Damer Senior/Junior (2017/18)

Gruppspel
Damer Div 1 Region
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-23 14:00 211122002 Lillån IBK (D1) - Hagfors IF Ungdom (D1) 3 - 1 Oscar Carlsvärd, Erik Norin Idrottshuset Örebro
2017-09-23 15:00 211122001 IFK Arboga IBK (D1) - Sala Silverstaden IBK (D1) 4 - 3 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Vasahallen
2017-09-24 15:00 211122004 Skälby IBK (D1) - Per-Ols IBF (D1) 0 - 1 Marcus Karppinen, Felicia Setthammar Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-09-24 15:00 211122005 IBF Örebro Ungdom (D1) - Skattkärrs IK (D1) 9 - 2 Tomas Persson, Berndt Swärd Mellringehallen - Örebro
2017-09-30 11:00 211122007 Kristinehamns IBF (D1) - IFK Arboga IBK (D1) 4 - 2 Nicklas Johansson, Henrik Jansson Brogårdshallen
2017-09-30 13:30 211122008 Per-Ols IBF (D1) - Lillån IBK (D1) 5 - 2 Lars Flink, Kai Kinnari Fagerstahallen
2017-09-30 14:00 211122012 Hagfors IF Ungdom (D1) - Kumla IBK (D1) 3 - 6 David Granström, Jonas Snäll Uddeholm Arena
2017-10-01 16:00 211122011 Sala Silverstaden IBK (D1) - IBF Örebro Ungdom (D1) 3 - 2 Marcus Karppinen, Felicia Setthammar Sala Idrottshall
2017-10-04 20:00 211122018 Kumla IBK (D1) - Skattkärrs IK (D1) 6 - 1 Oscar Söljén, Tony Wennberg Kumlahallen Viahallen (Stora)
2017-10-07 14:00 211122014 Lillån IBK (D1) - Sala Silverstaden IBK (D1) 4 - 0 Robert Forslind Lovrencic, Henrik Zegelsson Idrottshuset Örebro
2017-10-07 14:45 211122016 Skälby IBK (D1) - Kristinehamns IBF (D1) 4 - 3 Lars Flink, Felicia Setthammar Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-10-08 16:00 211122013 IFK Arboga IBK (D1) - Hagfors IF Ungdom (D1) 7 - 5 Lars Flink, Gerry Törnqvist Vasahallen
2017-10-13 19:30 211122023 Kristinehamns IBF (D1) - IBF Örebro Ungdom (D1) 4 - 5 e.förl. Christoffer Risberg, Tobias Jäderqvist Brogårdshallen
2017-10-14 13:30 211122024 Per-Ols IBF (D1) - Kumla IBK (D1) 3 - 4 Marcus Karppinen, Felicia Setthammar Fagerstahallen
2017-10-15 15:00 211122019 Skattkärrs IK (D1) - IFK Arboga IBK (D1) 6 - 5 Christoffer Risberg, Peter Oredsson Colorama Arena
2017-10-15 17:00 211122022 Hagfors IF Ungdom (D1) - Skälby IBK (D1) 2 - 1 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Uddeholm Arena
2017-10-21 14:00 211122030 Kumla IBK (D1) - Kristinehamns IBF (D1) 6 - 5 e.förl. Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2017-10-21 16:00 211122029 IBF Örebro Ungdom (D1) - Per-Ols IBF (D1) 5 - 2 Oscar Söljén, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2017-10-22 14:00 211122026 Lillån IBK (D1) - Skattkärrs IK (D1) 4 - 3 Oscar Söljén, Fredrik Knutsson Idrottshuset Örebro
2017-10-22 15:45 211122028 Skälby IBK (D1) - Sala Silverstaden IBK (D1) 5 - 7 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-10-28 11:00 211122031 Kristinehamns IBF (D1) - Lillån IBK (D1) 4 - 5 Lars Larsson, Albin Jakobsson Brogårdshallen
2017-10-28 13:30 211122033 Per-Ols IBF (D1) - IFK Arboga IBK (D1) 3 - 2 e.förl. Marcus Karppinen, Felicia Setthammar Fagerstahallen
2017-10-28 16:00 211122034 Skattkärrs IK (D1) - Skälby IBK (D1) 4 - 5 Tobias Jäderqvist, Christoffer Risberg Colorama Arena
2017-10-29 15:00 211122035 IBF Örebro Ungdom (D1) - Hagfors IF Ungdom (D1) 3 - 0 Tomas Persson, Anna Palmqvist Mellringehallen - Örebro
2017-10-29 16:00 211122036 Sala Silverstaden IBK (D1) - Kumla IBK (D1) 3 - 5 Marcus Karppinen, Patrik Ådemark Sala Idrottshall
2017-11-11 14:00 211122039 Kumla IBK (D1) - Skälby IBK (D1) 3 - 6 Henrik Zegelsson, Fredrik Knutsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2017-11-11 17:00 211122041 Hagfors IF Ungdom (D1) - Skattkärrs IK (D1) 3 - 7 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Uddeholm Arena
2017-11-12 12:00 211122038 Lillån IBK (D1) - IBF Örebro Ungdom (D1) 3 - 2 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Idrottshuset Örebro
2017-11-12 16:00 211122040 Sala Silverstaden IBK (D1) - Kristinehamns IBF (D1) 8 - 7 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Sala Idrottshall
2017-11-19 14:00 211122046 Skattkärrs IK (D1) - Sala Silverstaden IBK (D1) 6 - 5 Mattias Pettersson, Sebastian Falk-Asplund Colorama Arena
2017-11-19 14:00 211122109 Lillån IBK (D1) - Skälby IBK (D1) 7 - 0 Tony Wennberg, Anna Palmqvist Idrottshuset Örebro
2017-11-19 15:00 211122044 IBF Örebro Ungdom (D1) - IFK Arboga IBK (D1) 5 - 4 Berndt Swärd, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2017-11-19 15:15 211122047 Hagfors IF Ungdom (D1) - Per-Ols IBF (D1) 4 - 7 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Uddeholm Arena
2017-11-21 19:45 211122052 Sala Silverstaden IBK (D1) - Per-Ols IBF (D1) 5 - 3 Thomas Kallin, Tobias Söderberg Sala Idrottshall
2017-11-22 19:00 211122051 Lillån IBK (D1) - Kumla IBK (D1) 3 - 7 Tomas Persson, Berndt Swärd Idrottshuset Örebro
2017-11-22 19:45 211122053 Kristinehamns IBF (D1) - Skattkärrs IK (D1) 3 - 6 Amanda Törner, Tobias Jäderqvist Brogårdshallen
2017-11-22 20:00 211122050 IFK Arboga IBK (D1) - Skälby IBK (D1) 3 - 3 e.förl. Marcus Karppinen, Felicia Setthammar Vasahallen
2017-11-25 14:00 211122055 Lillån IBK (D1) - IFK Arboga IBK (D1) 2 - 4 Henrik Zegelsson, Krister Eklund Idrottshuset Örebro
2017-11-26 14:30 211122058 Hagfors IF Ungdom (D1) - Sala Silverstaden IBK (D1) 5 - 7 Claes Knutsson, Philip Aronsson-Elffors Uddeholm Arena
2017-11-26 15:00 211122059 Per-Ols IBF (D1) - Kristinehamns IBF (D1) 6 - 2 Mikael Jansson, Tomas Karlsson Fagerstahallen
2017-11-28 19:30 211122057 Kumla IBK (D1) - IBF Örebro Ungdom (D1) 2 - 2 e.förl. Tony Wennberg, Anna Palmqvist Kumlahallen Viahallen (Stora)
2017-11-30 20:00 211122061 IFK Arboga IBK (D1) - Kumla IBK (D1) 5 - 4 e.förl. Daniel Östling, Juha Vanninen Vasahallen
2017-12-02 10:00 211122065 Kristinehamns IBF (D1) - Hagfors IF Ungdom (D1) 8 - 3 Lars Larsson, Albin Jakobsson Brogårdshallen
2017-12-02 16:00 211122066 Skattkärrs IK (D1) - Per-Ols IBF (D1) 4 - 4 e.förl. Tobias Jäderqvist, Christoffer Frykestam Colorama Arena
2017-12-03 17:30 211122063 IBF Örebro Ungdom (D1) - Skälby IBK (D1) 6 - 2 Oscar Söljén, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2017-12-09 13:30 211122070 Per-Ols IBF (D1) - Skälby IBK (D1) 6 - 2 Marcus Karppinen, Felicia Setthammar Fagerstahallen
2017-12-09 15:30 211122068 Hagfors IF Ungdom (D1) - Lillån IBK (D1) 2 - 6 Lars Larsson, Albin Jakobsson Uddeholm Arena
2017-12-10 16:00 211122067 Sala Silverstaden IBK (D1) - IFK Arboga IBK (D1) 6 - 6 e.förl. Lars Flink, Tomas Karlsson Sala Idrottshall
2017-12-10 17:00 211122071 Skattkärrs IK (D1) - IBF Örebro Ungdom (D1) 8 - 4 Tobias Jäderqvist, Amanda Törner Colorama Arena
2017-12-16 14:00 211122074 Lillån IBK (D1) - Per-Ols IBF (D1) 3 - 8 Tony Wennberg, Berndt Swärd Idrottshuset Örebro
2017-12-16 16:15 211122073 IFK Arboga IBK (D1) - Kristinehamns IBF (D1) 4 - 6 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Vasahallen
2017-12-17 13:00 211122078 Kumla IBK (D1) - Hagfors IF Ungdom (D1) 8 - 1 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2017-12-17 15:00 211122077 IBF Örebro Ungdom (D1) - Sala Silverstaden IBK (D1) 1 - 3 Tony Wennberg, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2018-01-13 17:00 211122079 Hagfors IF Ungdom (D1) - IFK Arboga IBK (D1) 2 - 15 Christoffer Frykestam, Tobias Jäderqvist Uddeholm Arena
2018-01-14 14:00 211122082 Kristinehamns IBF (D1) - Skälby IBK (D1) 8 - 4 Nicklas Johansson, Henrik Jansson Brogårdshallen
2018-01-14 16:00 211122080 Sala Silverstaden IBK (D1) - Lillån IBK (D1) 5 - 3 Lars Flink, Björn Höijer Sala Idrottshall
2018-01-14 17:00 211122084 Skattkärrs IK (D1) - Kumla IBK (D1) 1 - 5 Amanda Törner, Tobias Jäderqvist Colorama Arena
2018-01-20 14:00 211122090 Kumla IBK (D1) - Per-Ols IBF (D1) 5 - 3 Oscar Söljén, Tony Wennberg Kumlahallen Viahallen (Stora)
2018-01-20 14:15 211122085 IFK Arboga IBK (D1) - Skattkärrs IK (D1) 5 - 3 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Vasahallen
2018-01-21 15:00 211122088 Skälby IBK (D1) - Hagfors IF Ungdom (D1) 14 - 2 Mårten Hanold, Juha Vanninen Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-01-21 15:00 211122089 IBF Örebro Ungdom (D1) - Kristinehamns IBF (D1) 8 - 2 Fredrik Knutsson, Tony Wennberg Mellringehallen - Örebro
2018-01-26 19:30 211122096 Kristinehamns IBF (D1) - Kumla IBK (D1) 1 - 6 Christoffer Frykestam, Philip Aronsson-Elffors Brogårdshallen
2018-01-27 13:30 211122095 Per-Ols IBF (D1) - IBF Örebro Ungdom (D1) 4 - 3 Kai Kinnari, Marcus Karppinen Fagerstahallen
2018-01-28 16:00 211122094 Sala Silverstaden IBK (D1) - Skälby IBK (D1) 11 - 2 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Sala Idrottshall
2018-01-28 17:00 211122092 Skattkärrs IK (D1) - Lillån IBK (D1) 4 - 2 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Colorama Arena
2018-02-10 13:00 211122102 Kumla IBK (D1) - Sala Silverstaden IBK (D1) 1 - 7 Oscar Söljén, Micael Svensson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2018-02-10 13:30 211122101 Hagfors IF Ungdom (D1) - IBF Örebro Ungdom (D1) 2 - 4 Sebastian Falk-Asplund, Mattias Pettersson Uddeholm Arena
2018-02-10 14:00 211122097 Lillån IBK (D1) - Kristinehamns IBF (D1) 3 - 4 Berndt Swärd, Krister Eklund Idrottshuset Örebro
2018-02-10 16:00 211122099 IFK Arboga IBK (D1) - Per-Ols IBF (D1) 6 - 9 Gerry Törnqvist, Dan Barthlen Vasahallen
2018-02-11 15:00 211122100 Skälby IBK (D1) - Skattkärrs IK (D1) 6 - 7 Mårten Hanold, Juha Vanninen Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-02-04 13:00 211122106 Kristinehamns IBF (D1) - Sala Silverstaden IBK (D1) 3 - 8 Anders Leander, Roger Nilsson Brogårdshallen
2018-02-16 19:30 211122107 Skattkärrs IK (D1) - Hagfors IF Ungdom (D1) 6 - 2 Amanda Törner, Tobias Jäderqvist Colorama Arena
2018-02-17 14:30 211122104 IBF Örebro Ungdom (D1) - Lillån IBK (D1) 4 - 3 Fredrik Knutsson, Oscar Söljén Mellringehallen - Örebro
2018-02-18 13:00 211122105 Skälby IBK (D1) - Kumla IBK (D1) 4 - 6 Jonas Ahlin, Axel Norin Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-02-24 13:30 211122113 Per-Ols IBF (D1) - Hagfors IF Ungdom (D1) 8 - 2 Fernando Rocabado, Daniel Östling Fagerstahallen
2018-02-24 14:30 211122110 IFK Arboga IBK (D1) - IBF Örebro Ungdom (D1) 3 - 5 , Micael Svensson Vasahallen
2018-02-25 15:00 211122043 Skälby IBK (D1) - Lillån IBK (D1) 5 - 1 Felicia Setthammar, Patrik Ådemark Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-02-25 16:00 211122112 Sala Silverstaden IBK (D1) - Skattkärrs IK (D1) 6 - 3 Jonas Ahlin, Gerry Törnqvist Sala Idrottshall
2018-02-28 19:00 211122117 Kumla IBK (D1) - Lillån IBK (D1) 2 - 4 Berndt Swärd, Tomas Persson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2018-02-28 19:00 211122118 Per-Ols IBF (D1) - Sala Silverstaden IBK (D1) 1 - 5 Mikael Jansson, Tomas Karlsson Fagerstahallen
2018-02-28 19:30 211122119 Skattkärrs IK (D1) - Kristinehamns IBF (D1) 7 - 4 Anders Leander, Roger Nilsson Colorama Arena
2018-02-28 20:00 211122116 Skälby IBK (D1) - IFK Arboga IBK (D1) 6 - 5 Juha Vanninen, Camilla Eriksson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-03-03 14:30 211122125 Kristinehamns IBF (D1) - Per-Ols IBF (D1) 6 - 7 Tobias Jäderqvist, Philip Aronsson-Elffors Brogårdshallen
2018-03-03 16:00 211122121 IFK Arboga IBK (D1) - Lillån IBK (D1) 10 - 2 Juha Vanninen, Mårten Hanold Vasahallen
2018-03-04 14:30 211122123 IBF Örebro Ungdom (D1) - Kumla IBK (D1) 5 - 1 Tommy Nordin, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2018-03-04 16:00 211122124 Sala Silverstaden IBK (D1) - Hagfors IF Ungdom (D1) 11 - 0 Patrik Ådemark, Dan Barthlen Sala Idrottshall
2018-03-10 16:00 211122127 Kumla IBK (D1) - IFK Arboga IBK (D1) 4 - 3 Tommy Nordin, Fredrik Knutsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2018-03-10 16:00 211122129 Skälby IBK (D1) - IBF Örebro Ungdom (D1) 2 - 6 Mikael Jansson, Tomas Karlsson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-03-10 16:00 211122131 Hagfors IF Ungdom (D1) - Kristinehamns IBF (D1) 6 - 5 e.förl. Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Uddeholm Arena
2018-03-10 16:00 211122132 Per-Ols IBF (D1) - Skattkärrs IK (D1) 4 - 0 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Fagerstahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sala Silverstaden IBK (D1) 18 13 1 (0) 4 103-61 42 40
2. Kumla IBK (D1) 18 11 3 (1) 4 81-60 21 37
3. IBF Örebro Ungdom (D1) 18 11 2 (1) 5 79-50 29 36
4. Per-Ols IBF (D1) 18 11 2 (1) 5 84-60 24 36
5. Skattkärrs IK (D1) 18 9 1 (0) 8 78-82 -4 28
6. Lillån IBK (D1) 18 8 0 (0) 10 60-70 -10 24
7. IFK Arboga IBK (D1) 18 6 4 (1) 8 93-78 15 23
8. Skälby IBK (D1) 18 6 1 (0) 11 71-88 -17 19
9. Kristinehamns IBF (D1) 18 5 3 (0) 10 79-98 -19 18
10. Hagfors IF Ungdom (D1) 18 1 1 (1) 16 45-126 -81 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Div 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-25 19:00 211123003 IBK Hallsta (D2) - Kumla IBK (B, D2) 5 - 2 Roger Nilsson, Felicia Setthammar Nibblehallen
2017-09-30 15:30 211123002 IBK Sala (D2) - Rönnby IBK Ung (B, D2) 5 - 9 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Sala Idrottshall
2017-10-01 18:30 211123004 Kungsörs IBK (D2) - Lillån IBK (B, D2) 14 - 3 Martin Dalsgard, Dan Barthlen Sporthallen Kungsör A
2017-10-07 15:00 211123007 Lillån IBK (B, D2) - IBK Hallsta (D2) 3 - 5 Tomas Persson, Mats Eriksson Mellringehallen - Örebro
2017-10-08 14:00 211123008 Kumla IBK (B, D2) - IBK Sala (D2) 3 - 5 Oscar Söljén, Mats Eriksson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2017-10-08 17:00 211123009 Rönnby IBK Ung (B, D2) - Askersunds IBK (D2) 4 - 1 Michael Rosenlönn, Felicia Setthammar Kristiansborgshallen
2017-10-14 16:00 211123014 Kungsörs IBK (D2) - Surahammars IBF (D2) 9 - 0 Michael Rosenlönn, Juha Vanninen Sporthallen Kungsör A
2017-10-15 13:00 211123012 IBK Sala (D2) - Lillån IBK (B, D2) 2 - 5 Jonas Ahlin, Axel Norin Sala Idrottshall
2017-10-15 17:00 211123011 Askersunds IBK (D2) - Kumla IBK (B, D2) 3 - 6 Mats Eriksson, Roger Nilsson Närlundahallen
2017-10-21 17:00 211123016 Surahammars IBF (D2) - IBK Hallsta (D2) 1 - 5 Tobias Söderberg, Fernando Rocabado Mälarenergi Arena Surahammar
2017-10-22 14:00 211123019 Kumla IBK (B, D2) - Rönnby IBK Ung (B, D2) 5 - 5 e.förl. Micael Svensson, Henrik Zegelsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2017-10-22 15:00 211123018 Lillån IBK (B, D2) - Askersunds IBK (D2) 2 - 6 Kim Palmroth, Anders Nordlund Mellringehallen - Örebro
2017-10-28 13:30 211123022 IBK Sala (D2) - Surahammars IBF (D2) 4 - 2 Lars Flink, Gerry Törnqvist Sala Idrottshall
2017-10-29 18:00 211123025 Rönnby IBK Ung (B, D2) - Lillån IBK (B, D2) 6 - 1 Edvin Lindelöf, Fernando Rocabado Bombardier Arena C
2017-11-10 19:00 211123023 IBK Hallsta (D2) - Kungsörs IBK (D2) 4 - 2 Matilda Pichler, Gerry Törnqvist Nibblehallen
2017-11-11 14:00 211123026 Kungsörs IBK (D2) - IBK Sala (D2) 5 - 7 Kai Kinnari, Camilla Eriksson Sporthallen Kungsör A
2017-11-11 15:00 211123029 Lillån IBK (B, D2) - Kumla IBK (B, D2) 3 - 2 Tony Wennberg, Joel Olausson Mellringehallen - Örebro
2018-02-17 11:00 211123027 Surahammars IBF (D2) - Askersunds IBK (D2) 5 - 1 Lars Flink, Fernando Rocabado Mälarenergi Arena Surahammar
2017-11-19 15:30 211123032 IBK Sala (D2) - IBK Hallsta (D2) 5 - 8 Jonas Ahlin, Axel Norin Sala Idrottshall
2017-11-19 17:00 211123031 Askersunds IBK (D2) - Kungsörs IBK (D2) 1 - 3 Henrik Zegelsson, Micael Svensson Närlundahallen
2017-11-19 17:00 211123035 Rönnby IBK Ung (B, D2) - Surahammars IBF (D2) 4 - 2 Lars Flink, Felicia Setthammar Kristiansborgshallen
2017-11-25 14:00 211123038 Surahammars IBF (D2) - Kumla IBK (B, D2) 3 - 4 Michael Rosenlönn, Felicia Setthammar Mälarenergi Arena Surahammar
2017-11-25 16:00 211123037 Kungsörs IBK (D2) - Rönnby IBK Ung (B, D2) 2 - 4 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Sporthallen Kungsör A
2018-01-12 19:45 211123036 IBK Hallsta (D2) - Askersunds IBK (D2) 7 - 2 Fernando Rocabado, Edvin Lindelöf Nibblehallen
2017-12-03 14:30 211123041 Askersunds IBK (D2) - IBK Sala (D2) 5 - 8 Berndt Swärd, Tomas Persson Närlundahallen
2017-12-03 15:00 211123043 Lillån IBK (B, D2) - Surahammars IBF (D2) 5 - 9 Moa Molin, Anna Palmqvist Mellringehallen - Örebro
2018-02-04 17:00 211123045 Rönnby IBK Ung (B, D2) - IBK Hallsta (D2) 5 - 4 Daniel Östling, Fernando Rocabado Kristiansborgshallen
2018-03-06 19:30 211123044 Kumla IBK (B, D2) - Kungsörs IBK (D2) 2 - 7 Fredrik Knutsson, Tommy Nordin Skogstorpskolan
2017-12-10 12:30 211123047 Lillån IBK (B, D2) - Kungsörs IBK (D2) 4 - 7 Tony Wennberg, Joel Olausson Mellringehallen - Örebro
2017-12-10 17:00 211123048 Kumla IBK (B, D2) - IBK Hallsta (D2) 2 - 5 Michael Nilsson, Oscar Söljén Kumlahallen Viahallen (Stora)
2017-12-10 17:00 211123049 Rönnby IBK Ung (B, D2) - IBK Sala (D2) 4 - 2 Henrik Brehmer, Gerry Törnqvist Kristiansborgshallen
2017-12-16 14:00 211123053 IBK Hallsta (D2) - Lillån IBK (B, D2) 11 - 4 Lars Flink, Martin Dalsgard Nibblehallen
2017-12-16 15:30 211123052 IBK Sala (D2) - Kumla IBK (B, D2) 5 - 1 Jonas Ahlin, Axel Norin Sala Idrottshall
2017-12-17 17:00 211123051 Askersunds IBK (D2) - Rönnby IBK Ung (B, D2) 2 - 4 Tommy Nordin, Fredrik Knutsson Närlundahallen
2018-01-20 17:00 211123056 Surahammars IBF (D2) - Kungsörs IBK (D2) 2 - 3 Matilda Pichler, Albin Groen Mälarenergi Arena Surahammar
2018-01-21 12:30 211123058 Lillån IBK (B, D2) - IBK Sala (D2) 5 - 5 e.förl. Berndt Swärd, Tony Wennberg Mellringehallen - Örebro
2018-02-09 19:30 211123059 Kumla IBK (B, D2) - Askersunds IBK (D2) 6 - 5 Jörgen Dahlström, Emil Wass Kumlahallen Viahallen (Stora)
2018-01-27 14:00 211123065 Rönnby IBK Ung (B, D2) - Kumla IBK (B, D2) 3 - 3 e.förl. Carl Wikgren, Juha Vanninen Kristiansborgshallen
2018-01-27 16:00 211123063 IBK Hallsta (D2) - Surahammars IBF (D2) 6 - 0 Lars Flink, Gerry Törnqvist Nibblehallen
2018-01-28 17:00 211123061 Askersunds IBK (D2) - Lillån IBK (B, D2) 4 - 4 e.förl. Mats Eriksson, Daniel Kallin Närlundahallen
2018-02-10 12:00 211123066 Kungsörs IBK (D2) - IBK Hallsta (D2) 1 - 4 Felicia Setthammar, Lars Flink Sporthallen Kungsör A
2018-02-10 14:00 211123067 Surahammars IBF (D2) - IBK Sala (D2) 4 - 7 Filip Lilja, Carl Wikgren Mälarenergi Arena Surahammar
2018-02-11 15:00 211123069 Lillån IBK (B, D2) - Rönnby IBK Ung (B, D2) 5 - 7 Oscar Söljén, Henrik Brehmer Mellringehallen - Örebro
2017-11-12 16:00 211123071 Askersunds IBK (D2) - Surahammars IBF (D2) 4 - 3 Fredrik Knutsson, Kim Palmroth Närlundahallen
2018-02-18 16:00 211123072 IBK Sala (D2) - Kungsörs IBK (D2) 5 - 2 Matilda Pichler, Albin Groen Sala Idrottshall
2018-02-24 12:00 211123074 Kumla IBK (B, D2) - Lillån IBK (B, D2) 9 - 2 Anders Nordlund, Oscar Söljén Kumlahallen Viahallen (Stora)
2018-02-23 19:00 211123076 IBK Hallsta (D2) - IBK Sala (D2) 9 - 2 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Nibblehallen
2018-02-24 10:00 211123077 Kungsörs IBK (D2) - Askersunds IBK (D2) WO (5 - 0) Sporthallen Kungsör A
2018-02-24 11:00 211123078 Surahammars IBF (D2) - Rönnby IBK Ung (B, D2) 2 - 4 Michael Rosenlönn, Rasmus Zarins Mälarenergi Arena Surahammar
2018-03-04 14:00 211123084 Kumla IBK (B, D2) - Surahammars IBF (D2) 3 - 8 Jörgen Dahlström, Emil Wass Kumlahallen Viahallen (Stora)
2018-03-04 17:00 211123081 Askersunds IBK (D2) - IBK Hallsta (D2) 3 - 9 Mats Eriksson, Kim Palmroth Närlundahallen
2018-03-04 17:00 211123085 Rönnby IBK Ung (B, D2) - Kungsörs IBK (D2) 3 - 5 Matilda Pichler, Lars Flink Kristiansborgshallen
2018-03-10 16:00 211123087 IBK Hallsta (D2) - Rönnby IBK Ung (B, D2) 6 - 3 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Nibblehallen
2018-03-11 13:00 211123086 IBK Sala (D2) - Askersunds IBK (D2) 7 - 4 Kai Kinnari, Camilla Eriksson Sala Idrottshall
2018-03-11 13:00 211123088 Kungsörs IBK (D2) - Kumla IBK (B, D2) 4 - 6 Michael Rosenlönn, Lars Flink Sporthallen Kungsör A
2018-03-11 13:00 211123089 Surahammars IBF (D2) - Lillån IBK (B, D2) 5 - 4 e.förl. Fernando Rocabado, Daniel Östling Mälarenergi Arena Surahammar
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Hallsta (D2) 14 13 0 (0) 1 88-35 53 39
2. Rönnby IBK Ung (B, D2) 14 10 2 (0) 2 65-45 20 32
3. IBK Sala (D2) 14 8 1 (0) 5 69-66 3 25
4. Kungsörs IBK (D2) 14 8 0 (0) 6 69-45 24 24
5. Kumla IBK (B, D2) 14 5 2 (0) 7 54-63 -9 17
6. Surahammars IBF (D2) 14 3 1 (1) 10 46-63 -17 11
7. Lillån IBK (B, D2) 14 2 3 (0) 9 50-92 -42 9
8. Askersunds IBK (D2) 14 2 1 (0) 11 41-73 -32 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Div 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-27 20:00 211124003 Åsbro GOIF (D3) - Pålsboda IBF (D3) 5 - 7 Joel Olausson, Gustav Salmela Åsbrohallen
2017-10-01 17:00 211124005 WSK Lindesberg (D3) - Kungsörs IBK/IK Standard (D3) 3 - 1 Tony Wennberg, Daniel Kallin Stadsskogsskolan
2017-10-08 17:00 211124006 Kungsörs IBK/IK Standard (D3) - Nora IBK (D3) 3 - 4 Martin Dalsgard, Jonathan Mc Iver Sporthallen Kungsör A
2017-10-27 19:00 211124010 IBK Hallsta (B, D3) - WSK Lindesberg (D3) 9 - 8 e.förl. Filip Lilja, Carl Wikgren Nibblehallen
2017-10-13 19:30 211124014 Nora IBK (D3) - WSK Lindesberg (D3) 2 - 5 Kim Palmroth, Oscar Söljén Idrottshuset, Nora
2017-10-14 14:00 211124013 Åsbro GOIF (D3) - Kungsörs IBK/IK Standard (D3) 7 - 5 Joel Olausson, Tommy Nordin Åsbrohallen
2017-10-21 10:00 211124020 IBK Hallsta (B, D3) - Nora IBK (D3) 5 - 7 Daniel Östling, Matilda Pichler Nibblehallen
2017-10-22 17:00 211124016 WSK Lindesberg (D3) - Åsbro GOIF (D3) 4 - 2 Tommy Nordin, Anna Palmqvist Stadsskogsskolan
2017-10-28 12:00 211124023 Åsbro GOIF (D3) - Nora IBK (D3) 5 - 6 Kim Palmroth, Anders Nordlund Åsbrohallen
2017-10-28 15:45 211124024 Pålsboda IBF (D3) - IBK Hallsta (B, D3) 5 - 2 Oscar Söljén, Mats Eriksson Alléhallen, Hallsberg
2017-11-11 14:00 211124030 IBK Hallsta (B, D3) - Åsbro GOIF (D3) 2 - 6 Filip Lilja, Carl Wikgren Nibblehallen
2017-11-19 15:45 211124034 Pålsboda IBF (D3) - Kungsörs IBK/IK Standard (D3) 3 - 6 Fredrik Alm, Kim Palmroth Alléhallen, Hallsberg
2017-11-26 17:00 211124038 WSK Lindesberg (D3) - Pålsboda IBF (D3) 5 - 3 Jörgen Dahlström, Emil Wass Stadsskogsskolan
2017-12-01 19:15 211124044 Pålsboda IBF (D3) - Nora IBK (D3) 2 - 3 Fredrik Knutsson, Kim Palmroth Alléhallen, Hallsberg
2017-12-02 12:00 211124042 Kungsörs IBK/IK Standard (D3) - IBK Hallsta (B, D3) 5 - 3 Martin Dalsgard, Jonathan Mc Iver Sporthallen Kungsör A
2017-12-09 16:00 211124048 Pålsboda IBF (D3) - Åsbro GOIF (D3) 5 - 4 Mats Eriksson, Kim Palmroth Bollhallen, Hallsberg
2017-12-10 11:00 211124046 Kungsörs IBK/IK Standard (D3) - WSK Lindesberg (D3) 3 - 2 Martin Dalsgard, Jonathan Mc Iver Sporthallen Kungsör A
2017-12-16 15:00 211124055 WSK Lindesberg (D3) - IBK Hallsta (B, D3) 3 - 4 Tommy Nordin, Emil Wass Stadsskogsskolan
2017-12-16 18:30 211124054 Nora IBK (D3) - Kungsörs IBK/IK Standard (D3) 2 - 4 Stefan Karlsson, Mats Eriksson Idrottshuset, Nora
2018-01-13 11:00 211124057 Kungsörs IBK/IK Standard (D3) - Åsbro GOIF (D3) 3 - 4 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Sporthallen Kungsör A
2018-01-14 17:00 211124056 WSK Lindesberg (D3) - Nora IBK (D3) 2 - 4 Tomas Persson, Tony Wennberg Stadsskogsskolan
2018-01-20 18:30 211124064 Nora IBK (D3) - IBK Hallsta (B, D3) 9 - 4 Tommy Nordin, Mats Eriksson Idrottshuset, Nora
2018-02-14 19:00 211124063 Åsbro GOIF (D3) - WSK Lindesberg (D3) 4 - 3 Markus Åhman, Krister Eklund Åsbrohallen
2018-01-27 11:30 211124070 IBK Hallsta (B, D3) - Pålsboda IBF (D3) 13 - 3 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Nibblehallen
2018-02-11 12:30 211124066 Nora IBK (D3) - Åsbro GOIF (D3) 7 - 3 Krister Eklund, Fredrik Alm Idrottshuset, Nora
2018-02-10 12:30 211124073 Åsbro GOIF (D3) - IBK Hallsta (B, D3) WO (5 - 0) Åsbrohallen
2018-02-17 11:00 211124079 Kungsörs IBK/IK Standard (D3) - Pålsboda IBF (D3) 2 - 2 e.förl. Henrik Brehmer, Jonathan Morén Sporthallen Kungsör A
2018-03-04 14:00 211124084 Pålsboda IBF (D3) - WSK Lindesberg (D3) 5 - 4 e.förl. Anders Nordlund, Oscar Söljén Alléhallen, Hallsberg
2018-02-24 16:00 211124090 IBK Hallsta (B, D3) - Kungsörs IBK/IK Standard (D3) 9 - 4 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Nibblehallen
2018-03-10 14:00 211124088 Nora IBK (D3) - Pålsboda IBF (D3) 6 - 6 e.förl. Mats Eriksson, Krister Eklund Idrottshuset, Nora
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nora IBK (D3) 10 7 1 (0) 2 50-39 11 22
2. Åsbro GOIF (D3) 10 5 0 (0) 5 45-42 3 15
3. WSK Lindesberg (D3) 10 4 2 (0) 4 39-37 2 14
4. Kungsörs IBK/ IK Standard (D3) 10 4 1 (0) 5 36-39 -3 13
5. Pålsboda IBF (D3) 10 3 3 (1) 4 41-50 -9 13
6. IBK Hallsta (B, D3) 10 3 1 (1) 6 51-55 -4 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Kval Damer Div 1 Region
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-17 16:00 211132001 Munkfors IBK - Kristinehamns IBF (D1) 2 - 4 Jonas Snäll, David Granström Forsnäshallen
2018-03-17 16:00 211132002 Hagfors IF Ungdom (D1) - IBK Sala (D2) 3 - 3 e.förl. Anders Leander, Roger Nilsson Uddeholm Arena
2018-03-24 16:00 211132004 IBK Sala (D2) - Munkfors IBK 5 - 3 Marcus Karppinen, Felicia Setthammar Sala Idrottshall
2018-03-24 17:15 211132003 Kristinehamns IBF (D1) - Hagfors IF Ungdom (D1) 5 - 3 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Brogårdshallen
2018-03-28 20:00 211132006 Hagfors IF Ungdom (D1) - Munkfors IBK 3 - 4 Lars Larsson, Albin Jakobsson Uddeholm Arena
2018-03-30 13:00 211132005 Kristinehamns IBF (D1) - IBK Sala (D2) 6 - 1 Amanda Törner, Tobias Jäderqvist Brogårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Kristinehamns IBF (D1) 3 3 0 (0) 0 15-6 9 9
2. IBK Sala (D2) 3 1 1 (0) 1 9-12 -3 4
3. Munkfors IBK 3 1 0 (0) 2 9-12 -3 3
4. Hagfors IF Ungdom (D1) 3 0 1 (0) 2 9-12 -3 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Damer Junior
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-14 15:30 211125002 IBK Sala (DJ) - IFK Arboga (DJ) 7 - 6 Martin Dalsgard, Jonathan Mc Iver Sala Idrottshall
2017-10-14 16:30 211125003 Rönnby IBK Ung (DJ) - Per-Ols IBF (DJ) 2 - 4 Filip Lilja, Carl Wikgren Kristiansborgshallen
2017-10-15 14:30 211125001 Askersunds IBK (DJ) - IBF Örebro Ungdom (DJ) 4 - 3 Mats Eriksson, Roger Nilsson Närlundahallen
2017-11-25 19:30 211125004 Lillån IBK (DJ) Grön - IBK Köping Ung (DJ) 6 - 7 Joel Olausson, Gustav Salmela Birgittaskolan
2017-10-21 13:00 211125008 IBK Köping Ung (DJ) - IBK Sala (DJ) 3 - 7 Filip Lilja, Carl Wikgren Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-10-21 15:30 211125010 KFUM/Kumla (DJ) - Lillån IBK (DJ) Grön 3 - 6 Moa Molin, Molly Säfström Tegelbruket
2017-10-27 19:00 211125007 Per-Ols IBF (DJ) - IBF Örebro Ungdom (DJ) 5 - 3 Camilla Eriksson, Björn Höijer Fagerstahallen
2017-11-01 18:30 211125006 IFK Arboga (DJ) - Askersunds IBK (DJ) 10 - 3 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Vasahallen
2017-10-25 19:00 211125015 Rönnby IBK Ung (DJ) - Lillån IBK (DJ) Grön 3 - 2 Matilda Pichler, Tim Solig Kristiansborgshallen
2017-10-28 17:30 211125012 IFK Arboga (DJ) - IBK Köping Ung (DJ) 10 - 9 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Vasahallen
2017-10-29 13:00 211125014 IBK Sala (DJ) - KFUM/Kumla (DJ) 17 - 3 Marcus Karppinen, Patrik Ådemark Sala Idrottshall
2017-10-29 14:30 211125011 Askersunds IBK (DJ) - Per-Ols IBF (DJ) 1 - 5 Markus Åhman, Tommy Nordin Närlundahallen
2017-11-12 13:00 211125018 KFUM/Kumla (DJ) - IFK Arboga (DJ) 2 - 4 Gustav Salmela, Joel Olausson Tegelbruket
2017-11-12 15:00 211125019 Lillån IBK (DJ) Grön - IBF Örebro Ungdom (DJ) 5 - 6 Moa Molin, Mats Eriksson Birgittaskolan
2017-11-22 19:30 211125016 IBK Köping Ung (DJ) - Askersunds IBK (DJ) 6 - 2 Martin Dalsgard, Henrik Brehmer Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-02-02 19:30 211125020 Rönnby IBK Ung (DJ) - IBK Sala (DJ) 10 - 6 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Kristiansborgshallen
2017-11-08 19:00 211125023 Per-Ols IBF (DJ) - Lillån IBK (DJ) Grön 1 - 4 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Fagerstahallen
2017-11-18 17:30 211125025 IBF Örebro Ungdom (DJ) - IBK Sala (DJ) 4 - 4 Mats Eriksson, Tony Wennberg Birgittaskolan
2017-11-19 13:00 211125022 IBK Köping Ung (DJ) - KFUM/Kumla (DJ) 6 - 2 Per Ryman, Matilda Pichler Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-01-20 17:00 211125024 IFK Arboga (DJ) - Rönnby IBK Ung (DJ) 4 - 7 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Vasahallen
2017-11-25 11:30 211125026 KFUM/Kumla (DJ) - Askersunds IBK (DJ) 0 - 2 Tommy Nordin, Berndt Swärd Tegelbruket
2017-11-25 17:30 211125030 IBF Örebro Ungdom (DJ) - IFK Arboga (DJ) 2 - 1 Anna Palmqvist, Tony Wennberg Mellringehallen - Örebro
2017-11-26 14:00 211125029 IBK Sala (DJ) - Per-Ols IBF (DJ) 5 - 0 Dan Barthlen, Axel Norin Sala Idrottshall
2018-03-21 19:00 211125028 Rönnby IBK Ung (DJ) - IBK Köping Ung (DJ) WO (5 - 0) Kristiansborgshallen
2017-12-02 17:00 211125031 Askersunds IBK (DJ) - Lillån IBK (DJ) Grön 2 - 7 Joel Olausson, Markus Åhman Närlundahallen
2017-12-03 10:00 211125034 IBK Köping Ung (DJ) - IBF Örebro Ungdom (DJ) 6 - 2 Jerry Nilsson, Per Ryman Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-12-03 13:30 211125035 Per-Ols IBF (DJ) - IFK Arboga (DJ) 2 - 2 Filip Lilja, Carl Wikgren Fagerstahallen
2018-04-03 20:00 211125032 KFUM/Kumla (DJ) - Rönnby IBK Ung (DJ) 4 - 11 Berndt Swärd, Molly Säfström Tegelbruket
2017-12-08 19:00 211125038 IBF Örebro Ungdom (DJ) - KFUM/Kumla (DJ) 1 - 0 Gustav Salmela, Joel Olausson Mellringehallen - Örebro
2017-12-08 19:30 211125036 Rönnby IBK Ung (DJ) - Askersunds IBK (DJ) 12 - 5 Gerry Törnqvist, Matilda Pichler Kristiansborgshallen
2017-12-10 13:30 211125040 Per-Ols IBF (DJ) - IBK Köping Ung (DJ) 3 - 4 Jerry Nilsson, Per Ryman Fagerstahallen
2018-04-22 17:00 211125037 IBK Sala (DJ) - Lillån IBK (DJ) Grön 4 - 6 Mohamed Abdirisak, Francisco Contreras Sala Idrottshall
2017-12-14 19:30 211125044 KFUM/Kumla (DJ) - Per-Ols IBF (DJ) 2 - 5 Gustav Salmela, Joel Olausson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2017-12-15 19:30 211125042 Rönnby IBK Ung (DJ) - IBF Örebro Ungdom (DJ) 9 - 1 Martin Dalsgard, Francisco Contreras Kristiansborgshallen
2017-12-17 12:00 211125041 Askersunds IBK (DJ) - IBK Sala (DJ) 4 - 6 Tommy Nordin, Fredrik Knutsson Närlundahallen
2017-12-17 19:30 211125043 Lillån IBK (DJ) Grön - IFK Arboga (DJ) 9 - 2 Oscar Söljén, Kim Palmroth Birgittaskolan
2018-01-13 15:30 211125048 Per-Ols IBF (DJ) - Rönnby IBK Ung (DJ) 3 - 3 Felicia Setthammar, Marcus Karppinen Fagerstahallen
2018-01-13 17:30 211125046 IBF Örebro Ungdom (DJ) - Askersunds IBK (DJ) 3 - 8 Moa Molin, Molly Säfström Mellringehallen - Örebro
2018-01-13 17:45 211125047 IFK Arboga (DJ) - IBK Sala (DJ) 2 - 8 Filip Lilja, Carl Wikgren Vasahallen
2018-01-14 17:30 211125049 IBK Köping Ung (DJ) - Lillån IBK (DJ) Grön 8 - 6 Trym Arnelind, Hugo Edlund Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-01-20 14:30 211125053 IBK Sala (DJ) - IBK Köping Ung (DJ) 4 - 10 Filip Lilja, Carl Wikgren Sala Idrottshall
2018-01-21 14:30 211125051 Askersunds IBK (DJ) - IFK Arboga (DJ) 7 - 1 Krister Eklund, Tommy Nordin Närlundahallen
2018-01-21 17:30 211125055 Lillån IBK (DJ) Grön - KFUM/Kumla (DJ) 5 - 3 Oscar Söljén, Hampus Nilsson Birgittaskolan
2018-03-02 19:00 211125052 IBF Örebro Ungdom (DJ) - Per-Ols IBF (DJ) 3 - 12 Joel Olausson, Gustav Salmela Mellringehallen - Örebro
2018-01-27 17:00 211125060 Lillån IBK (DJ) Grön - Rönnby IBK Ung (DJ) 3 - 5 Anders Nordlund, Oscar Söljén Birgittaskolan
2018-01-31 19:30 211125056 Per-Ols IBF (DJ) - Askersunds IBK (DJ) 5 - 2 Henrik Brehmer, Martin Dalsgard Fagerstahallen
2018-03-14 19:00 211125057 IBK Köping Ung (DJ) - IFK Arboga (DJ) 10 - 5 Filip Lilja, Thomas Kallin Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-03-25 10:45 211125059 KFUM/Kumla (DJ) - IBK Sala (DJ) 5 - 10 Anders Nordlund, Tommy Nordin Skogstorpskolan
2018-02-09 19:00 211125064 IBF Örebro Ungdom (DJ) - Lillån IBK (DJ) Grön 1 - 10 Molly Säfström, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2018-02-11 13:00 211125063 IFK Arboga (DJ) - KFUM/Kumla (DJ) 7 - 8 Filip Lilja, Carl Wikgren Vasahallen
2018-02-11 14:30 211125061 Askersunds IBK (DJ) - IBK Köping Ung (DJ) 6 - 6 Tommy Nordin, Markus Åhman Närlundahallen
2018-03-04 19:00 211125065 IBK Sala (DJ) - Rönnby IBK Ung (DJ) 5 - 6 Jimmie Nilsson, Gerry Törnqvist Sala Idrottshall
2018-02-16 19:30 211125069 Rönnby IBK Ung (DJ) - IFK Arboga (DJ) 8 - 2 Carl Wikgren, Edvin Lindelöf Kristiansborgshallen
2018-02-17 12:30 211125070 IBK Sala (DJ) - IBF Örebro Ungdom (DJ) 15 - 3 Francisco Contreras, Mohamed Abdirisak Sala Idrottshall
2018-02-17 13:00 211125067 KFUM/Kumla (DJ) - IBK Köping Ung (DJ) 0 - 8 Berndt Swärd, Gustav Salmela Tegelbruket
2018-02-17 15:30 211125068 Lillån IBK (DJ) Grön - Per-Ols IBF (DJ) 3 - 8 Kim Palmroth, Molly Säfström Birgittaskolan
2018-03-06 19:45 211125074 Per-Ols IBF (DJ) - IBK Sala (DJ) 4 - 6 Martin Dalsgard, Camilla Eriksson Fagerstahallen
2018-03-07 18:45 211125075 IFK Arboga (DJ) - IBF Örebro Ungdom (DJ) 6 - 1 Filip Lilja, Carl Wikgren Vasahallen
2018-03-16 19:30 211125073 IBK Köping Ung (DJ) - Rönnby IBK Ung (DJ) 4 - 11 Marcus Karppinen, Felicia Setthammar Ullvihallen
2018-04-04 19:30 211125071 Askersunds IBK (DJ) - KFUM/Kumla (DJ) 3 - 6 Moa Molin, Molly Säfström Närlundahallen
2018-03-18 14:00 211125076 Lillån IBK (DJ) Grön - Askersunds IBK (DJ) 6 - 2 Anders Nordlund, Michael Nilsson Birgittaskolan
2018-03-18 15:00 211125079 IBF Örebro Ungdom (DJ) - IBK Köping Ung (DJ) 4 - 12 Elin Fernhagen, Tony Wennberg Mellringehallen - Örebro
2018-03-18 17:00 211125077 Rönnby IBK Ung (DJ) - KFUM/Kumla (DJ) 15 - 2 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Kristiansborgshallen
2018-03-21 19:00 211125080 IFK Arboga (DJ) - Per-Ols IBF (DJ) 2 - 3 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Vasahallen
2018-03-24 15:30 211125083 KFUM/Kumla (DJ) - IBF Örebro Ungdom (DJ) 4 - 4 Berndt Swärd, Moa Molin Tegelbruket
2018-03-25 15:00 211125082 Lillån IBK (DJ) Grön - IBK Sala (DJ) 7 - 4 Berndt Swärd, Oscar Söljén Birgittaskolan
2018-03-25 16:00 211125085 IBK Köping Ung (DJ) - Per-Ols IBF (DJ) 3 - 8 Matilda Pichler, Albin Groen Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-03-25 17:00 211125081 Askersunds IBK (DJ) - Rönnby IBK Ung (DJ) 2 - 8 Elin Fernhagen, Mats Eriksson Närlundahallen
2018-03-26 19:30 211125089 Per-Ols IBF (DJ) - KFUM/Kumla (DJ) 4 - 3 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Fagerstahallen
2018-03-27 19:00 211125087 IBF Örebro Ungdom (DJ) - Rönnby IBK Ung (DJ) 2 - 9 Gustav Salmela, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2018-03-31 13:30 211125086 IBK Sala (DJ) - Askersunds IBK (DJ) WO (5 - 0) Henrik Brehmer Sala Idrottshall
2018-03-31 14:00 211125088 IFK Arboga (DJ) - Lillån IBK (DJ) Grön 2 - 5 Henrik Syversen, Francisco Contreras Vasahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rönnby IBK Ung (DJ) 16 14 1 1 124-49 75 43
2. Per-Ols IBF (DJ) 16 10 2 4 72-48 24 32
3. IBK Sala (DJ) 16 10 1 5 113-73 40 31
4. IBK Köping Ung (DJ) 16 10 1 5 102-81 21 31
5. Lillån IBK (DJ) Grön 16 10 0 6 90-61 29 30
6. IFK Arboga (DJ) 16 4 1 11 66-91 -25 13
7. Askersunds IBK (DJ) 16 4 1 11 53-89 -36 13
8. IBF Örebro Ungdom (DJ) 16 3 2 11 43-110 -67 11
9. KFUM/ Kumla (DJ) 16 2 1 13 47-108 -61 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis