Damer Utvecklingsserie (2018/19)

Gruppspel
Pantamera Damer Serie A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-23 15:00 192121001 Obbola IK - IBF Dalen/Sandåkerns SK 3 - 1 Tilde Wikström, Sanna Åslin Olasjöhallen
2018-09-24 19:30 192121002 Vindelns IF - IKSU/IKSU Ungdom 2 - 5 Marcus Glad, Rasmus Säfvenberg FC Vindeln
2018-09-30 11:30 192121005 IKSU/IKSU Ungdom - IBF Dalen DJ17 6 - 1 Kim Fallbjörk, Robert Segerstedt Vildmannahallen
2018-09-30 12:00 192121004 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Gullänget-Kroksta IBS 4 - 4 Klas Höglund, Christoffer Lind Musköten 1
2018-10-13 11:30 192121008 Obbola IK - Vindelns IF 4 - 3 David Karlsson, Louise Ramebäck Olasjöhallen
2018-10-14 11:30 192121007 Gullänget-Kroksta IBS - IBF Dalen DJ17 4 - 3 Maria Dahlin, Elin Lindgren Skyttis Arena
2018-10-20 14:00 192121011 Vindelns IF - Gullänget-Kroksta IBS 1 - 8 Jimmy Halldin, Erik Hörnros FC Vindeln
2018-10-21 11:15 192121012 IBF Dalen DJ17 - Obbola IK 0 - 6 Björn Glad, Mathias Bergsdorf Musköten 2
2018-10-22 18:30 192121010 IKSU/IKSU Ungdom - IBF Dalen/Sandåkerns SK 4 - 5 David Karlsson, Louise Ramebäck IKSU Sport
2018-10-27 10:00 192121014 IKSU/IKSU Ungdom - Obbola IK 10 - 3 David Karlsson, Louise Ramebäck Vildmannahallen
2018-10-27 11:30 192121013 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Vindelns IF 2 - 8 Julia Fältén, Lisa Vestman Musköten 2
2018-11-10 13:00 192121016 Gullänget-Kroksta IBS - IKSU/IKSU Ungdom 7 - 6 Henrik Johansson, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2018-11-11 11:30 192121017 IBF Dalen DJ17 - IBF Dalen/Sandåkerns SK 2 - 2 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Musköten 2
2018-11-17 12:00 192121020 Obbola IK - Gullänget-Kroksta IBS 4 - 5 Lydia Elstig, Hanna Wendén Olasjöhallen
2018-11-17 16:00 192121021 Vindelns IF - IBF Dalen DJ17 5 - 4 David Karlsson, Roger Karlsson FC Vindeln
2018-11-25 11:30 192121022 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Obbola IK 4 - 3 Julia Fältén, Lisa Vestman Musköten 2
2018-11-25 13:00 192121023 IKSU/IKSU Ungdom - Vindelns IF 10 - 0 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Vildmannahallen
2018-12-02 11:30 192121025 Gullänget-Kroksta IBS - IBF Dalen/Sandåkerns SK 9 - 0 Henrik Johansson, Ivica Matanovic Örnsköldsviks Sporthall
2018-12-02 12:30 192121026 IBF Dalen DJ17 - IKSU/IKSU Ungdom 2 - 6 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Musköten 2
2018-11-25 13:30 192121028 IBF Dalen DJ17 - Gullänget-Kroksta IBS 0 - 6 Mats Erelund, Thomas Jonsson Musköten 1
2018-12-09 14:00 192121029 Vindelns IF - Obbola IK 5 - 5 David Karlsson, Louise Ramebäck FC Vindeln
2018-12-14 19:00 192121031 IBF Dalen/Sandåkerns SK - IKSU/IKSU Ungdom 1 - 10 Lydia Elstig, Hanna Wendén Musköten 1
2018-12-15 11:30 192121033 Obbola IK - IBF Dalen DJ17 7 - 3 Björn Glad, Rasmus Säfvenberg Olasjöhallen
2019-03-24 12:30 192121032 Gullänget-Kroksta IBS - Vindelns IF 7 - 3 Tony Strindlund, Peder Lövdahl Örnsköldsviks Sporthall
2019-01-13 12:00 192121035 Obbola IK - IKSU/IKSU Ungdom 7 - 4 Lydia Elstig, Julia Fältén Olasjöhallen
2019-01-14 19:30 192121034 Vindelns IF - IBF Dalen/Sandåkerns SK 2 - 3 Julia Fältén, Lisa Vestman FC Vindeln
2019-01-18 19:00 192121038 IBF Dalen/Sandåkerns SK - IBF Dalen DJ17 4 - 3 David Karlsson, Louise Ramebäck Musköten 1
2019-01-20 11:30 192121037 IKSU/IKSU Ungdom - Gullänget-Kroksta IBS 6 - 5 Tilde Wikström, Sanna Åslin Vildmannahallen
2019-01-26 13:30 192121042 IBF Dalen DJ17 - Vindelns IF 5 - 4 Albin Berglund, Linus Berglund Musköten 2
2019-01-26 14:00 192121041 Gullänget-Kroksta IBS - Obbola IK 5 - 3 Micael Ljung, Göran Norberg Höglandshallen Örnsköldsvik
2019-02-03 11:30 192121043 Obbola IK - IBF Dalen/Sandåkerns SK 6 - 2 Björn Glad, Robert Segerstedt Olasjöhallen
2019-02-06 19:30 192121044 Vindelns IF - IKSU/IKSU Ungdom 2 - 3 Peter Saari, Erik Hörnros FC Vindeln
2019-02-09 13:30 192121046 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Gullänget-Kroksta IBS 5 - 4 Mattias Karlsson, David Karlsson Musköten 1
2019-02-27 20:15 192121047 IKSU/IKSU Ungdom - IBF Dalen DJ17 11 - 8 Lydia Elstig, Sanna Åslin Vildmannahallen
2019-02-16 11:30 192121049 Gullänget-Kroksta IBS - IBF Dalen DJ17 7 - 4 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Örnsköldsviks Sporthall
2019-02-21 19:40 192121050 Obbola IK - Vindelns IF 3 - 5 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Olasjöhallen
2019-02-23 14:30 192121053 Vindelns IF - Gullänget-Kroksta IBS 0 - 9 Julia Fältén, Sanna Åslin FC Vindeln
2019-02-24 11:30 192121054 IBF Dalen DJ17 - Obbola IK 4 - 3 Bjarne Andersson, Roger Karlsson Musköten 2
2019-03-12 20:15 192121052 IKSU/IKSU Ungdom - IBF Dalen/Sandåkerns SK 8 - 2 Peter Saari, Marcus Lineruth Vildmannahallen
2019-03-16 10:15 192121055 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Vindelns IF 5 - 2 Kim Fallbjörk, David Karlsson Musköten 2
2019-03-17 12:00 192121056 IKSU/IKSU Ungdom - Obbola IK 9 - 1 Tilde Wikström, Sanna Åslin Vildmannahallen
2019-03-23 11:30 192121059 IBF Dalen DJ17 - IBF Dalen/Sandåkerns SK 9 - 3 Julia Fältén, Lisa Vestman Umeå Energi Arena
2019-03-23 12:00 192121058 Gullänget-Kroksta IBS - IKSU/IKSU Ungdom 6 - 10 Andreas Nyman, Mikael Berglund Skyttis Arena
2019-03-27 19:30 192121063 Vindelns IF - IBF Dalen DJ17 5 - 3 Björn Glad, Marcus Glad FC Vindeln
2019-03-31 12:30 192121062 Obbola IK - Gullänget-Kroksta IBS 3 - 2 Christoffer Lind, Klas Höglund Olasjöhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IKSU/ IKSU Ungdom 15 12 0 3 108-52 56 36
2. Gullänget-Kroksta IBS 15 10 1 4 88-52 36 31
3. Obbola IK 15 7 1 7 61-62 -1 22
4. IBF Dalen/ Sandåkerns SK 15 6 2 7 43-77 -34 20
5. Vindelns IF 15 4 1 10 47-76 -29 13
6. IBF Dalen DJ17 15 3 1 11 51-79 -28 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Damer Serie C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-23 15:15 192123025 Gimonäs Umeå IF - Örnsköldsvik IBK /IBF 3 - 4 Christoffer Lind, Marcus Glad Sjöfruhallen
2018-11-11 12:00 192123005 Örnsköldsvik IBK /IBF - Umeå City IBF 1 - 5 Henrik Johansson, Kalle Dorell Skyttis Arena
2018-12-08 13:30 192123011 Umeå City IBF - Örnsköldsvik IBK /IBF 6 - 1 Julia Fältén, Lisa Vestman Vildmannahallen
2018-12-15 11:30 192123026 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF 2 - 12 Patrik Andersson, Rolf Svanold Sjöfruhallen
2019-01-13 11:30 192123027 Örnsköldsvik IBK /IBF - Gimonäs Umeå IF 3 - 1 Henrik Johansson, Joakim Nydahl Skyttis Arena
2019-02-17 15:00 192123017 Umeå City IBF - Örnsköldsvik IBK /IBF 4 - 1 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Vildmannahallen
2019-03-24 13:00 192123023 Örnsköldsvik IBK /IBF - Umeå City IBF 4 - 4 Ivica Matanovic, Jonas Hägglund Skyttis Arena
2019-03-31 12:00 192123028 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF 3 - 2 Thanasis Provatas, Andreas Weckfors Vildmannahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Umeå City IBF 6 5 1 0 34-11 23 16
2. Örnsköldsvik IBK / IBF 6 2 1 3 14-23 -9 7
3. Gimonäs Umeå IF 4 0 0 4 8-22 -14 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Damer Serie D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-11-18 16:00 192124001 Umeå City IBF - Skellefteå IBK /RIF 4 - 6 Thanasis Provatas Umeå Energi Arena Öst
2018-10-14 192124005 Skellefteå IBK /RIF - Sävar IK/Täfteå IK 2 - 1 Örjanshallen
2018-10-28 11:30 192124009 Umeå City IBF - Gamla Stan IBK 1 - 6 Julia Fältén, Lisa Vestman Sporthushallen
2018-10-28 14:15 192124011 Sävar IK/Täfteå IK - Örnsköldsvik IBK /IBF 5 - 4 Björn Glad, Marcus Glad Sävaråhallen
2018-11-10 192124013 Gamla Stan IBK - Sävar IK/Täfteå IK 5 - 1 Balderhallen B
2018-11-11 192124015 Örnsköldsvik IBK /IBF - Umeå City IBF 1 - 5 Skyttis Arena
2018-11-25 10:30 192124017 Sävar IK/Täfteå IK - Umeå City IBF 4 - 6 Daniel Johannesson, Louise Ramebäck Sävaråhallen
2018-11-25 15:00 192124020 Gamla Stan IBK - Örnsköldsvik IBK /IBF 1 - 4 Joakim Broman, Per Andersson Balderhallen B
2018-11-20 192124023 Skellefteå IBK /RIF - Gamla Stan IBK 3 - 3 Balderhallen B
2018-12-15 16:15 192124028 Örnsköldsvik IBK /IBF - Skellefteå IBK /RIF 4 - 5 Ronja Edlund, Maria Dahlin Skyttis Arena
2019-01-13 12:00 192124029 Skellefteå IBK /RIF - Umeå City IBF 6 - 3 Micael Holmbom, Ville Hedsberg Eddahallen
2019-01-26 192124033 Sävar IK/Täfteå IK - Skellefteå IBK /RIF 3 - 12 Sävaråhallen
2019-02-10 11:30 192124037 Gamla Stan IBK - Umeå City IBF 2 - 3 Andreas Åström, Per Andersson Lejonströmshallen
2019-02-10 11:30 192124039 Örnsköldsvik IBK /IBF - Sävar IK/Täfteå IK 3 - 4 Maria Dahlin, Tindra Edlund Skyttis Arena
2019-02-17 192124041 Sävar IK/Täfteå IK - Gamla Stan IBK 3 - 6 Sävaråhallen
2019-02-17 192124043 Umeå City IBF - Örnsköldsvik IBK /IBF 4 - 1 Vildmannahallen
2019-03-09 14:00 192124048 Örnsköldsvik IBK /IBF - Gamla Stan IBK 1 - 4 Elin Lindgren, Maria Dahlin Skyttis Arena
2019-04-30 192124045 Umeå City IBF - Sävar IK/Täfteå IK WO (5 - 0) Midgårdshallen
2019-03-12 192124051 Gamla Stan IBK - Skellefteå IBK /RIF 6 - 2 Balderhallen B
2018-11-25 11:00 192124056 Skellefteå IBK /RIF - Örnsköldsvik IBK /IBF 3 - 4 Andreas Åström, Daniel Degerman Balderhallen A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gamla Stan IBK 8 5 1 2 33-18 15 16
2. Skellefteå IBK / RIF 8 5 1 2 39-28 11 16
3. Umeå City IBF 8 5 0 3 31-26 5 15
4. Örnsköldsvik IBK / IBF 8 2 0 6 22-31 -9 6
5. Sävar IK/ Täfteå IK 8 2 0 6 21-43 -22 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Damer Serie E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-29 13:00 192125001 Skellefteå IBK /RIF - Jäbo IK 8 - 6 Johan Rönnberg, David Jonsson Morö Backe A
2018-09-30 12:30 192125003 Kågedalens AIF - Sävar IK/Täfteå IK 2 - 5 Carl Rosenberg, Simon Blom Balderhallen A
2019-03-23 13:00 192125002 Gamla Stan IBK - Umeå City IBF 3 - 1 Samuel Sundqvist, Andreas Åström Balderhallen A
2018-10-14 192125007 Jäbo IK - Kågedalens AIF 6 - 2 Örnsköldsviks Sporthall
2018-10-14 10:30 192125008 Umeå City IBF - Team Thorengruppen/Röbäcks IF 5 - 2 Klas Höglund, Björn Glad Vildmannahallen
2018-10-14 13:00 192125005 Skellefteå IBK /RIF - Sävar IK/Täfteå IK 2 - 1 Lasse Ekesryd, Per Andersson Örjanshallen
2018-09-30 12:00 192125009 Gamla Stan IBK - Jäbo IK 5 - 6 Micael Holmbom, Julian Amya Balderhallen B
2018-10-21 12:30 192125012 Team Thorengruppen/Röbäcks IF - Sävar IK/Täfteå IK 2 - 4 David Karlsson, Louise Ramebäck Vildmannahallen
2018-10-21 13:00 192125010 Skellefteå IBK /RIF - Umeå City IBF 3 - 1 Micael Holmbom, Daniel Degerman Balderhallen A
2018-11-10 11:00 192125013 Gamla Stan IBK - Sävar IK/Täfteå IK 5 - 1 Daniel Degerman, Ville Hedsberg Balderhallen A
2018-11-10 12:30 192125015 Team Thorengruppen/Röbäcks IF - Jäbo IK 2 - 5 Klas Höglund, Christoffer Lind Midgårdshallen
2018-11-10 14:00 192125016 Kågedalens AIF - Umeå City IBF 2 - 6 Patrik Häggström, Andreas Åström Eddahallen
2018-11-17 11:30 192125017 Jäbo IK - Sävar IK/Täfteå IK 5 - 1 Maria Dahlin, Peder Lövdahl Örnsköldsviks Sporthall
2018-11-17 12:00 192125019 Skellefteå IBK /RIF - Kågedalens AIF 9 - 0 Alvin Gustavsson, Ville Hedsberg Balderhallen B
2018-11-17 12:30 192125020 Team Thorengruppen/Röbäcks IF - Gamla Stan IBK 2 - 4 Tilde Wikström, Sanna Åslin Umeå Energi Arena Öst
2018-11-20 19:05 192125023 Skellefteå IBK /RIF - Gamla Stan IBK 3 - 3 Lasse Ekesryd, Ville Hedsberg Balderhallen B
2018-12-02 14:00 192125021 Jäbo IK - Umeå City IBF 2 - 3 Jonas Hägglund, Ivica Matanovic Örnsköldsviks Sporthall
2018-12-02 14:00 192125022 Team Thorengruppen/Röbäcks IF - Kågedalens AIF 4 - 3 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Midgårdshallen
2018-12-09 11:00 192125026 Umeå City IBF - Sävar IK/Täfteå IK 2 - 4 Lydia Elstig, Hanna Wendén Vildmannahallen
2018-12-09 13:00 192125028 Skellefteå IBK /RIF - Team Thorengruppen/Röbäcks IF 14 - 0 Micael Holmbom, Daniel Degerman Morö Backe A
2018-12-18 19:30 192125027 Gamla Stan IBK - Kågedalens AIF 5 - 0 Joakim Broman, Per Andersson Balderhallen B
2019-01-20 12:30 192125029 Jäbo IK - Skellefteå IBK /RIF 4 - 6 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Skyttis Arena
2019-01-20 12:30 192125031 Sävar IK/Täfteå IK - Kågedalens AIF 2 - 2 Lydia Elstig, Hanna Wendén Sävaråhallen
2019-01-20 13:30 192125030 Umeå City IBF - Gamla Stan IBK 2 - 2 Kim Fallbjörk, David Karlsson Vildmannahallen
2019-01-26 10:00 192125036 Team Thorengruppen/Röbäcks IF - Umeå City IBF 4 - 1 Lydia Elstig, Sanna Åslin Midgårdshallen
2019-01-26 11:30 192125033 Sävar IK/Täfteå IK - Skellefteå IBK /RIF 3 - 12 Daniel Johannesson, Gustav Broadhall Sävaråhallen
2019-02-08 19:30 192125035 Kågedalens AIF - Jäbo IK 2 - 9 Lasse Ekesryd, Elias Bark Pettersson Balderhallen A
2019-02-02 15:00 192125037 Jäbo IK - Gamla Stan IBK 11 - 1 Maria Dahlin, Ivica Matanovic Örnsköldsviks Sporthall
2019-02-03 11:00 192125040 Sävar IK/Täfteå IK - Team Thorengruppen/Röbäcks IF 3 - 7 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2019-02-12 18:30 192125038 Umeå City IBF - Skellefteå IBK /RIF 6 - 1 Tilde Wikström, Sanna Åslin Midgårdshallen
2019-02-16 13:30 192125044 Umeå City IBF - Kågedalens AIF 7 - 2 Albin Berglund, Linus Berglund Midgårdshallen
2019-02-17 11:30 192125043 Jäbo IK - Team Thorengruppen/Röbäcks IF 6 - 1 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Skyttis Arena
2019-02-17 13:00 192125041 Sävar IK/Täfteå IK - Gamla Stan IBK 3 - 6 Björn Glad, Marcus Glad Sävaråhallen
2019-02-24 12:30 192125048 Gamla Stan IBK - Team Thorengruppen/Röbäcks IF 1 - 9 Tim Åhlund, Micael Holmbom Balderhallen A
2019-03-27 19:20 192125047 Kågedalens AIF - Skellefteå IBK /RIF 2 - 5 Andreas Åström, Jens Marklund Morö Backe A
2019-04-30 192125045 Sävar IK/Täfteå IK - Jäbo IK OW (0 - 5) Sävaråhallen
2019-03-12 19:10 192125051 Gamla Stan IBK - Skellefteå IBK /RIF 6 - 2 Ville Hedsberg, Elias Bark Pettersson Balderhallen B
2019-03-16 15:00 192125050 Kågedalens AIF - Team Thorengruppen/Röbäcks IF 2 - 4 Joakim Broman, Per Andersson Balderhallen A
2019-03-17 14:00 192125049 Umeå City IBF - Jäbo IK 3 - 5 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Vildmannahallen
2019-03-22 19:00 192125054 Sävar IK/Täfteå IK - Umeå City IBF 6 - 2 Tilde Wikström, Sanna Åslin Sävaråhallen
2019-03-23 13:30 192125056 Team Thorengruppen/Röbäcks IF - Skellefteå IBK /RIF 4 - 5 Marcus Lineruth, Klas Höglund Midgårdshallen
2019-03-24 15:30 192125055 Kågedalens AIF - Gamla Stan IBK 3 - 11 Micael Holmbom, Ville Hedsberg Balderhallen B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skellefteå IBK / RIF 12 9 1 2 70-36 34 28
2. Jäbo IK 12 9 0 3 70-34 36 27
3. Gamla Stan IBK 12 7 2 3 52-43 9 23
4. Umeå City IBF 12 5 1 6 39-36 3 16
5. Team Thorengruppen/ Röbäcks IF 12 5 0 7 41-53 -12 15
6. Sävar IK/ Täfteå IK 12 4 1 7 33-52 -19 13
7. Kågedalens AIF 12 0 1 11 22-73 -51 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Damer Serie F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-22 11:30 192126004 IBF Dalen/Hissjö SK - Team Thorengruppen/Röbäcks IF 1 - 3 Kim Fallbjörk, Louise Ramebäck Musköten 2
2018-09-22 12:30 192126002 Umeå City IBF - Clemensnäs IF 4 - 3 Lydia Elstig, Hanna Wendén Vildmannahallen
2018-09-22 13:15 192126003 Gimonäs Umeå IF - Kågedalens AIF 6 - 2 Tilde Wikström, Sanna Åslin Sjöfruhallen
2018-10-06 09:30 192126001 Jäbo IK - Röbäcks IF 10 - 2 Joakim Nydahl, Andreas Nyman Skyttis Arena
2018-10-13 192126005 Gimonäs Umeå IF - Röbäcks IF 6 - 5 Sjöfruhallen
2018-10-13 192126006 IBF Dalen/Hissjö SK - Clemensnäs IF 2 - 4 Umeå Energi Arena Öst
2018-10-14 192126008 Umeå City IBF - Team Thorengruppen/Röbäcks IF 5 - 2 Vildmannahallen
2018-10-14 14:00 192126007 Jäbo IK - Kågedalens AIF 6 - 2 Göran Norberg, Tony Strindlund Örnsköldsviks Sporthall
2018-10-27 10:30 192126011 Gimonäs Umeå IF - Team Thorengruppen/Röbäcks IF 5 - 8 Klas Höglund, Gustav Broadhall Umeå Energi Arena Öst
2018-10-27 12:00 192126010 Umeå City IBF - Röbäcks IF 0 - 5 David Karlsson, Louise Ramebäck Vildmannahallen
2018-10-27 13:30 192126012 IBF Dalen/Hissjö SK - Kågedalens AIF 4 - 1 Julia Fältén, Lisa Vestman Musköten 2
2019-03-23 14:30 192126009 Jäbo IK - Clemensnäs IF 3 - 1 Fredrik Söderholm, Henrik Johansson Örnsköldsviks Sporthall
2018-11-10 192126015 Team Thorengruppen/Röbäcks IF - Jäbo IK 2 - 5 Midgårdshallen
2018-11-10 192126016 Kågedalens AIF - Umeå City IBF 2 - 6 Eddahallen
2018-11-11 192126013 Clemensnäs IF - Gimonäs Umeå IF 5 - 4 Örjanshallen
2018-11-11 192126014 Röbäcks IF - IBF Dalen/Hissjö SK 8 - 4 Elofssonhallen
2018-11-24 10:30 192126018 Umeå City IBF - IBF Dalen/Hissjö SK 3 - 3 Tilde Wikström, Sanna Åslin Umeå Energi Arena Väst
2018-11-24 12:30 192126017 Gimonäs Umeå IF - Jäbo IK 1 - 16 Tilde Wikström, Sanna Åslin Umeå Energi Arena Väst
2018-11-24 14:00 192126019 Kågedalens AIF - Röbäcks IF 4 - 1 Joakim Broman, Daniel Degerman Balderhallen B
2019-02-10 16:00 192126020 Clemensnäs IF - Team Thorengruppen/Röbäcks IF 1 - 6 Samuel Sundqvist, Tim Åhlund Örjanshallen
2018-12-01 192126023 Röbäcks IF - Clemensnäs IF 5 - 2 Elofssonhallen
2018-12-01 192126024 IBF Dalen/Hissjö SK - Gimonäs Umeå IF 6 - 1 Musköten 2
2018-12-02 192126021 Jäbo IK - Umeå City IBF 2 - 3 Örnsköldsviks Sporthall
2018-12-02 192126022 Team Thorengruppen/Röbäcks IF - Kågedalens AIF 4 - 3 Midgårdshallen
2018-12-16 12:00 192126026 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF 3 - 8 Lydia Elstig, Hanna Wendén Midgårdshallen
2018-12-16 15:30 192126025 IBF Dalen/Hissjö SK - Jäbo IK 4 - 11 Tilde Wikström, Sanna Åslin Musköten 2
2018-12-16 15:30 192126027 Kågedalens AIF - Clemensnäs IF 1 - 4 Elias Bark Pettersson, Alvin Gustavsson Balderhallen A
2019-02-28 18:15 192126028 Team Thorengruppen/Röbäcks IF - Röbäcks IF 3 - 2 Björn Glad, Daniel Johannesson Sporthushallen
2019-01-11 19:00 192126029 Röbäcks IF - Jäbo IK 1 - 5 Julia Fältén, Lisa Vestman Elofssonhallen
2019-01-12 11:00 192126032 Team Thorengruppen/Röbäcks IF - IBF Dalen/Hissjö SK 7 - 4 Julia Fältén, Lisa Vestman Vildmannahallen
2019-01-12 13:00 192126030 Clemensnäs IF - Umeå City IBF 0 - 11 Elias Bark Pettersson, Micael Holmbom Örjanshallen
2019-01-12 15:00 192126031 Kågedalens AIF - Gimonäs Umeå IF 4 - 6 Andreas Åström, Daniel Degerman Morö Backe A
2019-01-26 192126036 Team Thorengruppen/Röbäcks IF - Umeå City IBF 4 - 1 Midgårdshallen
2019-01-27 192126033 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF 5 - 5 Elofssonhallen
2019-01-27 192126034 Clemensnäs IF - IBF Dalen/Hissjö SK 3 - 5 Örjanshallen
2019-02-08 192126035 Kågedalens AIF - Jäbo IK 2 - 9 Balderhallen A
2019-02-08 19:00 192126038 Röbäcks IF - Umeå City IBF 5 - 5 Julia Fältén, Lisa Vestman Elofssonhallen
2019-02-09 12:00 192126037 Clemensnäs IF - Jäbo IK 2 - 9 Samuel Sundqvist, Daniel Degerman Örjanshallen
2019-02-09 13:00 192126039 Team Thorengruppen/Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF 6 - 2 Julia Fältén, Lisa Vestman Vildmannahallen
2019-02-09 14:00 192126040 Kågedalens AIF - IBF Dalen/Hissjö SK 3 - 2 Bobby Hjelte, Johan Rönnberg Eddahallen
2019-02-16 192126042 IBF Dalen/Hissjö SK - Röbäcks IF 1 - 6 Musköten 2
2019-02-16 192126044 Umeå City IBF - Kågedalens AIF 7 - 2 Midgårdshallen
2019-02-17 192126041 Gimonäs Umeå IF - Clemensnäs IF 9 - 2 Sjöfruhallen
2019-02-17 192126043 Jäbo IK - Team Thorengruppen/Röbäcks IF 6 - 1 Skyttis Arena
2019-03-01 19:00 192126047 Röbäcks IF - Kågedalens AIF 8 - 1 Tilde Wikström, Sanna Åslin Elofssonhallen
2019-03-10 12:30 192126045 Jäbo IK - Gimonäs Umeå IF 9 - 6 Tony Strindlund, Maria Dahlin Skyttis Arena
2019-03-12 19:15 192126046 IBF Dalen/Hissjö SK - Umeå City IBF 0 - 7 Andreas Eriksson, Kim Fallbjörk Midgårdshallen
2019-03-17 13:00 192126048 Team Thorengruppen/Röbäcks IF - Clemensnäs IF 3 - 0 Julia Fältén, Lisa Vestman Sporthushallen
2019-03-16 192126050 Kågedalens AIF - Team Thorengruppen/Röbäcks IF 2 - 4 Balderhallen A
2019-03-16 192126051 Clemensnäs IF - Röbäcks IF 8 - 0 Örjanshallen
2019-03-17 192126049 Umeå City IBF - Jäbo IK 3 - 5 Vildmannahallen
2019-03-17 192126052 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen/Hissjö SK 6 - 4 Sjöfruhallen
2019-03-30 12:00 192126053 Jäbo IK - IBF Dalen/Hissjö SK 14 - 3 Maria Dahlin, Henrik Johansson Skyttis Arena
2019-03-30 12:00 192126056 Röbäcks IF - Team Thorengruppen/Röbäcks IF 5 - 12 Klas Höglund, Christoffer Lind Elofssonhallen
2019-03-30 13:00 192126054 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF 4 - 1 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Vildmannahallen
2019-03-31 11:00 192126055 Clemensnäs IF - Kågedalens AIF 6 - 3 Per Andersson, Johan Rönnberg Örjanshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Jäbo IK 14 13 0 1 110-33 77 39
2. Team Thorengruppen/ Röbäcks IF 14 11 0 3 65-42 23 33
3. Umeå City IBF 14 9 2 3 67-37 30 29
4. Röbäcks IF 14 5 2 7 58-66 -8 17
5. Gimonäs Umeå IF 14 5 1 8 61-84 -23 16
6. Clemensnäs IF 14 5 0 9 41-65 -24 15
7. IBF Dalen/ Hissjö SK 14 3 1 10 43-77 -34 10
8. Kågedalens AIF 14 2 0 12 32-73 -41 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Damer Serie G
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-29 11:15 192127002 Holmsund City IBC - Clemensnäs IF 2 - 2 Marcus Glad, Björn Glad Storsjöhallen
2018-09-29 12:00 192127003 Gullänget-Kroksta IBS - Gimonäs Umeå IF 7 - 7 Tony Strindlund, Micael Ljung Örnsköldsviks Sporthall
2018-09-29 12:00 192127004 Skellefteå IBS - IBF Dalen /Hissjö SK 6 - 7 Joakim Broman, Per Andersson Lejonströmshallen
2018-11-23 19:00 192127001 Röbäcks IF - Umeå City IBF 7 - 2 Julia Fältén, Lisa Vestman Elofssonhallen
2018-10-13 13:00 192127006 IBF Dalen /Hissjö SK - Clemensnäs IF 2 - 4 Klas Höglund, Robert Segerstedt Umeå Energi Arena Öst
2018-10-13 15:00 192127007 Umeå City IBF - Gullänget-Kroksta IBS 5 - 7 Klas Höglund, Robert Segerstedt Umeå Energi Arena Öst
2018-10-13 15:00 192127008 Holmsund City IBC - Skellefteå IBS 1 - 7 David Karlsson, Louise Ramebäck Storsjöhallen
2018-10-13 16:00 192127005 Gimonäs Umeå IF - Röbäcks IF 6 - 5 Julia Fältén, Lisa Vestman Sjöfruhallen
2018-10-20 11:30 192127010 Röbäcks IF - Holmsund City IBC 2 - 2 Julia Fältén, Lisa Vestman Elofssonhallen
2018-10-20 14:00 192127012 Skellefteå IBS - Gimonäs Umeå IF 2 - 0 Lasse Ekesryd, Elias Bark Pettersson Balderhallen B
2018-10-21 12:00 192127011 Gullänget-Kroksta IBS - IBF Dalen /Hissjö SK 2 - 0 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Skyttis Arena
2018-11-04 15:00 192127009 Clemensnäs IF - Umeå City IBF 8 - 7 Lasse Ekesryd, Per Andersson Örjanshallen
2018-11-11 12:00 192127016 Gullänget-Kroksta IBS - Holmsund City IBC 1 - 2 Ivica Matanovic, Elin Lindgren Örnsköldsviks Sporthall
2018-11-11 13:00 192127015 Skellefteå IBS - Umeå City IBF 2 - 4 Per Andersson, Joakim Broman Eddahallen
2018-11-11 13:30 192127014 Röbäcks IF - IBF Dalen /Hissjö SK 8 - 4 Julia Fältén, Lisa Vestman Elofssonhallen
2018-11-11 15:00 192127013 Clemensnäs IF - Gimonäs Umeå IF 5 - 4 Tim Åhlund, Samuel Sundqvist Örjanshallen
2018-11-18 11:30 192127018 IBF Dalen /Hissjö SK - Holmsund City IBC 1 - 1 Alvina Mukkala, Christoffer Lind Musköten 1
2018-11-18 14:00 192127017 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF 6 - 4 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Vildmannahallen
2018-11-18 14:00 192127019 Röbäcks IF - Gullänget-Kroksta IBS 7 - 1 Alvina Mukkala, Christoffer Lind Elofssonhallen
2018-11-18 14:10 192127020 Skellefteå IBS - Clemensnäs IF 2 - 5 Daniel Degerman, Joakim Broman Balderhallen B
2018-12-01 10:00 192127021 Umeå City IBF - Holmsund City IBC 4 - 3 Klas Höglund, Louise Ramebäck Vildmannahallen
2018-12-01 13:00 192127024 IBF Dalen /Hissjö SK - Gimonäs Umeå IF 6 - 1 Björn Glad, Marcus Glad Musköten 2
2018-12-01 14:00 192127023 Röbäcks IF - Clemensnäs IF 5 - 2 Thanasis Provatas Elofssonhallen
2019-03-30 12:00 192127022 Skellefteå IBS - Gullänget-Kroksta IBS 2 - 3 Bobby Hjelte, Lasse Ekesryd Eddahallen
2018-12-07 19:00 192127025 Umeå City IBF - IBF Dalen /Hissjö SK 1 - 5 Daniel Johannesson, Klas Höglund Midgårdshallen
2018-12-08 11:30 192127028 Röbäcks IF - Skellefteå IBS 2 - 6 Björn Glad, Marcus Glad Elofssonhallen
2018-12-08 14:00 192127026 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF 0 - 4 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Olasjöhallen
2018-12-08 14:00 192127027 Clemensnäs IF - Gullänget-Kroksta IBS 9 - 4 Patrik Häggström, Tim Åhlund Örjanshallen
2019-01-19 12:00 192127029 Umeå City IBF - Röbäcks IF 6 - 1 Tilde Wikström, Sanna Åslin Midgårdshallen
2019-01-19 12:00 192127030 Clemensnäs IF - Holmsund City IBC 6 - 2 Samuel Sundqvist, Tim Åhlund Örjanshallen
2019-01-19 13:30 192127031 Gimonäs Umeå IF - Gullänget-Kroksta IBS 7 - 3 Kim Fallbjörk, Louise Ramebäck Sjöfruhallen
2019-01-19 14:00 192127032 IBF Dalen /Hissjö SK - Skellefteå IBS 1 - 2 David Karlsson, Roger Karlsson Musköten 2
2019-01-25 19:30 192127036 Skellefteå IBS - Holmsund City IBC 3 - 2 Lasse Ekesryd, Ville Hedsberg Balderhallen A
2019-01-26 14:00 192127035 Gullänget-Kroksta IBS - Umeå City IBF 6 - 5 Simon Hedkvist, Ivica Matanovic Örnsköldsviks Sporthall
2019-01-27 12:00 192127033 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF 5 - 5 Klas Höglund, Marcus Lineruth Elofssonhallen
2019-01-27 16:00 192127034 Clemensnäs IF - IBF Dalen /Hissjö SK 3 - 5 Samuel Sundqvist, Tim Åhlund Örjanshallen
2019-02-02 11:30 192127039 IBF Dalen /Hissjö SK - Gullänget-Kroksta IBS 3 - 3 Thanasis Provatas, Daniel Johannesson Umeå Energi Arena Vatten
2019-02-02 12:00 192127037 Umeå City IBF - Clemensnäs IF 5 - 2 Kim Fallbjörk, Andreas Eriksson Ersängshallen
2019-02-02 12:30 192127038 Holmsund City IBC - Röbäcks IF 4 - 6 Tilde Wikström, Sanna Åslin Storsjöhallen
2019-02-02 14:00 192127040 Gimonäs Umeå IF - Skellefteå IBS 3 - 2 Kim Fallbjörk, Andreas Eriksson Ersängshallen
2019-02-16 15:30 192127042 IBF Dalen /Hissjö SK - Röbäcks IF 1 - 6 Julia Fältén, Lisa Vestman Musköten 2
2019-02-17 11:30 192127044 Holmsund City IBC - Gullänget-Kroksta IBS 5 - 2 Per Fallbjörk, Mattias Karlsson Storsjöhallen
2019-02-17 12:30 192127041 Gimonäs Umeå IF - Clemensnäs IF 9 - 2 Bjarne Andersson, Marcus Lineruth Sjöfruhallen
2019-02-17 13:00 192127043 Umeå City IBF - Skellefteå IBS 8 - 5 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Vildmannahallen
2019-02-23 10:30 192127045 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF 6 - 4 Björn Glad, Marcus Glad Umeå Energi Arena Öst
2019-02-24 11:15 192127046 Holmsund City IBC - IBF Dalen /Hissjö SK 2 - 2 Mats Erelund, Thomas Jonsson Olasjöhallen
2019-02-24 12:00 192127047 Gullänget-Kroksta IBS - Röbäcks IF 4 - 1 Mikael Berglund, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2019-03-20 18:20 192127048 Clemensnäs IF - Skellefteå IBS 3 - 1 Bobby Hjelte, Lasse Ekesryd Örjanshallen
2019-03-16 13:00 192127051 Clemensnäs IF - Röbäcks IF 8 - 0 Samuel Sundqvist, Tim Åhlund Örjanshallen
2019-03-16 14:30 192127049 Holmsund City IBC - Umeå City IBF 8 - 4 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Storsjöhallen
2019-03-17 13:30 192127050 Gullänget-Kroksta IBS - Skellefteå IBS 3 - 3 Boo Hydling, Stefan Nyberg Örnsköldsviks Sporthall
2019-03-17 13:30 192127052 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen /Hissjö SK 6 - 4 Kim Fallbjörk, David Karlsson Sjöfruhallen
2019-03-24 11:00 192127055 Gullänget-Kroksta IBS - Clemensnäs IF 6 - 4 Henrik Johansson, Ivica Matanovic Skyttis Arena
2019-03-24 11:30 192127053 IBF Dalen /Hissjö SK - Umeå City IBF 1 - 6 Tilde Wikström, Sanna Åslin Musköten 1
2019-03-24 11:30 192127054 Gimonäs Umeå IF - Holmsund City IBC 6 - 4 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Sjöfruhallen
2019-03-24 15:00 192127056 Skellefteå IBS - Röbäcks IF 8 - 4 Andreas Åström, Daniel Degerman Morö Backe A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gimonäs Umeå IF 14 8 2 4 68-55 13 26
2. Clemensnäs IF 14 8 1 5 63-54 9 25
3. Umeå City IBF 14 7 0 7 67-65 2 21
4. Gullänget-Kroksta IBS 14 6 3 5 52-60 -8 21
5. Röbäcks IF 14 6 2 6 59-59 0 20
6. Skellefteå IBS 14 6 1 7 51-46 5 19
7. IBF Dalen / Hissjö SK 14 4 3 7 42-51 -9 15
8. Holmsund City IBC 14 3 4 7 38-50 -12 13
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Damer Serie H
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-23 13:15 192128004 Gimonäs Umeå IF /F04 - Skellefteå IBS 2 - 5 Christoffer Lind, Kim Fallbjörk Sjöfruhallen
2018-09-23 13:30 192128003 Hissjö SK /IBF Dalen - Gullänget-Kroksta IBS 8 - 4 Björn Glad, Thanasis Provatas Vildmannahallen
2018-09-23 15:00 192128002 Holmsund City IBC - Bureå Idrottsförening 9 - 4 Albin Berglund, Linus Berglund Storsjöhallen
2018-09-29 12:30 192128006 Gimonäs Umeå IF /F04 - Bureå Idrottsförening 2 - 2 Bjarne Andersson, Jimmy Halldin Vildmannahallen
2018-10-13 192128007 Umeå City IBF - Gullänget-Kroksta IBS 5 - 7 Umeå Energi Arena Öst
2018-10-13 192128008 Holmsund City IBC - Skellefteå IBS 1 - 7 Storsjöhallen
2018-10-28 12:30 192128011 Hissjö SK /IBF Dalen - Skellefteå IBS 5 - 4 Roger Karlsson, Sanna Åslin Vildmannahallen
2018-10-28 13:30 192128009 Umeå City IBF - Bureå Idrottsförening 7 - 5 Julia Fältén, Lisa Vestman Sporthushallen
2018-10-28 14:30 192128012 Gimonäs Umeå IF /F04 - Gullänget-Kroksta IBS 4 - 4 Roger Karlsson, Sanna Åslin Vildmannahallen
2018-11-10 12:00 192128013 Bureå Idrottsförening - Hissjö SK /IBF Dalen 3 - 3 Carl Rosenberg, Simon Blom Anderstorpshallen
2018-11-11 192128015 Skellefteå IBS - Umeå City IBF 2 - 4 Anderstorpshallen
2018-11-11 192128016 Gullänget-Kroksta IBS - Holmsund City IBC 1 - 2 Örnsköldsviks Sporthall
2018-11-25 12:00 192128018 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF /F04 4 - 2 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Storsjöhallen
2018-11-25 15:00 192128017 Hissjö SK /IBF Dalen - Umeå City IBF 1 - 3 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Vildmannahallen
2018-11-25 17:00 192128020 Bureå Idrottsförening - Skellefteå IBS 3 - 5 Carl Rosenberg, Simon Blom Eddahallen
2018-12-01 192128021 Umeå City IBF - Holmsund City IBC 4 - 3 Vildmannahallen
2019-02-02 192128024 Gimonäs Umeå IF /F04 - Hissjö SK /IBF Dalen 4 - 7 Midgårdshallen
2019-03-30 192128022 Skellefteå IBS - Gullänget-Kroksta IBS 2 - 3 Eddahallen
2018-12-15 13:30 192128025 Gimonäs Umeå IF /F04 - Umeå City IBF 7 - 4 David Karlsson, Kim Fallbjörk Sjöfruhallen
2018-12-15 14:00 192128027 Gullänget-Kroksta IBS - Bureå Idrottsförening 7 - 3 Jonas Hägglund, Ivica Matanovic Örnsköldsviks Sporthall
2018-12-15 15:00 192128026 Hissjö SK /IBF Dalen - Holmsund City IBC 4 - 3 Björn Glad, Louise Ramebäck Musköten 1
2019-01-11 19:30 192128031 Gullänget-Kroksta IBS - Hissjö SK /IBF Dalen 3 - 5 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Skyttis Arena
2019-01-13 14:00 192128032 Skellefteå IBS - Gimonäs Umeå IF /F04 9 - 3 Tim Åhlund, Per Andersson Balderhallen B
2019-01-13 16:00 192128030 Bureå Idrottsförening - Holmsund City IBC 3 - 4 Johan Rönnberg, David Jonsson Balderhallen B
2019-01-25 192128036 Skellefteå IBS - Holmsund City IBC 3 - 2 Anderstorpshallen
2019-01-25 19:30 192128034 Bureå Idrottsförening - Gimonäs Umeå IF /F04 3 - 6 Joakim Broman, Per Andersson Balderhallen B
2019-01-26 192128035 Gullänget-Kroksta IBS - Umeå City IBF 6 - 5 Örnsköldsviks Sporthall
2019-02-10 14:00 192128040 Gullänget-Kroksta IBS - Gimonäs Umeå IF /F04 5 - 6 Ivica Matanovic, Jonas Hägglund Skyttis Arena
2019-02-10 15:30 192128039 Skellefteå IBS - Hissjö SK /IBF Dalen 2 - 4 Joakim Broman, Bobby Hjelte Balderhallen B
2019-03-23 12:45 192128037 Bureå Idrottsförening - Umeå City IBF 7 - 11 Lasse Ekesryd, Elias Bark Pettersson Balderhallen B
2019-02-16 13:30 192128041 Hissjö SK /IBF Dalen - Bureå Idrottsförening 17 - 1 Julia Fältén, Lisa Vestman Musköten 2
2019-02-17 192128043 Umeå City IBF - Skellefteå IBS 8 - 5 Vildmannahallen
2019-02-17 192128044 Holmsund City IBC - Gullänget-Kroksta IBS 5 - 2 Storsjöhallen
2019-03-09 11:30 192128046 Gimonäs Umeå IF /F04 - Holmsund City IBC 3 - 3 Per Fallbjörk, Mattias Karlsson Sjöfruhallen
2019-03-12 17:15 192128048 Skellefteå IBS - Bureå Idrottsförening 4 - 4 Ville Hedsberg, Elias Bark Pettersson Balderhallen B
2019-03-15 18:15 192128045 Umeå City IBF - Hissjö SK /IBF Dalen 3 - 5 Christoffer Lind, Klas Höglund Midgårdshallen
2019-03-16 192128049 Holmsund City IBC - Umeå City IBF 8 - 4 Storsjöhallen
2019-03-17 192128050 Gullänget-Kroksta IBS - Skellefteå IBS 3 - 3 Örnsköldsviks Sporthall
2019-03-17 192128052 Hissjö SK /IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF /F04 9 - 0 Vildmannahallen
2019-03-29 19:00 192128054 Holmsund City IBC - Hissjö SK /IBF Dalen 2 - 4 Lydia Elstig, Sanna Åslin Storsjöhallen
2019-03-30 15:00 192128055 Bureå Idrottsförening - Gullänget-Kroksta IBS 3 - 3 Joakim Broman, Carl Rosenberg Eddahallen
2019-03-31 14:00 192128053 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF /F04 13 - 4 Thanasis Provatas, Andreas Weckfors Vildmannahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hissjö SK / IBF Dalen 12 10 1 1 72-32 40 31
2. Umeå City IBF 12 7 0 5 71-60 11 21
3. Holmsund City IBC 12 6 1 5 46-41 5 19
4. Skellefteå IBS 12 5 2 5 51-42 9 17
5. Gullänget-Kroksta IBS 12 4 3 5 48-51 -3 15
6. Gimonäs Umeå IF / F04 12 3 3 6 43-68 -25 12
7. Bureå Idrottsförening 12 0 4 8 41-78 -37 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis