Division 5 (2017/18)

Gruppspel
Herrar division 5 mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-23 10:30 150009004 Karlbergs BK - Adelsö IF 10 - 3 Daniel Karlsson, William Albrecht Liljeholmshallen 1
2017-09-23 12:00 150009002 Ängby IF (A) - Vällingby BK 3 - 2 Magnus Berg, Kent Kastell Stora Mossen 1
2017-09-23 12:00 150009006 Värtans IK - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 5 William Albrecht, Daniel Karlsson Liljeholmshallen 1
2017-09-24 11:00 150009005 Stäkets IF - Westermalms IBK 5 - 1 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Kallhälls sporthall
2017-09-24 19:00 150009001 Hammarby IF IBF (B) - Kälvesta FBC 3 - 9 Mikael Wiklund, Sampo Friberg Eriksdalshallen
2017-09-30 15:30 150009009 Adelsö IF - Lokomotiv Stockholm IK 3 - 12 Lars Sundlöf, Håkan Taxén Mälaröhallen
2017-09-30 17:00 150009008 Westermalms IBK - Karlbergs BK 8 - 7 Daniel Kölborn, Elis Erbing Eriksdalshallen
2017-10-01 15:00 150009007 Bele Barkarby IF IBF (B) - Stäkets IF 14 - 3 Mario Mallengren, Sadjad Nima Herresta Sporthall
2017-10-01 15:45 150009012 Kälvesta FBC - Värtans IK 8 - 2 Per Calmén, Mats Andersson Hässelbyhallen
2017-10-01 20:15 150009011 Vällingby BK - Hammarby IF IBF (B) 4 - 4 Shabbir Ahmed, Sadjad Nima Vällingbyhallen
2017-10-14 14:45 150009014 Ängby IF (A) - Adelsö IF 17 - 2 Erik Hellgren, Imtiaz Karim Hässelbyhallen
2017-10-14 19:00 150009015 Lokomotiv Stockholm IK - Westermalms IBK 5 - 2 Madelene Westerberg, Lars Sundlöf Sjöstadshallen
2017-10-14 19:00 150009016 Karlbergs BK - Bele Barkarby IF IBF (B) 6 - 14 Magnus Westerberg, Per Sundvall Engelbrektshallen
2017-10-15 12:45 150009017 Stäkets IF - Värtans IK 4 - 4 Mario Mallengren, Imtiaz Karim Kallhälls sporthall
2017-10-15 20:15 150009018 Vällingby BK - Kälvesta FBC 3 - 8 Imtiaz Karim, Mario Mallengren Vällingbyhallen
2017-10-21 16:00 150009019 Värtans IK - Karlbergs BK 10 - 11 Magnus Berg, Patrik Andersén Liljeholmshallen 1
2017-10-21 17:00 150009024 Kälvesta FBC - Stäkets IF 10 - 1 Ken Johansson, Imtiaz Karim Hässelbyhallen
2017-10-22 16:30 150009022 Adelsö IF - Hammarby IF IBF (B) 0 - 16 Erik Nyman, Ken Johansson Tappströms Bollhall
2017-10-22 16:45 150009021 Westermalms IBK - Ängby IF (A) 6 - 10 Mikael Lemker, Patrik Larsson Liljeholmshallen 1
2017-10-22 17:30 150009020 Bele Barkarby IF IBF (B) - Lokomotiv Stockholm IK 17 - 5 Stefano Bianque, Lars Sundlöf Björkebyhallen
2017-10-28 18:00 150009025 Hammarby IF IBF (B) - Westermalms IBK 8 - 3 Christian Hamnström, Kent Kastell Sjöstadshallen
2017-10-28 19:30 150009028 Karlbergs BK - Stäkets IF 2 - 2 Christian Hamnström, Kent Kastell Sjöstadshallen
2017-10-29 10:30 150009027 Lokomotiv Stockholm IK - Värtans IK 3 - 17 Lars Sundlöf, Fredrik Hallenberg Eriksdalshallen
2017-10-29 15:00 150009026 Ängby IF (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 7 - 10 Fredrik Hallenberg, William Albrecht Grimstahallen
2017-10-29 16:30 150009030 Vällingby BK - Adelsö IF 8 - 0 William Albrecht, Fredrik Hallenberg Grimstahallen
2017-11-04 12:00 150009036 Kälvesta FBC - Karlbergs BK 4 - 2 Peter Gustafsson Saliba, Mattias Nordlund Hässelbyhallen
2017-11-05 10:15 150009032 Värtans IK - Ängby IF (A) 7 - 7 Jesper Wahlund, Daniel Mårtensson Eriksdalshallen
2017-11-05 15:30 150009034 Westermalms IBK - Vällingby BK 5 - 6 Kari Malmros, Sadjad Nima Eriksdalshallen
2017-11-05 18:00 150009031 Stäkets IF - Lokomotiv Stockholm IK 3 - 4 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Kallhälls sporthall
2017-11-05 18:30 150009033 Bele Barkarby IF IBF (B) - Hammarby IF IBF (B) 13 - 4 Björn Söderström, Linus Warrenstein Jakobsbergs Sporthall
2017-11-11 13:15 150009040 Adelsö IF - Kälvesta FBC 2 - 19 Fredrik Hallenberg, Stefano Bianque Mälaröhallen
2017-11-11 16:45 150009038 Ängby IF (A) - Stäkets IF 5 - 3 Imtiaz Karim, Simon Righarts Stora Mossen 1
2017-11-12 20:15 150009042 Vällingby BK - Bele Barkarby IF IBF (B) 5 - 8 Mario Mallengren, Imtiaz Karim Vällingbyhallen
2017-12-02 12:00 150009039 Lokomotiv Stockholm IK - Karlbergs BK 5 - 6 Aldin Imamovic, Robin Berger Liljeholmshallen 1
2017-12-03 19:00 150009037 Hammarby IF IBF (B) - Värtans IK 6 - 3 Henrik Sommerville, Robin Berger Skanstullshallen
2017-11-18 15:45 150009045 Värtans IK - Vällingby BK 8 - 7 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Engelbrektshallen
2017-11-18 17:15 150009043 Karlbergs BK - Ängby IF (A) 9 - 3 Sampo Friberg, Imtiaz Karim Engelbrektshallen
2017-11-18 18:45 150009047 Westermalms IBK - Adelsö IF 11 - 5 Sampo Friberg, Imtiaz Karim Engelbrektshallen
2017-11-19 10:00 150009044 Stäkets IF - Hammarby IF IBF (B) 5 - 6 Lars Reuterhagen, Imtiaz Karim Kallhälls sporthall
2017-11-19 12:00 150009048 Kälvesta FBC - Lokomotiv Stockholm IK 6 - 4 Patrik Andersén, Arne Brovig Grimstahallen
2017-10-07 15:45 150009049 Hammarby IF IBF (B) - Karlbergs BK 4 - 9 Stefano Bianque, Johannes Ekenberg Sjöstadshallen
2017-11-24 19:15 150009052 Adelsö IF - Bele Barkarby IF IBF (B) 7 - 20 Imtiaz Karim, Patrik Andersén Tappströms Bollhall
2017-11-25 11:15 150009051 Westermalms IBK - Kälvesta FBC 3 - 5 Simon Righarts, Niclas Andersson Liljeholmshallen 1
2017-11-26 17:15 150009050 Ängby IF (A) - Lokomotiv Stockholm IK 7 - 11 Magnus Berg, Imtiaz Karim Grimstahallen
2017-11-26 20:15 150009054 Vällingby BK - Stäkets IF 1 - 2 William Albrecht, Ken Johansson Vällingbyhallen
2017-12-09 17:15 150009059 Bele Barkarby IF IBF (B) - Westermalms IBK 25 - 4 Per Sundvall, Sampo Friberg Björkebyhallen
2017-12-09 19:30 150009056 Karlbergs BK - Vällingby BK 12 - 7 William Albrecht, Imtiaz Karim Engelbrektshallen
2017-12-10 15:45 150009060 Kälvesta FBC - Ängby IF (A) 6 - 0 Mario Mallengren, Imtiaz Karim Hässelbyhallen
2017-12-10 17:15 150009055 Lokomotiv Stockholm IK - Hammarby IF IBF (B) 4 - 6 Patrik Andersén, Fredrik Nensén Sjöstadshallen
2017-12-10 18:45 150009058 Värtans IK - Adelsö IF 14 - 7 Fredrik Nensén, Patrik Andersén Sjöstadshallen
2017-12-16 17:30 150009064 Adelsö IF - Stäkets IF 5 - 5 William Albrecht, Daniel Karlsson Mälaröhallen
2017-12-16 18:30 150009063 Westermalms IBK - Värtans IK 3 - 13 Gustav Levin, Joakim Levin Engelbrektshallen
2017-12-17 16:00 150009066 Vällingby BK - Lokomotiv Stockholm IK 0 - 9 Karl-Johan Leijon, Ricky Bagge Grimstahallen
2017-12-17 20:00 150009062 Bele Barkarby IF IBF (B) - Kälvesta FBC 5 - 5 Imtiaz Karim, Erik Hellgren Björkebyhallen
2018-02-07 19:45 150009061 Hammarby IF IBF (B) - Ängby IF (A) 6 - 4 Johan Jäderlund, Daniel Eklund Sjöstadshallen
2018-01-06 12:30 150009069 Adelsö IF - Karlbergs BK 3 - 18 Arne Brovig, Sampo Friberg Mälaröhallen
2018-01-06 16:30 150009068 Westermalms IBK - Stäkets IF 6 - 5 Marco Svenström, Kari Malmros Sjöstadshallen
2018-01-07 13:30 150009072 Kälvesta FBC - Hammarby IF IBF (B) 9 - 5 Håkan Taxén, Rasmus Jansson Hässelbyhallen
2018-01-07 15:00 150009071 Vällingby BK - Ängby IF (A) 3 - 5 Lars Sundlöf, Ricky Bagge Grimstahallen
2018-01-07 17:00 150009067 Bele Barkarby IF IBF (B) - Värtans IK 11 - 7 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Björkebyhallen
2018-01-13 12:00 150009075 Lokomotiv Stockholm IK - Adelsö IF 15 - 3 Mattias Nordlund, Erik Nyman Liljeholmshallen 1
2018-01-13 13:30 150009078 Värtans IK - Kälvesta FBC 2 - 5 Mattias Nordlund, Erik Nyman Liljeholmshallen 1
2018-01-13 16:30 150009076 Karlbergs BK - Westermalms IBK 8 - 7 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Engelbrektshallen
2018-01-13 19:30 150009073 Hammarby IF IBF (B) - Vällingby BK 11 - 1 Max Hellström, Aldin Imamovic Skanstullshallen
2018-01-14 12:15 150009077 Stäkets IF - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 17 William Hilmersson, Håkan Taxén Kallhälls sporthall
2018-01-20 13:15 150009079 Värtans IK - Stäkets IF 7 - 6 Petra Dynesius, Wen-chung Tsai Liljeholmshallen 1
2018-01-20 17:30 150009081 Westermalms IBK - Lokomotiv Stockholm IK 7 - 8 Thomas Gjutarenäfve, Fredrik Berglund Sonesson Skanstullshallen
2018-01-21 12:15 150009080 Bele Barkarby IF IBF (B) - Karlbergs BK 15 - 13 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Herresta Sporthall
2018-01-21 13:00 150009084 Kälvesta FBC - Vällingby BK 12 - 3 Dennis Svensson, Martin Svensson Hässelbyhallen
2018-01-21 13:30 150009082 Adelsö IF - Ängby IF (A) 1 - 15 Patrik Andersén, Magnus Berg Tappströms Bollhall
2018-01-27 10:00 150009085 Hammarby IF IBF (B) - Adelsö IF 19 - 2 Magnus Berg, Daniel Enkulla Liljeholmshallen 1
2018-01-27 16:00 150009087 Lokomotiv Stockholm IK - Bele Barkarby IF IBF (B) 6 - 9 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Eriksdalshallen
2018-01-28 11:15 150009086 Ängby IF (A) - Westermalms IBK 8 - 3 Imtiaz Karim, Per Sundvall Grimstahallen
2018-01-28 11:15 150009089 Stäkets IF - Kälvesta FBC 1 - 9 Sampo Friberg, Tony Verho Kallhälls sporthall
2018-02-18 11:30 150009088 Karlbergs BK - Värtans IK 13 - 3 Tim Sandström, Magnus Johansson Engelbrektshallen
2018-02-03 11:15 150009094 Westermalms IBK - Hammarby IF IBF (B) 1 - 2 Christian Ljunggren, Oscar Olsson Berglund Sjöstadshallen
2018-02-03 14:45 150009092 Värtans IK - Lokomotiv Stockholm IK 7 - 5 Robert Jäderlund, Johan Jäderlund Eriksdalshallen
2018-02-03 18:30 150009093 Bele Barkarby IF IBF (B) - Ängby IF (A) 7 - 7 Sezgin Youmer, Richard Jonsson Björkebyhallen
2018-02-04 14:45 150009091 Stäkets IF - Karlbergs BK 3 - 7 Patrik Andersén, Mario Mallengren Kallhälls sporthall
2018-02-04 14:45 150009095 Adelsö IF - Vällingby BK 1 - 12 Ken Johansson, Mikael Lemker Tappströms Bollhall
2018-02-10 14:15 150009099 Lokomotiv Stockholm IK - Stäkets IF 5 - 4 Simon Holm Schlemowitz, Andreas Bengtsson Liljeholmshallen 1
2018-02-10 15:45 150009100 Karlbergs BK - Kälvesta FBC 4 - 2 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Engelbrektshallen
2018-02-11 15:00 150009098 Ängby IF (A) - Värtans IK 9 - 4 Per Sundvall, Lars Sundlöf Grimstahallen
2018-02-11 16:30 150009102 Vällingby BK - Westermalms IBK 6 - 5 Lars Sundlöf, Per Sundvall Grimstahallen
2018-02-11 20:30 150009097 Hammarby IF IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 1 Niclas Woxmark, Aldin Imamovic Sjöstadshallen
2018-02-24 12:00 150009108 Kälvesta FBC - Adelsö IF 22 - 1 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Hässelbyhallen
2018-02-24 14:45 150009103 Karlbergs BK - Lokomotiv Stockholm IK 6 - 9 Marco Svenström, Kent Kastell Engelbrektshallen
2018-02-24 16:15 150009105 Värtans IK - Hammarby IF IBF (B) 5 - 5 Manne Jahnsson, Mattias Nordlund Engelbrektshallen
2018-02-25 10:00 150009104 Stäkets IF - Ängby IF (A) 6 - 8 Roger Zahnér, Christian Ljunggren Kallhälls sporthall
2018-02-25 13:30 150009106 Bele Barkarby IF IBF (B) - Vällingby BK 21 - 4 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Björkebyhallen
2018-03-03 11:15 150009111 Lokomotiv Stockholm IK - Kälvesta FBC 1 - 8 Kari Karke, Christian Högberg Sjöstadshallen
2018-03-03 19:30 150009109 Hammarby IF IBF (B) - Stäkets IF 4 - 7 Madelene Westerberg, Alexander Sommensjö Sjöstadshallen
2018-03-04 13:00 150009114 Vällingby BK - Värtans IK 7 - 12 Kenny Ly, Mattias Nordlund Grimstahallen
2018-03-04 14:30 150009112 Adelsö IF - Westermalms IBK 4 - 4 Imtiaz Karim, Gustav Levin Tappströms Bollhall
2018-03-22 21:15 150009110 Ängby IF (A) - Karlbergs BK 4 - 5 Ricky Bagge, Ken Johansson Stora Mossen 1
2018-03-10 14:30 150009120 Kälvesta FBC - Westermalms IBK 3 - 8 Aarre Hietanen, Kenny Ly Hässelbyhallen
2018-03-10 14:45 150009115 Lokomotiv Stockholm IK - Ängby IF (A) 6 - 6 Imtiaz Karim, Jan Lingemark Sjöstadshallen
2018-03-10 18:45 150009119 Bele Barkarby IF IBF (B) - Adelsö IF 24 - 5 Aldin Imamovic, Ricky Bagge Björkebyhallen
2018-03-10 19:00 150009116 Karlbergs BK - Hammarby IF IBF (B) 7 - 6 Erik Hellgren, Ken Johansson Skanstullshallen
2018-03-11 12:15 150009117 Stäkets IF - Vällingby BK 6 - 6 Imtiaz Karim, Per Sundvall Kallhälls sporthall
2018-03-17 16:30 150009122 Ängby IF (A) - Kälvesta FBC 2 - 5 Ricky Bagge, Robert Milerud Hässelbyhallen
2018-03-17 17:30 150009123 Westermalms IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) 6 - 6 Erik Hellgren, Tobias Sonesson Eriksdalshallen
2018-03-17 19:15 150009121 Hammarby IF IBF (B) - Lokomotiv Stockholm IK 1 - 11 Shabbir Ahmed, Sadjad Nima Sjöstadshallen
2018-03-18 15:15 150009126 Vällingby BK - Karlbergs BK 6 - 13 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Hässelbyhallen
2018-03-18 16:30 150009124 Adelsö IF - Värtans IK 7 - 17 Arne Brovig, Jan Lingemark Tappströms Bollhall
2018-03-24 16:00 150009131 Värtans IK - Westermalms IBK 3 - 4 Imtiaz Karim, Wen-chung Tsai Eriksdalshallen
2018-03-24 19:00 150009127 Ängby IF (A) - Hammarby IF IBF (B) 11 - 4 Ricky Bagge, William Albrecht Stora Mossen 1
2018-03-25 10:45 150009130 Stäkets IF - Adelsö IF 8 - 2 Thomas Gjutarenäfve, Imtiaz Karim Kallhälls sporthall
2018-03-25 13:00 150009132 Kälvesta FBC - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 2 Fredrik Berglund Sonesson, Christian Högberg Hässelbyhallen
2018-03-25 17:00 150009128 Lokomotiv Stockholm IK - Vällingby BK 6 - 9 Jonatan Svahn, William Albrecht Skanstullshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Kälvesta FBC 20 17 1 2 158-54 104 52
2. Bele Barkarby IF IBF (B) 20 15 3 2 244-105 139 48
3. Karlbergs BK 20 14 1 5 168-118 50 43
4. Ängby IF (A) 20 10 3 7 138-106 32 33
5. Hammarby IF IBF (B) 20 10 2 8 123-109 14 32
6. Lokomotiv Stockholm IK 20 10 1 9 134-127 7 31
7. Värtans IK 20 8 3 9 147-133 14 27
8. Westermalms IBK 20 5 2 13 97-142 -45 17
9. Vällingby BK 20 5 2 13 100-151 -51 17
10. Stäkets IF 20 4 4 12 82-123 -41 16
11. Adelsö IF 20 0 2 18 63-286 -223 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 5 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-23 13:30 150008001 Ängby IF (B) - Sollentuna IBF 0 - 11 Kent Kastell, Magnus Berg Stora Mossen 1
2017-09-23 16:30 150008006 Danderyds SK IBF - Sigtuna IF IBK (B) 10 - 6 Ida Nedin, Per Sundvall Mörbyhallen
2017-09-24 10:00 150008003 Kungsängens IF - Åkersberga IBF (C) 8 - 6 Per Sundvall, Jan Lingemark Ekhammarshallen
2017-09-24 12:15 150008004 Märsta IBS - Vallentuna IBK (B) 5 - 9 Mikael Wiklund, Patrik Andersén Kolstahallen
2017-09-24 13:30 150008002 Töjnan IBK - Vaxholms IBF (B) 4 - 2 Lars Sundlöf, Linus Warrenstein Arena Satelliten
2017-09-24 15:00 150008005 Turebergs IF (B) - AIK IBF (B) 4 - 0 Lars Sundlöf, Linus Warrenstein Arena Satelliten
2017-09-30 19:00 150008009 Vallentuna IBK (B) - Kungsängens IF 4 - 7 Lars Samuelsson, Per Calmén Hammarbackens Sporthall
2017-10-01 14:00 150008010 Åkersberga IBF (C) - Töjnan IBK 10 - 8 Ken Johansson, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2017-10-01 14:30 150008012 Sollentuna IBF - Danderyds SK IBF 4 - 6 Karl Hurtig, Fredrik Nensén Arena Satelliten
2017-10-01 16:00 150008007 Sigtuna IF IBK (B) - Turebergs IF (B) 3 - 7 Fredrik Hallenberg, Simon Bernhardsson Prästängshallen
2017-10-01 18:00 150008011 Vaxholms IBF (B) - Ängby IF (B) 5 - 5 Dennis Svensson, Ken Johansson Vaxholm innebandyhallen
2017-12-03 17:00 150008008 AIK IBF (B) - Märsta IBS 9 - 8 Kenny Ly, Daniel Karlsson Råstaparkhallen
2017-10-14 13:00 150008015 Kungsängens IF - AIK IBF (B) 5 - 8 Andreas Mattsson, Daniel Eklund Hagnäshallen
2017-10-15 15:15 150008017 Turebergs IF (B) - Danderyds SK IBF 1 - 8 Fredrik Berglund Sonesson, William Hilmersson Silverdalshallen
2017-10-15 15:30 150008018 Vaxholms IBF (B) - Sollentuna IBF 2 - 3 Shabbir Ahmed, Roger Nyström Vaxholm innebandyhallen
2017-10-15 17:15 150008014 Töjnan IBK - Vallentuna IBK (B) 3 - 8 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Arena Satelliten
2017-10-15 17:15 150008016 Märsta IBS - Sigtuna IF IBK (B) 5 - 6 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Kolstahallen
2017-10-15 19:00 150008013 Ängby IF (B) - Åkersberga IBF (C) 4 - 10 William Albrecht, Fredrik Hallenberg Hässelbyhallen
2017-10-21 16:00 150008022 Vallentuna IBK (B) - Ängby IF (B) 11 - 2 Magnus Westerberg, Bjarne Hekkelstrand Hammarbackens Sporthall
2017-10-21 17:45 150008023 Åkersberga IBF (C) - Vaxholms IBF (B) 6 - 2 Fredrik Hallenberg, Björn Söderström Åkersberga Sporthall A
2017-10-22 11:00 150008021 AIK IBF (B) - Töjnan IBK 5 - 3 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Råstaparkhallen
2017-10-22 13:15 150008019 Danderyds SK IBF - Märsta IBS 10 - 1 Patrik Andersén, Imtiaz Karim Mörbyhallen
2017-10-22 15:15 150008020 Sigtuna IF IBK (B) - Kungsängens IF 2 - 10 Arne Brovig, Jan Lingemark Prästängshallen
2017-10-22 16:15 150008024 Sollentuna IBF - Turebergs IF (B) 9 - 5 Imtiaz Karim, Mario Mallengren Arena Satelliten
2017-10-28 18:15 150008025 Ängby IF (B) - AIK IBF (B) 4 - 11 Ricky Bagge, Erik Hellgren Riddersvik
2017-10-29 12:15 150008028 Märsta IBS - Turebergs IF (B) 3 - 4 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Kolstahallen
2017-10-29 15:30 150008026 Töjnan IBK - Sigtuna IF IBK (B) 5 - 3 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Arena Satelliten
2017-10-29 15:30 150008030 Vaxholms IBF (B) - Vallentuna IBK (B) 0 - 17 Jimmy Rittervall, Fredrik Landin Vaxholm innebandyhallen
2017-10-29 16:00 150008029 Åkersberga IBF (C) - Sollentuna IBF 3 - 5 Lars Samuelsson, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2017-11-15 20:00 150008027 Kungsängens IF - Danderyds SK IBF 4 - 16 Jan Lingemark, Stefano Bianque Hagnäshallen
2017-11-04 11:30 150008035 Vallentuna IBK (B) - Åkersberga IBF (C) 4 - 3 Magnus Westerberg, Roger Nyström Hammarbackens Sporthall
2017-11-05 12:15 150008032 Danderyds SK IBF - Töjnan IBK 13 - 4 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Mörbyhallen
2017-11-05 13:30 150008033 Sigtuna IF IBK (B) - Ängby IF (B) 7 - 7 Arne Brovig, Jan Lingemark Prästängshallen
2017-11-05 13:45 150008034 AIK IBF (B) - Vaxholms IBF (B) 7 - 6 Tobias Berger, Tim Sandström Råstaparkhallen
2017-11-05 15:00 150008031 Turebergs IF (B) - Kungsängens IF 10 - 5 Jan-Olov Cederholm, Patrik Andersén Silverdalshallen
2017-11-05 16:15 150008036 Sollentuna IBF - Märsta IBS 9 - 4 Per Ove Åman, Per Calmén Arena Satelliten
2017-11-11 11:15 150008039 Kungsängens IF - Märsta IBS 5 - 9 William Albrecht, Magnus Westerberg Hagnäshallen
2017-11-11 17:00 150008040 Vallentuna IBK (B) - Sollentuna IBF 7 - 5 Lars Reuterhagen, Fredrik Nensén Hammarbackens Sporthall
2017-11-12 13:45 150008042 Vaxholms IBF (B) - Sigtuna IF IBK (B) 12 - 4 Roger Nyström, Magnus Westerberg Vaxholm innebandyhallen
2017-11-12 15:15 150008038 Töjnan IBK - Turebergs IF (B) 1 - 2 Lars Sundlöf, Daniel Karlsson Arena Satelliten
2017-11-12 16:30 150008041 Åkersberga IBF (C) - AIK IBF (B) 5 - 7 Lars Samuelsson, Lars Reuterhagen Åkersberga Sporthall A
2017-11-12 17:30 150008037 Danderyds SK IBF - Ängby IF (B) 15 - 3 Jonas Edström, Roland Nester Mörbyhallen
2017-10-08 10:15 150008047 AIK IBF (B) - Vallentuna IBK (B) 4 - 4 Imtiaz Karim, Christian Högberg Råstaparkhallen
2017-10-08 15:30 150008048 Sollentuna IBF - Kungsängens IF 9 - 1 Shabbir Ahmed, Sadjad Nima Arena Satelliten
2017-10-08 17:30 150008044 Turebergs IF (B) - Ängby IF (B) 4 - 2 Per Sundvall, Daniel Karlsson Silverdalshallen
2017-11-19 12:15 150008043 Märsta IBS - Töjnan IBK 4 - 7 Rohnny Åhman, Mikael Wiklund Kolstahallen
2017-11-19 14:00 150008045 Danderyds SK IBF - Vaxholms IBF (B) 10 - 4 Lars Reuterhagen, Per Sundvall Mörbyhallen
2017-11-19 14:15 150008046 Sigtuna IF IBK (B) - Åkersberga IBF (C) 6 - 5 Fredrik Nensén, Fredrik Hallenberg Prästängshallen
2017-11-26 11:30 150008051 AIK IBF (B) - Sollentuna IBF 1 - 6 William Albrecht, Daniel Karlsson Råstaparkhallen
2017-11-26 15:45 150008050 Töjnan IBK - Kungsängens IF 6 - 6 Per Rosén, Roland Nester Arena Satelliten
2017-11-26 15:45 150008054 Vaxholms IBF (B) - Turebergs IF (B) 5 - 3 Thomas Gjutarenäfve, Ken Johansson Vaxholm innebandyhallen
2017-11-26 18:45 150008049 Ängby IF (B) - Märsta IBS 4 - 10 Imtiaz Karim, Magnus Berg Grimstahallen
2017-11-26 18:45 150008053 Åkersberga IBF (C) - Danderyds SK IBF 2 - 10 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Åkersberga Sporthall A
2017-11-26 19:30 150008052 Vallentuna IBK (B) - Sigtuna IF IBK (B) 12 - 1 Lars Reuterhagen, Michael Selg Hammarbackens Sporthall
2017-12-10 11:15 150008055 Kungsängens IF - Ängby IF (B) 13 - 3 Fredrik Nensén, Lars Reuterhagen Ekhammarshallen
2017-12-10 12:15 150008056 Märsta IBS - Vaxholms IBF (B) 7 - 7 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Kolstahallen
2017-12-10 17:00 150008060 Sollentuna IBF - Töjnan IBK 10 - 2 Jan Lingemark, Per Sundvall Arena Satelliten
2017-12-10 17:15 150008057 Turebergs IF (B) - Åkersberga IBF (C) 14 - 7 Sadjad Nima, William Hilmersson Silverdalshallen
2017-12-10 17:15 150008058 Danderyds SK IBF - Vallentuna IBK (B) 11 - 7 Juha Tammerström, Lars Sundlöf Mörbyhallen
2017-12-10 18:15 150008059 Sigtuna IF IBK (B) - AIK IBF (B) 8 - 9 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Prästängshallen
2017-12-16 14:30 150008064 Vallentuna IBK (B) - Turebergs IF (B) 7 - 5 Bjarne Hekkelstrand, Johan Engvall Hammarbackens Sporthall
2017-12-16 17:30 150008062 Sigtuna IF IBK (B) - Sollentuna IBF 3 - 6 Lars Reuterhagen, Jan Lingemark Prästängshallen
2017-12-16 19:15 150008061 Ängby IF (B) - Töjnan IBK 6 - 5 Erik Hellgren, Hampus Viking Stora Mossen 1
2017-12-17 17:00 150008063 AIK IBF (B) - Danderyds SK IBF 3 - 4 Magnus Johansson, Tim Sandström Ulriksdalshallen
2017-12-17 17:45 150008066 Vaxholms IBF (B) - Kungsängens IF 8 - 7 Patrik Andersén, Thomas Gjutarenäfve Vaxholm innebandyhallen
2017-12-17 18:45 150008065 Åkersberga IBF (C) - Märsta IBS 5 - 4 Christian Högberg, Roland Nester Åkersberga Sporthall A
2018-01-06 12:30 150008069 Vallentuna IBK (B) - Märsta IBS 6 - 2 Roger Nyström, Magnus Westerberg Hammarbackens Sporthall
2018-01-07 11:00 150008068 AIK IBF (B) - Turebergs IF (B) 6 - 4 Johan Engvall, Imtiaz Karim Ulriksdalshallen
2018-01-07 12:45 150008067 Sigtuna IF IBK (B) - Danderyds SK IBF 8 - 5 Jan Lingemark, Arne Brovig Prästängshallen
2018-01-07 14:00 150008072 Sollentuna IBF - Ängby IF (B) 18 - 2 Imtiaz Karim, Fredrik Hallenberg Arena Satelliten
2018-01-07 15:30 150008071 Vaxholms IBF (B) - Töjnan IBK 4 - 3 Jacob Leijon, Aldin Imamovic Vaxholm innebandyhallen
2018-03-14 19:45 150008070 Åkersberga IBF (C) - Kungsängens IF 10 - 5 Peter Kirch, Roger Nyström Åkersberga Sporthall A
2018-01-13 11:30 150008077 Turebergs IF (B) - Sigtuna IF IBK (B) 7 - 5 Fredrik Hallenberg, Lars Reuterhagen Sollentuna sim och sporthall
2018-01-13 19:30 150008073 Ängby IF (B) - Vaxholms IBF (B) 7 - 4 Lars Reuterhagen, Ken Johansson Stora Mossen 1
2018-01-14 11:15 150008075 Kungsängens IF - Vallentuna IBK (B) 4 - 11 Daniel Eklund, Wen-chung Tsai Ekhammarshallen
2018-01-14 17:15 150008074 Töjnan IBK - Åkersberga IBF (C) 3 - 2 Sampo Friberg, Mario Mallengren Arena Satelliten
2018-01-14 18:30 150008078 Danderyds SK IBF - Sollentuna IBF 5 - 4 Stefano Bianque, Johannes Ekenberg Mörbyhallen
2018-02-17 17:00 150008076 Märsta IBS - AIK IBF (B) 5 - 11 Per Calmén, Per Ove Åman Kolstahallen
2018-01-19 19:30 150008082 Vallentuna IBK (B) - Töjnan IBK 9 - 4 Magnus Johansson, Jan Lingemark Hammarbackens Sporthall
2018-01-21 13:00 150008081 AIK IBF (B) - Kungsängens IF 11 - 8 Magnus Johansson, Tim Sandström Råstaparkhallen
2018-01-21 17:00 150008079 Danderyds SK IBF - Turebergs IF (B) 9 - 1 Wen-chung Tsai, Magnus Westerberg Mörbyhallen
2018-01-21 17:15 150008084 Sollentuna IBF - Vaxholms IBF (B) 12 - 2 Ken Johansson, Hampus Viking Arena Satelliten
2018-01-21 19:15 150008083 Åkersberga IBF (C) - Ängby IF (B) 5 - 4 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Åkersberga Sporthall A
2018-01-21 20:15 150008080 Sigtuna IF IBK (B) - Märsta IBS 5 - 8 Lars Reuterhagen, Lars Samuelsson Prästängshallen
2018-01-27 16:45 150008090 Vaxholms IBF (B) - Åkersberga IBF (C) 11 - 3 Per Sundvall, Mario Mallengren Vaxholm innebandyhallen
2018-01-27 18:15 150008085 Ängby IF (B) - Vallentuna IBK (B) 2 - 13 Erik Hellgren, Ken Johansson Stora Mossen 1
2018-01-28 12:15 150008088 Märsta IBS - Danderyds SK IBF 7 - 9 Emma Holmqvist, Osama Abaied Kolstahallen
2018-01-28 17:30 150008086 Töjnan IBK - AIK IBF (B) 4 - 9 Wen-chung Tsai, Stefano Bianque Arena Satelliten
2018-01-28 17:30 150008089 Turebergs IF (B) - Sollentuna IBF 3 - 8 Imtiaz Karim, Erik Hellgren Silverdalshallen
2018-02-14 20:00 150008087 Kungsängens IF - Sigtuna IF IBK (B) 10 - 6 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Hagnäshallen
2018-02-03 12:45 150008091 Turebergs IF (B) - Märsta IBS 5 - 7 Andreas Mattsson, Alexander Mattsson Sollentuna sim och sporthall
2018-02-03 17:15 150008095 Vallentuna IBK (B) - Vaxholms IBF (B) 9 - 3 Lars Reuterhagen, Mattias Nordlund Hammarbackens Sporthall
2018-02-03 17:30 150008093 Sigtuna IF IBK (B) - Töjnan IBK 7 - 2 Dilshad Abdulla, Fredrik Nensén Prästängshallen
2018-02-04 10:15 150008094 AIK IBF (B) - Ängby IF (B) 10 - 4 Aldin Imamovic, Nihada Cenanovic Råstaparkhallen
2018-02-04 16:45 150008096 Sollentuna IBF - Åkersberga IBF (C) 10 - 3 Lars Samuelsson, Robert Milerud Arena Satelliten
2018-02-04 18:45 150008092 Danderyds SK IBF - Kungsängens IF 16 - 5 Fadi Saffo, Ken Johansson Mörbyhallen
2018-02-10 10:45 150008099 Kungsängens IF - Turebergs IF (B) 10 - 6 Imtiaz Karim, Aldin Imamovic Hagnäshallen
2018-02-11 12:15 150008100 Märsta IBS - Sollentuna IBF 4 - 10 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Kolstahallen
2018-02-11 17:00 150008098 Töjnan IBK - Danderyds SK IBF 2 - 7 Michael Leimer, Robert Milerud Arena Satelliten
2018-02-11 18:00 150008102 Vaxholms IBF (B) - AIK IBF (B) 7 - 10 Lars Samuelsson, Aarre Hietanen Vaxholm innebandyhallen
2018-02-11 18:30 150008097 Ängby IF (B) - Sigtuna IF IBK (B) 3 - 4 Arne Brovig, Jan Lingemark Hässelbyhallen
2018-02-11 18:45 150008101 Åkersberga IBF (C) - Vallentuna IBK (B) 4 - 8 Jonas Edström, Ulf Jonsson Åkersberga Sporthall A
2018-02-17 12:45 150008108 Sollentuna IBF - Vallentuna IBK (B) 3 - 2 Stefano Bianque, Per Ove Åman Sollentuna sim och sporthall
2018-02-17 14:15 150008104 Turebergs IF (B) - Töjnan IBK 3 - 4 Magnus Westerberg, Ricky Bagge Sollentuna sim och sporthall
2018-02-17 19:15 150008105 Ängby IF (B) - Danderyds SK IBF 1 - 21 Sampo Friberg, Robert Milerud Stora Mossen 1
2018-02-25 10:45 150008107 AIK IBF (B) - Åkersberga IBF (C) 8 - 5 Bjarne Hekkelstrand, Peter Kirch Råstaparkhallen
2018-02-25 12:15 150008103 Märsta IBS - Kungsängens IF 15 - 5 Marko Spasic, Thomas Tanskanen Kolstahallen
2018-02-25 13:30 150008106 Sigtuna IF IBK (B) - Vaxholms IBF (B) 7 - 15 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Prästängshallen
2018-03-03 14:30 150008112 Vallentuna IBK (B) - AIK IBF (B) 5 - 3 Roger Nyström, Magnus Westerberg Hammarbackens Sporthall
2018-03-04 11:30 150008109 Ängby IF (B) - Turebergs IF (B) 5 - 5 Mattias Nordlund, Kenny Ly Grimstahallen
2018-03-04 12:30 150008113 Åkersberga IBF (C) - Sigtuna IF IBK (B) 14 - 2 Lars Sundlöf, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2018-03-04 13:15 150008110 Töjnan IBK - Märsta IBS 8 - 13 Lars Reuterhagen, Sampo Friberg Arena Satelliten
2018-03-04 14:00 150008114 Vaxholms IBF (B) - Danderyds SK IBF 6 - 9 Jonas Jatko, Daniel Karlsson Vaxholm innebandyhallen
2018-03-07 20:00 150008111 Kungsängens IF - Sollentuna IBF 2 - 19 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Hagnäshallen
2018-02-21 20:00 150008115 Kungsängens IF - Töjnan IBK 4 - 8 Peter Kirch, Tobias Ekmark Hagnäshallen
2018-03-11 12:15 150008116 Märsta IBS - Ängby IF (B) 20 - 6 Victor Flemström, Jonas Jatko Kolstahallen
2018-03-11 16:00 150008119 Sigtuna IF IBK (B) - Vallentuna IBK (B) 2 - 13 Lars Reuterhagen, Lars Samuelsson Prästängshallen
2018-03-11 16:15 150008120 Sollentuna IBF - AIK IBF (B) 15 - 9 Per Sundvall, Lars Sundlöf Arena Satelliten
2018-03-11 17:00 150008117 Turebergs IF (B) - Vaxholms IBF (B) 3 - 2 Tony Verho, Sampo Friberg Silverdalshallen
2018-03-11 17:00 150008118 Danderyds SK IBF - Åkersberga IBF (C) 5 - 1 Ulf Jonsson, Jonas Edström Mörbyhallen
2018-03-17 17:15 150008124 Vallentuna IBK (B) - Danderyds SK IBF 9 - 3 William Hilmersson, Magnus Westerberg Hammarbackens Sporthall
2018-03-17 18:15 150008121 Ängby IF (B) - Kungsängens IF 9 - 15 Lars Sundlöf, Per Sundvall Stora Mossen 1
2018-03-18 11:45 150008123 AIK IBF (B) - Sigtuna IF IBK (B) WO (5 - 0) Per Sundvall, Ricky Bagge Råstaparkhallen
2018-03-18 17:15 150008122 Töjnan IBK - Sollentuna IBF 3 - 14 Andreas Bengtsson, Roland Nester Arena Satelliten
2018-03-18 18:15 150008125 Åkersberga IBF (C) - Turebergs IF (B) 5 - 6 Joacim Hansson, Mikael Wiklund Åkersberga Sporthall A
2018-03-18 18:15 150008126 Vaxholms IBF (B) - Märsta IBS 5 - 5 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Vaxholm innebandyhallen
2018-03-24 09:30 150008127 Töjnan IBK - Ängby IF (B) 6 - 7 Stefano Bianque, Linus Warrenstein Sollentuna sim och sporthall
2018-03-24 13:30 150008128 Kungsängens IF - Vaxholms IBF (B) 11 - 10 Lars Reuterhagen, Ricky Bagge Hagnäshallen
2018-03-24 14:00 150008130 Turebergs IF (B) - Vallentuna IBK (B) 1 - 14 Sadjad Nima, Peter Kirch Sollentuna sim och sporthall
2018-03-25 12:15 150008129 Märsta IBS - Åkersberga IBF (C) 13 - 4 Mikael Rosenius, Ian Engblom Kolstahallen
2018-03-25 16:45 150008131 Danderyds SK IBF - AIK IBF (B) 8 - 7 Lars Reuterhagen, Sampo Friberg Mörbyhallen
2018-03-25 16:45 150008132 Sollentuna IBF - Sigtuna IF IBK (B) 14 - 3 Michael Leimer, Robert Milerud Arena Satelliten
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Danderyds SK IBF 22 20 0 2 210-90 120 60
2. Sollentuna IBF 22 19 0 3 204-72 132 57
3. Vallentuna IBK (B) 22 18 1 3 189-77 112 55
4. AIK IBF (B) 22 15 1 6 153-122 31 46
5. Turebergs IF (B) 22 10 1 11 103-125 -22 31
6. Märsta IBS 22 8 2 12 159-149 10 26
7. Kungsängens IF 22 8 1 13 150-202 -52 25
8. Åkersberga IBF (C) 22 7 0 15 118-147 -29 21
9. Vaxholms IBF (B) 22 6 3 13 122-152 -30 21
10. Töjnan IBK 22 6 1 15 95-148 -53 19
11. Sigtuna IF IBK (B) 22 5 1 16 98-184 -86 16
12. Ängby IF (B) 22 3 3 16 90-223 -133 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 5 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-23 11:30 150010006 Bergfoten IBK - Älta IF 4 - 0 Daniel Kölborn, Fredrik Landin Strandhallen - Tyresö
2017-09-23 13:15 150010002 Segeltorps IF - Ingarö IF (B) 2 - 5 Patrik Andersén, Håkan Augustsson Kvarnbergshallen
2017-09-23 15:00 150010003 Balrog B/S IK (B) - Mellansjö MK 7 - 2 Marco Svenström, Mats Andersson Botkyrkahallen
2017-09-23 18:30 150010005 Malmens SF - Västerhaninge IBK (B) 11 - 2 Fredrik Hallenberg, Magnus Berg Torvalla Träningshall
2017-09-24 17:30 150010001 Fullersta IBK - IK Tomtberga 4 - 6 Kenny Ly, Fredrik Landin Stuvstahallen
2017-09-29 20:00 150010011 Ingarö IF (B) - Fullersta IBK 6 - 9 Magnus Berg, Daniel Karlsson Ingarö Sporthall
2017-09-30 16:30 150010009 Skogås/Trångsunds IBK (C) - Balrog B/S IK (B) 10 - 2 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Skogåshallen
2017-09-30 16:30 150010010 Mellansjö MK - Segeltorps IF 3 - 18 Mats Andersson, Marco Svenström Kvarnbergshallen
2017-09-30 18:00 150010007 Älta IF - Malmens SF 5 - 10 Fredrik Landin, Magnus Berg Järla Sporthall
2017-10-01 18:00 150010012 IK Tomtberga - Bergfoten IBK 5 - 8 Shabbir Ahmed, Marco Svenström Stuvstahallen
2017-10-14 12:00 150010015 Balrog B/S IK (B) - Västerhaninge IBK (B) 5 - 4 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Botkyrkahallen
2017-10-14 13:00 150010017 Malmens SF - Bergfoten IBK 7 - 5 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Vendelsömalmshallen
2017-10-14 16:00 150010018 Ingarö IF (B) - IK Tomtberga 11 - 8 Magnus Berg, Patrik Andersén Ingarö Sporthall
2017-10-15 16:00 150010014 Segeltorps IF - Skogås/Trångsunds IBK (C) 4 - 9 Magnus Johansson, Tim Sandström Stuvstahallen
2017-10-15 17:30 150010013 Fullersta IBK - Mellansjö MK 24 - 4 Magnus Johansson, Tim Sandström Stuvstahallen
2017-10-21 11:30 150010021 Västerhaninge IBK (B) - Segeltorps IF 5 - 4 Johan Larsson, William Hilmersson Söderbymalmskolan
2017-10-21 12:45 150010022 Skogås/Trångsunds IBK (C) - Fullersta IBK 3 - 11 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Skogåshallen
2017-10-21 18:00 150010020 Älta IF - Balrog B/S IK (B) 5 - 8 Robin Berger, Kent Kastell Järla Sporthall
2017-10-22 17:30 150010024 IK Tomtberga - Malmens SF 7 - 4 Tim Sandström, Magnus Johansson Stuvstahallen
2017-12-02 17:15 150010023 Mellansjö MK - Ingarö IF (B) 5 - 32 Magnus Berg, Marco Svenström Kvarnbergshallen
2017-10-28 15:00 150010027 Balrog B/S IK (B) - Bergfoten IBK 7 - 4 Sadjad Nima, Thomas Gjutarenäfve Botkyrkahallen
2017-10-28 16:30 150010030 Ingarö IF (B) - Skogås/Trångsunds IBK (C) 12 - 2 Peter Kirch, Mats Korpi Värmdö sporthall
2017-10-29 16:00 150010026 Segeltorps IF - Älta IF 7 - 2 Sampo Friberg, Simon Righarts Stuvstahallen
2017-10-29 17:30 150010025 Fullersta IBK - Västerhaninge IBK (B) 3 - 3 Sampo Friberg, Simon Righarts Stuvstahallen
2017-10-29 19:00 150010029 Mellansjö MK - IK Tomtberga 2 - 15 Jonas Jatko, Mikael Wiklund Stuvstahallen
2017-11-04 10:00 150010034 Västerhaninge IBK (B) - Ingarö IF (B) 4 - 10 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Söderbymalmskolan
2017-11-04 14:45 150010031 Malmens SF - Balrog B/S IK (B) 11 - 0 Sadjad Nima, Simon Righarts Vendelsömalmshallen
2017-11-04 15:00 150010035 Skogås/Trångsunds IBK (C) - Mellansjö MK 16 - 1 Imtiaz Karim, Fredrik Hallenberg Skogåshallen
2017-11-04 17:00 150010033 Älta IF - Fullersta IBK 4 - 12 Aldin Imamovic, William Hilmersson Järla Sporthall
2017-11-05 13:30 150010032 Bergfoten IBK - Segeltorps IF 6 - 6 Anders Westerberg, Daniel Kölborn Tyresöhallen
2017-11-11 15:45 150010042 Ingarö IF (B) - Älta IF 8 - 8 Patrik Andersén, Mario Mallengren Ingarö Sporthall
2017-11-12 11:30 150010040 Skogås/Trångsunds IBK (C) - IK Tomtberga 4 - 8 Shabbir Ahmed, Sadjad Nima Skogåshallen
2017-11-12 13:00 150010041 Mellansjö MK - Västerhaninge IBK (B) 2 - 14 Magnus Johansson, Tim Sandström Skogåshallen
2017-11-12 19:00 150010037 Fullersta IBK - Bergfoten IBK 6 - 6 William Albrecht, Daniel Karlsson Stuvstahallen
2017-11-12 20:30 150010038 Segeltorps IF - Malmens SF 7 - 9 Daniel Karlsson, William Albrecht Stuvstahallen
2017-11-18 11:30 150010047 Västerhaninge IBK (B) - Skogås/Trångsunds IBK (C) 8 - 2 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Söderbymalmskolan
2017-11-18 12:30 150010044 Malmens SF - Fullersta IBK 5 - 12 Kent Kastell, Christian Hamnström Vendelsömalmshallen
2017-11-18 16:45 150010046 Älta IF - Mellansjö MK 9 - 2 Sadjad Nima, Shabbir Ahmed Järla Sporthall
2017-11-19 14:30 150010045 Bergfoten IBK - Ingarö IF (B) 11 - 11 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Strandhallen - Tyresö
2017-12-03 17:30 150010048 IK Tomtberga - Balrog B/S IK (B) 15 - 6 Aarre Hietanen, Jonas Jatko Stuvstahallen
2017-11-25 11:30 150010051 Västerhaninge IBK (B) - IK Tomtberga 2 - 8 Tim Sandström, Robin Särén Söderbymalmskolan
2017-11-25 13:45 150010052 Skogås/Trångsunds IBK (C) - Älta IF 11 - 9 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Skogåshallen
2017-11-25 17:30 150010053 Mellansjö MK - Bergfoten IBK 2 - 20 Thomas Gjutarenäfve, Simon Holm Schlemowitz Kvarnbergshallen
2017-11-26 17:15 150010050 Segeltorps IF - Balrog B/S IK (B) 9 - 11 Shabbir Ahmed, Sadjad Nima Stuvstahallen
2017-11-26 18:45 150010054 Ingarö IF (B) - Malmens SF 12 - 6 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Värmdö sporthall
2017-12-09 11:30 150010057 Malmens SF - Mellansjö MK 18 - 5 Håkan Augustsson, Robin Berger Vendelsömalmshallen
2017-12-09 12:00 150010055 Balrog B/S IK (B) - Fullersta IBK 3 - 10 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Botkyrkahallen
2017-12-09 17:00 150010059 Älta IF - Västerhaninge IBK (B) 4 - 4 Shabbir Ahmed, Hampus Viking Järla Sporthall
2017-12-10 14:30 150010060 IK Tomtberga - Segeltorps IF 8 - 3 Patrik Andersén, Sampo Friberg Skogåshallen
2017-12-10 18:15 150010058 Bergfoten IBK - Skogås/Trångsunds IBK (C) 3 - 6 Björn Landin, Roland Nester Tyresöhallen
2017-12-16 11:30 150010063 Västerhaninge IBK (B) - Bergfoten IBK 5 - 8 Sampo Friberg, Patrik Andersén Söderbymalmskolan
2017-12-16 13:30 150010064 Skogås/Trångsunds IBK (C) - Malmens SF 6 - 9 Thomas Gjutarenäfve, Sadjad Nima Skogåshallen
2017-12-16 16:15 150010061 Fullersta IBK - Segeltorps IF 15 - 6 Patrik Andersén, Magnus Berg Kvarnbergshallen
2017-12-16 16:15 150010062 Älta IF - IK Tomtberga 3 - 6 Mats Andersson, Didrik Axen Järla Sporthall
2017-12-17 16:45 150010066 Ingarö IF (B) - Balrog B/S IK (B) 7 - 6 William Hilmersson, Aldin Imamovic Värmdö sporthall
2018-01-06 13:30 150010072 IK Tomtberga - Fullersta IBK 5 - 6 Tony Verho, Marco Svenström Tomtbergahallen
2018-01-06 14:15 150010071 Ingarö IF (B) - Segeltorps IF 13 - 10 Stefano Bianque, Manne Jahnsson Ingarö Sporthall
2018-01-06 17:45 150010067 Älta IF - Bergfoten IBK 7 - 6 Alexander Sommensjö, Aldin Imamovic Järla Sporthall
2018-01-07 14:15 150010070 Mellansjö MK - Balrog B/S IK (B) 4 - 14 Marco Svenström, Shabbir Ahmed Tomtbergahallen
2018-01-07 16:15 150010068 Västerhaninge IBK (B) - Malmens SF 6 - 6 Manne Jahnsson, Alexander Sommensjö Torvalla Sporthall
2018-01-13 13:15 150010075 Balrog B/S IK (B) - Skogås/Trångsunds IBK (C) 6 - 9 Wen-chung Tsai, Daniel Eklund Malmsjö Sporthall
2018-01-13 15:00 150010077 Malmens SF - Älta IF 10 - 3 Johan Engvall, Mats Andersson Vendelsömalmshallen
2018-01-13 16:30 150010074 Segeltorps IF - Mellansjö MK 18 - 4 Osama Abaied, Wen-chung Tsai Skogåshallen
2018-01-13 17:30 150010073 Fullersta IBK - Ingarö IF (B) 9 - 3 Karl-Johan Leijon, Hampus Viking Kvarnbergshallen
2018-01-14 17:30 150010078 Bergfoten IBK - IK Tomtberga 6 - 8 Magnus Berg, Daniel Eklund Tyresöhallen
2018-01-20 10:45 150010081 Västerhaninge IBK (B) - Balrog B/S IK (B) 4 - 7 Robin Berger, Magnus Westerberg Söderbymalmskolan
2018-01-21 17:30 150010084 IK Tomtberga - Ingarö IF (B) 10 - 7 Thomas Gjutarenäfve, Shabbir Ahmed Stuvstahallen
2018-01-21 19:00 150010079 Bergfoten IBK - Malmens SF 10 - 6 Robin Berger, Sampo Friberg Tyresöhallen
2018-01-21 20:30 150010083 Mellansjö MK - Fullersta IBK 0 - 39 Aarre Hietanen, Stefano Bianque Stuvstahallen
2018-01-22 19:30 150010082 Skogås/Trångsunds IBK (C) - Segeltorps IF 5 - 7 Jonas Jatko, William Albrecht Skogåshallen
2018-01-27 11:00 150010089 Malmens SF - IK Tomtberga 6 - 12 William Albrecht, Robin Berger Vendelsömalmshallen
2018-01-27 15:45 150010086 Segeltorps IF - Västerhaninge IBK (B) 3 - 3 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Kvarnbergshallen
2018-01-27 16:30 150010090 Ingarö IF (B) - Mellansjö MK 37 - 1 Oscar Forstadius, Kent Kastell Ingarö Sporthall
2018-01-28 20:15 150010085 Fullersta IBK - Skogås/Trångsunds IBK (C) 13 - 2 Martin Åkesson, Kent Budell Stuvstahallen
2018-01-30 19:30 150010087 Balrog B/S IK (B) - Älta IF 5 - 7 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Botkyrkahallen
2018-02-03 11:15 150010095 Skogås/Trångsunds IBK (C) - Ingarö IF (B) 5 - 12 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Skogåshallen
2018-02-03 13:00 150010094 Västerhaninge IBK (B) - Fullersta IBK 1 - 8 Imtiaz Karim, Robin Berger Söderbymalmskolan
2018-02-03 18:15 150010093 Älta IF - Segeltorps IF 4 - 4 Sadjad Nima, Patrik Andersén Järla Sporthall
2018-02-04 12:00 150010092 Bergfoten IBK - Balrog B/S IK (B) 10 - 4 Robin Berger, Manne Jahnsson Tyresöhallen
2018-02-04 20:30 150010096 IK Tomtberga - Mellansjö MK 29 - 0 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Stuvstahallen
2018-02-09 20:00 150010102 Ingarö IF (B) - Västerhaninge IBK (B) 7 - 5 Sadjad Nima, Mattias Lönnborg Ingarö Sporthall
2018-02-10 12:00 150010099 Balrog B/S IK (B) - Malmens SF 3 - 21 Sadjad Nima, Patrik Andersén Botkyrkahallen
2018-02-10 14:30 150010101 Mellansjö MK - Skogås/Trångsunds IBK (C) 6 - 19 Johan Engvall, Marco Svenström Kvarnbergshallen
2018-02-11 17:30 150010097 Fullersta IBK - Älta IF 10 - 3 Sadjad Nima, Shabbir Ahmed Stuvstahallen
2018-02-11 19:00 150010098 Segeltorps IF - Bergfoten IBK 7 - 6 Sadjad Nima, Shabbir Ahmed Stuvstahallen
2018-02-17 13:45 150010107 Västerhaninge IBK (B) - Mellansjö MK 25 - 3 Oscar Olsson Berglund, Theodore Hurtig Söderbymalmskolan
2018-02-17 15:00 150010104 Malmens SF - Segeltorps IF 7 - 6 Niclas Woxmark, Lars Reuterhagen Vendelsömalmshallen
2018-02-18 19:00 150010105 Bergfoten IBK - Fullersta IBK 2 - 11 Aarre Hietanen, Sampo Friberg Tyresöhallen
2018-02-24 15:30 150010106 Älta IF - Ingarö IF (B) 9 - 11 Christian Ljunggren, Imtiaz Karim Järla Sporthall
2018-02-25 13:15 150010108 IK Tomtberga - Skogås/Trångsunds IBK (C) 12 - 6 Kent Kastell, Shabbir Ahmed Kvarnbergshallen
2018-03-03 12:00 150010111 Balrog B/S IK (B) - IK Tomtberga 6 - 6 Kent Kastell, Kent Budell Botkyrkahallen
2018-03-03 15:00 150010109 Fullersta IBK - Malmens SF 14 - 3 Martin Åkesson, Kent Budell Kvarnbergshallen
2018-03-03 15:00 150010112 Skogås/Trångsunds IBK (C) - Västerhaninge IBK (B) 0 - 6 Robin Berger, Mario Mallengren Skogåshallen
2018-03-04 15:00 150010114 Ingarö IF (B) - Bergfoten IBK 9 - 5 Erik Nyman, Aarre Hietanen Värmdö sporthall
2018-03-04 19:00 150010113 Mellansjö MK - Älta IF 0 - 12 Aarre Hietanen, Petra Dynesius Stuvstahallen
2018-03-10 12:00 150010115 Balrog B/S IK (B) - Segeltorps IF 7 - 7 William Hilmersson, Patrik Andersén Botkyrkahallen
2018-03-10 13:00 150010117 Malmens SF - Ingarö IF (B) 10 - 16 Gustav Levin, Joakim Levin Vendelsömalmshallen
2018-03-10 18:00 150010119 Älta IF - Skogås/Trångsunds IBK (C) WO (5 - 0) Patrik Andersén, William Hilmersson Järla Sporthall
2018-03-11 16:15 150010118 Bergfoten IBK - Mellansjö MK 14 - 1 Tim Sandström, Magnus Johansson Strandhallen - Tyresö
2018-03-11 17:30 150010120 IK Tomtberga - Västerhaninge IBK (B) 6 - 3 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Stuvstahallen
2018-03-16 20:30 150010124 Skogås/Trångsunds IBK (C) - Bergfoten IBK 6 - 12 William Albrecht, Theodore Hurtig Skogåshallen
2018-03-17 14:45 150010125 Mellansjö MK - Malmens SF 5 - 21 Kent Kastell, Christian Hamnström Kvarnbergshallen
2018-03-17 16:00 150010123 Västerhaninge IBK (B) - Älta IF 8 - 8 Fabian Fahimi, Kent Budell Söderbymalmskolan
2018-03-17 16:45 150010122 Segeltorps IF - IK Tomtberga 3 - 13 Marco Svenström, Thomas Gjutarenäfve Tomtbergahallen
2018-03-18 17:15 150010121 Fullersta IBK - Balrog B/S IK (B) 28 - 6 Magnus Berg, Robin Berger Stuvstahallen
2018-03-24 14:00 150010130 Malmens SF - Skogås/Trångsunds IBK (C) 17 - 4 Johan Engvall, Kent Kastell Vendelsömalmshallen
2018-03-24 14:15 150010128 Balrog B/S IK (B) - Ingarö IF (B) 8 - 20 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Botkyrkahallen
2018-03-25 17:30 150010132 IK Tomtberga - Älta IF 6 - 2 Kent Kastell, John Awabdeh Stuvstahallen
2018-03-25 18:30 150010131 Bergfoten IBK - Västerhaninge IBK (B) 7 - 5 Aldin Imamovic, Roland Nester Strandhallen - Tyresö
2018-03-25 19:00 150010127 Segeltorps IF - Fullersta IBK 3 - 12 John Awabdeh, Kent Kastell Stuvstahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Fullersta IBK 20 17 2 1 256-74 182 53
2. IK Tomtberga 20 16 1 3 193-92 101 49
3. Ingarö IF (B) 20 15 2 3 249-133 116 47
4. Malmens SF 20 12 1 7 197-140 57 37
5. Bergfoten IBK 20 9 3 8 153-119 34 30
6. Balrog B/ S IK (B) 20 7 2 11 121-193 -72 23
7. Skogås/ Trångsunds IBK (C) 20 7 0 13 125-163 -38 21
8. Västerhaninge IBK (B) 20 5 5 10 117-112 5 20
9. Segeltorps IF 20 5 4 11 134-147 -13 19
10. Älta IF 20 5 4 11 109-132 -23 19
11. Mellansjö MK 20 0 0 20 52-401 -349 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis