Herrar Division 4 (2019/20)

Gruppspel
Herrar Division 4 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-04 20:00 142400002 Husqvarna IK B - Gränna AIS B 8 - 8 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Huskvarna Sporthall A
2019-10-05 12:30 142400005 Södra Wätterns IF - Skillingaryds IK 2 - 5 Suvad Kaltak, Bjarne Olsen Barnarps Sporthall
2019-10-05 15:00 142400003 Månsarps IBK B - Östra SK B 4 - 17 Nicklas Bard, Jonny Nilsson Norrahammars Sporthall
2019-10-05 15:00 142400004 Hovslätts IK B - Tenhults IF B 3 - 10 Josef Bard, Emil Lindén Stadsgården, Råslätt
2019-10-05 16:30 142400001 Sportklubben Beduinerna - IBF Tranås B 5 - 14 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Tenhults Sporthall
2019-10-05 17:00 142400006 Aneby SK - Forserums IF B 9 - 7 Michael Johansson, Jonas Jägerby FB-hallen
2019-10-11 18:30 142400010 Forserums IF B - Hovslätts IK B 5 - 12 Lucas Rosén, Adam Rydholm Forserums Sporthall
2019-10-11 19:00 142400009 Skillingaryds IK - Månsarps IBK B 7 - 2 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Skillingaryds Arena
2019-10-12 12:30 142400012 Gränna AIS B - Aneby SK 12 - 2 Claes Axelsson, Ricky Karlquist Ribbahallen A-hall
2019-10-12 15:30 142400008 Tenhults IF B - Husqvarna IK B 6 - 3 Jonas Kvant, Jonny Nilsson Tenhults Sporthall
2019-10-13 14:30 142400011 IBF Tranås B - Södra Wätterns IF 2 - 6 Alexander Lagerström, Gabriel Adolfsson Tranås Idrottshall
2019-10-13 15:30 142400007 Östra SK B - Sportklubben Beduinerna 19 - 2 Kim Bjurek, Simon Fennsjö Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-10-19 12:30 142400017 Södra Wätterns IF - Forserums IF B 12 - 1 Josef Bard, Emil Lindén Barnarps Sporthall
2019-10-19 15:00 142400015 Månsarps IBK B - Tenhults IF B 2 - 9 Michael Johansson, Jonas Jägerby Norrahammars Sporthall
2019-10-19 16:30 142400013 Sportklubben Beduinerna - Gränna AIS B 7 - 7 Adam Nikolausson, Jonas Einarsson Tenhults Sporthall
2019-10-19 17:00 142400018 Aneby SK - Skillingaryds IK 6 - 10 Kim Bjurek, Simon Fennsjö FB-hallen
2019-10-20 15:00 142400016 Hovslätts IK B - Östra SK B 5 - 9 Jonas Kvant, Jonny Nilsson Stadsgården, Råslätt
2019-10-20 17:30 142400014 Husqvarna IK B - IBF Tranås B 11 - 6 Johan Ferm, Magnus Widlund Huskvarna Sporthall A
2019-10-25 18:30 142400020 Forserums IF B - Husqvarna IK B 10 - 4 Jan Blohm, Andreas Karlsson Forserums Sporthall
2019-10-25 19:30 142400021 IBF Tranås B - Månsarps IBK B 4 - 8 Johan Söderman, Nicklas Bard Tranås Idrottshall
2019-10-25 19:30 142400024 Tenhults IF B - Aneby SK 6 - 6 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Tenhults Sporthall
2019-10-26 12:30 142400022 Gränna AIS B - Hovslätts IK B 11 - 6 Nicklas Bard, Daniel Persson Ribbahallen A-hall
2019-10-26 14:00 142400019 Skillingaryds IK - Sportklubben Beduinerna 13 - 6 Jonas Kvant, Anders A Nilsson Skillingaryds Arena
2019-10-27 14:00 142400023 Östra SK B - Södra Wätterns IF 6 - 7 Gustav Jarnegren, Nicklas Bard Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-11-02 12:30 142400029 Södra Wätterns IF - Tenhults IF B 10 - 4 Anders Perman, Jonny Nilsson Barnarps Sporthall
2019-11-02 15:00 142400027 Månsarps IBK B - Gränna AIS B 1 - 13 Oscar Tjärnström, Lars Östh Norrahammars Sporthall
2019-11-02 16:30 142400025 Sportklubben Beduinerna - Forserums IF B 5 - 4 Thomas Atting, Anders Everstrand Tenhults Sporthall
2019-11-02 17:00 142400030 Aneby SK - Östra SK B 9 - 14 Oskar Lööke, Jonas Kvant FB-hallen
2019-11-03 15:00 142400028 Hovslätts IK B - IBF Tranås B 11 - 7 Claes Axelsson, Jens Axelsson Stadsgården, Råslätt
2019-11-03 16:45 142400026 Husqvarna IK B - Skillingaryds IK 3 - 8 Jonas Kvant, Jonny Nilsson Huskvarna Sporthall A
2019-11-08 18:30 142400032 Forserums IF B - Månsarps IBK B 8 - 4 Oscar Tjärnström, Lars Östh Forserums Sporthall
2019-11-08 19:30 142400033 Tenhults IF B - Sportklubben Beduinerna 3 - 5 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Tenhults Sporthall
2019-11-09 12:30 142400035 Södra Wätterns IF - Gränna AIS B 4 - 6 Lucas Rosén, Adam Rydholm Barnarps Sporthall
2019-11-09 14:00 142400034 Skillingaryds IK - Hovslätts IK B 3 - 7 Josef Bard, Emil Lindén Skillingaryds Arena
2019-11-09 15:15 142400031 Östra SK B - Husqvarna IK B 14 - 10 Ricky Karlquist, Johan Söderman Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-11-10 13:30 142400036 IBF Tranås B - Aneby SK 6 - 6 Lars Östh, Josef Albertsson Tranås Idrottshall
2019-11-15 19:30 142400040 IBF Tranås B - Östra SK B 5 - 14 Lars Östh, Josef Albertsson Tranås Idrottshall
2019-11-15 19:30 142400042 Tenhults IF B - Forserums IF B 5 - 3 Jan Blohm, Andreas Karlsson Tenhults Sporthall
2019-11-15 20:00 142400038 Husqvarna IK B - Södra Wätterns IF 8 - 13 Anders Perman, Johnny Edh Huskvarna Sporthall A
2019-11-16 11:30 142400041 Gränna AIS B - Skillingaryds IK 5 - 5 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Ribbahallen A-hall
2019-11-16 17:00 142400037 Sportklubben Beduinerna - Månsarps IBK B 2 - 11 Lars Östh, Josef Albertsson Tenhults Sporthall
2019-11-16 17:00 142400039 Aneby SK - Hovslätts IK B 10 - 9 Isak Mörnstål, Oskar Lööke FB-hallen
2019-11-23 12:30 142400044 Södra Wätterns IF - Sportklubben Beduinerna 12 - 6 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Barnarps Sporthall
2019-11-23 14:00 142400046 Skillingaryds IK - IBF Tranås B 22 - 4 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Skillingaryds Arena
2019-11-23 14:00 142400047 Gränna AIS B - Tenhults IF B 6 - 4 Michael Johansson, Jonas Jägerby Ribbahallen A-hall
2019-11-23 15:00 142400045 Månsarps IBK B - Aneby SK 7 - 9 Johnny Edh, Lars Östh Norrahammars Sporthall
2019-11-23 17:15 142400048 Östra SK B - Forserums IF B 11 - 3 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-11-24 15:00 142400043 Hovslätts IK B - Husqvarna IK B 6 - 7 Josef Albertsson, Lars Östh Stadsgården, Råslätt
2019-11-29 19:00 142400054 Forserums IF B - Gränna AIS B 3 - 13 Anders A Nilsson, Claes Axelsson Forserums Sporthall
2019-11-29 20:00 142400051 Husqvarna IK B - Aneby SK 10 - 14 Jonas Kvant, Jonas Jägerby Huskvarna Sporthall A
2019-11-30 15:00 142400049 Månsarps IBK B - Södra Wätterns IF 6 - 15 Jonny Nilsson, Anders Perman Norrahammars Sporthall
2019-11-30 16:30 142400050 Sportklubben Beduinerna - Hovslätts IK B 10 - 10 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Tenhults Sporthall
2019-11-30 17:00 142400053 Östra SK B - Skillingaryds IK 12 - 4 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-12-01 14:30 142400052 IBF Tranås B - Tenhults IF B 9 - 4 Kim Bjurek, Adam Rydholm Tranås Idrottshall
2019-12-04 20:00 142400058 Gränna AIS B - IBF Tranås B 12 - 6 Anders Perman, Suvad Kaltak Ribbahallen A-hall
2019-12-06 19:00 142400060 Forserums IF B - Skillingaryds IK 4 - 9 Michael Johansson, Jonas Jägerby Forserums Sporthall
2019-12-06 19:30 142400059 Tenhults IF B - Östra SK B 9 - 7 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Tenhults Sporthall
2019-12-06 20:00 142400055 Husqvarna IK B - Sportklubben Beduinerna 9 - 9 Josef Bard, Emil Lindén Huskvarna Sporthall A
2019-12-07 17:00 142400057 Aneby SK - Södra Wätterns IF 2 - 10 Isak Mörnstål, Mattias Tokic FB-hallen
2019-12-08 15:00 142400056 Hovslätts IK B - Månsarps IBK B 7 - 5 Claes Axelsson, Daniel Persson Stadsgården, Råslätt
2019-12-14 12:30 142400063 Södra Wätterns IF - Hovslätts IK B 11 - 4 Anders Perman, Johan Söderman Barnarps Sporthall
2019-12-14 14:00 142400066 Skillingaryds IK - Tenhults IF B 5 - 3 Adam Nikolausson, Daniel Persson Skillingaryds Arena
2019-12-14 15:00 142400062 Månsarps IBK B - Husqvarna IK B 10 - 8 Lucas Rosén, Kim Bjurek Norrahammars Sporthall
2019-12-14 16:30 142400061 Sportklubben Beduinerna - Aneby SK 7 - 12 Fredrik Fältskog, Gustav Jarnegren Tenhults Sporthall
2019-12-14 17:00 142400065 Östra SK B - Gränna AIS B 14 - 3 Dawan Mofak, Daniel Pettersson Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-12-15 15:00 142400064 IBF Tranås B - Forserums IF B 6 - 6 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Tranås Idrottshall
2019-12-21 14:00 142400067 IBF Tranås B - Sportklubben Beduinerna 7 - 5 Kim Bjurek, Simon Fennsjö Tranås Idrottshall
2019-12-21 15:00 142400071 Skillingaryds IK - Södra Wätterns IF 6 - 7 Claes Axelsson, Nicklas Bard Skillingaryds Arena
2019-12-21 15:00 142400072 Forserums IF B - Aneby SK 6 - 5 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Forserums Sporthall
2019-12-21 15:30 142400070 Tenhults IF B - Hovslätts IK B 2 - 10 Jonny Nilsson, Emil Lindén Tenhults Sporthall
2019-12-21 17:00 142400069 Östra SK B - Månsarps IBK B 14 - 4 Johan Söderman, Michael Johansson Jönköpings Idrottshus D-hall
2020-02-24 20:00 142400068 Gränna AIS B - Husqvarna IK B 15 - 5 Oscar Tjärnström, Oskar Lööke Ribbahallen A-hall
2020-01-04 10:00 142400074 Husqvarna IK B - Tenhults IF B 5 - 7 Claes Axelsson, Daniel Persson Huskvarna Sporthall A
2020-01-04 12:30 142400077 Södra Wätterns IF - IBF Tranås B 16 - 8 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Barnarps Sporthall
2020-01-04 15:00 142400075 Månsarps IBK B - Skillingaryds IK 13 - 7 Johan Ferm, Daniel Pettersson Norrahammars Sporthall
2020-01-04 16:30 142400073 Sportklubben Beduinerna - Östra SK B 4 - 14 Magnus Andersson, Fredrik Billemark Tenhults Sporthall
2020-01-04 17:00 142400078 Aneby SK - Gränna AIS B 5 - 10 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson FB-hallen
2020-02-09 11:30 142400076 Hovslätts IK B - Forserums IF B 0 - 5 Jonas Kvant, Michael Hellqvist Stadsgården, Råslätt
2020-01-10 19:00 142400083 Forserums IF B - Södra Wätterns IF 5 - 10 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Forserums Sporthall
2020-01-10 19:00 142400084 Skillingaryds IK - Aneby SK 5 - 3 Johan Ferm, Daniel Pettersson Skillingaryds Arena
2020-01-10 19:30 142400081 Tenhults IF B - Månsarps IBK B 5 - 5 Josef Bard, Nicklas Bard Tenhults Sporthall
2020-01-11 12:30 142400079 Gränna AIS B - Sportklubben Beduinerna 10 - 6 Anders A Nilsson, Daniel Persson Ribbahallen A-hall
2020-01-12 14:30 142400080 IBF Tranås B - Husqvarna IK B WO (5 - 0) Lars Östh, Josef Albertsson Tranås Idrottshall
2020-01-12 14:30 142400082 Östra SK B - Hovslätts IK B 14 - 3 Thomas Atting, Anders Everstrand Jönköpings Idrottshus D-hall
2020-01-18 12:30 142400089 Södra Wätterns IF - Östra SK B 7 - 8 Simon Fennsjö, Jesper Rygert Barnarps Sporthall
2020-01-18 15:00 142400087 Månsarps IBK B - IBF Tranås B 6 - 4 Nicklas Bard, Kim Bjurek Norrahammars Sporthall
2020-01-18 15:00 142400088 Hovslätts IK B - Gränna AIS B 2 - 4 Lucas Rosén, Lars Östh Stadsgården, Råslätt
2020-01-18 16:30 142400085 Sportklubben Beduinerna - Skillingaryds IK 1 - 13 Johan Ferm, Gustav Jarnegren Tenhults Sporthall
2020-01-18 17:00 142400086 Husqvarna IK B - Forserums IF B 4 - 7 Anders A Nilsson, Jonny Nilsson Huskvarna Sporthall B
2020-01-18 17:00 142400090 Aneby SK - Tenhults IF B 6 - 6 Magnus Andersson, Simon Fennsjö FB-hallen
2020-01-24 19:00 142400091 Forserums IF B - Sportklubben Beduinerna 6 - 6 Michael Johansson, Jonas Jägerby Forserums Sporthall
2020-01-24 19:00 142400092 Skillingaryds IK - Husqvarna IK B 11 - 5 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Skillingaryds Arena
2020-01-24 19:30 142400095 Tenhults IF B - Södra Wätterns IF 4 - 6 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Tenhults Sporthall
2020-01-25 12:30 142400093 Gränna AIS B - Månsarps IBK B 9 - 3 Josef Albertsson, Nicklas Bard Ribbahallen A-hall
2020-01-25 13:30 142400094 IBF Tranås B - Hovslätts IK B 10 - 16 Kim Bjurek, Simon Fennsjö Tranås Idrottshall
2020-01-25 14:00 142400096 Östra SK B - Aneby SK 17 - 8 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Jönköpings Idrottshus D-hall
2020-01-31 20:00 142400101 Gränna AIS B - Södra Wätterns IF 3 - 1 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Ribbahallen A-hall
2020-02-01 17:00 142400097 Husqvarna IK B - Östra SK B 4 - 11 Jan Blohm, Andreas Karlsson Huskvarna Sporthall A
2020-02-01 17:00 142400098 Månsarps IBK B - Forserums IF B 13 - 2 Anders Perman, Johan Söderman Norrahammars Sporthall
2020-02-01 17:00 142400099 Sportklubben Beduinerna - Tenhults IF B 4 - 8 Bjarne Olsen, Magnus Widlund Tenhults Sporthall
2020-02-01 17:00 142400102 Aneby SK - IBF Tranås B 5 - 8 Jonas Kvant, Nicklas Bard FB-hallen
2020-02-02 15:00 142400100 Hovslätts IK B - Skillingaryds IK 5 - 6 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Stadsgården, Råslätt
2020-02-07 19:00 142400107 Skillingaryds IK - Gränna AIS B 10 - 2 Michael Johansson, Jonas Jägerby Skillingaryds Arena
2020-02-07 19:00 142400108 Forserums IF B - Tenhults IF B 3 - 6 Oscar Tjärnström, Lars Östh Forserums Sporthall
2020-02-08 12:30 142400104 Södra Wätterns IF - Husqvarna IK B 10 - 4 Mattias Tokic, Nicklas Bard Barnarps Sporthall
2020-02-08 15:00 142400103 Månsarps IBK B - Sportklubben Beduinerna 13 - 9 Jonas Kvant, Jonny Nilsson Norrahammars Sporthall
2020-02-08 15:00 142400105 Hovslätts IK B - Aneby SK 17 - 6 Michael Johansson, Ricky Karlquist Stadsgården, Råslätt
2020-02-08 17:15 142400106 Östra SK B - IBF Tranås B 33 - 7 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-02-21 19:00 142400114 Forserums IF B - Östra SK B 4 - 8 Josef Bard, Emil Lindén Forserums Sporthall
2020-02-21 19:30 142400113 Tenhults IF B - Gränna AIS B 1 - 2 Jonny Nilsson, Mattias Tokic Tenhults Sporthall
2020-02-21 20:00 142400109 Husqvarna IK B - Hovslätts IK B 11 - 8 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Huskvarna Sporthall A
2020-02-22 17:00 142400110 Sportklubben Beduinerna - Södra Wätterns IF 5 - 9 Suvad Kaltak, Johan Söderman Tenhults Sporthall
2020-02-22 17:00 142400111 Aneby SK - Månsarps IBK B 2 - 9 Josef Albertsson, Oskar Lööke FB-hallen
2020-02-23 15:30 142400112 IBF Tranås B - Skillingaryds IK 9 - 12 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Tranås Idrottshall
2020-02-27 20:00 142400119 Skillingaryds IK - Östra SK B 5 - 6 Anders A Nilsson, Jan Blohm Skillingaryds Arena
2020-02-28 19:30 142400118 Tenhults IF B - IBF Tranås B 6 - 3 Michael Johansson, Jonas Jägerby Tenhults Sporthall
2020-02-29 12:30 142400115 Södra Wätterns IF - Månsarps IBK B 12 - 5 Anders Perman, Nicklas Bard Barnarps Sporthall
2020-02-29 12:30 142400120 Gränna AIS B - Forserums IF B 12 - 5 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Ribbahallen A-hall
2020-02-29 15:00 142400116 Hovslätts IK B - Sportklubben Beduinerna 8 - 6 Kim Bjurek, Michael Hellqvist Stadsgården, Råslätt
2020-02-29 17:00 142400117 Aneby SK - Husqvarna IK B 14 - 8 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson FB-hallen
2020-03-07 12:30 142400123 Södra Wätterns IF - Aneby SK 11 - 4 Josef Bard, Emil Lindén Barnarps Sporthall
2020-03-07 14:00 142400126 Skillingaryds IK - Forserums IF B 7 - 3 Kim Bjurek, Simon Fennsjö Skillingaryds Arena
2020-03-07 15:00 142400122 Månsarps IBK B - Hovslätts IK B 5 - 9 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Norrahammars Sporthall
2020-03-07 16:30 142400121 Sportklubben Beduinerna - Husqvarna IK B 17 - 2 Jan Blohm, Andreas Karlsson Tenhults Sporthall
2020-03-08 15:30 142400124 IBF Tranås B - Gränna AIS B 2 - 11 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Tranås Idrottshall
2020-03-08 17:00 142400125 Östra SK B - Tenhults IF B 17 - 6 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-03-14 00:00 142400127 Aneby SK - Sportklubben Beduinerna FB-hallen
2020-03-14 00:00 142400131 Gränna AIS B - Östra SK B Ribbahallen A-hall
2020-03-14 17:00 142400128 Husqvarna IK B - Månsarps IBK B 4 - 12 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Huskvarna Sporthall B
2020-03-14 17:00 142400129 Hovslätts IK B - Södra Wätterns IF 3 - 9 Ricky Karlquist, Daniel Persson Stadsgården, Råslätt
2020-03-14 17:00 142400130 Forserums IF B - IBF Tranås B 7 - 6 Fredrik Billemark, Johan Nero Wikstrand Forserums Sporthall
2020-03-14 17:00 142400132 Tenhults IF B - Skillingaryds IK 4 - 10 Jonas Kvant, Daniel Pettersson Tenhults Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Östra SK B 21 19 0 2 279-113 166 57
2. Södra Wätterns IF 22 18 0 4 200-105 95 54
3. Gränna AIS B 21 16 3 2 174-100 74 51
4. Skillingaryds IK 22 16 1 5 183-112 71 49
5. Tenhults IF B 22 9 3 10 118-130 -12 30
6. Hovslätts IK B 22 9 1 12 161-166 -5 28
7. Månsarps IBK B 22 9 1 12 148-176 -28 28
8. Aneby SK 21 6 3 12 143-195 -52 21
9. Forserums IF B 22 6 2 14 107-167 -60 20
10. IBF Tranås B 22 5 2 15 138-222 -84 17
11. Sportklubben Beduinerna 21 3 4 14 127-204 -77 13
12. Husqvarna IK B 22 3 2 17 133-221 -88 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 4 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-04 19:00 142401005 Gantesbo IBK - Lessebo GoIF 4 - 10 Roger Gardell, Michell Rohde Emmaboda Sporthall
2019-10-04 19:30 142401003 Sandbäckshults IBK - Ljungbyholms GOIF 6 - 5 Johan Magnusson, Dawan Mofak Krungårdshallen
2019-10-04 19:30 142401004 Sillhövda AIK - Slätafly/SK IBK B 1 - 5 Daniel Gyllander, Robert Risberg Allhallen, Holmsjö
2019-10-04 19:30 142401006 FBC Kalmarsund Ungdom B - Mörbylånga GOIF 10 - 4 Bengt Bolander, Stefan Karlsson Färjehallen
2019-10-06 18:00 142401001 CL98IC B - Nybro IBK B 5 - 3 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Kalmar Sporthall A-hall
2019-10-11 19:30 142401009 Lessebo GoIF - Sandbäckshults IBK 9 - 2 Alexia Rasmussen, Nicklas Hult Lessebo Sporthall
2019-10-12 12:00 142401007 Ljungbyholms GOIF - CL98IC B 3 - 7 Bengt Bolander, Stefan Karlsson Ljungbyholms Sporthall
2019-10-12 17:00 142401011 Nybro IBK B - Gantesbo IBK 12 - 4 Daniel Gyllander, Robert Risberg OG-Hallen
2019-10-13 13:00 142401010 Mörbylånga GOIF - Sillhövda AIK 4 - 4 Per Elofsson, Nicklas Hult Skansenhallen
2019-10-13 14:00 142401008 Slätafly/SK IBK B - FBC Karlskrona B 3 - 5 Håkan Abrahamsson, Michéll Borgström Torsås Sporthall
2019-10-18 19:00 142401017 Gantesbo IBK - Mörbylånga GOIF 7 - 4 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Emmaboda Sporthall
2019-10-18 19:30 142401015 Sandbäckshults IBK - Slätafly/SK IBK B 4 - 6 Bengt Bolander, Stefan Karlsson Krungårdshallen
2019-10-18 19:30 142401016 Sillhövda AIK - Ljungbyholms GOIF 4 - 1 Pelle Hallström, Malou Hallström Allhallen, Holmsjö
2019-10-19 14:00 142401014 FBC Karlskrona B - Nybro IBK B 8 - 3 Michéll Borgström, Leffe Henryson Vedeby Sporthall A
2019-10-19 17:30 142401018 FBC Kalmarsund Ungdom B - Lessebo GoIF 8 - 9 Senad Hamula, Linus Sandberg Torslundahallen
2019-10-23 19:30 142401020 Mörbylånga GOIF - FBC Karlskrona B 2 - 5 Anton Lindström, Andreas Nilsson Skansenhallen
2019-10-25 19:30 142401019 Lessebo GoIF - CL98IC B 10 - 1 Daniel Gyllander, Robert Risberg Lessebo Sporthall
2019-10-26 12:00 142401023 Ljungbyholms GOIF - Gantesbo IBK 2 - 2 Mathias Linde, Tomas Akthagen Ljungbyholms Sporthall
2019-10-26 17:00 142401021 Nybro IBK B - Sandbäckshults IBK 5 - 4 Rolf Vatvedt, Bengt Bolander OG-Hallen
2019-10-26 17:00 142401024 Slätafly/SK IBK B - FBC Kalmarsund Ungdom B 7 - 7 Ulrika Harrysson, Stefan Karlsson Torsås Sporthall
2019-11-01 19:30 142401028 Sillhövda AIK - Nybro IBK B 2 - 7 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Allhallen, Holmsjö
2019-11-02 14:00 142401026 FBC Karlskrona B - Lessebo GoIF 9 - 7 Michell Rohde, Jesper Grönblad Vedeby Sporthall A
2019-11-02 17:00 142401030 FBC Kalmarsund Ungdom B - Ljungbyholms GOIF 2 - 4 Alexander Lagerström, Bengt Andersson Färjehallen
2019-11-03 15:00 142401025 CL98IC B - Mörbylånga GOIF 9 - 4 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Falkenbergshallen
2019-11-03 15:00 142401029 Gantesbo IBK - Slätafly/SK IBK B 7 - 5 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Emmaboda Sporthall
2019-11-08 19:00 142401032 Mörbylånga GOIF - Sandbäckshults IBK 9 - 4 Pelle Hallström, Malou Hallström Skansenhallen
2019-11-08 19:30 142401034 Lessebo GoIF - Sillhövda AIK 14 - 2 Filip Karlsson, Kjell Persson Lessebo Sporthall
2019-11-09 12:00 142401031 Ljungbyholms GOIF - FBC Karlskrona B 6 - 6 Anton Lindström, Andreas Nilsson Ljungbyholms Sporthall
2019-11-09 15:00 142401036 Nybro IBK B - FBC Kalmarsund Ungdom B 5 - 1 Anton Lindström, Andreas Nilsson OG-Hallen
2019-11-10 15:00 142401033 Slätafly/SK IBK B - CL98IC B 3 - 6 Bengt Bolander, Stefan Karlsson Torsås Sporthall
2019-11-16 14:00 142401038 FBC Karlskrona B - Gantesbo IBK 10 - 4 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Vedeby Sporthall A
2019-11-16 17:00 142401039 FBC Kalmarsund Ungdom B - Sillhövda AIK 13 - 1 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Torslundahallen
2019-11-17 15:00 142401037 CL98IC B - Sandbäckshults IBK 5 - 4 Leffe Henryson, Nicklas Hult Falkenbergshallen
2019-11-17 16:00 142401040 Nybro IBK B - Ljungbyholms GOIF 3 - 3 Bengt Bolander, Stefan Karlsson OG-Hallen
2019-11-17 17:45 142401042 Slätafly/SK IBK B - Mörbylånga GOIF 7 - 4 Jonas Nilsson, Michéll Borgström Torsås Sporthall
2019-11-20 19:30 142401043 Sillhövda AIK - FBC Karlskrona B 3 - 5 Daniel Gyllander, Robert Risberg Allhallen, Holmsjö
2019-11-22 19:30 142401045 Sandbäckshults IBK - FBC Kalmarsund Ungdom B 6 - 9 Gabriel Adolfsson, Alexander Lagerström Krungårdshallen
2019-11-22 19:30 142401046 Lessebo GoIF - Nybro IBK B 7 - 4 Nicklas Hult, Christer Jonsson Lessebo Sporthall
2019-11-23 12:00 142401048 Ljungbyholms GOIF - Mörbylånga GOIF 6 - 4 Hani Mousaviyan-Utter, Kjell Persson Ljungbyholms Sporthall
2019-11-24 19:00 142401044 Gantesbo IBK - CL98IC B 7 - 8 Pelle Hallström, Malou Hallström Emmaboda Sporthall
2019-11-29 19:30 142401049 Sandbäckshults IBK - Gantesbo IBK 8 - 5 Stefan Karlsson, Frans Bladh Krungårdshallen
2019-11-30 13:30 142401051 FBC Karlskrona B - FBC Kalmarsund Ungdom B 10 - 6 Anton Lindström, Andreas Nilsson Vedeby Sporthall B
2019-11-30 15:00 142401052 Nybro IBK B - Slätafly/SK IBK B 3 - 3 Gabriel Adolfsson, Alexander Lagerström OG-Hallen
2019-12-01 15:00 142401050 CL98IC B - Sillhövda AIK 13 - 1 Daniel Gyllander, Robert Risberg Falkenbergshallen
2019-12-12 19:00 142401053 Ljungbyholms GOIF - Lessebo GoIF 5 - 11 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Ljungbyholms Sporthall
2019-12-07 14:00 142401055 FBC Karlskrona B - CL98IC B 8 - 1 Michell Rohde, Roger Gardell Vedeby Sporthall A
2019-12-07 17:00 142401057 FBC Kalmarsund Ungdom B - Gantesbo IBK 11 - 7 Michéll Borgström, Bengt Bolander Torslundahallen
2019-12-08 12:00 142401056 Sillhövda AIK - Sandbäckshults IBK 3 - 4 Daniel Gyllander, Robert Risberg Allhallen, Holmsjö
2019-12-08 13:00 142401060 Mörbylånga GOIF - Lessebo GoIF 5 - 15 Malou Hallström, Stefan Karlsson Skansenhallen
2019-12-08 16:45 142401059 Slätafly/SK IBK B - Ljungbyholms GOIF 6 - 5 Niklas Rosberg, Mathias Linde Torsås Sporthall
2019-12-11 20:00 142401061 FBC Kalmarsund Ungdom B - CL98IC B 2 - 4 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Färjehallen
2019-12-13 19:30 142401066 Lessebo GoIF - Slätafly/SK IBK B 10 - 5 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Lessebo Sporthall
2019-12-14 11:00 142401062 Sandbäckshults IBK - FBC Karlskrona B 6 - 7 Pelle Hallström, Malou Hallström Krungårdshallen
2019-12-14 15:00 142401064 Nybro IBK B - Mörbylånga GOIF 15 - 0 Anton Lindström, Andreas Nilsson OG-Hallen
2020-02-02 15:00 142401063 Gantesbo IBK - Sillhövda AIK 8 - 5 Robert Risberg, Oskar Kedmalm Emmaboda Sporthall
2019-12-20 19:30 142401071 Lessebo GoIF - Gantesbo IBK 11 - 4 Leif Johansson, Filip Karlsson Lessebo Sporthall
2019-12-21 12:00 142401069 Ljungbyholms GOIF - Sandbäckshults IBK 4 - 2 Bengt Bolander, Stefan Karlsson Ljungbyholms Sporthall
2019-12-21 13:00 142401072 Mörbylånga GOIF - FBC Kalmarsund Ungdom B 7 - 13 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Skansenhallen
2019-12-22 16:00 142401067 Nybro IBK B - CL98IC B 3 - 2 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen OG-Hallen
2019-12-22 16:00 142401070 Slätafly/SK IBK B - Sillhövda AIK 6 - 5 Anton Lindström, Andreas Nilsson Torsås Sporthall
2020-01-03 19:30 142401075 Sandbäckshults IBK - Lessebo GoIF 5 - 12 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Krungårdshallen
2020-01-03 19:30 142401076 Sillhövda AIK - Mörbylånga GOIF 1 - 4 Per Elofsson, Ulf Åberg Allhallen, Holmsjö
2020-01-05 19:00 142401077 Gantesbo IBK - Nybro IBK B 6 - 6 Pelle Hallström, Malou Hallström Emmaboda Sporthall
2020-01-07 20:00 142401074 FBC Karlskrona B - Slätafly/SK IBK B 9 - 8 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Vedeby Sporthall A
2020-01-12 14:30 142401073 CL98IC B - Ljungbyholms GOIF 5 - 7 Malou Hallström, Bengt Bolander Falkenbergshallen
2020-01-10 19:00 142401083 Mörbylånga GOIF - Gantesbo IBK 4 - 9 Daniel Gyllander, Robert Risberg Skansenhallen
2020-01-11 12:00 142401082 Ljungbyholms GOIF - Sillhövda AIK 4 - 4 Anton Lindström, Andreas Nilsson Ljungbyholms Sporthall
2020-01-11 15:00 142401080 Nybro IBK B - FBC Karlskrona B 4 - 4 Bengt Bolander, Stefan Karlsson OG-Hallen
2020-01-12 14:00 142401081 Slätafly/SK IBK B - Sandbäckshults IBK 11 - 9 Anders Stenberg, Bengt Andersson Torsås Sporthall
2020-01-12 14:00 142401084 Lessebo GoIF - FBC Kalmarsund Ungdom B 5 - 3 Annie Ankarberg, Annie Nordmark Lessebo Sporthall
2020-01-17 19:00 142401089 Gantesbo IBK - Ljungbyholms GOIF 5 - 4 Malou Hallström, Oskar Kedmalm Emmaboda Sporthall
2020-01-17 19:30 142401087 Sandbäckshults IBK - Nybro IBK B 9 - 9 Alexander Lagerström, Bengt Bolander Krungårdshallen
2020-01-17 20:00 142401090 FBC Kalmarsund Ungdom B - Slätafly/SK IBK B 7 - 7 Alexia Rasmussen, Stefan Karlsson Färjehallen
2020-01-18 14:00 142401086 FBC Karlskrona B - Mörbylånga GOIF 9 - 1 Annie Ankarberg, Dragan Zaharijev Vedeby Sporthall A
2020-01-19 18:00 142401085 CL98IC B - Lessebo GoIF 9 - 7 Bengt Bolander, Alexia Rasmussen Kalmar Sporthall A-hall
2020-01-25 12:00 142401096 Ljungbyholms GOIF - FBC Kalmarsund Ungdom B 3 - 5 Tomas Akthagen, Robert Risberg Ljungbyholms Sporthall
2020-01-25 14:00 142401092 Lessebo GoIF - FBC Karlskrona B 7 - 12 Hani Mousaviyan-Utter, Kjell Persson Lessebo Sporthall
2020-01-26 13:00 142401091 Mörbylånga GOIF - CL98IC B 3 - 11 Nicklas Hult, Malou Hallström Skansenhallen
2020-01-26 14:00 142401094 Nybro IBK B - Sillhövda AIK 12 - 2 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt OG-Hallen
2020-01-26 17:45 142401095 Slätafly/SK IBK B - Gantesbo IBK 6 - 4 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Torsås Sporthall
2020-01-29 19:30 142401100 Sillhövda AIK - Lessebo GoIF 4 - 10 Roger Gardell, Håkan Abrahamsson Allhallen, Holmsjö
2020-01-31 19:30 142401098 Sandbäckshults IBK - Mörbylånga GOIF 8 - 7 Leffe Henryson, Anders Stenberg Krungårdshallen
2020-01-31 20:00 142401102 FBC Kalmarsund Ungdom B - Nybro IBK B 3 - 2 Dragan Zaharijev, Andreas Nilsson Färjehallen
2020-02-01 14:00 142401097 FBC Karlskrona B - Ljungbyholms GOIF 7 - 2 Håkan Abrahamsson, Jesper Abrahamsson Vedeby Sporthall A
2020-02-02 15:00 142401099 CL98IC B - Slätafly/SK IBK B 6 - 5 Niklas Rosberg, Bengt Andersson Falkenbergshallen
2020-02-07 19:00 142401108 Mörbylånga GOIF - Slätafly/SK IBK B 5 - 5 Alexia Rasmussen, Stefan Karlsson Skansenhallen
2020-02-07 19:30 142401103 Sandbäckshults IBK - CL98IC B 5 - 4 Torbjörn Klasson, Frans Bladh Krungårdshallen
2020-02-07 19:30 142401105 Sillhövda AIK - FBC Kalmarsund Ungdom B 3 - 14 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Allhallen, Holmsjö
2020-02-08 12:00 142401106 Ljungbyholms GOIF - Nybro IBK B 5 - 5 Roger Gardell, Oskar Kedmalm Ljungbyholms Sporthall
2020-02-08 14:00 142401104 Gantesbo IBK - FBC Karlskrona B 6 - 9 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Emmaboda Sporthall
2020-02-16 11:30 142401110 CL98IC B - Gantesbo IBK 6 - 5 Daniel Gyllander, Robert Risberg Kalmar Sporthall A-hall
2020-02-16 16:00 142401111 FBC Kalmarsund Ungdom B - Sandbäckshults IBK 8 - 3 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Färjehallen
2020-02-16 17:00 142401112 Nybro IBK B - Lessebo GoIF 4 - 14 Anton Lindström, Andreas Nilsson OG-Hallen
2020-02-21 19:00 142401114 Mörbylånga GOIF - Ljungbyholms GOIF 6 - 7 Alexander Lagerström, Frans Bladh Skansenhallen
2020-02-22 14:00 142401109 FBC Karlskrona B - Sillhövda AIK 9 - 3 Håkan Abrahamsson, Jesper Abrahamsson Vedeby Sporthall A
2020-02-28 19:00 142401115 Gantesbo IBK - Sandbäckshults IBK 11 - 8 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Emmaboda Sporthall
2020-02-28 19:30 142401119 Lessebo GoIF - Ljungbyholms GOIF 5 - 6 Leif Johansson, Filip Karlsson Lessebo Sporthall
2020-02-29 14:30 142401117 FBC Kalmarsund Ungdom B - FBC Karlskrona B 4 - 10 Alexander Lagerström, Frans Bladh Färjehallen
2020-03-01 15:00 142401118 Slätafly/SK IBK B - Nybro IBK B 10 - 2 Robert Risberg, Stefan Karlsson Torsås Sporthall
2020-03-11 19:30 142401116 Sillhövda AIK - CL98IC B 7 - 5 Dragan Zaharijev, Michéll Borgström Allhallen, Holmsjö
2020-03-06 19:00 142401123 Gantesbo IBK - FBC Kalmarsund Ungdom B 8 - 8 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Emmaboda Sporthall
2020-03-06 19:30 142401122 Sandbäckshults IBK - Sillhövda AIK 6 - 1 Pelle Hallström, Bengt Bolander Krungårdshallen
2020-03-06 19:30 142401126 Lessebo GoIF - Mörbylånga GOIF 22 - 3 Malou Hallström, Oskar Kedmalm Lessebo Sporthall
2020-03-07 12:00 142401125 Ljungbyholms GOIF - Slätafly/SK IBK B 4 - 6 Pelle Hallström, Nicklas Hult Ljungbyholms Sporthall
2020-03-08 15:00 142401121 CL98IC B - FBC Karlskrona B 2 - 6 Håkan Abrahamsson, Axel Carlsson Falkenbergshallen
2020-03-13 19:00 142401130 Mörbylånga GOIF - Nybro IBK B 8 - 5 Anton Lindström, Andreas Nilsson Skansenhallen
2020-03-15 00:00 142401128 FBC Karlskrona B - Sandbäckshults IBK Vedeby Sporthall A
2020-03-15 14:00 142401127 CL98IC B - FBC Kalmarsund Ungdom B 4 - 2 Bengt Andersson, Andreas Nilsson Falkenbergshallen
2020-03-15 14:00 142401129 Sillhövda AIK - Gantesbo IBK 4 - 6 Robert Risberg, Tomas Akthagen Allhallen, Holmsjö
2020-03-15 14:00 142401132 Slätafly/SK IBK B - Lessebo GoIF Malou Hallström, Oskar Kedmalm Torsås Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Karlskrona B 19 17 2 0 148-78 70 53
2. Lessebo GoIF 19 15 0 4 195-95 100 45
3. CL98IC B 20 13 0 7 113-95 18 39
4. Slätafly/ SK IBK B 19 9 4 6 114-103 11 31
5. FBC Kalmarsund Ungdom B 20 9 3 8 136-109 27 30
6. Nybro IBK B 20 7 6 7 112-100 12 27
7. Gantesbo IBK 20 7 3 10 119-141 -22 24
8. Ljungbyholms GOIF 20 6 5 9 86-101 -15 23
9. Sandbäckshults IBK 19 6 1 12 103-130 -27 19
10. Mörbylånga GOIF 20 3 2 15 88-172 -84 11
11. Sillhövda AIK 20 2 2 16 60-150 -90 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 4 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-04 19:00 142402002 KF Ljungby - Hestra Skid O SK 6 - 6 Leif Johansson, Filip Karlsson Sunnerbohallen
2019-10-04 19:30 142402001 Markaryd/Strömsnäsbruks IBK - Ryds SK 6 - 5 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Huneskolans Sporthall
2019-10-04 19:30 142402004 Öjaby Sport IBK - Värnamo IK B 16 - 3 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Pär Lagerkvistskolan
2019-10-06 16:00 142402005 Älmhults IBK - Westbo IBK 6 - 6 Michéll Borgström, Dragan Zaharijev Haganäshallen
2019-10-11 19:30 142402011 Ryds SK - Älmhults IBK 2 - 7 Marcus Ingolf, Jesper Grönblad Ryds Sporthall
2019-10-11 19:30 142402012 Hestra Skid O SK - Gransholms IF B 7 - 8 Nicklas Bard, Johan Söderman Hestra Sporthall
2019-10-11 19:45 142402007 Alvesta IBK - Markaryd/Strömsnäsbruks IBK 8 - 5 Hani Mousaviyan-Utter, Kjell Persson Alvesta Sporthall
2019-10-13 12:30 142402008 Värnamo IK B - KF Ljungby 8 - 15 Adam Nikolausson, Daniel Persson Värnamo Sporthall
2019-10-16 20:15 142402016 Öjaby Sport IBK - Alvesta IBK 12 - 3 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Pär Lagerkvistskolan
2019-10-18 19:30 142402013 Markaryd/Strömsnäsbruks IBK - Hestra Skid O SK 7 - 6 Kjell Persson, Filip Karlsson Huneskolans Sporthall
2019-10-19 11:30 142402014 KF Ljungby - Ryds SK 6 - 3 Leif Johansson, Sam Najafizadeh Sunnerbohallen
2019-10-19 12:00 142402018 Gransholms IF B - Westbo IBK 5 - 7 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Gemla Sporthall
2019-10-25 19:30 142402022 Hestra Skid O SK - Öjaby Sport IBK 6 - 5 Kim Bjurek, Jonny Nilsson Hestra Sporthall
2019-10-25 19:45 142402019 Westbo IBK - Markaryd/Strömsnäsbruks IBK 13 - 7 Anders Perman, Gustav Perman Gislaveds Sporthall A/B-hall
2019-10-26 12:00 142402024 Värnamo IK B - Gransholms IF B 6 - 10 Kjell Persson, Viktor Bringstam Värnamo Sporthall
2019-10-27 16:00 142402023 Alvesta IBK - Älmhults IBK 1 - 8 Roger Gardell, Michell Rohde Alvesta Sporthall
2019-11-01 19:30 142402028 Öjaby Sport IBK - Ryds SK 10 - 5 Annie Ankarberg, Kjell Persson Pär Lagerkvistskolan
2019-11-01 19:30 142402030 Gransholms IF B - Alvesta IBK 6 - 6 Hani Mousaviyan-Utter, Jamiro Liebe Gemla Sporthall
2019-11-02 11:30 142402026 KF Ljungby - Westbo IBK 3 - 3 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Sunnerbohallen
2019-11-03 16:00 142402029 Älmhults IBK - Värnamo IK B 14 - 7 Kjell Persson, Johan Oxenmyr Haganäshallen
2019-11-08 19:30 142402036 Ryds SK - Gransholms IF B 7 - 12 Jonas Nilsson, Michéll Borgström Ryds Sporthall
2019-11-08 19:45 142402034 Westbo IBK - Öjaby Sport IBK 6 - 4 Kim Bjurek, Simon Fennsjö Gislaveds Sporthall A/B-hall
2019-11-10 14:00 142402033 Värnamo IK B - Markaryd/Strömsnäsbruks IBK 8 - 8 Jonas Kvant, Jonny Nilsson Värnamo Sporthall
2019-11-10 16:00 142402031 Alvesta IBK - KF Ljungby 5 - 10 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Alvesta Sporthall
2019-11-10 16:00 142402035 Älmhults IBK - Hestra Skid O SK 14 - 5 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Haganäshallen
2019-11-13 20:30 142402039 Gransholms IF B - Öjaby Sport IBK 9 - 3 Kevin Andersson, Kjell Persson Gemla Sporthall
2019-11-14 19:30 142402040 Ryds SK - Alvesta IBK 9 - 10 Jonas Nilsson, Michéll Borgström Ryds Sporthall
2019-11-15 19:00 142402041 Hestra Skid O SK - Westbo IBK 3 - 4 Jonas Kvant, Jonny Nilsson Hestra Sporthall
2019-11-16 11:30 142402038 KF Ljungby - Älmhults IBK 6 - 7 Jan Blohm, Andreas Karlsson Sunnerbohallen
2019-11-22 19:00 142402047 Hestra Skid O SK - Värnamo IK B 9 - 3 Claes Axelsson, Nicklas Bard Hestra Sporthall
2019-11-22 19:30 142402043 Öjaby Sport IBK - KF Ljungby 9 - 5 Daniel Gyllander, Robert Risberg Pär Lagerkvistskolan
2019-11-22 19:45 142402046 Westbo IBK - Ryds SK 11 - 1 Jan Blohm, Andreas Karlsson Gislaveds Sporthall A/B-hall
2019-11-24 17:00 142402044 Älmhults IBK - Markaryd/Strömsnäsbruks IBK 17 - 1 Lars Hjelm, Kjell Persson Haganäshallen
2019-11-29 19:30 142402050 Markaryd/Strömsnäsbruks IBK - Öjaby Sport IBK 4 - 11 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Huneskolans Sporthall
2019-11-29 19:30 142402052 Ryds SK - Värnamo IK B 14 - 4 Jamiro Liebe, Kjell Persson Ryds Sporthall
2019-11-29 19:45 142402053 Alvesta IBK - Westbo IBK 6 - 7 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Alvesta Sporthall
2019-12-10 19:30 142402051 KF Ljungby - Gransholms IF B 3 - 5 Anders A Nilsson, Suvad Kaltak Sunnerbohallen
2019-12-07 13:00 142402057 Gransholms IF B - Älmhults IBK 2 - 8 Anton Lindström, Andreas Nilsson Gemla Sporthall
2019-12-08 11:00 142402059 Värnamo IK B - Alvesta IBK 6 - 8 Michael Johansson, Jonas Jägerby Värnamo Sporthall
2019-12-08 14:00 142402058 Hestra Skid O SK - Ryds SK 6 - 5 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Hestra Sporthall
2020-01-04 17:00 142402055 KF Ljungby - Markaryd/Strömsnäsbruks IBK 10 - 9 Håkan Söderman, Oskar Johnsson Ljungby Arena
2019-12-13 19:30 142402061 Markaryd/Strömsnäsbruks IBK - Gransholms IF B 6 - 5 Lars Hjelm, Kjell Persson Huneskolans Sporthall
2019-12-13 19:45 142402066 Westbo IBK - Värnamo IK B 13 - 5 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Gislaveds Sporthall A/B-hall
2019-12-14 16:00 142402065 Alvesta IBK - Hestra Skid O SK 3 - 3 Jan Blohm, Andreas Karlsson Alvesta Sporthall
2019-12-15 16:00 142402063 Älmhults IBK - Öjaby Sport IBK 11 - 13 Dragan Zaharijev, Michéll Borgström Haganäshallen
2019-12-20 19:30 142402068 Hestra Skid O SK - KF Ljungby 9 - 7 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Hestra Sporthall
2019-12-20 19:45 142402071 Westbo IBK - Älmhults IBK 7 - 7 Jonny Nilsson, Nicklas Bard Gislaveds Sporthall A/B-hall
2019-12-22 11:00 142402070 Värnamo IK B - Öjaby Sport IBK 2 - 11 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Värnamo Sporthall
2020-01-19 14:00 142402067 Ryds SK - Markaryd/Strömsnäsbruks IBK 8 - 5 Hani Mousaviyan-Utter, Leif Johansson Ryds Sporthall
2020-01-04 13:00 142402078 Gransholms IF B - Hestra Skid O SK 9 - 4 Michael Johansson, Jonas Jägerby Gemla Sporthall
2020-01-05 15:00 142402077 Älmhults IBK - Ryds SK 12 - 4 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Haganäshallen
2020-01-14 19:30 142402074 KF Ljungby - Värnamo IK B 11 - 4 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Sunnerbohallen
2020-02-02 11:00 142402073 Markaryd/Strömsnäsbruks IBK - Alvesta IBK 5 - 1 Filip Karlsson, Gustav Svensson Huneskolans Sporthall
2020-01-10 19:30 142402079 Hestra Skid O SK - Markaryd/Strömsnäsbruks IBK 8 - 7 Johan Söderman, Jan Blohm Hestra Sporthall
2020-01-10 19:30 142402080 Ryds SK - KF Ljungby 7 - 10 Hani Mousaviyan-Utter, Kjell Persson Ryds Sporthall
2020-01-10 19:45 142402084 Westbo IBK - Gransholms IF B 12 - 0 Kim Bjurek, Simon Fennsjö Gislaveds Sporthall A/B-hall
2020-01-12 16:00 142402082 Alvesta IBK - Öjaby Sport IBK 3 - 5 Senad Hamula, Linus Sandberg Alvesta Sporthall
2020-01-17 19:30 142402085 Markaryd/Strömsnäsbruks IBK - Westbo IBK 7 - 9 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Huneskolans Sporthall
2020-01-17 20:00 142402088 Öjaby Sport IBK - Hestra Skid O SK 10 - 1 Hani Mousaviyan-Utter, Kjell Persson Pär Lagerkvistskolan
2020-01-18 12:00 142402090 Gransholms IF B - Värnamo IK B 19 - 1 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Gemla Sporthall
2020-01-19 16:00 142402089 Älmhults IBK - Alvesta IBK 8 - 1 Per Elofsson, Ulf Åberg Haganäshallen
2020-01-24 19:45 142402092 Westbo IBK - KF Ljungby 9 - 4 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Gislaveds Sporthall A/B-hall
2020-01-24 19:45 142402096 Alvesta IBK - Gransholms IF B 6 - 13 Jan Blohm, Andreas Karlsson Alvesta Sporthall
2020-01-26 11:00 142402095 Värnamo IK B - Älmhults IBK 7 - 10 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Värnamo Sporthall
2020-01-26 13:00 142402094 Ryds SK - Öjaby Sport IBK 5 - 7 Marcus Ingolf, Axel Carlsson Ryds Sporthall
2020-01-31 19:30 142402097 KF Ljungby - Alvesta IBK 12 - 6 Hani Mousaviyan-Utter, Kjell Persson Sunnerbohallen
2020-01-31 19:30 142402099 Markaryd/Strömsnäsbruks IBK - Värnamo IK B 2 - 11 Roger Gardell, Michell Rohde Huneskolans Sporthall
2020-01-31 19:30 142402101 Hestra Skid O SK - Älmhults IBK 3 - 8 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Hestra Sporthall
2020-01-31 19:30 142402102 Gransholms IF B - Ryds SK 12 - 6 Jonas Nilsson, Filip Karlsson Gemla Sporthall
2020-01-31 20:00 142402100 Öjaby Sport IBK - Westbo IBK 5 - 5 Senad Hamula, Linus Sandberg Pär Lagerkvistskolan
2020-02-07 19:45 142402107 Westbo IBK - Hestra Skid O SK 11 - 7 Jonny Nilsson, Nicklas Bard Gislaveds Sporthall A/B-hall
2020-02-08 15:00 142402106 Alvesta IBK - Ryds SK 7 - 5 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Alvesta Sporthall
2020-02-09 16:00 142402104 Älmhults IBK - KF Ljungby 10 - 7 Leif Johansson, Sam Najafizadeh Haganäshallen
2020-02-09 17:00 142402105 Öjaby Sport IBK - Gransholms IF B 8 - 6 Jan Blohm, Michael Johansson Pär Lagerkvistskolan
2020-02-11 19:30 142402109 KF Ljungby - Öjaby Sport IBK 9 - 9 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Sunnerbohallen
2020-02-14 19:30 142402112 Ryds SK - Westbo IBK 6 - 8 Hani Mousaviyan-Utter, Kjell Persson Ryds Sporthall
2020-02-21 19:30 142402110 Markaryd/Strömsnäsbruks IBK - Älmhults IBK 3 - 7 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Huneskolans Sporthall
2020-02-23 14:00 142402113 Värnamo IK B - Hestra Skid O SK 5 - 8 Lars Hjelm, Kjell Persson Värnamo Sporthall
2020-02-28 19:45 142402119 Westbo IBK - Alvesta IBK 12 - 4 Josef Bard, Emil Lindén Gislaveds Sporthall A/B-hall
2020-02-28 20:00 142402116 Öjaby Sport IBK - Markaryd/Strömsnäsbruks IBK 10 - 3 Kevin Andersson, Dragan Zaharijev Pär Lagerkvistskolan
2020-02-29 11:00 142402118 Värnamo IK B - Ryds SK 6 - 13 Jan Blohm, Andreas Karlsson Värnamo Sporthall
2020-02-29 13:00 142402117 Gransholms IF B - KF Ljungby 14 - 12 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Gemla Sporthall
2020-03-06 19:30 142402121 Markaryd/Strömsnäsbruks IBK - KF Ljungby 10 - 7 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Huneskolans Sporthall
2020-03-06 19:30 142402124 Ryds SK - Hestra Skid O SK 3 - 8 Suvad Kaltak, Kjell Persson Ryds Sporthall
2020-03-06 19:45 142402125 Alvesta IBK - Värnamo IK B 10 - 11 Leif Johansson, Sam Najafizadeh Alvesta Sporthall
2020-03-08 16:00 142402123 Älmhults IBK - Gransholms IF B 18 - 10 Roger Gardell, Marcus Ingolf Haganäshallen
2020-03-15 00:00 142402127 Gransholms IF B - Markaryd/Strömsnäsbruks IBK Gemla Sporthall
2020-03-15 00:00 142402129 Öjaby Sport IBK - Älmhults IBK Pär Lagerkvistskolan
2020-03-15 00:00 142402132 Värnamo IK B - Westbo IBK Värnamo Sporthall
2020-03-15 14:00 142402131 Hestra Skid O SK - Alvesta IBK 8 - 4 Jan Blohm, Andreas Karlsson Hestra Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Älmhults IBK 17 14 2 1 172-85 87 44
2. Westbo IBK 17 13 4 0 143-80 63 43
3. Öjaby Sport IBK 17 12 2 3 148-86 62 38
4. Gransholms IF B 17 10 1 6 145-120 25 31
5. Hestra Skid O SK 18 8 2 8 107-119 -12 26
6. KF Ljungby 18 7 3 8 143-133 10 24
7. Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK 17 5 1 11 95-144 -49 16
8. Alvesta IBK 18 4 2 12 92-145 -53 14
9. Ryds SK 18 3 0 15 108-147 -39 9
10. Värnamo IK B 17 2 1 14 97-191 -94 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 4 Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-04 19:30 142403001 Hjältevad Mariannelund IS - Sävsjö IBK B 12 - 6 Alexander Lagerström, Gabriel Adolfsson Furulundshallen
2019-10-05 14:00 142403006 S/W 2010 IBK - Bodafors IBS 3 - 7 Jan Blohm, Simon Fennsjö Stockaryds Sporthall
2019-10-06 14:00 142403005 IF Ariel B - Nässjö IBF B 8 - 8 Stefan Karlsson, Gabriel Adolfsson Kristdala Sporthall
2019-10-06 15:30 142403003 IBK Svala - Craftstadens IBK Oskarshamn B 5 - 18 Pelle Hallström, Malou Hallström Mörlunda Sporthall
2019-10-11 19:30 142403009 Nässjö IBF B - IBK Svala 14 - 2 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Nässjö Sporthall
2019-10-11 19:30 142403011 Sävsjö IBK B - IF Ariel B 12 - 2 Michael Johansson, Jan Blohm Sävsjö Sporthall
2019-10-12 13:30 142403007 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Hjältevad Mariannelund IS 3 - 11 Ulrika Harrysson, Rasmus Wirstam Oskarshamns Sporthall B-hall
2019-10-12 16:00 142403008 IBK Husar B - Malmbäcks IF 3 - 12 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Olsbergs Arena
2019-10-18 19:30 142403015 IBK Svala - IBK Husar B 8 - 10 Alexander Lagerström, Gabriel Adolfsson Mörlunda Sporthall
2019-10-19 14:00 142403018 S/W 2010 IBK - Nässjö IBF B 2 - 7 Jan Blohm, Andreas Karlsson Stockaryds Sporthall
2019-10-20 14:00 142403017 IF Ariel B - Bodafors IBS 2 - 7 Anton Lindström, Andreas Nilsson Kristdala Sporthall
2019-11-06 20:00 142403014 Malmbäcks IF - Sävsjö IBK B 4 - 18 Jan Blohm, Andreas Karlsson Malmbäcks Sporthall
2019-10-25 19:45 142403020 Bodafors IBS - Malmbäcks IF 6 - 17 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Bodafors Sporthall
2019-10-26 10:00 142403024 IBK Husar B - S/W 2010 IBK 3 - 9 Josef Albertsson, Michael Hellqvist Prästängshallen
2019-10-26 14:00 142403023 Craftstadens IBK Oskarshamn B - IF Ariel B 6 - 5 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-10-26 19:00 142403019 Nässjö IBF B - Hjältevad Mariannelund IS 6 - 15 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Nässjö Sporthall
2019-10-27 13:00 142403021 Sävsjö IBK B - IBK Svala 26 - 2 Michael Johansson, Jonas Jägerby Hofgårdshallen
2019-11-01 19:30 142403025 Hjältevad Mariannelund IS - Bodafors IBS 9 - 5 Stefan Karlsson, Frans Bladh Furulundshallen
2019-11-01 19:30 142403026 Malmbäcks IF - Nässjö IBF B 10 - 5 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Malmbäcks Sporthall
2019-11-02 14:00 142403029 IF Ariel B - IBK Husar B 14 - 4 Daniel Gyllander, Robert Risberg Kristdala Sporthall
2019-11-02 14:00 142403030 S/W 2010 IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn B 9 - 9 Michael Johansson, Jonas Jägerby Stockaryds Sporthall
2019-11-08 19:45 142403032 Bodafors IBS - IBK Svala 24 - 7 Michael Johansson, Jonas Jägerby Bodafors Sporthall
2019-11-09 14:00 142403031 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Malmbäcks IF 3 - 4 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall B-hall
2019-11-09 20:00 142403033 IBK Husar B - Hjältevad Mariannelund IS 4 - 15 Nicklas Bard, Johan Söderman Olsbergs Arena
2019-11-10 15:45 142403036 Sävsjö IBK B - S/W 2010 IBK 8 - 7 Jens Axelsson, Claes Axelsson Sävsjö Sporthall
2019-11-15 19:30 142403037 Hjältevad Mariannelund IS - IBK Svala 19 - 6 Gabriel Adolfsson, Alexander Lagerström Furulundshallen
2019-11-16 10:00 142403042 IBK Husar B - Bodafors IBS 5 - 10 Michael Johansson, Jonas Jägerby Olsbergs Arena
2019-11-16 16:00 142403040 Sävsjö IBK B - Craftstadens IBK Oskarshamn B 8 - 5 Ricky Karlquist, Anders Perman Sävsjö Sporthall
2019-11-17 17:00 142403038 Malmbäcks IF - IF Ariel B 6 - 6 Michael Johansson, Jonas Jägerby Malmbäcks Sporthall
2019-11-23 13:30 142403048 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Bodafors IBS 9 - 6 Anton Lindström, Muhidin Bahtanovic Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-11-23 14:00 142403044 IF Ariel B - Hjältevad Mariannelund IS 5 - 11 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Kristdala Sporthall
2019-11-23 15:00 142403046 Nässjö IBF B - Sävsjö IBK B 3 - 10 Kim Bjurek, Simon Fennsjö Handskerydshallen
2019-11-24 13:00 142403045 IBK Svala - S/W 2010 IBK 9 - 12 Anders Stenberg, Stefan Karlsson Mörlunda Sporthall
2019-11-29 19:30 142403049 IBK Svala - IF Ariel B 6 - 13 Pelle Hallström, Malou Hallström Mörlunda Sporthall
2019-11-29 19:30 142403051 Malmbäcks IF - S/W 2010 IBK 14 - 5 Kim Bjurek, Simon Fennsjö Malmbäcks Sporthall
2019-11-30 13:00 142403053 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Nässjö IBF B 6 - 3 Nicklas Hult, Christer Jonsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-12-01 15:45 142403052 Sävsjö IBK B - IBK Husar B 10 - 4 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Sävsjö Sporthall
2019-12-06 19:30 142403055 Malmbäcks IF - Hjältevad Mariannelund IS 10 - 7 Oscar Tjärnström, Stefan Karlsson Malmbäcks Sporthall
2019-12-06 19:30 142403059 IBK Husar B - Craftstadens IBK Oskarshamn B 8 - 7 Jonny Nilsson, Ricky Karlquist Prästängshallen
2019-12-06 19:45 142403060 Bodafors IBS - Nässjö IBF B 9 - 6 Kim Bjurek, Nicklas Bard Bodafors Sporthall
2019-12-07 14:00 142403057 S/W 2010 IBK - IF Ariel B 7 - 8 Jan Blohm, Andreas Karlsson Stockaryds Sporthall
2019-12-13 19:30 142403064 Sävsjö IBK B - Bodafors IBS 6 - 2 Tobias Axelsson, Claes Axelsson Sävsjö Sporthall
2019-12-14 19:30 142403061 Hjältevad Mariannelund IS - S/W 2010 IBK 15 - 6 Michael Johansson, Jonas Jägerby Furulundshallen
2019-12-14 19:30 142403066 Nässjö IBF B - IBK Husar B 6 - 6 Anders A Nilsson, Josef Albertsson Nässjö Sporthall
2020-02-21 20:00 142403062 IBK Svala - Malmbäcks IF 5 - 10 Daniel Gyllander, Robert Risberg Mörlunda Sporthall
2019-12-20 19:45 142403072 Bodafors IBS - S/W 2010 IBK 16 - 6 Kim Bjurek, Lars Östh Bodafors Sporthall
2019-12-21 12:30 142403069 Craftstadens IBK Oskarshamn B - IBK Svala 11 - 9 Andreas Nilsson, Alexander Lagerström Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-12-22 13:30 142403071 Nässjö IBF B - IF Ariel B 5 - 11 Lucas Rosén, Claes Axelsson Nässjö Sporthall
2019-12-22 15:45 142403067 Sävsjö IBK B - Hjältevad Mariannelund IS 8 - 5 Thomas Atting, Anders Everstrand Sävsjö Sporthall
2020-01-03 19:30 142403073 Hjältevad Mariannelund IS - Craftstadens IBK Oskarshamn B 7 - 10 Pelle Hallström, Alexander Lagerström Furulundshallen
2020-01-03 19:30 142403074 Malmbäcks IF - IBK Husar B 15 - 1 Kim Bjurek, Anders A Nilsson Malmbäcks Sporthall
2020-01-04 14:00 142403077 IF Ariel B - Sävsjö IBK B 5 - 13 Bengt Bolander, Muhidin Bahtanovic Kristdala Sporthall
2020-02-14 19:30 142403075 IBK Svala - Nässjö IBF B 9 - 22 Nicklas Hult, Christer Jonsson Mörlunda Sporthall
2020-01-10 19:00 142403084 Nässjö IBF B - S/W 2010 IBK 8 - 11 Michael Johansson, Jonas Jägerby Handskerydshallen
2020-01-11 10:45 142403083 Bodafors IBS - IF Ariel B 9 - 8 Johan Söderman, Nicklas Bard Bodafors Sporthall
2020-01-11 12:30 142403080 Sävsjö IBK B - Malmbäcks IF 6 - 7 Ebba Bladh, Bjarne Olsen Sävsjö Sporthall
2020-01-11 14:15 142403081 IBK Husar B - IBK Svala 3 - 10 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Olsbergs Arena
2020-01-17 19:30 142403085 Hjältevad Mariannelund IS - Nässjö IBF B 14 - 9 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Furulundshallen
2020-01-17 19:30 142403086 Malmbäcks IF - Bodafors IBS 6 - 6 Michael Johansson, Jonas Jägerby Malmbäcks Sporthall
2020-01-17 20:00 142403087 IBK Svala - Sävsjö IBK B 7 - 11 Nicklas Hult, Andreas Nilsson Mörlunda Sporthall
2020-01-18 14:00 142403090 S/W 2010 IBK - IBK Husar B 13 - 5 Oskar Lööke, Josef Albertsson Stockaryds Sporthall
2020-01-18 15:15 142403089 IF Ariel B - Craftstadens IBK Oskarshamn B 8 - 10 Daniel Gyllander, Muhidin Bahtanovic Kristdala Sporthall
2020-01-23 19:00 142403092 Nässjö IBF B - Malmbäcks IF 9 - 13 Jonas Kvant, Johan Söderman Nässjö Sporthall
2020-01-25 13:00 142403091 Bodafors IBS - Hjältevad Mariannelund IS 7 - 13 Jonny Nilsson, Daniel Persson Bodafors Sporthall
2020-01-25 14:00 142403096 Craftstadens IBK Oskarshamn B - S/W 2010 IBK 6 - 4 Ulrika Harrysson, Andreas Nilsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2020-01-26 16:30 142403095 IBK Husar B - IF Ariel B 7 - 7 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Olsbergs Arena
2020-01-31 19:30 142403097 Malmbäcks IF - Craftstadens IBK Oskarshamn B 7 - 9 Josef Bard, Nicklas Bard Malmbäcks Sporthall
2020-01-31 19:30 142403099 Hjältevad Mariannelund IS - IBK Husar B 12 - 1 Alexander Lagerström, Stefan Karlsson Furulundshallen
2020-01-31 20:00 142403098 IBK Svala - Bodafors IBS 6 - 16 Niklas Rosberg, Malou Hallström Mörlunda Sporthall
2020-02-27 19:00 142403102 S/W 2010 IBK - Sävsjö IBK B 1 - 8 Nicklas Bard, Daniel Persson Vrigstad Sporthall
2020-02-07 19:45 142403108 Bodafors IBS - IBK Husar B 7 - 5 Jan Blohm, Simon Fennsjö Bodafors Sporthall
2020-02-08 12:30 142403106 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Sävsjö IBK B 4 - 4 Stefan Karlsson, Andreas Nilsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2020-02-08 15:00 142403104 IF Ariel B - Malmbäcks IF 11 - 9 Stefan Karlsson, Andreas Nilsson Kristdala Sporthall
2020-02-09 15:30 142403103 IBK Svala - Hjältevad Mariannelund IS 9 - 10 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Mörlunda Sporthall
2020-02-20 19:30 142403112 Sävsjö IBK B - Nässjö IBF B 7 - 7 Anders Perman, Simon Fennsjö Sävsjö Sporthall
2020-02-21 19:45 142403114 Bodafors IBS - Craftstadens IBK Oskarshamn B 10 - 4 Anders Perman, Gustav Perman Bodafors Sporthall
2020-02-22 14:00 142403111 S/W 2010 IBK - IBK Svala 9 - 6 Gustav Svensson, Filip Karlsson Vrigstad Sporthall
2020-02-22 16:00 142403110 Hjältevad Mariannelund IS - IF Ariel B 10 - 2 Oscar Tjärnström, Lars Östh Furulundshallen
2020-02-29 13:00 142403118 IBK Husar B - Sävsjö IBK B 0 - 19 Stefan Karlsson, Torbjörn Klasson Olsbergs Arena
2020-02-29 14:00 142403115 IF Ariel B - IBK Svala 14 - 5 Christer Jonsson, Anton Lindström Kristdala Sporthall
2020-02-29 14:00 142403117 S/W 2010 IBK - Malmbäcks IF 4 - 12 Gustav Perman, Adam Rydholm Vrigstad Sporthall
2020-02-29 19:00 142403119 Nässjö IBF B - Craftstadens IBK Oskarshamn B 7 - 4 Jonas Kvant, Jonas Jägerby Nässjö Sporthall
2020-03-06 19:30 142403121 Hjältevad Mariannelund IS - Malmbäcks IF 10 - 10 Stefan Karlsson, Frans Bladh Furulundshallen
2020-03-07 14:00 142403123 IF Ariel B - S/W 2010 IBK 7 - 7 Daniel Gyllander, Robert Risberg Kristdala Sporthall
2020-03-07 14:00 142403125 Craftstadens IBK Oskarshamn B - IBK Husar B WO (5 - 0) Anton Lindström, Andreas Nilsson Oskarshamns Sporthall B-hall
2020-03-08 13:00 142403126 Nässjö IBF B - Bodafors IBS 8 - 7 Johan Söderman, Lars Östh Nässjö Sporthall
2020-03-14 13:30 142403132 IBK Husar B - Nässjö IBF B 6 - 13 Michael Johansson, Jonas Jägerby Olsbergs Arena
2020-03-14 17:00 142403127 S/W 2010 IBK - Hjältevad Mariannelund IS 8 - 7 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Vrigstad Sporthall
2020-03-14 17:00 142403128 Malmbäcks IF - IBK Svala 15 - 5 Josef Albertsson, Simon Fennsjö Malmbäcks Sporthall
2020-03-14 17:00 142403130 Bodafors IBS - Sävsjö IBK B 3 - 9 Jonas Säleby, Michael Hellqvist Bodafors Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sävsjö IBK B 18 14 2 2 189-80 109 44
2. Hjältevad Mariannelund IS 18 13 1 4 202-115 87 40
3. Malmbäcks IF 18 12 3 3 181-119 62 39
4. Craftstadens IBK Oskarshamn B 18 10 2 6 129-115 14 32
5. Bodafors IBS 18 10 1 7 157-129 28 31
6. IF Ariel B 18 6 4 8 136-142 -6 22
7. Nässjö IBF B 18 6 3 9 146-150 -4 21
8. S/ W 2010 IBK 18 6 2 10 123-155 -32 20
9. IBK Husar B 18 2 2 14 75-192 -117 8
10. IBK Svala 18 1 0 17 116-257 -141 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis