Division 3 Dam (2022/23)

Gruppspel
Damer division 3 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-24 11:30 150036005 Örby IS - Vallentuna IBK (B) 3 - 4 Hanna Woxmark, Steffanie Bramer Högdalshallen
2022-09-25 14:00 150036004 Järfälla IBK (B) - Väsby AIK (B) 3 - 4 Martin Mårtensson, Patrik Andersén Viksjö Sporthall
2022-11-06 17:30 150036003 Turebergs IF - Ekerö IK 3 - 11 Peter Lassfolk, Fredrik Nensén Töjnahallen
2022-10-01 11:30 150036009 Väsby AIK (B) - Turebergs IF 8 - 1 Robert Lindén Säfström, Fredrik Nensén Smedsgärdshallen
2022-10-01 18:45 150036010 Ekerö IK - Sundbybergs IK (B) 11 - 3 Sadjad Nima, Anna Mandelstam Mälaröhallen Plan 1
2022-10-02 15:45 150036008 Vallentuna IBK (B) - Järfälla IBK (B) 4 - 1 Magnus Berg, Mathias Lindvall Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-10-02 16:00 150036007 Kungsängens IF (B) - Örby IS 1 - 12 Matilda Jennersjö, Alice Fritshammar Kungshallen Sporthallen
2022-10-08 14:15 150036014 Sundbybergs IK (B) - Väsby AIK (B) 0 - 6 Emilia Tuomela, Elin Holm Brotorpshallen
2022-10-08 15:30 150036013 FBC Kungsholmen (A) - Ekerö IK 2 - 3 Christian Berger, Peter Lassfolk Engelbrektshallen
2022-10-08 17:30 150036015 Turebergs IF - Vallentuna IBK (B) 4 - 6 Bjarne Hekkelstrand, Isak Eriksson Silverdalshallen
2022-10-09 16:30 150036016 Järfälla IBK (B) - Kungsängens IF (B) 9 - 3 Arne Brovig, Johan Hessing Viksjö Sporthall
2022-10-15 13:00 150036022 Väsby AIK (B) - FBC Kungsholmen (A) 3 - 4 Robert Milerud, Ricky Bagge Smedsgärdshallen
2022-10-16 14:30 150036021 Vallentuna IBK (B) - Sundbybergs IK (B) 3 - 5 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-10-16 15:15 150036020 Kungsängens IF (B) - Turebergs IF 5 - 2 Thea Augustinsson, Matilda Jennersjö Kungshallen Sporthallen
2022-10-22 13:30 150036026 Sundbybergs IK (B) - Kungsängens IF (B) 10 - 1 Imtiaz Karim, Magnus Westerberg Hallonbergshallen
2022-10-23 13:45 150036028 Järfälla IBK (B) - Örby IS 3 - 1 Johan Nima, Matilda Jennersjö Viksjö Sporthall
2022-10-23 20:00 150036025 FBC Kungsholmen (A) - Vallentuna IBK (B) 3 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Sadjad Nima Grimstahallen
2022-11-12 10:00 150036035 Väsby AIK (B) - Ekerö IK 4 - 7 Johnn Wahlgren, Jan Erik Kristofersson Smedsgärdshallen
2022-11-12 16:30 150036031 Örby IS - Turebergs IF 9 - 5 Jakob Jansson, Sixten Thorén Kämpetorpshallen 1
2022-12-13 20:45 150036033 Kungsängens IF (B) - FBC Kungsholmen (A) 1 - 4 Peter Lassfolk, Isabelle Lassfolk Hagnäshallen
2022-10-29 14:00 150036041 Ekerö IK - Vallentuna IBK (B) 13 - 3 Alexander Rosén, Kerin Maclean Mitchell Mälaröhallen Plan 1
2022-11-19 16:15 150036038 Sundbybergs IK (B) - Örby IS 3 - 6 Johnn Wahlgren, Ella Lassen Eriksson Hallonbergshallen
2022-11-19 16:30 150036039 Turebergs IF - Järfälla IBK (B) 2 - 4 Annie Nordmark, Magnus Berg Silverdalshallen
2022-11-27 11:00 150036046 Kungsängens IF (B) - Ekerö IK 0 - 13 Niklas Forsman, Ricky Bagge Kungshallen Sporthallen
2022-11-27 13:45 150036044 Örby IS - FBC Kungsholmen (A) 0 - 10 Simon Lundberg, Niklas Lundberg Telefonplanshallen
2022-11-27 14:30 150036047 Vallentuna IBK (B) - Väsby AIK (B) 5 - 2 Alexander Löfgren, Fredrik Nensén Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-11-27 16:30 150036043 Järfälla IBK (B) - Sundbybergs IK (B) 11 - 4 Shabbir Ahmed, Björn Söderström Viksjö Sporthall
2022-12-03 13:00 150036050 Sundbybergs IK (B) - Turebergs IF 3 - 8 Ricky Bagge, Jan Lingemark Brotorpshallen
2022-12-03 14:30 150036052 Väsby AIK (B) - Kungsängens IF (B) 5 - 1 Jan Erik Kristofersson, Robert Lindén Säfström Smedsgärdshallen
2022-12-03 15:45 150036049 FBC Kungsholmen (A) - Järfälla IBK (B) 1 - 3 Christoffer Hellström, Anna Mandelstam Engelbrektshallen
2022-12-10 12:45 150036055 Turebergs IF - FBC Kungsholmen (A) 0 - 4 Magnus Berg, Sadjad Nima Silverdalshallen
2023-02-05 13:30 150036057 Örby IS - Ekerö IK 0 - 13 Martin Claësson, Johnny Mikael Claesson Telefonplanshallen
2023-02-26 18:00 150036059 Kungsängens IF (B) - Vallentuna IBK (B) 1 - 8 Sezgin Youmer, Robert Lindén Säfström Kungshallen Sporthallen
2022-12-17 11:30 150036064 Väsby AIK (B) - Örby IS 5 - 3 Ricky Bagge, Fredrik Nensén Smedsgärdshallen
2022-12-17 15:30 150036061 FBC Kungsholmen (A) - Sundbybergs IK (B) 10 - 2 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Engelbrektshallen
2022-12-18 12:00 150036065 Ekerö IK - Järfälla IBK (B) 5 - 5 Niklas Forsman, Johnny Mikael Claesson Mälaröhallen Plan 1
2023-01-07 11:45 150036070 Ekerö IK - Turebergs IF 7 - 2 Fredrik Åhlund, Magnus Berg Mälaröhallen Plan 1
2023-01-07 14:00 150036069 Väsby AIK (B) - Järfälla IBK (B) 1 - 4 Niklas Forsman, Fredrik Hallenberg Smedsgärdshallen
2023-01-08 15:45 150036068 Vallentuna IBK (B) - Örby IS 3 - 2 Sezgin Youmer, Max Åstrand Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-01-14 14:00 150036075 Turebergs IF - Väsby AIK (B) 3 - 6 Imtiaz Karim, Noel Huss Silverdalshallen
2023-01-14 16:00 150036077 Örby IS - Kungsängens IF (B) 9 - 0 Tommy Egman, Tuva Egman Kämpetorpshallen 1
2023-01-15 14:30 150036076 Järfälla IBK (B) - Vallentuna IBK (B) 5 - 1 Annie Nordmark, Imtiaz Karim Viksjö Sporthall
2023-01-15 16:00 150036074 Sundbybergs IK (B) - Ekerö IK 0 - 5 Jan Lingemark, Bjarne Hekkelstrand Löthallen
2023-01-21 11:45 150036082 Väsby AIK (B) - Sundbybergs IK (B) 5 - 2 Isabelle Lassfolk, Julia Tegnér Smedsgärdshallen
2023-01-22 14:15 150036081 Vallentuna IBK (B) - Turebergs IF 8 - 3 Peter Lassfolk, Lars Samuelsson Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-01-22 16:00 150036080 Kungsängens IF (B) - Järfälla IBK (B) 1 - 12 Robert Lindén Säfström, Niklas Forsman Kungshallen Sporthallen
2023-01-22 16:00 150036083 Ekerö IK - FBC Kungsholmen (A) 5 - 2 Jan Lingemark, Mattias Nordlund Mälaröhallen Plan 1
2023-01-28 13:30 150036085 FBC Kungsholmen (A) - Väsby AIK (B) 3 - 2 Michael Leimer, Robert Milerud Stora Mossen 1
2023-01-28 14:15 150036087 Turebergs IF - Kungsängens IF (B) 2 - 3 Roger Nyström, Bjarne Hekkelstrand Silverdalshallen
2023-01-28 15:45 150036086 Sundbybergs IK (B) - Vallentuna IBK (B) 1 - 5 Imtiaz Karim, Mattias Nordlund Hallonbergshallen
2023-02-04 12:15 150036093 Kungsängens IF (B) - Sundbybergs IK (B) 2 - 2 Fredrik Hallenberg, Niklas Forsman Hagnäshallen
2023-02-05 18:00 150036094 Vallentuna IBK (B) - FBC Kungsholmen (A) 2 - 1 Aarre Hietanen, Fredrik Hallenberg Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-03-26 10:00 150036091 Örby IS - Järfälla IBK (B) 1 - 3 Magnus Berg, Håkan Taxén Telefonplanshallen
2023-02-11 15:30 150036099 Turebergs IF - Örby IS 4 - 5 Arne Brovig, Martin Mårtensson Silverdalshallen
2023-02-11 17:15 150036097 FBC Kungsholmen (A) - Kungsängens IF (B) 5 - 4 Alexander Löfgren, Mats Andersson Engelbrektshallen
2023-03-19 11:00 150036101 Ekerö IK - Väsby AIK (B) 4 - 4 Ricky Bagge, Petra Dynesius Mälaröhallen Plan 1
2023-02-18 17:30 150036104 Örby IS - Sundbybergs IK (B) 4 - 7 Viggo Holm, Svante Lindholm Kämpetorpshallen 1
2023-02-19 17:30 150036103 Järfälla IBK (B) - Turebergs IF 7 - 1 Theodore Idevall, Filip Lövenklint Viksjö Sporthall
2023-02-19 18:00 150036107 Vallentuna IBK (B) - Ekerö IK 5 - 5 Johan Hessing, Sadjad Nima Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-03-04 11:30 150036109 FBC Kungsholmen (A) - Örby IS 6 - 1 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Stora Mossen 1
2023-03-04 13:15 150036110 Sundbybergs IK (B) - Järfälla IBK (B) 2 - 4 Michael Leimer, Anders Peterson Brotorpshallen
2023-03-04 13:15 150036112 Väsby AIK (B) - Vallentuna IBK (B) 8 - 3 Fredrik Nensén, Jan Lingemark Smedsgärdshallen
2023-03-05 11:00 150036113 Ekerö IK - Kungsängens IF (B) 7 - 2 Linus Söderblom, Mohamed Abdirisak Mälaröhallen Plan 1
2023-03-11 14:15 150036115 Turebergs IF - Sundbybergs IK (B) 5 - 3 Magnus Westerberg, Mimma Spasic Silverdalshallen
2023-03-12 14:45 150036116 Järfälla IBK (B) - FBC Kungsholmen (A) 5 - 2 Viggo Modigh, Ida Sandberg Viksjö Sporthall
2023-03-12 16:45 150036119 Kungsängens IF (B) - Väsby AIK (B) 3 - 9 Bjarne Hekkelstrand, Mattias Nordlund Kungshallen Sporthallen
2023-03-11 19:00 150036125 Ekerö IK - Örby IS WO (5 - 0) Mälaröhallen Plan 1
2023-03-18 18:00 150036121 FBC Kungsholmen (A) - Turebergs IF 13 - 0 Linus Söderblom, Olle Forsberg Engelbrektshallen
2023-03-19 16:30 150036123 Vallentuna IBK (B) - Kungsängens IF (B) 5 - 4 Ludwig Idevall, Filip Saverstam Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-04-01 15:30 150036127 Sundbybergs IK (B) - FBC Kungsholmen (A) 1 - 9 Agaton Östlund, Oliver Hallgren Brotorpshallen
2023-04-01 16:00 150036130 Örby IS - Väsby AIK (B) 6 - 7 Oscar Ekman, Viggo Modigh Kämpetorpshallen 2
2023-04-02 17:15 150036129 Järfälla IBK (B) - Ekerö IK 0 - 7 Fabian Fahimi, Bjarne Hekkelstrand Viksjö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ekerö IK 16 13 3 0 121-35 86 42
2. Järfälla IBK (B) 16 12 1 3 79-40 39 37
3. Vallentuna IBK (B) 16 11 1 4 69-61 8 34
4. Väsby AIK (B) 16 10 1 5 79-52 27 31
5. FBC Kungsholmen (A) 16 10 0 6 79-36 43 30
6. Örby IS 16 5 0 11 62-79 -17 15
7. Sundbybergs IK (B) 16 3 1 12 48-95 -47 10
8. Kungsängens IF (B) 16 2 1 13 32-114 -82 7
9. Turebergs IF 16 2 0 14 45-102 -57 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer division 3 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-24 10:00 150042003 Högdalens AIS (B) - Västerhaninge IBK 6 - 3 Steffanie Bramer, Hanna Woxmark Högdalshallen
2022-09-24 12:45 150042005 Värmdö IF - Tungelsta IF 4 - 4 Ulf Hedlund, Mats Nordrup Värmdö sporthall
2022-09-24 16:00 150042001 Skogås/Trångsunds IBK - Järfälla IBK (C ) 8 - 8 Shabbir Ahmed, Mats Nordrup Skogåshallen
2022-09-25 17:00 150042006 Huddinge IBS (C) - Sköndals IK (B) 3 - 3 Theodore Idevall, Kerin Maclean Mitchell Glömstahallen
2022-10-02 11:15 150042012 Järfälla IBK (C ) - Huddinge IBS (C) 1 - 7 Ricky Bagge, Arne Brovig Viksjö Sporthall
2022-10-02 13:30 150042007 Sköndals IK (B) - Värmdö IF 4 - 2 Lukas Jellnor, Oscar Ekman Sköndalshallen
2022-11-27 19:00 150042008 Tungelsta IF - Täby FC (C) 6 - 2 Thomas Gjutarenäfve, Mauricio Castillo Tungelsta Sporthall
2022-10-08 11:30 150042015 Högdalens AIS (B) - Tungelsta IF 7 - 2 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Högdalshallen
2022-10-08 12:45 150042013 Skogås/Trångsunds IBK - Västerhaninge IBK 10 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Peter Saliba Gustafsson Skogåshallen
2022-10-09 15:00 150042017 Värmdö IF - Huddinge IBS (C) 6 - 0 Maja Bergman, Kevin Helly Värmdö sporthall
2023-03-26 18:45 150042016 Täby FC (C) - Sköndals IK (B) 5 - 7 Peter Lassfolk, Fredrik Alzén K-Rauta Arena
2022-10-16 11:15 150042020 Sköndals IK (B) - Högdalens AIS (B) 0 - 6 Fredrik Hallenberg, Magnus Berg Sköndalshallen
2022-10-16 13:45 150042024 Järfälla IBK (C ) - Värmdö IF 1 - 3 Mauricio Castillo, Ricky Bagge Viksjö Sporthall
2023-02-13 20:15 150042019 Huddinge IBS (C) - Täby FC (C) 2 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Ida Sandberg Tomtbergahallen
2022-10-22 10:15 150042027 Högdalens AIS (B) - Huddinge IBS (C) 2 - 4 Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Högdalshallen
2022-10-22 12:45 150042029 Västerhaninge IBK - Järfälla IBK (C ) 6 - 4 Hanna Woxmark, Malva Sölvemark Åbyhallen - Haninge
2022-10-22 13:15 150042025 Skogås/Trångsunds IBK - Tungelsta IF 6 - 9 Mathias Lindvall, Magnus Berg Skogåshallen
2022-10-23 19:45 150042028 Täby FC (C) - Värmdö IF 4 - 5 Erik Palmertz, Theodore Idevall K-Rauta Arena
2022-11-12 15:00 150042036 Järfälla IBK (C ) - Täby FC (C) 1 - 6 Jan Lingemark, Ricky Bagge Kallhälls sporthall
2022-11-13 15:15 150042031 Värmdö IF - Högdalens AIS (B) 2 - 0 Viggo Modigh, Maja Bergman Värmdö sporthall
2022-11-13 16:30 150042033 Sköndals IK (B) - Skogås/Trångsunds IBK 8 - 0 Aarre Hietanen, Gustav Levin Sköndalshallen
2022-11-19 13:45 150042041 Västerhaninge IBK - Tungelsta IF 10 - 5 Peter Saliba Gustafsson, Mohamed Abdirisak Åbyhallen - Haninge
2022-11-19 14:00 150042039 Högdalens AIS (B) - Täby FC (C) 4 - 2 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Högdalshallen
2022-11-22 20:15 150042037 Skogås/Trångsunds IBK - Huddinge IBS (C) 2 - 9 Anders Asp, Anders Peterson Skogåshallen
2022-11-26 12:00 150042044 Värmdö IF - Skogås/Trångsunds IBK 8 - 2 Maja Bergman, Mattias Dahlgren Värmdö sporthall
2022-11-27 13:30 150042046 Sköndals IK (B) - Västerhaninge IBK 4 - 2 Linus Löfstedt, Martin Åkesson Sköndalshallen
2022-11-27 13:30 150042048 Järfälla IBK (C ) - Högdalens AIS (B) 0 - 6 Matilda Jennersjö, Alice Fritshammar Viksjö Sporthall
2022-12-03 14:00 150042053 Västerhaninge IBK - Huddinge IBS (C) 3 - 6 Jakob Jansson, Sixten Thorén Åbyhallen - Haninge
2022-12-03 15:30 150042051 Tungelsta IF - Järfälla IBK (C ) 8 - 6 Hanna Woxmark, Melhvin Pettersson Tungelsta Sporthall
2023-01-17 20:15 150042049 Skogås/Trångsunds IBK - Täby FC (C) 2 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Tuva Egman Skogåshallen
2022-12-11 15:00 150042057 Värmdö IF - Västerhaninge IBK 12 - 4 Mattias Dahlgren, Ilias Neffling Värmdö sporthall
2022-12-11 16:45 150042059 Sköndals IK (B) - Tungelsta IF 11 - 3 Niclas Woxmark, Hanna Woxmark Sköndalshallen
2023-01-31 19:10 150042055 Högdalens AIS (B) - Skogås/Trångsunds IBK 7 - 1 Sadjad Nima, Johan Hessing Högdalshallen
2022-12-17 13:00 150042065 Västerhaninge IBK - Täby FC (C) 5 - 4 Mattias Patrik Robert Thorsén, Kari Malmros Åbyhallen - Haninge
2022-12-18 14:00 150042063 Tungelsta IF - Huddinge IBS (C) 2 - 6 Kenneth Johansson, Håkan Taxén Tungelsta Sporthall
2022-12-21 19:15 150042062 Sköndals IK (B) - Järfälla IBK (C ) 8 - 1 Anders Peterson, Niklas Lundberg Skarpnäckshallen
2023-01-08 13:15 150042072 Järfälla IBK (C ) - Skogås/Trångsunds IBK 6 - 3 Mauricio Castillo, Anders Peterson Viksjö Sporthall
2023-01-08 14:30 150042067 Sköndals IK (B) - Huddinge IBS (C) 8 - 2 Kenneth Johansson, Melhvin Pettersson Sköndalshallen
2023-01-08 16:00 150042070 Västerhaninge IBK - Högdalens AIS (B) 0 - 2 Niklas Lundberg, Simon Lundberg Åbyhallen - Haninge
2023-03-26 14:15 150042068 Tungelsta IF - Värmdö IF 1 - 6 Niclas Woxmark, Magnus Berg Tungelsta Sporthall
2023-01-14 12:45 150042076 Täby FC (C) - Tungelsta IF 4 - 3 Niklas Forsman, Bjarne Hekkelstrand K-Rauta Arena
2023-01-15 13:15 150042078 Huddinge IBS (C) - Järfälla IBK (C ) 3 - 1 Casper Dahlberg, Elliot Helin Boucher Glömstahallen
2023-01-15 16:00 150042077 Värmdö IF - Sköndals IK (B) 8 - 7 Håkan Taxén, Emil Glenngård Värmdö sporthall
2023-01-21 11:30 150042083 Västerhaninge IBK - Skogås/Trångsunds IBK 7 - 2 Rasmus Bergne, Nicholas Lindgren Åbyhallen - Haninge
2023-01-22 11:30 150042079 Huddinge IBS (C) - Värmdö IF 2 - 6 Lars Sundlöf, Christian Berger Glömstahallen
2023-01-22 15:30 150042080 Sköndals IK (B) - Täby FC (C) 6 - 7 Magnus Berg, Christian Berger Sköndalshallen
2023-01-22 15:30 150042081 Tungelsta IF - Högdalens AIS (B) 1 - 10 Kenneth Johansson, Jonas Jatko Tungelsta Sporthall
2023-01-28 10:15 150042087 Högdalens AIS (B) - Sköndals IK (B) 2 - 2 Peter Saliba Gustafsson, Robert Vangeus Högdalshallen
2023-01-29 15:00 150042089 Värmdö IF - Järfälla IBK (C ) 5 - 1 Maja Bergman, Bjarne Hekkelstrand Värmdö sporthall
2023-01-29 15:45 150042088 Täby FC (C) - Huddinge IBS (C) 4 - 3 Linus Söderblom, Emmie Helleday K-Rauta Arena
2023-01-25 20:15 150042096 Järfälla IBK (C ) - Västerhaninge IBK 0 - 7 Niklas Forsman, Bjarne Hekkelstrand Viksjö Sporthall
2023-02-04 14:45 150042092 Huddinge IBS (C) - Högdalens AIS (B) 2 - 6 Viggo Holm, Svante Lindholm Kvarnbergshallen
2023-02-04 16:00 150042094 Tungelsta IF - Skogås/Trångsunds IBK 12 - 4 Kari Malmros, Christian Ljunggren Tungelsta Sporthall
2023-02-05 17:30 150042091 Värmdö IF - Täby FC (C) 5 - 1 Heimo Lyly, My Källström Lyly Värmdö sporthall
2023-02-11 10:45 150042099 Högdalens AIS (B) - Värmdö IF 3 - 5 Martin Claësson, Johnny Mikael Claesson Högdalshallen
2023-02-11 11:15 150042100 Täby FC (C) - Järfälla IBK (C ) 8 - 3 Jan Lingemark, Arne Brovig K-Rauta Arena
2023-02-11 15:30 150042097 Skogås/Trångsunds IBK - Sköndals IK (B) 1 - 8 Jakob Jansson, Sixten Thorén Skogåshallen
2023-02-18 17:30 150042107 Tungelsta IF - Västerhaninge IBK 3 - 7 Martin Claësson, Jonas Jatko Tungelsta Sporthall
2023-02-19 13:15 150042105 Huddinge IBS (C) - Skogås/Trångsunds IBK 5 - 6 Peter Saliba Gustafsson, Mohamed Abdirisak Glömstahallen
2023-02-19 18:00 150042103 Täby FC (C) - Högdalens AIS (B) 3 - 4 Niklas Forsman, Bjarne Hekkelstrand K-Rauta Arena
2023-03-04 14:00 150042113 Västerhaninge IBK - Sköndals IK (B) 5 - 4 Jakob Jansson, Sixten Thorén Åbyhallen - Haninge
2023-03-05 11:00 150042109 Skogås/Trångsunds IBK - Värmdö IF 0 - 15 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Skogåshallen
2023-03-21 19:00 150042111 Högdalens AIS (B) - Järfälla IBK (C ) 8 - 0 Oscar Olsson Berglund, Imtiaz Karim Högdalshallen
2023-03-12 14:15 150042118 Huddinge IBS (C) - Västerhaninge IBK 7 - 4 Matilda Jennersjö, Alice Fritshammar Glömstahallen
2023-03-12 16:15 150042120 Järfälla IBK (C ) - Tungelsta IF 4 - 2 Ida Sandberg, Viggo Modigh Viksjö Sporthall
2023-03-12 20:15 150042116 Täby FC (C) - Skogås/Trångsunds IBK 3 - 1 Artem Zolotar, Tamuz Hidir K-Rauta Arena
2023-03-18 11:45 150042123 Tungelsta IF - Sköndals IK (B) 1 - 9 Kari Malmros, Fredrik Hallenberg Tungelsta Sporthall
2023-03-28 19:30 150042125 Västerhaninge IBK - Värmdö IF 5 - 3 Niklas Lundberg, Simon Lundberg Åbyhallen - Haninge
2023-03-28 20:00 150042121 Skogås/Trångsunds IBK - Högdalens AIS (B) 1 - 4 Daniel Kölborn, Manne Jahnsson Skogåshallen
2023-04-02 12:30 150042131 Huddinge IBS (C) - Tungelsta IF 4 - 4 Alexander Rosén, Anthon Rosén Glömstahallen
2023-04-02 14:15 150042129 Täby FC (C) - Västerhaninge IBK 5 - 5 Alice Fritshammar, Matilda Jennersjö K-Rauta Arena
2023-04-02 15:45 150042132 Järfälla IBK (C ) - Sköndals IK (B) 0 - 11 Fabian Fahimi, Bjarne Hekkelstrand Viksjö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Värmdö IF 16 13 1 2 95-39 56 40
2. Högdalens AIS (B) 16 12 1 3 77-28 49 37
3. Sköndals IK (B) 16 10 2 4 100-48 52 32
4. Täby FC (C) 16 8 1 7 65-62 3 25
5. Västerhaninge IBK 16 8 1 7 76-77 -1 25
6. Huddinge IBS (C) 16 7 2 7 65-61 4 23
7. Tungelsta IF 16 4 2 10 66-100 -34 14
8. Järfälla IBK (C ) 16 2 1 13 37-99 -62 7
9. Skogås/ Trångsunds IBK 16 2 1 13 49-116 -67 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis