Pantamera Mörkröd Medellätt (2021/22)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Mörkröd Medellätt Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-02 13:15 150304001 Älvsjö AIK IBF - Täby FC 5 - 4 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Kämpetorpshallen 2
2021-10-02 13:15 150304003 Jakobsbergs IBF - Vaxholms IBF 8 - 3 Wilmer Jonsson, Ludwig Idevall Kallhälls sporthall
2021-10-02 14:30 150304002 Djurgårdens IF IBS - Rotebro IS IBK 4 - 1 Johan Engvall, Gustav Levin Hjorthagshallen
2021-10-03 14:45 150304005 AIK IBF - Ekerö IK 1 - 9 Shabbir Ahmed, Isak Ålenius Ulriksdalshallen
2021-10-15 18:30 150304006 Ekerö IK - Silverdals IF 4 - 3 Johan Hessing, Sadjad Nima Tappströms Bollhall
2021-10-16 14:45 150304009 Rotebro IS IBK - Älvsjö AIK IBF 2 - 11 Martin Mårtensson, Fabian Magnell Rotebrohallen (Nya)
2021-10-17 11:15 150304010 Täby FC - AIK IBF 1 - 2 Anton Fritshammar, Shabbir Ahmed K-Rauta Arena
2021-10-17 16:45 150304008 Vaxholms IBF - Djurgårdens IF IBS 7 - 8 Jan Lingemark, Per Sundvall Vaxholm innebandyhallen
2021-10-23 12:00 150304013 Jakobsbergs IBF - Ekerö IK 5 - 5 Fredrik Hallenberg, Andreas Mattsson Kallhälls sporthall
2021-10-23 13:15 150304014 Silverdals IF - AIK IBF 5 - 2 Martin Claësson, Imtiaz Karim Silverdalshallen
2021-10-24 09:30 150304015 Rotebro IS IBK - Täby FC 3 - 7 Robert Milerud, Michael Leimer Rotebrohallen (Nya)
2021-10-24 15:45 150304011 Älvsjö AIK IBF - Vaxholms IBF 7 - 3 Johnny Mikael Claesson, Petra Dynesius Västertorpshallen
2021-10-31 11:15 150304016 AIK IBF - Jakobsbergs IBF 2 - 3 Martin Mårtensson, Lars Sundlöf Ulriksdalshallen
2021-10-31 12:00 150304017 Ekerö IK - Djurgårdens IF IBS 5 - 2 Fredrik Hallenberg, Mattias Thomasson Mälaröhallen
2021-10-31 15:00 150304019 Vaxholms IBF - Rotebro IS IBK 1 - 5 Isabelle Lassfolk, Peter Lassfolk Vaxholm innebandyhallen
2021-11-14 20:15 150304020 Täby FC - Silverdals IF 1 - 7 Per Sundvall, Björn Söderström Grindtorpshallen
2021-11-13 11:00 150304021 Älvsjö AIK IBF - Ekerö IK 1 - 8 Jakob Jansson, Sixten Thorén Kämpetorpshallen 2
2021-11-20 14:45 150304024 Vaxholms IBF - Täby FC 4 - 7 Fredrik Hallenberg, Per Sundvall Vaxholm innebandyhallen
2021-11-20 17:00 150304022 Djurgårdens IF IBS - AIK IBF 1 - 7 Ella Lassen Eriksson, Daniel Bjerdahl Hjorthagshallen
2021-11-21 10:00 150304023 Jakobsbergs IBF - Silverdals IF 4 - 3 Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Kallhälls sporthall
2021-11-27 12:00 150304026 Silverdals IF - Djurgårdens IF IBS 7 - 3 Jonas Vedin, Joel Holm Silverdalshallen
2021-11-28 12:00 150304028 Ekerö IK - Rotebro IS IBK 4 - 2 Sezgin Youmer, Hampus Pernkrans Mälaröhallen
2021-11-28 13:30 150304027 AIK IBF - Älvsjö AIK IBF 0 - 1 William Albrecht, Isak Ålenius Ulriksdalshallen
2021-11-28 14:30 150304030 Täby FC - Jakobsbergs IBF 3 - 7 Per Sundvall, Roger Nyström Grindtorpshallen
2021-12-02 19:45 150304035 Rotebro IS IBK - AIK IBF 5 - 4 Sezgin Youmer, Imtiaz Karim Tallbackaskolan
2021-12-04 17:00 150304034 Vaxholms IBF - Ekerö IK 3 - 6 Viggo Modigh, Erik Nyman Vaxholm innebandyhallen
2021-12-04 19:45 150304032 Djurgårdens IF IBS - Jakobsbergs IBF 4 - 2 Niklas Forsman, Jonas Jatko Engelbrektshallen
2021-12-05 14:15 150304031 Älvsjö AIK IBF - Silverdals IF 4 - 3 Ella Lassen Eriksson, Niklas Forsman Västertorpshallen
2021-12-11 13:45 150304037 Silverdals IF - Rotebro IS IBK 2 - 0 Andreas Lyhnakis, Arvid Stegrud Silverdalshallen
2021-12-12 15:45 150304038 AIK IBF - Vaxholms IBF 2 - 12 Lars Reuterhagen, Fabian Magnell Tallbackaskolan
2022-02-09 18:45 150304036 Jakobsbergs IBF - Älvsjö AIK IBF 0 - 7 Andreas Mattsson, Imtiaz Karim Kallhälls sporthall
2022-04-19 19:30 150304040 Täby FC - Djurgårdens IF IBS 13 - 5 Fredrik Hallenberg, Peter Lassfolk Grindtorpshallen
2021-12-18 14:00 150304042 Ekerö IK - Täby FC 4 - 3 Emil Pernkrans, Hampus Pernkrans Mälaröhallen
2021-12-19 13:00 150304045 Rotebro IS IBK - Jakobsbergs IBF 6 - 4 Sezgin Youmer, Ludwig Idevall Rotebrohallen (Nya)
2021-12-19 16:45 150304044 Vaxholms IBF - Silverdals IF 11 - 0 Per Sundvall, Kenneth Johansson Vaxholm innebandyhallen
2022-02-04 19:00 150304041 Älvsjö AIK IBF - Djurgårdens IF IBS 2 - 3 Viggo Modigh, Johnny Mikael Claesson Västertorpshallen
2022-01-15 14:45 150304046 Ekerö IK - AIK IBF 11 - 3 Emil Pernkrans, Hampus Pernkrans Mälaröhallen
2022-01-16 10:15 150304050 Täby FC - Älvsjö AIK IBF 4 - 5 Thomas Josbrink, Roger Nyström K-Rauta Arena
2022-01-16 13:00 150304049 Rotebro IS IBK - Djurgårdens IF IBS 8 - 4 Peter Lassfolk, Tobias Jansson Töjnahallen
2022-01-30 18:30 150304048 Vaxholms IBF - Jakobsbergs IBF 8 - 2 Isak Wallenius, Peter Lassfolk Vaxholm innebandyhallen
2022-01-22 15:00 150304054 Silverdals IF - Ekerö IK 1 - 1 Joel Holm, Jonas Vedin Silverdalshallen
2022-01-22 16:30 150304052 Djurgårdens IF IBS - Vaxholms IBF 1 - 6 Hampus Bergholm, Tobias Jansson Hjorthagshallen
2022-01-22 17:45 150304051 Älvsjö AIK IBF - Rotebro IS IBK 11 - 7 Gustav Levin, Viggo Modigh Kämpetorpshallen 2
2022-01-23 13:00 150304055 AIK IBF - Täby FC 7 - 4 Jonas Vedin, Agaton Östlund Ulriksdalshallen
2022-01-29 14:45 150304059 Vaxholms IBF - Älvsjö AIK IBF 9 - 5 Svedje Ohlson, Theodore Idevall Vaxholm innebandyhallen
2022-01-30 11:30 150304060 Täby FC - Rotebro IS IBK 2 - 3 Lars Reuterhagen, Imtiaz Karim K-Rauta Arena
2022-01-30 13:15 150304056 AIK IBF - Silverdals IF 3 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Josbrink Ulriksdalshallen
2022-03-26 14:00 150304057 Ekerö IK - Jakobsbergs IBF 6 - 0 Imtiaz Karim, Alexander Friberg Mälaröhallen
2022-02-05 12:15 150304063 Jakobsbergs IBF - AIK IBF 0 - 3 Andreas Mattsson, Annie Mattsson Kallhälls sporthall
2022-02-05 12:15 150304065 Rotebro IS IBK - Vaxholms IBF 4 - 5 Jan Lingemark, Mattias Thomasson Rotebrohallen (Nya)
2022-02-05 14:00 150304064 Silverdals IF - Täby FC 3 - 3 Joel Holm, Jonas Vedin Silverdalshallen
2022-02-05 15:00 150304062 Djurgårdens IF IBS - Ekerö IK 0 - 4 Michael Leimer, Robert Milerud Hjorthagshallen
2022-02-12 09:45 150304067 AIK IBF - Djurgårdens IF IBS 1 - 2 Tobias Jansson, Johnny Mikael Claesson Ulriksdalshallen
2022-02-12 13:30 150304068 Ekerö IK - Älvsjö AIK IBF 4 - 1 Mattias Thomasson, Hampus Pernkrans Mälaröhallen
2022-02-12 14:00 150304066 Silverdals IF - Jakobsbergs IBF 6 - 1 Steffanie Bramer, Ricky Bagge Silverdalshallen
2022-02-13 15:15 150304070 Täby FC - Vaxholms IBF 5 - 2 Tobias Jansson, Isabelle Lassfolk Grindtorpshallen
2022-02-19 11:00 150304075 Rotebro IS IBK - Ekerö IK 1 - 1 Filip Saverstam, Ludwig Idevall Rotebrohallen (Nya)
2022-02-19 11:15 150304071 Älvsjö AIK IBF - AIK IBF 4 - 3 Mattias Patrik Robert Thorsén, Hampus Bergholm Telefonplanshallen
2022-02-19 17:45 150304072 Djurgårdens IF IBS - Silverdals IF 3 - 3 Mattias Patrik Robert Thorsén, Hampus Bergholm Engelbrektshallen
2022-03-09 18:45 150304073 Jakobsbergs IBF - Täby FC 2 - 2 Bjarne Hekkelstrand, Niklas Forsman Kallhälls sporthall
2022-03-12 12:00 150304076 Jakobsbergs IBF - Djurgårdens IF IBS 1 - 5 Gustav Levin, Fabian Magnell Kallhälls sporthall
2022-03-12 13:00 150304077 Silverdals IF - Älvsjö AIK IBF 2 - 4 Jonas Vedin, Joel Holm Silverdalshallen
2022-03-12 15:00 150304079 Ekerö IK - Vaxholms IBF 10 - 5 Tommy Egman, Svedje Ohlson Mälaröhallen
2022-03-13 12:15 150304078 AIK IBF - Rotebro IS IBK 6 - 4 Johnny Mikael Claesson, Filip Lövenklint Ulriksdalshallen
2022-03-19 15:15 150304081 Älvsjö AIK IBF - Jakobsbergs IBF 6 - 2 Hampus Bergholm, Mattias Patrik Robert Thorsén Kämpetorpshallen 2
2022-03-19 16:30 150304085 Rotebro IS IBK - Silverdals IF 4 - 4 Ludwig Idevall, Isak Ålenius Rotebrohallen (Nya)
2022-03-20 18:30 150304084 Vaxholms IBF - AIK IBF 6 - 0 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Vaxholm innebandyhallen
2022-04-20 19:15 150304082 Djurgårdens IF IBS - Täby FC 6 - 8 Imtiaz Karim, Niklas Lundberg Vintervikshallen
2022-04-02 13:15 150304086 Djurgårdens IF IBS - Älvsjö AIK IBF 4 - 5 Emil Pernkrans, Hampus Pernkrans Hjorthagshallen
2022-04-02 13:15 150304087 Jakobsbergs IBF - Rotebro IS IBK 5 - 3 Fredrik Åhlund, Mattias Thomasson Kallhälls sporthall
2022-04-02 13:15 150304090 Täby FC - Ekerö IK 3 - 5 Lars Reuterhagen, Simon Fröberg K-Rauta Arena
2022-04-02 14:15 150304088 Silverdals IF - Vaxholms IBF 3 - 3 Jonas Vedin, Joel Holm Silverdalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ekerö IK 16 13 3 0 87-34 53 42
2. Älvsjö AIK IBF 16 12 0 4 79-58 21 36
3. Silverdals IF 16 6 5 5 56-51 5 23
4. Vaxholms IBF 16 7 1 8 88-73 15 22
5. Djurgårdens IF IBS 16 6 1 9 55-80 -25 19
6. Täby FC 16 5 2 9 70-70 0 17
7. Rotebro IS IBK 16 5 2 9 58-75 -17 17
8. Jakobsbergs IBF 16 5 2 9 46-72 -26 17
9. AIK IBF 16 5 0 11 46-72 -26 15
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Mörkröd Medellätt Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-03 11:00 150305001 Huddinge IBS - Sundbybergs IK 4 - 1 Adam Lönnborg, Mattias Lönnborg Tomtbergahallen
2021-10-03 12:00 150305005 Segeltorps IF - Nacka Wallenstam IBK 2 - 2 My Källström Lyly, Heimo Lyly Kvarnbergshallen
2021-10-09 15:30 150305003 Tungelsta IF - Värmdö IF 2 - 5 Kari Malmros, Jonas Jatko Tungelsta Sporthall
2021-10-16 13:15 150305007 Farsta IBK - Tungelsta IF 7 - 0 Hampus Bergholm, Mattias Patrik Robert Thorsén Farstahallen 3
2021-10-16 14:15 150305008 Värmdö IF - Visby IBK 2 - 0 Carl Brorsson, Andreas Skånberg Värmdö sporthall
2022-01-29 13:00 150305010 Sundbybergs IK - Segeltorps IF 2 - 2 Fabian Magnell, Mattias Thomasson Hallonbergshallen
2021-10-02 13:30 150305012 Visby IBK - Farsta IBK 1 - 7 Jonas Jatko, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2021-10-22 19:45 150305011 Huddinge IBS - Värmdö IF 4 - 3 Shabbir Ahmed, Viggo Modigh Tomtbergahallen
2021-10-24 16:15 150305013 Tungelsta IF - Nacka Wallenstam IBK 2 - 4 Sezgin Youmer, Kenneth Johansson Tungelsta Sporthall
2021-10-30 11:15 150305018 Farsta IBK - Huddinge IBS 2 - 6 Robert Vangeus, Alexander Hellström Högdalshallen
2021-10-31 11:45 150305016 Segeltorps IF - Tungelsta IF 3 - 2 Karl-Johan Leijon, Viggo Modigh Kvarnbergshallen
2021-10-31 14:45 150305017 Nacka Wallenstam IBK - Visby IBK 7 - 1 Fabian Magnell, Sadjad Nima Ormingehallen
2021-11-19 20:00 150305021 Huddinge IBS - Nacka Wallenstam IBK 5 - 2 Viggo Modigh, Hampus Bergholm Tomtbergahallen
2021-11-20 13:00 150305022 Visby IBK - Segeltorps IF 5 - 3 Lars Reuterhagen, Anna Mandelstam Kvarnängshallen
2021-11-20 14:30 150305024 Värmdö IF - Sundbybergs IK 11 - 2 Maja Bergman, Johan Engvall Grantomtahallen
2021-11-27 10:30 150305029 Farsta IBK - Värmdö IF 2 - 5 Niklas Lundberg, Simon Lundberg Farstahallen 3
2021-11-27 16:15 150305030 Sundbybergs IK - Tungelsta IF 2 - 3 Ricky Bagge, Imtiaz Karim Brotorpshallen
2021-11-28 11:45 150305027 Segeltorps IF - Huddinge IBS 7 - 7 Johnny Mikael Claesson, Elliot Helin Boucher Glömstahallen
2021-11-20 15:30 150305032 Visby IBK - Tungelsta IF 2 - 1 Anna Mandelstam, Lars Reuterhagen Kvarnängshallen
2021-12-04 12:00 150305033 Farsta IBK - Sundbybergs IK 3 - 2 Ella Lassen Eriksson, Aarre Hietanen Farstahallen 3
2021-12-05 14:30 150305034 Värmdö IF - Nacka Wallenstam IBK 3 - 3 Daniel Bjerdahl, Andreas Skånberg Värmdö sporthall
2021-12-11 12:45 150305036 Tungelsta IF - Huddinge IBS 4 - 1 Viggo Modigh, Ella Lassen Eriksson Tungelsta Sporthall
2021-12-12 13:15 150305038 Segeltorps IF - Värmdö IF 2 - 7 Mats Andersson, Johnny Mikael Claesson Glömstahallen
2021-12-12 18:30 150305039 Nacka Wallenstam IBK - Farsta IBK 2 - 2 Christoffer Castwall, Hanna Woxmark Ormingehallen
2022-04-10 14:00 150305040 Sundbybergs IK - Visby IBK 4 - 3 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Löthallen
2021-12-18 10:15 150305043 Farsta IBK - Segeltorps IF 6 - 3 Simon Lundberg, Niklas Lundberg Farstahallen 1
2021-12-18 13:30 150305041 Huddinge IBS - Visby IBK 5 - 4 Linus Söderblom, Shabbir Ahmed Kvarnbergshallen
2021-12-19 13:00 150305042 Nacka Wallenstam IBK - Sundbybergs IK 7 - 3 Christoffer Castwall, Shabbir Ahmed Ormingehallen
2022-01-15 10:30 150305050 Sundbybergs IK - Huddinge IBS 1 - 7 Alice Fritshammar, Matilda Jennersjö Brotorpshallen
2022-01-15 17:30 150305046 Nacka Wallenstam IBK - Segeltorps IF 3 - 1 Noel Akdemir, Jakub Horyna Ormingehallen
2022-01-29 15:30 150305048 Värmdö IF - Tungelsta IF 3 - 4 Maja Bergman, Kevin Helly Värmdö sporthall
2022-01-23 12:00 150305055 Segeltorps IF - Sundbybergs IK 7 - 2 Nicholas Lindgren, Tobias Jansson Glömstahallen
2022-01-23 15:15 150305053 Tungelsta IF - Farsta IBK 7 - 4 Fredrik Bousset, Anna Mandelstam Tungelsta Sporthall
2022-02-05 15:45 150305052 Visby IBK - Värmdö IF 4 - 5 Mario Mallengren, Kari Malmros Kvarnängshallen
2022-01-30 14:15 150305057 Nacka Wallenstam IBK - Tungelsta IF 2 - 2 Maja Bergman, Agaton Östlund Ormingehallen
2022-01-30 16:00 150305059 Värmdö IF - Huddinge IBS 4 - 5 Mats Andersson, Viggo Modigh Värmdö sporthall
2022-03-26 12:30 150305058 Farsta IBK - Visby IBK 4 - 1 Lars Pedersén, Arash Chehrehnegar ICA MAXI ARENA
2022-02-04 18:45 150305061 Huddinge IBS - Farsta IBK 2 - 2 Osama Abaied, Jonas Jatko Glömstahallen
2022-02-05 11:30 150305063 Tungelsta IF - Segeltorps IF 3 - 4 Ella Lassen Eriksson, Lars Reuterhagen Tungelsta Sporthall
2022-02-05 13:15 150305062 Visby IBK - Nacka Wallenstam IBK 4 - 1 Kenneth Johansson, Per Sundvall Kvarnängshallen
2022-02-12 15:00 150305070 Sundbybergs IK - Värmdö IF 4 - 6 Mimma Spasic, Mario Mallengren Brotorpshallen
2022-02-13 12:00 150305068 Nacka Wallenstam IBK - Huddinge IBS 3 - 6 Agaton Östlund, Maja Bergman Ormingehallen
2022-03-19 13:30 150305067 Segeltorps IF - Visby IBK 1 - 3 Alexander Rosén, Jonas Jatko Tomtbergahallen
2022-02-18 19:45 150305071 Huddinge IBS - Segeltorps IF 9 - 4 Magnus Berg, Hampus Bergholm Tomtbergahallen
2022-02-20 16:30 150305074 Värmdö IF - Farsta IBK 4 - 3 Maja Bergman, Tobias Jansson Värmdö sporthall
2022-03-27 14:30 150305073 Tungelsta IF - Sundbybergs IK 3 - 1 Nicholas Lindgren, Rasmus Bergne Tungelsta Sporthall
2022-03-12 12:15 150305080 Sundbybergs IK - Farsta IBK 2 - 8 Stefano Bianque, Imtiaz Karim Brotorpshallen
2022-03-12 17:00 150305076 Tungelsta IF - Visby IBK 7 - 2 Magnus Pettersson, Axel Wramner ICA Maxi Arena
2022-03-19 18:15 150305079 Nacka Wallenstam IBK - Värmdö IF 1 - 2 Anna Mandelstam, Maja Bergman Myrsjöskolan
2022-02-19 15:30 150305082 Visby IBK - Sundbybergs IK 3 - 3 Jonas Jatko, Mauricio Castillo Kvarnängshallen
2022-03-18 20:00 150305081 Huddinge IBS - Tungelsta IF 4 - 3 Mario Mallengren, Imtiaz Karim Tomtbergahallen
2022-03-19 13:45 150305083 Farsta IBK - Nacka Wallenstam IBK 7 - 2 Kari Malmros, Ella Lassen Eriksson Farstahallen 3
2022-03-20 15:30 150305084 Värmdö IF - Segeltorps IF 3 - 3 Niclas Woxmark, Alexander Mattsson Värmdö sporthall
2022-03-19 16:00 150305086 Visby IBK - Huddinge IBS 2 - 7 Mauricio Castillo, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2022-04-03 10:45 150305089 Segeltorps IF - Farsta IBK 3 - 4 Marcus Rückert, Fredrik Åhlund Kvarnbergshallen
2022-04-03 14:00 150305090 Sundbybergs IK - Nacka Wallenstam IBK 3 - 3 Isak Ålenius, Mattias Thomasson Brotorpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IBS 14 11 2 1 72-42 30 35
2. Värmdö IF 14 9 2 3 63-39 24 29
3. Farsta IBK 14 8 2 4 61-40 21 26
4. Tungelsta IF 14 6 1 7 43-44 -1 19
5. Nacka Wallenstam IBK 14 4 5 5 42-43 -1 17
6. Segeltorps IF 14 3 4 7 45-58 -13 13
7. Visby IBK 14 4 1 9 35-57 -22 13
8. Sundbybergs IK 14 1 3 10 32-70 -38 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis