Pojkar 13 Division 4 (2014/15)

Gruppspel
Pojkar 13 division 4 A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-20 14:00 150063003 Vaxholms IBF - Rotebro IS IBK (A) 6 - 1 Magnus Westerberg, Fredrik Nensén Innebandyhallen Vaxholm
2014-09-21 12:30 150063004 Sigtuna IF - Töjnan IBK (B) 3 - 11 Jessika Forsberg, Helen Wennström Prästängshallen
2014-10-15 18:25 150063002 Danderyds SK (B) - Täby FC (D) 6 - 6 Ken Johansson, Jan Lingemark Mörbyhallen
2014-09-27 15:45 150063006 Rotebro IS IBK (A) - Danderyds SK (B) 3 - 3 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Silverdalshallen
2014-09-28 19:00 150063007 Täby FC (D) - Åkersberga IBF (C) 3 - 7 Dennis Svensson, Ulf Jonsson Skarpängskolan B
2014-10-01 17:30 150063005 Töjnan IBK (B) - Vaxholms IBF 11 - 7 Jan Lingemark, Fredrik Nensén Silverdalshallen
2014-10-04 15:15 150063009 Vallentuna IBK (B) - Täby FC (D) 0 - 5 Fredrik Nensén, Markus Almén Hammarbackens Sporthall
2014-10-04 17:00 150063012 Vaxholms IBF - Sigtuna IF 4 - 5 Tobias Hagelin, Filip Ekstrand Innebandyhallen Vaxholm
2014-10-04 19:00 150063011 Danderyds SK (B) - Töjnan IBK (B) 1 - 7 Karl Hurtig, Karl Agholme Mörbyhallen
2014-10-05 14:15 150063010 Åkersberga IBF (C) - Rotebro IS IBK (A) 1 - 7 Sebastian Ström, Emil Kirchner Åkersberga Sporthall A
2014-10-11 14:30 150063015 Rotebro IS IBK (A) - Vallentuna IBK (B) 2 - 3 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Silverdalshallen
2014-10-11 15:30 150063014 Töjnan IBK (B) - Åkersberga IBF (C) 2 - 5 Jakob Mökander, Johan Lienzén Silverdalshallen
2014-10-11 16:30 150063013 Sigtuna IF - Danderyds SK (B) 3 - 3 Robin Karke, Arash Sohrevardi Prästängshallen
2014-10-25 11:30 150063017 Vallentuna IBK (B) - Töjnan IBK (B) 8 - 2 Magnus Westerberg, Karl Hurtig Hammarbackens Sporthall
2014-10-26 15:00 150063018 Danderyds SK (B) - Vaxholms IBF 4 - 3 Karl Agholme, Malin Holm Mörbyhallen
2014-10-26 18:45 150063019 Täby FC (D) - Sigtuna IF 9 - 5 Ulf Jonsson, Henrik Flyborg Skarpängskolan B
2014-11-08 11:45 150063024 Rotebro IS IBK (A) - Täby FC (D) 3 - 3 Lars Reuterhagen, Edward Swartling Silverdalshallen
2014-11-08 17:45 150063021 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF (C) 4 - 4 Mattias Nordlund, Emil Kirchner Innebandyhallen Vaxholm
2014-11-09 12:00 150063022 Sigtuna IF - Vallentuna IBK (B) 1 - 8 Leif Karlsson, Edward Swartling Prästängshallen
2014-11-15 13:15 150063026 Åkersberga IBF (C) - Danderyds SK (B) 4 - 2 Markus Almén, Anton Hemström Åkersberga Sporthall A
2014-11-15 16:15 150063025 Vallentuna IBK (B) - Vaxholms IBF 4 - 2 Per Calmén, Dennis Svensson Hammarbackens Sporthall
2014-11-16 15:45 150063027 Täby FC (D) - Töjnan IBK (B) 4 - 14 Simon Åbom, Vilhelm Nordström Skarpängskolan B
2014-11-26 17:30 150063032 Töjnan IBK (B) - Rotebro IS IBK (A) 5 - 5 Per Calmén, Jan Lingemark Silverdalshallen
2014-11-30 13:15 150063031 Sigtuna IF - Åkersberga IBF (C) 4 - 5 Mikael Hagman, Jonas Sandberg Prästängshallen
2014-11-30 14:45 150063029 Danderyds SK (B) - Vallentuna IBK (B) 5 - 2 Rebecca Staffas, Emil Kirchner Mörbyhallen
2014-12-03 18:00 150063033 Vallentuna IBK (B) - Åkersberga IBF (C) 2 - 2 Per Calmén, Jan Lingemark Hammarbackens Sporthall
2014-12-06 14:45 150063034 Rotebro IS IBK (A) - Sigtuna IF 9 - 5 Jakob Mökander, Johan Lienzén Silverdalshallen
2014-12-07 16:30 150063035 Täby FC (D) - Vaxholms IBF 8 - 4 Jakob Edström Anderberg, Simon Åbom Skarpängskolan B
2014-11-29 10:15 150063039 Täby FC (D) - Danderyds SK (B) 3 - 4 Karl Hurtig, Pierre Silfver Skarpängskolan A
2014-12-13 13:45 150063037 Töjnan IBK (B) - Sigtuna IF 10 - 3 Joakim Levin, Gustav Levin Silverdalshallen
2014-12-13 14:45 150063038 Rotebro IS IBK (A) - Vaxholms IBF 4 - 3 Joakim Levin, Gustav Levin Silverdalshallen
2015-01-10 11:45 150063042 Åkersberga IBF (C) - Täby FC (D) 4 - 4 William Hasselström, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2015-01-10 16:15 150063044 Vaxholms IBF - Töjnan IBK (B) 1 - 12 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Innebandyhallen Vaxholm
2015-01-11 14:15 150063043 Danderyds SK (B) - Rotebro IS IBK (A) 6 - 3 Leif Karlsson, Per Rosén Mörbyhallen
2015-01-17 13:00 150063046 Töjnan IBK (B) - Danderyds SK (B) 4 - 1 Juha Tammerström, Camilla Karlsson Silverdalshallen
2015-01-17 17:00 150063047 Rotebro IS IBK (A) - Åkersberga IBF (C) 0 - 7 Karl Hurtig, Mats Järnmark Silverdalshallen
2015-01-18 13:00 150063045 Sigtuna IF - Vaxholms IBF 3 - 4 Jan Lingemark, Jonas Sandberg Prästängshallen
2015-01-18 13:45 150063048 Täby FC (D) - Vallentuna IBK (B) 2 - 5 Emilia Schedin, Josephine Pettersson Skarpängskolan B
2015-01-31 13:45 150063049 Vallentuna IBK (B) - Rotebro IS IBK (A) 4 - 1 Tobias Hagelin, Filip Ekstrand Hammarbackens Sporthall
2015-01-31 13:45 150063050 Åkersberga IBF (C) - Töjnan IBK (B) 3 - 2 Frida Berg, Vendela Klangö Åkersberga Sporthall A
2015-02-01 14:45 150063051 Danderyds SK (B) - Sigtuna IF 6 - 0 Jonas Edström, Jonas Jatko Mörbyhallen
2015-02-04 17:30 150063055 Töjnan IBK (B) - Vallentuna IBK (B) 8 - 3 Per Calmén, Jan Lingemark Silverdalshallen
2015-02-07 17:45 150063053 Vaxholms IBF - Danderyds SK (B) 2 - 1 Fredrik Hallenberg, Lars Samuelsson Innebandyhallen Vaxholm
2015-02-08 13:30 150063054 Sigtuna IF - Täby FC (D) 2 - 14 Jonas Sandberg, Per Ove Åman Prästängshallen
2015-02-14 11:00 150063059 Täby FC (D) - Rotebro IS IBK (A) 5 - 2 Karl Hurtig, Dennis Svensson Skarpängskolan B
2015-02-14 13:45 150063057 Vallentuna IBK (B) - Sigtuna IF 6 - 1 Per Calmén, Fredrik Nensén Hammarbackens Sporthall
2015-02-14 14:15 150063058 Åkersberga IBF (C) - Vaxholms IBF 5 - 1 William Hasselström, Vendela Klangö Åkersberga Sporthall A
2015-01-24 16:00 150063062 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK (B) 3 - 8 Markus Almén, Anton Hemström Innebandyhallen Vaxholm
2015-03-07 15:00 150063064 Töjnan IBK (B) - Täby FC (D) 3 - 6 Karl Hurtig, Casper Arvidsson Silverdalshallen
2015-03-08 16:30 150063061 Danderyds SK (B) - Åkersberga IBF (C) 1 - 6 Ken Johansson, Malin Holm Mörbyhallen
2015-03-11 17:30 150063067 Rotebro IS IBK (A) - Töjnan IBK (B) 0 - 8 Per Calmén, Jan Lingemark Silverdalshallen
2015-03-14 14:15 150063066 Åkersberga IBF (C) - Sigtuna IF 8 - 0 Markus Almén, Anton Hemström Åkersberga Sporthall A
2015-03-14 15:30 150063065 Vallentuna IBK (B) - Danderyds SK (B) 2 - 4 Martin Svensson, Dennis Svensson Hammarbackens Sporthall
2015-03-21 13:30 150063069 Åkersberga IBF (C) - Vallentuna IBK (B) 7 - 6 Stefan Flöjt, Frida Berg Åkersberga Sporthall A
2015-03-21 18:00 150063071 Vaxholms IBF - Täby FC (D) 2 - 5 Per Calmén, Fredrik Nensén Innebandyhallen Vaxholm
2015-03-22 13:00 150063072 Sigtuna IF - Rotebro IS IBK (A) 3 - 3 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Prästängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Åkersberga IBF (C) 14 10 3 1 68-38 30 33
2. Töjnan IBK (B) 14 9 1 4 99-50 49 28
3. Vallentuna IBK (B) 14 8 1 5 61-45 16 25
4. Täby FC (D) 14 7 3 4 77-61 16 24
5. Danderyds SK (B) 14 6 3 5 47-48 -1 21
6. Rotebro IS IBK (A) 14 3 4 7 43-62 -19 13
7. Vaxholms IBF 14 3 1 10 46-75 -29 10
8. Sigtuna IF 14 1 2 11 38-100 -62 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar 13 division 4 B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-20 11:15 150064004 Sundbybergs IK - Stäkets Idrottsförening 2 - 7 Juha Tammerström, Malte Tammerström Hallonbergshallen
2014-09-21 11:00 150064003 Kungsängens IF (B) - Hässelby SK IBK (C) 3 - 1 Fredrik Hallenberg, Fabian Fahimi Ekhammarshallen
2014-09-21 13:00 150064002 Järfälla IBK (B) - Täby FC (E) 1 - 3 Casper Arvidsson, Louise Sjöberg Viksjö Sporthall
2014-09-28 10:30 150064005 Stäkets Idrottsförening - Kungsängens IF (B) 1 - 3 Andreas Mattsson, Casper Arvidsson Kallhälls sporthall
2014-09-28 14:15 150064006 Hässelby SK IBK (C) - Järfälla IBK (B) 6 - 3 Thomas Fogelberg, Filip Fogelberg Hässelbyhallen
2014-10-05 11:00 150064012 Kungsängens IF (B) - Sundbybergs IK 7 - 4 Casper Arvidsson, Magnus Berg Ekhammarshallen
2014-10-05 13:15 150064011 Järfälla IBK (B) - Stäkets Idrottsförening 7 - 2 Gabriella Ljunggren, Lars Samuelsson Viksjö Sporthall
2014-10-11 10:45 150064013 Sundbybergs IK - Järfälla IBK (B) 2 - 6 Johan Sandström, Aldin Imamovic Hallonbergshallen
2014-10-12 15:45 150064016 Täby FC (E) - Åkersberga IBF (D) 4 - 5 Martin Svensson, Lucas Edberg Skarpängskolan A
2014-10-26 15:00 150064020 Åkersberga IBF (D) - Hässelby SK IBK (C) 8 - 2 Marcus Ström, Emil Kirchner Åkersberga Sporthall A
2014-10-26 16:45 150064019 Täby FC (E) - Sundbybergs IK 9 - 4 Mattias Nordlund, Fredrik Nensén Skarpängskolan A
2014-11-08 12:30 150064018 Järfälla IBK (B) - Kungsängens IF (B) 5 - 8 Isak Törnblom, Caroline Ogestadh Viksjö Sporthall
2014-11-09 10:00 150064023 Stäkets Idrottsförening - Åkersberga IBF (D) 4 - 4 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Kallhälls sporthall
2014-11-09 13:45 150064024 Hässelby SK IBK (C) - Täby FC (E) 2 - 9 Andreas Mattsson, Thomas Josbrink Hässelbyhallen
2014-11-15 14:15 150064028 Åkersberga IBF (D) - Sundbybergs IK 6 - 3 Markus Almén, Anton Hemström Åkersberga Sporthall A
2014-11-16 15:00 150064027 Täby FC (E) - Stäkets Idrottsförening 5 - 7 Rebecca Staffas, Karl Hurtig Skarpängskolan A
2014-11-30 09:15 150064032 Stäkets Idrottsförening - Hässelby SK IBK (C) 9 - 2 Johan Ståhl, Mikael Hagman Kallhälls sporthall
2014-11-30 10:00 150064030 Kungsängens IF (B) - Åkersberga IBF (D) 6 - 1 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Ekhammarshallen
2014-11-22 15:00 150064034 Hässelby SK IBK (C) - Sundbybergs IK 4 - 5 Mats Järnmark, Mario Mallengren Hässelbyhallen
2014-12-07 16:30 150064036 Åkersberga IBF (D) - Järfälla IBK (B) 5 - 3 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Åkersberga Sporthall A
2014-12-07 19:30 150064035 Täby FC (E) - Kungsängens IF (B) 3 - 5 Peter Eriksson, Niklas Tollefors Skarpängskolan A
2014-12-13 14:30 150064039 Täby FC (E) - Järfälla IBK (B) 5 - 6 Dennis Svensson, Lars Reuterhagen Skarpängskolan A
2014-12-14 09:00 150064038 Hässelby SK IBK (C) - Kungsängens IF (B) 1 - 4 Andreas Mattsson, Thomas Josbrink Hässelbyhallen
2014-12-14 12:00 150064037 Stäkets Idrottsförening - Sundbybergs IK 7 - 5 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Kallhälls sporthall
2015-01-11 10:00 150064044 Kungsängens IF (B) - Stäkets Idrottsförening 3 - 2 Magnus Westerberg, Nicklas Sundgren Ekhammarshallen
2015-01-11 12:00 150064043 Järfälla IBK (B) - Hässelby SK IBK (C) 3 - 5 Andreas Mattsson, Fredrik Berglund Sonesson Viksjö Sporthall
2015-01-17 13:30 150064045 Sundbybergs IK - Kungsängens IF (B) 0 - 7 Andreas Mattsson, Imtiaz Karim Hallonbergshallen
2015-01-18 10:45 150064046 Stäkets Idrottsförening - Järfälla IBK (B) 4 - 4 Joakim Levin, Gustav Levin Kallhälls sporthall
2015-01-31 14:45 150064052 Åkersberga IBF (D) - Täby FC (E) 0 - 12 Frida Berg, Erika Fransson Åkersberga Sporthall A
2015-02-01 14:30 150064051 Järfälla IBK (B) - Sundbybergs IK 4 - 3 Andreas Mattsson, Elias Engh Viksjö Sporthall
2015-02-07 13:30 150064054 Sundbybergs IK - Täby FC (E) 4 - 9 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Hallonbergshallen
2015-02-08 09:00 150064056 Hässelby SK IBK (C) - Åkersberga IBF (D) 3 - 2 Fredrik Hallenberg, Casper Arvidsson Hässelbyhallen
2015-02-08 16:00 150064053 Kungsängens IF (B) - Järfälla IBK (B) 3 - 0 Thomas Josbrink, Mats Korpi Ekhammarshallen
2015-02-14 15:15 150064060 Åkersberga IBF (D) - Stäkets Idrottsförening 4 - 6 Adam Hjorth, Ludvig Tidhult Åkersberga Sporthall A
2015-02-15 18:45 150064059 Täby FC (E) - Hässelby SK IBK (C) 3 - 1 Markus Almén, Anton Hemström Skarpängskolan A
2015-03-07 13:45 150064063 Sundbybergs IK - Åkersberga IBF (D) 5 - 8 Johan Sandström, Imtiaz Karim Hallonbergshallen
2015-03-08 09:30 150064064 Stäkets Idrottsförening - Täby FC (E) 6 - 5 Andreas Mattsson, Julius Olesen Kallhälls sporthall
2015-03-14 13:15 150064068 Åkersberga IBF (D) - Kungsängens IF (B) 2 - 2 Andreas Lagerblad, Pierre Silfver Åkersberga Sporthall A
2015-03-14 14:00 150064067 Hässelby SK IBK (C) - Stäkets Idrottsförening 3 - 4 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Hässelbyhallen
2015-03-21 14:15 150064072 Sundbybergs IK - Hässelby SK IBK (C) 6 - 3 Isak Törnblom, Caroline Ogestadh Hallonbergshallen
2015-03-22 11:00 150064071 Kungsängens IF (B) - Täby FC (E) 1 - 3 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Ekhammarshallen
2015-03-22 13:45 150064070 Järfälla IBK (B) - Åkersberga IBF (D) 7 - 7 Lars Sundlöf, Casper Arvidsson Viksjö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Kungsängens IF (B) 12 10 1 1 52-23 29 31
2. Stäkets Idrottsförening 12 7 2 3 59-47 12 23
3. Täby FC (E) 12 7 0 5 70-42 28 21
4. Åkersberga IBF (D) 12 5 3 4 52-57 -5 18
5. Järfälla IBK (B) 12 4 2 6 49-53 -4 14
6. Hässelby SK IBK (C) 12 3 0 9 33-59 -26 9
7. Sundbybergs IK 12 2 0 10 43-77 -34 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar 13 division 4 C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-21 11:00 150065002 AIK IBF (B) - Rotebro IS IBK (B) 6 - 6 Fredrik Nensén, Imtiaz Karim Ulriksdalshallen
2014-09-21 11:00 150065004 Bele Barkarby IF IBF (B) - Mälarhöjdens IK 4 - 6 Andreas Mattsson, Thomas Josbrink Björkebyhallen
2014-10-22 18:00 150065001 Hammarby IF IBF (B) - Ängby IF (B) 1 - 1 Lars Sundlöf, Fredrik Berglund Sonesson Sjöstadshallen
2015-01-17 15:45 150065003 Ekerö IK (C) - Hässelby SK IBK (D) 7 - 2 Arne Brovig, Nicklas Sundgren Tappströms Bollhall
2014-09-27 10:00 150065005 Mälarhöjdens IK - Ekerö IK (C) 2 - 10 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Skärholmshallen
2014-09-28 15:15 150065006 Hässelby SK IBK (D) - AIK IBF (B) 1 - 14 Thomas Fogelberg, Filip Fogelberg Hässelbyhallen
2014-09-28 15:15 150065007 Rotebro IS IBK (B) - Hammarby IF IBF (B) 3 - 4 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Silverdalshallen
2014-11-11 20:00 150065008 Ängby IF (B) - Djurgårdens IF IBF (B) 4 - 2 David Holm, Mats Andersson Stora Mossen 1
2014-10-04 11:15 150065010 Hammarby IF IBF (B) - Hässelby SK IBK (D) 4 - 2 Emil Pagrot, Felix Fernström Sjöstadshallen
2014-10-04 11:15 150065012 Ekerö IK (C) - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 2 David Holm, Johan Sandström Tappströms Bollhall
2014-10-04 13:15 150065009 Djurgårdens IF IBF (B) - Rotebro IS IBK (B) 2 - 1 Johannes Ekenberg, Aldin Imamovic Engelbrektshallen
2014-10-05 12:30 150065011 AIK IBF (B) - Mälarhöjdens IK 4 - 3 Per Sundvall, Imtiaz Karim Ulriksdalshallen
2014-10-11 10:00 150065014 Mälarhöjdens IK - Hammarby IF IBF (B) 8 - 12 Johan Ståhl, Erik Nyman Skärholmshallen
2014-10-11 16:30 150065016 Rotebro IS IBK (B) - Ängby IF (B) 1 - 4 Jakob Mökander, Johan Lienzén Silverdalshallen
2014-10-11 17:15 150065015 Hässelby SK IBK (D) - Djurgårdens IF IBF (B) 3 - 6 Andreas Mattsson, Mario Mallengren Hässelbyhallen
2014-10-12 16:00 150065013 Bele Barkarby IF IBF (B) - AIK IBF (B) 3 - 6 Emilia Tuomela, Jonas Sandberg Björkebyhallen
2014-10-25 11:00 150065020 Ängby IF (B) - Hässelby SK IBK (D) 4 - 1 Sven-Åke Hansson, Robin Berger Stora Mossen 1
2014-10-25 12:45 150065019 Rotebro IS IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 6 Joakim Levin, Gustav Levin Silverdalshallen
2014-10-25 17:15 150065017 Djurgårdens IF IBF (B) - Mälarhöjdens IK 10 - 5 Tobias Ekmark, Jan Lingemark Engelbrektshallen
2014-10-26 13:45 150065018 AIK IBF (B) - Ekerö IK (C) 0 - 7 Rebecca Staffas, Johan Sandström Ulriksdalshallen
2014-11-08 12:00 150065023 Mälarhöjdens IK - Ängby IF (B) 5 - 1 Tom Johansson, Viktor Hellmans Skärholmshallen
2014-11-08 12:15 150065021 Ekerö IK (C) - Hammarby IF IBF (B) 7 - 1 Sven-Åke Hansson, Jukka Säteri Tappströms Bollhall
2014-11-09 12:45 150065024 Hässelby SK IBK (D) - Rotebro IS IBK (B) 6 - 4 Andreas Mattsson, Mario Mallengren Hässelbyhallen
2014-11-09 14:30 150065022 Bele Barkarby IF IBF (B) - Djurgårdens IF IBF (B) 2 - 4 Joakim Levin, Gustav Levin Björkebyhallen
2014-11-15 10:00 150065026 Hammarby IF IBF (B) - AIK IBF (B) 3 - 2 Emil Pagrot, Felix Fernström Sjöstadshallen
2014-11-15 14:45 150065027 Rotebro IS IBK (B) - Mälarhöjdens IK 3 - 8 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Silverdalshallen
2014-11-15 16:15 150065025 Djurgårdens IF IBF (B) - Ekerö IK (C) 7 - 6 Aldin Imamovic, Adam Nikolausson Engelbrektshallen
2014-11-15 16:15 150065028 Ängby IF (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 4 Magnus Berg, Robin Berger Stora Mossen 1
2014-11-29 13:00 150065030 Ekerö IK (C) - Ängby IF (B) 9 - 4 Johan Ståhl, Johan Sandström Tappströms Bollhall
2014-11-29 13:00 150065032 Mälarhöjdens IK - Hässelby SK IBK (D) 3 - 4 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Skärholmshallen
2014-11-30 11:00 150065029 AIK IBF (B) - Djurgårdens IF IBF (B) 1 - 5 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Ulriksdalshallen
2014-11-30 12:00 150065031 Bele Barkarby IF IBF (B) - Hammarby IF IBF (B) 4 - 3 Daniel Eriksson, Jonathan Håkansson Björkebyhallen
2014-12-06 12:15 150065036 Ängby IF (B) - AIK IBF (B) 5 - 5 David Holm, Mario Mallengren Stora Mossen 1
2014-12-06 15:00 150065034 Hässelby SK IBK (D) - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 2 Andreas Mattsson, Thomas Josbrink Hässelbyhallen
2014-12-06 15:45 150065035 Rotebro IS IBK (B) - Ekerö IK (C) 1 - 3 Jakob Mökander, Johan Lienzén Silverdalshallen
2014-12-06 17:30 150065033 Djurgårdens IF IBF (B) - Hammarby IF IBF (B) 6 - 2 Mattias Nordlund, Jacob Leijon Engelbrektshallen
2014-10-05 13:30 150065038 Hässelby SK IBK (D) - Ekerö IK (C) 3 - 4 Arne Brovig, Peter Eriksson Smedshagshallen
2014-12-13 11:00 150065037 Mälarhöjdens IK - Bele Barkarby IF IBF (B) 6 - 3 Max Hellström, Marco Svenström Skärholmshallen
2014-12-13 15:45 150065039 Rotebro IS IBK (B) - AIK IBF (B) 5 - 8 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Silverdalshallen
2014-12-13 18:30 150065040 Ängby IF (B) - Hammarby IF IBF (B) 0 - 11 Leif Karlsson, Christian Ljunggren Stora Mossen 1
2015-01-10 14:15 150065044 Ekerö IK (C) - Mälarhöjdens IK 8 - 6 Johan Ståhl, Robert Milerud Tappströms Bollhall
2015-01-10 18:20 150065042 Hammarby IF IBF (B) - Rotebro IS IBK (B) 2 - 3 Johan Hessing, Filip Engvall Sjöstadshallen
2015-01-10 18:45 150065041 Djurgårdens IF IBF (B) - Ängby IF (B) 4 - 2 Leif Karlsson, Johan Ståhl Engelbrektshallen
2015-01-11 11:00 150065043 AIK IBF (B) - Hässelby SK IBK (D) 3 - 6 Marcus Blomqvist, Linus Warrenstein Ulriksdalshallen
2015-01-17 12:00 150065046 Mälarhöjdens IK - AIK IBF (B) 4 - 3 Alexander Stjärnekull, Wiktor Liew Skärholmshallen
2015-01-17 16:00 150065048 Rotebro IS IBK (B) - Djurgårdens IF IBF (B) 1 - 0 Camilla Karlsson, Casper Arvidsson Silverdalshallen
2015-01-18 12:30 150065045 Bele Barkarby IF IBF (B) - Ekerö IK (C) 0 - 3 Andreas Mattsson, Lars Reuterhagen Björkebyhallen
2015-01-18 14:00 150065047 Hässelby SK IBK (D) - Hammarby IF IBF (B) 5 - 2 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Hässelbyhallen
2015-01-31 11:00 150065050 Hammarby IF IBF (B) - Mälarhöjdens IK 5 - 10 Rasmus Fernström, Elias Sjölander Sjöstadshallen
2015-01-31 15:15 150065052 Ängby IF (B) - Rotebro IS IBK (B) 3 - 2 Jan Lingemark, Jonas Jatko Stora Mossen 1
2015-01-31 18:00 150065049 Djurgårdens IF IBF (B) - Hässelby SK IBK (D) 6 - 1 Johannes Ekenberg, Johan Hessing Engelbrektshallen
2015-02-01 11:45 150065051 AIK IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 4 - 4 Imtiaz Karim, Lars Sundlöf Ulriksdalshallen
2015-02-07 11:15 150065053 Ekerö IK (C) - AIK IBF (B) 4 - 5 Magnus Westerberg, David Holm Tappströms Bollhall
2015-02-07 13:00 150065055 Mälarhöjdens IK - Djurgårdens IF IBF (B) 1 - 8 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Skärholmshallen
2015-02-07 16:45 150065056 Hässelby SK IBK (D) - Ängby IF (B) 5 - 6 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Hässelbyhallen
2015-02-08 14:15 150065054 Bele Barkarby IF IBF (B) - Rotebro IS IBK (B) 6 - 2 Per Sundvall, Imtiaz Karim Björkebyhallen
2015-02-14 12:45 150065060 Ängby IF (B) - Mälarhöjdens IK 8 - 5 Erik Rydberg, Michael Leimer Stora Mossen 1
2015-02-14 13:00 150065058 Hammarby IF IBF (B) - Ekerö IK (C) 4 - 1 Daniel Kölborn, Jonas Robertson Sjöstadshallen
2015-02-14 16:30 150065057 Djurgårdens IF IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 6 - 1 Magnus Westerberg, Mattias Nordlund Engelbrektshallen
2015-02-15 15:15 150065059 Rotebro IS IBK (B) - Hässelby SK IBK (D) 3 - 3 Mattias Nordlund, Mikael Hagman Silverdalshallen
2015-03-07 11:15 150065062 Ekerö IK (C) - Djurgårdens IF IBF (B) 1 - 3 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Tappströms Bollhall
2015-03-07 14:00 150065064 Mälarhöjdens IK - Rotebro IS IBK (B) 3 - 0 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Skärholmshallen
2015-03-08 10:00 150065061 AIK IBF (B) - Hammarby IF IBF (B) 4 - 6 Roger Nyström, Linus Warrenstein Ulriksdalshallen
2015-03-08 11:45 150065063 Bele Barkarby IF IBF (B) - Ängby IF (B) 6 - 2 Simon Bernhardsson, Imtiaz Karim Björkebyhallen
2015-03-14 13:30 150065068 Ängby IF (B) - Ekerö IK (C) 3 - 9 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Stora Mossen 1
2015-03-14 15:00 150065067 Hässelby SK IBK (D) - Mälarhöjdens IK 4 - 4 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Hässelbyhallen
2015-03-14 16:30 150065065 Djurgårdens IF IBF (B) - AIK IBF (B) 3 - 4 Karl-Johan Leijon, Joakim Levin Engelbrektshallen
2015-03-15 14:15 150065066 Hammarby IF IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 1 Jonas Robertson, Viktor Bollvik Karlsson Sjöstadshallen
2015-03-19 17:00 150065070 AIK IBF (B) - Ängby IF (B) 3 - 6 Johan Ståhl, Sofia Aadli Tallbackaskolan
2015-03-21 12:00 150065069 Hammarby IF IBF (B) - Djurgårdens IF IBF (B) 0 - 6 Rasmus Fernström, Elias Sjölander Sjöstadshallen
2015-03-21 12:15 150065071 Ekerö IK (C) - Rotebro IS IBK (B) 2 - 1 Johan Sandström, Mario Mallengren Tappströms Bollhall
2015-03-22 13:00 150065072 Bele Barkarby IF IBF (B) - Hässelby SK IBK (D) 1 - 6 Per Calmén, Robert Milerud Björkebyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Djurgårdens IF IBF (B) 16 13 0 3 78-35 43 39
2. Ekerö IK (C) 16 11 1 4 83-44 39 34
3. Hammarby IF IBF (B) 16 8 1 7 63-63 0 25
4. Ängby IF (B) 16 7 2 7 56-73 -17 23
5. Mälarhöjdens IK 16 7 1 8 79-87 -8 22
6. AIK IBF (B) 16 6 3 7 72-71 1 21
7. Bele Barkarby IF IBF (B) 16 5 3 8 49-60 -11 18
8. Hässelby SK IBK (D) 16 5 3 8 54-73 -19 18
9. Rotebro IS IBK (B) 16 2 2 12 38-66 -28 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar 13 division 4 D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-20 12:00 150066004 Salems IF (C) - Farsta IBK (B) 7 - 2 Simon Montenius, Kim Svedberg Skogsängshallen
2014-09-20 13:00 150066002 FBI Tullinge (B) - Älvsjö AIK (B) 2 - 1 Daniel Eriksson, Jonathan Håkansson Tullingehallen
2014-09-21 10:00 150066003 Nacka Wallenstam IBK (C) - Ekerö IK (D) 5 - 3 Alexander Sommensjö, Johannes Ekenberg Ormingehallen
2014-09-27 12:15 150066006 Ekerö IK (D) - FBI Tullinge (B) 6 - 2 Mattias Nordlund, Casper Arvidsson Tappströms Bollhall
2014-09-27 13:00 150066005 Farsta IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (C) 2 - 1 Helen Wennström, Vilhelm Nordström Farstahallen 3
2014-09-27 16:30 150066007 Älvsjö AIK (B) - Skå IK & Bygdegård 8 - 2 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Olympen Arena
2014-10-04 12:15 150066010 Skå IK & Bygdegård - Ekerö IK (D) 5 - 5 David Holm, Johan Sandström Tappströms Bollhall
2014-10-04 12:15 150066011 FBI Tullinge (B) - Farsta IBK (B) 3 - 10 Karl-Johan Leijon, Henrik Sommerville Tullingehallen
2014-10-04 12:30 150066009 Tumba GOIF (B) - Älvsjö AIK (B) 3 - 3 Daniel Eriksson, Jonathan Håkansson Storvretens Sporthall
2014-10-05 11:00 150066012 Nacka Wallenstam IBK (C) - Salems IF (C) 5 - 2 Rebecca Staffas, Rafi Mohammed Ormingehallen
2014-10-11 10:30 150066014 Farsta IBK (B) - Skå IK & Bygdegård 2 - 2 Vilhelm Nordström, Filip Engvall Farstahallen 1
2014-10-11 13:15 150066015 Ekerö IK (D) - Tumba GOIF (B) 4 - 15 Lars Sundlöf, David Holm Tappströms Bollhall
2014-10-11 19:00 150066013 Salems IF (C) - FBI Tullinge (B) 10 - 0 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Skogsängshallen
2014-10-18 09:15 150066018 FBI Tullinge (B) - Nacka Wallenstam IBK (C) 2 - 9 Rebecka Nyman, Sara Nyman Tullingehallen
2014-10-25 12:30 150066019 Älvsjö AIK (B) - Salems IF (C) 3 - 6 Ludvig Lindholm, Max Hellström Olympen Arena
2014-10-25 15:00 150066017 Tumba GOIF (B) - Farsta IBK (B) 4 - 10 Daniel Eriksson, Jonathan Håkansson Storvretens Sporthall
2014-11-08 12:30 150066022 Salems IF (C) - Tumba GOIF (B) 6 - 3 Linus Kjellberg, Kim Svedberg Skogsängshallen
2014-11-08 13:15 150066024 Ekerö IK (D) - Älvsjö AIK (B) 1 - 5 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Tappströms Bollhall
2014-11-09 14:00 150066021 Nacka Wallenstam IBK (C) - Skå IK & Bygdegård 5 - 3 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Ormingehallen
2014-11-15 12:15 150066026 Skå IK & Bygdegård - FBI Tullinge (B) 3 - 6 Johan Ståhl, Mats Andersson Tappströms Bollhall
2014-11-15 17:00 150066027 Älvsjö AIK (B) - Farsta IBK (B) 6 - 3 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Olympen Arena
2014-11-16 11:00 150066025 Tumba GOIF (B) - Nacka Wallenstam IBK (C) 8 - 4 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Storvretens Sporthall
2014-11-21 19:00 150066032 Farsta IBK (B) - Ekerö IK (D) 4 - 6 David Berger, Aldin Imamovic Farstahallen 4
2014-11-29 10:30 150066029 FBI Tullinge (B) - Tumba GOIF (B) 2 - 10 Heimo Lyly, Adam Nikolausson Tullingehallen
2014-11-29 14:00 150066031 Salems IF (C) - Skå IK & Bygdegård 4 - 3 Linus Kjellberg, Kim Svedberg Skogsängshallen
2014-12-06 12:15 150066034 Ekerö IK (D) - Salems IF (C) 1 - 4 Jukka Säteri, Elias Engh Tappströms Bollhall
2014-12-06 14:45 150066035 Älvsjö AIK (B) - Nacka Wallenstam IBK (C) 4 - 3 Filip Engvall, Leif Borglund Olympen Arena
2014-12-07 10:00 150066033 Tumba GOIF (B) - Skå IK & Bygdegård 6 - 5 Kent Budell, Martin Åkesson Storvretens Sporthall
2014-12-13 11:30 150066037 Farsta IBK (B) - Salems IF (C) 3 - 4 Filip Engvall, Nicklas Sundgren Farstahallen 1
2014-12-13 13:00 150066038 Ekerö IK (D) - Nacka Wallenstam IBK (C) 3 - 3 Johan Ståhl, Erik Nyman Tappströms Bollhall
2014-12-13 16:45 150066039 Älvsjö AIK (B) - FBI Tullinge (B) 8 - 1 Mats Järnmark, Sofia Aadli Olympen Arena
2015-01-10 15:00 150066043 FBI Tullinge (B) - Ekerö IK (D) 2 - 5 Daniel Eriksson, Jonathan Håkansson Tullingehallen
2015-01-11 11:15 150066044 Nacka Wallenstam IBK (C) - Farsta IBK (B) 6 - 3 Alexander Sommensjö, Simon Bernhardsson Ormingehallen
2015-01-24 19:15 150066042 Skå IK & Bygdegård - Älvsjö AIK (B) 1 - 3 Sampo Friberg, Tony Verho Tappströms Bollhall
2015-01-17 11:30 150066046 Farsta IBK (B) - FBI Tullinge (B) 6 - 1 Marcus Jansson, Marcus Blomqvist Farstahallen 1
2015-01-17 12:15 150066047 Ekerö IK (D) - Skå IK & Bygdegård 6 - 5 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Tappströms Bollhall
2015-01-17 13:15 150066045 Salems IF (C) - Nacka Wallenstam IBK (C) 5 - 4 Linus Kjellberg, Kim Svedberg Skogsängshallen
2015-01-17 15:30 150066048 Älvsjö AIK (B) - Tumba GOIF (B) 4 - 5 Petra Dynesius, Robin Berger Olympen Arena
2015-01-30 19:00 150066049 Tumba GOIF (B) - Ekerö IK (D) 3 - 6 Karl-Johan Leijon, Shabbir Ahmed Storvretens Sporthall
2015-01-31 12:15 150066050 Skå IK & Bygdegård - Farsta IBK (B) 1 - 3 Sven-Åke Hansson, Adam Nikolausson Tappströms Bollhall
2015-01-31 13:15 150066051 FBI Tullinge (B) - Salems IF (C) 2 - 1 Jörgen Larsson, Erik Nyman Tullingehallen
2015-02-07 09:30 150066055 Farsta IBK (B) - Tumba GOIF (B) 2 - 7 Alexander Stjärnekull, Johan Hessing Farstahallen 1
2015-02-07 14:45 150066054 Salems IF (C) - Älvsjö AIK (B) 3 - 5 Kent Budell, Roland Nester Skogsängshallen
2015-02-08 12:00 150066053 Nacka Wallenstam IBK (C) - FBI Tullinge (B) 0 - 4 Emil Pagrot, Felix Fernström Ormingehallen
2015-02-14 13:15 150066058 Skå IK & Bygdegård - Nacka Wallenstam IBK (C) 5 - 5 Johan Sandström, Jukka Säteri Tappströms Bollhall
2015-02-14 15:00 150066059 Älvsjö AIK (B) - Ekerö IK (D) 2 - 4 Alexander Stjärnekull, Max Hellström Olympen Arena
2015-02-15 13:00 150066057 Tumba GOIF (B) - Salems IF (C) 2 - 12 Daniel Eriksson, Erik Nyman Storvretens Sporthall
2015-03-07 09:30 150066064 Farsta IBK (B) - Älvsjö AIK (B) 6 - 3 Johan Hessing, Jonas Robertson Farstahallen 1
2015-03-07 12:30 150066061 FBI Tullinge (B) - Skå IK & Bygdegård 2 - 3 Patrik Andersén, Shabbir Ahmed Tullingehallen
2015-03-08 13:00 150066062 Nacka Wallenstam IBK (C) - Tumba GOIF (B) 5 - 2 Thomas Wargkelius, Vilhelm Nordström Ormingehallen
2015-03-13 19:00 150066067 Ekerö IK (D) - Farsta IBK (B) 6 - 3 Andreas Mattsson, Sofia Aadli Farstahallen 4
2015-03-14 13:15 150066065 Tumba GOIF (B) - FBI Tullinge (B) 5 - 5 Erik Nyman, Wiktor Liew Malmsjö Sporthall
2015-03-14 13:15 150066066 Skå IK & Bygdegård - Salems IF (C) 6 - 6 Sven-Åke Hansson, Linus Warrenstein Tappströms Bollhall
2015-03-21 11:15 150066069 Skå IK & Bygdegård - Tumba GOIF (B) 5 - 6 Magnus Berg, Mario Mallengren Tappströms Bollhall
2015-03-21 13:30 150066072 Salems IF (C) - Ekerö IK (D) 4 - 3 Wiktor Liew, Marco Svenström Skogsängshallen
2015-03-22 10:00 150066071 Nacka Wallenstam IBK (C) - Älvsjö AIK (B) 2 - 4 Madelene Westerberg, Mats Andersson Ormingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Salems IF (C) 14 10 1 3 74-42 32 31
2. Älvsjö AIK (B) 14 8 1 5 59-42 17 25
3. Tumba GOIF (B) 14 7 2 5 79-73 6 23
4. Ekerö IK (D) 14 7 2 5 59-62 -3 23
5. Nacka Wallenstam IBK (C) 14 6 2 6 57-50 7 20
6. Farsta IBK (B) 14 6 1 7 59-57 2 19
7. FBI Tullinge (B) 14 4 1 9 34-77 -43 13
8. Skå IK & Bygdegård 14 1 4 9 49-67 -18 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar 13 division 4 E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-20 13:15 150067003 Tungelsta IF (B) - Hästhagen IF 3 - 1 Marcus Jansson, Ola Bigestans Tungelsta Sporthall
2014-09-20 13:30 150067002 Ingarö IF (C) - Vendelsö IK (C) 6 - 1 Leif Karlsson, Emil Glenngård Ingarö Sporthall
2014-09-27 14:30 150067006 Hästhagen IF - Ingarö IF (C) 8 - 4 Anders Westerberg, Henrik Sommerville Järla Sporthall
2014-09-28 16:45 150067005 Nacka Wallenstam IBK (B) - Tungelsta IF (B) 3 - 6 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Ormingehallen
2014-10-14 19:00 150067007 Vendelsö IK (C) - IBF Offensiv Lidingö (B) 13 - 3 Fredrik Hallenberg, Johan Ståhl Jordbro Sporthall
2014-10-04 11:30 150067011 Ingarö IF (C) - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 6 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Ingarö Sporthall
2014-10-04 14:00 150067010 IBF Offensiv Lidingö (B) - Hästhagen IF 5 - 9 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Bodals Bollhall
2014-10-05 15:00 150067009 Älta IF (B) - Vendelsö IK (C) 5 - 3 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Stavsborgshallen
2014-10-11 13:30 150067015 Hästhagen IF - Älta IF (B) 4 - 1 Jonas Robertson, Björn Larsson Järla Sporthall
2014-10-12 12:00 150067014 Nacka Wallenstam IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö (B) 7 - 5 Patrik Andersén, Martin Eriksson Ormingehallen
2014-10-19 11:15 150067017 Älta IF (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 3 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Stavsborgshallen
2014-10-25 12:45 150067018 Ingarö IF (C) - Tungelsta IF (B) 2 - 3 Kevin Neemé, Christian Neemé Ingarö Sporthall
2014-11-08 13:30 150067024 Hästhagen IF - Vendelsö IK (C) 4 - 10 Madelene Westerberg, Emilia Tuomela Järla Sporthall
2014-11-08 16:00 150067021 Tungelsta IF (B) - IBF Offensiv Lidingö (B) 6 - 1 Leif Karlsson, Robin Berger Tungelsta Sporthall
2014-11-15 15:00 150067026 IBF Offensiv Lidingö (B) - Ingarö IF (C) 4 - 15 Mattias Nordlund, Jukka Säteri Bodals Bollhall
2014-11-16 09:00 150067027 Vendelsö IK (C) - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 10 Rafi Mohammed, Johan Engvall Torvalla Sporthall
2014-11-16 16:30 150067025 Älta IF (B) - Tungelsta IF (B) 4 - 3 Johan Hessing, Robin Berger Stavsborgshallen
2014-11-29 13:30 150067029 Ingarö IF (C) - Älta IF (B) 2 - 4 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Ingarö Sporthall
2014-11-30 12:00 150067032 Nacka Wallenstam IBK (B) - Hästhagen IF 8 - 1 Didrik Axen, Elias Sjölander Ormingehallen
2014-12-07 14:00 150067033 Älta IF (B) - IBF Offensiv Lidingö (B) 4 - 1 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Stavsborgshallen
2014-12-09 19:00 150067035 Vendelsö IK (C) - Tungelsta IF (B) 11 - 2 Leif Karlsson, Johan Engvall Jordbro Sporthall
2014-12-13 15:15 150067038 Hästhagen IF - Tungelsta IF (B) 2 - 4 Rasmus Fernström, Felix Fernström Järla Sporthall
2014-12-14 11:00 150067039 Vendelsö IK (C) - Ingarö IF (C) 3 - 4 Björn Larsson, Daniel Kölborn Torvalla Sporthall
2015-01-10 14:15 150067042 IBF Offensiv Lidingö (B) - Vendelsö IK (C) 4 - 4 Fredrik Hallenberg, Johannes Ekenberg Bodals Bollhall
2015-01-10 14:30 150067043 Ingarö IF (C) - Hästhagen IF 7 - 2 Kevin Neemé, Christian Neemé Ingarö Sporthall
2015-01-14 19:00 150067044 Tungelsta IF (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 7 Fredrik Hallenberg, Thomas Gjutarenäfve Tungelsta Sporthall
2015-01-17 14:15 150067047 Hästhagen IF - IBF Offensiv Lidingö (B) 6 - 2 Christian Ljunggren, Henrik Sommerville Järla Sporthall
2015-01-18 11:00 150067046 Nacka Wallenstam IBK (B) - Ingarö IF (C) 6 - 2 Sigge Labor, Calle Dargren Ormingehallen
2015-01-18 11:45 150067048 Vendelsö IK (C) - Älta IF (B) 3 - 4 Erik Nyman, Robin Berger Torvalla Träningshall
2015-01-31 12:30 150067050 IBF Offensiv Lidingö (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 4 Mattias Nordlund, Jonas Jatko Bodals Bollhall
2015-02-01 15:45 150067049 Älta IF (B) - Hästhagen IF 5 - 4 Mats Andersson, Jonas Robertson Stavsborgshallen
2015-02-07 14:45 150067053 Tungelsta IF (B) - Ingarö IF (C) 9 - 3 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Tungelsta Sporthall
2015-02-08 10:00 150067055 Nacka Wallenstam IBK (B) - Älta IF (B) 7 - 3 Ej offentliggjord, Viktor Bollvik Karlsson Ormingehallen
2015-02-14 12:15 150067058 IBF Offensiv Lidingö (B) - Tungelsta IF (B) 5 - 3 Jonas Djäken, Fabian Fahimi Bodals Bollhall
2015-02-15 09:00 150067059 Vendelsö IK (C) - Hästhagen IF 4 - 0 Johan Engvall, Robin Berger Torvalla Sporthall
2015-03-07 13:30 150067061 Ingarö IF (C) - IBF Offensiv Lidingö (B) 2 - 2 Rasmus Fernström, Elias Sjölander Ingarö Sporthall
2015-03-07 15:30 150067062 Tungelsta IF (B) - Älta IF (B) 7 - 3 Magnus Berg, Ludvig Lindholm Tungelsta Sporthall
2015-03-08 11:00 150067064 Nacka Wallenstam IBK (B) - Vendelsö IK (C) 2 - 4 Jonas Jatko, Sofia Aadli Ormingehallen
2015-03-14 15:30 150067067 Hästhagen IF - Nacka Wallenstam IBK (B) 5 - 3 Michael Selg, Fabian Fahimi Järla Sporthall
2015-03-15 14:45 150067065 Älta IF (B) - Ingarö IF (C) 3 - 7 Karl-Johan Leijon, Johan Hessing Stavsborgshallen
2015-03-18 19:00 150067071 Tungelsta IF (B) - Vendelsö IK (C) 3 - 3 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Tungelsta Sporthall
2015-03-21 15:00 150067069 IBF Offensiv Lidingö (B) - Älta IF (B) 1 - 14 Sampo Friberg, Tony Verho Bodals Bollhall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nacka Wallenstam IBK (B) 12 8 1 3 66-41 25 25
2. Älta IF (B) 12 7 1 4 53-45 8 22
3. Tungelsta IF (B) 12 7 1 4 52-45 7 22
4. Vendelsö IK (C) 12 5 2 5 62-47 15 17
5. Ingarö IF (C) 12 5 1 6 57-51 6 16
6. Hästhagen IF 12 5 0 7 46-56 -10 15
7. IBF Offensiv Lidingö (B) 12 1 2 9 36-87 -51 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar 13 division 4 F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-21 13:45 150068002 Huddinge IBS (D) - Vendelsö IK (D) 2 - 4 Erik Rydberg, Marcus Jansson Tomtbergahallen
2014-09-24 19:00 150068003 Farsta IBK (C) - Tungelsta IF (A) 7 - 5 Fredrik Hallenberg, Aldin Imamovic Tungelsta Sporthall
2014-09-25 19:00 150068004 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Västerhaninge IBK (B) 4 - 3 David Berger, Fredrik Hallenberg Strandhallen - Tyresö
2014-09-27 12:30 150068005 Västerhaninge IBK (B) - Farsta IBK (C) 1 - 4 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Ribby Sporthall
2014-09-27 15:45 150068006 Tungelsta IF (A) - Huddinge IBS (D) 2 - 4 Johan Engvall, Adam Nikolausson Tungelsta Sporthall
2014-09-28 16:15 150068007 Vendelsö IK (D) - Nynäshamns IBK 6 - 0 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Torvalla Sporthall
2014-10-04 11:30 150068011 Huddinge IBS (D) - Västerhaninge IBK (B) 3 - 1 Jörgen Larsson, Erik Nyman Tomtbergahallen
2014-10-04 11:30 150068012 Farsta IBK (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 6 - 2 Filip Engvall, Malin Holm Farstahallen 1
2014-10-04 12:00 150068009 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Vendelsö IK (D) 3 - 8 Heimo Lyly, Peter Larsson Skogåshallen
2014-10-06 17:30 150068010 Nynäshamns IBK - Tungelsta IF (A) 2 - 6 Leif Karlsson, Aldin Imamovic Kvarnängshallen
2014-10-11 12:30 150068013 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Huddinge IBS (D) 3 - 2 Emilia Tuomela, Johan Engvall Strandhallen - Tyresö
2014-10-11 14:00 150068015 Tungelsta IF (A) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 1 - 8 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Tungelsta Sporthall
2014-10-11 16:00 150068014 Västerhaninge IBK (B) - Nynäshamns IBK 3 - 9 Johan Engvall, Mats Andersson Ribby Sporthall
2014-10-19 10:00 150068019 Vendelsö IK (D) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 2 - 3 Per Sundvall, Johan Engvall Torvalla Sporthall
2014-10-24 18:30 150068017 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Västerhaninge IBK (B) 3 - 5 Erik Nyman, Johan Hessing Skogåshallen
2014-10-25 12:30 150068018 Huddinge IBS (D) - Farsta IBK (C) 9 - 5 Heimo Lyly, Johan Engvall Tomtbergahallen
2014-11-05 19:00 150068024 Tungelsta IF (A) - Vendelsö IK (D) 5 - 8 Leif Karlsson, Marcus Jansson Tungelsta Sporthall
2014-11-08 12:00 150068022 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 2 - 3 Mats Andersson, Adam Nikolausson Strandhallen - Tyresö
2014-11-23 15:45 150068021 Farsta IBK (C) - Nynäshamns IBK 6 - 2 Aarre Hietanen, Mats Andersson Västertorpshallen
2014-11-15 14:00 150068025 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Farsta IBK (C) 2 - 4 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Skogåshallen
2014-11-15 14:15 150068026 Nynäshamns IBK - Huddinge IBS (D) 2 - 6 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Kvarnängshallen
2014-11-16 11:45 150068027 Vendelsö IK (D) - Västerhaninge IBK (B) 5 - 3 Emma Husberg, Henrik Sommerville Torvalla Träningshall
2014-11-29 12:15 150068031 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Nynäshamns IBK 1 - 0 Madelene Westerberg, Filip Engvall Strandhallen - Tyresö
2014-11-29 13:15 150068032 Västerhaninge IBK (B) - Tungelsta IF (A) 1 - 5 Sampo Friberg, Jonas Jatko Ribby Sporthall
2014-11-29 13:30 150068029 Huddinge IBS (D) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 1 - 3 Petra Dynesius, Marcus Blomqvist Tomtbergahallen
2014-12-06 11:30 150068033 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Nynäshamns IBK 3 - 4 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Skogåshallen
2014-12-06 13:15 150068034 Tungelsta IF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 9 - 2 Fredrik Hallenberg, Mats Andersson Tungelsta Sporthall
2014-12-07 11:45 150068035 Vendelsö IK (D) - Farsta IBK (C) 7 - 7 Peter Eriksson, Mats Andersson Torvalla Träningshall
2014-12-13 14:00 150068037 Västerhaninge IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 5 - 5 Kari Malmros, Helen Wennström Ribby Sporthall
2014-12-14 09:00 150068039 Vendelsö IK (D) - Huddinge IBS (D) 10 - 2 Björn Larsson, Daniel Kölborn Torvalla Sporthall
2014-12-17 19:00 150068038 Tungelsta IF (A) - Farsta IBK (C) 3 - 5 Thomas Gjutarenäfve, Mats Andersson Tungelsta Sporthall
2015-01-10 12:30 150068044 Farsta IBK (C) - Västerhaninge IBK (B) 7 - 3 Jörgen Larsson, Erik Nyman Farstahallen 3
2015-01-10 14:30 150068042 Nynäshamns IBK - Vendelsö IK (D) 0 - 11 Kari Malmros, Jonas Jatko Kvarnängshallen
2015-01-10 14:30 150068043 Huddinge IBS (D) - Tungelsta IF (A) 2 - 5 Jesper Wahlund, Thomas Gjutarenäfve Tomtbergahallen
2015-01-17 14:00 150068047 Tungelsta IF (A) - Nynäshamns IBK 5 - 2 Kari Malmros, Johan Hessing Tungelsta Sporthall
2015-01-17 14:15 150068046 Västerhaninge IBK (B) - Huddinge IBS (D) 2 - 1 Robin Wirström, Ludvig Lindholm Ribby Sporthall
2015-01-17 17:05 150068045 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Farsta IBK (C) 1 - 10 Tomas Jansson, Casper Forsblad Strandhallen - Tyresö
2015-01-18 10:45 150068048 Vendelsö IK (D) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 0 - 2 Erik Nyman, Robin Berger Torvalla Träningshall
2015-01-31 10:45 150068049 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Tungelsta IF (A) 2 - 6 Magnus Westerberg, Mattias Lönnborg Skogåshallen
2015-01-31 12:30 150068050 Nynäshamns IBK - Västerhaninge IBK (B) 2 - 2 Wilma Mattisson, Michaela Stensveden Kvarnängshallen
2015-01-31 12:30 150068051 Huddinge IBS (D) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 1 - 4 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Tomtbergahallen
2015-02-07 10:30 150068053 Farsta IBK (C) - Huddinge IBS (D) 4 - 2 Alexander Stjärnekull, Johan Hessing Farstahallen 1
2015-02-07 14:15 150068055 Västerhaninge IBK (B) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 4 - 5 David Berger, Karl-Johan Leijon Ribby Sporthall
2015-02-07 14:30 150068054 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Vendelsö IK (D) 2 - 2 Tomas Jansson, Casper Forsblad Strandhallen - Tyresö
2015-02-14 09:45 150068057 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 5 - 6 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Skogåshallen
2015-02-14 11:45 150068058 Nynäshamns IBK - Farsta IBK (C) 2 - 12 Wilma Mattisson, Michaela Stensveden Kvarnängshallen
2015-02-15 11:00 150068059 Vendelsö IK (D) - Tungelsta IF (A) 9 - 3 Johan Engvall, Robin Berger Torvalla Sporthall
2015-03-07 10:30 150068062 Farsta IBK (C) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 7 - 0 Johan Hessing, Jonas Robertson Farstahallen 1
2015-03-07 13:15 150068064 Västerhaninge IBK (B) - Vendelsö IK (D) 2 - 3 Mats Andersson, Sandhya Karlsson Ribby Sporthall
2015-03-07 14:30 150068061 Huddinge IBS (D) - Nynäshamns IBK 3 - 2 , Marco Svenström Tomtbergahallen
2015-03-14 10:30 150068065 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Huddinge IBS (D) 5 - 5 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Skogåshallen
2015-03-14 11:45 150068066 Nynäshamns IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 2 - 0 Wilma Mattisson, Michaela Stensveden Kvarnängshallen
2015-03-14 13:15 150068067 Tungelsta IF (A) - Västerhaninge IBK (B) 2 - 4 Fredrik Pålsson, Jonas Jatko Tungelsta Sporthall
2015-03-21 12:15 150068071 Farsta IBK (C) - Vendelsö IK (D) 8 - 3 Kenny Ly, Linus Löfstedt Farstahallen 1
2015-03-21 13:15 150068072 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Tungelsta IF (A) 2 - 6 Robin Berger, Enya Hasselström Strandhallen - Tyresö
2015-03-21 14:15 150068069 Nynäshamns IBK - Skogås/Trångsunds IBK (B) 1 - 4 Wilma Mattisson, Michaela Stensveden Kvarnängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Farsta IBK (C) 14 12 1 1 92-42 50 37
2. Vendelsö IK (D) 14 9 2 3 78-42 36 29
3. Tungelsta IF (A) 14 7 0 7 63-58 5 21
4. Tyresö Trollbäcken IBK (B) 14 6 2 6 37-56 -19 20
5. Skogås/ Trångsunds IBK (B) 14 6 1 7 48-54 -6 19
6. Huddinge IBS (D) 14 5 1 8 43-52 -9 16
7. Västerhaninge IBK (B) 14 3 2 9 39-58 -19 11
8. Nynäshamns IBK 14 3 1 10 30-68 -38 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis