Pantamera F 2010/2011 A (2022/23)

Gruppspel
Pantamera Flickor Röd Medellätt Mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-01 12:15 150410003 Sundbybergs IK - Hässelby SK IBK 1 - 0 Hugo Nilsson, Jonas Vedin Brotorpshallen
2022-10-01 14:45 150410005 Farsta IBK - Örby IS 1 - 5 Shabbir Ahmed, Gustav Levin Farstahallen 1
2022-10-02 12:15 150410004 Sköndals IK - Ekerö IK 3 - 1 Lukas Jellnor, Oscar Ekman Sköndalshallen
2022-10-14 18:45 150410001 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IBS (B) 2 - 1 Mats Nordrup, Ulf Hedlund Strandhallen - Tyresö
2022-10-09 12:15 150410010 Huddinge IBS (B) - Farsta IBK 2 - 2 Petra Dynesius, Hampus Bergholm Kvarnbergshallen
2022-10-09 14:00 150410008 Hässelby SK IBK - Älvsjö AIK IBF (A) 3 - 5 Viggo Modigh, Peter Saliba Gustafsson Hässelbyhallen
2022-10-09 15:15 150410007 Ekerö IK - Sundbybergs IK 2 - 2 Sam Robertsson, Mats Andersson Tappströms Bollhall
2022-11-12 12:45 150410006 Örby IS - Sköndals IK 3 - 2 Hanna Claesson, Mauricio Castillo Högdalshallen
2022-10-15 11:15 150410012 Älvsjö AIK IBF (A) - Ekerö IK 5 - 1 Oscar Ekman, Viggo Modigh Kämpetorpshallen 2
2022-10-15 13:15 150410013 Sundbybergs IK - Örby IS 1 - 0 Hugo Nilsson, Fredrik Åhlund Hallonbergshallen
2022-10-16 10:00 150410014 Sköndals IK - Farsta IBK 5 - 1 John Degerkvist, Leo Haochen Li Sköndalshallen
2022-10-16 15:00 150410011 Tyresö Trollbäcken IBK - Hässelby SK IBK 2 - 2 Zana Guzel, Niclas Woxmark Strandhallen - Tyresö
2022-10-22 09:15 150410020 Huddinge IBS (B) - Sköndals IK 0 - 5 Magnus Berg, Mathias Lindvall Kvarnbergshallen
2022-10-22 10:15 150410018 Ekerö IK - Tyresö Trollbäcken IBK 0 - 1 Mats Andersson, Sam Robertsson Mälaröhallen Plan 1
2022-10-22 12:30 150410016 Farsta IBK - Sundbybergs IK 2 - 5 Johnny Mikael Claesson, Viggo Modigh Farstahallen 3
2022-10-22 13:15 150410017 Örby IS - Älvsjö AIK IBF (A) 4 - 1 Viggo Holm, Svante Lindholm Kämpetorpshallen 2
2022-10-29 11:00 150410022 Älvsjö AIK IBF (A) - Farsta IBK 9 - 2 Mattias Patrik Robert Thorsén, Ella Lassen Eriksson Kämpetorpshallen 2
2022-10-29 13:15 150410024 Hässelby SK IBK - Huddinge IBS (B) 6 - 0 Joel Holm, Jonas Vedin Hässelbyhallen
2022-10-29 16:30 150410023 Sundbybergs IK - Sköndals IK 2 - 1 Magnus Berg, Shabbir Ahmed Brotorpshallen
2022-11-06 14:00 150410021 Tyresö Trollbäcken IBK - Örby IS 7 - 4 Love Månsson Patrickson, Josefine Svensson Strandhallen - Tyresö
2022-11-19 10:30 150410030 Huddinge IBS (B) - Sundbybergs IK 1 - 3 Melhvin Pettersson, Oscar Ekman Kvarnbergshallen
2022-11-20 11:15 150410026 Sköndals IK - Älvsjö AIK IBF (A) 5 - 2 Emilia Risberg, Hilma Durfors Sköndalshallen
2022-11-20 13:00 150410029 Ekerö IK - Hässelby SK IBK 3 - 3 Magnus Berg, Robert Lindén Säfström Tappströms Bollhall
2022-12-05 18:00 150410027 Farsta IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 6 Isak Eriksson, Shabbir Ahmed Farstahallen 3
2022-11-26 13:30 150410032 Älvsjö AIK IBF (A) - Sundbybergs IK 5 - 2 Viggo Holm, Svante Lindholm Sjöstadshallen
2022-11-26 14:45 150410034 Hässelby SK IBK - Örby IS 6 - 2 Erik Gustafsson, Mattias Thomasson Hässelbyhallen
2022-11-27 12:30 150410031 Tyresö Trollbäcken IBK - Sköndals IK 0 - 3 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Strandhallen - Tyresö
2022-11-27 16:30 150410033 Ekerö IK - Huddinge IBS (B) 4 - 3 Sadjad Nima, Mario Mallengren Tappströms Bollhall
2022-12-10 14:00 150410038 Farsta IBK - Hässelby SK IBK 2 - 2 , Alexander Friberg Farstahallen 3
2023-01-07 11:45 150410039 Örby IS - Ekerö IK 1 - 3 Johan Ståhl, Dante Grähs Eriksson Högdalshallen
2023-03-12 15:30 150410036 Sundbybergs IK - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 1 Jacob Kian Elhami, Vilmer Björkman Löthallen
2023-03-14 18:45 150410040 Huddinge IBS (B) - Älvsjö AIK IBF (A) 3 - 2 John Degerkvist, Oscar Olsson Berglund Tomtbergahallen
2022-12-16 18:45 150410041 Tyresö Trollbäcken IBK - Älvsjö AIK IBF (A) 3 - 2 Christian Berger, Ulf Hedlund Strandhallen - Tyresö
2022-12-17 13:15 150410042 Örby IS - Huddinge IBS (B) 9 - 0 Sam Robertsson, Hanna Woxmark Kämpetorpshallen 1
2022-12-17 13:15 150410044 Hässelby SK IBK - Sköndals IK 1 - 4 Ludwig Idevall, Filip Saverstam Hässelbyhallen
2022-12-18 15:15 150410043 Ekerö IK - Farsta IBK 1 - 3 Mattias Patrik Robert Thorsén, Marcus Lundelin Tappströms Bollhall
2023-01-14 11:30 150410046 Örby IS - Farsta IBK 8 - 1 Viggo Holm, Svante Lindholm Kämpetorpshallen 2
2023-01-14 17:00 150410050 Huddinge IBS (B) - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 4 Fredrik Åhlund, Petra Dynesius Kvarnbergshallen
2023-01-15 13:00 150410048 Hässelby SK IBK - Sundbybergs IK 4 - 4 Sam Robertsson, Mats Andersson Hässelbyhallen
2023-01-15 16:00 150410047 Ekerö IK - Sköndals IK 2 - 4 Fredrik Åhlund, Wilmer Tapper Tappströms Bollhall
2023-01-21 09:45 150410053 Sundbybergs IK - Ekerö IK 1 - 2 Lukas Edenström, Otto Alberius Brotorpshallen
2023-01-21 13:15 150410055 Farsta IBK - Huddinge IBS (B) 3 - 3 Anton Zaitsev, John Degerkvist Farstahallen 3
2023-01-21 14:15 150410052 Älvsjö AIK IBF (A) - Hässelby SK IBK 4 - 2 Stefan Asplund, Marcus Lundelin Kämpetorpshallen 2
2023-03-12 14:15 150410054 Sköndals IK - Örby IS 4 - 4 Ella Lassen Eriksson, Mats Andersson Sköndalshallen
2023-01-28 12:30 150410056 Farsta IBK - Sköndals IK 0 - 6 Isak Eriksson, Marcus Lundelin Farstahallen 1
2023-01-28 13:45 150410057 Örby IS - Sundbybergs IK 4 - 2 William Albrecht, Oscar Olsson Berglund Kämpetorpshallen 2
2023-01-29 14:30 150410058 Ekerö IK - Älvsjö AIK IBF (A) 1 - 2 Wilmer Tapper, Joula Wahlström Tappströms Bollhall
2023-01-29 15:30 150410059 Hässelby SK IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 3 Robert Lindén Säfström, Agnes Lövgren Hässelbyhallen
2023-02-04 13:00 150410063 Sundbybergs IK - Farsta IBK 6 - 2 Peter Saliba Gustafsson, Imtiaz Karim Brotorpshallen
2023-02-04 14:30 150410061 Tyresö Trollbäcken IBK - Ekerö IK 1 - 2 Filip Hållander, Telma Nääs Strandhallen - Tyresö
2023-02-05 09:00 150410062 Älvsjö AIK IBF (A) - Örby IS 3 - 1 Sezgin Youmer, Sadjad Nima Telefonplanshallen
2023-02-21 17:30 150410064 Sköndals IK - Huddinge IBS (B) 4 - 0 Fredrik Hallenberg, Magnus Berg Sköndalshallen
2023-02-11 09:15 150410070 Huddinge IBS (B) - Hässelby SK IBK 5 - 1 Christian Berger, Anna Mandelstam Kvarnbergshallen
2023-02-11 12:15 150410068 Örby IS - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 6 Johan Hessing, Sadjad Nima Kämpetorpshallen 2
2023-02-12 11:45 150410066 Sköndals IK - Sundbybergs IK 3 - 2 Niclas Woxmark, Adam Lönnborg Sköndalshallen
2023-02-20 18:15 150410067 Farsta IBK - Älvsjö AIK IBF (A) 2 - 6 Rasmus Bergne, Agaton Östlund Farstahallen 1
2023-02-18 11:00 150410072 Älvsjö AIK IBF (A) - Sköndals IK 3 - 1 Viggo Modigh, Oscar Ekman Kämpetorpshallen 2
2023-02-18 14:00 150410073 Sundbybergs IK - Huddinge IBS (B) 1 - 2 Isak Lampa Halling, Jacob Kian Elhami Brotorpshallen
2023-02-18 14:15 150410071 Tyresö Trollbäcken IBK - Farsta IBK 6 - 0 Love Månsson Patrickson, Fredrik Alzén Strandhallen - Tyresö
2023-02-19 10:30 150410074 Hässelby SK IBK - Ekerö IK 4 - 2 Sadjad Nima, Karl-Johan Leijon Hässelbyhallen
2023-03-18 10:30 150410080 Huddinge IBS (B) - Ekerö IK 4 - 2 Alexander Rosén, Shabbir Ahmed Kvarnbergshallen
2023-03-18 11:45 150410076 Sundbybergs IK - Älvsjö AIK IBF (A) 1 - 0 Per Sundvall, Sezgin Youmer Brotorpshallen
2023-03-18 15:45 150410079 Örby IS - Hässelby SK IBK 4 - 4 Mauricio Castillo, Kari Malmros Kämpetorpshallen 2
2023-04-02 19:00 150410077 Sköndals IK - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 4 Ella Lassen Eriksson, Christian Berger Sköndalshallen
2023-03-25 11:15 150410083 Ekerö IK - Örby IS 2 - 4 Fredrik Åhlund, Mats Andersson Mälaröhallen Plan 1
2023-03-25 12:15 150410082 Älvsjö AIK IBF (A) - Huddinge IBS (B) 1 - 2 Sixten Thorén, Jakob Jansson Kämpetorpshallen 2
2023-03-25 18:45 150410081 Tyresö Trollbäcken IBK - Sundbybergs IK 2 - 2 Ulf Hedlund, Fredrik Hallenberg Strandhallen - Tyresö
2023-03-26 16:15 150410084 Hässelby SK IBK - Farsta IBK 5 - 2 Kasper Feiler, Petrus Gebäck Hässelbyhallen
2023-03-14 17:30 150410088 Sköndals IK - Hässelby SK IBK 5 - 1 Love Månsson Patrickson, Anders Peterson Sköndalshallen
2023-03-27 18:30 150410089 Farsta IBK - Ekerö IK 2 - 1 Ella Lassen Eriksson, Lars Sundlöf Farstahallen 1
2023-04-01 15:00 150410090 Huddinge IBS (B) - Örby IS 0 - 12 Martin Claësson, Nike Dahlberg Sandlin Tomtbergahallen
2023-04-01 17:30 150410086 Älvsjö AIK IBF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 5 Viggo Modigh, Oscar Ekman Kämpetorpshallen 2
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sköndals IK 16 11 2 3 59-26 33 35
2. Tyresö Trollbäcken IBK 16 10 3 3 53-32 21 33
3. Älvsjö AIK IBF (A) 16 9 0 7 52-38 14 27
4. Sundbybergs IK 16 8 3 5 37-31 6 27
5. Örby IS 16 8 2 6 68-43 25 26
6. Hässelby SK IBK 16 4 5 7 46-48 -2 17
7. Huddinge IBS (B) 16 5 2 9 28-61 -33 17
8. Ekerö IK 16 4 2 10 29-43 -14 14
9. Farsta IBK 16 2 3 11 26-76 -50 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Medellätt Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-01 14:30 150319003 Töjnan IBK - Hässelby SK IBK (B) 4 - 4 Mattias Patrik Robert Thorsén, Anton Greberg Töjnahallen
2022-10-01 15:45 150319004 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF 3 - 6 Isak Wallenius, Edvin Svensson Vaxholm innebandyhallen
2022-12-04 16:30 150319001 Täby FC - Sigtuna IF IBK 3 - 5 Gabriella Kallner, Julia Tegnér Grindtorpshallen
2022-10-08 16:00 150319006 Bele Barkarby IF IBF - Vaxholms IBF 0 - 4 Shabbir Ahmed, Anders Peterson Björkebyhallen
2022-10-09 12:30 150319009 Järfälla IBK - Täby FC 3 - 3 Agaton Östlund, Shabbir Ahmed Viksjö Sporthall
2023-03-12 11:00 150319007 Åkersberga IBF - Töjnan IBK WO (5 - 0) Österåkers Multiarena Ljusterö
2022-10-15 13:15 150319011 Täby FC - Hässelby SK IBK (B) 4 - 1 Ludwig Idevall, Filip Saverstam Grindtorpshallen
2022-10-16 12:15 150319015 Järfälla IBK - Sigtuna IF IBK 3 - 1 Ricky Bagge, Marcus Lundelin Viksjö Sporthall
2022-10-16 13:30 150319013 Töjnan IBK - Bele Barkarby IF IBF 1 - 1 Iselle Halldn, Kajsa Eklund Töjnahallen
2022-10-23 09:00 150319019 Hässelby SK IBK (B) - Järfälla IBK 3 - 4 Mattias Thomasson, Arvid Klomark Hässelbyhallen
2022-10-23 14:15 150319018 Åkersberga IBF - Täby FC 2 - 4 Kari Malmros, Fredrik Hallenberg Österåkers Multiarena Ljusterö
2022-10-23 15:00 150319020 Sigtuna IF IBK - Vaxholms IBF 5 - 1 Andrii Semeniuk, Maryan Hrabovuk Prästängshallen
2022-10-29 15:45 150319024 Hässelby SK IBK (B) - Sigtuna IF IBK 4 - 2 Joel Holm, Jonas Vedin Hässelbyhallen
2022-10-30 10:15 150319021 Täby FC - Bele Barkarby IF IBF 7 - 1 Emmie Helleday, Astrid Isaksson Hägerneholmshallen
2022-10-30 15:00 150319023 Töjnan IBK - Vaxholms IBF 2 - 1 Niklas Forsman, Albin Forsman Töjnahallen
2023-03-25 15:30 150319025 Järfälla IBK - Åkersberga IBF 0 - 1 Fredrik Åhlund, Elis Erbing Viksjö Sporthall
2022-11-13 15:15 150319030 Sigtuna IF IBK - Töjnan IBK 1 - 4 Niklas Forsman, Elias Forsman Prästängshallen
2022-11-20 13:15 150319029 Åkersberga IBF - Hässelby SK IBK (B) 4 - 2 Filip Geber, Axel Mickelsson Österåkers Multiarena Ljusterö
2022-11-20 14:30 150319028 Bele Barkarby IF IBF - Järfälla IBK 1 - 3 Oliver Hallgren, Jonas Vedin Björkebyhallen
2022-11-26 10:15 150319031 Täby FC - Vaxholms IBF 2 - 4 Shabbir Ahmed, Emmie Helleday Hägerneholmshallen
2022-11-26 12:15 150319034 Hässelby SK IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF 2 - 0 Noel Huss, Isak Ålenius Hässelbyhallen
2022-11-27 16:45 150319033 Åkersberga IBF - Sigtuna IF IBK 5 - 1 Johan Hessing, Jakob Iskander Österåkers Multiarena Ljusterö
2022-12-10 11:30 150319039 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF 2 - 8 Johnn Wahlgren, Mattias Thomasson Bas Barkarby
2022-12-10 17:45 150319037 Vaxholms IBF - Järfälla IBK 3 - 6 Isak Wallenius Vaxholm innebandyhallen
2023-02-19 13:00 150319036 Töjnan IBK - Täby FC 2 - 3 Emma Theorén, Andreas Theorén Töjnahallen
2022-12-17 14:30 150319044 Hässelby SK IBK (B) - Vaxholms IBF 1 - 3 Ludwig Idevall, Filip Saverstam Hässelbyhallen
2022-12-18 11:15 150319045 Järfälla IBK - Töjnan IBK 3 - 1 Martin Mårtensson, Oliver Hallgren Viksjö Sporthall
2023-03-29 18:30 150319042 Bele Barkarby IF IBF - Sigtuna IF IBK 0 - 2 Imtiaz Karim, Sam Robertsson Bas Barkarby
2023-01-14 12:00 150319047 Åkersberga IBF - Vaxholms IBF 4 - 2 Roger Nyström, Björn Söderström Österåkers Multiarena Ljusterö
2023-01-14 15:00 150319050 Sigtuna IF IBK - Täby FC 4 - 1 Mimma Spasic, Mohamed Abdirisak Prästängshallen
2023-01-15 14:15 150319048 Hässelby SK IBK (B) - Töjnan IBK 4 - 4 Mats Andersson, Sam Robertsson Hässelbyhallen
2023-01-21 19:15 150319054 Vaxholms IBF - Bele Barkarby IF IBF 2 - 2 Isak Wallenius, Edvin Svensson Vaxholm innebandyhallen
2023-01-22 15:00 150319053 Töjnan IBK - Åkersberga IBF 2 - 6 Hanna Löfgren, Agnes Lövgren Töjnahallen
2023-01-22 17:45 150319051 Täby FC - Järfälla IBK 1 - 1 Lukas Edenström, Otto Alberius Grindtorpshallen
2023-01-28 14:15 150319059 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC 1 - 1 Anders Peterson, Joula Wahlström Hässelbyhallen
2023-01-29 13:30 150319057 Bele Barkarby IF IBF - Töjnan IBK 3 - 2 Mattias Thomasson, Sam Robertsson Björkebyhallen
2023-01-29 15:45 150319060 Sigtuna IF IBK - Järfälla IBK 1 - 1 Erik Palmertz, Niklas Forsman Prästängshallen
2023-02-04 17:15 150319064 Vaxholms IBF - Sigtuna IF IBK 2 - 3 Johan Hessing, Sadjad Nima Vaxholm innebandyhallen
2023-02-05 10:30 150319061 Täby FC - Åkersberga IBF 2 - 2 Theo Briston, Hugo Zetterberg Hägerneholmshallen
2023-02-05 14:45 150319065 Järfälla IBK - Hässelby SK IBK (B) 3 - 3 Oliver Hallgren, Agaton Östlund Viksjö Sporthall
2023-02-11 16:30 150319066 Vaxholms IBF - Töjnan IBK 2 - 1 Isak Wallenius, Hugo Joråd Vaxholm innebandyhallen
2023-02-12 13:15 150319069 Åkersberga IBF - Järfälla IBK 0 - 2 Maurits Jolsen, Shabbir Ahmed Österåkers Multiarena Ljusterö
2023-02-12 14:15 150319068 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC 0 - 3 Thea Augustinsson, Oliver Hallgren Björkebyhallen
2023-03-11 15:30 150319070 Sigtuna IF IBK - Hässelby SK IBK (B) 5 - 1 Isak Eriksson, Jan Lingemark Prästängshallen
2023-02-19 11:45 150319074 Hässelby SK IBK (B) - Åkersberga IBF 1 - 2 Lars Reuterhagen, Karl-Johan Leijon Hässelbyhallen
2023-02-19 12:00 150319075 Järfälla IBK - Bele Barkarby IF IBF 4 - 3 Oliver Hallgren, Agaton Östlund Viksjö Sporthall
2023-03-22 18:30 150319073 Töjnan IBK - Sigtuna IF IBK 4 - 1 Jan Lingemark, Camilla Karlsson Häggvikshallen
2023-03-18 16:30 150319077 Vaxholms IBF - Täby FC 1 - 4 Hugo Joråd, Jonathan Ström Vaxholm innebandyhallen
2023-03-19 10:30 150319080 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF 5 - 3 Lars Reuterhagen, Jonas Jatko Prästängshallen
2023-03-19 15:45 150319079 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK (B) 0 - 5 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Björkebyhallen
2023-03-25 11:30 150319081 Täby FC - Töjnan IBK 2 - 3 Melker Vallen, India Rauman Hägerneholmshallen
2023-03-29 19:45 150319085 Järfälla IBK - Vaxholms IBF 5 - 0 Sadjad Nima, Johan Hessing Kallhälls sporthall
2023-04-02 15:00 150319083 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF 10 - 1 Niklas Forsman, Viggo Modigh Österåkers Multiarena Ljusterö
2023-03-08 18:30 150319087 Töjnan IBK - Järfälla IBK 1 - 2 Peter Lassfolk, Imtiaz Karim Häggvikshallen
2023-03-12 13:00 150319090 Sigtuna IF IBK - Bele Barkarby IF IBF 8 - 3 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Prästängshallen
2023-03-12 17:15 150319088 Vaxholms IBF - Hässelby SK IBK (B) 0 - 2 Hugo Joråd, Isak Wallenius Vaxholm innebandyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Åkersberga IBF 14 10 1 3 58-27 31 31
2. Järfälla IBK 14 9 4 1 40-22 18 31
3. Sigtuna IF IBK 14 8 1 5 44-35 9 25
4. Täby FC 14 6 4 4 40-30 10 22
5. Hässelby SK IBK (B) 14 4 4 6 34-36 -2 16
6. Töjnan IBK 14 4 3 7 31-38 -7 15
7. Vaxholms IBF 14 4 1 9 28-43 -15 13
8. Bele Barkarby IF IBF 14 1 2 11 17-61 -44 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Medellätt Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-01 09:45 150409004 Vendelsö IK - Värmdö IF / Ingarö IF 5 - 8 Christian Berger, Josefine Svensson Lyckeby Sporthall
2022-10-03 19:10 150409003 Tungelsta IF - Huddinge IBS (A) 6 - 4 Isak Eriksson, Anders Peterson Tungelsta Sporthall
2022-11-13 16:15 150409001 FBI Tullinge (B) - FBI Tullinge 1 - 2 Johnny Mikael Claesson, Hanna Claesson Tullingehallen
2022-10-08 11:15 150409006 Älvsjö AIK IBF (B) - Vendelsö IK 1 - 3 Elliot Ålander, Love Månsson Patrickson Kämpetorpshallen 2
2022-10-08 11:30 150409007 Värmdö IF / Ingarö IF - Tungelsta IF 1 - 1 Maja Bergman, Kenny Ly Värmdö sporthall
2022-11-27 16:00 150409009 Nynäshamns IBK - FBI Tullinge (B) 3 - 1 Kenneth Johansson, Jonas Jatko Kvarnängshallen
2022-10-15 09:00 150409011 FBI Tullinge (B) - Huddinge IBS (A) 5 - 2 Fredrik Åhlund, Magnus Berg Tullingehallen
2022-10-15 17:15 150409013 Tungelsta IF - Älvsjö AIK IBF (B) 6 - 1 Kenneth Johansson, Jonas Jatko Tungelsta Sporthall
2022-10-16 15:15 150409015 Nynäshamns IBK - FBI Tullinge 4 - 1 Fredrik Bousset, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2022-10-22 10:30 150409019 Huddinge IBS (A) - Nynäshamns IBK 2 - 6 Magnus Berg, Mathias Lindvall Kvarnbergshallen
2022-10-22 12:00 150409020 FBI Tullinge - Vendelsö IK 5 - 1 Elliot Helin Boucher, Marcus Lundelin Tullingehallen
2022-10-23 16:15 150409018 Värmdö IF / Ingarö IF - FBI Tullinge (B) 3 - 1 Ilias Neffling, Mattias Dahlgren Värmdö sporthall
2022-10-30 10:00 150409024 Huddinge IBS (A) - FBI Tullinge 1 - 3 Nike Dahlberg Sandlin, Thea Jernström Kvarnbergshallen
2022-10-30 12:30 150409025 Nynäshamns IBK - Värmdö IF / Ingarö IF 3 - 2 Jonas Jatko, Mauricio Castillo Kvarnängshallen
2022-11-07 19:10 150409023 Tungelsta IF - Vendelsö IK 2 - 3 Anna Mandelstam, Magnus Berg Tungelsta Sporthall
2022-12-04 09:45 150409021 FBI Tullinge (B) - Älvsjö AIK IBF (B) 2 - 4 Linnea Turegård, Linnea Gilliam Storvretens Sporthall
2022-11-19 11:00 150409028 Älvsjö AIK IBF (B) - Nynäshamns IBK 2 - 10 Agaton Östlund, Fredrik Hallenberg Kämpetorpshallen 2
2022-11-20 11:00 150409030 FBI Tullinge - Tungelsta IF 1 - 2 Melhvin Pettersson, Fredrik Alzén Storvretens Sporthall
2022-11-27 18:00 150409029 Värmdö IF / Ingarö IF - Huddinge IBS (A) 3 - 0 Jacob Hult, Fredrik Alzén Värmdö sporthall
2022-11-26 14:15 150409034 Huddinge IBS (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 7 - 3 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Kvarnbergshallen
2022-11-26 15:15 150409031 FBI Tullinge (B) - Vendelsö IK 1 - 3 Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Tullingehallen
2023-01-07 11:00 150409033 Värmdö IF / Ingarö IF - FBI Tullinge 4 - 1 Ilias Neffling, Mattias Dahlgren Värmdö sporthall
2022-12-05 19:10 150409036 Tungelsta IF - FBI Tullinge (B) 2 - 1 Jonas Jatko, Kenneth Johansson Tungelsta Sporthall
2022-12-10 13:15 150409039 Älvsjö AIK IBF (B) - Värmdö IF / Ingarö IF 4 - 5 Marcus Lundelin, John Degerkvist Kämpetorpshallen 2
2022-12-10 14:30 150409037 Vendelsö IK - Nynäshamns IBK 4 - 6 Daniel Karlsson, Magnus Eriksson Lyckeby Sporthall
2022-12-17 09:00 150409042 Älvsjö AIK IBF (B) - FBI Tullinge 2 - 3 Alexander Löfgren, Johan Hessing Kämpetorpshallen 2
2022-12-19 19:00 150409045 Nynäshamns IBK - Tungelsta IF 4 - 2 Kenneth Johansson, Jonas Jatko Tungelsta Sporthall
2023-01-17 18:45 150409044 Huddinge IBS (A) - Vendelsö IK 5 - 2 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Kvarnbergshallen
2023-01-14 14:45 150409047 Värmdö IF / Ingarö IF - Vendelsö IK 2 - 2 Ilias Neffling, Mattias Dahlgren Värmdö sporthall
2023-01-15 11:15 150409048 Huddinge IBS (A) - Tungelsta IF 1 - 1 Ludvig Ström, Dan Helmfrid Kvarnbergshallen
2023-01-15 16:30 150409050 FBI Tullinge - FBI Tullinge (B) 4 - 0 Kevin Helly, Malva Sölvemark Tullingehallen
2023-01-20 19:00 150409053 Tungelsta IF - Värmdö IF / Ingarö IF 1 - 2 Linus Klingberg, Nicholas Lindgren Tungelsta Sporthall
2023-01-21 09:00 150409054 Vendelsö IK - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 4 Simon Lundberg, Niklas Lundberg Lyckeby Sporthall
2023-01-21 19:15 150409051 FBI Tullinge (B) - Nynäshamns IBK 1 - 1 Osama Abaied, Zana Guzel Tullingehallen
2023-01-29 13:30 150409059 Huddinge IBS (A) - FBI Tullinge (B) 3 - 3 Fredrik Åhlund, Adam Lönnborg Kvarnbergshallen
2023-02-05 10:30 150409060 FBI Tullinge - Nynäshamns IBK 2 - 3 Mats Andersson, Magnus Berg Storvretens Sporthall
2023-03-11 12:00 150409057 Älvsjö AIK IBF (B) - Tungelsta IF 1 - 5 Viggo Holm, Svante Lindholm Kämpetorpshallen 2
2023-02-04 11:30 150409064 Vendelsö IK - FBI Tullinge 3 - 2 Lars Reuterhagen, Sam Robertsson Lyckeby Sporthall
2023-02-05 16:15 150409061 FBI Tullinge (B) - Värmdö IF / Ingarö IF 3 - 4 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Åhlund Tullingehallen
2023-02-05 16:30 150409065 Nynäshamns IBK - Huddinge IBS (A) 6 - 1 Rasmus Bergne, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2023-02-11 10:15 150409066 Vendelsö IK - Tungelsta IF 3 - 2 Shabbir Ahmed, Lars Sundlöf Lyckeby Sporthall
2023-02-11 14:45 150409068 Älvsjö AIK IBF (B) - FBI Tullinge (B) 1 - 4 Hampus Bergholm, Marcus Lundelin Kämpetorpshallen 2
2023-03-11 16:15 150409070 FBI Tullinge - Huddinge IBS (A) 1 - 2 Johan Nima, Melhvin Pettersson Storvretens Sporthall
2023-03-11 17:45 150409069 Värmdö IF / Ingarö IF - Nynäshamns IBK 3 - 3 Håkan Taxén, Johnny Mikael Claesson Värmdö sporthall
2023-02-18 14:30 150409074 Huddinge IBS (A) - Värmdö IF / Ingarö IF 2 - 5 Rebecka Risberg, Veronica Varahram Kvarnbergshallen
2023-02-18 15:00 150409073 Tungelsta IF - FBI Tullinge 2 - 2 Jonas Jatko, Emma Torbjörnsdotter Tungelsta Sporthall
2023-02-19 13:30 150409075 Nynäshamns IBK - Älvsjö AIK IBF (B) 4 - 2 Rasmus Bergne, Jonas Jatko Kvarnängshallen
2023-03-18 12:15 150409077 Vendelsö IK - FBI Tullinge (B) 2 - 5 Mario Mallengren, Hugo Zetterberg Lyckeby Sporthall
2023-03-18 17:45 150409080 FBI Tullinge - Värmdö IF / Ingarö IF 4 - 2 Oscar Olsson Berglund, Melhvin Pettersson Tullingehallen
2023-03-19 12:30 150409079 Älvsjö AIK IBF (B) - Huddinge IBS (A) 1 - 8 Sixten Thorén, Viggo Holm Kämpetorpshallen 2
2023-03-25 11:00 150409085 Nynäshamns IBK - Vendelsö IK 5 - 0 Rasmus Bergne, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2023-03-25 17:45 150409081 FBI Tullinge (B) - Tungelsta IF 3 - 0 Fredrik Åhlund, Elliot Helin Boucher Tullingehallen
2023-03-26 12:15 150409083 Värmdö IF / Ingarö IF - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 1 Fredrik Alzén, Ilias Neffling Värmdö sporthall
2023-03-24 19:30 150409088 Vendelsö IK - Huddinge IBS (A) 3 - 4 Christian Berger, Sezgin Youmer Lyckeby Sporthall
2023-03-26 14:00 150409087 Tungelsta IF - Nynäshamns IBK 0 - 2 Tommy Egman, Tuva Egman Kvarnängshallen
2023-04-01 17:45 150409090 FBI Tullinge - Älvsjö AIK IBF (B) 10 - 1 Sadjad Nima, Hilma Durfors Tullingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nynäshamns IBK 14 12 2 0 60-23 37 38
2. Värmdö IF / Ingarö IF 14 9 3 2 49-31 18 30
3. FBI Tullinge 14 7 1 6 41-28 13 22
4. Vendelsö IK 14 6 1 7 39-52 -13 19
5. Tungelsta IF 14 5 3 6 32-29 3 18
6. Huddinge IBS (A) 14 5 2 7 42-48 -6 17
7. FBI Tullinge (B) 14 4 2 8 31-34 -3 14
8. Älvsjö AIK IBF (B) 14 1 0 13 28-77 -49 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis