Röd Klass P14-16 år (2023/24)

Gruppspel
Pantamera P MS Röd Gr3 -09
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-06 19:30 141454003 FBC Kalmarsund Ungdom P09/2 - CL98IC P08/2 1 - 9 Leo Karlsson Bergroth, Jan Karlsson Ölands Bank Center A
2023-10-07 14:00 141454002 FBC Karlskrona P08 - Öjaby Sport IBK P09-10/1 3 - 3 Dragan Zaharijev, Lucas Hallberg Vedeby Sporthall A
2023-10-08 11:00 141454005 Craftstadens IBK Oskarshamn P09 - Hovshaga AIF P08-09/2 6 - 10 Ulrika Harrysson, Oscar Johansson Oskarshamns Sporthall A-hall
2023-10-14 12:00 141454009 CL98IC P08/2 - FBC Karlskrona P08 5 - 6 Falkenbergshallen
2023-10-14 14:00 141454010 Öjaby Sport IBK P09-10/1 - Moheda IBK P07-08 8 - 1 Hani Mousaviyan-Utter, Johan Oxenmyr Pär Lagerkvistskolan
2023-11-10 17:00 141454007 Hovshaga AIF P08-09/2 - Växjö IBK Utveckling P09/1 4 - 3 Pierre Mario Lovazzano, Mirza Karisik Hovshaga Sporthall
2023-10-15 17:30 141454014 FBC Kalmarsund Ungdom P09/2 - Hovshaga AIF P08-09/2 9 - 6 Malou Hallström, Pelle Hallström Ölands Bank Center A
2023-10-21 14:00 141454012 Moheda IBK P07-08 - CL98IC P08/2 2 - 9 Filip Karlsson, Viktor Krantz ATA-hallen - Moheda
2023-10-22 11:00 141454015 Craftstadens IBK Oskarshamn P09 - Växjö IBK Utveckling P09/1 10 - 7 Muhidin Bahtanovic, Mikael Pettersson Oskarshamns Sporthall A-hall
2023-10-28 13:00 141454018 Växjö IBK Utveckling P09/1 - Öjaby Sport IBK P09-10/1 3 - 2 Elias Ekstrand, Oliwer Jonsson Fortnox Arena B-hall
2023-10-29 14:00 141454019 Craftstadens IBK Oskarshamn P09 - CL98IC P08/2 2 - 13 Roger Dahlberg, Mikael Fransson Oskarshamns Sporthall B-hall
2023-11-12 17:30 141454017 FBC Kalmarsund Ungdom P09/2 - Moheda IBK P07-08 11 - 2 Jan Karlsson, Leo Karlsson Bergroth Ölands Bank Center A
2023-11-11 11:30 141454023 CL98IC P08/2 - Växjö IBK Utveckling P09/1 6 - 2 Falkenbergshallen
2023-11-11 14:00 141454021 Moheda IBK P07-08 - FBC Karlskrona P08 5 - 8 Pierre Mario Lovazzano, Mirza Karisik ATA-hallen - Moheda
2023-11-17 19:30 141454024 Öjaby Sport IBK P09-10/1 - FBC Kalmarsund Ungdom P09/2 1 - 6 Hannes Alvarmo, Daniel Helge Ölands Bank Center B
2023-11-18 15:00 141454028 Craftstadens IBK Oskarshamn P09 - Moheda IBK P07-08 5 - 1 Roger Dahlberg, Frans Bladh Oskarshamns Sporthall B-hall
2023-11-19 09:30 141454027 Växjö IBK Utveckling P09/1 - FBC Karlskrona P08 3 - 5 Hani Mousaviyan-Utter, Eldar Icagic Fortnox Arena A-hall
2023-11-19 12:00 141454029 Hovshaga AIF P08-09/2 - Öjaby Sport IBK P09-10/1 2 - 4 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Hovshaga Sporthall
2023-11-25 11:30 141454032 FBC Karlskrona P08 - FBC Kalmarsund Ungdom P09/2 8 - 6 Anton Norrby, Viktor De Gregori Johnson Vedeby Sporthall A
2023-11-25 14:00 141454031 Moheda IBK P07-08 - Växjö IBK Utveckling P09/1 1 - 4 Senad Hamula, Kevin Andersson ATA-hallen - Moheda
2023-11-25 14:00 141454033 CL98IC P08/2 - Hovshaga AIF P08-09/2 12 - 2 Falkenbergshallen
2023-11-25 14:00 141454034 Öjaby Sport IBK P09-10/1 - Craftstadens IBK Oskarshamn P09 4 - 4 Kevin Rosén, Linus Broberg Pär Lagerkvistskolan
2023-12-02 11:30 141454040 CL98IC P08/2 - Öjaby Sport IBK P09-10/1 7 - 2 Falkenbergshallen
2023-12-03 13:00 141454037 Craftstadens IBK Oskarshamn P09 - FBC Kalmarsund Ungdom P09/2 5 - 5 Leo Karlsson Bergroth, Jan Karlsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2023-12-03 13:30 141454038 Hovshaga AIF P08-09/2 - FBC Karlskrona P08 3 - 4 Roger Dahlberg, Mikael Fransson Hovshaga Sporthall
2023-12-09 13:00 141454043 FBC Kalmarsund Ungdom P09/2 - Växjö IBK Utveckling P09/1 5 - 3 Linus Sjöö, Erik Hultgren Torslundahallen
2023-12-09 14:00 141454041 Moheda IBK P07-08 - Hovshaga AIF P08-09/2 5 - 9 Filip Karlsson, Mirza Karisik ATA-hallen - Moheda
2023-12-10 15:00 141454042 FBC Karlskrona P08 - Craftstadens IBK Oskarshamn P09 8 - 1 Per Bratt, Andreas Karlsson Vedeby Sporthall A
2023-12-17 12:00 141454046 Hovshaga AIF P08-09/2 - Craftstadens IBK Oskarshamn P09 5 - 7 Filip Håkansson, Andreas Karlsson Hovshaga Sporthall
2023-12-17 14:00 141454049 Öjaby Sport IBK P09-10/1 - FBC Karlskrona P08 6 - 5 Viktor De Gregori Johnson, Michael Claesson Pär Lagerkvistskolan
2023-12-17 14:30 141454048 CL98IC P08/2 - FBC Kalmarsund Ungdom P09/2 7 - 3 Falkenbergshallen
2024-01-13 11:30 141454052 FBC Karlskrona P08 - CL98IC P08/2 1 - 8 Joel Wenström, Mikael Björkman Vedeby Sporthall A
2024-01-13 13:30 141454054 Växjö IBK Utveckling P09/1 - Hovshaga AIF P08-09/2 10 - 2 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Fortnox Arena A-hall
2024-01-13 14:00 141454051 Moheda IBK P07-08 - Öjaby Sport IBK P09-10/1 3 - 9 Engla Spjut, Axel Magnusson ATA-hallen - Moheda
2024-01-20 12:00 141454059 CL98IC P08/2 - Moheda IBK P07-08 9 - 1 Falkenbergshallen
2024-01-21 09:00 141454057 Hovshaga AIF P08-09/2 - FBC Kalmarsund Ungdom P09/2 3 - 10 Emil Lejonklou, Engla Spjut Hovshaga Sporthall
2024-01-21 09:30 141454056 Växjö IBK Utveckling P09/1 - Craftstadens IBK Oskarshamn P09 8 - 6 Axel Magnusson, Elias Ekstrand Fortnox Arena A-hall
2024-01-27 11:30 141454061 Moheda IBK P07-08 - FBC Kalmarsund Ungdom P09/2 2 - 7 Engla Spjut, Therese Spjut ATA-hallen - Moheda
2024-01-27 14:00 141454064 Öjaby Sport IBK P09-10/1 - Växjö IBK Utveckling P09/1 10 - 8 Johan Oxenmyr, Linus Broberg Pär Lagerkvistskolan
2024-01-28 16:30 141454063 CL98IC P08/2 - Craftstadens IBK Oskarshamn P09 4 - 3 Falkenbergshallen
2024-02-03 13:30 141454066 FBC Karlskrona P08 - Moheda IBK P07-08 6 - 4 Henrik Gilliusson, Marcus Ingolf Vedeby Sporthall A
2024-02-03 13:30 141454068 Växjö IBK Utveckling P09/1 - CL98IC P08/2 4 - 5 Stina Agermark, Axel Magnusson Fortnox Arena A-hall
2024-02-04 15:30 141454067 FBC Kalmarsund Ungdom P09/2 - Öjaby Sport IBK P09-10/1 4 - 4 Joel Wenström, Hani Mousaviyan-Utter Pär Lagerkvistskolan
2024-02-11 13:30 141454072 FBC Karlskrona P08 - Växjö IBK Utveckling P09/1 5 - 6 Andreas Nilsson, Robert Risberg Vedeby Sporthall B
2024-02-11 17:00 141454074 Öjaby Sport IBK P09-10/1 - Hovshaga AIF P08-09/2 4 - 3 Anton Berg, Axel Magnusson Pär Lagerkvistskolan
2024-03-02 14:00 141454071 Moheda IBK P07-08 - Craftstadens IBK Oskarshamn P09 Emil Lejonklou ATA-hallen - Moheda
2023-12-16 15:30 141454077 Växjö IBK Utveckling P09/1 - Moheda IBK P07-08 4 - 4 Filip Håkansson, Elias Ekstrand Fortnox Arena B-hall
2024-02-25 11:00 141454078 Craftstadens IBK Oskarshamn P09 - Öjaby Sport IBK P09-10/1 5 - 2 Camilla Carlsson, Philip Tigerstrand Oskarshamns Sporthall A-hall
2024-03-03 10:00 141454076 FBC Kalmarsund Ungdom P09/2 - FBC Karlskrona P08 Leo Karlsson Bergroth, Jan Karlsson Ölands Bank Center A
2024-03-03 14:00 141454079 Hovshaga AIF P08-09/2 - CL98IC P08/2 Ulf Åberg, Per Elofsson Hovshaga Sporthall
2024-02-17 16:45 141454083 FBC Kalmarsund Ungdom P09/2 - Craftstadens IBK Oskarshamn P09 8 - 6 Frans Bladh, Robin Töth Ölands Bank Center A
2024-03-10 11:00 141454084 Öjaby Sport IBK P09-10/1 - CL98IC P08/2 Pär Lagerkvistskolan
2024-03-10 13:00 141454082 FBC Karlskrona P08 - Hovshaga AIF P08-09/2 Vedeby Sporthall B
2024-02-25 15:00 141454086 Växjö IBK Utveckling P09/1 - FBC Kalmarsund Ungdom P09/2 4 - 6 Oskar Andersson, Johan Andersson Fortnox Arena B-hall
2024-03-17 13:00 141454087 Craftstadens IBK Oskarshamn P09 - FBC Karlskrona P08 Oskarshamns Sporthall B-hall
2024-03-17 14:00 141454088 Hovshaga AIF P08-09/2 - Moheda IBK P07-08 Hovshaga Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. CL98IC P08/ 2 12 11 0 1 94-29 65 33
2. FBC Kalmarsund Ungdom P09/ 2 13 8 2 3 81-60 21 26
3. FBC Karlskrona P08 11 7 1 3 59-50 9 22
4. Öjaby Sport IBK P09-10/ 1 13 6 3 4 59-54 5 21
5. Växjö IBK Utveckling P09/ 1 14 5 1 8 69-71 -2 16
6. Craftstadens IBK Oskarshamn P09 12 4 2 6 60-75 -15 14
7. Hovshaga AIF P08-09/ 2 11 3 0 8 49-74 -25 9
8. Moheda IBK P07-08 13 0 1 12 31-94 -63 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P MS Röd Gr4 -09
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-07 14:00 141457001 Väckelsångs IK P07-09 - Ingelstad IBK P08-09 2 - 2 Hani Mousaviyan-Utter, Oliwer Jonsson Väckelsångs Idrottshall
2023-10-08 11:30 141457004 FBC Ljungby P08-09/1 - Växjö IBK Utveckling P10/1 3 - 3 Azur Icagic, Hani Mousaviyan-Utter Innebandyhallen
2023-10-08 12:45 141457005 FBC Karlskrona P08-09 - CL98IC P09/1 5 - 14 Ingela Hedlund, Roger Gardell Vedeby Sporthall A
2023-10-14 17:00 141457006 Ingelstad IBK P08-09 - FBC Karlskrona P08-09 4 - 3 Linus Sjöö, Andreas Karlsson Ingelstads Sporthall
2023-10-15 10:30 141457007 CL98IC P09/1 - FBC Ljungby P08-09/1 4 - 3 Falkenbergshallen
2023-11-26 13:30 141457008 Växjö IBK Utveckling P10/1 - Carlshamns IBK P08-09 7 - 6 Engla Spjut, Therese Spjut Fortnox Arena B-hall
2023-10-21 13:30 141457014 Carlshamns IBK P08-09 - CL98IC P09/1 9 - 1 Jonas Nilsson, Lucas Hallberg Sparbanken Arena
2023-10-21 13:30 141457015 FBC Karlskrona P08-09 - FBC Ljungby P08-09/1 2 - 0 Ingela Hedlund, Andreas Karlsson Vedeby Sporthall A
2023-10-22 13:00 141457013 KaRo IBF P09 - Växjö IBK Utveckling P10/1 5 - 6 Michael Claesson, Anton Norrby Kallinge Sporthall
2023-10-27 19:00 141457020 CL98IC P09/1 - Växjö IBK Utveckling P10/1 8 - 7 Falkenbergshallen
2023-10-28 13:00 141457016 KaRo IBF P09 - Ingelstad IBK P08-09 7 - 6 Anton Norrby, Jonas Nilsson Kallinge Sporthall
2023-10-29 18:30 141457017 Carlshamns IBK P08-09 - Väckelsångs IK P07-09 6 - 3 Ingela Hedlund, Roger Gardell Sparbanken Arena
2023-11-11 14:00 141457021 Väckelsångs IK P07-09 - KaRo IBF P09 4 - 4 Elias Ekstrand, Oliwer Jonsson Väckelsångs Idrottshall
2023-11-12 09:30 141457022 Växjö IBK Utveckling P10/1 - FBC Karlskrona P08-09 8 - 4 Therese Spjut, Engla Spjut Fortnox Arena A-hall
2023-11-12 11:45 141457025 Ingelstad IBK P08-09 - CL98IC P09/1 2 - 4 Oliwer Jonsson, Roger Gardell Ingelstads Sporthall
2023-11-14 19:30 141457028 FBC Karlskrona P08-09 - Väckelsångs IK P07-09 3 - 6 Viktor De Gregori Johnson, Lucas Hallberg Vedeby Sporthall A
2023-11-19 11:30 141457027 FBC Ljungby P08-09/1 - KaRo IBF P09 2 - 5 Suvad Kaltak, Sakib Batic Innebandyhallen
2023-11-19 18:30 141457026 Carlshamns IBK P08-09 - Ingelstad IBK P08-09 6 - 1 Christian Adolfsson, Jonas Nilsson Sparbanken Arena
2023-11-25 11:00 141457035 Ingelstad IBK P08-09 - Växjö IBK Utveckling P10/1 7 - 8 Eldar Icagic, Kevin Andersson Ingelstads Sporthall
2023-11-25 13:00 141457032 KaRo IBF P09 - Carlshamns IBK P08-09 8 - 4 Jonas Nilsson, Lucas Hallberg Kallinge Sporthall
2023-11-26 14:00 141457031 Väckelsångs IK P07-09 - FBC Ljungby P08-09/1 1 - 1 Ulf Åberg, Oliwer Jonsson Väckelsångs Idrottshall
2023-12-02 09:30 141457038 CL98IC P09/1 - KaRo IBF P09 3 - 4 Falkenbergshallen
2023-12-02 11:00 141457037 FBC Karlskrona P08-09 - Carlshamns IBK P08-09 1 - 9 Ingela Hedlund, Jonas Nilsson Vedeby Sporthall A
2023-12-03 09:30 141457039 Växjö IBK Utveckling P10/1 - Väckelsångs IK P07-09 8 - 5 Eldar Icagic, Linus Sandberg Fortnox Arena B-hall
2023-12-03 11:30 141457036 FBC Ljungby P08-09/1 - Ingelstad IBK P08-09 2 - 4 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Innebandyhallen
2023-12-09 12:00 141457043 Carlshamns IBK P08-09 - FBC Ljungby P08-09/1 3 - 5 Anton Norrby, Nellie Skarpsvärd Sparbanken Arena
2023-12-09 13:00 141457042 KaRo IBF P09 - FBC Karlskrona P08-09 14 - 0 Ingela Hedlund, Michael Claesson Kallinge Sporthall
2023-12-09 14:00 141457041 Väckelsångs IK P07-09 - CL98IC P09/1 4 - 9 Oliwer Jonsson, Christer Jonsson Väckelsångs Idrottshall
2023-12-17 09:30 141457047 Växjö IBK Utveckling P10/1 - FBC Ljungby P08-09/1 7 - 3 Jan Blohm, Andreas Karlsson Fortnox Arena B-hall
2023-12-19 18:30 141457050 Ingelstad IBK P08-09 - Väckelsångs IK P07-09 4 - 2 Linus Broberg, Elias Ekstrand Ingelstads Sporthall
2024-03-01 19:00 141457046 CL98IC P09/1 - FBC Karlskrona P08-09 Falkenbergshallen
2024-01-14 11:30 141457054 FBC Ljungby P08-09/1 - CL98IC P09/1 4 - 4 Anton Berg, Kristian Constantinescu Innebandyhallen
2024-01-14 12:45 141457055 FBC Karlskrona P08-09 - Ingelstad IBK P08-09 4 - 5 Viktor De Gregori Johnson, Michael Claesson Vedeby Sporthall A
2024-02-18 13:00 141457053 Carlshamns IBK P08-09 - Växjö IBK Utveckling P10/1 4 - 11 Jonas Nilsson, Christian Adolfsson Väggahallen
2024-01-21 10:45 141457058 Växjö IBK Utveckling P10/1 - KaRo IBF P09 5 - 5 Filip Håkansson, Senad Hamula Fagrabäcksskolan
2024-01-21 11:30 141457056 FBC Ljungby P08-09/1 - FBC Karlskrona P08-09 1 - 3 Jan Blohm, Andreas Karlsson Innebandyhallen
2024-01-21 16:30 141457057 CL98IC P09/1 - Carlshamns IBK P08-09 5 - 5 Falkenbergshallen
2024-01-27 12:15 141457065 Ingelstad IBK P08-09 - KaRo IBF P09 2 - 4 Elias Ekstrand, Oskar Kedmalm Ingelstads Sporthall
2024-01-27 14:00 141457061 Väckelsångs IK P07-09 - Carlshamns IBK P08-09 4 - 5 Anton Norrby, Mirza Karisik Väckelsångs Idrottshall
2024-01-28 11:30 141457062 Växjö IBK Utveckling P10/1 - CL98IC P09/1 6 - 2 Kevin Rosén, Ebba Bladh Fortnox Arena A-hall
2024-02-03 13:00 141457066 KaRo IBF P09 - Väckelsångs IK P07-09 6 - 3 Lucas Hallberg, Andreas Karlsson Kallinge Sporthall
2024-02-04 12:00 141457069 FBC Karlskrona P08-09 - Växjö IBK Utveckling P10/1 3 - 7 Nellie Skarpsvärd, Anton Norrby Vedeby Sporthall A
2024-02-04 14:30 141457070 CL98IC P09/1 - Ingelstad IBK P08-09 5 - 1 Falkenbergshallen
2024-02-10 13:00 141457072 KaRo IBF P09 - FBC Ljungby P08-09/1 5 - 2 Lucas Hallberg, Joel Wenström Kallinge Sporthall
2024-02-10 14:00 141457071 Väckelsångs IK P07-09 - FBC Karlskrona P08-09 7 - 4 Oliwer Jonsson, Mirza Karisik Väckelsångs Idrottshall
2024-02-10 17:00 141457075 Ingelstad IBK P08-09 - Carlshamns IBK P08-09 3 - 4 Axel Magnusson, Anton Berg Ingelstads Sporthall
2024-02-25 09:30 141457080 Växjö IBK Utveckling P10/1 - Ingelstad IBK P08-09 10 - 1 Emil Lejonklou, Joel Wenström Fortnox Arena A-hall
2024-03-02 15:00 141457076 Carlshamns IBK P08-09 - KaRo IBF P09 Sparbanken Arena
2024-03-03 11:30 141457077 FBC Ljungby P08-09/1 - Väckelsångs IK P07-09 Sakib Batic, Alfons Bardh Innebandyhallen
2024-03-09 11:15 141457085 Ingelstad IBK P08-09 - FBC Ljungby P08-09/1 Ingelstads Sporthall
2024-03-09 13:30 141457083 Carlshamns IBK P08-09 - FBC Karlskrona P08-09 Sparbanken Arena
2024-03-09 15:00 141457082 KaRo IBF P09 - CL98IC P09/1 Kallinge Sporthall
2024-03-10 14:00 141457081 Väckelsångs IK P07-09 - Växjö IBK Utveckling P10/1 Väckelsångs Idrottshall
2024-03-16 12:00 141457087 FBC Karlskrona P08-09 - KaRo IBF P09 Vedeby Sporthall A
2024-03-16 12:00 141457088 CL98IC P09/1 - Väckelsångs IK P07-09 Falkenbergshallen
2024-03-17 11:30 141457086 FBC Ljungby P08-09/1 - Carlshamns IBK P08-09 Innebandyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Växjö IBK Utveckling P10/ 1 13 10 2 1 93-56 37 32
2. KaRo IBF P09 11 8 2 1 67-37 30 26
3. CL98IC P09/ 1 11 6 2 3 59-50 9 20
4. Carlshamns IBK P08-09 11 6 1 4 61-49 12 19
5. Ingelstad IBK P08-09 13 4 1 8 42-61 -19 13
6. Väckelsångs IK P07-09 11 2 3 6 41-52 -11 9
7. FBC Ljungby P08-09/ 1 11 1 3 7 26-41 -15 6
8. FBC Karlskrona P08-09 11 2 0 9 32-75 -43 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P MS Röd Gr5 -09
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-08 10:00 141458004 FBC Kalmarsund Ungdom P09/1 - CL98IC P10/1 5 - 0 Andreas Nilsson, Linus Sjöö Ölands Bank Center A
2023-10-08 13:15 141458001 Alvesta IBK P09 - Olofströms IBK P09-10 6 - 5 Viktor Krantz, Linus Broberg Alvesta Sporthall
2023-10-14 12:00 141458008 CL98IC P10/1 - Växjö IBK Utveckling P09/2 2 - 7 Rinkabyholms Sporthall
2023-10-14 14:00 141458006 Olofströms IBK P09-10 - Ryds SK P08-09 5 - 6 Olofströms Sporthall
2023-10-14 16:00 141458010 FBC Ljungby P08-09/2 - Alvesta IBK P09 3 - 2 Filip Håkansson, Viktor Krantz Innebandyhallen
2023-10-21 10:00 141458011 Olofströms IBK P09-10 - FBC Ljungby P08-09/2 3 - 9 Olofströms Sporthall
2023-10-21 12:00 141458015 Ryds SK P08-09 - FBC Kalmarsund Ungdom P09/1 2 - 8 Oliwer Jonsson, Elias Ekstrand Ryds Sporthall
2023-10-29 12:00 141458018 FBC Kalmarsund Ungdom P09/1 - FBC Ljungby P08-09/2 11 - 3 Linus Sjöö, Stefan Hultgren Skansenhallen
2023-10-29 13:00 141458017 Växjö IBK Utveckling P09/2 - Alvesta IBK P09 12 - 1 Johan Oxenmyr, Hani Mousaviyan-Utter Fortnox Arena B-hall
2023-11-08 19:30 141458024 FBC Ljungby P08-09/2 - Växjö IBK Utveckling P09/2 2 - 3 Johan Oxenmyr, Filip Karlsson Innebandyhallen
2023-11-11 16:00 141458022 CL98IC P10/1 - Ryds SK P08-09 4 - 3 Rinkabyholms Sporthall
2023-11-18 16:15 141458026 Växjö IBK Utveckling P09/2 - Olofströms IBK P09-10 9 - 1 Azur Icagic, Hani Mousaviyan-Utter Fortnox Arena B-hall
2024-01-27 11:00 141458028 Ryds SK P08-09 - Alvesta IBK P09 5 - 7 Michell Rohde, Roger Gardell Ryds Sporthall
2023-11-25 16:00 141458034 FBC Ljungby P08-09/2 - Ryds SK P08-09 10 - 4 Johan Oxenmyr, Filip Karlsson Innebandyhallen
2023-11-26 12:00 141458031 Alvesta IBK P09 - FBC Kalmarsund Ungdom P09/1 2 - 13 Axel Magnusson, Kevin Andersson Alvesta Sporthall
2023-11-26 13:00 141458035 Olofströms IBK P09-10 - CL98IC P10/1 3 - 5 Olofströms Sporthall
2023-12-02 13:00 141458036 FBC Kalmarsund Ungdom P09/1 - Olofströms IBK P09-10 16 - 0 Linus Sjöö, Niklas Harrisen Ölands Bank Center B
2023-12-02 14:00 141458037 Ryds SK P08-09 - Växjö IBK Utveckling P09/2 2 - 6 Dragan Zaharijev, Christian Adolfsson Ryds Sporthall
2023-12-03 16:00 141458039 CL98IC P10/1 - Alvesta IBK P09 11 - 4 Kalmar Sporthall D-hall
2023-12-09 15:30 141458044 FBC Ljungby P08-09/2 - CL98IC P10/1 4 - 9 Kim Westlund, Örjan Stenberg Innebandyhallen
2023-12-10 10:30 141458043 Växjö IBK Utveckling P09/2 - FBC Kalmarsund Ungdom P09/1 2 - 7 Senad Hamula, Eldar Icagic Fortnox Arena A-hall
2023-12-15 19:30 141458047 CL98IC P10/1 - FBC Kalmarsund Ungdom P09/1 3 - 12 Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2023-12-16 10:30 141458050 Olofströms IBK P09-10 - Alvesta IBK P09 2 - 5 Olofströms Sporthall
2024-01-13 09:30 141458051 Alvesta IBK P09 - FBC Ljungby P08-09/2 3 - 3 Filip Håkansson, Kristian Constantinescu Alvesta Sporthall
2024-01-13 13:00 141458055 Ryds SK P08-09 - Olofströms IBK P09-10 6 - 3 Filip Karlsson, Hani Mousaviyan-Utter Ryds Sporthall
2024-01-14 11:30 141458053 Växjö IBK Utveckling P09/2 - CL98IC P10/1 7 - 1 Therese Spjut, Emil Lejonklou Fortnox Arena A-hall
2024-01-20 13:00 141458056 FBC Kalmarsund Ungdom P09/1 - Ryds SK P08-09 7 - 0 Ulrika Harrysson, Oscar Johansson Ölands Bank Center A
2024-01-21 09:30 141458060 FBC Ljungby P08-09/2 - Olofströms IBK P09-10 8 - 1 Jan Blohm, Andreas Karlsson Innebandyhallen
2024-01-27 16:00 141458064 FBC Ljungby P08-09/2 - FBC Kalmarsund Ungdom P09/1 2 - 5 Filip Karlsson, Senad Hamula Innebandyhallen
2024-01-28 14:45 141458061 Alvesta IBK P09 - Växjö IBK Utveckling P09/2 3 - 7 Marcus Ingolf, Henrik Gilliusson Alvesta Sporthall
2024-02-03 14:00 141458069 Ryds SK P08-09 - CL98IC P10/1 3 - 5 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Ryds Sporthall
2024-02-04 14:30 141458067 Växjö IBK Utveckling P09/2 - FBC Ljungby P08-09/2 13 - 4 Oliver Andersson, Niklas Harrisen Fortnox Arena A-hall
2024-02-10 10:30 141458075 Olofströms IBK P09-10 - Växjö IBK Utveckling P09/2 4 - 8 Olofströms Sporthall
2024-02-18 14:00 141458071 Alvesta IBK P09 - Ryds SK P08-09 6 - 5 Dragan Zaharijev, Roger Gardell Alvesta Sporthall
2024-02-24 16:45 141458077 FBC Kalmarsund Ungdom P09/1 - Alvesta IBK P09 4 - 3 Leo Karlsson Bergroth, Jan Karlsson Ölands Bank Center A
2024-02-25 12:30 141458080 CL98IC P10/1 - Olofströms IBK P09-10 Falkenbergshallen
2024-03-02 15:00 141458078 Ryds SK P08-09 - FBC Ljungby P08-09/2 Kristian Constantinescu, Kevin Andersson Ryds Sporthall
2024-03-09 11:15 141458081 Alvesta IBK P09 - CL98IC P10/1 Alvesta Sporthall
2024-03-09 12:30 141458083 Växjö IBK Utveckling P09/2 - Ryds SK P08-09 Fortnox Arena B-hall
2024-03-09 13:00 141458085 Olofströms IBK P09-10 - FBC Kalmarsund Ungdom P09/1 Olofströms Sporthall
2024-03-10 17:00 141458086 FBC Kalmarsund Ungdom P09/1 - Växjö IBK Utveckling P09/2 Ölands Bank Center A
2024-03-17 10:30 141458089 CL98IC P10/1 - FBC Ljungby P08-09/2 Falkenbergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Kalmarsund Ungdom P09/ 1 10 10 0 0 88-17 71 30
2. Växjö IBK Utveckling P09/ 2 10 9 0 1 74-27 47 27
3. CL98IC P10/ 1 9 5 0 4 40-48 -8 15
4. FBC Ljungby P08-09/ 2 10 4 1 5 48-54 -6 13
5. Alvesta IBK P09 11 4 1 6 42-70 -28 13
6. Ryds SK P08-09 10 2 0 8 36-61 -25 6
7. Olofströms IBK P09-10 10 0 0 10 27-78 -51 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P N Röd Gr1 -07
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-07 15:30 141450002 Hovslätts IK P08-09/1 - Husqvarna IK P07 6 - 5 Jonas Kvant, Peter Nykvist Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-10-07 17:30 141450001 Jönköpings IK Utveckling P08/1 - Hovshaga AIF P07 5 - 7 Jonas Kvant, Peter Nykvist Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-10-08 12:30 141450005 KFUM Jönköping P07-08/1 - Sävsjö IBK P08-09 4 - 4 Jonas Kvant, Peter Nykvist KFUM Sporthall, Jönköping
2023-10-08 18:30 141450003 Hovslätts IK P07 - IBF Tranås P07-08 17 - 0 Viktoria Wallström, Ebba Bladh Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-10-14 11:15 141450010 Husqvarna IK P07 - Jönköpings IK Utveckling P08/1 2 - 2 Ebba Bladh, Kevin Rosén Fagerslätt Idrottshall
2023-10-15 09:45 141450008 Växjö IBK Utveckling P08/2 - Hovslätts IK P07 7 - 6 Therese Spjut, Engla Spjut Arabypark Arena
2023-10-15 12:00 141450009 IBF Tranås P07-08 - Hovslätts IK P08-09/1 2 - 2 Pontus Knutsson, Andreas Rundqvist Tranås Idrottshall
2023-10-15 14:00 141450006 Hovshaga AIF P07 - KFUM Jönköping P07-08/1 4 - 6 Filip Håkansson, Viktor Krantz Hovshaga Sporthall
2023-10-21 17:30 141450012 Jönköpings IK Utveckling P08/1 - IBF Tranås P07-08 2 - 4 Mattias Tokic, Kim Westlund Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-10-22 17:30 141450013 Hovslätts IK P08-09/1 - Växjö IBK Utveckling P08/2 2 - 6 Nicklas Bard, Jonny Nilsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-10-22 19:30 141450014 Hovslätts IK P07 - Sävsjö IBK P08-09 7 - 3 Theo Dahlslätt, Robert Dahlslätt Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2024-03-02 12:00 141450011 Hovshaga AIF P07 - Husqvarna IK P07 Hani Mousaviyan-Utter, Oliwer Jonsson Hovshaga Sporthall
2023-10-28 15:30 141450016 Hovslätts IK P08-09/1 - Hovshaga AIF P07 5 - 3 Peter Nykvist, Jonas Kvant Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-10-29 10:30 141450019 KFUM Jönköping P07-08/1 - IBF Tranås P07-08 4 - 3 Peter Nykvist, Ebba Bladh KFUM Sporthall, Jönköping
2023-10-29 11:00 141450020 Sävsjö IBK P08-09 - Växjö IBK Utveckling P08/2 4 - 9 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Sävsjö Sporthall
2023-10-29 19:30 141450017 Hovslätts IK P07 - Jönköpings IK Utveckling P08/1 4 - 2 Kim Bjurek, Simon Bolmvik Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-11-04 13:00 141450022 Växjö IBK Utveckling P08/2 - KFUM Jönköping P07-08/1 3 - 2 Niklas Harrisen, Stefan Hultgren Fortnox Arena B-hall
2023-11-11 11:15 141450024 Husqvarna IK P07 - Hovslätts IK P07 2 - 12 Kim Bjurek, Peter Nykvist Fagerslätt Idrottshall
2023-11-11 17:30 141450021 Jönköpings IK Utveckling P08/1 - Hovslätts IK P08-09/1 2 - 8 Mujo Hadzimesic, Elmar Delimehic Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-11-12 14:00 141450025 Hovshaga AIF P07 - Sävsjö IBK P08-09 3 - 4 Eldar Icagic, Hani Mousaviyan-Utter Hovshaga Sporthall
2023-11-18 08:45 141450028 KFUM Jönköping P07-08/1 - Jönköpings IK Utveckling P08/1 3 - 3 Peter Nykvist, Kim Westlund KFUM Sporthall, Jönköping
2023-11-19 13:30 141450029 Sävsjö IBK P08-09 - Husqvarna IK P07 7 - 1 Johan Magnusson, Johan Palm Sävsjö Sporthall
2023-11-19 16:00 141450030 Växjö IBK Utveckling P08/2 - IBF Tranås P07-08 6 - 3 Kevin Andersson, Johan Oxenmyr Fortnox Arena B-hall
2023-11-19 18:30 141450026 Hovslätts IK P07 - Hovshaga AIF P07 15 - 2 Magnus Davidsson, Daniel Persson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-11-25 14:45 141450034 Husqvarna IK P07 - KFUM Jönköping P07-08/1 2 - 5 Jonathan Johansson, Mujo Hadzimesic Fagerslätt Idrottshall
2023-11-26 12:00 141450033 IBF Tranås P07-08 - Sävsjö IBK P08-09 3 - 3 Bujar Kuroshi, Elmar Delimehic Tranås Idrottshall
2023-11-26 14:00 141450035 Hovshaga AIF P07 - Växjö IBK Utveckling P08/2 4 - 9 Kevin Rosén, Ebba Bladh Hovshaga Sporthall
2023-11-26 17:30 141450032 Hovslätts IK P08-09/1 - Hovslätts IK P07 1 - 9 Emrik Dahlman, Hampus Igefors Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-12-02 12:15 141450037 KFUM Jönköping P07-08/1 - Hovslätts IK P07 2 - 6 Peter Nykvist, Anders A Nilsson KFUM Sporthall, Jönköping
2023-12-03 12:00 141450040 IBF Tranås P07-08 - Husqvarna IK P07 9 - 3 Emrik Dahlman, Hampus Igefors Tranås Idrottshall
2023-12-03 12:30 141450039 Växjö IBK Utveckling P08/2 - Jönköpings IK Utveckling P08/1 7 - 2 Oliwer Jonsson, Elias Ekstrand Fortnox Arena A-hall
2023-12-03 16:00 141450038 Sävsjö IBK P08-09 - Hovslätts IK P08-09/1 5 - 3 Alfons Bardh, Michael Johansson Sävsjö Sporthall
2023-12-09 15:00 141450041 Jönköpings IK Utveckling P08/1 - Sävsjö IBK P08-09 5 - 7 Jonny Nilsson, Nicklas Bard Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-12-09 17:30 141450042 Hovslätts IK P08-09/1 - KFUM Jönköping P07-08/1 2 - 1 Mujo Hadzimesic, Jonathan Johansson Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-12-10 13:00 141450044 Husqvarna IK P07 - Växjö IBK Utveckling P08/2 2 - 15 Jonathan Johansson, Mujo Hadzimesic Fagerslätt Idrottshall
2023-12-10 14:00 141450045 Hovshaga AIF P07 - IBF Tranås P07-08 5 - 7 Filip Karlsson, Marcus Ingolf Hovshaga Sporthall
2023-12-12 19:00 141450048 IBF Tranås P07-08 - Hovslätts IK P07 2 - 5 Emrik Dahlman, Pontus Knutsson Tranås Idrottshall
2023-12-15 19:00 141450046 Sävsjö IBK P08-09 - KFUM Jönköping P07-08/1 5 - 3 Mujo Hadzimesic, Suvad Kaltak Sävsjö Sporthall
2023-12-17 11:15 141450049 Husqvarna IK P07 - Hovslätts IK P08-09/1 0 - 6 Mujo Hadzimesic, Jonathan Johansson Fagerslätt Idrottshall
2023-12-17 14:00 141450050 Hovshaga AIF P07 - Jönköpings IK Utveckling P08/1 4 - 5 Andreas Karlsson, Filip Håkansson Hovshaga Sporthall
2024-01-13 12:30 141450053 Hovslätts IK P07 - Växjö IBK Utveckling P08/2 3 - 7 Casper Karlsson, Simon Bolmvik Arenan - Jönköpings Idrottshus
2024-01-13 16:30 141450051 Jönköpings IK Utveckling P08/1 - Husqvarna IK P07 2 - 5 Kim Bjurek, Andreas Rundqvist Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2024-01-14 10:30 141450055 KFUM Jönköping P07-08/1 - Hovshaga AIF P07 9 - 3 Peter Nykvist, Jonas Kvant KFUM Sporthall, Jönköping
2024-01-14 13:30 141450052 Hovslätts IK P08-09/1 - IBF Tranås P07-08 4 - 3 Alva Perman, Tina Sandberg Jönköpings Idrottshus B-hall
2024-01-20 10:30 141450057 Sävsjö IBK P08-09 - Hovslätts IK P07 2 - 7 Michael Johansson, Felix Kratz Hofgårdshallen
2024-01-20 10:45 141450058 Växjö IBK Utveckling P08/2 - Hovslätts IK P08-09/1 4 - 1 Elias Ekstrand, Mikael Björkman Arabypark Arena
2024-01-20 13:00 141450060 Husqvarna IK P07 - Hovshaga AIF P07 5 - 4 Jonny Nilsson, Kim Bjurek Fagerslätt Idrottshall
2024-01-21 12:00 141450059 IBF Tranås P07-08 - Jönköpings IK Utveckling P08/1 5 - 4 Mujo Hadzimesic, Jonathan Johansson Tranås Idrottshall
2024-01-27 10:30 141450065 Hovshaga AIF P07 - Hovslätts IK P08-09/1 5 - 5 Filip Håkansson, Linus Broberg Hovshaga Sporthall
2024-01-27 15:30 141450061 Jönköpings IK Utveckling P08/1 - Hovslätts IK P07 5 - 5 Alfons Bardh, Suvad Kaltak Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2024-01-28 12:00 141450063 IBF Tranås P07-08 - KFUM Jönköping P07-08/1 2 - 4 Daniel Pettersson, Johan Ferm Tranås Idrottshall
2024-01-28 13:30 141450062 Växjö IBK Utveckling P08/2 - Sävsjö IBK P08-09 6 - 2 Ebba Bladh, Kevin Rosén Fortnox Arena A-hall
2024-02-03 13:30 141450066 Hovslätts IK P08-09/1 - Jönköpings IK Utveckling P08/1 2 - 2 Mujo Hadzimesic, Jonathan Johansson Jönköpings Idrottshus B-hall
2024-02-04 16:00 141450070 Sävsjö IBK P08-09 - Hovshaga AIF P07 12 - 2 Lars Öst, Christian Österström Sävsjö Sporthall
2024-02-04 18:30 141450067 Hovslätts IK P07 - Husqvarna IK P07 6 - 4 Nicklas Bard, Jonny Nilsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2024-02-14 19:00 141450069 KFUM Jönköping P07-08/1 - Växjö IBK Utveckling P08/2 4 - 7 Andreas Rundqvist, Adam Nikolausson KFUM Sporthall, Jönköping
2024-02-17 14:45 141450074 Husqvarna IK P07 - Sävsjö IBK P08-09 1 - 10 Alfons Bardh, Joakim Palmér Fagerslätt Idrottshall
2024-02-18 15:00 141450071 Jönköpings IK Utveckling P08/1 - KFUM Jönköping P07-08/1 6 - 3 Sakib Batic, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2024-02-18 16:00 141450075 Hovshaga AIF P07 - Hovslätts IK P07 5 - 6 Engla Spjut, Stina Agermark Hovshaga Sporthall
2024-03-03 16:00 141450073 IBF Tranås P07-08 - Växjö IBK Utveckling P08/2 Elmar Delimehic, Bujar Kuroshi Tranås Idrottshall
2024-02-10 13:00 141450080 Växjö IBK Utveckling P08/2 - Hovshaga AIF P07 4 - 4 Filip Håkansson, Stina Agermark Fortnox Arena A-hall
2024-02-25 12:45 141450078 KFUM Jönköping P07-08/1 - Husqvarna IK P07 7 - 5 Elmar Delimehic, Jonathan Johansson KFUM Sporthall, Jönköping
2024-02-25 17:30 141450076 Hovslätts IK P07 - Hovslätts IK P08-09/1 8 - 5 Michael Johansson, Jonas Säleby Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2024-03-02 14:30 141450079 Sävsjö IBK P08-09 - IBF Tranås P07-08 Tina Sandberg Sävsjö Sporthall
2024-03-09 13:00 141450084 Husqvarna IK P07 - IBF Tranås P07-08 Fagerslätt Idrottshall
2024-03-09 15:00 141450081 Jönköpings IK Utveckling P08/1 - Växjö IBK Utveckling P08/2 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2024-03-09 15:30 141450082 Hovslätts IK P08-09/1 - Sävsjö IBK P08-09 Jönköpings Idrottshus B-hall
2024-03-09 17:00 141450083 Hovslätts IK P07 - KFUM Jönköping P07-08/1 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2024-03-16 10:30 141450089 Växjö IBK Utveckling P08/2 - Husqvarna IK P07 Fortnox Arena A-hall
2024-03-16 12:15 141450087 KFUM Jönköping P07-08/1 - Hovslätts IK P08-09/1 KFUM Sporthall, Jönköping
2024-03-16 13:30 141450090 IBF Tranås P07-08 - Hovshaga AIF P07 Tranås Idrottshall
2024-03-17 16:00 141450088 Sävsjö IBK P08-09 - Jönköpings IK Utveckling P08/1 Sävsjö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hovslätts IK P07 15 12 1 2 116-49 67 37
2. Växjö IBK Utveckling P08/ 2 13 12 1 0 90-39 51 37
3. Sävsjö IBK P08-09 13 7 2 4 68-54 14 23
4. Hovslätts IK P08-09/ 1 14 6 3 5 52-55 -3 21
5. KFUM Jönköping P07-08/ 1 14 6 2 6 57-55 2 20
6. IBF Tranås P07-08 12 4 2 6 43-59 -16 14
7. Jönköpings IK Utveckling P08/ 1 14 2 4 8 47-66 -19 10
8. Husqvarna IK P07 13 2 1 10 37-91 -54 7
9. Hovshaga AIF P07 14 1 2 11 55-97 -42 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P N Röd Gr2 -08
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-06 19:30 141452001 Månsarps IBK P08-09 - Bankeryds SMK P08 2 - 2 Peter Nykvist, Andreas Rundqvist Hisingstorp Sporthall
2023-10-07 09:00 141452003 KFUM Jönköping P07-08/2 - Jönköpings IK P09/1 4 - 4 Jonas Kvant, Peter Nykvist KFUM Sporthall, Jönköping
2023-10-08 14:45 141452002 Husqvarna IK P08 - Jönköpings IK Utveckling P08/2 0 - 7 Casper Karlsson, Simon Bolmvik Fagerslätt Idrottshall
2023-10-14 17:30 141452008 Hovslätts IK P08-09/2 - KFUM Jönköping P07-08/2 5 - 2 Johan Ferm, Elmar Delimehic Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-10-14 17:30 141452010 Jönköpings IK Utveckling P08/2 - Månsarps IBK P08-09 7 - 2 Simon Bolmvik, Casper Karlsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-10-15 13:30 141452009 Jönköpings IK P09/1 - Husqvarna IK P08 9 - 1 Daniel Pettersson, Gustav Jarnegren Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-10-20 19:30 141452012 Månsarps IBK P08-09 - Jönköpings IK P09/1 1 - 12 Casper Karlsson, Simon Bolmvik Barnarps Sporthall
2023-10-21 09:00 141452013 Husqvarna IK P08 - Hovslätts IK P08-09/2 4 - 8 Alva Perman, Tina Sandberg Fagerslätt Idrottshall
2023-10-21 17:30 141452011 Bankeryds SMK P08 - Jönköpings IK Utveckling P08/2 5 - 3 Daniel Pettersson, Gustav Jarnegren Torpshallen
2023-10-28 14:45 141452016 Husqvarna IK P08 - Bankeryds SMK P08 1 - 8 Andreas Rundqvist, Adam Nikolausson Fagerslätt Idrottshall
2023-10-28 19:00 141452017 KFUM Jönköping P07-08/2 - Månsarps IBK P08-09 1 - 3 Simon Bolmvik, Casper Karlsson KFUM Sporthall, Jönköping
2023-11-05 18:30 141452024 Jönköpings IK Utveckling P08/2 - KFUM Jönköping P07-08/2 5 - 2 Mattias Tokic, Elmar Delimehic Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-11-12 16:45 141452021 Månsarps IBK P08-09 - Husqvarna IK P08 4 - 4 Peter Nykvist, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-11-18 17:30 141452030 Hovslätts IK P08-09/2 - Jönköpings IK P09/1 5 - 5 Gustav Perman, Peter Nykvist Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-11-19 10:45 141452026 KFUM Jönköping P07-08/2 - Bankeryds SMK P08 3 - 4 Theo Dahlslätt, Kim Westlund KFUM Sporthall, Jönköping
2023-11-22 19:15 141452035 Bankeryds SMK P08 - Hovslätts IK P08-09/2 5 - 5 Jonny Nilsson, Nicklas Bard Torpshallen
2023-11-25 11:15 141452032 Husqvarna IK P08 - KFUM Jönköping P07-08/2 3 - 6 Jonathan Johansson, Mujo Hadzimesic Fagerslätt Idrottshall
2023-12-02 13:30 141452039 Hovslätts IK P08-09/2 - Månsarps IBK P08-09 7 - 3 Örjan Stenberg, Kim Westlund Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-12-03 13:00 141452040 Jönköpings IK P09/1 - Jönköpings IK Utveckling P08/2 10 - 5 Kevin Rosén, Ebba Bladh Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-12-09 14:30 141452045 Bankeryds SMK P08 - Jönköpings IK P09/1 7 - 6 Emil Lindén, Mattias Tokic Torpshallen
2023-12-10 15:00 141452044 Jönköpings IK Utveckling P08/2 - Hovslätts IK P08-09/2 7 - 2 Peter Nykvist, Jonas Kvant Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-12-17 12:00 141452050 Bankeryds SMK P08 - Månsarps IBK P08-09 8 - 4 Suvad Kaltak, Kim Bjurek Torpshallen
2023-12-17 13:30 141452049 Jönköpings IK Utveckling P08/2 - Husqvarna IK P08 7 - 3 Theo Dahlslätt, Robert Dahlslätt Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-12-17 17:30 141452048 Jönköpings IK P09/1 - KFUM Jönköping P07-08/2 4 - 6 Gustav Perman, Anders Perman Jönköpings Idrottshus B-hall
2024-01-13 09:00 141452053 KFUM Jönköping P07-08/2 - Hovslätts IK P08-09/2 2 - 4 Viktoria Wallström, Andreas Rundqvist KFUM Sporthall, Jönköping
2024-01-14 13:00 141452052 Husqvarna IK P08 - Jönköpings IK P09/1 2 - 8 Alfons Bardh, Nicklas Bard Fagerslätt Idrottshall
2024-01-14 17:00 141452051 Månsarps IBK P08-09 - Jönköpings IK Utveckling P08/2 3 - 3 Andreas Rundqvist, Viktoria Wallström Norrahammars Sporthall
2024-01-21 13:30 141452058 Hovslätts IK P08-09/2 - Husqvarna IK P08 9 - 4 Emrik Dahlman, Hampus Igefors Jönköpings Idrottshus B-hall
2024-01-21 15:30 141452059 Jönköpings IK P09/1 - Månsarps IBK P08-09 8 - 7 Emrik Dahlman, Hampus Igefors Jönköpings Idrottshus B-hall
2024-01-21 15:30 141452060 Jönköpings IK Utveckling P08/2 - Bankeryds SMK P08 8 - 4 Andreas Rundqvist, Peter Nykvist Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2024-01-28 12:00 141452065 Bankeryds SMK P08 - Husqvarna IK P08 11 - 3 Jonny Nilsson, Pontus Hildinge Mickelsson Torpshallen
2024-03-03 16:30 141452061 Månsarps IBK P08-09 - KFUM Jönköping P07-08/2 Kevin Rosén Norrahammars Sporthall
2024-02-04 12:30 141452067 KFUM Jönköping P07-08/2 - Jönköpings IK Utveckling P08/2 2 - 3 Peter Nykvist, Simon Bolmvik KFUM Sporthall, Jönköping
2024-02-04 16:00 141452066 Husqvarna IK P08 - Månsarps IBK P08-09 3 - 9 Patrick Eberhardsson, Joakim Palmér Fagerslätt Idrottshall
2024-02-18 13:00 141452073 Jönköpings IK P09/1 - Hovslätts IK P08-09/2 3 - 3 Sakib Batic, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2024-03-06 20:20 141452075 Bankeryds SMK P08 - KFUM Jönköping P07-08/2 Viktoria Wallström, Andreas Rundqvist Torpshallen
2024-02-24 09:00 141452076 KFUM Jönköping P07-08/2 - Husqvarna IK P08 8 - 3 Kevin Rosén, Andreas Rundqvist KFUM Sporthall, Jönköping
2024-03-03 17:30 141452080 Hovslätts IK P08-09/2 - Bankeryds SMK P08 Kim Westlund, Pontus Hildinge Mickelsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2024-03-08 19:30 141452081 Månsarps IBK P08-09 - Hovslätts IK P08-09/2 Norrahammars Sporthall
2024-03-10 15:00 141452084 Jönköpings IK Utveckling P08/2 - Jönköpings IK P09/1 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2024-03-17 17:30 141452090 Jönköpings IK P09/1 - Bankeryds SMK P08 Jönköpings Idrottshus B-hall
2024-03-17 18:30 141452089 Hovslätts IK P08-09/2 - Jönköpings IK Utveckling P08/2 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Jönköpings IK Utveckling P08/ 2 10 7 1 2 55-33 22 22
2. Bankeryds SMK P08 9 6 2 1 54-35 19 20
3. Jönköpings IK P09/ 1 10 5 3 2 69-41 28 18
4. Hovslätts IK P08-09/ 2 9 5 3 1 48-35 13 18
5. KFUM Jönköping P07-08/ 2 10 3 1 6 36-38 -2 10
6. Månsarps IBK P08-09 10 2 3 5 38-55 -17 9
7. Husqvarna IK P08 12 0 1 11 31-94 -63 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P N Röd Gr3 -09
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-07 13:30 141453003 Vetlanda IBF P08-09 - Månsarps IBK P09 11 - 3 Christian Österström, Michael Johansson Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-10-08 11:00 141453005 Fagerhult Habo IBK Ungdom P09 - Jönköpings IK P09/2 4 - 4 Theo Dahlslätt, Robert Dahlslätt Habo Sporthall C-hall
2023-10-08 13:00 141453001 Husqvarna IK P09/1 - KFUM Jönköping P09 5 - 5 Simon Bolmvik, Casper Karlsson Fagerslätt Idrottshall
2023-10-14 10:45 141453006 KFUM Jönköping P09 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P09 3 - 5 Bujar Kuroshi, Gustav Jarnegren KFUM Sporthall, Jönköping
2023-10-14 15:30 141453007 Jönköpings IK P09/2 - Westerviks IBK P08-09 4 - 3 Johan Ferm, Bujar Kuroshi Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-10-15 14:30 141453010 Vimmerby IBK P09 - Husqvarna IK P09/1 2 - 3 Muhidin Bahtanovic, Dawan Mofak Vimmerby Idrottshall
2023-10-21 10:45 141453012 Husqvarna IK P09/1 - Månsarps IBK P09 1 - 3 Alva Perman, Tina Sandberg Fagerslätt Idrottshall
2023-10-21 14:30 141453015 Fagerhult Habo IBK Ungdom P09 - Westerviks IBK P08-09 8 - 3 Theo Dahlslätt, Robert Dahlslätt Habo Sporthall C-hall
2023-10-22 09:30 141453011 KFUM Jönköping P09 - Vimmerby IBK P09 5 - 4 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson KFUM Sporthall, Jönköping
2023-10-22 16:00 141453014 Vetlanda IBF P08-09 - Jönköpings IK P09/2 4 - 11 Felix Kratz, Michael Johansson Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-10-28 10:00 141453019 Fagerhult Habo IBK Ungdom P09 - Månsarps IBK P09 14 - 1 Theo Dahlslätt, Robert Dahlslätt Habo Sporthall A-hall
2023-10-28 11:00 141453018 Westerviks IBK P08-09 - Vimmerby IBK P09 5 - 8 Dawan Mofak, Frans Bladh Bökensved Sporthall
2023-10-29 17:15 141453017 Vetlanda IBF P08-09 - Husqvarna IK P09/1 6 - 5 Malou Hallström, Rolf Vatvedt Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-11-11 11:30 141453025 KFUM Jönköping P09 - Jönköpings IK P09/2 3 - 2 Mattias Tokic, Magnus Davidsson KFUM Sporthall, Jönköping
2023-11-12 11:00 141453024 Vimmerby IBK P09 - Vetlanda IBF P08-09 5 - 8 Johan Magnusson, Johan Palm Vimmerby Idrottshall
2023-11-12 15:30 141453023 Månsarps IBK P09 - Westerviks IBK P08-09 5 - 6 Bujar Kuroshi, Elmar Delimehic Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-11-18 11:00 141453029 Jönköpings IK P09/2 - Vimmerby IBK P09 7 - 3 Peter Nykvist, Kim Westlund Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-11-19 11:00 141453028 Fagerhult Habo IBK Ungdom P09 - Husqvarna IK P09/1 4 - 0 Tina Sandberg, Mattias Tokic Alléhallen
2023-11-19 12:00 141453026 Vetlanda IBF P08-09 - KFUM Jönköping P09 4 - 3 Ebba Bladh, Viktoria Wallström Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-11-25 13:00 141453031 Husqvarna IK P09/1 - Westerviks IBK P08-09 2 - 3 Jonathan Johansson, Mujo Hadzimesic Fagerslätt Idrottshall
2023-11-25 17:30 141453033 Månsarps IBK P09 - Jönköpings IK P09/2 6 - 10 Andreas Rundqvist, Kim Westlund Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-11-26 13:00 141453034 Vimmerby IBK P09 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P09 8 - 9 Dawan Mofak, Roger Dahlberg Vimmerby Idrottshall
2023-12-02 12:00 141453036 Westerviks IBK P08-09 - KFUM Jönköping P09 1 - 6 Mikael Fransson, Roger Dahlberg Bökensved Sporthall
2023-12-02 17:30 141453040 Månsarps IBK P09 - Vimmerby IBK P09 2 - 18 Bujar Kuroshi, Elmar Delimehic Norrahammars Sporthall
2023-12-03 11:00 141453037 Fagerhult Habo IBK Ungdom P09 - Vetlanda IBF P08-09 8 - 1 Emil Lindén, Robert Dahlslätt Alléhallen
2023-12-09 09:30 141453041 Husqvarna IK P09/1 - Jönköpings IK P09/2 3 - 4 Jonas Kvant, Peter Nykvist Fagerslätt Idrottshall
2023-12-10 12:00 141453043 Vetlanda IBF P08-09 - Westerviks IBK P08-09 9 - 2 Christian Österström, Felix Kratz Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-12-10 12:45 141453045 KFUM Jönköping P09 - Månsarps IBK P09 1 - 6 Jonny Nilsson, Nicklas Bard KFUM Sporthall, Jönköping
2023-12-16 13:00 141453050 KFUM Jönköping P09 - Husqvarna IK P09/1 4 - 4 Jonathan Johansson, Mujo Hadzimesic KFUM Sporthall, Jönköping
2023-12-16 15:30 141453048 Månsarps IBK P09 - Vetlanda IBF P08-09 4 - 5 Suvad Kaltak, Alva Perman Norrahammars Sporthall
2023-12-16 17:30 141453046 Jönköpings IK P09/2 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P09 6 - 6 Kim Bjurek, Kim Westlund Jönköpings Idrottshus B-hall
2024-01-13 11:00 141453054 Westerviks IBK P08-09 - Jönköpings IK P09/2 5 - 14 Oskar Kedmalm, Mikael Fransson Bökensved Sporthall
2024-01-14 14:45 141453051 Husqvarna IK P09/1 - Vimmerby IBK P09 10 - 6 Nicklas Bard, Alfons Bardh Fagerslätt Idrottshall
2024-02-02 18:30 141453055 Fagerhult Habo IBK Ungdom P09 - KFUM Jönköping P09 7 - 1 Casper Karlsson, Simon Bolmvik Alléhallen
2024-01-20 13:30 141453057 Jönköpings IK P09/2 - Vetlanda IBF P08-09 1 - 5 Jonathan Johansson, Mujo Hadzimesic Jönköpings Idrottshus B-hall
2024-01-20 14:00 141453060 Vimmerby IBK P09 - KFUM Jönköping P09 9 - 3 Daniel Pettersson, Gustav Jarnegren Vimmerby Idrottshall
2024-01-20 17:30 141453059 Månsarps IBK P09 - Husqvarna IK P09/1 2 - 13 Emil Lindén, Adam Rydholm Norrahammars Sporthall
2024-01-21 12:00 141453056 Westerviks IBK P08-09 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P09 0 - 6 Muhidin Bahtanovic, Dawan Mofak Skogshaga Sporthall
2024-01-27 16:00 141453064 Vimmerby IBK P09 - Westerviks IBK P08-09 9 - 2 Alexia Rasmussen, Muhidin Bahtanovic Vimmerby Idrottshall
2024-01-28 14:45 141453063 Månsarps IBK P09 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P09 4 - 6 Pontus Hildinge Mickelsson, Nicklas Bard Norrahammars Sporthall
2024-02-24 09:30 141453061 Husqvarna IK P09/1 - Vetlanda IBF P08-09 3 - 11 Viktoria Wallström, Nicklas Bard Fagerslätt Idrottshall
2024-02-03 10:30 141453067 Vetlanda IBF P08-09 - Vimmerby IBK P09 7 - 4 Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2024-02-03 15:30 141453070 Jönköpings IK P09/2 - KFUM Jönköping P09 4 - 2 Jonathan Johansson, Mujo Hadzimesic Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2024-02-04 14:00 141453068 Westerviks IBK P08-09 - Månsarps IBK P09 WO (5 - 0) Skogshaga Sporthall
2024-02-17 13:00 141453071 Husqvarna IK P09/1 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P09 6 - 11 Joakim Palmér, Alfons Bardh Fagerslätt Idrottshall
2024-02-17 13:00 141453074 Vimmerby IBK P09 - Jönköpings IK P09/2 12 - 6 Hannes Berggren, Linus Häggblom Vimmerby Idrottshall
2024-03-17 09:45 141453075 KFUM Jönköping P09 - Vetlanda IBF P08-09 KFUM Sporthall, Jönköping
2024-03-02 13:30 141453079 Jönköpings IK P09/2 - Månsarps IBK P09 Casper Karlsson, Simon Bolmvik Jönköpings Idrottshus B-hall
2024-03-02 15:00 141453077 Westerviks IBK P08-09 - Husqvarna IK P09/1 Roger Dahlberg, Mikael Fransson Bökensved Sporthall
2024-03-03 11:00 141453078 Fagerhult Habo IBK Ungdom P09 - Vimmerby IBK P09 Jonas Kvant, Peter Nykvist Habo Sporthall C-hall
2024-03-10 12:30 141453083 Vetlanda IBF P08-09 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P09 Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2024-03-10 12:45 141453085 KFUM Jönköping P09 - Westerviks IBK P08-09 KFUM Sporthall, Jönköping
2024-03-10 13:00 141453084 Vimmerby IBK P09 - Månsarps IBK P09 Vimmerby Idrottshall
2024-03-15 19:30 141453090 Månsarps IBK P09 - KFUM Jönköping P09 Norrahammars Sporthall
2024-03-16 13:30 141453088 Jönköpings IK P09/2 - Husqvarna IK P09/1 Jönköpings Idrottshus B-hall
2024-03-16 15:30 141453086 Westerviks IBK P08-09 - Vetlanda IBF P08-09 Bökensved Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Fagerhult Habo IBK Ungdom P09 12 10 2 0 88-37 51 32
2. Vetlanda IBF P08-09 11 9 0 2 71-49 22 27
3. Jönköpings IK P09/ 2 12 7 2 3 73-56 17 23
4. Vimmerby IBK P09 12 5 0 7 88-67 21 15
5. Husqvarna IK P09/ 1 12 3 2 7 55-61 -6 11
6. KFUM Jönköping P09 11 3 2 6 36-51 -15 11
7. Westerviks IBK P08-09 11 3 0 8 35-71 -36 9
8. Månsarps IBK P09 11 2 0 9 36-90 -54 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P N Röd Gr4 -09
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-07 10:00 141455003 IBK Husar P08-09 - Husqvarna IK P09 Svart 3 - 6 Emrik Dahlman, Hampus Igefors Olsbergs Arena
2023-10-07 10:30 141455002 Värnamo IK P09 - Nässjö IBF P09 11 - 5 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Värnamo Sporthall
2023-10-07 15:00 141455005 Gränna AIS/Husqvarna IK P09 - KFUM Jönköping P09-10 5 - 5 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Ribbahallen A-hall
2023-10-08 14:30 141455004 Bankeryds Skid o MK P09/2 - Jönköpings IK P10/1 5 - 3 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Torpshallen
2023-10-13 19:30 141455009 Husqvarna IK P09 Svart - Värnamo IK P09 2 - 6 Kevin Rosén, Ebba Bladh Fagerslätt Idrottshall
2023-10-14 14:00 141455006 Vetlanda IBF P09 - Gränna AIS/Husqvarna IK P09 6 - 7 Christian Österström, Alfons Bardh Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-10-15 09:00 141455007 KFUM Jönköping P09-10 - Bankeryds Skid o MK P09/2 4 - 4 Adam Rydholm, Emil Lindén KFUM Sporthall, Jönköping
2023-10-15 15:30 141455008 Jönköpings IK P10/1 - IBK Husar P08-09 7 - 4 Magnus Davidsson, Mattias Tokic Hisingstorp Sporthall
2023-10-21 10:00 141455011 Vetlanda IBF P09 - Nässjö IBF P09 9 - 4 Michael Johansson, Felix Kratz Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-10-21 11:00 141455013 Värnamo IK P09 - Jönköpings IK P10/1 14 - 1 Andreas Karlsson, Sakib Batic Östboskolan
2023-10-21 13:30 141455014 IBK Husar P08-09 - KFUM Jönköping P09-10 1 - 3 Pontus Knutsson, Nicklas Bard Olsbergs Arena
2023-10-21 15:00 141455015 Gränna AIS/Husqvarna IK P09 - Bankeryds Skid o MK P09/2 3 - 2 Mattias Tokic, Kim Westlund Ribbahallen A-hall
2023-10-27 19:30 141455019 Gränna AIS/Husqvarna IK P09 - Husqvarna IK P09 Svart 4 - 2 Ebba Bladh, Viktoria Wallström Ribbahallen A-hall
2023-10-28 18:00 141455018 Bankeryds Skid o MK P09/2 - Nässjö IBF P09 1 - 7 Jonas Kvant, Peter Nykvist Torpshallen
2023-10-29 08:30 141455020 KFUM Jönköping P09-10 - Jönköpings IK P10/1 3 - 4 Peter Nykvist, Ebba Bladh KFUM Sporthall, Jönköping
2023-10-29 11:00 141455016 Värnamo IK P09 - Vetlanda IBF P09 5 - 5 Adam Rydholm, Emil Lindén Värnamo Sporthall
2023-11-10 19:30 141455023 Husqvarna IK P09 Svart - Bankeryds Skid o MK P09/2 5 - 4 Daniel Persson, Viktoria Wallström Fagerslätt Idrottshall
2023-11-10 19:30 141455025 Vetlanda IBF P09 - KFUM Jönköping P09-10 12 - 2 Mujo Hadzimesic, Elmar Delimehic Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-11-12 11:00 141455024 Nässjö IBF P09 - IBK Husar P08-09 9 - 2 Jonas Säleby, Elmar Delimehic Nässjö Sporthall
2023-11-12 11:30 141455022 Jönköpings IK P10/1 - Gränna AIS/Husqvarna IK P09 3 - 6 Anders A Nilsson, Bujar Kuroshi Hisingstorp Sporthall
2023-11-17 19:30 141455030 Jönköpings IK P10/1 - Husqvarna IK P09 Svart 3 - 5 Mujo Hadzimesic, Jonathan Johansson Hisingstorp Sporthall
2023-11-18 14:30 141455026 IBK Husar P08-09 - Vetlanda IBF P09 5 - 11 Anders A Nilsson, Pontus Knutsson Olsbergs Arena
2023-11-18 16:00 141455027 Bankeryds Skid o MK P09/2 - Värnamo IK P09 3 - 7 Mattias Tokic, Daniel Pettersson Torpshallen
2023-11-19 12:45 141455029 KFUM Jönköping P09-10 - Nässjö IBF P09 4 - 8 Theo Dahlslätt, Kim Westlund KFUM Sporthall, Jönköping
2023-11-24 19:30 141455033 Husqvarna IK P09 Svart - KFUM Jönköping P09-10 5 - 5 Andreas Rundqvist, Anders A Nilsson Fagerslätt Idrottshall
2023-11-25 11:00 141455035 Vetlanda IBF P09 - Jönköpings IK P10/1 15 - 0 Mikael Fransson, Roger Dahlberg Hasses Sportcenter LF, Vetlanda
2023-11-25 13:00 141455034 Nässjö IBF P09 - Gränna AIS/Husqvarna IK P09 8 - 5 Patrick Eberhardsson, Magnus Davidsson Handskerydshallen
2023-11-26 17:00 141455032 Värnamo IK P09 - IBK Husar P08-09 12 - 2 Sakib Batic, Jan Blohm Värnamo Sporthall
2023-12-01 19:30 141455040 Husqvarna IK P09 Svart - Nässjö IBF P09 4 - 5 Theo Dahlslätt, Robert Dahlslätt Fagerslätt Idrottshall
2023-12-03 10:30 141455038 KFUM Jönköping P09-10 - Värnamo IK P09 5 - 5 Ebba Bladh, Kevin Rosén KFUM Sporthall, Jönköping
2023-12-03 14:00 141455037 Gränna AIS/Husqvarna IK P09 - IBK Husar P08-09 3 - 1 Kim Bjurek, Anders Perman Ribbahallen A-hall
2023-12-03 14:30 141455036 Bankeryds Skid o MK P09/2 - Vetlanda IBF P09 4 - 4 Emil Lindén, Nicklas Bard Torpshallen
2023-12-08 19:45 141455042 Värnamo IK P09 - Gränna AIS/Husqvarna IK P09 3 - 3 Alva Perman, Tina Sandberg Värnamo Sporthall
2023-12-09 15:30 141455044 Nässjö IBF P09 - Jönköpings IK P10/1 7 - 4 Bujar Kuroshi, Elmar Delimehic Handskerydshallen
2023-12-10 13:00 141455043 IBK Husar P08-09 - Bankeryds Skid o MK P09/2 2 - 3 Hampus Igefors, Josef Albertsson Prästängshallen
2023-12-10 14:00 141455045 Vetlanda IBF P09 - Husqvarna IK P09 Svart 5 - 7 Christian Österström, Felix Kratz Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-12-15 19:30 141455048 Husqvarna IK P09 Svart - IBK Husar P08-09 0 - 4 Bujar Kuroshi, Elmar Delimehic Fagerslätt Idrottshall
2023-12-17 09:30 141455047 Jönköpings IK P10/1 - Bankeryds Skid o MK P09/2 6 - 6 Kim Bjurek, Gustav Jarnegren Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-12-17 10:30 141455046 KFUM Jönköping P09-10 - Gränna AIS/Husqvarna IK P09 1 - 4 Jonas Kvant, Peter Nykvist KFUM Sporthall, Jönköping
2023-12-17 13:30 141455049 Nässjö IBF P09 - Värnamo IK P09 2 - 1 Felix Kratz, Jonas Säleby Handskerydshallen
2024-01-13 10:30 141455053 IBK Husar P08-09 - Jönköpings IK P10/1 5 - 4 Pontus Knutsson, Emrik Dahlman Olsbergs Arena
2024-01-13 10:30 141455055 Gränna AIS/Husqvarna IK P09 - Vetlanda IBF P09 8 - 3 Ribbahallen A-hall
2024-01-13 11:00 141455052 Värnamo IK P09 - Husqvarna IK P09 Svart 3 - 4 Sakib Batic, Gustav Jarnegren Värnamo Sporthall
2024-01-13 16:30 141455054 Bankeryds Skid o MK P09/2 - KFUM Jönköping P09-10 11 - 7 Gustav Perman, Anders Perman Torpshallen
2024-01-20 11:30 141455058 Jönköpings IK P10/1 - Värnamo IK P09 4 - 7 Casper Karlsson, Simon Bolmvik Hisingstorp Sporthall
2024-01-20 14:15 141455057 KFUM Jönköping P09-10 - IBK Husar P08-09 11 - 4 Peter Nykvist, Jonas Kvant KFUM Sporthall, Jönköping
2024-01-20 18:00 141455056 Bankeryds Skid o MK P09/2 - Gränna AIS/Husqvarna IK P09 1 - 2 Nicklas Bard, Kim Bjurek Torpshallen
2024-01-21 11:00 141455060 Nässjö IBF P09 - Vetlanda IBF P09 9 - 4 Andreas Rundqvist, Peter Nykvist Nässjö Sporthall
2024-01-26 19:30 141455063 Husqvarna IK P09 Svart - Gränna AIS/Husqvarna IK P09 2 - 4 Kim Bjurek, Andreas Rundqvist Fagerslätt Idrottshall
2024-01-28 10:00 141455064 Nässjö IBF P09 - Bankeryds Skid o MK P09/2 6 - 5 Joakim Palmér, Mujo Hadzimesic Nässjö Sporthall
2024-01-28 11:45 141455065 Vetlanda IBF P09 - Värnamo IK P09 2 - 6 Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2024-01-28 13:30 141455062 Jönköpings IK P10/1 - KFUM Jönköping P09-10 3 - 3 Mujo Hadzimesic, Elmar Delimehic Hisingstorp Sporthall
2024-02-03 13:00 141455067 IBK Husar P08-09 - Nässjö IBF P09 4 - 13 Mikael Fransson, Roger Dahlberg Olsbergs Arena
2024-02-03 14:30 141455068 Bankeryds Skid o MK P09/2 - Husqvarna IK P09 Svart 5 - 4 Kim Bjurek, Gustav Jarnegren Torpshallen
2024-02-04 13:30 141455069 Gränna AIS/Husqvarna IK P09 - Jönköpings IK P10/1 8 - 3 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Ribbahallen A-hall
2024-02-09 20:30 141455070 KFUM Jönköping P09-10 - Vetlanda IBF P09 4 - 2 Kevin Rosén, Bujar Kuroshi KFUM Sporthall, Jönköping
2024-02-10 09:30 141455075 Vetlanda IBF P09 - IBK Husar P08-09 8 - 7 Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2024-02-11 10:00 141455074 Nässjö IBF P09 - KFUM Jönköping P09-10 2 - 2 Jonas Säleby, Alfons Bardh Nässjö Sporthall
2024-02-11 11:00 141455072 Värnamo IK P09 - Bankeryds Skid o MK P09/2 6 - 2 Alva Perman, Tina Sandberg Värnamo Sporthall
2024-02-23 19:30 141455073 Husqvarna IK P09 Svart - Jönköpings IK P10/1 6 - 5 Peter Nykvist, Andreas Rundqvist Fagerslätt Idrottshall
2024-02-24 13:00 141455076 IBK Husar P08-09 - Värnamo IK P09 5 - 7 Elmar Delimehic, Bujar Kuroshi Olsbergs Arena
2024-02-25 10:45 141455079 KFUM Jönköping P09-10 - Husqvarna IK P09 Svart 4 - 1 Elmar Delimehic, Jonathan Johansson KFUM Sporthall, Jönköping
2024-02-25 16:00 141455078 Gränna AIS/Husqvarna IK P09 - Nässjö IBF P09 3 - 5 Mattias Tokic, Anders A Nilsson Ribbahallen A-hall
2024-03-02 17:30 141455080 Jönköpings IK P10/1 - Vetlanda IBF P09 Hisingstorp Sporthall
2024-03-09 11:00 141455082 Värnamo IK P09 - KFUM Jönköping P09-10 Värnamo Sporthall
2024-03-10 10:00 141455083 IBK Husar P08-09 - Gränna AIS/Husqvarna IK P09 Olsbergs Arena
2024-03-10 11:30 141455084 Nässjö IBF P09 - Husqvarna IK P09 Svart Nässjö Sporthall
2024-03-10 14:30 141455085 Vetlanda IBF P09 - Bankeryds Skid o MK P09/2 Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2024-03-15 19:30 141455090 Husqvarna IK P09 Svart - Vetlanda IBF P09 Fagerslätt Idrottshall
2024-03-16 13:00 141455087 Gränna AIS/Husqvarna IK P09 - Värnamo IK P09 Ribbahallen A-hall
2024-03-16 15:30 141455086 Bankeryds Skid o MK P09/2 - IBK Husar P08-09 Torpshallen
2024-03-17 15:30 141455089 Jönköpings IK P10/1 - Nässjö IBF P09 Hisingstorp Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nässjö IBF P09 14 11 1 2 90-59 31 34
2. Gränna AIS/ Husqvarna IK P09 14 10 2 2 65-45 20 32
3. Värnamo IK P09 14 9 3 2 93-45 48 30
4. Husqvarna IK P09 Svart 14 6 1 7 53-60 -7 19
5. KFUM Jönköping P09-10 15 4 6 5 63-71 -8 18
6. Vetlanda IBF P09 13 5 2 6 86-68 18 17
7. Bankeryds Skid o MK P09/ 2 14 4 3 7 56-66 -10 15
8. Jönköpings IK P10/ 1 14 2 2 10 50-94 -44 8
9. IBK Husar P08-09 14 2 0 12 49-97 -48 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P N Röd Gr5 -09
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-07 13:00 141456004 Aneby SK P08-10 - Hjältevad Mariannelund IS P09-10 7 - 7 Felix Kratz, Jonas Säleby FB-hallen
2023-10-07 18:00 141456002 Nässjö IBF P10 - Jönköpings IK P10/2 2 - 8 Patrick Eberhardsson, Elmar Delimehic Nässjö Sporthall
2023-10-08 15:30 141456003 Jönköpings IK P09/3 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P10 2 - 4 Jonas Kvant, Peter Nykvist Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-10-08 16:30 141456001 Bankeryds Skid o MK P10/1 - KFUM Jönköping P10 6 - 5 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Torpshallen
2023-10-08 16:30 141456005 Husqvarna IK P09/2 - IBF Tranås P09 14 - 3 Casper Karlsson, Simon Bolmvik Fagerslätt Idrottshall
2023-10-13 18:00 141456009 Fagerhult Habo IBK Ungdom P10 - Nässjö IBF P10 8 - 2 Nicklas Bard, Jonny Nilsson Habo Sporthall C-hall
2023-10-14 10:00 141456007 IBF Tranås P09 - Aneby SK P08-10 6 - 6 Kim Bjurek, Emrik Dahlman Tranås Idrottshall
2023-10-14 12:45 141456006 KFUM Jönköping P10 - Husqvarna IK P09/2 5 - 9 Bujar Kuroshi, Elmar Delimehic KFUM Sporthall, Jönköping
2023-10-15 13:00 141456008 Hjältevad Mariannelund IS P09-10 - Jönköpings IK P09/3 7 - 3 Roger Dahlberg, Mikael Fransson Furulundshallen
2023-10-15 13:30 141456010 Jönköpings IK P10/2 - Bankeryds Skid o MK P10/1 5 - 3 Mattias Tokic, Magnus Davidsson Hisingstorp Sporthall
2023-10-20 19:00 141456013 Nässjö IBF P10 - Hjältevad Mariannelund IS P09-10 3 - 7 Mujo Hadzimesic, Elmar Delimehic Nässjö Sporthall
2023-10-21 11:00 141456011 KFUM Jönköping P10 - Jönköpings IK P10/2 5 - 2 Magnus Davidsson, Daniel Persson KFUM Sporthall, Jönköping
2023-10-21 11:30 141456014 Jönköpings IK P09/3 - IBF Tranås P09 15 - 3 Mattias Tokic, Kim Westlund Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-10-21 12:30 141456015 Husqvarna IK P09/2 - Aneby SK P08-10 4 - 2 Alva Perman, Tina Sandberg Fagerslätt Idrottshall
2023-10-22 12:00 141456012 Bankeryds Skid o MK P10/1 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P10 4 - 2 Andreas Rundqvist, Mattias Tokic Torpshallen
2023-10-27 18:30 141456016 Nässjö IBF P10 - KFUM Jönköping P10 6 - 6 Emrik Dahlman, Bujar Kuroshi Handskerydshallen
2023-10-28 10:00 141456020 IBF Tranås P09 - Hjältevad Mariannelund IS P09-10 5 - 10 Felix Kratz, Bujar Kuroshi Tranås Idrottshall
2023-10-28 13:00 141456018 Aneby SK P08-10 - Jönköpings IK P10/2 3 - 9 Bujar Kuroshi, Mujo Hadzimesic FB-hallen
2023-10-28 16:30 141456019 Husqvarna IK P09/2 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P10 5 - 5 Andreas Rundqvist, Adam Nikolausson Fagerslätt Idrottshall
2023-10-29 16:00 141456017 Jönköpings IK P09/3 - Bankeryds Skid o MK P10/1 9 - 2 Alva Perman, Tina Sandberg Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-11-10 18:00 141456023 Fagerhult Habo IBK Ungdom P10 - Aneby SK P08-10 6 - 3 Casper Karlsson, Simon Bolmvik Habo Sporthall C-hall
2023-11-12 11:00 141456025 KFUM Jönköping P10 - IBF Tranås P09 9 - 2 Casper Karlsson, Simon Bolmvik KFUM Sporthall, Jönköping
2023-11-12 13:00 141456022 Hjältevad Mariannelund IS P09-10 - Husqvarna IK P09/2 5 - 7 Roger Dahlberg, Hannes Berggren Furulundshallen
2023-11-12 13:30 141456024 Jönköpings IK P10/2 - Jönköpings IK P09/3 0 - 6 Hisingstorp Sporthall
2023-11-12 14:00 141456021 Bankeryds Skid o MK P10/1 - Nässjö IBF P10 8 - 2 Simon Bolmvik, Casper Karlsson Torpshallen
2023-11-13 19:00 141456027 Aneby SK P08-10 - Nässjö IBF P10 5 - 7 Bujar Kuroshi, Mujo Hadzimesic FB-hallen
2023-11-18 09:30 141456028 Husqvarna IK P09/2 - Bankeryds Skid o MK P10/1 6 - 5 Mattias Tokic, Daniel Pettersson Fagerslätt Idrottshall
2023-11-18 15:30 141456026 Jönköpings IK P09/3 - KFUM Jönköping P10 3 - 4 Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-11-18 16:30 141456029 IBF Tranås P09 - Jönköpings IK P10/2 4 - 7 Andreas Rundqvist, Gustav Jarnegren Tranås Idrottshall
2023-11-19 13:00 141456030 Hjältevad Mariannelund IS P09-10 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P10 9 - 5 Elmar Delimehic, Bujar Kuroshi Furulundshallen
2023-11-25 12:00 141456033 Fagerhult Habo IBK Ungdom P10 - IBF Tranås P09 4 - 7 Mattias Tokic, Peter Nykvist Alléhallen
2023-11-25 14:00 141456031 Bankeryds Skid o MK P10/1 - Aneby SK P08-10 3 - 4 Emil Lindén, Jonny Nilsson Torpshallen
2023-11-25 14:15 141456035 KFUM Jönköping P10 - Hjältevad Mariannelund IS P09-10 10 - 5 Andreas Karlsson, Jan Blohm KFUM Sporthall, Jönköping
2023-11-26 13:30 141456034 Jönköpings IK P10/2 - Husqvarna IK P09/2 4 - 8 Hisingstorp Sporthall
2023-11-26 16:00 141456032 Nässjö IBF P10 - Jönköpings IK P09/3 3 - 13 Kim Bjurek, Alfons Bardh Nässjö Sporthall
2023-12-02 13:00 141456037 Husqvarna IK P09/2 - Jönköpings IK P09/3 8 - 9 Simon Bolmvik, Casper Karlsson Fagerslätt Idrottshall
2023-12-02 15:00 141456040 Fagerhult Habo IBK Ungdom P10 - Jönköpings IK P10/2 2 - 3 Mattias Tokic, Peter Nykvist Habo Sporthall A-hall
2023-12-03 10:00 141456038 IBF Tranås P09 - Nässjö IBF P10 3 - 14 Hampus Igefors, Emrik Dahlman Tranås Idrottshall
2023-12-03 12:00 141456039 Hjältevad Mariannelund IS P09-10 - Bankeryds Skid o MK P10/1 8 - 5 Johan Magnusson, Frans Bladh Furulundshallen
2023-12-17 12:00 141456036 Aneby SK P08-10 - KFUM Jönköping P10 4 - 3 Adam Rydholm, Alfons Bardh FB-hallen
2023-12-09 12:00 141456041 Bankeryds Skid o MK P10/1 - IBF Tranås P09 10 - 4 Emil Lindén, Mattias Tokic Torpshallen
2023-12-09 13:00 141456042 Nässjö IBF P10 - Husqvarna IK P09/2 4 - 8 Bujar Kuroshi, Elmar Delimehic Handskerydshallen
2023-12-10 08:45 141456045 KFUM Jönköping P10 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P10 4 - 3 Kim Westlund, Örjan Stenberg KFUM Sporthall, Jönköping
2023-12-10 11:30 141456044 Jönköpings IK P10/2 - Hjältevad Mariannelund IS P09-10 12 - 9 Hisingstorp Sporthall
2023-12-10 15:30 141456043 Jönköpings IK P09/3 - Aneby SK P08-10 8 - 7 Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-12-16 11:00 141456047 Hjältevad Mariannelund IS P09-10 - Aneby SK P08-10 2 - 6 Bujar Kuroshi, Roger Dahlberg Furulundshallen
2023-12-16 15:30 141456049 Jönköpings IK P10/2 - Nässjö IBF P10 7 - 4 Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-12-17 09:30 141456048 Fagerhult Habo IBK Ungdom P10 - Jönköpings IK P09/3 4 - 4 Mattias Tokic, Nicklas Bard Habo Sporthall A-hall
2023-12-17 12:00 141456046 IBF Tranås P09 - Husqvarna IK P09/2 7 - 6 Bujar Kuroshi, Elmar Delimehic Tranås Idrottshall
2024-02-09 18:45 141456050 KFUM Jönköping P10 - Bankeryds Skid o MK P10/1 5 - 3 Bujar Kuroshi, Ej offentliggjord, Kevin Rosén KFUM Sporthall, Jönköping
2024-01-12 19:00 141456051 Bankeryds Skid o MK P10/1 - Jönköpings IK P10/2 1 - 8 Jonas Kvant, Peter Nykvist Torpshallen
2024-01-13 15:30 141456054 Aneby SK P08-10 - IBF Tranås P09 2 - 4 Jonathan Johansson, Mujo Hadzimesic FB-hallen
2024-01-14 11:15 141456055 Husqvarna IK P09/2 - KFUM Jönköping P10 8 - 7 Nicklas Bard, Alfons Bardh Fagerslätt Idrottshall
2024-01-14 18:00 141456052 Nässjö IBF P10 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P10 7 - 3 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Nässjö Sporthall
2024-01-20 15:30 141456053 Jönköpings IK P09/3 - Hjältevad Mariannelund IS P09-10 14 - 9 Jönköpings Idrottshus B-hall
2024-01-20 13:00 141456056 Aneby SK P08-10 - Husqvarna IK P09/2 4 - 6 Elmar Delimehic, Joakim Palmér FB-hallen
2024-01-21 10:00 141456059 Fagerhult Habo IBK Ungdom P10 - Bankeryds Skid o MK P10/1 5 - 1 Jonny Nilsson, Nicklas Bard Habo Sporthall C-hall
2024-01-21 11:00 141456058 Hjältevad Mariannelund IS P09-10 - Nässjö IBF P10 9 - 17 Mikael Fransson, Roger Dahlberg Furulundshallen
2024-01-21 14:00 141456057 IBF Tranås P09 - Jönköpings IK P09/3 4 - 12 Mujo Hadzimesic, Jonathan Johansson Tranås Idrottshall
2024-01-21 17:30 141456060 Jönköpings IK P10/2 - KFUM Jönköping P10 3 - 3 Hisingstorp Sporthall
2024-01-21 15:30 141456064 Jönköpings IK P10/2 - Aneby SK P08-10 2 - 5 Hisingstorp Sporthall
2024-01-27 11:00 141456065 KFUM Jönköping P10 - Nässjö IBF P10 4 - 5 Peter Nykvist, Nicklas Mattsson KFUM Sporthall, Jönköping
2024-01-27 14:30 141456061 Bankeryds Skid o MK P10/1 - Jönköpings IK P09/3 0 - 7 Sebastian Kullander, Pontus Knutsson Torpshallen
2024-01-28 11:00 141456062 Hjältevad Mariannelund IS P09-10 - IBF Tranås P09 10 - 7 Thomas Pettersson, Dawan Mofak Furulundshallen
2024-01-28 12:00 141456063 Fagerhult Habo IBK Ungdom P10 - Husqvarna IK P09/2 3 - 6 Simon Bolmvik, Casper Karlsson Habo Sporthall C-hall
2024-02-03 18:30 141456066 Nässjö IBF P10 - Bankeryds Skid o MK P10/1 2 - 10 Michael Johansson, Joakim Palmér Nässjö Sporthall
2024-02-04 11:30 141456067 Jönköpings IK P09/3 - Jönköpings IK P10/2 8 - 4 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2024-02-04 12:00 141456070 IBF Tranås P09 - KFUM Jönköping P10 6 - 10 Hampus Igefors, Oskar Lööke Tranås Idrottshall
2024-02-04 13:00 141456068 Aneby SK P08-10 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P10 4 - 8 Felix Kratz, Elmar Delimehic FB-hallen
2024-02-04 14:15 141456069 Husqvarna IK P09/2 - Hjältevad Mariannelund IS P09-10 10 - 6 Joakim Palmér, Patrick Eberhardsson Fagerslätt Idrottshall
2024-02-02 18:30 141456075 KFUM Jönköping P10 - Jönköpings IK P09/3 4 - 13 Viktoria Wallström, Nicklas Bard KFUM Sporthall, Jönköping
2024-02-11 12:30 141456072 Nässjö IBF P10 - Aneby SK P08-10 2 - 6 Alfons Bardh, Jonas Säleby Nässjö Sporthall
2024-02-16 19:00 141456071 Bankeryds Skid o MK P10/1 - Husqvarna IK P09/2 4 - 11 Mattias Tokic, Peter Nykvist Torpshallen
2024-02-17 11:00 141456073 Fagerhult Habo IBK Ungdom P10 - Hjältevad Mariannelund IS P09-10 7 - 4 Jonny Nilsson, Viktoria Wallström Habo Sporthall A-hall
2024-02-25 15:30 141456074 Jönköpings IK P10/2 - IBF Tranås P09 5 - 3 Arenan - Jönköpings Idrottshus
2024-03-02 15:30 141456076 Jönköpings IK P09/3 - Nässjö IBF P10 Jönköpings Idrottshus B-hall
2024-03-03 11:00 141456079 IBF Tranås P09 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P10 Gustav Perman, Anders Perman Tranås Idrottshall
2024-03-03 11:15 141456078 Husqvarna IK P09/2 - Jönköpings IK P10/2 Joakim Palmér, Jonathan Johansson Fagerslätt Idrottshall
2024-03-03 13:00 141456077 Aneby SK P08-10 - Bankeryds Skid o MK P10/1 Nicklas Bard, Jonny Nilsson FB-hallen
2024-03-03 13:00 141456080 Hjältevad Mariannelund IS P09-10 - KFUM Jönköping P10 Frans Bladh, Stefan Karlsson Furulundshallen
2024-03-09 13:30 141456082 Nässjö IBF P10 - IBF Tranås P09 Handskerydshallen
2024-03-09 16:30 141456081 Bankeryds Skid o MK P10/1 - Hjältevad Mariannelund IS P09-10 Torpshallen
2024-03-10 10:45 141456085 KFUM Jönköping P10 - Aneby SK P08-10 KFUM Sporthall, Jönköping
2024-03-10 11:30 141456084 Jönköpings IK P10/2 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P10 Hisingstorp Sporthall
2024-03-10 15:30 141456083 Jönköpings IK P09/3 - Husqvarna IK P09/2 Jönköpings Idrottshus B-hall
2024-03-16 10:30 141456086 Aneby SK P08-10 - Jönköpings IK P09/3 FB-hallen
2024-03-16 11:00 141456090 Fagerhult Habo IBK Ungdom P10 - KFUM Jönköping P10 Habo Sporthall A-hall
2024-03-16 11:30 141456088 IBF Tranås P09 - Bankeryds Skid o MK P10/1 Tranås Idrottshall
2024-03-17 10:00 141456089 Hjältevad Mariannelund IS P09-10 - Jönköpings IK P10/2 Furulundshallen
2024-03-17 11:45 141456087 Husqvarna IK P09/2 - Nässjö IBF P10 Fagerslätt Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Husqvarna IK P09/ 2 15 12 1 2 116-73 43 37
2. Jönköpings IK P09/ 3 15 11 1 3 126-63 63 34
3. Jönköpings IK P10/ 2 15 9 1 5 79-66 13 28
4. KFUM Jönköping P10 15 7 2 6 84-78 6 23
5. Fagerhult Habo IBK Ungdom P10 15 6 2 7 69-65 4 20
6. Hjältevad Mariannelund IS P09-10 15 6 1 8 107-118 -11 19
7. Aneby SK P08-10 15 5 2 8 68-77 -9 17
8. Nässjö IBF P10 15 5 1 9 80-105 -25 16
9. Bankeryds Skid o MK P10/ 1 15 5 0 10 65-83 -18 15
10. IBF Tranås P09 15 3 1 11 68-134 -66 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Ö Röd Gr1 -07
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-07 15:00 141451002 Hovmantorps GOIF P07-08 - Craftstadens IBK Oskarshamn P08 11 - 2 Eldar Icagic, Filip Håkansson Allhallen, Hovmantorp
2023-10-08 15:30 141451001 Vimmerby IBK P 07-08 - Westerviks IBK P07-08 5 - 2 Mikael Fransson, Roger Dahlberg Vimmerby Idrottshall
2023-10-12 20:00 141451005 CL98IC P08/1 - CL98IC P07 4 - 7 Alexia Rasmussen, Oscar Johansson Falkenbergshallen
2023-10-14 12:00 141451006 Westerviks IBK P07-08 - CL98IC P08/1 4 - 4 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Skogshaga Sporthall
2023-10-14 14:00 141451009 Växjö IBK Utveckling P08/1 - Hovmantorps GOIF P07-08 11 - 6 Elias Ekstrand, Oliwer Jonsson Arabypark Arena
2023-10-15 14:00 141451010 Craftstadens IBK Oskarshamn P08 - Vimmerby IBK P 07-08 1 - 9 Frans Bladh, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2023-10-21 11:00 141451011 Westerviks IBK P07-08 - Craftstadens IBK Oskarshamn P08 8 - 3 Johan Magnusson, Oskar Kedmalm Bökensved Sporthall
2023-10-21 13:00 141451012 Vimmerby IBK P 07-08 - Växjö IBK Utveckling P08/1 10 - 12 Mikael Fransson, Roger Dahlberg Vimmerby Idrottshall
2023-10-28 15:00 141451016 Hovmantorps GOIF P07-08 - Westerviks IBK P07-08 4 - 4 Stefan Hultgren, Oliver Andersson Allhallen, Hovmantorp
2023-11-05 16:00 141451019 CL98IC P08/1 - Växjö IBK Utveckling P08/1 5 - 3 Hannes Berggren, Linus Häggblom Falkenbergshallen
2023-10-22 15:30 141451021 Vimmerby IBK P 07-08 - Hovmantorps GOIF P07-08 7 - 5 Dawan Mofak, Frans Bladh Vimmerby Idrottshall
2023-11-12 11:30 141451025 Westerviks IBK P07-08 - CL98IC P07 2 - 11 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Bökensved Sporthall
2023-11-17 19:00 141451029 CL98IC P07 - Craftstadens IBK Oskarshamn P08 4 - 1 Alexia Rasmussen, Oscar Johansson Falkenbergshallen
2023-11-18 16:00 141451028 CL98IC P08/1 - Vimmerby IBK P 07-08 5 - 8 Oliver Andersson, Niklas Harrisen Falkenbergshallen
2023-11-25 11:30 141451033 Växjö IBK Utveckling P08/1 - CL98IC P07 12 - 4 Elias Ekstrand, Filip Håkansson Fortnox Arena A-hall
2023-11-26 14:00 141451034 Craftstadens IBK Oskarshamn P08 - CL98IC P08/1 4 - 9 Frans Bladh, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2023-12-02 11:00 141451040 Växjö IBK Utveckling P08/1 - Craftstadens IBK Oskarshamn P08 8 - 4 Engla Spjut, Hani Mousaviyan-Utter Fortnox Arena A-hall
2023-12-02 16:00 141451038 CL98IC P07 - Hovmantorps GOIF P07-08 4 - 1 Roger Gardell, Michell Rohde Falkenbergshallen
2023-12-09 14:30 141451045 Westerviks IBK P07-08 - Växjö IBK Utveckling P08/1 3 - 10 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Bökensved Sporthall
2023-12-10 15:00 141451042 Hovmantorps GOIF P07-08 - CL98IC P08/1 3 - 3 Senad Hamula, Eldar Icagic Allhallen, Hovmantorp
2024-03-02 14:30 141451041 Vimmerby IBK P 07-08 - CL98IC P07 Dawan Mofak, Thomas Pettersson Vimmerby Idrottshall
2023-12-13 20:00 141451046 CL98IC P07 - CL98IC P08/1 5 - 0 Oskar Kedmalm, Christopher Skäär Falkenbergshallen
2023-12-16 11:00 141451049 Craftstadens IBK Oskarshamn P08 - Hovmantorps GOIF P07-08 2 - 2 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2023-12-16 11:00 141451050 Westerviks IBK P07-08 - Vimmerby IBK P 07-08 5 - 5 Alexia Rasmussen, Mikael Pettersson Bökensved Sporthall
2024-01-14 10:00 141451055 CL98IC P08/1 - Westerviks IBK P07-08 5 - 4 Rolf Vatvedt, Anders Stenberg Falkenbergshallen
2024-01-14 15:30 141451051 Vimmerby IBK P 07-08 - Craftstadens IBK Oskarshamn P08 6 - 4 Jonathan Johansson, Mujo Hadzimesic Vimmerby Idrottshall
2024-03-02 15:30 141451052 Hovmantorps GOIF P07-08 - Växjö IBK Utveckling P08/1 Engla Spjut, Stina Agermark Allhallen, Hovmantorp
2024-01-20 17:30 141451060 Craftstadens IBK Oskarshamn P08 - Westerviks IBK P07-08 4 - 1 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2024-01-21 10:00 141451059 Växjö IBK Utveckling P08/1 - Vimmerby IBK P 07-08 10 - 3 Malou Hallström, Therese Spjut Fortnox Arena B-hall
2024-01-27 12:00 141451065 Westerviks IBK P07-08 - Hovmantorps GOIF P07-08 5 - 1 Mikael Pettersson, Johan Palm Bökensved Sporthall
2024-01-27 13:30 141451063 Växjö IBK Utveckling P08/1 - CL98IC P08/1 3 - 2 Axel Magnusson, Mikael Björkman Fortnox Arena A-hall
2024-02-04 15:00 141451066 Hovmantorps GOIF P07-08 - Vimmerby IBK P 07-08 5 - 4 Senad Hamula, Linus Sandberg Allhallen, Hovmantorp
2024-02-10 16:40 141451070 CL98IC P07 - Westerviks IBK P07-08 5 - 2 Philip Tigerstrand, Camilla Carlsson Lindsdals Sporthall
2024-02-10 12:00 141451071 Vimmerby IBK P 07-08 - CL98IC P08/1 2 - 6 Mikael Fransson, Thomas Pettersson Vimmerby Idrottshall
2024-02-11 11:00 141451074 Craftstadens IBK Oskarshamn P08 - CL98IC P07 2 - 6 Mikael Pettersson, Frans Bladh Oskarshamns Sporthall A-hall
2024-02-24 14:00 141451078 CL98IC P08/1 - Craftstadens IBK Oskarshamn P08 4 - 6 Oskar Kedmalm, Bengt Andersson Falkenbergshallen
2024-02-25 16:30 141451079 CL98IC P07 - Växjö IBK Utveckling P08/1 5 - 4 Daniel Gyllander, Robin Töth Falkenbergshallen
2024-03-10 14:00 141451084 Craftstadens IBK Oskarshamn P08 - Växjö IBK Utveckling P08/1 Oskarshamns Sporthall A-hall
2024-03-10 15:00 141451082 Hovmantorps GOIF P07-08 - CL98IC P07 Allhallen, Hovmantorp
2024-03-16 14:00 141451087 CL98IC P08/1 - Hovmantorps GOIF P07-08 Falkenbergshallen
2024-03-17 13:30 141451090 Växjö IBK Utveckling P08/1 - Westerviks IBK P07-08 Fortnox Arena A-hall
2024-03-17 16:30 141451088 CL98IC P07 - Vimmerby IBK P 07-08 Falkenbergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. CL98IC P07 9 8 0 1 51-28 23 24
2. Växjö IBK Utveckling P08/ 1 9 7 0 2 73-42 31 21
3. Vimmerby IBK P 07-08 10 5 1 4 59-55 4 16
4. CL98IC P08/ 1 11 4 2 5 47-49 -2 14
5. Hovmantorps GOIF P07-08 9 2 3 4 38-42 -4 9
6. Westerviks IBK P07-08 11 2 3 6 40-57 -17 9
7. Craftstadens IBK Oskarshamn P08 11 2 1 8 33-68 -35 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis