Pantamera Röd Medellätt (2017/18)

Gruppspel
Pantamera Flickor Röd Medellätt Mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-30 13:30 150319001 Hammarby IF IBF - Sundbybergs IK 3 - 1 William Albrecht, Erik Palmertz Eriksdalshallen
2017-09-30 15:00 150319003 IBF Offensiv Lidingö - Huddinge IK (B) 0 - 2 Axel Göthberg, Gustav Helge Bodals Bollhall
2017-10-01 15:00 150319005 Töjnan IBK (B) - Täby FC (B) 5 - 2 Torbjörn Lundin, Leif Karlsson Silverdalshallen
2017-11-12 13:00 150319002 Högdalens AIS - Ekerö IK (A) 0 - 5 Johan Ståhl, Leo Odell/Johansson Bandhagshallen
2018-02-04 17:45 150319004 Råsunda IS - Sköndals IK 1 - 5 Mario Mallengren, Patrik Larsson Ulriksdalshallen
2017-10-07 09:00 150319006 Täby FC (B) - Råsunda IS 4 - 4 Daniel Karlsson, Dennis Svensson Grindtorpshallen
2017-10-07 09:30 150319009 Ekerö IK (A) - Hammarby IF IBF 4 - 6 Niclas Andersson, Imtiaz Karim Mälaröhallen
2017-10-07 10:00 150319010 Sundbybergs IK - Töjnan IBK (B) 1 - 5 Mats Järnmark, Stefano Bianque Hallonbergshallen
2017-10-08 13:30 150319008 Huddinge IK (B) - Högdalens AIS 6 - 9 Shabbir Ahmed, Aarre Hietanen Kvarnbergshallen
2017-10-08 19:45 150319007 Sköndals IK - IBF Offensiv Lidingö 5 - 1 Björn Larsson, Manne Jahnsson Sköndalshallen
2017-10-14 09:00 150319015 Ekerö IK (A) - Sundbybergs IK 3 - 2 Daniel Eklund, Niclas Andersson Mälaröhallen
2017-10-14 11:45 150319011 Hammarby IF IBF - Huddinge IK (B) 1 - 0 William Albrecht, Sadjad Nima Sjöstadshallen
2017-10-14 16:30 150319013 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC (B) 2 - 4 Viktor Bollvik Karlsson, Sebastian Zetterberg Bodals Bollhall
2017-10-15 11:30 150319012 Högdalens AIS - Sköndals IK 0 - 8 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Högdalshallen
2017-10-15 14:00 150319014 Råsunda IS - Töjnan IBK (B) 3 - 6 Alexander Rajala, Johnn Wahlgren Ulriksdalshallen
2017-10-21 09:00 150319020 Sundbybergs IK - Råsunda IS 3 - 0 Linus Warrenstein, Marina Saxon Brotorpshallen
2017-10-21 14:15 150319019 Huddinge IK (B) - Ekerö IK (A) 6 - 2 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Kvarnbergshallen
2017-10-21 17:00 150319017 Täby FC (B) - Högdalens AIS 1 - 0 Daniel Skantze, Viktor Lindell Grindtorpshallen
2017-10-22 10:00 150319016 Töjnan IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö WO (5 - 0) Mats Korpi, Imtiaz Karim Silverdalshallen
2017-10-22 13:15 150319018 Sköndals IK - Hammarby IF IBF 6 - 3 Isak Sjöblom, Leo Odell/Johansson Sköndalshallen
2017-10-28 12:15 150319021 Hammarby IF IBF - Täby FC (B) 2 - 2 Jonas Robertson, Johan Ståhl Sjöstadshallen
2017-10-28 16:30 150319023 IBF Offensiv Lidingö - Råsunda IS 3 - 4 Niclas Andersson, Leif Karlsson Bodals Bollhall
2017-10-29 16:45 150319025 Ekerö IK (A) - Sköndals IK 4 - 0 Patrik Larsson, Mimma Spasic Tappströms Bollhall
2017-11-13 20:00 150319022 Högdalens AIS - Töjnan IBK (B) 2 - 2 Lars Reuterhagen, Imtiaz Karim Silverdalshallen
2018-02-03 17:00 150319024 Huddinge IK (B) - Sundbybergs IK 4 - 4 Leif Karlsson, Gabriel Nääs Kvarnbergshallen
2017-11-11 11:00 150319028 Täby FC (B) - Ekerö IK (A) 0 - 1 Niklas Wedin, Hannes Hovmöller Grindtorpshallen
2017-11-11 11:00 150319030 Sundbybergs IK - IBF Offensiv Lidingö 7 - 1 Imtiaz Karim, Mimma Spasic Brotorpshallen
2017-11-12 12:15 150319027 Töjnan IBK (B) - Hammarby IF IBF 3 - 1 Gustav Helge, Axel Göthberg Silverdalshallen
2017-11-12 14:30 150319029 Sköndals IK - Huddinge IK (B) 2 - 6 Manne Jahnsson, Daniel Kölborn Sköndalshallen
2017-11-26 15:45 150319026 Råsunda IS - Högdalens AIS 1 - 1 Viktor Bollvik Karlsson, Sebastian Zetterberg Ulriksdalshallen
2017-11-18 11:15 150319031 Hammarby IF IBF - Råsunda IS 4 - 2 Leo Odell/Johansson, Alexander Potapeiko Sjöstadshallen
2017-11-18 11:30 150319035 Ekerö IK (A) - Töjnan IBK (B) 1 - 2 Kent Budell, Stefano Bianque Mälaröhallen
2017-11-18 17:45 150319032 Högdalens AIS - IBF Offensiv Lidingö 4 - 1 Håkan Taxén, William Albrecht Högdalshallen
2017-11-19 12:00 150319034 Huddinge IK (B) - Täby FC (B) 6 - 3 My Källström Lyly, Sezgin Youmer Kvarnbergshallen
2017-11-19 15:15 150319033 Sköndals IK - Sundbybergs IK 5 - 3 Svedje Ohlson, Niclas Woxmark Sköndalshallen
2017-12-02 12:15 150319040 Sundbybergs IK - Högdalens AIS 0 - 1 Martin Hjelmberg, Marina Saxon Brotorpshallen
2017-12-02 14:30 150319036 IBF Offensiv Lidingö - Hammarby IF IBF 1 - 4 Viktor Bollvik Karlsson, Sebastian Zetterberg Bodals Bollhall
2017-12-03 11:15 150319038 Töjnan IBK (B) - Huddinge IK (B) 3 - 1 Linda Forslund, Madeleine Forslund Silverdalshallen
2017-12-03 14:00 150319037 Råsunda IS - Ekerö IK (A) 3 - 4 Gustav Fohlstedt, Mourice Åkerblom Ulriksdalshallen
2017-12-03 16:15 150319039 Täby FC (B) - Sköndals IK 3 - 4 Christian Högberg, Daniel Hultberg Grindtorpshallen
2017-12-09 09:00 150319042 Täby FC (B) - Sundbybergs IK 3 - 6 Fredrik Berglund Sonesson, Lars Reuterhagen Grindtorpshallen
2017-12-09 12:15 150319043 Sköndals IK - Töjnan IBK (B) 3 - 6 Erik Adolfsson, Hampus Viking Farstahallen 1
2017-12-09 13:00 150319045 Ekerö IK (A) - IBF Offensiv Lidingö 3 - 3 Richard Jonsson, Patrik Arvinder Mälaröhallen
2017-12-09 16:15 150319041 Hammarby IF IBF - Högdalens AIS 3 - 2 Manne Jahnsson, Mattias Thomasson Skanstullshallen
2017-12-10 12:00 150319044 Huddinge IK (B) - Råsunda IS 3 - 3 Aarre Hietanen, Gustav Frank Kvarnbergshallen
2017-12-16 09:00 150319046 Täby FC (B) - Töjnan IBK (B) 4 - 4 Simon Åbom, Per Sundvall Grindtorpshallen
2017-12-16 11:00 150319050 Sundbybergs IK - Hammarby IF IBF 2 - 4 Leif Karlsson, Gustav Fohlstedt Brotorpshallen
2017-12-16 14:45 150319049 Ekerö IK (A) - Högdalens AIS 8 - 1 Patrik Larsson, Leif Karlsson Mälaröhallen
2017-12-17 13:00 150319048 Huddinge IK (B) - IBF Offensiv Lidingö 7 - 3 Theodore Hurtig, Osama Abaied Kvarnbergshallen
2017-12-17 14:00 150319047 Sköndals IK - Råsunda IS 6 - 0 Petra Dynesius, Leo Odell/Johansson Sköndalshallen
2018-01-13 13:00 150319052 Högdalens AIS - Huddinge IK (B) 2 - 10 Erik Adolfsson, Jonathan Wallén Brobäck Högdalshallen
2018-01-14 12:00 150319054 Råsunda IS - Täby FC (B) 3 - 3 Lucas Edberg, Patrik Arvinder Ulriksdalshallen
2018-01-14 15:15 150319055 Töjnan IBK (B) - Sundbybergs IK 3 - 1 Richard Jonsson, Mattias Thomasson Silverdalshallen
2018-01-14 15:45 150319051 Hammarby IF IBF - Ekerö IK (A) 4 - 2 Gustaf Reimer, Simon Holm Schlemowitz Sjöstadshallen
2018-02-16 19:00 150319053 IBF Offensiv Lidingö - Sköndals IK 2 - 3 Mats Andersson, William Hilmersson Bodals Bollhall
2018-01-20 12:00 150319060 Sundbybergs IK - Ekerö IK (A) 1 - 5 Julius Olesen, Mattias Thomasson Brotorpshallen
2018-01-21 10:15 150319057 Täby FC (B) - IBF Offensiv Lidingö 7 - 4 Oscar Silverbratt, Fredrik Bokström Grindtorpshallen
2018-01-21 13:00 150319059 Huddinge IK (B) - Hammarby IF IBF 2 - 1 Fredrik Hallenberg, Johannes Sandberg Kvarnbergshallen
2018-01-21 15:00 150319056 Töjnan IBK (B) - Råsunda IS 1 - 0 Linda Forslund, Bjarne Hekkelstrand Silverdalshallen
2018-01-21 17:15 150319058 Sköndals IK - Högdalens AIS 8 - 2 Manne Jahnsson, Theodore Hurtig Sköndalshallen
2018-01-27 09:45 150319065 Ekerö IK (A) - Huddinge IK (B) 3 - 2 Arash Sohrevardi, Robin Karke Mälaröhallen
2018-01-27 12:00 150319061 Hammarby IF IBF - Sköndals IK 0 - 4 Kevin Helly, Sampo Friberg Sjöstadshallen
2018-01-27 16:45 150319063 IBF Offensiv Lidingö - Töjnan IBK (B) 0 - 7 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Bodals Bollhall
2018-01-28 13:00 150319064 Råsunda IS - Sundbybergs IK 1 - 5 Andreas Sandgren, Ulf Jonsson Ulriksdalshallen
2018-01-28 18:15 150319062 Högdalens AIS - Täby FC (B) 4 - 2 Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Högdalshallen
2018-02-10 11:15 150319070 Sundbybergs IK - Huddinge IK (B) 1 - 4 Martin Hjelmberg, Torbjörn Lundin Brotorpshallen
2018-02-11 09:00 150319068 Täby FC (B) - Hammarby IF IBF 3 - 5 Fredrik Sandgren, Adam Sundbom Grindtorpshallen
2018-02-11 11:00 150319069 Sköndals IK - Ekerö IK (A) 5 - 0 Linnea Westerlund, Ida Sandberg Sköndalshallen
2018-02-11 13:00 150319066 Råsunda IS - IBF Offensiv Lidingö 2 - 4 Gustav Helge, Patrik Arvinder Ulriksdalshallen
2018-02-11 14:15 150319067 Töjnan IBK (B) - Högdalens AIS 3 - 1 Michael Leimer, Robert Milerud Arena Satelliten
2018-02-13 19:15 150319074 Huddinge IK (B) - Sköndals IK 3 - 6 Kevin Helly, Håkan Taxén Skogåshallen
2018-02-17 12:45 150319075 Ekerö IK (A) - Täby FC (B) 4 - 2 Martin Hjelmberg, Adam Gustafsson Mälaröhallen
2018-02-17 16:45 150319073 IBF Offensiv Lidingö - Sundbybergs IK 3 - 4 Viktor Bollvik Karlsson, Stefano Bianque Bodals Bollhall
2018-02-17 18:00 150319071 Hammarby IF IBF - Töjnan IBK (B) 2 - 4 Johan Ståhl, Madelene Westerberg Sjöstadshallen
2018-03-25 18:00 150319072 Högdalens AIS - Råsunda IS 3 - 1 Mats Andersson, Isak Sjöblom Högdalshallen
2018-03-10 10:15 150319079 Täby FC (B) - Huddinge IK (B) 2 - 7 Fredrik Sandgren, Ulf Jonsson Grindtorpshallen
2018-03-10 13:30 150319080 Sundbybergs IK - Sköndals IK 6 - 3 Lars Sundlöf, Elin Carlberg-Börjes Brotorpshallen
2018-03-10 17:00 150319076 IBF Offensiv Lidingö - Högdalens AIS 1 - 4 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Bodals Bollhall
2018-03-11 13:15 150319078 Töjnan IBK (B) - Ekerö IK (A) 2 - 1 Oskar Mattsson, Patrik Arvinder Silverdalshallen
2018-03-11 14:00 150319077 Råsunda IS - Hammarby IF IBF 2 - 1 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Ulriksdalshallen
2018-03-17 13:00 150319085 Ekerö IK (A) - Råsunda IS 4 - 2 Hilda Lundin, Torbjörn Lundin Mälaröhallen
2018-03-17 14:15 150319081 Hammarby IF IBF - IBF Offensiv Lidingö 2 - 0 Hampus Viking, Gabriel Nääs Sjöstadshallen
2018-03-17 14:15 150319082 Högdalens AIS - Sundbybergs IK 2 - 6 Ellinor Hellberg, Sezgin Youmer Bandhagshallen
2018-03-18 09:15 150319084 Huddinge IK (B) - Töjnan IBK (B) 0 - 4 Filippa Agnekil, Johan Hessing Kvarnbergshallen
2018-03-18 11:00 150319083 Sköndals IK - Täby FC (B) 4 - 3 Aldin Imamovic, Daniel Wiberg Sköndalshallen
2018-04-07 13:15 150319086 Högdalens AIS - Hammarby IF IBF 3 - 2 Rebecka Edin, Johan Hessing Högdalshallen
2018-04-07 13:30 150319087 IBF Offensiv Lidingö - Ekerö IK (A) 1 - 8 Lars Sundlöf, Per Sundvall Bodals Bollhall
2018-04-08 11:30 150319089 Töjnan IBK (B) - Sköndals IK 2 - 1 Leif Karlsson, Imtiaz Karim Silverdalshallen
2018-04-08 12:15 150319088 Råsunda IS - Huddinge IK (B) 5 - 5 Martin Hjelmberg, Stefano Bianque Ulriksdalshallen
2018-04-09 19:00 150319090 Sundbybergs IK - Täby FC (B) 2 - 2 Daniel Kölborn, Patrik Larsson Hallonbergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Töjnan IBK (B) 18 16 2 0 67-24 43 50
2. Sköndals IK 18 13 0 5 78-45 33 39
3. Ekerö IK (A) 18 11 1 6 62-42 20 34
4. Hammarby IF IBF 18 10 1 7 48-43 5 31
5. Huddinge IK (B) 18 9 3 6 74-54 20 30
6. Sundbybergs IK 18 7 2 9 55-52 3 23
7. Högdalens AIS 18 7 2 9 41-68 -27 23
8. Täby FC (B) 18 3 5 10 50-67 -17 14
9. Råsunda IS 18 2 5 11 37-65 -28 11
10. IBF Offensiv Lidingö 18 1 1 16 30-82 -52 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Medellätt Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-01 11:30 150316002 Åkersberga IBF - Väsby IBK 6 - 0 Per Sundvall, Fredrik Hallenberg Åkersberga Sporthall A
2017-10-01 14:00 150316003 Järfälla IBK - Hässelby SK IBK 2 - 0 Jesper Roth, Charlie Bohlin Viksjö Sporthall
2017-10-01 14:00 150316005 Täby FC (A) - Töjnan IBK (A) 3 - 2 Hannes Hovmöller, Magnus Westerberg Grindtorpshallen
2017-10-01 16:30 150316004 Vallentuna IBK - Rotebro IS IBK 3 - 0 Ida Nedin, Mimma Spasic Hammarbackens Sporthall
2017-10-19 18:20 150316001 Bele Barkarby IF IBF - Sigtuna IF IBK 4 - 0 Torbjörn Lundin, Kevin Helly Björkebyhallen
2017-10-07 10:00 150316009 Väsby IBK - Bele Barkarby IF IBF 0 - 1 Jan Lingemark, Fredrik Nensén Smedsgärdshallen
2017-10-07 12:00 150316007 Rotebro IS IBK - Järfälla IBK 3 - 2 Patrik Arvinder, Mats Andersson Rotebrohallen (Nya)
2017-10-08 11:15 150316008 Hässelby SK IBK - Åkersberga IBF 2 - 6 Kevin Helly, Patrik Larsson Hässelbyhallen
2017-10-08 13:00 150316010 Sigtuna IF IBK - Täby FC (A) 2 - 0 Patrik Andersén, Fredrik Hallenberg Prästängshallen
2017-10-08 15:00 150316006 Töjnan IBK (A) - Vallentuna IBK 3 - 3 Adam Gustafsson, William Grafström Silverdalshallen
2017-10-14 10:00 150316015 Väsby IBK - Sigtuna IF IBK 1 - 3 Lars Reuterhagen, Jonatan Svahn Smedsgärdshallen
2017-10-14 13:00 150316012 Åkersberga IBF - Rotebro IS IBK 11 - 2 Markus Almén, Björn Söderström Åkersberga Sporthall A
2017-10-14 15:00 150316014 Vallentuna IBK - Täby FC (A) 5 - 2 Tim Svensson, Tilde Levinson Hammarbackens Sporthall
2017-10-15 11:00 150316013 Järfälla IBK - Töjnan IBK (A) 3 - 2 Per Sundvall, Lucas Edberg Viksjö Sporthall
2017-11-12 16:30 150316011 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK 6 - 1 Simon Righarts, Sadjad Nima Herresta Sporthall
2017-10-21 09:30 150316016 Täby FC (A) - Järfälla IBK 3 - 0 Håkan Taxén, Torbjörn Lundin Grindtorpshallen
2017-10-21 12:00 150316019 Hässelby SK IBK - Väsby IBK 1 - 2 Julius Olesen, Jesper Roth Hässelbyhallen
2017-10-21 14:30 150316018 Rotebro IS IBK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 5 Patrik Arvinder, Joacim Hansson Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-10-22 10:00 150316020 Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK 1 - 5 Lars Reuterhagen, Tony Nyberg Prästängshallen
2017-10-22 11:15 150316017 Töjnan IBK (A) - Åkersberga IBF 2 - 5 Mats Korpi, Imtiaz Karim Silverdalshallen
2017-10-28 10:00 150316025 Väsby IBK - Rotebro IS IBK 3 - 3 Roger Nyström, Lars Reuterhagen Smedsgärdshallen
2017-10-29 12:15 150316023 Järfälla IBK - Vallentuna IBK 1 - 3 Magnus Westerberg, Roger Nyström Viksjö Sporthall
2017-10-29 12:15 150316024 Hässelby SK IBK - Sigtuna IF IBK 2 - 3 Patrik Larsson, Daniel Bäckner Hässelbyhallen
2017-10-29 13:00 150316021 Bele Barkarby IF IBF - Töjnan IBK (A) 2 - 0 Lars Reuterhagen, Sebastian Johansson Björkebyhallen
2017-11-25 15:00 150316022 Åkersberga IBF - Täby FC (A) 1 - 1 Enya Hasselström, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2017-10-22 15:00 150316029 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK 3 - 4 David Norman, William Grafström Rotebrohallen (Nya)
2017-11-11 11:00 150316026 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF 3 - 8 Lars Samuelsson, Simon Åbom Hammarbackens Sporthall
2017-11-11 12:15 150316027 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF 2 - 8 Niklas Wedin, Hannes Hovmöller Grindtorpshallen
2017-11-12 11:00 150316028 Töjnan IBK (A) - Väsby IBK 2 - 0 Samuel Oreland, Ebba Kirch Silverdalshallen
2017-11-12 12:00 150316030 Sigtuna IF IBK - Järfälla IBK 3 - 0 Patrik Arvinder, Mimma Spasic Prästängshallen
2017-11-18 08:15 150316033 Rotebro IS IBK - Sigtuna IF IBK 1 - 5 Jonatan Svahn, Patrik Arvinder Rotebrohallen (Nya)
2017-11-18 10:00 150316034 Hässelby SK IBK - Töjnan IBK (A) 3 - 1 Niclas Andersson, Totte Hallgren Hässelbyhallen
2017-11-18 10:00 150316035 Väsby IBK - Täby FC (A) 1 - 2 Lars Reuterhagen, Jesper Algotsson Smedsgärdshallen
2017-11-19 11:15 150316032 Åkersberga IBF - Järfälla IBK 7 - 2 Björn Söderström, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2017-11-19 12:00 150316031 Bele Barkarby IF IBF - Vallentuna IBK 3 - 1 Fredrik Berglund Sonesson, Richard Jonsson Björkebyhallen
2017-12-02 10:00 150316038 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK 3 - 2 Hannes Andersson, Hannes Hovmöller Grindtorpshallen
2017-12-02 14:30 150316037 Vallentuna IBK - Väsby IBK 4 - 4 Lars Samuelsson, Lars Reuterhagen Hammarbackens Sporthall
2017-12-03 09:00 150316036 Järfälla IBK - Bele Barkarby IF IBF 1 - 4 Daniel Bäckner, Edvin Hedenström Viksjö Sporthall
2017-12-03 11:00 150316040 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF 2 - 9 Jonatan Svahn, Fredrik Nensén Prästängshallen
2017-12-03 12:30 150316039 Töjnan IBK (A) - Rotebro IS IBK 2 - 3 Linda Forslund, Madeleine Forslund Silverdalshallen
2017-12-09 09:00 150316043 Rotebro IS IBK - Täby FC (A) 7 - 7 David Norman, William Grafström Rotebrohallen (Nya)
2017-12-09 10:00 150316045 Väsby IBK - Järfälla IBK 3 - 3 Jonatan Svahn, Jan Lingemark Smedsgärdshallen
2017-12-09 17:45 150316044 Hässelby SK IBK - Vallentuna IBK WO (5 - 0) Jonas Holm, Daniel Kölborn Hässelbyhallen
2017-12-10 11:00 150316041 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF 1 - 5 Hektor Byfors, Erik Hellgren Björkebyhallen
2017-12-10 14:45 150316042 Töjnan IBK (A) - Sigtuna IF IBK 2 - 2 Gustav Helge, Axel Göthberg Silverdalshallen
2017-12-16 10:00 150316049 Väsby IBK - Åkersberga IBF 2 - 12 Roger Nyström, Lars Reuterhagen Smedsgärdshallen
2017-12-16 11:15 150316047 Rotebro IS IBK - Vallentuna IBK 2 - 4 Elin Carlberg-Börjes, Linda Forslund Sollentuna sim och sporthall
2017-12-17 11:00 150316048 Hässelby SK IBK - Järfälla IBK 5 - 1 Daniel Eklund, Patrik Larsson Hässelbyhallen
2017-12-17 12:15 150316050 Sigtuna IF IBK - Bele Barkarby IF IBF 3 - 1 Daniel Skantze, Viktor Lindell Prästängshallen
2017-12-17 16:15 150316046 Töjnan IBK (A) - Täby FC (A) 8 - 2 David Norman, William Grafström Silverdalshallen
2018-01-13 10:30 150316052 Åkersberga IBF - Hässelby SK IBK 5 - 3 Ida Nedin, Lovisa Lindblom Åkersberga Sporthall A
2018-01-13 15:00 150316054 Vallentuna IBK - Töjnan IBK (A) 1 - 3 Oskar Mattsson, Niklas Wedin Hammarbackens Sporthall
2018-01-14 11:00 150316051 Bele Barkarby IF IBF - Väsby IBK 4 - 0 Patrik Larsson, Erik Hellgren Björkebyhallen
2018-01-14 12:00 150316053 Järfälla IBK - Rotebro IS IBK 3 - 3 Hektor Byfors, Andreas Eriksson Viksjö Sporthall
2018-01-14 16:00 150316055 Täby FC (A) - Sigtuna IF IBK 3 - 7 Oscar Silverbratt, Fredrik Bokström Tibblehallen CC
2018-01-20 09:00 150316059 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF 0 - 5 Totte Hallgren, Max Ekstedt Hässelbyhallen
2018-01-21 09:00 150316056 Täby FC (A) - Vallentuna IBK 1 - 7 Oscar Silverbratt, Fredrik Bokström Grindtorpshallen
2018-01-21 15:00 150316060 Sigtuna IF IBK - Väsby IBK 4 - 1 Albin Schulat, Mimma Spasic Prästängshallen
2018-01-21 15:45 150316058 Rotebro IS IBK - Åkersberga IBF 0 - 11 Noah Krona, Emil Aronsson Rotebrohallen (Nya)
2018-01-21 16:15 150316057 Töjnan IBK (A) - Järfälla IBK 1 - 1 Linda Forslund, Bjarne Hekkelstrand Silverdalshallen
2018-01-27 09:30 150316065 Väsby IBK - Hässelby SK IBK 1 - 1 Lars Reuterhagen, Andreas Sandgren Smedsgärdshallen
2018-01-27 10:30 150316062 Åkersberga IBF - Töjnan IBK (A) 7 - 3 Emil Kirchner, Hannes Andersson Åkersberga Sporthall A
2018-01-27 16:15 150316064 Vallentuna IBK - Sigtuna IF IBK 1 - 4 Lars Samuelsson, Andreas Sandgren Hammarbackens Sporthall
2018-01-28 13:00 150316063 Järfälla IBK - Täby FC (A) 2 - 1 Charlie Bohlin, Jesper Roth Viksjö Sporthall
2018-02-03 16:00 150316061 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK 8 - 1 Mattias Thomasson, Sezgin Youmer Herresta Sporthall
2018-01-29 18:45 150316068 Töjnan IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF 2 - 0 Daniel Kölborn, Lucas Edberg Silverdalshallen
2018-02-10 10:00 150316069 Rotebro IS IBK - Väsby IBK 0 - 3 Kevin Neemé, Fredrik Nensén Rotebrohallen (Nya)
2018-02-10 12:00 150316066 Vallentuna IBK - Järfälla IBK 3 - 2 Oscar Silverbratt, Fredrik Bokström Hammarbackens Sporthall
2018-02-11 10:15 150316067 Täby FC (A) - Åkersberga IBF 1 - 10 Fredrik Sandgren, Adam Sundbom Grindtorpshallen
2018-02-11 12:00 150316070 Sigtuna IF IBK - Hässelby SK IBK 0 - 4 Victor Flemström, Mimma Spasic Prästängshallen
2018-02-17 10:00 150316075 Väsby IBK - Töjnan IBK (A) 2 - 2 Joel Sandberg, Jesper Algotsson Smedsgärdshallen
2018-02-18 13:00 150316073 Järfälla IBK - Sigtuna IF IBK 4 - 1 Noah Krona, Emil Aronsson Viksjö Sporthall
2018-02-18 13:30 150316072 Åkersberga IBF - Vallentuna IBK 4 - 3 Enya Hasselström, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2018-02-18 14:00 150316071 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (A) 5 - 2 Ricky Bagge, Hektor Byfors Björkebyhallen
2018-02-18 18:00 150316074 Hässelby SK IBK - Rotebro IS IBK 3 - 1 Daniel Skantze, Ej offentliggjord Hässelbyhallen
2018-03-10 09:00 150316078 Täby FC (A) - Väsby IBK 1 - 8 Fredrik Sandgren, Ulf Jonsson Grindtorpshallen
2018-03-10 13:00 150316077 Vallentuna IBK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 3 Oscar Silverbratt, Jakob Iskander Hammarbackens Sporthall
2018-03-11 09:45 150316076 Järfälla IBK - Åkersberga IBF 0 - 3 Lars Reuterhagen, Lucas Nordin Viksjö Sporthall
2018-03-11 12:00 150316079 Töjnan IBK (A) - Hässelby SK IBK 2 - 1 Oskar Jakobsson, Christer Jacobsson Silverdalshallen
2018-03-11 12:00 150316080 Sigtuna IF IBK - Rotebro IS IBK 1 - 1 Joel Sandberg, Jesper Algotsson Prästängshallen
2018-03-17 09:30 150316085 Väsby IBK - Vallentuna IBK 3 - 3 Linda Forslund, Jonatan Svahn Smedsgärdshallen
2018-03-17 11:00 150316084 Hässelby SK IBK - Täby FC (A) 3 - 3 Fabian Magnell, Imtiaz Karim Hässelbyhallen
2018-03-17 16:00 150316082 Åkersberga IBF - Sigtuna IF IBK 4 - 0 Enya Hasselström, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2018-03-18 10:00 150316083 Rotebro IS IBK - Töjnan IBK (A) 3 - 0 Fredrik Sandgren, Jonatan Svahn Rotebrohallen (Nya)
2018-03-18 12:00 150316081 Bele Barkarby IF IBF - Järfälla IBK 4 - 1 Daniel Bäckner, Edvin Hedenström Björkebyhallen
2018-03-25 17:15 150316086 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF 1 - 7 Philip Edlund, Oskar Mattsson Åkersberga Sporthall A
2018-03-27 19:00 150316090 Sigtuna IF IBK - Töjnan IBK (A) 4 - 2 Jesper Algotsson, Jan Lingemark Prästängshallen
2018-04-07 12:30 150316089 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK 7 - 1 Simon Åbom, Ulf Jonsson Grindtorpshallen
2018-04-07 15:00 150316088 Vallentuna IBK - Hässelby SK IBK 1 - 8 Oscar Silverbratt, Tilde Levinson Hammarbackens Sporthall
2018-04-08 13:45 150316087 Järfälla IBK - Väsby IBK 1 - 3 Kevin Neemé, Daniel Bäckner Viksjö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Åkersberga IBF 18 16 1 1 115-34 81 49
2. Bele Barkarby IF IBF 18 15 0 3 71-24 47 45
3. Sigtuna IF IBK 18 10 2 6 45-45 0 32
4. Vallentuna IBK 18 7 3 8 52-57 -5 24
5. Hässelby SK IBK 18 7 2 9 48-45 3 23
6. Töjnan IBK (A) 18 5 4 9 39-45 -6 19
7. Väsby IBK 18 4 6 8 37-53 -16 18
8. Täby FC (A) 18 5 3 10 44-79 -35 18
9. Järfälla IBK 18 4 3 11 29-52 -23 15
10. Rotebro IS IBK 18 3 4 11 36-82 -46 13
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Medellätt Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
150317004 Nacka Wallenstam IBK - FBI Tullinge (C) Myrsjöskolan
2017-09-30 14:00 150317005 Ingarö IF - Huddinge IBS 3 - 4 Can Asal, Lucas Werelius Ingarö Sporthall
2017-10-01 11:00 150317003 Huddinge IK (A) - Vendelsö IK 2 - 2 Mikael Wiklund, Joacim Hansson Kvarnbergshallen
2017-10-01 12:00 150317002 Salems IF - Ekerö IK (B) 3 - 2 Simon Righarts, Erik Nyman Skogsängshallen
2017-10-06 18:30 150317006 Ingarö IF - Nacka Wallenstam IBK 1 - 2 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Ingarö Sporthall
2017-10-07 10:45 150317008 Vendelsö IK - Salems IF 2 - 2 Christian Ljunggren, Daniel Eklund Torvalla Träningshall
2017-10-07 12:00 150317010 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IBS 1 - 2 Christian Berger, Isak Sjöblom Strandhallen - Tyresö
2017-10-07 14:45 150317007 FBI Tullinge (C) - Huddinge IK (A) 2 - 2 Gustav Frank, Jonas Robertson Tullingehallen
2017-10-14 10:45 150317012 Salems IF - FBI Tullinge (C) 2 - 4 Erik Nyman, Johan Ståhl Skogsängshallen
2017-10-14 13:15 150317013 Huddinge IK (A) - Ingarö IF 4 - 1 Kent Budell, Johan Engvall Kvarnbergshallen
2017-10-14 17:45 150317014 Nacka Wallenstam IBK - Huddinge IBS 0 - 11 Jonas Robertson, Patrik Arvinder Ormingehallen
2017-10-15 16:30 150317015 Ekerö IK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 2 Ricky Bagge, Leif Karlsson Tappströms Bollhall
2017-10-21 09:00 150317019 Vendelsö IK - Ekerö IK (B) 2 - 4 Fredrik Hallenberg, Mats Andersson Torvalla Träningshall
2017-10-21 10:15 150317016 Huddinge IBS - Huddinge IK (A) 0 - 2 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Tomtbergahallen
2017-10-21 12:00 150317017 Ingarö IF - Salems IF 1 - 4 Didrik Axen, Wilmer Axén Ingarö Sporthall
2017-11-26 15:00 150317020 Tyresö Trollbäcken IBK - Nacka Wallenstam IBK 7 - 0 Svedje Ohlson, Sezgin Youmer Strandhallen - Tyresö
2017-10-28 10:15 150317024 Vendelsö IK - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 3 Isak Sjöblom, Svedje Ohlson Torvalla Träningshall
2017-10-29 11:15 150317023 Huddinge IK (A) - Nacka Wallenstam IBK 4 - 1 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Kvarnbergshallen
2017-10-29 15:30 150317025 Ekerö IK (B) - FBI Tullinge (C) 2 - 6 Patrik Larsson, Mimma Spasic Tappströms Bollhall
2017-12-08 19:15 150317022 Salems IF - Huddinge IBS 4 - 1 Marco Svenström, Osama Abaied Skogsängshallen
2017-11-11 11:00 150317029 FBI Tullinge (C) - Vendelsö IK 3 - 2 Heimo Lyly, My Källström Lyly Tullingehallen
2017-11-11 12:00 150317028 Ingarö IF - Ekerö IK (B) 1 - 3 Mats Andersson, Patrik Arvinder Ingarö Sporthall
2017-11-11 15:45 150317030 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IK (A) 1 - 1 Kari Malmros, Christian Högberg Strandhallen - Tyresö
2017-11-12 13:00 150317026 Nacka Wallenstam IBK - Salems IF 0 - 7 Jonas Robertson, Jessika Forsberg Ormingehallen
2017-11-18 11:15 150317033 FBI Tullinge (C) - Tyresö Trollbäcken IBK 0 - 1 Aarre Hietanen, Metin Yildrim Tullingehallen
2017-11-18 12:45 150317034 Vendelsö IK - Ingarö IF 7 - 0 Leif Karlsson, Christian Berger Torvalla Träningshall
2017-11-19 15:00 150317032 Salems IF - Huddinge IK (A) 0 - 2 Sezgin Youmer, Osama Abaied Skogsängshallen
2017-11-19 16:15 150317035 Ekerö IK (B) - Huddinge IBS 6 - 1 Roland Nester, Mats Järnmark Tappströms Bollhall
2017-11-25 14:15 150317039 Ingarö IF - FBI Tullinge (C) 1 - 5 Jonas Robertson, Johan Ståhl Ingarö Sporthall
2017-12-02 17:45 150317037 Nacka Wallenstam IBK - Ekerö IK (B) 0 - 10 Didrik Axen, William Hilmersson Myrsjöskolan
2017-12-03 10:00 150317040 Tyresö Trollbäcken IBK - Salems IF 1 - 4 Per Sundvall, Wilmer Axén Tyresöhallen
2017-12-03 10:15 150317038 Huddinge IBS - Vendelsö IK 2 - 1 Daniel Kölborn, Niclas Woxmark Tomtbergahallen
2017-12-08 18:45 150317042 Ingarö IF - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 11 Johan Ståhl, William Hilmersson Ingarö Sporthall
2017-12-09 10:00 150317043 FBI Tullinge (C) - Huddinge IBS 1 - 0 Linnea Westerlund, Ida Sandberg Tullingehallen
2017-12-09 14:15 150317045 Ekerö IK (B) - Huddinge IK (A) 2 - 4 Richard Jonsson, Patrik Arvinder Mälaröhallen
2018-01-28 10:30 150317044 Vendelsö IK - Nacka Wallenstam IBK 11 - 1 Alexander Sommensjö, Leif Karlsson Söderbymalmskolan
2017-12-16 10:45 150317048 Vendelsö IK - Huddinge IK (A) 1 - 2 Isak Sjöblom, Kent Kastell Torvalla Träningshall
2017-12-16 11:00 150317049 Ekerö IK (B) - Salems IF 3 - 2 Adam Gustafsson, Hussein Tourabi Mälaröhallen
2017-12-16 12:15 150317046 Huddinge IBS - Ingarö IF 13 - 0 Tommy Egman, Marcus Ljungberg Tomtbergahallen
2017-12-16 14:30 150317047 FBI Tullinge (C) - Nacka Wallenstam IBK 10 - 1 Gustav Frank, Osama Abaied Tullingehallen
2018-01-13 10:30 150317052 Salems IF - Vendelsö IK 4 - 2 Tommy Egman, Tuva Egman Skogsängshallen
2018-01-13 11:30 150317055 Huddinge IBS - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 3 Jonas Robertson, Gustav Frank Tomtbergahallen
2018-01-13 15:15 150317054 Nacka Wallenstam IBK - Ingarö IF 1 - 3 Kevin Helly, Svedje Ohlson Ormingehallen
2018-01-14 11:00 150317053 Huddinge IK (A) - FBI Tullinge (C) 1 - 6 Hampus Viking, Theodore Hurtig Kvarnbergshallen
2018-01-19 20:00 150317057 Ingarö IF - Huddinge IK (A) 3 - 5 Adam Lindell, Lucas Werelius Ingarö Sporthall
2018-01-20 11:00 150317060 Tyresö Trollbäcken IBK - Ekerö IK (B) 0 - 4 Kevin Helly, Isak Sjöblom Strandhallen - Tyresö
2018-01-20 11:15 150317058 FBI Tullinge (C) - Salems IF 0 - 8 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Tullingehallen
2018-01-21 13:30 150317056 Huddinge IBS - Nacka Wallenstam IBK 6 - 0 Martin Claësson, Viking Claësson Tomtbergahallen
2018-01-27 11:00 150317065 Ekerö IK (B) - Vendelsö IK 5 - 0 Arash Sohrevardi, Robin Karke Mälaröhallen
2018-01-27 13:15 150317063 Huddinge IK (A) - Huddinge IBS 5 - 2 Fabian Magnell, Sadjad Nima Kvarnbergshallen
2018-01-27 15:15 150317064 Nacka Wallenstam IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 8 William Zetterquist, Noah Hulin Ormingehallen
2018-01-27 19:15 150317062 Salems IF - Ingarö IF 9 - 0 Sezgin Youmer, Osama Abaied Skogsängshallen
2018-02-04 10:30 150317070 Tyresö Trollbäcken IBK - Vendelsö IK 2 - 4 Nicholas Lindgren, Shabbir Ahmed Söderbymalmskolan
2018-02-10 12:00 150317069 FBI Tullinge (C) - Ekerö IK (B) 3 - 2 Petra Dynesius, Håkan Taxén Tullingehallen
2018-02-10 16:00 150317066 Nacka Wallenstam IBK - Huddinge IK (A) 0 - 4 Mattias Lönnborg, Bjarne Hekkelstrand Ormingehallen
2018-02-11 14:00 150317067 Huddinge IBS - Salems IF 3 - 8 Tuva Egman, Theodore Hurtig Tomtbergahallen
2018-02-17 10:15 150317074 Vendelsö IK - FBI Tullinge (C) 1 - 3 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Torvalla Träningshall
2018-02-17 11:15 150317072 Salems IF - Nacka Wallenstam IBK 12 - 0 Daniel Eklund, Martin Åkesson Skogsängshallen
2018-02-17 14:00 150317075 Ekerö IK (B) - Ingarö IF 7 - 1 Martin Hjelmberg, Richard Jonsson Mälaröhallen
2018-02-18 11:00 150317073 Huddinge IK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 3 Adam Milestad, William Rennerfelt Kvarnbergshallen
2018-03-10 12:30 150317079 Ingarö IF - Vendelsö IK 3 - 7 Edvin Leijon, Henry Niss Lager Ingarö Sporthall
2018-03-10 13:15 150317076 Huddinge IK (A) - Salems IF 2 - 2 Tim Sandström, Magnus Johansson Kvarnbergshallen
2018-03-10 14:00 150317080 Tyresö Trollbäcken IBK - FBI Tullinge (C) 3 - 1 Jessika Forsberg, Svedje Ohlson Strandhallen - Tyresö
2018-03-10 17:45 150317078 Huddinge IBS - Ekerö IK (B) 8 - 1 Isak Sjöblom, Shabbir Ahmed Tomtbergahallen
2018-03-17 11:00 150317083 FBI Tullinge (C) - Ingarö IF 8 - 1 Jessika Forsberg, Madelene Westerberg Tullingehallen
2018-03-17 11:45 150317085 Ekerö IK (B) - Nacka Wallenstam IBK 10 - 0 Hilda Lundin, Torbjörn Lundin Mälaröhallen
2018-03-17 13:15 150317082 Salems IF - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 2 Tommy Egman, Marko Maikkunen Skogsängshallen
2018-03-17 15:15 150317084 Vendelsö IK - Huddinge IBS 2 - 3 Oscar Olsson Berglund, Christian Berger Torvalla Träningshall
2018-03-24 15:15 150317088 Nacka Wallenstam IBK - Vendelsö IK 3 - 5 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Ormingehallen
2018-04-07 11:30 150317089 Huddinge IBS - FBI Tullinge (C) 1 - 6 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Tomtbergahallen
2018-04-07 14:15 150317087 Huddinge IK (A) - Ekerö IK (B) 8 - 5 Jonas Robertson, Jessika Forsberg Kvarnbergshallen
2018-04-08 12:00 150317090 Tyresö Trollbäcken IBK - Ingarö IF 6 - 0 Johan Hessing, Sadjad Nima Strandhallen - Tyresö
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IK (A) 16 10 5 1 51-31 20 35
2. FBI Tullinge (C) 15 11 1 3 58-28 30 34
3. Salems IF 16 10 3 3 73-25 48 33
4. Ekerö IK (B) 16 9 1 6 68-41 27 28
5. Tyresö Trollbäcken IBK 16 8 4 4 54-29 25 28
6. Huddinge IBS 16 8 0 8 59-43 16 24
7. Vendelsö IK 16 5 2 9 51-42 9 17
8. Ingarö IF 16 1 0 15 20-96 -76 3
9. Nacka Wallenstam IBK 15 1 0 14 10-109 -99 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis