Pantamera Ljusröd Medelsvår (2019/20)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Ljusröd Medelsvår Mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-28 12:45 150322003 Hässelby SK IBK (B) - Huddinge IBS (B) 5 - 4 Samuel Oreland, Hugo Dandanell Hässelbyhallen
2019-09-28 16:15 150322005 Djurgårdens IF IBS - Sigtuna IF IBK (B) 3 - 2 Johan Eklund, Lars Sundlöf Hjorthagshallen
2019-09-29 13:15 150322004 AIK IBF - Täby FC (B) 3 - 0 Niclas Andersson, Martin Mårtensson Ulriksdalshallen
2019-10-05 13:00 150322008 Huddinge IBS (B) - Älvsjö AIK IBF 2 - 3 Martin Claësson, Viking Claësson Tomtbergahallen
2019-10-05 14:00 150322007 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (B) 4 - 6 Mats Järnmark, Hannes Hovmöller Hägerneholmshallen
2019-10-06 12:45 150322006 Sigtuna IF IBK (B) - AIK IBF 4 - 10 Fredrik Nensén, Jan Lingemark Prästängshallen
2019-10-12 12:00 150322012 Hammarby IF IBF - Huddinge IBS (B) 4 - 5 Gustav Frank, Kerin Maclean Mitchell Sjöstadshallen
2019-10-12 16:15 150322013 Älvsjö AIK IBF - Täby FC (B) 5 - 1 Simon Righarts, Johan Nima Sätrahallen
2019-10-13 14:00 150322015 AIK IBF - Djurgårdens IF IBS 8 - 5 Ricky Bagge, Mario Mallengren Tallbackaskolan
2019-10-13 14:30 150322014 Hässelby SK IBK (B) - Sigtuna IF IBK (B) 8 - 17 Samuel Oreland, Fredrik Hallenberg Hässelbyhallen
2019-10-19 14:15 150322019 Huddinge IBS (B) - Danderyds SK IBF (A) 4 - 1 Sam Varahram, Åsa Gustavsson Tomtbergahallen
2019-10-19 16:30 150322016 Djurgårdens IF IBS - Hässelby SK IBK (B) 7 - 2 Can Asal, Lukas Jellnor Engelbrektshallen
2019-10-19 17:00 150322018 Täby FC (B) - Hammarby IF IBF 2 - 2 Max Hasselrot, Simon Fröberg Grindtorpshallen
2019-10-20 18:00 150322017 Sigtuna IF IBK (B) - Älvsjö AIK IBF 7 - 1 Mimma Spasic, Fredrik Nensén Prästängshallen
2019-10-26 10:15 150322022 Hammarby IF IBF - Sigtuna IF IBK (B) 3 - 7 Ken Johansson, Aarre Hietanen Sjöstadshallen
2019-10-26 11:15 150322024 Hässelby SK IBK (B) - AIK IBF 3 - 8 Samuel Oreland, Filip Lövenklint Hässelbyhallen
2019-12-08 11:30 150322023 Älvsjö AIK IBF - Djurgårdens IF IBS 4 - 3 Kevin Helly, Tobias Jansson Västertorpshallen
2019-12-14 16:30 150322021 Danderyds SK IBF (A) - Täby FC (B) 1 - 1 Isabelle Lassfolk, Peter Lassfolk Mörbyhallen
2019-11-10 12:30 150322028 Sigtuna IF IBK (B) - Danderyds SK IBF (A) 9 - 0 Jonatan Svahn, Richard Jonsson Prästängshallen
2019-11-10 16:30 150322026 AIK IBF - Älvsjö AIK IBF 6 - 3 Theodore Idevall, Lukas Jellnor Ulriksdalshallen
2019-11-24 19:00 150322027 Djurgårdens IF IBS - Hammarby IF IBF 3 - 2 Sampo Friberg, Daniel Bjerdahl Eriksdalshallen
2019-11-16 10:00 150322032 Hammarby IF IBF - AIK IBF 12 - 4 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Sjöstadshallen
2019-11-16 14:45 150322033 Älvsjö AIK IBF - Hässelby SK IBK (B) 3 - 9 Sam Varahram, Sezgin Youmer Sätrahallen
2019-11-17 15:15 150322031 Danderyds SK IBF (A) - Djurgårdens IF IBS 3 - 3 Imtiaz Karim, Rikard Söderlund Mörbyhallen
2019-11-24 14:00 150322037 AIK IBF - Danderyds SK IBF (A) 3 - 2 Tyra Müller-Nord, Ida Torbjörner Ulriksdalshallen
2019-11-24 16:30 150322040 Täby FC (B) - Huddinge IBS (B) 4 - 2 Magnus Johnsson, Lars Reuterhagen Grindtorpshallen
2020-02-08 18:00 150322036 Hässelby SK IBK (B) - Hammarby IF IBF 2 - 4 Lukas Jellnor, Wilmer Jonsson Hässelbyhallen
2019-11-30 14:15 150322043 Huddinge IBS (B) - Sigtuna IF IBK (B) 4 - 6 Alexander Rosén, Anthon Rosén Tomtbergahallen
2019-11-30 15:00 150322042 Hammarby IF IBF - Älvsjö AIK IBF 5 - 4 Kevin Helly, Wilmer Axén Sjöstadshallen
2019-12-01 17:45 150322041 Danderyds SK IBF (A) - Hässelby SK IBK (B) 5 - 7 Kevin Neemé, Imtiaz Karim Mörbyhallen
2019-12-07 12:00 150322049 Djurgårdens IF IBS - Huddinge IBS (B) 4 - 2 Lukas Jellnor, Wilmer Jonsson Hjorthagshallen
2019-12-07 16:00 150322046 Älvsjö AIK IBF - Danderyds SK IBF (A) 1 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Elias Englund Sätrahallen
2019-12-08 12:30 150322050 Sigtuna IF IBK (B) - Täby FC (B) 3 - 6 Fredrik Nensén, Lars Reuterhagen Prästängshallen
2019-12-14 14:00 150322053 Huddinge IBS (B) - AIK IBF 5 - 7 Daniel Bjerdahl, Mats Andersson Tomtbergahallen
2019-12-15 12:45 150322052 Täby FC (B) - Djurgårdens IF IBS 7 - 0 Johan Hessing, Sadjad Nima Hägerneholmshallen
2019-12-15 16:30 150322051 Danderyds SK IBF (A) - Hammarby IF IBF 3 - 3 Kevin Neemé, Christian Neemé Mörbyhallen
2020-01-11 09:00 150322057 Täby FC (B) - AIK IBF 2 - 8 Ej offentliggjord, Niklas Forsman Hägerneholmshallen
2020-01-11 15:00 150322058 Huddinge IBS (B) - Hässelby SK IBK (B) 5 - 3 Tony Verho, Martin Claësson Tomtbergahallen
2020-01-12 12:30 150322056 Sigtuna IF IBK (B) - Djurgårdens IF IBS 3 - 3 Johan Engvall, Anders Haag Prästängshallen
2020-01-18 14:15 150322063 Älvsjö AIK IBF - Huddinge IBS (B) 10 - 0 Martin Claësson, Mario Mallengren Kämpetorpshallen 1
2020-01-19 15:15 150322065 AIK IBF - Sigtuna IF IBK (B) 5 - 8 Lukas Jellnor, Wilmer Jonsson Ulriksdalshallen
2020-02-08 09:00 150322064 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (B) 4 - 2 Anton Fritshammar, Alice Fritshammar Riddersvik
2020-01-24 20:20 150322066 Djurgårdens IF IBS - AIK IBF 4 - 4 Roger Nyström, Per Sundvall Engelbrektshallen
2020-01-25 12:45 150322068 Täby FC (B) - Älvsjö AIK IBF 4 - 4 Tim Svensson, Andreas Sandgren Hägerneholmshallen
2020-01-25 16:15 150322069 Huddinge IBS (B) - Hammarby IF IBF 3 - 6 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Tomtbergahallen
2020-01-26 19:15 150322067 Sigtuna IF IBK (B) - Hässelby SK IBK (B) 8 - 3 Anders Haag, Robert Lindén Säfström Prästängshallen
2020-02-01 11:15 150322074 Hässelby SK IBK (B) - Djurgårdens IF IBS 1 - 2 Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Hässelbyhallen
2020-02-01 14:15 150322073 Älvsjö AIK IBF - Sigtuna IF IBK (B) 0 - 4 Ida Sandberg, Åsa Gustavsson Kämpetorpshallen 1
2020-02-02 16:15 150322072 Hammarby IF IBF - Täby FC (B) 5 - 3 Sam Varahram, Johan Nima Sjöstadshallen
2020-02-02 18:15 150322071 Danderyds SK IBF (A) - Huddinge IBS (B) 2 - 1 Didrik Axen, Samu Ojanen Mörbyhallen
2020-02-08 14:30 150322077 Djurgårdens IF IBS - Älvsjö AIK IBF 2 - 9 Alexander Löfgren, Bjarne Hekkelstrand Hjorthagshallen
2020-02-09 15:30 150322076 AIK IBF - Hässelby SK IBK (B) 3 - 1 Wilmer Jonsson, Gustav Levin Ulriksdalshallen
2020-02-09 15:45 150322079 Täby FC (B) - Danderyds SK IBF (A) 11 - 2 Oskar Mattsson, Jakob Iskander Hägerneholmshallen
2020-02-09 16:45 150322078 Sigtuna IF IBK (B) - Hammarby IF IBF 4 - 5 Per Sundvall, Björn Söderström Prästängshallen
2020-02-15 11:00 150322082 Hammarby IF IBF - Djurgårdens IF IBS 3 - 2 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Sjöstadshallen
2020-02-15 14:00 150322083 Älvsjö AIK IBF - AIK IBF 4 - 11 Rebecka Edin, Gustav Levin Kämpetorpshallen 1
2020-02-16 18:15 150322081 Danderyds SK IBF (A) - Sigtuna IF IBK (B) 4 - 5 William De Besche, Alexander Hellström Mörbyhallen
150322087 AIK IBF - Hammarby IF IBF Tallbackaskolan
2020-02-07 20:20 150322088 Djurgårdens IF IBS - Danderyds SK IBF (A) 1 - 1 Alexander Löfgren, Daniel Bjerdahl Engelbrektshallen
2020-02-22 10:15 150322086 Hässelby SK IBK (B) - Älvsjö AIK IBF 5 - 5 Imtiaz Karim, Sezgin Youmer Hässelbyhallen
2020-03-07 12:15 150322092 Hammarby IF IBF - Hässelby SK IBK (B) 7 - 1 Johan Nima, Sam Varahram Sjöstadshallen
2020-03-07 13:15 150322093 Huddinge IBS (B) - Täby FC (B) 3 - 2 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Tomtbergahallen
2020-03-08 18:15 150322091 Danderyds SK IBF (A) - AIK IBF 5 - 8 Johan Nima, Jonatan Svahn Mörbyhallen
150322096 Älvsjö AIK IBF - Hammarby IF IBF Kämpetorpshallen 2
150322097 Hässelby SK IBK (B) - Danderyds SK IBF (A) Hässelbyhallen
150322100 Sigtuna IF IBK (B) - Huddinge IBS (B) Prästängshallen
150322101 Danderyds SK IBF (A) - Älvsjö AIK IBF Mörbyhallen
150322102 Täby FC (B) - Sigtuna IF IBK (B) Hägerneholmshallen
150322103 Huddinge IBS (B) - Djurgårdens IF IBS Tomtbergahallen
150322106 Hammarby IF IBF - Danderyds SK IBF (A) Sjöstadshallen
150322109 AIK IBF - Huddinge IBS (B) Tallbackaskolan
150322110 Djurgårdens IF IBS - Täby FC (B) Hjorthagshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. AIK IBF 14 11 1 2 88-58 30 34
2. Sigtuna IF IBK (B) 14 9 1 4 87-55 32 28
3. Hammarby IF IBF 13 8 2 3 61-43 18 26
4. Djurgårdens IF IBS 14 5 4 5 42-51 -9 19
5. Älvsjö AIK IBF 14 5 2 7 56-62 -6 17
6. Hässelby SK IBK (B) 15 5 1 9 60-84 -24 16
7. Täby FC (B) 14 4 3 7 49-48 1 15
8. Huddinge IBS (B) 13 4 0 9 40-57 -17 12
9. Danderyds SK IBF (A) 13 2 4 7 32-57 -25 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medelsvår Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-28 14:30 150309004 IK Frej Täby IBK - Vallentuna IBK 4 - 7 Magnus Westerberg, Roger Nyström Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-09-28 15:15 150309002 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK (A) 2 - 2 Johan Nima, Lucas Edberg Hägerneholmshallen
2019-09-29 12:30 150309005 Bele Barkarby IF IBF - Väsby AIK 0 - 3 William Wetterud, Roger Nyström Björkebyhallen
2019-09-29 14:15 150309001 Sigtuna IF IBK (A) - Åkersberga IBF 4 - 6 Mimma Spasic, Mario Mallengren Prästängshallen
2019-09-29 18:00 150309003 Danderyds SK IBF (B) - Järfälla IBK/Stäkets IF 2 - 5 Sadjad Nima, Johan Nima Mörbyhallen
2019-10-05 10:15 150309009 Hässelby SK IBK (A) - Sigtuna IF IBK (A) 1 - 3 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Hässelbyhallen
2019-10-06 12:00 150309008 Järfälla IBK/Stäkets IF - Täby FC (A) 4 - 3 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Viksjö Sporthall
2019-10-06 14:45 150309006 Väsby AIK - IK Frej Täby IBK 10 - 1 Daniel Bjerdahl, Mats Andersson Väsby skolan
2019-10-06 19:45 150309010 Åkersberga IBF - Rotebro IS IBK 0 - 3 Sabina Åström, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2019-10-20 12:15 150309007 Vallentuna IBK - Danderyds SK IBF (B) 6 - 4 Peter Lassfolk, Sampo Friberg Hammarbackens Sporthall
2019-10-11 19:00 150309012 Sigtuna IF IBK (A) - Järfälla IBK/Stäkets IF 2 - 4 Niklas Forsman, Jonatan Svahn Prästängshallen
2019-10-12 10:15 150309011 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK (A) 1 - 5 Lukas Jellnor, Wilmer Jonsson Rotebrohallen (Nya)
2019-10-12 13:30 150309015 IK Frej Täby IBK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 4 Oscar Uhlir, Sam Varahram Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-10-13 15:30 150309013 Täby FC (A) - Vallentuna IBK 14 - 2 Hannes Hovmöller, Tobias Ekmark Hägerneholmshallen
2019-10-13 16:45 150309014 Danderyds SK IBF (B) - Väsby AIK 1 - 13 Lukas Jellnor, Peter Kirch Mörbyhallen
2019-10-18 18:00 150309018 Vallentuna IBK - Sigtuna IF IBK (A) 0 - 5 Peter Lassfolk, Niklas Forsman Hammarbackens Sporthall
2019-10-19 11:30 150309020 Hässelby SK IBK (A) - Åkersberga IBF 5 - 0 Anton Fritshammar, Daniel Bäckner Hässelbyhallen
2019-10-19 17:15 150309017 Väsby AIK - Täby FC (A) 10 - 5 Theodore Idevall, Fredrik Nensén Väsby skolan
2019-10-20 09:30 150309019 Järfälla IBK/Stäkets IF - Rotebro IS IBK 7 - 5 Filip Lövenklint, Fredrik Hallenberg Viksjö Sporthall
2019-10-21 19:40 150309016 Bele Barkarby IF IBF - Danderyds SK IBF (B) 2 - 1 Sebastian Johansson, Imtiaz Karim Björkebyhallen
2019-10-18 18:30 150309024 Danderyds SK IBF (B) - IK Frej Täby IBK 4 - 4 Rikard Söderlund, Lucas Edberg Mörbyhallen
2019-10-27 11:30 150309023 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF 5 - 3 Niklas Forsman, Lucas Edberg Hägerneholmshallen
2019-10-27 13:30 150309022 Sigtuna IF IBK (A) - Väsby AIK 9 - 7 Anders Haag, Martin Mårtensson Prästängshallen
2019-10-27 15:45 150309021 Rotebro IS IBK - Vallentuna IBK 2 - 4 Amanda Torbjörner, Lisa Dahl Rotebrohallen (Nya)
2020-01-24 18:15 150309025 Åkersberga IBF - Järfälla IBK/Stäkets IF 3 - 3 Peter Lassfolk, Magnus Johnsson Åkersberga Sporthall A
2019-11-09 12:00 150309026 IK Frej Täby IBK - Täby FC (A) 5 - 1 Lucas Edberg, Oskar Mattsson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-11-09 13:15 150309028 Väsby AIK - Rotebro IS IBK 3 - 4 Jan Lingemark, Robert Lindén Säfström Väsby skolan
2019-11-09 13:30 150309029 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF 4 - 0 Oscar Uhlir, Åsa Gustavsson Hammarbackens Sporthall
2019-11-10 12:15 150309030 Järfälla IBK/Stäkets IF - Hässelby SK IBK (A) 2 - 0 Filip Lövenklint, Kevin Neemé Viksjö Sporthall
2019-11-10 17:30 150309027 Bele Barkarby IF IBF - Sigtuna IF IBK (A) 4 - 5 Totte Hallgren, Sadjad Nima Björkebyhallen
2019-11-16 12:45 150309033 Täby FC (A) - Danderyds SK IBF (B) 14 - 3 Linn Skotte, Ida Torbjörner Hägerneholmshallen
2019-11-17 11:30 150309034 Hässelby SK IBK (A) - Vallentuna IBK 10 - 2 Niklas Forsman, Johan Nima Hässelbyhallen
2019-11-17 14:30 150309035 Åkersberga IBF - Väsby AIK 3 - 2 Jakob Iskander, Oscar Uhlir Skärgårdsstadshallen
2019-11-17 16:00 150309031 Rotebro IS IBK - Bele Barkarby IF IBF 3 - 2 Lukas Jellnor, Wilmer Jonsson Rotebrohallen (Nya)
2019-11-17 17:15 150309032 Sigtuna IF IBK (A) - IK Frej Täby IBK 4 - 6 Robert Lindén Säfström, Anders Haag Prästängshallen
2019-11-23 12:30 150309037 IK Frej Täby IBK - Rotebro IS IBK 1 - 6 Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-11-23 16:30 150309040 Vallentuna IBK - Järfälla IBK/Stäkets IF 1 - 9 Mimma Spasic, Sam Varahram Hammarbackens Sporthall
2019-11-23 17:00 150309039 Väsby AIK - Hässelby SK IBK (A) 4 - 4 Richard Jonsson, Alexander Löfgren Väsby skolan
2019-11-24 14:30 150309038 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF 1 - 2 Imtiaz Karim, Alexander Rosén Björkebyhallen
2019-11-24 16:30 150309036 Danderyds SK IBF (B) - Sigtuna IF IBK (A) 2 - 9 Rikard Söderlund, Shabbir Ahmed Mörbyhallen
2019-11-29 20:15 150309042 Sigtuna IF IBK (A) - Täby FC (A) 8 - 9 Mimma Spasic, Fabian Fahimi Prästängshallen
2019-11-30 10:15 150309041 Rotebro IS IBK - Danderyds SK IBF (B) 2 - 1 Alexander Löfgren, Fredrik Berglund Sonesson Rotebrohallen (Nya)
2019-11-30 10:15 150309044 Hässelby SK IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF 3 - 2 Hugo Dandanell, Johan Hessing Hässelbyhallen
2019-12-01 12:30 150309043 Järfälla IBK/Stäkets IF - Väsby AIK 7 - 4 Alexander Löfgren, William Wetterud Viksjö Sporthall
2019-12-01 15:15 150309045 Åkersberga IBF - IK Frej Täby IBK 2 - 2 Jakob Iskander, Tim Svensson Åkersberga Sporthall A
150309047 Danderyds SK IBF (B) - Åkersberga IBF Mörbyhallen
2019-12-06 19:00 150309048 IK Frej Täby IBK - Hässelby SK IBK (A) 1 - 8 Isabelle Lassfolk, Peter Lassfolk Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-12-07 12:45 150309046 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK 10 - 1 Adam Sundbom, Niklas Forsman Hägerneholmshallen
2019-12-08 11:00 150309049 Bele Barkarby IF IBF - Järfälla IBK/Stäkets IF 4 - 3 Mats Järnmark, Aldin Imamovic Björkebyhallen
2019-12-08 13:45 150309050 Väsby AIK - Vallentuna IBK 13 - 1 Jan Lingemark, Lucas Edberg Väsby skolan
2019-12-14 10:15 150309054 Hässelby SK IBK (A) - Danderyds SK IBF (B) 7 - 1 Hugo Dandanell, Alexander Edehag Hässelbyhallen
2019-12-14 10:45 150309055 Åkersberga IBF - Täby FC (A) 5 - 3 Jan Lingemark, Bjarne Hekkelstrand Åkersberga Sporthall A
2019-12-14 12:45 150309052 Vallentuna IBK - Bele Barkarby IF IBF 1 - 7 Fredrik Nensén, Johan Nima Hammarbackens Sporthall
2019-12-15 10:30 150309053 Järfälla IBK/Stäkets IF - IK Frej Täby IBK 6 - 2 Filip Lövenklint, Håkan Taxén Viksjö Sporthall
2019-12-15 14:45 150309051 Rotebro IS IBK - Sigtuna IF IBK (A) 4 - 4 Niklas Forsman, Imtiaz Karim Rotebrohallen (Nya)
2020-01-11 11:30 150309057 Vallentuna IBK - IK Frej Täby IBK 2 - 6 Bjarne Hekkelstrand, Andreas Beijer Hammarbackens Sporthall
2020-01-11 14:00 150309056 Väsby AIK - Bele Barkarby IF IBF 3 - 2 Fredrik Nensén, Alexander Löfgren Väsby skolan
2020-01-11 14:00 150309060 Åkersberga IBF - Sigtuna IF IBK (A) 7 - 1 Jakob Iskander, Niclas Andersson Åkersberga Sporthall A
2020-01-12 12:00 150309058 Järfälla IBK/Stäkets IF - Danderyds SK IBF (B) 3 - 2 Håkan Taxén, Imtiaz Karim Viksjö Sporthall
2020-01-12 13:00 150309059 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (A) 4 - 2 Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Hässelbyhallen
150309064 Danderyds SK IBF (B) - Vallentuna IBK Mörbyhallen
2020-01-18 10:15 150309061 Rotebro IS IBK - Åkersberga IBF 3 - 1 Theodore Idevall, Jonatan Svahn Rotebrohallen (Nya)
2020-01-18 14:00 150309063 Täby FC (A) - Järfälla IBK/Stäkets IF 4 - 3 Björn Söderström, Roger Nyström Hägerneholmshallen
2020-01-18 15:45 150309065 IK Frej Täby IBK - Väsby AIK 6 - 5 Johnn Wahlgren, Tim Svensson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2020-01-18 17:15 150309062 Sigtuna IF IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) 4 - 6 Magnus Johnsson, Mimma Spasic Prästängshallen
2020-01-24 18:00 150309068 Vallentuna IBK - Täby FC (A) 5 - 5 Roger Nyström, Per Sundvall Hammarbackens Sporthall
2020-01-25 11:15 150309070 Hässelby SK IBK (A) - Rotebro IS IBK 5 - 3 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Riddersvik
2020-01-25 16:45 150309066 Bele Barkarby IF IBF - IK Frej Täby IBK 3 - 4 Lukas Jellnor, Sampo Friberg Björkebyhallen
2020-01-25 17:15 150309067 Väsby AIK - Danderyds SK IBF (B) 5 - 5 Niklas Forsman, Fredrik Nensén Väsby skolan
2020-01-26 14:45 150309069 Järfälla IBK/Stäkets IF - Sigtuna IF IBK (A) 4 - 3 Madeleine Forslund, Paulina Thunvall Viksjö Sporthall
2020-02-01 11:30 150309071 Rotebro IS IBK - Järfälla IBK/Stäkets IF 0 - 3 Magnus Johnsson, Alexander Hellström Rotebrohallen (Nya)
2020-02-01 11:30 150309073 Täby FC (A) - Väsby AIK 5 - 3 Simon Fröberg, Max Hasselrot Hägerneholmshallen
2020-02-02 13:00 150309075 Åkersberga IBF - Hässelby SK IBK (A) 3 - 3 Björn Söderström, Roger Nyström Åkersberga Sporthall A
2020-02-02 18:45 150309072 Sigtuna IF IBK (A) - Vallentuna IBK 13 - 5 Johan Engvall, Jan Lingemark Prästängshallen
2020-02-02 19:30 150309074 Danderyds SK IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF 2 - 3 Didrik Axen, Samu Ojanen Mörbyhallen
150309080 Järfälla IBK/Stäkets IF - Åkersberga IBF
2020-02-08 13:15 150309079 Vallentuna IBK - Rotebro IS IBK 1 - 1 Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Hammarbackens Sporthall
2020-02-08 13:30 150309076 IK Frej Täby IBK - Danderyds SK IBF (B) 5 - 2 Mario Mallengren, Imtiaz Karim Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2020-02-08 18:45 150309077 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (A) 2 - 7 Theodore Idevall, Filip Lövenklint Björkebyhallen
2020-02-09 13:30 150309078 Väsby AIK - Sigtuna IF IBK (A) 5 - 2 Mauricio Castillo, Imtiaz Karim Väsby skolan
2020-02-15 14:00 150309083 Täby FC (A) - IK Frej Täby IBK 2 - 2 Simon Fröberg, William Albrecht Hägerneholmshallen
2020-02-15 14:15 150309081 Rotebro IS IBK - Väsby AIK 5 - 7 Shabbir Ahmed, Joel Holm Nya Edsbergshallen
2020-02-15 14:45 150309084 Hässelby SK IBK (A) - Järfälla IBK/Stäkets IF 5 - 5 Alexander Hellström, Johnn Wahlgren Hässelbyhallen
2020-02-15 17:15 150309085 Åkersberga IBF - Vallentuna IBK 9 - 0 Oskar Mattsson, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2020-02-16 15:45 150309082 Sigtuna IF IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF 4 - 3 Magnus Johnsson, Fredrik Nensén Prästängshallen
2020-02-11 18:45 150309089 Väsby AIK - Åkersberga IBF 5 - 3 Imtiaz Karim, Ken Johansson Väsby skolan
2020-02-22 10:15 150309090 Vallentuna IBK - Hässelby SK IBK (A) 1 - 6 Lars Reuterhagen, Jan Lingemark Hammarbackens Sporthall
2020-03-05 19:40 150309088 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK 0 - 3 Niklas Forsman, Johan Hessing Björkebyhallen
2020-03-07 16:30 150309086 Danderyds SK IBF (B) - Täby FC (A) 6 - 2 Alexander Löfgren, William De Besche Mörbyhallen
2020-03-09 19:00 150309087 IK Frej Täby IBK - Sigtuna IF IBK (A) 3 - 7 Anders Haag, Jonatan Svahn Prästängshallen
150309091 Rotebro IS IBK - IK Frej Täby IBK Rotebrohallen (Nya)
2020-03-07 11:30 150309094 Hässelby SK IBK (A) - Väsby AIK 2 - 1 Mario Mallengren, Alice Fritshammar Hässelbyhallen
2020-03-08 14:00 150309093 Järfälla IBK/Stäkets IF - Vallentuna IBK 4 - 2 Johnn Wahlgren, Totte Hallgren Viksjö Sporthall
2020-03-08 16:30 150309092 Sigtuna IF IBK (A) - Danderyds SK IBF (B) 12 - 6 Fredrik Nensén, Magnus Johnsson Prästängshallen
2020-03-08 17:00 150309095 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF 8 - 1 Fredrik Hallenberg, Tim Svensson Åkersberga Sporthall A
150309096 Täby FC (A) - Sigtuna IF IBK (A)
150309097 Danderyds SK IBF (B) - Rotebro IS IBK Mörbyhallen
150309098 IK Frej Täby IBK - Åkersberga IBF
150309099 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK (A) Björkebyhallen
150309100 Väsby AIK - Järfälla IBK/Stäkets IF Väsby skolan
150309101 Rotebro IS IBK - Täby FC (A) Rotebrohallen (Nya)
150309102 Vallentuna IBK - Väsby AIK Hammarbackens Sporthall
150309103 Järfälla IBK/Stäkets IF - Bele Barkarby IF IBF Kallhälls sporthall
150309104 Hässelby SK IBK (A) - IK Frej Täby IBK Hässelbyhallen
150309105 Åkersberga IBF - Danderyds SK IBF (B) Åkersberga Sporthall A
150309106 Sigtuna IF IBK (A) - Rotebro IS IBK Prästängshallen
150309107 Täby FC (A) - Åkersberga IBF Hägerneholmshallen
150309108 Danderyds SK IBF (B) - Hässelby SK IBK (A) Mörbyhallen
150309109 IK Frej Täby IBK - Järfälla IBK/Stäkets IF Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
150309110 Bele Barkarby IF IBF - Vallentuna IBK Jakobsbergs Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Järfälla IBK/ Stäkets IF 16 12 2 2 72-42 30 38
2. Hässelby SK IBK (A) 17 11 4 2 76-37 39 37
3. Väsby AIK 18 9 2 7 103-65 38 29
4. Sigtuna IF IBK (A) 18 9 1 8 99-82 17 28
5. Täby FC (A) 17 8 3 6 93-68 25 27
6. Åkersberga IBF 15 7 3 5 52-40 12 24
7. Rotebro IS IBK 16 7 2 7 46-54 -8 23
8. IK Frej Täby IBK 16 6 3 7 54-73 -19 21
9. Bele Barkarby IF IBF 17 5 0 12 43-59 -16 15
10. Vallentuna IBK 17 4 2 11 44-112 -68 14
11. Danderyds SK IBF (B) 15 1 2 12 42-92 -50 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medelsvår Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-28 12:15 150321001 Ingarö IF - Täby FC (C) 0 - 14 Filip Öhman, Mats Andersson Ingarö Sporthall
2019-09-28 18:15 150321003 Huddinge IBS (A) - Tungelsta IF 2 - 5 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Tomtbergahallen
2019-09-29 11:30 150321004 Tumba GOIF - IBF Offensiv Lidingö (B) 4 - 1 Sam Varahram, Shabbir Ahmed Storvretens Sporthall
2019-10-06 15:00 150321005 Tyresö Trollbäcken IBK - FBI Tullinge 5 - 1 David Berger, Christian Berger Strandhallen - Tyresö
2019-10-05 15:15 150321006 FBI Tullinge - Tumba GOIF 3 - 7 Daniel Bjerdahl, Mats Andersson Rikstenshallen
2019-10-05 15:15 150321010 Täby FC (C) - Farsta IBK 4 - 7 Lucas Edberg, Theodore Idevall Hägerneholmshallen
2019-10-06 15:15 150321009 Värmdö IF - Ingarö IF 5 - 5 Martin Johansson, Adam Lönnborg Värmdö sporthall
2019-10-06 18:30 150321007 IBF Offensiv Lidingö (B) - Huddinge IBS (A) 4 - 5 William Albrecht, Magnus Berg Bodals Bollhall
2019-10-12 12:45 150321011 Farsta IBK - Värmdö IF 4 - 2 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Farstahallen 3
2019-10-12 18:00 150321014 Huddinge IBS (A) - FBI Tullinge 3 - 4 Jonathan Wallén Brobäck, Joel Säve-Söderbergh Tomtbergahallen
2019-10-13 09:00 150321015 Tumba GOIF - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 3 Lennart Asp, Martin Claësson Storvretens Sporthall
2019-11-10 19:00 150321012 Ingarö IF - Tungelsta IF 5 - 2 Sezgin Youmer, Alexander Löfgren Ingarö Sporthall
2019-10-19 14:00 150321019 Tungelsta IF - Farsta IBK 0 - 3 Mats Andersson, Daniel Bjerdahl Tungelsta Sporthall
2019-10-20 09:45 150321020 Värmdö IF - Täby FC (C) 2 - 8 Mattias Lönnborg, Johan Nima Värmdö sporthall
2019-10-20 10:45 150321016 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IBS (A) 5 - 2 Jonathan Wallén Brobäck, Daniel Bjerdahl Tyresöhallen
2019-10-20 17:15 150321018 IBF Offensiv Lidingö (B) - Ingarö IF 3 - 2 Johan Eklund, Christian Berger Bodals Bollhall
2019-10-26 12:45 150321021 Farsta IBK - IBF Offensiv Lidingö (B) 1 - 1 Magnus Eriksson, Niclas Woxmark Farstahallen 3
2019-10-26 13:15 150321022 Ingarö IF - FBI Tullinge 1 - 9 Adam Lindell, Liam Kronkvist Ingarö Sporthall
2019-10-26 14:00 150321024 Huddinge IBS (A) - Tumba GOIF 7 - 2 Osama Abaied, Zana Guzel Tomtbergahallen
2019-10-27 12:45 150321025 Täby FC (C) - Tungelsta IF 9 - 3 Niklas Forsman, Lucas Edberg Hägerneholmshallen
2019-11-09 11:45 150321028 FBI Tullinge - Farsta IBK 2 - 3 Adam Lönnborg, Sadjad Nima Tullingehallen
2019-11-09 11:45 150321030 Tungelsta IF - Värmdö IF 4 - 1 Nicholas Lindgren, Morgan Nordh Tungelsta Sporthall
2019-11-09 13:30 150321029 IBF Offensiv Lidingö (B) - Täby FC (C) 1 - 5 Emilia Tuomela, Alexander Löfgren Bodals Bollhall
2019-11-10 12:15 150321027 Tyresö Trollbäcken IBK - Ingarö IF 4 - 1 Joel Säve-Söderbergh, Jonathan Wallén Brobäck Tyresöhallen
2019-11-16 12:30 150321031 Farsta IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 6 Thomas Gjutarenäfve, Johnny Mikael Claesson Farstahallen 3
2019-11-16 13:15 150321032 Ingarö IF - Tumba GOIF 1 - 6 Daniel Mårtensson, Johan Engvall Ingarö Sporthall
2019-11-17 11:30 150321034 Värmdö IF - IBF Offensiv Lidingö (B) 1 - 1 Liam Kronkvist, Filip Öhman Värmdö sporthall
2019-11-17 15:30 150321035 Täby FC (C) - FBI Tullinge 8 - 4 Adam Sundbom, Tim Svensson Hägerneholmshallen
2019-11-15 19:30 150321040 IBF Offensiv Lidingö (B) - Tungelsta IF 5 - 4 Johan Nima, Christian Berger Bodals Bollhall
2019-11-23 11:00 150321039 FBI Tullinge - Värmdö IF 3 - 4 Sadjad Nima, Johan Hessing Tullingehallen
2019-11-23 12:15 150321037 Tumba GOIF - Farsta IBK 6 - 2 Lennart Asp, Erik Gustafsson Storvretens Sporthall
2019-11-23 14:00 150321036 Huddinge IBS (A) - Ingarö IF 14 - 2 Malva Sölvemark, Martin Claësson Tomtbergahallen
2019-11-24 12:45 150321038 Tyresö Trollbäcken IBK - Täby FC (C) 7 - 3 Kevin Helly, Michael Hillblom Strandhallen - Tyresö
2019-11-30 12:15 150321041 Farsta IBK - Huddinge IBS (A) 3 - 8 Aldin Imamovic, Fredrik Berglund Sonesson Farstahallen 3
2019-12-01 10:30 150321044 Värmdö IF - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 7 , Fredrik Berglund Sonesson Värmdö sporthall
2019-12-01 14:15 150321043 Tungelsta IF - FBI Tullinge 2 - 3 Jonas Jatko, Mikael Ferneback Tungelsta Sporthall
2020-02-02 15:30 150321045 Täby FC (C) - Tumba GOIF 7 - 5 Elis Erbing, Johan Hessing Grindtorpshallen
2019-12-07 11:45 150321050 FBI Tullinge - IBF Offensiv Lidingö (B) 2 - 2 Sam Varahram, Thomas Gjutarenäfve Tullingehallen
2019-12-07 13:15 150321047 Huddinge IBS (A) - Täby FC (C) 10 - 3 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Tomtbergahallen
2019-12-07 13:30 150321048 Tumba GOIF - Värmdö IF 4 - 3 Stefano Bianque, Bjarne Hekkelstrand Storvretens Sporthall
2019-12-08 16:30 150321049 Tyresö Trollbäcken IBK - Tungelsta IF 6 - 1 Johan Nima, Christian Berger Strandhallen - Tyresö
2019-12-14 12:45 150321053 Tungelsta IF - Tumba GOIF 1 - 5 Nicholas Lindgren, Morgan Nordh Tungelsta Sporthall
2019-12-15 10:00 150321051 Farsta IBK - Ingarö IF 9 - 2 Martin Claësson, Viking Claësson Farstahallen 3
2019-12-15 13:00 150321054 Värmdö IF - Huddinge IBS (A) 2 - 7 Martin Johansson, Jonas Jatko Värmdö sporthall
2019-12-15 17:15 150321052 IBF Offensiv Lidingö (B) - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 7 Johan Nima, Niklas Forsman Bodals Bollhall
2020-01-11 10:15 150321060 Täby FC (C) - Ingarö IF 10 - 1 Ej offentliggjord, Niklas Forsman Hägerneholmshallen
2020-01-11 12:30 150321058 Tungelsta IF - Huddinge IBS (A) 2 - 6 Nicholas Lindgren, Roland Nester Tungelsta Sporthall
2020-01-11 18:15 150321056 FBI Tullinge - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 5 Thomas Gjutarenäfve, Sezgin Youmer Tullingehallen
2020-01-12 17:15 150321057 IBF Offensiv Lidingö (B) - Tumba GOIF 1 - 5 Mattias Lönnborg, Mats Andersson Bodals Bollhall
2020-01-18 10:30 150321065 Tumba GOIF - FBI Tullinge 2 - 4 Daniel Bäckner, Aldin Imamovic Storvretens Sporthall
2020-01-18 11:30 150321061 Farsta IBK - Täby FC (C) 4 - 0 Emilia Tuomela, Joshua Axelsson Farstahallen 3
2020-01-18 12:30 150321062 Ingarö IF - Värmdö IF 5 - 1 Anton Zaitsev, Åsa Gustavsson Ingarö Sporthall
2020-01-18 14:00 150321064 Huddinge IBS (A) - IBF Offensiv Lidingö (B) 8 - 2 Shabbir Ahmed, Sezgin Youmer Tomtbergahallen
2020-01-25 12:00 150321069 Tungelsta IF - Ingarö IF 5 - 6 Fredrik Bousset, Nicholas Lindgren Tungelsta Sporthall
2020-01-25 12:15 150321066 Tyresö Trollbäcken IBK - Tumba GOIF 2 - 4 Mattias Nordlund, Christian Ljunggren Strandhallen - Tyresö
2020-01-25 15:15 150321067 FBI Tullinge - Huddinge IBS (A) 3 - 3 Adam Lönnborg, Tobias Jansson Tullingehallen
2020-01-26 16:45 150321070 Värmdö IF - Farsta IBK 2 - 9 Anton Zaitsev, Wilmer Axén Värmdö sporthall
2020-02-01 12:00 150321074 Huddinge IBS (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 1 Gustav Levin, Zana Guzel Tomtbergahallen
2020-02-01 12:15 150321072 Ingarö IF - IBF Offensiv Lidingö (B) 6 - 5 Didrik Axen, Filip Öhman Ingarö Sporthall
2020-02-01 12:30 150321071 Farsta IBK - Tungelsta IF 5 - 5 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Farstahallen 3
2020-02-01 12:45 150321075 Täby FC (C) - Värmdö IF 4 - 3 Kevin Helly, Oscar Uhlir Hägerneholmshallen
2020-02-08 09:15 150321078 FBI Tullinge - Ingarö IF 2 - 4 Petra Dynesius, Mattias Nordlund Tullingehallen
2020-02-08 13:45 150321080 Tungelsta IF - Täby FC (C) 4 - 5 Kenneth Johansson, Niclas Woxmark Tungelsta Sporthall
2020-02-08 14:30 150321079 IBF Offensiv Lidingö (B) - Farsta IBK 0 - 14 Tony Verho, Kenny Ly Bodals Bollhall
2020-02-09 12:15 150321076 Tumba GOIF - Huddinge IBS (A) 4 - 5 Sezgin Youmer, Jonas Holm Storvretens Sporthall
2020-02-15 11:15 150321082 Ingarö IF - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 6 Sezgin Youmer, Anton Zaitsev Ingarö Sporthall
2020-02-15 12:45 150321085 Täby FC (C) - IBF Offensiv Lidingö (B) 2 - 3 Simon Fröberg, William Albrecht Hägerneholmshallen
2020-02-15 13:00 150321081 Farsta IBK - FBI Tullinge 4 - 0 Anders Hillebrink, Theodore Hurtig Farstahallen 1
2020-02-16 10:15 150321084 Värmdö IF - Tungelsta IF 2 - 3 Can Asal, Lucas Werelius Värmdö sporthall
150321090 IBF Offensiv Lidingö (B) - Värmdö IF
2020-02-09 18:15 150321088 Tyresö Trollbäcken IBK - Farsta IBK 0 - 3 Zana Guzel, Svedje Ohlson Tyresöhallen
2020-02-22 12:15 150321089 FBI Tullinge - Täby FC (C) 2 - 2 Johan Nima, Sam Varahram Tullingehallen
2020-03-03 20:00 150321087 Tumba GOIF - Ingarö IF 7 - 1 Kent Budell, Karl-Johan Leijon Storvretens Sporthall
2020-03-07 10:30 150321091 Farsta IBK - Tumba GOIF 3 - 4 Joel Säve-Söderbergh, Elias Englund Farstahallen 3
2020-03-07 11:30 150321092 Ingarö IF - Huddinge IBS (A) 6 - 6 Anton Zaitsev, Filip Öhman Ingarö Sporthall
2020-03-07 14:15 150321094 Värmdö IF - FBI Tullinge 2 - 5 Adam Lindell, Mats Andersson Värmdö sporthall
2020-03-08 11:00 150321095 Täby FC (C) - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 10 Nihada Cenanovic, Imtiaz Karim Hägerneholmshallen
2020-03-08 14:30 150321093 Tungelsta IF - IBF Offensiv Lidingö (B) 2 - 5 Nicholas Lindgren, Morgan Nordh Tungelsta Sporthall
150321097 Huddinge IBS (A) - Farsta IBK Tomtbergahallen
150321098 Tumba GOIF - Täby FC (C) Storvretens Sporthall
150321099 Tyresö Trollbäcken IBK - Värmdö IF Strandhallen - Tyresö
150321100 FBI Tullinge - Tungelsta IF
150321102 IBF Offensiv Lidingö (B) - FBI Tullinge Bodals Bollhall
150321103 Tungelsta IF - Tyresö Trollbäcken IBK Tungelsta Sporthall
150321104 Värmdö IF - Tumba GOIF Värmdö sporthall
150321105 Täby FC (C) - Huddinge IBS (A) Hägerneholmshallen
150321106 Ingarö IF - Farsta IBK Ingarö Sporthall
150321108 Huddinge IBS (A) - Värmdö IF Tomtbergahallen
150321109 Tumba GOIF - Tungelsta IF Malmsjö Sporthall
150321110 Tyresö Trollbäcken IBK - IBF Offensiv Lidingö (B) Strandhallen - Tyresö
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tyresö Trollbäcken IBK 15 11 0 4 74-36 38 33
2. Tumba GOIF 15 11 0 4 70-44 26 33
3. Huddinge IBS (A) 15 10 2 3 90-48 42 32
4. Farsta IBK 16 10 2 4 75-42 33 32
5. Täby FC (C) 16 9 1 6 85-66 19 28
6. FBI Tullinge 16 5 3 8 49-57 -8 18
7. Ingarö IF 17 5 2 10 49-108 -59 17
8. IBF Offensiv Lidingö (B) 15 4 3 8 40-68 -28 15
9. Tungelsta IF 15 3 1 11 43-68 -25 10
10. Värmdö IF 14 1 2 11 31-69 -38 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis