Pantamera Röd Medel (2018/19)

Gruppspel
Pantamera Flickor Röd Medel Mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-29 16:15 150314005 Hammarby IF IBF - Sundbybergs IK 5 - 2 Christian Berger, Kenneth Johansson Sjöstadshallen
2018-09-30 12:45 150314002 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF 2 - 1 Philip Edlund, Stefano Bianque Grindtorpshallen
2018-09-30 13:45 150314001 Töjnan IBK (B) - Värmdö IF (B) 4 - 2 Jonatan Svahn, Fredrik Nensén Silverdalshallen
2018-11-17 16:15 150314003 Ekerö IK - FBI Tullinge (A) 4 - 3 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Mälaröhallen
2019-01-12 17:30 150314004 Huddinge IK (B) - Åkersberga IBF 5 - 1 Sezgin Youmer, Osama Abaied Kvarnbergshallen
2018-10-06 12:00 150314008 FBI Tullinge (A) - Täby FC (B) 0 - 4 Gustav Frank, Martin Åkesson Tullingehallen
2018-10-06 14:00 150314006 Sundbybergs IK - Huddinge IK (B) 2 - 5 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Hallonbergshallen
2018-10-06 17:00 150314009 Bele Barkarby IF IBF - Töjnan IBK (B) 1 - 1 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Björkebyhallen
2018-10-07 15:30 150314010 Värmdö IF (B) - Hammarby IF IBF 0 - 1 William Zetterquist, Kevin Helly Värmdö sporthall
2018-10-13 18:00 150314007 Åkersberga IBF - Ekerö IK 1 - 1 Per Sundvall, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2018-10-20 11:00 150314013 Ekerö IK - Sundbybergs IK 3 - 6 Sebastian Johansson, Mats Järnmark Mälaröhallen
2018-10-20 11:30 150314012 Täby FC (B) - Åkersberga IBF 7 - 2 Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt Grindtorpshallen
2018-10-20 15:30 150314014 Huddinge IK (B) - Hammarby IF IBF 5 - 3 Leo Odell/Johansson, Erik Nyman Kvarnbergshallen
2018-10-21 12:30 150314011 Töjnan IBK (B) - FBI Tullinge (A) 4 - 1 Fabian Magnell, Johan Eklund Silverdalshallen
2018-10-21 18:15 150314015 Bele Barkarby IF IBF - Värmdö IF (B) 5 - 1 Aarre Hietanen, Metin Yildrim Björkebyhallen
2018-10-14 18:00 150314017 Sundbybergs IK - Täby FC (B) 2 - 4 Mats Järnmark, Anton Fritshammar Brotorpshallen
2018-10-27 09:00 150314016 Hammarby IF IBF - Ekerö IK 2 - 1 Fredrik Berglund Sonesson, Sezgin Youmer Sjöstadshallen
2018-10-27 12:45 150314019 FBI Tullinge (A) - Bele Barkarby IF IBF 0 - 1 Tuva Egman, Tommy Egman Tullingehallen
2018-10-28 14:30 150314020 Värmdö IF (B) - Huddinge IK (B) 6 - 3 Oscar Forstadius, Osama Abaied Värmdö sporthall
2018-10-28 19:00 150314018 Åkersberga IBF - Töjnan IBK (B) 0 - 3 Christian Ljunggren, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2018-11-10 11:00 150314023 Ekerö IK - Huddinge IK (B) 1 - 10 Mario Mallengren, Kerin Maclean Mitchell Mälaröhallen
2018-11-10 14:00 150314024 FBI Tullinge (A) - Värmdö IF (B) 0 - 2 Rebecka Eriksson, Alva Forsberg Tullingehallen
2018-11-11 11:45 150314022 Täby FC (B) - Hammarby IF IBF 3 - 0 Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt Grindtorpshallen
2018-11-11 13:45 150314021 Töjnan IBK (B) - Sundbybergs IK 3 - 2 Fredrik Nensén, Mario Mallengren Silverdalshallen
2018-11-11 18:15 150314025 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF 5 - 0 Ricky Bagge, Richard Jonsson Björkebyhallen
2018-11-24 10:15 150314027 Hammarby IF IBF - Töjnan IBK (B) 1 - 2 Joel Säve-Söderbergh, Elias Englund Sjöstadshallen
2018-11-24 13:15 150314028 Sundbybergs IK - Bele Barkarby IF IBF 0 - 4 Jessika Forsberg, Ricky Bagge Brotorpshallen
2018-11-25 12:30 150314026 Huddinge IK (B) - Täby FC (B) 7 - 1 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Kvarnbergshallen
2018-12-09 17:45 150314030 Värmdö IF (B) - Ekerö IK 11 - 1 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Värmdö sporthall
2019-03-24 12:30 150314029 Åkersberga IBF - FBI Tullinge (A) 1 - 4 Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt Åkersberga Sporthall A
2018-12-01 10:15 150314032 Täby FC (B) - Ekerö IK 7 - 0 Daniel Skantze, Theodore Idevall Grindtorpshallen
2018-12-01 15:30 150314033 Åkersberga IBF - Värmdö IF (B) 2 - 2 Zana Guzel, Fabian Magnell Åkersberga Sporthall A
2018-12-01 16:00 150314034 FBI Tullinge (A) - Sundbybergs IK 3 - 4 Thomas Gjutarenäfve, Gustav Frank Tullingehallen
2018-12-02 17:15 150314035 Bele Barkarby IF IBF - Hammarby IF IBF 4 - 1 Roland Nester, Stefano Bianque Björkebyhallen
2018-12-02 17:45 150314031 Töjnan IBK (B) - Huddinge IK (B) 5 - 3 Mats Järnmark, Håkan Taxén Silverdalshallen
2018-12-08 11:00 150314038 Hammarby IF IBF - FBI Tullinge (A) 4 - 3 Magnus Berg, Anders Asp Sjöstadshallen
2018-12-08 12:30 150314036 Ekerö IK - Töjnan IBK (B) 1 - 2 Imtiaz Karim, Anton Fritshammar Mälaröhallen
2018-12-08 16:45 150314040 Värmdö IF (B) - Täby FC (B) 5 - 5 Theodore Hurtig, Hampus Viking Värmdö sporthall
2018-12-09 13:30 150314039 Sundbybergs IK - Åkersberga IBF 6 - 4 Andreas Theorén, Andreas Mattsson Hallonbergshallen
2019-02-16 12:30 150314037 Huddinge IK (B) - Bele Barkarby IF IBF 1 - 3 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Kvarnbergshallen
2018-12-15 10:00 150314043 Åkersberga IBF - Hammarby IF IBF 4 - 3 Theodore Idevall, Fredrik Hallenberg Åkersberga Sporthall A
2018-12-15 10:15 150314044 FBI Tullinge (A) - Huddinge IK (B) 3 - 4 Petra Dynesius, Simon Righarts Tullingehallen
2018-12-15 15:00 150314042 Sundbybergs IK - Värmdö IF (B) 4 - 2 Oscar Olsson Berglund, Lars Reuterhagen Hallonbergshallen
2018-12-16 12:30 150314045 Bele Barkarby IF IBF - Ekerö IK 8 - 2 Theodore Idevall, Lars Sundlöf Herresta Sporthall
2018-12-16 16:15 150314041 Töjnan IBK (B) - Täby FC (B) 3 - 3 Joakim Levin, Gustav Levin Silverdalshallen
2019-01-19 10:15 150314046 Sundbybergs IK - Hammarby IF IBF 5 - 7 Imtiaz Karim, Kent Kastell Brotorpshallen
2019-01-19 16:30 150314049 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (B) 3 - 3 Fredrik Hallenberg, Johnn Wahlgren Herresta Sporthall
2019-01-20 18:00 150314047 Åkersberga IBF - Huddinge IK (B) 3 - 6 Stefano Bianque, Håkan Taxén Åkersberga Sporthall A
2019-01-20 19:15 150314048 FBI Tullinge (A) - Ekerö IK 4 - 0 Osama Abaied, Zana Guzel Tullingehallen
2019-03-22 20:00 150314050 Värmdö IF (B) - Töjnan IBK (B) 2 - 1 Johan Nima, Zana Guzel Värmdö sporthall
2019-01-26 10:00 150314053 Ekerö IK - Åkersberga IBF 4 - 1 Mats Järnmark, Anton Fritshammar Mälaröhallen
2019-01-26 10:00 150314054 Huddinge IK (B) - Sundbybergs IK 2 - 1 Theodore Hurtig, Johan Hessing Tomtbergahallen
2019-01-26 15:15 150314055 Hammarby IF IBF - Värmdö IF (B) 3 - 7 Erik Nyman, Mauricio Castillo Sjöstadshallen
2019-01-27 14:45 150314052 Täby FC (B) - FBI Tullinge (A) 3 - 6 Sadjad Nima, Johan Hessing Grindtorpshallen
2019-03-11 19:30 150314051 Töjnan IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF 1 - 3 Jan Lingemark, Ken Johansson Silverdalshallen
2019-02-02 13:00 150314056 Hammarby IF IBF - Huddinge IK (B) 1 - 1 Kent Kastell, Johnny Mikael Claesson Sjöstadshallen
2019-02-02 13:15 150314057 Sundbybergs IK - Ekerö IK 3 - 1 Mathias Johansson, Mats Järnmark Brotorpshallen
2019-02-02 14:45 150314059 FBI Tullinge (A) - Töjnan IBK (B) 4 - 3 Sadjad Nima, Shabbir Ahmed Tullingehallen
2019-02-02 15:45 150314058 Åkersberga IBF - Täby FC (B) 2 - 4 Patrik Cullander, Mario Mallengren Åkersberga Sporthall A
2019-02-03 11:15 150314060 Värmdö IF (B) - Bele Barkarby IF IBF 4 - 4 Henry Niss Lager, Edvin Leijon Värmdö sporthall
2019-02-09 11:30 150314062 Täby FC (B) - Sundbybergs IK 5 - 4 Oscar Silverbratt, Fredrik Bokström Grindtorpshallen
2019-02-09 15:30 150314064 Huddinge IK (B) - Värmdö IF (B) 2 - 4 Johan Nima, Johnny Mikael Claesson Kvarnbergshallen
2019-02-10 09:45 150314061 Töjnan IBK (B) - Åkersberga IBF 5 - 2 Jesper Algotsson, Joel Sandberg Silverdalshallen
2019-02-10 16:15 150314063 Ekerö IK - Hammarby IF IBF 5 - 3 Johan Nima, Robert Milerud Tappströms Bollhall
2019-02-10 17:15 150314065 Bele Barkarby IF IBF - FBI Tullinge (A) 3 - 2 Theodore Idevall, Totte Hallgren Herresta Sporthall
2019-01-13 15:45 150314070 Värmdö IF (B) - FBI Tullinge (A) 6 - 3 Lucas Werelius, Can Asal Värmdö sporthall
2019-02-16 13:15 150314068 Sundbybergs IK - Töjnan IBK (B) 1 - 2 Imtiaz Karim, Valestany Eskander Brotorpshallen
2019-02-16 15:00 150314067 Hammarby IF IBF - Täby FC (B) 2 - 7 Jonas Jatko, Erik Hellgren Sjöstadshallen
2019-02-16 16:00 150314069 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF 0 - 2 Ida Lagerblad, Lovisa Lindblom Åkersberga Sporthall A
2019-02-17 13:45 150314066 Huddinge IK (B) - Ekerö IK 2 - 1 Niclas Woxmark, Daniel Mårtensson Kvarnbergshallen
2018-11-17 13:30 150314074 FBI Tullinge (A) - Åkersberga IBF 8 - 1 Martin Claësson, Viking Claësson Tullingehallen
2019-03-09 12:15 150314073 Ekerö IK - Värmdö IF (B) 2 - 9 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Mälaröhallen
2019-03-10 14:00 150314071 Töjnan IBK (B) - Hammarby IF IBF 4 - 0 Roger Nyström, Magnus Westerberg Silverdalshallen
2019-03-10 14:00 150314072 Täby FC (B) - Huddinge IK (B) 2 - 2 Zana Guzel, Johan Hessing Grindtorpshallen
2019-03-19 18:30 150314075 Bele Barkarby IF IBF - Sundbybergs IK 7 - 0 Jan Lingemark, Anton Fritshammar Björkebyhallen
2019-03-16 14:30 150314076 Ekerö IK - Täby FC (B) 9 - 2 Mats Andersson, Johan Engvall Mälaröhallen
2019-03-16 15:15 150314079 Sundbybergs IK - FBI Tullinge (A) 3 - 6 Filip Lövenklint, Anton Fritshammar Brotorpshallen
2019-03-16 18:15 150314077 Huddinge IK (B) - Töjnan IBK (B) 2 - 4 Erik Adolfsson, Mathias Johansson Kvarnbergshallen
2019-03-17 09:15 150314078 Hammarby IF IBF - Bele Barkarby IF IBF 1 - 4 Kevin Helly, Petra Dynesius Sjöstadshallen
2019-03-17 11:00 150314080 Värmdö IF (B) - Åkersberga IBF 6 - 0 Lucas Werelius, Johan Nima Värmdö sporthall
2019-03-23 12:00 150314084 FBI Tullinge (A) - Hammarby IF IBF 0 - 0 Lennart Asp, Gustav Frank Tullingehallen
2019-03-23 12:45 150314082 Täby FC (B) - Värmdö IF (B) 1 - 3 Tony Verho, Jakob Iskander Grindtorpshallen
2019-03-23 15:45 150314083 Åkersberga IBF - Sundbybergs IK 2 - 4 Petra Dynesius, Daniel Bäckner Åkersberga Sporthall A
2019-03-23 16:30 150314085 Bele Barkarby IF IBF - Huddinge IK (B) 5 - 1 Johnn Wahlgren, Ricky Bagge Björkebyhallen
2019-03-24 11:00 150314081 Töjnan IBK (B) - Ekerö IK 4 - 3 Per Sundvall, Oscar Uhlir Silverdalshallen
2019-03-30 11:30 150314087 Ekerö IK - Bele Barkarby IF IBF 0 - 6 Sadjad Nima, Johan Nima Mälaröhallen
2019-03-30 12:15 150314089 Hammarby IF IBF - Åkersberga IBF 2 - 1 Amanda Torbjörner, Lisa Dahl Sjöstadshallen
2019-03-31 10:00 150314088 Huddinge IK (B) - FBI Tullinge (A) 3 - 5 Lisa Dahl, Filippa Ekman Kvarnbergshallen
2019-03-31 11:30 150314086 Täby FC (B) - Töjnan IBK (B) 3 - 3 Åsa Gustavsson, Filip Lövenklint Grindtorpshallen
2019-03-31 13:30 150314090 Värmdö IF (B) - Sundbybergs IK 6 - 2 Felix Fernström, Kevin Helly Värmdö sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bele Barkarby IF IBF 18 14 3 1 69-20 49 45
2. Töjnan IBK (B) 18 12 3 3 54-34 20 39
3. Värmdö IF (B) 18 11 3 4 78-43 35 36
4. Täby FC (B) 18 9 5 4 66-54 12 32
5. Huddinge IK (B) 18 9 2 7 64-51 13 29
6. FBI Tullinge (A) 18 7 1 10 55-50 5 22
7. Hammarby IF IBF 18 6 2 10 39-58 -19 20
8. Sundbybergs IK 18 6 0 12 51-71 -20 18
9. Ekerö IK 18 4 1 13 39-84 -45 13
10. Åkersberga IBF 18 1 2 15 27-77 -50 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Medel Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-29 11:00 150313003 Väsby IBK - Sigtuna IF IBK Flickor Röd 1 - 0 Simon Åbom, Johan Engvall Smedsgärdshallen
2018-09-30 11:00 150313004 Järfälla IBK - Hässelby SK IBK 3 - 4 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Kallhälls sporthall
2018-09-30 11:30 150313002 Täby FC (A) - Töjnan IBK (A) 4 - 5 Fredrik Bokström, Stefano Bianque Grindtorpshallen
2018-09-30 14:30 150313001 Ängby IF - Rotebro IS IBK 5 - 1 Sam Robertsson, Mario Mallengren Grimstahallen
2018-09-30 16:45 150313005 Vaxholms IBF - Bele Barkarby IF IBF 0 - 5 Philip Edlund, Fredrik Hallenberg Innebandyhallen Vaxholm
2018-10-06 16:30 150313007 Hässelby SK IBK - Väsby IBK 2 - 3 Samuel Oreland, Richard Jonsson Riddersvik
2018-10-07 11:00 150313010 Rotebro IS IBK - Vaxholms IBF 4 - 0 Mimma Spasic, Fabian Magnell Arena Satelliten
2018-10-07 14:15 150313006 Bele Barkarby IF IBF - Järfälla IBK 4 - 2 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Björkebyhallen
2018-10-07 15:15 150313008 Sigtuna IF IBK Flickor Röd - Täby FC (A) 3 - 5 Anders Haag, Joel Sandberg Prästängshallen
2018-10-07 16:30 150313009 Töjnan IBK (A) - Ängby IF 2 - 2 Kevin Neemé, Gustav Frank Silverdalshallen
2018-10-13 11:30 150313012 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK 10 - 3 Simon Åbom, Tim Svensson Grindtorpshallen
2018-10-20 10:00 150313013 Väsby IBK - Bele Barkarby IF IBF 1 - 4 Joel Sandberg, Jesper Algotsson Smedsgärdshallen
2018-10-21 11:00 150313014 Järfälla IBK - Vaxholms IBF 4 - 0 Marco Svenström, Tommy Egman Kallhälls sporthall
2018-10-21 11:15 150313011 Ängby IF - Sigtuna IF IBK Flickor Röd 3 - 1 Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Grimstahallen
2018-10-21 13:45 150313015 Töjnan IBK (A) - Rotebro IS IBK 5 - 3 Lars Reuterhagen, Fabian Magnell Silverdalshallen
2018-10-27 12:15 150313020 Rotebro IS IBK - Järfälla IBK 1 - 7 Patrik Arvinder, Jonatan Svahn Rotebrohallen (Nya)
2018-10-27 16:45 150313016 Vaxholms IBF - Väsby IBK 1 - 7 Ken Johansson, Oscar Silverbratt Innebandyhallen Vaxholm
2018-10-27 17:15 150313018 Hässelby SK IBK - Ängby IF 3 - 8 Samuel Oreland, Sampo Friberg Riddersvik
2018-10-28 11:15 150313017 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (A) 6 - 1 Totte Hallgren, William Wetterud Björkebyhallen
2018-10-28 13:15 150313019 Sigtuna IF IBK Flickor Röd - Töjnan IBK (A) 1 - 4 Arne Brovig, Jan Lingemark Prästängshallen
2018-11-10 10:30 150313023 Väsby IBK - Järfälla IBK 6 - 3 Christian Högberg, Martin Johansson Smedsgärdshallen
2018-11-11 10:30 150313022 Täby FC (A) - Vaxholms IBF 0 - 4 Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt Grindtorpshallen
2018-11-11 13:15 150313024 Sigtuna IF IBK Flickor Röd - Rotebro IS IBK 2 - 1 Fredrik Hallenberg, Anders Haag Prästängshallen
2018-11-11 14:00 150313021 Ängby IF - Bele Barkarby IF IBF 0 - 4 Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Grimstahallen
2018-11-18 17:00 150313025 Töjnan IBK (A) - Hässelby SK IBK 2 - 1 Anton Fritshammar, Johan Eklund Silverdalshallen
2018-11-24 12:00 150313030 Rotebro IS IBK - Väsby IBK 2 - 1 Zana Guzel, Sebastian Johansson Rotebrohallen (Nya)
2018-11-25 10:00 150313029 Hässelby SK IBK - Sigtuna IF IBK Flickor Röd 1 - 3 Ricky Bagge, Anton Fritshammar Hässelbyhallen
2018-11-25 11:00 150313026 Järfälla IBK - Täby FC (A) 1 - 2 Daniel Bäckner, Richard Jonsson Kallhälls sporthall
2018-11-25 14:30 150313028 Bele Barkarby IF IBF - Töjnan IBK (A) 3 - 1 Alexander Hellström, Kenneth Johansson Björkebyhallen
2018-11-25 16:30 150313027 Vaxholms IBF - Ängby IF 5 - 5 Fabian Magnell, Jelena Spasic Innebandyhallen Vaxholm
2018-12-01 11:30 150313032 Täby FC (A) - Väsby IBK 6 - 2 Patrik Larsson, Oscar Silverbratt Grindtorpshallen
2018-12-01 16:00 150313033 Hässelby SK IBK - Rotebro IS IBK 2 - 7 Anton Fritshammar, Mats Järnmark Hässelbyhallen
2018-12-02 11:30 150313031 Ängby IF - Järfälla IBK 1 - 1 Johan Eklund, Daniel Bäckner Grimstahallen
2018-12-02 14:15 150313034 Sigtuna IF IBK Flickor Röd - Bele Barkarby IF IBF 1 - 3 Jelena Spasic, Jonatan Svahn Prästängshallen
2018-12-03 19:30 150313035 Töjnan IBK (A) - Vaxholms IBF 3 - 1 Lucas Edberg, Rikard Söderlund Silverdalshallen
2018-12-08 09:00 150313036 Väsby IBK - Ängby IF 3 - 0 Magnus Vilhelm Eriksson, Jonatan Svahn Smedsgärdshallen
2018-12-08 12:15 150313040 Rotebro IS IBK - Täby FC (A) 1 - 2 Fredrik Nensén, Andreas Theorén Rotebrohallen (Nya)
2018-12-09 11:00 150313037 Järfälla IBK - Töjnan IBK (A) 4 - 2 Daniel Bäckner, Ricky Bagge Kallhälls sporthall
2018-12-09 12:30 150313038 Vaxholms IBF - Sigtuna IF IBK Flickor Röd 1 - 2 Theodore Idevall, Rikard Söderlund Innebandyhallen Vaxholm
2018-12-09 15:00 150313039 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK 5 - 1 Sadjad Nima, Nicklas Sundgren Björkebyhallen
2018-12-16 13:45 150313042 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK 8 - 2 Theodore Idevall, Lars Sundlöf Herresta Sporthall
2018-12-16 14:15 150313041 Ängby IF - Täby FC (A) 3 - 1 Johan Eklund, Kerin Maclean Mitchell Grimstahallen
2018-12-16 14:15 150313044 Sigtuna IF IBK Flickor Röd - Järfälla IBK 0 - 3 Joel Sandberg, Jesper Algotsson Prästängshallen
2019-03-04 19:45 150313045 Töjnan IBK (A) - Väsby IBK 1 - 3 Elis Erbing, Peter Lassfolk Silverdalshallen
2019-03-09 17:15 150313043 Hässelby SK IBK - Vaxholms IBF 3 - 3 William Wetterud, Håkan Taxén Hässelbyhallen
2019-01-19 14:30 150313047 Hässelby SK IBK - Järfälla IBK 3 - 6 Anton Fritshammar, Fredrik Hallenberg Hässelbyhallen
2019-01-19 15:15 150313050 Rotebro IS IBK - Ängby IF 1 - 6 Kevin Neemé, Christian Neemé Rotebrohallen (Nya)
2019-01-20 13:00 150313046 Bele Barkarby IF IBF - Vaxholms IBF 5 - 3 William Wetterud, Totte Hallgren Björkebyhallen
2019-01-20 13:00 150313048 Sigtuna IF IBK Flickor Röd - Väsby IBK 0 - 2 Ulf Jonsson, Jonas Edström Prästängshallen
2019-01-20 17:15 150313049 Töjnan IBK (A) - Täby FC (A) 1 - 6 Andreas Theorén, Johan Eklund Silverdalshallen
2019-01-12 16:30 150313054 Järfälla IBK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 4 Mats Järnmark, Mimma Spasic Viksjö Sporthall
2019-01-26 11:15 150313053 Väsby IBK - Hässelby SK IBK 4 - 1 Fredrik Landin, Fredrik Nensén Smedsgärdshallen
2019-01-26 18:45 150313055 Vaxholms IBF - Rotebro IS IBK 5 - 1 Lukas Jellnor, Wilmer Jonsson Innebandyhallen Vaxholm
2019-01-27 12:15 150313052 Täby FC (A) - Sigtuna IF IBK Flickor Röd 5 - 4 Theodore Idevall, Oscar Silverbratt Grindtorpshallen
2019-01-27 13:45 150313051 Ängby IF - Töjnan IBK (A) 3 - 5 Erik Hellgren, Imtiaz Karim Grimstahallen
2019-02-02 13:30 150313060 Rotebro IS IBK - Töjnan IBK (A) 5 - 7 Johan Eklund, Richard Jonsson Rotebrohallen (Nya)
2019-02-02 15:15 150313058 Hässelby SK IBK - Täby FC (A) 2 - 3 Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Riddersvik
2019-02-02 16:30 150313056 Vaxholms IBF - Järfälla IBK 2 - 1 Rikard Söderlund, Torbjörn Lundin Innebandyhallen Vaxholm
2019-02-03 16:15 150313059 Sigtuna IF IBK Flickor Röd - Ängby IF 2 - 1 Anders Haag, Jonatan Svahn Prästängshallen
2019-02-03 17:15 150313057 Bele Barkarby IF IBF - Väsby IBK 2 - 1 Imtiaz Karim, Erik Hellgren Björkebyhallen
2019-02-09 11:00 150313063 Väsby IBK - Vaxholms IBF 3 - 1 Lisa Dahl, Amanda Torbjörner Smedsgärdshallen
2019-02-09 12:45 150313062 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF 2 - 7 Oscar Silverbratt, Fredrik Bokström Grindtorpshallen
2019-02-10 10:00 150313064 Järfälla IBK - Rotebro IS IBK 11 - 0 Fredrik Nensén, Mario Mallengren Kallhälls sporthall
2019-02-10 11:00 150313065 Töjnan IBK (A) - Sigtuna IF IBK Flickor Röd 3 - 3 Jesper Algotsson, Joel Sandberg Silverdalshallen
2019-02-10 12:30 150313061 Ängby IF - Hässelby SK IBK 4 - 0 Åsa Gustavsson, Rikard Söderlund Grimstahallen
2019-02-16 12:30 150313070 Rotebro IS IBK - Sigtuna IF IBK Flickor Röd 1 - 4 Jonatan Svahn, Patrik Arvinder Rotebrohallen (Nya)
2019-02-16 19:00 150313069 Hässelby SK IBK - Töjnan IBK (A) 3 - 0 Anton Fritshammar, Leif Karlsson Riddersvik
2019-02-17 12:00 150313066 Järfälla IBK - Väsby IBK 1 - 4 Lucas Edberg, Mats Järnmark Kallhälls sporthall
2019-02-17 15:00 150313068 Bele Barkarby IF IBF - Ängby IF 6 - 2 Theodore Idevall, Johnn Wahlgren Herresta Sporthall
2019-02-17 18:15 150313067 Vaxholms IBF - Täby FC (A) 2 - 2 Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Innebandyhallen Vaxholm
2019-03-09 10:00 150313073 Väsby IBK - Rotebro IS IBK 2 - 0 Anders Haag, Rikard Söderlund Smedsgärdshallen
2019-03-10 12:00 150313074 Sigtuna IF IBK Flickor Röd - Hässelby SK IBK 3 - 2 Villiam Lööf, Jan Lingemark Prästängshallen
2019-03-10 12:45 150313072 Täby FC (A) - Järfälla IBK 1 - 3 Zana Guzel, Sabina Åström Grindtorpshallen
2019-03-10 15:15 150313075 Töjnan IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF 1 - 4 Roger Nyström, Magnus Westerberg Silverdalshallen
2019-03-10 16:15 150313071 Ängby IF - Vaxholms IBF 3 - 7 Samuel Oreland, Mario Mallengren Grimstahallen
2019-03-16 11:15 150313076 Väsby IBK - Täby FC (A) 4 - 5 Kevin Neemé, Jonatan Svahn Smedsgärdshallen
2019-03-16 12:15 150313080 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK 0 - 6 Mats Järnmark, Theodore Idevall Rotebrohallen (Nya)
2019-03-16 18:15 150313079 Bele Barkarby IF IBF - Sigtuna IF IBK Flickor Röd 2 - 1 William Wetterud, Theodore Idevall Björkebyhallen
2019-03-17 11:15 150313077 Järfälla IBK - Ängby IF 4 - 0 Martin Mårtensson, Åsa Gustavsson Kallhälls sporthall
2019-03-17 13:45 150313078 Vaxholms IBF - Töjnan IBK (A) 3 - 1 Lars Samuelsson, Oscar Silverbratt Innebandyhallen Vaxholm
2019-03-23 11:30 150313082 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK 9 - 0 Tony Verho, Jakob Iskander Grindtorpshallen
2019-03-24 11:00 150313083 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF 0 - 3 Mattias Thomasson, Johan Eklund Hässelbyhallen
2019-03-24 12:00 150313084 Sigtuna IF IBK Flickor Röd - Vaxholms IBF 3 - 4 Villiam Lööf, Lars Reuterhagen Prästängshallen
2019-03-24 12:15 150313085 Töjnan IBK (A) - Järfälla IBK 4 - 3 Per Sundvall, Theodore Idevall Silverdalshallen
2019-03-24 13:00 150313081 Ängby IF - Väsby IBK 2 - 7 Åsa Gustavsson, Roger Nyström Grimstahallen
2019-03-30 10:15 150313087 Väsby IBK - Töjnan IBK (A) 0 - 1 Fredrik Nensén, Lars Reuterhagen Smedsgärdshallen
2019-03-30 11:00 150313086 Täby FC (A) - Ängby IF 4 - 1 Daniel Mårtensson, Johan Eklund Grindtorpshallen
2019-03-30 17:30 150313089 Vaxholms IBF - Hässelby SK IBK 2 - 1 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Innebandyhallen Vaxholm
2019-03-31 11:00 150313088 Järfälla IBK - Sigtuna IF IBK Flickor Röd 3 - 2 Martin Mårtensson, Peter Lassfolk Kallhälls sporthall
2019-03-31 16:00 150313090 Rotebro IS IBK - Bele Barkarby IF IBF 0 - 13 Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Rotebrohallen (Nya)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bele Barkarby IF IBF 18 18 0 0 88-21 67 54
2. Väsby IBK 18 12 0 6 54-32 22 36
3. Täby FC (A) 18 11 1 6 68-52 16 34
4. Töjnan IBK (A) 18 9 2 7 48-52 -4 29
5. Järfälla IBK 18 9 1 8 62-40 22 28
6. Vaxholms IBF 18 7 3 8 44-53 -9 24
7. Ängby IF 18 6 3 9 49-57 -8 21
8. Sigtuna IF IBK Flickor Röd 18 6 1 11 35-45 -10 19
9. Hässelby SK IBK 18 3 1 14 38-69 -31 10
10. Rotebro IS IBK 18 3 0 15 30-95 -65 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Medel Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-29 14:00 150315005 Vendelsö IK - Värmdö IF (A) 0 - 3 Oscar Olsson Berglund, Leif Karlsson Lyckeby Sporthall
2018-09-30 11:00 150315001 Huddinge IBS - Farsta IBK 1 - 3 Lennart Asp, Osama Abaied Tomtbergahallen
2018-10-12 18:15 150315003 Tungelsta IF - FBI Tullinge (B) 2 - 5 Nicholas Lindgren, Kenneth Johansson Tungelsta Sporthall
2018-10-14 14:00 150315002 Huddinge IK (A) - Högdalens AIS 3 - 2 Simon Righarts, Sezgin Youmer Kvarnbergshallen
2018-10-06 09:00 150315007 Västerhaninge IBK - Tungelsta IF 1 - 1 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Söderbymalmskolan
2018-10-06 10:45 150315009 Högdalens AIS - Huddinge IBS 3 - 2 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Högdalshallen
2018-10-06 13:15 150315010 Farsta IBK - Vendelsö IK 4 - 1 Daniel Kölborn, Svedje Ohlson Farstahallen 3
2018-10-06 14:30 150315008 FBI Tullinge (B) - Huddinge IK (A) 3 - 1 My Källström Lyly, Heimo Lyly Tullingehallen
2018-10-20 13:30 150315013 Tungelsta IF - Värmdö IF (A) 0 - 12 Ida Sandberg, Oscar Olsson Berglund Tungelsta Sporthall
2018-10-20 13:45 150315015 Högdalens AIS - Farsta IBK 4 - 3 Emilia Tuomela, Joshua Axelsson Skärholmshallen
2018-10-20 14:15 150315012 Huddinge IK (A) - Västerhaninge IBK 4 - 2 Theodore Hurtig, Tommy Egman Kvarnbergshallen
2018-10-21 14:15 150315011 Huddinge IBS - FBI Tullinge (B) 0 - 5 Alexander Rosén, Anthon Rosén Tomtbergahallen
2018-10-27 10:15 150315016 Vendelsö IK - Tungelsta IF 3 - 2 Magnus Vilhelm Eriksson, Anthon Rosén Lyckeby Sporthall
2018-10-27 11:30 150315019 FBI Tullinge (B) - Högdalens AIS 2 - 2 Tuva Egman, Tommy Egman Tullingehallen
2018-10-28 15:45 150315017 Värmdö IF (A) - Huddinge IK (A) 3 - 2 Lucas Werelius, Mats Andersson Värmdö sporthall
2018-12-09 10:15 150315018 Västerhaninge IBK - Huddinge IBS 4 - 5 Fredrik Bousset, Johan Nima Söderbymalmskolan
2018-10-13 12:15 150315025 Högdalens AIS - Västerhaninge IBK 5 - 3 Kerin Maclean Mitchell, Johannes Sandberg Liljeholmshallen 1
2018-11-10 12:30 150315021 Huddinge IBS - Värmdö IF (A) 1 - 2 Sezgin Youmer, Kevin Neemé Tomtbergahallen
2018-11-10 12:45 150315024 FBI Tullinge (B) - Farsta IBK 1 - 2 Rebecka Eriksson, Alva Forsberg Tullingehallen
2018-11-11 12:15 150315022 Huddinge IK (A) - Vendelsö IK 2 - 2 Leo Odell/Johansson, Erik Adolfsson Kvarnbergshallen
2018-11-25 10:00 150315029 Västerhaninge IBK - FBI Tullinge (B) 0 - 5 Sezgin Youmer, Osama Abaied Söderbymalmskolan
2018-11-25 11:45 150315028 Värmdö IF (A) - Högdalens AIS 6 - 1 Adam Lindell, Filip Öhman Värmdö sporthall
2018-11-25 14:15 150315027 Vendelsö IK - Huddinge IBS 0 - 5 Erik Nyman, Fredrik Pålsson Lyckeby Sporthall
2018-11-30 19:00 150315030 Farsta IBK - Tungelsta IF 10 - 0 Zana Guzel, Johan Nima Farstahallen 3
2018-12-01 10:30 150315035 Högdalens AIS - Vendelsö IK 3 - 4 Mauricio Castillo, Mats Andersson Högdalshallen
2018-12-01 17:15 150315032 Huddinge IK (A) - Tungelsta IF 3 - 3 Niclas Woxmark, Nicholas Lindgren Kvarnbergshallen
2018-12-01 17:15 150315034 FBI Tullinge (B) - Värmdö IF (A) 1 - 3 Thomas Gjutarenäfve, Gustav Frank Tullingehallen
2018-12-02 11:45 150315033 Västerhaninge IBK - Farsta IBK 2 - 4 Wen-chung Tsai, Marco Svenström Söderbymalmskolan
2018-12-08 10:00 150315040 Farsta IBK - Huddinge IK (A) 2 - 2 Sezgin Youmer, Osama Abaied Farstahallen 1
2018-12-08 13:30 150315036 Tungelsta IF - Huddinge IBS 0 - 7 Johnny Andersson, Johan Nima Tungelsta Sporthall
2018-12-08 13:45 150315038 Vendelsö IK - FBI Tullinge (B) 2 - 3 Tuva Egman, Tommy Egman Lyckeby Sporthall
2018-12-08 15:30 150315039 Värmdö IF (A) - Västerhaninge IBK 4 - 2 Theodore Hurtig, Hampus Viking Värmdö sporthall
2018-12-02 13:15 150315041 Huddinge IBS - Huddinge IK (A) 5 - 3 Osama Abaied, Joacim Hansson Tomtbergahallen
2018-12-14 17:45 150315043 Västerhaninge IBK - Vendelsö IK 0 - 9 Kenneth Johansson, Hampus Viking Torvalla Träningshall
2018-12-15 14:00 150315045 Högdalens AIS - Tungelsta IF 6 - 3 Joshua Axelsson, Emilia Tuomela Högdalshallen
2019-02-02 17:00 150315042 Värmdö IF (A) - Farsta IBK 6 - 0 Robin Berger, Christian Berger Värmdö sporthall
2019-01-12 12:15 150315046 Värmdö IF (A) - Vendelsö IK 1 - 2 Kevin Helly, Johan Hessing Värmdö sporthall
2019-01-19 12:30 150315050 Farsta IBK - Huddinge IBS 7 - 0 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Farstahallen 1
2019-01-19 14:00 150315048 FBI Tullinge (B) - Tungelsta IF 7 - 2 Shabbir Ahmed, Lars Sundlöf Tullingehallen
2019-01-20 13:00 150315049 Högdalens AIS - Huddinge IK (A) 3 - 4 Mauricio Castillo, Joel Säve-Söderbergh Högdalshallen
2019-01-26 14:00 150315052 Huddinge IK (A) - FBI Tullinge (B) 1 - 3 William Albrecht, Johan Hessing Kvarnbergshallen
2019-01-26 14:45 150315053 Tungelsta IF - Västerhaninge IBK 2 - 4 Johnny Andersson, Nicholas Lindgren Tungelsta Sporthall
2019-01-27 18:00 150315051 Huddinge IBS - Högdalens AIS 3 - 5 Stefano Bianque, Amanda Törner Tomtbergahallen
2019-02-06 20:30 150315055 Vendelsö IK - Farsta IBK 5 - 4 Fredrik Pålsson, Erik Nyman Lyckeby Sporthall
2019-02-02 13:30 150315059 FBI Tullinge (B) - Huddinge IBS 4 - 0 Sadjad Nima, Shabbir Ahmed Tullingehallen
2019-02-03 12:30 150315057 Värmdö IF (A) - Tungelsta IF 7 - 1 Lucas Werelius, Can Asal Värmdö sporthall
2019-02-03 14:45 150315058 Västerhaninge IBK - Huddinge IK (A) 1 - 8 Nicholas Lindgren, Torbjörn Lundin Söderbymalmskolan
2019-02-23 10:00 150315060 Farsta IBK - Högdalens AIS 6 - 2 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Farstahallen 3
2019-02-09 13:30 150315061 Huddinge IBS - Västerhaninge IBK 3 - 0 Tommy Egman, Tuva Egman Tomtbergahallen
2019-02-09 15:00 150315065 Högdalens AIS - FBI Tullinge (B) 1 - 3 Petra Dynesius, Robin Vall Högdalshallen
2019-02-09 16:45 150315062 Huddinge IK (A) - Värmdö IF (A) 2 - 7 Johan Nima, Johan Hessing Kvarnbergshallen
2019-02-10 16:15 150315063 Tungelsta IF - Vendelsö IK 1 - 0 Johnny Andersson, Nicholas Lindgren Tungelsta Sporthall
2018-10-13 12:15 150315068 Värmdö IF (A) - Huddinge IBS 1 - 1 Sadjad Nima, Svedje Ohlson Värmdö sporthall
2019-02-16 10:00 150315069 Västerhaninge IBK - Högdalens AIS 1 - 8 Leo Odell/Johansson, Johnny Mikael Claesson Söderbymalmskolan
2019-02-16 10:15 150315070 Farsta IBK - FBI Tullinge (B) 3 - 3 Peter Lassfolk, Magnus Vilhelm Eriksson Farstahallen 1
2019-02-16 14:30 150315067 Vendelsö IK - Huddinge IK (A) 3 - 3 Michael Selg, Jessika Forsberg Lyckeby Sporthall
2019-02-04 18:20 150315074 FBI Tullinge (B) - Västerhaninge IBK 6 - 0 Jonas Jatko, Johan Nima Tullingehallen
2019-03-09 11:45 150315073 Tungelsta IF - Farsta IBK 3 - 5 Zana Guzel, Nicholas Lindgren Tungelsta Sporthall
2019-03-09 12:30 150315075 Högdalens AIS - Värmdö IF (A) 0 - 5 Malva Sölvemark, Johan Nima Liljeholmshallen 1
2019-03-11 20:30 150315071 Huddinge IBS - Vendelsö IK 3 - 3 Martin Claësson, Viking Claësson Tomtbergahallen
2019-03-16 12:30 150315080 Farsta IBK - Västerhaninge IBK 10 - 2 Johnny Mikael Claesson, Shabbir Ahmed Högdalshallen
2019-03-16 14:30 150315078 Vendelsö IK - Högdalens AIS 1 - 2 Nicholas Lindgren, Christian Berger Lyckeby Sporthall
2019-03-16 14:45 150315076 Tungelsta IF - Huddinge IK (A) 2 - 2 Kenneth Johansson, Petra Dynesius Tungelsta Sporthall
2019-03-16 18:00 150315079 Värmdö IF (A) - FBI Tullinge (B) 4 - 0 Can Asal, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2019-03-23 13:15 150315084 FBI Tullinge (B) - Vendelsö IK 2 - 3 Lennart Asp, Kevin Helly Tullingehallen
2019-03-23 14:00 150315082 Huddinge IK (A) - Farsta IBK 1 - 5 Rebecka Eriksson, Alva Forsberg Kvarnbergshallen
2019-03-24 10:15 150315083 Västerhaninge IBK - Värmdö IF (A) 2 - 9 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Söderbymalmskolan
2019-03-24 14:45 150315081 Huddinge IBS - Tungelsta IF 3 - 0 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Tomtbergahallen
2019-03-30 13:00 150315089 Vendelsö IK - Västerhaninge IBK 4 - 1 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Lyckeby Sporthall
2019-03-30 13:00 150315090 Farsta IBK - Värmdö IF (A) 1 - 4 Leo Odell/Johansson, Erik Adolfsson Sköndalshallen
2019-03-30 13:30 150315087 Tungelsta IF - Högdalens AIS 2 - 2 Magnus Berg, Roland Nester Tungelsta Sporthall
2019-03-31 11:15 150315086 Huddinge IK (A) - Huddinge IBS 2 - 2 Michael Hillblom, Johan Hessing Kvarnbergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Värmdö IF (A) 16 14 1 1 77-16 61 43
2. Farsta IBK 16 10 2 4 69-37 32 32
3. FBI Tullinge (B) 16 10 2 4 53-26 27 32
4. Vendelsö IK 16 7 3 6 42-39 3 24
5. Högdalens AIS 16 7 2 7 49-51 -2 23
6. Huddinge IBS 16 6 3 7 41-42 -1 21
7. Huddinge IK (A) 16 4 6 6 43-48 -5 18
8. Tungelsta IF 16 1 4 11 24-77 -53 7
9. Västerhaninge IBK 16 1 1 14 25-87 -62 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis