Division 4 Herr (2023/24)

Gruppspel
Herrar division 4 mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-23 12:45 150007002 Värtans IK - Älvsjö AIK IBF (C) 6 - 5 Christian Berger, Lars Sundlöf Hjorthagshallen
2023-09-23 14:15 150007001 Djurgårdens IF IBS (B) - Ekerö IK (B) 2 - 12 Christian Berger, Lars Sundlöf Hjorthagshallen
2023-09-23 14:45 150007003 Mariebergs SK (A) - FBC Kungsholmen 7 - 4 Anton Zaitsev, Martin Mårtensson Stora Mossen 1
2023-09-23 17:15 150007004 Ingarö IF (B) - IBK Bandhagen 4 - 4 Erik Nyman, Kevin Helly Ingarö Sporthall
2023-09-24 09:45 150007005 Högalids IF (B) - Sköndals IK (B) 5 - 3 Zana Guzel, Osama Abaied Eriksdalshallen
2023-09-30 15:15 150007008 FBC Kungsholmen - Värtans IK 9 - 4 Lars Samuelsson, Emil Glenngård Stora Mossen 1
2023-09-30 16:15 150007007 IBK Bandhagen - Mariebergs SK (A) 6 - 8 Håkan Augustsson, Ola Bigestans Högdalshallen
2023-09-30 18:00 150007010 Ekerö IK (B) - Högalids IF (B) 5 - 2 Magnus Berg, Agaton Östlund Mälaröhallen Plan 1
2023-10-01 13:15 150007009 Älvsjö AIK IBF (C) - Djurgårdens IF IBS (B) 23 - 1 Magnus Berg, Johan Hessing Västertorpshallen
2023-10-01 18:45 150007006 Sköndals IK (B) - Ingarö IF (B) 2 - 5 Osama Abaied, Zana Guzel Sköndalshallen
2023-10-07 13:30 150007014 Ingarö IF (B) - Högalids IF (B) 2 - 5 Lars Sundlöf, Hugo Zetterberg Ingarö Sporthall
2023-10-07 15:00 150007012 Värtans IK - IBK Bandhagen 4 - 4 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Hjorthagshallen
2023-10-07 17:30 150007015 Älvsjö AIK IBF (C) - Ekerö IK (B) 3 - 6 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Kämpetorpshallen 1
2023-10-14 17:15 150007013 Mariebergs SK (A) - Sköndals IK (B) 17 - 5 Kevin Helly, Malva Sölvemark Stora Mossen 1
2024-03-10 10:30 150007011 Djurgårdens IF IBS (B) - FBC Kungsholmen Alexander Rosén, Anthon Rosén Eriksdalshallen
2023-10-22 10:15 150007016 Högalids IF (B) - Mariebergs SK (A) 6 - 8 Bjarne Hekkelstrand, Fredrik Hallenberg Eriksdalshallen
2023-10-22 17:00 150007019 FBC Kungsholmen - Älvsjö AIK IBF (C) 5 - 4 Magnus Westerberg, Magnus Berg Grimstahallen
2023-10-22 17:15 150007020 Ekerö IK (B) - Ingarö IF (B) 9 - 9 Johan Eklund, Alexander Friberg Tappströms Bollhall
2023-10-22 18:15 150007017 Sköndals IK (B) - Värtans IK 3 - 6 Simon Lundberg, Niklas Lundberg Sköndalshallen
2024-02-18 13:15 150007018 IBK Bandhagen - Djurgårdens IF IBS (B) 3 - 4 Zana Guzel, Osama Abaied Högdalshallen
2023-10-28 14:15 150007022 Värtans IK - Högalids IF (B) 4 - 8 Magnus Berg, Johnny Mikael Claesson Hjorthagshallen
2023-10-28 14:30 150007025 Älvsjö AIK IBF (C) - IBK Bandhagen 6 - 7 Kent Budell, Thomas Gjutarenäfve Kämpetorpshallen 1
2023-10-29 14:15 150007023 Mariebergs SK (A) - Ingarö IF (B) 5 - 3 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Stora Mossen 1
2023-10-29 20:15 150007024 FBC Kungsholmen - Ekerö IK (B) 5 - 5 Magnus Berg, Mattias Patrik Robert Thorsén Grimstahallen
2024-01-28 11:30 150007021 Djurgårdens IF IBS (B) - Sköndals IK (B) 6 - 2 Johan Eklund, Max Hellström Eriksdalshallen
2023-11-04 11:15 150007026 Ingarö IF (B) - Värtans IK 3 - 6 Magnus Berg, Fredrik Bousset Ingarö Sporthall
2023-11-04 15:30 150007029 IBK Bandhagen - FBC Kungsholmen 10 - 3 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Högdalshallen
2023-11-04 18:00 150007030 Ekerö IK (B) - Mariebergs SK (A) 6 - 3 Johnny Mikael Claesson, Magnus Berg Mälaröhallen Plan 1
2023-11-05 12:30 150007028 Sköndals IK (B) - Älvsjö AIK IBF (C) 3 - 10 Magnus Berg, Ulf Hedlund Sköndalshallen
2024-01-24 20:30 150007027 Högalids IF (B) - Djurgårdens IF IBS (B) 4 - 7 Fredrik Bousset, Sezgin Youmer Vintervikshallen
2023-11-18 15:30 150007035 Älvsjö AIK IBF (C) - Högalids IF (B) 6 - 12 Aarre Hietanen, Magnus Westerberg Kämpetorpshallen 1
2023-11-18 16:45 150007033 IBK Bandhagen - Ekerö IK (B) 4 - 4 Mauricio Castillo, Jonas Edström Högdalshallen
2023-11-18 17:45 150007032 Värtans IK - Mariebergs SK (A) 6 - 7 Johnny Mikael Claesson, Niclas Woxmark Hjorthagshallen
2023-11-18 19:15 150007031 Djurgårdens IF IBS (B) - Ingarö IF (B) OW (0 - 5) Niclas Woxmark, Johnny Mikael Claesson Hjorthagshallen
2023-11-19 17:15 150007034 FBC Kungsholmen - Sköndals IK (B) 6 - 2 Johan Hessing, Imtiaz Karim Grimstahallen
2023-11-25 14:00 150007037 Ingarö IF (B) - Älvsjö AIK IBF (C) 11 - 6 Michael Westerberg, Emil Glenngård Ingarö Sporthall
2023-11-26 10:00 150007038 Högalids IF (B) - FBC Kungsholmen 5 - 8 Johan Eklund, Magnus Berg Eriksdalshallen
2023-11-26 20:00 150007039 Sköndals IK (B) - IBK Bandhagen 4 - 14 Fredrik Hallenberg, Fredrik Bousset Sköndalshallen
2023-11-26 20:15 150007040 Ekerö IK (B) - Värtans IK 5 - 3 Ricky Bagge, Johan Eklund Tappströms Bollhall
2024-01-13 16:15 150007036 Mariebergs SK (A) - Djurgårdens IF IBS (B) 9 - 3 Mattias Patrik Robert Thorsén, Niclas Woxmark Stora Mossen 1
2023-12-09 16:00 150007041 Djurgårdens IF IBS (B) - Värtans IK 5 - 7 Johan Eklund, Magnus Berg Hjorthagshallen
2023-12-09 18:30 150007044 FBC Kungsholmen - Ingarö IF (B) 5 - 2 Jonas Jatko, Johan Eklund Stora Mossen 1
2023-12-10 12:45 150007045 Älvsjö AIK IBF (C) - Mariebergs SK (A) 8 - 9 Håkan Augustsson, Kerin Maclean Mitchell Västertorpshallen
2023-12-10 17:15 150007042 Sköndals IK (B) - Ekerö IK (B) 3 - 7 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Sköndalshallen
2024-02-07 20:30 150007043 IBK Bandhagen - Högalids IF (B) 2 - 3 Tobias Jansson, Niklas Lundberg Vintervikshallen
2023-12-02 18:00 150007048 FBC Kungsholmen - Mariebergs SK (A) 8 - 4 Imtiaz Karim, Sadjad Nima Stora Mossen 1
2023-12-16 15:45 150007049 Älvsjö AIK IBF (C) - Värtans IK 6 - 9 Mauricio Castillo, Kent Budell Kämpetorpshallen 1
2023-12-16 17:15 150007050 Ekerö IK (B) - Djurgårdens IF IBS (B) 2 - 8 Jonas Jatko, Olle Forsberg Mälaröhallen Plan 1
2023-12-17 15:45 150007046 Sköndals IK (B) - Högalids IF (B) 2 - 11 Peter Hagelin, Mohamed Abdirisak Sköndalshallen
2024-01-13 16:45 150007047 IBK Bandhagen - Ingarö IF (B) 3 - 7 Manne Jahnsson, Mauricio Castillo Högdalshallen
2024-01-06 13:30 150007053 Mariebergs SK (A) - IBK Bandhagen 4 - 4 Magnus Berg, Anders Asp Stora Mossen 1
2024-01-06 14:45 150007051 Djurgårdens IF IBS (B) - Älvsjö AIK IBF (C) 9 - 4 Arash Sohrevardi, Sezgin Youmer Hjorthagshallen
2024-01-06 15:45 150007054 Ingarö IF (B) - Sköndals IK (B) 11 - 5 Shabbir Ahmed, Erik Gustafsson Ingarö Sporthall
2024-01-14 18:00 150007055 Högalids IF (B) - Ekerö IK (B) 0 - 6 Manne Jahnsson, Niklas Lundberg Eriksdalshallen
2024-01-27 19:45 150007052 Värtans IK - FBC Kungsholmen 6 - 10 Mauricio Castillo, Gustav Levin Hjorthagshallen
2024-01-20 11:45 150007058 IBK Bandhagen - Värtans IK 6 - 5 Oliver Hallgren, Anders Asp Högdalshallen
2024-01-20 17:30 150007060 Ekerö IK (B) - Älvsjö AIK IBF (C) 9 - 4 Robert Milerud, Michael Leimer Mälaröhallen Plan 1
2024-01-21 11:30 150007056 Högalids IF (B) - Ingarö IF (B) 6 - 7 Max Hellström, Anthon Rosén Eriksdalshallen
2024-01-21 13:45 150007059 FBC Kungsholmen - Djurgårdens IF IBS (B) 7 - 3 Johan Lanzaro, Elliot Karlsson Grimstahallen
2024-01-21 17:45 150007057 Sköndals IK (B) - Mariebergs SK (A) 1 - 12 Niklas Lundberg, Magnus Eriksson Sköndalshallen
2024-02-03 11:30 150007064 Ingarö IF (B) - Ekerö IK (B) 2 - 6 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Ingarö Sporthall
2024-02-03 12:15 150007062 Värtans IK - Sköndals IK (B) 7 - 5 Martin Åkesson, Sadjad Nima Hjorthagshallen
2024-02-03 13:45 150007061 Djurgårdens IF IBS (B) - IBK Bandhagen 1 - 2 Sadjad Nima, Martin Åkesson Hjorthagshallen
2024-02-03 14:45 150007065 Älvsjö AIK IBF (C) - FBC Kungsholmen 8 - 9 Linus Löfstedt, William Albrecht Kämpetorpshallen 1
2024-02-03 18:00 150007063 Mariebergs SK (A) - Högalids IF (B) 11 - 1 Theodore Hurtig, Anton Zaitsev Stora Mossen 1
2024-02-10 16:15 150007069 IBK Bandhagen - Älvsjö AIK IBF (C) 6 - 4 Theodore Idevall, Alexander Potapeiko Högdalshallen
2024-02-10 17:00 150007066 Ingarö IF (B) - Mariebergs SK (A) 6 - 8 Jonas Jatko, Mario Mallengren Ingarö Sporthall
2024-02-10 17:15 150007070 Ekerö IK (B) - FBC Kungsholmen 4 - 5 Robert Milerud, Johan Eklund Mälaröhallen Plan 1
2024-02-11 17:00 150007067 Högalids IF (B) - Värtans IK 3 - 5 Robert Vangeus, William Albrecht Eriksdalshallen
2024-02-11 18:30 150007068 Sköndals IK (B) - Djurgårdens IF IBS (B) 5 - 17 Anton Zaitsev, Theodore Hurtig Sköndalshallen
2024-02-18 12:30 150007073 Mariebergs SK (A) - Ekerö IK (B) 2 - 0 Mauricio Castillo, Jonas Edström Stora Mossen 1
2024-02-24 17:15 150007075 Älvsjö AIK IBF (C) - Sköndals IK (B) Elin Holm, Linus Löfstedt Kämpetorpshallen 1
2024-02-24 18:00 150007072 Värtans IK - Ingarö IF (B) Niklas Forsman, Henrik Nilsson Hjorthagshallen
2024-02-24 19:30 150007071 Djurgårdens IF IBS (B) - Högalids IF (B) Niklas Forsman, Henrik Nilsson Hjorthagshallen
2024-02-25 14:30 150007074 FBC Kungsholmen - IBK Bandhagen Ricky Bagge, Peter Lassfolk Grimstahallen
2024-03-02 15:00 150007076 Mariebergs SK (A) - Värtans IK Malva Sölvemark, Ej offentliggjord Stora Mossen 1
2024-03-02 15:00 150007077 Ingarö IF (B) - Djurgårdens IF IBS (B) Stefan Ålander, Robert Järlemark Ingarö Sporthall
2024-03-02 16:00 150007080 Ekerö IK (B) - IBK Bandhagen Fredrik Dahl, Jonas Laurell Mälaröhallen Plan 1
2024-03-03 12:45 150007079 Sköndals IK (B) - FBC Kungsholmen Christian Berger, Lars Sundlöf Sköndalshallen
2024-03-03 18:00 150007078 Högalids IF (B) - Älvsjö AIK IBF (C) Marcus Rückert, Anton Zaitsev Eriksdalshallen
2024-03-09 15:15 150007082 Värtans IK - Ekerö IK (B) Maja Bergman, Kevin Helly Hjorthagshallen
2024-03-16 15:15 150007081 Djurgårdens IF IBS (B) - Mariebergs SK (A) Elin Holm, Linus Löfstedt Hjorthagshallen
2024-03-16 15:15 150007083 IBK Bandhagen - Sköndals IK (B) Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Högdalshallen
2024-03-16 17:30 150007085 Älvsjö AIK IBF (C) - Ingarö IF (B) Osama Abaied, Zana Guzel Kämpetorpshallen 1
2024-03-17 18:45 150007084 FBC Kungsholmen - Högalids IF (B) Linus Warrenstein, Henrik Nilsson Grimstahallen
2024-03-23 15:00 150007087 Mariebergs SK (A) - Älvsjö AIK IBF (C) Henrik Nilsson, Linus Warrenstein Stora Mossen 1
2024-03-23 16:00 150007090 Ekerö IK (B) - Sköndals IK (B) Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Mälaröhallen Plan 1
2024-03-23 16:15 150007088 Ingarö IF (B) - FBC Kungsholmen Johan Eklund, Fredrik Alzén Ingarö Sporthall
2024-03-23 17:00 150007086 Värtans IK - Djurgårdens IF IBS (B) Jonas Edström, Anthon Rosén Hjorthagshallen
2024-03-24 19:00 150007089 Högalids IF (B) - IBK Bandhagen William Albrecht, Kim Svedberg Eriksdalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Mariebergs SK (A) 15 12 1 2 114-67 47 37
2. FBC Kungsholmen 13 10 1 2 84-64 20 31
3. Ekerö IK (B) 15 9 3 3 86-55 31 30
4. IBK Bandhagen 14 6 4 4 75-61 14 22
5. Värtans IK 14 7 1 6 78-79 -1 22
6. Ingarö IF (B) 14 6 2 6 77-70 7 20
7. Högalids IF (B) 14 6 0 8 71-76 -5 18
8. Djurgårdens IF IBS (B) 13 6 0 7 66-85 -19 18
9. Älvsjö AIK IBF (C) 14 2 0 12 97-102 -5 6
10. Sköndals IK (B) 14 0 0 14 45-134 -89 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 4 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-23 16:00 150005002 Väsby AIK (B) - IK Frej Täby IBK (A) 3 - 3 Peter Hagelin, Jonas Edström Smedsgärdshallen
2023-09-23 16:00 150005005 Vallentuna IBK (B) - Kungsängens IF (A) 3 - 6 Sadjad Nima, Arne Brovig Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-09-24 13:00 150005001 Täby FC (B) - Sigtuna IF IBK 6 - 4 Magnus Berg, Aarre Hietanen K-Rauta Arena
2023-09-24 15:15 150005004 Hässelby SK IBK (C) - IBF Täby 7 - 10 Andreas Persson Stenberg, Daniel Mårtensson Hässelbyhallen
2023-09-24 15:30 150005003 Jakobsbergs IBF (B) - IBF Offensiv Lidingö (B) 6 - 2 Martin Mårtensson, Patrik Andersén Viksjö Sporthall
2023-09-30 15:45 150005009 IK Frej Täby IBK (A) - Täby FC (B) 3 - 2 Fredrik Hallenberg, Arne Brovig Vikingavallen
2023-09-30 17:30 150005007 IBF Täby - Jakobsbergs IBF (B) 3 - 3 Sadjad Nima, Johan Hessing Grindtorpshallen
2023-10-01 13:15 150005006 Kungsängens IF (A) - Hässelby SK IBK (C) 8 - 5 Lars Sundlöf, Arne Brovig Kungshallen Sporthallen
2023-10-01 18:00 150005010 Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK (B) 4 - 3 Kerin Maclean Mitchell, Peter Saliba Gustafsson Prästängshallen
2023-10-01 18:15 150005008 IBF Offensiv Lidingö (B) - Väsby AIK (B) 11 - 3 Andrii Semeniuk, Maryan Hrabovuk Torsviks Idrottshall
2023-10-07 12:45 150005012 Väsby AIK (B) - IBF Täby 6 - 3 Andreas Persson Stenberg, Daniel Mårtensson Smedsgärdshallen
2023-10-07 12:45 150005015 IK Frej Täby IBK (A) - Sigtuna IF IBK 4 - 4 Ken Johansson, Ulf Jonsson Vikingavallen
2023-10-07 17:45 150005011 Täby FC (B) - IBF Offensiv Lidingö (B) 9 - 9 Bjarne Hekkelstrand, Niklas Forsman K-Rauta Arena
2023-10-08 12:15 150005013 Jakobsbergs IBF (B) - Kungsängens IF (A) 8 - 8 Ricky Bagge, Martin Mårtensson Viksjö Sporthall
2023-10-08 15:45 150005014 Hässelby SK IBK (C) - Vallentuna IBK (B) 6 - 5 Jakub Horyna, Jonas Edström Hässelbyhallen
2023-10-21 16:15 150005018 IBF Täby - Täby FC (B) 5 - 3 Niklas Forsman, Johan Eklund Grindtorpshallen
2023-10-22 14:30 150005016 Vallentuna IBK (B) - Jakobsbergs IBF (B) 7 - 7 Mattias Patrik Robert Thorsén, Anton Greberg Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-10-22 16:00 150005020 Sigtuna IF IBK - Hässelby SK IBK (C) 6 - 5 Elis Erbing, Alexander Löfgren Prästängshallen
2023-10-22 16:30 150005017 Kungsängens IF (A) - Väsby AIK (B) 5 - 2 Anton Zaitsev, Thomas Gjutarenäfve Kungshallen Sporthallen
2023-10-22 18:15 150005019 IBF Offensiv Lidingö (B) - IK Frej Täby IBK (A) 3 - 5 Agaton Östlund, Sadjad Nima Torsviks Idrottshall
2023-10-27 19:30 150005025 IK Frej Täby IBK (A) - IBF Täby 10 - 5 Jonas Jatko, Lars Reuterhagen Vikingavallen
2023-10-28 15:45 150005022 Väsby AIK (B) - Vallentuna IBK (B) 3 - 4 Johan Eklund, Niklas Forsman Smedsgärdshallen
2023-10-28 17:15 150005021 Täby FC (B) - Kungsängens IF (A) 12 - 5 Mats Nordrup, Mario Mallengren K-Rauta Arena
2023-10-29 16:15 150005023 Jakobsbergs IBF (B) - Hässelby SK IBK (C) 14 - 4 Linus Warrenstein, Elin Holm Björkebyhallen
2023-10-29 17:00 150005024 IBF Offensiv Lidingö (B) - Sigtuna IF IBK 6 - 4 Robert Milerud, Michael Leimer Torsviks Idrottshall
2023-11-04 13:30 150005026 Hässelby SK IBK (C) - Väsby AIK (B) 3 - 7 Kevin Helly, Maja Bergman Hässelbyhallen
2023-11-04 15:45 150005029 IBF Täby - IBF Offensiv Lidingö (B) 5 - 10 Sadjad Nima, Lars Reuterhagen Grindtorpshallen
2023-11-04 17:00 150005027 Vallentuna IBK (B) - Täby FC (B) 12 - 8 Jakub Horyna, Jonas Edström Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-11-05 11:30 150005028 Kungsängens IF (A) - IK Frej Täby IBK (A) 6 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Niklas Forsman Kungshallen Sporthallen
2023-11-05 14:00 150005030 Sigtuna IF IBK - Jakobsbergs IBF (B) 4 - 8 Peter Hagelin, Fredrik Nensén Prästängshallen
2023-11-18 14:15 150005033 IBF Täby - Sigtuna IF IBK 5 - 4 Michael Leimer, Robert Milerud Grindtorpshallen
2023-11-18 15:45 150005034 IBF Offensiv Lidingö (B) - Kungsängens IF (A) 4 - 7 Alexander Rosén, Anthon Rosén Torsviks Idrottshall
2023-11-18 17:00 150005035 IK Frej Täby IBK (A) - Vallentuna IBK (B) 5 - 4 Fredrik Nensén, Fredrik Hallenberg Vikingavallen
2023-11-19 15:15 150005031 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (C) 9 - 4 Sadjad Nima, Simon Fröberg K-Rauta Arena
2023-12-02 12:45 150005032 Väsby AIK (B) - Jakobsbergs IBF (B) 2 - 3 Lars Samuelsson, Peter Lassfolk Smedsgärdshallen
2023-11-25 15:00 150005037 Hässelby SK IBK (C) - IK Frej Täby IBK (A) 6 - 4 Ricky Bagge, Johan Nima Hässelbyhallen
2023-11-25 17:45 150005038 Vallentuna IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö (B) 6 - 3 Magnus Westerberg, Ulf Jonsson Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-11-26 12:00 150005036 Jakobsbergs IBF (B) - Täby FC (B) 5 - 7 Robert Lindén Säfström, Jonas Edström Viksjö Sporthall
2023-11-26 15:00 150005039 Kungsängens IF (A) - IBF Täby 10 - 8 Fredrik Bousset, Jonas Edström Kungshallen Sporthallen
2023-11-26 16:00 150005040 Sigtuna IF IBK - Väsby AIK (B) 5 - 11 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Prästängshallen
2023-12-09 13:45 150005041 Täby FC (B) - Väsby AIK (B) 9 - 2 Niklas Forsman, Linus Warrenstein Grindtorpshallen
2023-12-09 15:15 150005043 IBF Täby - Vallentuna IBK (B) 4 - 8 Linus Warrenstein, Niklas Forsman Grindtorpshallen
2023-12-09 15:45 150005045 IK Frej Täby IBK (A) - Jakobsbergs IBF (B) 5 - 4 Ken Johansson, Jakob Iskander Vikingavallen
2023-12-10 16:30 150005042 Kungsängens IF (A) - Sigtuna IF IBK 9 - 3 Fredrik Hallenberg, Fredrik Bousset Kungshallen Sporthallen
2023-12-10 18:15 150005044 IBF Offensiv Lidingö (B) - Hässelby SK IBK (C) 12 - 7 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Torsviks Idrottshall
2023-12-16 15:45 150005049 IK Frej Täby IBK (A) - Väsby AIK (B) 9 - 5 Bjarne Hekkelstrand, Fredrik Hallenberg Vikingavallen
2023-12-16 16:30 150005047 IBF Täby - Hässelby SK IBK (C) 12 - 9 Anton Zaitsev, Viggo Modigh Grindtorpshallen
2023-12-17 16:30 150005050 Sigtuna IF IBK - Täby FC (B) 8 - 7 Magnus Berg, Erik Nyman Prästängshallen
2023-12-17 18:15 150005048 IBF Offensiv Lidingö (B) - Jakobsbergs IBF (B) 3 - 0 Bjarne Hekkelstrand, Peter Lassfolk Torsviks Idrottshall
2023-12-20 19:45 150005046 Kungsängens IF (A) - Vallentuna IBK (B) 12 - 6 Johan Eklund, Magnus Berg Kungshallen Sporthallen
2024-01-06 14:15 150005052 Väsby AIK (B) - IBF Offensiv Lidingö (B) 5 - 3 Ken Johansson, Jan Lingemark Smedsgärdshallen
2024-01-07 15:00 150005053 Jakobsbergs IBF (B) - IBF Täby 3 - 5 Magnus Berg, Peter Lassfolk Viksjö Sporthall
2024-01-07 15:30 150005054 Hässelby SK IBK (C) - Kungsängens IF (A) 3 - 3 Johnny Mikael Claesson, Robert Milerud Hässelbyhallen
2024-01-11 20:30 150005051 Täby FC (B) - IK Frej Täby IBK (A) 6 - 7 Bjarne Hekkelstrand, Niklas Forsman K-Rauta Arena
2024-03-09 16:45 150005055 Vallentuna IBK (B) - Sigtuna IF IBK Magnus Berg, Johan Hessing Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-01-20 17:45 150005056 Vallentuna IBK (B) - Hässelby SK IBK (C) 14 - 2 Lars Samuelsson, Peter Lassfolk Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-01-21 13:00 150005057 Kungsängens IF (A) - Jakobsbergs IBF (B) 9 - 3 Niklas Forsman, Ricky Bagge Kungshallen Sporthallen
2024-01-21 15:30 150005060 Sigtuna IF IBK - IK Frej Täby IBK (A) 5 - 5 Shabbir Ahmed, Johnny Mikael Claesson Prästängshallen
2024-01-21 18:15 150005059 IBF Offensiv Lidingö (B) - Täby FC (B) 8 - 3 Christoffer Hellström, Fredrik Alzén Torsviks Idrottshall
2024-01-28 17:45 150005058 IBF Täby - Väsby AIK (B) 5 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Niklas Forsman Grindtorpshallen
2024-02-03 14:30 150005065 IK Frej Täby IBK (A) - IBF Offensiv Lidingö (B) 1 - 5 Fredrik Nensén, Mattias Patrik Robert Thorsén Vikingavallen
2024-02-04 13:15 150005063 Jakobsbergs IBF (B) - Vallentuna IBK (B) 5 - 3 Ludwig Idevall, Filip Saverstam Viksjö Sporthall
2024-02-04 16:15 150005064 Hässelby SK IBK (C) - Sigtuna IF IBK 5 - 7 Emil Glenngård, Jakub Horyna Hässelbyhallen
2024-02-18 15:00 150005062 Väsby AIK (B) - Kungsängens IF (A) 6 - 3 Oscar Björkman, Sadjad Nima Smedsgärdshallen
2024-03-09 17:30 150005061 Täby FC (B) - IBF Täby Emil Glenngård, Jakub Horyna K-Rauta Arena
2024-02-10 13:45 150005069 IBF Täby - IK Frej Täby IBK (A) 6 - 5 William Albrecht, Jakub Horyna Grindtorpshallen
2024-02-10 16:30 150005066 Hässelby SK IBK (C) - Jakobsbergs IBF (B) 7 - 11 Stefano Bianque, Johan Larsson Hässelbyhallen
2024-02-11 13:30 150005070 Sigtuna IF IBK - IBF Offensiv Lidingö (B) 4 - 11 Johan Eklund, Magnus Berg Prästängshallen
2024-02-11 14:30 150005067 Vallentuna IBK (B) - Väsby AIK (B) 6 - 8 Ulf Jonsson, Jan Lingemark Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-02-11 15:00 150005068 Kungsängens IF (A) - Täby FC (B) 9 - 7 Mario Mallengren, Bjarne Hekkelstrand Kungshallen Sporthallen
2024-02-24 11:15 150005072 Väsby AIK (B) - Hässelby SK IBK (C) Anders Peterson, Bjarne Hekkelstrand Smedsgärdshallen
2024-02-25 12:00 150005073 Jakobsbergs IBF (B) - Sigtuna IF IBK Bjarne Hekkelstrand, Tamuz Hidir Viksjö Sporthall
2024-02-25 13:45 150005071 Täby FC (B) - Vallentuna IBK (B) Magnus Eriksson, Peter Hagelin K-Rauta Arena
2024-02-25 18:30 150005074 IBF Offensiv Lidingö (B) - IBF Täby Mauricio Castillo, Jonas Jatko Torsviks Idrottshall
2024-02-25 20:00 150005075 IK Frej Täby IBK (A) - Kungsängens IF (A) Magnus Berg, Johan Eklund Vikingavallen
2024-03-02 13:45 150005078 Vallentuna IBK (B) - IK Frej Täby IBK (A) Bjarne Hekkelstrand, Niklas Forsman Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-03-03 14:00 150005077 Hässelby SK IBK (C) - Täby FC (B) Erik Palmertz, Kim Svedberg Hässelbyhallen
2024-03-03 15:00 150005080 Sigtuna IF IBK - IBF Täby Sadjad Nima, Johan Hessing Prästängshallen
2024-03-03 15:45 150005079 Kungsängens IF (A) - IBF Offensiv Lidingö (B) Magnus Berg Kungshallen Sporthallen
2024-03-03 16:00 150005076 Jakobsbergs IBF (B) - Väsby AIK (B) Ricky Bagge, Johnn Wahlgren Viksjö Sporthall
2024-03-16 11:45 150005082 Väsby AIK (B) - Sigtuna IF IBK Ken Johansson, Lars Reuterhagen Smedsgärdshallen
2024-03-16 12:15 150005084 IBF Offensiv Lidingö (B) - Vallentuna IBK (B) Peter Saliba Gustafsson, Johan Larsson Torsviks Idrottshall
2024-03-16 15:00 150005083 IBF Täby - Kungsängens IF (A) Ulf Jonsson, Björn Söderström Grindtorpshallen
2024-03-16 16:00 150005085 IK Frej Täby IBK (A) - Hässelby SK IBK (C) Fredrik Dahl, Jonas Laurell Vikingavallen
2024-03-17 17:15 150005081 Täby FC (B) - Jakobsbergs IBF (B) Osama Abaied, Zana Guzel K-Rauta Arena
2024-03-23 12:00 150005086 Väsby AIK (B) - Täby FC (B) Jakub Horyna, Emil Glenngård Smedsgärdshallen
2024-03-23 13:15 150005088 Hässelby SK IBK (C) - IBF Offensiv Lidingö (B) Alexander Mattsson, Svedje Ohlson Hässelbyhallen
2024-03-24 14:00 150005089 Vallentuna IBK (B) - IBF Täby Johan Hessing, Sadjad Nima Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-03-24 16:15 150005087 Jakobsbergs IBF (B) - IK Frej Täby IBK (A) Fredrik Dahl, Jonas Laurell Viksjö Sporthall
2024-03-24 16:30 150005090 Sigtuna IF IBK - Kungsängens IF (A) Ej offentliggjord, Magnus Berg Prästängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Kungsängens IF (A) 14 10 2 2 100-74 26 32
2. IBF Offensiv Lidingö (B) 14 8 1 5 90-65 25 25
3. IK Frej Täby IBK (A) 14 7 3 4 70-64 6 24
4. IBF Täby 13 7 1 5 76-82 -6 22
5. Jakobsbergs IBF (B) 14 6 3 5 80-69 11 21
6. Väsby AIK (B) 14 6 1 7 67-72 -5 19
7. Vallentuna IBK (B) 13 5 1 7 81-73 8 16
8. Täby FC (B) 13 5 1 7 88-81 7 16
9. Sigtuna IF IBK 13 4 2 7 62-85 -23 14
10. Hässelby SK IBK (C) 14 2 1 11 73-122 -49 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 4 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-23 10:00 150006002 Tungelsta IF (B) - Farsta IBK (B) 9 - 6 Shabbir Ahmed, Magnus Berg Tungelsta Sporthall
2023-09-23 10:30 150006003 Fullersta IBK (A) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 10 - 2 Aarre Hietanen, Jonas Edström Glömstahallen
2023-09-23 13:30 150006001 IFK Haninge (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 3 - 3 Jonas Djäken, Ulf Hedlund Lyckeby Sporthall
2023-09-23 14:00 150006004 Tumba GOIF - Älta IF 3 - 8 Shabbir Ahmed, Fredrik Hallenberg Storvretens Sporthall
2023-10-01 12:15 150006008 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Tungelsta IF (B) 4 - 3 Fredrik Bousset, Mats Nordrup Skogåshallen
2023-10-01 16:15 150006010 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Nynäshamns IBK (A) 5 - 5 Fredrik Bousset, Mats Nordrup Tyresöhallen
2023-10-01 18:15 150006007 Älta IF - Fullersta IBK (A) 10 - 6 Magnus Berg, Thomas Andersson Stavsborgs sporthall
2023-10-14 15:00 150006009 Farsta IBK (B) - IFK Haninge (A) 3 - 18 Niklas Lundberg, Christian Berger Farstahallen 3
2023-10-07 11:15 150006014 Tumba GOIF - Nynäshamns IBK (A) 5 - 6 Jonas Jatko, Kent Budell Storvretens Sporthall
2023-10-07 11:30 150006012 Tungelsta IF (B) - Älta IF 5 - 4 Simon Lundberg, Niklas Lundberg Tungelsta Sporthall
2023-10-07 13:30 150006015 Farsta IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 4 - 10 Johan Nima, Mats Nordrup Farstahallen 1
2023-10-08 15:00 150006011 IFK Haninge (A) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 14 - 1 Tommy Egman, Tuva Egman Lyckeby Sporthall
2023-10-21 13:30 150006016 Nynäshamns IBK (A) - Fullersta IBK (A) 8 - 3 Magnus Berg, Mauricio Castillo Kvarnängshallen
2023-10-22 14:00 150006019 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Farsta IBK (B) 9 - 3 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Skogåshallen
2023-10-22 18:45 150006018 Älta IF - IFK Haninge (A) 6 - 11 Christian Berger, Jonas Jatko Stavsborgs sporthall
2024-02-17 12:15 150006020 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Tumba GOIF 6 - 6 Mauricio Castillo, Christian Berger Strandhallen - Tyresö
2023-10-28 10:30 150006023 Fullersta IBK (A) - Tumba GOIF 7 - 10 Aarre Hietanen, Kari Malmros Glömstahallen
2023-10-28 15:30 150006025 Farsta IBK (B) - Älta IF 6 - 11 Ola Bigestans, Robin Vall Farstahallen 3
2023-10-29 13:30 150006024 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 3 - 5 Kevin Helly, Maja Bergman Skogåshallen
2023-10-29 14:00 150006022 Tungelsta IF (B) - Nynäshamns IBK (A) 3 - 4 Jonas Jatko, Shabbir Ahmed Tungelsta Sporthall
2023-11-04 14:15 150006026 Tumba GOIF - Tungelsta IF (B) 8 - 1 Mario Mallengren, Magnus Berg Storvretens Sporthall
2023-11-04 14:30 150006027 Nynäshamns IBK (A) - IFK Haninge (A) 1 - 9 Mats Nordrup, Sezgin Youmer Kvarnängshallen
2023-11-05 14:30 150006029 Älta IF - Skogås/Trångsunds IBK (B) 11 - 3 Mario Mallengren, David Berger Stavsborgs sporthall
2023-11-05 17:00 150006030 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Fullersta IBK (A) 9 - 11 Johan Eklund, Bjarne Hekkelstrand Tyresöhallen
2023-11-18 15:00 150006032 Tungelsta IF (B) - Fullersta IBK (A) 5 - 4 Niklas Lundberg, Simon Lundberg Lyckeby Sporthall
2023-11-18 16:30 150006035 Farsta IBK (B) - Nynäshamns IBK (A) 4 - 13 Johan Eklund, Christian Berger Farstahallen 3
2023-11-19 14:15 150006033 Älta IF - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 2 - 5 Jonas Djäken, Fredrik Alzén Stavsborgs sporthall
2023-11-19 15:00 150006031 IFK Haninge (A) - Tumba GOIF 9 - 6 Mauricio Castillo, Niklas Lundberg Lyckeby Sporthall
2023-11-25 10:30 150006036 Fullersta IBK (A) - IFK Haninge (A) 3 - 9 Linus Löfstedt, Christian Berger Glömstahallen
2023-11-25 13:30 150006037 Tumba GOIF - Farsta IBK (B) 13 - 4 Melhvin Pettersson, Lars Sundlöf Storvretens Sporthall
2023-11-25 14:30 150006038 Nynäshamns IBK (A) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 8 - 3 Mattias Patrik Robert Thorsén, Mauricio Castillo Kvarnängshallen
2023-11-25 15:30 150006040 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Tungelsta IF (B) 11 - 2 William Albrecht, David Berger Strandhallen - Tyresö
2023-12-09 12:00 150006043 Älta IF - Nynäshamns IBK (A) 3 - 2 Mauricio Castillo, Fredrik Bousset Stavsborgs sporthall
2023-12-09 14:30 150006045 Farsta IBK (B) - Fullersta IBK (A) 4 - 11 Niklas Lundberg, Simon Lundberg Farstahallen 1
2023-12-10 14:00 150006044 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Tumba GOIF 5 - 7 Mauricio Castillo, Niklas Lundberg Skogåshallen
2023-12-10 16:45 150006041 IFK Haninge (A) - Tungelsta IF (B) 8 - 4 Jonas Jatko, Johan Eklund Lyckeby Sporthall
2023-12-16 11:45 150006049 Farsta IBK (B) - Tungelsta IF (B) 2 - 5 Didrik Axen, Wilmer Axén Farstahallen 1
2023-12-17 17:00 150006047 Älta IF - Tumba GOIF 3 - 7 Kari Malmros, Mats Nordrup Stavsborgs sporthall
2023-12-17 17:00 150006050 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - IFK Haninge (A) 4 - 5 Linus Löfstedt, Niklas Lundberg Tyresöhallen
2024-02-17 13:45 150006048 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Fullersta IBK (A) 6 - 5 Erik Nyman, Johan Eklund Skogåshallen
2024-01-06 13:00 150006055 Nynäshamns IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 3 - 7 Fredrik Bousset, Magnus Eriksson Kvarnängshallen
2024-01-13 10:30 150006053 Fullersta IBK (A) - Älta IF 7 - 5 Mats Nordrup, Johan Eklund Glömstahallen
2024-01-28 16:00 150006052 Tungelsta IF (B) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 3 - 4 Fredrik Bousset, Jonas Jatko Tungelsta Sporthall
2024-02-24 16:00 150006051 IFK Haninge (A) - Farsta IBK (B) Fredrik Hallenberg, Håkan Taxén Lyckeby Sporthall
2024-01-21 10:45 150006059 Skogås/Trångsunds IBK (B) - IFK Haninge (A) 3 - 11 Jakub Horyna, Aarre Hietanen Skogåshallen
2024-01-21 12:00 150006060 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Farsta IBK (B) 10 - 2 Niklas Lundberg, Christian Berger Tyresöhallen
2024-01-21 12:15 150006056 Nynäshamns IBK (A) - Tumba GOIF 3 - 6 Mauricio Castillo, Fredrik Bousset Kvarnängshallen
2024-01-21 15:15 150006058 Älta IF - Tungelsta IF (B) 10 - 3 Magnus Berg, Oscar Olsson Berglund Stavsborgs sporthall
2024-01-28 10:45 150006063 Fullersta IBK (A) - Nynäshamns IBK (A) 4 - 6 Sezgin Youmer, Kari Malmros Glömstahallen
2024-02-03 14:00 150006064 Tumba GOIF - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 3 - 3 Kim Svedberg, Shabbir Ahmed Storvretens Sporthall
2024-02-03 14:00 150006065 Farsta IBK (B) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 2 - 8 Magnus Berg, Johan Eklund Farstahallen 1
2024-02-04 16:15 150006061 IFK Haninge (A) - Älta IF 5 - 5 Mats Nordrup, Mauricio Castillo Lyckeby Sporthall
2024-02-10 12:30 150006066 Tumba GOIF - Fullersta IBK (A) 9 - 7 Lars Sundlöf, Alexander Rosén Storvretens Sporthall
2024-02-11 13:30 150006070 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 6 - 1 Zana Guzel, Osama Abaied Tyresöhallen
2024-02-11 17:30 150006069 Älta IF - Farsta IBK (B) 13 - 5 Niklas Lundberg, Simon Lundberg Stavsborgs sporthall
2024-02-17 13:45 150006067 Nynäshamns IBK (A) - Tungelsta IF (B) 8 - 2 Melhvin Pettersson, Peter Lassfolk Kvarnängshallen
2024-02-24 11:00 150006072 Tungelsta IF (B) - Tumba GOIF Johan Eklund, Fredrik Bousset Tungelsta Sporthall
2024-02-25 14:15 150006073 Fullersta IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) Tobias Jansson, Johan Eklund Glömstahallen
2024-02-25 15:00 150006071 IFK Haninge (A) - Nynäshamns IBK (A) Håkan Taxén, Niklas Lundberg Lyckeby Sporthall
2024-02-25 15:15 150006074 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Älta IF Johan Nima, Imtiaz Karim Skogåshallen
2024-03-02 12:00 150006077 Tumba GOIF - IFK Haninge (A) Christian Ljunggren, Robert Järlemark Storvretens Sporthall
2024-03-02 15:00 150006078 Nynäshamns IBK (A) - Farsta IBK (B) Mauricio Castillo, Niklas Lundberg Åbyhallen - Haninge
2024-03-03 13:00 150006076 Fullersta IBK (A) - Tungelsta IF (B) Max Hellström, Tobias Jansson Glömstahallen
2024-03-03 16:45 150006080 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Älta IF Ulf Hedlund, Mauricio Castillo Tyresöhallen
2024-03-16 15:15 150006085 Farsta IBK (B) - Tumba GOIF Arne Brovig, Jan Lingemark Farstahallen 3
2024-03-16 16:30 150006082 Tungelsta IF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) Mauricio Castillo, Mattias Patrik Robert Thorsén Tungelsta Sporthall
2024-03-17 12:15 150006084 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Nynäshamns IBK (A) Filip Lövenklint, Theodore Idevall Skogåshallen
2024-03-17 15:00 150006081 IFK Haninge (A) - Fullersta IBK (A) Linus Löfstedt, Tamuz Hidir Lyckeby Sporthall
2024-03-23 12:00 150006088 Tumba GOIF - Skogås/Trångsunds IBK (B) Kent Budell, Martin Åkesson Storvretens Sporthall
2024-03-23 12:30 150006086 Tungelsta IF (B) - IFK Haninge (A) Shabbir Ahmed, Magnus Berg Tungelsta Sporthall
2024-03-24 11:45 150006087 Fullersta IBK (A) - Farsta IBK (B) Viggo Modigh, Marcus Rückert Glömstahallen
2024-03-24 13:15 150006089 Nynäshamns IBK (A) - Älta IF Lars Sundlöf, Christian Berger Kvarnängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IFK Haninge (A) 11 9 2 0 102-39 63 29
2. Tyresö Trollbäcken IBK (C) 13 7 4 2 84-50 34 25
3. Tumba GOIF 12 7 2 3 83-62 21 23
4. Älta IF 13 7 1 5 91-68 23 22
5. Nynäshamns IBK (A) 12 7 1 4 67-54 13 22
6. Skogås/ Trångsunds IBK (B) 13 5 0 8 52-88 -36 15
7. Fullersta IBK (A) 12 4 0 8 78-83 -5 12
8. Tungelsta IF (B) 12 4 0 8 45-73 -28 12
9. Farsta IBK (B) 12 0 0 12 45-130 -85 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis