Pojkar 12 Svår (2014/15)

Gruppspel
Pojkar 12 svår A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-20 10:00 150070002 Grimsta AIK (A) - Åkersberga IBF (A) 0 - 14 Karl Hurtig, Fabian Fahimi Väsby skolan
2014-09-20 13:00 150070003 Rotebro IS IBK (A) - Täby FC (A) 3 - 7 Per Sundvall, Peter Eriksson Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2014-09-20 14:00 150070005 Vallentuna IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) 6 - 6 Markus Almén, Anton Hemström Hammarbackens Sporthall
2014-09-21 10:30 150070001 Sigtuna IF - Töjnan IBK (A) 1 - 1 Jessika Forsberg, Helen Wennström Prästängshallen
2014-11-14 18:30 150070004 IK Frej Täby (A) - Ängby IF (B) 9 - 4 Johan Ribbing, Lucas Edberg Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2014-09-27 12:45 150070010 Töjnan IBK (A) - Vallentuna IBK (A) 4 - 11 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Silverdalshallen
2014-09-28 13:15 150070006 Hässelby SK IBK (A) - IK Frej Täby (A) 0 - 15 Thomas Fogelberg, Filip Fogelberg Hässelbyhallen
2014-09-28 17:45 150070009 Åkersberga IBF (A) - Sigtuna IF 13 - 1 Per Sundvall, William Hasselström Åkersberga Sporthall A
2014-09-28 18:00 150070007 Ängby IF (B) - Rotebro IS IBK (A) 1 - 9 Juha Tammerström, Malte Tammerström Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2014-09-28 18:00 150070008 Täby FC (A) - Grimsta AIK (A) 3 - 3 Dennis Svensson, Ulf Jonsson Skarpängskolan B
2014-10-10 18:00 150070014 IK Frej Täby (A) - Vallentuna IBK (A) 6 - 1 Jan Lingemark, Lucas Edberg Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2014-10-11 13:45 150070012 Grimsta AIK (A) - Ängby IF (B) 6 - 3 Tobias Hagelin, Filip Ekstrand Väsby skolan
2014-10-11 18:30 150070015 Åkersberga IBF (A) - Töjnan IBK (A) 11 - 0 Markus Almén, Anton Hemström Åkersberga Sporthall A
2014-10-12 09:30 150070011 Sigtuna IF - Täby FC (A) 2 - 5 Mikael Hagman, Jan Lingemark Prästängshallen
2014-10-12 18:00 150070013 Rotebro IS IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) 5 - 7 Robin Wirström, Sven-Åke Hansson Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2014-10-04 10:45 150070020 Töjnan IBK (A) - IK Frej Täby (A) 0 - 4 Per Sundvall, Jan Lingemark Silverdalshallen
2014-10-12 13:30 150070017 Hässelby SK IBK (A) - Grimsta AIK (A) 4 - 5 Sven-Åke Hansson, Robin Berger Stora Mossen 1
2014-10-18 13:45 150070016 Vallentuna IBK (A) - Rotebro IS IBK (A) 3 - 5 Christian Högberg, Fredrik Nensén Hammarbackens Sporthall
2014-10-18 14:45 150070018 Ängby IF (B) - Sigtuna IF 4 - 5 Fredrik Hallenberg, Lucas Edberg Stora Mossen 1
2014-10-19 13:45 150070019 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (A) 4 - 3 Simon Åbom, Lucas Edberg Skarpängskolan B
2014-10-25 10:30 150070022 Grimsta AIK (A) - Vallentuna IBK (A) 4 - 2 Mattias Nordlund, Camilla Karlsson Väsby skolan
2014-10-25 14:00 150070023 Rotebro IS IBK (A) - IK Frej Täby (A) 3 - 11 Casper Arvidsson, Edward Swartling Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2014-10-26 11:30 150070021 Sigtuna IF - Hässelby SK IBK (A) 3 - 15 Per Calmén, Lars Reuterhagen Prästängshallen
2014-10-26 13:00 150070025 Åkersberga IBF (A) - Ängby IF (B) 9 - 0 Simon Åbom, Emil Kirchner Åkersberga Sporthall A
2014-10-26 17:45 150070024 Täby FC (A) - Töjnan IBK (A) 9 - 2 Ulf Jonsson, Lucas Edberg Skarpängskolan B
2014-11-15 10:45 150070026 IK Frej Täby (A) - Grimsta AIK (A) 2 - 2 Ulf Jonsson, Lars Samuelsson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2014-11-15 11:45 150070030 Töjnan IBK (A) - Rotebro IS IBK (A) 0 - 4 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Silverdalshallen
2014-11-15 13:15 150070027 Vallentuna IBK (A) - Sigtuna IF 15 - 1 Karl Hurtig, William Hasselström Hammarbackens Sporthall
2014-11-15 14:45 150070028 Hässelby SK IBK (A) - Åkersberga IBF (A) 1 - 4 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Hässelbyhallen
2014-11-15 15:15 150070029 Ängby IF (B) - Täby FC (A) 2 - 13 Mats Järnmark, Robin Berger Stora Mossen 1
2014-11-22 11:45 150070032 Grimsta AIK (A) - Rotebro IS IBK (A) 1 - 4 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Väsby skolan
2014-11-22 16:15 150070035 Åkersberga IBF (A) - Vallentuna IBK (A) 8 - 1 Magnus Westerberg, Henrik Flyborg Åkersberga Sporthall A
2014-11-22 18:15 150070033 Ängby IF (B) - Töjnan IBK (A) 3 - 5 Johannes Ekenberg, Jonas Sandberg Stora Mossen 1
2014-11-23 10:30 150070031 Sigtuna IF - IK Frej Täby (A) 3 - 10 Edward Swartling, Jonas Sandberg Prästängshallen
2014-11-23 12:15 150070034 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK (A) 3 - 2 Martin Svensson, Dennis Svensson Skarpängskolan B
2014-11-29 09:00 150070036 Rotebro IS IBK (A) - Sigtuna IF 3 - 6 Per Calmén, Nicklas Sundgren Sollentuna sim och sporthall
2014-11-29 10:45 150070037 IK Frej Täby (A) - Åkersberga IBF (A) 4 - 2 Markus Almén, Anton Hemström Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2014-11-29 11:30 150070040 Töjnan IBK (A) - Grimsta AIK (A) 3 - 6 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Silverdalshallen
2014-11-29 13:30 150070038 Vallentuna IBK (A) - Täby FC (A) 2 - 4 Tobias Hagelin, Filip Ekstrand Hammarbackens Sporthall
2014-11-30 13:15 150070039 Hässelby SK IBK (A) - Ängby IF (B) 6 - 1 Casper Arvidsson, Isak Törnblom Hässelbyhallen
2014-12-06 11:15 150070043 Ängby IF (B) - Vallentuna IBK (A) 4 - 10 David Holm, Mario Mallengren Stora Mossen 1
2014-12-06 14:00 150070042 Hässelby SK IBK (A) - Töjnan IBK (A) 10 - 5 Mats Järnmark, Imtiaz Karim Hässelbyhallen
2014-12-06 18:00 150070045 Åkersberga IBF (A) - Rotebro IS IBK (A) 8 - 0 Simon Åbom, William Hasselström Åkersberga Sporthall A
2014-12-07 08:30 150070041 Sigtuna IF - Grimsta AIK (A) 5 - 6 Ej offentliggjord, Jan Lingemark Prästängshallen
2014-12-07 13:30 150070044 Täby FC (A) - IK Frej Täby (A) 5 - 6 Simon Åbom, Dennis Svensson Skarpängskolan B
2014-12-13 11:45 150070050 Töjnan IBK (A) - Sigtuna IF 6 - 9 Peter Kirch, Mats Korpi Silverdalshallen
2014-12-13 15:30 150070049 Åkersberga IBF (A) - Grimsta AIK (A) 12 - 1 Henrik Flyborg, Fanny Svenningsson Åkersberga Sporthall A
2014-12-13 15:45 150070046 Hässelby SK IBK (A) - Vallentuna IBK (A) 3 - 9 Nora Lindberg, Sara Richert Hässelbyhallen
2014-12-13 16:30 150070047 Ängby IF (B) - IK Frej Täby (A) 3 - 8 Leif Karlsson, Christian Ljunggren Stora Mossen 1
2015-02-04 19:30 150070048 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK (A) 14 - 0 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-01-10 11:30 150070052 Grimsta AIK (A) - Täby FC (A) 1 - 6 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Väsby skolan
2015-01-10 12:00 150070053 Rotebro IS IBK (A) - Ängby IF (B) WO (5 - 0) Casper Arvidsson, Viktor Strömberg Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2015-01-10 14:15 150070055 Vallentuna IBK (A) - Töjnan IBK (A) 13 - 0 Andreas Mattsson, Sven-Åke Hansson Hammarbackens Sporthall
2015-01-10 14:30 150070054 IK Frej Täby (A) - Hässelby SK IBK (A) 6 - 9 Tobias Hagelin, Filip Ekstrand Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-01-11 11:15 150070051 Sigtuna IF - Åkersberga IBF (A) 2 - 3 Helen Wennström, Fredrik Nensén Prästängshallen
2015-01-17 11:00 150070060 Töjnan IBK (A) - Åkersberga IBF (A) 3 - 16 Juha Tammerström, Jonas Sandberg Silverdalshallen
2015-01-17 12:30 150070056 Vallentuna IBK (A) - IK Frej Täby (A) 4 - 4 Frida Berg, Fanny Svenningsson Hammarbackens Sporthall
2015-01-17 14:15 150070058 Ängby IF (B) - Grimsta AIK (A) 3 - 1 Isak Törnblom, Caroline Ogestadh Stora Mossen 1
2015-01-18 11:45 150070059 Täby FC (A) - Sigtuna IF 7 - 0 Tilde Levinson, Anna Skantz Skarpängskolan B
2015-01-18 13:00 150070057 Hässelby SK IBK (A) - Rotebro IS IBK (A) 5 - 0 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Hässelbyhallen
2015-01-24 09:00 150070062 Grimsta AIK (A) - Hässelby SK IBK (A) 3 - 5 Karl Agholme, Emil Kirchner Väsby skolan
2015-01-24 10:15 150070065 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (A) 2 - 3 Frida Berg, Vendela Klangö Åkersberga Sporthall A
2015-01-24 12:15 150070064 IK Frej Täby (A) - Töjnan IBK (A) 10 - 0 Adam Hjorth, Ludvig Tidhult Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-01-24 12:45 150070063 Rotebro IS IBK (A) - Vallentuna IBK (A) 4 - 9 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2015-01-25 10:45 150070061 Sigtuna IF - Ängby IF (B) 7 - 6 Roger Nyström, Magnus Westerberg Prästängshallen
2015-01-31 11:45 150070067 Vallentuna IBK (A) - Grimsta AIK (A) 6 - 3 Karl Agholme, Lucas Edberg Hammarbackens Sporthall
2015-01-31 12:30 150070070 Töjnan IBK (A) - Täby FC (A) 2 - 6 Fredrik Hallenberg, Viktor Strömberg Silverdalshallen
2015-01-31 13:15 150070066 IK Frej Täby (A) - Rotebro IS IBK (A) 5 - 1 Tilde Levinson, Anna Skantz Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-01-31 13:30 150070068 Hässelby SK IBK (A) - Sigtuna IF 14 - 1 Mario Mallengren, Lars Samuelsson Hässelbyhallen
2015-01-31 14:15 150070069 Ängby IF (B) - Åkersberga IBF (A) 0 - 8 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Stora Mossen 1
2015-02-14 12:45 150070072 Grimsta AIK (A) - IK Frej Täby (A) 1 - 8 Sven-Åke Hansson, Jonas Sandberg Väsby skolan
2015-02-14 13:00 150070073 Rotebro IS IBK (A) - Töjnan IBK (A) 3 - 4 Isak Törnblom, Caroline Ogestadh Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2015-02-14 13:15 150070075 Åkersberga IBF (A) - Hässelby SK IBK (A) 13 - 0 William Hasselström, Vendela Klangö Åkersberga Sporthall A
2015-02-15 10:30 150070071 Sigtuna IF - Vallentuna IBK (A) 3 - 10 Fredrik Nensén, Jonas Sandberg Prästängshallen
2015-02-15 17:30 150070074 Täby FC (A) - Ängby IF (B) 15 - 0 Didrik Axen, Lars Samuelsson Skarpängskolan B
2015-03-07 11:00 150070080 Töjnan IBK (A) - Ängby IF (B) 2 - 2 Roland Nester, Viktor Strömberg Silverdalshallen
2015-03-07 12:00 150070076 Rotebro IS IBK (A) - Grimsta AIK (A) 6 - 8 Roland Nester, Viktor Strömberg Silverdalshallen
2015-03-07 12:30 150070078 Vallentuna IBK (A) - Åkersberga IBF (A) 1 - 5 Dennis Hagelin, Daniel Lagneskog Hammarbackens Sporthall
2015-03-07 12:45 150070077 IK Frej Täby (A) - Sigtuna IF 13 - 0 Frida Berg, Erika Fransson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-03-08 13:15 150070079 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (A) 7 - 2 Johan Sandström, Lars Samuelsson Hässelbyhallen
2015-03-14 12:30 150070083 Ängby IF (B) - Hässelby SK IBK (A) 0 - 11 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Stora Mossen 1
2015-03-14 13:15 150070082 Grimsta AIK (A) - Töjnan IBK (A) 8 - 3 Emil Kirchner, Jakob Edström Anderberg Väsby skolan
2015-03-15 09:00 150070081 Sigtuna IF - Rotebro IS IBK (A) 7 - 6 Johan Ståhl, Jonas Sandberg Prästängshallen
2015-03-15 12:30 150070085 Åkersberga IBF (A) - IK Frej Täby (A) 7 - 1 Fredrik Nensén, Pierre Silfver Åkersberga Sporthall A
2015-03-15 15:30 150070084 Täby FC (A) - Vallentuna IBK (A) 8 - 3 Martin Svensson, Dennis Svensson Skarpängskolan B
2015-03-21 10:00 150070087 Rotebro IS IBK (A) - Åkersberga IBF (A) 0 - 8 Casper Arvidsson, Imtiaz Karim Silverdalshallen
2015-03-21 10:45 150070086 Grimsta AIK (A) - Sigtuna IF 12 - 2 Johan Ribbing, Jakob Edström Anderberg Väsby skolan
2015-03-21 13:00 150070089 Vallentuna IBK (A) - Ängby IF (B) 12 - 1 William Hasselström, Emil Kirchner Hammarbackens Sporthall
2015-03-21 13:00 150070090 Töjnan IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) 2 - 15 Juha Tammerström, Malte Tammerström Silverdalshallen
2015-03-21 14:45 150070088 IK Frej Täby (A) - Täby FC (A) 3 - 4 Dennis Hagelin, Daniel Lagneskog Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC (A) 18 15 1 2 118-43 75 46
2. Åkersberga IBF (A) 18 15 0 3 146-22 124 45
3. IK Frej Täby (A) 18 13 2 3 125-49 76 41
4. Hässelby SK IBK (A) 18 11 1 6 120-83 37 34
5. Vallentuna IBK (A) 18 9 2 7 118-73 45 29
6. Grimsta AIK (A) 18 8 2 8 71-91 -20 26
7. Sigtuna IF 18 5 1 12 58-149 -91 16
8. Rotebro IS IBK (A) 18 5 0 13 61-104 -43 15
9. Töjnan IBK (A) 18 2 2 14 42-141 -99 8
10. Ängby IF (B) 18 1 1 16 37-141 -104 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar 12 svår B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-20 11:15 150071002 Ekerö IK (A) - Järfälla IBK (D) 10 - 0 Erik Rydberg, Peter Gustafsson Saliba Tappströms Bollhall
2014-09-21 11:00 150071004 Täby FC (B) - IBF Offensiv Lidingö (A) 7 - 1 Per Sundvall, Karl Hurtig Skarpängskolan B
2014-09-21 12:00 150071005 Järfälla IBK (A) - Sundbybergs IK (A) 8 - 3 Casper Arvidsson, Louise Sjöberg Viksjö Sporthall
2014-10-04 12:00 150071001 Bele Barkarby IF IBF (A) - Ängby IF (A) 3 - 2 Andreas Mattsson, Niklas Forsman Jakobsbergs Sporthall
2014-11-08 15:15 150071003 Hässelby SK IBK (B) - Åkersberga IBF (B) 2 - 1 Arash Sohrevardi, Mats Korpi Hässelbyhallen
2014-09-27 12:45 150071010 Ängby IF (A) - Järfälla IBK (A) 5 - 4 Peter Gustafsson Saliba, Imtiaz Karim Stora Mossen 1
2014-09-27 14:15 150071006 Sundbybergs IK (A) - Täby FC (B) 3 - 2 Ghasem Tajalli, Linus Warrenstein Hallonbergshallen
2014-09-27 15:00 150071007 IBF Offensiv Lidingö (A) - Hässelby SK IBK (B) 3 - 4 Tom Johansson, Viktor Hellmans Bodals Bollhall
2014-09-28 12:30 150071009 Järfälla IBK (D) - Bele Barkarby IF IBF (A) 3 - 5 Lars Reuterhagen, Mats Järnmark Viksjö Sporthall
2014-09-28 16:45 150071008 Åkersberga IBF (B) - Ekerö IK (A) 0 - 7 Per Sundvall, William Hasselström Åkersberga Sporthall A
2014-10-11 12:15 150071012 Ekerö IK (A) - IBF Offensiv Lidingö (A) 10 - 5 Lars Sundlöf, David Holm Tappströms Bollhall
2014-10-11 15:15 150071013 Hässelby SK IBK (B) - Sundbybergs IK (A) 4 - 4 Andreas Mattsson, Mario Mallengren Hässelbyhallen
2014-10-12 13:00 150071015 Järfälla IBK (D) - Ängby IF (A) 4 - 9 Thomas Fogelberg, Filip Fogelberg Viksjö Sporthall
2014-10-12 15:00 150071014 Täby FC (B) - Järfälla IBK (A) 2 - 5 Simon Åbom, Johan Ribbing Skarpängskolan B
2014-10-19 09:30 150071011 Bele Barkarby IF IBF (A) - Åkersberga IBF (B) 3 - 2 Mats Järnmark, Fredrik Berglund Sonesson Jakobsbergs Sporthall
2014-10-04 18:15 150071019 Åkersberga IBF (B) - Järfälla IBK (D) 8 - 2 Per Sundvall, Jan Lingemark Åkersberga Sporthall A
2014-10-18 13:45 150071020 Ängby IF (A) - Täby FC (B) 5 - 7 Fredrik Hallenberg, Lucas Edberg Stora Mossen 1
2014-10-18 15:30 150071018 IBF Offensiv Lidingö (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 4 - 6 Per Sundvall, Karl Hurtig Bodals Bollhall
2014-10-19 11:30 150071016 Järfälla IBK (A) - Hässelby SK IBK (B) 4 - 4 Joakim Levin, Gustav Levin Viksjö Sporthall
2014-11-30 11:00 150071017 Sundbybergs IK (A) - Ekerö IK (A) 3 - 9 Johan Sandström, Mats Järnmark Hallonbergshallen
2014-10-25 11:15 150071022 Ekerö IK (A) - Järfälla IBK (A) 9 - 1 Jan Lingemark, Linus Warrenstein Tappströms Bollhall
2014-10-26 10:45 150071025 Järfälla IBK (D) - IBF Offensiv Lidingö (A) 4 - 5 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Viksjö Sporthall
2014-10-26 11:00 150071023 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (B) 2 - 3 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Hässelbyhallen
2014-10-26 11:30 150071021 Bele Barkarby IF IBF (A) - Sundbybergs IK (A) 3 - 5 Isak Törnblom, Caroline Ogestadh Björkebyhallen
2014-10-26 14:00 150071024 Åkersberga IBF (B) - Ängby IF (A) 2 - 9 Simon Åbom, Emil Kirchner Åkersberga Sporthall A
2014-11-15 12:00 150071028 Sundbybergs IK (A) - Järfälla IBK (D) 4 - 3 Helen Wennström, Imtiaz Karim Hallonbergshallen
2014-11-15 14:00 150071029 IBF Offensiv Lidingö (A) - Åkersberga IBF (B) 11 - 1 Mattias Nordlund, Jukka Säteri Bodals Bollhall
2014-11-15 14:15 150071030 Ängby IF (A) - Hässelby SK IBK (B) 5 - 6 Mats Järnmark, Robin Berger Stora Mossen 1
2014-11-16 10:45 150071027 Järfälla IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 4 - 11 Andreas Mattsson, Jonas Jatko Viksjö Sporthall
2014-11-16 14:45 150071026 Täby FC (B) - Ekerö IK (A) 1 - 12 Tobias Hagelin, Pierre Silfver Skarpängskolan B
2014-11-22 11:15 150071032 Ekerö IK (A) - Hässelby SK IBK (B) 0 - 2 Joakim Levin, Gustav Levin Tappströms Bollhall
2014-11-22 11:15 150071034 Åkersberga IBF (B) - Sundbybergs IK (A) 2 - 8 Simon Åbom, William Hasselström Åkersberga Sporthall A
2014-11-22 15:00 150071033 IBF Offensiv Lidingö (A) - Ängby IF (A) 5 - 7 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Bodals Bollhall
2014-11-23 12:45 150071035 Järfälla IBK (D) - Järfälla IBK (A) 7 - 3 Andreas Mattsson, Gabriella Ljunggren Kallhälls sporthall
2014-11-23 14:15 150071031 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC (B) 8 - 0 Mario Mallengren, Thomas Josbrink Björkebyhallen
2014-11-29 15:15 150071040 Ängby IF (A) - Ekerö IK (A) 5 - 5 Michael Leimer, Andreas Mattsson Stora Mossen 1
2014-11-29 16:30 150071039 Sundbybergs IK (A) - IBF Offensiv Lidingö (A) 2 - 8 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Hallonbergshallen
2014-11-30 12:15 150071036 Hässelby SK IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) 0 - 4 Casper Arvidsson, Isak Törnblom Hässelbyhallen
2014-11-30 14:15 150071038 Järfälla IBK (A) - Åkersberga IBF (B) 2 - 7 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Viksjö Sporthall
2014-11-30 16:15 150071037 Täby FC (B) - Järfälla IBK (D) 14 - 6 Arne Brovig, Jan Lingemark Skarpängskolan B
2014-11-08 14:45 150071042 Sundbybergs IK (A) - Ängby IF (A) 3 - 7 Ebba Kronwall, Virve Bjerkefeldt Hallonbergshallen
2014-12-06 14:00 150071043 IBF Offensiv Lidingö (A) - Järfälla IBK (A) 7 - 3 Sven-Åke Hansson, Tony Verho Bodals Bollhall
2014-12-07 11:45 150071041 Bele Barkarby IF IBF (A) - Ekerö IK (A) 3 - 8 Joakim Levin, Gustav Levin Björkebyhallen
2014-12-07 12:30 150071045 Järfälla IBK (D) - Hässelby SK IBK (B) 1 - 4 Jukka Säteri, Jonas Jatko Kallhälls sporthall
2014-12-07 15:30 150071044 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (B) 0 - 6 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Åkersberga Sporthall A
2014-12-13 11:15 150071046 Sundbybergs IK (A) - Järfälla IBK (A) 15 - 4 Lars Sundlöf, Mats Järnmark Hallonbergshallen
2014-12-13 15:00 150071047 IBF Offensiv Lidingö (A) - Täby FC (B) 7 - 3 Tom Johansson, Viktor Hellmans Bodals Bollhall
2014-12-13 16:30 150071048 Åkersberga IBF (B) - Hässelby SK IBK (B) 5 - 0 Henrik Flyborg, Andreas Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2014-12-13 17:30 150071050 Ängby IF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 4 Leif Karlsson, Christian Ljunggren Stora Mossen 1
2014-12-14 11:00 150071049 Järfälla IBK (D) - Ekerö IK (A) 1 - 4 Peter Kirch, Mats Korpi Kallhälls sporthall
2015-01-10 12:15 150071052 Ekerö IK (A) - Åkersberga IBF (B) 7 - 4 Johan Ståhl, Robert Milerud Tappströms Bollhall
2015-01-10 17:00 150071053 Hässelby SK IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö (A) 5 - 3 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Hässelbyhallen
2015-01-11 11:00 150071055 Järfälla IBK (A) - Ängby IF (A) 1 - 7 Andreas Mattsson, Fredrik Berglund Sonesson Viksjö Sporthall
2015-01-11 11:30 150071051 Bele Barkarby IF IBF (A) - Järfälla IBK (D) 6 - 2 Erik Rydberg, Michael Leimer Björkebyhallen
2015-01-11 15:00 150071054 Täby FC (B) - Sundbybergs IK (A) 7 - 10 Andreas Lagerblad, Pierre Silfver Skarpängskolan B
2015-01-17 12:30 150071057 Sundbybergs IK (A) - Hässelby SK IBK (B) 4 - 6 Andreas Mattsson, Imtiaz Karim Hallonbergshallen
2015-01-17 12:45 150071059 Åkersberga IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 5 Enya Hasselström, Jakob Edström Anderberg Åkersberga Sporthall A
2015-01-17 14:00 150071058 IBF Offensiv Lidingö (A) - Ekerö IK (A) 2 - 4 Mattias Nordlund, Rasmus Jansson Bodals Bollhall
2015-01-17 15:15 150071060 Ängby IF (A) - Järfälla IBK (D) 2 - 3 Isak Törnblom, Caroline Ogestadh Stora Mossen 1
2015-01-18 16:00 150071056 Järfälla IBK (A) - Täby FC (B) 4 - 6 Tilda Lundberg, Jonna Karke Viksjö Sporthall
2015-01-24 12:15 150071062 Ekerö IK (A) - Sundbybergs IK (A) 6 - 3 Robert Milerud, Sven-Åke Hansson Tappströms Bollhall
2015-01-24 14:15 150071063 Hässelby SK IBK (B) - Järfälla IBK (A) 6 - 4 Nora Lindberg, Sara Richert Hässelbyhallen
2015-01-25 09:45 150071065 Järfälla IBK (D) - Åkersberga IBF (B) 3 - 6 Isak Törnblom, Caroline Ogestadh Viksjö Sporthall
2015-01-25 11:30 150071061 Bele Barkarby IF IBF (A) - IBF Offensiv Lidingö (A) 6 - 2 Roland Nester, Joakim Levin Björkebyhallen
2015-01-25 19:45 150071064 Täby FC (B) - Ängby IF (A) 2 - 5 Dennis Svensson, Fanny Svenningsson Skarpängskolan B
2015-01-31 11:30 150071069 IBF Offensiv Lidingö (A) - Järfälla IBK (D) 9 - 3 Mattias Nordlund, Jonas Jatko Bodals Bollhall
2015-01-31 13:00 150071068 Sundbybergs IK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 4 - 7 Ulf Jonsson, Jonas Edström Hallonbergshallen
2015-01-31 13:15 150071070 Ängby IF (A) - Åkersberga IBF (B) 3 - 3 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Stora Mossen 1
2015-01-31 15:15 150071066 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (B) 0 - 5 Emil Kirchner, Johan Ribbing Erikslundshallen
2015-02-01 13:30 150071067 Järfälla IBK (A) - Ekerö IK (A) 3 - 5 Casper Arvidsson, Caroline Ogestadh Viksjö Sporthall
2015-02-14 11:15 150071072 Ekerö IK (A) - Täby FC (B) 6 - 1 Johan Sandström, Jukka Säteri Tappströms Bollhall
2015-02-14 12:15 150071074 Åkersberga IBF (B) - IBF Offensiv Lidingö (A) 4 - 8 William Hasselström, Vendela Klangö Åkersberga Sporthall A
2015-02-15 10:30 150071075 Järfälla IBK (D) - Sundbybergs IK (A) 3 - 3 Peter Eriksson, Andreas Mattsson Viksjö Sporthall
2015-02-15 12:30 150071073 Hässelby SK IBK (B) - Ängby IF (A) 7 - 4 Isak Törnblom, Caroline Ogestadh Hässelbyhallen
2015-02-15 13:00 150071071 Bele Barkarby IF IBF (A) - Järfälla IBK (A) 7 - 3 Juha Tammerström, Malte Tammerström Björkebyhallen
2015-03-07 12:45 150071079 Sundbybergs IK (A) - Åkersberga IBF (B) 8 - 2 Johan Sandström, Imtiaz Karim Hallonbergshallen
2015-03-07 15:45 150071080 Ängby IF (A) - IBF Offensiv Lidingö (A) 3 - 9 Peter Gustafsson Saliba, Johan Sandström Stora Mossen 1
2015-03-08 13:15 150071077 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) 0 - 12 Emilia Schedin, Josephine Pettersson Skarpängskolan B
2015-03-08 14:15 150071076 Hässelby SK IBK (B) - Ekerö IK (A) 6 - 4 Johan Sandström, Lars Samuelsson Hässelbyhallen
2015-03-08 15:45 150071078 Järfälla IBK (A) - Järfälla IBK (D) 5 - 10 Casper Arvidsson, Mario Mallengren Viksjö Sporthall
2015-03-14 12:15 150071082 Ekerö IK (A) - Ängby IF (A) 1 - 5 Sven-Åke Hansson, Linus Warrenstein Tappströms Bollhall
2015-03-14 14:15 150071083 IBF Offensiv Lidingö (A) - Sundbybergs IK (A) 11 - 5 Mattias Nordlund, Fredrik Nensén Bodals Bollhall
2015-03-15 11:30 150071085 Järfälla IBK (D) - Täby FC (B) 3 - 2 Isak Törnblom, Caroline Ogestadh Viksjö Sporthall
2015-03-15 13:30 150071084 Åkersberga IBF (B) - Järfälla IBK (A) 5 - 2 Tobias Ekmark, Fredrik Nensén Åkersberga Sporthall A
2015-03-15 13:45 150071081 Bele Barkarby IF IBF (A) - Hässelby SK IBK (B) 5 - 2 Karl Hurtig, Imtiaz Karim Björkebyhallen
2015-03-21 09:15 150071086 Ekerö IK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 2 Magnus Berg, Mario Mallengren Tappströms Bollhall
2015-03-21 15:00 150071090 Ängby IF (A) - Sundbybergs IK (A) 7 - 3 Mats Andersson Stora Mossen 1
2015-03-21 17:45 150071087 Hässelby SK IBK (B) - Järfälla IBK (D) 9 - 3 Ebba Kronwall, Virve Bjerkefeldt Hässelbyhallen
2015-03-22 12:45 150071089 Järfälla IBK (A) - IBF Offensiv Lidingö (A) 3 - 11 Lars Sundlöf, Casper Arvidsson Viksjö Sporthall
2015-03-22 15:00 150071088 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (B) 2 - 6 Shabbir Ahmed, John Tullsten Skarpängskolan B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bele Barkarby IF IBF (A) 18 15 1 2 100-47 53 46
2. Ekerö IK (A) 18 13 2 3 109-47 62 41
3. Hässelby SK IBK (B) 18 12 2 4 74-57 17 38
4. IBF Offensiv Lidingö (A) 18 10 0 8 111-80 31 30
5. Ängby IF (A) 18 9 2 7 92-72 20 29
6. Sundbybergs IK (A) 18 7 2 9 90-99 -9 23
7. Åkersberga IBF (B) 18 6 1 11 60-88 -28 19
8. Täby FC (B) 18 6 0 12 65-100 -35 18
9. Järfälla IBK (D) 18 4 1 13 61-108 -47 13
10. Järfälla IBK (A) 18 2 1 15 63-127 -64 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar 12 svår C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-20 11:00 150072003 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Huddinge IBS (B) 2 - 8 Emma Husberg, Henrik Sommerville Strandhallen - Tyresö
2014-09-20 12:30 150072004 Ingarö IF (A) - Sickla IF (A) 7 - 2 Fredrik Pålsson, Emil Glenngård Ingarö Sporthall
2014-09-20 15:00 150072002 Vallentuna IBK (C) - Värmdö IF (A) 8 - 1 Per Calmén, Karl Hurtig Hammarbackens Sporthall
2014-09-20 15:30 150072005 Mariebergs SK (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 2 - 4 Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Gärdeshallen
2014-11-08 14:15 150072001 Djurö-Vindö IF - Älvsjö AIK (B) 1 - 6 Martin Johansson, Ken Johansson Djurö Sporthall
2014-09-27 13:30 150072007 Sickla IF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 15 - 4 Anders Westerberg, Henrik Sommerville Järla Sporthall
2014-09-27 14:30 150072010 Älvsjö AIK (B) - Mariebergs SK (A) 10 - 7 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Olympen Arena
2014-09-27 18:00 150072008 Huddinge IBS (B) - Vallentuna IBK (C) 3 - 4 Sampo Friberg, Jonathan Håkansson Tomtbergahallen
2014-09-28 14:45 150072006 Nacka Wallenstam IBK (A) - Ingarö IF (A) 2 - 10 Emil Pagrot, Felix Fernström Ormingehallen
2014-09-28 16:30 150072009 Värmdö IF (A) - Djurö-Vindö IF 7 - 3 Marcus Blomqvist, Elias Sjölander Värmdö sporthall
2014-10-11 09:00 150072012 Vallentuna IBK (C) - Sickla IF (A) 6 - 2 Per Calmén, Lars Reuterhagen Hammarbackens Sporthall
2014-10-11 11:30 150072013 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 2 - 2 Emilia Tuomela, Johan Engvall Strandhallen - Tyresö
2014-10-11 11:45 150072014 Ingarö IF (A) - Mariebergs SK (A) WO (5 - 0) Kent Budell, Fredrik Hallenberg Ingarö Sporthall
2014-10-11 14:45 150072011 Djurö-Vindö IF - Huddinge IBS (B) 2 - 6 Thomas Gjutarenäfve, Elias Sjölander Djurö Sporthall
2014-11-09 15:30 150072015 Värmdö IF (A) - Älvsjö AIK (B) 4 - 4 Fadi Saffo, Roland Nester Värmdö sporthall
2014-10-16 19:15 150072020 Älvsjö AIK (B) - Ingarö IF (A) 9 - 6 Emil Jonback, Carl Peterson Västertorpshallen Lilla
2014-10-18 11:30 150072019 Huddinge IBS (B) - Värmdö IF (A) 7 - 2 Mats Andersson, Adam Nikolausson Tomtbergahallen
2014-10-18 14:15 150072016 Mariebergs SK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 10 - 6 Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Gärdeshallen
2014-10-19 18:00 150072017 Nacka Wallenstam IBK (A) - Vallentuna IBK (C) 1 - 14 Sebastian Öhman, Robin Berger Ormingehallen
2014-11-17 17:00 150072018 Sickla IF (A) - Djurö-Vindö IF 0 - 4 Anders Westerberg, Mats Andersson Järla Sporthall
2014-10-04 16:15 150072022 Vallentuna IBK (C) - Mariebergs SK (A) 4 - 5 Fredrik Nensén, Markus Almén Hammarbackens Sporthall
2014-10-21 18:45 150072023 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Ingarö IF (A) 2 - 11 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Strandhallen - Tyresö
2014-10-25 10:30 150072024 Huddinge IBS (B) - Älvsjö AIK (B) 1 - 1 Heimo Lyly, Johan Engvall Tomtbergahallen
2014-10-25 13:30 150072025 Värmdö IF (A) - Sickla IF (A) 8 - 5 Mikael Andersson, Robin Berger Värmdö sporthall
2014-10-25 14:45 150072021 Djurö-Vindö IF - Nacka Wallenstam IBK (A) 3 - 3 Sigge Labor, Calle Dargren Djurö Sporthall
2014-11-15 13:30 150072029 Sickla IF (A) - Huddinge IBS (B) 4 - 7 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Järla Sporthall
2014-11-15 14:15 150072030 Älvsjö AIK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 8 - 0 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Olympen Arena
2014-11-15 16:15 150072027 Mariebergs SK (A) - Djurö-Vindö IF 2 - 9 Marco Svenström, Elliot Ahlbert Gärdeshallen
2014-11-15 17:15 150072026 Ingarö IF (A) - Vallentuna IBK (C) 12 - 1 Jonas Robertson, Elias Engh Ingarö Sporthall
2014-11-16 14:45 150072028 Nacka Wallenstam IBK (A) - Värmdö IF (A) 7 - 3 Robin Wirström, Elias Sjölander Ormingehallen
2014-11-22 11:30 150072034 Huddinge IBS (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 5 - 8 Jonathan Håkansson, Petra Dynesius Tomtbergahallen
2014-11-22 13:15 150072032 Vallentuna IBK (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 10 - 2 Markus Almén, Anton Hemström Hammarbackens Sporthall
2014-11-22 14:00 150072031 Djurö-Vindö IF - Ingarö IF (A) 2 - 10 Djurö Sporthall
2014-11-23 12:30 150072035 Värmdö IF (A) - Mariebergs SK (A) 4 - 4 Sigge Labor, Calle Dargren Värmdö sporthall
2014-11-24 17:00 150072033 Sickla IF (A) - Älvsjö AIK (B) 5 - 4 Leif Karlsson, Johan Ståhl Järla Sporthall
2014-11-29 11:15 150072036 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Djurö-Vindö IF 5 - 7 Madelene Westerberg, Filip Engvall Strandhallen - Tyresö
2014-11-29 12:30 150072037 Ingarö IF (A) - Värmdö IF (A) 6 - 1 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Ingarö Sporthall
2014-11-29 15:00 150072038 Mariebergs SK (A) - Huddinge IBS (B) 4 - 1 Rebecca Staffas, Sven-Åke Hansson Gärdeshallen
2014-11-29 18:00 150072040 Älvsjö AIK (B) - Vallentuna IBK (C) 3 - 3 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Olympen Arena
2014-11-30 13:00 150072039 Nacka Wallenstam IBK (A) - Sickla IF (A) 4 - 4 Didrik Axen, Elias Sjölander Ormingehallen
2014-12-06 10:30 150072044 Huddinge IBS (B) - Ingarö IF (A) 3 - 11 Leif Karlsson, Petra Dynesius Tomtbergahallen
2014-12-06 14:00 150072041 Djurö-Vindö IF - Vallentuna IBK (C) 3 - 6 Sigge Labor, Calle Dargren Djurö Sporthall
2014-12-06 15:15 150072043 Sickla IF (A) - Mariebergs SK (A) 9 - 1 Elias Sjölander, Daniel Söderberg Järla Sporthall
2014-12-07 13:30 150072045 Värmdö IF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 14 - 1 Sigge Labor, Calle Dargren Värmdö sporthall
2014-12-07 13:45 150072042 Nacka Wallenstam IBK (A) - Älvsjö AIK (B) 3 - 6 Emil Pagrot, Felix Fernström Ormingehallen
2014-12-13 10:30 150072048 Huddinge IBS (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 6 - 0 Jonathan Håkansson, Robin Berger Tomtbergahallen
2014-12-13 14:15 150072047 Sickla IF (A) - Ingarö IF (A) 3 - 10 Rasmus Fernström, Felix Fernström Järla Sporthall
2014-12-13 14:45 150072050 Älvsjö AIK (B) - Djurö-Vindö IF 12 - 1 Emil Jonback, Carl Peterson Olympen Arena
2014-12-13 15:15 150072046 Nacka Wallenstam IBK (A) - Mariebergs SK (A) 0 - 2 Jacob Leijon, Anton Törngren Ormingehallen
2015-01-11 15:00 150072049 Värmdö IF (A) - Vallentuna IBK (C) 5 - 1 Kevin Neemé, Christian Neemé Värmdö sporthall
2015-01-10 13:30 150072054 Ingarö IF (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 5 - 2 Alexander Sommensjö, Nicklas Sundgren Ingarö Sporthall
2015-01-10 16:15 150072052 Vallentuna IBK (C) - Huddinge IBS (B) 1 - 1 Andreas Mattsson, Sven-Åke Hansson Hammarbackens Sporthall
2015-01-10 16:45 150072051 Djurö-Vindö IF - Värmdö IF (A) 8 - 5 Ken Johansson, Didrik Axen Djurö Sporthall
2015-01-10 17:00 150072055 Mariebergs SK (A) - Älvsjö AIK (B) 3 - 6 Mats Andersson, Sofia Aadli Gärdeshallen
2015-01-13 18:45 150072053 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Sickla IF (A) 1 - 10 Leif Karlsson, Robin Berger Strandhallen - Tyresö
2015-01-17 11:30 150072059 Huddinge IBS (B) - Djurö-Vindö IF 4 - 1 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Tomtbergahallen
2015-01-17 12:30 150072060 Älvsjö AIK (B) - Värmdö IF (A) 5 - 1 Robin Berger, Sofia Aadli Olympen Arena
2015-01-17 13:15 150072056 Mariebergs SK (A) - Ingarö IF (A) 4 - 5 Mats Andersson, Malin Holm Gärdeshallen
2015-01-17 16:15 150072058 Sickla IF (A) - Vallentuna IBK (C) 6 - 2 Thomas Wargkelius, Henrik Sommerville Järla Sporthall
2015-01-18 10:00 150072057 Nacka Wallenstam IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 6 - 1 Sigge Labor, Calle Dargren Ormingehallen
2015-01-24 14:00 150072061 Djurö-Vindö IF - Sickla IF (A) 3 - 7 Leif Karlsson, Karl Hurtig Djurö Sporthall
2015-01-25 12:45 150072063 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Mariebergs SK (A) 1 - 3 Emma Husberg, Jonas Robertson Strandhallen - Tyresö
2015-01-25 13:15 150072065 Värmdö IF (A) - Huddinge IBS (B) 3 - 3 , Calle Dargren Värmdö sporthall
2015-01-26 19:15 150072064 Ingarö IF (A) - Älvsjö AIK (B) 4 - 7 Martin Johansson, Mats Andersson Ingarö Sporthall
2015-02-07 20:00 150072062 Vallentuna IBK (C) - Nacka Wallenstam IBK (A) 5 - 4 Ej offentliggjord, Jonas Jatko Hammarbackens Sporthall
2015-01-31 13:15 150072066 Ingarö IF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 15 - 2 Emil Glenngård, Jonas Robertson Ingarö Sporthall
2015-01-31 15:30 150072070 Älvsjö AIK (B) - Huddinge IBS (B) 5 - 1 Alexander Stjärnekull, Filip Engvall Olympen Arena
2015-01-31 20:00 150072067 Mariebergs SK (A) - Vallentuna IBK (C) 3 - 4 Fredrik Hallenberg, Johan Hessing Engelbrektshallen
2015-02-01 11:00 150072068 Nacka Wallenstam IBK (A) - Djurö-Vindö IF 7 - 1 Emil Glenngård, Didrik Axen Ormingehallen
2015-02-05 17:15 150072069 Sickla IF (A) - Värmdö IF (A) 7 - 5 Johan Ståhl, Erik Nyman Fisksätra sporthall
2015-02-14 10:30 150072074 Huddinge IBS (B) - Sickla IF (A) 5 - 3 Fredrik Hallenberg, Marco Svenström Tomtbergahallen
2015-02-14 12:45 150072072 Vallentuna IBK (C) - Ingarö IF (A) 3 - 8 Per Calmén, Fredrik Nensén Hammarbackens Sporthall
2015-02-14 13:00 150072071 Djurö-Vindö IF - Mariebergs SK (A) 5 - 4 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Djurö Sporthall
2015-02-15 17:15 150072075 Värmdö IF (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 0 - 5 Rasmus Fernström, Felix Fernström Värmdö sporthall
2015-02-17 18:45 150072073 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Älvsjö AIK (B) 2 - 8 Per Sundvall, Enya Hasselström Strandhallen - Tyresö
2015-03-07 12:30 150072077 Ingarö IF (A) - Djurö-Vindö IF 6 - 2 Rasmus Fernström, Elias Sjölander Ingarö Sporthall
2015-03-07 15:15 150072078 Mariebergs SK (A) - Värmdö IF (A) 5 - 4 Rebecca Staffas, Malin Holm Gärdeshallen
2015-03-07 16:00 150072080 Älvsjö AIK (B) - Sickla IF (A) 5 - 2 Carl Peterson, Viktor Hellmans Olympen Arena
2015-03-08 12:00 150072079 Nacka Wallenstam IBK (A) - Huddinge IBS (B) 2 - 2 Jonas Jatko, Sofia Aadli Ormingehallen
2015-03-08 14:30 150072076 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Vallentuna IBK (C) 2 - 15 Ludvig Lindholm, Casper Forsblad Strandhallen - Tyresö
2015-03-14 13:00 150072081 Djurö-Vindö IF - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 8 - 1 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Djurö Sporthall
2015-03-14 14:30 150072083 Sickla IF (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 3 - 3 Sofia Aadli, Jonas Robertson Järla Sporthall
2015-03-14 16:30 150072082 Vallentuna IBK (C) - Älvsjö AIK (B) 6 - 0 Martin Svensson, Dennis Svensson Hammarbackens Sporthall
2015-03-15 09:00 150072084 Huddinge IBS (B) - Mariebergs SK (A) 4 - 3 Kenny Ly, Linus Löfstedt Tomtbergahallen
2015-03-15 13:15 150072085 Värmdö IF (A) - Ingarö IF (A) 1 - 4 Per Sundvall, Fredrik Berglund Sonesson Värmdö sporthall
2015-03-21 12:45 150072088 Ingarö IF (A) - Huddinge IBS (B) 3 - 5 Martin Johansson, Emil Glenngård Ingarö Sporthall
2015-03-21 15:00 150072090 Älvsjö AIK (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 3 - 4 Tom Johansson, Viktor Hellmans Olympen Arena
2015-03-21 17:00 150072086 Vallentuna IBK (C) - Djurö-Vindö IF 3 - 3 Anton Hemström, Sven-Åke Hansson Hammarbackens Sporthall
2015-03-21 17:00 150072089 Mariebergs SK (A) - Sickla IF (A) 3 - 7 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Gärdeshallen
2015-03-24 18:45 150072087 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Värmdö IF (A) 2 - 10 Shabbir Ahmed, Thomas Gjutarenäfve Strandhallen - Tyresö
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ingarö IF (A) 18 15 0 3 138-51 87 45
2. Älvsjö AIK (B) 18 12 3 3 102-54 48 39
3. Vallentuna IBK (C) 18 10 3 5 96-64 32 33
4. Huddinge IBS (B) 18 9 4 5 72-59 13 31
5. Sickla IF (A) 18 8 2 8 94-82 12 26
6. Nacka Wallenstam IBK (A) 18 7 5 6 67-71 -4 26
7. Djurö-Vindö IF 18 6 2 10 66-94 -28 20
8. Mariebergs SK (A) 18 6 1 11 65-88 -23 19
9. Värmdö IF (A) 18 5 3 10 78-85 -7 18
10. Tyresö Trollbäcken IBK (A) 18 0 1 17 36-166 -130 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar 12 svår D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-20 09:30 150073001 Farsta IBK (A) - Älvsjö AIK (A) 5 - 5 Johan Ståhl, Erik Nyman Farstahallen 1
2014-09-20 10:30 150073004 Huddinge IBS (A) - Tumba GOIF 1 - 7 Sebastian Öhman, Kenny Ly Tomtbergahallen
2014-09-20 11:00 150073005 Mälarhöjdens IK (A) - Sköndals IK (A) 5 - 3 Kent Budell, Rafi Mohammed Skärholmshallen
2014-09-20 12:00 150073002 FBI Tullinge (A) - Vendelsö IK (A) 1 - 12 Daniel Eriksson, Jonathan Håkansson Tullingehallen
2014-11-09 12:30 150073003 Fullersta IBK - Tungelsta IF (A) 2 - 2 Daniel Eriksson, Jonathan Håkansson Flemingsbergshallen
2014-09-27 10:00 150073009 Vendelsö IK (A) - Farsta IBK (A) 7 - 0 Sampo Friberg, Tony Verho Söderbymalmskolan
2014-09-27 12:45 150073007 Tumba GOIF - Fullersta IBK 1 - 4 Kenny Ly, Linus Löfstedt Storvretens Sporthall
2014-09-27 14:45 150073008 Tungelsta IF (A) - FBI Tullinge (A) 2 - 3 Johan Engvall, Adam Nikolausson Tungelsta Sporthall
2014-09-27 15:30 150073010 Älvsjö AIK (A) - Mälarhöjdens IK (A) 6 - 3 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Olympen Arena
2014-09-28 11:45 150073006 Sköndals IK (A) - Huddinge IBS (A) 2 - 6 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Sköndalshallen
2014-10-05 14:30 150073015 Vendelsö IK (A) - Älvsjö AIK (A) 5 - 2 , Karl-Johan Leijon Söderbymalmskolan
2014-10-11 09:30 150073011 Farsta IBK (A) - Tungelsta IF (A) 3 - 6 Vilhelm Nordström, Filip Engvall Farstahallen 1
2014-10-11 10:30 150073014 Huddinge IBS (A) - Mälarhöjdens IK (A) 4 - 4 Rafi Mohammed, Adam Nikolausson Tomtbergahallen
2014-10-11 12:30 150073012 FBI Tullinge (A) - Tumba GOIF 2 - 6 Daniel Eriksson, Jonathan Håkansson Tullingehallen
2014-11-08 17:00 150073013 Fullersta IBK - Sköndals IK (A) 7 - 4 Marcus Jansson, Petra Dynesius Tomtbergahallen
2014-10-18 12:30 150073018 Tumba GOIF - Farsta IBK (A) 9 - 4 Daniel Eriksson, Jonathan Håkansson Storvretens Sporthall
2014-10-19 14:45 150073017 Sköndals IK (A) - FBI Tullinge (A) 0 - 1 Johannes Ekenberg, Josefine Weerén Winnerstam Sköndalshallen
2014-10-23 19:15 150073019 Tungelsta IF (A) - Vendelsö IK (A) 1 - 9 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Tungelsta Sporthall
2014-11-06 19:15 150073020 Älvsjö AIK (A) - Huddinge IBS (A) 3 - 4 Tom Johansson, Viktor Hellmans Västertorpshallen Lilla
2014-11-10 17:30 150073016 Mälarhöjdens IK (A) - Fullersta IBK 4 - 7 Tom Johansson, Viktor Hellmans Skärholmshallen
2014-10-04 14:00 150073024 Tungelsta IF (A) - Älvsjö AIK (A) 3 - 6 Mats Andersson, Robin Berger Tungelsta Sporthall
2014-10-05 18:45 150073022 FBI Tullinge (A) - Mälarhöjdens IK (A) 6 - 1 Daniel Eriksson, Jonathan Håkansson Tullingehallen
2014-10-25 09:00 150073025 Vendelsö IK (A) - Tumba GOIF 3 - 1 Fredrik Hallenberg, Daniel Kölborn Söderbymalmskolan
2014-10-25 11:30 150073023 Fullersta IBK - Huddinge IBS (A) 2 - 6 Heimo Lyly, Johan Engvall Tomtbergahallen
2014-11-07 19:00 150073021 Farsta IBK (A) - Sköndals IK (A) 6 - 1 Leif Karlsson, Mats Andersson Farstahallen 3
2014-11-15 10:00 150073027 Mälarhöjdens IK (A) - Farsta IBK (A) 3 - 6 Daniel Eriksson, Jonathan Håkansson Skärholmshallen
2014-11-15 13:15 150073030 Älvsjö AIK (A) - Fullersta IBK 6 - 5 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Olympen Arena
2014-11-16 09:00 150073026 Huddinge IBS (A) - FBI Tullinge (A) 4 - 2 Ola Bigestans, Robin Vall Tomtbergahallen
2014-11-16 10:00 150073029 Tumba GOIF - Tungelsta IF (A) 6 - 5 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Storvretens Sporthall
2014-11-16 13:00 150073028 Sköndals IK (A) - Vendelsö IK (A) 1 - 8 Karl-Johan Leijon, Alexander Stjärnekull Sköndalshallen
2014-11-22 12:15 150073032 FBI Tullinge (A) - Fullersta IBK 9 - 6 Jacob Leijon, Anton Törngren Tullingehallen
2014-11-22 12:15 150073034 Tungelsta IF (A) - Sköndals IK (A) 4 - 3 Camilla Karlsson, Robin Berger Tungelsta Sporthall
2014-11-22 13:30 150073031 Farsta IBK (A) - Huddinge IBS (A) 7 - 3 Filip Engvall, Malin Holm Farstahallen 3
2014-11-22 13:30 150073033 Tumba GOIF - Älvsjö AIK (A) 3 - 2 Sara Nyman, Erik Nyman Storvretens Sporthall
2014-11-23 11:00 150073035 Vendelsö IK (A) - Mälarhöjdens IK (A) 7 - 2 Jukka Säteri, Martin Linder Söderbymalmskolan
2014-11-29 11:00 150073038 Mälarhöjdens IK (A) - Tungelsta IF (A) 5 - 6 Alexander Stjärnekull, Petra Dynesius Skärholmshallen
2014-11-29 11:30 150073036 Fullersta IBK - Farsta IBK (A) 5 - 5 Thomas Wargkelius, Robin Berger Tomtbergahallen
2014-11-29 16:00 150073040 Älvsjö AIK (A) - FBI Tullinge (A) 4 - 3 Carl Peterson, Tom Johansson Olympen Arena
2014-11-30 12:30 150073037 Huddinge IBS (A) - Vendelsö IK (A) 3 - 6 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Flemingsbergshallen
2014-11-30 12:30 150073039 Sköndals IK (A) - Tumba GOIF 0 - 9 Ola Bigestans, Robin Vall Sköndalshallen
2014-12-06 09:30 150073041 Farsta IBK (A) - FBI Tullinge (A) 6 - 4 Emil Glenngård, Daniel Eriksson Farstahallen 1
2014-12-06 11:30 150073042 Sköndals IK (A) - Älvsjö AIK (A) 4 - 2 Tom Johansson, Viktor Hellmans Skärholmshallen
2014-12-06 12:15 150073044 Tungelsta IF (A) - Huddinge IBS (A) 5 - 2 Fredrik Hallenberg, Mats Andersson Tungelsta Sporthall
2014-12-06 13:30 150073043 Tumba GOIF - Mälarhöjdens IK (A) 7 - 4 Erik Nyman, Shabbir Ahmed Storvretens Sporthall
2014-12-07 10:45 150073045 Vendelsö IK (A) - Fullersta IBK 12 - 1 Peter Eriksson, Mats Andersson Torvalla Träningshall
2014-12-13 12:30 150073047 Tumba GOIF - Huddinge IBS (A) 5 - 3 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Storvretens Sporthall
2014-12-13 14:00 150073048 Tungelsta IF (A) - Fullersta IBK 3 - 3 Fredrik Hallenberg, Mikael Andersson Tungelsta Sporthall
2014-12-13 15:45 150073050 Älvsjö AIK (A) - Farsta IBK (A) 4 - 0 Mats Järnmark, Sofia Aadli Olympen Arena
2014-12-14 12:00 150073049 Vendelsö IK (A) - FBI Tullinge (A) 7 - 1 Mats Andersson, Wilma Mattisson Torvalla Träningshall
2014-12-14 13:45 150073046 Sköndals IK (A) - Mälarhöjdens IK (A) 4 - 5 Tomas Jansson, Casper Forsblad Sköndalshallen
2015-01-10 11:00 150073055 Mälarhöjdens IK (A) - Älvsjö AIK (A) 5 - 2 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Skärholmshallen
2015-01-10 11:30 150073051 Farsta IBK (A) - Vendelsö IK (A) 1 - 6 Rebecka Nyman, Sara Nyman Farstahallen 1
2015-01-10 11:30 150073053 Fullersta IBK - Tumba GOIF 1 - 1 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Tomtbergahallen
2015-01-10 12:30 150073054 Huddinge IBS (A) - Sköndals IK (A) 8 - 3 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Tomtbergahallen
2015-01-10 14:00 150073052 FBI Tullinge (A) - Tungelsta IF (A) 1 - 2 Daniel Eriksson, Jonathan Håkansson Tullingehallen
2015-01-17 10:00 150073056 Mälarhöjdens IK (A) - Huddinge IBS (A) 3 - 4 Alexander Stjärnekull, Wiktor Liew Skärholmshallen
2015-01-17 13:30 150073060 Älvsjö AIK (A) - Vendelsö IK (A) 3 - 8 Kent Kastell, Robin Berger Olympen Arena
2015-01-18 10:00 150073058 Tumba GOIF - FBI Tullinge (A) 6 - 1 Rebecka Nyman, Sara Nyman Storvretens Sporthall
2015-01-18 10:30 150073057 Sköndals IK (A) - Fullersta IBK 2 - 5 Alexander Stjärnekull, Anton Törngren Sköndalshallen
2015-01-18 11:00 150073059 Tungelsta IF (A) - Farsta IBK (A) 4 - 4 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Tungelsta Sporthall
2015-01-24 10:30 150073061 Farsta IBK (A) - Tumba GOIF 3 - 6 Kevin Neemé, Christian Neemé Farstahallen 1
2015-01-24 10:30 150073064 Huddinge IBS (A) - Älvsjö AIK (A) 1 - 2 Petra Dynesius, Sara Nyman Tomtbergahallen
2015-01-24 11:30 150073063 Fullersta IBK - Mälarhöjdens IK (A) 7 - 2 Petra Dynesius, Sara Nyman Tomtbergahallen
2015-01-24 12:15 150073062 FBI Tullinge (A) - Sköndals IK (A) 3 - 2 Rebecka Nyman, Gabriel Nääs Tullingehallen
2015-01-25 11:00 150073065 Vendelsö IK (A) - Tungelsta IF (A) 9 - 0 Fredrik Hallenberg, Jonas Jatko Torvalla Träningshall
2015-01-31 09:00 150073067 Mälarhöjdens IK (A) - FBI Tullinge (A) 5 - 7 Daniel Eriksson, Jonathan Håkansson Skärholmshallen
2015-01-31 11:15 150073069 Tumba GOIF - Vendelsö IK (A) 8 - 2 Erik Nyman, Rebecka Nyman Storvretens Sporthall
2015-01-31 11:30 150073066 Huddinge IBS (A) - Fullersta IBK 1 - 4 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Tomtbergahallen
2015-01-31 14:30 150073070 Älvsjö AIK (A) - Tungelsta IF (A) 6 - 2 Tom Johansson, Viktor Hellmans Olympen Arena
2015-02-01 10:45 150073068 Sköndals IK (A) - Farsta IBK (A) 1 - 6 Viktor Bollvik Karlsson, Joakim Agri Sköndalshallen
2015-02-14 10:00 150073075 Vendelsö IK (A) - Sköndals IK (A) 10 - 4 Lukas Jonasson, Martin Linder Söderbymalmskolan
2015-02-14 11:30 150073073 Fullersta IBK - Älvsjö AIK (A) 7 - 3 Fredrik Hallenberg, Marco Svenström Tomtbergahallen
2015-02-14 12:15 150073072 FBI Tullinge (A) - Huddinge IBS (A) 0 - 1 Jessika Forsberg, Robin Berger Tullingehallen
2015-02-14 12:15 150073074 Tungelsta IF (A) - Tumba GOIF 2 - 7 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Tungelsta Sporthall
2015-02-14 12:30 150073071 Farsta IBK (A) - Mälarhöjdens IK (A) 6 - 2 Ola Bigestans, Robin Vall Farstahallen 1
2015-03-07 12:00 150073078 Mälarhöjdens IK (A) - Vendelsö IK (A) 2 - 8 Marcus Blomqvist, Shakir Ahmed Skärholmshallen
2015-03-07 12:30 150073076 Fullersta IBK - FBI Tullinge (A) 5 - 1 Malin Holm, Emma Husberg Tomtbergahallen
2015-03-07 13:30 150073077 Huddinge IBS (A) - Farsta IBK (A) 2 - 0 , Marco Svenström Tomtbergahallen
2015-03-07 15:00 150073080 Älvsjö AIK (A) - Tumba GOIF 1 - 4 Carl Peterson, Viktor Hellmans Olympen Arena
2015-03-08 16:00 150073079 Sköndals IK (A) - Tungelsta IF (A) 2 - 4 Sebastian Öhman, Johan Ståhl Sköndalshallen
2015-03-14 10:00 150073085 Vendelsö IK (A) - Huddinge IBS (A) 6 - 2 Josefine Weerén Winnerstam, Robin Berger Söderbymalmskolan
2015-03-14 12:00 150073082 FBI Tullinge (A) - Älvsjö AIK (A) 2 - 7 Karl-Johan Leijon, Jonathan Håkansson Tullingehallen
2015-03-14 12:15 150073083 Tumba GOIF - Sköndals IK (A) 3 - 3 Erik Nyman, Wiktor Liew Malmsjö Sporthall
2015-03-14 12:15 150073084 Tungelsta IF (A) - Mälarhöjdens IK (A) 3 - 3 Fredrik Pålsson, Jonas Jatko Tungelsta Sporthall
2015-03-14 14:30 150073081 Farsta IBK (A) - Fullersta IBK 1 - 4 Mario Mallengren, Anton Törngren Farstahallen 3
2015-03-21 11:00 150073089 Mälarhöjdens IK (A) - Tumba GOIF 2 - 3 Rebecca Staffas, Josefine Weerén Winnerstam Skärholmshallen
2015-03-21 12:15 150073086 FBI Tullinge (A) - Farsta IBK (A) 6 - 2 Karl-Johan Leijon, Daniel Eriksson Tullingehallen
2015-03-21 16:00 150073090 Älvsjö AIK (A) - Sköndals IK (A) 3 - 1 Tom Johansson, Viktor Hellmans Olympen Arena
2015-03-22 10:00 150073087 Fullersta IBK - Vendelsö IK (A) 1 - 3 Daniel Eriksson, Martin Andersson-Björk Tomtbergahallen
2015-03-22 11:00 150073088 Huddinge IBS (A) - Tungelsta IF (A) 5 - 0 Daniel Eriksson, Martin Andersson-Björk Tomtbergahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vendelsö IK (A) 18 17 0 1 128-34 94 51
2. Tumba GOIF 18 14 2 2 92-43 49 44
3. Fullersta IBK 18 9 4 5 76-66 10 31
4. Älvsjö AIK (A) 18 9 1 8 67-65 2 28
5. Huddinge IBS (A) 18 9 1 8 60-61 -1 28
6. Tungelsta IF (A) 18 6 4 8 54-79 -25 22
7. Farsta IBK (A) 18 6 3 9 65-78 -13 21
8. FBI Tullinge (A) 18 7 0 11 53-78 -25 21
9. Mälarhöjdens IK (A) 18 3 2 13 60-96 -36 11
10. Sköndals IK (A) 18 1 1 16 40-95 -55 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis