Division 2 (2015/16)

Gruppspel
Herrar veteraner division 2 mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-26 12:00 150021004 Ängby IF - Bele Barkarby IF IBF 2 - 10 Peter Gustafsson Saliba, Per Ove Åman Ärvingehallen
2015-09-26 16:05 150021002 Hammarby IF IBF (B) - IBK Globen 4 - 10 Jonas Jatko, Ken Johansson Sjöstadshallen
2015-09-27 13:30 150021003 Västerorts IBK - Kungsängens IF 6 - 6 Linus Warrenstein, Niklas Forsman Råstaparkhallen
2015-09-27 17:45 150021001 Bro IK - Hässelby SK IBK 4 - 4 Aldin Imamovic, Ken Johansson Bro Sporthall
2015-09-29 21:00 150021005 IBK Globen - Bro IK 10 - 9 Aldin Imamovic, Johannes Ekenberg Skarpnäckshallen
2015-10-03 16:30 150021008 Ängby IF - Västerorts IBK 4 - 8 Peter Gustafsson Saliba, Arne Brovig Hässelbyhallen
2015-10-04 15:00 150021006 Kungsängens IF - Hässelby SK IBK 15 - 3 Thomas Wargkelius, Per Calmén Ekhammarshallen
2015-10-04 18:15 150021007 Bele Barkarby IF IBF - Hammarby IF IBF (B) 13 - 2 Per Sundvall, Kenny Ly Björkebyhallen
2015-10-06 21:00 150021010 IBK Globen - Bele Barkarby IF IBF 7 - 4 Aldin Imamovic, Leif Karlsson Skarpnäckshallen
2015-10-10 18:30 150021012 Hammarby IF IBF (B) - Västerorts IBK 12 - 4 Madelene Westerberg, Kari Malmros Skanstullshallen
2015-10-11 16:30 150021011 Hässelby SK IBK - Ängby IF 7 - 8 Magnus Westerberg, Arne Brovig Hässelbyhallen
2015-10-11 19:15 150021009 Bro IK - Kungsängens IF 2 - 3 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Bro Sporthall
2015-10-17 12:45 150021016 Hammarby IF IBF (B) - Hässelby SK IBK 14 - 6 Tony Verho, Helen Wennström Eriksdalshallen
2015-10-17 18:30 150021014 Ängby IF - Kungsängens IF 8 - 5 Håkan Augustsson, Rebecca Staffas Stora Mossen 1
2015-10-18 14:15 150021015 Västerorts IBK - IBK Globen 5 - 4 Christoffer Markovski, Fredrik Berglund Sonesson Råstaparkhallen
2015-10-18 16:30 150021013 Bele Barkarby IF IBF - Bro IK 16 - 5 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Björkebyhallen
2015-10-25 15:15 150021019 Kungsängens IF - Hammarby IF IBF (B) 5 - 11 Lars Reuterhagen, Fredrik Hallenberg Ekhammarshallen
2015-10-25 17:30 150021018 Bele Barkarby IF IBF - Västerorts IBK 14 - 3 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Björkebyhallen
2015-10-27 21:00 150021020 IBK Globen - Hässelby SK IBK 7 - 9 Leif Karlsson, Thomas Gjutarenäfve Skarpnäckshallen
2015-11-08 15:15 150021017 Bro IK - Ängby IF 4 - 8 Mats Andersson, Wen-chung Tsai Bro Sporthall
2015-11-10 21:00 150021024 IBK Globen - Kungsängens IF 8 - 7 Leif Karlsson, Aldin Imamovic Skarpnäckshallen
2015-11-14 16:00 150021022 Hammarby IF IBF (B) - Ängby IF 17 - 2 Jonas Jatko, Aarre Hietanen Sjöstadshallen
2015-11-15 10:30 150021021 Västerorts IBK - Bro IK 4 - 7 Peter Gustafsson Saliba, Mats Järnmark Råstaparkhallen
2015-11-15 19:00 150021023 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF 10 - 5 Niklas Forsman, Johan Hessing Hässelbyhallen
2015-11-21 12:00 150021027 Ängby IF - IBK Globen 6 - 7 Linus Warrenstein, Ken Johansson Ärvingehallen
2015-11-22 16:30 150021028 Bele Barkarby IF IBF - Kungsängens IF 9 - 4 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Björkebyhallen
2015-11-22 16:45 150021025 Bro IK - Hammarby IF IBF (B) 8 - 7 Leif Karlsson, Jan-Olov Cederholm Bro Sporthall
2015-12-06 10:00 150021026 Västerorts IBK - Hässelby SK IBK 3 - 4 Roland Nester, Fadi Saffo Råstaparkhallen
2015-11-29 13:00 150021031 Kungsängens IF - Västerorts IBK 2 - 3 Imtiaz Karim, Mats Järnmark Ekhammarshallen
2015-11-29 15:45 150021032 Bele Barkarby IF IBF - Ängby IF 9 - 5 Johan Engvall, Peter Gustafsson Saliba Björkebyhallen
2015-11-29 16:30 150021029 Hässelby SK IBK - Bro IK 8 - 5 Christer Jacobsson, Björn Söderström Hässelbyhallen
2015-12-01 21:00 150021030 IBK Globen - Hammarby IF IBF (B) 5 - 8 Leif Karlsson, Aldin Imamovic Skarpnäckshallen
2015-12-12 19:00 150021035 Hammarby IF IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF 5 - 9 Rebecca Staffas, Jessika Forsberg Sjöstadshallen
2015-12-13 11:00 150021036 Västerorts IBK - Ängby IF 7 - 4 Karl Hurtig, Fredrik Hallenberg Råstaparkhallen
2015-12-13 16:15 150021033 Bro IK - IBK Globen 9 - 5 Ken Johansson, Jan-Olov Cederholm Bro Sporthall
2015-12-13 19:00 150021034 Hässelby SK IBK - Kungsängens IF 8 - 7 Magnus Johansson, Johan Hillergren Hässelbyhallen
2015-12-19 16:30 150021039 Ängby IF - Hässelby SK IBK 3 - 7 Lars Reuterhagen, Imtiaz Karim Stora Mossen 1
2015-12-20 12:45 150021037 Kungsängens IF - Bro IK 7 - 1 Imtiaz Karim, Gustav Levin Ekhammarshallen
2015-12-20 15:00 150021038 Bele Barkarby IF IBF - IBK Globen 12 - 4 Simon Bernhardsson, Andreas Mattsson Björkebyhallen
2015-12-20 16:30 150021040 Västerorts IBK - Hammarby IF IBF (B) 4 - 8 Emilia Tuomela, Mattias Nordlund Råstaparkhallen
2016-01-10 15:45 150021042 Kungsängens IF - Ängby IF 7 - 5 Roger Nyström, Per Calmén Ekhammarshallen
2016-01-10 17:30 150021044 Hässelby SK IBK - Hammarby IF IBF (B) 8 - 12 Jonas Laurell, Torbjörn Lundin Hässelbyhallen
2016-01-10 20:30 150021041 Bro IK - Bele Barkarby IF IBF 4 - 8 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Bro Sporthall
2016-01-12 21:00 150021043 IBK Globen - Västerorts IBK 7 - 6 Patrik Andersén, Aldin Imamovic Skarpnäckshallen
2016-01-16 19:15 150021045 Ängby IF - Bro IK 13 - 9 Johannes Ekenberg, Magnus Johansson Stora Mossen 1
2016-01-17 10:30 150021046 Västerorts IBK - Bele Barkarby IF IBF 6 - 9 Karl Hurtig, Axel Petersson Råstaparkhallen
2016-01-17 13:30 150021048 Hässelby SK IBK - IBK Globen 10 - 9 Torbjörn Lundin, Magnus Johansson Hässelbyhallen
2016-01-17 20:05 150021047 Hammarby IF IBF (B) - Kungsängens IF 7 - 6 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Sjöstadshallen
2016-01-23 14:30 150021050 Ängby IF - Hammarby IF IBF (B) 6 - 5 Jonas Laurell, Mats Järnmark Ärvingehallen
2016-01-24 13:30 150021051 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK 13 - 4 Thomas Josbrink, Magnus Johansson Björkebyhallen
2016-01-24 14:30 150021052 Kungsängens IF - IBK Globen 5 - 5 Roger Nyström, Per Calmén Ekhammarshallen
2016-01-24 20:00 150021049 Bro IK - Västerorts IBK 7 - 4 Mats Järnmark, Jan-Olov Cederholm Bro Sporthall
2016-01-26 21:00 150021055 IBK Globen - Ängby IF 4 - 8 Aldin Imamovic, Johannes Ekenberg Skarpnäckshallen
2016-01-30 19:15 150021053 Hammarby IF IBF (B) - Bro IK 11 - 10 Joel Scott, Johan Hillergren Skanstullshallen
2016-01-31 14:30 150021054 Hässelby SK IBK - Västerorts IBK 5 - 4 Imtiaz Karim, Mario Mallengren Hässelbyhallen
2016-01-31 16:00 150021056 Kungsängens IF - Bele Barkarby IF IBF 3 - 8 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Ekhammarshallen
2016-02-06 14:30 150021060 Ängby IF - Bele Barkarby IF IBF 2 - 10 Joakim Levin, Ghasem Tajalli Stora Mossen 1
2016-02-06 18:00 150021058 Hammarby IF IBF (B) - IBK Globen 7 - 8 Håkan Taxén, Johannes Ekenberg Sjöstadshallen
2016-02-07 14:45 150021059 Västerorts IBK - Kungsängens IF 13 - 10 Christoffer Markovski, Mattias Nordlund Råstaparkhallen
2016-02-07 18:00 150021057 Bro IK - Hässelby SK IBK 9 - 6 Mats Järnmark, Mikael Hagman Bro Sporthall
2016-02-13 19:45 150021063 Bele Barkarby IF IBF - Hammarby IF IBF (B) 12 - 1 Kenny Ly, Linus Löfstedt Björkebyhallen
2016-02-14 15:15 150021062 Kungsängens IF - Hässelby SK IBK 8 - 3 Håkan Augustsson, Ola Bigestans Ekhammarshallen
2016-02-14 18:15 150021064 Ängby IF - Västerorts IBK 4 - 5 Fredrik Hallenberg, Stefano Bianque Hässelbyhallen
2016-03-22 21:00 150021061 IBK Globen - Bro IK 10 - 4 Tony Verho, Aldin Imamovic Skarpnäckshallen
2016-02-16 21:00 150021066 IBK Globen - Bele Barkarby IF IBF 7 - 3 Tony Verho, Aldin Imamovic Skarpnäckshallen
2016-02-20 16:30 150021067 Hässelby SK IBK - Ängby IF 3 - 7 Andreas Mattsson, Magnus Johansson Hässelbyhallen
2016-02-20 17:00 150021068 Hammarby IF IBF (B) - Västerorts IBK 12 - 6 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Skanstullshallen
2016-02-21 17:00 150021065 Bro IK - Kungsängens IF 10 - 5 Per Calmén, Per Ove Åman Bro Sporthall
2016-02-23 20:30 150021070 Ängby IF - Kungsängens IF 5 - 10 Leif Karlsson, Roland Nester Beckombergahallen
2016-02-27 12:00 150021072 Hammarby IF IBF (B) - Hässelby SK IBK 12 - 5 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Sjöstadshallen
2016-02-27 18:15 150021069 Bele Barkarby IF IBF - Bro IK 12 - 4 Christoffer Markovski, Mattias Nordlund Björkebyhallen
2016-02-28 10:00 150021071 Västerorts IBK - IBK Globen 6 - 8 Linus Warrenstein, Niklas Forsman Råstaparkhallen
2016-03-08 21:00 150021076 IBK Globen - Hässelby SK IBK 12 - 8 Magnus Johansson, Aldin Imamovic Skarpnäckshallen
2016-03-13 11:30 150021074 Bele Barkarby IF IBF - Västerorts IBK 10 - 4 Fredrik Hallenberg, Magnus Johansson Kallhälls sporthall
2016-03-13 18:30 150021075 Kungsängens IF - Hammarby IF IBF (B) 8 - 6 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Ekhammarshallen
2016-03-13 20:00 150021073 Bro IK - Ängby IF 11 - 7 Jonas Laurell, Tobias Berger Bro Sporthall
2016-03-29 21:00 150021080 IBK Globen - Kungsängens IF 5 - 4 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Skarpnäckshallen
2016-04-02 15:30 150021079 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF 4 - 9 Jonas Laurell, Mats Järnmark Hässelbyhallen
2016-04-02 19:30 150021078 Hammarby IF IBF (B) - Ängby IF 8 - 3 David Berger, Christoffer Markovski Sjöstadshallen
2016-04-03 13:15 150021077 Västerorts IBK - Bro IK 9 - 2 Björn Söderström, Christer Jacobsson Ulriksdalshallen
2016-04-09 17:15 150021083 Ängby IF - IBK Globen 3 - 15 Christian Ljunggren, Håkan Taxén Stora Mossen 1
2016-04-09 18:45 150021084 Bele Barkarby IF IBF - Kungsängens IF 14 - 9 Lars Reuterhagen, Per Sundvall Björkebyhallen
2016-04-10 14:15 150021082 Västerorts IBK - Hässelby SK IBK 11 - 7 Imtiaz Karim, Mario Mallengren Ulriksdalshallen
2016-04-10 19:15 150021081 Bro IK - Hammarby IF IBF (B) 8 - 11 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Bro Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bele Barkarby IF IBF 21 18 0 3 209-95 114 54
2. IBK Globen 21 13 1 7 157-137 20 40
3. Hammarby IF IBF (B) 21 13 0 8 180-146 34 39
4. Västerorts IBK 21 8 1 12 121-146 -25 25
5. Hässelby SK IBK 21 8 1 12 129-177 -48 25
6. Kungsängens IF 21 7 2 12 136-140 -4 23
7. Bro IK 21 7 1 13 132-168 -36 22
8. Ängby IF 21 7 0 14 113-168 -55 21
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar veteraner division 2 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-26 10:30 150020002 Lokomotiv Kista IBF - Åkersberga IBF Ungdom 2 - 5 Peter Gustafsson Saliba, Per Ove Åman Ärvingehallen
2015-09-27 14:30 150020001 Sigtuna IF IBK - Täby FC (B) 7 - 6 Roger Nyström, Per Ove Åman Prästängshallen
2015-10-03 18:00 150020007 Åkersberga IBF Ungdom - Sigtuna IF IBK 6 - 3 Per Calmén, Mats Järnmark Åkersberga Sporthall A
2015-10-04 14:30 150020008 Täby FC (B) - Rotebro IS IBK 3 - 8 Erik Nyman, Jonas Edström Grindtorpshallen
2015-10-10 17:00 150020009 Rotebro IS IBK - Åkersberga IBF Ungdom 14 - 7 Patrik Andersén, Niklas Forsman Rotebrohallen (Nya)
2015-10-11 16:45 150020012 Enebybergs IF - Centralvägens IBK 3 - 9 Andreas Mattsson, Johannes Ekenberg Mörbyhallen
2015-10-24 12:30 150020013 Centralvägens IBK - Lokomotiv Kista IBF 6 - 2 Rohnny Åhman, Jan Lingemark Smedsgärdshallen
2015-10-24 16:00 150020016 Åkersberga IBF Ungdom - Täby FC (B) 12 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Fredrik Hallenberg Åkersberga Sporthall A
2015-11-07 12:30 150020018 Lokomotiv Kista IBF - Enebybergs IF 4 - 7 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Ärvingehallen
2015-11-15 16:00 150020019 Åkersberga IBF Ungdom - Centralvägens IBK 6 - 3 Per Sundvall, Fredrik Nensén Åkersberga Sporthall A
2015-11-21 13:15 150020022 Centralvägens IBK - Rotebro IS IBK 9 - 7 Per Calmén, Roger Nyström Väsby skolan
2015-11-22 17:30 150020021 Enebybergs IF - Sigtuna IF IBK 6 - 9 Per Calmén, Oskar Sevefjord Mörbyhallen
2015-11-28 13:30 150020025 Rotebro IS IBK - Enebybergs IF 9 - 4 Roger Nyström, Patrik Andersén Sollentuna sim och sporthall
2015-11-28 16:00 150020028 Täby FC (B) - Centralvägens IBK 1 - 11 Karl Hurtig, Lars Reuterhagen Grindtorpshallen
2015-11-29 15:30 150020026 Sigtuna IF IBK - Lokomotiv Kista IBF 5 - 4 Fredrik Nensén, Niklas Forsman Prästängshallen
2015-12-05 15:00 150020031 Centralvägens IBK - Sigtuna IF IBK 7 - 7 David Norman, Jonas Edström Väsby skolan
2015-12-06 18:45 150020030 Enebybergs IF - Täby FC (B) 10 - 6 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Danderyds Gymnasium
2016-03-05 10:00 150020029 Lokomotiv Kista IBF - Rotebro IS IBK 4 - 8 Peter Gustafsson Saliba, Joel Scott Ärvingehallen
2015-12-12 13:30 150020033 Rotebro IS IBK - Sigtuna IF IBK 5 - 4 Patrik Andersén, Roland Nester Sollentuna sim och sporthall
2015-12-13 09:00 150020036 Täby FC (B) - Lokomotiv Kista IBF 7 - 4 Kenny Ly, Lars Reuterhagen Grindtorpshallen
2016-02-07 19:30 150020035 Åkersberga IBF Ungdom - Enebybergs IF 7 - 2 Per Sundvall, Jakob Edström Anderberg Åkersberga Sporthall A
2015-12-19 13:30 150020040 Täby FC (B) - Sigtuna IF IBK 2 - 4 Ulf Jonsson, Malin Holm Grindtorpshallen
2015-12-20 16:30 150020039 Åkersberga IBF Ungdom - Lokomotiv Kista IBF 3 - 3 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Åkersberga Sporthall A
2016-01-09 14:15 150020041 Rotebro IS IBK - Täby FC (B) 6 - 1 Magnus Johansson, Imtiaz Karim Rotebrohallen (Nya)
2016-01-10 16:45 150020042 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF Ungdom 12 - 6 Fredrik Hallenberg, Bjarne Hekkelstrand Prästängshallen
2016-01-16 12:30 150020045 Centralvägens IBK - Enebybergs IF 4 - 4 Imtiaz Karim, Niklas Forsman Smedsgärdshallen
2016-01-17 12:15 150020048 Åkersberga IBF Ungdom - Rotebro IS IBK 9 - 5 Patrik Andersén, Stefan Flöjt Åkersberga Sporthall A
2016-01-31 15:00 150020052 Täby FC (B) - Åkersberga IBF Ungdom 0 - 1 Karl Hurtig, Johan Hessing Grindtorpshallen
2016-01-31 16:00 150020051 Lokomotiv Kista IBF - Centralvägens IBK 3 - 13 Imtiaz Karim, Mario Mallengren Hässelbyhallen
2016-02-13 14:00 150020054 Centralvägens IBK - Åkersberga IBF Ungdom 6 - 8 Rohnny Åhman, Stefan Flöjt Väsby skolan
2016-02-14 15:15 150020053 Enebybergs IF - Lokomotiv Kista IBF 8 - 5 Karl Hurtig, Wen-chung Tsai Mörbyhallen
2016-02-20 11:15 150020057 Rotebro IS IBK - Centralvägens IBK 8 - 7 Alexander Mattsson, Per Calmén Rotebrohallen (Nya)
2016-02-21 16:30 150020058 Sigtuna IF IBK - Enebybergs IF 6 - 1 Lars Reuterhagen, Niklas Forsman Prästängshallen
2016-03-12 10:30 150020061 Lokomotiv Kista IBF - Sigtuna IF IBK 0 - 9 Imtiaz Karim, Patrik Andersén Ärvingehallen
2016-03-12 13:30 150020063 Centralvägens IBK - Täby FC (B) 14 - 4 Lars Reuterhagen, Andreas Mattsson Smedsgärdshallen
2016-03-13 16:45 150020062 Enebybergs IF - Rotebro IS IBK 6 - 7 Lars Reuterhagen, Arne Brovig Mörbyhallen
2016-04-02 13:00 150020065 Rotebro IS IBK - Lokomotiv Kista IBF 5 - 2 Robin Wirström, Magnus Johansson Rotebrohallen (Nya)
2016-04-02 15:45 150020068 Täby FC (B) - Enebybergs IF 4 - 7 Roger Nyström, Magnus Westerberg Grindtorpshallen
2016-04-03 15:00 150020066 Sigtuna IF IBK - Centralvägens IBK 8 - 4 Robin Wirström, Per Calmén Prästängshallen
2016-04-10 13:45 150020069 Sigtuna IF IBK - Rotebro IS IBK 8 - 9 Lars Reuterhagen, Ken Johansson Prästängshallen
2016-04-10 14:00 150020070 Lokomotiv Kista IBF - Täby FC (B) 7 - 2 Patrik Larsson, Sampo Friberg Hässelbyhallen
2016-04-10 16:30 150020071 Enebybergs IF - Åkersberga IBF Ungdom 2 - 2 Magnus Westerberg, Karl Hurtig Mörbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rotebro IS IBK 12 10 0 2 91-64 27 30
2. Åkersberga IBF Ungdom 12 8 2 2 72-56 16 26
3. Sigtuna IF IBK 12 8 1 3 82-56 26 25
4. Centralvägens IBK 12 6 2 4 93-61 32 20
5. Enebybergs IF 12 4 2 6 60-72 -12 14
6. Lokomotiv Kista IBF 12 1 1 10 40-78 -38 4
7. Täby FC (B) 12 1 0 11 40-91 -51 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar veteraner division 2 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-26 12:00 150022002 Segeltorps IF - IK Malmen (B) 2 - 7 Kenny Ly, Kent Budell Flemingsbergshallen
2015-09-26 13:30 150022001 Kvarnbergsplans IBK - Vendelsö IK 9 - 10 Kent Budell, Kenny Ly Flemingsbergshallen
2015-09-26 16:30 150022003 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Sofiebergs IBK 6 - 9 Tony Verho, Johan Hessing Skogåshallen
2015-09-27 16:00 150022004 Sörskogens IF - FBI Tullinge 13 - 7 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Skogåshallen
2015-10-03 10:45 150022007 IK Malmen (B) - Kvarnbergsplans IBK 5 - 9 Linus Löfstedt, Kenny Ly Torvalla Träningshall
2015-10-03 16:20 150022005 FBI Tullinge - Skogås/Trångsunds IBK (B) 6 - 10 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Tullingehallen
2015-10-03 18:15 150022008 Vendelsö IK - Nacka Wallenstam IBK 8 - 3 Magnus Berg, Patrik Andersén Vendelsömalmshallen
2015-10-04 16:45 150022006 Sofiebergs IBK - Segeltorps IF 10 - 7 Tobias Berger, David Berger Tyresöhallen
2015-10-10 13:00 150022010 Kvarnbergsplans IBK - Sofiebergs IBK 15 - 14 Karl-Johan Leijon, Patrik Andersén Tomtbergahallen
2015-10-10 17:30 150022009 Nacka Wallenstam IBK - IK Malmen (B) 4 - 12 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Ormingehallen
2015-10-11 12:30 150022011 Segeltorps IF - FBI Tullinge 7 - 7 Håkan Augustsson, Ola Bigestans Flemingsbergshallen
2015-10-11 12:30 150022012 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Sörskogens IF 3 - 9 Sampo Friberg, Aldin Imamovic Skogåshallen
2015-10-24 15:30 150022016 IK Malmen (B) - Vendelsö IK 5 - 6 Tony Verho, Johan Hessing Söderbymalmskolan
2015-10-25 12:15 150022013 Sörskogens IF - Segeltorps IF 5 - 5 Martin Åkesson, Kent Budell Tomtbergahallen
2015-10-25 16:15 150022015 Sofiebergs IBK - Nacka Wallenstam IBK 6 - 6 Per Sundvall, Sofia Aadli Tyresöhallen
2015-10-25 21:00 150022014 FBI Tullinge - Kvarnbergsplans IBK 11 - 13 Per Sundvall, Sofia Aadli Tullingehallen
2015-11-14 12:15 150022020 Vendelsö IK - Sofiebergs IBK 8 - 3 Patrik Andersén, Magnus Westerberg Vendelsömalmshallen
2015-11-14 14:00 150022019 IK Malmen (B) - Sörskogens IF 13 - 3 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Söderbymalmskolan
2015-11-14 14:45 150022018 Segeltorps IF - Skogås/Trångsunds IBK (B) 2 - 9 Linus Löfstedt, Kenny Ly Flemingsbergshallen
2015-11-14 15:15 150022017 Nacka Wallenstam IBK - FBI Tullinge 4 - 9 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Ormingehallen
2015-11-21 18:00 150022023 FBI Tullinge - Vendelsö IK 7 - 14 Johan Hessing, Sampo Friberg Tullingehallen
2015-11-22 14:30 150022021 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Kvarnbergsplans IBK 10 - 9 Kenny Ly, Ola Bigestans Skogåshallen
2015-11-22 16:00 150022022 Sörskogens IF - Nacka Wallenstam IBK 3 - 7 Kenny Ly, Ola Bigestans Skogåshallen
2016-04-13 20:00 150022024 Sofiebergs IBK - IK Malmen (B) 6 - 9 Tony Verho, Håkan Taxén Trollbäckshallen
2015-11-28 11:15 150022028 Vendelsö IK - Sörskogens IF 17 - 6 Mats Andersson, Jörgen Larsson Vendelsömalmshallen
2015-11-28 13:15 150022027 IK Malmen (B) - FBI Tullinge 11 - 8 Carl Tannerheim, Rasmus Jansson Torvalla Sporthall
2015-11-29 12:30 150022026 Kvarnbergsplans IBK - Segeltorps IF 11 - 8 Emil Glenngård, Max Hellström Tomtbergahallen
2015-11-29 17:30 150022025 Nacka Wallenstam IBK - Skogås/Trångsunds IBK (B) 6 - 10 Martin Johansson, Magnus Westerberg Ormingehallen
2015-12-05 11:15 150022029 Segeltorps IF - Nacka Wallenstam IBK 9 - 6 Kenny Ly, Magnus Berg Flemingsbergshallen
2015-12-05 15:45 150022031 Sörskogens IF - Kvarnbergsplans IBK 9 - 3 Heimo Lyly, Martin Åkesson Tomtbergahallen
2015-12-05 16:15 150022030 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Vendelsö IK 9 - 9 Marcus Jansson, Mikael Wiklund Skogåshallen
2015-12-05 16:30 150022032 FBI Tullinge - Sofiebergs IBK 9 - 6 Mattias Lönnborg, Aarre Hietanen Tullingehallen
2015-12-12 14:15 150022036 Vendelsö IK - Segeltorps IF 14 - 1 Lars Sundlöf, Joel Scott Vendelsömalmshallen
2015-12-12 16:00 150022035 IK Malmen (B) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 6 - 6 Thomas Wargkelius, Tony Verho Söderbymalmskolan
2015-12-13 17:00 150022034 Sofiebergs IBK - Sörskogens IF 5 - 4 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Tyresöhallen
2015-12-13 17:45 150022033 Nacka Wallenstam IBK - Kvarnbergsplans IBK 3 - 4 Mattias Nordlund, Christoffer Markovski Ormingehallen
2015-12-19 14:00 150022039 IK Malmen (B) - Segeltorps IF 15 - 3 Per Sundvall, Fredrik Hallenberg Söderbymalmskolan
2015-12-19 14:30 150022040 Vendelsö IK - Kvarnbergsplans IBK 5 - 4 Marcus Jansson, Rasmus Jansson Torvalla Träningshall
2015-12-19 18:00 150022037 FBI Tullinge - Sörskogens IF 7 - 2 Shabbir Ahmed, Aldin Imamovic Tullingehallen
2015-12-20 10:45 150022038 Sofiebergs IBK - Skogås/Trångsunds IBK (B) 6 - 11 Sebastian Öhman, Thomas Wargkelius Tyresöhallen
2016-01-10 11:00 150022043 Segeltorps IF - Sofiebergs IBK 4 - 10 Martin Åkesson, Shabbir Ahmed Flemingsbergshallen
2016-01-10 13:30 150022042 Kvarnbergsplans IBK - IK Malmen (B) 9 - 9 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Tomtbergahallen
2016-01-10 13:30 150022044 Skogås/Trångsunds IBK (B) - FBI Tullinge 9 - 7 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Skogåshallen
2016-01-10 15:00 150022041 Nacka Wallenstam IBK - Vendelsö IK 2 - 9 Tony Verho, Max Hellström Ormingehallen
2016-01-16 15:00 150022047 Sofiebergs IBK - Kvarnbergsplans IBK 11 - 6 Malin Holm, Fredrik Pålsson Strandhallen - Tyresö
2016-01-16 19:30 150022046 FBI Tullinge - Segeltorps IF 8 - 3 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tullingehallen
2016-01-17 15:00 150022045 Sörskogens IF - Skogås/Trångsunds IBK (B) 2 - 5 Aldin Imamovic, Kent Budell Skogåshallen
2016-03-20 13:30 150022048 IK Malmen (B) - Nacka Wallenstam IBK 18 - 8 Leif Karlsson, Magnus Berg Torvalla Sporthall
2016-01-23 10:00 150022049 Nacka Wallenstam IBK - Sofiebergs IBK 9 - 12 Håkan Augustsson, Karl Hurtig Myrsjöskolan
2016-01-30 12:45 150022052 Vendelsö IK - IK Malmen (B) 7 - 6 Erik Nyman, Emil Glenngård Vendelsömalmshallen
2016-01-30 15:00 150022051 Segeltorps IF - Sörskogens IF 2 - 4 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Flemingsbergshallen
2016-01-31 11:45 150022050 Kvarnbergsplans IBK - FBI Tullinge 3 - 7 Tobias Berger, Ken Johansson Tomtbergahallen
2016-02-13 17:30 150022056 Sofiebergs IBK - Vendelsö IK 9 - 5 Patrik Andersén, Aldin Imamovic Strandhallen - Tyresö
2016-02-13 19:30 150022055 FBI Tullinge - Nacka Wallenstam IBK 13 - 4 Thomas Gjutarenäfve, Erik Nyman Tullingehallen
2016-02-14 10:00 150022053 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Segeltorps IF 7 - 3 Kent Kastell, Christian Hamnström Skogåshallen
2016-02-14 11:45 150022054 Sörskogens IF - IK Malmen (B) 2 - 20 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Tomtbergahallen
2016-02-20 13:00 150022060 Vendelsö IK - FBI Tullinge 10 - 7 Mario Mallengren, Johan Hessing Vendelsömalmshallen
2016-02-21 13:30 150022059 IK Malmen (B) - Sofiebergs IBK 12 - 4 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Torvalla Sporthall
2016-02-21 15:00 150022058 Kvarnbergsplans IBK - Skogås/Trångsunds IBK (B) 2 - 11 Carl Tannerheim, Tony Verho Skogåshallen
2016-02-21 16:30 150022057 Nacka Wallenstam IBK - Sörskogens IF 3 - 3 Aarre Hietanen, Jonas Håmark Ormingehallen
2016-03-12 18:00 150022064 FBI Tullinge - IK Malmen (B) 10 - 0 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Tullingehallen
2016-03-13 12:00 150022061 Segeltorps IF - Kvarnbergsplans IBK 1 - 12 Shabbir Ahmed, Johan Hessing Flemingsbergshallen
2016-03-13 14:30 150022062 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK 10 - 6 Martin Åkesson, Kent Budell Skogåshallen
2016-03-13 16:00 150022063 Sörskogens IF - Vendelsö IK 9 - 10 Martin Åkesson, Kent Budell Skogåshallen
2016-04-02 12:45 150022068 Vendelsö IK - Skogås/Trångsunds IBK (B) 5 - 11 Fredrik Berglund Sonesson, Johan Hessing Vendelsömalmshallen
2016-04-02 13:00 150022066 Kvarnbergsplans IBK - Sörskogens IF 4 - 8 Kent Budell, Stefano Bianque Tomtbergahallen
2016-04-02 15:45 150022067 Sofiebergs IBK - FBI Tullinge 4 - 11 Tony Verho, Magnus Berg Strandhallen - Tyresö
2016-04-03 13:00 150022065 Nacka Wallenstam IBK - Segeltorps IF 5 - 4 Ola Bigestans, Robin Vall Ormingehallen
2016-04-09 13:30 150022071 Skogås/Trångsunds IBK (B) - IK Malmen (B) 8 - 17 Jörgen Larsson, Magnus Westerberg Skogåshallen
2016-04-09 15:00 150022069 Kvarnbergsplans IBK - Nacka Wallenstam IBK 4 - 8 Sampo Friberg, Magnus Westerberg Skogåshallen
2016-04-09 16:30 150022072 Sörskogens IF - Sofiebergs IBK 10 - 10 Sampo Friberg, Magnus Westerberg Skogåshallen
2016-04-10 11:15 150022070 Segeltorps IF - Vendelsö IK 6 - 11 Magnus Westerberg, Wen-chung Tsai Flemingsbergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vendelsö IK 16 13 1 2 148-97 51 40
2. Skogås/ Trångsunds IBK (B) 16 11 2 3 135-104 31 35
3. IK Malmen (B) 16 10 2 4 165-95 70 32
4. FBI Tullinge 16 8 1 7 134-113 21 25
5. Sofiebergs IBK 16 7 2 7 125-132 -7 23
6. Kvarnbergsplans IBK 16 6 1 9 117-130 -13 19
7. Sörskogens IF 16 5 3 8 92-121 -29 18
8. Nacka Wallenstam IBK 16 3 2 11 84-134 -50 11
9. Segeltorps IF 16 1 2 13 67-141 -74 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis