Pantamera Röd Medel (2019/20)

Gruppspel
Pantamera Flickor Röd Medel Mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-28 14:15 150314006 Sköndals IK - Hässelby SK IBK 2 - 2 Mauricio Castillo, Tony Verho Farstahallen 3
2019-09-29 11:00 150314005 Värmdö IF - FBI Tullinge (B) 1 - 9 Can Asal, Kevin Helly Värmdö sporthall
2019-09-29 11:45 150314004 Nacka Wallenstam IBK (A) - Hammarby IF IBF 0 - 3 Amanda Torbjörner, Filippa Ekman Ormingehallen
2019-09-29 15:15 150314003 Ängby IF - Högdalens AIS 2 - 4 Samuel Oreland, Robert Milerud Grimstahallen
2019-10-06 15:00 150314001 Täby FC (B) - Ingarö IF 4 - 5 Johan Eklund, Oscar Silverbratt Grindtorpshallen
2019-10-05 09:45 150314008 FBI Tullinge (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 3 - 2 Johan Nima, Mattias Nordlund Tullingehallen
2019-10-05 13:15 150314009 Hammarby IF IBF - Ängby IF 1 - 5 Didrik Axen, Linnea Westerlund Sjöstadshallen
2019-10-05 13:15 150314012 Ingarö IF - Sköndals IK 4 - 1 Noah Hulin, Liam Kronkvist Ingarö Sporthall
2019-10-05 14:15 150314007 Hässelby SK IBK - Värmdö IF 3 - 5 Lukas Jellnor, Ricky Bagge Riddersvik
2019-10-11 18:00 150314017 Värmdö IF - Sköndals IK 1 - 4 Kevin Helly, Daniel Mårtensson Värmdö sporthall
2019-10-12 15:15 150314016 Nacka Wallenstam IBK (A) - Hässelby SK IBK 5 - 1 Theodore Hurtig, Karl-Johan Leijon Järla Sporthall
2019-10-13 16:15 150314015 Ängby IF - FBI Tullinge (B) 0 - 4 Simon Righarts, Alexander Edehag Grimstahallen
2019-10-13 16:45 150314013 Täby FC (B) - Högdalens AIS 3 - 3 Hannes Hovmöller, Mauricio Castillo K-Rauta Arena
2019-10-19 12:15 150314022 Hammarby IF IBF - Täby FC (B) 3 - 4 Jonathan Wallén Brobäck, Joel Säve-Söderbergh Sjöstadshallen
2019-10-20 12:15 150314019 Sköndals IK - Nacka Wallenstam IBK (A) 5 - 3 Daniel Mårtensson, Johnny Mikael Claesson Sköndalshallen
2019-10-20 12:15 150314024 Ingarö IF - Värmdö IF 5 - 0 Mattias Lönnborg, Johan Nima Värmdö sporthall
2019-12-15 13:45 150314020 Hässelby SK IBK - Ängby IF 2 - 1 Jacob Leijon, Daniel Bäckner Hässelbyhallen
2019-10-26 09:15 150314029 Högdalens AIS - Ingarö IF 4 - 3 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Högdalshallen
2019-10-26 12:45 150314025 Täby FC (B) - FBI Tullinge (B) 3 - 3 Tim Svensson, Patrik Larsson K-Rauta Arena
2019-10-27 18:30 150314027 Ängby IF - Sköndals IK 1 - 3 Totte Hallgren, Robert Milerud Grimstahallen
2019-12-08 15:00 150314028 Nacka Wallenstam IBK (A) - Värmdö IF 2 - 3 Anton Zaitsev, Johan Ståhl Myrsjöskolan
2019-11-09 12:15 150314036 Ingarö IF - Nacka Wallenstam IBK (A) 5 - 1 Anton Zaitsev, Mario Mallengren Ingarö Sporthall
2019-11-09 14:00 150314033 Hässelby SK IBK - Täby FC (B) 1 - 3 Zana Guzel, Lars Sundlöf Riddersvik
2019-11-10 13:15 150314031 Värmdö IF - Ängby IF 0 - 7 Osama Abaied, Zana Guzel Värmdö sporthall
2019-11-22 18:15 150314035 Hammarby IF IBF - Högdalens AIS 1 - 3 Kevin Helly, Johan Nima Sjöstadshallen
2019-11-16 15:00 150314041 Högdalens AIS - FBI Tullinge (B) 6 - 3 Alexander Rosén, Michael Hillblom Högdalshallen
2019-11-16 18:00 150314040 Hammarby IF IBF - Ingarö IF 3 - 4 Johan Hessing, Sadjad Nima Sjöstadshallen
2019-11-17 09:00 150314037 Täby FC (B) - Sköndals IK 2 - 3 Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt K-Rauta Arena
2019-11-17 16:00 150314039 Ängby IF - Nacka Wallenstam IBK (A) 2 - 2 Lisa Dahl, Amanda Torbjörner Grimstahallen
2019-11-23 11:15 150314048 Ingarö IF - Ängby IF 3 - 2 Mats Andersson, Anton Zaitsev Ingarö Sporthall
2019-11-23 12:15 150314047 FBI Tullinge (B) - Hammarby IF IBF 1 - 3 Sadjad Nima, Johan Hessing Tullingehallen
2019-11-24 12:30 150314044 Värmdö IF - Täby FC (B) 0 - 2 Noah Hulin, Johan Ståhl Värmdö sporthall
2019-11-24 17:30 150314046 Hässelby SK IBK - Högdalens AIS 4 - 5 Ricky Bagge, Anton Fritshammar Hässelbyhallen
2019-11-30 11:15 150314051 FBI Tullinge (B) - Ingarö IF 3 - 3 Sadjad Nima, Mauricio Castillo Tullingehallen
2019-11-30 13:30 150314053 Högdalens AIS - Sköndals IK 3 - 3 Jonathan Wallén Brobäck, Joel Säve-Söderbergh Högdalshallen
2019-11-30 13:45 150314052 Hammarby IF IBF - Hässelby SK IBK 3 - 2 Kevin Helly, Wilmer Axén Sjöstadshallen
2019-12-01 11:30 150314049 Täby FC (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 1 - 6 Oscar Uhlir, Jonas Jatko K-Rauta Arena
2019-12-07 11:45 150314057 Högdalens AIS - Värmdö IF 1 - 1 Johnny Mikael Claesson, Osama Abaied Högdalshallen
2019-12-08 13:15 150314058 Sköndals IK - Hammarby IF IBF 2 - 5 Anton Forsell, Malva Sölvemark Sköndalshallen
2019-12-08 15:15 150314055 Ängby IF - Täby FC (B) 4 - 4 Christian Ljunggren, Lars Sundlöf Grimstahallen
2020-01-26 11:00 150314059 Hässelby SK IBK - FBI Tullinge (B) 2 - 8 Aida Jönsson, Oscar Olsson Berglund Stora Mossen 1
2019-12-14 10:45 150314065 Högdalens AIS - Nacka Wallenstam IBK (A) 5 - 1 Mattias Lönnborg, Adam Lönnborg Högdalshallen
2019-12-14 12:00 150314063 FBI Tullinge (B) - Sköndals IK 3 - 1 Martin Claësson, Viking Claësson Tullingehallen
2019-12-14 12:45 150314062 Hässelby SK IBK - Ingarö IF 1 - 3 Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Hässelbyhallen
2019-12-14 19:30 150314064 Hammarby IF IBF - Värmdö IF 3 - 2 ****** ******, Paulina Thunvall Skanstullshallen
2020-01-11 10:00 150314069 Hammarby IF IBF - Nacka Wallenstam IBK (A) 9 - 3 Linnea Westerlund, Lars Sundlöf Sjöstadshallen
2020-01-11 10:00 150314072 Ingarö IF - Täby FC (B) 7 - 2 Kari Malmros, Anton Fritshammar Ingarö Sporthall
2020-01-11 10:30 150314070 Högdalens AIS - Ängby IF 1 - 2 Jonathan Wallén Brobäck, Johnny Mikael Claesson Högdalshallen
2020-01-11 11:15 150314067 Hässelby SK IBK - Sköndals IK 3 - 3 Emilia Tuomela, Joshua Axelsson Hässelbyhallen
2020-01-11 13:30 150314068 FBI Tullinge (B) - Värmdö IF 6 - 2 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Botkyrkahallen
2020-01-18 14:15 150314077 Värmdö IF - Hässelby SK IBK 3 - 3 Adam Lindell, Eskil Simonsen Värmdö sporthall
2020-01-18 17:00 150314076 Nacka Wallenstam IBK (A) - FBI Tullinge (B) 1 - 6 Christoffer Castwall, Annie Mattsson Myrsjöskolan
2020-01-19 14:15 150314075 Ängby IF - Hammarby IF IBF 4 - 4 Robert Milerud, Niclas Andersson Grimstahallen
2020-01-19 14:30 150314078 Sköndals IK - Ingarö IF 4 - 3 Ida Sandberg, Johnny Mikael Claesson Sköndalshallen
2020-01-25 10:15 150314083 Högdalens AIS - Täby FC (B) 7 - 2 Elias Englund, Joel Säve-Söderbergh Högdalshallen
2020-01-25 11:30 150314081 FBI Tullinge (B) - Ängby IF 3 - 6 Rebecka Edin, Aarre Hietanen Tullingehallen
2020-01-25 15:15 150314080 Hässelby SK IBK - Nacka Wallenstam IBK (A) 3 - 0 Jan Lingemark, Ricky Bagge Hässelbyhallen
2020-01-26 12:15 150314079 Sköndals IK - Värmdö IF 1 - 4 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Sköndalshallen
2020-01-31 19:45 150314088 Nacka Wallenstam IBK (A) - Sköndals IK 4 - 5 Sezgin Youmer, Samu Ojanen Ormingehallen
2020-02-02 09:15 150314089 Värmdö IF - Ingarö IF 0 - 6 Johan Ståhl, Osama Abaied Värmdö sporthall
2020-02-02 10:30 150314085 Täby FC (B) - Hammarby IF IBF 2 - 5 Johnny Mikael Claesson, Jakob Iskander K-Rauta Arena
2020-02-02 20:15 150314087 Ängby IF - Hässelby SK IBK 4 - 4 Imtiaz Karim, Robert Vangeus Grimstahallen
2020-02-08 11:15 150314091 Värmdö IF - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 3 Niclas Andersson, Sadjad Nima Värmdö sporthall
2020-02-08 18:00 150314094 FBI Tullinge (B) - Täby FC (B) 6 - 3 Fredrik Hallenberg, Zana Guzel Tullingehallen
2020-02-09 12:00 150314092 Sköndals IK - Ängby IF 1 - 3 Max Sjöberg, Malva Sölvemark Sköndalshallen
2020-02-09 14:15 150314096 Ingarö IF - Högdalens AIS 1 - 4 Martin Johansson, Carl Brorsson Värmdö sporthall
2020-02-08 15:00 150314101 Högdalens AIS - Hammarby IF IBF 5 - 3 Tommy Egman, Tuva Egman Telefonplanshallen
2020-02-15 14:30 150314100 Nacka Wallenstam IBK (A) - Ingarö IF 3 - 3 Daniel Bjerdahl, Mats Andersson Järla Sporthall
2020-02-16 11:45 150314097 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK 1 - 1 Theodore Idevall, Bjarne Hekkelstrand K-Rauta Arena
2020-03-07 15:30 150314099 Ängby IF - Värmdö IF 2 - 1 Kevin Helly, Mats Andersson Värmdö sporthall
150314103 Nacka Wallenstam IBK (A) - Ängby IF Myrsjöskolan
150314108 Ingarö IF - Hammarby IF IBF Ingarö Sporthall
2020-02-29 11:30 150314107 FBI Tullinge (B) - Högdalens AIS 4 - 1 Kent Budell, Martin Åkesson Tullingehallen
2020-03-01 10:00 150314105 Sköndals IK - Täby FC (B) 3 - 2 Filippa Ekman, Amanda Torbjörner Sköndalshallen
2020-03-07 11:00 150314112 Hammarby IF IBF - FBI Tullinge (B) 1 - 4 Kim Vulic, Asta Hansson Sjöstadshallen
2020-03-07 11:30 150314113 Högdalens AIS - Hässelby SK IBK 4 - 4 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Högdalshallen
2020-03-08 13:15 150314111 Ängby IF - Ingarö IF 3 - 5 Hugo Dandanell, Alexander Edehag Grimstahallen
2020-03-08 14:00 150314109 Täby FC (B) - Värmdö IF 2 - 3 Alexander Hellström, Johan Nima Grindtorpshallen
150314116 Nacka Wallenstam IBK (A) - Täby FC (B) Järla Sporthall
150314118 Sköndals IK - Högdalens AIS Sköndalshallen
150314119 Hässelby SK IBK - Hammarby IF IBF Hässelbyhallen
150314120 Ingarö IF - FBI Tullinge (B) Ingarö Sporthall
150314121 Täby FC (B) - Ängby IF K-Rauta Arena
150314123 FBI Tullinge (B) - Hässelby SK IBK Tullingehallen
150314124 Hammarby IF IBF - Sköndals IK Sjöstadshallen
150314125 Värmdö IF - Högdalens AIS Värmdö sporthall
150314129 Nacka Wallenstam IBK (A) - Högdalens AIS Järla Sporthall
150314130 Värmdö IF - Hammarby IF IBF Värmdö sporthall
150314132 Ingarö IF - Hässelby SK IBK Ingarö Sporthall
2020-03-08 17:00 150314131 Sköndals IK - FBI Tullinge (B) 3 - 3 Daniel Mårtensson, Shabbir Ahmed Sköndalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBI Tullinge (B) 16 10 3 3 69-38 31 33
2. Ingarö IF 15 10 2 3 60-35 25 32
3. Högdalens AIS 15 9 4 2 56-37 19 31
4. Sköndals IK 16 7 4 5 44-46 -2 25
5. Ängby IF 16 6 4 6 48-42 6 22
6. Hammarby IF IBF 14 7 1 6 47-41 6 22
7. Värmdö IF 16 5 2 9 30-59 -29 17
8. Täby FC (B) 16 3 4 9 40-60 -20 13
9. Hässelby SK IBK 15 2 6 7 36-50 -14 12
10. Nacka Wallenstam IBK (A) 15 2 2 11 36-58 -22 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Medel Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-28 16:00 150313002 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF (A) 7 - 4 Oscar Forstadius, Erik Hellgren Björkebyhallen
2019-09-29 13:30 150313006 Järfälla IBK - Täby FC (A) 4 - 2 Madeleine Forslund, Linda Forslund Viksjö Sporthall
2019-10-05 16:30 150313005 Vaxholms IBF - Täby FC (D) 7 - 2 Lars Samuelsson, Mats Järnmark Vaxholm innebandyhallen
150313011 Åkersberga IBF (A) - Åkersberga IBF (B) Åkersberga Sporthall A
2019-10-05 09:30 150313010 Väsby IBK - Bele Barkarby IF IBF 4 - 1 Jan Lingemark, Jonatan Svahn Smedsgärdshallen
2019-10-06 09:00 150313007 Täby FC (A) - Vaxholms IBF 2 - 4 , Rikard Söderlund K-Rauta Arena
2019-10-12 16:00 150313014 Bele Barkarby IF IBF - Vallentuna IBK 3 - 2 Totte Hallgren, Mats Järnmark Björkebyhallen
2019-10-13 14:30 150313017 Vaxholms IBF - Järfälla IBK 4 - 1 Adam Sundbom, Leif Karlsson Vaxholm innebandyhallen
2020-01-18 15:15 150313013 Åkersberga IBF (B) - Väsby IBK 1 - 5 Lars Samuelsson, Peter Lassfolk Åkersberga Sporthall A
2019-10-19 12:15 150313023 Väsby IBK - Åkersberga IBF (A) 4 - 1 Lucas Edberg, Rikard Söderlund Smedsgärdshallen
2019-10-20 10:15 150313021 Täby FC (D) - Bele Barkarby IF IBF 3 - 7 Per Sundvall, Rikard Söderlund K-Rauta Arena
2019-12-07 15:30 150313022 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF (B) 4 - 1 Mario Mallengren, Alexander Löfgren Hammarbackens Sporthall
2019-10-26 12:00 150313030 Åkersberga IBF (A) - Vallentuna IBK 2 - 3 Tobias Jansson, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2019-10-26 18:45 150313026 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (A) 3 - 3 Ricky Bagge, Johan Eklund Björkebyhallen
2019-11-17 13:15 150313025 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (D) 1 - 1 Jakob Iskander, Oscar Uhlir Skärgårdsstadshallen
2019-11-09 09:15 150313033 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (B) 3 - 1 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes K-Rauta Arena
2019-11-09 16:00 150313035 Vallentuna IBK - Väsby IBK 4 - 4 Roger Nyström, Åsa Gustavsson Hammarbackens Sporthall
2019-11-10 13:30 150313032 Järfälla IBK - Bele Barkarby IF IBF 4 - 0 Erik Hellgren, Fadi Saffo Viksjö Sporthall
2019-11-10 15:15 150313034 Täby FC (D) - Åkersberga IBF (A) 4 - 4 Tim Svensson, Armin Shafiei K-Rauta Arena
150313037 Åkersberga IBF (B) - Järfälla IBK Åkersberga Sporthall A
2019-11-16 12:15 150313041 Väsby IBK - Täby FC (D) 3 - 4 Richard Jonsson, Jonatan Svahn Smedsgärdshallen
2019-11-17 12:45 150313038 Bele Barkarby IF IBF - Vaxholms IBF 2 - 1 Filip Lövenklint, Per Sundvall Björkebyhallen
2019-11-17 19:45 150313042 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (A) 1 - 3 Jakob Iskander, Niclas Andersson Åkersberga Sporthall A
2019-11-23 11:30 150313047 Täby FC (D) - Vallentuna IBK 1 - 4 William Albrecht, Theodore Idevall K-Rauta Arena
2019-11-24 10:45 150313046 Täby FC (A) - Väsby IBK 5 - 0 Mauricio Castillo, Simon Fröberg K-Rauta Arena
2019-11-24 11:45 150313045 Järfälla IBK - Åkersberga IBF (A) 1 - 1 Filip Lövenklint, Magnus Westerberg Viksjö Sporthall
2019-12-15 15:30 150313044 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF (B) 5 - 4 Lars Reuterhagen, Jan Lingemark Vaxholm innebandyhallen
150313052 Vallentuna IBK - Täby FC (A) Hammarbackens Sporthall
2019-11-30 10:15 150313053 Väsby IBK - Järfälla IBK 2 - 2 Lars Reuterhagen, Ken Johansson Smedsgärdshallen
2019-11-30 17:00 150313054 Åkersberga IBF (A) - Vaxholms IBF 2 - 4 Daniel Karlsson, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2019-12-07 15:15 150313059 Täby FC (A) - Täby FC (D) 6 - 3 Malva Sölvemark, Theodore Idevall K-Rauta Arena
2019-12-07 19:00 150313057 Vaxholms IBF - Väsby IBK 2 - 5 Christian Ljunggren, Mats Järnmark Vaxholm innebandyhallen
2019-12-08 12:30 150313058 Järfälla IBK - Vallentuna IBK 2 - 2 Lukas Jellnor, Wilmer Jonsson Viksjö Sporthall
2019-12-14 10:15 150313063 Täby FC (D) - Järfälla IBK 1 - 9 Oscar Uhlir, Andreas Beijer K-Rauta Arena
2019-12-14 13:15 150313061 Åkersberga IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF 3 - 2 Jan Lingemark, Bjarne Hekkelstrand Åkersberga Sporthall A
2019-12-14 14:00 150313064 Vallentuna IBK - Vaxholms IBF 1 - 4 Lars Reuterhagen, Anton Zaitsev Hammarbackens Sporthall
2020-01-11 11:30 150313071 Åkersberga IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF 4 - 4 Jakob Iskander, Alexander Löfgren Åkersberga Sporthall A
2020-01-11 14:00 150313068 Täby FC (D) - Vaxholms IBF 2 - 4 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes K-Rauta Arena
2020-01-12 10:15 150313067 Täby FC (A) - Järfälla IBK 6 - 2 Theodore Idevall, Sam Varahram K-Rauta Arena
2020-01-19 11:15 150313073 Åkersberga IBF (B) - Åkersberga IBF (A) 3 - 1 Roger Nyström, Björn Söderström Åkersberga Sporthall A
2020-01-19 13:30 150313074 Bele Barkarby IF IBF - Väsby IBK 1 - 2 Totte Hallgren, William Wetterud Björkebyhallen
2020-01-19 13:45 150313077 Vaxholms IBF - Täby FC (A) 2 - 3 Johan Ståhl, Andreas Beijer Vaxholm innebandyhallen
2020-01-25 11:00 150313083 Väsby IBK - Åkersberga IBF (B) 4 - 2 Peter Lassfolk, Lars Samuelsson Smedsgärdshallen
2020-01-25 11:30 150313082 Vallentuna IBK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 2 Elin Carlberg-Börjes, Madeleine Forslund Hammarbackens Sporthall
2020-01-26 12:15 150313079 Järfälla IBK - Vaxholms IBF 2 - 1 Madeleine Forslund, Paulina Thunvall Viksjö Sporthall
2020-02-01 17:15 150313090 Åkersberga IBF (A) - Väsby IBK 1 - 4 Lars Reuterhagen, Tim Svensson Åkersberga Sporthall A
2020-02-01 17:30 150313086 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (D) 0 - 5 Filip Lövenklint, Theodore Idevall Björkebyhallen
2020-02-02 19:15 150313085 Åkersberga IBF (B) - Vallentuna IBK 6 - 2 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Åkersberga Sporthall A
2020-01-26 16:00 150313094 Täby FC (D) - Åkersberga IBF (B) 7 - 1 Mario Mallengren, Mimma Spasic Grindtorpshallen
2020-02-08 12:45 150313093 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF 5 - 4 Daniel Mårtensson, Ida Nedin K-Rauta Arena
2020-02-08 14:30 150313095 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF (A) 1 - 1 Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Hammarbackens Sporthall
2020-02-15 10:00 150313101 Väsby IBK - Vallentuna IBK 3 - 2 Anders Haag, Martin Mårtensson Smedsgärdshallen
2020-02-15 16:00 150313102 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (D) 4 - 2 Oskar Mattsson, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2020-02-15 17:30 150313098 Bele Barkarby IF IBF - Järfälla IBK 2 - 4 Totte Hallgren, Alexander Löfgren Björkebyhallen
2020-02-16 15:00 150313097 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (A) 3 - 6 Martin Mårtensson, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
150313105 Järfälla IBK - Åkersberga IBF (B) Viksjö Sporthall
2020-02-29 10:00 150313107 Täby FC (D) - Väsby IBK 5 - 3 Theodore Idevall, Ludwig Idevall K-Rauta Arena
2020-03-01 11:00 150313106 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (A) 9 - 2 Magnus Johnsson, Tim Svensson K-Rauta Arena
2020-03-09 20:00 150313104 Vaxholms IBF - Bele Barkarby IF IBF 2 - 1 Noel Akdemir, Mauricio Castillo Vaxholm innebandyhallen
150313109 Åkersberga IBF (B) - Vaxholms IBF Åkersberga Sporthall A
2020-03-07 11:00 150313113 Väsby IBK - Täby FC (A) 3 - 4 Magnus Johnsson, Erik Palmertz Smedsgärdshallen
2020-03-07 13:15 150313112 Vallentuna IBK - Täby FC (D) 1 - 5 Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Hammarbackens Sporthall
2020-03-07 17:15 150313114 Åkersberga IBF (A) - Järfälla IBK 5 - 4 Oskar Mattsson, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
150313117 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF (A) Vaxholm innebandyhallen
150313119 Täby FC (A) - Vallentuna IBK K-Rauta Arena
2020-03-01 17:15 150313118 Järfälla IBK - Väsby IBK 1 - 4 Erik Hellgren, Niklas Forsman Viksjö Sporthall
150313123 Täby FC (D) - Täby FC (A) K-Rauta Arena
150313124 Vallentuna IBK - Järfälla IBK Hammarbackens Sporthall
150313125 Väsby IBK - Vaxholms IBF Smedsgärdshallen
150313127 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF (B) Björkebyhallen
150313130 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK Vaxholm innebandyhallen
150313131 Järfälla IBK - Täby FC (D) Viksjö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC (A) 13 10 1 2 57-32 25 31
2. Väsby IBK 15 9 2 4 50-36 14 29
3. Vaxholms IBF 12 8 0 4 40-27 13 24
4. Järfälla IBK 12 5 3 4 36-30 6 18
5. Täby FC (D) 14 5 2 7 45-54 -9 17
6. Bele Barkarby IF IBF 15 4 3 8 39-48 -9 15
7. Vallentuna IBK 12 3 4 5 28-34 -6 13
8. Åkersberga IBF (B) 11 3 1 7 26-40 -14 10
9. Åkersberga IBF (A) 14 2 4 8 33-53 -20 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Medel Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-28 12:30 150315002 Nynäshamns IBK - Tumba GOIF 1 - 2 Johan Ståhl, Fredrik Pålsson Kvarnängshallen
2019-09-28 13:45 150315006 Västerhaninge IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 1 Osama Abaied, Sam Varahram Åbyhallen
2019-09-29 12:15 150315003 Huddinge IK - Salems IF 5 - 0 Adam Lönnborg, Gustav Frank Kvarnbergshallen
2019-09-29 15:15 150315005 Tungelsta IF - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 12 Fredrik Pålsson, Nicholas Lindgren Tungelsta Sporthall
2019-10-05 12:45 150315009 FBI Tullinge (A) - Huddinge IK 1 - 2 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Tullingehallen
2019-10-06 15:15 150315010 Salems IF - Nynäshamns IBK 8 - 3 Heimo Lyly, My Källström Lyly Skogsängshallen
2019-10-13 13:00 150315007 Nacka Wallenstam IBK (B) - Tungelsta IF 2 - 2 Max Sjöberg, Hampus Viking Myrsjöskolan
2019-11-10 16:30 150315012 Täby FC (C) - Västerhaninge IBK 3 - 2 Sabina Åström, Johan Nima K-Rauta Arena
2019-10-12 11:00 150315017 Tungelsta IF - Västerhaninge IBK 2 - 4 Tobias Jansson, Johan Ståhl Tungelsta Sporthall
2019-10-12 13:00 150315014 Nynäshamns IBK - FBI Tullinge (A) 1 - 2 Ida Sandberg, Daniel Mårtensson Kvarnängshallen
2019-10-12 13:15 150315018 Tumba GOIF - Täby FC (C) 3 - 3 My Källström Lyly, Heimo Lyly Storvretens Sporthall
2019-10-13 12:15 150315015 Huddinge IK - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 3 Tuva Egman, Tommy Egman Kvarnbergshallen
2019-10-19 09:00 150315024 Täby FC (C) - Tungelsta IF 2 - 0 Theodore Idevall, Oscar Uhlir K-Rauta Arena
2019-10-19 12:15 150315023 Salems IF - Tumba GOIF 4 - 7 Simon Righarts, Johan Engvall Skogsängshallen
2019-10-19 12:45 150315021 Tyresö Trollbäcken IBK - Nynäshamns IBK 2 - 3 Mario Mallengren, Osama Abaied Strandhallen - Tyresö
2020-02-14 19:45 150315020 Nacka Wallenstam IBK (B) - Huddinge IK 1 - 7 Kevin Helly, Christoffer Castwall Ormingehallen
2019-10-26 12:15 150315026 Nynäshamns IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) 0 - 1 Fredrik Pålsson, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2019-10-26 13:15 150315027 Huddinge IK - Västerhaninge IBK 3 - 4 Mats Andersson, Adam Lönnborg Kvarnbergshallen
2019-10-27 11:45 150315030 Tumba GOIF - FBI Tullinge (A) 2 - 3 Shabbir Ahmed, Adam Lönnborg Storvretens Sporthall
2019-10-27 14:45 150315029 Salems IF - Täby FC (C) 3 - 7 Adam Lönnborg, Anders Hillebrink Skogsängshallen
2019-11-09 12:15 150315032 Västerhaninge IBK - Nynäshamns IBK 5 - 1 Theodore Hurtig, Fredrik Bousset Åbyhallen
2019-11-09 12:45 150315034 Tyresö Trollbäcken IBK - Tumba GOIF 7 - 6 Magnus Eriksson, Shabbir Ahmed Strandhallen - Tyresö
2019-11-09 16:45 150315035 FBI Tullinge (A) - Salems IF 11 - 1 Shabbir Ahmed, Adam Lönnborg Tullingehallen
2019-11-10 14:00 150315031 Tungelsta IF - Huddinge IK 3 - 2 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Tungelsta Sporthall
2019-11-15 19:00 150315038 Nynäshamns IBK - Tungelsta IF 1 - 2 Leif Karlsson, Mauricio Castillo Kvarnängshallen
2019-11-16 12:30 150315041 Salems IF - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 4 Mikael Ferneback, Shabbir Ahmed Skogsängshallen
2019-11-16 13:00 150315040 FBI Tullinge (A) - Täby FC (C) 6 - 1 Zana Guzel, Anna Mandelstam Botkyrkahallen
2019-11-16 13:30 150315042 Tumba GOIF - Nacka Wallenstam IBK (B) 6 - 2 Adam Lönnborg, Karl-Johan Leijon Storvretens Sporthall
2019-11-23 11:15 150315045 Västerhaninge IBK - Tumba GOIF 5 - 2 Nicholas Lindgren, Morgan Nordh Åbyhallen
2019-11-24 10:15 150315047 Tyresö Trollbäcken IBK - FBI Tullinge (A) 1 - 3 Max Sjöberg, Malva Sölvemark Strandhallen - Tyresö
2019-11-24 15:15 150315048 Täby FC (C) - Huddinge IK 3 - 7 Magnus Johnsson, Lars Reuterhagen Grindtorpshallen
2019-11-24 16:30 150315046 Nacka Wallenstam IBK (B) - Salems IF 2 - 2 Johan Nima, Sam Varahram Ormingehallen
2019-11-30 11:15 150315054 Tumba GOIF - Tungelsta IF 3 - 2 Kent Budell, Martin Åkesson Storvretens Sporthall
2019-11-30 12:30 150315052 FBI Tullinge (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 1 Sadjad Nima, Mauricio Castillo Tullingehallen
2019-11-30 12:30 150315053 Salems IF - Västerhaninge IBK 1 - 5 Lennart Asp, Shabbir Ahmed Skogsängshallen
2019-11-30 14:15 150315050 Nynäshamns IBK - Huddinge IK 2 - 5 Kenneth Johansson, Nicholas Lindgren Kvarnängshallen
2019-11-30 16:45 150315051 Tyresö Trollbäcken IBK - Täby FC (C) 0 - 4 Mats Andersson, Daniel Bjerdahl Strandhallen - Tyresö
2019-12-07 17:30 150315058 Västerhaninge IBK - FBI Tullinge (A) 4 - 2 Johan Hessing, Sadjad Nima Åbyhallen
2019-12-07 17:45 150315059 Nacka Wallenstam IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 1 Kevin Helly, Anton Zaitsev Ormingehallen
2019-12-08 16:00 150315057 Tungelsta IF - Salems IF 5 - 2 Albin Hedenstedt, Alexander Hellström Tungelsta Sporthall
2019-12-08 17:00 150315060 Täby FC (C) - Nynäshamns IBK 4 - 2 Lucas Edberg, Oskar Mattsson Grindtorpshallen
2019-12-14 10:45 150315064 FBI Tullinge (A) - Tungelsta IF 4 - 3 Aida Jönsson, Oscar Olsson Berglund Tullingehallen
2019-12-14 13:15 150315063 Tyresö Trollbäcken IBK - Västerhaninge IBK 1 - 6 Niclas Woxmark, Christian Berger Strandhallen - Tyresö
2019-12-14 14:30 150315066 Tumba GOIF - Huddinge IK 4 - 1 Kenneth Johansson, Aarre Hietanen Malmsjö Sporthall
2019-12-14 17:45 150315062 Nacka Wallenstam IBK (B) - Täby FC (C) 2 - 4 Daniel Mårtensson, Johan Nima Ormingehallen
2020-01-11 13:30 150315068 Tyresö Trollbäcken IBK - Tungelsta IF 1 - 1 Christian Berger, Christian Ljunggren Strandhallen - Tyresö
2020-01-12 10:30 150315067 Nacka Wallenstam IBK (B) - Västerhaninge IBK 0 - 7 Zana Guzel, Christian Berger Ormingehallen
2020-01-12 11:30 150315071 Tumba GOIF - Nynäshamns IBK 1 - 4 Lennart Asp, Erik Gustafsson Storvretens Sporthall
2020-01-12 15:15 150315070 Salems IF - Huddinge IK 4 - 3 Adam Lönnborg, Johan Nima Skogsängshallen
2020-01-18 11:15 150315074 Nynäshamns IBK - Salems IF 4 - 6 Anders Asp, Johan Ståhl Kvarnängshallen
2020-01-18 12:15 150315078 Västerhaninge IBK - Täby FC (C) 5 - 1 Kenneth Johansson, Mario Mallengren Åbyhallen
2020-01-18 14:30 150315077 Tungelsta IF - Nacka Wallenstam IBK (B) 7 - 1 Daniel Mårtensson, Niclas Woxmark Tungelsta Sporthall
2020-01-19 11:00 150315075 Huddinge IK - FBI Tullinge (A) 4 - 1 Tuva Egman, Tommy Egman Kvarnbergshallen
2020-01-25 10:15 150315082 FBI Tullinge (A) - Nynäshamns IBK 9 - 1 Rebecka Edin, Mario Mallengren Tullingehallen
2020-01-25 11:00 150315079 Västerhaninge IBK - Tungelsta IF 5 - 3 Jonathan Wallén Brobäck, Mats Andersson Åbyhallen
2020-01-26 09:15 150315081 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IK 3 - 5 Max Sjöberg, Fredrik Berglund Sonesson Strandhallen - Tyresö
2020-01-26 11:30 150315084 Täby FC (C) - Tumba GOIF 4 - 3 Sabina Åström, Per Sundvall K-Rauta Arena
2020-02-01 12:15 150315086 Nynäshamns IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 2 Martin Åkesson, Kent Budell Kvarnängshallen
2020-02-01 12:30 150315089 Tungelsta IF - Täby FC (C) 0 - 2 Mats Andersson, Leif Karlsson Tungelsta Sporthall
2020-02-02 10:00 150315087 Huddinge IK - Nacka Wallenstam IBK (B) 6 - 0 Magnus Eriksson, Fredrik Bousset Kvarnbergshallen
2020-02-02 10:15 150315090 Tumba GOIF - Salems IF 3 - 9 Erik Gustafsson, Johan Nima Storvretens Sporthall
2020-02-08 08:00 150315095 FBI Tullinge (A) - Tumba GOIF 5 - 1 Petra Dynesius, Mattias Nordlund Tullingehallen
2020-02-08 11:30 150315096 Täby FC (C) - Salems IF 5 - 2 Daniel Mårtensson, Ida Nedin K-Rauta Arena
2020-02-08 13:00 150315092 Västerhaninge IBK - Huddinge IK 4 - 4 Tuva Egman, Tommy Egman Åbyhallen
2020-02-09 12:15 150315093 Nacka Wallenstam IBK (B) - Nynäshamns IBK 2 - 2 Anton Zaitsev, Christoffer Castwall Ormingehallen
2020-02-15 12:30 150315098 Nynäshamns IBK - Västerhaninge IBK 3 - 4 Daniel Bäckner, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2020-02-16 10:30 150315099 Huddinge IK - Tungelsta IF 6 - 4 Asta Hansson, Ida Torbjörner Kvarnbergshallen
2020-02-16 11:15 150315102 Tumba GOIF - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 4 Viggo Modigh, Oskar Ekman Storvretens Sporthall
2020-02-16 12:30 150315101 Salems IF - FBI Tullinge (A) 2 - 11 Joshua Axelsson, Emilia Tuomela Skogsängshallen
150315108 Täby FC (C) - FBI Tullinge (A) K-Rauta Arena
2020-03-01 10:30 150315106 Nacka Wallenstam IBK (B) - Tumba GOIF 1 - 5 Linda Forslund, Anders Asp Ormingehallen
2020-03-08 09:30 150315107 Tyresö Trollbäcken IBK - Salems IF Håkan Taxén, Christian Berger Tyresöhallen
2020-03-08 16:15 150315104 Tungelsta IF - Nynäshamns IBK 5 - 0 Jonas Jatko, Sezgin Youmer Åbyhallen
2020-03-07 14:15 150315113 Salems IF - Nacka Wallenstam IBK (B) 7 - 0 My Källström Lyly, Heimo Lyly Skogsängshallen
2020-03-07 15:45 150315112 FBI Tullinge (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 1 Linnea Westerlund, Erik Gustafsson Tullingehallen
2020-03-07 16:00 150315114 Tumba GOIF - Västerhaninge IBK 4 - 10 My Källström Lyly, Heimo Lyly Storvretens Sporthall
2020-03-08 09:30 150315111 Huddinge IK - Täby FC (C) 0 - 4 Max Sjöberg, Malva Sölvemark Kvarnbergshallen
150315115 Huddinge IK - Nynäshamns IBK Kvarnbergshallen
150315117 Tungelsta IF - Tumba GOIF Tungelsta Sporthall
150315118 Västerhaninge IBK - Salems IF
150315119 Nacka Wallenstam IBK (B) - FBI Tullinge (A) Myrsjöskolan
150315120 Täby FC (C) - Tyresö Trollbäcken IBK K-Rauta Arena
150315122 Nynäshamns IBK - Täby FC (C) Kvarnängshallen
150315123 Tyresö Trollbäcken IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) Strandhallen - Tyresö
150315124 FBI Tullinge (A) - Västerhaninge IBK Tullingehallen
150315125 Salems IF - Tungelsta IF Skogsängshallen
150315128 Huddinge IK - Tumba GOIF Kvarnbergshallen
150315130 Tungelsta IF - FBI Tullinge (A) Tungelsta Sporthall
150315131 Västerhaninge IBK - Tyresö Trollbäcken IBK Åbyhallen
150315132 Täby FC (C) - Nacka Wallenstam IBK (B) K-Rauta Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Västerhaninge IBK 15 13 1 1 73-31 42 40
2. FBI Tullinge (A) 14 11 0 3 67-25 42 33
3. Huddinge IK 16 10 1 5 64-41 23 31
4. Täby FC (C) 14 10 1 3 47-35 12 31
5. Tumba GOIF 16 6 1 9 53-65 -12 19
6. Tungelsta IF 15 5 2 8 42-47 -5 17
7. Salems IF 15 5 1 9 53-75 -22 16
8. Tyresö Trollbäcken IBK 14 4 3 7 42-47 -5 15
9. Nynäshamns IBK 16 2 2 12 30-60 -30 8
10. Nacka Wallenstam IBK (B) 15 1 4 10 17-62 -45 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis