Allsvenskan Damer (2017/18)

Gruppspel
Damer Allsvenskan Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-19 20:15 580026004 RIG Umeå IBF - IBF Dalen 8 - 0 Therese Jensen, Ludwig Broadhall Umeå Energi Arena Öst
2017-09-22 19:30 580026002 Örnsköldsvik IBK - Klockarbergets BK 10 - 1 Therese Jensen, Tony Cederholm Skyttis Arena
2017-09-23 13:00 580026001 Notvikens IK - Sundsvalls IBF 4 - 9 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Hälsans hus
2017-09-24 13:00 580026003 Team Thorengruppen SK - IKSU Ungdom 2 - 3 Mats Erelund, Viktor Grahn Umeå Energi Arena
2017-09-30 13:00 580026008 IBF Dalen - IBF Falun 7 - 8 Mats Erelund, Viktor Grahn Musköten 1
2017-09-30 13:00 580027006 Stenhagens KK - Örnsköldsvik IBK 5 - 7 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Stenhagen BoKC
2017-09-30 15:00 580027008 Älvsjö AIK IBF - RIG Umeå IBF 1 - 2 Robert Forslind Lovrencic, Peter Palmelius Västertorpshallen
2017-09-30 16:00 580026005 Sundsvalls IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 8 - 3 Robin Karke, Arash Sohrevardi Sundsvalls Sporthall-A
2017-09-30 16:00 580026006 Klockarbergets BK - Åkersberga IBF 1 - 6 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Skönsbergshallen
2017-09-30 16:00 580026007 IKSU Ungdom - Strömsbro IF 1 - 3 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist IKSU Sport
2017-09-30 16:00 580027007 Hammarby IF IBF - Team Thorengruppen SK 9 - 6 Peter Kirch, Mats Korpi Sjöstadshallen
2017-09-30 17:00 580027005 Bele Barkarby IF IBF - Notvikens IK 5 - 1 Christoffer Markovski, Patric Terelius Jakobsbergs Sporthall
2017-10-01 12:00 580027011 Hammarby IF IBF - RIG Umeå IBF 8 - 4 Peter Kirch, Mats Korpi Sjöstadshallen
2017-10-01 12:30 580026011 IKSU Ungdom - IBF Falun 4 - 6 Mats Erelund, Viktor Grahn IKSU Sport
2017-10-01 13:00 580026009 Sundsvalls IBF - Åkersberga IBF 3 - 7 Robin Karke, Arash Sohrevardi Sundsvalls Sporthall-A
2017-10-01 13:00 580026010 Klockarbergets BK - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 6 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Skönsbergshallen
2017-10-01 13:00 580027010 Stenhagens KK - Notvikens IK 3 - 3 e.förl. Johan Jäderlund, Anders Westerberg Stenhagen BoKC
2017-10-01 14:00 580027009 Bele Barkarby IF IBF - Örnsköldsvik IBK 4 - 6 Robert Forslind Lovrencic, Peter Palmelius Jakobsbergs Sporthall
2017-10-01 15:00 580027012 Älvsjö AIK IBF - Team Thorengruppen SK 5 - 6 Peter Kirch, Mats Korpi Västertorpshallen
2017-10-01 15:30 580026012 IBF Dalen - Strömsbro IF 3 - 5 Mats Erelund, Viktor Grahn Musköten 1
2017-10-14 13:00 580026013 Notvikens IK - Hammarby IF IBF 2 - 8 Mats Erelund, Viktor Grahn Luleå Energi Arena
2017-10-14 13:00 580026015 Team Thorengruppen SK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 3 Malin Larsson, Linn Saveman Umeå Energi Arena Väst
2017-10-14 13:30 580027016 IBF Falun - Klockarbergets BK 20 - 4 Magnus Undén, Henrik Öberg JALAS® Arena 1
2017-10-14 14:00 580027015 Strömsbro IF - Sundsvalls IBF 4 - 3 Håkan Thunman, Shari Tingman Alfahallen - Gavlehov
2017-10-14 15:00 580027013 Tyresö Trollbäcken IBK - IKSU Ungdom 5 - 3 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Strandhallen - Tyresö
2017-10-14 16:00 580026014 Örnsköldsvik IBK - Älvsjö AIK IBF 6 - 7 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist Skyttis Arena
2017-10-14 16:00 580026016 RIG Umeå IBF - Stenhagens KK 4 - 2 Malin Larsson, Linn Saveman Umeå Energi Arena Öst
2017-10-14 17:00 580027014 Åkersberga IBF - IBF Dalen 7 - 5 Anders Asp, Per Rosén Åkersberga Sporthall A
2017-10-07 13:00 580026017 Notvikens IK - Älvsjö AIK IBF 3 - 4 e.förl. Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Hälsans hus
2017-10-15 13:00 580026018 Örnsköldsvik IBK - Hammarby IF IBF 6 - 7 e.förl. Mats Erelund, Viktor Grahn Skyttis Arena
2017-10-15 13:00 580026019 Team Thorengruppen SK - Stenhagens KK 9 - 4 Malin Larsson, Linn Saveman Umeå Energi Arena Väst
2017-10-15 13:00 580027017 Tyresö Trollbäcken IBK - IBF Dalen 7 - 3 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Strandhallen - Tyresö
2017-10-15 14:00 580027018 Åkersberga IBF - IKSU Ungdom 4 - 3 Johan Jäderlund, Anders Westerberg Åkersberga Sporthall A
2017-10-15 14:00 580027019 Strömsbro IF - Klockarbergets BK 14 - 2 Roger Collin, Henrik Öberg Alfahallen - Gavlehov
2017-10-15 16:00 580026020 RIG Umeå IBF - Bele Barkarby IF IBF 3 - 2 Malin Larsson, Linn Saveman Umeå Energi Arena Väst
2017-10-15 16:00 580027020 IBF Falun - Sundsvalls IBF 4 - 2 Håkan Thunman, Shari Tingman JALAS® Arena 1
2017-10-20 18:30 580026023 IKSU Ungdom - RIG Umeå IBF 3 - 5 Therese Jensen, Tony Cederholm IKSU Sport
2017-10-21 13:00 580026024 IBF Dalen - Notvikens IK 7 - 1 Therese Jensen, Tony Cederholm Umeå Energi Arena
2017-10-22 13:00 580026022 Klockarbergets BK - Team Thorengruppen SK 1 - 9 Therese Jensen, Tony Cederholm Skönsbergshallen
2017-10-22 16:00 580026021 Sundsvalls IBF - Örnsköldsvik IBK 1 - 8 Therese Jensen, Tony Cederholm Sundsvalls Sporthall-A
2017-10-27 18:30 580026026 IKSU Ungdom - IBF Dalen 10 - 1 Therese Jensen, Ludwig Broadhall IKSU Sport
2017-10-28 17:00 580026025 Sundsvalls IBF - Klockarbergets BK 13 - 1 Mikael Andersson, Leif Borglund Sundsvalls Sporthall-A
2017-10-29 13:00 580026027 Notvikens IK - Örnsköldsvik IBK 3 - 5 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist Luleå Energi Arena
2017-11-07 20:15 580026028 Team Thorengruppen SK - RIG Umeå IBF 5 - 13 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Umeå Energi Arena Öst
2017-11-10 19:00 580026030 IBF Dalen - Team Thorengruppen SK 2 - 7 Andreas Eriksson, Mattias Karlsson Umeå Energi Arena Väst
2017-11-10 19:30 580026031 Örnsköldsvik IBK - IKSU Ungdom 1 - 1 e.förl. Tony Cederholm, Therese Jensen Skyttis Arena
2017-11-11 13:00 580026032 RIG Umeå IBF - Sundsvalls IBF 6 - 2 Mats Erelund, Viktor Grahn Umeå Energi Arena
2017-11-12 13:00 580026029 Klockarbergets BK - Notvikens IK 3 - 7 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Skönsbergshallen
2017-11-18 13:00 580026035 Team Thorengruppen SK - Örnsköldsvik IBK 5 - 8 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Umeå Energi Arena
2017-11-18 16:00 580026033 Sundsvalls IBF - IBF Dalen 8 - 1 Håkan Thunman, Shari Tingman Sundsvalls Sporthall-A
2017-11-18 16:00 580026034 IKSU Ungdom - Klockarbergets BK 8 - 3 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu IKSU Sport
2017-11-19 16:30 580026036 Notvikens IK - RIG Umeå IBF 1 - 7 Pierre Borghoff, Tobias Ekmark Luleå Energi Arena
2017-11-25 13:00 580026039 RIG Umeå IBF - Örnsköldsvik IBK 5 - 5 e.förl. Roger Collin, Henrik Öberg Umeå Energi Arena Öst
2017-11-25 16:00 580026037 Sundsvalls IBF - Team Thorengruppen SK 6 - 3 Robin Karke, Arash Sohrevardi Sundsvalls Sporthall-A
2017-11-25 16:00 580026040 IBF Dalen - Klockarbergets BK 11 - 2 Roger Collin, Henrik Öberg Umeå Energi Arena Väst
2017-11-26 13:00 580026038 Notvikens IK - IKSU Ungdom 6 - 10 Roger Collin, Henrik Öberg Luleå Energi Arena
2017-12-15 19:30 580026044 Örnsköldsvik IBK - IBF Dalen 4 - 2 Tony Cederholm, Therese Jensen Skyttis Arena
2017-12-16 13:00 580026041 IKSU Ungdom - Sundsvalls IBF 11 - 5 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu IKSU Sport
2017-12-16 16:00 580026042 Team Thorengruppen SK - Notvikens IK 10 - 1 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Umeå Energi Arena Väst
2017-12-17 13:00 580026043 Klockarbergets BK - RIG Umeå IBF 1 - 20 Roger Collin, Henrik Öberg Skönsbergshallen
2017-12-12 20:15 580026048 IBF Dalen - RIG Umeå IBF 3 - 4 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Umeå Energi Arena Öst
2017-12-20 18:30 580026047 IKSU Ungdom - Team Thorengruppen SK 3 - 4 e.förl. Mats Erelund, Viktor Grahn IKSU Sport
2017-12-21 19:00 580026046 Klockarbergets BK - Örnsköldsvik IBK 3 - 8 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Skönsbergshallen
2017-12-29 19:00 580026045 Sundsvalls IBF - Notvikens IK 5 - 3 Håkan Thunman, Magnus Undén Sundsvalls Sporthall-A
2018-01-13 13:00 580026049 Notvikens IK - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 3 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Luleå Energi Arena
2018-01-13 13:00 580027050 Stenhagens KK - IBF Dalen 11 - 3 Peter Kirch, Mats Korpi Stenhagen BoKC
2018-01-13 14:00 580026051 Team Thorengruppen SK - Strömsbro IF 9 - 4 Andreas Eriksson, Mattias Karlsson Midgårdshallen
2018-01-13 15:00 580027052 Älvsjö AIK IBF - Klockarbergets BK 7 - 0 Pierre Borghoff, Tobias Ekmark Västertorpshallen
2018-01-13 16:00 580026050 Örnsköldsvik IBK - Åkersberga IBF 8 - 5 Tony Cederholm, Viktor Grahn Skyttis Arena
2018-01-13 16:00 580027051 Hammarby IF IBF - Sundsvalls IBF 7 - 4 Anders Asp, Per Rosén Sjöstadshallen
2018-01-13 16:15 580027049 Bele Barkarby IF IBF - IKSU Ungdom 4 - 7 Peter Kirch, Mats Korpi Herresta Sporthall
2018-01-13 17:00 580026052 RIG Umeå IBF - IBF Falun 10 - 5 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist Umeå Energi Arena Vatten
2018-01-14 11:00 580026055 Team Thorengruppen SK - IBF Falun 3 - 7 Johnny Lindberg, Anders Fredriksson Umeå Energi Arena
2018-01-14 12:00 580027055 Hammarby IF IBF - Klockarbergets BK 21 - 1 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Sjöstadshallen
2018-01-14 13:00 580026053 Notvikens IK - Åkersberga IBF 4 - 6 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Luleå Energi Arena
2018-01-14 13:00 580027054 Stenhagens KK - IKSU Ungdom 6 - 10 Roger Collin, Henrik Öberg Stenhagen BoKC
2018-01-14 14:00 580027053 Bele Barkarby IF IBF - IBF Dalen 4 - 1 Johan Jäderlund, Anders Westerberg Jakobsbergs Sporthall
2018-01-14 15:00 580026054 Örnsköldsvik IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 2 Mats Erelund, Viktor Grahn Skyttis Arena
2018-01-14 15:00 580026056 RIG Umeå IBF - Strömsbro IF 5 - 7 Anders Fredriksson, Johnny Lindberg Musköten 1
2018-01-14 15:00 580027056 Älvsjö AIK IBF - Sundsvalls IBF 3 - 2 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Västertorpshallen
2018-01-20 13:00 580026059 IKSU Ungdom - Hammarby IF IBF 8 - 9 Malin Larsson, Linn Saveman IKSU Sport
2018-01-20 14:00 580027059 Strömsbro IF - Notvikens IK 6 - 3 Peter Kirch, Mats Korpi Alfahallen - Gavlehov
2018-01-20 16:00 580026057 Sundsvalls IBF - Bele Barkarby IF IBF 3 - 6 Tony Cederholm, Therese Jensen Sundsvalls Sporthall-A
2018-01-20 16:00 580026058 Klockarbergets BK - Stenhagens KK 1 - 4 Håkan Thunman, Magnus Undén Skönsbergshallen
2018-01-20 16:00 580027057 Tyresö Trollbäcken IBK - Team Thorengruppen SK 3 - 10 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Strandhallen - Tyresö
2018-01-20 16:00 580027060 IBF Falun - Örnsköldsvik IBK 9 - 5 Erik Lindberg, Jakob Westerlund JALAS® Arena 1
2018-01-20 17:00 580026060 IBF Dalen - Älvsjö AIK IBF 2 - 4 Malin Larsson, Linn Saveman Umeå Energi Arena
2018-01-20 17:00 580027058 Åkersberga IBF - RIG Umeå IBF 4 - 6 Richard Himberg, Christian Johnsson Åkersberga Sporthall A
2018-01-21 12:00 580026064 IBF Dalen - Hammarby IF IBF 5 - 6 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Umeå Energi Arena
2018-01-21 13:00 580026061 Sundsvalls IBF - Stenhagens KK 1 - 4 Håkan Thunman, Magnus Undén Sundsvalls Sporthall-A
2018-01-21 13:00 580026062 Klockarbergets BK - Bele Barkarby IF IBF 1 - 5 Tony Cederholm, Therese Jensen Skönsbergshallen
2018-01-21 13:00 580027061 Tyresö Trollbäcken IBK - RIG Umeå IBF 3 - 6 Robert Forslind Lovrencic, Peter Palmelius Tyresöhallen
2018-01-21 14:00 580027062 Åkersberga IBF - Team Thorengruppen SK 2 - 8 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Åkersberga Sporthall A
2018-01-21 14:00 580027063 Strömsbro IF - Örnsköldsvik IBK 5 - 3 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Testebo Arena
2018-01-21 15:00 580026063 IKSU Ungdom - Älvsjö AIK IBF 6 - 8 Malin Larsson, Linn Saveman IKSU Sport
2018-01-21 16:00 580027064 IBF Falun - Notvikens IK 6 - 0 Richard Himberg, Christian Johnsson JALAS® Arena 1
2018-01-27 13:00 580026066 Team Thorengruppen SK - Klockarbergets BK 8 - 1 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Umeå Energi Arena
2018-01-27 13:00 580026068 Notvikens IK - IBF Dalen 4 - 3 Mats Erelund, Viktor Grahn Luleå Energi Arena
2018-01-27 16:00 580026065 Örnsköldsvik IBK - Sundsvalls IBF 8 - 3 Tony Cederholm, Therese Jensen Skyttis Arena
2018-01-30 20:15 580026067 RIG Umeå IBF - IKSU Ungdom 9 - 3 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Umeå Energi Arena Öst
2018-02-09 19:00 580026070 IBF Dalen - IKSU Ungdom 3 - 3 e.förl. Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Umeå Energi Arena Öst
2018-02-10 13:00 580026069 Klockarbergets BK - Sundsvalls IBF 3 - 14 Jan Lord, Rickard Nilsson Skönsbergshallen
2018-02-10 16:00 580026071 Örnsköldsvik IBK - Notvikens IK 7 - 1 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Skyttis Arena
2018-02-13 20:15 580026072 RIG Umeå IBF - Team Thorengruppen SK 8 - 5 Tony Cederholm, Therese Jensen Umeå Energi Arena Öst
2018-02-17 16:00 580026076 Sundsvalls IBF - RIG Umeå IBF 2 - 5 Tony Cederholm, Therese Jensen Sundsvalls Sporthall-A
2018-02-17 16:30 580026073 Notvikens IK - Klockarbergets BK 9 - 3 Mats Erelund, Viktor Grahn Luleå Energi Arena
2018-02-18 13:00 580026074 Team Thorengruppen SK - IBF Dalen 7 - 2 Robert Forslind Lovrencic, Peter Palmelius Umeå Energi Arena Vatten
2018-02-18 17:00 580026075 IKSU Ungdom - Örnsköldsvik IBK 4 - 7 Ludwig Broadhall, Robert Nordin IKSU Sport
2018-02-24 11:00 580026077 IBF Dalen - Sundsvalls IBF 6 - 8 Roger Collin, Henrik Öberg Umeå Energi Arena
2018-02-24 15:00 580026080 RIG Umeå IBF - Notvikens IK 4 - 1 Roger Collin, Henrik Öberg Umeå Energi Arena Vatten
2018-02-24 16:00 580026079 Örnsköldsvik IBK - Team Thorengruppen SK 2 - 2 e.förl. Mats Erelund, Viktor Grahn Örnsköldsviks Sporthall
2018-02-25 13:00 580026078 Klockarbergets BK - IKSU Ungdom 6 - 9 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Skönsbergshallen
2018-02-28 19:30 580026083 Örnsköldsvik IBK - RIG Umeå IBF 4 - 4 e.förl. Ludwig Broadhall, Robert Nordin Örnsköldsviks Sporthall
2018-03-03 13:00 580026082 IKSU Ungdom - Notvikens IK 6 - 4 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist IKSU Sport
2018-03-03 16:00 580026081 Team Thorengruppen SK - Sundsvalls IBF 5 - 6 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist Umeå Energi Arena Väst
2018-03-04 13:00 580026084 Klockarbergets BK - IBF Dalen 10 - 7 Peter Palander, Robin Palander Skönsbergshallen
2018-03-11 16:00 580026085 Sundsvalls IBF - IKSU Ungdom 6 - 4 Anders Asp, Arash Sohrevardi Sundsvalls Sporthall-A
2018-03-11 16:00 580026086 Notvikens IK - Team Thorengruppen SK 4 - 11 Jakob Westerlund, Jonas Tidsjö Luleå Energi Arena
2018-03-11 16:00 580026087 RIG Umeå IBF - Klockarbergets BK 13 - 2 Tony Cederholm, Mattias Karlsson Musköten 1
2018-03-11 16:00 580026088 IBF Dalen - Örnsköldsvik IBK 3 - 4 Anders Fredriksson, Johnny Lindberg Umeå Energi Arena
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. RIG Umeå IBF 22 18 2 (0) 2 151-69 82 56
2. Örnsköldsvik IBK 22 14 5 (0) 3 126-82 44 47
3. Team Thorengruppen SK 22 11 2 (1) 9 136-97 39 36
4. IKSU Ungdom 22 9 3 (0) 10 120-107 13 30
5. Sundsvalls IBF 22 10 0 (0) 12 114-106 8 30
6. Notvikens IK 22 3 2 (0) 17 66-131 -65 11
7. IBF Dalen 22 2 1 (0) 19 80-132 -52 7
8. Klockarbergets BK 22 1 0 (0) 21 51-229 -178 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Allsvenskan Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-23 14:30 580029004 IBK Göteborg - Lindome IBK 6 - 1 Mona Franzon, Josefine Hedelind Torpahallen
2017-09-23 15:00 580029001 FBC Kalmarsund - IBF Linköping 5 - 1 Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark Kalmar Sporthall A-hall
2017-09-23 15:00 580029002 IBK Lund Elit - Linköping IBK Ungdom 4 - 1 Kevin Cardell, Jesper Landén Lunds Idrottshall
2017-09-24 16:00 580029003 Pixbo Wallenstam IBF - Åstorp/Kvidinge IBS 3 - 9 Mona Franzon, Josefine Hedelind Wallenstamhallen
2017-09-30 13:00 580028005 Rönnby Västerås IBK Ungdom - FBC Kalmarsund 2 - 2 e.förl. Mona Franzon, Josefine Hedelind Kristiansborgshallen
2017-09-30 13:00 580028008 Skoghalls IBK - IBK Göteborg 1 - 8 Oscar Carlsvärd, Erik Norin Hammarö Arena
2017-09-30 13:30 580029006 Linköping IBK Ungdom - IBK Lockerud Mariestad 2 - 8 Dawan Mofak, Jesper Rygert Billbäcks Arena
2017-09-30 14:00 580029008 Lindome IBK - Västra Mälardalen IB 3 - 5 Peter Holmgren, Patrick Limé Almåshallen B
2017-09-30 16:00 580028006 Västerås IBS - IBK Lund Elit 6 - 2 Mona Franzon, Josefine Hedelind Kristiansborgshallen
2017-09-30 16:00 580028007 Karlstad IBF Ungdom - Pixbo Wallenstam IBF 7 - 3 Roger Collin, Henrik Öberg Colorama Arena
2017-09-30 16:00 580029005 IBF Linköping - Fröjereds IF 4 - 9 Robin Vall, Ola Bigestans Birger Jarlshall
2017-09-30 16:00 580029007 Åstorp/Kvidinge IBS - Hagfors IF Uddeholm 7 - 4 Jan Lord, Rickard Nilsson Åstorps Sporthall
2017-10-01 11:00 580028009 Rönnby Västerås IBK Ungdom - IBK Lund Elit 3 - 8 Mona Franzon, Josefine Hedelind Kristiansborgshallen
2017-10-01 12:30 580029009 IBF Linköping - IBK Lockerud Mariestad 5 - 4 Christer Avasjö, Jonas Holm Folkungahallen
2017-10-01 13:00 580028012 Skoghalls IBK - Pixbo Wallenstam IBF 10 - 4 Oscar Carlsvärd, Erik Norin Hammarö Arena
2017-10-01 13:00 580029011 Åstorp/Kvidinge IBS - Västra Mälardalen IB 3 - 5 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Åstorps Sporthall
2017-10-01 14:00 580028010 Västerås IBS - FBC Kalmarsund 4 - 3 Mona Franzon, Josefine Hedelind Kristiansborgshallen
2017-10-01 14:00 580029012 Lindome IBK - Hagfors IF Uddeholm 3 - 6 Peter Holmgren, Patrick Limé Almåshallen B
2017-10-01 15:30 580029010 Linköping IBK Ungdom - Fröjereds IF 7 - 6 e.förl. Christer Avasjö, Jonas Holm Folkungahallen
2017-10-01 17:00 580028011 Karlstad IBF Ungdom - IBK Göteborg 1 - 3 Oscar Carlsvärd, Erik Norin Colorama Arena
2017-10-14 13:00 580028016 Västra Mälardalen IB - Linköping IBK Ungdom 2 - 0 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Vasahallen
2017-10-14 13:00 580029013 FBC Kalmarsund - Karlstad IBF Ungdom 4 - 1 Jonas Ottosson, Patrik Trofast Färjehallen
2017-10-14 13:00 580029014 IBK Lund Elit - Skoghalls IBK 4 - 8 Jan Lord, Rickard Nilsson Lunds Idrottshall
2017-10-14 14:00 580028015 Hagfors IF Uddeholm - IBF Linköping 5 - 6 e.förl. Percy Lundkvist, Pierre Malmgren Uddeholm Arena
2017-10-14 14:30 580029016 IBK Göteborg - Västerås IBS Alls 5 - 4 Robin Boqvist, Josefine Hedelind Torpahallen
2017-10-14 15:00 580028013 Fröjereds IF - Åstorp/Kvidinge IBS 11 - 6 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Sparbankshallen, T-holm
2017-10-14 16:00 580028014 IBK Lockerud Mariestad - Lindome IBK 8 - 3 Richard Himberg, Christian Johnsson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2017-10-14 16:00 580029015 Pixbo Wallenstam IBF - Rönnby Västerås IBK Ungdom 2 - 8 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Wallenstamhallen
2017-10-15 13:00 580029018 IBK Lund Elit - Karlstad IBF Ungdom 2 - 6 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Lunds Idrottshall
2017-10-15 13:00 580029019 Pixbo Wallenstam IBF - Västerås IBS Alls 1 - 7 Robin Boqvist, Carl Otterström Wallenstamhallen
2017-10-15 14:00 580028019 Hagfors IF Uddeholm - Linköping IBK Ungdom 7 - 4 Peter Kirch, Mats Korpi Uddeholm Arena
2017-10-15 14:30 580029020 IBK Göteborg - Rönnby Västerås IBK Ungdom 7 - 5 Peter Holmgren, Patrick Limé Torpahallen
2017-10-15 15:00 580028017 Fröjereds IF - Lindome IBK 5 - 3 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Sparbankshallen, T-holm
2017-10-15 16:00 580028018 IBK Lockerud Mariestad - Åstorp/Kvidinge IBS 6 - 3 Jesper Rygert, Percy Lundkvist ICA-kvantum hallen, Mariestad
2017-10-15 16:00 580028020 Västra Mälardalen IB - IBF Linköping 9 - 3 Oscar Carlsvärd, Erik Norin Vasahallen
2017-10-15 16:00 580029017 FBC Kalmarsund - Skoghalls IBK 3 - 4 Oskar Johnsson, Johan Magnusson Färjehallen
2017-10-21 14:00 580029024 Lindome IBK - FBC Kalmarsund 1 - 4 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Almåshallen B
2017-10-21 16:00 580029023 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Göteborg 4 - 5 Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark Åstorps Sporthall
2017-10-22 12:30 580029021 IBF Linköping - IBK Lund Elit 7 - 6 Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark Folkungahallen
2017-10-22 15:30 580029022 Linköping IBK Ungdom - Pixbo Wallenstam IBF 8 - 1 Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark Folkungahallen
2017-10-27 19:15 580029025 IBF Linköping - Linköping IBK Ungdom 4 - 1 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Folkungahallen
2017-10-28 13:00 580029027 FBC Kalmarsund - IBK Lund Elit 6 - 1 Oskar Johnsson, Johan Magnusson Kalmar Sporthall A-hall
2017-10-28 16:00 580029026 Åstorp/Kvidinge IBS - Lindome IBK 9 - 3 Johan Holmåker, Jens Staaf Åstorps Sporthall
2017-10-29 13:00 580029028 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Göteborg 4 - 9 Robin Boqvist, Carl Otterström Wallenstamhallen
2017-11-09 19:00 580029031 IBK Lund Elit - Åstorp/Kvidinge IBS 1 - 4 Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark Lunds Idrottshall
2017-11-11 14:30 580029032 IBK Göteborg - IBF Linköping 6 - 2 Frans Dahlstedt, Tobias Levin Torpahallen
2017-11-12 12:30 580029029 Linköping IBK Ungdom - FBC Kalmarsund 4 - 2 Mona Franzon, Josefine Hedelind Folkungahallen
2017-11-12 19:00 580029030 Lindome IBK - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 3 Frans Dahlstedt, Tobias Levin Almåshallen B
2017-11-18 13:00 580029036 FBC Kalmarsund - IBK Göteborg 3 - 2 Jonas Ottosson, Patrik Trofast Kalmar Sporthall A-hall
2017-11-18 16:00 580029034 Åstorp/Kvidinge IBS - Linköping IBK Ungdom 5 - 4 Jan Lord, Rickard Nilsson Åstorps Sporthall
2017-11-19 16:00 580029033 IBF Linköping - Lindome IBK 3 - 3 e.förl. Andreas Holm, Stefan Olsson Folkungahallen
2017-11-19 16:00 580029035 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Lund Elit 2 - 3 e.förl. Peter Holmgren, Patrick Limé Wallenstamhallen
2017-11-25 14:00 580029040 Lindome IBK - Linköping IBK Ungdom 9 - 8 Peter Holmgren, Patrick Limé Almåshallen B
2017-11-25 14:30 580029039 IBK Göteborg - IBK Lund Elit 7 - 2 Robin Boqvist, Carl Otterström Torpahallen
2017-11-25 15:00 580029038 FBC Kalmarsund - Åstorp/Kvidinge IBS 8 - 4 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Kalmar Sporthall A-hall
2017-11-26 12:30 580029037 IBF Linköping - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 4 Håkan Söderman, Jonas Einarsson Folkungahallen
2017-12-16 16:00 580029041 Åstorp/Kvidinge IBS - IBF Linköping 3 - 5 Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark FORUM Örkelljunga
2017-12-16 16:00 580029044 IBK Lund Elit - Lindome IBK 1 - 2 Marcus Karlström, Håkan Söderman Lunds Idrottshall
2017-12-17 15:30 580029043 Linköping IBK Ungdom - IBK Göteborg 4 - 5 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Folkungahallen
2017-12-17 16:00 580029042 Pixbo Wallenstam IBF - FBC Kalmarsund 3 - 8 Mona Franzon, Josefine Hedelind Wallenstamhallen
2017-11-04 16:00 580029045 IBK Lund Elit - IBF Linköping 2 - 6 Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark Lunds Idrottshall
2017-12-28 18:00 580029048 FBC Kalmarsund - Lindome IBK 2 - 0 Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark Färjehallen
2017-12-29 19:00 580029046 Pixbo Wallenstam IBF - Linköping IBK Ungdom 5 - 1 Robin Boqvist, Carl Otterström Wallenstamhallen
2018-02-03 14:30 580029047 IBK Göteborg - Åstorp/Kvidinge IBS 10 - 1 Edo Sabanovic, Marcus Karlström Torpahallen
2018-01-13 12:30 580029050 Linköping IBK Ungdom - Skoghalls IBK 1 - 3 Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark Folkungahallen
2018-01-13 14:00 580028051 Hagfors IF Uddeholm - Pixbo Wallenstam IBF 11 - 3 Robert Forslind Lovrencic, Peter Palmelius Uddeholm Arena
2018-01-13 14:00 580029052 Lindome IBK - Västerås IBS Alls 3 - 4 Mona Franzon, Josefine Hedelind Aktiviteten A-Hall
2018-01-13 15:00 580028049 Fröjereds IF - FBC Kalmarsund 1 - 6 Peter Holmgren, Patrick Limé Sparbankshallen, T-holm
2018-01-13 15:30 580029049 IBF Linköping - Karlstad IBF Ungdom 5 - 3 Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark Folkungahallen
2018-01-13 16:00 580028050 IBK Lockerud Mariestad - IBK Lund Elit 13 - 1 Roger Nilsson, Peter Skogsberg ICA-kvantum hallen, Mariestad
2018-01-13 16:00 580028052 Västra Mälardalen IB - IBK Göteborg 4 - 5 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-01-13 16:00 580029051 Åstorp/Kvidinge IBS - Rönnby Västerås IBK Ungdom 2 - 4 Jan Lord, Rickard Nilsson Åstorps Sporthall
2018-01-14 12:30 580029054 Linköping IBK Ungdom - Karlstad IBF Ungdom 2 - 3 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Folkungahallen
2018-01-14 13:00 580029055 Åstorp/Kvidinge IBS - Västerås IBS Alls 1 - 6 Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark Åstorps Sporthall
2018-01-14 14:00 580028055 Hagfors IF Uddeholm - IBK Göteborg 4 - 7 Oscar Carlsvärd, Erik Norin Uddeholm Arena
2018-01-14 14:00 580029056 Lindome IBK - Rönnby Västerås IBK Ungdom 3 - 4 Mona Franzon, Josefine Hedelind Aktiviteten A-Hall
2018-01-14 15:00 580028053 Fröjereds IF - IBK Lund Elit 10 - 4 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Sparbankshallen, T-holm
2018-01-14 15:30 580029053 IBF Linköping - Skoghalls IBK 2 - 3 e.förl. Roger Nilsson, Peter Skogsberg Folkungahallen
2018-01-14 16:00 580028054 IBK Lockerud Mariestad - FBC Kalmarsund 5 - 4 e.förl. Peter Holmgren, Patrick Limé ICA-kvantum hallen, Mariestad
2018-01-14 16:00 580028056 Västra Mälardalen IB - Pixbo Wallenstam IBF 7 - 5 Anders Asp, Per Rosén Vasahallen
2018-01-20 11:00 580028057 Rönnby Västerås IBK Ungdom - IBF Linköping 3 - 2 e.förl. Roger Collin, Henrik Öberg Bombardier Arena A
2018-01-20 13:00 580028060 Skoghalls IBK - Lindome IBK 3 - 1 Oliver Engström, Kevin Larsson Hammarö Arena
2018-01-20 13:00 580029058 IBK Lund Elit - Västra Mälardalen IB 4 - 3 Johan Holmåker, Jens Staaf Lunds Idrottshall
2018-01-20 13:00 580029059 Pixbo Wallenstam IBF - Fröjereds IF 5 - 8 Peter Holmgren, Patrick Limé Wallenstamhallen
2018-01-20 14:30 580029060 IBK Göteborg - IBK Lockerud Mariestad 4 - 4 e.förl. Peter Bergstrand, Tobias Sandblom Torpahallen
2018-01-20 15:00 580028058 Västerås IBS - Linköping IBK Ungdom 9 - 4 Roger Collin, Henrik Öberg Kristiansborgshallen
2018-01-20 15:00 580029057 FBC Kalmarsund - Hagfors IF Uddeholm 6 - 3 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Kalmar Sporthall A-hall
2018-01-20 18:30 580028059 Karlstad IBF Ungdom - Åstorp/Kvidinge IBS 4 - 5 Mona Franzon, Josefine Hedelind Colorama Arena
2018-01-21 13:00 580028064 Skoghalls IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 3 - 2 e.förl. Jonatan Lindberg, Erik Lundgren Hammarö Arena
2018-01-21 14:00 580028061 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Linköping IBK Ungdom 6 - 2 Roger Nilsson, Johnny Lindberg Bombardier Arena A
2018-01-21 14:30 580029064 IBK Göteborg - Fröjereds IF 9 - 3 Peter Jaeger, Måns Löfgren Torpahallen
2018-01-21 15:00 580028062 Västerås IBS - IBF Linköping 7 - 3 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Kristiansborgshallen
2018-01-21 15:00 580029061 FBC Kalmarsund - Västra Mälardalen IB 1 - 2 Oskar Johnsson, Johan Magnusson Kalmar Sporthall A-hall
2018-01-21 16:00 580029062 IBK Lund Elit - Hagfors IF Uddeholm 4 - 1 Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Lunds Idrottshall
2018-01-21 16:00 580029063 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Lockerud Mariestad 4 - 8 Peter Holmgren, Patrick Limé Wallenstamhallen
2018-01-21 17:00 580028063 Karlstad IBF Ungdom - Lindome IBK 4 - 3 Ki Sandholm, Petter Seger Undén Colorama Arena
2018-01-26 19:30 580029068 Lindome IBK - IBK Göteborg 5 - 6 Adnan Tongur, Adam Kruse Almåshallen B
2018-01-27 13:00 580029067 Åstorp/Kvidinge IBS - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 4 Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark Åstorps Sporthall
2018-01-28 12:30 580029066 Linköping IBK Ungdom - IBK Lund Elit 5 - 6 Peter Holmgren, Patrick Limé Folkungahallen
2018-01-28 15:30 580029065 IBF Linköping - FBC Kalmarsund 2 - 2 e.förl. Peter Holmgren, Patrick Limé Folkungahallen
2018-02-07 19:30 580029072 IBK Göteborg - Pixbo Wallenstam IBF 14 - 5 Robin Boqvist, Carl Otterström Torpahallen
2018-02-10 14:00 580029070 Lindome IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 2 - 4 Peter Bergstrand, Tobias Sandblom Almåshallen B
2018-02-11 12:30 580029069 Linköping IBK Ungdom - IBF Linköping 2 - 4 Roger Nilsson, Tomas Karlsson Folkungahallen
2018-02-11 16:00 580029071 IBK Lund Elit - FBC Kalmarsund 2 - 7 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Lunds Idrottshall
2018-02-17 13:00 580029073 FBC Kalmarsund - Linköping IBK Ungdom 17 - 2 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Kalmar Sporthall A-hall
2018-02-17 13:00 580029074 Pixbo Wallenstam IBF - Lindome IBK 1 - 5 Josefine Hedelind, Mona Franzon Wallenstamhallen
2018-02-17 16:00 580029075 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Lund Elit 1 - 5 Jan Lord, Kevin Cardell Åstorps Sporthall
2018-02-18 12:30 580029076 IBF Linköping - IBK Göteborg 1 - 5 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Folkungahallen
2018-02-24 14:00 580029077 Lindome IBK - IBF Linköping 6 - 4 Robin Boqvist, Carl Otterström Almåshallen B
2018-02-24 14:30 580029080 IBK Göteborg - FBC Kalmarsund 8 - 1 Peter Holmgren, Patrick Limé Torpahallen
2018-02-25 12:30 580029078 Linköping IBK Ungdom - Åstorp/Kvidinge IBS 5 - 4 Anders Asp, Per Rosén Folkungahallen
2018-02-25 16:00 580029079 IBK Lund Elit - Pixbo Wallenstam IBF 5 - 4 e.förl. Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark Lunds Idrottshall
2018-03-03 16:00 580029082 Åstorp/Kvidinge IBS - FBC Kalmarsund 4 - 10 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Åstorps Sporthall
2018-03-03 16:00 580029083 IBK Lund Elit - IBK Göteborg 4 - 9 Johan Holmåker, Jens Staaf Lunds Idrottshall
2018-03-04 12:30 580029084 Linköping IBK Ungdom - Lindome IBK 4 - 6 Robin Karke, Arash Sohrevardi Folkungahallen
2018-03-04 16:00 580029081 Pixbo Wallenstam IBF - IBF Linköping 0 - 7 Tobias Sandblom, Nico Berg Wallenstamhallen
2018-03-10 16:30 580029085 IBF Linköping - Åstorp/Kvidinge IBS 6 - 2 Mona Franzon, Josefine Hedelind Folkungahallen
2018-03-10 16:30 580029086 FBC Kalmarsund - Pixbo Wallenstam IBF 8 - 3 Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark Färjehallen
2018-03-10 16:30 580029087 IBK Göteborg - Linköping IBK Ungdom 10 - 2 Thomas Bergström, Jonas Ottosson Torpahallen
2018-03-10 16:30 580029088 Lindome IBK - IBK Lund Elit 5 - 6 e.förl. Robin Boqvist, Carl Otterström Almåshallen B
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBK Göteborg 22 20 1 (0) 1 150-65 85 61
2. FBC Kalmarsund 22 14 3 (0) 5 112-59 53 45
3. IBF Linköping 22 9 5 (1) 8 85-90 -5 33
4. IBK Lund Elit 22 6 3 (3) 13 77-116 -39 24
5. Åstorp/ Kvidinge IBS 22 7 1 (0) 14 85-114 -29 22
6. Lindome IBK 22 5 2 (0) 15 71-100 -29 17
7. Pixbo Wallenstam IBF 22 4 2 (0) 16 69-149 -80 14
8. Linköping IBK Ungdom 22 3 1 (1) 18 73-126 -53 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Allsvenskan Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-22 20:00 580028003 Hagfors IF Uddeholm - Karlstad IBF Ungdom 4 - 2 Richard Himberg, Christian Johnsson Uddeholm Arena
2017-09-24 15:00 580028001 Fröjereds IF - Rönnby Västerås IBK Ungdom 6 - 1 Peter Holmgren, Patrick Limé Sparbankshallen, T-holm
2017-09-24 16:00 580028002 IBK Lockerud Mariestad - Västerås IBS 3 - 5 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Idrottshallen, Töreboda
2017-09-24 16:00 580028004 Västra Mälardalen IB - Skoghalls IBK 4 - 3 Robin Karke, Arash Sohrevardi Vasahallen
2017-09-30 13:00 580028005 Rönnby Västerås IBK Ungdom - FBC Kalmarsund 2 - 2 e.förl. Mona Franzon, Josefine Hedelind Kristiansborgshallen
2017-09-30 13:00 580028008 Skoghalls IBK - IBK Göteborg 1 - 8 Oscar Carlsvärd, Erik Norin Hammarö Arena
2017-09-30 13:30 580029006 Linköping IBK Ungdom - IBK Lockerud Mariestad 2 - 8 Dawan Mofak, Jesper Rygert Billbäcks Arena
2017-09-30 14:00 580029008 Lindome IBK - Västra Mälardalen IB 3 - 5 Peter Holmgren, Patrick Limé Almåshallen B
2017-09-30 16:00 580028006 Västerås IBS - IBK Lund Elit 6 - 2 Mona Franzon, Josefine Hedelind Kristiansborgshallen
2017-09-30 16:00 580028007 Karlstad IBF Ungdom - Pixbo Wallenstam IBF 7 - 3 Roger Collin, Henrik Öberg Colorama Arena
2017-09-30 16:00 580029005 IBF Linköping - Fröjereds IF 4 - 9 Robin Vall, Ola Bigestans Birger Jarlshall
2017-09-30 16:00 580029007 Åstorp/Kvidinge IBS - Hagfors IF Uddeholm 7 - 4 Jan Lord, Rickard Nilsson Åstorps Sporthall
2017-10-01 11:00 580028009 Rönnby Västerås IBK Ungdom - IBK Lund Elit 3 - 8 Mona Franzon, Josefine Hedelind Kristiansborgshallen
2017-10-01 12:30 580029009 IBF Linköping - IBK Lockerud Mariestad 5 - 4 Christer Avasjö, Jonas Holm Folkungahallen
2017-10-01 13:00 580028012 Skoghalls IBK - Pixbo Wallenstam IBF 10 - 4 Oscar Carlsvärd, Erik Norin Hammarö Arena
2017-10-01 13:00 580029011 Åstorp/Kvidinge IBS - Västra Mälardalen IB 3 - 5 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Åstorps Sporthall
2017-10-01 14:00 580028010 Västerås IBS - FBC Kalmarsund 4 - 3 Mona Franzon, Josefine Hedelind Kristiansborgshallen
2017-10-01 14:00 580029012 Lindome IBK - Hagfors IF Uddeholm 3 - 6 Peter Holmgren, Patrick Limé Almåshallen B
2017-10-01 15:30 580029010 Linköping IBK Ungdom - Fröjereds IF 7 - 6 e.förl. Christer Avasjö, Jonas Holm Folkungahallen
2017-10-01 17:00 580028011 Karlstad IBF Ungdom - IBK Göteborg 1 - 3 Oscar Carlsvärd, Erik Norin Colorama Arena
2017-10-14 13:00 580028016 Västra Mälardalen IB - Linköping IBK Ungdom 2 - 0 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Vasahallen
2017-10-14 13:00 580029013 FBC Kalmarsund - Karlstad IBF Ungdom 4 - 1 Jonas Ottosson, Patrik Trofast Färjehallen
2017-10-14 13:00 580029014 IBK Lund Elit - Skoghalls IBK 4 - 8 Jan Lord, Rickard Nilsson Lunds Idrottshall
2017-10-14 14:00 580028015 Hagfors IF Uddeholm - IBF Linköping 5 - 6 e.förl. Percy Lundkvist, Pierre Malmgren Uddeholm Arena
2017-10-14 14:30 580029016 IBK Göteborg - Västerås IBS Alls 5 - 4 Robin Boqvist, Josefine Hedelind Torpahallen
2017-10-14 15:00 580028013 Fröjereds IF - Åstorp/Kvidinge IBS 11 - 6 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Sparbankshallen, T-holm
2017-10-14 16:00 580028014 IBK Lockerud Mariestad - Lindome IBK 8 - 3 Richard Himberg, Christian Johnsson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2017-10-14 16:00 580029015 Pixbo Wallenstam IBF - Rönnby Västerås IBK Ungdom 2 - 8 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Wallenstamhallen
2017-10-15 13:00 580029018 IBK Lund Elit - Karlstad IBF Ungdom 2 - 6 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Lunds Idrottshall
2017-10-15 13:00 580029019 Pixbo Wallenstam IBF - Västerås IBS Alls 1 - 7 Robin Boqvist, Carl Otterström Wallenstamhallen
2017-10-15 14:00 580028019 Hagfors IF Uddeholm - Linköping IBK Ungdom 7 - 4 Peter Kirch, Mats Korpi Uddeholm Arena
2017-10-15 14:30 580029020 IBK Göteborg - Rönnby Västerås IBK Ungdom 7 - 5 Peter Holmgren, Patrick Limé Torpahallen
2017-10-15 15:00 580028017 Fröjereds IF - Lindome IBK 5 - 3 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Sparbankshallen, T-holm
2017-10-15 16:00 580028018 IBK Lockerud Mariestad - Åstorp/Kvidinge IBS 6 - 3 Jesper Rygert, Percy Lundkvist ICA-kvantum hallen, Mariestad
2017-10-15 16:00 580028020 Västra Mälardalen IB - IBF Linköping 9 - 3 Oscar Carlsvärd, Erik Norin Vasahallen
2017-10-15 16:00 580029017 FBC Kalmarsund - Skoghalls IBK 3 - 4 Oskar Johnsson, Johan Magnusson Färjehallen
2017-10-21 13:00 580028024 Skoghalls IBK - Fröjereds IF 10 - 6 Peter Holmgren, Patrick Limé Hammarö Arena
2017-10-21 15:00 580028022 Västerås IBS - Hagfors IF Uddeholm 5 - 4 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Kristiansborgshallen
2017-10-22 13:30 580028023 Karlstad IBF Ungdom - Västra Mälardalen IB 1 - 4 Daniel Fathi-Najafi, Peter Novakovic Colorama Arena
2017-10-22 14:00 580028021 Rönnby Västerås IBK Ungdom - IBK Lockerud Mariestad 4 - 5 Anders Fredriksson, Johnny Lindberg Kristiansborgshallen
2017-10-27 19:30 580028026 Karlstad IBF Ungdom - Skoghalls IBK 1 - 2 Percy Lundkvist, Pierre Malmgren Colorama Arena
2017-10-28 14:00 580028025 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Västerås IBS 2 - 5 Robin Karke, Arash Sohrevardi Bombardier Arena C
2017-10-28 15:00 580028027 Fröjereds IF - IBK Lockerud Mariestad 5 - 5 e.förl. Peter Holmgren, Patrick Limé Sparbankshallen, T-holm
2017-10-28 17:00 580028028 Hagfors IF Uddeholm - Västra Mälardalen IB 2 - 1 Percy Lundkvist, Pierre Malmgren Uddeholm Arena
2017-11-10 19:30 580028030 Skoghalls IBK - Hagfors IF Uddeholm 8 - 3 Peter Holmgren, Patrick Limé Hammarö Arena
2017-11-10 19:45 580028032 Västra Mälardalen IB - Rönnby Västerås IBK Ungdom 2 - 3 e.förl. Roger Nilsson, Peter Skogsberg Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-11-11 15:00 580028029 Västerås IBS - Fröjereds IF 4 - 6 Richard Himberg, Christian Johnsson Kristiansborgshallen
2017-11-12 16:00 580028031 IBK Lockerud Mariestad - Karlstad IBF Ungdom 6 - 1 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2017-11-18 14:00 580028033 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Skoghalls IBK 2 - 2 e.förl. Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Kristiansborgshallen
2017-11-18 14:00 580028035 Hagfors IF Uddeholm - IBK Lockerud Mariestad 6 - 9 Anders Fredriksson, Johnny Lindberg Uddeholm Arena
2017-11-18 15:00 580028036 Fröjereds IF - Västra Mälardalen IB 3 - 5 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Sparbankshallen, T-holm
2017-11-18 16:00 580028034 Karlstad IBF Ungdom - Västerås IBS 2 - 7 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Colorama Arena
2017-11-25 13:00 580028040 Skoghalls IBK - Västerås IBS 7 - 3 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Hammarö Arena
2017-11-25 14:00 580028037 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Hagfors IF Uddeholm 4 - 4 e.förl. Anders Fredriksson, Johnny Lindberg Kristiansborgshallen
2017-11-25 15:00 580028038 Fröjereds IF - Karlstad IBF Ungdom 5 - 7 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Sparbankshallen, T-holm
2017-11-26 16:00 580028039 Västra Mälardalen IB - IBK Lockerud Mariestad 4 - 6 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Vasahallen
2017-12-13 19:30 580028043 Västerås IBS - Västra Mälardalen IB 7 - 3 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Berger Kristiansborgshallen
2017-12-16 14:00 580028042 Hagfors IF Uddeholm - Fröjereds IF 6 - 7 Anders Fredriksson, Roger Nilsson Uddeholm Arena
2017-12-16 16:00 580028041 Karlstad IBF Ungdom - Rönnby Västerås IBK Ungdom 3 - 2 Peter Holmgren, Patrick Limé Colorama Arena
2017-12-17 16:00 580028044 IBK Lockerud Mariestad - Skoghalls IBK 9 - 3 Peter Holmgren, Patrick Limé ICA-kvantum hallen, Mariestad
2017-12-29 18:30 580028047 Karlstad IBF Ungdom - Hagfors IF Uddeholm 2 - 3 Henrik Jansson, Pierre Malmgren Colorama Arena
2018-01-06 15:00 580028046 Västerås IBS - IBK Lockerud Mariestad 4 - 6 Anders Asp, Per Rosén Kristiansborgshallen
2018-01-07 11:30 580028045 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Fröjereds IF 12 - 3 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Bombardier Arena A
2018-01-07 13:00 580028048 Skoghalls IBK - Västra Mälardalen IB 3 - 4 Peter Holmgren, Patrick Limé Hammarö Arena
2018-01-13 12:30 580029050 Linköping IBK Ungdom - Skoghalls IBK 1 - 3 Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark Folkungahallen
2018-01-13 14:00 580028051 Hagfors IF Uddeholm - Pixbo Wallenstam IBF 11 - 3 Robert Forslind Lovrencic, Peter Palmelius Uddeholm Arena
2018-01-13 14:00 580029052 Lindome IBK - Västerås IBS Alls 3 - 4 Mona Franzon, Josefine Hedelind Aktiviteten A-Hall
2018-01-13 15:00 580028049 Fröjereds IF - FBC Kalmarsund 1 - 6 Peter Holmgren, Patrick Limé Sparbankshallen, T-holm
2018-01-13 15:30 580029049 IBF Linköping - Karlstad IBF Ungdom 5 - 3 Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark Folkungahallen
2018-01-13 16:00 580028050 IBK Lockerud Mariestad - IBK Lund Elit 13 - 1 Roger Nilsson, Peter Skogsberg ICA-kvantum hallen, Mariestad
2018-01-13 16:00 580028052 Västra Mälardalen IB - IBK Göteborg 4 - 5 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-01-13 16:00 580029051 Åstorp/Kvidinge IBS - Rönnby Västerås IBK Ungdom 2 - 4 Jan Lord, Rickard Nilsson Åstorps Sporthall
2018-01-14 12:30 580029054 Linköping IBK Ungdom - Karlstad IBF Ungdom 2 - 3 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Folkungahallen
2018-01-14 13:00 580029055 Åstorp/Kvidinge IBS - Västerås IBS Alls 1 - 6 Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark Åstorps Sporthall
2018-01-14 14:00 580028055 Hagfors IF Uddeholm - IBK Göteborg 4 - 7 Oscar Carlsvärd, Erik Norin Uddeholm Arena
2018-01-14 14:00 580029056 Lindome IBK - Rönnby Västerås IBK Ungdom 3 - 4 Mona Franzon, Josefine Hedelind Aktiviteten A-Hall
2018-01-14 15:00 580028053 Fröjereds IF - IBK Lund Elit 10 - 4 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Sparbankshallen, T-holm
2018-01-14 15:30 580029053 IBF Linköping - Skoghalls IBK 2 - 3 e.förl. Roger Nilsson, Peter Skogsberg Folkungahallen
2018-01-14 16:00 580028054 IBK Lockerud Mariestad - FBC Kalmarsund 5 - 4 e.förl. Peter Holmgren, Patrick Limé ICA-kvantum hallen, Mariestad
2018-01-14 16:00 580028056 Västra Mälardalen IB - Pixbo Wallenstam IBF 7 - 5 Anders Asp, Per Rosén Vasahallen
2018-01-20 11:00 580028057 Rönnby Västerås IBK Ungdom - IBF Linköping 3 - 2 e.förl. Roger Collin, Henrik Öberg Bombardier Arena A
2018-01-20 13:00 580028060 Skoghalls IBK - Lindome IBK 3 - 1 Oliver Engström, Kevin Larsson Hammarö Arena
2018-01-20 13:00 580029058 IBK Lund Elit - Västra Mälardalen IB 4 - 3 Johan Holmåker, Jens Staaf Lunds Idrottshall
2018-01-20 13:00 580029059 Pixbo Wallenstam IBF - Fröjereds IF 5 - 8 Peter Holmgren, Patrick Limé Wallenstamhallen
2018-01-20 14:30 580029060 IBK Göteborg - IBK Lockerud Mariestad 4 - 4 e.förl. Peter Bergstrand, Tobias Sandblom Torpahallen
2018-01-20 15:00 580028058 Västerås IBS - Linköping IBK Ungdom 9 - 4 Roger Collin, Henrik Öberg Kristiansborgshallen
2018-01-20 15:00 580029057 FBC Kalmarsund - Hagfors IF Uddeholm 6 - 3 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Kalmar Sporthall A-hall
2018-01-20 18:30 580028059 Karlstad IBF Ungdom - Åstorp/Kvidinge IBS 4 - 5 Mona Franzon, Josefine Hedelind Colorama Arena
2018-01-21 13:00 580028064 Skoghalls IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 3 - 2 e.förl. Jonatan Lindberg, Erik Lundgren Hammarö Arena
2018-01-21 14:00 580028061 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Linköping IBK Ungdom 6 - 2 Roger Nilsson, Johnny Lindberg Bombardier Arena A
2018-01-21 14:30 580029064 IBK Göteborg - Fröjereds IF 9 - 3 Peter Jaeger, Måns Löfgren Torpahallen
2018-01-21 15:00 580028062 Västerås IBS - IBF Linköping 7 - 3 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Kristiansborgshallen
2018-01-21 15:00 580029061 FBC Kalmarsund - Västra Mälardalen IB 1 - 2 Oskar Johnsson, Johan Magnusson Kalmar Sporthall A-hall
2018-01-21 16:00 580029062 IBK Lund Elit - Hagfors IF Uddeholm 4 - 1 Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Lunds Idrottshall
2018-01-21 16:00 580029063 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Lockerud Mariestad 4 - 8 Peter Holmgren, Patrick Limé Wallenstamhallen
2018-01-21 17:00 580028063 Karlstad IBF Ungdom - Lindome IBK 4 - 3 Ki Sandholm, Petter Seger Undén Colorama Arena
2018-01-27 14:00 580028066 Hagfors IF Uddeholm - Västerås IBS 6 - 5 Roger Nilsson, Lars Larsson Uddeholm Arena
2018-01-27 15:00 580028068 Fröjereds IF - Skoghalls IBK 9 - 4 Peter Holmgren, Patrick Limé Sparbankshallen, T-holm
2018-01-28 16:00 580028065 IBK Lockerud Mariestad - Rönnby Västerås IBK Ungdom 5 - 2 Robert Forslind Lovrencic, Peter Palmelius ICA-kvantum hallen, Mariestad
2018-01-28 16:00 580028067 Västra Mälardalen IB - Karlstad IBF Ungdom 4 - 3 Anders Fredriksson, Johnny Lindberg Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-02-09 19:30 580028069 Västerås IBS - Rönnby Västerås IBK Ungdom 9 - 4 Anders Asp, Per Rosén Kristiansborgshallen
2018-02-09 19:30 580028070 Skoghalls IBK - Karlstad IBF Ungdom 8 - 7 e.förl. Roger Nilsson, Lars Larsson Hammarö Arena
2018-02-09 19:30 580028071 IBK Lockerud Mariestad - Fröjereds IF 5 - 3 Christer Avasjö, Jonas Holm ICA-kvantum hallen, Mariestad
2018-02-11 16:00 580028072 Västra Mälardalen IB - Hagfors IF Uddeholm 6 - 5 Richard Himberg, Christian Johnsson Vasahallen
2018-02-16 20:00 580028074 Hagfors IF Uddeholm - Skoghalls IBK 4 - 4 e.förl. Christer Avasjö, Jonas Holm Uddeholm Arena
2018-02-17 14:00 580028076 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Västra Mälardalen IB 2 - 4 Robin Karke, Arash Sohrevardi Kristiansborgshallen
2018-02-17 15:00 580028073 Fröjereds IF - Västerås IBS 7 - 6 Oliver Engström, Kevin Larsson Sparbankshallen, T-holm
2018-02-17 16:00 580028075 Karlstad IBF Ungdom - IBK Lockerud Mariestad 4 - 6 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Colorama Arena
2018-02-24 13:00 580028077 Skoghalls IBK - Rönnby Västerås IBK Ungdom 2 - 1 Madelene Westerberg, Daniel Kölborn Hammarö Arena
2018-02-24 15:00 580028078 Västerås IBS - Karlstad IBF Ungdom 7 - 3 Roger Nilsson, Tomas Karlsson Kristiansborgshallen
2018-02-25 16:00 580028079 IBK Lockerud Mariestad - Hagfors IF Uddeholm 6 - 3 Frans Dahlstedt, Tobias Levin Idrottshallen, Töreboda
2018-02-25 16:00 580028080 Västra Mälardalen IB - Fröjereds IF 4 - 1 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-03-03 14:30 580028084 Västerås IBS - Skoghalls IBK 5 - 4 Håkan Thunman, Jakob Westerlund Kristiansborgshallen
2018-03-03 16:00 580028082 Karlstad IBF Ungdom - Fröjereds IF 8 - 11 Elis Erbing, Daniel Kölborn Colorama Arena
2018-03-04 14:00 580028081 Hagfors IF Uddeholm - Rönnby Västerås IBK Ungdom 7 - 8 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Uddeholm Arena
2018-03-04 16:00 580028083 IBK Lockerud Mariestad - Västra Mälardalen IB 3 - 2 e.förl. Håkan Söderman, Johan Magnusson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2018-03-10 13:00 580028085 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Karlstad IBF Ungdom 6 - 3 Anders Asp, Madelene Westerberg Kristiansborgshallen
2018-03-10 13:00 580028086 Fröjereds IF - Hagfors IF Uddeholm 13 - 6 Peter Holmgren, Patrick Limé Sparbankshallen, T-holm
2018-03-10 13:00 580028087 Västra Mälardalen IB - Västerås IBS 3 - 6 Percy Lundkvist, Pierre Malmgren Vasahallen
2018-03-10 13:00 580028088 Skoghalls IBK - IBK Lockerud Mariestad 7 - 11 Robin Karke, Arash Sohrevardi Hammarö Arena
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBK Lockerud Mariestad 22 16 4 (2) 2 141-79 62 54
2. Västerås IBS 22 16 0 (0) 6 125-82 43 48
3. Västra Mälardalen IB 22 14 2 (0) 6 87-72 15 44
4. Fröjereds IF 22 12 2 (0) 8 138-127 11 38
5. Skoghalls IBK 22 10 5 (3) 7 102-94 8 38
6. Rönnby Västerås IBK Ungdom 22 7 5 (2) 10 88-88 0 28
7. Hagfors IF Uddeholm 22 7 3 (0) 12 104-120 -16 24
8. Karlstad IBF Ungdom 22 6 1 (0) 15 76-102 -26 19
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Allsvenskan Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-17 13:15 580027003 Strömsbro IF - Hammarby IF IBF 1 - 6 Robin Karke, Arash Sohrevardi Alfahallen - Gavlehov
2017-09-23 17:00 580027002 Åkersberga IBF - Stenhagens KK 4 - 5 e.förl. Ludwig Broadhall, Robert Nordin Åkersberga Sporthall A
2017-09-24 13:00 580027001 Tyresö Trollbäcken IBK - Bele Barkarby IF IBF 4 - 7 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Tyresöhallen
2017-09-24 16:00 580027004 IBF Falun - Älvsjö AIK IBF 5 - 5 e.förl. Roger Collin, Henrik Öberg JALAS® Arena 1
2017-09-30 13:00 580026008 IBF Dalen - IBF Falun 7 - 8 Mats Erelund, Viktor Grahn Musköten 1
2017-09-30 13:00 580027006 Stenhagens KK - Örnsköldsvik IBK 5 - 7 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Stenhagen BoKC
2017-09-30 15:00 580027008 Älvsjö AIK IBF - RIG Umeå IBF 1 - 2 Robert Forslind Lovrencic, Peter Palmelius Västertorpshallen
2017-09-30 16:00 580026005 Sundsvalls IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 8 - 3 Robin Karke, Arash Sohrevardi Sundsvalls Sporthall-A
2017-09-30 16:00 580026006 Klockarbergets BK - Åkersberga IBF 1 - 6 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Skönsbergshallen
2017-09-30 16:00 580026007 IKSU Ungdom - Strömsbro IF 1 - 3 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist IKSU Sport
2017-09-30 16:00 580027007 Hammarby IF IBF - Team Thorengruppen SK 9 - 6 Peter Kirch, Mats Korpi Sjöstadshallen
2017-09-30 17:00 580027005 Bele Barkarby IF IBF - Notvikens IK 5 - 1 Christoffer Markovski, Patric Terelius Jakobsbergs Sporthall
2017-10-01 12:00 580027011 Hammarby IF IBF - RIG Umeå IBF 8 - 4 Peter Kirch, Mats Korpi Sjöstadshallen
2017-10-01 12:30 580026011 IKSU Ungdom - IBF Falun 4 - 6 Mats Erelund, Viktor Grahn IKSU Sport
2017-10-01 13:00 580026009 Sundsvalls IBF - Åkersberga IBF 3 - 7 Robin Karke, Arash Sohrevardi Sundsvalls Sporthall-A
2017-10-01 13:00 580026010 Klockarbergets BK - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 6 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Skönsbergshallen
2017-10-01 13:00 580027010 Stenhagens KK - Notvikens IK 3 - 3 e.förl. Johan Jäderlund, Anders Westerberg Stenhagen BoKC
2017-10-01 14:00 580027009 Bele Barkarby IF IBF - Örnsköldsvik IBK 4 - 6 Robert Forslind Lovrencic, Peter Palmelius Jakobsbergs Sporthall
2017-10-01 15:00 580027012 Älvsjö AIK IBF - Team Thorengruppen SK 5 - 6 Peter Kirch, Mats Korpi Västertorpshallen
2017-10-01 15:30 580026012 IBF Dalen - Strömsbro IF 3 - 5 Mats Erelund, Viktor Grahn Musköten 1
2017-10-14 13:00 580026013 Notvikens IK - Hammarby IF IBF 2 - 8 Mats Erelund, Viktor Grahn Luleå Energi Arena
2017-10-14 13:00 580026015 Team Thorengruppen SK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 3 Malin Larsson, Linn Saveman Umeå Energi Arena Väst
2017-10-14 13:30 580027016 IBF Falun - Klockarbergets BK 20 - 4 Magnus Undén, Henrik Öberg JALAS® Arena 1
2017-10-14 14:00 580027015 Strömsbro IF - Sundsvalls IBF 4 - 3 Håkan Thunman, Shari Tingman Alfahallen - Gavlehov
2017-10-14 15:00 580027013 Tyresö Trollbäcken IBK - IKSU Ungdom 5 - 3 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Strandhallen - Tyresö
2017-10-14 16:00 580026014 Örnsköldsvik IBK - Älvsjö AIK IBF 6 - 7 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist Skyttis Arena
2017-10-14 16:00 580026016 RIG Umeå IBF - Stenhagens KK 4 - 2 Malin Larsson, Linn Saveman Umeå Energi Arena Öst
2017-10-14 17:00 580027014 Åkersberga IBF - IBF Dalen 7 - 5 Anders Asp, Per Rosén Åkersberga Sporthall A
2017-10-07 13:00 580026017 Notvikens IK - Älvsjö AIK IBF 3 - 4 e.förl. Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Hälsans hus
2017-10-15 13:00 580026018 Örnsköldsvik IBK - Hammarby IF IBF 6 - 7 e.förl. Mats Erelund, Viktor Grahn Skyttis Arena
2017-10-15 13:00 580026019 Team Thorengruppen SK - Stenhagens KK 9 - 4 Malin Larsson, Linn Saveman Umeå Energi Arena Väst
2017-10-15 13:00 580027017 Tyresö Trollbäcken IBK - IBF Dalen 7 - 3 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Strandhallen - Tyresö
2017-10-15 14:00 580027018 Åkersberga IBF - IKSU Ungdom 4 - 3 Johan Jäderlund, Anders Westerberg Åkersberga Sporthall A
2017-10-15 14:00 580027019 Strömsbro IF - Klockarbergets BK 14 - 2 Roger Collin, Henrik Öberg Alfahallen - Gavlehov
2017-10-15 16:00 580026020 RIG Umeå IBF - Bele Barkarby IF IBF 3 - 2 Malin Larsson, Linn Saveman Umeå Energi Arena Väst
2017-10-15 16:00 580027020 IBF Falun - Sundsvalls IBF 4 - 2 Håkan Thunman, Shari Tingman JALAS® Arena 1
2017-10-21 16:30 580027023 Hammarby IF IBF - IBF Falun 4 - 5 e.förl. Mona Franzon, Josefine Hedelind Eriksdalshallen
2017-10-22 13:00 580027022 Stenhagens KK - Strömsbro IF 4 - 6 Roger Collin, Henrik Öberg Stenhagen BoKC
2017-10-22 14:00 580027021 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF 2 - 5 Anders Asp, Per Rosén Jakobsbergs Sporthall
2017-10-22 14:30 580027024 Älvsjö AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 2 David Berger, Tobias Berger Västertorpshallen
2017-10-28 15:00 580027028 Strömsbro IF - IBF Falun 5 - 4 Roger Collin, Henrik Öberg Testebo Arena
2017-10-28 16:00 580027026 Hammarby IF IBF - Älvsjö AIK IBF 6 - 4 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Sjöstadshallen
2017-10-29 14:00 580027025 Bele Barkarby IF IBF - Stenhagens KK 4 - 1 Christer Avasjö, Jonas Holm Jakobsbergs Sporthall
2017-10-29 17:00 580027027 Tyresö Trollbäcken IBK - Åkersberga IBF 6 - 2 Håkan Thunman, Jakob Westerlund Tyresöhallen
2017-11-10 20:15 580027031 Åkersberga IBF - Hammarby IF IBF 5 - 5 e.förl. Mona Franzon, Josefine Hedelind Åkersberga Sporthall A
2017-11-11 13:00 580027029 Stenhagens KK - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 5 e.förl. Mona Franzon, Josefine Hedelind Stenhagen BoKC
2017-11-12 15:00 580027030 Älvsjö AIK IBF - Strömsbro IF 8 - 3 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Västertorpshallen
2017-11-12 16:00 580027032 IBF Falun - Bele Barkarby IF IBF 8 - 5 Robin Karke, Arash Sohrevardi JALAS® Arena 1
2017-11-18 16:00 580027034 Hammarby IF IBF - Stenhagens KK 6 - 2 Roger Collin, Henrik Öberg Sjöstadshallen
2017-11-18 17:00 580027035 Strömsbro IF - Åkersberga IBF 4 - 5 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Alfahallen - Gavlehov
2017-11-19 13:00 580027036 Tyresö Trollbäcken IBK - IBF Falun 2 - 2 e.förl. David Berger, Tobias Berger Tyresöhallen
2017-11-19 14:00 580027033 Bele Barkarby IF IBF - Älvsjö AIK IBF 5 - 3 Robin Karke, Arash Sohrevardi Herresta Sporthall
2017-11-26 14:00 580027037 Bele Barkarby IF IBF - Strömsbro IF 1 - 4 Robin Karke, Arash Sohrevardi Jakobsbergs Sporthall
2017-11-26 14:30 580027040 Älvsjö AIK IBF - Stenhagens KK 7 - 3 Mona Franzon, Josefine Hedelind Västertorpshallen
2017-11-26 16:00 580027039 IBF Falun - Åkersberga IBF 11 - 2 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund JALAS® Arena 1
2017-12-01 20:00 580027038 Tyresö Trollbäcken IBK - Hammarby IF IBF 6 - 6 e.förl. Robin Karke, Arash Sohrevardi Tyresöhallen
2017-12-16 13:00 580027043 Stenhagens KK - IBF Falun 3 - 8 Roger Collin, Henrik Öberg Stenhagen BoKC
2017-12-16 16:00 580027041 Hammarby IF IBF - Bele Barkarby IF IBF 4 - 3 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Sjöstadshallen
2017-12-16 17:00 580027044 Åkersberga IBF - Älvsjö AIK IBF 3 - 5 Robin Karke, Arash Sohrevardi Åkersberga Sporthall A
2017-12-17 14:00 580027042 Strömsbro IF - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 6 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Alfahallen - Gavlehov
2017-12-19 20:00 580027045 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF 0 - 3 David Berger, Tobias Berger Åkersberga Sporthall A
2017-12-20 19:30 580027046 Strömsbro IF - Stenhagens KK 3 - 1 Roger Collin, Henrik Öberg Alfahallen - Gavlehov
2017-12-29 18:30 580027047 IBF Falun - Hammarby IF IBF 8 - 6 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund JALAS® Arena 1
2018-02-04 15:00 580027048 Tyresö Trollbäcken IBK - Älvsjö AIK IBF 8 - 6 Robin Karke, Arash Sohrevardi Tyresöhallen
2018-01-13 13:00 580026049 Notvikens IK - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 3 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Luleå Energi Arena
2018-01-13 13:00 580027050 Stenhagens KK - IBF Dalen 11 - 3 Peter Kirch, Mats Korpi Stenhagen BoKC
2018-01-13 14:00 580026051 Team Thorengruppen SK - Strömsbro IF 9 - 4 Andreas Eriksson, Mattias Karlsson Midgårdshallen
2018-01-13 15:00 580027052 Älvsjö AIK IBF - Klockarbergets BK 7 - 0 Pierre Borghoff, Tobias Ekmark Västertorpshallen
2018-01-13 16:00 580026050 Örnsköldsvik IBK - Åkersberga IBF 8 - 5 Tony Cederholm, Viktor Grahn Skyttis Arena
2018-01-13 16:00 580027051 Hammarby IF IBF - Sundsvalls IBF 7 - 4 Anders Asp, Per Rosén Sjöstadshallen
2018-01-13 16:15 580027049 Bele Barkarby IF IBF - IKSU Ungdom 4 - 7 Peter Kirch, Mats Korpi Herresta Sporthall
2018-01-13 17:00 580026052 RIG Umeå IBF - IBF Falun 10 - 5 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist Umeå Energi Arena Vatten
2018-01-14 11:00 580026055 Team Thorengruppen SK - IBF Falun 3 - 7 Johnny Lindberg, Anders Fredriksson Umeå Energi Arena
2018-01-14 12:00 580027055 Hammarby IF IBF - Klockarbergets BK 21 - 1 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Sjöstadshallen
2018-01-14 13:00 580026053 Notvikens IK - Åkersberga IBF 4 - 6 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Luleå Energi Arena
2018-01-14 13:00 580027054 Stenhagens KK - IKSU Ungdom 6 - 10 Roger Collin, Henrik Öberg Stenhagen BoKC
2018-01-14 14:00 580027053 Bele Barkarby IF IBF - IBF Dalen 4 - 1 Johan Jäderlund, Anders Westerberg Jakobsbergs Sporthall
2018-01-14 15:00 580026054 Örnsköldsvik IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 2 Mats Erelund, Viktor Grahn Skyttis Arena
2018-01-14 15:00 580026056 RIG Umeå IBF - Strömsbro IF 5 - 7 Anders Fredriksson, Johnny Lindberg Musköten 1
2018-01-14 15:00 580027056 Älvsjö AIK IBF - Sundsvalls IBF 3 - 2 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Västertorpshallen
2018-01-20 13:00 580026059 IKSU Ungdom - Hammarby IF IBF 8 - 9 Malin Larsson, Linn Saveman IKSU Sport
2018-01-20 14:00 580027059 Strömsbro IF - Notvikens IK 6 - 3 Peter Kirch, Mats Korpi Alfahallen - Gavlehov
2018-01-20 16:00 580026057 Sundsvalls IBF - Bele Barkarby IF IBF 3 - 6 Tony Cederholm, Therese Jensen Sundsvalls Sporthall-A
2018-01-20 16:00 580026058 Klockarbergets BK - Stenhagens KK 1 - 4 Håkan Thunman, Magnus Undén Skönsbergshallen
2018-01-20 16:00 580027057 Tyresö Trollbäcken IBK - Team Thorengruppen SK 3 - 10 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Strandhallen - Tyresö
2018-01-20 16:00 580027060 IBF Falun - Örnsköldsvik IBK 9 - 5 Erik Lindberg, Jakob Westerlund JALAS® Arena 1
2018-01-20 17:00 580026060 IBF Dalen - Älvsjö AIK IBF 2 - 4 Malin Larsson, Linn Saveman Umeå Energi Arena
2018-01-20 17:00 580027058 Åkersberga IBF - RIG Umeå IBF 4 - 6 Richard Himberg, Christian Johnsson Åkersberga Sporthall A
2018-01-21 12:00 580026064 IBF Dalen - Hammarby IF IBF 5 - 6 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Umeå Energi Arena
2018-01-21 13:00 580026061 Sundsvalls IBF - Stenhagens KK 1 - 4 Håkan Thunman, Magnus Undén Sundsvalls Sporthall-A
2018-01-21 13:00 580026062 Klockarbergets BK - Bele Barkarby IF IBF 1 - 5 Tony Cederholm, Therese Jensen Skönsbergshallen
2018-01-21 13:00 580027061 Tyresö Trollbäcken IBK - RIG Umeå IBF 3 - 6 Robert Forslind Lovrencic, Peter Palmelius Tyresöhallen
2018-01-21 14:00 580027062 Åkersberga IBF - Team Thorengruppen SK 2 - 8 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Åkersberga Sporthall A
2018-01-21 14:00 580027063 Strömsbro IF - Örnsköldsvik IBK 5 - 3 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Testebo Arena
2018-01-21 15:00 580026063 IKSU Ungdom - Älvsjö AIK IBF 6 - 8 Malin Larsson, Linn Saveman IKSU Sport
2018-01-21 16:00 580027064 IBF Falun - Notvikens IK 6 - 0 Richard Himberg, Christian Johnsson JALAS® Arena 1
2018-01-27 13:00 580027066 Stenhagens KK - Åkersberga IBF 1 - 4 Roger Collin, Richard Öhneskog Stenhagen BoKC
2018-01-27 16:00 580027067 Hammarby IF IBF - Strömsbro IF 6 - 7 Anders Asp, Per Rosén Sjöstadshallen
2018-01-28 14:00 580027065 Bele Barkarby IF IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 2 e.förl. Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Jakobsbergs Sporthall
2018-01-28 15:00 580027068 Älvsjö AIK IBF - IBF Falun 9 - 2 Robin Karke, Arash Sohrevardi Västertorpshallen
2018-02-10 13:00 580027069 Stenhagens KK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 8 Pierre Borghoff, Tobias Ekmark Stenhagen BoKC
2018-02-10 15:15 580027072 IBF Falun - Strömsbro IF 5 - 6 Magnus Undén, Jakob Westerlund JALAS® Arena
2018-02-10 16:00 580027071 Åkersberga IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 3 e.förl. David Berger, Tobias Berger Åkersberga Sporthall A
2018-02-11 14:30 580027070 Älvsjö AIK IBF - Hammarby IF IBF 5 - 4 Anders Asp, Per Rosén Västertorpshallen
2018-02-17 14:00 580027074 Strömsbro IF - Älvsjö AIK IBF 3 - 5 Roger Collin, Henrik Öberg Alfahallen - Gavlehov
2018-02-17 16:00 580027075 Hammarby IF IBF - Åkersberga IBF 5 - 9 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Sjöstadshallen
2018-02-18 14:00 580027076 Bele Barkarby IF IBF - IBF Falun 5 - 3 Roger Collin, Henrik Öberg Jakobsbergs Sporthall
2018-02-18 17:00 580027073 Tyresö Trollbäcken IBK - Stenhagens KK 5 - 4 Kari Karke, Arash Sohrevardi Tyresöhallen
2018-02-24 13:00 580027078 Stenhagens KK - Hammarby IF IBF 4 - 7 Anders Asp, Per Rosén Stenhagen BoKC
2018-02-24 16:00 580027079 Åkersberga IBF - Strömsbro IF 4 - 8 Christer Avasjö, Jonas Holm Åkersberga Sporthall A
2018-02-25 14:30 580027077 Älvsjö AIK IBF - Bele Barkarby IF IBF 10 - 4 David Berger, Tobias Berger Västertorpshallen
2018-02-25 16:00 580027080 IBF Falun - Tyresö Trollbäcken IBK 7 - 6 Håkan Thunman, Jakob Westerlund JALAS® Arena 1
2018-03-03 13:00 580027084 Stenhagens KK - Älvsjö AIK IBF 1 - 8 Roger Collin, Henrik Öberg Stenhagen BoKC
2018-03-03 16:00 580027082 Hammarby IF IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 2 Robin Karke, Arash Sohrevardi Sjöstadshallen
2018-03-03 16:00 580027083 Åkersberga IBF - IBF Falun 4 - 5 Rickard Nilsson, Klas Sjölin Åkersberga Sporthall A
2018-03-03 17:00 580027081 Strömsbro IF - Bele Barkarby IF IBF 9 - 2 Mona Franzon, Josefine Hedelind Alfahallen - Gavlehov
2018-03-11 16:00 580027085 Bele Barkarby IF IBF - Hammarby IF IBF 6 - 5 Richard Himberg, Christian Johnsson Jakobsbergs Sporthall
2018-03-11 16:00 580027086 Tyresö Trollbäcken IBK - Strömsbro IF 6 - 5 e.förl. Christoffer Markovski, Patric Terelius Tyresöhallen
2018-03-11 16:00 580027087 IBF Falun - Stenhagens KK 5 - 2 Roger Nilsson, Peter Skogsberg JALAS® Arena 1
2018-03-11 16:00 580027088 Älvsjö AIK IBF - Åkersberga IBF 4 - 6 Mona Franzon, Josefine Hedelind Västertorpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBF Falun 22 14 3 (1) 5 143-99 44 46
2. Strömsbro IF 22 15 1 (0) 6 117-92 25 46
3. Älvsjö AIK IBF 22 14 2 (1) 6 121-82 39 45
4. Hammarby IF IBF 22 13 4 (1) 5 148-103 45 44
5. Bele Barkarby IF IBF 22 12 1 (0) 9 90-84 6 37
6. Åkersberga IBF 22 10 3 (0) 9 97-105 -8 33
7. Tyresö Trollbäcken IBK 22 8 6 (2) 8 95-95 0 32
8. Stenhagens KK 22 3 3 (1) 16 76-118 -42 13
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis