Allsvenskan Damer (2016/17)

Gruppspel
Damer Allsvenskan Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-16 19:00 580026004 Team Thorengruppen SK - Örnsköldsvik IBK 2 - 5 Ludwig Broadhall, Olle Eliasson Umeå Energi Arena Väst
2016-09-17 14:00 580026003 IKSU Ungdom - Sundsvalls IBF 5 - 4 e.förl. Therese Jensen, Anastasia Oberlauf IKSU Sport
2016-09-17 17:00 580026002 Team Kalix IBK - IBF Dalen 3 - 7 Mats Erelund, Viktor Grahn Sportcity Kalix
2016-09-18 14:00 580026001 Notvikens IK - RIG Umeå IBF 2 - 7 Mats Erelund, Viktor Grahn Hälsans hus
2016-09-24 12:00 580026007 Sundsvalls IBF - KAIS Mora UIF 1 - 3 Mats Erelund, Viktor Grahn Sundsvalls Sporthall-A
2016-09-24 13:30 580026006 IBF Dalen - Storvreta IBK 1 - 5 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena Väst
2016-09-24 14:00 580027005 Hammarby IF IBF - Notvikens IK 11 - 1 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Sjöstadshallen
2016-09-24 15:00 580026008 Örnsköldsvik IBK - IBF Falun 3 - 8 Tony Cederholm, Mathias Damgaard Skyttis Arena
2016-09-24 15:00 580027006 Telge SIBK - Team Kalix IBK 11 - 1 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Västergård Arena A
2016-09-24 16:00 580027008 Åkersberga IBF - Team Thorengruppen SK 3 - 4 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Åkersberga Sporthall A
2016-09-24 16:30 580026005 RIG Umeå IBF - Strömsbro IF 7 - 3 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena Väst
2016-09-24 16:45 580027007 Bele Barkarby IF IBF - IKSU Ungdom 5 - 4 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Jakobsbergs Sporthall
2016-09-25 12:00 580026010 IBF Dalen - Strömsbro IF 3 - 6 Jonas Ahlehjelm, Frida Nilsson Umeå Energi Arena Väst
2016-09-25 13:00 580026012 Örnsköldsvik IBK - KAIS Mora UIF 6 - 0 Mats Erelund, Viktor Grahn Skyttis Arena
2016-09-25 13:00 580027012 Åkersberga IBF - IKSU Ungdom 5 - 2 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Åkersberga Sporthall A
2016-09-25 14:00 580027009 Hammarby IF IBF - Team Kalix IBK 6 - 1 Håkan Thunman, Jakob Westerlund Sjöstadshallen
2016-09-25 14:00 580027011 Bele Barkarby IF IBF - Team Thorengruppen SK 3 - 6 Robert Forslind Lovrencic, Linn Saveman Jakobsbergs Sporthall
2016-09-25 15:00 580026009 RIG Umeå IBF - Storvreta IBK 5 - 3 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Umeå Energi Arena Väst
2016-09-25 15:00 580027010 Telge SIBK - Notvikens IK 8 - 1 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Västergård Arena A
2016-09-25 16:00 580026011 Sundsvalls IBF - IBF Falun 1 - 2 Per Backlin, Roger Lundbäck Sundsvalls Sporthall-A
2016-10-08 13:00 580026015 IKSU Ungdom - Hammarby IF IBF 10 - 8 Mats Erelund, Viktor Grahn IKSU Sport
2016-10-08 13:00 580027013 Strömsbro IF - Sundsvalls IBF 4 - 6 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Testebo Arena
2016-10-08 14:00 580026013 Notvikens IK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 8 Per-Anders Blind, Johan Krispinsson Luleå Energi Arena
2016-10-08 14:00 580027014 Storvreta IBK - Örnsköldsvik IBK 4 - 3 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg IFU Arena – Lundqvist EL
2016-10-08 16:00 580026016 Team Thorengruppen SK - Telge SIBK 5 - 6 Mats Erelund, Viktor Grahn Umeå Energi Arena Väst
2016-10-08 16:00 580027015 KAIS Mora UIF - RIG Umeå IBF 0 - 4 Anders Fredriksson, Johnny Lindberg Idre Fjäll Arena
2016-10-08 17:00 580026014 Team Kalix IBK - Åkersberga IBF 2 - 8 Tony Cederholm, Magnus Rutqvist Sportcity Kalix
2016-10-08 19:00 580027016 IBF Falun - IBF Dalen 2 - 7 Roger Nilsson, Peter Skogsberg JALAS® Arena
2016-10-09 12:00 580026020 Team Thorengruppen SK - Hammarby IF IBF 6 - 4 Mats Erelund, Viktor Grahn Vildmannahallen
2016-10-09 13:00 580026017 Notvikens IK - Åkersberga IBF 1 - 10 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Luleå Energi Arena
2016-10-09 13:00 580027017 Strömsbro IF - Örnsköldsvik IBK 2 - 3 Emil Löfgren, Jakob Westerlund Testebo Arena
2016-10-09 13:00 580027019 KAIS Mora UIF - IBF Dalen 0 - 2 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Idre Fjäll Arena
2016-10-09 13:30 580027018 Storvreta IBK - Sundsvalls IBF 1 - 3 Anders Asp, Per Rosén IFU Arena A
2016-10-09 15:00 580026018 Team Kalix IBK - Bele Barkarby IF IBF 3 - 9 Tony Cederholm, Magnus Rutqvist Sportcity Kalix
2016-10-09 15:00 580026019 IKSU Ungdom - Telge SIBK 3 - 4 e.förl. Mats Erelund, Viktor Grahn IKSU Sport
2016-10-09 16:00 580027020 IBF Falun - RIG Umeå IBF 4 - 3 Anders Fredriksson, Johnny Lindberg JALAS® Arena 1
2016-10-14 19:00 580026022 IBF Dalen - IKSU Ungdom 1 - 5 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena Väst
2016-10-15 12:30 580026021 RIG Umeå IBF - Team Kalix IBK 13 - 3 Mats Erelund, Viktor Grahn Umeå Energi Arena Öst
2016-10-15 15:00 580026024 Örnsköldsvik IBK - Notvikens IK 5 - 1 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Skyttis Arena
2016-10-15 16:00 580026023 Sundsvalls IBF - Team Thorengruppen SK 4 - 5 Per Backlin, Roger Lundbäck Sundsvalls Sporthall-A
2016-10-18 20:15 580026025 IBF Dalen - RIG Umeå IBF 2 - 6 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Umeå Energi Arena Öst
2016-10-19 18:30 580026028 IKSU Ungdom - Team Thorengruppen SK 7 - 6 Mats Erelund, Viktor Grahn IKSU Sport
2016-10-20 19:00 580026027 Notvikens IK - Team Kalix IBK 3 - 4 Per-Anders Blind, Johan Krispinsson Luleå Energi Arena
2016-10-23 16:00 580026026 Sundsvalls IBF - Örnsköldsvik IBK 5 - 6 e.förl. Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Sundsvalls Sporthall-A
2016-10-25 20:15 580026032 Team Thorengruppen SK - RIG Umeå IBF 5 - 6 Thomas Jonsson, Olle Eliasson Umeå Energi Arena Öst
2016-10-28 19:30 580026030 Örnsköldsvik IBK - IKSU Ungdom 2 - 3 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Skyttis Arena
2016-10-29 16:00 580026029 IBF Dalen - Notvikens IK 5 - 4 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Musköten 1
2016-10-30 15:00 580026031 Team Kalix IBK - Sundsvalls IBF 3 - 9 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Sportcity Kalix
2016-11-11 19:00 580026033 RIG Umeå IBF - Örnsköldsvik IBK 9 - 5 Ludwig Broadhall, Olle Eliasson Umeå Energi Arena Öst
2016-11-12 14:00 580026036 Notvikens IK - Team Thorengruppen SK 3 - 4 Mats Erelund, Viktor Grahn Luleå Energi Arena
2016-11-12 16:00 580026034 Sundsvalls IBF - IBF Dalen 2 - 6 Per Backlin, Roger Lundbäck Sundsvalls Sporthall-A
2016-11-12 16:00 580026035 IKSU Ungdom - Team Kalix IBK 8 - 4 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf IKSU Sport
2016-11-15 20:15 580026037 RIG Umeå IBF - IKSU Ungdom 8 - 7 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Umeå Energi Arena Öst
2016-11-18 19:30 580026040 Örnsköldsvik IBK - IBF Dalen 6 - 1 Thomas Jonsson, Olle Eliasson Skyttis Arena
2016-11-19 14:00 580026038 Notvikens IK - Sundsvalls IBF 1 - 9 Mats Erelund, Therese Jensen Luleå Energi Arena
2016-11-20 15:00 580026039 Team Thorengruppen SK - Team Kalix IBK 10 - 0 Ludwig Broadhall, Tony Cederholm Umeå Energi Arena Väst
2016-11-25 19:00 580026043 IBF Dalen - Team Thorengruppen SK 0 - 5 Per-Anders Blind, Johan Krispinsson Umeå Energi Arena Väst
2016-11-26 17:00 580026044 Team Kalix IBK - Örnsköldsvik IBK 1 - 6 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Sportcity Kalix
2016-11-27 16:00 580026041 Sundsvalls IBF - RIG Umeå IBF 4 - 10 Per-Anders Blind, Johan Krispinsson Sundsvalls Sporthall-A
2016-12-10 16:00 580026042 IKSU Ungdom - Notvikens IK 7 - 0 Ludwig Broadhall, Linn Saveman IKSU Sport
2016-12-02 19:30 580026048 Örnsköldsvik IBK - Team Thorengruppen SK 3 - 14 Mats Erelund, Viktor Grahn Skyttis Arena
2016-12-03 13:00 580026045 RIG Umeå IBF - Notvikens IK 18 - 0 Robert Forslind Lovrencic, Micael Svensson Umeå Energi Arena Väst
2016-12-03 16:00 580026046 IBF Dalen - Team Kalix IBK 9 - 3 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Umeå Energi Arena Väst
2016-12-04 16:00 580026047 Sundsvalls IBF - IKSU Ungdom 5 - 4 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Sundsvalls Sporthall-A
2016-12-17 13:00 580026051 IKSU Ungdom - KAIS Mora UIF 3 - 1 Thomas Jonsson, Olle Eliasson IKSU Sport
2016-12-17 14:00 580026049 Notvikens IK - Strömsbro IF 2 - 5 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Luleå Energi Arena
2016-12-17 14:00 580027049 Hammarby IF IBF - Sundsvalls IBF 2 - 8 Peter Eriksson, Kari Karke Sjöstadshallen
2016-12-17 15:00 580027050 Telge SIBK - Örnsköldsvik IBK 6 - 7 e.förl. Roger Nilsson, Peter Skogsberg Västergård Arena A
2016-12-17 16:00 580026052 Team Thorengruppen SK - IBF Falun 5 - 1 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Umeå Energi Arena Väst
2016-12-17 17:00 580026050 Team Kalix IBK - Storvreta IBK 5 - 5 e.förl. Per-Anders Blind, Johan Krispinsson Sportcity Kalix
2016-12-17 17:30 580027052 Åkersberga IBF - IBF Dalen 6 - 3 David Berger, Tobias Berger Åkersberga Sporthall A
2016-12-17 19:00 580027051 Bele Barkarby IF IBF - RIG Umeå IBF 5 - 2 Mikael Andersson, Mathias Olofsson Herresta Sporthall
2016-12-18 12:00 580027053 Hammarby IF IBF - Örnsköldsvik IBK 5 - 6 e.förl. Roger Nilsson, Peter Skogsberg Sjöstadshallen
2016-12-18 13:00 580026053 Notvikens IK - Storvreta IBK 4 - 5 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Luleå Energi Arena
2016-12-18 13:00 580026054 Team Kalix IBK - Strömsbro IF 2 - 4 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Sportcity Kalix
2016-12-18 13:00 580026055 IKSU Ungdom - IBF Falun 10 - 2 Frida Nilsson, Linn Saveman IKSU Sport
2016-12-18 14:00 580027055 Bele Barkarby IF IBF - IBF Dalen 3 - 1 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Jakobsbergs Sporthall
2016-12-18 14:00 580027056 Åkersberga IBF - RIG Umeå IBF 1 - 4 Christoffer Markovski, Peter Palmelius Åkersberga Sporthall A
2016-12-18 16:00 580026056 Team Thorengruppen SK - KAIS Mora UIF 10 - 3 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist Umeå Energi Arena
2016-12-18 16:00 580027054 Telge SIBK - Sundsvalls IBF 15 - 2 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Västergård Arena A
2017-01-14 13:00 580026057 RIG Umeå IBF - Hammarby IF IBF 3 - 4 Mats Erelund, Viktor Grahn Umeå Energi Arena Väst
2017-01-14 13:30 580027060 IBF Falun - Team Kalix IBK 7 - 4 Emil Löfgren, Jakob Westerlund JALAS® Arena
2017-01-14 14:00 580027058 Storvreta IBK - Team Thorengruppen SK 2 - 4 Peter Kirch, Mats Korpi IFU Arena A
2017-01-14 15:00 580027057 Strömsbro IF - IKSU Ungdom 3 - 9 Christer Avasjö, Jonas Holm Testebo Arena
2017-01-14 16:00 580026058 IBF Dalen - Telge SIBK 5 - 6 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Umeå Energi Arena Väst
2017-01-14 16:00 580026059 Sundsvalls IBF - Bele Barkarby IF IBF 2 - 4 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist Sundsvalls Sporthall-A
2017-01-14 16:00 580027059 KAIS Mora UIF - Notvikens IK 5 - 3 Elis Erbing, Martin Johansson Idre Fjäll Arena
2017-01-14 17:00 580026060 Örnsköldsvik IBK - Åkersberga IBF 5 - 5 e.förl. Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Skyttis Arena
2017-01-15 12:00 580026062 IBF Dalen - Hammarby IF IBF 3 - 9 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Musköten 1
2017-01-15 13:00 580026063 Sundsvalls IBF - Åkersberga IBF 9 - 8 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist Sundsvalls Sporthall-A
2017-01-15 13:00 580026064 Örnsköldsvik IBK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 7 Mats Erelund, Viktor Grahn Skyttis Arena
2017-01-15 13:00 580027061 Strömsbro IF - Team Thorengruppen SK 7 - 6 Anders Fredriksson, Johnny Lindberg Testebo Arena
2017-01-15 13:00 580027063 KAIS Mora UIF - Team Kalix IBK 8 - 4 Elis Erbing, Martin Johansson Idre Fjäll Arena
2017-01-15 14:00 580027062 Storvreta IBK - IKSU Ungdom 5 - 8 Ludwig Broadhall, Robert Nordin IFU Arena – Lundqvist EL
2017-01-15 15:00 580026061 RIG Umeå IBF - Telge SIBK 2 - 4 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Musköten 1
2017-01-15 16:00 580027064 IBF Falun - Notvikens IK 5 - 6 e.förl. Jörgen Andersson, Jonatan Lindberg JALAS® Arena 1
2017-01-20 18:30 580026066 IKSU Ungdom - IBF Dalen 4 - 1 Therese Jensen, Linn Saveman IKSU Sport
2017-01-21 13:00 580026067 Team Thorengruppen SK - Sundsvalls IBF 8 - 0 Mats Erelund, Viktor Grahn Umeå Energi Arena Väst
2017-01-21 14:00 580026068 Notvikens IK - Örnsköldsvik IBK 4 - 4 e.förl. Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Luleå Energi Arena
2017-01-21 17:00 580026065 Team Kalix IBK - RIG Umeå IBF 3 - 6 Per-Anders Blind, Therese Jensen Sportcity Kalix
2017-01-24 20:15 580026069 RIG Umeå IBF - IBF Dalen 7 - 6 Ludwig Broadhall, Frida Nilsson Umeå Energi Arena Öst
2017-01-27 19:00 580026072 Team Thorengruppen SK - IKSU Ungdom 5 - 1 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Umeå Energi Arena Väst
2017-01-28 15:00 580026070 Örnsköldsvik IBK - Sundsvalls IBF 5 - 2 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Skyttis Arena
2017-01-28 17:00 580026071 Team Kalix IBK - Notvikens IK 5 - 7 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Sportcity Kalix
2017-02-11 14:00 580026073 Notvikens IK - IBF Dalen 3 - 4 Per-Anders Blind, Urban Svanberg Luleå Energi Arena
2017-02-11 15:00 580026074 IKSU Ungdom - Örnsköldsvik IBK 1 - 5 Mats Erelund, Viktor Grahn IKSU Sport
2017-02-11 16:00 580026075 Sundsvalls IBF - Team Kalix IBK 9 - 0 Jon Lundgren, Peter Palander Sundsvalls Sporthall-A
2017-02-14 20:15 580026076 RIG Umeå IBF - Team Thorengruppen SK 4 - 2 Mats Erelund, Viktor Grahn Umeå Energi Arena Öst
2017-02-18 13:00 580026078 IBF Dalen - Sundsvalls IBF 4 - 6 Emelie Lindkvist, Linn Saveman Umeå Energi Arena Väst
2017-02-18 15:00 580026077 Örnsköldsvik IBK - RIG Umeå IBF 2 - 8 Mats Erelund, Viktor Grahn Skyttis Arena
2017-02-18 16:00 580026080 Team Thorengruppen SK - Notvikens IK 10 - 3 Emelie Lindkvist, Linn Saveman Umeå Energi Arena Väst
2017-02-18 17:00 580026079 Team Kalix IBK - IKSU Ungdom 3 - 5 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Sportcity Kalix
2017-02-24 18:30 580026081 IKSU Ungdom - RIG Umeå IBF 4 - 3 e.förl. Olle Eliasson, Thomas Jonsson IKSU Sport
2017-02-25 13:00 580026084 IBF Dalen - Örnsköldsvik IBK 5 - 5 e.förl. Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Umeå Energi Arena Öst
2017-02-25 17:00 580026083 Team Kalix IBK - Team Thorengruppen SK 2 - 8 Per-Anders Blind, Martin Hallén Almroth Sportcity Kalix
2017-02-26 16:00 580026082 Sundsvalls IBF - Notvikens IK 11 - 3 Per Backlin, Roger Lundbäck Sundsvalls Sporthall-A
2017-03-04 13:00 580026085 RIG Umeå IBF - Sundsvalls IBF 6 - 4 Mats Erelund, Viktor Grahn Umeå Energi Arena Öst
2017-03-04 13:00 580026086 Notvikens IK - IKSU Ungdom 2 - 3 Lasse Ekesryd, Patrik Häggström Luleå Energi Arena
2017-03-04 13:00 580026087 Team Thorengruppen SK - IBF Dalen 5 - 3 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Umeå Energi Arena Väst
2017-03-04 13:00 580026088 Örnsköldsvik IBK - Team Kalix IBK 3 - 1 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Skyttis Arena
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. RIG Umeå IBF 22 17 1 (0) 4 141-73 68 52
2. Team Thorengruppen SK 22 16 0 (0) 6 135-70 65 48
3. IKSU Ungdom 22 13 3 (2) 6 113-82 30 44
4. Örnsköldsvik IBK 22 9 6 (3) 7 97-94 3 36
5. Sundsvalls IBF 22 10 2 (0) 10 106-105 1 32
6. IBF Dalen 22 7 1 (0) 14 79-101 -22 22
7. Notvikens IK 22 1 2 (1) 19 56-153 -97 6
8. Team Kalix IBK 22 1 1 (0) 20 57-161 -104 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Allsvenskan Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-17 15:00 580029001 Jönköpings IK - Åstorp/Kvidinge IBS 4 - 2 Mona Franzon, Josefine Hedelind Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-09-17 17:00 580029004 IBK Lockerud Mariestad - IBK Göteborg 3 - 9 Jonas Apelqvist, Axel Sagdahl ICA-kvantum hallen, Mariestad
2016-09-18 13:00 580029002 Pixbo Wallenstam IBF - Hovshaga AIF 10 - 5 Peter Holmgren, Patrick Limé Wallenstamhallen
2016-09-18 15:00 580029003 Fröjereds IF - Lindome IBK 7 - 6 e.förl. Mona Franzon, Josefine Hedelind Sparbankshallen, T-holm
2016-09-24 13:00 580028007 Linköping IBK Ungdom - Fröjereds IF 3 - 6 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Folkungahallen
2016-09-24 13:00 580029005 Åstorp/Kvidinge IBS - Skoghalls IBK 8 - 4 Kevin Cardell, Jesper Landén Åstorps Sporthall
2016-09-24 14:00 580029007 Lindome IBK - Västra Mälardalen IB 3 - 2 Jonas Apelqvist, Axel Sagdahl Almåshallen B
2016-09-24 14:30 580029008 IBK Göteborg - Västerås IBS 9 - 0 Peter Holmgren, Patrick Limé Torpahallen
2016-09-24 15:00 580028005 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Pixbo Wallenstam IBF 6 - 7 Andreas Jansson, Henrik Jansson Kristiansborgshallen
2016-09-24 16:00 580028008 Trosa Edanö IBK - IBK Lockerud Mariestad 1 - 5 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Hedebyhallen
2016-09-24 16:00 580029006 Hovshaga AIF - Hagfors IF Uddeholm 6 - 8 Mona Franzon, Josefine Hedelind Hovshaga Sporthallen
2016-09-24 17:00 580028006 Nykvarns IF - Jönköpings IK 1 - 7 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Björkestahallen
2016-09-25 14:00 580029011 Lindome IBK - Västerås IBS 3 - 2 Anders Asp, Per Rosén Almåshallen B
2016-09-25 15:00 580028009 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Jönköpings IK 4 - 6 David Berger, Tobias Berger Kristiansborgshallen
2016-09-25 15:00 580029009 Åstorp/Kvidinge IBS - Hagfors IF Uddeholm 8 - 7 Jonas Apelqvist, Axel Sagdahl Åstorps Sporthall
2016-09-25 15:00 580029010 Hovshaga AIF - Skoghalls IBK 5 - 5 e.förl. Mona Franzon, Josefine Hedelind Hovshaga Sporthallen
2016-09-25 15:30 580028011 Linköping IBK Ungdom - IBK Lockerud Mariestad 2 - 4 Christer Avasjö, Jonas Holm Folkungahallen
2016-09-25 16:00 580028012 Trosa Edanö IBK - Fröjereds IF 10 - 11 e.förl. Roger Nilsson, Peter Skogsberg Hedebyhallen
2016-09-25 16:45 580029012 IBK Göteborg - Västra Mälardalen IB 6 - 4 Frans Dahlstedt, Tobias Levin Lisebergshallen
2016-09-25 17:00 580028010 Nykvarns IF - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 8 Andreas Jansson, Henrik Jansson Björkestahallen
2016-10-08 12:00 580029013 Jönköpings IK - Linköping IBK Ungdom 11 - 1 Jim Olausson, Carl Otterström Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-10-08 13:00 580028014 Skoghalls IBK - IBK Göteborg 3 - 7 Johan Jäderlund, Anders Westerberg Hammarö Arena
2016-10-08 14:00 580028013 Hagfors IF Uddeholm - Lindome IBK 6 - 4 Christer Avasjö, Jonas Holm Uddeholm Arena
2016-10-08 14:00 580028016 Västerås IBS - Hovshaga AIF 6 - 7 e.förl. Pierre Borghoff, Peter Kirch Kristiansborgshallen
2016-10-08 15:00 580029015 Fröjereds IF - Rönnby Västerås IBK Ungdom 6 - 5 Jonas Apelqvist, Axel Sagdahl Sparbankshallen, T-holm
2016-10-08 16:00 580028015 Västra Mälardalen IB - Åstorp/Kvidinge IBS 6 - 7 Anders Asp, Per Rosén Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-10-08 16:00 580029014 Pixbo Wallenstam IBF - Trosa Edanö IBK 9 - 2 Kevin Cardell, Jesper Landén Wallenstamhallen
2016-10-08 16:00 580029016 IBK Lockerud Mariestad - Nykvarns IF 6 - 4 Percy Lundkvist, Pierre Malmgren ICA-kvantum hallen, Mariestad
2016-10-09 12:00 580029017 Jönköpings IK - Trosa Edanö IBK 14 - 4 Jim Olausson, Carl Otterström Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-10-09 13:00 580028018 Skoghalls IBK - Lindome IBK 4 - 2 Johan Jäderlund, Anders Westerberg Hammarö Arena
2016-10-09 13:00 580029018 Pixbo Wallenstam IBF - Linköping IBK Ungdom 8 - 3 Jonas Apelqvist, Axel Sagdahl Wallenstamhallen
2016-10-09 14:00 580028017 Hagfors IF Uddeholm - IBK Göteborg 8 - 2 Christer Avasjö, Jonas Holm Uddeholm Arena
2016-10-09 14:00 580028019 Västra Mälardalen IB - Hovshaga AIF 8 - 4 Peter Kirch, Mats Korpi Vasahallen
2016-10-09 15:00 580029019 Fröjereds IF - Nykvarns IF 8 - 3 Peter Holmgren, Patrick Limé Sparbankshallen, T-holm
2016-10-09 16:00 580028020 Västerås IBS - Åstorp/Kvidinge IBS 1 - 4 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Kristiansborgshallen
2016-10-09 16:00 580029020 IBK Lockerud Mariestad - Rönnby Västerås IBK Ungdom 4 - 2 Kevin Cardell, Jesper Landén ICA-kvantum hallen, Mariestad
2016-10-15 14:30 580029024 IBK Göteborg - Jönköpings IK 2 - 3 Frans Dahlstedt, Tobias Levin Torpahallen
2016-10-15 15:00 580029022 Hovshaga AIF - Fröjereds IF 5 - 3 Anders Blomqvist, Anders Lindqvist Hovshaga Sporthallen
2016-10-15 16:00 580029021 Åstorp/Kvidinge IBS - Pixbo Wallenstam IBF 8 - 5 Kevin Cardell, Emelie Lindkvist Åstorps Sporthall
2016-10-15 16:00 580029023 Lindome IBK - IBK Lockerud Mariestad 3 - 6 Mona Franzon, Josefine Hedelind Almåshallen B
2016-10-21 19:00 580029028 Fröjereds IF - IBK Lockerud Mariestad 5 - 10 Mona Franzon, Josefine Hedelind Sparbankshallen, T-holm
2016-10-22 12:00 580029027 Jönköpings IK - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 4 Mona Franzon, Josefine Hedelind Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-10-22 16:00 580029025 Åstorp/Kvidinge IBS - Hovshaga AIF 8 - 3 Kevin Cardell, Jens Staaf Åstorps Sporthall
2016-10-22 17:00 580029026 Lindome IBK - IBK Göteborg 6 - 8 Peter Bergstrand, Axel Sagdahl Almåshallen B
2016-10-29 14:30 580029030 IBK Göteborg - Fröjereds IF 9 - 2 Mona Franzon, Josefine Hedelind Torpahallen
2016-10-29 16:00 580029031 Pixbo Wallenstam IBF - Lindome IBK 9 - 1 Peter Holmgren, Patrick Limé Wallenstamhallen
2016-10-29 16:00 580029032 IBK Lockerud Mariestad - Åstorp/Kvidinge IBS 5 - 7 Anders Fredriksson, Johnny Lindberg ICA-kvantum hallen, Mariestad
2016-10-30 15:00 580029029 Hovshaga AIF - Jönköpings IK 3 - 4 Peter Holmgren, Patrick Limé Hovshaga Sporthallen
2016-11-12 12:00 580029036 Jönköpings IK - IBK Lockerud Mariestad 5 - 2 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-11-12 15:00 580029034 Hovshaga AIF - Lindome IBK 3 - 1 Peter Bergstrand, Tobias Sandblom Hovshaga Sporthallen
2016-11-12 16:00 580029033 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Göteborg 4 - 6 Jonas Apelqvist, Axel Sagdahl Åstorps Sporthall
2016-11-13 15:00 580029035 Fröjereds IF - Pixbo Wallenstam IBF 7 - 8 Robin Boqvist, Fredrik Sävestrand Sparbankshallen, T-holm
2016-11-19 14:00 580029038 Jönköpings IK - Lindome IBK 8 - 0 Peter Holmgren, Patrick Limé Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-11-19 14:30 580029040 IBK Göteborg - Hovshaga AIF 9 - 2 Mona Franzon, Josefine Hedelind Torpahallen
2016-11-19 16:00 580029037 Åstorp/Kvidinge IBS - Fröjereds IF 10 - 4 Sigge Svensson Martell, Tojje Sildén-Glemark Åstorps Sporthall
2016-11-19 17:00 580029039 IBK Lockerud Mariestad - Pixbo Wallenstam IBF 5 - 6 Frans Dahlstedt, Tobias Levin ICA-kvantum hallen, Mariestad
2016-11-26 15:00 580029041 Lindome IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 4 - 6 Mona Franzon, Josefine Hedelind Almåshallen B
2016-11-26 15:00 580029042 Fröjereds IF - Jönköpings IK 1 - 5 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Sparbankshallen, T-holm
2016-11-27 13:00 580029044 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Göteborg 2 - 5 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Wallenstamhallen
2016-11-27 16:15 580029043 Hovshaga AIF - IBK Lockerud Mariestad 2 - 6 Peter Holmgren, Patrick Limé Hovshaga Sporthallen
2016-12-03 14:30 580029048 Jönköpings IK - IBK Göteborg 5 - 3 Peter Holmgren, Patrick Limé Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-12-03 15:00 580029046 Fröjereds IF - Hovshaga AIF 3 - 2 Jonas Apelqvist, Axel Sagdahl Sparbankshallen, T-holm
2016-12-03 16:00 580029047 IBK Lockerud Mariestad - Lindome IBK 9 - 3 Mona Franzon, Josefine Hedelind ICA-kvantum hallen, Mariestad
2016-12-04 13:00 580029045 Pixbo Wallenstam IBF - Åstorp/Kvidinge IBS 4 - 6 Mona Franzon, Josefine Hedelind Wallenstamhallen
2016-12-17 13:00 580028050 Skoghalls IBK - Jönköpings IK 3 - 9 Erik Gaberud, Pelle Hellberg Hammarö Arena
2016-12-17 14:00 580028049 Hagfors IF Uddeholm - Pixbo Wallenstam IBF 9 - 5 Percy Lundkvist, Andreas Jansson Uddeholm Arena
2016-12-17 14:00 580028052 Västerås IBS - IBK Lockerud Mariestad 4 - 4 e.förl. Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Kristiansborgshallen
2016-12-17 14:00 580029051 Lindome IBK - Rönnby Västerås IBK Ungdom 3 - 8 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Almåshallen B
2016-12-17 14:30 580029052 IBK Göteborg - Nykvarns IF 7 - 4 Peter Holmgren, Patrick Limé Torpahallen
2016-12-17 15:00 580029050 Hovshaga AIF - Trosa Edanö IBK 10 - 5 Mona Franzon, Josefine Hedelind Hovshaga Sporthallen
2016-12-17 16:00 580028051 Västra Mälardalen IB - Fröjereds IF 7 - 8 Robert Forslind Lovrencic, Micael Svensson Vasahallen
2016-12-17 16:30 580029049 Åstorp/Kvidinge IBS - Linköping IBK Ungdom 9 - 3 Johan Holmåker, Klas Sjölin FORUM Örkelljunga
2016-12-18 13:00 580028054 Skoghalls IBK - Pixbo Wallenstam IBF 5 - 6 Erik Gaberud, Pelle Hellberg Hammarö Arena
2016-12-18 14:00 580028053 Hagfors IF Uddeholm - Jönköpings IK 2 - 3 Andreas Jansson, Henrik Jansson Uddeholm Arena
2016-12-18 14:00 580029055 Lindome IBK - Nykvarns IF 3 - 1 Mona Franzon, Josefine Hedelind Almåshallen B
2016-12-18 15:00 580029054 Hovshaga AIF - Linköping IBK Ungdom 6 - 5 e.förl. Rickard Nilsson, Anders Blomqvist Hovshaga Sporthallen
2016-12-18 15:00 580029056 IBK Göteborg - Rönnby Västerås IBK Ungdom 6 - 0 Daniel Fathi-Najafi, Peter Novakovic Lisebergshallen
2016-12-18 16:00 580028055 Västra Mälardalen IB - IBK Lockerud Mariestad 6 - 5 Lars Fridell, Marco Mustonen Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-12-18 16:00 580028056 Västerås IBS - Fröjereds IF 11 - 2 Emil Löfgren, Jakob Westerlund Kristiansborgshallen
2016-12-18 17:00 580029053 Åstorp/Kvidinge IBS - Trosa Edanö IBK 5 - 3 Roger Jönsson, Ola Nilsson Åstorps Sporthall
2017-01-14 13:00 580029058 Pixbo Wallenstam IBF - Västerås IBS 9 - 5 Peter Holmgren, Patrick Limé Wallenstamhallen
2017-01-14 14:00 580029057 Jönköpings IK - Västra Mälardalen IB 4 - 3 Mona Franzon, Josefine Hedelind Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-01-14 15:00 580028057 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Åstorp/Kvidinge IBS 6 - 4 Johan Jäderlund, Anders Westerberg Kristiansborgshallen
2017-01-14 15:00 580028059 Linköping IBK Ungdom - Lindome IBK 1 - 3 Jonas Apelqvist, Axel Sagdahl Folkungahallen
2017-01-14 15:00 580029059 Fröjereds IF - Skoghalls IBK 8 - 5 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Sparbankshallen, T-holm
2017-01-14 16:00 580028060 Trosa Edanö IBK - IBK Göteborg 4 - 6 Mattias Lönnborg, Nihada Cenanovic Hedebyhallen
2017-01-14 16:00 580029060 IBK Lockerud Mariestad - Hagfors IF Uddeholm 5 - 6 Lars Fridell, Måns Löfgren ICA-kvantum hallen, Mariestad
2017-01-14 17:00 580028058 Nykvarns IF - Hovshaga AIF 3 - 4 Jacob Leijon, Tobias Ekmark Björkestahallen
2017-01-15 13:00 580029062 Pixbo Wallenstam IBF - Västra Mälardalen IB 6 - 5 Jonas Apelqvist, Axel Sagdahl Wallenstamhallen
2017-01-15 14:00 580028061 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Hovshaga AIF 6 - 4 Robert Forslind Lovrencic, Henrik Zegelsson Kristiansborgshallen
2017-01-15 14:30 580029061 Jönköpings IK - Västerås IBS 9 - 5 Mona Franzon, Josefine Hedelind Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-01-15 15:00 580029063 Fröjereds IF - Hagfors IF Uddeholm 6 - 5 Mattias Sjöstedt, Tojje Sildén-Glemark Sparbankshallen, T-holm
2017-01-15 15:45 580028063 Linköping IBK Ungdom - IBK Göteborg 3 - 6 Peter Holmgren, Patrick Limé Folkungahallen
2017-01-15 16:00 580028064 Trosa Edanö IBK - Lindome IBK 6 - 5 Anders Asp, Per Rosén Hedebyhallen
2017-01-15 16:00 580029064 IBK Lockerud Mariestad - Skoghalls IBK 10 - 4 Percy Lundkvist, Pierre Malmgren ICA-kvantum hallen, Mariestad
2017-01-15 17:00 580028062 Nykvarns IF - Åstorp/Kvidinge IBS 1 - 3 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Björkestahallen
2017-01-20 19:30 580029067 Lindome IBK - Fröjereds IF 6 - 5 Peter Holmgren, Patrick Limé Almåshallen B
2017-01-21 14:30 580029068 IBK Göteborg - IBK Lockerud Mariestad 5 - 2 Jonas Apelqvist, Axel Sagdahl Torpahallen
2017-01-21 15:00 580029066 Hovshaga AIF - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 7 Mattias Sjöstedt, Tojje Sildén-Glemark Hovshaga Sporthallen
2017-01-21 16:00 580029065 Åstorp/Kvidinge IBS - Jönköpings IK 3 - 4 Kevin Cardell, Jesper Landén Åstorps Sporthall
2017-01-27 19:00 580029072 IBK Lockerud Mariestad - Fröjereds IF 7 - 5 Peter Holmgren, Patrick Limé ICA-kvantum hallen, Mariestad
2017-01-28 13:00 580029071 Pixbo Wallenstam IBF - Jönköpings IK 4 - 6 Peter Holmgren, Patrick Limé Wallenstamhallen
2017-01-28 14:30 580029070 IBK Göteborg - Lindome IBK 3 - 1 Mona Franzon, Josefine Hedelind Torpahallen
2017-01-28 15:00 580029069 Hovshaga AIF - Åstorp/Kvidinge IBS 1 - 8 Anders Blomqvist, Anders Lindqvist Hovshaga Sporthallen
2017-02-10 19:30 580029075 Lindome IBK - Pixbo Wallenstam IBF 5 - 7 Jonas Apelqvist, Axel Sagdahl Almåshallen B
2017-02-11 12:00 580029073 Jönköpings IK - Hovshaga AIF 8 - 2 Mona Franzon, Josefine Hedelind Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-02-11 15:15 580029074 Fröjereds IF - IBK Göteborg 5 - 14 Mona Franzon, Josefine Hedelind Sparbankshallen, T-holm
2017-02-11 16:00 580029076 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Lockerud Mariestad 2 - 4 Peter Holmgren, Patrick Limé Åstorps Sporthall
2017-02-18 14:00 580029078 Lindome IBK - Hovshaga AIF 6 - 4 Jonas Apelqvist, Axel Sagdahl Almåshallen B
2017-02-18 16:00 580029079 Pixbo Wallenstam IBF - Fröjereds IF 13 - 7 Mona Franzon, Josefine Hedelind Wallenstamhallen
2017-02-18 16:00 580029080 IBK Lockerud Mariestad - Jönköpings IK 4 - 3 e.förl. Robert Forslind Lovrencic, Micael Svensson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2017-02-18 16:45 580029077 IBK Göteborg - Åstorp/Kvidinge IBS 7 - 1 Jonas Apelqvist, Axel Sagdahl Lisebergshallen
2017-02-25 15:00 580029081 Fröjereds IF - Åstorp/Kvidinge IBS 8 - 4 Peter Holmgren, Patrick Limé Sparbankshallen, T-holm
2017-02-25 15:00 580029082 Lindome IBK - Jönköpings IK 2 - 12 Jonas Apelqvist, Axel Sagdahl Almåshallen B
2017-02-25 15:00 580029084 Hovshaga AIF - IBK Göteborg 2 - 7 Anders Blomqvist, Anders Lindqvist Hovshaga Sporthallen
2017-02-26 13:00 580029083 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Lockerud Mariestad 5 - 3 Jonas Apelqvist, Axel Sagdahl Wallenstamhallen
2017-03-04 16:30 580029085 Åstorp/Kvidinge IBS - Lindome IBK 6 - 5 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Åstorps Sporthall
2017-03-04 16:30 580029086 Jönköpings IK - Fröjereds IF 8 - 3 Mona Franzon, Josefine Hedelind Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-03-04 16:30 580029087 IBK Lockerud Mariestad - Hovshaga AIF 9 - 5 Frans Dahlstedt, Tobias Levin ICA-kvantum hallen, Mariestad
2017-03-04 16:30 580029088 IBK Göteborg - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 4 Peter Holmgren, Patrick Limé Torpahallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Jönköpings IK 22 20 1 (0) 1 141-58 83 61
2. IBK Göteborg 22 18 0 (0) 4 137-68 69 54
3. Pixbo Wallenstam IBF 22 17 0 (0) 5 146-102 44 51
4. Åstorp/ Kvidinge IBS 22 15 0 (0) 7 123-95 28 45
5. IBK Lockerud Mariestad 22 12 2 (1) 8 118-94 24 39
6. Fröjereds IF 22 8 2 (2) 12 120-156 -36 28
7. Lindome IBK 22 6 1 (0) 15 75-123 -48 19
8. Hovshaga AIF 22 4 3 (2) 15 82-129 -46 17
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Allsvenskan Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-17 14:00 580028002 Skoghalls IBK - Nykvarns IF 4 - 2 Andreas Jansson, Henrik Jansson Hammarö Arena
2016-09-18 15:00 580028001 Hagfors IF Uddeholm - Rönnby Västerås IBK Ungdom 4 - 3 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Uddeholm Arena
2016-09-18 16:00 580028003 Västra Mälardalen IB - Linköping IBK Ungdom 3 - 2 David Berger, Tobias Berger Vasahallen
2016-09-18 16:00 580028004 Västerås IBS - Trosa Edanö IBK 7 - 0 Christer Avasjö, Jonas Holm Kristiansborgshallen
2016-09-24 13:00 580028007 Linköping IBK Ungdom - Fröjereds IF 3 - 6 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Folkungahallen
2016-09-24 13:00 580029005 Åstorp/Kvidinge IBS - Skoghalls IBK 8 - 4 Kevin Cardell, Jesper Landén Åstorps Sporthall
2016-09-24 14:00 580029007 Lindome IBK - Västra Mälardalen IB 3 - 2 Jonas Apelqvist, Axel Sagdahl Almåshallen B
2016-09-24 14:30 580029008 IBK Göteborg - Västerås IBS 9 - 0 Peter Holmgren, Patrick Limé Torpahallen
2016-09-24 15:00 580028005 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Pixbo Wallenstam IBF 6 - 7 Andreas Jansson, Henrik Jansson Kristiansborgshallen
2016-09-24 16:00 580028008 Trosa Edanö IBK - IBK Lockerud Mariestad 1 - 5 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Hedebyhallen
2016-09-24 16:00 580029006 Hovshaga AIF - Hagfors IF Uddeholm 6 - 8 Mona Franzon, Josefine Hedelind Hovshaga Sporthallen
2016-09-24 17:00 580028006 Nykvarns IF - Jönköpings IK 1 - 7 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Björkestahallen
2016-09-25 14:00 580029011 Lindome IBK - Västerås IBS 3 - 2 Anders Asp, Per Rosén Almåshallen B
2016-09-25 15:00 580028009 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Jönköpings IK 4 - 6 David Berger, Tobias Berger Kristiansborgshallen
2016-09-25 15:00 580029009 Åstorp/Kvidinge IBS - Hagfors IF Uddeholm 8 - 7 Jonas Apelqvist, Axel Sagdahl Åstorps Sporthall
2016-09-25 15:00 580029010 Hovshaga AIF - Skoghalls IBK 5 - 5 e.förl. Mona Franzon, Josefine Hedelind Hovshaga Sporthallen
2016-09-25 15:30 580028011 Linköping IBK Ungdom - IBK Lockerud Mariestad 2 - 4 Christer Avasjö, Jonas Holm Folkungahallen
2016-09-25 16:00 580028012 Trosa Edanö IBK - Fröjereds IF 10 - 11 e.förl. Roger Nilsson, Peter Skogsberg Hedebyhallen
2016-09-25 16:45 580029012 IBK Göteborg - Västra Mälardalen IB 6 - 4 Frans Dahlstedt, Tobias Levin Lisebergshallen
2016-09-25 17:00 580028010 Nykvarns IF - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 8 Andreas Jansson, Henrik Jansson Björkestahallen
2016-10-08 12:00 580029013 Jönköpings IK - Linköping IBK Ungdom 11 - 1 Jim Olausson, Carl Otterström Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-10-08 13:00 580028014 Skoghalls IBK - IBK Göteborg 3 - 7 Johan Jäderlund, Anders Westerberg Hammarö Arena
2016-10-08 14:00 580028013 Hagfors IF Uddeholm - Lindome IBK 6 - 4 Christer Avasjö, Jonas Holm Uddeholm Arena
2016-10-08 14:00 580028016 Västerås IBS - Hovshaga AIF 6 - 7 e.förl. Pierre Borghoff, Peter Kirch Kristiansborgshallen
2016-10-08 15:00 580029015 Fröjereds IF - Rönnby Västerås IBK Ungdom 6 - 5 Jonas Apelqvist, Axel Sagdahl Sparbankshallen, T-holm
2016-10-08 16:00 580028015 Västra Mälardalen IB - Åstorp/Kvidinge IBS 6 - 7 Anders Asp, Per Rosén Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-10-08 16:00 580029014 Pixbo Wallenstam IBF - Trosa Edanö IBK 9 - 2 Kevin Cardell, Jesper Landén Wallenstamhallen
2016-10-08 16:00 580029016 IBK Lockerud Mariestad - Nykvarns IF 6 - 4 Percy Lundkvist, Pierre Malmgren ICA-kvantum hallen, Mariestad
2016-10-09 12:00 580029017 Jönköpings IK - Trosa Edanö IBK 14 - 4 Jim Olausson, Carl Otterström Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-10-09 13:00 580028018 Skoghalls IBK - Lindome IBK 4 - 2 Johan Jäderlund, Anders Westerberg Hammarö Arena
2016-10-09 13:00 580029018 Pixbo Wallenstam IBF - Linköping IBK Ungdom 8 - 3 Jonas Apelqvist, Axel Sagdahl Wallenstamhallen
2016-10-09 14:00 580028017 Hagfors IF Uddeholm - IBK Göteborg 8 - 2 Christer Avasjö, Jonas Holm Uddeholm Arena
2016-10-09 14:00 580028019 Västra Mälardalen IB - Hovshaga AIF 8 - 4 Peter Kirch, Mats Korpi Vasahallen
2016-10-09 15:00 580029019 Fröjereds IF - Nykvarns IF 8 - 3 Peter Holmgren, Patrick Limé Sparbankshallen, T-holm
2016-10-09 16:00 580028020 Västerås IBS - Åstorp/Kvidinge IBS 1 - 4 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Kristiansborgshallen
2016-10-09 16:00 580029020 IBK Lockerud Mariestad - Rönnby Västerås IBK Ungdom 4 - 2 Kevin Cardell, Jesper Landén ICA-kvantum hallen, Mariestad
2016-10-16 15:00 580028021 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Skoghalls IBK 4 - 3 Peter Holmgren, Patrick Limé Kristiansborgshallen
2016-10-16 15:45 580028023 Linköping IBK Ungdom - Västerås IBS 4 - 4 e.förl. Andreas Jansson, Henrik Jansson Folkungahallen
2016-10-16 16:00 580028024 Trosa Edanö IBK - Hagfors IF Uddeholm 6 - 7 Robert Nordin, Linn Saveman Hedebyhallen
2016-10-16 17:00 580028022 Nykvarns IF - Västra Mälardalen IB 3 - 7 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Björkestahallen
2016-10-21 19:45 580028028 Västra Mälardalen IB - Västerås IBS 7 - 2 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-10-21 20:00 580028027 Hagfors IF Uddeholm - Skoghalls IBK 4 - 3 e.förl. Andreas Jansson, Henrik Jansson Uddeholm Arena
2016-10-22 15:00 580028025 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Nykvarns IF 5 - 0 Anders Asp, Per Rosén Kristiansborgshallen
2016-10-23 13:00 580028026 Linköping IBK Ungdom - Trosa Edanö IBK 6 - 3 David Berger, Tobias Berger Folkungahallen
2016-10-28 19:00 580028032 Västerås IBS - Rönnby Västerås IBK Ungdom 1 - 1 e.förl. Percy Lundkvist, Pierre Malmgren Kristiansborgshallen
2016-10-30 13:00 580028031 Skoghalls IBK - Linköping IBK Ungdom 7 - 5 Andreas Jansson, Henrik Jansson Hammarö Arena
2016-10-30 16:00 580028030 Trosa Edanö IBK - Västra Mälardalen IB 3 - 4 Christer Avasjö, Jonas Holm Hedebyhallen
2016-10-30 17:00 580028029 Nykvarns IF - Hagfors IF Uddeholm 1 - 4 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Björkestahallen
2016-11-12 14:00 580028036 Hagfors IF Uddeholm - Västerås IBS 8 - 4 Andreas Jansson, Pierre Malmgren Uddeholm Arena
2016-11-13 15:00 580028033 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Trosa Edanö IBK 10 - 4 Anders Fredriksson, Johnny Lindberg Kristiansborgshallen
2016-11-13 15:45 580028034 Linköping IBK Ungdom - Nykvarns IF 8 - 1 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Folkungahallen
2016-11-13 16:00 580028035 Västra Mälardalen IB - Skoghalls IBK 3 - 3 e.förl. Jacob Leijon, Mattias Lönnborg Vasahallen
2016-11-19 14:00 580028038 Hagfors IF Uddeholm - Linköping IBK Ungdom 5 - 2 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Uddeholm Arena
2016-11-20 12:00 580028037 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Västra Mälardalen IB 3 - 4 Anders Asp, Per Rosén Kristiansborgshallen
2016-11-20 16:00 580028039 Västerås IBS - Skoghalls IBK 7 - 4 Anders Asp, Per Rosén Kristiansborgshallen
2016-11-20 16:00 580028040 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF 2 - 3 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Hedebyhallen
2016-11-26 13:00 580028044 Skoghalls IBK - Trosa Edanö IBK 6 - 4 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Hammarö Arena
2016-11-27 13:00 580028041 Linköping IBK Ungdom - Rönnby Västerås IBK Ungdom 1 - 3 Mona Franzon, Josefine Hedelind Folkungahallen
2016-11-27 16:00 580028042 Västra Mälardalen IB - Hagfors IF Uddeholm 7 - 3 Anders Fredriksson, Erik Lundgren Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-11-27 17:00 580028043 Nykvarns IF - Västerås IBS 6 - 5 Lars Fridell, Marco Mustonen Björkestahallen
2016-12-03 15:00 580028045 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Hagfors IF Uddeholm 6 - 7 Håkan Thunman, Jakob Westerlund Kristiansborgshallen
2016-12-04 13:00 580028047 Linköping IBK Ungdom - Västra Mälardalen IB 5 - 10 Mikael Andersson, Mattias Lönnborg Folkungahallen
2016-12-04 16:00 580028048 Trosa Edanö IBK - Västerås IBS 2 - 4 Christoffer Markovski, Peter Palmelius Hedebyhallen
2016-12-04 17:00 580028046 Nykvarns IF - Skoghalls IBK 2 - 6 Mikael Andersson, Mattias Lönnborg Björkestahallen
2016-12-17 13:00 580028050 Skoghalls IBK - Jönköpings IK 3 - 9 Erik Gaberud, Pelle Hellberg Hammarö Arena
2016-12-17 14:00 580028049 Hagfors IF Uddeholm - Pixbo Wallenstam IBF 9 - 5 Percy Lundkvist, Andreas Jansson Uddeholm Arena
2016-12-17 14:00 580028052 Västerås IBS - IBK Lockerud Mariestad 4 - 4 e.förl. Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Kristiansborgshallen
2016-12-17 14:00 580029051 Lindome IBK - Rönnby Västerås IBK Ungdom 3 - 8 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Almåshallen B
2016-12-17 14:30 580029052 IBK Göteborg - Nykvarns IF 7 - 4 Peter Holmgren, Patrick Limé Torpahallen
2016-12-17 15:00 580029050 Hovshaga AIF - Trosa Edanö IBK 10 - 5 Mona Franzon, Josefine Hedelind Hovshaga Sporthallen
2016-12-17 16:00 580028051 Västra Mälardalen IB - Fröjereds IF 7 - 8 Robert Forslind Lovrencic, Micael Svensson Vasahallen
2016-12-17 16:30 580029049 Åstorp/Kvidinge IBS - Linköping IBK Ungdom 9 - 3 Johan Holmåker, Klas Sjölin FORUM Örkelljunga
2016-12-18 13:00 580028054 Skoghalls IBK - Pixbo Wallenstam IBF 5 - 6 Erik Gaberud, Pelle Hellberg Hammarö Arena
2016-12-18 14:00 580028053 Hagfors IF Uddeholm - Jönköpings IK 2 - 3 Andreas Jansson, Henrik Jansson Uddeholm Arena
2016-12-18 14:00 580029055 Lindome IBK - Nykvarns IF 3 - 1 Mona Franzon, Josefine Hedelind Almåshallen B
2016-12-18 15:00 580029054 Hovshaga AIF - Linköping IBK Ungdom 6 - 5 e.förl. Rickard Nilsson, Anders Blomqvist Hovshaga Sporthallen
2016-12-18 15:00 580029056 IBK Göteborg - Rönnby Västerås IBK Ungdom 6 - 0 Daniel Fathi-Najafi, Peter Novakovic Lisebergshallen
2016-12-18 16:00 580028055 Västra Mälardalen IB - IBK Lockerud Mariestad 6 - 5 Lars Fridell, Marco Mustonen Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-12-18 16:00 580028056 Västerås IBS - Fröjereds IF 11 - 2 Emil Löfgren, Jakob Westerlund Kristiansborgshallen
2016-12-18 17:00 580029053 Åstorp/Kvidinge IBS - Trosa Edanö IBK 5 - 3 Roger Jönsson, Ola Nilsson Åstorps Sporthall
2017-01-14 13:00 580029058 Pixbo Wallenstam IBF - Västerås IBS 9 - 5 Peter Holmgren, Patrick Limé Wallenstamhallen
2017-01-14 14:00 580029057 Jönköpings IK - Västra Mälardalen IB 4 - 3 Mona Franzon, Josefine Hedelind Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-01-14 15:00 580028057 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Åstorp/Kvidinge IBS 6 - 4 Johan Jäderlund, Anders Westerberg Kristiansborgshallen
2017-01-14 15:00 580028059 Linköping IBK Ungdom - Lindome IBK 1 - 3 Jonas Apelqvist, Axel Sagdahl Folkungahallen
2017-01-14 15:00 580029059 Fröjereds IF - Skoghalls IBK 8 - 5 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Sparbankshallen, T-holm
2017-01-14 16:00 580028060 Trosa Edanö IBK - IBK Göteborg 4 - 6 Mattias Lönnborg, Nihada Cenanovic Hedebyhallen
2017-01-14 16:00 580029060 IBK Lockerud Mariestad - Hagfors IF Uddeholm 5 - 6 Lars Fridell, Måns Löfgren ICA-kvantum hallen, Mariestad
2017-01-14 17:00 580028058 Nykvarns IF - Hovshaga AIF 3 - 4 Jacob Leijon, Tobias Ekmark Björkestahallen
2017-01-15 13:00 580029062 Pixbo Wallenstam IBF - Västra Mälardalen IB 6 - 5 Jonas Apelqvist, Axel Sagdahl Wallenstamhallen
2017-01-15 14:00 580028061 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Hovshaga AIF 6 - 4 Robert Forslind Lovrencic, Henrik Zegelsson Kristiansborgshallen
2017-01-15 14:30 580029061 Jönköpings IK - Västerås IBS 9 - 5 Mona Franzon, Josefine Hedelind Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-01-15 15:00 580029063 Fröjereds IF - Hagfors IF Uddeholm 6 - 5 Mattias Sjöstedt, Tojje Sildén-Glemark Sparbankshallen, T-holm
2017-01-15 15:45 580028063 Linköping IBK Ungdom - IBK Göteborg 3 - 6 Peter Holmgren, Patrick Limé Folkungahallen
2017-01-15 16:00 580028064 Trosa Edanö IBK - Lindome IBK 6 - 5 Anders Asp, Per Rosén Hedebyhallen
2017-01-15 16:00 580029064 IBK Lockerud Mariestad - Skoghalls IBK 10 - 4 Percy Lundkvist, Pierre Malmgren ICA-kvantum hallen, Mariestad
2017-01-15 17:00 580028062 Nykvarns IF - Åstorp/Kvidinge IBS 1 - 3 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Björkestahallen
2017-01-21 13:00 580028065 Skoghalls IBK - Rönnby Västerås IBK Ungdom 6 - 3 Peter Holmgren, Patrick Limé Hammarö Arena
2017-01-21 14:00 580028068 Hagfors IF Uddeholm - Trosa Edanö IBK 9 - 2 Robert Forslind Lovrencic, Micael Svensson Uddeholm Arena
2017-01-22 14:00 580028067 Västerås IBS - Linköping IBK Ungdom 5 - 2 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Kristiansborgshallen
2017-01-22 16:00 580028066 Västra Mälardalen IB - Nykvarns IF 8 - 4 Johan Jäderlund, Peter Kirch Vasahallen
2017-01-26 19:30 580028071 Skoghalls IBK - Hagfors IF Uddeholm 6 - 6 e.förl. Percy Lundkvist, Pierre Malmgren Hammarö Arena
2017-01-27 19:00 580028072 Västerås IBS - Västra Mälardalen IB 3 - 6 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Kristiansborgshallen
2017-01-28 16:00 580028070 Trosa Edanö IBK - Linköping IBK Ungdom 4 - 6 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Hedebyhallen
2017-01-29 17:00 580028069 Nykvarns IF - Rönnby Västerås IBK Ungdom 2 - 3 Roger Nilsson, Anders Asp Björkestahallen
2017-02-11 13:00 580028076 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Västerås IBS 3 - 3 e.förl. Anders Fredriksson, Johnny Lindberg Kristiansborgshallen
2017-02-11 14:00 580028073 Hagfors IF Uddeholm - Nykvarns IF 7 - 4 Robert Forslind Lovrencic, Micael Svensson Uddeholm Arena
2017-02-12 15:45 580028075 Linköping IBK Ungdom - Skoghalls IBK 2 - 3 e.förl. Mona Franzon, Josefine Hedelind Folkungahallen
2017-02-12 16:00 580028074 Västra Mälardalen IB - Trosa Edanö IBK 6 - 4 Pierre Borghoff, Tobias Ekmark Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-02-18 13:00 580028079 Skoghalls IBK - Västra Mälardalen IB 5 - 11 Peter Holmgren, Patrick Limé Hammarö Arena
2017-02-18 14:00 580028080 Västerås IBS - Hagfors IF Uddeholm 1 - 6 Mikael Andersson, Mattias Lönnborg Kristiansborgshallen
2017-02-19 16:00 580028077 Trosa Edanö IBK - Rönnby Västerås IBK Ungdom 1 - 2 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Hedebyhallen
2017-02-19 17:00 580028078 Nykvarns IF - Linköping IBK Ungdom 5 - 4 Christoffer Markovski, Peter Palmelius Björkestahallen
2017-02-24 19:30 580028084 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK 6 - 6 e.förl. Roger Nilsson, Peter Skogsberg Björkestahallen
2017-02-24 19:45 580028081 Västra Mälardalen IB - Rönnby Västerås IBK Ungdom 3 - 1 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Vasahallen
2017-02-25 13:00 580028083 Skoghalls IBK - Västerås IBS 5 - 2 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Hammarö Arena
2017-02-26 15:45 580028082 Linköping IBK Ungdom - Hagfors IF Uddeholm 4 - 6 David Berger, Tobias Berger Folkungahallen
2017-03-04 13:00 580028085 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Linköping IBK Ungdom 2 - 5 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Bombardier Arena A
2017-03-04 13:00 580028086 Hagfors IF Uddeholm - Västra Mälardalen IB 5 - 4 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Uddeholm Arena
2017-03-04 13:00 580028087 Västerås IBS - Nykvarns IF 5 - 3 Robert Forslind Lovrencic, Henrik Zegelsson Kristiansborgshallen
2017-03-04 13:00 580028088 Trosa Edanö IBK - Skoghalls IBK 2 - 8 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Hedebyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Hagfors IF Uddeholm 22 16 2 (1) 4 132-92 40 51
2. Västra Mälardalen IB 22 14 1 (0) 7 124-89 35 43
3. Skoghalls IBK 22 8 5 (1) 9 102-112 -10 30
4. Rönnby Västerås IBK Ungdom 22 9 2 (0) 11 86-84 2 29
5. Västerås IBS 22 6 5 (0) 11 87-104 -17 23
6. Linköping IBK Ungdom 22 4 3 (0) 15 77-114 -37 15
7. Nykvarns IF 22 3 1 (0) 18 60-120 -60 10
8. Trosa Edanö IBK 22 1 2 (0) 19 78-149 -71 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Allsvenskan Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-17 14:00 580027002 Storvreta IBK - Telge SIBK 0 - 8 Patrik Cullander, Niklas Tollefors IFU Arena A
2016-09-18 13:00 580027001 Strömsbro IF - Hammarby IF IBF 5 - 7 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Testebo Arena
2016-09-18 13:00 580027003 KAIS Mora UIF - Bele Barkarby IF IBF 0 - 4 Percy Lundkvist, Pierre Malmgren Idre Fjäll Arena
2016-09-18 16:00 580027004 IBF Falun - Åkersberga IBF 4 - 3 Johan Jäderlund, Anders Westerberg JALAS® Arena 1
2016-09-24 12:00 580026007 Sundsvalls IBF - KAIS Mora UIF 1 - 3 Mats Erelund, Viktor Grahn Sundsvalls Sporthall-A
2016-09-24 13:30 580026006 IBF Dalen - Storvreta IBK 1 - 5 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena Väst
2016-09-24 14:00 580027005 Hammarby IF IBF - Notvikens IK 11 - 1 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Sjöstadshallen
2016-09-24 15:00 580026008 Örnsköldsvik IBK - IBF Falun 3 - 8 Tony Cederholm, Mathias Damgaard Skyttis Arena
2016-09-24 15:00 580027006 Telge SIBK - Team Kalix IBK 11 - 1 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Västergård Arena A
2016-09-24 16:00 580027008 Åkersberga IBF - Team Thorengruppen SK 3 - 4 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Åkersberga Sporthall A
2016-09-24 16:30 580026005 RIG Umeå IBF - Strömsbro IF 7 - 3 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena Väst
2016-09-24 16:45 580027007 Bele Barkarby IF IBF - IKSU Ungdom 5 - 4 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Jakobsbergs Sporthall
2016-09-25 12:00 580026010 IBF Dalen - Strömsbro IF 3 - 6 Jonas Ahlehjelm, Frida Nilsson Umeå Energi Arena Väst
2016-09-25 13:00 580026012 Örnsköldsvik IBK - KAIS Mora UIF 6 - 0 Mats Erelund, Viktor Grahn Skyttis Arena
2016-09-25 13:00 580027012 Åkersberga IBF - IKSU Ungdom 5 - 2 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Åkersberga Sporthall A
2016-09-25 14:00 580027009 Hammarby IF IBF - Team Kalix IBK 6 - 1 Håkan Thunman, Jakob Westerlund Sjöstadshallen
2016-09-25 14:00 580027011 Bele Barkarby IF IBF - Team Thorengruppen SK 3 - 6 Robert Forslind Lovrencic, Linn Saveman Jakobsbergs Sporthall
2016-09-25 15:00 580026009 RIG Umeå IBF - Storvreta IBK 5 - 3 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Umeå Energi Arena Väst
2016-09-25 15:00 580027010 Telge SIBK - Notvikens IK 8 - 1 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Västergård Arena A
2016-09-25 16:00 580026011 Sundsvalls IBF - IBF Falun 1 - 2 Per Backlin, Roger Lundbäck Sundsvalls Sporthall-A
2016-10-08 13:00 580026015 IKSU Ungdom - Hammarby IF IBF 10 - 8 Mats Erelund, Viktor Grahn IKSU Sport
2016-10-08 13:00 580027013 Strömsbro IF - Sundsvalls IBF 4 - 6 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Testebo Arena
2016-10-08 14:00 580026013 Notvikens IK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 8 Per-Anders Blind, Johan Krispinsson Luleå Energi Arena
2016-10-08 14:00 580027014 Storvreta IBK - Örnsköldsvik IBK 4 - 3 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg IFU Arena – Lundqvist EL
2016-10-08 16:00 580026016 Team Thorengruppen SK - Telge SIBK 5 - 6 Mats Erelund, Viktor Grahn Umeå Energi Arena Väst
2016-10-08 16:00 580027015 KAIS Mora UIF - RIG Umeå IBF 0 - 4 Anders Fredriksson, Johnny Lindberg Idre Fjäll Arena
2016-10-08 17:00 580026014 Team Kalix IBK - Åkersberga IBF 2 - 8 Tony Cederholm, Magnus Rutqvist Sportcity Kalix
2016-10-08 19:00 580027016 IBF Falun - IBF Dalen 2 - 7 Roger Nilsson, Peter Skogsberg JALAS® Arena
2016-10-09 12:00 580026020 Team Thorengruppen SK - Hammarby IF IBF 6 - 4 Mats Erelund, Viktor Grahn Vildmannahallen
2016-10-09 13:00 580026017 Notvikens IK - Åkersberga IBF 1 - 10 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Luleå Energi Arena
2016-10-09 13:00 580027017 Strömsbro IF - Örnsköldsvik IBK 2 - 3 Emil Löfgren, Jakob Westerlund Testebo Arena
2016-10-09 13:00 580027019 KAIS Mora UIF - IBF Dalen 0 - 2 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Idre Fjäll Arena
2016-10-09 13:30 580027018 Storvreta IBK - Sundsvalls IBF 1 - 3 Anders Asp, Per Rosén IFU Arena A
2016-10-09 15:00 580026018 Team Kalix IBK - Bele Barkarby IF IBF 3 - 9 Tony Cederholm, Magnus Rutqvist Sportcity Kalix
2016-10-09 15:00 580026019 IKSU Ungdom - Telge SIBK 3 - 4 e.förl. Mats Erelund, Viktor Grahn IKSU Sport
2016-10-09 16:00 580027020 IBF Falun - RIG Umeå IBF 4 - 3 Anders Fredriksson, Johnny Lindberg JALAS® Arena 1
2016-10-15 13:00 580027022 Telge SIBK - KAIS Mora UIF 6 - 1 Robert Nordin, Linn Saveman Västergård Arena A
2016-10-15 14:00 580027021 Hammarby IF IBF - Storvreta IBK 8 - 3 Percy Lundkvist, Pierre Malmgren Sjöstadshallen
2016-10-15 16:00 580027024 Åkersberga IBF - Strömsbro IF 5 - 2 Peter Holmgren, Patrick Limé Åkersberga Sporthall A
2016-10-16 14:15 580027023 Bele Barkarby IF IBF - IBF Falun 0 - 7 Robert Forslind Lovrencic, Micael Svensson Viksjö Sporthall
2016-10-21 18:00 580027028 KAIS Mora UIF - IBF Falun 3 - 5 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Idre Fjäll Arena
2016-10-22 14:00 580027025 Hammarby IF IBF - Telge SIBK 3 - 8 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Sjöstadshallen
2016-10-23 14:00 580027026 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF 4 - 5 Christer Avasjö, Jonas Holm Jakobsbergs Sporthall
2016-10-23 17:00 580027027 Strömsbro IF - Storvreta IBK 2 - 3 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Testebo Arena
2016-10-29 14:00 580027031 Storvreta IBK - Bele Barkarby IF IBF 7 - 6 Thomas Jonsson, Olle Eliasson IFU Arena A
2016-10-29 16:00 580027030 Åkersberga IBF - KAIS Mora UIF 8 - 4 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Åkersberga Sporthall A
2016-10-29 17:00 580027029 Telge SIBK - Strömsbro IF 7 - 4 Jan Lord, Rickard Nilsson Västergård Arena A
2016-10-30 16:00 580027032 IBF Falun - Hammarby IF IBF 1 - 6 Håkan Thunman, Jakob Westerlund JALAS® Arena 1
2016-11-12 14:00 580027033 Hammarby IF IBF - Åkersberga IBF 3 - 4 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Sjöstadshallen
2016-11-13 13:00 580027036 Strömsbro IF - IBF Falun 4 - 1 Mikael Andersson, Leif Borglund Testebo Arena
2016-11-13 15:00 580027034 Telge SIBK - Bele Barkarby IF IBF 8 - 4 Anders Asp, Per Rosén Västergård Arena A
2016-11-13 16:00 580027035 KAIS Mora UIF - Storvreta IBK 7 - 6 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Idre Fjäll Arena
2016-11-19 14:00 580027037 Hammarby IF IBF - KAIS Mora UIF 11 - 2 Percy Lundkvist, Pierre Malmgren Sjöstadshallen
2016-11-19 16:00 580027040 Åkersberga IBF - Telge SIBK 4 - 7 Peter Kirch, Mats Korpi Åkersberga Sporthall A
2016-11-20 13:00 580027038 Strömsbro IF - Bele Barkarby IF IBF 2 - 3 e.förl. Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Testebo Arena
2016-11-20 16:00 580027039 IBF Falun - Storvreta IBK 8 - 3 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg JALAS® Arena 1
2016-11-22 20:30 580027041 Bele Barkarby IF IBF - Hammarby IF IBF 2 - 3 e.förl. Anders Asp, Per Rosén Jakobsbergs Sporthall
2016-11-27 14:00 580027044 Storvreta IBK - Åkersberga IBF 2 - 3 Christer Avasjö, Jonas Holm IFU Arena – Lundqvist EL
2016-11-27 15:00 580027043 Telge SIBK - IBF Falun 4 - 4 e.förl. Peter Kirch, Mats Korpi Västergård Arena A
2016-11-27 16:00 580027042 KAIS Mora UIF - Strömsbro IF 3 - 2 e.förl. Roger Nilsson, Peter Skogsberg Idre Fjäll Arena
2016-12-03 15:15 580027048 Strömsbro IF - Åkersberga IBF 2 - 1 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Testebo Arena
2016-12-03 16:00 580027046 KAIS Mora UIF - Telge SIBK 4 - 8 Christer Avasjö, Jonas Holm Idre Fjäll Arena
2016-12-04 14:00 580027045 Storvreta IBK - Hammarby IF IBF 3 - 5 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Vattholma Sporthall
2016-12-04 16:00 580027047 IBF Falun - Bele Barkarby IF IBF 6 - 3 Robin Karke, Arash Sohrevardi JALAS® Arena 1
2016-12-17 13:00 580026051 IKSU Ungdom - KAIS Mora UIF 3 - 1 Thomas Jonsson, Olle Eliasson IKSU Sport
2016-12-17 14:00 580026049 Notvikens IK - Strömsbro IF 2 - 5 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Luleå Energi Arena
2016-12-17 14:00 580027049 Hammarby IF IBF - Sundsvalls IBF 2 - 8 Peter Eriksson, Kari Karke Sjöstadshallen
2016-12-17 15:00 580027050 Telge SIBK - Örnsköldsvik IBK 6 - 7 e.förl. Roger Nilsson, Peter Skogsberg Västergård Arena A
2016-12-17 16:00 580026052 Team Thorengruppen SK - IBF Falun 5 - 1 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Umeå Energi Arena Väst
2016-12-17 17:00 580026050 Team Kalix IBK - Storvreta IBK 5 - 5 e.förl. Per-Anders Blind, Johan Krispinsson Sportcity Kalix
2016-12-17 17:30 580027052 Åkersberga IBF - IBF Dalen 6 - 3 David Berger, Tobias Berger Åkersberga Sporthall A
2016-12-17 19:00 580027051 Bele Barkarby IF IBF - RIG Umeå IBF 5 - 2 Mikael Andersson, Mathias Olofsson Herresta Sporthall
2016-12-18 12:00 580027053 Hammarby IF IBF - Örnsköldsvik IBK 5 - 6 e.förl. Roger Nilsson, Peter Skogsberg Sjöstadshallen
2016-12-18 13:00 580026053 Notvikens IK - Storvreta IBK 4 - 5 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Luleå Energi Arena
2016-12-18 13:00 580026054 Team Kalix IBK - Strömsbro IF 2 - 4 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Sportcity Kalix
2016-12-18 13:00 580026055 IKSU Ungdom - IBF Falun 10 - 2 Frida Nilsson, Linn Saveman IKSU Sport
2016-12-18 14:00 580027055 Bele Barkarby IF IBF - IBF Dalen 3 - 1 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Jakobsbergs Sporthall
2016-12-18 14:00 580027056 Åkersberga IBF - RIG Umeå IBF 1 - 4 Christoffer Markovski, Peter Palmelius Åkersberga Sporthall A
2016-12-18 16:00 580026056 Team Thorengruppen SK - KAIS Mora UIF 10 - 3 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist Umeå Energi Arena
2016-12-18 16:00 580027054 Telge SIBK - Sundsvalls IBF 15 - 2 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Västergård Arena A
2017-01-14 13:00 580026057 RIG Umeå IBF - Hammarby IF IBF 3 - 4 Mats Erelund, Viktor Grahn Umeå Energi Arena Väst
2017-01-14 13:30 580027060 IBF Falun - Team Kalix IBK 7 - 4 Emil Löfgren, Jakob Westerlund JALAS® Arena
2017-01-14 14:00 580027058 Storvreta IBK - Team Thorengruppen SK 2 - 4 Peter Kirch, Mats Korpi IFU Arena A
2017-01-14 15:00 580027057 Strömsbro IF - IKSU Ungdom 3 - 9 Christer Avasjö, Jonas Holm Testebo Arena
2017-01-14 16:00 580026058 IBF Dalen - Telge SIBK 5 - 6 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Umeå Energi Arena Väst
2017-01-14 16:00 580026059 Sundsvalls IBF - Bele Barkarby IF IBF 2 - 4 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist Sundsvalls Sporthall-A
2017-01-14 16:00 580027059 KAIS Mora UIF - Notvikens IK 5 - 3 Elis Erbing, Martin Johansson Idre Fjäll Arena
2017-01-14 17:00 580026060 Örnsköldsvik IBK - Åkersberga IBF 5 - 5 e.förl. Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Skyttis Arena
2017-01-15 12:00 580026062 IBF Dalen - Hammarby IF IBF 3 - 9 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Musköten 1
2017-01-15 13:00 580026063 Sundsvalls IBF - Åkersberga IBF 9 - 8 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist Sundsvalls Sporthall-A
2017-01-15 13:00 580026064 Örnsköldsvik IBK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 7 Mats Erelund, Viktor Grahn Skyttis Arena
2017-01-15 13:00 580027061 Strömsbro IF - Team Thorengruppen SK 7 - 6 Anders Fredriksson, Johnny Lindberg Testebo Arena
2017-01-15 13:00 580027063 KAIS Mora UIF - Team Kalix IBK 8 - 4 Elis Erbing, Martin Johansson Idre Fjäll Arena
2017-01-15 14:00 580027062 Storvreta IBK - IKSU Ungdom 5 - 8 Ludwig Broadhall, Robert Nordin IFU Arena – Lundqvist EL
2017-01-15 15:00 580026061 RIG Umeå IBF - Telge SIBK 2 - 4 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Musköten 1
2017-01-15 16:00 580027064 IBF Falun - Notvikens IK 5 - 6 e.förl. Jörgen Andersson, Jonatan Lindberg JALAS® Arena 1
2017-01-21 14:00 580027065 Hammarby IF IBF - Strömsbro IF 12 - 3 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Sjöstadshallen
2017-01-21 15:00 580027066 Telge SIBK - Storvreta IBK 11 - 3 Christoffer Markovski, Peter Palmelius Västergård Arena A
2017-01-21 16:00 580027068 Åkersberga IBF - IBF Falun 5 - 6 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Åkersberga Sporthall A
2017-01-22 14:00 580027067 Bele Barkarby IF IBF - KAIS Mora UIF 10 - 3 Christoffer Markovski, Peter Palmelius Jakobsbergs Sporthall
2017-01-25 19:00 580027072 IBF Falun - KAIS Mora UIF 6 - 4 Håkan Thunman, Jakob Westerlund JALAS® Arena 1
2017-01-28 13:00 580027069 Telge SIBK - Hammarby IF IBF 3 - 4 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Västergård Arena A
2017-01-28 14:00 580027071 Storvreta IBK - Strömsbro IF 2 - 6 Emil Löfgren, Jakob Westerlund IFU Arena – Lundqvist EL
2017-01-28 16:00 580027070 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF 3 - 5 Peter Kirch, Mats Korpi Åkersberga Sporthall A
2017-02-11 13:00 580027074 KAIS Mora UIF - Åkersberga IBF 3 - 6 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Idre Fjäll Arena
2017-02-11 14:00 580027076 Hammarby IF IBF - IBF Falun 3 - 7 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Sjöstadshallen
2017-02-12 13:00 580027073 Strömsbro IF - Telge SIBK 5 - 16 Robert Forslind Lovrencic, Micael Svensson Testebo Arena
2017-02-12 14:15 580027075 Bele Barkarby IF IBF - Storvreta IBK 8 - 2 Roger Nilsson, Anders Asp Jakobsbergs Sporthall
2017-02-18 16:00 580027077 Åkersberga IBF - Hammarby IF IBF 6 - 3 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Åkersberga Sporthall A
2017-02-19 14:00 580027079 Storvreta IBK - KAIS Mora UIF 4 - 3 Ludwig Broadhall, Robert Nordin IFU Arena – Lundqvist EL
2017-02-19 14:15 580027078 Bele Barkarby IF IBF - Telge SIBK 4 - 9 Emil Löfgren, Jakob Westerlund Jakobsbergs Sporthall
2017-02-19 16:00 580027080 IBF Falun - Strömsbro IF 4 - 3 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf JALAS® Arena 1
2017-02-25 16:00 580027081 KAIS Mora UIF - Hammarby IF IBF 6 - 3 Roger Collin, Henrik Öberg Idre Fjäll Arena
2017-02-26 14:00 580027083 Storvreta IBK - IBF Falun 4 - 10 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson IFU Arena – Lundqvist EL
2017-02-26 14:15 580027082 Bele Barkarby IF IBF - Strömsbro IF 6 - 3 Fabian Fahimi, Christian Högberg Jakobsbergs Sporthall
2017-02-26 15:00 580027084 Telge SIBK - Åkersberga IBF 10 - 3 Tobias Ekmark, Arash Sohrevardi Västergård Arena A
2017-03-05 16:00 580027085 Hammarby IF IBF - Bele Barkarby IF IBF 5 - 7 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Sjöstadshallen
2017-03-05 16:00 580027086 Strömsbro IF - KAIS Mora UIF 1 - 3 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Testebo Arena
2017-03-05 16:00 580027087 IBF Falun - Telge SIBK 5 - 4 Robin Karke, Arash Sohrevardi JALAS® Arena 1
2017-03-05 16:00 580027088 Åkersberga IBF - Storvreta IBK 10 - 2 Roger Collin, Henrik Öberg Åkersberga Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Telge SIBK 22 17 3 (1) 2 169-74 95 55
2. IBF Falun 22 15 2 (0) 5 105-88 17 47
3. Bele Barkarby IF IBF 22 13 2 (1) 7 110-85 25 42
4. Åkersberga IBF 22 12 1 (0) 9 112-87 25 37
5. Hammarby IF IBF 22 11 2 (1) 9 125-98 27 36
6. Strömsbro IF 22 7 2 (0) 13 78-111 -33 23
7. KAIS Mora UIF 22 6 1 (1) 15 66-113 -47 20
8. Storvreta IBK 22 6 1 (0) 15 74-128 -54 19
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis