagunda IF 6 - 4 Felix Pettersson, Erik Andersson IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-02-29 14:45 171217072 Alunda IBF - Örsundsbro IF/Stenhagens KK 4 - 2 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Olandshallen
2020-03-07 16:30 171217076 IS Saga - Örsundsbro IF/Stenhagens KK 12 - 8 Anton Ceder, Johannes Ekenberg IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-03-08 10:40 171217075 IK Sirius FBC/IBK P04 - Alunda IBF 7 - 7 Christoffer Wallenborg, Anton Ceder IFU Arena – DHinox
2020-03-13 00:00 171217079 Örsundsbro IF/Stenhagens KK - FBC Uppsala Ungdom Rasmus Pehkonen, Erik Rosvall Örsundsbro Sporthall
2020-03-15 00:00 171217080 IS Saga - IK Sirius FBC/IBK P04 Georgios Papadakis, Per Ericsson IFU Arena – DHinox
171217081 Hagunda IF - Alunda IBF IFU Arena E – Lundqvist EL
171217084 FBC Uppsala Ungdom - IK Sirius FBC/IBK P04 IFU Arena E – Lundqvist EL
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Uppsala Ungdom 13 12 1 0 134-53 81 37
2. IS Saga 13 7 1 5 83-74 9 22
3. IK Sirius FBC/ IBK P04 13 7 1 5 70-69 1 22
4. Alunda IBF 14 3 4 7 63-78 -15 13
5. Hagunda IF 13 3 2 8 63-88 -25 11
6. Örsundsbro IF/ Stenhagens KK 14 3 1 10 68-119 -51 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd div 2V
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-05 09:40 171222003 Hagunda IF (04) - Enköpings IBK 2 - 11 Erik Andersson, Felix Pettersson IFU Arena - Upplands Energi
2019-10-06 15:10 171222004 SK Vide - Gottsunda IBF 7 - 3 Maximilian Halvarsson, Tony Nyberg Alsike sporthall
2020-02-08 16:15 171222001 Bålsta FBC - Rosersbergs IK/Arlanda IBK 5 - 9 Elias Brode, Emil Gustavsson Fridegårdsskolan
2019-10-12 10:10 171222007 Gottsunda IBF - Hagunda IF (04) 6 - 5 Isak Norén, Christoffer Wallenborg Gottsundahallen
2019-10-12 14:45 171222006 Enköpings IBK - FBC Uppsala Ungdom 5 - 6 Jan-Olov Cederholm, Emil Gustavsson S:t Ilianshallen
2020-01-15 18:30 171222008 Rosersbergs IK/Arlanda IBK - SK Vide 5 - 3 Thomas Larsson, Mikael Abrahamsson Kolstahallen
171222012 Hagunda IF (04) - Rosersbergs IK/Arlanda IBK IFU Arena - Upplands Energi
2019-10-19 12:00 171222009 Bålsta FBC - Enköpings IBK 3 - 6 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Fridegårdsskolan
2019-10-20 08:30 171222011 FBC Uppsala Ungdom - Gottsunda IBF 10 - 1 Georgios Papadakis, Ian Engblom IFU Arena - Upplands Energi
2019-10-25 19:30 171222014 Enköpings IBK - SK Vide 2 8 - 2 Haris Hodzic, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2019-10-26 10:10 171222016 Gottsunda IBF - Rasbo IK 0 - 6 Georgios Papadakis, Jan-Olov Cederholm Gottsundahallen
2019-10-26 12:40 171220014 SK Vide 2 - FBC Uppsala Ungdom 2 - 7 Victor Flemström, Ian Engblom CIK A
2019-10-27 11:00 171220013 Rasbo IK - SK Vide 2 - 3 Olle Isacsson, Fredrik Karlsson Hall 2000
2019-10-27 19:00 171222015 FBC Uppsala Ungdom - Storvreta IBK P04 2 - 3 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena - Upplands Energi
2020-03-20 00:00 171220015 Storvreta IBK P04 - Bålsta FBC Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Storvreta IBK Sporthall
2019-11-08 19:00 171220018 SK Vide 2 - SK Vide 7 - 1 Victor Flemström, Villiam Lööf CIK A
2019-11-09 10:10 171222017 Gottsunda IBF - Storvreta IBK P04 2 - 9 Ian Engblom, Martin Hallén Almroth Gottsundahallen
2019-11-09 11:10 171220020 Tierp IBK P04 - Enköpings IBK 1 - 8 Leif Ericsson, Georgios Papadakis Aspenhallen
2019-11-09 13:00 171222020 Bålsta FBC - SK Vide 2 3 - 4 Jan-Olov Cederholm, Haris Hodzic Fridegårdsskolan
2019-11-09 16:30 171220019 Storvreta IBK P04 - Enköpings IBK 3 - 3 Storvreta IBK Sporthall
2019-11-10 11:00 171220017 Rasbo IK - FBC Uppsala Ungdom 1 - 2 Handrin Thunqvist, Jonas Nordqvist Hall 2000
2020-03-04 19:45 171222018 FBC Uppsala Ungdom - Almunge IK P05 7 - 1 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord, Carl Sjölen, Timur Shtutman Bolandskolan
2019-11-16 10:10 171222021 Gottsunda IBF - Bålsta FBC 4 - 4 Olle Isacsson, David Söderström Gottsundahallen
2019-11-16 14:30 171222024 Enköpings IBK - SK Vide 6 - 5 Fredrik Karlsson, Haris Hodzic S:t Ilianshallen
2020-03-14 00:00 171222022 Rosersbergs IK/Arlanda IBK - FBC Uppsala Ungdom Ekilla Sporthall
2019-11-23 14:00 171222028 Bålsta FBC - FBC Uppsala Ungdom 2 - 10 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson Fridegårdsskolan
2019-11-23 15:45 171222026 Enköpings IBK - Gottsunda IBF 13 - 2 Haris Hodzic, Emil Gustavsson S:t Ilianshallen
2019-11-24 15:30 171222027 Hagunda IF (04) - SK Vide 2 - 1 Jouni Myller, Albin Karlsson IFU Arena – DHinox
2019-11-30 10:00 171222031 Rosersbergs IK/Arlanda IBK - Enköpings IBK 3 - 4 Arvid Englund, Lars Halvarsson Kolstahallen
2019-11-30 14:00 171222030 SK Vide - FBC Uppsala Ungdom 5 - 5 Robin Rosendal, Villiam Lööf CIK A
2019-12-01 12:40 171222029 Hagunda IF (04) - Bålsta FBC 6 - 3 Hugo Westergård, Anton Rudsvik IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-11-30 13:00 171220035 Björklinge BK P04 - Bålsta FBC 0 - 5 Fredrik Karlsson, Peter Högman Björklinge Sporthall
2019-12-07 16:40 171222033 Hagunda IF (04) - Almunge IK P05 3 - 4 Noah Gadd, Carl Sjölen IFU Arena B - Turbo Sport
2019-12-07 18:00 171222035 SK Vide - Tierp IBK P04 3 - 7 Christoffer Wallenborg, Arvid Englund CIK A
2019-11-29 19:00 171222039 SK Vide - Björklinge BK P04 3 - 2 Mikael Rosenius, Thomas Larsson CIK A
2019-12-14 12:00 171222038 Rosersbergs IK/Arlanda IBK - Almunge IK P05 4 - 3 Per-Olof Svensson, Johan Engvall Rosershallen
2019-12-15 13:50 171220037 Almunge IK P05 - Gottsunda IBF 2 - 3 David Söderström, Lars Karlsson Almunge Sporthall
2019-12-17 19:45 171220039 Björklinge BK P04 - Enköpings IBK 5 - 9 Marko Spasic, Christoffer Wallenborg Björklinge Sporthall
2020-01-12 15:30 171222042 FBC Uppsala Ungdom - Hagunda IF (04) 13 - 1 David Söderström, Georgios Papadakis IFU Arena - Upplands Energi
2020-01-12 20:30 171222044 Gottsunda IBF - Rosersbergs IK/Arlanda IBK 6 - 9 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Gottsundahallen
2020-01-25 11:30 171222041 Bålsta FBC - SK Vide 4 - 6 Fredrik Karlsson, Peter Högman Fridegårdsskolan
2020-01-18 10:10 171222048 Gottsunda IBF - SK Vide 4 - 4 Fabian Fahimi, Haris Hodzic Gottsundahallen
2020-01-19 12:00 171222047 Enköpings IBK - Hagunda IF (04) 5 - 3 Fredrik Karlsson, Haris Hodzic S:t Ilianshallen
2020-01-19 19:00 171222045 Rosersbergs IK/Arlanda IBK - Bålsta FBC 10 - 4 Thomas Larsson, Jörgen Olsson Prästängshallen
2020-01-24 19:45 171220049 Almunge IK P05 - Bålsta FBC 4 - 5 Per-Olof Svensson, Lars Karlsson Almunge Sporthall
2020-01-25 14:20 171222049 Hagunda IF (04) - Tierp IBK P04 4 - 3 Carl Sjölen, Noah Gadd IFU Arena - Upplands Energi
2020-01-25 14:40 171222051 SK Vide - Almunge IK P05 5 - 3 Thomas Larsson, Mikael Rosenius CIK A
2020-02-09 15:30 171222050 Rosersbergs IK/Arlanda IBK - Björklinge BK P04 5 - 2 Haris Hodzic, Robin Rosendal Rosershallen
2020-02-01 10:30 171222054 Rosersbergs IK/Arlanda IBK - Tierp IBK P04 1 - 6 Imtiaz Karim, Jan Lingemark Rosershallen
2020-02-01 12:30 171220055 Björklinge BK P04 - Gottsunda IBF 2 - 2 Per Ericsson, Georgios Papadakis Björklinge Sporthall
2020-02-02 09:40 171222053 Hagunda IF (04) - Björklinge BK P04 4 - 3 Georgios Papadakis, Per Ericsson IFU Arena - Upplands Energi
2020-02-02 12:45 171220053 Almunge IK P05 - Enköpings IBK 3 - 4 Per-Olof Svensson, David Söderström Almunge Sporthall
2020-02-08 10:50 171222058 FBC Uppsala Ungdom - Enköpings IBK 9 - 2 Christoffer Wallenborg, David Wigfeldt IFU Arena - Upplands Energi
2020-02-08 15:30 171222059 Hagunda IF (04) - Gottsunda IBF 6 - 4 Noah Gadd, Carl Sjölen IFU Arena - Upplands Energi
2020-03-07 14:25 171222060 SK Vide - Rosersbergs IK/Arlanda IBK 4 - 6 Peter Högman, Villiam Lööf CIK A
2020-01-24 19:00 171222063 Rosersbergs IK/Arlanda IBK - Hagunda IF (04) 4 - 5 Thomas Larsson, Jörgen Olsson Rosershallen
2020-02-15 10:10 171222062 Gottsunda IBF - FBC Uppsala Ungdom 0 - 18 Fabian Fahimi, Jan-Olov Cederholm Gottsundahallen
2020-02-15 12:15 171222061 Enköpings IBK - Bålsta FBC 7 - 2 Fabian Fahimi, Jonas Nordqvist S:t Ilianshallen
2019-12-14 13:50 171222068 SK Vide - Enköpings IBK 5 - 3 Mikael Rosenius, Lars Halvarsson CIK A
2020-01-25 17:20 171222066 FBC Uppsala Ungdom - Rosersbergs IK/Arlanda IBK 7 - 6 Christian Brundin, Tony Nyberg IFU Arena – DHinox
2020-02-29 14:00 171222065 Bålsta FBC - Gottsunda IBF 4 - 4 Mikael Abrahamsson, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2020-02-02 19:30 171220070 SK Vide 2 - Rosersbergs IK 6 - 2 Thomas Larsson, Per Ericsson Kolstahallen
2020-02-29 11:45 171220072 Tierp IBK P04 - FBC Uppsala Ungdom 1 - 13 Arvid Englund, Henrik Ramborg Aspenhallen
2020-02-29 14:00 171222070 Enköpings IBK - Rasbo IK 11 - 2 Fabian Fahimi, Mikael Rosenius S:t Ilianshallen
2020-03-01 11:00 171220069 Rasbo IK - Hagunda IF (04) 6 - 0 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Hall 2000
2020-03-01 11:30 171222069 Bålsta FBC - Tierp IBK P04 2 - 9 Haris Hodzic, Fredrik Karlsson Fridegårdsskolan
2020-03-01 11:40 171220071 Storvreta IBK P04 - SK Vide 3 - 6 Timur Shtutman, Fredrik Longgren Storvreta IBK Sporthall
2020-03-11 19:00 171222072 Gottsunda IBF - SK Vide 2 4 - 5 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Gottsundahallen
2020-02-09 18:00 171220073 Rasbo IK - Rosersbergs IK 1 - 3 Johan Lanzaro, Per-Olof Svensson Hall 2000
2020-02-29 16:10 171220074 SK Vide 2 - Hagunda IF (04) 3 - 1 Victor Flemström, Anders Haag CIK A
2020-03-07 13:00 171222073 Bålsta FBC - Rasbo IK 1 - 3 Rohnny Åhman, Mikael Eriksson Fridegårdsskolan
2020-03-07 13:30 171220076 Tierp IBK P04 - Gottsunda IBF 8 - 0 Leif Ericsson, Mattias Hedberg Aspenhallen
2020-03-07 15:30 171222075 FBC Uppsala Ungdom - Björklinge BK P04 10 - 0 Robin Rosendal, Timur Shtutman IFU Arena - Upplands Energi
2020-03-07 17:30 171220075 Storvreta IBK P04 - Hagunda IF (04) 7 - 1 Anders Ståhlberg, Hugo Westergård Storvreta IBK Sporthall
2020-03-15 00:00 171222074 Storvreta IBK P04 - Rosersbergs IK/Arlanda IBK , Christoffer Fredriksson Vattholma Sporthall
2020-03-08 14:20 171222077 FBC Uppsala Ungdom - Bålsta FBC 14 - 0 Christoffer Wallenborg, Villiam Lööf IFU Arena - Upplands Energi
2020-03-08 16:30 171222079 Gottsunda IBF - Enköpings IBK 3 - 10 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Gottsundahallen
2020-03-20 00:00 171222078 SK Vide - Hagunda IF (04) CIK A
2020-03-14 00:00 171222081 Bålsta FBC - Hagunda IF (04) Fridegårdsskolan
2020-03-14 00:00 171222083 Enköpings IBK - Rosersbergs IK/Arlanda IBK Fredrik Karlsson, Vendela Eklund S:t Ilianshallen
2020-03-15 00:00 171222082 FBC Uppsala Ungdom - SK Vide IFU Arena - Upplands Energi
171222085 SK Vide - Bålsta FBC CIK A
171222086 Hagunda IF (04) - FBC Uppsala Ungdom IFU Arena E – Lundqvist EL
171222088 Rosersbergs IK/Arlanda IBK - Gottsunda IBF Kolstahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Uppsala Ungdom 15 13 1 1 133-30 103 40
2. Enköpings IBK 17 13 1 3 115-59 56 40
3. Rosersbergs IK/ Arlanda IBK 13 8 0 5 67-56 11 24
4. SK Vide 15 7 2 6 61-62 -1 23
5. Hagunda IF (04) 14 6 0 8 43-73 -30 18
6. Gottsunda IBF 17 2 4 11 48-122 -74 10
7. Bålsta FBC 15 2 2 11 47-96 -49 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd div 2Ö
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-05 10:10 171220002 Björklinge BK P04 - Tierp IBK P04 1 - 4 Vesa Petterson, Adam Lowén Björklinge Sporthall
2019-10-09 18:40 171220001 Almunge IK P05 - SK Vide 2 0 - 3 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Almunge Sporthall
2019-10-11 20:15 171220005 Tierp IBK P04 - Almunge IK P05 3 - 3 Ronnie Eriksson, Vesa Petterson Aspenhallen
2019-10-18 18:45 171220008 SK Vide 2 - Storvreta IBK P04 2 - 3 Mikael Rosenius, Robin Rosendal CIK A
2019-10-19 16:30 171220011 Storvreta IBK P04 - Tierp IBK P04 6 - 3 Isak Norén, Peter Alenbring Storvreta IBK Sporthall
2019-10-20 11:00 171220012 Rasbo IK - SK Vide 2 7 - 2 Per-Olof Svensson, Villiam Lööf Hall 2000
2019-10-25 19:30 171222014 Enköpings IBK - SK Vide 2 8 - 2 Haris Hodzic, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2019-10-26 10:10 171222016 Gottsunda IBF - Rasbo IK 0 - 6 Georgios Papadakis, Jan-Olov Cederholm Gottsundahallen
2019-10-26 12:40 171220014 SK Vide 2 - FBC Uppsala Ungdom 2 - 7 Victor Flemström, Ian Engblom CIK A
2019-10-27 11:00 171220013 Rasbo IK - SK Vide 2 - 3 Olle Isacsson, Fredrik Karlsson Hall 2000
2019-10-27 19:00 171222015 FBC Uppsala Ungdom - Storvreta IBK P04 2 - 3 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena - Upplands Energi
2020-03-20 00:00 171220015 Storvreta IBK P04 - Bålsta FBC Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Storvreta IBK Sporthall
2019-11-08 19:00 171220018 SK Vide 2 - SK Vide 7 - 1 Victor Flemström, Villiam Lööf CIK A
2019-11-09 10:10 171222017 Gottsunda IBF - Storvreta IBK P04 2 - 9 Ian Engblom, Martin Hallén Almroth Gottsundahallen
2019-11-09 11:10 171220020 Tierp IBK P04 - Enköpings IBK 1 - 8 Leif Ericsson, Georgios Papadakis Aspenhallen
2019-11-09 13:00 171222020 Bålsta FBC - SK Vide 2 3 - 4 Jan-Olov Cederholm, Haris Hodzic Fridegårdsskolan
2019-11-09 16:30 171220019 Storvreta IBK P04 - Enköpings IBK 3 - 3 Storvreta IBK Sporthall
2019-11-10 11:00 171220017 Rasbo IK - FBC Uppsala Ungdom 1 - 2 Handrin Thunqvist, Jonas Nordqvist Hall 2000
2020-03-04 19:45 171222018 FBC Uppsala Ungdom - Almunge IK P05 7 - 1 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord, Carl Sjölen, Timur Shtutman Bolandskolan
2019-11-16 14:50 171220023 Tierp IBK P04 - Rasbo IK 3 - 4 Per Ericsson, Georgios Papadakis Aspenhallen
2019-11-16 18:00 171220022 SK Vide 2 - Björklinge BK P04 3 - 2 Tony Nyberg, Mikael Rosenius CIK A
2019-11-23 11:45 171220028 Almunge IK P05 - Björklinge BK P04 2 - 7 Martin Hallén Almroth, Villiam Lööf Almunge Sporthall
2019-11-23 13:15 171220027 Rasbo IK - Storvreta IBK P04 0 - 7 Pontus Orebrand, Henrik Ramborg Hall 2000
2019-11-23 13:30 171220025 SK Vide 2 - Tierp IBK P04 3 - 2 Victor Flemström, Rasmus Pehkonen CIK A
2019-12-01 10:30 171220030 Storvreta IBK P04 - Björklinge BK P04 13 - 3 Christoffer Stenlund, Villiam Lööf Storvreta IBK Sporthall
2019-12-01 11:00 171220029 Rasbo IK - Almunge IK P05 3 - 2 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Hall 2000
2019-11-30 13:00 171220035 Björklinge BK P04 - Bålsta FBC 0 - 5 Fredrik Karlsson, Peter Högman Björklinge Sporthall
2019-12-07 16:40 171222033 Hagunda IF (04) - Almunge IK P05 3 - 4 Noah Gadd, Carl Sjölen IFU Arena B - Turbo Sport
2019-12-07 18:00 171222035 SK Vide - Tierp IBK P04 3 - 7 Christoffer Wallenborg, Arvid Englund CIK A
2019-11-29 19:00 171222039 SK Vide - Björklinge BK P04 3 - 2 Mikael Rosenius, Thomas Larsson CIK A
2019-12-14 12:00 171222038 Rosersbergs IK/Arlanda IBK - Almunge IK P05 4 - 3 Per-Olof Svensson, Johan Engvall Rosershallen
2019-12-15 13:50 171220037 Almunge IK P05 - Gottsunda IBF 2 - 3 David Söderström, Lars Karlsson Almunge Sporthall
2019-12-17 19:45 171220039 Björklinge BK P04 - Enköpings IBK 5 - 9 Marko Spasic, Christoffer Wallenborg Björklinge Sporthall
2020-01-10 19:45 171220041 Almunge IK P05 - Storvreta IBK P04 1 - 5 David Söderström, Georgios Papadakis Almunge Sporthall
2020-01-11 09:00 171220042 Björklinge BK P04 - Rasbo IK 0 - 1 Fabian Fahimi, Christian Brundin Björklinge Sporthall
2020-01-18 12:20 171220046 Tierp IBK P04 - Björklinge BK P04 4 - 5 Leif Ericsson, Ronnie Eriksson Aspenhallen
2020-01-19 13:45 171220045 SK Vide 2 - Almunge IK P05 4 - 1 Villiam Lööf, Victor Flemström Alsike sporthall
2020-01-24 19:45 171220049 Almunge IK P05 - Bålsta FBC 4 - 5 Per-Olof Svensson, Lars Karlsson Almunge Sporthall
2020-01-25 14:20 171222049 Hagunda IF (04) - Tierp IBK P04 4 - 3 Carl Sjölen, Noah Gadd IFU Arena - Upplands Energi
2020-01-25 14:40 171222051 SK Vide - Almunge IK P05 5 - 3 Thomas Larsson, Mikael Rosenius CIK A
2020-02-09 15:30 171222050 Rosersbergs IK/Arlanda IBK - Björklinge BK P04 5 - 2 Haris Hodzic, Robin Rosendal Rosershallen
2020-02-01 10:30 171222054 Rosersbergs IK/Arlanda IBK - Tierp IBK P04 1 - 6 Imtiaz Karim, Jan Lingemark Rosershallen
2020-02-01 12:30 171220055 Björklinge BK P04 - Gottsunda IBF 2 - 2 Per Ericsson, Georgios Papadakis Björklinge Sporthall
2020-02-02 09:40 171222053 Hagunda IF (04) - Björklinge BK P04 4 - 3 Georgios Papadakis, Per Ericsson IFU Arena - Upplands Energi
2020-02-02 12:45 171220053 Almunge IK P05 - Enköpings IBK 3 - 4 Per-Olof Svensson, David Söderström Almunge Sporthall
2020-02-08 13:00 171220057 Almunge IK P05 - Tierp IBK P04 3 - 2 Victor Flemström, Albin Karlsson Almunge Sporthall
2020-02-09 17:40 171220060 Storvreta IBK P04 - SK Vide 2 4 - 1 Rasmus Pehkonen, Georgios Papadakis Storvreta IBK Sporthall
2020-02-14 20:15 171220064 Tierp IBK P04 - Storvreta IBK P04 3 - 4 Ronnie Eriksson, Jouni Myller Aspenhallen
2020-02-15 13:30 171220063 SK Vide 2 - Rasbo IK 1 - 1 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm CIK A
2020-01-26 16:00 171220067 Rasbo IK - Tierp IBK P04 4 - 1 Thomas Tanskanen, Casandra Reuterström Hall 2000
2020-02-22 11:20 171220066 Björklinge BK P04 - SK Vide 2 6 - 8 Vesa Petterson, Leif Ericsson Björklinge Sporthall
2020-02-02 19:30 171220070 SK Vide 2 - Rosersbergs IK 6 - 2 Thomas Larsson, Per Ericsson Kolstahallen
2020-02-29 11:45 171220072 Tierp IBK P04 - FBC Uppsala Ungdom 1 - 13 Arvid Englund, Henrik Ramborg Aspenhallen
2020-02-29 14:00 171222070 Enköpings IBK - Rasbo IK 11 - 2 Fabian Fahimi, Mikael Rosenius S:t Ilianshallen
2020-03-01 11:00 171220069 Rasbo IK - Hagunda IF (04) 6 - 0 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Hall 2000
2020-03-01 11:30 171222069 Bålsta FBC - Tierp IBK P04 2 - 9 Haris Hodzic, Fredrik Karlsson Fridegårdsskolan
2020-03-01 11:40 171220071 Storvreta IBK P04 - SK Vide 3 - 6 Timur Shtutman, Fredrik Longgren Storvreta IBK Sporthall
2020-03-11 19:00 171222072 Gottsunda IBF - SK Vide 2 4 - 5 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Gottsundahallen
2020-02-09 18:00 171220073 Rasbo IK - Rosersbergs IK 1 - 3 Johan Lanzaro, Per-Olof Svensson Hall 2000
2020-02-29 16:10 171220074 SK Vide 2 - Hagunda IF (04) 3 - 1 Victor Flemström, Anders Haag CIK A
2020-03-07 13:00 171222073 Bålsta FBC - Rasbo IK 1 - 3 Rohnny Åhman, Mikael Eriksson Fridegårdsskolan
2020-03-07 13:30 171220076 Tierp IBK P04 - Gottsunda IBF 8 - 0 Leif Ericsson, Mattias Hedberg Aspenhallen
2020-03-07 15:30 171222075 FBC Uppsala Ungdom - Björklinge BK P04 10 - 0 Robin Rosendal, Timur Shtutman IFU Arena - Upplands Energi
2020-03-07 17:30 171220075 Storvreta IBK P04 - Hagunda IF (04) 7 - 1 Anders Ståhlberg, Hugo Westergård Storvreta IBK Sporthall
2020-03-15 00:00 171222074 Storvreta IBK P04 - Rosersbergs IK/Arlanda IBK , Christoffer Fredriksson Vattholma Sporthall
2020-03-08 10:20 171220078 Storvreta IBK P04 - Rasbo IK 2 - 1 Niklas Arvidsson, Vesa Petterson Vattholma Sporthall
2020-03-08 16:00 171220080 Tierp IBK P04 - SK Vide 2 3 - 7 Per-Olof Svensson, Leif Ericsson Aspenhallen
2020-03-08 19:15 171220077 Björklinge BK P04 - Almunge IK P05 3 - 4 Per Ericsson, Georgios Papadakis Björklinge Sporthall
2020-03-13 00:00 171220081 Almunge IK P05 - Rasbo IK Almunge Sporthall
2020-03-17 00:00 171220082 Björklinge BK P04 - Storvreta IBK P04 Björklinge Sporthall
171220085 Storvreta IBK P04 - Almunge IK P05 Storvreta IBK Sporthall
171220086 Rasbo IK - Björklinge BK P04 Hall 2000
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Storvreta IBK P04 13 11 1 1 69-28 41 34
2. SK Vide 2 17 11 1 5 63-55 8 34
3. Rasbo IK 15 8 1 6 42-38 4 25
4. Tierp IBK P04 17 5 1 11 63-71 -8 16
5. Almunge IK P05 15 3 1 11 36-61 -25 10
6. Björklinge BK P04 15 2 1 12 41-77 -36 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd div 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-05 11:15 171225003 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - IK Sirius FBC/IBK 6 - 1 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2019-10-11 18:45 171225004 FBC Uppsala Ungdom - Hagunda IF (05) 3 - 4 Tim Solig, Petter Lundgren IFU Arena – DHinox
2019-10-18 18:45 171225008 FBC Uppsala Ungdom - Arlanda IBK/Rosersbergs IK 2 - 6 Tony Nyberg, Handrin Thunqvist IFU Arena – DHinox
2019-10-20 15:00 171225010 Storvreta IBK P05 - Hagunda IF (05) 4 - 4 Carl Sjölen, Noah Gadd Vattholma Sporthall
2019-10-25 18:45 171225014 FBC Uppsala Ungdom - IK Sirius FBC/IBK 1 - 1 David Wigfeldt, Petter Lundgren IFU Arena – DHinox
2019-10-26 14:20 171225015 Storvreta IBK P05 - Arlanda IBK/Rosersbergs IK 6 - 5 Noah Gadd, Christoffer Wallenborg Storvreta IBK Sporthall
2019-12-08 16:40 171225018 Hagunda IF (05) - Arlanda IBK/Rosersbergs IK 7 - 3 Christoffer Fredriksson, Fabian Fahimi IFU Arena - Upplands Energi
2019-11-17 17:40 171225024 Storvreta IBK P05 - IK Sirius FBC/IBK 5 - 4 Fabian Fahimi, Isak Norén Storvreta IBK Sporthall
2019-11-22 18:45 171225027 FBC Uppsala Ungdom - Storvreta IBK P05 3 - 3 Tim Solig, Haris Hodzic IFU Arena – DHinox
2019-11-24 12:00 171225028 Hagunda IF (05) - IK Sirius FBC/IBK 5 - 4 Carl Sjölen, Victor Flemström IFU Arena – DHinox
2019-11-30 08:30 171225032 Hagunda IF (05) - FBC Uppsala Ungdom 4 - 3 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko IFU Arena - Upplands Energi
2019-12-01 09:40 171225031 IK Sirius FBC/IBK - Arlanda IBK/Rosersbergs IK 4 - 4 Carl Sjölen, Victor Flemström IFU Arena - Upplands Energi
2019-12-06 19:20 171225036 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - FBC Uppsala Ungdom 3 - 6 Thomas Larsson, Anders Haag Ekilla Sporthall
2019-12-15 14:20 171225038 Hagunda IF (05) - Storvreta IBK P05 4 - 1 Tony Nyberg, Alexander Sommensjö IFU Arena - Upplands Energi
2020-01-11 09:30 171225043 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - Storvreta IBK P05 2 - 4 Thomas Larsson, Mikael Abrahamsson Ekilla Sporthall
2020-01-11 12:00 171225042 IK Sirius FBC/IBK - FBC Uppsala Ungdom 5 - 4 Timur Shtutman, Jesper Thorsbrink IFU Arena - Upplands Energi
2020-01-17 19:15 171225046 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - Hagunda IF (05) 3 - 6 Jörgen Olsson, Thomas Larsson Ekilla Sporthall
2020-01-25 09:40 171225052 IK Sirius FBC/IBK - Storvreta IBK P05 6 - 2 Albin Karlsson, Christoffer Fredriksson IFU Arena - Upplands Energi
2020-02-01 08:30 171225056 IK Sirius FBC/IBK - Hagunda IF (05) 4 - 7 Jesper Thorsbrink, Georgios Papadakis IFU Arena - Upplands Energi
2020-02-01 17:30 171225055 Storvreta IBK P05 - FBC Uppsala Ungdom 3 - 1 Fabian Fahimi, Elias Brode Storvreta IBK Sporthall
2020-02-08 15:00 171225059 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - IK Sirius FBC/IBK 5 - 3 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm Ekilla Sporthall
2020-02-09 19:00 171225060 FBC Uppsala Ungdom - Hagunda IF (05) 1 - 3 Carl Sjölen, Christoffer Fredriksson IFU Arena B - Turbo Sport
2020-02-14 18:45 171225064 FBC Uppsala Ungdom - Arlanda IBK/Rosersbergs IK 6 - 2 Jesper Thorsbrink, Victor Flemström IFU Arena – DHinox
2020-02-28 19:45 171225066 Storvreta IBK P05 - Hagunda IF (05) 2 - 2 Haris Hodzic, Christoffer Fredriksson Storvreta IBK Sporthall
2020-02-29 10:00 171225071 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - Storvreta IBK P05 2 - 4 Victor Flemström, Robin Rosendal Ekilla Sporthall
2020-03-01 11:10 171225070 FBC Uppsala Ungdom - IK Sirius FBC/IBK 1 - 1 Noah Gadd, Carl Sjölen IFU Arena B - Turbo Sport
2020-03-07 14:20 171225074 Hagunda IF (05) - Arlanda IBK/Rosersbergs IK 5 - 7 Robin Rosendal, Timur Shtutman IFU Arena - Upplands Energi
2020-03-15 00:00 171225080 Storvreta IBK P05 - IK Sirius FBC/IBK Timur Shtutman, Hugo Westergård Storvreta IBK Sporthall
171225084 Hagunda IF (05) - IK Sirius FBC/IBK IFU Arena - Upplands Energi
2020-01-19 17:50 171225083 FBC Uppsala Ungdom - Storvreta IBK P05 5 - 3 Elvira Danielsson, David Wigfeldt IFU Arena B - Turbo Sport
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hagunda IF (05) 11 8 2 1 51-35 16 26
2. Storvreta IBK P05 11 5 3 3 37-38 -1 18
3. Arlanda IBK/ Rosersbergs IK 12 4 1 7 48-54 -6 13
4. FBC Uppsala Ungdom 12 3 3 6 36-38 -2 12
5. IK Sirius FBC/ IBK 10 2 3 5 33-40 -7 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd div 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-12 10:00 171221002 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - Örsundsbro IF 5 - 2 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2019-10-12 10:50 171221004 Hagunda IF - SK Vide 2 - 5 Georgios Papadakis, Andreas Lind IFU Arena - Upplands Energi
2019-10-12 16:00 171221091 VÅSC/IF Fram - Alunda IBF 2 - 5 Ålands Idrottscenter
2019-10-13 13:50 171221001 Storvreta IBK P05 - Almunge IK P05 1 - 1 Georgios Papadakis, Jouni Myller Vattholma Sporthall
2019-10-19 13:00 171221008 SK Vide - Arlanda IBK/Rosersbergs IK 2 - 6 Robin Rosendal, Tony Nyberg CIK A
2019-10-19 16:00 171221006 Örsundsbro IF - Storvreta IBK P05 3 - 7 Fredrik Karlsson, Jan-Olov Cederholm Örsundsbro Sporthall
2019-10-19 17:00 171221007 Wåhla IBK - Almunge IK P05 1 - 4 Georgios Papadakis, Christian Brundin Östervåla Sporthall
2019-10-26 15:10 171221013 Almunge IK P05 - Alunda IBF 2 - 2 Fabian Fahimi, David Söderström Almunge Sporthall
2019-10-26 16:10 171221012 VÅSC/IF Fram - SK Vide 1 - 6 Baltichallen - ÅLAND
2019-10-27 15:20 171221011 Storvreta IBK P05 - Wåhla IBK 2 - 2 Vesa Petterson, Noah Gadd Storvreta IBK Sporthall
2019-11-09 12:00 171221017 IS Saga - VÅSC/IF Fram 7 - 4 Marko Spasic, Anton Ceder IFU Arena B - Turbo Sport
2019-11-09 15:50 171221016 SK Vide - VÅSC/IF Fram 4 - 2 Villiam Lööf, Jörgen Olsson CIK A
2019-11-09 17:40 171221071 Storvreta IBK P05 - FBC Uppsala Ungdom 2 - 0 Arvid Englund, Karl Forsberg Ärentunaskolan
2019-11-10 16:40 171221019 Hagunda IF - Almunge IK P05 5 - 5 Fredrik Longgren, Andreas Lind IFU Arena - Upplands Energi
2019-11-12 18:50 171221018 FBC Uppsala Ungdom - Örsundsbro IF 3 - 3 Christoffer Stenlund, Christian Brundin Gamlishallen
2019-11-16 08:20 171221021 Storvreta IBK P05 - IS Saga 4 - 1 Gabriel Wall, Carl Runnegård Ärentunaskolan
2019-11-16 15:00 171221025 Alunda IBF - Arlanda IBK/Rosersbergs IK 5 - 3 Jonas Tidsjö, Magnus Nordahl Olandshallen
2019-11-16 15:50 171221022 SK Vide - FBC Uppsala Ungdom 4 - 4 Mikael Rosenius, Jonatan Svahn CIK B
2019-11-16 19:00 171221023 Wåhla IBK - Hagunda IF 4 - 6 Frida Lanzaro, Martin Hallén Almroth Östervåla Sporthall
2019-11-22 18:30 171221030 Almunge IK P05 - Örsundsbro IF 4 - 5 Per-Olof Svensson, Johan Lennartsson Almunge Sporthall
2019-11-23 09:30 171221029 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - Alunda IBF 5 - 2 Jörgen Olsson, Georgios Papadakis Ekilla Sporthall
2019-11-23 16:00 171221026 VÅSC/IF Fram - Storvreta IBK P05 1 - 7 Thomas Larsson, Mikael Abrahamsson Ålands Idrottscenter
2019-11-24 16:40 171221027 Hagunda IF - IS Saga 7 - 3 Jouni Myller, Albin Karlsson IFU Arena – DHinox
2019-11-30 12:30 171221035 Wåhla IBK - Alunda IBF 2 - 12 Emil Gustavsson, Vesa Petterson Östervåla Sporthall
2019-11-30 12:50 171221034 SK Vide - Almunge IK P05 3 - 0 Robin Rosendal, Villiam Lööf CIK A
2019-11-30 16:40 171221033 IS Saga - Arlanda IBK/Rosersbergs IK 1 - 2 Gabriel Wall, Carl Runnegård IFU Arena - Upplands Energi
2019-11-30 18:50 171221031 Storvreta IBK P05 - Hagunda IF 3 - 2 Fabian Fahimi, Marko Spasic Storvreta IBK Sporthall
2019-12-07 16:10 171221037 VÅSC/IF Fram - Hagunda IF 1 - 9 Baltichallen - ÅLAND
2019-12-07 16:10 171221039 Örsundsbro IF - IS Saga 6 - 2 Jan-Olov Cederholm, Vendela Eklund Örsundsbro Sporthall
2019-12-07 20:30 171221040 Wåhla IBK - SK Vide 5 - 6 Thomas Larsson, Fabian Fahimi Östervåla Sporthall
2019-12-08 13:45 171221038 Almunge IK P05 - FBC Uppsala Ungdom 2 - 0 Tony Nyberg, Thomas Larsson Almunge Sporthall
2019-12-13 18:45 171221005 FBC Uppsala Ungdom - IS Saga 5 - 0 Jesper Thorsbrink, Timur Shtutman IFU Arena – DHinox
2019-12-14 16:40 171221041 Storvreta IBK P05 - Arlanda IBK/Rosersbergs IK 5 - 0 Haris Hodzic, Albin Karlsson Storvreta IBK Sporthall
2019-12-14 16:40 171221044 FBC Uppsala Ungdom - VÅSC/IF Fram 11 - 5 Jelena Spasic, Mimma Spasic IFU Arena B - Turbo Sport
2019-12-15 15:30 171221043 Hagunda IF - Örsundsbro IF 5 - 0 Tony Nyberg, Alexander Sommensjö IFU Arena - Upplands Energi
2019-12-15 16:40 171221045 IS Saga - Alunda IBF 4 - 1 Tony Nyberg, Alexander Sommensjö IFU Arena - Upplands Energi
2020-01-11 13:00 171221046 Almunge IK P05 - Storvreta IBK P05 3 - 5 Olle Isacsson, Henrik Ramborg Almunge Sporthall
2020-01-11 13:30 171221049 SK Vide - Hagunda IF 5 - 7 Thomas Larsson, Mikael Abrahamsson CIK A
2020-01-11 16:00 171221047 Örsundsbro IF - Arlanda IBK/Rosersbergs IK 5 - 4 Vendela Eklund, Fredrik Karlsson Örsundsbro Sporthall
2020-02-02 17:10 171221050 IS Saga - Wåhla IBK 2 - 5 Ian Engblom, Thomas Larsson IFU Arena – DHinox
2020-01-18 16:00 171221052 VÅSC/IF Fram - Almunge IK P05 1 - 9 Tony Nyberg, Mikael Rosenius Ålands Idrottscenter
2020-01-18 16:20 171221051 Storvreta IBK P05 - Örsundsbro IF 3 - 1 Hugo Westergård, Thomas Tanskanen Storvreta IBK Sporthall
2020-01-18 16:45 171221014 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - FBC Uppsala Ungdom 2 - 6 Thomas Larsson, Fabian Fahimi Ekilla Sporthall
2020-01-18 17:00 171221053 Alunda IBF - SK Vide 6 - 1 Olle Isacsson, Henrik Ramborg Olandshallen
2020-01-25 12:20 171221057 SK Vide - Örsundsbro IF 5 - 7 Johan Engvall, David Söderström CIK A
2020-01-25 13:00 171221056 Wåhla IBK - VÅSC/IF Fram 5 - 4 Per Ericsson, Georgios Papadakis Östervåla Sporthall
2020-01-25 15:30 171221060 Hagunda IF - VÅSC/IF Fram 2 - 2 Carl Sjölen, Noah Gadd IFU Arena - Upplands Energi
2020-01-25 16:40 171221059 FBC Uppsala Ungdom - Arlanda IBK/Rosersbergs IK 4 - 4 Carl Sjölen, Noah Gadd IFU Arena - Upplands Energi
2020-01-26 11:30 171221058 IS Saga - Almunge IK P05 3 - 3 Villiam Lööf, Hugo Westergård IFU Arena - Upplands Energi
2020-01-29 18:00 171221092 Alunda IBF - Storvreta IBK P05 1 - 4 Olle Isacsson, Peter Alenbring Olandshallen
2020-02-05 18:00 171221063 Alunda IBF - FBC Uppsala Ungdom 0 - 4 Olle Isacsson, David Söderström Olandshallen
2020-02-08 16:10 171221062 VÅSC/IF Fram - IS Saga 2 - 3 Thomas Tanskanen, Jonas Nordqvist Baltichallen - ÅLAND
2020-02-09 12:40 171221064 Almunge IK P05 - Wåhla IBK 5 - 2 Hugo Westergård, Elias Brode Almunge Sporthall
2020-02-09 16:30 171221061 Storvreta IBK P05 - SK Vide 8 - 0 Rasmus Pehkonen, Georgios Papadakis Storvreta IBK Sporthall
2020-02-15 10:45 171221070 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - Almunge IK P05 6 - 3 Mikael Eriksson, Thomas Larsson Ekilla Sporthall
2020-02-15 16:40 171221066 IS Saga - Storvreta IBK P05 2 - 5 Carl Sjölen, Hugo Westergård IFU Arena - Upplands Energi
2020-02-26 19:45 171221068 Hagunda IF - Wåhla IBK 2 - 8 Carl Sjölen Stenhagen BoKC
2020-02-29 10:50 171221067 FBC Uppsala Ungdom - SK Vide 7 - 1 Ann-Katrin Holmberg, Noah Gadd IFU Arena - Upplands Energi
2020-02-07 18:30 171221072 Alunda IBF - Hagunda IF 6 - 2 Thomas Tanskanen, Per-Olof Svensson Olandshallen
2020-02-22 11:00 171221074 Wåhla IBK - Arlanda IBK/Rosersbergs IK 4 - 20 David Söderström, Noah Gadd Östervåla Sporthall
2020-03-15 00:00 171221075 Örsundsbro IF - Alunda IBF Vendela Eklund, Fredrik Karlsson Örsundsbro Sporthall
2020-03-01 12:25 171221080 Örsundsbro IF - Wåhla IBK 6 - 3 Elias Brode, Emil Gustavsson Örsundsbro Sporthall
2020-03-06 19:15 171221078 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - IS Saga 2 - 4 Jörgen Olsson, Rohnny Åhman Ekilla Sporthall
2020-03-07 16:00 171221077 VÅSC/IF Fram - FBC Uppsala Ungdom 2 - 3 Henrik Ramborg, Olle Isacsson Ålands Idrottscenter
2020-03-07 16:15 171221079 Almunge IK P05 - Alunda IBF 2 - 3 David Söderström, Georgios Papadakis Almunge Sporthall
2020-03-08 09:40 171221076 Hagunda IF - Storvreta IBK P05 1 - 6 Elias Brode, Elin Bexell IFU Arena - Upplands Energi
2020-03-14 00:00 171221082 Hagunda IF - Arlanda IBK/Rosersbergs IK IFU Arena - Upplands Energi
2020-03-14 00:00 171221083 FBC Uppsala Ungdom - Almunge IK P05 IFU Arena - Upplands Energi
2020-03-14 00:00 171221084 IS Saga - Örsundsbro IF IFU Arena - Upplands Energi
2020-03-14 00:00 171221085 Alunda IBF - Wåhla IBK Ej offentliggjord, Haris Hodzic Olandshallen
171221010 FBC Uppsala Ungdom - Hagunda IF IFU Arena B - Turbo Sport
171221086 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - VÅSC/IF Fram Ekilla Sporthall
171221088 Örsundsbro IF - VÅSC/IF Fram Örsundsbro Sporthall
171221089 Wåhla IBK - FBC Uppsala Ungdom Östervåla Sporthall
171221090 SK Vide - IS Saga CIK A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Storvreta IBK P05 14 12 2 0 62-18 44 38
2. FBC Uppsala Ungdom 11 6 3 2 47-25 22 21
3. Arlanda IBK/ Rosersbergs IK 12 6 1 5 59-43 16 19
4. Alunda IBF 11 6 1 4 43-31 12 19
5. Hagunda IF 12 5 2 5 50-48 2 17
6. Almunge IK P05 13 4 4 5 43-37 6 16
7. Örsundsbro IF 10 5 1 4 38-41 -3 16
8. SK Vide 12 5 1 6 42-55 -13 16
9. IS Saga 12 4 1 7 32-46 -14 13
10. Wåhla IBK 11 3 1 7 41-69 -28 10
11. VÅSC/ IF Fram 12 0 1 11 27-71 -44 1
12. IK Sirius FBC 0 0 0 0 0-0 0 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd div 5/6 grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-12 11:40 171219003 Alunda IBF - Rosersbergs IK/Arlanda IBK 4 - 6 Christian Brundin, Fredrik Longgren Olandshallen
2019-10-12 13:10 171219004 Bälinge IF - IS Saga 5 - 2 Adam Lowén, Christoffer Fredriksson IFU Arena - Upplands Energi
2019-10-13 10:50 171219002 IK Sirius FBC P06 - Storvreta IBK P06 7 - 1 Johan Lennartsson, Fredrik Longgren IFU Arena - Upplands Energi
2019-10-20 09:40 171219009 IK Sirius FBC P06 Ekudden - Alunda IBF 4 - 2 Fredrik Longgren, Leo Aviander IFU Arena – DHinox
2019-10-20 13:50 171219006 Storvreta IBK P06 - Frötuna IBF 7 - 2 Carl Sjölen, Noah Gadd Vattholma Sporthall
2019-10-20 16:40 171219008 IS Saga - IK Sirius FBC P06 4 - 1 Oliver Eriksson-Klasson, Anton Rudsvik IFU Arena - Upplands Energi
2019-10-24 19:30 171219011 Frötuna IBF - Rosersbergs IK/Arlanda IBK 1 - 8 Carl Sjölen, Hugo Westergård Sävja Sporthall
2019-10-25 18:10 171219015 Alunda IBF - Bälinge IF 3 - 2 Johnny Söderqvist, Tony Nyberg Olandshallen
2019-10-26 17:50 171219012 Storvreta IBK P06 - IS Saga 2 - 3 Christian Brundin, Oliver Eriksson-Klasson Storvreta IBK Sporthall
2019-11-08 18:30 171219020 Alunda IBF - IK Sirius FBC P06 1 - 4 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Olandshallen
2019-11-10 09:40 171219017 IK Sirius FBC P06 Ekudden - Rosersbergs IK/Arlanda IBK 3 - 2 Timur Shtutman, Jesper Thorsbrink IFU Arena - Upplands Energi
2019-11-10 10:50 171219016 IS Saga - Frötuna IBF 2 - 3 Christoffer Stenlund, Oliver Eriksson-Klasson IFU Arena - Upplands Energi
2019-11-14 19:30 171219021 Frötuna IBF - IK Sirius FBC P06 Ekudden 1 - 3 Anton Ceder, Jonathan Malmström Sävja Sporthall
2019-11-17 12:00 171219023 Rosersbergs IK/Arlanda IBK - Bälinge IF 0 - 3 Thomas Larsson, Mikael Eriksson Rosershallen
2019-11-17 12:40 171219024 Storvreta IBK P06 - Alunda IBF 2 - 4 Timur Shtutman, Georgios Papadakis Vattholma Sporthall
2019-11-23 17:30 171219028 Alunda IBF - IS Saga 2 - 5 Fabian Fahimi, Andreas Lind Olandshallen
2019-11-24 08:30 171219027 Bälinge IF - IK Sirius FBC P06 Ekudden 2 - 2 Vesa Petterson, Elin Bexell IFU Arena – DHinox
2019-11-24 14:20 171219029 IK Sirius FBC P06 - Rosersbergs IK/Arlanda IBK 5 - 1 Gabriel Wall, Carl Runnegård IFU Arena – DHinox
2019-11-30 10:00 171219035 Rosersbergs IK/Arlanda IBK - Storvreta IBK P06 3 - 10 Mikael Eriksson, Thomas Larsson Rosershallen
2019-11-30 12:25 171219031 Frötuna IBF - Bälinge IF 3 - 7 Jesper Thorsbrink, Timur Shtutman Sävja Sporthall
2019-12-01 10:50 171219033 IK Sirius FBC P06 Ekudden - IK Sirius FBC P06 2 - 9 Carl Sjölen, Victor Flemström IFU Arena - Upplands Energi
2019-12-06 18:30 171219036 Alunda IBF - Frötuna IBF 7 - 3 Johan Lennartsson, Christoffer Stenlund Olandshallen
2019-12-07 13:35 171219040 Rosersbergs IK/Arlanda IBK - IS Saga 2 - 3 Fabian Fahimi, Jonatan Svahn Rosershallen
2019-12-08 09:40 171219037 IK Sirius FBC P06 - Bälinge IF 4 - 1 Jesper Thorsbrink, Timur Shtutman IFU Arena A
2019-12-08 17:40 171219039 Storvreta IBK P06 - IK Sirius FBC P06 Ekudden 1 - 1 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Storvreta IBK Sporthall
2019-12-15 08:30 171219045 IK Sirius FBC P06 Ekudden - IS Saga 0 - 9 Timur Shtutman, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2019-12-15 09:40 171219043 Bälinge IF - Storvreta IBK P06 7 - 1 Timur Shtutman, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2020-01-15 19:00 171219041 Frötuna IBF - IK Sirius FBC P06 3 - 7 Timur Shtutman, Elin Bexell Sävja Sporthall
2020-01-11 09:40 171219049 IS Saga - Bälinge IF 3 - 6 Elin Bexell, Jesper Thorsbrink IFU Arena - Upplands Energi
2020-01-11 16:30 171219048 Rosersbergs IK/Arlanda IBK - Alunda IBF 8 - 3 Johan Lanzaro, Ian Engblom Rosershallen
2020-01-12 11:50 171219047 Storvreta IBK P06 - IK Sirius FBC P06 1 - 2 Fredrik Longgren, Jouni Myller Storvreta IBK Sporthall
2020-01-18 12:45 171219051 Frötuna IBF - Storvreta IBK P06 1 - 0 Timur Shtutman, Jelena Spasic Sävja Sporthall
2020-01-18 18:10 171219054 Alunda IBF - IK Sirius FBC P06 Ekudden 4 - 7 Olle Isacsson, Henrik Ramborg Olandshallen
2020-01-19 17:20 171219053 IK Sirius FBC P06 - IS Saga 3 - 4 Carl Sjölen, Christoffer Fredriksson IFU Arena – DHinox
2020-01-25 08:30 171219057 IS Saga - Storvreta IBK P06 4 - 3 Albin Karlsson, Christoffer Fredriksson IFU Arena - Upplands Energi
2020-01-25 13:00 171219056 Rosersbergs IK/Arlanda IBK - Frötuna IBF 11 - 1 Rohnny Åhman, Jörgen Olsson Rosershallen
2020-01-26 16:10 171219060 Bälinge IF - Alunda IBF 3 - 3 Jouni Myller, Christian Brundin IFU Arena - Upplands Energi
2020-02-01 12:45 171219061 Frötuna IBF - IS Saga 0 - 8 Hugo Westergård, Amanda Tångring Sävja Sporthall
2020-02-01 14:45 171219062 Rosersbergs IK/Arlanda IBK - IK Sirius FBC P06 Ekudden 3 - 8 Thomas Larsson, Mikael Abrahamsson Rosershallen
2020-02-02 12:00 171219065 IK Sirius FBC P06 - Alunda IBF 6 - 2 Elias Brode, Jesper Thorsbrink IFU Arena - Upplands Energi
2020-02-08 16:30 171219069 Alunda IBF - Storvreta IBK P06 2 - 5 Victor Flemström, Albin Karlsson Olandshallen
2020-02-08 16:40 171219068 Bälinge IF - Rosersbergs IK/Arlanda IBK 5 - 4 Christoffer Wallenborg, Christoffer Fredriksson IFU Arena - Upplands Energi
2020-02-08 19:00 171219066 IK Sirius FBC P06 Ekudden - Frötuna IBF 3 - 4 Christoffer Wallenborg, Christoffer Fredriksson IFU Arena - Upplands Energi
2020-02-15 08:30 171219072 IK Sirius FBC P06 Ekudden - Bälinge IF 4 - 5 Lars Halvarsson, Fredrik Longgren IFU Arena - Upplands Energi
2020-02-15 13:45 171219074 Rosersbergs IK/Arlanda IBK - IK Sirius FBC P06 6 - 2 Jörgen Olsson, Mikael Abrahamsson Rosershallen
2020-02-16 09:30 171219073 IS Saga - Alunda IBF 6 - 4 Haris Hodzic, David Söderström IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-03-07 08:30 171219076 Bälinge IF - Frötuna IBF 5 - 6 Timur Shtutman, Hugo Westergård IFU Arena - Upplands Energi
2020-03-07 09:40 171219078 IK Sirius FBC P06 - IK Sirius FBC P06 Ekudden 13 - 3 Timur Shtutman, Hugo Westergård IFU Arena - Upplands Energi
2020-03-08 11:30 171219080 Storvreta IBK P06 - Rosersbergs IK/Arlanda IBK 4 - 10 Niklas Arvidsson, Vesa Petterson Vattholma Sporthall
2020-03-13 00:00 171219081 Frötuna IBF - Alunda IBF Hugo Westergård, Jonathan Malmström Sävja Sporthall
2020-03-14 00:00 171219082 Bälinge IF - IK Sirius FBC P06 IFU Arena - Upplands Energi
2020-03-14 00:00 171219084 IK Sirius FBC P06 Ekudden - Storvreta IBK P06 IFU Arena - Upplands Energi
2020-03-15 00:00 171219085 IS Saga - Rosersbergs IK/Arlanda IBK IFU Arena - Upplands Energi
171219086 IK Sirius FBC P06 - Frötuna IBF IFU Arena - Upplands Energi
171219088 Storvreta IBK P06 - Bälinge IF Ärentunaskolan
171219090 IS Saga - IK Sirius FBC P06 Ekudden IFU Arena B - Turbo Sport
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sirius FBC P06 12 9 0 3 63-29 34 27
2. IS Saga 12 9 0 3 53-31 22 27
3. Bälinge IF 12 7 2 3 51-35 16 23
4. Rosersbergs IK/ Arlanda IBK 13 6 0 7 64-52 12 18
5. IK Sirius FBC P06 Ekudden 12 5 2 5 40-55 -15 17
6. Frötuna IBF 12 4 0 8 28-68 -40 12
7. Storvreta IBK P06 12 3 1 8 37-46 -9 10
8. Alunda IBF 13 3 1 9 41-61 -20 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd div 5/6 grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-05 10:00 171223001 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - IK Sirius FBC P06 Ekudden WO (5 - 0) Thomas Larsson, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2019-10-05 11:00 171223005 Midas IBK P06 - SK Vide 6 - 1 Lars Karlsson, Olle Isacsson Hallstaviks Sporthall
2019-10-06 17:20 171223002 Bälinge IF - Funbo IF 13 - 5 Jesper Thorsbrink, Christoffer Stenlund IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-10-09 20:00 171223003 IFK Dannemora/Österby - Storvreta IBK P07 2 - 2 Jouni Myller, Christian Brundin Österby Sim o Sporthall
2020-01-26 16:50 171223004 IS Saga 2 - Storvreta IBK P06 6 - 5 Carl Runnegård, Gabriel Wall Ärentunaskolan
2019-10-09 18:45 171223010 Midas IBK P06 - IS Saga 2 4 - 5 Henrik Ramborg, Olle Isacsson Hallstaviks Sporthall
2019-10-12 15:00 171223009 SK Vide - IFK Dannemora/Österby 4 - 4 Robin Rosendal, Mikael Rosenius CIK A
2019-10-13 10:50 171223006 Funbo IF - Arlanda IBK/Rosersbergs IK 4 - 1 Anton Rudsvik, Timur Shtutman IFU Arena B - Turbo Sport
2019-10-13 11:30 171223007 Storvreta IBK P07 - IK Sirius FBC P06 Ekudden 7 - 4 Georgios Papadakis, Jouni Myller Vattholma Sporthall
2019-10-13 12:40 171223008 Storvreta IBK P06 - Bälinge IF 3 - 4 Georgios Papadakis, Jouni Myller Vattholma Sporthall
2019-10-19 08:30 171223012 Funbo IF - Storvreta IBK P06 3 - 2 Lars Halvarsson, Leo Aviander IFU Arena A
2019-10-19 09:40 171223013 IK Sirius FBC P06 Ekudden - SK Vide 2 - 4 Lars Halvarsson, Leo Aviander IFU Arena A
2019-10-19 09:45 171223011 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - Storvreta IBK P07 6 - 6 Anders Haag, Lars Karlsson Ekilla Sporthall
2019-10-19 12:30 171223014 Bälinge IF - Midas IBK P06 7 - 3 Lars Halvarsson, Jelena Spasic IFU Arena – DHinox
2019-10-19 17:00 171223015 IFK Dannemora/Österby - IS Saga 2 1 - 7 Jouni Myller, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2019-10-23 19:10 171223017 SK Vide - Storvreta IBK P07 5 - 4 Tony Nyberg, Mikael Rosenius Alsike sporthall
2019-10-26 11:00 171223018 Midas IBK P06 - Funbo IF 3 - 1 Henrik Ramborg, Olle Isacsson Hallstaviks Sporthall
2019-10-26 15:30 171223020 IFK Dannemora/Österby - Bälinge IF 1 - 6 Jouni Myller, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2019-10-27 09:40 171223019 IS Saga 2 - IK Sirius FBC P06 Ekudden 5 - 4 Felicia Freding, Jan-Olov Cederholm IFU Arena A
2019-10-27 11:30 171223016 Storvreta IBK P06 - Arlanda IBK/Rosersbergs IK 5 - 2 Noah Gadd, Georgios Papadakis Vattholma Sporthall
2019-11-09 11:15 171223021 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - SK Vide 4 - 6 Christoffer Wallenborg, Erik Palmertz Ekilla Sporthall
2019-11-09 14:20 171223025 IK Sirius FBC P06 Ekudden - Bälinge IF 5 - 2 Christoffer Fredriksson, Lars Karlsson IFU Arena - Upplands Energi
2019-11-09 15:30 171223024 Funbo IF - IFK Dannemora/Österby 3 - 5 Christoffer Fredriksson, Lars Karlsson IFU Arena - Upplands Energi
2019-11-09 16:20 171223023 Storvreta IBK P07 - IS Saga 2 3 - 9 Arvid Englund, Karl Forsberg Ärentunaskolan
2019-11-10 16:30 171223022 Storvreta IBK P06 - Midas IBK P06 3 - 2 Christoffer Stenlund, Carl Sjölen Storvreta IBK Sporthall
2019-11-16 10:50 171223029 Bälinge IF - Storvreta IBK P07 3 - 2 Noah Gadd, Ann-Katrin Holmberg IFU Arena - Upplands Energi
2019-11-16 13:20 171223026 Midas IBK P06 - Arlanda IBK/Rosersbergs IK 4 - 6 Lars Karlsson, Markus Lundquist Hallstaviks Sporthall
2019-11-16 17:50 171223027 IS Saga 2 - SK Vide 12 - 2 Jesper Thorsbrink, Amanda Tångring IFU Arena - Upplands Energi
2019-11-17 09:40 171223030 IK Sirius FBC P06 Ekudden - Funbo IF 5 - 1 Rasmus Pehkonen, Fredrik Longgren IFU Arena - Upplands Energi
2020-03-14 00:00 171223028 IFK Dannemora/Österby - Storvreta IBK P06 Jouni Myller Österby Sim o Sporthall
2019-11-23 10:45 171223031 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - IS Saga 2 4 - 9 Jörgen Olsson, Georgios Papadakis Ekilla Sporthall
2019-11-23 11:10 171223032 Midas IBK P06 - IFK Dannemora/Österby 10 - 4 Henrik Ramborg Hallstaviks Sporthall
2019-11-23 11:10 171223033 SK Vide - Bälinge IF 3 - 5 Mikael Rosenius, Ian Engblom CIK A
2019-11-24 15:00 171223034 Storvreta IBK P06 - IK Sirius FBC P06 Ekudden 5 - 7 Robin Rosendal, Handrin Thunqvist Storvreta IBK Sporthall
2019-11-24 17:20 171223035 Storvreta IBK P07 - Funbo IF 6 - 4 Robin Rosendal, Handrin Thunqvist Storvreta IBK Sporthall
2019-11-30 08:30 171223040 Storvreta IBK P07 - Storvreta IBK P06 4 - 2 Noah Gadd, Ann-Katrin Holmberg Ärentunaskolan
2019-11-30 10:50 171223037 Bälinge IF - IS Saga 2 3 - 4 Hugo Westergård, Anton Rudsvik IFU Arena - Upplands Energi
2019-11-30 16:40 171223038 IK Sirius FBC P06 Ekudden - Midas IBK P06 1 - 6 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko IFU Arena B - Turbo Sport
2019-11-30 17:50 171223039 Funbo IF - SK Vide 4 - 3 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko IFU Arena B - Turbo Sport
2019-11-30 18:30 171223036 IFK Dannemora/Österby - Arlanda IBK/Rosersbergs IK 8 - 3 Jouni Myller, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2019-12-12 19:40 171223044 Midas IBK P06 - Storvreta IBK P07 6 - 2 Olle Isacsson, Henrik Ramborg Hallstaviks Sporthall
2019-12-14 10:45 171223041 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - Bälinge IF 1 - 13 Haris Hodzic, Jörgen Olsson Ekilla Sporthall
2019-12-14 15:00 171223045 SK Vide - Storvreta IBK P06 3 - 5 Mikael Rosenius, Lars Halvarsson CIK A
2019-12-14 15:30 171223042 IFK Dannemora/Österby - IK Sirius FBC P06 Ekudden 4 - 2 Christian Brundin, David Söderström Österby Sim o Sporthall
2019-12-15 17:50 171223043 IS Saga 2 - Funbo IF 5 - 3 Carl Sjölen, Christoffer Fredriksson IFU Arena B - Turbo Sport
2020-01-11 10:50 171223046 IK Sirius FBC P06 Ekudden - Arlanda IBK/Rosersbergs IK 8 - 2 Elin Bexell, Timur Shtutman IFU Arena - Upplands Energi
2020-01-11 16:40 171223047 Funbo IF - Bälinge IF 2 - 1 Carl Sjölen, Christoffer Fredriksson IFU Arena - Upplands Energi
2020-01-11 17:00 171223050 SK Vide - Midas IBK P06 3 - 6 David Söderström, Victor Flemström CIK A
2020-01-11 18:00 171223049 Storvreta IBK P06 - IS Saga 2 3 - 5 Fabian Fahimi, Ronnie Eriksson Storvreta IBK Sporthall
2020-01-12 15:40 171223048 Storvreta IBK P07 - IFK Dannemora/Österby 11 - 4 Jan-Olov Cederholm, Haris Hodzic Ärentunaskolan
2020-01-18 12:30 171223054 IFK Dannemora/Österby - SK Vide 3 - 7 Jouni Myller, Christian Brundin Österby Sim o Sporthall
2020-01-18 14:20 171223055 IS Saga 2 - Midas IBK P06 6 - 5 Elin Bexell, Amanda Tångring IFU Arena – DHinox
2020-01-18 15:30 171223051 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - Funbo IF 9 - 7 Thomas Larsson, Fabian Fahimi Ekilla Sporthall
2020-01-19 09:00 171223052 IK Sirius FBC P06 Ekudden - Storvreta IBK P07 5 - 3 Ian Engblom, Thomas Tanskanen IFU Arena – DHinox
2020-01-20 18:00 171223053 Bälinge IF - Storvreta IBK P06 1 - 4 Elin Bexell, Christoffer Stenlund IFU Arena B - Turbo Sport
2019-12-21 15:00 171223057 Storvreta IBK P06 - Funbo IF 1 - 3 Daniel Bäckner, Hugo Westergård IFU Arena B - Turbo Sport
2020-01-31 19:00 171223059 Midas IBK P06 - Bälinge IF 4 - 4 Lars Karlsson, Georgios Papadakis Hallstaviks Sporthall
2020-02-01 12:20 171223056 Storvreta IBK P07 - Arlanda IBK/Rosersbergs IK 10 - 2 Carl Sjölen, Albin Karlsson Ärentunaskolan
2020-02-01 12:30 171223058 SK Vide - IK Sirius FBC P06 Ekudden 4 - 4 Robin Rosendal, Villiam Lööf CIK A
2020-02-02 13:10 171223060 IS Saga 2 - IFK Dannemora/Österby 6 - 1 Timur Shtutman, Jesper Thorsbrink IFU Arena - Upplands Energi
2020-02-08 13:45 171223061 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - Storvreta IBK P06 1 - 10 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm Ekilla Sporthall
2020-02-08 17:10 171223062 Storvreta IBK P07 - SK Vide 4 - 4 Leo Aviander, Vesa Petterson Storvreta IBK Sporthall
2020-02-08 19:00 171223065 Bälinge IF - IFK Dannemora/Österby 10 - 0 Oliver Samuelsson, Carl Sjölen IFU Arena B - Turbo Sport
2020-02-09 08:30 171223064 IK Sirius FBC P06 Ekudden - IS Saga 2 2 - 3 Leo Aviander, Christoffer Stenlund IFU Arena - Upplands Energi
2020-02-09 17:50 171223063 Funbo IF - Midas IBK P06 5 - 3 Carl Sjölen, Christoffer Fredriksson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-12-07 12:30 171223069 IFK Dannemora/Österby - Funbo IF 6 - 4 Christian Brundin, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2020-02-15 13:10 171223067 Midas IBK P06 - Storvreta IBK P06 6 - 7 Georgios Papadakis, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2020-02-15 14:20 171223070 Bälinge IF - IK Sirius FBC P06 Ekudden 0 - 6 Carl Sjölen, Hugo Westergård IFU Arena - Upplands Energi
2020-02-15 14:40 171223066 SK Vide - Arlanda IBK/Rosersbergs IK 6 - 0 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm CIK A
2020-02-15 15:30 171223068 IS Saga 2 - Storvreta IBK P07 4 - 2 Carl Sjölen, Hugo Westergård IFU Arena - Upplands Energi
2020-02-22 10:00 171223071 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - Midas IBK P06 5 - 7 Robin Rosendal, Thomas Larsson Ekilla Sporthall
2020-02-23 10:40 171223073 Storvreta IBK P06 - IFK Dannemora/Österby 7 - 3 Haris Hodzic, Emil Gustavsson Storvreta IBK Sporthall
2020-02-23 11:50 171223074 Storvreta IBK P07 - Bälinge IF 4 - 3 Haris Hodzic, Emil Gustavsson Storvreta IBK Sporthall
2020-03-01 10:30 171223075 Funbo IF - IK Sirius FBC P06 Ekudden 5 - 3 Vendela Eklund, Malin Hjelm IFU Arena – DHinox
2020-03-08 12:30 171223072 SK Vide - IS Saga 2 1 - 8 Peter Lassfolk, Isabelle Lassfolk CIK B
2020-02-29 09:40 171223079 IK Sirius FBC P06 Ekudden - Storvreta IBK P06 3 - 3 Ann-Katrin Holmberg, Noah Gadd IFU Arena - Upplands Energi
2020-02-29 09:40 171223080 Funbo IF - Storvreta IBK P07 6 - 5 Artem Zolotar, Volodar Ilyk IFU Arena B - Turbo Sport
2020-02-29 11:00 171223077 IFK Dannemora/Österby - Midas IBK P06 4 - 6 Christian Brundin, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2020-02-29 13:10 171223078 Bälinge IF - SK Vide 6 - 2 Hugo Westergård, Christoffer Fredriksson IFU Arena - Upplands Energi
2020-02-29 15:30 171223076 IS Saga 2 - Arlanda IBK/Rosersbergs IK 5 - 4 Axel Backström, Oliver Samuelsson IFU Arena B - Turbo Sport
2020-03-04 18:45 171223083 Midas IBK P06 - IK Sirius FBC P06 Ekudden 5 - 7 Georgios Papadakis, Olle Isacsson Hallstaviks Sporthall
2020-03-07 10:00 171223081 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - IFK Dannemora/Österby 2 - 6 Haris Hodzic, Peter Högman Ekilla Sporthall
2020-03-08 09:30 171223082 IS Saga 2 - Bälinge IF 4 - 3 Christoffer Wallenborg, Anton Ceder IFU Arena – DHinox
2020-03-08 13:50 171223085 Storvreta IBK P06 - Storvreta IBK P07 7 - 2 Noah Gadd, Ann-Katrin Holmberg Vattholma Sporthall
2020-03-15 00:00 171223084 SK Vide - Funbo IF Alsike sporthall
171223086 Bälinge IF - Arlanda IBK/Rosersbergs IK IFU Arena B - Turbo Sport
171223087 IK Sirius FBC P06 Ekudden - IFK Dannemora/Österby IFU Arena - Upplands Energi
171223089 Storvreta IBK P07 - Midas IBK P06 Storvreta IBK Sporthall
171223090 Storvreta IBK P06 - SK Vide Storvreta IBK Sporthall
2020-03-18 00:00 171223088 Funbo IF - IS Saga 2 Uppsala Life Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IS Saga 2 17 17 0 0 103-50 53 51
2. Bälinge IF 17 9 1 7 84-53 31 28
3. Storvreta IBK P06 16 8 1 7 72-55 17 25
4. Midas IBK P06 17 8 1 8 86-71 15 25
5. Funbo IF 16 8 0 8 60-71 -11 24
6. IK Sirius FBC P06 Ekudden 17 7 2 8 68-64 4 23
7. Storvreta IBK P07 17 6 3 8 77-76 1 21
8. SK Vide 16 5 3 8 58-77 -19 18
9. IFK Dannemora/ Österby 16 5 2 9 56-90 -34 17
10. Arlanda IBK/ Rosersbergs IK 17 3 1 13 57-114 -57 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd div 5/6 grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-05 13:00 171226002 Bålsta FBC - TÖFF/Tierp IBK 3 - 10 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2019-10-06 15:30 171226004 Hagunda IF/Stenhagens KK - IK Sirius FBC P06 2 - 7 Emil Gustavsson, Christian Brundin Stenhagenskolans Sporthall
2019-10-11 19:00 171226005 TÖFF/Tierp IBK - Björklinge BK 9 - 6 Leif Ericsson, Markus Lundquist Örbyhus Sporthall
2019-10-13 17:50 171226007 IK Sirius FBC P06 - Bålsta FBC 5 - 9 Timur Shtutman, Jesper Thorsbrink IFU Arena B - Turbo Sport
2019-10-18 18:40 171226010 TÖFF/Tierp IBK - IK Sirius FBC P06 4 - 3 Leif Ericsson, Christian Brundin Örbyhus Sporthall
2019-10-19 14:10 171226009 Björklinge BK - Enköpings IBK 7 - 2 Johan Lennartsson, Christoffer Fredriksson Björklinge Sporthall
2019-10-27 14:40 171226014 Hagunda IF/Stenhagens KK - Enköpings IBK 1 - 2 Haris Hodzic, Peter Högman Stenhagenskolans Sporthall
2019-10-27 15:30 171226013 IK Sirius FBC P06 - Björklinge BK 1 - 3 Timur Shtutman, Jesper Thorsbrink IFU Arena A
2019-11-09 12:15 171226019 Enköpings IBK - Bålsta FBC 6 - 9 Tony Nyberg, Peter Högman S:t Ilianshallen
2019-11-09 16:50 171226017 Björklinge BK - Hagunda IF/Stenhagens KK 13 - 3 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Björklinge Sporthall
2019-11-16 13:30 171226022 Bålsta FBC - Hagunda IF/Stenhagens KK 6 - 4 Vendela Eklund, Malin Hjelm Fridegårdsskolan
2019-11-16 15:00 171226024 TÖFF/Tierp IBK - Enköpings IBK 7 - 8 Leif Ericsson, Thomas Larsson Örbyhus Sporthall
2019-11-23 16:30 171226025 Björklinge BK - Bålsta FBC 7 - 2 Christoffer Wallenborg, Marko Spasic Björklinge Sporthall
2019-11-24 13:10 171226028 IK Sirius FBC P06 - Enköpings IBK 4 - 4 Jesper Thorsbrink, Timur Shtutman IFU Arena – DHinox
2019-11-24 13:30 171226027 Hagunda IF/Stenhagens KK - TÖFF/Tierp IBK 3 - 10 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Stenhagenskolans Sporthall
2019-11-30 12:00 171226030 TÖFF/Tierp IBK - Bålsta FBC 3 - 2 Leif Ericsson, Henrik Ramborg Örbyhus Sporthall
2019-12-01 09:00 171226032 IK Sirius FBC P06 - Hagunda IF/Stenhagens KK 6 - 4 Johan Lennartsson, Fredrik Longgren IFU Arena – DHinox
2019-12-07 11:20 171226033 Björklinge BK - TÖFF/Tierp IBK 2 - 4 Niklas Arvidsson, Lars Halvarsson Björklinge Sporthall
2019-12-07 12:00 171226035 Bålsta FBC - IK Sirius FBC P06 3 - 4 Tony Nyberg, Thomas Larsson Fridegårdsskolan
2019-12-14 14:45 171226037 Enköpings IBK - Björklinge BK 3 - 4 Vendela Eklund, Malin Hjelm S:t Ilianshallen
2019-12-15 16:40 171226038 IK Sirius FBC P06 - TÖFF/Tierp IBK 8 - 3 Carl Sjölen, Christoffer Fredriksson IFU Arena B - Turbo Sport
2020-01-11 09:30 171226042 Enköpings IBK - Hagunda IF/Stenhagens KK 4 - 7 Vendela Eklund, Malin Hjelm S:t Ilianshallen
2020-01-11 11:20 171226041 Björklinge BK - IK Sirius FBC P06 7 - 1 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Björklinge Sporthall
2020-01-11 12:30 171226044 IBK Östhammar - Bålsta FBC 2 - 6 Jesper Matiasson, Georgios Papadakis Frösåkersskolan
2020-01-18 14:30 171226047 Bålsta FBC - Enköpings IBK 1 - 7 Fredrik Karlsson, Peter Högman Fridegårdsskolan
2020-01-19 12:15 171226045 Hagunda IF/Stenhagens KK - Björklinge BK 1 - 5 Jan-Olov Cederholm, Peter Högman Stenhagenskolans Sporthall
2020-01-25 12:30 171226051 IBK Östhammar - IK Sirius FBC P06 1 - 11 Emil Färnström, Jesper Matiasson Frösåkersskolan
2020-01-25 15:20 171226052 Enköpings IBK - TÖFF/Tierp IBK 2 - 4 Erik Rosvall, Haris Hodzic S:t Ilianshallen
2020-01-26 16:30 171226050 Hagunda IF/Stenhagens KK - Bålsta FBC 2 - 8 Emil Gustavsson, Peter Högman Stenhagenskolans Sporthall
2020-01-31 18:40 171226055 TÖFF/Tierp IBK - Hagunda IF/Stenhagens KK 5 - 3 Jouni Myller, Fredrik Longgren Örbyhus Sporthall
2020-02-01 13:40 171226053 Björklinge BK - Bålsta FBC 4 - 1 Per Ericsson, Georgios Papadakis Björklinge Sporthall
2020-02-01 13:45 171226056 Enköpings IBK - IK Sirius FBC P06 2 - 5 Vendela Eklund, Malin Hjelm S:t Ilianshallen
2020-02-08 11:30 171226058 Bålsta FBC - TÖFF/Tierp IBK 2 - 3 Rasmus Pehkonen, Fredrik Karlsson Fridegårdsskolan
2020-02-08 12:30 171226057 Björklinge BK - IBK Östhammar 9 - 7 Vesa Petterson, David Söderström Björklinge Sporthall
2020-02-09 13:30 171226060 Hagunda IF/Stenhagens KK - IK Sirius FBC P06 4 - 7 Fabian Fahimi, Christian Brundin Stenhagenskolans Sporthall
171226062 IBK Östhammar - Enköpings IBK S:t Ilianshallen
2020-02-13 18:30 171226061 TÖFF/Tierp IBK - Björklinge BK 2 - 4 Christian Brundin, Fredrik Longgren Örbyhus Sporthall
2020-02-16 12:00 171226063 IK Sirius FBC P06 - Bålsta FBC 6 - 2 Timur Shtutman, Fredrik Longgren IFU Arena B - Turbo Sport
2020-02-22 10:10 171226065 Björklinge BK - Enköpings IBK 10 - 1 Vesa Petterson, Leif Ericsson Björklinge Sporthall
2020-03-12 18:30 171226066 TÖFF/Tierp IBK - IK Sirius FBC P06 3 - 6 Leif Ericsson, Ronnie Eriksson Örbyhus Sporthall
2020-03-15 00:00 171226067 Hagunda IF/Stenhagens KK - IBK Östhammar Jan-Olov Cederholm, Fredrik Longgren Stenhagenskolans Sporthall
2020-02-29 12:00 171226069 IK Sirius FBC P06 - Björklinge BK 2 - 2 Hugo Westergård, Christoffer Fredriksson IFU Arena - Upplands Energi
2020-03-01 13:30 171226070 Hagunda IF/Stenhagens KK - Enköpings IBK 3 - 5 Peter Högman, Oliver Samuelsson Stenhagenskolans Sporthall
2020-02-29 12:30 171226076 TÖFF/Tierp IBK - IBK Östhammar 8 - 0 Leif Ericsson, Christian Brundin Örbyhus Sporthall
2020-03-07 11:15 171226075 Enköpings IBK - Bålsta FBC 8 - 0 Erik Rosvall, Fredrik Karlsson S:t Ilianshallen
2020-03-07 12:30 171226073 Björklinge BK - Hagunda IF/Stenhagens KK 6 - 0 Carl Sjölen, Vesa Petterson Björklinge Sporthall
2020-03-14 00:00 171226078 Bålsta FBC - Hagunda IF/Stenhagens KK Fridegårdsskolan
2020-03-14 00:00 171226080 TÖFF/Tierp IBK - Enköpings IBK Leif Ericsson, Johnny Söderqvist Örbyhus Sporthall
171226081 Bålsta FBC - Björklinge BK Fridegårdsskolan
171226083 Hagunda IF/Stenhagens KK - TÖFF/Tierp IBK Stenhagenskolans Sporthall
171226084 IK Sirius FBC P06 - Enköpings IBK IFU Arena - Upplands Energi
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Björklinge BK 15 12 1 2 89-39 50 37
2. TÖFF/ Tierp IBK 14 10 0 4 75-52 23 30
3. IK Sirius FBC P06 15 9 2 4 76-53 23 29
4. Enköpings IBK 13 5 1 7 54-62 -8 16
5. Bålsta FBC 14 5 0 9 54-71 -17 15
6. Hagunda IF/ Stenhagens KK 13 1 0 12 37-84 -47 3
7. IBK Östhammar 4 0 0 4 10-34 -24 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd div 7/8 grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-12 14:00 171227003 Alunda IBF Blå - Hagunda IF 3 - 3 Christian Brundin, Fredrik Longgren Olandshallen
2019-10-12 15:45 171227002 Almunge IK - IK Sirius FBC P07 3 - 4 Christian Brundin, Fredrik Longgren Almunge Sporthall
2019-10-19 15:15 171227006 Alunda IBF Blå - Almunge IK 2 - 2 Maximilian Halvarsson, Elvira Danielsson Olandshallen
2019-10-20 14:20 171227005 Hagunda IF - Storvreta IBK P07 2 - 4 Haris Hodzic, Vendela Eklund IFU Arena - Upplands Energi
2019-10-26 16:40 171227009 Storvreta IBK P07 - Almunge IK 3 - 4 Christian Brundin, Oliver Eriksson-Klasson Storvreta IBK Sporthall
2019-10-27 13:10 171227008 IK Sirius FBC P07 - Alunda IBF Blå 1 - 9 Thomas Larsson, Axel Backström IFU Arena - Upplands Energi
2019-11-09 13:00 171227011 Almunge IK - Hagunda IF 1 - 4 Maximilian Halvarsson, David Söderström Almunge Sporthall
2019-11-10 12:30 171227012 Storvreta IBK P07 - IK Sirius FBC P07 4 - 4 Johan Lennartsson, Per-Olof Svensson Storvreta IBK Sporthall
2019-11-15 18:30 171227014 Alunda IBF Blå - Storvreta IBK P07 9 - 3 Johan Lennartsson, Fredrik Longgren Vattholma Sporthall
2019-11-15 19:30 171227015 Hagunda IF - IK Sirius FBC P07 4 - 6 Noah Gadd, Ann-Katrin Holmberg IFU Arena A
2019-11-24 09:40 171227018 Hagunda IF - Alunda IBF Blå 8 - 5 Vesa Petterson, Elin Bexell IFU Arena – DHinox
2019-11-24 10:50 171227017 IK Sirius FBC P07 - Almunge IK 17 - 1 Carl Sjölen, Victor Flemström IFU Arena – DHinox
2020-02-01 11:10 171227016 Storvreta IBK P07 - Funbo IF 3 - 6 Carl Sjölen, Albin Karlsson Ärentunaskolan
2019-11-29 18:30 171227021 Almunge IK - Alunda IBF Blå 3 - 2 Markus Lundquist, David Söderström Almunge Sporthall
2019-11-29 19:00 171227020 Storvreta IBK P07 - Hagunda IF 2 - 4 Christoffer Fredriksson, Noah Gadd Storvreta IBK Sporthall
2019-11-30 09:00 171227019 Funbo IF - IK Sirius FBC P07 3 - 2 Johan Lennartsson, Mikael Abrahamsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-12-07 13:50 171227023 Alunda IBF Blå - IK Sirius FBC P07 4 - 8 Andreas Lind, Christoffer Fredriksson Olandshallen
2019-12-08 10:50 171227022 Funbo IF - Hagunda IF 4 - 3 Jesper Thorsbrink, Timur Shtutman IFU Arena A
2019-12-14 14:00 171227024 Almunge IK - Storvreta IBK P07 3 - 6 Haris Hodzic, Jörgen Olsson Almunge Sporthall
2019-12-14 18:00 171227025 Alunda IBF Blå - Funbo IF 1 - 1 Johan Lennartsson, Peter Alenbring Olandshallen
2019-12-15 12:00 171227027 IK Sirius FBC P07 - Storvreta IBK P07 5 - 13 Timur Shtutman, Jesper Thorsbrink IFU Arena - Upplands Energi
2019-12-15 13:10 171227026 Hagunda IF - Almunge IK 1 - 0 Timur Shtutman, Jesper Thorsbrink IFU Arena - Upplands Energi
2020-01-12 08:30 171227028 Funbo IF - Almunge IK 11 - 1 Amanda Tångring, Hugo Westergård IFU Arena - Upplands Energi
2020-01-12 13:10 171227030 IK Sirius FBC P07 - Hagunda IF 6 - 0 Thomas Tanskanen, Christoffer Fredriksson IFU Arena B - Turbo Sport
2020-01-12 13:20 171227029 Storvreta IBK P07 - Alunda IBF Blå 4 - 8 Jan-Olov Cederholm, Haris Hodzic Ärentunaskolan
2020-01-18 13:00 171227032 Almunge IK - IK Sirius FBC P07 2 - 5 Lars Halvarsson, Mimma Spasic Almunge Sporthall
2020-01-19 18:30 171227031 Funbo IF - Storvreta IBK P07 2 - 2 Carl Sjölen, Christoffer Fredriksson IFU Arena – DHinox
2020-03-06 18:20 171227033 Alunda IBF Blå - Hagunda IF 2 - 3 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Olandshallen
2020-01-24 18:10 171227036 Alunda IBF Blå - Almunge IK 12 - 0 Jouni Myller, Christian Brundin Olandshallen
2020-01-25 17:50 171227034 IK Sirius FBC P07 - Funbo IF 3 - 2 Noah Gadd, Elias Brode IFU Arena - Upplands Energi
2020-01-26 17:00 171227035 Hagunda IF - Storvreta IBK P07 3 - 5 Amanda Tångring, Rebecka Emanuelsson IFU Arena – DHinox
2020-02-02 09:20 171227039 Storvreta IBK P07 - Almunge IK 3 - 4 Christoffer Stenlund, Oliver Samuelsson Storvreta IBK Sporthall
2020-02-02 10:50 171227038 IK Sirius FBC P07 - Alunda IBF Blå 7 - 2 Georgios Papadakis, Per Ericsson IFU Arena - Upplands Energi
2020-02-02 16:40 171227037 Hagunda IF - Funbo IF 4 - 3 Leo Aviander, Christoffer Fredriksson IFU Arena - Upplands Energi
2020-02-08 17:50 171227040 Funbo IF - Alunda IBF Blå 5 - 5 Christoffer Wallenborg, Christoffer Fredriksson IFU Arena - Upplands Energi
2020-02-09 13:50 171227041 Almunge IK - Hagunda IF 7 - 4 Hugo Westergård, Elias Brode Almunge Sporthall
2020-02-09 16:40 171227042 Storvreta IBK P07 - IK Sirius FBC P07 3 - 3 Carl Sjölen, Christoffer Fredriksson IFU Arena B - Turbo Sport
2020-02-07 19:40 171227043 Almunge IK - Funbo IF 5 - 12 Lars Karlsson, David Söderström Almunge Sporthall
2020-02-14 18:30 171227044 Alunda IBF Blå - Storvreta IBK P07 3 - 5 Alexander Sommensjö, Fabian Fahimi Olandshallen
2020-02-15 13:10 171227045 Hagunda IF - IK Sirius FBC P07 1 - 3 Elias Brode, Oliver Samuelsson IFU Arena - Upplands Energi
2020-01-19 15:30 171227048 Hagunda IF - Alunda IBF Blå 5 - 3 Elvira Danielsson, David Wigfeldt IFU Arena B - Turbo Sport
2020-02-28 20:00 171227047 IK Sirius FBC P07 - Almunge IK 9 - 1 Victor Flemström, Villiam Lööf IFU Arena A
2020-03-01 17:00 171227046 Storvreta IBK P07 - Funbo IF 4 - 7 Elias Brode, Christoffer Wallenborg Storvreta IBK Sporthall
2019-12-20 18:00 171227049 Funbo IF - IK Sirius FBC P07 4 - 5 Robin Rosendal, Anton Ceder IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-02-29 11:45 171227051 Almunge IK - Alunda IBF Blå 3 - 6 David Söderström, Lars Halvarsson Almunge Sporthall
2020-03-01 09:20 171227050 Storvreta IBK P07 - Hagunda IF 7 - 2 Timur Shtutman, Fredrik Longgren Storvreta IBK Sporthall
2020-03-07 09:40 171227052 Funbo IF - Hagunda IF 9 - 3 Malin Hjelm, Vendela Eklund IFU Arena B - Turbo Sport
2020-03-07 15:10 171227053 Alunda IBF Blå - IK Sirius FBC P07 14 - 5 Jouni Myller, Fredrik Longgren Olandshallen
2020-03-08 11:15 171227054 Almunge IK - Storvreta IBK P07 4 - 4 Georgios Papadakis, Lars Karlsson Almunge Sporthall
2020-03-13 00:00 171227055 Alunda IBF Blå - Funbo IF Jouni Myller, Fredrik Longgren Olandshallen
2020-03-13 00:00 171227057 IK Sirius FBC P07 - Storvreta IBK P07 , Vesa Petterson IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-03-14 00:00 171227056 Hagunda IF - Almunge IK IFU Arena A
171227059 Storvreta IBK P07 - Alunda IBF Blå Ärentunaskolan
171227060 IK Sirius FBC P07 - Hagunda IF IFU Arena - Upplands Energi
2020-01-26 09:30 171227058 Funbo IF - Almunge IK 9 - 2 Lars Halvarsson, Johan Lanzaro IFU Arena E – Lundqvist EL
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sirius FBC P07 17 11 2 4 93-70 23 35
2. Funbo IF 14 8 3 3 78-43 35 27
3. Alunda IBF Blå 17 6 4 7 90-66 24 22
4. Storvreta IBK P07 17 6 4 7 75-73 2 22
5. Hagunda IF 17 7 1 9 54-70 -16 22
6. Almunge IK 18 4 2 12 46-114 -68 14
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd div 7/8 grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-12 09:00 171230002 Björklinge BK - Storvreta IBK P07 5 - 3 Timur Shtutman, Jesper Thorsbrink Björklinge Sporthall
2019-10-12 10:40 171230004 Bälinge IF P07 - IBF Roslagsalliansen 7 - 2 Frida Lanzaro, Martin Hallén Almroth IFU Arena – DHinox
2019-10-12 16:20 171230005 Frötuna IBF - IK Sirius FBC P07 södra 2 - 7 Carl Sjölen, Noah Gadd Sävja Sporthall
2019-12-15 13:30 171230003 Bålsta FBC - SK Vide 3 - 14 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Fridegårdsskolan
2019-10-18 19:45 171230006 Storvreta IBK P07 - Hagunda IF 3 - 1 Fredrik Longgren, Noah Gadd Storvreta IBK Sporthall
2019-10-19 12:45 171230010 Frötuna IBF - Bälinge IF P07 3 - 6 Jesper Thorsbrink, Timur Shtutman Sävja Sporthall
2019-11-24 17:50 171230009 IK Sirius FBC P07 södra - Bålsta FBC 10 - 2 Vendela Eklund, Malin Hjelm IFU Arena – DHinox
2019-12-12 18:45 171230008 IBF Roslagsalliansen - Björklinge BK 4 - 6 Lars Karlsson, Per-Olof Svensson Sparbankshallen
2019-10-26 11:30 171230015 Bålsta FBC - Bälinge IF P07 2 - 3 Erik Rosvall, Haris Hodzic Fridegårdsskolan
2019-10-27 10:20 171230012 Storvreta IBK P07 - IBF Roslagsalliansen 5 - 8 Noah Gadd, Georgios Papadakis Vattholma Sporthall
2019-10-27 12:00 171230011 Hagunda IF - SK Vide 8 - 1 Jesper Thorsbrink, Timur Shtutman IFU Arena - Upplands Energi
2019-12-02 17:50 171230014 Björklinge BK - Frötuna IBF 6 - 7 Christian Brundin, Carl Sjölen Björklinge Sporthall
2019-11-09 11:30 171230020 Bålsta FBC - Björklinge BK 4 - 6 Jan-Olov Cederholm, Haris Hodzic Fridegårdsskolan
2019-11-09 13:10 171230017 IK Sirius FBC P07 södra - SK Vide 4 - 4 Anton Rudsvik, Carl Runnegård IFU Arena - Upplands Energi
2019-11-09 15:05 171230018 Frötuna IBF - Storvreta IBK P07 4 - 1 Felicia Freding, Jan-Olov Cederholm Sävja Sporthall
2019-11-10 13:00 171230016 IBF Roslagsalliansen - Hagunda IF 4 - 5 Lars Karlsson, Markus Lundquist Sparbankshallen
2019-11-16 14:00 171230023 SK Vide - Bälinge IF P07 5 - 7 Andreas Lind, Victor Flemström CIK A
2019-11-17 11:30 171230024 Storvreta IBK P07 - Bålsta FBC 10 - 3 Timur Shtutman, Georgios Papadakis Vattholma Sporthall
2019-11-17 13:00 171230022 IBF Roslagsalliansen - Frötuna IBF 8 - 6 Markus Lundquist, Lars Karlsson Sportcentrum
2019-11-17 15:30 171230021 Hagunda IF - IK Sirius FBC P07 södra 5 - 3 Elin Bexell, Rasmus Pehkonen IFU Arena B - Turbo Sport
2019-11-20 19:00 171230026 Frötuna IBF - Hagunda IF 1 - 9 Hugo Westergård, Jesper Thorsbrink Sävja Sporthall
2019-11-23 12:30 171230028 Bålsta FBC - IBF Roslagsalliansen 6 - 7 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson Fridegårdsskolan
2019-11-23 12:30 171230029 Björklinge BK - SK Vide 10 - 3 Carl Sjölen, Vesa Petterson Björklinge Sporthall
2019-11-23 14:20 171230027 Bälinge IF P07 - IK Sirius FBC P07 södra 5 - 4 Amanda Tångring, Rebecka Emanuelsson IFU Arena - Upplands Energi
2019-11-30 15:05 171230032 Frötuna IBF - Bålsta FBC 8 - 5 Johan Lennartsson, Mimma Spasic Sävja Sporthall
2019-11-30 15:10 171230035 SK Vide - Storvreta IBK P07 8 - 9 Robin Rosendal, Villiam Lööf CIK A
2019-12-01 13:10 171230033 IK Sirius FBC P07 södra - Björklinge BK 2 - 6 Victor Flemström, Jesper Thorsbrink IFU Arena B - Turbo Sport
2019-12-01 17:50 171230031 Hagunda IF - Bälinge IF P07 6 - 2 Felicia Freding, Carl Sjölen IFU Arena B - Turbo Sport
2019-12-07 09:00 171230037 Björklinge BK - Bälinge IF P07 2 - 3 Vesa Petterson, Markus Lundquist Björklinge Sporthall
2019-12-07 12:45 171230040 SK Vide - IBF Roslagsalliansen 7 - 6 Nick Kyller, Victor Flemström CIK A
2019-12-07 13:30 171230036 Bålsta FBC - Hagunda IF 4 - 6 Tony Nyberg, Thomas Larsson Fridegårdsskolan
2019-12-08 16:30 171230039 Storvreta IBK P07 - IK Sirius FBC P07 södra 5 - 3 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Storvreta IBK Sporthall
2019-12-14 10:50 171230041 Hagunda IF - Björklinge BK 4 - 7 Victor Flemström, Villiam Lööf IFU Arena B - Turbo Sport
2019-12-14 16:20 171230044 Frötuna IBF - SK Vide 3 - 7 Jesper Thorsbrink, Felicia Freding Sävja Sporthall
2019-12-15 15:30 171230043 Bälinge IF P07 - Storvreta IBK P07 3 - 5 Noah Gadd, Ann-Katrin Holmberg IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-12-15 17:50 171230045 IK Sirius FBC P07 södra - IBF Roslagsalliansen 6 - 8 Noah Gadd, Ann-Katrin Holmberg IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-01-11 10:50 171230046 Hagunda IF - Tierp IBK P06 7 - 5 Amanda Tångring, Carl Sjölen IFU Arena B - Turbo Sport
2020-01-11 14:40 171230048 SK Vide - Bålsta FBC 19 - 4 David Söderström, Victor Flemström CIK A
2020-01-12 09:30 171230047 Storvreta IBK P07 - Björklinge BK 2 - 5 Fredrik Longgren, Jouni Myller Storvreta IBK Sporthall
2020-01-12 10:50 171230050 IK Sirius FBC P07 södra - Frötuna IBF 4 - 2 Hugo Westergård, Christoffer Fredriksson IFU Arena - Upplands Energi
2020-01-12 12:30 171230049 IBF Roslagsalliansen - Bälinge IF P07 3 - 5 Thomas Larsson, Mikael Abrahamsson Sportcentrum
2020-01-18 11:20 171230053 Björklinge BK - IBF Roslagsalliansen 10 - 2 Christoffer Wallenborg, Vesa Petterson Björklinge Sporthall
2020-01-18 13:00 171230054 Bålsta FBC - IK Sirius FBC P07 södra 15 - 5 Fredrik Karlsson, Peter Högman Fridegårdsskolan
2020-01-18 13:10 171230051 Hagunda IF - Storvreta IBK P07 4 - 5 Elin Bexell, Amanda Tångring IFU Arena – DHinox
2020-01-18 15:10 171230052 Tierp IBK P06 - SK Vide 3 - 13 Olle Isacsson, Henrik Ramborg Aspenhallen
2020-01-20 18:00 171230055 Bälinge IF P07 - Frötuna IBF 4 - 7 Malin Hjelm, Vendela Eklund IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-01-25 11:10 171230056 SK Vide - Hagunda IF 8 - 3 Johan Engvall, David Söderström CIK A
2020-01-25 12:00 171230058 IK Sirius FBC P07 södra - Tierp IBK P06 5 - 3 Elin Bexell, Malin Hjelm IFU Arena B - Turbo Sport
2020-01-26 11:00 171230057 IBF Roslagsalliansen - Storvreta IBK P07 2 - 9 Robin Rosendal, Pontus Rosendal Sportcentrum
2020-01-26 17:20 171230060 Bälinge IF P07 - Bålsta FBC 7 - 2 Jouni Myller, Christian Brundin IFU Arena - Upplands Energi
2020-01-29 19:10 171230059 Frötuna IBF - Björklinge BK 0 - 7 Vesa Petterson, Amanda Tångring Sävja Sporthall
2020-02-01 10:10 171230065 Björklinge BK - Bålsta FBC 13 - 2 Vesa Petterson, Mimma Spasic Björklinge Sporthall
2020-02-01 11:10 171230062 SK Vide - IK Sirius FBC P07 södra 8 - 4 Robin Rosendal, Villiam Lööf CIK A
2020-02-01 16:10 171230061 Hagunda IF - IBF Roslagsalliansen WO (5 - 0) Noah Gadd, Ann-Katrin Holmberg IFU Arena - Upplands Energi
2020-02-01 17:50 171230064 Bälinge IF P07 - Tierp IBK P06 10 - 2 Noah Gadd, Ann-Katrin Holmberg IFU Arena B - Turbo Sport
2020-02-02 11:40 171230063 Storvreta IBK P07 - Frötuna IBF 6 - 0 Ann-Katrin Holmberg, Noah Gadd Storvreta IBK Sporthall
2020-02-08 12:20 171230070 Tierp IBK P06 - Björklinge BK 0 - 6 Emil Sanderfors, Sean Norouz Aspenhallen
2020-02-08 13:00 171230069 Bålsta FBC - Storvreta IBK P07 9 - 10 Rasmus Pehkonen, Fredrik Karlsson Fridegårdsskolan
2020-02-08 13:10 171230068 Bälinge IF P07 - SK Vide 6 - 7 Noah Gadd, Carl Sjölen IFU Arena - Upplands Energi
2020-02-08 14:20 171230066 IK Sirius FBC P07 södra - Hagunda IF 3 - 3 Noah Gadd, Carl Sjölen IFU Arena - Upplands Energi
2020-02-08 15:15 171230067 Frötuna IBF - IBF Roslagsalliansen 7 - 10 Jelena Spasic, Mimma Spasic Sävja Sporthall
171230073 IBF Roslagsalliansen - Bålsta FBC Sportcentrum
2020-02-15 12:20 171230074 SK Vide - Björklinge BK 5 - 8 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm CIK A
2020-02-15 17:50 171230072 IK Sirius FBC P07 södra - Bälinge IF P07 2 - 11 Hugo Westergård, Elias Brode IFU Arena - Upplands Energi
2020-02-16 16:40 171230071 Hagunda IF - Frötuna IBF 2 - 2 David Söderström, Mimma Spasic IFU Arena - Upplands Energi
2020-02-16 17:45 171230075 Storvreta IBK P07 - Tierp IBK P06 4 - 7 Fabian Fahimi, Christoffer Fredriksson Storvreta IBK Sporthall
2020-03-07 11:30 171230077 Bålsta FBC - Frötuna IBF Rohnny Åhman, Mikael Eriksson Fridegårdsskolan
2020-03-07 14:50 171230078 Björklinge BK - IK Sirius FBC P07 södra 6 - 1 Carl Sjölen, Vesa Petterson Björklinge Sporthall
2020-03-07 16:30 171230079 Tierp IBK P06 - IBF Roslagsalliansen 4 - 6 Victor Flemström, Mattias Hedberg Aspenhallen
2020-03-08 09:40 171230076 Bälinge IF P07 - Hagunda IF 6 - 1 Timur Shtutman, Ann-Katrin Holmberg IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-03-08 16:50 171230080 Storvreta IBK P07 - SK Vide 4 - 5 Fredrik Longgren, Jouni Myller Ärentunaskolan
2020-03-13 00:00 171230082 Bälinge IF P07 - Björklinge BK , Vesa Petterson IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-03-14 00:00 171230083 Tierp IBK P06 - Frötuna IBF Aspenhallen
2020-03-14 00:00 171230084 IK Sirius FBC P07 södra - Storvreta IBK P07 , Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2020-03-15 00:00 171230081 Hagunda IF - Bålsta FBC , Felix Pettersson IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-03-15 00:00 171230085 IBF Roslagsalliansen - SK Vide Markus Lundquist, Christian Brundin Sportcentrum
171230086 Björklinge BK - Hagunda IF Björklinge Sporthall
171230087 Tierp IBK P06 - Bålsta FBC Aspenhallen
171230088 Storvreta IBK P07 - Bälinge IF P07 Ärentunaskolan
171230089 SK Vide - Frötuna IBF CIK A
171230090 IBF Roslagsalliansen - IK Sirius FBC P07 södra Sportcentrum
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Björklinge BK 15 13 0 2 103-42 61 39
2. Bälinge IF P07 15 11 0 4 85-53 32 33
3. SK Vide 15 9 1 5 114-82 32 28
4. Storvreta IBK P07 15 9 0 6 81-67 14 27
5. Hagunda IF 15 8 2 5 69-54 15 26
6. IBF Roslagsalliansen 14 6 0 8 70-88 -18 18
7. IK Sirius FBC P07 södra 15 4 2 9 63-85 -22 14
8. Frötuna IBF 14 4 1 9 52-82 -30 13
9. Tierp IBK P06 7 1 0 6 24-51 -27 3
10. Bålsta FBC 13 1 0 12 61-118 -57 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd div 7/8 grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-12 11:30 171216001 Väddö IF P07 - Västerlöfsta IBF 1 - 20 Thomas Larsson, Olle Isacsson Vikingahallen
2019-10-12 12:50 171216002 Alunda IBF Svart - Wåhla IBK 9 - 1 Christian Brundin, Fredrik Longgren Olandshallen
2019-10-13 10:30 171216004 Enköpings IBK P07 - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 4 - 10 Vendela Eklund, Haris Hodzic S:t Ilianshallen
2019-10-19 12:30 171216008 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - Alunda IBF Svart 7 - 8 Vesa Petterson, Olle Isacsson Örbyhus Sporthall
2019-10-19 13:30 171216006 Wåhla IBK - Väddö IF P07 4 - 2 Georgios Papadakis, Christian Brundin Östervåla Sporthall
2019-10-20 16:10 171216010 FBC Uppsala Ungdom vit - Enköpings IBK P07 12 - 4 Jesper Thorsbrink, Timur Shtutman IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-10-20 17:20 171216007 Vaksala SK - Västerlöfsta IBF 2 - 14 Jesper Thorsbrink, Timur Shtutman IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-10-25 19:20 171216014 Alunda IBF Svart - FBC Uppsala Ungdom vit 7 - 7 Johnny Söderqvist, Tony Nyberg Olandshallen
2019-10-26 17:30 171216012 Wåhla IBK - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 1 - 21 Tony Nyberg, Mikael Rosenius Östervåla Sporthall
2019-11-02 14:00 171216011 Väddö IF P07 - Vaksala SK 2 - 10 , Markus Lundquist Vikingahallen
2019-11-08 18:40 171216016 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - Väddö IF P07 11 - 1 Ronnie Eriksson, Johnny Söderqvist Örbyhus Sporthall
2019-11-09 11:00 171216019 Enköpings IBK P07 - Västerlöfsta IBF 4 - 12 Tony Nyberg, Peter Högman S:t Ilianshallen
2019-11-10 14:20 171216018 FBC Uppsala Ungdom vit - Wåhla IBK 19 - 1 Fredrik Longgren, Andreas Lind IFU Arena - Upplands Energi
2019-11-16 11:00 171216025 Västerlöfsta IBF - Alunda IBF Svart 5 - 6 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson Heby Sporthall
2019-11-16 13:30 171216022 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - FBC Uppsala Ungdom vit 7 - 4 Leif Ericsson, Thomas Larsson Örbyhus Sporthall
2019-11-17 13:10 171216023 Vaksala SK - Enköpings IBK P07 1 - 5 Karl Forsberg, Amanda Tångring IFU Arena - Upplands Energi
2019-11-23 11:00 171216030 Västerlöfsta IBF - Wåhla IBK 19 - 1 Handrin Thunqvist, Emil Gustavsson Heby Sporthall
2019-11-23 15:10 171216029 Alunda IBF Svart - Vaksala SK 4 - 3 Fabian Fahimi, Andreas Lind Olandshallen
2019-11-24 16:40 171216026 FBC Uppsala Ungdom vit - Väddö IF P07 13 - 1 Gabriel Wall, Carl Runnegård IFU Arena B - Turbo Sport
2019-11-30 11:00 171216031 Enköpings IBK P07 - Väddö IF P07 11 - 0 Malin Hjelm, Vendela Eklund S:t Ilianshallen
2019-11-30 13:30 171216034 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - Västerlöfsta IBF 5 - 2 Leif Ericsson, Henrik Ramborg Örbyhus Sporthall
2019-12-01 15:30 171216035 Vaksala SK - Wåhla IBK 14 - 5 Timur Shtutman, Jesper Thorsbrink IFU Arena B - Turbo Sport
2019-12-07 11:00 171216038 Västerlöfsta IBF - FBC Uppsala Ungdom vit 2 - 1 Erik Rosvall, Per-Olof Svensson Heby Sporthall
2019-12-07 15:00 171216037 Alunda IBF Svart - Enköpings IBK P07 12 - 2 Andreas Lind, Christoffer Fredriksson Olandshallen
2019-12-08 12:00 171216040 Vaksala SK - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 0 - 5 Ann-Katrin Holmberg, Noah Gadd IFU Arena A
2019-12-14 13:00 171216041 Väddö IF P07 - Alunda IBF Svart 0 - 17 Henrik Ramborg, Olle Isacsson Vikingahallen
2019-12-14 13:30 171216043 Enköpings IBK P07 - Wåhla IBK 5 - 8 Vendela Eklund, Malin Hjelm S:t Ilianshallen
2019-12-15 13:10 171216044 FBC Uppsala Ungdom vit - Vaksala SK 4 - 0 Per-Olof Svensson, Fredrik Longgren IFU Arena – DHinox
2020-01-11 11:00 171216046 Västerlöfsta IBF - Väddö IF P07 13 - 0 Erik Rosvall, Vesa Petterson Heby Sporthall
2020-01-11 11:45 171216050 Almunge IK - FBC Uppsala Ungdom vit 6 - 10 Olle Isacsson, Henrik Ramborg Almunge Sporthall
2020-01-11 15:00 171216047 Wåhla IBK - Alunda IBF Svart 1 - 20 Erik Rosvall, Christian Brundin Östervåla Sporthall
2020-01-11 15:00 171216049 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - Enköpings IBK P07 13 - 0 Niklas Arvidsson, Emil Gustavsson Örbyhus Sporthall
2020-01-18 11:00 171216052 Västerlöfsta IBF - Vaksala SK 4 - 2 Erik Rosvall, Emil Gustavsson Heby Sporthall
2020-01-18 12:30 171216051 Väddö IF P07 - Wåhla IBK 5 - 3 Georgios Papadakis, Victor Flemström Vikingahallen
2020-01-18 15:45 171216053 Alunda IBF Svart - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 2 - 7 Haris Hodzic, Per Ericsson Olandshallen
2020-01-19 10:45 171216055 Enköpings IBK P07 - FBC Uppsala Ungdom vit 3 - 7 Fredrik Karlsson, Haris Hodzic S:t Ilianshallen
2020-01-24 18:40 171216057 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - Wåhla IBK 21 - 4 Leif Ericsson, Ronnie Eriksson Örbyhus Sporthall
2020-01-25 13:00 171216058 Almunge IK - Västerlöfsta IBF 0 - 8 Isak Norén, Mikael Abrahamsson Almunge Sporthall
2020-01-26 13:50 171216059 FBC Uppsala Ungdom vit - Alunda IBF Svart 4 - 4 Villiam Lööf, Hugo Westergård IFU Arena - Upplands Energi
2020-01-26 15:00 171216056 Vaksala SK - Väddö IF P07 5 - 3 Jouni Myller, Christian Brundin IFU Arena - Upplands Energi
2020-02-01 11:00 171216064 Västerlöfsta IBF - Enköpings IBK P07 15 - 2 Handrin Thunqvist, Haris Hodzic Heby Sporthall
2020-02-01 12:30 171216061 Väddö IF P07 - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 0 - 18 Per-Olof Svensson, Mikael Rosenius Vikingahallen
2020-02-01 19:30 171216063 Wåhla IBK - FBC Uppsala Ungdom vit 1 - 9 Magnus Nordahl, Reine Schröder Östervåla Sporthall
2020-02-02 14:20 171216062 Vaksala SK - Almunge IK 3 - 6 Timur Shtutman, Fredrik Longgren IFU Arena - Upplands Energi
2020-02-08 12:30 171216066 Väddö IF P07 - Almunge IK 2 - 12 Lars Halvarsson, Georgios Papadakis Vikingahallen
2020-02-08 13:45 171216068 Enköpings IBK P07 - Vaksala SK 2 - 5 Erik Rosvall, Vendela Eklund S:t Ilianshallen
2020-02-08 17:40 171216070 Alunda IBF Svart - Västerlöfsta IBF 5 - 11 Victor Flemström, Albin Karlsson Olandshallen
2020-02-09 09:40 171216067 FBC Uppsala Ungdom vit - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 4 - 8 Leo Aviander, Christoffer Stenlund IFU Arena - Upplands Energi
2020-02-15 12:30 171216071 Väddö IF P07 - FBC Uppsala Ungdom vit WO (5 - 0) David Söderström, Johnny Söderqvist Vikingahallen
2020-02-15 14:15 171216072 Almunge IK - Enköpings IBK P07 4 - 4 Mimma Spasic, Ronnie Eriksson Almunge Sporthall
2020-02-15 15:30 171216075 Wåhla IBK - Västerlöfsta IBF 0 - 21 Sean Norouz, Emil Sanderfors Östervåla Sporthall
2020-02-26 18:30 171216074 Vaksala SK - Alunda IBF Svart 2 - 4 Haris Hodzic, Christoffer Stenlund Tiundaskolan
2020-03-07 11:00 171216079 Västerlöfsta IBF - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 2 - 2 Emil Gustavsson, Elias Brode Heby Sporthall
2020-03-07 11:00 171216080 Wåhla IBK - Vaksala SK 4 - 14 Jouni Myller, Fredrik Longgren Östervåla Sporthall
2020-03-07 11:30 171216076 Väddö IF P07 - Enköpings IBK P07 4 - 4 Johnny Söderqvist, Lars Halvarsson Vikingahallen
2020-03-07 19:10 171216078 Alunda IBF Svart - Almunge IK 7 - 0 Jouni Myller, Fredrik Longgren Olandshallen
2020-03-13 00:00 171216085 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - Vaksala SK Leif Ericsson Örbyhus Sporthall
2020-03-14 00:00 171216082 Enköpings IBK P07 - Alunda IBF Svart Elias Brode, Emil Gustavsson S:t Ilianshallen
2020-03-14 00:00 171216084 Almunge IK - Wåhla IBK Almunge Sporthall
2020-03-15 00:00 171216083 FBC Uppsala Ungdom vit - Västerlöfsta IBF IFU Arena - Upplands Energi
171216086 Alunda IBF Svart - Väddö IF P07 Olandshallen
171216088 Wåhla IBK - Enköpings IBK P07 Östervåla Sporthall
171216089 Vaksala SK - FBC Uppsala Ungdom vit Uppsala Life Arena
2020-03-20 00:00 171216090 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - Almunge IK Örbyhus Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Västerlöfsta IBF 14 11 1 2 148-31 117 34
2. Tobo/ Örbyhus FF/ Tierp IBK 13 11 1 1 135-32 103 34
3. Alunda IBF Svart 13 9 2 2 105-50 55 29
4. FBC Uppsala Ungdom vit 13 7 2 4 94-49 45 23
5. Vaksala SK 13 5 0 8 61-62 -1 15
6. Enköpings IBK P07 13 2 2 9 50-103 -53 8
7. Almunge IK 6 2 1 3 28-34 -6 7
8. Väddö IF P07 14 2 1 11 26-141 -115 7
9. Wåhla IBK 13 2 0 11 34-179 -145 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera T-matchserie pojkar röd div 3/4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-19 17:30 171218001 IS Saga - FBC Uppsala Ungdom (Div 3) 6 - 2 Marko Spasic, Jelena Spasic IFU Arena - Upplands Energi
2019-10-26 09:00 171218003 Hagunda IF (05) (Div 3) - IS Saga 4 - 3 Marko Spasic, Christoffer Wallenborg IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-11-12 18:50 171218002 Örsundsbro IF - FBC Uppsala Ungdom (Div 3) Gamlishallen
171218007 FBC Uppsala Ungdom (Div 3) - Wåhla IBK IFU Arena – DHinox
2019-12-01 17:40 171218009 Storvreta IBK P05 (Div 3) - Örsundsbro IF 4 - 3 Vendela Eklund, Malin Hjelm Storvreta IBK Sporthall
2019-10-13 12:30 171218010 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - Hagunda IF (05) (Div 3) 7 - 4 Jörgen Olsson, Victor Flemström Ekilla Sporthall
2019-12-07 12:40 171218011 Alunda IBF - IK Sirius FBC/IBK (Div 3) 5 - 1 Andreas Lind, Christoffer Fredriksson Olandshallen
2020-02-02 08:30 171218023 Hagunda IF (05) (Div 3) - Örsundsbro IF 3 - 4 Hugo Westergård, Fredrik Longgren IFU Arena B - Turbo Sport
171218025 Örsundsbro IF - Storvreta IBK P05 (Div 3) Örsundsbro Sporthall
2020-03-08 16:40 171218027 IS Saga - Arlanda IBK/Rosersbergs IK (Div 3) 4 - 3 Christoffer Wallenborg, Villiam Lööf IFU Arena - Upplands Energi
171218031 Arlanda IBK/Rosersbergs IK (Div 3) - Storvreta IBK P05 Ekilla Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IS Saga 3 2 0 1 13-9 4 6
2. Alunda IBF 1 1 0 0 5-1 4 3
3. Arlanda IBK/ Rosersbergs IK 1 1 0 0 7-4 3 3
4. Storvreta IBK P05 (Div 3) 1 1 0 0 4-3 1 3
5. Örsundsbro IF 2 1 0 1 7-7 0 3
6. Hagunda IF (05) (Div 3) 3 1 0 2 11-14 -3 3
7. Almunge IK P05 0 0 0 0 0-0 0 0
7. Frötuna IBF 0 0 0 0 0-0 0 0
7. Hagunda IF 0 0 0 0 0-0 0 0
7. SK Vide 0 0 0 0 0-0 0 0
7. Storvreta IBK P05 0 0 0 0 0-0 0 0
7. Wåhla IBK 0 0 0 0 0-0 0 0
13. Arlanda IBK/ Rosersbergs IK (Div 3) 1 0 0 1 3-4 -1 0
14. FBC Uppsala Ungdom (Div 3) 1 0 0 1 2-6 -4 0
15. IK Sirius FBC/ IBK (Div 3) 1 0 0 1 1-5 -4 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis