Herrar Division 2 (2009/10)

Gruppspel
Herrar Div 2 Mellersta Svealand
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-09-19 14:30 0958034001 BK Vingen - Karlskoga IBF 13 - 6 Thomas Nystrand, Daniel Svensson Skärblacka Sporthall
2009-09-19 16:00 0958034004 Kungsörs IBK - Westerviks IBK 5 - 11 Johnny Lindberg, Erik Lundgren Sporthallen Kungsör
2009-09-19 17:00 0958034005 KFUM Örebro - IBF Tranås 5 - 8 Jonatan Lindberg, Jon Moberg Mellringehallen
2009-09-20 16:00 0958034002 Mjölby IBK - Torshälla IBK 4 - 5 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Lagmanshallen
2009-09-20 17:00 0958034003 Solfjäderstaden IBK - Nykvarns IF 5 - 3 Magnus Ahlén, Percy Lundkvist Motala Sporthall
2009-09-20 19:30 0958034006 Linköping IBK Ungd. - Axbergs IF 5 - 1 Thomas Nystrand, Daniel Svensson Linköpings Sporthall
2009-09-25 19:00 0958034009 IBF Tranås - Solfjäderstaden IBK 1 - 9 Andreas Holm, Martin Mosskull Tranås Idrottshall
2009-09-25 19:45 0958034008 Westerviks IBK - Mjölby IBK 7 - 8 e.förl. Emil Jungåker, Tobias Lindgren Bökensved Sporthall
2009-09-25 20:00 0958034012 Torshälla IBK - Linköping IBK Ungd. 7 - 3 Patrik Jenderborn, Ulf Svensson Ellfolk Arena
2009-09-26 14:00 0958034007 Nykvarns IF - BK Vingen 5 - 4 e.förl. Thomas Nystrand, Ulf Svensson Björkestahallen
2009-09-26 14:00 0958034011 Karlskoga IBF - KFUM Örebro 8 - 4 Magnus Ahlén, Percy Lundkvist Karlbergshallen B Karlskoga
2009-09-26 16:30 0958034010 Axbergs IF - Kungsörs IBK 7 - 1 Krister Eklund, Fredrik Månbacke Mellringehallen
2009-10-02 19:30 0958034018 Linköping IBK Ungd. - IBF Tranås 6 - 5 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Linköpings Sporthall
2009-10-02 20:00 0958034015 Solfjäderstaden IBK - Westerviks IBK 7 - 4 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Motala Sporthall
2009-10-03 14:30 0958034013 BK Vingen - Torshälla IBK 10 - 7 Thomas Nystrand, Daniel Svensson Skärblacka Sporthall
2009-10-03 14:30 0958034017 KFUM Örebro - Axbergs IF 3 - 5 Majed Hammami, Anders Pettersson Karlstad Mellringehallen
2009-10-03 16:00 0958034016 Kungsörs IBK - Nykvarns IF 6 - 15 Magnus Ahlén, Percy Lundkvist Sporthallen Kungsör
2009-10-04 16:00 0958034014 Mjölby IBK - Karlskoga IBF 7 - 5 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Lagmanshallen
2009-10-09 19:00 0958034022 Torshälla IBK - Kungsörs IBK 15 - 6 Johnny Lindberg, Erik Lundgren Ellfolk Arena
2009-10-09 19:45 0958034024 Westerviks IBK - Linköping IBK Ungd. 7 - 8 e.förl. Patrik Jenderborn, Ulf Svensson Bökensved Sporthall
2009-10-10 14:00 0958034021 Karlskoga IBF - Solfjäderstaden IBK 10 - 4 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Karlbergshallen B Karlskoga
2009-10-10 14:00 0958034023 Nykvarns IF - KFUM Örebro 14 - 1 Daniel Söderberg, Jonas Djäken Björkestahallen
2009-10-10 15:00 0958034019 IBF Tranås - BK Vingen 4 - 12 Thomas Nystrand, Daniel Svensson Tranås Idrottshall
2009-10-10 16:30 0958034020 Axbergs IF - Mjölby IBK 4 - 5 e.förl. Mattias Westman, Percy Lundkvist Mellringehallen
2009-10-16 19:45 0958034026 Mjölby IBK - IBF Tranås 9 - 5 Thomas Nystrand, Ulf Svensson Lagmanshallen
2009-10-17 14:30 0958034025 BK Vingen - Axbergs IF 6 - 11 Minal Landin, Pierre Malmgren Skärblacka Sporthall
2009-10-17 14:30 0958034029 KFUM Örebro - Westerviks IBK 4 - 11 Krister Eklund, Fredrik Månbacke Mellringehallen
2009-10-17 16:00 0958034028 Kungsörs IBK - Karlskoga IBF 7 - 4 Thomas Nystrand, Ulf Svensson Sporthallen Kungsör
2009-10-18 17:00 0958034027 Solfjäderstaden IBK - Torshälla IBK 5 - 8 Thomas Nystrand, Ulf Svensson Motala Sporthall
2009-10-18 17:00 0958034030 Linköping IBK Ungd. - Nykvarns IF 3 - 10 Magnus Ahlén, Percy Lundkvist Linköpings Sporthall
2009-10-23 19:45 0958034033 Westerviks IBK - BK Vingen 10 - 2 Thomas Nystrand, Ulf Svensson Bökensved Sporthall
2009-10-24 14:00 0958034031 Nykvarns IF - Mjölby IBK 5 - 0 Patrik Jenderborn, Ulf Svensson Björkestahallen
2009-10-24 14:00 0958034036 Karlskoga IBF - Linköping IBK Ungd. 3 - 4 Johan Friman, Daniel Monander Karlbergshallen B Karlskoga
2009-10-24 15:00 0958034034 IBF Tranås - Kungsörs IBK 7 - 6 Andreas Holm, Martin Mosskull Tranås Idrottshall
2009-10-24 16:30 0958034032 Axbergs IF - Solfjäderstaden IBK 3 - 6 Magnus Ahlén, Percy Lundkvist Mellringehallen
2009-10-25 16:30 0958034035 KFUM Örebro - Torshälla IBK 6 - 12 Krister Eklund, Fredrik Månbacke Mellringehallen
2009-10-30 19:45 0958034038 Mjölby IBK - KFUM Örebro 7 - 1 Thomas Nystrand, Daniel Svensson Lagmanshallen
2009-10-30 20:00 0958034039 Linköping IBK Ungd. - Kungsörs IBK 8 - 0 Andreas Holm, Martin Mosskull Linköpings Sporthall
2009-10-31 14:30 0958034037 BK Vingen - Solfjäderstaden IBK 11 - 2 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Skärblacka Sporthall
2009-10-31 15:00 0958034041 Torshälla IBK - IBF Tranås 11 - 6 Sven-Olov Berggren, Nicklas Johansson Ellfolk Arena
2009-10-31 16:00 0958034042 Westerviks IBK - Axbergs IF 10 - 4 Patrik Jenderborn, Ulf Svensson Bökensved Sporthall
2009-11-07 14:00 0958034040 Karlskoga IBF - Nykvarns IF 6 - 6 Majed Hammami, Anders Pettersson Karlstad Karlbergshallen B Karlskoga
2009-11-13 19:30 0958034045 Solfjäderstaden IBK - Linköping IBK Ungd. 5 - 6 Robert Dragan, Anders Pettersson Växjö Motala Sporthall
2009-11-14 14:00 0958034048 Nykvarns IF - Axbergs IF 8 - 2 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Björkestahallen
2009-11-14 15:00 0958034046 IBF Tranås - Karlskoga IBF 0 - 7 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Tranås Idrottshall
2009-11-14 15:00 0958034047 Torshälla IBK - Westerviks IBK 10 - 11 Robin Boqvist, Jonas Hansson Ellfolk Arena
2009-11-14 16:00 0958034043 Kungsörs IBK - Mjölby IBK 3 - 6 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Sporthallen Kungsör
2009-11-14 16:30 0958034044 KFUM Örebro - BK Vingen 6 - 9 Magnus Ahlén, Percy Lundkvist Mellringehallen
2009-11-20 19:30 0958034049 Solfjäderstaden IBK - KFUM Örebro 7 - 2 Stefan Hultqvist, Robert Dahlslätt Motala Sporthall
2009-11-20 19:45 0958034051 Mjölby IBK - Linköping IBK Ungd. 9 - 7 Thomas Nystrand, Håkan Söderman Lagmanshallen
2009-11-21 13:30 0958034054 Axbergs IF - Torshälla IBK 4 - 5 e.förl. Krister Eklund, Fredrik Månbacke Mellringehallen
2009-11-21 14:00 0958034052 Karlskoga IBF - Westerviks IBK 5 - 6 Nicklas Johansson, Jörgen Jönsson Karlbergshallen B Karlskoga
2009-11-21 14:00 0958034053 Nykvarns IF - IBF Tranås 9 - 4 Thomas Nystrand, Daniel Svensson Björkestahallen
2009-12-14 20:00 0958034050 BK Vingen - Kungsörs IBK 9 - 2 Thomas Nystrand, Andreas Holm Skärblacka Sporthall
2009-11-27 19:45 0958034055 Mjölby IBK - BK Vingen 7 - 4 Thomas Nystrand, Ulf Svensson Lagmanshallen
2009-11-28 16:00 0958034059 Westerviks IBK - Nykvarns IF 6 - 7 e.förl. Thomas Nystrand Bökensved Sporthall
2009-11-29 15:00 0958034058 Torshälla IBK - Karlskoga IBF 5 - 6 e.förl. Thomas Nystrand, Ulf Svensson Ellfolk Arena
2009-11-29 15:00 0958034060 IBF Tranås - Axbergs IF 8 - 6 Per Elofsson, Ulf Åberg Tranås Idrottshall
2009-11-29 16:00 0958034056 Kungsörs IBK - Solfjäderstaden IBK 5 - 12 Minal Landin, Gabriel Persson Sporthallen Kungsör
2009-12-13 13:00 0958034057 Linköping IBK Ungd. - KFUM Örebro 8 - 4 Andreas Holm, Martin Mosskull Linköpings Sporthall
2009-12-04 19:00 0958034062 Solfjäderstaden IBK - Mjölby IBK 5 - 8 Thomas Nystrand, Lars Fridell Motala Sporthall
2009-12-04 19:00 0958034066 IBF Tranås - Westerviks IBK 7 - 17 Patrik Jenderborn, Ulf Svensson Tranås Idrottshall
2009-12-05 14:00 0958034064 Karlskoga IBF - Axbergs IF 5 - 4 Nicklas Johansson, Jörgen Jönsson Karlbergshallen B Karlskoga
2009-12-05 14:00 0958034065 Nykvarns IF - Torshälla IBK 11 - 2 Patrik Jenderborn, Ulf Svensson Björkestahallen
2009-12-05 14:30 0958034063 KFUM Örebro - Kungsörs IBK 3 - 4 Magnus Ahlén, Percy Lundkvist Mellringehallen
2010-01-27 19:00 0958034061 Linköping IBK Ungd. - BK Vingen 4 - 8 Thomas Nystrand, Tobias Lindgren Linköpings Sporthall
2009-12-19 14:00 0958034067 Karlskoga IBF - BK Vingen 9 - 8 e.förl. Magnus Ahlén, Percy Lundkvist Karlbergshallen B Karlskoga
2009-12-19 14:00 0958034069 Nykvarns IF - Solfjäderstaden IBK 8 - 4 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Björkestahallen
2009-12-19 15:00 0958034068 Torshälla IBK - Mjölby IBK 5 - 9 Nicklas Sundgren, Arash Sohrevardi Ellfolk Arena
2009-12-19 15:00 0958034071 IBF Tranås - KFUM Örebro 7 - 6 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Tranås Idrottshall
2009-12-19 16:00 0958034070 Westerviks IBK - Kungsörs IBK 19 - 6 Per Elofsson, Ulf Åberg Bökensved Sporthall
2009-12-19 16:30 0958034072 Axbergs IF - Linköping IBK Ungd. 5 - 4 Krister Eklund, Lars Fridell Mellringehallen
2010-01-02 14:30 0958034077 KFUM Örebro - Karlskoga IBF 3 - 8 Nicklas Johansson, Jörgen Jönsson Mellringehallen
2010-01-04 19:30 0958034076 Kungsörs IBK - Axbergs IF 6 - 5 Thomas Nystrand, Ulf Svensson Sporthallen Kungsör
2010-01-05 19:00 0958034074 Mjölby IBK - Westerviks IBK 5 - 6 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Lagmanshallen
2010-01-06 15:00 0958034073 BK Vingen - Nykvarns IF 8 - 6 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Skärblacka Sporthall
2010-01-06 18:00 0958034078 Linköping IBK Ungd. - Torshälla IBK 9 - 4 Andreas Holm, Martin Mosskull Linköpings Sporthall
2010-01-06 19:00 0958034075 Solfjäderstaden IBK - IBF Tranås 2 - 5 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Motala Sporthall
2010-01-08 19:00 0958034084 IBF Tranås - Linköping IBK Ungd. 8 - 13 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Tranås Idrottshall
2010-01-08 19:45 0958034081 Westerviks IBK - Solfjäderstaden IBK 8 - 5 Thomas Nystrand, Ulf Svensson Bökensved Sporthall
2010-01-09 14:00 0958034080 Karlskoga IBF - Mjölby IBK 5 - 7 Mats Jonsson, Anders Westerberg Karlbergshallen B Karlskoga
2010-01-09 14:00 0958034082 Nykvarns IF - Kungsörs IBK 12 - 7 Thomas Nystrand, Ulf Svensson Björkestahallen
2010-01-09 15:00 0958034079 Torshälla IBK - BK Vingen 3 - 3 Magnus Ahlén, Percy Lundkvist Ellfolk Arena
2010-01-10 16:30 0958034083 Axbergs IF - KFUM Örebro 6 - 4 Mats Jonsson, Anders Westerberg Mellringehallen
2010-01-15 19:30 0958034088 Kungsörs IBK - Torshälla IBK 5 - 7 Nicklas Johansson, Jörgen Jönsson Sporthallen Kungsör
2010-01-16 14:30 0958034085 BK Vingen - IBF Tranås 5 - 11 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Skärblacka Sporthall
2010-01-16 14:30 0958034089 KFUM Örebro - Nykvarns IF 1 - 12 Magnus Ahlén, Percy Lundkvist Mellringehallen
2010-01-16 16:00 0958034090 Linköping IBK Ungd. - Westerviks IBK 7 - 6 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Linköpings Sporthall
2010-01-17 16:00 0958034086 Mjölby IBK - Axbergs IF 6 - 5 e.förl. Thomas Nystrand Lagmanshallen
2010-01-17 17:00 0958034087 Solfjäderstaden IBK - Karlskoga IBF 7 - 6 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Motala Sporthall
2010-01-22 19:00 0958034092 IBF Tranås - Mjölby IBK 4 - 5 Lars-Göran Harlin, Mattias Alm-Nielsen Tranås Idrottshall
2010-01-23 14:00 0958034096 Nykvarns IF - Linköping IBK Ungd. 9 - 3 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Björkestahallen
2010-01-23 15:00 0958034093 Torshälla IBK - Solfjäderstaden IBK 3 - 9 Thomas Nystrand, Pierre Malmgren Ellfolk Arena
2010-01-23 16:00 0958034095 Westerviks IBK - KFUM Örebro 17 - 7 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Bökensved Sporthall
2010-01-23 16:30 0958034091 Axbergs IF - BK Vingen 9 - 7 Magnus Ahlén, Percy Lundkvist Mellringehallen
2010-01-24 17:30 0958034094 Karlskoga IBF - Kungsörs IBK 7 - 6 Thomas Andersson, Johan Hällgren Karlbergshallen B Karlskoga
2010-01-29 19:30 0958034098 Solfjäderstaden IBK - Axbergs IF 6 - 3 Thomas Nystrand, Martin Mosskull Motala Sporthall
2010-01-29 19:45 0958034097 Mjölby IBK - Nykvarns IF 6 - 6 Stefan Hultqvist, Robert Dahlslätt Lagmanshallen
2010-01-30 14:30 0958034099 BK Vingen - Westerviks IBK 8 - 10 Patrik Jenderborn, Ulf Svensson Skärblacka Sporthall
2010-01-30 15:00 0958034101 Torshälla IBK - KFUM Örebro 12 - 3 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Ellfolk Arena
2010-01-30 16:00 0958034100 Kungsörs IBK - IBF Tranås 5 - 6 e.förl. Magnus Ahlén, Percy Lundkvist Sporthallen Kungsör
2010-01-31 15:00 0958034102 Linköping IBK Ungd. - Karlskoga IBF 11 - 5 Thomas Nystrand, Tobias Lindgren Linköpings Sporthall
2010-02-12 19:30 0958034103 Solfjäderstaden IBK - BK Vingen 9 - 2 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Motala Sporthall
2010-02-13 14:00 0958034106 Nykvarns IF - Karlskoga IBF 9 - 2 Thomas Nystrand, Ulf Svensson Björkestahallen
2010-02-13 16:00 0958034105 Kungsörs IBK - Linköping IBK Ungd. 9 - 8 e.förl. Magnus Ahlén, Percy Lundkvist Sporthallen Kungsör
2010-02-13 16:30 0958034108 Axbergs IF - Westerviks IBK 5 - 10 Majed Hammami, Anders Pettersson Karlstad Mellringehallen
2010-02-14 14:30 0958034104 KFUM Örebro - Mjölby IBK 2 - 8 Magnus Ahlén, Percy Lundkvist Mellringehallen
2010-02-14 15:00 0958034107 IBF Tranås - Torshälla IBK 11 - 8 Thomas Nystrand, Tobias Lindgren Tranås Idrottshall
2010-02-19 19:30 0958034111 Linköping IBK Ungd. - Solfjäderstaden IBK 8 - 7 Thomas Nystrand, Håkan Söderman Linköpings Sporthall
2010-02-20 16:30 0958034114 Axbergs IF - Nykvarns IF 5 - 6 Thomas Nystrand, Majed Hammami Mellringehallen
2010-02-24 20:30 0958034113 Westerviks IBK - Torshälla IBK 11 - 5 Håkan Söderman, Tobias Lindgren Bökensved Sporthall
2010-02-25 19:30 0958034110 BK Vingen - KFUM Örebro 12 - 6 Magnus Andersson, Fredrik Dalén Skärblacka Sporthall
2010-02-25 19:30 0958034112 Karlskoga IBF - IBF Tranås 6 - 7 Majed Hammami, Henrik Svedell Karlbergshallen B Karlskoga
2010-02-28 13:30 0958034109 Mjölby IBK - Kungsörs IBK 14 - 4 Thomas Nystrand, Tobias Lindgren Lagmanshallen
2010-02-26 19:00 0958034120 Torshälla IBK - Axbergs IF 3 - 3 Jörgen Jönsson, Nicklas Johansson Ellfolk Arena
2010-02-26 19:30 0958034117 Linköping IBK Ungd. - Mjölby IBK 8 - 6 Thomas Nystrand, Tobias Lindgren Linköpings Sporthall
2010-02-27 14:30 0958034115 KFUM Örebro - Solfjäderstaden IBK 6 - 9 Krister Eklund, Fredrik Månbacke Mellringehallen
2010-02-27 15:00 0958034119 IBF Tranås - Nykvarns IF 6 - 11 Thomas Nystrand, Martin Mosskull Tranås Idrottshall
2010-02-27 16:00 0958034116 Kungsörs IBK - BK Vingen 3 - 13 Jörgen Jönsson, Nicklas Johansson Sporthallen Kungsör
2010-02-27 16:00 0958034118 Westerviks IBK - Karlskoga IBF 15 - 5 Patrik Jenderborn, Ulf Svensson Bökensved Sporthall
2010-03-06 14:00 0958034124 Karlskoga IBF - Torshälla IBK 5 - 4 Magnus Ahlén, Krister Eklund Karlbergshallen B Karlskoga
2010-03-06 14:00 0958034125 Nykvarns IF - Westerviks IBK 1 - 5 Thomas Nystrand, Tobias Lindgren Björkestahallen
2010-03-06 14:30 0958034121 BK Vingen - Mjölby IBK 4 - 5 e.förl. Simon Broman, Daniel Jakobsen Skärblacka Sporthall
2010-03-06 16:30 0958034126 Axbergs IF - IBF Tranås 7 - 5 Johan Friman, Daniel Monander Mellringehallen
2010-03-07 17:00 0958034122 Solfjäderstaden IBK - Kungsörs IBK 8 - 5 Patrik Jenderborn, Ulf Svensson Motala Sporthall
2010-03-07 19:30 0958034123 KFUM Örebro - Linköping IBK Ungd. 6 - 9 Jörgen Jönsson, Nicklas Johansson Idrottshuset, Örebro
2010-03-10 19:30 0958034127 BK Vingen - Linköping IBK Ungd. 7 - 5 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Skärblacka Sporthall
2010-03-10 19:30 0958034128 Mjölby IBK - Solfjäderstaden IBK 4 - 5 Andreas Holm, Martin Mosskull Lagmanshallen
2010-03-10 19:30 0958034129 Kungsörs IBK - KFUM Örebro 4 - 6 Arash Sohrevardi, Mats Jonsson Sporthallen Kungsör
2010-03-10 19:30 0958034130 Axbergs IF - Karlskoga IBF 4 - 3 Lars Fridell, Marco Mustonen Mellringehallen
2010-03-10 19:30 0958034131 Torshälla IBK - Nykvarns IF 6 - 6 Fredrik Dalén, Magnus Andersson Ellfolk Arena
2010-03-10 19:30 0958034132 Westerviks IBK - IBF Tranås 13 - 3 Thomas Nystrand, Tobias Lindgren Bökensved Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Westerviks IBK 22 17 3 (0) 2 220-124 96 54
2. Nykvarns IF 22 14 5 (2) 3 179-92 87 49
3. Mjölby IBK 22 12 5 (4) 5 145-105 40 45
4. Linköping IBK Ungd. 22 13 2 (1) 7 147-131 16 42
5. Solfjäderstaden IBK 22 13 0 (0) 9 138-119 19 39
6. BK Vingen 22 11 4 (0) 7 165-140 25 37
7. Torshälla IBK 22 8 5 (1) 9 147-146 1 30
8. Axbergs IF 22 8 4 (0) 10 108-122 -14 28
9. Karlskoga IBF 22 7 3 (2) 12 126-141 -15 26
10. IBF Tranås 22 8 1 (1) 13 128-178 -50 26
11. Kungsörs IBK 22 3 2 (1) 17 105-202 -97 12
12. KFUM Örebro 22 1 0 (0) 21 89-197 -108 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 2 Norra Norrland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-09-17 20:00 0958031008 Umeå IK - RIG Umeå IBF 9 - 13 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Vildmannahallen
2009-09-19 15:00 0958031005 Wibax Patriot IBK Piteå - Spöland Vännäs IF 8 - 7 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Norrmalmia Sph
2009-09-19 15:00 0958031006 IBK Luleå - Umeå City IBF 4 - 8 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Luleå Energi Arena
2009-09-19 16:00 0958031001 Sundsvall City IBC - Skellefteå IBK 5 - 7 Roland Carlsson, Roger Lundbäck Sundsvalls Sporthall-A
2009-09-20 13:00 0958031004 BK Sundsvall - Skellefteå IBK 4 - 5 e.förl. Roland Carlsson, Roger Lundbäck Sundsvalls Sporthall-A
2009-09-20 16:00 0958031007 Team Thorengruppen SK - Jemtland Innebandy 8 - 5 Roland Alexandersson, Nariman Navaee IKSU Sport
2009-09-26 14:00 0958031009 RIG Umeå IBF - Wibax Patriot IBK Piteå 10 - 6 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Vildmannahallen
2009-09-26 14:00 0958031013 Skellefteå IBK - Team Thorengruppen SK 2 - 4 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Eddahallen
2009-09-26 15:00 0958031010 Jemtland Innebandy - IBK Luleå 14 - 2 Jonatan Lindberg, Jon Moberg Östersunds sporthall
2009-09-26 15:00 0958031012 Umeå City IBF - BK Sundsvall 13 - 1 Olle Eliasson, Joakim Hagy Sjöfruhallen
2009-09-26 17:00 0958031011 Spöland Vännäs IF - Sundsvall City IBC 13 - 5 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Hammarhallen Vännäs
2009-09-27 13:00 0958031016 RIG Umeå IBF - IBK Luleå 10 - 5 Thomas Jonsson, Peter Poopuu Vildmannahallen
2009-09-27 15:00 0958031015 Jemtland Innebandy - Wibax Patriot IBK Piteå 6 - 6 Jonatan Lindberg, Jon Moberg Östersunds sporthall
2009-09-29 19:00 0958031021 Team Thorengruppen SK - Umeå City IBF 8 - 4 Joakim Hagy, Erik Johansson IKSU Sport
2009-10-01 20:00 0958031020 Umeå IK - Spöland Vännäs IF 6 - 6 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Vildmannahallen
2009-10-02 19:30 0958031018 Wibax Patriot IBK Piteå - Skellefteå IBK 7 - 4 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Norrmalmia Sph
2009-10-04 17:00 0958031017 BK Sundsvall - RIG Umeå IBF 10 - 15 Anders Nilsson, Dennis Wall Skönsbergshallen
2009-10-06 19:30 0958031022 Sundsvall City IBC - Jemtland Innebandy 3 - 18 Roland Carlsson, Roger Lundbäck Sundsvalls Sporthall-A
2009-10-06 19:30 0958031024 Umeå City IBF - Umeå IK 6 - 3 Niklas Bern, Christoffer Nystedt Sjöfruhallen
2009-10-08 20:30 0958031023 Spöland Vännäs IF - Team Thorengruppen SK 7 - 7 Thomas Jonsson, Peter Poopuu Hammarhallen Vännäs
2009-10-10 13:00 0958031028 RIG Umeå IBF - Sundsvall City IBC 20 - 5 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Vildmannahallen
2009-10-11 15:00 0958031025 IBK Luleå - Skellefteå IBK 3 - 6 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Luleå Energi Arena
2009-10-11 15:00 0958031027 Jemtland Innebandy - BK Sundsvall 24 - 5 Anders Nilsson, Dennis Wall Östersunds sporthall
2009-10-13 19:00 0958031029 Team Thorengruppen SK - Umeå IK 15 - 2 Joakim Hagy, Erik Johansson IKSU Sport
2009-10-14 20:00 0958031030 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF 9 - 6 Niklas Bern, Christoffer Nystedt Hammarhallen Vännäs
2009-10-13 19:30 0958031034 Skellefteå IBK - RIG Umeå IBF 8 - 9 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Eddahallen
2009-10-17 17:00 0958031037 Umeå City IBF - Wibax Patriot IBK Piteå 8 - 5 Joakim Hagy, Erik Johansson Sjöfruhallen
2009-10-18 13:00 0958031036 BK Sundsvall - Spöland Vännäs IF 6 - 12 Roland Carlsson, Roger Lundbäck Sundsvalls Sporthall-A
2009-10-18 14:00 0958031038 Umeå IK - IBK Luleå 8 - 2 Niklas Bern, Christoffer Nystedt Vildmannahallen
2009-10-18 16:00 0958031035 Sundsvall City IBC - Team Thorengruppen SK 5 - 20 Roland Carlsson, Roger Lundbäck Sundsvalls Sporthall-A
2009-11-29 16:30 0958031031 Skellefteå IBK - Jemtland Innebandy 3 - 2 e.förl. Johan Krispinsson, Lars Lundberg Eddahallen
2009-10-21 19:00 0958031043 RIG Umeå IBF - Umeå City IBF 8 - 6 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Vildmannahallen
2009-10-24 15:00 0958031042 Jemtland Innebandy - Umeå IK 9 - 8 Anders Nilsson, Dennis Wall Torvallaskolans sporthall
2009-10-24 15:30 0958031039 IBK Luleå - BK Sundsvall 10 - 6 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Gammelstad Sp
2009-10-24 16:00 0958031044 Wibax Patriot IBK Piteå - Sundsvall City IBC 8 - 2 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Björklunda Sp
2009-10-24 16:00 0958031045 Spöland Vännäs IF - Skellefteå IBK 6 - 5 Thomas Jonsson, Peter Poopuu Hammarhallen Vännäs
2009-10-25 14:00 0958031040 Wibax Patriot IBK Piteå - BK Sundsvall 16 - 2 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Norrmalmia Sph
2009-10-25 14:00 0958031041 IBK Luleå - Sundsvall City IBC 5 - 4 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Luleå Energi Arena
2009-10-31 12:30 0958031049 Umeå IK - Wibax Patriot IBK Piteå 4 - 6 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Vildmannahallen
2009-10-31 13:00 0958031047 Sundsvall City IBC - Umeå City IBF 6 - 11 Roland Carlsson, Roger Lundbäck Höglunda
2009-10-31 16:00 0958031048 BK Sundsvall - Team Thorengruppen SK 2 - 18 Roland Carlsson, Roger Lundbäck Höglunda
2009-10-31 16:00 0958031050 Spöland Vännäs IF - IBK Luleå 10 - 1 Joakim Hagy, Erik Johansson Hammarhallen Vännäs
2009-11-13 19:30 0958031054 RIG Umeå IBF - Spöland Vännäs IF 9 - 5 Niklas Bern, Christoffer Nystedt Vildmannahallen
2009-11-14 13:00 0958031052 BK Sundsvall - Umeå IK 5 - 4 Jörgen Grundström, Anders Sandström Sundsvalls Sporthall-A
2009-11-14 17:00 0958031051 Umeå City IBF - Jemtland Innebandy 7 - 6 e.förl. Johan Krispinsson, Lars Lundberg Sjöfruhallen
2009-11-15 13:00 0958031055 Team Thorengruppen SK - Wibax Patriot IBK Piteå 5 - 3 Johan Krispinsson, Lars Lundberg IKSU Sport
2009-11-06 19:30 0958031057 Skellefteå IBK - Umeå City IBF 6 - 5 e.förl. Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Eddahallen
2009-11-21 15:00 0958031059 Jemtland Innebandy - RIG Umeå IBF 8 - 11 Robert Olofsson, Carl-Johan Öman Torvallaskolans sporthall
2009-11-21 15:00 0958031060 IBK Luleå - Team Thorengruppen SK 7 - 14 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Luleå Energi Arena
2009-11-21 17:00 0958031056 Umeå IK - Sundsvall City IBC 12 - 6 Joakim Hagy, Erik Johansson Vildmannahallen
2009-11-24 19:00 0958031065 Team Thorengruppen SK - RIG Umeå IBF 6 - 3 Joakim Hagy, Erik Johansson IKSU Sport
2009-11-25 19:30 0958031061 Sundsvall City IBC - BK Sundsvall 7 - 6 e.förl. Roland Alexandersson, Nariman Navaee Sundsvalls Sporthall-A
2009-11-27 19:30 0958031066 Wibax Patriot IBK Piteå - IBK Luleå 5 - 2 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Norrmalmia Sph
2009-11-28 13:00 0958031063 Umeå IK - Skellefteå IBK 6 - 7 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Vildmannahallen
2009-11-28 16:00 0958031064 Spöland Vännäs IF - Jemtland Innebandy 7 - 9 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Hammarhallen Vännäs
2009-12-01 19:30 0958031074 RIG Umeå IBF - Umeå IK 6 - 7 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Vildmannahallen
2009-12-05 14:00 0958031071 Spöland Vännäs IF - Wibax Patriot IBK Piteå 5 - 9 Anders Nilsson, Dennis Wall Hammarhallen Vännäs
2009-12-05 15:00 0958031070 Skellefteå IBK - BK Sundsvall 14 - 4 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Eddahallen
2009-12-05 17:00 0958031072 Umeå City IBF - IBK Luleå 6 - 4 Anders Nilsson, Dennis Wall Sjöfruhallen
2009-12-06 13:00 0958031067 Skellefteå IBK - Sundsvall City IBC 13 - 7 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Eddahallen
2009-12-06 16:00 0958031073 Jemtland Innebandy - Team Thorengruppen SK 8 - 4 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Östersunds sporthall
2009-12-12 18:00 0958031076 IBK Luleå - RIG Umeå IBF 3 - 10 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Luleå Energi Arena
2009-12-13 13:30 0958031077 Wibax Patriot IBK Piteå - RIG Umeå IBF 6 - 11 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Norrmalmia Sph
2009-12-19 13:00 0958031081 Team Thorengruppen SK - Skellefteå IBK 7 - 1 Urban Henrixon, Daniel Lindberg IKSU Sport
2009-12-19 15:00 0958031075 Wibax Patriot IBK Piteå - Jemtland Innebandy 13 - 6 Nariman Navaee, Christoffer Nystedt Norrmalmia Sph
2009-12-20 13:00 0958031078 IBK Luleå - Jemtland Innebandy 6 - 13 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Hälsans hus
2009-12-20 13:00 0958031080 BK Sundsvall - Umeå City IBF 4 - 5 Jonatan Lindberg, Jon Moberg Sundsvalls Sporthall-A
2009-12-20 16:00 0958031079 Sundsvall City IBC - Spöland Vännäs IF 7 - 8 e.förl. Jonatan Lindberg, Jon Moberg Sundsvalls Sporthall-A
2010-01-08 19:30 0958031085 Skellefteå IBK - Wibax Patriot IBK Piteå 3 - 8 Niklas Bern, Christoffer Nystedt Eddahallen
2010-01-09 15:00 0958031083 Jemtland Innebandy - Sundsvall City IBC 14 - 5 Anders Nilsson, Dennis Wall Östersunds sporthall
2010-01-12 19:00 0958031089 Team Thorengruppen SK - Spöland Vännäs IF 11 - 6 Roland Alexandersson, Nariman Navaee IKSU Sport
2010-01-14 19:30 0958031090 Umeå IK - Umeå City IBF 3 - 4 Niklas Bern, Christoffer Nystedt Vildmannahallen
2010-01-24 14:00 0958031084 RIG Umeå IBF - BK Sundsvall 14 - 5 Joakim Hagy, Erik Johansson Vildmannahallen
2010-02-04 20:00 0958031088 Umeå City IBF - Team Thorengruppen SK 4 - 6 Joakim Hagy, Erik Johansson Sjöfruhallen
2010-02-05 20:00 0958031087 Spöland Vännäs IF - Umeå IK 3 - 4 e.förl. Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Hammarhallen Vännäs
2010-01-16 14:00 0958031091 Skellefteå IBK - IBK Luleå 9 - 8 e.förl. Johan Krispinsson, Lars Lundberg Eddahallen
2010-01-17 13:00 0958031094 Sundsvall City IBC - RIG Umeå IBF 7 - 16 Roland Carlsson, Roger Lundbäck Sundsvalls Sporthall-A
2010-01-17 16:00 0958031092 BK Sundsvall - Jemtland Innebandy 2 - 13 Roland Carlsson, Roger Lundbäck Sundsvalls Sporthall-A
2010-01-18 19:00 0958031095 Umeå IK - Team Thorengruppen SK 3 - 14 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Vildmannahallen
2010-01-19 19:30 0958031096 Umeå City IBF - Spöland Vännäs IF 4 - 6 Niklas Bern, Christoffer Nystedt Sjöfruhallen
2010-01-23 14:00 0958031098 IBK Luleå - Umeå IK 4 - 8 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Luleå Energi Arena
2010-01-23 15:00 0958031099 Jemtland Innebandy - Skellefteå IBK 16 - 3 Jonatan Lindberg, Jon Moberg Östersunds sporthall
2010-01-23 16:00 0958031103 Team Thorengruppen SK - Sundsvall City IBC 22 - 1 Roland Alexandersson, Nariman Navaee IKSU Sport
2010-01-23 16:00 0958031104 Spöland Vännäs IF - BK Sundsvall 7 - 3 Joakim Hagy, Erik Johansson Hammarhallen Vännäs
2010-01-24 17:00 0958031097 Wibax Patriot IBK Piteå - Umeå City IBF 5 - 4 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Norrmalmia Sph
2010-02-12 19:30 0958031102 RIG Umeå IBF - Skellefteå IBK 14 - 3 Niklas Bern, Christoffer Nystedt Vildmannahallen
2010-01-27 20:00 0958031112 Umeå City IBF - RIG Umeå IBF 7 - 12 Niklas Bern, Christoffer Nystedt Sjöfruhallen
2010-01-30 13:00 0958031106 BK Sundsvall - IBK Luleå 3 - 6 Daniel Södergren, Håkan Thunman Sundsvalls Sporthall-A
2010-01-30 14:00 0958031109 Skellefteå IBK - Spöland Vännäs IF 7 - 8 e.förl. Johan Krispinsson, Lars Lundberg Eddahallen
2010-01-30 16:00 0958031105 Sundsvall City IBC - Wibax Patriot IBK Piteå 4 - 18 Daniel Södergren, Håkan Thunman Sundsvalls Sporthall-A
2010-01-31 13:00 0958031108 Sundsvall City IBC - IBK Luleå 8 - 9 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Sundsvalls Sporthall-A
2010-01-31 16:00 0958031107 BK Sundsvall - Wibax Patriot IBK Piteå 5 - 7 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Sundsvalls Sporthall-A
2010-01-31 16:00 0958031111 Umeå IK - Jemtland Innebandy 4 - 8 Joakim Hagy, Erik Johansson Vildmannahallen
2010-02-13 13:00 0958031113 Umeå City IBF - Sundsvall City IBC 11 - 6 Niklas Bern, Christoffer Nystedt Sjöfruhallen
2010-02-13 13:00 0958031114 Team Thorengruppen SK - BK Sundsvall 5 - 1 Joakim Hagy, Erik Johansson IKSU Sport
2010-02-13 13:30 0958031115 Wibax Patriot IBK Piteå - Umeå IK 9 - 2 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Norrmalmia Sph
2010-02-13 15:00 0958031116 IBK Luleå - Spöland Vännäs IF 6 - 8 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Hälsans hus
2010-02-18 20:30 0958031120 Spöland Vännäs IF - RIG Umeå IBF 6 - 8 Joakim Hagy, Erik Johansson Hammarhallen Vännäs
2010-02-20 13:00 0958031117 Jemtland Innebandy - Umeå City IBF 9 - 8 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Östersunds sporthall
2010-02-20 13:00 0958031118 Umeå IK - BK Sundsvall 14 - 3 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Vildmannahallen
2010-02-20 14:00 0958031121 Wibax Patriot IBK Piteå - Team Thorengruppen SK 3 - 10 Roland Alexandersson, Erik Johansson Norrmalmia Sph
2010-02-27 13:00 0958031123 Umeå City IBF - Skellefteå IBK 3 - 6 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Sjöfruhallen
2010-02-27 13:00 0958031126 Team Thorengruppen SK - IBK Luleå 18 - 5 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg IKSU Sport
2010-02-27 14:00 0958031125 RIG Umeå IBF - Jemtland Innebandy 12 - 8 Niklas Bern, Christoffer Nystedt Vildmannahallen
2010-02-27 15:00 0958031122 Sundsvall City IBC - Umeå IK 6 - 4 Anders Nilsson, Dennis Wall Skönsbergshallen
2010-03-07 15:00 0958031127 BK Sundsvall - Sundsvall City IBC 7 - 6 Urban Henrixon, Daniel Lindberg Sundsvalls Sporthall-A
2010-03-07 15:00 0958031129 Skellefteå IBK - Umeå IK 7 - 3 Mikke Ejrevi, Johan Rönnberg Eddahallen
2010-03-07 15:00 0958031130 Jemtland Innebandy - Spöland Vännäs IF 5 - 3 Jonatan Lindberg, Jon Moberg Östersunds sporthall
2010-03-07 15:00 0958031131 RIG Umeå IBF - Team Thorengruppen SK 5 - 8 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Sjöfruhallen
2010-03-07 15:00 0958031132 IBK Luleå - Wibax Patriot IBK Piteå 5 - 7 Johan Krispinsson, Pär Wårell Luleå Energi Arena
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Team Thorengruppen SK 20 18 1 (0) 1 210-77 133 55
2. RIG Umeå IBF 20 17 0 (0) 3 216-128 88 51
3. Wibax Patriot IBK Piteå 20 14 1 (0) 5 155-105 50 43
4. Jemtland Innebandy 20 13 3 (0) 4 201-120 81 42
5. Spöland Vännäs IF 20 8 5 (2) 7 142-126 16 31
6. Umeå City IBF 20 9 2 (1) 9 130-117 13 30
7. Skellefteå IBK 20 7 5 (4) 8 119-129 -10 30
8. Umeå IK 20 5 2 (1) 13 114-139 -25 18
9. IBK Luleå 20 4 1 (0) 15 97-175 -78 13
10. BK Sundsvall 20 2 2 (0) 16 84-215 -131 8
11. Sundsvall City IBC 20 1 2 (1) 17 105-242 -137 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 2 Södra Götaland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-09-18 19:30 0958036002 Bjärreds IBK - FBC Engelholm 9 - 5 Tony Olsson, Klas Sjölin Bjärehovhallen
2009-09-19 14:30 0958036005 CL98IC - IK SödraDal 5 - 2 Per Elofsson, Ulf Åberg Kalmar Sporthall A-hall
2009-09-19 15:00 0958036004 Skillingaryds IK h1 - IK Stanstad 8 - 8 Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Skillingaryds Arena
2009-09-19 15:00 0958036006 Åstorp/Kvidinge IBS - Halmstads IBK 5 - 6 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Åstorps Sporthall
2009-09-20 17:00 0958036001 Willands IBK - Sävsjö IBK 9 - 10 e.förl. Robert Dragan, Anders Pettersson Växjö Fjälkinge Sporthall
2009-09-20 17:30 0958036003 Palmstaden IK - Malmö FBC 4 - 10 John Gundin, Tomas Magnusson Söderslättshallen A
2009-09-23 20:00 0958036010 Halmstads IBK - Skillingaryds IK h1 5 - 6 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Hallägrahallen
2009-09-25 19:30 0958036007 Malmö FBC - Willands IBK 7 - 3 Jan Lord, Rickard Nilsson Kirsebergs Sporthall
2009-09-25 19:30 0958036008 IK Stanstad - Bjärreds IBK 4 - 5 e.förl. Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Bråhögshallen
2009-09-25 19:30 0958036011 Sävsjö IBK - CL98IC 4 - 5 Robert Dragan, Anders Pettersson Växjö Sävsjö Sporthall
2009-09-25 20:00 0958036012 FBC Engelholm - Åstorp/Kvidinge IBS 3 - 4 e.förl. Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Ängelholms Idrottshall
2009-09-25 20:15 0958036009 IK SödraDal - Palmstaden IK 8 - 6 Daniel Böcker, Anders Jaensson Lunds Idrottshall
2009-10-02 20:00 0958036013 Willands IBK - FBC Engelholm 7 - 7 Daniel Böcker, Anders Jaensson Kristianstads Idrottshall
2009-10-03 15:00 0958036015 Palmstaden IK - IK Stanstad 7 - 6 e.förl. John Gundin, Tomas Magnusson Söderslättshallen B
2009-10-03 15:00 0958036016 Skillingaryds IK h1 - Malmö FBC 7 - 8 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Skillingaryds Arena
2009-10-03 15:00 0958036018 Åstorp/Kvidinge IBS - IK SödraDal 8 - 6 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Åstorps Sporthall
2009-10-03 15:15 0958036014 Bjärreds IBK - Sävsjö IBK 7 - 9 Tony Olsson, Klas Sjölin Bjärehovhallen
2009-10-04 13:30 0958036017 CL98IC - Halmstads IBK 9 - 7 Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Kalmar Sporthall A-hall
2009-10-10 13:15 0958036019 IK SödraDal - Willands IBK 13 - 3 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Lunds Idrottshall
2009-10-10 15:00 0958036020 Halmstads IBK - Bjärreds IBK 3 - 1 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Hallägrahallen
2009-10-10 16:00 0958036023 Malmö FBC - CL98IC 3 - 1 Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Baltiska Hallen A
2009-10-10 17:00 0958036022 FBC Engelholm - Skillingaryds IK h1 7 - 5 Per Elofsson, Ulf Åberg Ängelholms Idrottshall
2009-10-11 13:00 0958036024 IK Stanstad - Åstorp/Kvidinge IBS 9 - 6 Jan Lord, Rickard Nilsson Bråhögshallen
2009-10-11 17:00 0958036021 Sävsjö IBK - Palmstaden IK 7 - 3 Robert Dragan, Anders Pettersson Växjö Sävsjö Sporthall
2009-10-16 19:30 0958036028 Skillingaryds IK h1 - Sävsjö IBK 5 - 6 e.förl. Emil Jungåker, Tobias Lindgren Skillingaryds Arena
2009-10-17 14:30 0958036029 CL98IC - IK Stanstad 6 - 4 Per Elofsson, Ulf Åberg Kalmar Sporthall A-hall
2009-10-17 15:00 0958036030 Åstorp/Kvidinge IBS - Malmö FBC 4 - 6 Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Åstorps Sporthall
2009-10-18 16:15 0958036026 Bjärreds IBK - IK SödraDal 1 - 11 Daniel Böcker, Anders Jaensson Bjärehovhallen
2009-10-18 18:00 0958036025 Willands IBK - Halmstads IBK 11 - 9 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Kristianstads Idrottshall
2009-11-07 15:00 0958036027 Palmstaden IK - FBC Engelholm 10 - 5 Magnus Dandanell, Martin Envall Söderslättshallen B
2009-10-20 19:00 0958036031 Malmö FBC - Bjärreds IBK 8 - 5 John Gundin, Tomas Magnusson Baltiska Hallen A
2009-10-24 13:15 0958036034 IK SödraDal - Skillingaryds IK h1 5 - 6 e.förl. Mikael Wikberg, Per Pettersson Lunds Idrottshall
2009-10-24 15:00 0958036032 Halmstads IBK - Palmstaden IK 9 - 5 Robert Dragan, Anders Pettersson Växjö Hallägrahallen
2009-10-24 15:00 0958036036 Åstorp/Kvidinge IBS - Sävsjö IBK 3 - 8 Peter Bergstrand, Tobias Sandblom Åstorps Sporthall
2009-10-24 18:00 0958036035 CL98IC - FBC Engelholm 6 - 9 Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Färjehallen
2009-10-25 13:00 0958036033 IK Stanstad - Willands IBK 4 - 5 Tony Olsson, Klas Sjölin Bråhögshallen
2009-10-30 20:00 0958036037 Willands IBK - Palmstaden IK 8 - 5 Per Elofsson, Ulf Åberg Kristianstads Idrottshall
2009-10-31 13:00 0958036042 IK Stanstad - Halmstads IBK 5 - 11 Daniel Böcker, Anders Jaensson Bråhögshallen
2009-10-31 16:00 0958036038 Bjärreds IBK - CL98IC 5 - 7 Daniel Böcker, Anders Jaensson Bjärehovhallen
2009-11-01 15:30 0958036040 Sävsjö IBK - Malmö FBC 7 - 5 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Sävsjö Sporthall
2009-11-28 11:00 0958036041 FBC Engelholm - IK SödraDal 4 - 2 Tony Olsson, Klas Sjölin Sparbanken Skåne Arena
2010-02-06 15:00 0958036039 Åstorp/Kvidinge IBS - Skillingaryds IK h1 0 - 9 Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Åstorps Sporthall
2009-11-14 13:15 0958036046 IK SödraDal - Sävsjö IBK 8 - 5 Jan Lord, Rickard Nilsson Lunds Idrottshall
2009-11-14 15:00 0958036043 Skillingaryds IK h1 - Bjärreds IBK 10 - 6 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Skillingaryds Arena
2009-11-14 15:00 0958036045 Palmstaden IK - Åstorp/Kvidinge IBS 8 - 5 Daniel Böcker, Anders Jaensson Söderslättshallen B
2009-11-14 17:00 0958036047 FBC Engelholm - IK Stanstad 14 - 6 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Alm-Nielsen Ängelholms Idrottshall
2009-11-15 13:30 0958036044 CL98IC - Willands IBK 9 - 3 Robert Dragan, Anders Pettersson Växjö Kalmar Sporthall A-hall
2009-11-15 17:00 0958036048 Malmö FBC - Halmstads IBK 4 - 4 Martin Envall, Magnus Dandanell Kirsebergs Sporthall
2009-11-08 15:30 0958036052 Sävsjö IBK - IK Stanstad 8 - 2 Per Elofsson, Ulf Åberg Sävsjö Sporthall
2009-11-18 19:30 0958036053 Malmö FBC - IK SödraDal 4 - 5 Daniel Böcker, Anders Jaensson Kirsebergs Sporthall
2009-11-21 15:00 0958036054 Halmstads IBK - FBC Engelholm 1 - 0 Robert Dragan, Anders Pettersson Växjö Hallägrahallen
2009-11-21 15:15 0958036051 Bjärreds IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 3 - 10 Andreas Lybacken, Mattias Linell Bjärehovhallen
2009-11-21 15:30 0958036049 Palmstaden IK - CL98IC 10 - 7 Peter Hagelin, Edwin Simonian Söderslättshallen B
2009-11-22 17:00 0958036050 Willands IBK - Skillingaryds IK h1 2 - 7 Per Elofsson, Ulf Åberg Kristianstads Idrottshall
2009-11-22 13:00 0958036059 IK Stanstad - Malmö FBC 6 - 5 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Bråhögshallen
2009-11-28 14:00 0958036055 Bjärreds IBK - Willands IBK 5 - 3 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Bjärehovhallen
2009-11-28 15:00 0958036057 Åstorp/Kvidinge IBS - CL98IC 4 - 1 Per Elofsson, Ulf Åberg Åstorps Sporthall
2009-12-12 14:00 0958036058 FBC Engelholm - Sävsjö IBK 5 - 4 Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Ängelholms Idrottshall
2010-02-06 15:00 0958036060 Halmstads IBK - IK SödraDal 7 - 6 Robert Dragan, Anders Pettersson Växjö Hallägrahallen
2010-03-07 14:00 0958036056 Skillingaryds IK h1 - Palmstaden IK 12 - 6 Robin Boqvist, Jonas Hansson Skillingaryds Arena
2009-12-02 19:00 0958036065 Malmö FBC - FBC Engelholm 5 - 8 Magnus Dandanell, Martin Envall Baltiska Hallen A
2009-12-04 19:00 0958036063 CL98IC - Skillingaryds IK h1 7 - 8 e.förl. Anders Lindqvist, Anders Lundell Kalmar Sporthall A-hall
2009-12-04 19:30 0958036062 Palmstaden IK - Bjärreds IBK 6 - 5 Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Söderslättshallen B
2009-12-04 19:30 0958036064 Sävsjö IBK - Halmstads IBK 6 - 3 Andreas Holm, Martin Mosskull Sävsjö Sporthall
2009-12-04 20:00 0958036061 Willands IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 6 - 5 Daniel Böcker, Anders Jaensson Kristianstads Idrottshall
2009-12-04 20:15 0958036066 IK SödraDal - IK Stanstad 8 - 6 Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Lunds Idrottshall
2009-11-28 14:30 0958036069 Malmö FBC - Palmstaden IK 5 - 4 Tony Olsson, Klas Sjölin Sparbanken Skåne Arena
2009-12-16 19:30 0958036072 Halmstads IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 6 - 13 Tony Olsson, Klas Sjölin Hallägrahallen
2009-12-18 20:00 0958036068 FBC Engelholm - Bjärreds IBK 4 - 2 Tony Olsson, Klas Sjölin Ängelholms Idrottshall
2009-12-19 13:30 0958036071 IK SödraDal - CL98IC 1 - 2 Ola Nilsson, Roger Persson Lunds Idrottshall
2009-12-20 13:00 0958036070 IK Stanstad - Skillingaryds IK h1 1 - 13 Robert Dragan, Anders Pettersson Växjö Bråhögshallen
2009-12-20 15:30 0958036067 Sävsjö IBK - Willands IBK 9 - 8 e.förl. Per Elofsson, Ulf Åberg Sävsjö Sporthall
2009-12-10 20:00 0958036076 Skillingaryds IK h1 - Halmstads IBK 7 - 6 Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Skillingaryds Arena
2009-12-22 20:00 0958036073 Willands IBK - Malmö FBC 6 - 9 Ola Nilsson, Roger Persson Fjälkinge Sporthall
2009-12-22 20:00 0958036075 Palmstaden IK - IK SödraDal 9 - 5 Daniel Böcker, Anders Jaensson Söderslättshallen B
2009-12-22 20:00 0958036078 Åstorp/Kvidinge IBS - FBC Engelholm 8 - 5 Per Elofsson, Ulf Åberg Åstorps Sporthall
2010-01-02 14:30 0958036077 CL98IC - Sävsjö IBK 4 - 6 Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Kalmar Sporthall A-hall
2010-02-25 19:00 0958036074 Bjärreds IBK - IK Stanstad 4 - 5 e.förl. Tony Holmer, Niklas Montelin Bjärehovhallen
2010-01-09 13:00 0958036081 IK Stanstad - Palmstaden IK 8 - 9 Per Elofsson, Ulf Åberg Bråhögshallen
2010-01-09 14:00 0958036079 FBC Engelholm - Willands IBK 9 - 5 Robin Boqvist, Jonas Hansson Ängelholms Idrottshall
2010-01-09 15:00 0958036083 Halmstads IBK - CL98IC 5 - 6 e.förl. Robert Dragan, Anders Pettersson Växjö Halmstad Arena A 2
2010-01-10 15:30 0958036080 Sävsjö IBK - Bjärreds IBK 6 - 7 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Sävsjö Sporthall
2010-01-10 17:00 0958036082 Malmö FBC - Skillingaryds IK h1 8 - 3 Jan Lord, Rickard Nilsson Kirsebergs Sporthall
2010-01-10 18:00 0958036084 IK SödraDal - Åstorp/Kvidinge IBS 9 - 4 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Lunds Idrottshall
2010-01-14 20:00 0958036085 Willands IBK - IK SödraDal 7 - 6 Per Elofsson, Ulf Åberg Kristianstads Idrottshall
2010-01-16 15:00 0958036088 Skillingaryds IK h1 - FBC Engelholm 5 - 3 Robert Dragan, Anders Pettersson Växjö Skillingaryds Arena
2010-01-16 15:30 0958036087 Palmstaden IK - Sävsjö IBK 8 - 9 Jan Lord, Rickard Nilsson Söderslättshallen B
2010-01-16 16:00 0958036090 Åstorp/Kvidinge IBS - IK Stanstad 5 - 3 Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Åstorps Sporthall
2010-01-17 13:30 0958036089 CL98IC - Malmö FBC 6 - 7 Robert Dragan, Anders Pettersson Växjö Kalmar Sporthall A-hall
2010-01-17 17:15 0958036086 Bjärreds IBK - Halmstads IBK 3 - 4 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Bjärehovhallen
2010-01-22 19:30 0958036094 Sävsjö IBK - Skillingaryds IK h1 5 - 11 Per Elofsson, Ulf Åberg Sävsjö Sporthall
2010-01-23 13:15 0958036092 IK SödraDal - Bjärreds IBK 9 - 5 Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Lunds Idrottshall
2010-01-23 13:30 0958036096 Malmö FBC - Åstorp/Kvidinge IBS 6 - 5 Tony Olsson, Klas Sjölin Kirsebergs Sporthall
2010-01-23 15:00 0958036091 Halmstads IBK - Willands IBK 11 - 8 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Halmstad Arena A 2
2010-01-23 17:00 0958036093 FBC Engelholm - Palmstaden IK 7 - 8 e.förl. Emil Jungåker, Tobias Lindgren Ängelholms Idrottshall
2010-01-24 13:00 0958036095 IK Stanstad - CL98IC 6 - 10 John Gundin, Tomas Magnusson Bråhögshallen
2010-01-28 20:00 0958036099 Willands IBK - IK Stanstad 3 - 8 Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Kristianstads Idrottshall
2010-01-30 14:00 0958036101 FBC Engelholm - CL98IC 2 - 5 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Ängelholms Idrottshall
2010-01-30 15:00 0958036098 Palmstaden IK - Halmstads IBK 7 - 6 Daniel Böcker, Tony Holmer Söderslättshallen B
2010-01-30 15:00 0958036100 Skillingaryds IK h1 - IK SödraDal 6 - 7 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Skillingaryds Arena
2010-01-31 15:30 0958036102 Sävsjö IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 6 - 3 Robert Dragan, Anders Pettersson Växjö Sävsjö Sporthall
2010-01-31 17:00 0958036097 Bjärreds IBK - Malmö FBC 3 - 10 Tony Olsson, Klas Sjölin Bjärehovhallen
2010-02-12 19:45 0958036107 IK SödraDal - FBC Engelholm 4 - 5 Tony Olsson, Klas Sjölin Lunds Idrottshall
2010-02-13 15:00 0958036103 Palmstaden IK - Willands IBK 13 - 5 Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Söderslättshallen B
2010-02-13 15:00 0958036105 Skillingaryds IK h1 - Åstorp/Kvidinge IBS 11 - 4 Robin Boqvist, Jonas Hansson Skillingaryds Arena
2010-02-13 15:00 0958036108 Halmstads IBK - IK Stanstad 7 - 8 e.förl. Tony Olsson, Klas Sjölin Halmstad Arena A 2
2010-02-14 13:30 0958036104 CL98IC - Bjärreds IBK 13 - 1 Daniel Böcker, Anders Jaensson Kalmar Sporthall A-hall
2010-02-14 17:00 0958036106 Malmö FBC - Sävsjö IBK 7 - 8 e.förl. Tony Holmer, Niklas Montelin Kirsebergs Sporthall
2010-02-20 15:00 0958036111 Åstorp/Kvidinge IBS - Palmstaden IK 5 - 8 Daniel Böcker, Tony Holmer Åstorps Sporthall
2010-02-20 15:15 0958036109 Bjärreds IBK - Skillingaryds IK h1 1 - 11 Jan Lord, Rickard Nilsson Bjärehovhallen
2010-02-21 11:00 0958036112 Sävsjö IBK - IK SödraDal 3 - 2 Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Sävsjö Sporthall
2010-02-21 13:00 0958036110 Willands IBK - CL98IC 4 - 12 Daniel Böcker, Anders Jaensson Kristianstads Idrottshall
2010-02-21 13:00 0958036113 IK Stanstad - FBC Engelholm 4 - 5 Ola Nilsson, Roger Persson Bråhögshallen
2010-03-06 14:30 0958036114 Halmstads IBK - Malmö FBC 8 - 12 Tony Olsson, Ola Nilsson Stentorpsskolan
2010-02-27 13:00 0958036118 IK Stanstad - Sävsjö IBK 7 - 9 Lars Jönsson, William Storey Bråhögshallen
2010-02-27 14:00 0958036120 FBC Engelholm - Halmstads IBK 8 - 6 Jan Lord, Rickard Nilsson Ängelholms Idrottshall
2010-02-27 14:40 0958036119 IK SödraDal - Malmö FBC 5 - 2 Robert Dragan, Mattias Alm-Nielsen Lunds Idrottshall
2010-02-27 15:00 0958036116 Skillingaryds IK h1 - Willands IBK 4 - 2 Magnus Andersson, Fredrik Dalén Skillingaryds Arena
2010-02-27 15:00 0958036117 Åstorp/Kvidinge IBS - Bjärreds IBK 9 - 0 Per Elofsson, Ulf Åberg Åstorps Sporthall
2010-02-28 13:30 0958036115 CL98IC - Palmstaden IK 5 - 9 Per Elofsson, Ulf Åberg Kalmar Sporthall A-hall
2010-03-03 19:30 0958036125 Malmö FBC - IK Stanstad 10 - 1 Daniel Böcker, Anders Jaensson Baltiska Hallen A
2010-03-05 20:00 0958036121 Willands IBK - Bjärreds IBK 12 - 7 Lars-Göran Harlin, Mattias Alm-Nielsen Fjälkinge Sporthall
2010-03-06 14:30 0958036123 CL98IC - Åstorp/Kvidinge IBS 7 - 6 Jan Lord, Rickard Nilsson Kalmar Sporthall A-hall
2010-03-06 15:00 0958036122 Palmstaden IK - Skillingaryds IK h1 12 - 10 Tony Holmer, Sigge Svensson Martell Söderslättshallen B
2010-03-06 15:30 0958036124 Sävsjö IBK - FBC Engelholm 7 - 8 Daniel Böcker, Anders Jaensson Sävsjö Sporthall
2010-03-07 13:45 0958036126 IK SödraDal - Halmstads IBK 7 - 5 Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Lunds Idrottshall
2010-03-10 19:30 0958036127 Åstorp/Kvidinge IBS - Willands IBK 8 - 7 Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Åstorps Sporthall
2010-03-10 19:30 0958036128 Bjärreds IBK - Palmstaden IK 3 - 9 Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Bjärehovhallen
2010-03-10 19:30 0958036129 Skillingaryds IK h1 - CL98IC 6 - 7 e.förl. Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Skillingaryds Arena
2010-03-10 19:30 0958036130 Halmstads IBK - Sävsjö IBK 11 - 5 Robert Dragan, Anders Pettersson Växjö Halmstad Arena A 2
2010-03-10 19:30 0958036131 FBC Engelholm - Malmö FBC 3 - 4 e.förl. Tony Holmer, Niklas Montelin Ängelholms Idrottshall
2010-03-10 19:30 0958036132 IK Stanstad - IK SödraDal 1 - 8 Anders Jaensson, Rickard Nilsson Bråhögshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Malmö FBC 22 14 3 (1) 5 145-106 39 46
2. Skillingaryds IK h1 22 12 5 (2) 5 170-116 54 43
3. CL98IC 22 12 3 (2) 7 140-112 28 41
4. Sävsjö IBK 22 11 4 (4) 7 147-131 16 41
5. Palmstaden IK 22 12 2 (2) 8 166-150 16 40
6. FBC Engelholm 22 12 4 (0) 6 126-117 9 40
7. IK SödraDal 22 12 1 (0) 9 137-104 33 37
8. Halmstads IBK 22 9 3 (0) 10 140-142 -2 30
9. Åstorp/ Kvidinge IBS 22 8 1 (1) 13 124-133 -9 26
10. Willands IBK 22 6 3 (0) 13 127-177 -50 21
11. IK Stanstad 22 3 5 (2) 14 112-166 -54 16
12. Bjärreds IBK 22 3 2 (1) 17 88-168 -80 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 2 Södra Norrland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-09-17 20:00 0958032003 IBF Falun Ungdom - IBF Borlänge 5 - 9 Jörgen Andersson, Magnus Nordahl Guide Arena
2009-09-19 14:00 0958032006 GS 86 AIF - Surahammars IBF 5 - 7 Thomas Andersson, Johan Hällgren Forshaga Sporthall
2009-09-19 17:00 0958032001 Hagfors IBS - Sala Silverstaden IBK 4 - 9 Daniel Monander, Johan Friman Älvstrandshallen
2009-09-20 13:00 0958032005 Norrby IK - Sandvikens AIK U 5 - 6 Mats Jonsson, Anders Westerberg Nibblehallen
2009-09-20 17:00 0958032004 MIK Västerås - IBK Runsten 3 - 5 Mats Jonsson, Anders Westerberg Kristiansborgshallen
2009-09-23 19:00 0958032007 IBF Borlänge - Hagfors IBS 6 - 4 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Maserhallen
2009-09-23 19:00 0958032009 Sandvikens AIK U - IBF Falun Ungdom 7 - 3 Daniel Södergren, Håkan Thunman Arena Jernvallen
2009-09-23 19:30 0958032011 Sala Silverstaden IBK - Norrby IK 7 - 6 e.förl. Peter Hagelin, Edwin Simonian Sala Idrottshall
2009-09-23 20:00 0958032008 IBK Runsten - Hudik/Björkberg IBK 5 - 8 Jörgen Andersson, Magnus Nordahl Träffen Arena
2009-09-24 19:00 0958032010 Surahammars IBF - MIK Västerås 4 - 1 Johnny Lindberg, Erik Lundgren
2009-09-29 20:00 0958032015 IBF Falun Ungdom - IBK Runsten 3 - 6 Jonatan Lindberg, Jon Moberg Guide Arena
2009-10-02 19:00 0958032017 Norrby IK - Surahammars IBF 6 - 7 e.förl. Johnny Lindberg, Erik Lundgren Nibblehallen
2009-10-03 14:00 0958032018 GS 86 AIF - Sandvikens AIK U 0 - 6 Pierre Malmgren, Henrik Svedell Forshaga Sporthall
2009-10-04 15:00 0958032014 Hudik/Björkberg IBK - Sala Silverstaden IBK 7 - 5 Roland Carlsson, Roger Lundbäck Håstaholmen
2009-10-04 18:00 0958032016 MIK Västerås - IBF Borlänge 9 - 3 Jennie Fahlberg, Caroline Gestrup Kristiansborgshallen
2009-10-10 14:00 0958032019 Sandvikens AIK U - Hagfors IBS 3 - 2 Jörgen Andersson, Magnus Nordahl Arena Jernvallen
2009-10-10 14:00 0958032024 IBK Runsten - GS 86 AIF 10 - 5 Daniel Södergren, Håkan Thunman Träffen Arena
2009-10-10 14:30 0958032021 Sala Silverstaden IBK - IBF Falun Ungdom 7 - 5 Peter Eriksson, Rickard Wissman Sala Idrottshall
2009-10-10 16:00 0958032020 Surahammars IBF - Hudik/Björkberg IBK 6 - 1 Niklas Forsman, Mathias Stegrud
2009-10-11 16:30 0958032023 IBF Borlänge - Norrby IK 6 - 4 Jonatan Lindberg, Jon Moberg Maserhallen
2009-10-13 19:00 0958032028 MIK Västerås - Sala Silverstaden IBK 8 - 4 Johnny Lindberg, Erik Lundgren Kristiansborgshallen
2009-10-16 20:00 0958032026 Hudik/Björkberg IBK - Sandvikens AIK U 4 - 10 Urban Henrixon, Daniel Lindberg Håstaholmen
2009-10-17 13:00 0958032029 Norrby IK - IBK Runsten 7 - 8 Peter Eriksson, Arash Sohrevardi Nibblehallen
2009-10-17 14:00 0958032030 GS 86 AIF - IBF Borlänge 10 - 9 Nicklas Johansson, Jörgen Jönsson Forshaga Sporthall
2009-10-17 17:00 0958032025 Hagfors IBS - Surahammars IBF 8 - 9 e.förl. Daniel Monander, Johan Friman Älvstrandshallen
2009-10-24 14:00 0958032034 Sandvikens AIK U - MIK Västerås 3 - 5 Jörgen Andersson, Magnus Nordahl Arena Jernvallen
2009-10-24 14:30 0958032036 Sala Silverstaden IBK - GS 86 AIF 7 - 6 e.förl. Jonatan Lindberg, Jon Moberg Sala Idrottshall
2009-10-24 16:00 0958032032 Surahammars IBF - IBF Falun Ungdom 5 - 2 Daniel Södergren, Håkan Thunman
2009-10-25 16:30 0958032031 IBF Borlänge - Hudik/Björkberg IBK 6 - 10 Jonatan Lindberg, Jon Moberg Maserhallen
2009-10-25 19:00 0958032033 IBK Runsten - Hagfors IBS 11 - 8 Roland Carlsson, Roger Lundbäck Träffen Arena
2009-10-30 20:00 0958032037 Hagfors IBS - IBF Falun Ungdom 8 - 2 Magnus Ahlén, Percy Lundkvist Älvstrandshallen
2009-10-31 14:00 0958032039 GS 86 AIF - MIK Västerås 3 - 3 Magnus Ahlén, Percy Lundkvist Forshaga Sporthall
2009-10-31 14:00 0958032042 IBK Runsten - Surahammars IBF 1 - 4 Jörgen Andersson, Magnus Nordahl Träffen Arena
2009-10-31 14:30 0958032040 Sala Silverstaden IBK - IBF Borlänge 5 - 8 Daniel Södergren, Håkan Thunman Sala Idrottshall
2009-10-31 15:00 0958032038 Hudik/Björkberg IBK - Norrby IK 6 - 5 Jonatan Lindberg, Jon Moberg Håstaholmen
2009-11-14 12:00 0958032045 IBF Falun Ungdom - GS 86 AIF 4 - 5 e.förl. Jonatan Lindberg, Jon Moberg Guide Arena
2009-11-14 13:00 0958032044 Norrby IK - Hagfors IBS 9 - 4 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Nibblehallen
2009-11-14 14:00 0958032046 Sandvikens AIK U - Sala Silverstaden IBK 10 - 3 Daniel Södergren, Håkan Thunman Arena Jernvallen
2009-11-15 16:30 0958032048 IBF Borlänge - Surahammars IBF 3 - 5 Daniel Södergren, Håkan Thunman Maserhallen
2009-11-15 17:00 0958032043 MIK Västerås - Hudik/Björkberg IBK 13 - 14 e.förl. Niklas Mothander, Michael Selg Kristiansborgshallen
2009-11-18 19:00 0958032053 IBF Borlänge - Sandvikens AIK U 2 - 6 Nicklas Johansson, Jörgen Jönsson Maserhallen
2009-11-21 14:30 0958032052 Sala Silverstaden IBK - IBK Runsten 8 - 9 e.förl. Peter Eriksson, Arash Sohrevardi Sala Idrottshall
2009-11-21 15:00 0958032051 Hudik/Björkberg IBK - GS 86 AIF 10 - 2 Anders Nilsson, Dennis Wall Håstaholmen
2009-11-21 17:00 0958032050 Hagfors IBS - MIK Västerås 7 - 4 Magnus Ahlén, Percy Lundkvist Älvstrandshallen
2010-02-27 11:00 0958032049 IBF Falun Ungdom - Norrby IK 16 - 8 Jonatan Lindberg, Jon Moberg Guide Arena
2009-11-28 14:00 0958032057 GS 86 AIF - Norrby IK 8 - 3 Nicklas Johansson, Jörgen Jönsson Forshaga Sporthall
2009-11-28 14:00 0958032059 IBK Runsten - IBF Borlänge 4 - 5 Fabian Fahimi, Jan Erik Kristofersson Träffen Arena
2009-11-28 15:00 0958032055 Hudik/Björkberg IBK - Hagfors IBS 8 - 5 Roland Carlsson, Roger Lundbäck Håstaholmen
2009-11-28 16:00 0958032060 Surahammars IBF - Sandvikens AIK U 6 - 4 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik
2009-11-29 17:00 0958032056 MIK Västerås - IBF Falun Ungdom 10 - 3 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Kristiansborgshallen
2009-12-01 19:30 0958032062 IBF Falun Ungdom - Hudik/Björkberg IBK 8 - 1 Johnny Lindberg, Erik Lundgren Guide Arena
2009-12-02 19:30 0958032064 Sala Silverstaden IBK - Surahammars IBF 3 - 9 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Sala Idrottshall
2009-12-02 20:00 0958032061 Hagfors IBS - GS 86 AIF 4 - 3 Nicklas Johansson, Jörgen Jönsson Älvstrandshallen
2009-12-04 19:00 0958032063 Norrby IK - MIK Västerås 8 - 11 Fabian Fahimi, Jan Erik Kristofersson Nibblehallen
2009-12-04 19:00 0958032066 Sandvikens AIK U - IBK Runsten 5 - 3 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Arena Jernvallen
2009-12-17 19:00 0958032069 IBF Borlänge - IBF Falun Ungdom 4 - 5 Fabian Fahimi, Jan Erik Kristofersson Maserhallen
2009-12-19 14:00 0958032070 IBK Runsten - MIK Västerås 15 - 10 Roland Carlsson, Roger Lundbäck Träffen Arena
2009-12-19 14:00 0958032071 Sandvikens AIK U - Norrby IK 8 - 3 Daniel Södergren, Håkan Thunman Arena Jernvallen
2009-12-19 14:30 0958032067 Sala Silverstaden IBK - Hagfors IBS 9 - 8 Mårten Hanold, Anders Fredriksson Sala Idrottshall
2009-12-19 16:00 0958032072 Surahammars IBF - GS 86 AIF 7 - 4 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg
2010-01-04 19:00 0958032074 Hudik/Björkberg IBK - IBK Runsten 5 - 9 Robert Olofsson, Carl-Johan Öman Håstaholmen
2010-01-05 19:00 0958032076 MIK Västerås - Surahammars IBF 3 - 9 Mathias Stegrud, Arash Sohrevardi Kristiansborgshallen
2010-01-06 14:00 0958032077 Norrby IK - Sala Silverstaden IBK 6 - 4 Nicklas Johansson, Jörgen Jönsson Nibblehallen
2010-01-06 15:45 0958032075 IBF Falun Ungdom - Sandvikens AIK U 5 - 6 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Guide Arena
2010-01-07 20:00 0958032073 Hagfors IBS - IBF Borlänge 9 - 7 Majed Hammami, Anders Pettersson Karlstad Älvstrandshallen
2010-01-08 19:00 0958032083 Surahammars IBF - Norrby IK 9 - 3 Peter Hagelin, Edwin Simonian
2010-01-09 14:00 0958032084 Sandvikens AIK U - GS 86 AIF 10 - 7 Niklas Mothander, Michael Selg Arena Jernvallen
2010-01-09 14:30 0958032080 Sala Silverstaden IBK - Hudik/Björkberg IBK 7 - 6 e.förl. Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Sala Idrottshall
2010-01-10 13:00 0958032081 IBK Runsten - IBF Falun Ungdom 10 - 9 Niklas Mothander, Michael Selg Träffen Arena
2010-01-10 16:30 0958032082 IBF Borlänge - MIK Västerås 4 - 8 Pierre Engström, Henrik Isberg Maserhallen
2010-01-16 11:30 0958032087 IBF Falun Ungdom - Sala Silverstaden IBK 5 - 9 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Guide Arena
2010-01-16 13:00 0958032089 Norrby IK - IBF Borlänge 8 - 10 Johnny Lindberg, Erik Lundgren Nibblehallen
2010-01-16 14:00 0958032090 GS 86 AIF - IBK Runsten 12 - 6 Jonas Andrén, Mattias Westman Forshaga Sporthall
2010-01-16 17:00 0958032085 Hagfors IBS - Sandvikens AIK U 7 - 8 Andreas Holm, Martin Mosskull Älvstrandshallen
2010-01-17 15:00 0958032086 Hudik/Björkberg IBK - Surahammars IBF 5 - 3 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Håstaholmen
2010-01-20 19:30 0958032094 Sala Silverstaden IBK - MIK Västerås 13 - 14 e.förl. Peter Hagelin, Edwin Simonian Sala Idrottshall
2010-01-23 14:00 0958032092 Sandvikens AIK U - Hudik/Björkberg IBK 5 - 1 Jörgen Andersson, Tomas Pettersson Arena Jernvallen
2010-01-23 16:00 0958032091 Surahammars IBF - Hagfors IBS 16 - 2 Johnny Lindberg, Erik Lundgren
2010-01-24 16:00 0958032095 IBK Runsten - Norrby IK 7 - 5 Roland Carlsson, Roger Lundbäck Träffen Arena
2010-01-24 16:30 0958032096 IBF Borlänge - GS 86 AIF 10 - 4 Fabian Fahimi, Jan Erik Kristofersson Maserhallen
2010-01-30 12:00 0958032098 IBF Falun Ungdom - Surahammars IBF 1 - 6 Johan Friman, Daniel Monander Guide Arena
2010-01-30 14:00 0958032102 GS 86 AIF - Sala Silverstaden IBK 7 - 6 Lasse Alexandersson, Pierre Malmgren Forshaga Sporthall
2010-01-30 17:00 0958032099 Hagfors IBS - IBK Runsten 5 - 3 Johan Friman, Daniel Monander Älvstrandshallen
2010-01-31 15:00 0958032097 Hudik/Björkberg IBK - IBF Borlänge 6 - 9 Daniel Södergren, Håkan Thunman Håstaholmen
2010-01-31 17:00 0958032100 MIK Västerås - Sandvikens AIK U 11 - 5 Magnus Ahlén, Percy Lundkvist Kristiansborgshallen
2010-02-12 19:00 0958032103 IBF Falun Ungdom - Hagfors IBS 3 - 7 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Guide Arena
2010-02-12 19:00 0958032106 IBF Borlänge - Sala Silverstaden IBK 6 - 3 Nicklas Johansson, Jörgen Jönsson Maserhallen
2010-02-13 13:00 0958032104 Norrby IK - Hudik/Björkberg IBK 6 - 10 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Nibblehallen
2010-02-13 16:00 0958032108 Surahammars IBF - IBK Runsten 10 - 7 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik
2010-02-14 18:00 0958032105 MIK Västerås - GS 86 AIF 8 - 4 Krister Eklund, Fredrik Månbacke Kristiansborgshallen
2010-02-20 14:30 0958032112 Sala Silverstaden IBK - Sandvikens AIK U 6 - 7 Roland Carlsson, Jörgen Olsson Sala Idrottshall
2010-02-20 15:00 0958032109 Hudik/Björkberg IBK - MIK Västerås 4 - 7 Jörgen Grundström, Anders Sandström Håstaholmen
2010-02-20 16:00 0958032114 Surahammars IBF - IBF Borlänge 14 - 1 Jonatan Lindberg, Jon Moberg
2010-02-21 12:30 0958032111 GS 86 AIF - IBF Falun Ungdom 9 - 10 Magnus Ahlén, Patrik Gottfridsson Forshaga Sporthall
2010-02-21 17:15 0958032110 Hagfors IBS - Norrby IK 17 - 4 Jörgen Andersson, Tomas Pettersson Älvstrandshallen
2009-11-21 13:00 0958032115 Norrby IK - IBF Falun Ungdom 7 - 5 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Nibblehallen
2010-02-26 19:00 0958032119 Sandvikens AIK U - IBF Borlänge 7 - 9 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Arena Jernvallen
2010-02-27 14:00 0958032117 GS 86 AIF - Hudik/Björkberg IBK 7 - 5 Magnus Ahlén, Patrik Gottfridsson Forshaga Sporthall
2010-02-28 13:00 0958032116 MIK Västerås - Hagfors IBS 11 - 7 Niklas Mothander, Michael Selg Kristiansborgshallen
2010-02-28 16:00 0958032118 IBK Runsten - Sala Silverstaden IBK 16 - 7 Roland Carlsson, Roger Lundbäck Träffen Arena
2010-03-06 13:00 0958032123 Norrby IK - GS 86 AIF 5 - 4 Jonatan Lindberg, Jon Moberg Nibblehallen
2010-03-06 14:00 0958032125 IBF Borlänge - IBK Runsten 15 - 4 Jörgen Andersson, Tomas Pettersson Maserhallen
2010-03-06 14:00 0958032126 Sandvikens AIK U - Surahammars IBF 8 - 8 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Arena Jernvallen
2010-03-06 17:00 0958032121 Hagfors IBS - Hudik/Björkberg IBK 8 - 15 Nicklas Johansson, Jörgen Jönsson Älvstrandshallen
2010-03-07 11:00 0958032122 IBF Falun Ungdom - MIK Västerås 7 - 4 Daniel Södergren, Håkan Thunman Lugnet C
2010-03-10 19:30 0958032127 GS 86 AIF - Hagfors IBS 8 - 7 Majed Hammami, Anders Pettersson Karlstad Forshaga Sporthall
2010-03-10 19:30 0958032128 Hudik/Björkberg IBK - IBF Falun Ungdom 7 - 9 Roland Carlsson, Roger Lundbäck Håstaholmen
2010-03-10 19:30 0958032129 MIK Västerås - Norrby IK 11 - 4 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Kristiansborgshallen
2010-03-10 19:30 0958032130 Surahammars IBF - Sala Silverstaden IBK 8 - 5 Jonatan Lindberg, Jon Moberg
2010-03-10 19:30 0958032132 IBK Runsten - Sandvikens AIK U 4 - 9 Peter Hagelin, Edwin Simonian Träffen Arena
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Surahammars IBF 20 16 3 (2) 1 152-73 79 53
2. Sandvikens AIK U 20 15 1 (0) 4 133-94 39 46
3. MIK Västerås 20 11 3 (1) 6 154-126 28 37
4. IBF Borlänge 20 11 0 (0) 9 132-130 2 33
5. IBK Runsten 20 10 1 (1) 9 143-143 0 32
6. Hudik/ Björkberg IBK 20 9 2 (1) 9 133-135 -2 30
7. Hagfors IBS 20 7 1 (0) 12 131-148 -17 22
8. GS 86 AIF 20 6 3 (1) 11 113-137 -24 22
9. Sala Silverstaden IBK 20 4 5 (3) 11 127-155 -28 20
10. IBF Falun Ungdom 20 6 1 (0) 13 110-135 -25 19
11. Norrby IK 20 4 2 (0) 14 112-164 -52 14
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 2 Östra Svealand
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-09-19 13:30 0958033006 Åkersberga IBF - Täby FC 8 - 8 Niklas Mothander, Michael Selg Åkersberga Sporthall
2009-09-20 13:30 0958033005 Huddinge IBS - Sundbybergs IK 6 - 2 Daniel Södergren, Håkan Thunman Botkyrkahallen
2009-09-20 14:00 0958033002 Duvbo IK - Södertälje IBS 6 - 4 Niklas Mothander, Michael Selg Hallonbergshallen
2009-09-20 15:00 0958033001 Bollstanäs SK - Gottsunda IBF 5 - 4 e.förl. Arash Sohrevardi, Daniel Söderberg Smedsgärdshallen
2009-09-20 17:00 0958033004 Storvreta Ungdom IBK - Nynäshamns IBK 10 - 6 Niklas Forsman, Mathias Stegrud Allianshallen A
2009-09-20 18:00 0958033003 Hammarby IF IBF - Farsta IBK 4 - 1 Thomas Andersson, Rickard Wissman Eriksdalshallen
2009-09-26 12:30 0958033011 Gottsunda IBF - Huddinge IBS 7 - 3 Erik Lundgren, Johnny Lindberg Allianshallen A
2009-09-26 13:00 0958033007 Farsta IBK - Bollstanäs SK 10 - 3 Peter Eriksson, Stefan Olsson Farstahallen
2009-09-26 14:00 0958033009 Sundbybergs IK - Hammarby IF IBF 5 - 8 Niklas Forsman, Mathias Stegrud Hallonbergshallen
2009-09-26 15:30 0958033008 Nynäshamns IBK - Duvbo IK 3 - 3 Arash Sohrevardi, Daniel Söderberg Gröndalshallen
2009-09-26 16:00 0958033012 Södertälje IBS - Åkersberga IBF 8 - 1 Peter Eriksson, Stefan Olsson Wasa Sporthall
2009-09-27 15:45 0958033010 Täby FC - Storvreta Ungdom IBK 5 - 8 Niklas Mothander, Michael Selg Tibblehallen
2009-10-03 12:30 0958033016 Storvreta Ungdom IBK - Farsta IBK 5 - 5 Daniel Södergren, Håkan Thunman Allianshallen A
2009-10-03 13:00 0958033015 Hammarby IF IBF - Nynäshamns IBK 8 - 4 Mats Jonsson, Anders Westerberg Eriksdalshallen
2009-10-03 13:30 0958033018 Åkersberga IBF - Sundbybergs IK 7 - 6 e.förl. Thomas Andersson, Rickard Wissman Åkersberga Sporthall
2009-10-04 13:30 0958033017 Huddinge IBS - Täby FC 6 - 3 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Huddingehallen
2009-10-04 14:00 0958033014 Duvbo IK - Gottsunda IBF 8 - 11 Mats Jonsson, Anders Westerberg Hallonbergshallen
2009-10-04 15:00 0958033013 Bollstanäs SK - Södertälje IBS 4 - 8 Niklas Forsman, Mathias Stegrud Smedsgärdshallen
2009-10-10 13:00 0958033023 Farsta IBK - Huddinge IBS 5 - 2 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Farstahallen
2009-10-10 14:00 0958033019 Sundbybergs IK - Bollstanäs SK 5 - 7 Erik Lundgren, Johnny Lindberg Hallonbergshallen
2009-10-10 14:00 0958033022 Södertälje IBS - Storvreta Ungdom IBK 4 - 3 Niklas Mothander, Michael Selg Wasa Sporthall
2009-10-10 15:30 0958033024 Nynäshamns IBK - Åkersberga IBF 7 - 1 Mats Jonsson, Anders Westerberg Gröndalshallen
2009-10-11 09:45 0958033020 Täby FC - Duvbo IK 3 - 1 Jonas Djäken, Daniel Söderberg Tibblehallen
2009-10-11 14:00 0958033021 Gottsunda IBF - Hammarby IF IBF 3 - 9 Pierre Borghoff, Curre Schwela Allianshallen A
2009-10-17 13:30 0958033030 Åkersberga IBF - Farsta IBK 8 - 4 Thomas Andersson, Rickard Wissman Åkersberga Sporthall
2009-10-18 13:30 0958033029 Huddinge IBS - Nynäshamns IBK 2 - 6 Jonas Djäken, Daniel Söderberg Huddingehallen
2009-10-18 14:00 0958033026 Duvbo IK - Sundbybergs IK 4 - 5 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Hallonbergshallen
2009-10-18 15:00 0958033025 Bollstanäs SK - Täby FC 8 - 1 Peter Eriksson, Arash Sohrevardi Smedsgärdshallen
2009-10-18 15:30 0958033028 Storvreta Ungdom IBK - Gottsunda IBF 7 - 1 Erik Lundgren, Johnny Lindberg Allianshallen A
2009-10-18 18:45 0958033027 Hammarby IF IBF - Södertälje IBS 6 - 5 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Eriksdalshallen
2009-10-24 13:00 0958033031 Farsta IBK - Duvbo IK 7 - 8 e.förl. Stefan Olsson, Anders Westerberg Farstahallen
2009-10-24 14:00 0958033034 Sundbybergs IK - Storvreta Ungdom IBK 6 - 5 e.förl. Peter Kirch, Mathias Stegrud Hallonbergshallen
2009-10-24 14:00 0958033036 Gottsunda IBF - Åkersberga IBF 10 - 8 Erik Lundgren, Johnny Lindberg Allianshallen A
2009-10-24 15:30 0958033033 Nynäshamns IBK - Bollstanäs SK 9 - 8 e.förl. Thomas Andersson, Rickard Wissman Gröndalshallen
2009-10-25 13:30 0958033035 Huddinge IBS - Södertälje IBS 3 - 8 Niklas Mothander, Michael Selg Huddingehallen
2009-10-25 15:45 0958033032 Täby FC - Hammarby IF IBF 3 - 8 Peter Kirch, Anders Westerberg Tibblehallen
2009-10-31 15:30 0958033042 Nynäshamns IBK - Täby FC 4 - 3 Peter Eriksson, Arash Sohrevardi Gröndalshallen
2009-10-31 15:45 0958033039 Åkersberga IBF - Storvreta Ungdom IBK 7 - 13 Jonas Djäken, Daniel Söderberg Åkersberga Sporthall
2009-10-31 16:00 0958033041 Södertälje IBS - Sundbybergs IK 5 - 6 Peter Eberoth, Anders Westerberg Wasa Sporthall
2009-11-01 14:00 0958033038 Duvbo IK - Huddinge IBS 10 - 8 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Hallonbergshallen
2009-11-01 15:00 0958033037 Bollstanäs SK - Hammarby IF IBF 5 - 6 Peter Eriksson, Arash Sohrevardi Smedsgärdshallen
2009-11-01 18:30 0958033040 Gottsunda IBF - Farsta IBK 9 - 8 e.förl. Stefan Olsson, Anders Westerberg Allianshallen A
2009-11-10 19:00 0958033043 Storvreta Ungdom IBK - Duvbo IK 7 - 4 Niklas Mothander, Michael Selg Allianshallen A
2009-11-14 13:00 0958033045 Hammarby IF IBF - Åkersberga IBF 10 - 7 Jonas Djäken, Daniel Söderberg Eriksdalshallen
2009-11-14 13:00 0958033048 Farsta IBK - Täby FC 9 - 8 Erik Lundgren, Johnny Lindberg Farstahallen
2009-11-14 14:00 0958033046 Sundbybergs IK - Gottsunda IBF 9 - 6 Mats Jonsson, Anders Westerberg Hallonbergshallen
2009-11-14 14:00 0958033047 Södertälje IBS - Nynäshamns IBK 7 - 6 Niklas Forsman, Mathias Stegrud Wasa Sporthall
2009-11-15 13:30 0958033044 Huddinge IBS - Bollstanäs SK 10 - 6 Thomas Andersson, Rickard Wissman Huddingehallen
2009-11-21 13:00 0958033053 Farsta IBK - Sundbybergs IK 5 - 6 e.förl. Mats Jonsson, Anders Westerberg Farstahallen
2009-11-21 14:00 0958033051 Duvbo IK - Åkersberga IBF 8 - 7 Daniel Södergren, Håkan Thunman Hallonbergshallen
2009-11-22 14:00 0958033052 Gottsunda IBF - Nynäshamns IBK 12 - 4 Thomas Andersson, Rickard Wissman Allianshallen A
2009-11-22 15:45 0958033049 Hammarby IF IBF - Huddinge IBS 6 - 4 Niklas Mothander, Michael Selg Eriksdalshallen
2009-11-22 15:45 0958033054 Täby FC - Södertälje IBS 6 - 8 Niklas Forsman, Mathias Stegrud Tibblehallen
2009-11-22 17:45 0958033050 Bollstanäs SK - Storvreta Ungdom IBK 1 - 15 Thomas Andersson, Rickard Wissman Smedsgärdshallen
2009-11-28 13:30 0958033057 Åkersberga IBF - Huddinge IBS 13 - 9 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Åkersberga Sporthall
2009-11-28 14:00 0958033058 Södertälje IBS - Gottsunda IBF 4 - 5 e.förl. Jonas Djäken, Daniel Söderberg Wasa Sporthall
2009-11-28 15:30 0958033059 Nynäshamns IBK - Farsta IBK 3 - 4 Daniel Södergren, Håkan Thunman Gröndalshallen
2009-11-28 18:30 0958033056 Storvreta Ungdom IBK - Hammarby IF IBF 6 - 7 Niklas Mothander, Michael Selg Allianshallen A
2009-11-29 14:00 0958033055 Duvbo IK - Bollstanäs SK 9 - 3 Niklas Mothander, Michael Selg Hallonbergshallen
2009-11-29 15:45 0958033060 Täby FC - Sundbybergs IK 3 - 8 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Tibblehallen
2009-12-05 13:00 0958033065 Farsta IBK - Södertälje IBS 13 - 3 Mats Jonsson, Anders Westerberg Farstahallen
2009-12-05 14:00 0958033066 Sundbybergs IK - Nynäshamns IBK 5 - 6 Thomas Andersson, Rickard Wissman Hallonbergshallen
2009-12-06 13:30 0958033063 Huddinge IBS - Storvreta Ungdom IBK 1 - 6 Mats Jonsson, Anders Westerberg Huddingehallen
2009-12-06 14:00 0958033064 Gottsunda IBF - Täby FC 10 - 4 Johnny Lindberg, Erik Lundgren Allianshallen A
2009-12-06 15:00 0958033061 Bollstanäs SK - Åkersberga IBF 4 - 7 Mathias Stegrud, Nicklas Sundgren Smedsgärdshallen
2009-12-06 18:45 0958033062 Hammarby IF IBF - Duvbo IK 6 - 3 Mats Jonsson, Anders Westerberg Eriksdalshallen
2009-12-19 13:00 0958033069 Farsta IBK - Hammarby IF IBF 6 - 7 Thomas Nystrand, Ulf Svensson Farstahallen
2009-12-19 14:00 0958033071 Sundbybergs IK - Huddinge IBS 10 - 9 e.förl. Thomas Andersson, Rickard Wissman Hallonbergshallen
2009-12-19 15:30 0958033070 Nynäshamns IBK - Storvreta Ungdom IBK 5 - 6 Mats Jonsson, Per-Ove Duvert Gröndalshallen
2009-12-19 16:00 0958033068 Södertälje IBS - Duvbo IK 7 - 7 Thomas Andersson, Johan Hällgren Wasa Sporthall
2009-12-20 09:45 0958033072 Täby FC - Åkersberga IBF 6 - 5 Thomas Andersson, Johan Hällgren Tibblehallen
2009-12-20 14:00 0958033067 Gottsunda IBF - Bollstanäs SK 4 - 6 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Allianshallen A
2009-12-22 19:00 0958033076 Storvreta Ungdom IBK - Täby FC 8 - 6 Johnny Lindberg, Erik Lundgren Allianshallen A
2009-12-22 19:30 0958033078 Åkersberga IBF - Södertälje IBS 5 - 4 e.förl. Thomas Andersson, Rickard Wissman Åkersberga Sporthall
2009-12-22 19:45 0958033075 Hammarby IF IBF - Sundbybergs IK 8 - 4 Mats Jonsson, Anders Westerberg Eriksdalshallen
2009-12-27 12:00 0958033077 Huddinge IBS - Gottsunda IBF 7 - 6 Mats Jonsson, Anders Westerberg Huddingehallen
2010-01-06 14:00 0958033074 Duvbo IK - Nynäshamns IBK 9 - 4 Fabian Fahimi, Jan Erik Kristofersson Löthallen
2010-01-27 20:00 0958033073 Bollstanäs SK - Farsta IBK 2 - 5 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Smedsgärdshallen
2010-01-08 19:00 0958033083 Täby FC - Huddinge IBS 2 - 5 Majed Hammami, Anders Pettersson Karlstad Tibblehallen
2010-01-09 13:00 0958033082 Farsta IBK - Storvreta Ungdom IBK 7 - 8 e.förl. Roland Alexandersson, Nariman Navaee Farstahallen
2010-01-09 14:00 0958033084 Sundbybergs IK - Åkersberga IBF 9 - 6 Johnny Lindberg, Erik Lundgren Hallonbergshallen
2010-01-09 15:30 0958033081 Nynäshamns IBK - Hammarby IF IBF 3 - 7 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Gröndalshallen
2010-01-10 14:00 0958033080 Gottsunda IBF - Duvbo IK 5 - 6 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Allianshallen A
2010-02-10 20:00 0958033079 Södertälje IBS - Bollstanäs SK 11 - 5 Peter Palmelius, Stefan Öberg Wasa Sporthall
2010-01-16 13:00 0958033087 Hammarby IF IBF - Gottsunda IBF 12 - 2 Arash Sohrevardi, Jonas Djäken Eriksdalshallen
2010-01-16 13:30 0958033090 Åkersberga IBF - Nynäshamns IBK 10 - 5 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Åkersberga Sporthall
2010-01-17 12:30 0958033088 Storvreta Ungdom IBK - Södertälje IBS 7 - 6 e.förl. Jonas Djäken, Arash Sohrevardi Allianshallen A
2010-01-17 13:30 0958033089 Huddinge IBS - Farsta IBK 3 - 3 Niklas Bern, Nariman Navaee Huddingehallen
2010-01-17 14:00 0958033086 Duvbo IK - Täby FC 9 - 6 Daniel Södergren, Håkan Thunman Löthallen
2010-01-17 15:00 0958033085 Bollstanäs SK - Sundbybergs IK 2 - 3 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Smedsgärdshallen
2010-01-22 19:00 0958033091 Täby FC - Bollstanäs SK 4 - 5 Daniel Söderberg, Anders Westerberg Tibblehallen
2010-01-23 13:00 0958033096 Farsta IBK - Åkersberga IBF 6 - 4 Peter Kirch, Anders Westerberg Farstahallen
2010-01-23 14:00 0958033092 Sundbybergs IK - Duvbo IK 9 - 8 e.förl. Jonas Djäken, Daniel Söderberg Hallonbergshallen
2010-01-23 14:00 0958033093 Södertälje IBS - Hammarby IF IBF 2 - 8 Niklas Mothander, Michael Selg Wasa Sporthall
2010-01-23 15:30 0958033095 Nynäshamns IBK - Huddinge IBS 3 - 6 Anders Asp, Per Rosén Gröndalshallen
2010-01-23 17:00 0958033094 Gottsunda IBF - Storvreta Ungdom IBK 6 - 5 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Allianshallen A
2010-01-30 13:30 0958033102 Åkersberga IBF - Gottsunda IBF 8 - 7 e.förl. Arash Sohrevardi, Stefan Olsson Åkersberga Sporthall
2010-01-30 14:00 0958033101 Södertälje IBS - Huddinge IBS 8 - 6 Daniel Söderberg, Mathias Stegrud Wasa Sporthall
2010-01-31 12:30 0958033100 Storvreta Ungdom IBK - Sundbybergs IK 6 - 8 Johnny Lindberg, Erik Lundgren Allianshallen A
2010-01-31 14:00 0958033097 Duvbo IK - Farsta IBK 10 - 5 Löthallen
2010-01-31 15:00 0958033099 Bollstanäs SK - Nynäshamns IBK 6 - 5 Mikael Waldenvik, Lars Johnsson Smedsgärdshallen
2010-01-31 17:45 0958033098 Hammarby IF IBF - Täby FC 7 - 2 Jonas Djäken, Daniel Söderberg Eriksdalshallen
2010-02-13 12:30 0958033103 Hammarby IF IBF - Bollstanäs SK 6 - 5 Jonas Djäken, Peter Eriksson Eriksdalshallen
2010-02-13 13:00 0958033106 Farsta IBK - Gottsunda IBF 8 - 5 Mats Jonsson, Anders Westerberg Farstahallen
2010-02-13 14:00 0958033107 Sundbybergs IK - Södertälje IBS 5 - 6 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Hallonbergshallen
2010-02-14 13:30 0958033104 Huddinge IBS - Duvbo IK 4 - 5 Thomas Andersson, Rickard Wissman Huddingehallen
2010-02-14 14:00 0958033105 Storvreta Ungdom IBK - Åkersberga IBF 7 - 9 Peter Kirch, Mats Korpi Allianshallen A
2010-02-14 15:45 0958033108 Täby FC - Nynäshamns IBK 8 - 11 Mats Jonsson, Anders Westerberg Tibblehallen
2010-02-19 19:00 0958033114 Täby FC - Farsta IBK 7 - 8 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Tibblehallen
2010-02-20 13:30 0958033111 Åkersberga IBF - Hammarby IF IBF 12 - 15 Peter Hagelin, Edwin Simonian Åkersberga Sporthall
2010-02-20 15:30 0958033113 Nynäshamns IBK - Södertälje IBS 5 - 6 e.förl. Jonas Djäken, Mats Jonsson Gröndalshallen
2010-02-21 14:00 0958033109 Duvbo IK - Storvreta Ungdom IBK 9 - 6 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Löthallen
2010-02-21 14:00 0958033112 Gottsunda IBF - Sundbybergs IK 8 - 6 Daniel Södergren, Håkan Thunman Allianshallen A
2010-02-21 15:00 0958033110 Bollstanäs SK - Huddinge IBS 9 - 3 Jonas Djäken, Mats Jonsson Smedsgärdshallen
2010-02-27 13:30 0958033117 Åkersberga IBF - Duvbo IK 11 - 10 Mats Jonsson, Anders Westerberg Åkersberga Sporthall
2010-02-27 14:00 0958033119 Sundbybergs IK - Farsta IBK 8 - 6 Peter Eriksson, Daniel Söderberg Hallonbergshallen
2010-02-27 15:30 0958033116 Storvreta Ungdom IBK - Bollstanäs SK 12 - 3 Peter Hagelin, Edwin Simonian Allianshallen A
2010-02-27 15:30 0958033118 Nynäshamns IBK - Gottsunda IBF 7 - 8 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Gröndalshallen
2010-02-28 13:30 0958033115 Huddinge IBS - Hammarby IF IBF 5 - 8 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Huddingehallen
2010-03-03 20:00 0958033120 Södertälje IBS - Täby FC 10 - 8 Thomas Andersson, Rickard Wissman Wasa Sporthall
2010-03-06 13:00 0958033125 Farsta IBK - Nynäshamns IBK 10 - 5 Daniel Södergren, Håkan Thunman Farstahallen
2010-03-06 14:00 0958033126 Sundbybergs IK - Täby FC 10 - 2 Peter Eriksson, Anders Westerberg Hallonbergshallen
2010-03-07 12:30 0958033122 Hammarby IF IBF - Storvreta Ungdom IBK 7 - 4 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Sjöstadshallen
2010-03-07 13:30 0958033123 Huddinge IBS - Åkersberga IBF 9 - 6 Niklas Mothander, Thomas Andersson Huddingehallen
2010-03-07 14:00 0958033124 Gottsunda IBF - Södertälje IBS 4 - 5 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Allianshallen A
2010-03-07 15:00 0958033121 Bollstanäs SK - Duvbo IK 4 - 5 Niklas Forsman, Anders Westerberg Smedsgärdshallen
2010-03-09 19:30 0958033127 Åkersberga IBF - Bollstanäs SK 6 - 5 Thomas Andersson, Rickard Wissman Åkersberga Sporthall
2010-03-09 19:30 0958033128 Duvbo IK - Hammarby IF IBF 8 - 7 e.förl. Mats Jonsson, Stefan Olsson Löthallen
2010-03-09 19:30 0958033129 Storvreta Ungdom IBK - Huddinge IBS 5 - 6 Peter Hagelin, Edwin Simonian Allianshallen A
2010-03-09 19:30 0958033130 Täby FC - Gottsunda IBF 8 - 14 Jonas Djäken, Daniel Söderberg Tibblehallen
2010-03-09 19:30 0958033131 Södertälje IBS - Farsta IBK 5 - 5 Niklas Mothander, Michael Selg Wasa Sporthall
2010-03-09 19:30 0958033132 Nynäshamns IBK - Sundbybergs IK 10 - 7 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Gröndalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Hammarby IF IBF 22 21 1 (0) 0 170-99 71 64
2. Duvbo IK 22 11 5 (2) 6 150-132 18 40
3. Södertälje IBS 22 11 6 (1) 5 134-124 10 40
4. Farsta IBK 22 10 7 (0) 5 140-123 17 37
5. Storvreta Ungdom IBK 22 10 4 (2) 8 159-119 40 36
6. Sundbybergs IK 22 9 5 (4) 8 142-133 9 36
7. Gottsunda IBF 22 9 4 (2) 9 147-147 0 33
8. Åkersberga IBF 22 7 4 (3) 11 156-170 -14 28
9. Huddinge IBS 22 8 2 (0) 12 117-137 -20 26
10. Nynäshamns IBK 22 6 3 (1) 13 121-146 -25 22
11. Bollstanäs SK 22 6 2 (1) 14 106-148 -42 21
12. Täby FC 22 2 1 (0) 19 106-170 -64 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div. 2 Västra Götaland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-09-19 14:00 0958035001 Marstrands IBK - FBC Lerum 4 - 6 Robin Boqvist, Daniel Skoog Kungälvs Idrottshall
2009-09-19 14:00 0958035005 Stenungsunds IBK - Östra SK Jönköping 4 - 7 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Stenungsund Arena
2009-09-19 15:00 0958035002 IBK 7-härad - IBK Vänersborg 5 - 6 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Almåshallen, Borås
2009-09-19 17:00 0958035004 IBF Göteborg - Barnarps IF 10 - 6 Tony Olsson, Klas Sjölin Torpahallen
2009-09-19 17:00 0958035006 Floda IBK - Pixbo Wallenstam IBF 7 - 6 Tomas Haglund, Stefan Olsson Rydsbergshallen
2009-09-20 16:00 0958035003 IBK Tygriket 99 - Skövde IBF 5 - 3 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Öxabäckshallen
2009-09-25 20:00 0958035007 FBC Lerum - Skövde IBF 4 - 3 e.förl. Robin Boqvist, Jonas Hansson Rydsbergshallen
2009-09-25 20:00 0958035008 Barnarps IF - IBK 7-härad 5 - 4 e.förl. Thomas Andersson, Johan Hällgren Norrahammars Sporthall
2009-09-26 14:00 0958035012 IBK Vänersborg - Floda IBK 5 - 6 Peter Bergstrand, Johan Myhr Idrottshuset, Vänersborg
2009-09-26 14:30 0958035010 IBF Göteborg - Pixbo Wallenstam IBF 8 - 3 Tony Holmer, Niklas Montelin Torpahallen
2009-09-27 14:00 0958035009 Östra SK Jönköping - IBK Tygriket 99 9 - 6 Peter Bergstrand, Johan Myhr Jönköpings Idrottshus D-hall
2009-12-10 20:10 0958035011 Marstrands IBK - Stenungsunds IBK 5 - 4 e.förl. Robin Boqvist, Jonas Hansson Mimershus A-hallen
2009-09-30 20:00 0958035013 IBK Vänersborg - FBC Lerum 9 - 3 Thomas Andersson, Johan Hällgren Idrottshuset, Vänersborg
2009-10-03 14:00 0958035017 Stenungsunds IBK - Pixbo Wallenstam IBF 6 - 5 Karl-Olof Carlin, Johan Hällgren Stenungsund Arena
2009-10-03 14:30 0958035016 IBF Göteborg - Skövde IBF 2 - 6 Henrik Johansson, Martin Larsson Torpahallen
2009-10-03 15:00 0958035014 IBK 7-härad - Marstrands IBK 3 - 5 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Almåshallen, Borås
2009-10-03 15:00 0958035015 IBK Tygriket 99 - Barnarps IF 5 - 6 Robin Boqvist, Jonas Hansson Öxabäckshallen
2009-10-03 17:00 0958035018 Floda IBK - Östra SK Jönköping 2 - 2 Janne Vattfors, Roger Zahnér Rydsbergshallen
2009-10-07 19:30 0958035020 Pixbo Wallenstam IBF - IBK 7-härad 10 - 4 Peter Bergstrand, Johan Myhr Wallenstamhallen
2009-10-09 20:00 0958035019 FBC Lerum - Östra SK Jönköping 3 - 7 Robin Boqvist, Jonas Hansson Rydsbergshallen
2009-10-09 20:00 0958035022 IBK Vänersborg - IBF Göteborg 6 - 9 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Idrottshuset, Vänersborg
2009-10-10 14:00 0958035021 Marstrands IBK - IBK Tygriket 99 2 - 4 Robert Dahlslätt, Jonas Einarsson Mimershus A-hallen
2009-10-10 15:00 0958035023 Skövde IBF - Stenungsunds IBK 10 - 4 Robin Boqvist, Jonas Hansson Arena C, Skövde
2009-10-11 17:00 0958035024 Barnarps IF - Floda IBK 9 - 8 Thomas Andersson, Johan Hällgren Norrahammars Sporthall
2009-10-16 20:00 0958035025 Pixbo Wallenstam IBF - FBC Lerum 10 - 5 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Wallenstamhallen
2009-10-17 14:00 0958035029 Stenungsunds IBK - Barnarps IF 15 - 10 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Stenungsund Arena
2009-10-17 14:30 0958035028 IBF Göteborg - Marstrands IBK 12 - 5 Thomas Andersson, Johan Hällgren Torpahallen
2009-10-17 15:00 0958035027 IBK Tygriket 99 - IBK Vänersborg 4 - 6 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Öxabäckshallen
2009-10-17 16:00 0958035026 IBK 7-härad - Östra SK Jönköping 7 - 8 e.förl. Robin Boqvist, Jonas Hansson Almåshallen, Borås
2009-10-17 17:00 0958035030 Floda IBK - Skövde IBF 3 - 3 Mattias Furbo, Sven Persson Rydsbergshallen
2009-10-22 20:15 0958035036 Marstrands IBK - Floda IBK 3 - 9 Thomas Andersson, Johan Hällgren Mimershus A-hallen
2009-10-23 20:30 0958035033 FBC Lerum - Barnarps IF 11 - 6 Peter Bergstrand, Johan Myhr Rydsbergshallen
2009-10-24 14:00 0958035035 Stenungsunds IBK - IBK Vänersborg 4 - 5 e.förl. Robin Boqvist, Jonas Hansson Stenungsund Arena
2009-10-24 15:00 0958035031 Skövde IBF - IBK 7-härad 11 - 2 Thomas Andersson, Johan Hällgren Arena C, Skövde
2009-10-24 17:00 0958035034 Östra SK Jönköping - IBF Göteborg 3 - 4 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Jönköpings Idrottshus D-hall
2009-10-25 15:30 0958035032 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Tygriket 99 4 - 5 Robin Boqvist, Jonas Hansson Wallenstamhallen
2009-10-31 13:45 0958035040 Marstrands IBK - Skövde IBF 2 - 6 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Mimershus A-hallen
2009-10-31 14:00 0958035041 IBK Vänersborg - Östra SK Jönköping 10 - 9 e.förl. Peter Bergstrand, Johan Myhr Idrottshuset, Vänersborg
2009-10-31 15:00 0958035037 IBK Tygriket 99 - FBC Lerum 2 - 4 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Öxabäckshallen
2009-10-31 17:00 0958035039 Floda IBK - IBF Göteborg 3 - 2 Martin Larsson, Sven Persson Rydsbergshallen
2009-11-01 14:00 0958035042 Barnarps IF - Pixbo Wallenstam IBF 9 - 5 Robin Boqvist, Jonas Hansson Norrahammars Sporthall
2009-11-01 17:00 0958035038 IBK 7-härad - Stenungsunds IBK 1 - 10 Peter Bergstrand, Johan Myhr Almåshallen, Borås
2009-11-13 20:00 0958035044 FBC Lerum - Stenungsunds IBK 8 - 4 Robin Boqvist, Jonas Hansson Rydsbergshallen
2009-11-14 14:00 0958035047 IBK Vänersborg - Barnarps IF 10 - 4 Peter Bergstrand, Johan Myhr Idrottshuset, Vänersborg
2009-11-14 14:30 0958035043 IBF Göteborg - IBK 7-härad 12 - 2 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Torpahallen
2009-11-14 15:00 0958035045 IBK Tygriket 99 - Floda IBK 7 - 6 Thomas Andersson, Johan Hällgren Öxabäckshallen
2009-11-14 15:00 0958035048 Skövde IBF - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 6 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Arena C, Skövde
2009-11-14 17:00 0958035046 Östra SK Jönköping - Marstrands IBK 6 - 4 Mattias Furbo, Sven Persson Jönköpings Idrottshus D-hall
2009-11-20 20:00 0958035050 FBC Lerum - IBF Göteborg 7 - 8 Peter Bergstrand, Johan Myhr Rydsbergshallen
2009-11-21 14:00 0958035052 Marstrands IBK - Barnarps IF 9 - 7 Robin Boqvist, Jonas Hansson Mimershus A-hallen
2009-11-21 15:00 0958035053 Skövde IBF - Östra SK Jönköping 8 - 6 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Arena C, Skövde
2009-11-21 16:00 0958035051 IBK 7-härad - Floda IBK 2 - 8 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Almåshallen, Borås
2009-11-21 19:00 0958035054 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Vänersborg 3 - 7 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Wallenstamhallen
2010-02-27 15:00 0958035049 IBK Tygriket 99 - Stenungsunds IBK 8 - 3 Martin Larsson, Sven Persson Öxabäckshallen
2009-11-27 20:00 0958035059 Barnarps IF - Skövde IBF 7 - 8 Andreas Holm, Martin Mosskull Norrahammars Sporthall
2009-11-28 14:00 0958035058 IBK Vänersborg - Marstrands IBK 6 - 5 e.förl. Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Idrottshuset, Vänersborg
2009-11-28 14:30 0958035056 IBF Göteborg - IBK Tygriket 99 5 - 3 Robin Boqvist, Jonas Hansson Torpahallen
2009-11-28 15:00 0958035060 Pixbo Wallenstam IBF - Östra SK Jönköping 8 - 10 Lars-Göran Harlin, Johan Cronqvist Wallenstamhallen
2009-11-28 16:00 0958035055 IBK 7-härad - FBC Lerum 4 - 5 Martin Larsson, Sven Persson Almåshallen, Borås
2009-11-28 17:00 0958035057 Floda IBK - Stenungsunds IBK 2 - 3 Peter Bergstrand, Johan Myhr Rydsbergshallen
2009-12-02 19:30 0958035063 Stenungsunds IBK - IBF Göteborg 5 - 6 e.förl. Robin Boqvist, Jonas Hansson Stenungsund Arena
2009-12-02 20:15 0958035064 Marstrands IBK - Pixbo Wallenstam IBF 9 - 6 Peter Bergstrand, Johan Myhr Mimershus A-hallen
2009-12-03 19:00 0958035065 Skövde IBF - IBK Vänersborg 4 - 4 Thomas Andersson, Johan Hällgren Arena C, Skövde
2009-12-03 19:30 0958035062 IBK Tygriket 99 - IBK 7-härad 14 - 2 Andreas Holm, Martin Mosskull Öxabäckshallen
2009-12-04 20:00 0958035061 FBC Lerum - Floda IBK 4 - 4 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Rydsbergshallen
2009-12-05 17:00 0958035066 Östra SK Jönköping - Barnarps IF 12 - 6 Andreas Holm, Martin Mosskull Jönköpings Idrottshus D-hall
2009-12-18 20:00 0958035067 FBC Lerum - Marstrands IBK 8 - 5 Martin Larsson, Sven Persson Rydsbergshallen
2009-12-18 20:00 0958035072 Pixbo Wallenstam IBF - Floda IBK 7 - 3 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Wallenstamhallen
2009-12-19 15:00 0958035069 Skövde IBF - IBK Tygriket 99 3 - 5 Robin Boqvist, Jonas Hansson Arena C, Skövde
2009-12-19 17:00 0958035071 Östra SK Jönköping - Stenungsunds IBK 5 - 9 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Jönköpings Idrottshus D-hall
2009-12-20 14:00 0958035068 IBK Vänersborg - IBK 7-härad 11 - 2 Jan Lord, Rickard Nilsson Idrottshuset, Vänersborg
2009-12-20 17:00 0958035070 Barnarps IF - IBF Göteborg 3 - 7 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Norrahammars Sporthall
2010-01-02 15:00 0958035073 Skövde IBF - FBC Lerum 5 - 3 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Arena C, Skövde
2010-01-02 15:00 0958035075 IBK Tygriket 99 - Östra SK Jönköping 5 - 2 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Öxabäckshallen
2010-01-03 17:00 0958035074 IBK 7-härad - Barnarps IF 5 - 16 Peter Bergstrand, Johan Myhr Almåshallen, Borås
2010-01-03 17:00 0958035078 Floda IBK - IBK Vänersborg 4 - 9 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Rydsbergshallen
2010-01-05 19:30 0958035077 Stenungsunds IBK - Marstrands IBK 4 - 1 Peter Bergstrand, Johan Myhr Stenungsund Arena
2010-01-07 19:30 0958035076 Pixbo Wallenstam IBF - IBF Göteborg 5 - 10 Thomas Andersson, Johan Hällgren Wallenstamhallen
2010-01-08 20:00 0958035079 FBC Lerum - IBK Vänersborg 6 - 7 e.förl. Peter Jaeger, Martin Jonsson Rydsbergshallen
2010-01-09 15:00 0958035082 Skövde IBF - IBF Göteborg 3 - 4 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Arena C, Skövde
2010-01-09 15:00 0958035083 Pixbo Wallenstam IBF - Stenungsunds IBK 4 - 6 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Wallenstamhallen
2010-01-09 17:00 0958035084 Östra SK Jönköping - Floda IBK 7 - 7 Martin Larsson, Sven Persson Jönköpings Idrottshus D-hall
2010-01-10 17:00 0958035081 Barnarps IF - IBK Tygriket 99 5 - 6 e.förl. Robert Dragan, Anders Pettersson Växjö Norrahammars Sporthall
2010-02-06 14:00 0958035080 Marstrands IBK - IBK 7-härad 6 - 2 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Mimershus A-hallen
2010-01-14 19:30 0958035087 IBK Tygriket 99 - Marstrands IBK 6 - 4 Robin Boqvist, Jonas Hansson Öxabäckshallen
2010-01-16 14:00 0958035089 Stenungsunds IBK - Skövde IBF 7 - 1 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Stenungsund Arena
2010-01-16 14:30 0958035088 IBF Göteborg - IBK Vänersborg 7 - 6 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Torpahallen
2010-01-16 16:00 0958035086 IBK 7-härad - Pixbo Wallenstam IBF 8 - 12 Martin Larsson, Sven Persson Almåshallen, Borås
2010-01-16 17:00 0958035085 Östra SK Jönköping - FBC Lerum 7 - 6 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Jönköpings Idrottshus D-hall
2010-01-16 17:00 0958035090 Floda IBK - Barnarps IF 11 - 4 Tony Olsson, Klas Sjölin Rydsbergshallen
2010-01-22 20:00 0958035091 FBC Lerum - Pixbo Wallenstam IBF 6 - 4 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Rydsbergshallen
2010-01-23 14:00 0958035094 Marstrands IBK - IBF Göteborg 2 - 7 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Mimershus A-hallen
2010-01-23 15:00 0958035096 Skövde IBF - Floda IBK 6 - 5 Martin Larsson, Sven Persson Arena C, Skövde
2010-01-23 17:00 0958035092 Östra SK Jönköping - IBK 7-härad 14 - 5 Peter Bergstrand, Johan Myhr Jönköpings Idrottshus D-hall
2010-01-24 14:00 0958035093 IBK Vänersborg - IBK Tygriket 99 6 - 5 Magnus Ahlén, Percy Lundkvist Idrottshuset, Vänersborg
2010-01-24 17:00 0958035095 Barnarps IF - Stenungsunds IBK 7 - 4 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Norrahammars Sporthall
2010-01-27 19:30 0958035098 IBK Tygriket 99 - Pixbo Wallenstam IBF 8 - 7 e.förl. Peter Bergstrand, Johan Myhr Öxabäckshallen
2010-01-27 20:00 0958035101 IBK Vänersborg - Stenungsunds IBK 5 - 5 Thomas Andersson, Johan Hällgren Idrottshuset, Vänersborg
2010-01-30 14:30 0958035100 IBF Göteborg - Östra SK Jönköping 9 - 5 Peter Bergstrand, Johan Myhr Torpahallen
2010-01-30 16:00 0958035097 IBK 7-härad - Skövde IBF 6 - 18 Thomas Andersson, Johan Hällgren Almåshallen, Borås
2010-01-30 17:00 0958035102 Floda IBK - Marstrands IBK 10 - 5 Ola Nilsson, Roger Persson Rydsbergshallen
2010-01-31 17:00 0958035099 Barnarps IF - FBC Lerum 8 - 6 Robin Boqvist, Jonas Hansson Norrahammars Sporthall
2010-02-12 20:00 0958035103 FBC Lerum - IBK Tygriket 99 6 - 0 Thomas Andersson, Johan Hällgren Rydsbergshallen
2010-02-13 14:00 0958035104 Stenungsunds IBK - IBK 7-härad 15 - 5 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Stenungsund Arena
2010-02-13 14:30 0958035105 IBF Göteborg - Floda IBK 7 - 5 Anders Jaensson, Rickard Nilsson Torpahallen
2010-02-13 15:00 0958035106 Skövde IBF - Marstrands IBK 7 - 3 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Arena C, Skövde
2010-02-13 16:00 0958035108 Pixbo Wallenstam IBF - Barnarps IF 5 - 10 Martin Larsson, Sven Persson Wallenstamhallen
2010-02-13 17:00 0958035107 Östra SK Jönköping - IBK Vänersborg 15 - 5 Robert Dragan, Anders Pettersson Växjö Jönköpings Idrottshus D-hall
2010-02-20 14:00 0958035110 Stenungsunds IBK - FBC Lerum 4 - 10 Andreas Holm, Tobias Lindgren Stenungsund Arena
2010-03-03 20:30 0958035111 Floda IBK - IBK Tygriket 99 6 - 5 Martin Larsson, Sven Persson Rydsbergshallen
2010-03-03 20:30 0958035113 Barnarps IF - IBK Vänersborg 7 - 6 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Norrahammars Sporthall
2010-03-04 20:00 0958035109 IBK 7-härad - IBF Göteborg 7 - 18 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Almåshallen, Borås
2010-03-07 14:00 0958035112 Marstrands IBK - Östra SK Jönköping 3 - 8 Martin Larsson, Sven Persson Mimershus A-hallen
2010-03-07 19:00 0958035114 Pixbo Wallenstam IBF - Skövde IBF 3 - 5 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Wallenstamhallen
2009-11-21 14:00 0958035115 Stenungsunds IBK - IBK Tygriket 99 4 - 3 Peter Bergstrand, Johan Myhr Stenungsund Arena
2010-02-27 14:30 0958035116 IBF Göteborg - FBC Lerum 7 - 6 e.förl. Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Torpahallen
2010-02-28 16:00 0958035120 IBK Vänersborg - Pixbo Wallenstam IBF 7 - 5 Thomas Andersson, Johan Hällgren Idrottshuset, Vänersborg
2010-02-28 17:00 0958035118 Barnarps IF - Marstrands IBK 7 - 8 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Norrahammars Sporthall
2010-02-28 17:00 0958035119 Östra SK Jönköping - Skövde IBF 8 - 4 Janne Vattfors, Roger Zahnér Jönköpings Idrottshus D-hall
2010-03-01 21:00 0958035117 Floda IBK - IBK 7-härad 13 - 0 Peter Bergstrand, Johan Myhr Rydsbergshallen
2010-03-05 20:00 0958035121 FBC Lerum - IBK 7-härad 22 - 2 Martin Larsson, Sven Persson Rydsbergshallen
2010-03-06 14:00 0958035123 Stenungsunds IBK - Floda IBK 6 - 5 e.förl. Kim Nielsen, Johan Myhr Stenungsund Arena
2010-03-06 14:00 0958035124 Marstrands IBK - IBK Vänersborg 5 - 5 Robin Boqvist, Jonas Hansson Mimershus A-hallen
2010-03-06 14:00 0958035126 Östra SK Jönköping - Pixbo Wallenstam IBF 16 - 2 Fredrik Roos, Johan Södergren Jönköpings Idrottshus D-hall
2010-03-06 15:00 0958035125 Skövde IBF - Barnarps IF 4 - 6 Martin Larsson, Sven Persson Arena C, Skövde
2010-03-06 16:00 0958035122 IBK Tygriket 99 - IBF Göteborg 5 - 6 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Öxabäckshallen
2010-03-09 19:30 0958035127 Floda IBK - FBC Lerum 3 - 5 Martin Larsson, Sven Persson Rydsbergshallen
2010-03-09 19:30 0958035128 IBK 7-härad - IBK Tygriket 99 2 - 22 Andreas Holm, Martin Mosskull Almåshallen, Borås
2010-03-09 19:30 0958035129 IBF Göteborg - Stenungsunds IBK 3 - 4 e.förl. Thomas Andersson, Johan Hällgren Torpahallen
2010-03-09 19:30 0958035130 Pixbo Wallenstam IBF - Marstrands IBK 6 - 3 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Wallenstamhallen
2010-03-09 19:30 0958035131 IBK Vänersborg - Skövde IBF 8 - 4 Janne Vattfors, Roger Zahnér Idrottshuset, Vänersborg
2010-03-09 19:30 0958035132 Barnarps IF - Östra SK Jönköping 2 - 16 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Norrahammars Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBF Göteborg 22 17 3 (2) 2 163-100 63 56
2. Östra SK Jönköping 22 13 4 (1) 5 182-119 63 44
3. IBK Vänersborg 22 10 7 (4) 5 149-121 28 41
4. FBC Lerum 22 11 4 (1) 7 144-113 31 38
5. Stenungsunds IBK 22 10 6 (2) 6 130-116 14 38
6. Skövde IBF 22 11 3 (0) 8 125-103 22 36
7. IBK Tygriket 99 22 10 2 (2) 10 133-101 32 34
8. Floda IBK 22 9 5 (0) 8 130-107 23 32
9. Barnarps IF 22 9 2 (1) 11 150-175 -25 30
10. Pixbo Wallenstam IBF 22 6 1 (0) 15 126-155 -29 19
11. Marstrands IBK 22 5 3 (1) 14 98-139 -41 19
12. IBK 7-härad 22 0 2 (0) 20 80-261 -181 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis