Pantamera Ljusröd Medellätt (2016/17)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Ljusröd Medellätt Mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-01 11:00 150329006 Älvsjö AIK IBF (A) - Hässelby SK IBK 1 - 3 Anton Höglin, Robin Olsson Sätrahallen
2016-10-01 15:30 150329005 Vaxholms IBF (B) - AIK IBF 6 - 3 Daniel Skantze, Daniel Eklund Innebandyhallen Vaxholm
2016-10-02 11:15 150329004 Stäkets Idrottsförening (Pojkar Ljusröd) - Abrahamsbergs IBF 5 - 5 Ola Bigestans, Robin Vall Kallhälls sporthall
2016-10-02 13:15 150329003 Järfälla IBK (B) - Ängby IF 4 - 0 Nicklas Sundgren, David Norman Viksjö Sporthall
2016-10-02 15:45 150329002 Ekerö IK - Bromma KFUK-KFUM 8 - 2 Leif Karlsson, Stefano Bianque Tappströms Bollhall
2016-10-02 17:45 150329001 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (B) 10 - 1 Björkebyhallen
2016-10-08 09:30 150329010 Ängby IF - Ekerö IK 0 - 10 Malin Holm, Stefano Bianque Stora Mossen 2
2016-10-08 11:30 150329012 Täby FC (B) - Älvsjö AIK IBF (A) 2 - 1 Grindtorpshallen
2016-10-08 15:00 150329009 Abrahamsbergs IBF - Järfälla IBK (B) 6 - 6 William Grafström, William Albrecht Stora Mossen 1
2016-10-08 16:15 150329011 Bromma KFUK-KFUM - Bele Barkarby IF IBF 2 - 16 Mats Järnmark, Jonas Jatko Stora Mossen 1
2016-10-09 12:30 150329007 Hässelby SK IBK - Vaxholms IBF (B) 12 - 5 Håkan Taxén, William Albrecht Hässelbyhallen
2016-10-09 14:30 150329008 AIK IBF - Stäkets Idrottsförening (Pojkar Ljusröd) 7 - 3 Karl Hurtig, Stefano Bianque Ulriksdalshallen
2016-10-15 08:45 150329014 Ekerö IK - Abrahamsbergs IBF 8 - 7 Erik Nyman, Malin Holm Mälaröhallen
2016-10-15 11:30 150329017 Vaxholms IBF (B) - Älvsjö AIK IBF (A) 5 - 7 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Innebandyhallen Vaxholm
2016-10-15 17:00 150329018 Bromma KFUK-KFUM - Täby FC (B) 5 - 5 Robert Milerud, Erik Hellgren Stora Mossen 1
2016-10-16 11:45 150329016 Stäkets Idrottsförening (Pojkar Ljusröd) - Hässelby SK IBK 5 - 3 Andreas Mattsson, Stefano Bianque Kallhälls sporthall
2016-10-16 14:45 150329013 Bele Barkarby IF IBF - Ängby IF 9 - 1 Erik Hellgren, Stefano Bianque Björkebyhallen
2016-10-16 19:45 150329015 Järfälla IBK (B) - AIK IBF 0 - 2 Carl-Ludvig Buske, Erik Åkerlund Viksjö Sporthall
2016-10-22 09:00 150329019 Älvsjö AIK IBF (A) - Stäkets Idrottsförening (Pojkar Ljusröd) 5 - 4 Gustav Persson, Johan Zahn Sätrahallen
2016-10-22 11:30 150329024 Täby FC (B) - Vaxholms IBF (B) 4 - 12 Martin Svensson, Dennis Svensson Grindtorpshallen
2016-10-22 15:00 150329023 Ängby IF - Bromma KFUK-KFUM 2 - 8 Robert Milerud, Patrik Arvinder Stora Mossen 1
2016-10-22 16:15 150329022 Abrahamsbergs IBF - Bele Barkarby IF IBF 7 - 4 Mats Järnmark, Patrik Arvinder Stora Mossen 1
2016-10-23 11:30 150329020 Hässelby SK IBK - Järfälla IBK (B) 6 - 5 Carl-Ludvig Buske, Erik Åkerlund Hässelbyhallen
2016-10-23 14:30 150329021 AIK IBF - Ekerö IK 6 - 6 Fredrik Pålsson, Erik Nyman Ulriksdalshallen
2016-10-29 12:00 150329026 Ekerö IK - Hässelby SK IBK 4 - 6 Mats Järnmark, David Berger Mälaröhallen
2016-10-29 14:30 150329029 Ängby IF - Täby FC (B) 5 - 3 Jesper Roth, Erik Hellgren Hässelbyhallen
2016-10-29 15:45 150329030 Bromma KFUK-KFUM - Abrahamsbergs IBF 6 - 0 Malin Holm, Erik Hellgren Hässelbyhallen
2016-10-30 11:15 150329028 Stäkets Idrottsförening (Pojkar Ljusröd) - Vaxholms IBF (B) 7 - 4 Magnus Johansson, Johan Hillergren Kallhälls sporthall
2016-10-30 15:15 150329025 Bele Barkarby IF IBF - AIK IBF 3 - 3 Elin Carlberg-Börjes, Daniel Bäckner Björkebyhallen
2016-10-30 17:30 150329027 Järfälla IBK (B) - Älvsjö AIK IBF (A) 6 - 2 Andreas Mattsson, Erik Hellgren Viksjö Sporthall
2016-11-12 10:15 150329036 Täby FC (B) - Stäkets Idrottsförening (Pojkar Ljusröd) 6 - 6 Hannes Hovmöller, Niklas Wedin Grindtorpshallen
2016-11-12 15:15 150329032 Älvsjö AIK IBF (A) - Ekerö IK 3 - 5 Hampus Höglin, Anton Höglin Sätrahallen
2016-11-12 17:15 150329035 Abrahamsbergs IBF - Ängby IF 9 - 3 Malin Holm, Mikael Wiklund Stora Mossen 1
2016-11-13 14:45 150329034 AIK IBF - Bromma KFUK-KFUM 4 - 4 Karl Hurtig, Imtiaz Karim Ulriksdalshallen
2016-11-13 15:15 150329033 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF 6 - 5 Joakim Levin, Gustav Levin Hässelbyhallen
2016-11-13 16:00 150329031 Vaxholms IBF (B) - Järfälla IBK (B) 7 - 6 Arne Brovig, Stefano Bianque Innebandyhallen Vaxholm
2016-11-19 09:15 150329042 Bromma KFUK-KFUM - Hässelby SK IBK 6 - 11 Malin Holm, Stefano Bianque Stora Mossen 2
2016-11-19 11:45 150329038 Ekerö IK - Vaxholms IBF (B) 18 - 4 Robin Wirström, Mario Mallengren Mälaröhallen
2016-11-19 15:00 150329041 Ängby IF - AIK IBF 0 - 5 Malin Holm, Håkan Taxén Stora Mossen 1
2016-11-19 16:15 150329040 Abrahamsbergs IBF - Täby FC (B) 7 - 3 Malin Holm, Håkan Taxén Stora Mossen 1
2016-11-19 17:15 150329039 Järfälla IBK (B) - Stäkets Idrottsförening (Pojkar Ljusröd) 11 - 6 Mats Andersson, Mats Järnmark Viksjö Sporthall
2016-11-20 12:00 150329037 Bele Barkarby IF IBF - Älvsjö AIK IBF (A) 6 - 2 Madeleine Forslund, Clara Hålling Björkebyhallen
2016-11-26 10:00 150329045 Älvsjö AIK IBF (A) - Bromma KFUK-KFUM 3 - 8 Martin Claësson, Viking Claësson Liljeholmshallen 1
2016-11-26 11:30 150329044 Vaxholms IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF 1 - 7 Magnus Westerberg, Stefano Bianque Innebandyhallen Vaxholm
2016-11-26 13:00 150329046 Hässelby SK IBK - Ängby IF 9 - 3 Mats Järnmark, Imtiaz Karim Ärvingehallen
2016-11-27 11:30 150329043 Stäkets Idrottsförening (Pojkar Ljusröd) - Ekerö IK 5 - 5 Lucas Edberg, Fredrik Leander Kallhälls sporthall
2016-11-27 13:15 150329047 AIK IBF - Abrahamsbergs IBF 4 - 1 Johan Hessing, Patrik Arvinder Ulriksdalshallen
2016-11-27 15:00 150329048 Täby FC (B) - Järfälla IBK (B) 2 - 5 Lucas Edberg, Hannes Andersson Skarpängskolan A
2016-12-03 12:45 150329050 Ekerö IK - Järfälla IBK (B) 3 - 0 Hampus Fändrik, Peter Larsson Mälaröhallen
2016-12-03 15:15 150329054 Bromma KFUK-KFUM - Vaxholms IBF (B) 3 - 6 Mats Järnmark, Viktor Strömberg Riddersvik
2016-12-03 16:00 150329053 Ängby IF - Älvsjö AIK IBF (A) 2 - 9 Malin Holm, Erik Hellgren Stora Mossen 1
2016-12-03 16:30 150329052 Abrahamsbergs IBF - Hässelby SK IBK 0 - 4 Mats Järnmark, Viktor Strömberg Riddersvik
2016-12-04 12:30 150329051 AIK IBF - Täby FC (B) 7 - 2 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Ulriksdalshallen
2016-12-04 14:45 150329049 Bele Barkarby IF IBF - Stäkets Idrottsförening (Pojkar Ljusröd) 7 - 3 Lucas Edberg, Daniel Bäckner Björkebyhallen
2016-12-10 10:15 150329060 Täby FC (B) - Ekerö IK 2 - 4 Simon Åbom, Niklas Wedin Grindtorpshallen
2016-12-10 15:00 150329058 Älvsjö AIK IBF (A) - Abrahamsbergs IBF 2 - 5 Gabriel Stjärnekull, Anders Hillebrink Sätrahallen
2016-12-11 10:00 150329056 Stäkets Idrottsförening (Pojkar Ljusröd) - Bromma KFUK-KFUM 5 - 5 Imtiaz Karim, Mimma Spasic Kallhälls sporthall
2016-12-11 13:00 150329055 Järfälla IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF 2 - 4 Sebastian Johansson, David Solbu Viksjö Sporthall
2016-12-11 16:00 150329057 Vaxholms IBF (B) - Ängby IF 11 - 8 Lars Reuterhagen, Lars Samuelsson Innebandyhallen Vaxholm
2016-12-11 16:00 150329059 Hässelby SK IBK - AIK IBF 3 - 2 Juha Tammerström, Mikael Lemker Hässelbyhallen
2016-12-17 16:00 150329066 Bromma KFUK-KFUM - Järfälla IBK (B) 7 - 6 Erik Nyman, Malin Holm Stora Mossen 1
2016-12-17 17:15 150329065 Ängby IF - Stäkets Idrottsförening (Pojkar Ljusröd) 1 - 10 Mats Järnmark, William Albrecht Stora Mossen 1
2016-12-17 18:00 150329062 Hässelby SK IBK - Täby FC (B) 7 - 3 Lucas Edberg, Erik Hellgren Riddersvik
2016-12-17 18:30 150329064 Abrahamsbergs IBF - Vaxholms IBF (B) 1 - 8 Mats Järnmark, William Albrecht Stora Mossen 1
2016-12-18 13:15 150329063 AIK IBF - Älvsjö AIK IBF (A) 7 - 3 Patrik Arvinder, Linus Warrenstein Ulriksdalshallen
2016-12-18 14:15 150329061 Bele Barkarby IF IBF - Ekerö IK 2 - 4 Robin Wirström, Daniel Bäckner Björkebyhallen
2017-01-14 11:30 150329072 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF 3 - 4 Philip Edlund, Oskar Mattsson Grindtorpshallen
2017-01-14 14:00 150329071 Bromma KFUK-KFUM - Ekerö IK 8 - 13 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Stora Mossen 1
2017-01-14 15:15 150329070 Ängby IF - Järfälla IBK (B) 2 - 4 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Stora Mossen 1
2017-01-14 16:30 150329069 Abrahamsbergs IBF - Stäkets Idrottsförening (Pojkar Ljusröd) 6 - 9 Marco Svenström, Svedje Ohlson Stora Mossen 1
2017-01-15 12:30 150329068 AIK IBF - Vaxholms IBF (B) 5 - 0 Fredrik Hallenberg, Imtiaz Karim Ulriksdalshallen
2017-01-15 14:00 150329067 Hässelby SK IBK - Älvsjö AIK IBF (A) 5 - 0 William Albrecht, Daniel Bäckner Hässelbyhallen
2017-01-21 10:30 150329074 Ekerö IK - Ängby IF 5 - 6 Gustav Persson, Marcus Grapne Mälaröhallen
2017-01-21 14:00 150329078 Älvsjö AIK IBF (A) - Täby FC (B) 4 - 2 Gustaf Reimer, Daniel Wiberg Sätrahallen
2017-01-22 11:00 150329076 Stäkets Idrottsförening (Pojkar Ljusröd) - AIK IBF 1 - 2 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Kallhälls sporthall
2017-01-22 11:15 150329075 Järfälla IBK (B) - Abrahamsbergs IBF 7 - 2 Fredrik Hallenberg, Fredrik Leander Viksjö Sporthall
2017-01-22 15:15 150329073 Bele Barkarby IF IBF - Bromma KFUK-KFUM 16 - 0 Lucas Edberg, Viktor Strömberg Björkebyhallen
2017-01-22 16:00 150329077 Vaxholms IBF (B) - Hässelby SK IBK 5 - 2 Niklas Wedin, Fredrik Sandgren Innebandyhallen Vaxholm
2017-01-28 09:30 150329083 Ängby IF - Bele Barkarby IF IBF 0 - 3 Daniel Kölborn, Axel Göthberg Stora Mossen 2
2017-01-28 10:45 150329082 Abrahamsbergs IBF - Ekerö IK 1 - 9 Daniel Kölborn, Axel Göthberg Stora Mossen 2
2017-01-28 11:00 150329079 Älvsjö AIK IBF (A) - Vaxholms IBF (B) 2 - 2 Håkan Taxén, William Albrecht Sätrahallen
2017-01-28 11:30 150329084 Täby FC (B) - Bromma KFUK-KFUM 7 - 8 Roger Nyström, Ida Nedin Grindtorpshallen
2017-01-28 13:30 150329080 Hässelby SK IBK - Stäkets Idrottsförening (Pojkar Ljusröd) 4 - 4 Fredrik Leander, Jesper Roth Hässelbyhallen
2017-01-29 13:15 150329081 AIK IBF - Järfälla IBK (B) 6 - 1 Viktor Strömberg, William Grafström Ulriksdalshallen
2017-02-04 11:00 150329090 Bromma KFUK-KFUM - Ängby IF 2 - 1 Imtiaz Karim, William Albrecht Ärvingehallen
2017-02-04 13:00 150329086 Ekerö IK - AIK IBF 2 - 5 Fredrik Hallenberg, Mats Järnmark Mälaröhallen
2017-02-05 11:00 150329088 Stäkets Idrottsförening (Pojkar Ljusröd) - Älvsjö AIK IBF (A) 8 - 0 Mats Järnmark, Erik Hellgren Kallhälls sporthall
2017-02-05 16:15 150329085 Bele Barkarby IF IBF - Abrahamsbergs IBF 6 - 1 Shabbir Ahmed, Daniel Bäckner Herresta Sporthall
2017-02-05 16:15 150329089 Vaxholms IBF (B) - Täby FC (B) 4 - 3 Simon Åbom, Fredrik Nensén Innebandyhallen Vaxholm
2017-02-18 16:15 150329087 Järfälla IBK (B) - Hässelby SK IBK 6 - 5 Fredrik Leander, Torbjörn Lundin Viksjö Sporthall
2017-02-11 10:15 150329096 Täby FC (B) - Ängby IF 3 - 4 Tilde Levinson, Anna Skantz Grindtorpshallen
2017-02-11 11:30 150329093 Hässelby SK IBK - Ekerö IK 4 - 5 Per Calmén, Daniel Bäckner Hässelbyhallen
2017-02-11 15:30 150329091 Vaxholms IBF (B) - Stäkets Idrottsförening (Pojkar Ljusröd) 4 - 2 Arne Brovig, Niklas Wedin Innebandyhallen Vaxholm
2017-02-11 16:00 150329095 Abrahamsbergs IBF - Bromma KFUK-KFUM 10 - 6 Patrik Arvinder, Fabian Magnell Stora Mossen 1
2017-02-12 15:30 150329094 AIK IBF - Bele Barkarby IF IBF 3 - 3 Gustav Persson, Marcus Grapne Ulriksdalshallen
2017-02-12 18:15 150329092 Älvsjö AIK IBF (A) - Järfälla IBK (B) 4 - 2 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Liljeholmshallen 1
2017-02-18 16:00 150329101 Ängby IF - Abrahamsbergs IBF 2 - 5 Magnus Westerberg, Robert Milerud Stora Mossen 1
2017-02-18 19:45 150329102 Bromma KFUK-KFUM - AIK IBF 2 - 10 Per Sundvall, Erik Hellgren Stora Mossen 1
2017-02-19 12:15 150329098 Ekerö IK - Älvsjö AIK IBF (A) 7 - 5 Patrik Andersén, Mats Järnmark Tappströms Bollhall
2017-02-19 13:45 150329100 Stäkets Idrottsförening (Pojkar Ljusröd) - Täby FC (B) 4 - 8 Andreas Briselius, Joakim Nothén Kallhälls sporthall
2017-02-19 14:00 150329097 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK 9 - 2 Lucas Edberg, Erik Hellgren Björkebyhallen
2017-02-19 16:15 150329099 Järfälla IBK (B) - Vaxholms IBF (B) 7 - 7 Andreas Mattsson, Mattias Thomasson Kallhälls sporthall
2017-03-11 10:15 150329108 Täby FC (B) - Abrahamsbergs IBF 10 - 2 Hannes Hovmöller, Mimma Spasic Grindtorpshallen
2017-03-11 12:00 150329105 Älvsjö AIK IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF 3 - 7 Hampus Viking, Gustaf Reimer Sätrahallen
2017-03-11 16:15 150329104 Vaxholms IBF (B) - Ekerö IK 8 - 0 Ken Johansson, Stefano Bianque Innebandyhallen Vaxholm
2017-03-12 10:15 150329103 Stäkets Idrottsförening (Pojkar Ljusröd) - Järfälla IBK (B) 5 - 3 Magnus Westerberg, Arne Brovig Kallhälls sporthall
2017-03-12 15:45 150329107 AIK IBF - Ängby IF 6 - 1 Lucas Edberg, Stefano Bianque Ulriksdalshallen
2017-03-12 17:00 150329106 Hässelby SK IBK - Bromma KFUK-KFUM 10 - 0 Andreas Briselius, Joakim Nothén Hässelbyhallen
2017-03-18 13:30 150329110 Ekerö IK - Stäkets Idrottsförening (Pojkar Ljusröd) 10 - 6 Abbe Lami, Jakob Nima Mälaröhallen
2017-03-18 17:00 150329112 Abrahamsbergs IBF - AIK IBF 0 - 10 Robert Milerud, Leo Odell/Johansson Stora Mossen 1
2017-03-18 18:15 150329113 Ängby IF - Hässelby SK IBK 2 - 7 Robert Milerud, Leo Odell/Johansson Stora Mossen 1
2017-03-19 10:15 150329111 Järfälla IBK (B) - Täby FC (B) 2 - 3 Erik Åkerlund, Fabian Magnell Viksjö Sporthall
2017-03-19 11:00 150329114 Bromma KFUK-KFUM - Älvsjö AIK IBF (A) 1 - 6 Mats Järnmark, Imtiaz Karim Hässelbyhallen
2017-03-19 12:45 150329109 Bele Barkarby IF IBF - Vaxholms IBF (B) 5 - 5 Fredrik Leander, Mimma Spasic Björkebyhallen
2017-03-25 09:00 150329120 Täby FC (B) - AIK IBF 7 - 2 Roland Nester, Christian Högberg Grindtorpshallen
2017-03-25 11:00 150329118 Älvsjö AIK IBF (A) - Ängby IF 7 - 0 Petra Dynesius, Marco Svenström Sätrahallen
2017-03-25 14:00 150329119 Hässelby SK IBK - Abrahamsbergs IBF 7 - 2 Carl-Ludvig Buske, Erik Åkerlund Hässelbyhallen
2017-03-26 11:00 150329116 Stäkets Idrottsförening (Pojkar Ljusröd) - Bele Barkarby IF IBF 1 - 7 Robert Milerud, Jesper Roth Kallhälls sporthall
2017-03-26 13:00 150329117 Vaxholms IBF (B) - Bromma KFUK-KFUM 0 - 13 Abbe Lami, Jakob Nima Innebandyhallen Vaxholm
2017-03-26 17:30 150329115 Järfälla IBK (B) - Ekerö IK 4 - 4 Charlie Bohlin, Mikael Lemker Viksjö Sporthall
2017-04-01 14:15 150329126 Bromma KFUK-KFUM - Stäkets Idrottsförening (Pojkar Ljusröd) 3 - 6 Felix Wursé, Erik Hellgren Stora Mossen 1
2017-04-01 15:30 150329125 Ängby IF - Vaxholms IBF (B) 3 - 0 Erik Hellgren, Felix Wursé Stora Mossen 1
2017-04-01 16:45 150329124 Abrahamsbergs IBF - Älvsjö AIK IBF (A) 2 - 4 Imtiaz Karim, Felix Wursé Stora Mossen 1
2017-04-02 10:15 150329122 Ekerö IK - Täby FC (B) 3 - 6 Ken Johansson, Mattias Thomasson Mälaröhallen
2017-04-02 11:00 150329121 Bele Barkarby IF IBF - Järfälla IBK (B) 5 - 2 Erik Hellgren, Mikael Lemker Björkebyhallen
2017-04-02 16:45 150329123 AIK IBF - Hässelby SK IBK 3 - 4 Ulf Jonsson, Jonas Edström Ulriksdalshallen
2017-03-25 13:45 150329127 Ekerö IK - Bele Barkarby IF IBF 4 - 5 Fadi Saffo, Mats Andersson Mälaröhallen
2017-04-02 19:15 150329132 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK 5 - 6 Lucas Edberg, Niklas Wedin Grindtorpshallen
2017-04-08 14:00 150329131 Älvsjö AIK IBF (A) - AIK IBF 5 - 3 Gustaf Reimer, Daniel Wiberg Sätrahallen
2017-04-08 15:30 150329130 Vaxholms IBF (B) - Abrahamsbergs IBF 7 - 2 Viktor Lindell, Daniel Skantze Innebandyhallen Vaxholm
2017-04-09 11:00 150329129 Stäkets Idrottsförening (Pojkar Ljusröd) - Ängby IF WO (5 - 0) Robin Wirström, Stefano Bianque Kallhälls sporthall
2017-04-09 14:00 150329128 Järfälla IBK (B) - Bromma KFUK-KFUM 9 - 1 Arne Brovig, Erik Hellgren Viksjö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bele Barkarby IF IBF 22 16 3 3 143-56 87 51
2. Hässelby SK IBK 22 16 1 5 126-80 46 49
3. AIK IBF 22 13 4 5 105-57 48 43
4. Ekerö IK 22 13 3 6 137-95 42 42
5. Vaxholms IBF (B) 22 11 3 8 111-120 -9 36
6. Stäkets Idrottsförening (Pojkar Ljusröd) 22 8 5 9 110-106 4 29
7. Älvsjö AIK IBF (A) 22 9 1 12 78-92 -14 28
8. Järfälla IBK (B) 22 8 3 11 98-89 9 27
9. Bromma KFUK-KFUM 22 7 3 12 100-154 -54 24
10. Täby FC (B) 22 6 2 14 90-112 -22 20
11. Abrahamsbergs IBF 22 6 2 14 81-130 -49 20
12. Ängby IF 22 4 0 18 46-134 -88 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medellätt Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
150328001 Vaxholms IBF (A) - Åkersberga IBF (A) 5 - 0 Innebandyhallen Vaxholm
2016-10-01 14:30 150328006 Töjnan IBK - Täby FC (A) 6 - 4 Madeleine Forslund, Clara Hålling Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2016-10-02 10:15 150328003 Kungsängens IF - IK Frej Täby 4 - 3 Per Sundvall, Erik Hellgren Ekhammarshallen
2016-10-02 14:30 150328002 Järfälla IBK (A) - Vallentuna IBK 5 - 6 Nicklas Sundgren, David Norman Viksjö Sporthall
2016-10-02 17:30 150328005 Sigtuna IF IBK - Rosersbergs IK 3 - 7 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Prästängshallen
2017-02-17 18:30 150328004 Erikslunds KF - Åkersberga IBF (B) 6 - 4 Lars Reuterhagen, Jan Lingemark Erikslundshallen
2016-10-08 10:15 150328007 Täby FC (A) - Sigtuna IF IBK 8 - 7 Hannes Hovmöller, Niklas Wedin Grindtorpshallen
2016-10-08 10:30 150328008 Rosersbergs IK - Erikslunds KF 2 - 8 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Rosershallen
2016-10-08 14:00 150328011 Vallentuna IBK - Vaxholms IBF (A) 9 - 4 Michael Selg, Fabian Fahimi Hammarbackens Sporthall
2016-10-08 15:30 150328010 IK Frej Täby - Järfälla IBK (A) 1 - 4 Stefan Flöjt, Daniel Skantze Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-01-27 18:30 150328012 Åkersberga IBF (A) - Töjnan IBK 16 - 1 Roger Nyström, Per Sundvall Hackstahallen
2017-01-27 19:30 150328009 Åkersberga IBF (B) - Kungsängens IF 3 - 6 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Åkersberga Sporthall A
2016-10-15 11:30 150328016 Erikslunds KF - Täby FC (A) 12 - 1 Karl Hurtig, Simon Åbom Erikslundshallen
2016-10-15 12:45 150328013 Vaxholms IBF (A) - IK Frej Täby 6 - 5 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Innebandyhallen Vaxholm
2016-10-16 10:30 150328015 Kungsängens IF - Rosersbergs IK 6 - 6 Per Calmén, Magnus Westerberg Ekhammarshallen
2016-10-16 13:15 150328017 Sigtuna IF IBK - Töjnan IBK 12 - 5 Fredrik Nensén, Jonas Sandberg Prästängshallen
2017-02-03 18:30 150328018 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF (A) 6 - 1 Jan Lingemark, Lucas Edberg Hammarbackens Sporthall
2017-02-16 18:30 150328014 Järfälla IBK (A) - Åkersberga IBF (B) 8 - 0 Imtiaz Karim, Stefano Bianque Herresta Sporthall
150328022 Åkersberga IBF (B) - Vaxholms IBF (A) 0 - 5
2016-10-22 09:00 150328020 Täby FC (A) - Kungsängens IF 3 - 10 Fredrik Nensén, Niklas Wedin Grindtorpshallen
2016-10-22 11:30 150328021 Rosersbergs IK - Järfälla IBK (A) 2 - 3 Joakim Levin, Marcus Grapne Rosershallen
2016-10-22 13:15 150328023 IK Frej Täby - Vallentuna IBK 3 - 4 Roger Nyström, Hannes Hovmöller Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-10-23 15:00 150328019 Töjnan IBK - Erikslunds KF 0 - 3 Magnus Westerberg, Viktor Strömberg Silverdalshallen
2017-02-04 16:00 150328024 Åkersberga IBF (A) - Sigtuna IF IBK 1 - 4 Hannes Hovmöller, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2016-10-29 12:30 150328028 Erikslunds KF - Sigtuna IF IBK 4 - 2 Simon Åbom, Lucas Edberg Erikslundshallen
2016-10-29 15:15 150328029 IK Frej Täby - Åkersberga IBF (A) 11 - 4 Daniel Skantze, Niklas Wedin Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-10-29 16:15 150328030 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF (B) 8 - 7 Ida Nedin, Elias Grafström Hammarbackens Sporthall
2016-10-30 12:00 150328027 Kungsängens IF - Töjnan IBK 7 - 0 Jan-Olov Cederholm, Daniel Eklund Ekhammarshallen
2016-10-30 13:00 150328025 Vaxholms IBF (A) - Rosersbergs IK 2 - 5 Fredrik Hallenberg, Dennis Svensson Innebandyhallen Vaxholm
2016-10-30 16:15 150328026 Järfälla IBK (A) - Täby FC (A) 4 - 6 Michael Leimer, Robert Milerud Viksjö Sporthall
2016-11-12 13:30 150328034 Rosersbergs IK - Vallentuna IBK 2 - 6 Torbjörn Lundin, Stefano Bianque Rosershallen
2016-11-13 12:45 150328033 Täby FC (A) - Vaxholms IBF (A) 10 - 3 Fadi Saffo, Ken Johansson Grindtorpshallen
2016-11-13 14:15 150328031 Sigtuna IF IBK - Kungsängens IF 4 - 6 Edward Swartling, Jonas Sandberg Prästängshallen
2016-11-13 15:00 150328035 Åkersberga IBF (B) - IK Frej Täby 4 - 6 Per Sundvall, Mimma Spasic Åkersberga Sporthall A
2016-11-13 17:00 150328032 Töjnan IBK - Järfälla IBK (A) 4 - 3 Hannes Hovmöller, Patrik Arvinder Silverdalshallen
2016-11-13 18:30 150328036 Åkersberga IBF (A) - Erikslunds KF 1 - 2 Per Sundvall, Fredrik Hallenberg Åkersberga Sporthall A
2016-10-22 10:30 150328040 Åkersberga IBF (B) - Åkersberga IBF (A) 6 - 5 Enya Hasselström, Hannes Hovmöller Åkersberga Sporthall A
2016-11-19 14:00 150328042 Vallentuna IBK - Täby FC (A) 8 - 3 Ida Nedin, Fredrik Sandgren Hammarbackens Sporthall
2016-11-19 14:15 150328041 IK Frej Täby - Rosersbergs IK 0 - 3 Lucas Edberg, Jakob Iskander Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-11-20 12:00 150328039 Kungsängens IF - Erikslunds KF 2 - 5 Per Calmén, Jan Lingemark Ekhammarshallen
2016-11-20 15:00 150328038 Järfälla IBK (A) - Sigtuna IF IBK 9 - 1 Robin Wirström, Stefano Bianque Kallhälls sporthall
2016-11-20 15:45 150328037 Vaxholms IBF (A) - Töjnan IBK 2 - 10 Mats Järnmark, Lucas Edberg Innebandyhallen Vaxholm
2016-11-26 13:30 150328047 Rosersbergs IK - Åkersberga IBF (B) 5 - 4 Patrik Arvinder, Mimma Spasic Rosershallen
2016-11-27 15:15 150328044 Sigtuna IF IBK - Vaxholms IBF (A) 4 - 11 Edward Swartling, Jonas Sandberg Prästängshallen
2016-11-27 15:30 150328048 Åkersberga IBF (A) - Kungsängens IF 2 - 6 Jakob Iskander, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2016-11-27 16:00 150328045 Töjnan IBK - Vallentuna IBK 4 - 6 Per Sundvall, Wen-chung Tsai Silverdalshallen
2016-11-27 16:15 150328046 Täby FC (A) - IK Frej Täby 6 - 1 Lucas Edberg, Hannes Andersson Skarpängskolan A
2016-12-03 12:30 150328043 Erikslunds KF - Järfälla IBK (A) 4 - 0 Lars Reuterhagen, Elias Grafström Erikslundshallen
2016-12-03 11:15 150328053 IK Frej Täby - Töjnan IBK 7 - 3 Lucas Edberg, Niklas Wedin Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-12-03 12:00 150328051 Rosersbergs IK - Åkersberga IBF (A) 0 - 2 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Rosershallen
2016-12-03 15:45 150328049 Vaxholms IBF (A) - Erikslunds KF 1 - 7 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Innebandyhallen Vaxholm
2016-12-03 16:15 150328052 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (A) 5 - 6 Per Sundvall, Jonas Jatko Åkersberga Sporthall A
2016-12-03 16:30 150328054 Vallentuna IBK - Sigtuna IF IBK 8 - 5 Per Ove Åman, Jan-Olov Cederholm Hammarbackens Sporthall
2016-12-04 12:30 150328050 Järfälla IBK (A) - Kungsängens IF 5 - 4 Erik Hellgren, Jimmy Rittervall Viksjö Sporthall
2016-12-10 09:00 150328059 Täby FC (A) - Rosersbergs IK 3 - 6 Simon Åbom, Niklas Wedin Grindtorpshallen
2016-12-10 11:45 150328060 Åkersberga IBF (A) - Järfälla IBK (A) 6 - 3 Enya Hasselström, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2016-12-10 12:30 150328056 Erikslunds KF - Vallentuna IBK 2 - 1 Viktor Bollvik Karlsson, Armin Shafiei Erikslundshallen
2016-12-10 13:15 150328055 Kungsängens IF - Vaxholms IBF (A) 2 - 4 Lars Reuterhagen, Daniel Karlsson Hagnäshallen
2016-12-11 10:15 150328058 Töjnan IBK - Åkersberga IBF (B) 4 - 4 Hektor Byfors, Andreas Eriksson Silverdalshallen
2016-12-11 14:00 150328057 Sigtuna IF IBK - IK Frej Täby 8 - 8 Edward Swartling, Jonas Sandberg Prästängshallen
2016-12-17 12:30 150328063 Rosersbergs IK - Töjnan IBK 3 - 5 Mats Järnmark, Jonas Sandberg Rosershallen
2016-12-17 16:45 150328061 Vaxholms IBF (A) - Järfälla IBK (A) 6 - 6 Tilde Levinson, Anna Skantz Innebandyhallen Vaxholm
2016-12-17 18:30 150328066 Vallentuna IBK - Kungsängens IF 3 - 3 Fabian Fahimi, Peter Gustafsson Saliba Hammarbackens Sporthall
2016-12-18 10:00 150328062 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (A) 5 - 5 Dennis Svensson, Jakob Iskander Grindtorpshallen
2016-12-18 14:15 150328065 IK Frej Täby - Erikslunds KF 2 - 8 Johan Ribbing, Elias Grafström Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-02-04 17:30 150328064 Åkersberga IBF (B) - Sigtuna IF IBK 2 - 3 Hannes Hovmöller, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2017-01-14 10:15 150328072 Åkersberga IBF (A) - Vaxholms IBF (A) 8 - 4 Enya Hasselström, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2017-01-14 11:30 150328068 Rosersbergs IK - Sigtuna IF IBK 5 - 6 Per Calmén, Per Ove Åman Rosershallen
2017-01-14 13:15 150328070 IK Frej Täby - Kungsängens IF 1 - 5 Per Sundvall, Lucas Edberg Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-01-14 15:30 150328069 Åkersberga IBF (B) - Erikslunds KF 1 - 11 Björn Söderström, Hannes Hovmöller Åkersberga Sporthall A
2017-01-14 17:00 150328071 Vallentuna IBK - Järfälla IBK (A) 3 - 4 Viktor Lindell, Daniel Skantze Hammarbackens Sporthall
2017-01-15 11:45 150328067 Täby FC (A) - Töjnan IBK 6 - 4 Tilde Levinson, Anna Skantz Skarpängskolan A
2017-01-21 10:15 150328076 Erikslunds KF - Rosersbergs IK 3 - 0 Arne Brovig, Jan Lingemark Tibblehallen CC
2017-01-22 12:30 150328074 Järfälla IBK (A) - IK Frej Täby 1 - 5 Fredrik Hallenberg, Fredrik Leander Viksjö Sporthall
2017-01-22 13:45 150328075 Kungsängens IF - Åkersberga IBF (B) 5 - 5 Per Calmén, Fredrik Nensén Ekhammarshallen
2017-01-22 14:15 150328077 Sigtuna IF IBK - Täby FC (A) 3 - 6 Kenny Ly, Jonatan Svahn Prästängshallen
2017-01-22 14:45 150328078 Töjnan IBK - Åkersberga IBF (A) 11 - 4 David Norman, Patrik Arvinder Arena Satelliten
2017-01-22 17:15 150328073 Vaxholms IBF (A) - Vallentuna IBK 4 - 2 Niklas Wedin, Fredrik Sandgren Innebandyhallen Vaxholm
2017-01-28 10:15 150328080 Täby FC (A) - Erikslunds KF 1 - 3 Roger Nyström, Ida Nedin Grindtorpshallen
2017-01-28 12:30 150328081 Rosersbergs IK - Kungsängens IF 6 - 6 Carl Kjellstrand, Mimma Spasic Rosershallen
2017-01-28 13:30 150328083 IK Frej Täby - Vaxholms IBF (A) 12 - 0 Martin Svensson, Dennis Svensson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-01-29 11:45 150328079 Töjnan IBK - Sigtuna IF IBK 3 - 8 Sara Thalén, Paulina Thunvall Silverdalshallen
2017-01-29 12:45 150328082 Åkersberga IBF (B) - Järfälla IBK (A) 0 - 4 Martin Svensson, Dennis Svensson Åkersberga Sporthall A
2017-01-29 17:00 150328084 Åkersberga IBF (A) - Vallentuna IBK 5 - 2 Arne Brovig, Niklas Wedin Åkersberga Sporthall A
2017-02-04 17:00 150328088 Erikslunds KF - Töjnan IBK 5 - 4 Philip Edlund, Oskar Mattsson Erikslundshallen
2017-02-04 17:15 150328090 Vallentuna IBK - IK Frej Täby 10 - 0 Roger Nyström, Johan Ribbing Hammarbackens Sporthall
2017-02-05 11:45 150328087 Kungsängens IF - Täby FC (A) 1 - 7 William Albrecht, Mikael Lemker Ekhammarshallen
2017-02-05 15:00 150328085 Vaxholms IBF (A) - Åkersberga IBF (B) 3 - 5 Karl Hurtig, Fredrik Nensén Innebandyhallen Vaxholm
2017-02-05 16:15 150328086 Järfälla IBK (A) - Rosersbergs IK 3 - 2 Sampo Friberg, Marco Svenström Viksjö Sporthall
2017-02-05 18:30 150328089 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF (A) 3 - 4 Michael Selg, Fabian Fahimi Prästängshallen
2017-02-11 10:30 150328094 Rosersbergs IK - Vaxholms IBF (A) 20 - 5 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Rosershallen
2017-02-11 11:30 150328093 Täby FC (A) - Järfälla IBK (A) 4 - 7 Hannes Hovmöller, Niklas Wedin Grindtorpshallen
2017-02-11 18:45 150328095 Åkersberga IBF (B) - Vallentuna IBK 8 - 3 Martin Svensson, Dennis Svensson Åkersberga Sporthall A
2017-02-12 09:15 150328096 Åkersberga IBF (A) - IK Frej Täby 6 - 3 Roger Nyström, Magnus Westerberg Åkersberga Sporthall A
2017-02-12 13:15 150328091 Sigtuna IF IBK - Erikslunds KF 2 - 7 Lars Reuterhagen, Fredrik Nensén Prästängshallen
2017-02-12 13:15 150328092 Töjnan IBK - Kungsängens IF 0 - 7 Imtiaz Karim, Elias Grafström Silverdalshallen
2017-02-18 13:00 150328100 Erikslunds KF - Åkersberga IBF (A) 4 - 2 Dennis Svensson, Tim Svensson Erikslundshallen
2017-02-18 14:30 150328099 Kungsängens IF - Sigtuna IF IBK 8 - 4 Patrik Andersén, Sebastian Johansson Hagnäshallen
2017-02-18 16:00 150328102 Vallentuna IBK - Rosersbergs IK 6 - 13 Patrik Arvinder, Hannes Hovmöller Hammarbackens Sporthall
2017-02-18 16:30 150328097 Vaxholms IBF (A) - Täby FC (A) 1 - 9 Philip Edlund, Oskar Mattsson Innebandyhallen Vaxholm
2017-02-18 16:30 150328101 IK Frej Täby - Åkersberga IBF (B) 6 - 2 Magnus Johansson, Johan Hillergren Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-02-19 15:00 150328098 Järfälla IBK (A) - Töjnan IBK 6 - 3 Andreas Mattsson, Mattias Thomasson Kallhälls sporthall
2017-03-11 11:30 150328106 Täby FC (A) - Vallentuna IBK 1 - 9 Carl Kjellstrand, Mimma Spasic Grindtorpshallen
2017-03-11 11:30 150328107 Rosersbergs IK - IK Frej Täby 3 - 6 Mats Järnmark, Jan Lingemark Rosershallen
2017-03-11 13:30 150328103 Erikslunds KF - Kungsängens IF 5 - 4 Philip Edlund, Oskar Mattsson Erikslundshallen
2017-03-11 17:15 150328104 Sigtuna IF IBK - Järfälla IBK (A) 8 - 5 Fredrik Nensén, Jonatan Svahn Prästängshallen
2017-03-12 15:00 150328105 Töjnan IBK - Vaxholms IBF (A) 5 - 7 Imtiaz Karim, David Norman Silverdalshallen
2017-03-12 17:00 150328108 Åkersberga IBF (A) - Åkersberga IBF (B) 2 - 4 Oskar Mattsson, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2017-03-18 11:30 150328109 Vaxholms IBF (A) - Sigtuna IF IBK 5 - 10 Karl Hurtig, Tilde Levinson Innebandyhallen Vaxholm
2017-03-18 14:15 150328113 IK Frej Täby - Täby FC (A) 13 - 2 Per Sundvall, Lucas Edberg Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-03-18 15:15 150328114 Vallentuna IBK - Töjnan IBK 2 - 5 Simon Åbom, Fredrik Sandgren Hammarbackens Sporthall
2017-03-19 09:00 150328110 Järfälla IBK (A) - Erikslunds KF 2 - 4 Erik Åkerlund, Fabian Magnell Viksjö Sporthall
2017-03-19 11:00 150328111 Kungsängens IF - Åkersberga IBF (A) 4 - 5 Lars Reuterhagen, Sebastian Johansson Ekhammarshallen
2017-03-19 15:00 150328112 Åkersberga IBF (B) - Rosersbergs IK 6 - 9 Johan Ribbing, Fredrik Sandgren Åkersberga Sporthall A
2017-03-25 13:30 150328116 Erikslunds KF - Vaxholms IBF (A) 3 - 8 Simon Åbom, Niklas Wedin Erikslundshallen
2017-03-25 15:30 150328120 Åkersberga IBF (A) - Rosersbergs IK 3 - 7 Fredrik Hallenberg, Lars Reuterhagen Åkersberga Sporthall A
2017-03-26 10:15 150328118 Töjnan IBK - IK Frej Täby 2 - 10 Daniel Bäckner, Fredrik Sandgren Silverdalshallen
2017-03-26 11:00 150328115 Kungsängens IF - Järfälla IBK (A) 7 - 1 Andreas Briselius, Joakim Nothén Ekhammarshallen
2017-03-26 11:30 150328119 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (B) 8 - 7 Viktor Lindell, Armin Shafiei Grindtorpshallen
2017-03-26 16:15 150328117 Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK 5 - 3 Lars Reuterhagen, Jonas Sandberg Prästängshallen
2017-04-01 11:30 150328123 Rosersbergs IK - Täby FC (A) 8 - 6 Lars Reuterhagen, Mats Järnmark Rosershallen
2017-04-01 12:15 150328125 IK Frej Täby - Sigtuna IF IBK 13 - 2 Lucas Edberg, Philip Edlund Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-04-01 14:15 150328126 Vallentuna IBK - Erikslunds KF 0 - 4 Tilde Levinson, Anna Skantz Hammarbackens Sporthall
2017-04-02 14:15 150328121 Vaxholms IBF (A) - Kungsängens IF 6 - 5 Dennis Svensson, Daniel Skantze Innebandyhallen Vaxholm
2017-04-02 14:15 150328122 Järfälla IBK (A) - Åkersberga IBF (A) 9 - 4 Fredrik Leander, Jesper Roth Viksjö Sporthall
2017-04-04 18:45 150328124 Åkersberga IBF (B) - Töjnan IBK 6 - 5 Fredrik Berglund Sonesson, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2017-04-08 14:30 150328129 Erikslunds KF - IK Frej Täby 4 - 1 Philip Edlund, Oskar Mattsson Erikslundshallen
2017-04-09 11:00 150328128 Kungsängens IF - Vallentuna IBK 6 - 3 Mats Järnmark, Patrik Arvinder Ekhammarshallen
2017-04-09 13:15 150328132 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (A) 4 - 6 Ulf Jonsson, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2017-04-09 14:30 150328131 Töjnan IBK - Rosersbergs IK 1 - 7 Mattias Thomasson, Daniel Bäckner Silverdalshallen
2017-04-09 15:15 150328127 Järfälla IBK (A) - Vaxholms IBF (A) 2 - 6 Arne Brovig, Charlie Bohlin Viksjö Sporthall
2017-04-09 16:00 150328130 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF (B) 7 - 4 Simon Bernhardsson, Stefano Bianque Prästängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Erikslunds KF 22 21 0 1 114-41 73 63
2. Kungsängens IF 22 11 4 7 114-81 33 37
3. Rosersbergs IK 22 11 2 9 121-93 28 35
4. Vallentuna IBK 22 11 1 10 108-94 14 34
5. Järfälla IBK (A) 22 11 1 10 94-86 8 34
6. Täby FC (A) 22 11 1 10 111-127 -16 34
7. IK Frej Täby 22 10 1 11 117-91 26 31
8. Vaxholms IBF (A) 22 10 1 11 98-139 -41 31
9. Sigtuna IF IBK 22 9 1 12 111-132 -21 28
10. Åkersberga IBF (A) 22 8 1 13 90-106 -16 25
11. Töjnan IBK 22 6 1 15 85-135 -50 19
12. Åkersberga IBF (B) 22 5 2 15 87-125 -38 17
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medellätt Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-01 12:00 150330006 FBI Tullinge - Huddinge IBS 5 - 5 Martin Tidesten, Jonathan Håkansson Tullingehallen
2016-10-02 14:15 150330002 Sköndals IK - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 3 Aarre Hietanen, Robin Berger Sköndalshallen
2016-10-02 16:30 150330005 Värmdö IF - Ingarö IF 1 - 4 Henrik Sommerville, Mats Andersson Värmdö sporthall
2016-10-16 15:00 150330001 Vendelsö IK - Djurö-Vindö IF 4 - 6 Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Torvalla Sporthall
2016-10-23 13:30 150330004 Nynäshamn IBK - Mälarhöjden IK IBK 9 - 2 Daniel Mårtensson, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2016-10-08 09:00 150330012 Vendelsö IK - FBI Tullinge 5 - 5 Jonas Håmark, Theodore Hurtig Torvalla Träningshall
2016-10-08 17:30 150330007 Huddinge IBS - Värmdö IF 11 - 1 Lennart Asp, Marco Svenström Tomtbergahallen
2016-10-09 12:45 150330011 Tyresö Trollbäcken IBK - Djurö-Vindö IF 4 - 3 Leif Karlsson, Gabriel Nääs Tyresöhallen
2016-12-18 18:00 150330008 Ingarö IF - Nynäshamn IBK 4 - 6 Kevin Helly, Wilmer Axén Ingarö Sporthall
2016-10-15 15:15 150330018 Tyresö Trollbäcken IBK - Vendelsö IK 4 - 7 Henrik Sommerville, Oscar Olsson Berglund Strandhallen - Tyresö
2016-10-16 13:15 150330014 Sköndals IK - Mälarhöjden IK IBK 2 - 1 Tony Verho, Svedje Ohlson Sköndalshallen
2016-10-16 15:30 150330017 Värmdö IF - FBI Tullinge 0 - 12 Johan Zahn, Marcus Grapne Värmdö sporthall
2016-11-13 13:30 150330016 Nynäshamn IBK - Huddinge IBS 3 - 1 Leif Karlsson, Johan Engvall Kvarnängshallen
2016-10-22 10:00 150330019 FBI Tullinge - Nynäshamn IBK 4 - 3 David Berger, William Albrecht Tullingehallen
2016-10-22 10:15 150330024 Vendelsö IK - Värmdö IF 9 - 3 Erik Nyman, Johan Hessing Torvalla Träningshall
2016-10-22 11:45 150330022 Mälarhöjden IK IBK - Djurö-Vindö IF 3 - 0 Daniel Kölborn, Felix Wursé Liljeholmshallen 1
2016-10-22 12:00 150330021 Ingarö IF - Sköndals IK 3 - 3 Mats Andersson, Anders Thonberg Ingarö Sporthall
2016-10-29 12:45 150330028 Nynäshamn IBK - Värmdö IF 4 - 5 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Kvarnängshallen
2016-10-29 15:00 150330025 Djurö-Vindö IF - Ingarö IF 7 - 8 Johan Ståhl, Kevin Helly Djurö Sporthall
2016-10-30 15:00 150330026 Sköndals IK - Huddinge IBS 0 - 2 Kenneth Johansson, Wilmer Axén Sköndalshallen
2016-11-13 12:00 150330030 Tyresö Trollbäcken IBK - Mälarhöjden IK IBK 5 - 4 Gabriel Nääs, Isak Sjöblom Strandhallen - Tyresö
2016-11-06 14:30 150330036 Vendelsö IK - Nynäshamn IBK 3 - 6 Kari Malmros, Aarre Hietanen Torvalla Sporthall
2016-11-12 12:00 150330034 Ingarö IF - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 9 Erik Nyman, Malin Holm Ingarö Sporthall
2016-11-12 16:15 150330033 Huddinge IBS - Djurö-Vindö IF 5 - 3 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Tomtbergahallen
2016-11-13 08:00 150330032 FBI Tullinge - Sköndals IK 3 - 8 Jonathan Håkansson, Petra Dynesius Tullingehallen
2016-11-19 14:00 150330042 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IBS 4 - 0 Henrik Sommerville, Christian Berger Strandhallen - Tyresö
2016-11-19 15:00 150330037 Djurö-Vindö IF - FBI Tullinge WO (5 - 0) Mattias Lönnborg, Kevin Helly Djurö Sporthall
2016-11-20 16:00 150330038 Sköndals IK - Värmdö IF 3 - 1 Daniel Eklund, Felix Wursé Sköndalshallen
2016-11-21 18:45 150330040 Mälarhöjden IK IBK - Vendelsö IK 4 - 1 Thomas Gjutarenäfve, Jonas Jatko Skärholmshallen
2016-11-26 10:00 150330047 Ingarö IF - Mälarhöjden IK IBK 2 - 7 Kevin Helly, Lucas Werelius Ingarö Sporthall
2016-11-26 11:15 150330045 FBI Tullinge - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 2 Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Tullingehallen
2016-11-26 12:15 150330043 Nynäshamn IBK - Sköndals IK 9 - 2 Kari Malmros, Kent Kastell Kvarnängshallen
2016-11-27 20:00 150330044 Värmdö IF - Djurö-Vindö IF 3 - 5 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Värmdö sporthall
2016-12-03 10:15 150330052 Mälarhöjden IK IBK - Huddinge IBS 6 - 3 Karl-Johan Leijon, Johan Hessing Skärholmshallen
2016-12-03 15:00 150330049 Djurö-Vindö IF - Nynäshamn IBK 2 - 11 Viktoria Drinic, Kevin Helly Djurö Sporthall
2016-12-03 16:00 150330051 Ingarö IF - Vendelsö IK 4 - 2 Rasmus Fernström, Didrik Axen Ingarö Sporthall
2016-12-04 14:00 150330054 Tyresö Trollbäcken IBK - Värmdö IF 8 - 0 Leif Karlsson, Mats Andersson Strandhallen - Tyresö
2016-12-10 11:30 150330060 Vendelsö IK - Sköndals IK 8 - 2 Marcus Larsson, Lucas Myrby Torvalla Träningshall
2016-12-10 12:15 150330059 Huddinge IBS - Ingarö IF 3 - 3 Mattias Jansenberger, Hampus Viking Tomtbergahallen
2016-12-10 13:15 150330058 FBI Tullinge - Mälarhöjden IK IBK 0 - 6 Martin Claësson, Viking Claësson Tullingehallen
2016-12-10 14:00 150330056 Nynäshamn IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 7 - 3 Kenneth Johansson, Patrik Arvinder Kvarnängshallen
2016-12-11 11:00 150330061 Djurö-Vindö IF - Sköndals IK 5 - 9 Viktoria Drinic, Kevin Helly Djurö Sporthall
2016-12-17 10:15 150330064 Mälarhöjden IK IBK - Värmdö IF 4 - 2 Karl-Johan Leijon, Marco Svenström Skärholmshallen
2016-12-17 14:00 150330063 Ingarö IF - FBI Tullinge 5 - 7 Rasmus Fernström, Henrik Sommerville Ingarö Sporthall
2016-12-18 08:15 150330062 Huddinge IBS - Vendelsö IK 10 - 2 Lennart Asp, Aarre Hietanen Tomtbergahallen
2017-01-14 10:15 150330069 Mälarhöjden IK IBK - Nynäshamn IBK 1 - 12 Daniel Kölborn, Torbjörn Lundin Skärholmshallen
2017-01-14 13:15 150330071 Tyresö Trollbäcken IBK - Sköndals IK 7 - 1 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Strandhallen - Tyresö
2017-01-14 14:00 150330068 Ingarö IF - Värmdö IF 3 - 1 Leo Bergstrand, Oscar Forstadius Ingarö Sporthall
2017-01-14 14:15 150330067 Huddinge IBS - FBI Tullinge 7 - 7 Abbe Lami, Jakob Nima Skogåshallen
2017-01-22 11:00 150330072 Djurö-Vindö IF - Vendelsö IK 3 - 3 Johan Ståhl, Kevin Helly Djurö Sporthall
2017-01-21 10:30 150330076 Nynäshamn IBK - Ingarö IF 10 - 2 Leif Karlsson, Daniel Eklund Kvarnängshallen
2017-01-21 16:00 150330073 Djurö-Vindö IF - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 9 Rasmus Fernström, Viktoria Drinic Djurö Sporthall
2017-01-21 19:00 150330078 FBI Tullinge - Vendelsö IK 6 - 4 Abbe Lami, Oscar Olsson Berglund Tullingehallen
2017-01-22 12:30 150330077 Värmdö IF - Huddinge IBS 3 - 3 Oscar Forstadius, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2017-01-28 09:00 150330082 Mälarhöjden IK IBK - Sköndals IK 9 - 4 Shabbir Ahmed, Leo Odell/Johansson Skärholmshallen
2017-01-28 09:00 150330084 Vendelsö IK - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 5 Kenny Ly, Mats Andersson Torvalla Träningshall
2017-01-28 18:45 150330079 FBI Tullinge - Värmdö IF 0 - 6 Daniel Eriksson, Jonathan Håkansson Tullingehallen
2017-01-29 09:00 150330080 Huddinge IBS - Nynäshamn IBK 4 - 8 Shabbir Ahmed, Marco Svenström Tomtbergahallen
2017-02-04 12:15 150330088 Nynäshamn IBK - FBI Tullinge 7 - 1 Kenneth Johansson, Jonathan Elfström Kvarnängshallen
2017-02-04 16:00 150330085 Djurö-Vindö IF - Mälarhöjden IK IBK 1 - 5 Noah Hulin, Kevin Helly Djurö Sporthall
2017-02-05 13:00 150330086 Sköndals IK - Ingarö IF 1 - 6 Johan Larsson, Simon Holm Schlemowitz Sköndalshallen
2017-02-05 15:15 150330089 Värmdö IF - Vendelsö IK 10 - 3 Emil Pagrot, Felix Fernström Värmdö sporthall
2017-02-11 08:45 150330093 Huddinge IBS - Sköndals IK 8 - 3 Fredrik Hallenberg, Oscar Olsson Berglund Skogåshallen
2017-02-11 10:15 150330095 Mälarhöjden IK IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 3 Gustaf Reimer, Daniel Wiberg Skärholmshallen
2017-02-12 12:00 150330094 Ingarö IF - Djurö-Vindö IF 4 - 3 , Viktoria Drinic Djurö Sporthall
2017-02-12 15:45 150330091 Värmdö IF - Nynäshamn IBK 3 - 6 Leif Karlsson, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2017-02-18 13:45 150330100 Nynäshamn IBK - Vendelsö IK 6 - 0 Fredrik Pålsson, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2017-02-18 14:00 150330097 Djurö-Vindö IF - Huddinge IBS 0 - 2 Noah Hulin, Kevin Helly Djurö Sporthall
2017-02-19 13:00 150330098 Sköndals IK - FBI Tullinge 5 - 2 Johan Zahn, Oscar Olsson Berglund Sköndalshallen
2017-02-19 15:30 150330102 Tyresö Trollbäcken IBK - Ingarö IF 4 - 3 Johan Hessing, Isak Sjöblom Strandhallen - Tyresö
2017-03-11 10:15 150330108 Vendelsö IK - Mälarhöjden IK IBK 1 - 4 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Torvalla Träningshall
2017-03-11 10:30 150330105 FBI Tullinge - Djurö-Vindö IF 8 - 1 Shabbir Ahmed, Daniel Eriksson Tullingehallen
2017-03-11 16:15 150330106 Huddinge IBS - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 4 Henrik Sommerville, Robin Berger Tomtbergahallen
2017-03-12 11:00 150330104 Värmdö IF - Sköndals IK 7 - 5 Leo Bergstrand, Kevin Helly Värmdö sporthall
2017-03-18 10:30 150330112 Mälarhöjden IK IBK - Ingarö IF 8 - 0 Roland Nester, Christian Högberg Skärholmshallen
2017-03-18 15:00 150330109 Djurö-Vindö IF - Värmdö IF 1 - 7 Johan Ståhl, Erik Nyman Djurö Sporthall
2017-03-19 12:15 150330110 Sköndals IK - Nynäshamn IBK 2 - 5 Abbe Lami, Jakob Nima Sköndalshallen
2017-03-19 15:00 150330114 Tyresö Trollbäcken IBK - FBI Tullinge 9 - 3 Hampus Viking, Oscar Olsson Berglund Strandhallen - Tyresö
2017-03-25 14:00 150330116 Nynäshamn IBK - Djurö-Vindö IF 10 - 1 Adrian Hiram, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2017-03-26 11:30 150330119 Huddinge IBS - Mälarhöjden IK IBK 6 - 6 Henrik Sommerville, Robin Berger Tomtbergahallen
2017-03-26 14:45 150330117 Värmdö IF - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 1 Tuva Egman, Tommy Egman Värmdö sporthall
2017-04-09 13:15 150330120 Vendelsö IK - Ingarö IF 6 - 12 Lucas Myrby, Christian Berger Torvalla Träningshall
2017-04-01 10:15 150330124 Mälarhöjden IK IBK - FBI Tullinge 11 - 2 Magnus Berg, Leo Odell/Johansson Skärholmshallen
2017-04-01 13:00 150330123 Ingarö IF - Huddinge IBS 0 - 17 Oscar Forstadius, Lucas Werelius Ingarö Sporthall
2017-04-01 13:30 150330126 Tyresö Trollbäcken IBK - Nynäshamn IBK 5 - 6 Isak Sjöblom, Svedje Ohlson Strandhallen - Tyresö
2017-04-02 13:00 150330122 Sköndals IK - Vendelsö IK 4 - 4 Oscar Olsson Berglund, Alexander Potapeiko Sköndalshallen
2017-03-26 17:30 150330127 Sköndals IK - Djurö-Vindö IF 4 - 6 Christian Berger, Theodore Hurtig Sköndalshallen
2017-04-05 19:30 150330130 Värmdö IF - Mälarhöjden IK IBK 0 - 4 Per Sundvall, Jimmy Rittervall Värmdö sporthall
2017-04-08 13:45 150330132 Vendelsö IK - Huddinge IBS 3 - 4 Karl-Johan Leijon, Jakob Nima Söderbymalmskolan
2017-04-08 14:30 150330131 FBI Tullinge - Ingarö IF 6 - 7 Daniel Eriksson, Jonathan Håkansson Tullingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nynäshamn IBK 18 16 0 2 128-45 83 48
2. Mälarhöjden IK IBK 18 12 2 4 88-53 35 38
3. Tyresö Trollbäcken IBK 18 11 2 5 89-57 32 35
4. Huddinge IBS 18 8 5 5 92-61 31 29
5. Ingarö IF 18 8 2 8 71-101 -30 26
6. FBI Tullinge 18 6 3 9 77-96 -19 21
7. Värmdö IF 18 6 1 11 57-86 -29 19
8. Sköndals IK 18 5 3 10 61-89 -28 18
9. Djurö-Vindö IF 18 4 1 13 55-99 -44 13
10. Vendelsö IK 18 3 3 12 67-98 -31 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis