Svenska Cupen Herrar (2022/23)

Gruppspel
SvC Herr Kvf IBK Dalen - IBF Falun
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-11-23 18:30 581325001 IBK Dalen - IBF Falun 6 - 7 Andreas Morelius, Frans Dahlstedt Umeå Energi Arena
2022-11-30 18:30 581325002 IBF Falun - IBK Dalen 13 - 8 Jakob Westerlund, Jonas Tidsjö Guide Arena
SvC Herr Kvf Jönköpings IK- FBC Kalmarsund
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-11-23 18:30 581327001 Jönköpings IK - FBC Kalmarsund 3 - 6 Håkan Söderman, Henric Nilsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-11-30 18:30 581327002 FBC Kalmarsund - Jönköpings IK 9 - 7 Håkan Söderman, Peter Novakovic SBB Arena
SvC Herr Kvf Nykvarns IBF Ungdom - Storvreta IBK
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-11-24 19:00 581326001 Nykvarns IBF Ungdom - Storvreta IBK 7 - 8 Patric Terelius, Patrik Trofast Furuborghallen
2022-12-01 19:00 581326002 Storvreta IBK - Nykvarns IBF Ungdom 11 - 4 Andreas Morelius, Glenn Boström IFU Arena A
SvC Herr Kvf Pixbo Wallenstam IBK - Växjö IBK
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-11-24 19:15 581328001 Pixbo Wallenstam IBK - Växjö IBK 7 - 8 Daniel Fathi-Najafi, Peter Novakovic Wallenstam Arena A
2022-12-01 18:30 581328002 Växjö IBK - Pixbo Wallenstam IBK 5 - 5 e.str. Simon Broman, Daniel Böcker Fortnox Arena A-hall
SvC Herr Omg 2 Bele Barkarby IF - Storvreta IBK
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-09 19:00 581308001 Bele Barkarby IF IBF - Storvreta IBK 4 - 9 Tobias Ekmark, Patric Terelius Jakobsbergs Sporthall
2022-09-12 19:00 581308002 Storvreta IBK - Bele Barkarby IF IBF 15 - 1 Andreas Morelius, Jonas Backman IFU Arena A
SvC Herr Omg 2 FBC Lerum - Warberg IC
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-09 19:30 581315001 FBC Lerum - Warberg IC 5 - 5 Ola Nilsson, Stefan Olsson Lerum Arena A
2022-09-11 15:00 581315002 Warberg IC - FBC Lerum 13 - 2 Kevin Cardell, Ola Nilsson Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
SvC Herr Omg 2 IBK Alingsås - Mullsjö AIS
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-09 19:00 581310001 IBK Alingsås - Mullsjö AIS 3 - 15 Joakim Mattsson, Martin Jonsson Nolhagahallen, Alingsås
2022-09-11 15:00 581310002 Mullsjö AIS - IBK Alingsås 15 - 1 Andreas Holm, Ki Sandholm Nyhemshallen - Mullsjö
SvC Herr Omg 2 Ledberg IBF - Linköping IBK
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-08 19:30 581305001 Ledberg IBF - Linköping IBK 2 - 14 Edo Sabanovic, Tomas Edstrand Campushallen-Ebbepark
2022-09-11 18:00 581305002 Linköping IBK - Ledberg IBF 11 - 2 Rickard Olsen, Richard Himberg Linköpings Sporthall
SvC Herr Omg 2 Lillån IBK - Jönköpings IK
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-09 19:00 581309001 Lillån IBK - Jönköpings IK 8 - 9 Tomas Edstrand, Jesper Rygert Idrottshuset Örebro
2022-09-11 18:00 581309002 Jönköpings IK - Lillån IBK 3 - 3 e.förl. Henric Nilsson, David Geiser Mellkvist Arenan - Jönköpings Idrottshus
SvC Herr Omg 2 RIG Umeå - IBK Dalen
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-06 19:45 581303001 RIG Umeå IBF - IBK Dalen 3 - 11 Tony Cederholm, Oliver Halvarsson Umeå Energi Arena Väst
2022-09-11 16:00 581303002 IBK Dalen - RIG Umeå IBF 8 - 4 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Thoren Arena
SvC Herr Omg 2 Salems IF - Nykvarns IBF Ungdom
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-09 19:00 581306001 Salems IF - Nykvarns IBF Ungdom 0 - 9 Andreas Morelius, Frans Dahlstedt Skogsängshallen
2022-09-12 19:30 581306002 Nykvarns IBF Ungdom - Salems IF 4 - 3 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Furuborghallen
SvC Herr Omg 2 Skälby IBK - IBF Falun
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-09 20:15 581301001 Skälby IBK - IBF Falun 6 - 13 Elis Erbing, Jonathan Varli Mälarenergi Arena A
2022-09-11 18:00 581301002 IBF Falun - Skälby IBK 8 - 1 Jörgen Andersson, Albin Jakobsson Guide Arena
SvC Herr Omg 2 AIK IBF - Djurgårdens IF IBS
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-09 19:30 581313001 AIK IBF - Djurgårdens IF IBS 10 - 4 Thomas Andersson, Rickard Wissman Solnahallen
2022-09-12 19:00 581313002 Djurgårdens IF IBS - AIK IBF 7 - 9 Patrik Trofast, Patric Terelius Eriksdalshallen
SvC Herr Omg 2 Fagerhult Habo IBK - Växjö IBK
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-09 19:00 581316001 Fagerhult Habo IBK - Växjö IBK 2 - 6 Kevin Ramle, Jesper Liedberg Habo Sporthall A
2022-09-11 16:30 581316002 Växjö IBK - Fagerhult Habo IBK 10 - 3 David Dornlöv, Erik Hindemith Fortnox Arena A-hall
SvC Herr Omg 2 Hudik/Björkberg - Gävle GIK
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-09 20:00 581302001 Hudik/Björkberg IBK - Gävle GIK 4 - 9 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall OilQuick Arena
2022-09-11 17:00 581302002 Gävle GIK - Hudik/Björkberg IBK 15 - 3 Jakob Westerlund, Jonas Tidsjö Alfahallen - Gavlehov
SvC Herr Omg 2 IBK Lund Elit - FC Helsingborg
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-09 19:30 581311001 IBK Lund Elit - FC Helsingborg 4 - 8 Martin Matti, Simon Broman Lerbäckshallen A
2022-09-11 17:00 581311002 FC Helsingborg - IBK Lund Elit 9 - 1 Daniel Hultberg, Edo Sabanovic Helsingborg Arena A
SvC Herr Omg 2 Karlstad IBF - Pixbo Wallenstam IBK
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-09 18:30 581314001 Karlstad IBF - Pixbo Wallenstam IBK 4 - 9 Lars Larsson, Albin Jakobsson Colorama Arena
2022-09-11 16:45 581314002 Pixbo Wallenstam IBK - Karlstad IBF 6 - 6 Daniel Fathi-Najafi, Peter Novakovic Wallenstam Arena A
SvC Herr Omg 2 Sundsvall FBC - Thorengruppen SK
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-09 19:00 581304001 Sundsvall FBC - Team Thorengruppen SK 2 - 2 Andreas Bengtsson Degen, Johannes Ekenberg Sundsvalls Sporthall-A
2022-09-11 13:30 581304002 Team Thorengruppen SK - Sundsvall FBC 10 - 3 Tony Cederholm, Viktor Grahn Thoren Arena
SvC Herr Omg 2 Uppsala Teknologerna - Hagunda IF
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-08 19:30 581307001 IBK Uppsala Teknologer - Hagunda IF 6 - 5 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Degen IFU Arena Gibon
2022-09-11 18:30 581307002 Hagunda IF - IBK Uppsala Teknologer 11 - 5 e.förl. Henrik Ibjer, Tomas Edstrand IFU Arena A
SvC Herr Omg 2 Visby IBK - FBC Kalmarsund
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-09 19:00 581312001 Visby IBK - FBC Kalmarsund 5 - 6 Edo Sabanovic, Håkan Söderman ICA Maxi Arena
2022-09-11 16:00 581312002 FBC Kalmarsund - Visby IBK 4 - 6 e.str. Håkan Söderman, Jesper Rygert Ölands Bank Center A
SvC Herr Omg 3 AIK IBF - Pixbo Wallenstam IBK
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-05 19:30 581323001 AIK IBF - Pixbo Wallenstam IBK 3 - 12 Glenn Boström, Patric Terelius Solnahallen
2022-10-18 19:15 581323002 Pixbo Wallenstam IBK - AIK IBF 5 - 5 e.str. Daniel Böcker, Henric Nilsson Wallenstam Arena A
SvC Herr Omg 3 FC Helsingborg - FBC Kalmarsund
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-05 19:00 581322001 FC Helsingborg - FBC Kalmarsund 3 - 9 Martin Matti, Simon Broman Idrottens Hus A
2022-10-19 18:30 581322002 FBC Kalmarsund - FC Helsingborg 9 - 0 Frans Dahlstedt, Daniel Böcker SBB Arena
SvC Herr Omg 3 Gävle GIK - IBF Falun
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-05 19:00 581317001 Gävle GIK - IBF Falun 5 - 9 Thomas Andersson, Andreas Morelius Alfahallen - Gavlehov
2022-10-19 18:30 581317002 IBF Falun - Gävle GIK 7 - 6 Håkan Söderman, Glenn Boström Guide Arena
SvC Herr Omg 3 IBK Dalen - Thorengruppen SK
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-04 18:30 581318001 IBK Dalen - Team Thorengruppen SK 6 - 6 Tony Cederholm, Oliver Halvarsson Umeå Energi Arena
2022-10-18 18:30 581318002 Team Thorengruppen SK - IBK Dalen 5 - 10 Thomas Andersson, Rickard Wissman Thoren Arena
SvC Herr Omg 3 Jönköpings IK - Mullsjö AIS
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-06 19:00 581321001 Jönköpings IK - Mullsjö AIS 6 - 4 Andreas Holm, Ki Sandholm Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-10-18 19:00 581321002 Mullsjö AIS - Jönköpings IK 3 - 10 Håkan Söderman, Peter Novakovic Nyhemshallen - Mullsjö
SvC Herr Omg 3 Linköping IBK- Nykvarn Ungdom
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-04 19:30 581319001 Nykvarns IBF Ungdom - Linköping IBK 7 - 6 Edo Sabanovic, Jesper Liedberg Furuborghallen
2022-10-19 19:00 581319002 Linköping IBK - Nykvarns IBF Ungdom 4 - 8 Patrik Trofast, Patric Terelius Linköpings Sporthall
SvC Herr Omg 3 Uppsala Teknologer - Storvreta IBK
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-04 19:30 581320001 IBK Uppsala Teknologer - Storvreta IBK 2 - 14 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund IFU Arena Gibon
2022-10-19 19:00 581320002 Storvreta IBK - IBK Uppsala Teknologer 9 - 3 Jonas Backman, Ki Sandholm IFU Arena A
SvC Herr Omg 3 Warberg IC - Växjö IBK
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-05 19:00 581324001 Warberg IC - Växjö IBK 3 - 10 Ola Nilsson, Daniel Böcker Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2022-10-19 18:30 581324002 Växjö IBK - Warberg IC 6 - 2 Martin Matti, David Dornlöv Fortnox Arena A-hall
SvC Herr Semi IBF Falun - Storvreta IBK
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-01-17 18:30 581329001 Storvreta IBK - IBF Falun 10 - 6 Daniel Fathi-Najafi, Peter Novakovic IFU Arena A
2023-01-24 18:30 581329002 IBF Falun - Storvreta IBK 9 - 7 e.förl. Martin Matti, Simon Broman Guide Arena
SvC Herr Semi Växjö IBK - FBC Kalmarsund
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-01-18 18:30 581330001 FBC Kalmarsund - Växjö IBK 7 - 7 Håkan Söderman, Glenn Boström SBB Arena
2023-01-25 18:30 581330002 Växjö IBK - FBC Kalmarsund 2 - 3 Henric Nilsson, David Geiser Mellkvist Fortnox Arena A-hall
Övriga matcher
Svenska Cupen Herrar Final
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-02-23 19:00 581331001 FBC Kalmarsund - IBF Falun 2 - 10 Martin Matti, Simon Broman SBB Arena
Svenska Cupen Herrar Omg 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-08-23 20:00 581300003 Öjebyns IBF - RIG Umeå IBF 5 - 11 Tony Cederholm, Viktor Grahn Norrmalmia Sph
2022-08-24 19:30 581300010 FBC Lerum - Halmstads IBK 14 - 4 Stefan Olsson, Måns Löfgren Rydsbergshallen
2022-08-24 19:30 581300006 Nacka IBK - IBK Uppsala Teknologer 5 - 6 e.str. Andreas Bengtsson Degen, Johannes Ekenberg Ormingehallen
2022-08-27 13:00 581300007 Örebro SK IBK - IBK Alingsås 4 - 5 e.förl. Rickard Olsen, Richard Himberg Mellringehallen - Örebro
2022-08-27 14:00 581300008 IBK Lund Elit - FBC Karlskrona 11 - 3 Daniel Böcker, Ola Nilsson Lerbäckshallen A
2022-08-27 14:00 581300002 Hudik/Björkberg IBK - Hälsinggårdens AIK Innebandy 6 - 2 Richard Öhneskog, Jonas Tidsjö OilQuick Arena
2022-08-27 14:00 581300001 Skoghalls IBK - Skälby IBK 3 - 6 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Hammarö Arena
2022-08-27 17:00 581300009 Hovslätts IK - Visby IBK 6 - 8 Kevin Ramle, Jesper Liedberg Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-08-27 19:00 581300004 Sundsvall FBC - Krokoms IBK 24 - 1 Jonas Tidsjö, Richard Öhneskog Sundsvalls Sporthall-A
2022-08-28 18:00 581300005 Onyx IBK - Ledberg IBF 1 - 5 Edo Sabanovic, Jesper Liedberg Rosvalla Arena A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis