Träningsmatcher Stockholm (2022/23)

Övriga matcher
Träningsmatcher Stockholm
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
155000004 Älvsjö AIK IBF DA - IBF Falun Utveckling Dam Div 1 Uppskj. Västertorpshallen
155000003 Älvsjö AIK IBF DA - Telge SIBK Allsvenskan Inst.
2022-08-10 19:00 155000007 Bele Barkarby IF IBF Herrar Div Allsvenskan - Jakobsbergs IBF Herr Inst. Björkebyhallen
2022-08-13 15:00 155000016 Balrog Botkyrka IK (Div 1) - Nykvarns IF Herr Botkyrkahallen
2022-08-13 15:00 155000001 Tyresö Trollbäcken IBK Dam Allsvenskan - Skoghalls IBK Kevin Neemé, Mauricio Castillo Strandhallen - Tyresö
2022-08-13 15:10 155000010 Åkersberga IBF Dam - Tyresö Trollbäcken IBK Allsvenskan Patrik Cullander, Niklas Tollefors Åkersberga Sporthall A
2022-08-17 19:00 155000011 Åkersberga IBF Dam - Storvreta IBK Dam Allsvenskan 4 - 1 Madelene Westerberg, Emilia Tuomela Åkersberga Sporthall A
2022-08-17 19:15 155000015 Hässelby SK IBK Herr Div 1 - Djurgårdens IF IBS Herr 6 - 4 Jimmy Rittervall, Fredrik Landin Hässelbyhallen
2022-08-19 18:30 155000030 Täby FC - KAIS Mora IF H1 7 - 6 K-Rauta Arena
2022-08-19 19:00 155000040 Järfälla IBK JAS - Älvsjö AIK IBF HJ JAS 0 - 0 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Jakobsbergs Sporthall
2022-08-19 19:00 155000029 FBI Tullinge - Djurgårdens IF IBS Herr 4 - 3 Grindtorpshallen
2022-08-19 20:10 155000019 Täby FC IBK - KAIS Mora IF 3 - 2 K-Rauta Arena
2022-08-20 08:00 155000020 Nacka IBK - KAIS Mora IF 5 - 3 K-Rauta Arena
2022-08-20 09:40 155000021 Täby FC IBK - Västerås IBS 10 - 1 K-Rauta Arena
2022-08-20 11:20 155000031 Täby FC - Djurgårdens IF IBS Herr 2 - 5 K-Rauta Arena
2022-08-20 13:00 155000032 FBI Tullinge - KAIS Mora IF H1 8 - 8 K-Rauta Arena
2022-08-20 14:00 155000012 Åkersberga IBF Dam - FBC Katrineholm A-lag Inst. Åkersberga Sporthall A
2022-08-20 14:40 155000022 Nacka IBK - SB Pro 3 - 4 K-Rauta Arena
2022-08-20 15:00 155000037 Tyresö Trollbäcken IBK Elit (A) - IBF Örebro Div 1 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Strandhallen - Tyresö
2022-08-20 15:00 155000017 Balrog Botkyrka IK (Div 1) - Trosa Edanö IBK H2 7 - 7 Manne Jahnsson, William Albrecht Botkyrkahallen
2022-08-20 15:30 155000008 Bele Barkarby IF IBF Herrar Div Allsvenskan - Onyx IBK 14 - 6 Johan Larsson, Sebastian Öhman Viksjö Sporthall
2022-08-20 16:20 155000023 Västerås IBS - KAIS Mora IF 3 - 6 K-Rauta Arena
2022-08-20 18:00 155000033 KAIS Mora IF H1 - Djurgårdens IF IBS Herr 5 - 3 K-Rauta Arena
2022-08-20 19:40 155000034 FBI Tullinge - Täby FC 4 - 4 K-Rauta Arena
2022-08-20 21:00 155000024 SB Pro - Täby FC IBK 3 - 8 K-Rauta Arena
2022-08-21 08:00 155000035 KAIS Mora IF H1 - Djurgårdens IF IBS Herr 2 - 11 K-Rauta Arena
2022-08-21 10:00 155000025 Nacka IBK - Västerås IBS 4 - 3 K-Rauta Arena
2022-08-21 11:40 155000026 KAIS Mora IF - SB Pro 5 - 1 K-Rauta Arena
2022-08-21 12:15 155000045 Tyresö Trollbäcken IBK P07(A) - Tyresö Trollbäcken IBK P07(B) Niklas Forsman, Mauricio Castillo Strandhallen - Tyresö
2022-08-21 13:20 155000036 FBI Tullinge - Täby FC 8 - 7 K-Rauta Arena
2022-08-21 14:00 155000043 Tyresö Trollbäcken IBK HJ2(A) - Täby FC HJ2 Niklas Forsman, Mauricio Castillo Strandhallen - Tyresö
2022-08-21 15:20 155000027 SB Pro - Västerås IBS K-Rauta Arena
2022-08-21 15:30 155000044 Tyresö Trollbäcken IBK HJ/JAS - Täby FC HJ1 DM JAS Niklas Forsman, Mauricio Castillo Strandhallen - Tyresö
2022-08-21 15:30 155000013 Tungelsta IF Herr A Div 2 - Trosa Edanö IBK H2 8 - 8 Manne Jahnsson, Håkan Taxén Åbyhallen - Haninge
2022-08-21 17:00 155000028 Nacka IBK - Täby FC IBK 1 - 5 K-Rauta Arena
2022-08-24 20:00 155000041 Tyresö Trollbäcken IBK Elit (A) - Ekerö IK Herr A-lag (B) Inst. Tyresöhallen
2022-08-25 19:00 155000009 Bele Barkarby IF IBF Herrar Div Allsvenskan - Rosersberg Arlanda IBK Herr A-lag Div 1 Inst. Jakobsbergs Sporthall
2022-08-25 20:10 155000049 Vallentuna IBK H1 - IS Bar Central Nytorget 4 - 1 Erik Palmertz, Manne Jahnsson Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-08-27 11:00 155000002 Älvsjö AIK H3 - Okänt lag 2 - 2 Manne Jahnsson, William Albrecht Sjöstadshallen
2022-08-28 12:00 155000038 Tyresö Trollbäcken IBK Elit (A) - FBI Tullinge Johan Larsson, Sebastian Öhman Tyresöhallen
2022-08-28 14:00 155000014 Värmdö IF Herr div 1 - Åby IBK 0 - 0 Johannes Ekenberg, Fredrik Landin Värmdö sporthall
2022-08-28 19:00 155000039 Tungelsta IF Dam Div 3 - FBC Kungsholmen Dam Anton Zaitsev, Mauricio Castillo Tungelsta Sporthall
2022-08-30 19:00 155000006 Bele Barkarby IF IBF Herrar Div Allsvenskan - Hässelby SK IBK Herr Div 1 5 - 5 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Jakobsbergs Sporthall
2022-08-30 19:10 155000058 Nacka IBK - AIK IBF Allsvenskan Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Ormingehallen
2022-08-31 19:15 155000047 Åkersberga IBF Herr - Vallentuna IBK H1 William Albrecht, Manne Jahnsson Österåkers Multiarena 1
2022-09-01 19:30 155000063 Tyresö Trollbäcken IBK Dam Allsvenskan - Sköndals IK Dam Erik Palmertz, Anton Fritshammar Strandhallen - Tyresö
2022-09-01 19:30 155000046 Balrog Botkyrka IK (Div 1) - Järfälla IBK Div 2 9 - 5 Botkyrkahallen
2022-09-02 19:30 155000050 Älvsjö AIK IBF - Rosersberg Arlanda IBK Herr A-lag Div 1 4 - 4 Jimmy Rittervall, Fredrik Landin Västertorpshallen
2022-09-03 12:00 155000059 IBF Offensiv Lidingö Herrar div2 - Telge SIBK H2 Anders Westerberg, Hampus Viking Bosön
2022-09-03 12:30 155000053 Kungsängens IF Dam Blå - FBC Uppsala Dam 2 - 4 Patrik Andersén, Alexander Löfgren Kungshallen Sporthallen
2022-09-03 13:15 155000048 Åkersberga IBF Herr - Värmdö IF Herr div 1 Svedje Ohlson, Jakub Horyna Österåkers Multiarena 1
2022-09-03 14:30 155000052 Bele Barkarby IF IBF F-Röd S - Örsundsbro IF F06-08 1 - 5 Alexander Löfgren, Sadjad Nima Björkebyhallen
2022-09-04 13:15 155000005 Älvsjö AIK IBF DA - Huddinge IBS Aarre Hietanen, Anders Asp Västertorpshallen
2022-09-06 19:30 155000066 AIK IBF GUL Mörkröd medel - Duvbo IK P06-07 Inst. Bagartorpshallen
2022-09-06 20:45 155000065 Danderyds SK IBF P06 Mörkröd Svår - Väsby AIK Mörkröd Medel-Svår Per Sundvall, Jan Lingemark Mörbyhallen
2022-09-07 18:15 155000069 Vallentuna IBK HJ JAS - SK Vide HJ 10 - 2 Jan Lingemark, Jan Erik Kristofersson Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-09-07 20:30 155000051 Älvsjö AIK IBF - Järfälla IBK Div 2 6 - 1 Erik Palmertz, Manne Jahnsson Västertorpshallen
2022-09-08 19:20 155000074 Älvsjö AIK IBF HJ - Segeltorps IF HJ 6 - 4 Manne Jahnsson, Jakob Jansson Sätrahallen
2022-09-10 15:00 155000018 Balrog Botkyrka IK (Div 1) - FBC Nyköping H1 2 - 5 Botkyrkahallen
2022-09-10 16:30 155000076 Tyresö Trollbäcken IBK F10 (A) - Västerhaninge IBK Blå F Lätt-Svår Karima Sharipova, Love Månsson Patrickson Fornuddshallen
2022-09-11 14:00 155000071 Järfälla IBK F Röd - Ekerö IK F2009-2006 Röd M Martin Mårtensson, Arne Brovig Viksjö Sporthall
2022-09-11 15:00 155000072 Järfälla IBK F Röd - Täby FC F06 Röd S Arne Brovig, Martin Mårtensson Viksjö Sporthall
2022-09-12 17:30 155000073 Bromma KFUK-KFUM P10 - Jennie (A) - Karlbergs BK P10 Olle Forsberg, Fredrik Hallenberg Stora Mossen 1
2022-09-13 19:45 155000077 Järfälla IBK Div 5 C - Karlbergs B K 15 - 3 Ken Johansson, Jan Erik Kristofersson Kallhälls sporthall
2022-09-13 20:50 155000078 Västerhaninge IBK - FBC Kungsholmen Dam Shabbir Ahmed, Kenneth Johansson Åbyhallen - Haninge
2022-09-15 19:30 155000067 Tyresö Trollbäcken IBK Dam Allsvenskan - Nacka IBK DAM DIV 1 Nicklas Sundgren, Arash Sohrevardi Strandhallen - Tyresö
2022-09-16 18:45 155000079 Segeltorps IF 06/07 - Salems IF Röd Mörkröd Medel Stefan Asplund, Patrik Andersén Kvarnbergshallen
2022-09-17 13:00 155000057 IBF Offensiv Lidingö HJ2 (P04/05/06) - IS Saga P06/07 Inst. Torsviks Idrottshall
2022-09-17 13:30 155000083 Karlbergs B K - Skogås/Trångsunds IBK (B) 8 - 7 Patrik Andersén, Anton Zaitsev Engelbrektshallen
2022-09-17 13:30 155000068 Vaxholms IBF Div 2 Herr - Väsby AIK Herr A H-2 0 - 0 Osama Abaied, Zana Guzel Vaxholm innebandyhallen
2022-09-18 12:00 155000082 Segeltorps IF - Älta IF A-lag herr 4 - 1 Sadjad Nima, Patrik Andersén Glömstahallen
2022-09-18 15:00 155000042 Tungelsta IF Dam Div 3 - Ekerö IK A-lag Dam, div 3 2 - 12 Kenneth Johansson, Lars Sundlöf Tungelsta Sporthall
2022-09-18 16:00 155000081 Älta IF P06 - Djurgårdens IF IBS Mats Nordrup, Ulf Hedlund Stavsborgs sporthall
2022-09-18 16:00 155000070 Vallentuna IBK D1 - IK Sirius IBK D1/JAS 9 - 5 Osama Abaied, Zana Guzel Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-09-18 16:45 155000075 Älvsjö AIK IBF DA - IBF Falun Utveckling Dam Div 1 4 - 2 Anders Asp, Anders Westerberg Västertorpshallen
2022-09-20 20:00 155000084 Järfälla IBK Div 5 C - AIK IBF H4 5 - 5 Alexander Löfgren, Magnus Berg Kallhälls sporthall
2022-09-24 10:00 155000060 Tyresö Trollbäcken IBK P10 (A) - FBI Tullinge P10 S Blå SL Sadjad Nima, Love Månsson Patrickson Strandhallen - Tyresö
2022-09-24 11:00 155000061 FBI Tullinge P10 S Blå SL - Vallentuna IBK P10 SS 5 - 5 Sadjad Nima, Love Månsson Patrickson Strandhallen - Tyresö
2022-09-24 12:00 155000080 Karlbergs BK P10 - Älvsjö AIK IBF P10 Blå MS 3 - 10 Mattias Thomasson, Anna Mandelstam S:t Erikshallen
2022-09-24 12:00 155000062 Tyresö Trollbäcken IBK P10 (A) - Vallentuna IBK P10 SS Love Månsson Patrickson, Sadjad Nima Strandhallen - Tyresö
2022-09-29 19:15 155000089 Tyresö Trollbäcken IBK P07(A) - Tyresö Trollbäcken IBK P07(B) Håkan Taxén, Ulf Hedlund Strandhallen - Tyresö
2022-09-29 19:15 155000087 Duvbo IK P07/08 svart - AIK IBF Gul P08 Ljusröd Svår Sadjad Nima, Tobias Jansson Löthallen
2022-10-01 17:00 155000085 Bele Barkarby IF IBF P-LR S - FBI Tullinge P06 Ljusröd MS 4 - 1 Mattias Thomasson, Ricky Bagge Björkebyhallen
2022-10-08 14:30 155000086 Bele Barkarby IF IBF P-LR MS - Djurgårdens IF IBS P08 2 - 2 Lars Sundlöf, Ricky Bagge Kallhälls sporthall
2022-10-12 20:40 155000090 IBF Täby - Karlbergs B K 11 - 5 Jan Lingemark, Magnus Berg Grindtorpshallen
2022-10-30 16:30 155000088 Bele Barkarby IF IBF P-LR MS - Älta IF P-08 MS 0 - 0 Johnn Wahlgren, Shabbir Ahmed Bas Barkarby
2022-11-08 20:40 155000091 Danderyds SK IBF P06 Mörkröd Svår - Täby FC HJ2 Magnus Berg, Patrik Andersén Mörbyhallen
2022-11-13 16:45 155000092 Vallentuna IBK H1 - Djurgårdens IF IBS Herr Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-11-27 08:30 155000093 AIK IBF F12 - Vallentuna IBK (P) Sadjad Nima, Jonas Vedin Ulriksdalshallen
2022-12-11 14:00 155000094 AIK IBF F12 - AIK IBF F12 Tallbackaskolan

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis