Damer Senior/Junior (2019/20)

Gruppspel
Damer Division 2 - Slutspel
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-01-25 11:00 211122001 Lillån IBK D2 - IBK Hallsta D2 Berndt Swärd, Tomas Persson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2020-01-25 16:00 211122003 Per-Ols IBF D2 - Surahammars IBF D2 Fagerstahallen
2020-01-25 17:00 211122004 IBK Sala D2 - IBK Köping Ung D2 Sporthallen Lärkan
2020-01-29 18:45 211122002 Rönnby IBK Ung D2 (B-lag) - IBF Örebro Ung D2 B-lag Kristiansborgshallen
2020-01-31 19:00 211122006 IBK Hallsta D2 - Rönnby IBK Ung D2 (B-lag) Nibblehallen
2020-02-01 13:00 211122007 Per-Ols IBF D2 - IBK Köping Ung D2 Fagerstahallen
2020-02-02 00:00 211122005 IBF Örebro Ung D2 B-lag - Lillån IBK D2
2020-02-02 14:30 211122008 IBK Sala D2 - Surahammars IBF D2 Sporthallen Lärkan
2020-02-07 19:00 211122011 IBK Hallsta D2 - Per-Ols IBF D2 Nibblehallen
2020-02-09 00:00 211122009 Lillån IBK D2 - Surahammars IBF D2
2020-02-09 00:00 211122012 IBF Örebro Ung D2 B-lag - IBK Sala D2
2020-02-09 16:45 211122010 Rönnby IBK Ung D2 (B-lag) - IBK Köping Ung D2 Kristiansborgshallen
2020-02-11 19:45 211122013 IBK Köping Ung D2 - Lillån IBK D2 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2020-02-15 17:00 211122014 Surahammars IBF D2 - Rönnby IBK Ung D2 (B-lag) Mälarenergi Arena Surahammar
2020-02-16 14:00 211122015 Per-Ols IBF D2 - IBF Örebro Ung D2 B-lag Fagerstahallen
2020-02-16 17:45 211122016 IBK Sala D2 - IBK Hallsta D2 Sporthallen Lärkan
2020-02-19 19:45 211122019 IBK Köping Ung D2 - IBK Hallsta D2 Karlbergshallen Köping Trägolv
2020-02-21 19:00 211122020 Surahammars IBF D2 - IBF Örebro Ung D2 B-lag Mälarenergi Arena Surahammar
2020-02-22 14:00 211122018 Rönnby IBK Ung D2 (B-lag) - Per-Ols IBF D2 Kristiansborgshallen
2020-02-23 00:00 211122017 Lillån IBK D2 - IBK Sala D2
2020-02-28 211122021 Rönnby IBK Ung D2 (B-lag) - IBK Sala D2 Kristiansborgshallen
2020-03-01 00:00 211122024 IBF Örebro Ung D2 B-lag - IBK Köping Ung D2
2020-03-01 15:00 211122022 Per-Ols IBF D2 - Lillån IBK D2 Fagerstahallen
2020-03-01 15:00 211122023 Surahammars IBF D2 - IBK Hallsta D2 Mälarenergi Arena Surahammar
2020-03-07 12:00 211122028 IBK Hallsta D2 - IBF Örebro Ung D2 B-lag Nibblehallen
2020-03-08 00:00 211122025 Lillån IBK D2 - Rönnby IBK Ung D2 (B-lag)
2020-03-08 15:00 211122026 IBK Sala D2 - Per-Ols IBF D2 Sporthallen Lärkan
2020-03-08 17:00 211122027 IBK Köping Ung D2 - Surahammars IBF D2 Karlbergshallen (KB-Hallen)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Örebro Ung D2 B-lag 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
1. IBK Hallsta D2 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
1. IBK Köping Ung D2 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
1. IBK Sala D2 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
1. Lillån IBK D2 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
1. Per-Ols IBF D2 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
1. Rönnby IBK Ung D2 (B-lag) 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
1. Surahammars IBF D2 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Division 2 - Vidarespel
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-01-26 13:00 211123001 Kumla IBK D2 B-Lag - Skogsgymnastikens IBS D2 Kumlahallen Viahallen (Stora)
2020-02-09 00:00 211123002 Pålsboda IBF D2 - Örebro SK Ung D2
2020-02-09 00:00 211123003 WSK Lindesberg D2 - IFK Arboga IBK D2 B-lag
2020-02-16 00:00 211123004 Örebro SK Ung D2 - Kumla IBK D2 B-Lag
2020-02-16 00:00 211123005 Skogsgymnastikens IBS D2 - WSK Lindesberg D2
2020-02-16 00:00 211123006 IFK Arboga IBK D2 B-lag - Pålsboda IBF D2
2020-02-23 00:00 211123007 WSK Lindesberg D2 - Örebro SK Ung D2
2020-02-23 00:00 211123008 Skogsgymnastikens IBS D2 - IFK Arboga IBK D2 B-lag
2020-02-23 18:00 211123009 Kumla IBK D2 B-Lag - Pålsboda IBF D2 Kumlahallen Viahallen (Stora)
2020-03-01 00:00 211123010 IFK Arboga IBK D2 B-lag - Kumla IBK D2 B-Lag
2020-03-01 00:00 211123011 WSK Lindesberg D2 - Pålsboda IBF D2
2020-03-01 00:00 211123012 Örebro SK Ung D2 - Skogsgymnastikens IBS D2
2020-03-08 00:00 211123014 Örebro SK Ung D2 - IFK Arboga IBK D2 B-lag
2020-03-08 00:00 211123015 Pålsboda IBF D2 - Skogsgymnastikens IBS D2
2020-03-08 16:00 211123013 Kumla IBK D2 B-Lag - WSK Lindesberg D2 Kumlahallen Viahallen (Stora)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IFK Arboga IBK D2 B-lag 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
1. Kumla IBK D2 B-Lag 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
1. Pålsboda IBF D2 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
1. Skogsgymnastikens IBS D2 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
1. WSK Lindesberg D2 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
1. Örebro SK Ung D2 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Division 2 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-26 19:30 211131004 WSK Lindesberg D2 - IBF Örebro Ung D2 B-lag 2 - 5 Christher Johansson, Gustav Salmela Stadsskogsskolan
2019-09-27 19:00 211131003 Kumla IBK D2 B-Lag - Pålsboda IBF D2 14 - 0 Kim Palmroth, Johan Palmér Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-09-29 14:00 211131002 IBK Köping Ung D2 - Per-Ols IBF D2 4 - 7 August Ericsson, Oscar Hammar Karlbergshallen Köping Trägolv
2019-10-05 11:00 211131008 Lillån IBK D2 - IBK Köping Ung D2 7 - 3 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2019-10-06 16:00 211131006 Pålsboda IBF D2 - WSK Lindesberg D2 3 - 10 Shanaz Nabipour, Tilde Pettersson Alléhallen, Hallsberg
2019-10-06 16:30 211131007 Per-Ols IBF D2 - Kumla IBK D2 B-Lag 7 - 1 Camilla Eriksson, Tomas Karlsson Fagerstahallen
2019-10-10 19:30 211131011 WSK Lindesberg D2 - Per-Ols IBF D2 1 - 5 Johan Palmér, Gustav Salmela Stadsskogsskolan
2019-10-11 20:00 211131010 Kumla IBK D2 B-Lag - Lillån IBK D2 2 - 7 Henrik Brehmer, Henrik Zegelsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-10-13 16:00 211131012 IBF Örebro Ung D2 B-lag - Pålsboda IBF D2 5 - 2 Christher Johansson, Gustav Salmela Mellringehallen - Örebro
2019-10-19 11:00 211131015 Lillån IBK D2 - WSK Lindesberg D2 7 - 2 Fredrik Alm, Oscar Söljén Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2019-10-20 13:00 211131016 IBK Köping Ung D2 - Kumla IBK D2 B-Lag 8 - 7 Filip Larsson, Francisco Contreras Karlbergshallen Köping Trägolv
2019-10-20 16:00 211131014 Per-Ols IBF D2 - IBF Örebro Ung D2 B-lag 8 - 4 Kai Kinnari, Camilla Eriksson Fagerstahallen
2019-10-26 18:45 211131020 Pålsboda IBF D2 - Per-Ols IBF D2 2 - 8 Shanaz Nabipour, Tilde Pettersson Alléhallen, Hallsberg
2019-10-27 13:00 211131019 IBF Örebro Ung D2 B-lag - Lillån IBK D2 3 - 9 Christher Johansson, Fredrik Alm Mellringehallen - Örebro
2019-10-27 18:00 211131018 WSK Lindesberg D2 - IBK Köping Ung D2 3 - 6 Carl Wikgren, Roger Nilsson Stadsskogsskolan
2019-11-02 15:45 211131024 Kumla IBK D2 B-Lag - WSK Lindesberg D2 4 - 6 Christher Johansson, Gustav Salmela Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-11-03 12:00 211131022 Lillån IBK D2 - Pålsboda IBF D2 12 - 3 Shanaz Nabipour, Tilde Pettersson Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-11-03 13:30 211131023 IBK Köping Ung D2 - IBF Örebro Ung D2 B-lag 8 - 10 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Karlbergshallen Köping Trägolv
2019-11-08 20:00 211131026 IBF Örebro Ung D2 B-lag - Kumla IBK D2 B-Lag 3 - 8 Johan Palmér, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2019-11-10 15:00 211131028 Per-Ols IBF D2 - Lillån IBK D2 4 - 3 Gerry Törnqvist, Kai Kinnari Fagerstahallen
2019-11-10 16:00 211131027 Pålsboda IBF D2 - IBK Köping Ung D2 2 - 10 Shanaz Nabipour, Tilde Pettersson Alléhallen, Hallsberg
2019-11-16 18:05 211131031 Pålsboda IBF D2 - Kumla IBK D2 B-Lag 2 - 13 Fredrik Alm, Mikael Åman Alléhallen, Hallsberg
2019-11-17 12:45 211131032 IBF Örebro Ung D2 B-lag - WSK Lindesberg D2 4 - 0 Gustav Salmela, Christher Johansson Mellringehallen - Örebro
2019-11-17 16:00 211131030 Per-Ols IBF D2 - IBK Köping Ung D2 6 - 1 August Ericsson, Oscar Hammar Fagerstahallen
2019-11-22 19:30 211131034 WSK Lindesberg D2 - Pålsboda IBF D2 8 - 5 Fredrik Alm, Gustav Salmela Stadsskogsskolan
2019-11-26 19:45 211131035 Kumla IBK D2 B-Lag - Per-Ols IBF D2 3 - 3 e.förl. Oscar Söljén, Gustav Salmela Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-12-03 19:30 211131036 IBK Köping Ung D2 - Lillån IBK D2 3 - 4 David Hildingstam, Henrik Syversen Karlbergshallen Köping Trägolv
2019-12-01 15:00 211131039 Per-Ols IBF D2 - WSK Lindesberg D2 5 - 0 Michael Rosén, Jonas Langgren Fagerstahallen
2019-12-07 11:00 211131038 Lillån IBK D2 - Kumla IBK D2 B-Lag 3 - 2 Fredrik Alm, Anna Palmqvist Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2019-12-08 16:00 211131040 Pålsboda IBF D2 - IBF Örebro Ung D2 B-lag 5 - 8 Shanaz Nabipour, Fredrik Knutsson Bollhallen, Hallsberg
2019-12-11 19:45 211131042 IBF Örebro Ung D2 B-lag - Per-Ols IBF D2 9 - 7 Johan Palmér, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2019-12-13 19:30 211131043 WSK Lindesberg D2 - Lillån IBK D2 5 - 5 e.förl. Fredrik Alm, Felicia Setthammar Stadsskogsskolan
2019-12-15 13:00 211131044 Kumla IBK D2 B-Lag - IBK Köping Ung D2 2 - 3 Gustav Salmela, Fredrik Knutsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-12-21 11:00 211131047 Lillån IBK D2 - IBF Örebro Ung D2 B-lag 11 - 1 Berndt Swärd, Mohamed Abdirisak Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2019-12-22 12:00 211131046 IBK Köping Ung D2 - WSK Lindesberg D2 5 - 3 Camilla Eriksson, Fredrik Alm Karlbergshallen Köping Trägolv
2019-12-22 16:00 211131048 Per-Ols IBF D2 - Pålsboda IBF D2 12 - 1 Mohamed Abdirisak, Alexander Milovanovic Fagerstahallen
2020-01-10 19:30 211131052 WSK Lindesberg D2 - Kumla IBK D2 B-Lag 4 - 5 e.förl. Johan Palmér, Fredrik Alm Stadsskogsskolan
2020-01-12 16:00 211131050 Pålsboda IBF D2 - Lillån IBK D2 0 - 6 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Alléhallen, Hallsberg
2020-01-15 20:00 211131051 IBF Örebro Ung D2 B-lag - IBK Köping Ung D2 6 - 7 e.förl. Gustav Salmela, Johan Palmér Mellringehallen - Örebro
2020-01-17 19:00 211131054 Kumla IBK D2 B-Lag - IBF Örebro Ung D2 B-lag 6 - 0 Henrik Zegelsson, Johan Palmér Kumlahallen Viahallen (Stora)
2020-01-18 12:00 211131055 IBK Köping Ung D2 - Pålsboda IBF D2 8 - 3 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Karlbergshallen Köping Trägolv
2020-01-19 14:30 211131056 Lillån IBK D2 - Per-Ols IBF D2 5 - 2 Shanaz Nabipour, Tilde Pettersson Tybblelundsskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lillån IBK D2 12 10 1 (0) 1 79-30 49 31
2. Per-Ols IBF D2 12 9 1 (0) 2 74-34 40 28
3. IBK Köping Ung D2 12 6 1 (1) 5 66-60 6 20
4. IBF Örebro Ung D2 B-lag 12 6 1 (0) 5 58-73 -15 19
5. Kumla IBK D2 B-Lag 12 4 2 (1) 6 67-46 21 15
6. WSK Lindesberg D2 12 3 2 (0) 7 44-59 -15 11
7. Pålsboda IBF D2 12 0 0 (0) 12 28-114 -86 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Division 2 Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-20 19:00 211132002 IBK Hallsta D2 - Örebro SK Ung D2 7 - 0 Henrik Brehmer, Lars Flink Nibblehallen
2019-09-28 11:00 211132004 Surahammars IBF D2 - Skogsgymnastikens IBS D2 11 - 7 Marcus Karppinen, William Ringkvist Mälarenergi Arena Surahammar
2019-09-28 16:30 211132003 Rönnby IBK Ung D2 (B-lag) - IFK Arboga IBK D2 B-lag 5 - 3 Filip Larsson, Erik Flink Kristiansborgshallen
2019-10-05 12:30 211132006 IFK Arboga IBK D2 B-lag - Surahammars IBF D2 2 - 7 Marcus Karppinen Vasahallen
2019-11-21 19:30 211132008 IBK Sala D2 - IBK Hallsta D2 4 - 3 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Sporthallen Lärkan
2019-11-26 20:00 211132007 Örebro SK Ung D2 - Rönnby IBK Ung D2 (B-lag) 4 - 6 Jonas Langgren, Michael Rosén Tybblelundsskolan
2019-10-12 16:30 211132011 Surahammars IBF D2 - Örebro SK Ung D2 7 - 1 August Ericsson, Oscar Hammar Mälarenergi Arena Surahammar
2019-10-13 11:00 211132010 Rönnby IBK Ung D2 (B-lag) - IBK Sala D2 5 - 4 Fernando Rocabado, Jimmy Lindell Kristiansborgshallen
2019-10-23 19:30 211132012 Skogsgymnastikens IBS D2 - IFK Arboga IBK D2 B-lag 2 - 6 Marcus Karppinen, Camilla Eriksson Frida Hansdotter Arena
2019-10-19 12:45 211132014 Örebro SK Ung D2 - Skogsgymnastikens IBS D2 4 - 7 Gustav Salmela, Christher Johansson Mellringehallen - Örebro
2019-10-19 16:30 211132016 IBK Hallsta D2 - Rönnby IBK Ung D2 (B-lag) 3 - 8 Francisco Contreras, Mohamed Abdirisak Nibblehallen
2019-10-20 18:30 211132015 IBK Sala D2 - Surahammars IBF D2 4 - 3 e.förl. Jonas Ahlin, Alexander Milovanovic Sporthallen Lärkan
2019-10-26 14:00 211132018 Surahammars IBF D2 - IBK Hallsta D2 6 - 1 Marcus Karppinen, Oscar Nordlander Mälarenergi Arena Surahammar
2019-11-30 18:30 211132020 IFK Arboga IBK D2 B-lag - Örebro SK Ung D2 1 - 7 Albin Bergqvist, Petter Windås Vasahallen
2020-01-15 19:30 211132019 Skogsgymnastikens IBS D2 - IBK Sala D2 3 - 9 Francisco Contreras, Mohamed Abdirisak Frida Hansdotter Arena
2019-11-02 11:00 211132023 IBK Hallsta D2 - Skogsgymnastikens IBS D2 9 - 3 Marcus Karppinen, Jonas Ahlin Nibblehallen
2019-11-02 17:00 211132024 Rönnby IBK Ung D2 (B-lag) - Surahammars IBF D2 5 - 2 Gerry Törnqvist, Erik Flink Kristiansborgshallen
2019-11-03 16:00 211132022 IBK Sala D2 - IFK Arboga IBK D2 B-lag 8 - 1 Dan Barthlen, Jonas Ahlin Sporthallen Lärkan
2019-11-10 14:00 211132027 IFK Arboga IBK D2 B-lag - IBK Hallsta D2 3 - 6 Jimmy Lindell, Henrik Brehmer Vasahallen
2019-11-10 15:00 211132028 Örebro SK Ung D2 - IBK Sala D2 0 - 10 Christher Johansson, Gustav Salmela Tybblelundsskolan
2019-11-10 17:00 211132026 Skogsgymnastikens IBS D2 - Rönnby IBK Ung D2 (B-lag) 0 - 15 August Ericsson, Oscar Hammar Frida Hansdotter Arena
2019-11-15 19:00 211132032 Skogsgymnastikens IBS D2 - Surahammars IBF D2 2 - 9 Jimmy Lindell, Camilla Eriksson Frida Hansdotter Arena
2019-11-16 14:00 211132031 IFK Arboga IBK D2 B-lag - Rönnby IBK Ung D2 (B-lag) 4 - 13 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Vasahallen
2020-01-12 16:45 211132030 Örebro SK Ung D2 - IBK Hallsta D2 3 - 3 e.förl. Shanaz Nabipour, Tilde Pettersson Tybblelundsskolan
2019-11-23 14:00 211132034 Surahammars IBF D2 - IFK Arboga IBK D2 B-lag 5 - 0 Marcus Karppinen, Oscar Nordlander Mälarenergi Arena Surahammar
2019-11-24 17:00 211132035 Rönnby IBK Ung D2 (B-lag) - Örebro SK Ung D2 14 - 2 Jimmy Lindell, Filip Larsson Kristiansborgshallen
2019-12-18 19:30 211132036 IBK Hallsta D2 - IBK Sala D2 5 - 4 Camilla Eriksson, Thomas Kallin Nibblehallen
2019-12-08 12:45 211132039 Örebro SK Ung D2 - Surahammars IBF D2 3 - 7 Mats Eriksson, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2019-12-08 14:30 211132040 IFK Arboga IBK D2 B-lag - Skogsgymnastikens IBS D2 5 - 4 August Ericsson, Oscar Hammar Vasahallen
2019-12-08 17:00 211132038 IBK Sala D2 - Rönnby IBK Ung D2 (B-lag) 6 - 3 David Hildingstam, Camilla Eriksson Sporthallen Lärkan
2019-12-13 19:00 211132042 Skogsgymnastikens IBS D2 - Örebro SK Ung D2 3 - 5 Kai Kinnari, Daniel Östling Frida Hansdotter Arena
2019-12-14 14:00 211132043 Surahammars IBF D2 - IBK Sala D2 4 - 5 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Mälarenergi Arena Surahammar
2019-12-15 17:00 211132044 Rönnby IBK Ung D2 (B-lag) - IBK Hallsta D2 6 - 4 Marcus Karppinen, Oscar Nordlander Kristiansborgshallen
2019-12-18 20:00 211132048 Örebro SK Ung D2 - IFK Arboga IBK D2 B-lag 7 - 6 Oscar Söljén, Tony Wennberg Tybblelundsskolan
2019-12-21 15:00 211132047 IBK Sala D2 - Skogsgymnastikens IBS D2 10 - 3 Jimmy Lindell, Jonas Ahlin Sporthallen Lärkan
2019-12-21 15:30 211132046 IBK Hallsta D2 - Surahammars IBF D2 4 - 3 Michael Rosén, Jonas Langgren Nibblehallen
2020-01-10 19:00 211132051 Skogsgymnastikens IBS D2 - IBK Hallsta D2 3 - 8 Fernando Rocabado, Edvin Lindelöf Frida Hansdotter Arena
2020-01-11 14:00 211132052 Surahammars IBF D2 - Rönnby IBK Ung D2 (B-lag) 4 - 3 Francisco Contreras, Oscar Nordlander Mälarenergi Arena Surahammar
2020-01-11 18:00 211132050 IFK Arboga IBK D2 B-lag - IBK Sala D2 1 - 8 Lars Flink, Erik Flink Vasahallen
2020-01-19 15:00 211132055 IBK Hallsta D2 - IFK Arboga IBK D2 B-lag 9 - 7 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Nibblehallen
2020-01-19 15:00 211132056 IBK Sala D2 - Örebro SK Ung D2 6 - 7 Jonas Ahlin, Joacim Eriksson Sporthallen Lärkan
2020-01-19 16:30 211132054 Rönnby IBK Ung D2 (B-lag) - Skogsgymnastikens IBS D2 8 - 2 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Kristiansborgshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rönnby IBK Ung D2 (B-lag) 12 10 0 (0) 2 91-38 53 30
2. IBK Sala D2 12 8 1 (1) 3 78-38 40 26
3. Surahammars IBF D2 12 8 1 (0) 3 68-37 31 25
4. IBK Hallsta D2 12 7 1 (0) 4 62-50 12 22
5. Örebro SK Ung D2 12 4 1 (0) 7 43-77 -34 13
6. IFK Arboga IBK D2 B-lag 12 2 0 (0) 10 39-81 -42 6
7. Skogsgymnastikens IBS D2 12 1 0 (0) 11 39-99 -60 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Juniorer
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-05 12:00 211124004 IBK Sala DJ - Lillån IBK FK1/DJ 5 - 4 Burak Unsal, Mårten Hanold Sporthallen Lärkan
2019-10-05 16:00 211124003 IBK Köping Ung DJ - SMÅ IF DJ 3 - 2 August Ericsson, Oscar Hammar Karlbergshallen Köping Trägolv
2019-10-06 14:00 211124005 Surahammars IBF DJ - Västerås IBS/Romfortuna DJ 1 - 5 August Ericsson, Yotsaphong Chaiphring Mälarenergi Arena Surahammar
2019-12-05 19:30 211124002 WSK Lindesberg DJ - Askersunds IBK DJ 2 - 2 Shanaz Nabipour, Tilde Pettersson Stadsskogsskolan
2019-10-12 18:00 211124009 Västerås IBS/Romfortuna DJ - IBK Köping Ung DJ 9 - 1 Juha Vanninen, Daniel Östling Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-10-13 13:30 211124008 Lillån IBK FK1/DJ - WSK Lindesberg DJ 5 - 8 Felicia Setthammar, Gustav Salmela Mellringehallen - Örebro
2019-10-13 14:00 211124010 Surahammars IBF DJ - IBK Sala DJ 6 - 2 William Salomaa, Francisco Contreras Mälarenergi Arena Surahammar
2019-10-13 17:00 211124006 Askersunds IBK DJ - IBK Hallsta DJ 4 - 3 Fredrik Alm, Anna Palmqvist Närlundahallen
2019-10-18 19:30 211124014 WSK Lindesberg DJ - Surahammars IBF DJ 2 - 13 Fredrik Alm, Emil Wass Stadsskogsskolan
2019-10-19 11:30 211124015 IBK Köping Ung DJ - IBK Sala DJ 7 - 3 Yotsaphong Chaiphring, William Salomaa Karlbergshallen Köping Trägolv
2019-10-19 12:00 211124011 IBK Hallsta DJ - SMÅ IF DJ 11 - 0 Michael Rosén, Jonas Langgren Nibblehallen
2019-10-19 17:00 211124012 Askersunds IBK DJ - Lillån IBK FK1/DJ 3 - 3 Shanaz Nabipour, Tilde Pettersson Närlundahallen
2019-10-23 20:00 211124020 IBK Köping Ung DJ - WSK Lindesberg DJ 12 - 0 Yotsaphong Chaiphring, William Salomaa Karlbergshallen (KB-Hallen)
2019-10-26 12:30 211124016 Lillån IBK FK1/DJ - IBK Hallsta DJ 2 - 2 Gustav Salmela, Johan Palmér Mellringehallen - Örebro
2019-10-31 19:30 211124018 Surahammars IBF DJ - Askersunds IBK DJ 3 - 3 Marcus Karppinen, Burak Unsal Mälarenergi Arena Surahammar
2020-01-31 19:30 211124017 Västerås IBS/Romfortuna DJ - SMÅ IF DJ Yotsaphong Chaiphring, Philip Groop Kristiansborgshallen
2019-11-09 12:30 211124022 Lillån IBK FK1/DJ - Surahammars IBF DJ 2 - 6 Fredrik Alm, Anna Palmqvist Mellringehallen - Örebro
2019-11-10 15:30 211124023 SMÅ IF DJ - IBK Sala DJ 6 - 4 Francisco Contreras, Johan Palmér Odenskolans Sporthall
2019-11-10 17:00 211124024 Askersunds IBK DJ - IBK Köping Ung DJ 8 - 5 Fredrik Alm, Yotsaphong Chaiphring Närlundahallen
2019-11-30 12:00 211124021 IBK Hallsta DJ - Västerås IBS/Romfortuna DJ 2 - 5 Michael Rosén, Jonas Langgren Nibblehallen
2019-11-16 14:30 211124029 WSK Lindesberg DJ - SMÅ IF DJ 4 - 1 Emil Wass, Johan Palmér Stadsskogsskolan
2019-11-17 14:00 211124026 Surahammars IBF DJ - IBK Hallsta DJ 6 - 2 Henrik Brehmer, Simon Morberg Mälarenergi Arena Surahammar
2019-11-17 19:30 211124028 IBK Köping Ung DJ - Lillån IBK FK1/DJ 7 - 4 Yotsaphong Chaiphring, Simon Morberg Karlbergshallen Köping Trägolv
2019-11-19 19:30 211124027 IBK Sala DJ - Västerås IBS/Romfortuna DJ 1 - 5 Jimmie Nilsson, Jerry Nilsson Sporthallen Lärkan
2019-11-23 10:00 211124031 IBK Hallsta DJ - IBK Sala DJ 5 - 5 Tobias Söderberg, Lars Flink Nibblehallen
2019-11-23 11:00 211124032 Surahammars IBF DJ - IBK Köping Ung DJ 9 - 2 Yotsaphong Chaiphring, Henrik Brehmer Mälarenergi Arena Surahammar
2019-11-24 12:30 211124035 SMÅ IF DJ - Askersunds IBK DJ 0 - 2 Fredrik Alm, Emil Wass Odenskolans Sporthall
2020-02-28 19:30 211124033 Västerås IBS/Romfortuna DJ - WSK Lindesberg DJ Jimmie Nilsson, Jerry Nilsson Kristiansborgshallen
2019-12-08 13:00 211124036 IBK Köping Ung DJ - IBK Hallsta DJ 6 - 6 Michael Rosén, Jonas Langgren Karlbergshallen Köping Trägolv
2019-12-08 13:45 211124040 SMÅ IF DJ - Lillån IBK FK1/DJ 5 - 6 Gustav Salmela, Fredrik Alm Odenskolans Sporthall
2020-02-02 12:00 211124037 WSK Lindesberg DJ - IBK Sala DJ Shanaz Nabipour, Tilde Pettersson Stadsskogsskolan
2020-02-02 17:00 211124039 Askersunds IBK DJ - Västerås IBS/Romfortuna DJ Fredrik Alm, Gustav Salmela Närlundahallen
2019-12-14 10:00 211124041 IBK Hallsta DJ - WSK Lindesberg DJ 5 - 2 Burak Unsal, Gerry Törnqvist Nibblehallen
2019-12-14 18:00 211124045 Västerås IBS/Romfortuna DJ - Lillån IBK FK1/DJ 4 - 4 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-12-15 14:00 211124044 Surahammars IBF DJ - SMÅ IF DJ 11 - 3 Richard Björk, Dan Barthlen Mälarenergi Arena Surahammar
2019-12-15 14:30 211124043 IBK Sala DJ - Askersunds IBK DJ 8 - 4 Burak Unsal, Jonas Ahlin Sporthallen Lärkan
2020-01-12 14:00 211124050 Västerås IBS/Romfortuna DJ - Surahammars IBF DJ 6 - 1 Oscar Hammar, Yotsaphong Chaiphring Klövernhallen Plan 2
2020-01-12 15:30 211124048 SMÅ IF DJ - IBK Köping Ung DJ 4 - 5 Carl Wikgren, Henrik Zegelsson Odenskolans Sporthall
2020-01-12 15:30 211124049 Lillån IBK FK1/DJ - IBK Sala DJ 8 - 5 Fredrik Alm, Tony Wennberg Mellringehallen - Örebro
2020-01-12 17:00 211124047 Askersunds IBK DJ - WSK Lindesberg DJ 4 - 4 Gustav Salmela, Felicia Setthammar Närlundahallen
2020-01-16 19:30 211124053 WSK Lindesberg DJ - Lillån IBK FK1/DJ 3 - 3 Fredrik Alm, Mats Eriksson Stadsskogsskolan
2020-01-18 13:30 211124051 IBK Hallsta DJ - Askersunds IBK DJ 3 - 3 Yotsaphong Chaiphring, Jerry Nilsson Nibblehallen
2020-01-18 14:00 211124055 IBK Sala DJ - Surahammars IBF DJ 6 - 9 Mårten Hanold, Andreas Larsson Sporthallen Lärkan
2020-01-19 14:30 211124054 IBK Köping Ung DJ - Västerås IBS/Romfortuna DJ 5 - 6 Gerry Törnqvist, Yotsaphong Chaiphring Karlbergshallen Köping Trägolv
2020-01-24 19:00 211124060 IBK Sala DJ - IBK Köping Ung DJ Jonas Ahlin, Mårten Hanold Sporthallen Lärkan
2020-01-24 19:30 211124059 Surahammars IBF DJ - WSK Lindesberg DJ Jimmie Nilsson, Jerry Nilsson Mälarenergi Arena Surahammar
2020-01-26 10:00 211124057 Lillån IBK FK1/DJ - Askersunds IBK DJ Fredrik Alm, Anna Palmqvist Mellringehallen - Örebro
2020-01-26 13:45 211124056 SMÅ IF DJ - IBK Hallsta DJ Tony Wennberg, Oscar Söljén Odenskolans Sporthall
2020-02-06 19:30 211124065 WSK Lindesberg DJ - IBK Köping Ung DJ Fredrik Alm Stadsskogsskolan
2020-02-08 10:00 211124061 IBK Hallsta DJ - Lillån IBK FK1/DJ Nibblehallen
2020-02-09 16:00 211124062 SMÅ IF DJ - Västerås IBS/Romfortuna DJ Fredrik Alm, Anna Palmqvist Odenskolans Sporthall
2020-02-09 17:00 211124063 Askersunds IBK DJ - Surahammars IBF DJ Shanaz Nabipour, Tilde Pettersson Närlundahallen
2020-02-15 14:00 211124066 Västerås IBS/Romfortuna DJ - IBK Hallsta DJ Kristiansborgshallen
2020-02-15 15:00 211124068 IBK Sala DJ - SMÅ IF DJ Sporthallen Lärkan
2020-02-16 14:00 211124067 Surahammars IBF DJ - Lillån IBK FK1/DJ Mälarenergi Arena Surahammar
2020-03-03 19:00 211124069 IBK Köping Ung DJ - Askersunds IBK DJ Karlbergshallen Köping Trägolv
2020-03-06 19:00 211124071 IBK Hallsta DJ - Surahammars IBF DJ Nibblehallen
2020-03-07 17:00 211124072 Västerås IBS/Romfortuna DJ - IBK Sala DJ Kristiansborgshallen
2020-03-08 14:00 211124074 SMÅ IF DJ - WSK Lindesberg DJ Odenskolans Sporthall
2020-03-08 15:45 211124073 Lillån IBK FK1/DJ - IBK Köping Ung DJ Mellringehallen - Örebro
2020-03-13 19:30 211124078 WSK Lindesberg DJ - Västerås IBS/Romfortuna DJ Stadsskogsskolan
2020-03-14 14:00 211124076 IBK Sala DJ - IBK Hallsta DJ Sporthallen Lärkan
2020-03-15 11:30 211124077 IBK Köping Ung DJ - Surahammars IBF DJ Karlbergshallen Köping Trägolv
2020-03-15 17:00 211124080 Askersunds IBK DJ - SMÅ IF DJ Närlundahallen
2020-03-21 11:00 211124081 IBK Hallsta DJ - IBK Köping Ung DJ Nibblehallen
2020-03-22 13:00 211124082 IBK Sala DJ - WSK Lindesberg DJ Sporthallen Lärkan
2020-03-22 13:00 211124085 Lillån IBK FK1/DJ - SMÅ IF DJ Mellringehallen - Örebro
2020-03-22 14:00 211124084 Västerås IBS/Romfortuna DJ - Askersunds IBK DJ Kristiansborgshallen
2020-03-27 19:30 211124086 WSK Lindesberg DJ - IBK Hallsta DJ Stadsskogsskolan
2020-03-28 12:30 211124090 Lillån IBK FK1/DJ - Västerås IBS/Romfortuna DJ Mellringehallen - Örebro
2020-03-29 13:45 211124089 SMÅ IF DJ - Surahammars IBF DJ Odenskolans Sporthall
2020-03-29 17:00 211124088 Askersunds IBK DJ - IBK Sala DJ Närlundahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Surahammars IBF DJ 10 7 1 2 65-33 32 22
2. Västerås IBS/ Romfortuna DJ 7 6 1 0 40-15 25 19
3. IBK Köping Ung DJ 10 5 1 4 53-51 2 16
4. Askersunds IBK DJ 9 3 5 1 33-31 2 14
5. IBK Hallsta DJ 9 2 4 3 39-33 6 10
6. Lillån IBK FK1/ DJ 10 2 4 4 41-48 -7 10
7. WSK Lindesberg DJ 8 2 3 3 25-45 -20 9
8. IBK Sala DJ 9 2 1 6 39-54 -15 7
9. SMÅ IF DJ 8 1 0 7 21-46 -25 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis