Pantamera Ljusröd Svår (2019/20)

Gruppspel
Pantamera Ljusröd Svår A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
150307003 Väsby AIK (A) - Järfälla IBK/Stäkets IF Smedsgärdshallen
2020-01-31 20:00 150307002 Hässelby SK IBK (A) - Huddinge IBS 1 - 1 William Wetterud, Filip Lövenklint Riddersvik
2020-02-16 15:30 150307001 Väsby IBK - Hammarby IF IBF 2 - 7 Theodore Idevall, Bjarne Hekkelstrand Smedsgärdshallen
150307004 Hammarby IF IBF - Täby FC (A) Grindtorpshallen
150307005 Väsby IBK - Järfälla IBK/Stäkets IF Smedsgärdshallen
2020-02-18 18:45 150307006 Väsby AIK (A) - Hässelby SK IBK (A) 5 - 2 Lars Reuterhagen, Johnn Wahlgren Väsby skolan
150307009 Väsby IBK - Hässelby SK IBK (A) Smedsgärdshallen
2020-02-15 19:15 150307008 Hammarby IF IBF - Järfälla IBK/Stäkets IF 2 - 9 Aarre Hietanen, Filip Lövenklint Sjöstadshallen
2020-02-16 09:15 150307007 Täby FC (A) - Huddinge IBS 2 - 1 Theodore Idevall, Bjarne Hekkelstrand Hägerneholmshallen
2020-03-08 12:45 150307010 Järfälla IBK/Stäkets IF - Täby FC (A) 2 - 1 Johnn Wahlgren, Ken Johansson Viksjö Sporthall
2020-03-08 15:30 150307011 Huddinge IBS - Väsby AIK (A) 2 - 2 Osama Abaied, Max Hellström Tomtbergahallen
2020-03-08 18:30 150307012 Hässelby SK IBK (A) - Hammarby IF IBF 2 - 6 Mauricio Castillo, Robert Milerud Hässelbyhallen
150307013 Täby FC (A) - Väsby AIK (A) Grindtorpshallen
150307014 Järfälla IBK/Stäkets IF - Hässelby SK IBK (A) Kallhälls sporthall
150307015 Huddinge IBS - Väsby IBK Tomtbergahallen
150307016 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (A) Riddersvik
150307018 Hammarby IF IBF - Huddinge IBS Skanstullshallen
2020-03-06 18:45 150307017 Väsby IBK - Väsby AIK (A) 3 - 4 Mauricio Castillo, Imtiaz Karim Smedsgärdshallen
150307019 Täby FC (A) - Väsby IBK Hägerneholmshallen
150307020 Väsby AIK (A) - Hammarby IF IBF Väsby skolan
150307021 Huddinge IBS - Järfälla IBK/Stäkets IF Tomtbergahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Väsby AIK (A) 3 2 1 0 11-7 23 38
2. Järfälla IBK/ Stäkets IF 2 2 0 0 11-3 26 30
3. Väsby IBK 2 0 0 2 5-11 15 29
4. Hässelby SK IBK (A) 3 0 1 2 5-12 11 29
5. Huddinge IBS 3 0 2 1 4-5 13 26
6. Täby FC (A) 2 1 0 1 3-3 3 25
7. Hammarby IF IBF 3 2 0 1 15-13 18 24
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Ljusröd Svår B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
150351001 IBF Offensiv Lidingö - Älta IF Bodals Bollhall
2020-02-01 14:00 150351002 Täby FC (B) - Åkersberga IBF 1 - 10 Martin Mårtensson, Kevin Helly Hägerneholmshallen
2020-02-01 18:30 150351003 Ängby IF - Sköndals IK 2 - 1 Anton Fritshammar, Johnn Wahlgren Riddersvik
150351005 Ängby IF - Älta IF Stora Mossen 1
2020-02-08 10:15 150351006 Sköndals IK - Täby FC (B) 3 - 8 Daniel Enkulla, Filip Lövenklint Högdalshallen
2020-02-08 13:15 150351004 IBF Offensiv Lidingö - Åkersberga IBF 2 - 2 Kenny Ly, Tony Verho Bodals Bollhall
2020-02-16 17:30 150351009 Täby FC (B) - IBF Offensiv Lidingö 2 - 5 Johnn Wahlgren, Magnus Johansson Hägerneholmshallen
2020-03-08 18:30 150351007 Ängby IF - Åkersberga IBF 6 - 3 Ricky Bagge, Alexander Löfgren Grimstahallen
2020-03-08 18:45 150351008 Älta IF - Sköndals IK 4 - 2 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Ormingehallen
150351010 Sköndals IK - IBF Offensiv Lidingö Farstahallen 3
150351011 Täby FC (B) - Ängby IF Hägerneholmshallen
150351012 Åkersberga IBF - Älta IF Åkersberga Sporthall A
150351013 IBF Offensiv Lidingö - Ängby IF Stora Mossen 1
150351014 Åkersberga IBF - Sköndals IK Åkersberga Sporthall A
150351015 Älta IF - Täby FC (B) Fisksätra sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ängby IF 2 2 0 0 8-4 -2 24
2. Åkersberga IBF 3 1 1 1 15-9 3 21
3. Täby FC (B) 3 1 0 2 11-18 -18 16
4. Älta IF 1 1 0 0 4-2 -45 13
5. IBF Offensiv Lidingö 2 1 1 0 7-4 -21 12
6. Sköndals IK 3 0 0 3 6-14 -26 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Svår
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-28 13:30 150308002 Ingarö IF - Täby FC (B) 3 - 0 Filip Öhman, Mats Andersson Ingarö Sporthall
2019-09-28 14:15 150308007 Älta IF - IBF Offensiv Lidingö 4 - 1 Daniel Mårtensson, Fredrik Hallenberg Järla Sporthall
2019-09-29 14:45 150308005 Järfälla IBK/Stäkets IF - Huddinge IBS 4 - 1 Ricky Bagge, Johan Eklund Viksjö Sporthall
2019-09-29 15:15 150308006 Sköndals IK - Hammarby IF IBF 1 - 6 Johan Larsson, Julius Olesen Sköndalshallen
2019-09-29 17:30 150308003 Täby FC (A) - Väsby IBK 3 - 7 Jonas Edström, Lars Reuterhagen Hägerneholmshallen
2019-10-11 19:30 150308004 Väsby AIK (A) - Åkersberga IBF 6 - 3 Jan Lingemark, Theodore Idevall Väsby skolan
2019-10-05 10:45 150308009 Väsby IBK - Hässelby SK IBK (A) 1 - 5 Jan Lingemark, Jonatan Svahn Smedsgärdshallen
2019-10-05 14:15 150308011 Huddinge IBS - Täby FC (A) 4 - 3 Sam Varahram, Mikael Ferneback Tomtbergahallen
2019-10-05 14:30 150308012 Hammarby IF IBF - Väsby AIK (A) 10 - 5 Linnea Westerlund, Didrik Axen Sjöstadshallen
2019-10-05 15:15 150308010 Åkersberga IBF - Ingarö IF 6 - 1 Jonas Holm, Rikard Söderlund Åkersberga Sporthall A
2019-10-05 15:45 150308014 Älta IF - Sköndals IK 4 - 4 Alexander Rosén, Anthon Rosén Järla Sporthall
2019-10-05 16:30 150308013 IBF Offensiv Lidingö - Järfälla IBK/Stäkets IF 2 - 5 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Bodals Bollhall
2019-10-12 10:15 150308019 Täby FC (A) - IBF Offensiv Lidingö 4 - 4 Rikard Söderlund, Tim Svensson Hägerneholmshallen
2019-10-12 15:00 150308020 Väsby AIK (A) - Älta IF 7 - 4 Rikard Söderlund, Jan Lingemark Väsby skolan
2019-10-13 13:45 150308021 Järfälla IBK/Stäkets IF - Sköndals IK 5 - 1 Niklas Forsman, Anton Fritshammar Viksjö Sporthall
2019-10-13 17:00 150308017 Hässelby SK IBK (A) - Huddinge IBS 6 - 4 Samuel Oreland, Mats Järnmark Hässelbyhallen
2019-10-13 17:30 150308015 Ängby IF - Täby FC (B) 3 - 6 Robert Milerud, Michael Leimer Grimstahallen
2019-11-27 18:15 150308018 Ingarö IF - Hammarby IF IBF 4 - 7 Mauricio Castillo, Malva Sölvemark Ingarö Sporthall
2019-10-17 18:00 150308027 Sköndals IK - Täby FC (A) 4 - 6 Tobias Jansson, Mikael Ferneback Sköndalshallen
2019-10-26 10:30 150308028 Järfälla IBK/Stäkets IF - Väsby AIK (A) 1 - 1 Lukas Jellnor, Bjarne Hekkelstrand Kallhälls sporthall
2019-11-24 18:30 150308022 Väsby IBK - Ängby IF 5 - 3 Alexander Löfgren, Jonatan Svahn Smedsgärdshallen
2019-12-06 19:15 150308023 Åkersberga IBF - Täby FC (B) 2 - 1 Sadjad Nima, Johan Hessing Åkersberga Sporthall A
2020-01-10 18:30 150308025 IBF Offensiv Lidingö - Hässelby SK IBK (A) 2 - 4 Artem Zolotar, Volodar Ilyk Bodals Bollhall
2020-01-15 18:15 150308026 Älta IF - Ingarö IF 0 - 12 Sezgin Youmer, Imtiaz Karim Ingarö Sporthall
2019-10-19 11:00 150308030 Väsby IBK - Huddinge IBS 4 - 3 Rikard Söderlund, Lucas Edberg Smedsgärdshallen
2019-10-19 11:15 150308034 Ingarö IF - Järfälla IBK/Stäkets IF 0 - 1 Filip Öhman, Johnny Mikael Claesson Ingarö Sporthall
2019-10-19 14:00 150308033 Hässelby SK IBK (A) - Sköndals IK 3 - 2 Anton Fritshammar, Daniel Bäckner Hässelbyhallen
2019-10-20 14:00 150308031 Täby FC (B) - Hammarby IF IBF 6 - 5 Sabina Åström, Simon Righarts Hägerneholmshallen
2019-10-20 15:15 150308035 Täby FC (A) - Väsby AIK (A) 4 - 5 Sabina Åström, Simon Righarts Hägerneholmshallen
2019-10-20 18:15 150308029 Ängby IF - Åkersberga IBF 3 - 6 Lukas Jellnor, Daniel Bjerdahl Grimstahallen
2019-10-22 20:00 150308036 Huddinge IBS - Ängby IF 4 - 5 Mauricio Castillo, Malva Sölvemark Tomtbergahallen
2019-10-27 11:00 150308037 Hammarby IF IBF - Åkersberga IBF 8 - 2 Aldin Imamovic, Sadjad Nima Sjöstadshallen
2019-10-27 11:30 150308041 Väsby AIK (A) - Hässelby SK IBK (A) 3 - 2 Lars Reuterhagen, Fredrik Nensén Väsby skolan
2019-10-27 18:15 150308038 IBF Offensiv Lidingö - Väsby IBK 3 - 3 Per Sundvall, Johan Eklund Bodals Bollhall
2019-11-23 15:30 150308039 Älta IF - Täby FC (B) 3 - 1 Emilia Tuomela, Elin Holm Järla Sporthall
2019-12-01 15:00 150308042 Täby FC (A) - Ingarö IF 5 - 4 Hannes Hovmöller, Tobias Jansson Grindtorpshallen
2019-11-09 10:00 150308046 Väsby IBK - Sköndals IK 4 - 2 Fredrik Hallenberg, Daniel Bäckner Smedsgärdshallen
2019-11-09 11:30 150308049 Hässelby SK IBK (A) - Ingarö IF 5 - 4 Lars Sundlöf, Gustav Fohlstedt Riddersvik
2019-11-09 18:15 150308044 Huddinge IBS - IBF Offensiv Lidingö 8 - 3 Johan Nima, Sam Varahram Tomtbergahallen
2019-11-10 20:45 150308043 Ängby IF - Hammarby IF IBF 6 - 4 Åsa Gustavsson, Johnny Mikael Claesson Grimstahallen
2019-11-30 15:00 150308047 Täby FC (B) - Järfälla IBK/Stäkets IF 3 - 3 Hannes Hovmöller, Björn Söderström Grindtorpshallen
2019-12-15 16:45 150308045 Åkersberga IBF - Älta IF WO (5 - 0) Åkersberga Sporthall A
2019-09-20 19:15 150308051 Älta IF - Hammarby IF IBF 4 - 7 Tobias Jansson, Mikael Ferneback Ormingehallen
2019-11-08 18:15 150308055 Täby FC (A) - Täby FC (B) 4 - 3 Rikard Söderlund, Lucas Edberg Grindtorpshallen
2019-11-14 18:00 150308052 Sköndals IK - Huddinge IBS 5 - 9 Johan Hessing, Sadjad Nima Sköndalshallen
2019-12-03 18:45 150308054 Väsby AIK (A) - Väsby IBK 7 - 5 Theodore Idevall, Jonatan Svahn Väsby skolan
2019-12-07 10:30 150308053 Järfälla IBK/Stäkets IF - Åkersberga IBF 3 - 3 Fredrik Nensén, Jan Lingemark Kallhälls sporthall
2020-01-06 16:00 150308050 IBF Offensiv Lidingö - Ängby IF 1 - 4 Imtiaz Karim, Mario Mallengren Bodals Bollhall
2019-11-16 11:00 150308062 Väsby IBK - Ingarö IF 4 - 4 Richard Jonsson, Jonatan Svahn Smedsgärdshallen
2019-11-16 11:15 150308059 Hammarby IF IBF - Järfälla IBK/Stäkets IF 2 - 3 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Sjöstadshallen
2019-11-16 13:00 150308060 Huddinge IBS - Väsby AIK (A) 3 - 1 Osama Abaied, Sezgin Youmer Tomtbergahallen
2019-11-16 15:30 150308061 Åkersberga IBF - Täby FC (A) 3 - 5 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Åkersberga Sporthall A
2019-11-17 16:45 150308063 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (A) 3 - 2 Tim Svensson, Adam Sundbom Hägerneholmshallen
2019-11-17 17:30 150308058 IBF Offensiv Lidingö - Sköndals IK 3 - 6 Mario Mallengren, Mikael Ferneback Bodals Bollhall
2019-12-01 11:15 150308057 Ängby IF - Älta IF 1 - 2 Lukas Jellnor, Malva Sölvemark Stora Mossen 1
2019-11-23 10:15 150308067 Täby FC (A) - Hammarby IF IBF 3 - 9 Lars Reuterhagen, Fredrik Nensén Hägerneholmshallen
2019-11-23 12:30 150308068 Ingarö IF - Huddinge IBS 5 - 6 Mats Andersson, Alexander Rosén Ingarö Sporthall
2019-11-24 13:00 150308066 Väsby AIK (A) - IBF Offensiv Lidingö 6 - 1 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Väsby skolan
2019-11-24 13:30 150308064 Sköndals IK - Ängby IF 2 - 4 Jouni Kekkonen, Magnus Berg Sköndalshallen
2019-11-24 14:15 150308065 Järfälla IBK/Stäkets IF - Älta IF 9 - 0 Magnus Westerberg, Filip Lövenklint Viksjö Sporthall
2019-11-24 16:15 150308069 Hässelby SK IBK (A) - Åkersberga IBF 3 - 3 Anton Fritshammar, Ricky Bagge Hässelbyhallen
2019-11-10 18:30 150308072 Sköndals IK - Väsby AIK (A) 1 - 3 Kari Malmros, Kim Svedberg Sköndalshallen
2019-11-29 19:30 150308077 Väsby IBK - Täby FC (B) 5 - 1 Johan Hessing, Noel Akdemir Grindtorpshallen
2019-11-30 15:30 150308074 IBF Offensiv Lidingö - Ingarö IF 1 - 2 Johan Nima, Magnus Berg Bodals Bollhall
2019-11-30 16:15 150308075 Hammarby IF IBF - Hässelby SK IBK (A) 6 - 7 Kevin Helly, Wilmer Axén Sjöstadshallen
2019-11-30 17:00 150308073 Älta IF - Täby FC (A) 2 - 7 Felix Fernström, Christian Berger Järla Sporthall
2019-12-14 10:30 150308071 Ängby IF - Järfälla IBK/Stäkets IF 6 - 4 Niklas Forsman, Fredrik Berglund Sonesson Kallhälls sporthall
2019-10-24 20:00 150308080 Ingarö IF - Sköndals IK 4 - 3 Fredrik Berglund Sonesson, Johan Ståhl Grantomtahallen
2019-12-07 14:00 150308083 Täby FC (B) - Huddinge IBS 4 - 3 Theodore Idevall, Malva Sölvemark Hägerneholmshallen
2019-12-07 17:00 150308084 Väsby IBK - Åkersberga IBF 3 - 1 Jonatan Svahn, Robert Lindén Säfström Smedsgärdshallen
2019-12-08 12:00 150308078 Väsby AIK (A) - Ängby IF 4 - 1 Jan Lingemark, Lucas Edberg Väsby skolan
2019-12-08 16:45 150308081 Hässelby SK IBK (A) - Älta IF 9 - 2 Daniel Bäckner, Anton Fritshammar Hässelbyhallen
2020-01-11 16:30 150308079 Täby FC (A) - Järfälla IBK/Stäkets IF 1 - 3 Jonas Jatko, Theodore Idevall Hägerneholmshallen
2019-12-14 15:15 150308091 Huddinge IBS - Åkersberga IBF 6 - 1 Mats Andersson, Daniel Bjerdahl Tomtbergahallen
2019-12-15 10:30 150308090 Hammarby IF IBF - Väsby IBK 2 - 5 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Sjöstadshallen
2019-12-15 11:30 150308086 Väsby AIK (A) - Ingarö IF 5 - 2 Fabian Fahimi, Aarre Hietanen Väsby skolan
2019-12-15 11:45 150308087 Järfälla IBK/Stäkets IF - Hässelby SK IBK (A) 1 - 3 Ken Johansson, Sampo Friberg Viksjö Sporthall
2019-12-15 14:15 150308085 Ängby IF - Täby FC (A) 3 - 5 Mats Andersson, Martin Mårtensson Grimstahallen
2019-12-15 18:30 150308089 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC (B) 3 - 1 Niklas Forsman, Johan Nima Bodals Bollhall
2019-12-01 13:00 150308098 Huddinge IBS - Hammarby IF IBF 7 - 4 Karl-Johan Leijon, Shabbir Ahmed Tomtbergahallen
2020-01-11 10:30 150308096 Väsby IBK - Älta IF 8 - 0 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Smedsgärdshallen
2020-01-11 11:15 150308092 Ingarö IF - Ängby IF 3 - 5 Anton Fritshammar, Kari Malmros Ingarö Sporthall
2020-01-11 11:30 150308095 Täby FC (B) - Sköndals IK 2 - 3 Filip Lövenklint, Theodore Idevall Hägerneholmshallen
2020-01-12 15:00 150308097 Åkersberga IBF - IBF Offensiv Lidingö 3 - 1 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Åkersberga Sporthall A
2020-01-12 15:30 150308093 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (A) 6 - 10 Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Hässelbyhallen
2020-01-18 12:30 150308105 IBF Offensiv Lidingö - Hammarby IF IBF 6 - 5 Fadi Saffo, Imtiaz Karim Bodals Bollhall
2020-01-18 16:45 150308104 Älta IF - Huddinge IBS 1 - 2 Elias Englund, Joel Säve-Söderbergh Järla Sporthall
2020-01-19 12:00 150308103 Sköndals IK - Åkersberga IBF 2 - 1 Ida Sandberg, Linnea Westerlund Sköndalshallen
2020-01-19 13:45 150308102 Järfälla IBK/Stäkets IF - Väsby IBK 2 - 3 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Viksjö Sporthall
2020-01-19 15:00 150308101 Väsby AIK (A) - Täby FC (B) 5 - 2 Lars Reuterhagen, Sadjad Nima Väsby skolan
2020-01-19 15:30 150308099 Ängby IF - Hässelby SK IBK (A) 2 - 6 Robert Milerud, Niclas Andersson Grimstahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Väsby AIK (A) 13 10 1 2 58-39 19 31
2. Väsby IBK 13 9 2 2 57-36 21 29
3. Hässelby SK IBK (A) 13 9 1 3 61-43 18 28
4. Järfälla IBK/ Stäkets IF 13 7 3 3 44-26 18 24
5. Huddinge IBS 13 8 0 5 60-46 14 24
6. Täby FC (A) 13 7 1 5 60-57 3 22
7. Hammarby IF IBF 13 6 0 7 75-59 16 18
8. Ängby IF 13 6 0 7 46-52 -6 18
9. Åkersberga IBF 13 5 2 6 39-42 -3 17
10. Ingarö IF 13 4 1 8 48-48 0 13
11. Täby FC (B) 13 4 1 8 33-44 -11 13
12. Sköndals IK 13 3 1 9 36-54 -18 10
13. Älta IF 13 3 1 9 26-73 -47 10
14. IBF Offensiv Lidingö 13 2 2 9 31-55 -24 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis