Pantamera Ljusröd Medel (2019/20)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Ljusröd Medel A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-28 10:15 150324001 Hässelby SK IBK (A) - Rotebro IS IBK 1 - 6 Hugo Dandanell, Mario Mallengren Hässelbyhallen
2019-09-28 14:30 150324003 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK 3 - 1 Lars Samuelsson, Oscar Wernborg Vaxholm innebandyhallen
2019-09-29 09:00 150324004 Täby FC (A) - Sigtuna IF IBK 15 - 2 Theodore Idevall, Mimma Spasic K-Rauta Arena
2019-11-23 18:30 150324002 Töjnan IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 7 - 4 Ludwig Idevall, Åsa Gustavsson Rotebrohallen (Nya)
2019-10-05 16:00 150324009 Bele Barkarby IF IBF (B) - Hässelby SK IBK (A) 3 - 10 Totte Hallgren, William Wetterud Björkebyhallen
2019-10-05 16:30 150324008 Vallentuna IBK - Töjnan IBK (A) 0 - 2 Ida Nedin, Peter Lassfolk Hammarbackens Sporthall
2019-10-06 11:30 150324007 Sigtuna IF IBK - Vaxholms IBF 2 - 4 Fredrik Nensén, Jan Lingemark Prästängshallen
2019-10-06 16:30 150324010 Rotebro IS IBK - Åkersberga IBF (D) 3 - 2 Fabian Fahimi, Alexander Sommensjö Rotebrohallen (Nya)
2019-10-20 12:00 150324011 Hässelby SK IBK (A) - Vallentuna IBK 8 - 3 Samuel Oreland, Fredrik Hallenberg Hässelbyhallen
2019-10-20 12:45 150324014 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (D) 7 - 0 Per Sundvall, Rikard Söderlund K-Rauta Arena
2019-10-20 15:15 150324015 Bele Barkarby IF IBF (B) - Rotebro IS IBK 3 - 1 Filip Lövenklint, Sezgin Youmer Björkebyhallen
2019-11-16 15:00 150324012 Töjnan IBK (A) - Sigtuna IF IBK 8 - 2 Magnus Johnsson, William Wetterud Arena Satelliten
2019-10-26 15:30 150324019 Vallentuna IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) 5 - 2 Simon Fröberg, Bjarne Hekkelstrand Hammarbackens Sporthall
2019-10-27 13:15 150324016 Åkersberga IBF (D) - Vaxholms IBF 4 - 2 Niclas Andersson, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2019-10-27 14:30 150324020 Rotebro IS IBK - Täby FC (A) 7 - 7 Amanda Torbjörner, Lisa Dahl Rotebrohallen (Nya)
2020-02-16 17:00 150324018 Sigtuna IF IBK - Hässelby SK IBK (A) 3 - 11 Magnus Johnsson, Fredrik Nensén Prästängshallen
2019-11-10 11:00 150324022 Töjnan IBK (A) - Åkersberga IBF (D) 5 - 1 Alexander Löfgren, Leif Karlsson Arena Satelliten
2019-11-10 13:00 150324024 Vallentuna IBK - Rotebro IS IBK 0 - 5 Lars Reuterhagen, Fredrik Nensén Hammarbackens Sporthall
2019-11-10 16:15 150324025 Bele Barkarby IF IBF (B) - Sigtuna IF IBK 7 - 3 Totte Hallgren, William Wetterud Björkebyhallen
2019-11-10 17:15 150324023 Vaxholms IBF - Täby FC (A) 7 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Fredrik Hallenberg Vaxholm innebandyhallen
2019-11-16 11:30 150324026 Täby FC (A) - Töjnan IBK (A) 6 - 2 Linn Skotte, Ida Torbjörner K-Rauta Arena
2019-11-16 13:00 150324027 Åkersberga IBF (D) - Hässelby SK IBK (A) 5 - 2 Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Åkersberga Sporthall A
2019-11-17 14:45 150324030 Rotebro IS IBK - Vaxholms IBF 6 - 3 Lukas Jellnor, Wilmer Jonsson Rotebrohallen (Nya)
2019-11-17 16:00 150324029 Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK 0 - 6 Robert Lindén Säfström, Anders Haag Prästängshallen
2019-11-29 19:00 150324033 Sigtuna IF IBK - Rotebro IS IBK 5 - 7 Mimma Spasic, Fabian Fahimi Prästängshallen
2019-11-30 09:00 150324031 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (A) 5 - 7 Hugo Dandanell, Johan Hessing Hässelbyhallen
2019-12-01 12:15 150324032 Töjnan IBK (A) - Vaxholms IBF 4 - 5 Anton Fritshammar, Daniel Bäckner Arena Satelliten
2019-12-01 15:00 150324035 Bele Barkarby IF IBF (B) - Åkersberga IBF (D) 1 - 7 Filip Lövenklint, Samuel Oreland Björkebyhallen
2019-12-07 11:30 150324037 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 7 - 3 Niklas Forsman, William Wetterud K-Rauta Arena
2019-12-07 17:45 150324036 Vaxholms IBF - Hässelby SK IBK (A) 5 - 7 Christian Ljunggren, Mats Järnmark Vaxholm innebandyhallen
2019-12-08 12:15 150324040 Rotebro IS IBK - Töjnan IBK (A) 2 - 2 Andreas Theorén, Imtiaz Karim Rotebrohallen (Nya)
2019-12-08 14:15 150324038 Åkersberga IBF (D) - Vallentuna IBK 5 - 3 Sadjad Nima, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2019-12-14 09:00 150324041 Hässelby SK IBK (A) - Töjnan IBK (A) 6 - 2 Hugo Dandanell, Alexander Edehag Hässelbyhallen
2019-12-14 11:30 150324044 Vallentuna IBK - Täby FC (A) 3 - 6 Johan Nima, Fredrik Nensén Hammarbackens Sporthall
2019-12-14 20:15 150324045 Bele Barkarby IF IBF (B) - Vaxholms IBF 1 - 5 Daniel Bjerdahl, Lars Reuterhagen Björkebyhallen
2019-12-15 11:45 150324043 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF (D) 3 - 5 Johan Engvall, Fredrik Nensén Prästängshallen
2020-01-18 14:30 150324048 Vallentuna IBK - Vaxholms IBF 8 - 4 Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Hammarbackens Sporthall
2020-01-19 11:00 150324049 Bele Barkarby IF IBF (B) - Töjnan IBK (A) 3 - 3 Mimma Spasic, Mario Mallengren Björkebyhallen
2020-01-19 12:15 150324050 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK (A) 4 - 6 Andreas Lyhnakis, Arvid Stegrud Rotebrohallen (Nya)
2020-01-19 15:45 150324047 Sigtuna IF IBK - Täby FC (A) 1 - 5 Mimma Spasic, Daniel Bjerdahl Prästängshallen
2020-01-25 10:15 150324051 Hässelby SK IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 7 - 1 Gustav Fohlstedt, Mats Järnmark Hässelbyhallen
2020-01-25 15:45 150324055 Åkersberga IBF (D) - Rotebro IS IBK 4 - 1 Fredrik Berglund Sonesson, Lars Reuterhagen Åkersberga Sporthall A
2020-01-26 10:15 150324052 Töjnan IBK (A) - Vallentuna IBK 5 - 1 Ricky Bagge, Ludwig Idevall Arena Satelliten
2020-01-26 17:00 150324053 Vaxholms IBF - Sigtuna IF IBK 6 - 8 Ken Johansson, Fadi Saffo Vaxholm innebandyhallen
2020-02-01 10:15 150324060 Rotebro IS IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 3 Magnus Johnsson, Alexander Hellström Rotebrohallen (Nya)
2020-02-01 14:15 150324059 Vallentuna IBK - Hässelby SK IBK (A) WO (5 - 0) , Fredrik Hallenberg Hammarbackens Sporthall
2020-02-01 17:15 150324058 Sigtuna IF IBK - Töjnan IBK (A) 2 - 5 Roger Nyström, Alexander Löfgren Prästängshallen
2020-02-02 09:15 150324056 Åkersberga IBF (D) - Täby FC (A) 1 - 7 William De Besche, Niclas Andersson Åkersberga Sporthall A
2020-02-08 17:30 150324065 Bele Barkarby IF IBF (B) - Vallentuna IBK 5 - 4 Totte Hallgren, Ricky Bagge Björkebyhallen
2020-02-09 10:15 150324061 Hässelby SK IBK (A) - Sigtuna IF IBK 4 - 5 Filip Lövenklint, Theodore Idevall Hässelbyhallen
2020-02-09 10:45 150324064 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK 2 - 1 Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson K-Rauta Arena
2020-02-09 13:45 150324063 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF (D) 4 - 4 Mario Mallengren, Kenny Ly Vaxholm innebandyhallen
2020-02-16 10:30 150324066 Täby FC (A) - Vaxholms IBF 2 - 5 Theodore Idevall, Bjarne Hekkelstrand K-Rauta Arena
2020-02-16 11:15 150324067 Åkersberga IBF (D) - Töjnan IBK (A) 4 - 2 Ken Johansson, Daniel Karlsson Åkersberga Sporthall A
2020-02-16 14:30 150324069 Sigtuna IF IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 1 Magnus Johnsson, Fredrik Nensén Prästängshallen
2020-02-16 16:15 150324070 Rotebro IS IBK - Vallentuna IBK 12 - 1 Sampo Friberg, Lukas Jellnor Silverdalshallen
2020-03-07 10:15 150324071 Hässelby SK IBK (A) - Åkersberga IBF (D) 2 - 4 Mario Mallengren, Alice Fritshammar Hässelbyhallen
2020-03-07 12:00 150324074 Vallentuna IBK - Sigtuna IF IBK 5 - 7 Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Hammarbackens Sporthall
2020-03-08 14:45 150324073 Vaxholms IBF - Rotebro IS IBK 6 - 4 Lars Samuelsson, Jan Lingemark Vaxholm innebandyhallen
2020-03-08 16:15 150324072 Töjnan IBK (A) - Täby FC (A) 3 - 5 Johnny Mikael Claesson, Håkan Taxén Silverdalshallen
150324076 Vaxholms IBF - Töjnan IBK (A) Vaxholm innebandyhallen
150324077 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK (A)
150324078 Åkersberga IBF (D) - Bele Barkarby IF IBF (B) Åkersberga Sporthall A
150324080 Rotebro IS IBK - Sigtuna IF IBK
150324081 Hässelby SK IBK (A) - Vaxholms IBF Hässelbyhallen
150324084 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF (D) Hammarbackens Sporthall
150324085 Bele Barkarby IF IBF (B) - Täby FC (A) Björkebyhallen
2020-01-12 16:30 150324082 Töjnan IBK (A) - Rotebro IS IBK 0 - 5 Lisa Dahl, Amanda Torbjörner Silverdalshallen
150324086 Töjnan IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) Arena Satelliten
150324087 Vaxholms IBF - Bele Barkarby IF IBF (B) Vaxholm innebandyhallen
150324088 Täby FC (A) - Vallentuna IBK K-Rauta Arena
150324089 Åkersberga IBF (D) - Sigtuna IF IBK Åkersberga Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC (A) 13 10 1 2 80-40 40 31
2. Åkersberga IBF (D) 13 8 1 4 46-42 4 25
3. Rotebro IS IBK 15 7 3 5 67-45 22 24
4. Vaxholms IBF 13 7 1 5 59-55 4 22
5. Hässelby SK IBK (A) 13 7 0 6 69-53 16 21
6. Töjnan IBK (A) 14 6 2 6 50-46 4 20
7. Vallentuna IBK 14 4 0 10 45-64 -19 12
8. Sigtuna IF IBK 14 4 0 10 46-89 -43 12
9. Bele Barkarby IF IBF (B) 13 3 2 8 37-65 -28 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medel B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-28 09:00 150325005 Hässelby SK IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) 6 - 4 Hugo Dandanell, Mario Mallengren Hässelbyhallen
2019-09-29 19:00 150325004 Ängby IF (A) - Täby FC (B) 6 - 2 Felix Wennerstein, Gustav Fohlstedt Grimstahallen
2019-09-29 19:15 150325001 AIK IBF (A) - Silverdals IF 1 - 4 Tobias Jansson, Mikael Ferneback Ulriksdalshallen
2019-10-13 09:00 150325003 Åkersberga IBF (C) - Vallentuna IBK (B) 4 - 2 Jakob Iskander, Fredrik Hallenberg Åkersberga Sporthall A
2019-11-23 16:30 150325002 Danderyds SK IBF - Väsby AIK (B) 3 - 3 Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Mörbyhallen
150325008 Vallentuna IBK (B) - Danderyds SK IBF Mörbyhallen
2019-10-05 12:45 150325007 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (C) 4 - 6 Mats Järnmark, Hannes Hovmöller K-Rauta Arena
2019-10-05 17:15 150325006 Bele Barkarby IF IBF (A) - Ängby IF (A) 1 - 3 Totte Hallgren, William Wetterud Björkebyhallen
2019-10-06 12:15 150325009 Väsby AIK (B) - AIK IBF (A) 5 - 7 Daniel Bjerdahl, Mats Andersson Väsby skolan
2019-10-06 15:15 150325010 Silverdals IF - Hässelby SK IBK (B) 6 - 6 Lukas Jellnor, Imtiaz Karim Silverdalshallen
2019-10-11 18:30 150325012 Danderyds SK IBF - Täby FC (B) 2 - 4 Arvid Stegrud, Lukas Jellnor Mörbyhallen
2019-10-19 16:00 150325015 Väsby AIK (B) - Silverdals IF 4 - 3 Theodore Idevall, Fredrik Nensén Väsby skolan
2019-10-20 15:00 150325013 Åkersberga IBF (C) - Bele Barkarby IF IBF (A) 1 - 8 Jan Lingemark, Patrik Larsson Åkersberga Sporthall A
2019-10-20 15:45 150325014 Ängby IF (A) - Hässelby SK IBK (B) 4 - 11 Totte Hallgren, Robert Milerud Grimstahallen
2019-11-30 16:30 150325011 AIK IBF (A) - Vallentuna IBK (B) 5 - 4 Aida Jönsson, Oscar Olsson Berglund Tallbackaskolan
2019-10-26 10:00 150325016 Hässelby SK IBK (B) - Åkersberga IBF (C) 7 - 2 Samuel Oreland, Filip Lövenklint Hässelbyhallen
2019-10-27 15:00 150325019 Vallentuna IBK (B) - Väsby AIK (B) 3 - 9 Mario Mallengren, Mimma Spasic Hammarbackens Sporthall
2019-11-13 19:15 150325017 Bele Barkarby IF IBF (A) - Danderyds SK IBF 3 - 4 Daniel Karlsson, Max Sjöberg Mörbyhallen
2019-11-20 19:00 150325020 Silverdals IF - Ängby IF (A) 1 - 6 Henrik Sommerville, Ludwig Idevall Silverdalshallen
2019-11-24 15:30 150325018 Täby FC (B) - AIK IBF (A) 6 - 6 Alexander Löfgren, Sezgin Youmer Tallbackaskolan
2019-11-09 11:00 150325024 Vallentuna IBK (B) - Silverdals IF 8 - 6 Zana Guzel, Åsa Gustavsson Hammarbackens Sporthall
2019-11-09 16:00 150325023 Åkersberga IBF (C) - Ängby IF (A) 2 - 3 Jakob Iskander, Richard Jonsson Åkersberga Sporthall A
2019-11-10 15:15 150325021 AIK IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 7 Theodore Idevall, Lukas Jellnor Ulriksdalshallen
2019-11-10 18:15 150325022 Danderyds SK IBF - Hässelby SK IBK (B) 5 - 6 Amanda Torbjörner, Lisa Dahl Mörbyhallen
2019-11-22 17:15 150325025 Väsby AIK (B) - Täby FC (B) 5 - 5 Imtiaz Karim, Rikard Söderlund Väsby skolan
2019-11-14 19:40 150325028 Bele Barkarby IF IBF (A) - Väsby AIK (B) 9 - 0 Niklas Forsman, Ken Johansson Björkebyhallen
2019-11-16 10:15 150325029 Täby FC (B) - Vallentuna IBK (B) 3 - 5 Linn Skotte, Ida Torbjörner K-Rauta Arena
2019-11-17 09:00 150325027 Hässelby SK IBK (B) - AIK IBF (A) 13 - 6 Gustav Fohlstedt, Ricky Bagge Hässelbyhallen
2019-11-17 11:00 150325026 Ängby IF (A) - Danderyds SK IBF 5 - 3 Tony Verho, Shabbir Ahmed Grimstahallen
2019-11-17 16:30 150325030 Silverdals IF - Åkersberga IBF (C) 5 - 2 Filippa Ekman, Asta Hansson Silverdalshallen
150325032 Danderyds SK IBF - Åkersberga IBF (C) Åkersberga Sporthall A
2019-11-23 15:15 150325034 Vallentuna IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) 5 - 6 Sam Varahram, Mimma Spasic Hammarbackens Sporthall
2019-11-30 10:15 150325033 Täby FC (B) - Silverdals IF 6 - 6 Armin Shafiei, Peter Lassfolk K-Rauta Arena
2019-11-30 13:00 150325035 Väsby AIK (B) - Hässelby SK IBK (B) 7 - 4 Robert Lindén Säfström, Magnus Johnsson Väsby skolan
2019-12-01 17:00 150325031 AIK IBF (A) - Ängby IF (A) 2 - 3 Max Sjöberg, Malva Sölvemark Ulriksdalshallen
2019-12-07 10:15 150325038 Hässelby SK IBK (B) - Vallentuna IBK (B) 6 - 5 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Hässelbyhallen
2019-12-07 16:15 150325039 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC (B) 6 - 2 Ricky Bagge, Ken Johansson Björkebyhallen
2019-12-08 15:30 150325036 Åkersberga IBF (C) - AIK IBF (A) 3 - 2 Sadjad Nima, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2019-12-08 16:30 150325040 Silverdals IF - Danderyds SK IBF 4 - 8 Niklas Forsman, Alexander Löfgren Silverdalshallen
2019-12-08 17:45 150325037 Ängby IF (A) - Väsby AIK (B) 1 - 7 Ricky Bagge, Imtiaz Karim Grimstahallen
2019-12-14 15:15 150325044 Vallentuna IBK (B) - Ängby IF (A) 3 - 6 Lars Reuterhagen, Anton Zaitsev Hammarbackens Sporthall
2019-12-14 16:15 150325045 Väsby AIK (B) - Åkersberga IBF (C) 5 - 2 Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt Väsby skolan
2019-12-15 11:45 150325042 Bele Barkarby IF IBF (A) - Silverdals IF 2 - 2 Alexander Hellström, Sam Varahram Björkebyhallen
2019-12-15 12:00 150325043 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (B) 3 - 2 Mimma Spasic, Mario Mallengren Grindtorpshallen
2019-12-15 13:15 150325041 AIK IBF (A) - Danderyds SK IBF 4 - 8 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Ulriksdalshallen
2020-01-11 10:15 150325048 Vallentuna IBK (B) - Åkersberga IBF (C) 0 - 8 Jan Lingemark, Peter Lassfolk Hammarbackens Sporthall
2020-01-17 19:00 150325050 Silverdals IF - AIK IBF (A) 1 - 6 Lars Reuterhagen, Noel Akdemir Silverdalshallen
2020-01-18 10:15 150325047 Täby FC (B) - Ängby IF (A) 1 - 4 Simon Fröberg, Max Hasselrot K-Rauta Arena
2020-01-19 12:15 150325046 Bele Barkarby IF IBF (A) - Hässelby SK IBK (B) 8 - 0 Mimma Spasic, Mario Mallengren Björkebyhallen
2020-01-19 13:45 150325049 Väsby AIK (B) - Danderyds SK IBF 5 - 3 Magnus Johnsson, Lars Reuterhagen Väsby skolan
2020-01-12 17:00 150325052 Danderyds SK IBF - Vallentuna IBK (B) 5 - 3 Adam Sundbom, Tim Svensson Mörbyhallen
2020-01-25 11:30 150325055 Hässelby SK IBK (B) - Silverdals IF 4 - 4 Gustav Fohlstedt, Mats Järnmark Hässelbyhallen
2020-01-25 14:30 150325053 Åkersberga IBF (C) - Täby FC (B) 4 - 2 Fredrik Berglund Sonesson, Lars Reuterhagen Åkersberga Sporthall A
2020-01-25 17:00 150325051 AIK IBF (A) - Väsby AIK (B) 2 - 1 Arvid Stegrud, Andreas Lyhnakis Ulriksdalshallen
2020-01-26 15:30 150325054 Ängby IF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 4 - 3 Imtiaz Karim, Ricky Bagge Grimstahallen
2020-02-01 10:00 150325056 Hässelby SK IBK (B) - Ängby IF (A) 8 - 2 Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Hässelbyhallen
2020-02-01 10:15 150325058 Täby FC (B) - Danderyds SK IBF 3 - 2 Simon Fröberg, Max Hasselrot K-Rauta Arena
2020-02-01 16:15 150325057 Bele Barkarby IF IBF (A) - Åkersberga IBF (C) 2 - 4 Filip Lövenklint, Theodore Idevall Björkebyhallen
2020-02-02 12:45 150325060 Silverdals IF - Väsby AIK (B) 7 - 5 Martin Hjelmberg, Mauricio Castillo Silverdalshallen
2020-02-02 15:15 150325059 Vallentuna IBK (B) - AIK IBF (A) 8 - 7 Johnn Wahlgren, Filip Lövenklint Hammarbackens Sporthall
2020-01-26 13:15 150325063 Åkersberga IBF (C) - Hässelby SK IBK (B) 6 - 6 Oskar Mattsson, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2020-02-08 16:00 150325065 Väsby AIK (B) - Vallentuna IBK (B) 6 - 2 Fredrik Nensén, Johan Nima Väsby skolan
2020-02-09 12:00 150325064 Ängby IF (A) - Silverdals IF 7 - 2 Elliot Karlsson, Marcus Höök Grimstahallen
2020-02-09 14:15 150325061 AIK IBF (A) - Täby FC (B) 6 - 6 Wilmer Jonsson, Gustav Levin Ulriksdalshallen
2020-02-09 17:15 150325062 Danderyds SK IBF - Bele Barkarby IF IBF (A) 1 - 4 Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Mörbyhallen
2020-02-15 11:30 150325069 Täby FC (B) - Väsby AIK (B) 4 - 4 Aida Jönsson, Oscar Olsson Berglund K-Rauta Arena
2020-02-15 13:30 150325067 Hässelby SK IBK (B) - Danderyds SK IBF 8 - 5 Alexander Hellström, Johnn Wahlgren Hässelbyhallen
2020-02-15 16:15 150325068 Bele Barkarby IF IBF (A) - AIK IBF (A) 2 - 5 Totte Hallgren, Alexander Löfgren Björkebyhallen
2020-02-16 12:45 150325070 Silverdals IF - Vallentuna IBK (B) 4 - 4 Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Silverdalshallen
2020-02-16 17:30 150325066 Ängby IF (A) - Åkersberga IBF (C) 7 - 4 Ricky Bagge, Alexander Löfgren Grimstahallen
2019-10-19 16:30 150325072 Danderyds SK IBF - Ängby IF (A) 2 - 7 Lars Sundlöf, Lucas Edberg Mörbyhallen
2020-03-07 15:00 150325075 Väsby AIK (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) 5 - 5 Fredrik Nensén, Magnus Johnsson Väsby skolan
2020-03-07 16:00 150325074 Vallentuna IBK (B) - Täby FC (B) 13 - 2 Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Hammarbackens Sporthall
2020-03-08 15:00 150325071 AIK IBF (A) - Hässelby SK IBK (B) 4 - 8 Theodore Idevall, Isak Ålenius Ulriksdalshallen
2020-03-08 15:45 150325073 Åkersberga IBF (C) - Silverdals IF 5 - 2 Fredrik Hallenberg, Tim Svensson Åkersberga Sporthall A
150325077 Ängby IF (A) - AIK IBF (A) Grimstahallen
150325078 Hässelby SK IBK (B) - Väsby AIK (B)
150325079 Bele Barkarby IF IBF (A) - Vallentuna IBK (B) Björkebyhallen
150325080 Silverdals IF - Täby FC (B) Silverdalshallen
2019-12-07 16:30 150325076 Åkersberga IBF (C) - Danderyds SK IBF 2 - 2 Leif Karlsson, Osama Abaied Mörbyhallen
150325081 AIK IBF (A) - Åkersberga IBF (C) Ulriksdalshallen
150325082 Danderyds SK IBF - Silverdals IF Mörbyhallen
150325083 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) K-Rauta Arena
150325084 Vallentuna IBK (B) - Hässelby SK IBK (B) Hammarbackens Sporthall
150325085 Väsby AIK (B) - Ängby IF (A) Väsby skolan
150325087 Åkersberga IBF (C) - Väsby AIK (B) Åkersberga Sporthall A
150325088 Ängby IF (A) - Vallentuna IBK (B) Grimstahallen
150325089 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (B) Hässelbyhallen
150325090 Silverdals IF - Bele Barkarby IF IBF (A) Silverdalshallen
2020-01-11 16:45 150325086 Danderyds SK IBF - AIK IBF (A) 2 - 2 Mats Järnmark, Ludwig Idevall Mörbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ängby IF (A) 15 12 0 3 68-52 16 36
2. Hässelby SK IBK (B) 15 9 3 3 95-71 24 30
3. Väsby AIK (B) 15 7 4 4 71-60 11 25
4. Bele Barkarby IF IBF (A) 15 7 2 6 70-44 26 23
5. Åkersberga IBF (C) 15 7 2 6 55-57 -2 23
6. AIK IBF (A) 16 5 3 8 67-81 -14 18
7. Danderyds SK IBF 15 4 3 8 55-63 -8 15
8. Silverdals IF 15 3 5 7 57-74 -17 14
9. Täby FC (B) 15 3 5 7 53-77 -24 14
10. Vallentuna IBK (B) 14 4 1 9 65-77 -12 13
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medel C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-28 16:30 150326002 Täby FC (C) - AIK IBF (B) 3 - 5 Johan Nima, Lucas Edberg K-Rauta Arena
2019-09-29 14:00 150326003 Ängby IF (B) - Töjnan IBK (B) 3 - 0 Samuel Oreland, Robert Milerud Grimstahallen
2019-10-06 14:00 150326008 Töjnan IBK (B) - Täby FC (C) 4 - 9 Madeleine Forslund, Linda Forslund Silverdalshallen
2019-10-06 14:00 150326009 AIK IBF (B) - Djurgårdens IF IBS (B) 1 - 3 Oscar Forstadius, Arash Sohrevardi Ulriksdalshallen
2019-10-19 19:15 150326011 Djurgårdens IF IBS (B) - Töjnan IBK (B) 3 - 2 Lars Sundlöf, Johan Eklund Hjorthagshallen
2019-10-20 13:15 150326014 Hässelby SK IBK (C) - Åkersberga IBF (B) 1 - 4 Samuel Oreland, Fredrik Hallenberg Hässelbyhallen
2019-10-27 14:30 150326016 Åkersberga IBF (B) - Ängby IF (B) 2 - 3 Niclas Andersson, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2019-10-27 16:15 150326019 Töjnan IBK (B) - AIK IBF (B) 3 - 11 Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Silverdalshallen
2019-11-10 11:30 150326022 Täby FC (C) - Åkersberga IBF (B) 2 - 5 Robert Lindén Säfström, Amanda Törner K-Rauta Arena
2019-11-10 19:30 150326023 Ängby IF (B) - Hässelby SK IBK (C) 1 - 6 Åsa Gustavsson, Johnny Mikael Claesson Grimstahallen
2019-11-16 10:30 150326027 Åkersberga IBF (B) - Djurgårdens IF IBS (B) 2 - 3 Niclas Andersson, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2019-11-17 10:15 150326026 Hässelby SK IBK (C) - Täby FC (C) 0 - 6 Gustav Fohlstedt, Ricky Bagge Hässelbyhallen
2019-11-30 12:45 150326032 Täby FC (C) - Ängby IF (B) 0 - 9 Björn Söderström, Sam Varahram K-Rauta Arena
2019-11-30 16:30 150326031 Djurgårdens IF IBS (B) - Hässelby SK IBK (C) 2 - 4 Roland Nester, Lars Sundlöf Hjorthagshallen
2019-12-01 18:15 150326035 AIK IBF (B) - Åkersberga IBF (B) 8 - 1 Max Sjöberg, Malva Sölvemark Ulriksdalshallen
2019-12-07 11:30 150326037 Hässelby SK IBK (C) - AIK IBF (B) 3 - 5 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Hässelbyhallen
2019-12-08 18:00 150326038 Åkersberga IBF (B) - Töjnan IBK (B) 8 - 2 Aarre Hietanen, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2019-12-08 19:00 150326036 Ängby IF (B) - Djurgårdens IF IBS (B) 5 - 5 Ricky Bagge, Imtiaz Karim Grimstahallen
2019-12-14 15:15 150326041 Djurgårdens IF IBS (B) - Täby FC (C) 2 - 6 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Hjorthagshallen
2019-12-15 12:00 150326045 AIK IBF (B) - Ängby IF (B) 18 - 0 Robert Vangeus, Alexander Löfgren Ulriksdalshallen
2019-12-15 15:00 150326044 Töjnan IBK (B) - Hässelby SK IBK (C) 3 - 2 Åsa Gustavsson, Ludwig Idevall Silverdalshallen
2020-01-13 19:40 150326049 AIK IBF (B) - Täby FC (C) 6 - 1 Lukas Jellnor, Wilmer Jonsson Tallbackaskolan
2020-01-18 15:15 150326048 Töjnan IBK (B) - Ängby IF (B) 6 - 2 Robin Vall, Patrik Larsson Nya Edsbergshallen
2020-01-18 19:30 150326051 Djurgårdens IF IBS (B) - AIK IBF (B) 0 - 9 Lars Sundlöf, Johan Engvall Hjorthagshallen
2020-01-25 11:30 150326052 Täby FC (C) - Töjnan IBK (B) 2 - 4 Tim Svensson, Andreas Sandgren K-Rauta Arena
2020-02-02 10:30 150326056 Åkersberga IBF (B) - Hässelby SK IBK (C) 1 - 4 William De Besche, Niclas Andersson Åkersberga Sporthall A
2020-02-02 11:30 150326059 Töjnan IBK (B) - Djurgårdens IF IBS (B) 1 - 5 Martin Hjelmberg, Mauricio Castillo Silverdalshallen
2020-02-09 13:00 150326065 AIK IBF (B) - Töjnan IBK (B) 11 - 4 Wilmer Jonsson, Gustav Levin Ulriksdalshallen
2020-02-09 13:15 150326063 Ängby IF (B) - Åkersberga IBF (B) 9 - 2 Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Grimstahallen
2020-02-15 12:15 150326066 Hässelby SK IBK (C) - Ängby IF (B) 7 - 3 Alexander Hellström, Johnn Wahlgren Hässelbyhallen
2020-02-16 13:45 150326067 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (C) 4 - 0 Martin Mårtensson, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2020-03-07 10:15 150326072 Täby FC (C) - Hässelby SK IBK (C) 4 - 1 Andreas Beijer, Peter Lassfolk K-Rauta Arena
2020-03-07 14:15 150326071 Djurgårdens IF IBS (B) - Åkersberga IBF (B) 2 - 2 Adam Sundbom, Magnus Westerberg Hjorthagshallen
150326076 Ängby IF (B) - Täby FC (C) Grimstahallen
150326077 Hässelby SK IBK (C) - Djurgårdens IF IBS (B) Hässelbyhallen
150326078 Åkersberga IBF (B) - AIK IBF (B) Åkersberga Sporthall A
150326081 Djurgårdens IF IBS (B) - Ängby IF (B) Engelbrektshallen
150326084 Töjnan IBK (B) - Åkersberga IBF (B) Silverdalshallen
150326085 AIK IBF (B) - Hässelby SK IBK (C) Ulriksdalshallen
150326086 Täby FC (C) - Djurgårdens IF IBS (B) K-Rauta Arena
150326087 Ängby IF (B) - AIK IBF (B) Grimstahallen
2020-02-08 16:00 150326088 Hässelby SK IBK (C) - Töjnan IBK (B) 9 - 3 Ludwig Idevall, Linus Löfstedt Rotebrohallen (Nya)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. AIK IBF (B) 9 8 0 1 74-18 56 24
2. Hässelby SK IBK (C) 10 5 0 5 37-32 5 15
3. Djurgårdens IF IBS (B) 9 4 2 3 25-32 -7 14
4. Åkersberga IBF (B) 10 4 1 5 31-34 -3 13
5. Ängby IF (B) 9 4 1 4 35-46 -11 13
6. Täby FC (C) 10 4 0 6 33-40 -7 12
7. Töjnan IBK (B) 11 3 0 8 32-65 -33 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medel D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-28 09:15 150327005 Åkersberga IBF (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 2 - 1 Jakob Iskander, Fredrik Hallenberg Åkersberga Sporthall A
2019-09-28 10:15 150327001 Älvsjö AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 3 - 12 Ida Sandberg, Linnea Westerlund Sätrahallen
2019-09-28 17:00 150327002 Huddinge IBS - Täby FC (D) 3 - 6 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Tomtbergahallen
2019-10-05 11:30 150327009 Täby FC (D) - Älvsjö AIK IBF 10 - 4 Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt K-Rauta Arena
2019-10-05 14:30 150327008 Älta IF (B) - Huddinge IBS 4 - 2 Christian Berger, Tony Verho Järla Sporthall
2019-10-05 15:30 150327010 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Åkersberga IBF (A) 6 - 1 Magnus Berg, Amanda Kaiser Strandhallen - Tyresö
2019-10-19 13:00 150327012 Huddinge IBS - Vendelsö IK (A) 4 - 7 Sam Varahram, Åsa Gustavsson Tomtbergahallen
2019-10-19 14:45 150327011 Älvsjö AIK IBF - Älta IF (B) 3 - 3 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Sätrahallen
2019-10-20 16:30 150327015 Täby FC (D) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 1 - 4 Peter Lassfolk, Sampo Friberg Grindtorpshallen
2019-10-13 18:15 150327019 Älta IF (B) - Täby FC (D) 2 - 4 Johan Ståhl, Sam Varahram Järla Sporthall
2019-10-27 11:00 150327017 Nacka Wallenstam IBK (B) - Huddinge IBS 1 - 7 Lucas Werelius, Max Sjöberg Ormingehallen
2019-10-27 13:30 150327018 Vendelsö IK (A) - Älvsjö AIK IBF 4 - 2 Christian Berger, Johan Ståhl Lyckeby Sporthall
150327021 Älvsjö AIK IBF - Nacka Wallenstam IBK (B) Kämpetorpshallen 2
2019-11-09 17:00 150327022 Huddinge IBS - Åkersberga IBF (A) 1 - 2 Erik Gustafsson, Sam Varahram Tomtbergahallen
2019-11-09 18:30 150327024 Älta IF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 15 - 1 Mats Andersson, Daniel Bjerdahl Järla Sporthall
2019-11-10 12:45 150327025 Täby FC (D) - Vendelsö IK (A) 3 - 4 Amanda Törner, Armin Shafiei K-Rauta Arena
2019-11-16 11:45 150327027 Åkersberga IBF (A) - Älvsjö AIK IBF 2 - 9 Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Åkersberga Sporthall A
2019-11-16 17:30 150327029 Vendelsö IK (A) - Älta IF (B) 3 - 3 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Lyckeby Sporthall
2019-11-17 10:00 150327028 Nacka Wallenstam IBK (B) - Täby FC (D) 2 - 5 Henrik Sommerville, Malva Sölvemark Ormingehallen
2019-11-30 11:30 150327035 Täby FC (D) - Åkersberga IBF (A) 5 - 4 Björn Söderström, Peter Lassfolk K-Rauta Arena
2019-11-30 14:15 150327033 Vendelsö IK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 2 - 4 ****** ******, Jonas Jatko Lyckeby Sporthall
2019-11-30 15:45 150327034 Älta IF (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 5 - 1 Felix Fernström, Christian Berger Järla Sporthall
2019-12-08 13:15 150327039 Nacka Wallenstam IBK (B) - Vendelsö IK (A) 2 - 3 Tindra Henriksson, Amanda Torbjörner Ormingehallen
2019-12-08 15:15 150327040 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Huddinge IBS 1 - 7 Johan Nima, Christian Berger Strandhallen - Tyresö
2019-12-08 16:45 150327038 Åkersberga IBF (A) - Älta IF (B) 8 - 0 Aarre Hietanen, Sadjad Nima Åkersberga Sporthall A
2019-12-14 15:30 150327043 Vendelsö IK (A) - Åkersberga IBF (A) 4 - 3 Albin Hedenstedt, Christian Berger Lyckeby Sporthall
2019-12-15 10:00 150327042 Nacka Wallenstam IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 6 - 10 Aldin Imamovic, Daniel Mårtensson Ormingehallen
2019-12-15 12:45 150327041 Älvsjö AIK IBF - Huddinge IBS 6 - 3 Jouni Kekkonen, Zana Guzel Västertorpshallen
2020-01-18 11:30 150327049 Täby FC (D) - Huddinge IBS 3 - 2 Per Sundvall, Jan Lingemark K-Rauta Arena
2020-01-18 15:15 150327046 Nacka Wallenstam IBK (B) - Åkersberga IBF (A) 1 - 4 Felix Fernström, Christian Berger Ormingehallen
2020-01-18 16:30 150327050 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Älvsjö AIK IBF 4 - 4 Emilia Tuomela, Joshua Axelsson Strandhallen - Tyresö
2020-01-25 15:00 150327052 Huddinge IBS - Älta IF (B) 2 - 2 ****** ******, Erik Gustafsson Tomtbergahallen
2020-01-26 09:15 150327051 Älvsjö AIK IBF - Täby FC (D) 2 - 2 Tony Verho, Tommy Egman Västertorpshallen
2020-01-26 14:30 150327055 Åkersberga IBF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 6 - 1 Oskar Mattsson, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2020-02-01 14:15 150327059 Älta IF (B) - Älvsjö AIK IBF 6 - 0 Anton Zaitsev, Tony Verho Järla Sporthall
2020-02-01 15:30 150327058 Vendelsö IK (A) - Huddinge IBS 3 - 4 Christian Berger, Anders Hillebrink Lyckeby Sporthall
2020-02-02 14:15 150327060 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Täby FC (D) 2 - 3 Emilia Tuomela, Joshua Axelsson Strandhallen - Tyresö
2020-02-08 14:00 150327062 Huddinge IBS - Nacka Wallenstam IBK (B) 7 - 2 Albin Hedenstedt, Adam Lönnborg Tomtbergahallen
2020-02-08 16:15 150327061 Älvsjö AIK IBF - Vendelsö IK (A) 2 - 4 Hampus Bergholm, Viggo Modigh Kämpetorpshallen 1
2020-02-09 17:00 150327065 Täby FC (D) - Älta IF (B) 4 - 7 Oskar Mattsson, Jakob Iskander K-Rauta Arena
2020-02-16 12:00 150327068 Nacka Wallenstam IBK (B) - Älvsjö AIK IBF 4 - 0 Max Sjöberg, Malva Sölvemark Ormingehallen
2020-02-16 12:30 150327067 Åkersberga IBF (A) - Huddinge IBS 5 - 3 Martin Mårtensson, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2020-02-16 13:30 150327070 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Älta IF (B) 6 - 5 Jonathan Wallén Brobäck, Joel Säve-Söderbergh Strandhallen - Tyresö
2020-02-16 15:15 150327069 Vendelsö IK (A) - Täby FC (D) 5 - 5 Håkan Taxén, Fredrik Pålsson Lyckeby Sporthall
2020-03-07 11:30 150327075 Täby FC (D) - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 2 Andreas Beijer, Nihada Cenanovic K-Rauta Arena
2020-03-07 15:30 150327074 Älta IF (B) - Vendelsö IK (A) 3 - 8 Tony Verho, Christian Berger Järla Sporthall
2020-03-07 16:30 150327071 Älvsjö AIK IBF - Åkersberga IBF (A) 2 - 4 Max Hellström, Malva Sölvemark Kämpetorpshallen 1
150327078 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (D) Åkersberga Sporthall A
150327079 Nacka Wallenstam IBK (B) - Älta IF (B) Ormingehallen
150327080 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Vendelsö IK (A) Strandhallen - Tyresö
150327082 Huddinge IBS - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Glömstahallen
150327083 Vendelsö IK (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) Lyckeby Sporthall
150327084 Älta IF (B) - Åkersberga IBF (A) Järla Sporthall
150327086 Huddinge IBS - Älvsjö AIK IBF Tomtbergahallen
150327089 Åkersberga IBF (A) - Vendelsö IK (A) Åkersberga Sporthall A
150327090 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) Strandhallen - Tyresö
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC (D) 13 8 2 3 54-43 11 26
2. Vendelsö IK (A) 11 7 2 2 47-35 12 23
3. Åkersberga IBF (A) 11 7 0 4 41-33 8 21
4. Tyresö Trollbäcken IBK (B) 11 6 1 4 51-53 -2 19
5. Älta IF (B) 12 5 3 4 55-42 13 18
6. Huddinge IBS 12 4 1 7 45-42 3 13
7. Älvsjö AIK IBF 12 2 3 7 37-58 -21 9
8. Nacka Wallenstam IBK (B) 10 1 0 9 22-46 -24 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medel E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-28 11:15 150377003 Nynäshamns IBK - Älta IF (A) 16 - 1 Johan Ståhl, Sezgin Youmer Kvarnängshallen
2019-09-28 15:30 150377002 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Värmdö IF 7 - 0 Daniel Bjerdahl, Christian Berger Strandhallen - Tyresö
2019-09-28 17:30 150377001 FBI Tullinge - Nacka Wallenstam IBK (A) 9 - 2 Theodore Hurtig, Gustav Frank Tullingehallen
2019-09-29 12:45 150377004 Salems IF - Västerhaninge IBK 7 - 4 Zana Guzel, Osama Abaied Skogsängshallen
2019-09-29 14:00 150377005 Tungelsta IF - Vendelsö IK (B) 4 - 5 Fredrik Pålsson, Nicholas Lindgren Tungelsta Sporthall
2019-10-05 16:15 150377006 Vendelsö IK (B) - Salems IF 4 - 9 Theodore Hurtig, Johnny Mikael Claesson Lyckeby Sporthall
2019-10-05 16:30 150377010 Nacka Wallenstam IBK (A) - Tungelsta IF 1 - 14 Emilia Tuomela, Joshua Axelsson Ormingehallen
2019-10-05 17:45 150377009 Värmdö IF - FBI Tullinge 0 - 4 Arash Sohrevardi, Nicklas Sundgren Värmdö sporthall
2019-10-06 18:15 150377008 Älta IF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 1 - 15 Kevin Helly, Daniel Bjerdahl Järla Sporthall
2019-10-12 11:00 150377007 Västerhaninge IBK - Nynäshamns IBK 3 - 10 Sezgin Youmer, Jonas Jatko Åbyhallen
2019-10-19 11:30 150377013 Nynäshamns IBK - Vendelsö IK (B) 12 - 2 Johan Nima, Sadjad Nima Kvarnängshallen
2019-10-19 11:45 150377011 FBI Tullinge - Älta IF (A) 9 - 2 Zana Guzel, Shabbir Ahmed Tullingehallen
2019-10-20 11:00 150377015 Värmdö IF - Nacka Wallenstam IBK (A) 7 - 6 Mattias Lönnborg, Johan Nima Värmdö sporthall
2019-10-20 13:15 150377014 Salems IF - Tungelsta IF 8 - 8 Michael Hillblom, Erik Gustafsson Skogsängshallen
2019-11-17 09:30 150377012 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Västerhaninge IBK 9 - 1 Sezgin Youmer, Sadjad Nima Strandhallen - Tyresö
2019-10-26 12:15 150377018 Västerhaninge IBK - FBI Tullinge 2 - 9 Nicholas Lindgren, Morgan Nordh Åbyhallen
2019-10-26 13:15 150377019 Älta IF (A) - Värmdö IF 2 - 2 Christian Berger, Henrik Sommerville Järla Sporthall
2019-10-26 15:15 150377020 Nacka Wallenstam IBK (A) - Salems IF 0 - 15 Malva Sölvemark, Max Sjöberg Ormingehallen
2019-10-27 14:45 150377017 Vendelsö IK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 1 - 10 Christian Berger, Johan Ståhl Lyckeby Sporthall
2019-11-24 19:15 150377016 Tungelsta IF - Nynäshamns IBK 9 - 7 Nicholas Lindgren, Morgan Nordh Tungelsta Sporthall
2019-11-09 12:15 150377023 Nynäshamns IBK - Salems IF 6 - 5 Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Kvarnängshallen
2019-11-09 13:00 150377021 FBI Tullinge - Vendelsö IK (B) 3 - 8 Adam Lönnborg, Johan Nima Tullingehallen
2019-11-09 17:15 150377024 Älta IF (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 6 - 1 Mats Andersson, Daniel Bjerdahl Järla Sporthall
2019-11-10 11:00 150377022 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Tungelsta IF 6 - 1 Joel Säve-Söderbergh, Jonathan Wallén Brobäck Tyresöhallen
2019-11-10 12:00 150377025 Värmdö IF - Västerhaninge IBK 4 - 2 Noah Hulin, Adam Lindell Värmdö sporthall
2019-11-16 10:45 150377029 Västerhaninge IBK - Älta IF (A) 5 - 3 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Åbyhallen
2019-11-16 13:30 150377027 Tungelsta IF - FBI Tullinge 3 - 1 Niclas Woxmark, Fredrik Pålsson Tungelsta Sporthall
2019-11-16 16:15 150377028 Vendelsö IK (B) - Värmdö IF 11 - 1 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Lyckeby Sporthall
2019-11-16 18:45 150377026 Salems IF - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 7 - 3 Mikael Ferneback, Shabbir Ahmed Skogsängshallen
2019-11-17 11:15 150377030 Nacka Wallenstam IBK (A) - Nynäshamns IBK 4 - 9 Malva Sölvemark, Henrik Sommerville Ormingehallen
2019-11-30 14:15 150377032 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Nynäshamns IBK 6 - 6 Lisa Dahl, Daniel Bjerdahl Strandhallen - Tyresö
2019-11-30 14:30 150377033 Västerhaninge IBK - Nacka Wallenstam IBK (A) 6 - 5 Fredrik Pålsson, Christian Ljunggren Åbyhallen
2019-11-30 14:30 150377034 Älta IF (A) - Vendelsö IK (B) 3 - 6 Felix Fernström, Leif Karlsson Järla Sporthall
2019-11-30 17:45 150377035 Värmdö IF - Tungelsta IF 2 - 8 Leif Karlsson, Carl Brorsson Värmdö sporthall
2019-12-01 11:30 150377031 FBI Tullinge - Salems IF 2 - 7 Lennart Asp, Christian Berger Storvretens Sporthall
2019-12-07 11:15 150377036 Nynäshamns IBK - FBI Tullinge 4 - 2 Niclas Woxmark, Hanna Woxmark Kvarnängshallen
2019-12-07 14:15 150377037 Salems IF - Värmdö IF 7 - 1 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Skogsängshallen
2019-12-07 15:00 150377038 Tungelsta IF - Älta IF (A) 10 - 0 ****** ******, Kevin Geovanny Moreno Ordonez Tungelsta Sporthall
2019-12-07 15:30 150377039 Vendelsö IK (B) - Västerhaninge IBK 4 - 4 Niclas Woxmark, Christian Berger Lyckeby Sporthall
2019-12-08 12:00 150377040 Nacka Wallenstam IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 5 - 6 Tindra Henriksson, Amanda Torbjörner Ormingehallen
2019-12-14 14:30 150377041 FBI Tullinge - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 2 - 7 Martin Claësson, Viking Claësson Tullingehallen
2019-12-14 14:30 150377044 Älta IF (A) - Salems IF 3 - 12 Daniel Mårtensson, Wilmer Axén Järla Sporthall
2019-12-14 14:45 150377043 Västerhaninge IBK - Tungelsta IF 2 - 8 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Åbyhallen
2019-12-14 16:45 150377042 Vendelsö IK (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 14 - 2 Albin Hedenstedt, Christian Berger Lyckeby Sporthall
2019-12-15 11:45 150377045 Värmdö IF - Nynäshamns IBK 3 - 11 Anton Zaitsev, Christian Berger Värmdö sporthall
2020-01-18 13:00 150377049 Värmdö IF - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 0 - 13 Eskil Simonsen, Christian Berger Värmdö sporthall
2020-01-18 14:30 150377047 Västerhaninge IBK - Salems IF 3 - 10 Nicholas Lindgren, Morgan Nordh Åbyhallen
2020-01-18 15:30 150377048 Älta IF (A) - Nynäshamns IBK 3 - 10 Elias Englund, Joel Säve-Söderbergh Järla Sporthall
2020-01-18 16:00 150377046 Vendelsö IK (B) - Tungelsta IF 3 - 8 Tony Verho, Alexander Hellström Lyckeby Sporthall
2020-01-18 17:45 150377050 Nacka Wallenstam IBK (A) - FBI Tullinge 2 - 8 Felix Fernström, Christian Berger Ormingehallen
2020-01-25 10:45 150377055 Tungelsta IF - Nacka Wallenstam IBK (A) 3 - 0 Fredrik Bousset, Nicholas Lindgren Tungelsta Sporthall
2020-01-25 11:30 150377054 Salems IF - Vendelsö IK (B) 1 - 5 Sadjad Nima, Johan Hessing Skogsängshallen
2020-01-25 13:15 150377053 Nynäshamns IBK - Västerhaninge IBK 6 - 4 Andreas Theorén, Anders Hillebrink Kvarnängshallen
2020-01-25 14:00 150377051 FBI Tullinge - Värmdö IF 6 - 2 Daniel Bjerdahl, Aarre Hietanen Tullingehallen
2020-01-25 17:00 150377052 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Älta IF (A) 14 - 1 Mats Andersson, Daniel Bjerdahl Strandhallen - Tyresö
2020-02-01 11:30 150377058 Västerhaninge IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 4 - 8 Nicholas Lindgren, Morgan Nordh Åbyhallen
2020-02-01 14:15 150377057 Vendelsö IK (B) - Nynäshamns IBK 2 - 9 Albin Hedenstedt, Anders Hillebrink Lyckeby Sporthall
2020-02-01 15:30 150377059 Älta IF (A) - FBI Tullinge 3 - 4 Wilmer Axén, Didrik Axen Järla Sporthall
2020-02-01 18:30 150377056 Tungelsta IF - Salems IF 4 - 7 Aleksi Partanen, Janne Ahonen Tungelsta Sporthall
2020-02-02 12:15 150377060 Nacka Wallenstam IBK (A) - Värmdö IF 5 - 4 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Ormingehallen
2020-02-08 11:30 150377063 Nynäshamns IBK - Tungelsta IF 8 - 10 Morgan Nordh, Nicholas Lindgren Kvarnängshallen
2020-02-08 13:00 150377062 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Vendelsö IK (B) 4 - 4 Daniel Bjerdahl, Sam Varahram Strandhallen - Tyresö
2020-02-08 14:00 150377061 FBI Tullinge - Västerhaninge IBK 7 - 5 Shabbir Ahmed, Johnny Mikael Claesson Tullingehallen
2020-02-09 13:45 150377064 Salems IF - Nacka Wallenstam IBK (A) 7 - 2 Karl-Johan Leijon, Kim Svedberg Skogsängshallen
2020-02-09 15:30 150377065 Värmdö IF - Älta IF (A) 3 - 3 Christian Berger, Johan Nima Värmdö sporthall
2020-02-15 12:15 150377069 Västerhaninge IBK - Värmdö IF 3 - 3 Sadjad Nima, Morgan Nordh Åbyhallen
2020-02-15 12:30 150377067 Tungelsta IF - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 2 - 8 Håkan Taxén, Magnus Berg Tungelsta Sporthall
2020-02-15 17:45 150377068 Vendelsö IK (B) - FBI Tullinge 6 - 4 Niclas Woxmark, Hanna Woxmark Lyckeby Sporthall
2020-02-16 13:15 150377070 Nacka Wallenstam IBK (A) - Älta IF (A) 14 - 11 Max Sjöberg, Alexander Sommensjö Ormingehallen
2020-02-16 13:45 150377066 Salems IF - Nynäshamns IBK 3 - 5 Joshua Axelsson, Emilia Tuomela Skogsängshallen
2020-03-07 10:30 150377071 FBI Tullinge - Tungelsta IF 2 - 1 Adam Lönnborg, William Albrecht Tullingehallen
2020-03-07 11:15 150377073 Nynäshamns IBK - Nacka Wallenstam IBK (A) 10 - 3 Kenneth Johansson, Fredrik Pålsson Kvarnängshallen
2020-03-07 13:00 150377075 Värmdö IF - Vendelsö IK (B) 4 - 8 Adam Lindell, Mats Andersson Värmdö sporthall
2020-03-07 14:15 150377072 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Salems IF 5 - 2 Tindra Henriksson, Amanda Torbjörner Strandhallen - Tyresö
2020-03-07 16:45 150377074 Älta IF (A) - Västerhaninge IBK 2 - 3 Christian Berger, Oscar Forstadius Järla Sporthall
150377076 Nynäshamns IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Kvarnängshallen
150377077 Salems IF - FBI Tullinge Skogsängshallen
150377078 Tungelsta IF - Värmdö IF Tungelsta Sporthall
150377079 Vendelsö IK (B) - Älta IF (A) Lyckeby Sporthall
150377080 Nacka Wallenstam IBK (A) - Västerhaninge IBK Ormingehallen
150377081 FBI Tullinge - Nynäshamns IBK Tullingehallen
150377082 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) Strandhallen - Tyresö
150377083 Västerhaninge IBK - Vendelsö IK (B) Åbyhallen
150377084 Älta IF (A) - Tungelsta IF Järla Sporthall
150377085 Värmdö IF - Salems IF Värmdö sporthall
150377086 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - FBI Tullinge Tyresöhallen
150377087 Nynäshamns IBK - Värmdö IF Kvarnängshallen
150377088 Salems IF - Älta IF (A) Skogsängshallen
150377089 Tungelsta IF - Västerhaninge IBK Tungelsta Sporthall
150377090 Nacka Wallenstam IBK (A) - Vendelsö IK (B) Ormingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tyresö Trollbäcken IBK (A) 15 12 2 1 121-37 84 38
2. Nynäshamns IBK 15 12 1 2 129-60 69 37
3. Salems IF 15 10 1 4 107-55 52 31
4. Tungelsta IF 15 9 1 5 93-60 33 28
5. FBI Tullinge 15 9 0 6 72-54 18 27
6. Vendelsö IK (B) 15 8 2 5 83-78 5 26
7. Västerhaninge IBK 15 3 2 10 51-95 -44 11
8. Värmdö IF 15 2 3 10 36-96 -60 9
9. Nacka Wallenstam IBK (A) 15 2 0 13 52-129 -77 6
10. Älta IF (A) 15 1 2 12 44-124 -80 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis