Röd Klass P12-14 år (2022/23)

Gruppspel
Pantamera P Mellersta/Syd Röd Gr 3 (-08)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-09 13:30 142701005 Hovshaga AIF P08 - FBC Kalmarsund Ungdom P09/2 6 - 12 Hovshaga Sporthall
2022-10-09 14:00 142701003 Moheda IBK P07-08 - CL98IC P08/2 2 - 11 ATA-hallen - Moheda
2022-10-14 19:00 142701002 Väckelsångs IK P08 - FBC Karlskrona P08 1 - 4 Oliwer Jonsson, Hampus Svensson Väckelsångs Idrottshall
2022-10-15 12:45 142701006 Ingelstad IBK P08-09 - Hovshaga AIF P08 4 - 8 Ingelstads Sporthall
2022-10-15 13:00 142701008 Ryds SK P08-09 - Moheda IBK P07-08 4 - 4 Ryds Sporthall
2022-10-16 14:30 142701009 CL98IC P08/2 - Väckelsångs IK P08 9 - 0 Gröndalshallen
2022-10-22 13:00 142701013 Väckelsångs IK P08 - Ryds SK P08-09 6 - 1 , Oliwer Jonsson Väckelsångs Idrottshall
2022-10-23 11:30 142701011 Ingelstad IBK P08-09 - FBC Karlskrona P08 6 - 8 Ingelstads Sporthall
2022-10-23 14:00 142701014 Moheda IBK P07-08 - FBC Kalmarsund Ungdom P09/2 5 - 6 ATA-hallen - Moheda
2022-10-29 13:00 142701016 Väckelsångs IK P08 - Ingelstad IBK P08-09 4 - 7 , Oliwer Jonsson Väckelsångs Idrottshall
2022-10-30 13:00 142701019 Hovshaga AIF P08 - CL98IC P08/2 4 - 3 Hovshaga Sporthall
2022-11-06 14:00 142701020 FBC Kalmarsund Ungdom P09/2 - Ryds SK P08-09 11 - 3 Philip Tigerstrand, Albin Stolpe Ölands Bank Center A
2022-11-12 13:00 142701022 Ryds SK P08-09 - Hovshaga AIF P08 1 - 12 Ryds Sporthall
2022-11-12 14:00 142701024 FBC Karlskrona P08 - Moheda IBK P07-08 9 - 4 Anna Blomberg, Mikael Lundin Vedeby Sporthall A
2022-11-13 11:30 142701025 Ingelstad IBK P08-09 - FBC Kalmarsund Ungdom P09/2 3 - 3 Ingelstads Sporthall
2022-11-19 13:00 142701030 Ryds SK P08-09 - CL98IC P08/2 0 - 25 Ryds Sporthall
2022-11-19 14:15 142701029 FBC Kalmarsund Ungdom P09/2 - FBC Karlskrona P08 2 - 5 Philip Tigerstrand, Camilla Carlsson Ölands Bank Center A
2022-11-20 14:00 142701026 Moheda IBK P07-08 - Ingelstad IBK P08-09 8 - 12 ATA-hallen - Moheda
2022-11-26 13:00 142701032 Väckelsångs IK P08 - Moheda IBK P07-08 4 - 8 , Oliwer Jonsson Väckelsångs Idrottshall
2022-11-26 14:30 142701035 Ingelstad IBK P08-09 - Ryds SK P08-09 8 - 1 Ingelstads Sporthall
2022-11-27 11:00 142701034 FBC Karlskrona P08 - Hovshaga AIF P08 8 - 5 Isak Sköld, Axel Carlsson Vedeby Sporthall A
2022-11-27 14:30 142701033 CL98IC P08/2 - FBC Kalmarsund Ungdom P09/2 2 - 2 Camilla Carlsson, Oliver Wisth Gröndalshallen
2022-12-03 14:30 142701037 Hovshaga AIF P08 - Moheda IBK P07-08 14 - 4 Hovshaga Sporthall
2022-12-03 15:30 142701038 FBC Kalmarsund Ungdom P09/2 - Väckelsångs IK P08 7 - 1 Matti Idensjö, Max Smedfors Ölands Bank Center A
2022-12-04 12:30 142701040 CL98IC P08/2 - FBC Karlskrona P08 6 - 4 Gröndalshallen
2022-12-10 10:30 142701044 FBC Karlskrona P08 - Ryds SK P08-09 17 - 2 , Jonas Arvidsson Vedeby Sporthall A
2022-12-10 13:00 142701042 Väckelsångs IK P08 - Hovshaga AIF P08 3 - 9 , Oliwer Jonsson Väckelsångs Idrottshall
2022-12-11 13:30 142701045 Ingelstad IBK P08-09 - CL98IC P08/2 1 - 6 Ingelstads Sporthall
2022-12-17 11:30 142701046 FBC Kalmarsund Ungdom P09/2 - Hovshaga AIF P08 9 - 13 Matti Idensjö, Daniel Helge Ölands Bank Center B
2022-12-18 14:30 142701048 CL98IC P08/2 - Moheda IBK P07-08 6 - 1 Gröndalshallen
2023-01-29 11:00 142701049 FBC Karlskrona P08 - Väckelsångs IK P08 13 - 3 Anna Blomberg, Nellie Skarpsvärd Vedeby Sporthall A
2023-01-14 13:00 142701052 Väckelsångs IK P08 - CL98IC P08/2 0 - 5 , Oliwer Jonsson Väckelsångs Idrottshall
2023-01-14 16:30 142701055 Hovshaga AIF P08 - Ingelstad IBK P08-09 5 - 5 Hovshaga Sporthall
2023-01-15 14:00 142701053 Moheda IBK P07-08 - Ryds SK P08-09 7 - 1 ATA-hallen - Moheda
2023-01-21 13:00 142701058 Ryds SK P08-09 - Väckelsångs IK P08 7 - 4 Ryds Sporthall
2023-01-21 16:00 142701060 FBC Karlskrona P08 - Ingelstad IBK P08-09 10 - 7 Axel Carlsson, Anton Norrby Vedeby Sporthall B
2023-01-22 16:00 142701057 FBC Kalmarsund Ungdom P09/2 - Moheda IBK P07-08 7 - 0 Daniel Helge, Albin Stolpe Ölands Bank Center A
2023-01-22 14:30 142701063 CL98IC P08/2 - Hovshaga AIF P08 5 - 4 Gröndalshallen
2023-01-28 12:45 142701065 Ingelstad IBK P08-09 - Väckelsångs IK P08 11 - 2 Ingelstads Sporthall
2023-02-26 14:00 142701062 Ryds SK P08-09 - FBC Kalmarsund Ungdom P09/2 2 - 5 Ryds Sporthall
2023-02-04 16:00 142701070 FBC Kalmarsund Ungdom P09/2 - Ingelstad IBK P08-09 4 - 5 , Albin Stolpe Ölands Bank Center A
2023-02-05 13:30 142701069 Hovshaga AIF P08 - Ryds SK P08-09 12 - 1 Hovshaga Sporthall
2023-02-05 14:00 142701067 Moheda IBK P07-08 - FBC Karlskrona P08 4 - 3 ATA-hallen - Moheda
2023-02-18 10:00 142701074 FBC Karlskrona P08 - FBC Kalmarsund Ungdom P09/2 8 - 4 Anton Norrby, Nellie Skarpsvärd Vedeby Sporthall A
2023-02-19 11:30 142701075 Ingelstad IBK P08-09 - Moheda IBK P07-08 9 - 3 Ingelstads Sporthall
2023-03-25 14:00 142701073 CL98IC P08/2 - Ryds SK P08-09 19 - 0 Rinkabyholms Sporthall
2023-03-04 13:00 142701080 Ryds SK P08-09 - Ingelstad IBK P08-09 0 - 8 Ryds Sporthall
2023-03-04 14:00 142701078 Hovshaga AIF P08 - FBC Karlskrona P08 5 - 5 Hovshaga Sporthall
2023-03-04 15:00 142701079 FBC Kalmarsund Ungdom P09/2 - CL98IC P08/2 7 - 3 Camilla Carlsson, Malou Hallström Ölands Bank Center A
2023-03-05 14:00 142701076 Moheda IBK P07-08 - Väckelsångs IK P08 2 - 1 ATA-hallen - Moheda
2023-03-11 10:00 142701084 FBC Karlskrona P08 - CL98IC P08/2 2 - 4 Ida Hansson, Anna Blomberg Vedeby Sporthall A
2023-03-11 13:00 142701082 Väckelsångs IK P08 - FBC Kalmarsund Ungdom P09/2 4 - 10 , Oliwer Jonsson Väckelsångs Idrottshall
2023-03-12 14:00 142701083 Moheda IBK P07-08 - Hovshaga AIF P08 3 - 7 ATA-hallen - Moheda
2023-03-19 12:30 142701090 CL98IC P08/2 - Ingelstad IBK P08-09 7 - 1 Gröndalshallen
2023-03-19 14:00 142701089 Ryds SK P08-09 - FBC Karlskrona P08 3 - 15 Ryds Sporthall
2023-03-19 16:00 142701087 Hovshaga AIF P08 - Väckelsångs IK P08 4 - 4 Hovshaga Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. CL98IC P08/ 2 14 11 1 2 111-28 83 34
2. FBC Karlskrona P08 14 10 1 3 111-56 55 31
3. Hovshaga AIF P08 14 8 3 3 108-67 41 27
4. FBC Kalmarsund Ungdom P09/ 2 14 8 2 4 89-60 29 26
5. Ingelstad IBK P08-09 14 7 2 5 87-69 18 23
6. Moheda IBK P07-08 14 4 1 9 55-94 -39 13
7. Väckelsångs IK P08 14 1 1 12 37-97 -60 4
8. Ryds SK P08-09 14 1 1 12 26-153 -127 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Norra Röd Gr 3 (-08)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-09 13:30 142700005 Jönköpings IK P08/1 - KFUM Jönköping P08 4 - 4 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-10-30 14:30 142700004 Hovslätts IK P08/2 - Vetlanda IBF P07-08 14 - 2 Oliwer Jacobsson, Arvid Lindén Stadsgården, Råslätt
2022-10-15 09:00 142700007 KFUM Jönköping P08 - Hovslätts IK P08/2 1 - 1 KFUM Sporthall, Jönköping
2022-10-15 11:00 142700006 Sävsjö IBK P08-09 - Jönköpings IK P08/1 4 - 2 Hofgårdshallen
2022-10-16 14:00 142700008 Vetlanda IBF P07-08 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P08 3 - 10 Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2022-10-21 18:30 142700014 Fagerhult Habo IBK Ungdom P08 - KFUM Jönköping P08 7 - 3 Alléhallen
2022-10-22 13:30 142700015 Jönköpings IK P08/1 - Hovslätts IK P08/2 1 - 4 Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-10-22 14:45 142700013 Bankeryds Skid o MK P08 - Vetlanda IBF P07-08 4 - 9 Torpshallen
2022-10-28 20:00 142700020 KFUM Jönköping P08 - Vetlanda IBF P07-08 6 - 2 KFUM Sporthall, Jönköping
2022-10-29 16:15 142700016 Bankeryds Skid o MK P08 - Sävsjö IBK P08-09 6 - 4 Torpshallen
2022-11-13 14:15 142700025 Sävsjö IBK P08-09 - KFUM Jönköping P08 4 - 3 Hofgårdshallen
2022-11-13 18:00 142700022 Vetlanda IBF P07-08 - Jönköpings IK P08/1 2 - 6 Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2022-11-19 13:00 142700026 Fagerhult Habo IBK Ungdom P08 - Sävsjö IBK P08-09 3 - 2 Habo Sporthall A-hall
2022-11-20 09:30 142700027 Hovslätts IK P08/2 - Bankeryds Skid o MK P08 10 - 0 David Andersson, Kalle Rygert Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-11-26 14:30 142700035 Sävsjö IBK P08-09 - Vetlanda IBF P07-08 8 - 1 Hofgårdshallen
2022-11-26 16:15 142700032 Bankeryds Skid o MK P08 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P08 2 - 9 Torpshallen
2022-12-04 09:00 142700038 KFUM Jönköping P08 - Bankeryds Skid o MK P08 5 - 5 KFUM Sporthall, Jönköping
2022-12-04 10:30 142700036 Hovslätts IK P08/2 - Sävsjö IBK P08-09 3 - 7 David Andersson, Kalle Rygert Jönköpings Idrottshus D-hall
2022-12-04 15:30 142700037 Jönköpings IK P08/1 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P08 1 - 7 Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-12-09 18:30 142700043 Fagerhult Habo IBK Ungdom P08 - Hovslätts IK P08/2 4 - 3 Alléhallen
2022-12-10 16:15 142700042 Bankeryds Skid o MK P08 - Jönköpings IK P08/1 3 - 6 Torpshallen
2022-12-17 14:00 142700047 Vetlanda IBF P07-08 - Hovslätts IK P08/2 6 - 9 Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2022-12-18 09:00 142700046 KFUM Jönköping P08 - Jönköpings IK P08/1 5 - 1 KFUM Sporthall, Jönköping
2023-01-14 16:30 142700053 Fagerhult Habo IBK Ungdom P08 - Vetlanda IBF P07-08 11 - 2 Habo Sporthall C-hall
2023-01-14 17:30 142700055 Jönköpings IK P08/1 - Sävsjö IBK P08-09 2 - 2 Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-01-15 08:30 142700054 Hovslätts IK P08/2 - KFUM Jönköping P08 3 - 3 David Andersson, Kalle Rygert Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-01-21 12:00 142700058 Vetlanda IBF P07-08 - Bankeryds Skid o MK P08 2 - 3 Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-01-21 13:30 142700057 KFUM Jönköping P08 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P08 2 - 6 KFUM Sporthall, Jönköping
2023-01-22 10:30 142700056 Hovslätts IK P08/2 - Jönköpings IK P08/1 2 - 2 Oliwer Jacobsson, Arvid Lindén Jönköpings Idrottshus D-hall
2023-01-29 14:00 142700062 Vetlanda IBF P07-08 - KFUM Jönköping P08 3 - 6 Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-01-29 14:00 142700065 Sävsjö IBK P08-09 - Bankeryds Skid o MK P08 6 - 4 Hofgårdshallen
2023-02-05 12:30 142700069 Jönköpings IK P08/1 - Vetlanda IBF P07-08 15 - 0 Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-02-05 12:30 142700070 KFUM Jönköping P08 - Sävsjö IBK P08-09 6 - 7 KFUM Sporthall, Jönköping
2023-02-18 14:00 142700075 Sävsjö IBK P08-09 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P08 6 - 8 Sävsjö Sporthall
2023-03-25 12:00 142700072 Bankeryds Skid o MK P08 - Hovslätts IK P08/2 4 - 6 Torpshallen
2023-03-10 18:30 142700076 Fagerhult Habo IBK Ungdom P08 - Bankeryds Skid o MK P08 7 - 3 Alléhallen
2023-03-19 16:00 142700080 Vetlanda IBF P07-08 - Sävsjö IBK P08-09 4 - 4 Hasses Sportcenter LF, Vetlanda
2023-03-12 14:00 142700083 Fagerhult Habo IBK Ungdom P08 - Jönköpings IK P08/1 5 - 3 Habo Sporthall C-hall
2023-03-12 16:15 142700082 Bankeryds Skid o MK P08 - KFUM Jönköping P08 3 - 5 Torpshallen
2023-03-26 14:00 142700085 Sävsjö IBK P08-09 - Hovslätts IK P08/2 6 - 6 Sävsjö Sporthall
2023-03-18 12:30 142700087 Jönköpings IK P08/1 - Bankeryds Skid o MK P08 4 - 5 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-03-19 15:30 142700086 Hovslätts IK P08/2 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P08 7 - 5 Kalle Rygert, David Andersson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Fagerhult Habo IBK Ungdom P08 12 11 0 1 82-37 45 33
2. Hovslätts IK P08/ 2 12 6 4 2 68-41 27 22
3. Sävsjö IBK P08-09 12 6 3 3 60-48 12 21
4. KFUM Jönköping P08 12 4 4 4 49-46 3 16
5. Jönköpings IK P08/ 1 12 3 3 6 47-43 4 12
6. Bankeryds Skid o MK P08 12 3 1 8 42-73 -31 10
7. Vetlanda IBF P07-08 12 1 1 10 36-96 -60 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Norra Röd Gr 4 (-08)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-08 12:30 142702003 Nässjö IBF P08 - Jönköpings IK P08/2 1 - 7 Calle Sjövall, Linus Sjövall Handskerydshallen
2022-10-08 18:15 142702004 Tenhults IF P08-09 - Husqvarna IK P08 4 - 3 Tenhults Sporthall
2022-10-09 15:00 142702005 Vimmerby IBK P08 - Jönköpings IK P09/1 4 - 3 Vimmerby Idrottshall
2022-11-13 15:30 142702001 Hovslätts IK P08/1 - IBF Tranås P08 6 - 2 Oliwer Jacobsson, Arvid Lindén Stadsgården, Råslätt
2022-10-15 11:15 142702008 Husqvarna IK P08 - Nässjö IBF P08 5 - 9 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Fagerslätt Idrottshall
2022-10-15 13:30 142702007 Jönköpings IK P09/1 - Tenhults IF P08-09 5 - 2 Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-10-16 15:00 142702010 Fagerhult Habo IBK Ungdom P09/2 - Hovslätts IK P08/1 2 - 3 Habo Sporthall C-hall
2022-12-02 19:00 142702006 IBF Tranås P08 - Vimmerby IBK P08 4 - 8 Hampus Igefors, Hampus Bergholm Tranås Idrottshall
2022-10-22 10:00 142702015 Vimmerby IBK P08 - Tenhults IF P08-09 7 - 1 Vimmerby Idrottshall
2022-10-22 12:30 142702014 Nässjö IBF P08 - Jönköpings IK P09/1 1 - 15 Isak Lundström, Linus Sjövall Handskerydshallen
2022-10-23 14:30 142702011 IBF Tranås P08 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P09/2 6 - 6 Emrik Dahlman, Hampus Igefors Tranås Idrottshall
2022-10-23 14:30 142702012 Hovslätts IK P08/1 - Jönköpings IK P08/2 6 - 2 Kalle Rygert, Arvid Lindén Stadsgården, Råslätt
2022-10-29 09:30 142702020 Jönköpings IK P09/1 - Husqvarna IK P08 11 - 10 Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-10-29 10:00 142702017 Nässjö IBF P08 - Hovslätts IK P08/1 1 - 11 Isak Lundström, Calle Sjövall Handskerydshallen
2022-10-29 12:00 142702019 Vimmerby IBK P08 - Jönköpings IK P08/2 6 - 5 , Ricky Svaxholm Vimmerby Idrottshall
2022-10-29 18:15 142702018 Tenhults IF P08-09 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P09/2 1 - 4 Tenhults Sporthall
2022-11-12 12:00 142702024 Fagerhult Habo IBK Ungdom P09/2 - Nässjö IBF P08 8 - 3 Alléhallen
2022-11-12 13:00 142702025 IBF Tranås P08 - Jönköpings IK P09/1 4 - 5 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Tranås Idrottshall
2022-11-13 15:30 142702023 Jönköpings IK P08/2 - Tenhults IF P08-09 5 - 3 Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-11-13 16:30 142702022 Husqvarna IK P08 - Vimmerby IBK P08 2 - 10 Olle Klingståhl, Anton Larsson Fagerslätt Idrottshall
2022-11-19 13:00 142702028 Vimmerby IBK P08 - Hovslätts IK P08/1 5 - 8 Vimmerby Idrottshall
2022-11-19 13:00 142702030 Husqvarna IK P08 - Jönköpings IK P08/2 0 - 9 Fagerslätt Idrottshall
2022-11-20 09:45 142702026 Nässjö IBF P08 - IBF Tranås P08 1 - 7 Linus Sjövall, Isak Lundström Nässjö Sporthall
2022-11-20 11:30 142702029 Jönköpings IK P09/1 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P09/2 2 - 7 Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-11-26 08:30 142702033 Jönköpings IK P08/2 - Jönköpings IK P09/1 11 - 1 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-11-27 12:00 142702035 IBF Tranås P08 - Husqvarna IK P08 3 - 4 Hampus Igefors, Emrik Dahlman Tranås Idrottshall
2022-11-27 13:30 142702031 Hovslätts IK P08/1 - Tenhults IF P08-09 3 - 2 Oliwer Jacobsson, Arvid Lindén Stadsgården, Råslätt
2022-11-27 15:00 142702034 Fagerhult Habo IBK Ungdom P09/2 - Vimmerby IBK P08 1 - 4 Habo Sporthall C-hall
2022-12-03 09:30 142702039 Husqvarna IK P08 - Hovslätts IK P08/1 4 - 7 Fagerslätt Idrottshall
2022-12-03 11:30 142702040 Jönköpings IK P08/2 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P09/2 7 - 5 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-12-03 13:30 142702036 Tenhults IF P08-09 - IBF Tranås P08 1 - 2 Tenhults Sporthall
2022-12-03 14:00 142702037 Nässjö IBF P08 - Vimmerby IBK P08 1 - 11 Calle Sjövall, Isak Lundström Nässjö Sporthall
2022-12-06 18:00 142702044 Fagerhult Habo IBK Ungdom P09/2 - Husqvarna IK P08 6 - 5 Habo Sporthall C-hall
2022-12-10 09:30 142702041 Hovslätts IK P08/1 - Jönköpings IK P09/1 2 - 6 Stadsgården, Råslätt
2022-12-10 13:30 142702045 IBF Tranås P08 - Jönköpings IK P08/2 2 - 4 Emrik Dahlman, Hampus Bergholm Tranås Idrottshall
2022-12-11 13:45 142702043 Nässjö IBF P08 - Tenhults IF P08-09 3 - 0 Nässjö Sporthall
2022-12-17 11:30 142702048 Jönköpings IK P08/2 - Nässjö IBF P08 7 - 2 Casper Karlsson, Simon Bolmvik Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-12-17 15:30 142702046 Jönköpings IK P09/1 - Vimmerby IBK P08 7 - 3 Jakob Wadskog, Elof Ljungstrand Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-12-18 09:30 142702047 Husqvarna IK P08 - Tenhults IF P08-09 2 - 9 Isaac Wadsby, Ebbe Almgren Fagerslätt Idrottshall
2022-12-18 11:00 142702050 IBF Tranås P08 - Hovslätts IK P08/1 4 - 5 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Tranås Idrottshall
2023-01-14 10:00 142702055 Vimmerby IBK P08 - IBF Tranås P08 6 - 3 Vimmerby Idrottshall
2023-01-14 11:30 142702051 Hovslätts IK P08/1 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P09/2 4 - 3 David Andersson, Kalle Rygert Stadsgården, Råslätt
2023-01-14 14:00 142702053 Nässjö IBF P08 - Husqvarna IK P08 7 - 1 Calle Sjövall, Patrick Eberhardsson Handskerydshallen
2023-01-14 18:15 142702054 Tenhults IF P08-09 - Jönköpings IK P09/1 2 - 6 Tenhults Sporthall
2023-01-21 10:00 142702060 Fagerhult Habo IBK Ungdom P09/2 - IBF Tranås P08 6 - 2 Habo Sporthall C-hall
2023-01-21 11:30 142702059 Jönköpings IK P08/2 - Hovslätts IK P08/1 2 - 6 Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-01-21 13:30 142702057 Jönköpings IK P09/1 - Nässjö IBF P08 9 - 2 Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-01-21 15:30 142702056 Tenhults IF P08-09 - Vimmerby IBK P08 0 - 11 Tenhults Sporthall
2023-01-28 09:30 142702061 Hovslätts IK P08/1 - Nässjö IBF P08 7 - 0 Arvid Lindén, Oliwer Jacobsson Stadsgården, Råslätt
2023-01-28 15:30 142702063 Jönköpings IK P08/2 - Vimmerby IBK P08 3 - 4 Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-01-29 09:30 142702064 Fagerhult Habo IBK Ungdom P09/2 - Tenhults IF P08-09 7 - 3 Habo Sporthall A-hall
2023-01-29 11:15 142702062 Husqvarna IK P08 - Jönköpings IK P09/1 9 - 11 , Gustav Bernandersson Fagerslätt Idrottshall
2023-02-04 13:30 142702068 Tenhults IF P08-09 - Jönköpings IK P08/2 2 - 2 Tenhults Sporthall
2023-02-05 11:45 142702067 Nässjö IBF P08 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P09/2 10 - 14 Calle Sjövall, Isak Lundström Nässjö Sporthall
2023-02-05 14:00 142702069 Vimmerby IBK P08 - Husqvarna IK P08 9 - 2 Vimmerby Idrottshall
2023-03-12 19:00 142702070 Jönköpings IK P09/1 - IBF Tranås P08 4 - 3 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-02-04 09:30 142702071 Hovslätts IK P08/1 - Vimmerby IBK P08 5 - 4 Kalle Rygert, David Andersson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-02-18 13:30 142702073 Jönköpings IK P08/2 - Husqvarna IK P08 8 - 4 Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-02-19 14:00 142702075 IBF Tranås P08 - Nässjö IBF P08 5 - 2 Hampus Igefors, Emrik Dahlman Tranås Idrottshall
2023-02-26 10:00 142702074 Fagerhult Habo IBK Ungdom P09/2 - Jönköpings IK P09/1 8 - 7 Habo Sporthall C-hall
2023-02-25 13:30 142702077 Tenhults IF P08-09 - Hovslätts IK P08/1 1 - 9 Tenhults Sporthall
2023-03-05 11:15 142702080 Husqvarna IK P08 - IBF Tranås P08 4 - 6 Fredrik Tell, Anton Larsson Fagerslätt Idrottshall
2023-03-05 13:00 142702078 Vimmerby IBK P08 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P09/2 12 - 4 Vimmerby Idrottshall
2023-03-05 13:30 142702079 Jönköpings IK P09/1 - Jönköpings IK P08/2 7 - 12 Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-03-11 10:00 142702085 IBF Tranås P08 - Tenhults IF P08-09 3 - 7 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Tranås Idrottshall
2023-03-11 12:00 142702083 Vimmerby IBK P08 - Nässjö IBF P08 17 - 5 Vimmerby Idrottshall
2023-03-11 12:00 142702084 Fagerhult Habo IBK Ungdom P09/2 - Jönköpings IK P08/2 5 - 1 Alléhallen
2023-03-12 15:30 142702081 Hovslätts IK P08/1 - Husqvarna IK P08 9 - 1 David Andersson, Kalle Rygert Stadsgården, Råslätt
2023-03-17 17:45 142702088 Jönköpings IK P09/1 - Hovslätts IK P08/1 7 - 8 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-03-18 14:30 142702090 Jönköpings IK P08/2 - IBF Tranås P08 7 - 5 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-03-18 16:00 142702086 Tenhults IF P08-09 - Nässjö IBF P08 3 - 1 Tenhults Sporthall
2023-03-19 09:30 142702089 Husqvarna IK P08 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P09/2 1 - 12 Gustav Bernandersson, Fredrik Tell Fagerslätt Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hovslätts IK P08/ 1 16 15 0 1 99-46 53 45
2. Vimmerby IBK P08 16 13 0 3 121-54 67 39
3. Jönköpings IK P08/ 2 16 10 1 5 92-59 33 31
4. Fagerhult Habo IBK Ungdom P09/ 2 16 10 1 5 98-71 27 31
5. Jönköpings IK P09/ 1 16 10 0 6 106-88 18 30
6. IBF Tranås P08 16 4 1 11 61-76 -15 13
7. Tenhults IF P08-09 16 4 1 11 41-73 -32 13
8. Nässjö IBF P08 16 3 0 13 49-127 -78 9
9. Husqvarna IK P08 16 1 0 15 57-130 -73 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Norra Röd Gr 5 (-09)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-08 13:00 142703001 Hestra Skid O SK P07-09 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P09/1 4 - 7 Johan Enander, Örjan Stenberg Hestra Sporthall
2022-10-08 15:30 142703002 Jönköpings IK P09/3 - Värnamo IK P09-10 6 - 2 Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-10-08 15:30 142703005 Hovslätts IK P09 - Vetlanda IBF P09 5 - 10 Kalle Rygert Stadsgården, Råslätt
2022-10-09 16:00 142703003 IBF Tranås P09 - Nässjö IBF P09 4 - 7 Oskar Lööke, Hampus Igefors Tranås Idrottshall
2022-10-15 11:00 142703009 Nässjö IBF P09 - Jönköpings IK P09/3 9 - 9 Linus Sjövall, Calle Sjövall Handskerydshallen
2022-10-15 16:30 142703006 Fagerhult Habo IBK Ungdom P09/1 - Hovslätts IK P09 4 - 3 Habo Sporthall C-hall
2022-10-16 11:00 142703010 Värnamo IK P09-10 - Hestra Skid O SK P07-09 2 - 13 Östboskolan
2022-10-16 16:00 142703007 Vetlanda IBF P09 - KFUM Jönköping P09/1 1 - 15 Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2022-10-22 16:00 142703011 Fagerhult Habo IBK Ungdom P09/1 - Värnamo IK P09-10 2 - 5 Habo Sporthall C-hall
2022-10-23 12:30 142703014 IBF Tranås P09 - Vetlanda IBF P09 5 - 13 Hampus Igefors, Emrik Dahlman Tranås Idrottshall
2022-10-23 16:00 142703012 Hestra Skid O SK P07-09 - Nässjö IBF P09 10 - 6 Kim Westlund, Leif Quiding Hestra Sporthall
2022-10-23 16:30 142703015 Hovslätts IK P09 - KFUM Jönköping P09/1 4 - 4 David Andersson, Kalle Rygert Stadsgården, Råslätt
2022-10-29 09:30 142703019 Hovslätts IK P09 - Nässjö IBF P09 8 - 6 Arvid Lindén, Oliwer Jacobsson Stadsgården, Råslätt
2022-10-29 13:30 142703016 Jönköpings IK P09/3 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P09/1 4 - 4 Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-10-29 14:00 142703017 IBF Tranås P09 - Hestra Skid O SK P07-09 8 - 8 Stefan Hultgren, Erik Hultgren Tranås Idrottshall
2022-10-29 18:30 142703018 KFUM Jönköping P09/1 - Värnamo IK P09-10 5 - 0 KFUM Sporthall, Jönköping
2022-11-12 10:30 142703021 Hestra Skid O SK P07-09 - Jönköpings IK P09/3 11 - 7 Kim Westlund, Leif Quiding Hestra Sporthall
2022-11-12 15:00 142703023 Nässjö IBF P09 - KFUM Jönköping P09/1 4 - 5 Linus Sjövall, Isak Lundström Handskerydshallen
2022-11-13 11:00 142703024 Värnamo IK P09-10 - IBF Tranås P09 23 - 2 Östboskolan
2022-11-13 13:30 142703025 Fagerhult Habo IBK Ungdom P09/1 - Vetlanda IBF P09 6 - 3 Habo Sporthall C-hall
2022-11-19 12:00 142703026 IBF Tranås P09 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P09/1 4 - 16 Hampus Igefors, Hampus Bergholm Tranås Idrottshall
2022-11-20 09:00 142703027 KFUM Jönköping P09/1 - Jönköpings IK P09/3 3 - 5 KFUM Sporthall, Jönköping
2022-11-20 09:30 142703028 Hovslätts IK P09 - Hestra Skid O SK P07-09 4 - 8 Oliwer Jacobsson, Arvid Lindén Stadsgården, Råslätt
2022-11-20 16:00 142703029 Vetlanda IBF P09 - Värnamo IK P09-10 5 - 12 Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2022-11-26 11:00 142703031 Hestra Skid O SK P07-09 - KFUM Jönköping P09/1 8 - 2 Leif Quiding, Kim Westlund Hestra Sporthall
2022-11-26 16:30 142703033 Nässjö IBF P09 - Vetlanda IBF P09 3 - 6 Isak Lundström, Linus Sjövall Handskerydshallen
2022-11-27 10:00 142703032 Jönköpings IK P09/3 - IBF Tranås P09 9 - 0 Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-11-27 11:00 142703034 Värnamo IK P09-10 - Hovslätts IK P09 5 - 10 Östboskolan
2022-12-03 09:30 142703037 Hovslätts IK P09 - IBF Tranås P09 8 - 3 Arvid Lindén, David Andersson Stadsgården, Råslätt
2022-12-03 12:00 142703040 Nässjö IBF P09 - Värnamo IK P09-10 15 - 4 Isak Lundström, Calle Sjövall Handskerydshallen
2022-12-03 14:00 142703038 Vetlanda IBF P09 - Jönköpings IK P09/3 4 - 11 Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2022-12-11 09:00 142703036 KFUM Jönköping P09/1 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P09/1 1 - 11 KFUM Sporthall, Jönköping
2022-12-04 16:00 142703043 IBF Tranås P09 - KFUM Jönköping P09/1 2 - 9 Hampus Igefors, Emrik Dahlman Tranås Idrottshall
2022-12-10 11:00 142703041 Hestra Skid O SK P07-09 - Vetlanda IBF P09 9 - 6 Leif Quiding, Pontus Hildinge Mickelsson Hestra Sporthall
2022-12-10 11:00 142703045 Fagerhult Habo IBK Ungdom P09/1 - Nässjö IBF P09 7 - 3 Alléhallen
2022-12-11 15:30 142703042 Jönköpings IK P09/3 - Hovslätts IK P09 8 - 4 Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-12-18 11:00 142703049 Värnamo IK P09-10 - Jönköpings IK P09/3 11 - 7 Östboskolan
2022-12-18 11:30 142703048 Nässjö IBF P09 - IBF Tranås P09 8 - 11 Calle Sjövall, Melvin Lundman Lindh Nässjö Sporthall
2022-12-18 16:30 142703050 Fagerhult Habo IBK Ungdom P09/1 - Hestra Skid O SK P07-09 7 - 1 Habo Sporthall A-hall
2023-02-01 19:30 142703046 Vetlanda IBF P09 - Hovslätts IK P09 7 - 12 Hasses Sportcenter LF, Vetlanda
2023-01-14 13:00 142703051 Hestra Skid O SK P07-09 - Värnamo IK P09-10 11 - 2 Leif Quiding, Kim Westlund Hestra Sporthall
2023-01-14 15:30 142703052 Jönköpings IK P09/3 - Nässjö IBF P09 9 - 3 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-01-15 08:30 142703055 Hovslätts IK P09 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P09/1 3 - 8 Arvid Lindén, Oliwer Jacobsson Stadsgården, Råslätt
2023-01-15 11:30 142703054 KFUM Jönköping P09/1 - Vetlanda IBF P09 4 - 7 KFUM Sporthall, Jönköping
2023-01-21 11:00 142703056 KFUM Jönköping P09/1 - Hovslätts IK P09 3 - 2 KFUM Sporthall, Jönköping
2023-01-21 11:00 142703059 Nässjö IBF P09 - Hestra Skid O SK P07-09 6 - 7 Calle Sjövall, Jonas Säleby Handskerydshallen
2023-01-21 14:00 142703057 Vetlanda IBF P09 - IBF Tranås P09 14 - 2 Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-01-22 11:00 142703060 Värnamo IK P09-10 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P09/1 3 - 5 Östboskolan
2023-01-28 09:30 142703065 Fagerhult Habo IBK Ungdom P09/1 - Jönköpings IK P09/3 3 - 3 Habo Sporthall A-hall
2023-01-28 13:00 142703061 Hestra Skid O SK P07-09 - IBF Tranås P09 12 - 7 Kim Westlund, Leif Quiding Hestra Sporthall
2023-01-28 14:00 142703063 Nässjö IBF P09 - Hovslätts IK P09 8 - 9 Calle Sjövall, Isak Lundström Handskerydshallen
2023-01-29 13:00 142703064 Värnamo IK P09-10 - KFUM Jönköping P09/1 1 - 4 Tinas Ö
2023-02-03 20:00 142703068 KFUM Jönköping P09/1 - Nässjö IBF P09 5 - 3 KFUM Sporthall, Jönköping
2023-02-04 09:30 142703070 Vetlanda IBF P09 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P09/1 1 - 10 Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-02-04 12:00 142703067 IBF Tranås P09 - Värnamo IK P09-10 9 - 8 Viktor Wikner, Liam Wibring Tranås Idrottshall
2023-02-04 15:30 142703066 Jönköpings IK P09/3 - Hestra Skid O SK P07-09 13 - 4 Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-02-11 11:00 142703071 Hestra Skid O SK P07-09 - Hovslätts IK P09 5 - 7 Leif Quiding, Kim Westlund Hestra Sporthall
2023-02-19 11:00 142703074 Värnamo IK P09-10 - Vetlanda IBF P09 2 - 9 Östboskolan
2023-02-25 10:00 142703075 Fagerhult Habo IBK Ungdom P09/1 - IBF Tranås P09 12 - 1 Habo Sporthall C-hall
2023-02-25 15:30 142703072 Jönköpings IK P09/3 - KFUM Jönköping P09/1 7 - 6 Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-02-26 10:45 142703077 KFUM Jönköping P09/1 - Hestra Skid O SK P07-09 7 - 4 KFUM Sporthall, Jönköping
2023-03-05 09:30 142703078 Hovslätts IK P09 - Värnamo IK P09-10 9 - 4 Arvid Lindén, Oliwer Jacobsson Stadsgården, Råslätt
2023-03-05 11:30 142703076 IBF Tranås P09 - Jönköpings IK P09/3 7 - 11 Hampus Igefors, Hampus Bergholm Tranås Idrottshall
2023-03-05 16:45 142703079 Vetlanda IBF P09 - Nässjö IBF P09 11 - 5 Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-03-11 12:00 142703083 IBF Tranås P09 - Hovslätts IK P09 1 - 12 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Tranås Idrottshall
2023-03-11 13:30 142703082 Jönköpings IK P09/3 - Vetlanda IBF P09 13 - 9 Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-03-12 11:00 142703084 Värnamo IK P09-10 - Nässjö IBF P09 7 - 14 Östboskolan
2023-03-26 15:30 142703085 Fagerhult Habo IBK Ungdom P09/1 - KFUM Jönköping P09/1 13 - 1 Habo Sporthall C
2023-03-18 10:00 142703090 Nässjö IBF P09 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P09/1 1 - 7 Felix Kratz, Jonas Säleby Nässjö Sporthall
2023-03-18 11:30 142703087 Hovslätts IK P09 - Jönköpings IK P09/3 3 - 10 Oliwer Jacobsson, Arvid Lindén Stadsgården, Råslätt
2023-03-18 14:00 142703088 Vetlanda IBF P09 - Hestra Skid O SK P07-09 2 - 9 Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-03-19 10:30 142703086 KFUM Jönköping P09/1 - IBF Tranås P09 13 - 2 KFUM Sporthall, Jönköping
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Fagerhult Habo IBK Ungdom P09/ 1 16 13 2 1 122-41 81 41
2. Jönköpings IK P09/ 3 16 11 3 2 132-83 49 36
3. Hestra Skid O SK P07-09 16 10 1 5 124-93 31 31
4. KFUM Jönköping P09/ 1 16 9 1 6 87-74 13 28
5. Hovslätts IK P09 16 8 1 7 103-94 9 25
6. Vetlanda IBF P09 16 7 0 9 108-123 -15 21
7. Värnamo IK P09-10 16 4 0 12 91-126 -35 12
8. Nässjö IBF P09 16 3 1 12 101-119 -18 10
9. IBF Tranås P09 16 2 1 13 68-183 -115 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Norra Röd Gr 6 (-09)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-08 10:00 142706003 Aneby SK P08-10 - Gränna AIS P09 4 - 20 FB-hallen
2022-10-08 13:00 142706001 Vimmerby IBK P09 - Husqvarna IK P09/1 4 - 4 Vimmerby Idrottshall
2022-10-08 14:00 142706004 Hjältevad Mariannelund IS P09 - Månsarps IBK P09/1 5 - 11 Furulundshallen
2022-10-09 14:00 142706005 Fagerhult Habo IBK Ungdom P10/1 - IBK Husar P09 4 - 2 Habo Sporthall C-hall
2022-10-12 18:05 142706002 KFUM Jönköping P09/2 - Bankeryds Skid o MK P09/1 7 - 1 KFUM Sporthall, Jönköping
2022-10-15 09:30 142706006 Husqvarna IK P09/1 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P10/1 9 - 4 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Fagerslätt Idrottshall
2022-10-15 12:00 142706009 Gränna AIS P09 - KFUM Jönköping P09/2 5 - 4 Adam Sturesson, Andreas Strand Ribbahallen B-hall
2022-10-15 14:00 142706007 IBK Husar P09 - Hjältevad Mariannelund IS P09 4 - 5 Prästängshallen
2022-10-16 12:00 142706010 Bankeryds Skid o MK P09/1 - Vimmerby IBK P09 4 - 6 Torpshallen
2022-10-16 12:45 142706008 Månsarps IBK P09/1 - Aneby SK P08-10 13 - 3 Beatrice Samuelsson, Rasmus Nordberg Norrahammars Sporthall
2022-10-22 09:00 142706013 KFUM Jönköping P09/2 - Månsarps IBK P09/1 5 - 8 KFUM Sporthall, Jönköping
2022-10-22 10:00 142706014 Aneby SK P08-10 - IBK Husar P09 4 - 6 FB-hallen
2022-10-22 12:00 142706015 Fagerhult Habo IBK Ungdom P10/1 - Hjältevad Mariannelund IS P09 11 - 6 Alléhallen
2022-10-23 11:15 142706011 Husqvarna IK P09/1 - Bankeryds Skid o MK P09/1 8 - 3 Joel Johansson, Gustav Bernandersson Fagerslätt Idrottshall
2022-10-23 15:00 142706012 Vimmerby IBK P09 - Gränna AIS P09 5 - 4 Vimmerby Idrottshall
2022-10-28 18:10 142706016 KFUM Jönköping P09/2 - Husqvarna IK P09/1 4 - 3 KFUM Sporthall, Jönköping
2022-10-29 11:00 142706017 Aneby SK P08-10 - Vimmerby IBK P09 5 - 10 FB-hallen
2022-10-30 10:00 142706019 Fagerhult Habo IBK Ungdom P10/1 - Gränna AIS P09 5 - 10 Habo Sporthall C-hall
2022-10-30 14:00 142706018 Hjältevad Mariannelund IS P09 - Bankeryds Skid o MK P09/1 7 - 5 Furulundshallen
2022-10-30 14:00 142706020 IBK Husar P09 - Månsarps IBK P09/1 2 - 5 Olsbergs Arena
2022-11-13 12:45 142706022 Månsarps IBK P09/1 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P10/1 8 - 4 Villiam Eriksson, Vilgot Gustafsson Norrahammars Sporthall
2022-11-13 14:00 142706023 Gränna AIS P09 - Hjältevad Mariannelund IS P09 3 - 1 Kristoffer Strand, Andreas Strand Ribbahallen A-hall
2022-11-13 14:45 142706025 Husqvarna IK P09/1 - IBK Husar P09 8 - 5 Anton Larsson, Olle Klingståhl Fagerslätt Idrottshall
2022-11-13 15:00 142706021 Vimmerby IBK P09 - KFUM Jönköping P09/2 4 - 1 Vimmerby Idrottshall
2022-11-13 16:15 142706024 Bankeryds Skid o MK P09/1 - Aneby SK P08-10 10 - 0 Torpshallen
2022-11-19 10:00 142706026 Aneby SK P08-10 - Husqvarna IK P09/1 4 - 9 FB-hallen
2022-11-19 14:00 142706029 IBK Husar P09 - Bankeryds Skid o MK P09/1 4 - 7 Olsbergs Arena
2022-11-20 12:45 142706030 Månsarps IBK P09/1 - Gränna AIS P09 6 - 5 Villiam Eriksson, Vilgot Gustafsson Norrahammars Sporthall
2023-02-12 12:00 142706028 Fagerhult Habo IBK Ungdom P10/1 - Vimmerby IBK P09 6 - 2 Habo Sporthall A-hall
2023-03-26 14:00 142706027 Hjältevad Mariannelund IS P09 - KFUM Jönköping P09/2 9 - 8 Furulundshallen
2022-11-26 13:00 142706035 Husqvarna IK P09/1 - Månsarps IBK P09/1 4 - 3 Gustav Bernandersson, Isaac Wadsby Fagerslätt Idrottshall
2022-11-27 09:30 142706031 Vimmerby IBK P09 - Hjältevad Mariannelund IS P09 12 - 5 Vimmerby Idrottshall
2022-11-27 12:00 142706034 Bankeryds Skid o MK P09/1 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P10/1 3 - 3 Torpshallen
2022-11-27 14:00 142706033 Gränna AIS P09 - IBK Husar P09 10 - 3 Adam Sturesson, Andreas Strand Ribbahallen A-hall
2022-12-17 15:00 142706032 KFUM Jönköping P09/2 - Aneby SK P08-10 13 - 5 KFUM Sporthall, Jönköping
2022-12-03 10:00 142706037 Fagerhult Habo IBK Ungdom P10/1 - Aneby SK P08-10 13 - 2 Habo Sporthall C-hall
2022-12-03 14:00 142706038 IBK Husar P09 - KFUM Jönköping P09/2 6 - 8 Olsbergs Arena
2022-12-03 14:00 142706040 Gränna AIS P09 - Bankeryds Skid o MK P09/1 3 - 6 Gabriel Kaindl, Adam Sturesson Ribbahallen A-hall
2022-12-04 10:45 142706039 Månsarps IBK P09/1 - Vimmerby IBK P09 7 - 7 Emma Malmborg, Mikaela Bossius Norrahammars Sporthall
2022-12-04 14:00 142706036 Hjältevad Mariannelund IS P09 - Husqvarna IK P09/1 7 - 18 Furulundshallen
2022-12-10 09:30 142706045 Husqvarna IK P09/1 - Gränna AIS P09 12 - 7 Fagerslätt Idrottshall
2022-12-10 13:00 142706042 KFUM Jönköping P09/2 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P10/1 5 - 5 KFUM Sporthall, Jönköping
2022-12-11 10:30 142706043 Aneby SK P08-10 - Hjältevad Mariannelund IS P09 12 - 7 FB-hallen
2022-12-11 12:00 142706044 Bankeryds Skid o MK P09/1 - Månsarps IBK P09/1 6 - 2 Torpshallen
2023-01-09 18:00 142706041 Vimmerby IBK P09 - IBK Husar P09 10 - 2 Vimmerby Idrottshall
2022-12-17 14:30 142706046 IBK Husar P09 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P10/1 14 - 3 Prästängshallen
2022-12-18 13:00 142706050 Husqvarna IK P09/1 - Vimmerby IBK P09 8 - 5 , Isaac Wadsby Fagerslätt Idrottshall
2022-12-18 14:00 142706048 Gränna AIS P09 - Aneby SK P08-10 8 - 2 Andreas Strand, Adam Sturesson Ribbahallen A-hall
2022-12-18 16:15 142706049 Bankeryds Skid o MK P09/1 - KFUM Jönköping P09/2 4 - 5 Torpshallen
2023-01-08 14:00 142706047 Månsarps IBK P09/1 - Hjältevad Mariannelund IS P09 12 - 4 Vilgot Gustafsson, Villiam Eriksson Norrahammars Sporthall
2023-01-14 09:00 142706052 KFUM Jönköping P09/2 - Gränna AIS P09 3 - 9 KFUM Sporthall, Jönköping
2023-01-14 11:00 142706053 Aneby SK P08-10 - Månsarps IBK P09/1 4 - 9 FB-hallen
2023-01-14 12:00 142706055 Fagerhult Habo IBK Ungdom P10/1 - Husqvarna IK P09/1 3 - 7 Alléhallen
2023-01-15 11:00 142706054 Hjältevad Mariannelund IS P09 - IBK Husar P09 4 - 6 Furulundshallen
2023-01-15 12:00 142706051 Vimmerby IBK P09 - Bankeryds Skid o MK P09/1 11 - 4 Vimmerby Idrottshall
2023-01-21 17:15 142706060 Bankeryds Skid o MK P09/1 - Husqvarna IK P09/1 7 - 5 Torpshallen
2023-01-22 10:00 142706057 IBK Husar P09 - Aneby SK P08-10 11 - 3 Olsbergs Arena
2023-01-22 12:00 142706059 Gränna AIS P09 - Vimmerby IBK P09 8 - 3 Adam Sturesson, Kristoffer Strand Ribbahallen A-hall
2023-01-22 12:45 142706058 Månsarps IBK P09/1 - KFUM Jönköping P09/2 9 - 2 Elias Ekelund, Peter Nykvist Norrahammars Sporthall
2023-01-22 14:30 142706056 Hjältevad Mariannelund IS P09 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P10/1 9 - 8 Furulundshallen
2023-01-28 11:00 142706061 Vimmerby IBK P09 - Aneby SK P08-10 22 - 1 Vimmerby Idrottshall
2023-01-29 12:45 142706062 Månsarps IBK P09/1 - IBK Husar P09 8 - 3 Emma Malmborg Norrahammars Sporthall
2023-01-29 13:00 142706065 Husqvarna IK P09/1 - KFUM Jönköping P09/2 4 - 10 , Kalle Alenius Fagerslätt Idrottshall
2023-01-29 14:00 142706063 Gränna AIS P09 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P10/1 9 - 4 Gabriel Kaindl, Andreas Strand Ribbahallen A-hall
2023-01-29 14:15 142706064 Bankeryds Skid o MK P09/1 - Hjältevad Mariannelund IS P09 2 - 4 Torpshallen
2023-02-03 19:00 142706069 Fagerhult Habo IBK Ungdom P10/1 - Månsarps IBK P09/1 2 - 10 Habo Sporthall C-hall
2023-02-04 11:00 142706067 Aneby SK P08-10 - Bankeryds Skid o MK P09/1 1 - 14 FB-hallen
2023-02-05 10:30 142706066 KFUM Jönköping P09/2 - Vimmerby IBK P09 7 - 8 KFUM Sporthall, Jönköping
2023-02-05 14:00 142706070 IBK Husar P09 - Husqvarna IK P09/1 5 - 8 Olsbergs Arena
2023-02-05 14:30 142706068 Hjältevad Mariannelund IS P09 - Gränna AIS P09 3 - 15 Furulundshallen
2023-02-18 15:00 142706071 Vimmerby IBK P09 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P10/1 4 - 3 Vimmerby Idrottshall
2023-02-19 12:00 142706073 Gränna AIS P09 - Månsarps IBK P09/1 4 - 5 Adam Sturesson, Isak Karlsson Ribbahallen A-hall
2023-02-25 16:15 142706074 Bankeryds Skid o MK P09/1 - IBK Husar P09 7 - 3 Torpshallen
2023-03-04 17:15 142706072 KFUM Jönköping P09/2 - Hjältevad Mariannelund IS P09 13 - 4 KFUM Sporthall, Jönköping
2023-03-12 16:30 142706075 Husqvarna IK P09/1 - Aneby SK P08-10 8 - 5 Fredrik Tell, Kalle Alenius Fagerslätt Idrottshall
2023-03-04 12:30 142706076 Aneby SK P08-10 - KFUM Jönköping P09/2 9 - 7 FB-hallen
2023-03-04 14:00 142706079 IBK Husar P09 - Gränna AIS P09 5 - 6 Olsbergs Arena
2023-03-05 09:00 142706080 Månsarps IBK P09/1 - Husqvarna IK P09/1 7 - 5 Vilgot Gustafsson, Peter Nykvist Norrahammars Sporthall
2023-03-05 11:00 142706077 Hjältevad Mariannelund IS P09 - Vimmerby IBK P09 1 - 17 Furulundshallen
2023-03-05 12:00 142706078 Fagerhult Habo IBK Ungdom P10/1 - Bankeryds Skid o MK P09/1 2 - 8 Habo Sporthall C-hall
2023-03-11 10:30 142706083 Aneby SK P08-10 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P10/1 3 - 7 FB-hallen
2023-03-11 12:00 142706084 Bankeryds Skid o MK P09/1 - Gränna AIS P09 14 - 6 Torpshallen
2023-03-11 13:00 142706082 KFUM Jönköping P09/2 - IBK Husar P09 5 - 4 KFUM Sporthall, Jönköping
2023-03-11 14:45 142706085 Husqvarna IK P09/1 - Hjältevad Mariannelund IS P09 WO (5 - 0) Fagerslätt Idrottshall
2023-03-12 16:00 142706081 Vimmerby IBK P09 - Månsarps IBK P09/1 5 - 3 Vimmerby Idrottshall
2023-03-18 10:00 142706087 Fagerhult Habo IBK Ungdom P10/1 - KFUM Jönköping P09/2 2 - 16 Habo Sporthall A-hall
2023-03-18 14:00 142706088 IBK Husar P09 - Vimmerby IBK P09 2 - 10 Olsbergs Arena
2023-03-19 09:00 142706089 Månsarps IBK P09/1 - Bankeryds Skid o MK P09/1 10 - 4 Olle Andersson, Villiam Eriksson Norrahammars Sporthall
2023-03-19 14:00 142706086 Hjältevad Mariannelund IS P09 - Aneby SK P08-10 12 - 6 Furulundshallen
2023-03-19 14:00 142706090 Gränna AIS P09 - Husqvarna IK P09/1 6 - 3 Kristoffer Strand, Adam Sturesson Ribbahallen A-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Månsarps IBK P09/ 1 18 14 1 3 136-74 62 43
2. Vimmerby IBK P09 18 13 2 3 145-75 70 41
3. Husqvarna IK P09/ 1 18 12 1 5 128-89 39 37
4. Gränna AIS P09 18 12 0 6 138-88 50 36
5. KFUM Jönköping P09/ 2 18 9 1 8 123-99 24 28
6. Bankeryds Skid o MK P09/ 1 18 9 1 8 109-87 22 28
7. Hjältevad Mariannelund IS P09 18 6 0 12 93-168 -75 18
8. Fagerhult Habo IBK Ungdom P10/ 1 18 5 2 11 89-127 -38 17
9. IBK Husar P09 18 4 0 14 87-115 -28 12
10. Aneby SK P08-10 18 2 0 16 73-199 -126 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Norra Röd Gr 7 (-10)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-08 09:30 142707004 IBF Tranås P10 - KFUM Jönköping P10/1 4 - 10 Liam Wibring, Hampus Igefors Tranås Idrottshall
2022-10-08 09:30 142707005 Jönköpings IK P10/1 - Jönköpings IK P10/3 5 - 3 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-10-16 10:45 142707003 Husqvarna IK P09/2 - Månsarps IBK P09/2 12 - 9 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Huskvarna Sporthall A
2022-10-21 18:15 142707001 Bankeryds Skid o MK P09/2 - Jönköpings IK P09/2 2 - 11 Torpshallen
2022-10-23 15:15 142707002 Bankeryds Skid o MK P10/1 - Värnamo IK P10 5 - 5 Torpshallen
2022-10-15 11:30 142707010 Värnamo IK P10 - Bankeryds Skid o MK P09/2 0 - 5 Värnamo Sporthall
2022-10-15 14:30 142707008 KFUM Jönköping P10/1 - Husqvarna IK P09/2 8 - 4 KFUM Sporthall, Jönköping
2022-10-15 17:30 142707007 Jönköpings IK P10/3 - IBF Tranås P10 4 - 7 Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-10-16 08:30 142707006 Jönköpings IK P09/2 - Jönköpings IK P10/1 9 - 3 Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-10-16 09:00 142707009 Månsarps IBK P09/2 - Bankeryds Skid o MK P10/1 11 - 4 Albin Georgsson, Karl Georgsson Norrahammars Sporthall
2022-10-22 15:30 142707011 Jönköpings IK P09/2 - Värnamo IK P10 7 - 9 Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-10-22 16:45 142707013 Bankeryds Skid o MK P10/1 - KFUM Jönköping P10/1 3 - 4 Torpshallen
2022-10-22 18:45 142707012 Bankeryds Skid o MK P09/2 - Månsarps IBK P09/2 8 - 1 Torpshallen
2022-10-23 09:30 142707014 Husqvarna IK P09/2 - Jönköpings IK P10/3 13 - 3 Joel Johansson, Gustav Bernandersson Fagerslätt Idrottshall
2022-10-23 15:30 142707015 Jönköpings IK P10/1 - IBF Tranås P10 12 - 4 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-10-29 11:15 142707017 Husqvarna IK P09/2 - Bankeryds Skid o MK P09/2 2 - 3 Olle Klingståhl, Anton Larsson Fagerslätt Idrottshall
2022-10-29 15:30 142707019 Jönköpings IK P10/1 - Månsarps IBK P09/2 6 - 6 Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-10-29 18:15 142707016 Bankeryds Skid o MK P10/1 - Jönköpings IK P09/2 5 - 8 Torpshallen
2022-10-30 08:30 142707020 Jönköpings IK P10/3 - KFUM Jönköping P10/1 3 - 2 Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-10-30 12:00 142707018 IBF Tranås P10 - Värnamo IK P10 3 - 6 Emrik Dahlman, Hampus Igefors Tranås Idrottshall
2022-11-11 18:45 142707022 KFUM Jönköping P10/1 - Jönköpings IK P10/1 3 - 2 KFUM Sporthall, Jönköping
2022-11-12 13:30 142707024 Värnamo IK P10 - Husqvarna IK P09/2 4 - 8 Östboskolan
2022-11-12 18:00 142707021 Bankeryds Skid o MK P09/2 - Bankeryds Skid o MK P10/1 5 - 3 Torpshallen
2022-11-13 08:30 142707025 Jönköpings IK P09/2 - Jönköpings IK P10/3 3 - 2 Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-11-13 10:45 142707023 Månsarps IBK P09/2 - IBF Tranås P10 15 - 3 Vilgot Gustafsson, Villiam Eriksson Norrahammars Sporthall
2022-11-19 09:30 142707028 Jönköpings IK P10/1 - Bankeryds Skid o MK P09/2 4 - 2 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-11-19 11:30 142707029 Jönköpings IK P10/3 - Värnamo IK P10 6 - 5 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-11-19 12:30 142707030 KFUM Jönköping P10/1 - Månsarps IBK P09/2 7 - 4 KFUM Sporthall, Jönköping
2022-11-19 14:00 142707027 IBF Tranås P10 - Bankeryds Skid o MK P10/1 7 - 2 Hampus Igefors, Hampus Bergholm Tranås Idrottshall
2022-11-19 14:45 142707026 Husqvarna IK P09/2 - Jönköpings IK P09/2 4 - 5 Fagerslätt Idrottshall
2022-11-26 13:30 142707034 Värnamo IK P10 - Jönköpings IK P10/1 4 - 5 Östboskolan
2022-11-26 16:30 142707035 Jönköpings IK P09/2 - KFUM Jönköping P10/1 12 - 5 Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-11-27 14:15 142707031 Bankeryds Skid o MK P09/2 - IBF Tranås P10 10 - 2 Torpshallen
2022-11-27 14:45 142707033 Månsarps IBK P09/2 - Jönköpings IK P10/3 3 - 7 Olle Andersson, Villiam Eriksson Norrahammars Sporthall
2022-11-27 16:15 142707032 Bankeryds Skid o MK P10/1 - Husqvarna IK P09/2 10 - 5 Torpshallen
2022-12-02 18:20 142707039 KFUM Jönköping P10/1 - Bankeryds Skid o MK P09/2 6 - 4 KFUM Sporthall, Jönköping
2022-12-03 09:30 142707038 Jönköpings IK P10/3 - Bankeryds Skid o MK P10/1 6 - 3 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-12-03 13:30 142707037 Jönköpings IK P10/1 - Husqvarna IK P09/2 4 - 9 Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-12-04 12:00 142707036 IBF Tranås P10 - Jönköpings IK P09/2 4 - 20 Emla Pettersson, Elsa Henningsson Tranås Idrottshall
2022-12-04 16:45 142707040 Månsarps IBK P09/2 - Värnamo IK P10 8 - 1 Norrahammars Sporthall
2022-12-10 09:30 142707045 Jönköpings IK P09/2 - Månsarps IBK P09/2 2 - 8 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-12-10 13:30 142707044 Värnamo IK P10 - KFUM Jönköping P10/1 6 - 6 Östboskolan
2022-12-11 14:15 142707041 Bankeryds Skid o MK P09/2 - Jönköpings IK P10/3 1 - 6 Torpshallen
2022-12-11 16:15 142707042 Bankeryds Skid o MK P10/1 - Jönköpings IK P10/1 4 - 2 Torpshallen
2023-02-26 13:00 142707043 Husqvarna IK P09/2 - IBF Tranås P10 26 - 0 Fredrik Tell, Kalle Alenius Fagerslätt Idrottshall
2022-12-17 09:30 142707046 Jönköpings IK P10/3 - Jönköpings IK P10/1 3 - 3 Elliot Johansson, Hugo Blomqvist Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-12-17 11:30 142707050 Jönköpings IK P09/2 - Bankeryds Skid o MK P09/2 1 - 2 Elof Ljungstrand, Axel Wilsson Eng Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-12-17 18:00 142707049 Värnamo IK P10 - Bankeryds Skid o MK P10/1 4 - 6 Östboskolan
2022-12-18 16:45 142707048 Månsarps IBK P09/2 - Husqvarna IK P09/2 2 - 10 Rasmus Nordberg, Villiam Eriksson Norrahammars Sporthall
2023-03-24 19:00 142707047 KFUM Jönköping P10/1 - IBF Tranås P10 5 - 7 KFUM Sporthall, Jönköping
2023-01-14 14:45 142707053 Husqvarna IK P09/2 - KFUM Jönköping P10/1 10 - 5 Kalle Alenius, Isaac Wadsby Fagerslätt Idrottshall
2023-01-15 08:30 142707055 Jönköpings IK P10/1 - Jönköpings IK P09/2 5 - 3 Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-01-15 12:00 142707052 Bankeryds Skid o MK P10/1 - Månsarps IBK P09/2 4 - 6 Torpshallen
2023-01-15 15:30 142707054 IBF Tranås P10 - Jönköpings IK P10/3 2 - 15 Hampus Igefors, Hampus Bergholm Tranås Idrottshall
2023-02-25 14:45 142707051 Bankeryds Skid o MK P09/2 - Värnamo IK P10 7 - 3 Torpshallen
2023-01-21 09:30 142707057 Jönköpings IK P10/3 - Husqvarna IK P09/2 2 - 14 Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-01-21 13:30 142707060 Värnamo IK P10 - Jönköpings IK P09/2 0 - 6 Östboskolan
2023-01-22 10:45 142707059 Månsarps IBK P09/2 - Bankeryds Skid o MK P09/2 4 - 1 Peter Nykvist, Elias Ekelund Norrahammars Sporthall
2023-01-22 12:00 142707058 KFUM Jönköping P10/1 - Bankeryds Skid o MK P10/1 9 - 1 KFUM Sporthall, Jönköping
2023-01-22 13:00 142707056 IBF Tranås P10 - Jönköpings IK P10/1 5 - 9 Hampus Igefors, Emrik Dahlman Tranås Idrottshall
2023-01-28 11:00 142707062 KFUM Jönköping P10/1 - Jönköpings IK P10/3 5 - 3 KFUM Sporthall, Jönköping
2023-01-28 13:30 142707064 Värnamo IK P10 - IBF Tranås P10 WO (5 - 0) Östboskolan
2023-01-28 13:30 142707065 Jönköpings IK P09/2 - Bankeryds Skid o MK P10/1 8 - 6 Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-01-29 16:15 142707061 Bankeryds Skid o MK P09/2 - Husqvarna IK P09/2 2 - 7 Torpshallen
2023-01-29 16:45 142707063 Månsarps IBK P09/2 - Jönköpings IK P10/1 3 - 8 Beatrice Samuelsson, Emma Malmborg Norrahammars Sporthall
2023-02-04 13:30 142707069 Jönköpings IK P10/1 - KFUM Jönköping P10/1 3 - 5 Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-02-04 14:00 142707068 IBF Tranås P10 - Månsarps IBK P09/2 5 - 17 Viktor Wikner, Liam Wibring Tranås Idrottshall
2023-02-05 08:30 142707070 Jönköpings IK P10/3 - Jönköpings IK P09/2 3 - 4 Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-02-05 12:00 142707066 Bankeryds Skid o MK P10/1 - Bankeryds Skid o MK P09/2 2 - 6 Torpshallen
2023-02-26 11:00 142707067 Husqvarna IK P09/2 - Värnamo IK P10 15 - 1 Kalle Alenius, Fredrik Tell Fagerslätt Idrottshall
2023-02-18 13:30 142707074 Värnamo IK P10 - Jönköpings IK P10/3 7 - 6 Östboskolan
2023-02-18 16:15 142707072 Bankeryds Skid o MK P10/1 - IBF Tranås P10 3 - 8 Torpshallen
2023-02-19 13:30 142707075 Jönköpings IK P09/2 - Husqvarna IK P09/2 8 - 4 Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-02-19 16:15 142707071 Bankeryds Skid o MK P09/2 - Jönköpings IK P10/1 3 - 4 Torpshallen
2023-02-25 15:00 142707073 Månsarps IBK P09/2 - KFUM Jönköping P10/1 9 - 3 Villiam Eriksson, Vilgot Gustafsson Norrahammars Sporthall
2023-03-04 13:00 142707080 KFUM Jönköping P10/1 - Jönköpings IK P09/2 12 - 6 KFUM Sporthall, Jönköping
2023-03-04 13:30 142707078 Jönköpings IK P10/1 - Värnamo IK P10 2 - 5 Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-03-04 15:30 142707079 Jönköpings IK P10/3 - Månsarps IBK P09/2 5 - 9 Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-03-05 13:30 142707077 IBF Tranås P10 - Bankeryds Skid o MK P09/2 3 - 9 Hampus Bergholm, Hampus Igefors Tranås Idrottshall
2023-03-05 16:30 142707076 Husqvarna IK P09/2 - Bankeryds Skid o MK P10/1 11 - 8 Gustav Bernandersson, Kalle Alenius Fagerslätt Idrottshall
2023-03-11 13:30 142707084 Värnamo IK P10 - Månsarps IBK P09/2 5 - 5 Östboskolan
2023-03-11 14:15 142707081 Bankeryds Skid o MK P09/2 - KFUM Jönköping P10/1 11 - 1 Torpshallen
2023-03-11 16:15 142707082 Bankeryds Skid o MK P10/1 - Jönköpings IK P10/3 1 - 7 Torpshallen
2023-03-12 13:30 142707085 Jönköpings IK P09/2 - IBF Tranås P10 WO (5 - 0) Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-03-12 14:45 142707083 Husqvarna IK P09/2 - Jönköpings IK P10/1 7 - 6 Fredrik Tell, Kalle Alenius Fagerslätt Idrottshall
2023-03-18 12:00 142707086 IBF Tranås P10 - Husqvarna IK P09/2 1 - 10 Pontus Knutsson, Hampus Bergholm Tranås Idrottshall
2023-03-18 12:30 142707089 KFUM Jönköping P10/1 - Värnamo IK P10 9 - 2 KFUM Sporthall, Jönköping
2023-03-18 15:30 142707088 Jönköpings IK P10/3 - Bankeryds Skid o MK P09/2 3 - 4 Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-03-18 15:30 142707090 Månsarps IBK P09/2 - Jönköpings IK P09/2 9 - 8 Vilgot Gustafsson, Villiam Eriksson Norrahammars Sporthall
2023-03-19 13:30 142707087 Jönköpings IK P10/1 - Bankeryds Skid o MK P10/1 6 - 1 Arenan - Jönköpings Idrottshus
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Husqvarna IK P09/ 2 18 13 0 5 171-81 90 39
2. Jönköpings IK P09/ 2 18 12 0 6 126-83 43 36
3. KFUM Jönköping P10/ 1 18 11 1 6 105-94 11 34
4. Bankeryds Skid o MK P09/ 2 18 11 0 7 85-63 22 33
5. Månsarps IBK P09/ 2 18 10 2 6 129-99 30 32
6. Jönköpings IK P10/ 1 18 9 2 7 89-79 10 29
7. Jönköpings IK P10/ 3 18 7 1 10 87-91 -4 22
8. Värnamo IK P10 18 5 3 10 72-109 -37 18
9. IBF Tranås P10 18 4 0 14 65-183 -118 12
10. Bankeryds Skid o MK P10/ 1 18 3 1 14 71-118 -47 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Norra Röd Gr 8 (-10)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-08 10:30 142710001 Sävsjö IBK P10 - Husqvarna IK P10/1 5 - 7 Hofgårdshallen
2022-10-08 12:30 142710003 Forserums IF P10 - Vetlanda IBF P10 9 - 12 Forserums Sporthall
2022-10-08 14:30 142710005 Nässjö IBF P10 - IBK Husar P10 15 - 5 Calle Sjövall, Linus Sjövall Handskerydshallen
2022-10-09 10:30 142710002 Hovslätts IK P10 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P10/2 10 - 3 Arvid Lindén, Oliwer Jacobsson Stadsgården, Råslätt
2022-10-12 18:00 142710004 Bankeryds Skid o MK P10/2 - Jönköpings IK P10/2 2 - 4 Torpshallen
2022-10-15 12:00 142710007 IBK Husar P10 - Bankeryds Skid o MK P10/2 3 - 4 Prästängshallen
2022-10-15 13:00 142710006 Husqvarna IK P10/1 - Nässjö IBF P10 5 - 5 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Fagerslätt Idrottshall
2022-10-15 14:30 142710010 Fagerhult Habo IBK Ungdom P10/2 - Sävsjö IBK P10 14 - 4 Habo Sporthall C-hall
2022-10-15 16:45 142710009 Vetlanda IBF P10 - Hovslätts IK P10 6 - 14 Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2022-10-16 15:30 142710008 Jönköpings IK P10/2 - Forserums IF P10 18 - 1 Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-10-22 14:30 142710015 Nässjö IBF P10 - Bankeryds Skid o MK P10/2 8 - 2 Alma Tyrgren, Jonas Säleby Handskerydshallen
2022-10-23 10:15 142710012 Sävsjö IBK P10 - Vetlanda IBF P10 8 - 7 Hofgårdshallen
2022-10-23 12:30 142710013 Hovslätts IK P10 - Jönköpings IK P10/2 2 - 10 Arvid Lindén, Kalle Rygert Stadsgården, Råslätt
2022-10-23 14:45 142710011 Husqvarna IK P10/1 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P10/2 11 - 16 Joel Johansson, Gustav Bernandersson Fagerslätt Idrottshall
2022-10-26 18:30 142710014 Forserums IF P10 - IBK Husar P10 6 - 6 Forserums Sporthall
2022-10-28 18:30 142710018 Bankeryds Skid o MK P10/2 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P10/2 8 - 5 Torpshallen
2022-10-29 12:00 142710019 Nässjö IBF P10 - Vetlanda IBF P10 13 - 4 Isak Lundström, Calle Sjövall Handskerydshallen
2022-10-29 13:00 142710017 Forserums IF P10 - Sävsjö IBK P10 8 - 7 Forserums Sporthall
2022-10-30 12:00 142710020 IBK Husar P10 - Jönköpings IK P10/2 0 - 14 Olsbergs Arena
2022-10-30 12:30 142710016 Hovslätts IK P10 - Husqvarna IK P10/1 12 - 4 Arvid Lindén, Oliwer Jacobsson Stadsgården, Råslätt
2022-11-12 12:45 142710021 Sävsjö IBK P10 - Hovslätts IK P10 7 - 2 Hofgårdshallen
2022-11-12 13:30 142710022 Jönköpings IK P10/2 - Nässjö IBF P10 4 - 6 Kålgårdshallen
2022-11-12 13:30 142710023 Vetlanda IBF P10 - Bankeryds Skid o MK P10/2 5 - 8 Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2022-11-12 14:00 142710024 Fagerhult Habo IBK Ungdom P10/2 - Forserums IF P10 13 - 5 Alléhallen
2022-11-13 13:00 142710025 Husqvarna IK P10/1 - IBK Husar P10 5 - 6 Anton Larsson, Olle Klingståhl Fagerslätt Idrottshall
2022-11-19 10:00 142710026 Forserums IF P10 - Husqvarna IK P10/1 6 - 13 Forserums Sporthall
2022-11-19 11:00 142710028 Nässjö IBF P10 - Sävsjö IBK P10 8 - 4 Melvin Lundman Lindh, Jonas Säleby Handskerydshallen
2022-11-19 13:30 142710030 Jönköpings IK P10/2 - Vetlanda IBF P10 9 - 5 Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-11-20 16:15 142710027 Bankeryds Skid o MK P10/2 - Hovslätts IK P10 3 - 3 Torpshallen
2023-02-26 09:45 142710029 IBK Husar P10 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P10/2 7 - 7 Olsbergs Arena
2022-11-26 09:30 142710035 Husqvarna IK P10/1 - Jönköpings IK P10/2 6 - 9 Kalle Alenius, Gustav Bernandersson Fagerslätt Idrottshall
2022-11-27 11:30 142710032 Hovslätts IK P10 - Forserums IF P10 7 - 4 Oliwer Jacobsson, Arvid Lindén Stadsgården, Råslätt
2022-11-27 12:30 142710031 Sävsjö IBK P10 - Bankeryds Skid o MK P10/2 6 - 3 Hofgårdshallen
2022-11-27 14:30 142710033 Vetlanda IBF P10 - IBK Husar P10 4 - 10 Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-03-03 18:30 142710034 Fagerhult Habo IBK Ungdom P10/2 - Nässjö IBF P10 10 - 4 Alléhallen
2022-12-03 10:00 142710037 Nässjö IBF P10 - Forserums IF P10 16 - 4 Linus Sjövall, Melvin Lundman Lindh Handskerydshallen
2022-12-03 10:00 142710038 IBK Husar P10 - Hovslätts IK P10 1 - 9 Olsbergs Arena
2022-12-04 12:00 142710036 Bankeryds Skid o MK P10/2 - Husqvarna IK P10/1 8 - 12 Torpshallen
2022-12-04 12:00 142710040 Vetlanda IBF P10 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P10/2 2 - 20 Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2022-12-04 13:30 142710039 Jönköpings IK P10/2 - Sävsjö IBK P10 12 - 5 Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-12-03 14:00 142710044 Fagerhult Habo IBK Ungdom P10/2 - Jönköpings IK P10/2 6 - 1 Alléhallen
2022-12-09 17:30 142710042 Hovslätts IK P10 - Nässjö IBF P10 5 - 6 David Andersson, Alvin Henriksson Stadsgården, Råslätt
2022-12-10 10:00 142710043 Forserums IF P10 - Bankeryds Skid o MK P10/2 5 - 6 Forserums Sporthall
2022-12-10 12:00 142710041 Sävsjö IBK P10 - IBK Husar P10 13 - 5 Hofgårdshallen
2022-12-11 16:30 142710045 Husqvarna IK P10/1 - Vetlanda IBF P10 5 - 6 Fagerslätt Idrottshall
2022-12-17 09:30 142710047 Jönköpings IK P10/2 - Bankeryds Skid o MK P10/2 1 - 2 Anton Alderhammar, Adam Lindrud Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-12-17 09:30 142710049 Fagerhult Habo IBK Ungdom P10/2 - Hovslätts IK P10 8 - 5 Habo Sporthall A-hall
2022-12-17 09:45 142710048 Vetlanda IBF P10 - Forserums IF P10 10 - 3 Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2022-12-17 13:30 142710046 IBK Husar P10 - Nässjö IBF P10 5 - 14 Prästängshallen
2022-12-18 11:15 142710050 Husqvarna IK P10/1 - Sävsjö IBK P10 6 - 9 , Isaac Wadsby Fagerslätt Idrottshall
2023-01-14 10:00 142710055 Nässjö IBF P10 - Husqvarna IK P10/1 7 - 8 Isak Lundström, Felix Kratz Handskerydshallen
2023-01-14 15:30 142710053 Forserums IF P10 - Jönköpings IK P10/2 6 - 5 Forserums Sporthall
2023-01-14 16:15 142710054 Bankeryds Skid o MK P10/2 - IBK Husar P10 7 - 3 Torpshallen
2023-01-15 10:30 142710052 Hovslätts IK P10 - Vetlanda IBF P10 13 - 4 Arvid Lindén, Oliwer Jacobsson Stadsgården, Råslätt
2023-01-15 11:00 142710051 Sävsjö IBK P10 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P10/2 10 - 11 Hofgårdshallen
2023-01-21 09:30 142710058 Jönköpings IK P10/2 - Hovslätts IK P10 3 - 2 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-01-21 10:00 142710059 Vetlanda IBF P10 - Sävsjö IBK P10 3 - 11 Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-01-21 12:00 142710060 Fagerhult Habo IBK Ungdom P10/2 - Husqvarna IK P10/1 9 - 4 Habo Sporthall C-hall
2023-01-22 11:30 142710057 IBK Husar P10 - Forserums IF P10 10 - 3 Olsbergs Arena
2023-01-22 12:00 142710056 Bankeryds Skid o MK P10/2 - Nässjö IBF P10 3 - 7 Torpshallen
2023-01-28 11:00 142710063 Vetlanda IBF P10 - Nässjö IBF P10 1 - 18 Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-01-28 14:00 142710064 Fagerhult Habo IBK Ungdom P10/2 - Bankeryds Skid o MK P10/2 3 - 9 Alléhallen
2023-01-29 09:30 142710065 Husqvarna IK P10/1 - Hovslätts IK P10 6 - 8 , Gustav Bernandersson Fagerslätt Idrottshall
2023-01-29 15:30 142710062 Jönköpings IK P10/2 - IBK Husar P10 14 - 1 Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-02-03 19:00 142710061 Sävsjö IBK P10 - Forserums IF P10 8 - 4 Sävsjö Sporthall
2023-02-04 10:30 142710069 Nässjö IBF P10 - Jönköpings IK P10/2 6 - 4 Isak Lundström, Felix Kratz Handskerydshallen
2023-02-04 12:00 142710067 Forserums IF P10 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P10/2 1 - 10 Forserums Sporthall
2023-02-04 15:00 142710068 Bankeryds Skid o MK P10/2 - Vetlanda IBF P10 7 - 2 Torpshallen
2023-02-05 09:30 142710066 Hovslätts IK P10 - Sävsjö IBK P10 4 - 2 Oliwer Jacobsson, David Andersson Stadsgården, Råslätt
2023-02-05 12:00 142710070 IBK Husar P10 - Husqvarna IK P10/1 4 - 14 Olsbergs Arena
2023-02-12 12:00 142710071 Sävsjö IBK P10 - Nässjö IBF P10 10 - 11 Hofgårdshallen
2023-02-12 12:00 142710073 Vetlanda IBF P10 - Jönköpings IK P10/2 1 - 12 Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-02-19 09:30 142710072 Hovslätts IK P10 - Bankeryds Skid o MK P10/2 3 - 6 Milian Tellbom, Nicolas Wagner Stadsgården, Råslätt
2023-02-19 12:00 142710074 Fagerhult Habo IBK Ungdom P10/2 - IBK Husar P10 5 - 0 Habo Sporthall C-hall
2023-02-19 14:45 142710075 Husqvarna IK P10/1 - Forserums IF P10 11 - 3 Kalle Alenius, Gustav Bernandersson Fagerslätt Idrottshall
2022-11-25 18:30 142710078 Nässjö IBF P10 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P10/2 9 - 11 Ella Febéll, Alma Tjärnström Handskerydshallen
2023-03-04 10:00 142710076 Forserums IF P10 - Hovslätts IK P10 0 - 16 Forserums Sporthall
2023-03-04 10:00 142710079 IBK Husar P10 - Vetlanda IBF P10 4 - 9 Olsbergs Arena
2023-03-04 17:15 142710077 Bankeryds Skid o MK P10/2 - Sävsjö IBK P10 8 - 3 Torpshallen
2023-03-05 08:30 142710080 Jönköpings IK P10/2 - Husqvarna IK P10/1 8 - 4 Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-03-10 19:00 142710084 Fagerhult Habo IBK Ungdom P10/2 - Vetlanda IBF P10 13 - 3 Habo Sporthall C
2023-03-11 10:00 142710083 Forserums IF P10 - Nässjö IBF P10 3 - 12 Forserums Sporthall
2023-03-11 13:00 142710085 Husqvarna IK P10/1 - Bankeryds Skid o MK P10/2 10 - 5 Fredrik Tell, Ebbe Almgren Fagerslätt Idrottshall
2023-03-12 09:30 142710082 Hovslätts IK P10 - IBK Husar P10 WO (5 - 0) Noah Gustafsson, Aron Hesse Stadsgården, Råslätt
2023-03-12 10:15 142710081 Sävsjö IBK P10 - Jönköpings IK P10/2 4 - 13 Hofgårdshallen
2023-03-18 12:00 142710088 IBK Husar P10 - Sävsjö IBK P10 1 - 12 Olsbergs Arena
2023-03-18 12:00 142710090 Vetlanda IBF P10 - Husqvarna IK P10/1 5 - 4 Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-03-18 15:30 142710086 Bankeryds Skid o MK P10/2 - Forserums IF P10 10 - 5 Torpshallen
2023-03-18 17:30 142710089 Jönköpings IK P10/2 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P10/2 4 - 8 Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-03-26 15:00 142710087 Nässjö IBF P10 - Hovslätts IK P10 9 - 4 Alma Tjärnström, Felix Kratz Nässjö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nässjö IBF P10 18 14 1 3 174-92 82 43
2. Fagerhult Habo IBK Ungdom P10/ 2 18 14 1 3 172-97 75 43
3. Jönköpings IK P10/ 2 18 12 0 6 145-67 78 36
4. Bankeryds Skid o MK P10/ 2 18 11 1 6 101-88 13 34
5. Hovslätts IK P10 18 10 1 7 124-82 42 31
6. Sävsjö IBK P10 18 8 0 10 128-127 1 24
7. Husqvarna IK P10/ 1 18 7 1 10 135-131 4 22
8. Vetlanda IBF P10 18 5 0 13 89-181 -92 15
9. IBK Husar P10 18 3 2 13 71-160 -89 11
10. Forserums IF P10 18 2 1 15 76-190 -114 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Norra Röd Gr 9 (-10)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-08 09:30 142712004 Jönköpings IK P11/2 - Aneby SK P10 6 - 4 Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-10-08 11:00 142712005 Hestra Skid O SK P10 - Bodafors IBS P10-11 24 - 3 Filip Karlsson, Richard Sjöberg Hestra Sporthall
2022-10-09 10:00 142712001 Fagerhult Habo IBK Ungdom P11 - S/W 2010 IBK P10-11 6 - 3 Habo Sporthall C
2022-10-09 14:00 142712003 Gnosjö IBK P10-11 - Husqvarna IK P10/2 6 - 11 Töllstorpshallen
2022-10-15 09:30 142712010 Jönköpings IK P11/1 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P11 6 - 3 Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-10-16 13:00 142712007 Bodafors IBS P10-11 - Jönköpings IK P11/2 5 - 17 Bodafors Sporthall
2022-10-16 13:30 142712008 Aneby SK P10 - Gnosjö IBK P10-11 7 - 6 FB-hallen
2022-11-06 11:00 142712006 S/W 2010 IBK P10-11 - Hestra Skid O SK P10 3 - 13 Vrigstad Sporthall
2022-10-22 14:00 142712012 Fagerhult Habo IBK Ungdom P11 - Husqvarna IK P10/2 1 - 9 Alléhallen
2022-10-22 17:00 142712011 S/W 2010 IBK P10-11 - Jönköpings IK P11/1 8 - 1 Vrigstad Sporthall
2022-10-23 12:00 142712014 Gnosjö IBK P10-11 - Bodafors IBS P10-11 16 - 4 Töllstorpshallen
2022-10-23 18:00 142712015 Hestra Skid O SK P10 - Jönköpings IK P11/2 8 - 5 Filip Karlsson, Pontus Hildinge Mickelsson Hestra Sporthall
2022-10-29 11:00 142712019 Hestra Skid O SK P10 - Husqvarna IK P10/2 6 - 6 Richard Sjöberg, Pontus Hildinge Mickelsson Hestra Sporthall
2022-10-29 15:30 142712018 Jönköpings IK P11/2 - Jönköpings IK P11/1 5 - 4 Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-10-30 11:00 142712020 Bodafors IBS P10-11 - Aneby SK P10 6 - 25 Bodafors Sporthall
2023-03-19 12:00 142712017 Gnosjö IBK P10-11 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P11 8 - 7 Töllstorpshallen
2022-11-12 09:00 142712025 S/W 2010 IBK P10-11 - Bodafors IBS P10-11 8 - 6 Vrigstad Sporthall
2022-11-12 14:45 142712023 Husqvarna IK P10/2 - Jönköpings IK P11/2 10 - 4 , Isaac Wadsby Fagerslätt Idrottshall
2022-11-12 17:30 142712024 Jönköpings IK P11/1 - Gnosjö IBK P10-11 7 - 8 Jönköpings Idrottshus D-hall
2022-11-13 13:30 142712022 Aneby SK P10 - Hestra Skid O SK P10 13 - 3 FB-hallen
2022-11-19 11:00 142712028 Hestra Skid O SK P10 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P11 3 - 4 Filip Karlsson, Richard Sjöberg Hestra Sporthall
2022-11-19 12:00 142712026 Gnosjö IBK P10-11 - S/W 2010 IBK P10-11 2 - 2 Töllstorpshallen
2022-11-20 13:00 142712029 Bodafors IBS P10-11 - Jönköpings IK P11/1 7 - 14 Bodafors Sporthall
2022-11-20 13:30 142712030 Aneby SK P10 - Husqvarna IK P10/2 5 - 9 FB-hallen
2022-11-26 09:00 142712035 S/W 2010 IBK P10-11 - Aneby SK P10 4 - 5 Vrigstad Sporthall
2022-11-26 10:00 142712034 Jönköpings IK P11/1 - Hestra Skid O SK P10 5 - 6 Jönköpings Idrottshus C-hall
2022-11-26 12:30 142712031 Fagerhult Habo IBK Ungdom P11 - Jönköpings IK P11/2 2 - 3 Habo Sporthall A-hall
2022-11-27 11:15 142712033 Husqvarna IK P10/2 - Bodafors IBS P10-11 16 - 2 Gustav Bernandersson, Ebbe Almgren Fagerslätt Idrottshall
2022-12-03 11:00 142712037 Hestra Skid O SK P10 - Gnosjö IBK P10-11 9 - 7 Filip Karlsson, Richard Sjöberg Hestra Sporthall
2022-12-03 11:30 142712036 Jönköpings IK P11/2 - S/W 2010 IBK P10-11 4 - 4 Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-12-03 16:30 142712040 Husqvarna IK P10/2 - Jönköpings IK P11/1 10 - 2 Fagerslätt Idrottshall
2022-12-04 13:30 142712039 Aneby SK P10 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P11 17 - 1 FB-hallen
2022-12-10 09:00 142712045 S/W 2010 IBK P10-11 - Husqvarna IK P10/2 4 - 3 Vrigstad Sporthall
2022-12-10 13:30 142712044 Jönköpings IK P11/1 - Aneby SK P10 3 - 14 Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-12-11 12:00 142712043 Gnosjö IBK P10-11 - Jönköpings IK P11/2 8 - 8 Töllstorpshallen
2022-12-11 13:00 142712041 Fagerhult Habo IBK Ungdom P11 - Bodafors IBS P10-11 13 - 8 Fagerhus, Fagerhult 3-manna
2022-12-17 16:30 142712048 Husqvarna IK P10/2 - Gnosjö IBK P10-11 9 - 6 Fredrik Tell, Kalle Alenius Fagerslätt Idrottshall
2022-12-18 11:00 142712047 Aneby SK P10 - Jönköpings IK P11/2 11 - 1 FB-hallen
2022-12-18 13:00 142712046 Bodafors IBS P10-11 - Hestra Skid O SK P10 10 - 13 Bodafors Sporthall
2022-12-18 14:00 142712050 S/W 2010 IBK P10-11 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P11 12 - 4 Vrigstad Sporthall
2023-01-14 11:00 142712055 Hestra Skid O SK P10 - S/W 2010 IBK P10-11 5 - 5 Richard Sjöberg, Pontus Hildinge Mickelsson Hestra Sporthall
2023-01-14 13:30 142712054 Jönköpings IK P11/2 - Bodafors IBS P10-11 11 - 7 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-01-15 11:00 142712053 Gnosjö IBK P10-11 - Aneby SK P10 2 - 5 Töllstorpshallen
2023-01-15 13:00 142712051 Fagerhult Habo IBK Ungdom P11 - Jönköpings IK P11/1 5 - 11 Fagerhus, Fagerhult 3-manna
2023-01-21 11:30 142712060 Jönköpings IK P11/1 - S/W 2010 IBK P10-11 5 - 10 Jönköpings Idrottshus D-hall
2023-01-22 14:00 142712057 Bodafors IBS P10-11 - Gnosjö IBK P10-11 7 - 17 Bodafors Sporthall
2023-01-22 17:00 142712059 Husqvarna IK P10/2 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P11 17 - 2 , Gustav Bernandersson Fagerslätt Idrottshall
2023-01-22 17:30 142712056 Jönköpings IK P11/2 - Hestra Skid O SK P10 6 - 9 Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-01-28 12:00 142712061 Fagerhult Habo IBK Ungdom P11 - Gnosjö IBK P10-11 4 - 3 Alléhallen
2023-01-28 14:45 142712063 Husqvarna IK P10/2 - Hestra Skid O SK P10 10 - 1 Fredrik Tell, Kalle Alenius Fagerslätt Idrottshall
2023-01-29 10:00 142712062 Aneby SK P10 - Bodafors IBS P10-11 19 - 3 FB-hallen
2023-01-29 11:30 142712064 Jönköpings IK P11/1 - Jönköpings IK P11/2 7 - 3 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-02-02 18:00 142712070 Bodafors IBS P10-11 - S/W 2010 IBK P10-11 1 - 16 Felix Kratz, Patrick Eberhardsson Bodafors Sporthall
2023-02-03 20:00 142712068 Jönköpings IK P11/2 - Husqvarna IK P10/2 5 - 4 Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-02-04 11:00 142712069 Hestra Skid O SK P10 - Aneby SK P10 4 - 8 Richard Sjöberg, Pontus Hildinge Mickelsson Hestra Sporthall
2023-02-04 12:00 142712067 Gnosjö IBK P10-11 - Jönköpings IK P11/1 8 - 4 Töllstorpshallen
2023-02-18 09:00 142712075 S/W 2010 IBK P10-11 - Gnosjö IBK P10-11 8 - 6 Vrigstad Sporthall
2023-02-18 13:00 142712073 Husqvarna IK P10/2 - Aneby SK P10 7 - 6 Kalle Alenius, Gustav Bernandersson Fagerslätt Idrottshall
2023-02-19 11:30 142712074 Jönköpings IK P11/1 - Bodafors IBS P10-11 22 - 3 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-02-19 14:00 142712071 Fagerhult Habo IBK Ungdom P11 - Hestra Skid O SK P10 4 - 15 Habo Sporthall C
2023-02-25 13:30 142712077 Jönköpings IK P11/2 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P11 3 - 4 Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-02-26 13:00 142712079 Bodafors IBS P10-11 - Husqvarna IK P10/2 2 - 33 Bodafors Sporthall
2023-02-26 13:30 142712080 Aneby SK P10 - S/W 2010 IBK P10-11 3 - 5 FB-hallen
2023-03-04 11:00 142712078 Hestra Skid O SK P10 - Jönköpings IK P11/1 14 - 6 Filip Karlsson Hestra Sporthall
2023-03-11 14:00 142712081 Fagerhult Habo IBK Ungdom P11 - Aneby SK P10 0 - 5 Alléhallen
2023-03-11 14:00 142712085 S/W 2010 IBK P10-11 - Jönköpings IK P11/2 9 - 7 Vrigstad Sporthall
2023-03-12 12:00 142712083 Gnosjö IBK P10-11 - Hestra Skid O SK P10 6 - 7 Töllstorpshallen
2023-03-12 17:30 142712084 Jönköpings IK P11/1 - Husqvarna IK P10/2 3 - 5 Jönköpings Idrottshus D-hall
2023-03-18 10:30 142712086 Jönköpings IK P11/2 - Gnosjö IBK P10-11 5 - 9 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-03-18 13:00 142712088 Bodafors IBS P10-11 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P11 6 - 9 , Felix Kratz Bodafors Sporthall
2023-03-19 11:00 142712089 Aneby SK P10 - Jönköpings IK P11/1 21 - 2 FB-hallen
2023-03-19 11:15 142712090 Husqvarna IK P10/2 - S/W 2010 IBK P10-11 7 - 2 Fredrik Tell, Gustav Bernandersson Fagerslätt Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Husqvarna IK P10/ 2 16 13 1 2 166-57 109 40
2. Aneby SK P10 16 12 0 4 168-62 106 36
3. Hestra Skid O SK P10 16 10 2 4 140-101 39 32
4. S/ W 2010 IBK P10-11 16 9 3 4 103-78 25 30
5. Gnosjö IBK P10-11 16 6 2 8 118-104 14 20
6. Jönköpings IK P11/ 2 16 6 2 8 93-105 -12 20
7. Fagerhult Habo IBK Ungdom P11 16 6 0 10 69-129 -60 18
8. Jönköpings IK P11/ 1 16 5 0 11 102-130 -28 15
9. Bodafors IBS P10-11 16 0 0 16 80-273 -193 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Västra Röd Gr 5 (-09)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-08 09:30 142704003 Växjö IBK Utveckling P10/1 - Lagan IBK P09-10 12 - 1 Lilja Fyhrman, Elsa Sten Fortnox Arena B-hall
2022-10-08 13:30 142704005 Värnamo IK P09 - Vislanda IF P08-09 6 - 3 Östboskolan
2022-10-08 14:30 142704004 Ljungby IB P09 - Olofströms IBK P08-09 10 - 2 Emma Karlsman, Isak Lötberg-Åhlander Innebandyhallen
2022-10-08 16:30 142704001 Hovshaga AIF P09 - Öjaby Sport IBK P09-10 5 - 7 Hovshaga Sporthall
2022-10-09 11:00 142704002 Älmhults IBK P08-09 - Alvesta IBK P09 8 - 4 Haganäshallen
2022-10-15 09:30 142704010 Alvesta IBK P09 - Hovshaga AIF P09 1 - 12 Alvesta Sporthall
2022-10-16 10:00 142704007 Vislanda IF P08-09 - Ljungby IB P09 16 - 3 Anton Magnusson, Jesse Halme Vislanda Sporthall
2022-10-16 10:00 142704008 Olofströms IBK P08-09 - Växjö IBK Utveckling P10/1 4 - 14 Olofströms Sporthall
2022-10-16 13:30 142704006 Öjaby Sport IBK P09-10 - Värnamo IK P09 4 - 8 Malte Rosén, Leevi Wagner Pär Lagerkvistskolan
2022-10-16 16:00 142704009 Lagan IBK P09-10 - Älmhults IBK P08-09 5 - 3 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Åbyhallen
2022-10-21 18:30 142704014 Växjö IBK Utveckling P10/1 - Vislanda IF P08-09 14 - 5 Mattis Bäckström, Hampus Malmin Fortnox Arena B-hall
2022-10-22 14:30 142704012 Hovshaga AIF P09 - Lagan IBK P09-10 15 - 1 Hovshaga Sporthall
2022-10-23 11:00 142704015 Värnamo IK P09 - Ljungby IB P09 16 - 1 Östboskolan
2022-10-23 13:00 142704013 Älmhults IBK P08-09 - Olofströms IBK P08-09 Haganäshallen
2022-10-23 16:00 142704011 Öjaby Sport IBK P09-10 - Alvesta IBK P09 14 - 3 Emil Fyhrman, Elias Sigfridsson Lindström Pär Lagerkvistskolan
2022-10-29 10:00 142704020 Vislanda IF P08-09 - Olofströms IBK P08-09 8 - 6 Vislanda Sporthall
2022-10-29 11:00 142704016 Älmhults IBK P08-09 - Öjaby Sport IBK P09-10 6 - 7 Haganäshallen
2022-10-29 13:30 142704019 Värnamo IK P09 - Lagan IBK P09-10 10 - 0 Östboskolan
2022-10-29 14:30 142704018 Ljungby IB P09 - Alvesta IBK P09 5 - 8 Thea Karlsson, Isak Lötberg-Åhlander Innebandyhallen
2022-11-08 19:05 142704017 Växjö IBK Utveckling P10/1 - Hovshaga AIF P09 6 - 7 Fortnox Arena A-hall
2022-11-11 19:00 142704025 Öjaby Sport IBK P09-10 - Vislanda IF P08-09 12 - 1 Fabian Kejder, Folke Waldén Pär Lagerkvistskolan
2022-11-12 11:15 142704024 Alvesta IBK P09 - Växjö IBK Utveckling P10/1 7 - 5 Alvesta Sporthall
2022-11-12 12:00 142704022 Olofströms IBK P08-09 - Värnamo IK P09 3 - 7 Olofströms Sporthall
2022-11-12 16:30 142704021 Hovshaga AIF P09 - Älmhults IBK P08-09 5 - 3 Hovshaga Sporthall
2022-11-13 14:00 142704023 Lagan IBK P09-10 - Ljungby IB P09 11 - 13 Wiggo Ljungberg Carlsson, Albin Nyström Åbyhallen
2022-11-19 11:30 142704027 Ljungby IB P09 - Älmhults IBK P08-09 1 - 9 Lova Serjun, Isak Lötberg-Åhlander Innebandyhallen
2022-11-19 13:30 142704028 Värnamo IK P09 - Hovshaga AIF P09 2 - 2 Östboskolan
2022-11-20 12:00 142704030 Olofströms IBK P08-09 - Lagan IBK P09-10 9 - 4 Olofströms Sporthall
2022-11-20 13:00 142704026 Växjö IBK Utveckling P10/1 - Öjaby Sport IBK P09-10 9 - 8 Filip Srpcanski, Mattis Bäckström Fortnox Arena B-hall
2022-11-20 14:00 142704029 Vislanda IF P08-09 - Alvesta IBK P09 9 - 7 Jesse Halme, Anton Magnusson Vislanda Sporthall
2022-11-26 10:00 142704034 Alvesta IBK P09 - Värnamo IK P09 9 - 16 ATA-hallen - Moheda
2022-11-27 10:00 142704035 Öjaby Sport IBK P09-10 - Olofströms IBK P08-09 12 - 2 Viggo Johansson, Albin Häggblad Pär Lagerkvistskolan
2022-11-27 12:00 142704031 Hovshaga AIF P09 - Ljungby IB P09 17 - 4 Hovshaga Sporthall
2022-11-27 12:00 142704033 Lagan IBK P09-10 - Vislanda IF P08-09 5 - 10 Emma Johansson, Albin Nyström Åbyhallen
2023-01-18 18:30 142704032 Älmhults IBK P08-09 - Växjö IBK Utveckling P10/1 1 - 9 Haganäshallen
2022-12-03 11:30 142704036 Ljungby IB P09 - Öjaby Sport IBK P09-10 2 - 5 Natalie Ljung, Isak Lötberg-Åhlander Innebandyhallen
2022-12-03 13:30 142704037 Värnamo IK P09 - Växjö IBK Utveckling P10/1 3 - 2 Östboskolan
2022-12-04 10:00 142704039 Olofströms IBK P08-09 - Hovshaga AIF P09 1 - 17 Olofströms Sporthall
2022-12-04 14:00 142704038 Vislanda IF P08-09 - Älmhults IBK P08-09 5 - 12 , Jesse Halme Vislanda Sporthall
2022-12-04 14:00 142704040 Lagan IBK P09-10 - Alvesta IBK P09 3 - 11 Wiggo Ljungberg Carlsson, Albin Nyström Åbyhallen 3-manna
2022-12-10 14:30 142704041 Hovshaga AIF P09 - Vislanda IF P08-09 7 - 5 Hovshaga Sporthall
2022-12-10 15:00 142704042 Älmhults IBK P08-09 - Värnamo IK P09 4 - 6 Haganäshallen
2022-12-10 17:00 142704043 Växjö IBK Utveckling P10/1 - Ljungby IB P09 11 - 2 Fortnox Arena B-hall
2022-12-11 11:15 142704044 Alvesta IBK P09 - Olofströms IBK P08-09 6 - 3 Alvesta Sporthall
2022-12-11 12:00 142704045 Öjaby Sport IBK P09-10 - Lagan IBK P09-10 15 - 3 Fabian Kejder, Emil Fyhrman Pär Lagerkvistskolan
2022-12-17 09:30 142704049 Alvesta IBK P09 - Älmhults IBK P08-09 5 - 9 Alvesta Sporthall
2022-12-17 10:00 142704046 Vislanda IF P08-09 - Värnamo IK P09 2 - 11 Jesse Halme, Anton Magnusson Vislanda Sporthall
2022-12-17 10:00 142704047 Olofströms IBK P08-09 - Ljungby IB P09 5 - 2 Olofströms Sporthall
2022-12-18 11:30 142704050 Öjaby Sport IBK P09-10 - Hovshaga AIF P09 4 - 5 Albin Häggblad, Filip Håkansson Pär Lagerkvistskolan
2023-03-09 18:00 142704048 Lagan IBK P09-10 - Växjö IBK Utveckling P10/1 3 - 15 Wiggo Ljungberg Carlsson, Albin Nyström Åbyhallen
2023-01-14 11:30 142704053 Växjö IBK Utveckling P10/1 - Olofströms IBK P08-09 17 - 1 Fortnox Arena B-hall
2023-01-14 12:00 142704054 Ljungby IB P09 - Vislanda IF P08-09 4 - 6 Natalie Ljung, Isak Lötberg-Åhlander Innebandyhallen
2023-01-14 13:30 142704055 Värnamo IK P09 - Öjaby Sport IBK P09-10 4 - 6 Östboskolan
2023-01-15 11:00 142704051 Hovshaga AIF P09 - Alvesta IBK P09 15 - 0 Hovshaga Sporthall
2023-01-15 11:00 142704052 Älmhults IBK P08-09 - Lagan IBK P09-10 11 - 5 Haganäshallen
2023-01-20 18:30 142704057 Vislanda IF P08-09 - Växjö IBK Utveckling P10/1 4 - 12 Vislanda Sporthall
2023-01-20 19:45 142704060 Alvesta IBK P09 - Öjaby Sport IBK P09-10 0 - 15 Alvesta Sporthall
2023-01-21 12:00 142704056 Ljungby IB P09 - Värnamo IK P09 1 - 11 Alva Palm, Isak Lötberg-Åhlander Innebandyhallen
2023-01-22 12:00 142704058 Olofströms IBK P08-09 - Älmhults IBK P08-09 6 - 7 Olofströms Sporthall
2023-01-22 14:00 142704059 Lagan IBK P09-10 - Hovshaga AIF P09 2 - 15 , Emma Johansson Åbyhallen 3-manna
2023-01-28 08:30 142704061 Hovshaga AIF P09 - Växjö IBK Utveckling P10/1 3 - 6 Hovshaga Sporthall
2023-01-28 10:00 142704062 Olofströms IBK P08-09 - Vislanda IF P08-09 2 - 7 Olofströms Sporthall
2023-01-29 10:00 142704065 Öjaby Sport IBK P09-10 - Älmhults IBK P08-09 6 - 4 , Albin Häggblad Pär Lagerkvistskolan
2023-01-29 14:00 142704063 Lagan IBK P09-10 - Värnamo IK P09 2 - 12 Wiggo Ljungberg Carlsson, Albin Nyström Åbyhallen
2023-01-29 14:45 142704064 Alvesta IBK P09 - Ljungby IB P09 11 - 3 Alvesta Sporthall
2023-02-04 09:30 142704067 Växjö IBK Utveckling P10/1 - Alvesta IBK P09 7 - 2 Fortnox Arena B-hall
2023-02-04 10:00 142704070 Vislanda IF P08-09 - Öjaby Sport IBK P09-10 8 - 9 Anton Magnusson, Jesse Halme Vislanda Sporthall
2023-02-04 12:00 142704068 Ljungby IB P09 - Lagan IBK P09-10 5 - 4 Isak Lötberg-Åhlander, Hanna Järlid Innebandyhallen
2023-02-04 13:30 142704069 Värnamo IK P09 - Olofströms IBK P08-09 12 - 3 Östboskolan
2023-02-05 11:00 142704066 Älmhults IBK P08-09 - Hovshaga AIF P09 3 - 7 Haganäshallen
2023-02-11 13:00 142704072 Älmhults IBK P08-09 - Ljungby IB P09 13 - 2 Haganäshallen
2023-02-12 12:00 142704075 Öjaby Sport IBK P09-10 - Växjö IBK Utveckling P10/1 7 - 3 , Albin Häggblad Pär Lagerkvistskolan
2023-02-12 16:30 142704074 Alvesta IBK P09 - Vislanda IF P08-09 6 - 6 Alvesta Sporthall
2023-03-02 18:00 142704073 Lagan IBK P09-10 - Olofströms IBK P08-09 7 - 8 , Emma Johansson Åbyhallen
2023-03-17 19:30 142704071 Hovshaga AIF P09 - Värnamo IK P09 3 - 4 Hovshaga Sporthall
2023-03-04 10:00 142704079 Vislanda IF P08-09 - Lagan IBK P09-10 8 - 5 Anton Magnusson, Jesse Halme Vislanda Sporthall
2023-03-04 11:00 142704080 Olofströms IBK P08-09 - Öjaby Sport IBK P09-10 0 - 17 Olofströms Sporthall
2023-03-04 12:30 142704077 Ljungby IB P09 - Hovshaga AIF P09 1 - 10 , Isak Lötberg-Åhlander Innebandyhallen
2023-03-04 13:30 142704078 Värnamo IK P09 - Alvesta IBK P09 12 - 4 Östboskolan
2023-03-21 18:15 142704076 Växjö IBK Utveckling P10/1 - Älmhults IBK P08-09 7 - 3 Fortnox Arena B-hall
2023-03-11 11:30 142704083 Växjö IBK Utveckling P10/1 - Värnamo IK P09 3 - 2 Fortnox Arena B-hall
2023-03-12 11:15 142704084 Alvesta IBK P09 - Lagan IBK P09-10 12 - 4 Alvesta Sporthall
2023-03-12 12:00 142704085 Öjaby Sport IBK P09-10 - Ljungby IB P09 13 - 1 Filip Håkansson, Albin Häggblad Pär Lagerkvistskolan
2023-03-12 15:30 142704082 Älmhults IBK P08-09 - Vislanda IF P08-09 12 - 8 Haganäshallen
2023-03-20 19:45 142704081 Hovshaga AIF P09 - Olofströms IBK P08-09 14 - 2 Hovshaga Sporthall
2023-03-18 12:00 142704086 Ljungby IB P09 - Växjö IBK Utveckling P10/1 1 - 13 Emma Karlsman, Isak Lötberg-Åhlander Innebandyhallen
2023-03-18 13:30 142704087 Värnamo IK P09 - Älmhults IBK P08-09 13 - 4 Östboskolan
2023-03-19 10:00 142704088 Vislanda IF P08-09 - Hovshaga AIF P09 4 - 13 , Jesse Halme Vislanda Sporthall
2023-03-19 12:00 142704089 Olofströms IBK P08-09 - Alvesta IBK P09 3 - 12 Olofströms Sporthall
2023-03-19 14:00 142704090 Lagan IBK P09-10 - Öjaby Sport IBK P09-10 2 - 18 , Emma Johansson Åbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Värnamo IK P09 18 15 1 2 155-56 99 46
2. Öjaby Sport IBK P09-10 18 15 0 3 179-66 113 45
3. Hovshaga AIF P09 18 14 1 3 172-56 116 43
4. Växjö IBK Utveckling P10/ 1 18 14 0 4 165-64 101 42
5. Älmhults IBK P08-09 17 8 0 9 112-101 11 24
6. Vislanda IF P08-09 18 7 1 10 115-146 -31 22
7. Alvesta IBK P09 18 7 1 10 108-149 -41 22
8. Olofströms IBK P08-09 17 3 0 14 60-173 -113 9
9. Ljungby IB P09 18 3 0 15 61-181 -120 9
10. Lagan IBK P09-10 18 1 0 17 67-202 -135 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Västra Röd Gr 7 (-10)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-08 12:30 142708001 Ljungby IB P11 - Moheda IBK P10-11 4 - 5 Emma Karlsman, Isak Lötberg-Åhlander Innebandyhallen
2022-10-08 14:45 142708003 Ingelstad IBK P10-11/1 - Rottne IF P09-10 11 - 6 Ingelstads Sporthall
2022-10-09 10:00 142708002 Växjö IBK Utveckling P11/1 Blå 1 - Alvesta IBK P10 10 - 6 Filip Srpcanski, Edwin Malmin Fortnox Arena B-hall
2022-10-09 12:00 142708004 Växjö IBK Utveckling P10/2 Vit - Älmhults IBK P10-11 5 - 0 Gustaf Hedberg, Pontus Nyh Fortnox Arena B-hall
2022-10-15 11:00 142708006 Rottne IF P09-10 - Växjö IBK Utveckling P10/2 Vit 2 - 5 Rottne Sporthall
2022-10-15 11:15 142708007 Alvesta IBK P10 - Ingelstad IBK P10-11/1 4 - 5 Alvesta Sporthall
2022-10-15 12:00 142708008 Ljungby IB P11 - Växjö IBK Utveckling P11/1 Blå 1 4 - 4 Alice Johansson, Emma Karlsman Innebandyhallen
2022-11-19 15:30 142708005 Moheda IBK P10-11 - Älmhults IBK P10-11 7 - 5 ATA-hallen - Moheda
2022-10-22 14:45 142708010 Ingelstad IBK P10-11/1 - Ljungby IB P11 6 - 6 Ingelstads Sporthall
2022-10-23 10:30 142708009 Växjö IBK Utveckling P11/1 Blå 1 - Moheda IBK P10-11 9 - 6 Pontus Nyh, Anton Bucquoy Fortnox Arena A-hall
2022-10-23 11:00 142708012 Älmhults IBK P10-11 - Rottne IF P09-10 3 - 19 Haganäshallen
2022-10-23 15:00 142708011 Växjö IBK Utveckling P10/2 Vit - Alvesta IBK P10 5 - 8 Emil Palmgren, Isak Armanius Fortnox Arena B-hall
2022-10-29 10:00 142708013 Moheda IBK P10-11 - Rottne IF P09-10 6 - 6 ATA-hallen - Moheda
2022-10-29 12:30 142708015 Ljungby IB P11 - Växjö IBK Utveckling P10/2 Vit 2 - 9 Moa Petersson, Tilda Ivarsson Innebandyhallen
2022-10-30 15:00 142708014 Alvesta IBK P10 - Älmhults IBK P10-11 13 - 3 Alvesta Sporthall
2022-11-26 09:30 142708016 Växjö IBK Utveckling P11/1 Blå 1 - Ingelstad IBK P10-11/1 3 - 12 David Peterson-Albén, Ebba Dellheden Fortnox Arena B-hall
2022-11-12 09:30 142708018 Växjö IBK Utveckling P10/2 Vit - Växjö IBK Utveckling P11/1 Blå 1 8 - 4 Fortnox Arena B-hall
2022-11-12 12:45 142708017 Ingelstad IBK P10-11/1 - Moheda IBK P10-11 5 - 4 Ingelstads Sporthall
2022-11-12 13:00 142708019 Älmhults IBK P10-11 - Ljungby IB P11 10 - 6 Linnéhallen
2022-11-12 13:00 142708020 Rottne IF P09-10 - Alvesta IBK P10 6 - 2 Rottne Sporthall
2022-12-03 10:00 142708021 Moheda IBK P10-11 - Alvesta IBK P10 7 - 5 ATA-hallen - Moheda
2022-12-03 10:00 142708022 Ljungby IB P11 - Rottne IF P09-10 1 - 6 Maja Bokelund, Maya Salomonsson Innebandyhallen
2022-12-03 14:45 142708024 Ingelstad IBK P10-11/1 - Växjö IBK Utveckling P10/2 Vit 9 - 5 Ingelstads Sporthall
2022-12-04 09:30 142708023 Växjö IBK Utveckling P11/1 Blå 1 - Älmhults IBK P10-11 13 - 3 Fortnox Arena A-hall
2022-12-09 18:30 142708025 Växjö IBK Utveckling P10/2 Vit - Moheda IBK P10-11 5 - 8 Fortnox Arena B-hall
2022-12-10 11:00 142708026 Älmhults IBK P10-11 - Ingelstad IBK P10-11/1 1 - 12 Haganäshallen
2022-12-10 11:00 142708027 Rottne IF P09-10 - Växjö IBK Utveckling P11/1 Blå 1 7 - 3 Rottne Sporthall
2022-12-11 09:30 142708028 Alvesta IBK P10 - Ljungby IB P11 7 - 4 Alvesta Sporthall
2022-12-17 11:00 142708031 Rottne IF P09-10 - Ingelstad IBK P10-11/1 7 - 4 Rottne Sporthall
2022-12-17 13:00 142708032 Älmhults IBK P10-11 - Växjö IBK Utveckling P10/2 Vit 4 - 12 Haganäshallen
2022-12-18 09:30 142708030 Alvesta IBK P10 - Växjö IBK Utveckling P11/1 Blå 1 16 - 10 Alvesta Sporthall
2023-01-28 10:30 142708029 Moheda IBK P10-11 - Ljungby IB P11 5 - 5 ATA-hallen - Moheda
2023-01-14 11:30 142708034 Växjö IBK Utveckling P10/2 Vit - Rottne IF P09-10 7 - 5 Fortnox Arena A-hall
2023-01-14 13:30 142708036 Växjö IBK Utveckling P11/1 Blå 1 - Ljungby IB P11 7 - 3 Fortnox Arena B-hall
2023-01-14 14:45 142708035 Ingelstad IBK P10-11/1 - Alvesta IBK P10 11 - 4 Ingelstads Sporthall
2023-01-15 13:00 142708033 Älmhults IBK P10-11 - Moheda IBK P10-11 2 - 7 Haganäshallen
2023-01-21 09:30 142708039 Alvesta IBK P10 - Växjö IBK Utveckling P10/2 Vit 5 - 6 Alvesta Sporthall
2023-01-21 10:00 142708037 Moheda IBK P10-11 - Växjö IBK Utveckling P11/1 Blå 1 4 - 9 ATA-hallen - Moheda
2023-01-21 11:00 142708040 Rottne IF P09-10 - Älmhults IBK P10-11 8 - 3 Rottne Sporthall
2023-01-21 14:30 142708038 Ljungby IB P11 - Ingelstad IBK P10-11/1 5 - 4 Elna Östangård, Emma Karlsman Innebandyhallen
2023-02-05 10:30 142708043 Växjö IBK Utveckling P10/2 Vit - Ljungby IB P11 9 - 3 Fortnox Arena A-hall
2023-02-11 12:45 142708044 Ingelstad IBK P10-11/1 - Växjö IBK Utveckling P11/1 Blå 1 12 - 3 Ingelstads Sporthall
2023-02-11 13:00 142708041 Rottne IF P09-10 - Moheda IBK P10-11 5 - 4 Nils Johannisson, Elias Ekstrand Rottne Sporthall
2023-02-12 11:00 142708042 Älmhults IBK P10-11 - Alvesta IBK P10 4 - 8 Haganäshallen
2023-03-04 10:00 142708045 Moheda IBK P10-11 - Ingelstad IBK P10-11/1 1 - 6 ATA-hallen - Moheda
2023-03-04 10:00 142708047 Ljungby IB P11 - Älmhults IBK P10-11 7 - 0 Lova Haglund, Lovis Berg Innebandyhallen
2023-03-04 10:00 142708048 Alvesta IBK P10 - Rottne IF P09-10 5 - 10 Alvesta Sporthall
2023-03-05 09:30 142708046 Växjö IBK Utveckling P11/1 Blå 1 - Växjö IBK Utveckling P10/2 Vit 7 - 5 Fortnox Arena A-hall
2023-03-12 09:30 142708049 Alvesta IBK P10 - Moheda IBK P10-11 3 - 1 Alvesta Sporthall
2023-03-12 11:00 142708050 Rottne IF P09-10 - Ljungby IB P11 10 - 1 Safaa Abdulaal, Elias Ekstrand Rottne Sporthall
2023-03-12 11:00 142708051 Älmhults IBK P10-11 - Växjö IBK Utveckling P11/1 Blå 1 3 - 11 Haganäshallen
2023-03-12 13:00 142708052 Växjö IBK Utveckling P10/2 Vit - Ingelstad IBK P10-11/1 5 - 6 Fortnox Arena B-hall
2023-03-18 10:00 142708056 Ljungby IB P11 - Alvesta IBK P10 2 - 3 Alice Johansson, Emma Karlsman Innebandyhallen
2023-03-18 12:45 142708054 Ingelstad IBK P10-11/1 - Älmhults IBK P10-11 24 - 0 Ingelstads Sporthall
2023-03-19 13:30 142708055 Växjö IBK Utveckling P11/1 Blå 1 - Rottne IF P09-10 5 - 14 Fortnox Arena A-hall
2023-03-21 18:00 142708053 Moheda IBK P10-11 - Växjö IBK Utveckling P10/2 Vit 2 - 7 ATA-hallen - Moheda
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ingelstad IBK P10-11/ 1 14 11 1 2 127-54 73 34
2. Rottne IF P09-10 14 10 1 3 111-60 51 31
3. Växjö IBK Utveckling P10/ 2 Vit 14 9 0 5 93-65 28 27
4. Växjö IBK Utveckling P11/ 1 Blå 1 14 7 1 6 98-103 -5 22
5. Alvesta IBK P10 14 7 0 7 89-84 5 21
6. Moheda IBK P10-11 14 5 2 7 67-76 -9 17
7. Ljungby IB P11 14 2 3 9 53-85 -32 9
8. Älmhults IBK P10-11 14 1 0 13 41-152 -111 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Östra Röd Gr 5 (-09)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-08 12:00 142705002 Carlshamns IBK P08/09 - Växjö IBK Utveckling P09/2 4 - 9 Sparbanken Arena
2022-10-09 11:00 142705003 KaRo IBF P09 - Gantesbo IBK P07-08 5 - 7 Kallinge Sporthall
2022-10-15 10:00 142705009 Gantesbo IBK P07-08 - Carlshamns IBK P08/09 2 - 10 Niklas Karlsson, Ella Karlsson Emmaboda Sporthall
2023-01-14 15:30 142705010 Växjö IBK Utveckling P09/2 - Fliseryds IF Innebandy P07-08 10 - 2 Fortnox Arena B-hall
2022-10-22 13:30 142705012 Fliseryds IF Innebandy P07-08 - Gantesbo IBK P07-08 2 - 1 Fliseryds Sporthall
2022-10-23 10:00 142705015 Craftstadens IBK Oskarshamn P08 - CL98IC P09/2 10 - 5 Oskarshamns Sporthall A-hall
2022-10-29 16:00 142705017 KaRo IBF P09 - Fliseryds IF Innebandy P07-08 8 - 1 Kallinge Sporthall
2022-10-30 13:00 142705018 CL98IC P09/2 - Växjö IBK Utveckling P09/2 6 - 3 Falkenbergshallen
2022-10-30 13:30 142705019 Craftstadens IBK Oskarshamn P08 - Gantesbo IBK P07-08 4 - 2 Oskarshamns Sporthall B-hall
2022-11-12 13:30 142705024 Växjö IBK Utveckling P09/2 - KaRo IBF P09 7 - 7 Fortnox Arena B-hall
2022-11-13 11:00 142705023 Gantesbo IBK P07-08 - CL98IC P09/2 2 - 8 Niklas Karlsson, Elsa Alm Johansson Alsbohallen Johansfors
2022-12-04 11:00 142705021 Fliseryds IF Innebandy P07-08 - Carlshamns IBK P08/09 4 - 5 Fliseryds Sporthall
2022-11-19 12:00 142705028 Craftstadens IBK Oskarshamn P08 - Fliseryds IF Innebandy P07-08 15 - 0 Oskarshamns Sporthall B-hall
2023-01-28 15:30 142705027 CL98IC P09/2 - Carlshamns IBK P08/09 6 - 7 Falkenbergshallen
2022-11-26 09:30 142705032 Carlshamns IBK P08/09 - KaRo IBF P09 6 - 3 Sparbanken Arena
2022-11-26 11:30 142705034 Växjö IBK Utveckling P09/2 - Craftstadens IBK Oskarshamn P08 8 - 8 Fortnox Arena A-hall
2022-11-27 11:00 142705031 Fliseryds IF Innebandy P07-08 - CL98IC P09/2 3 - 7 Fliseryds Sporthall
2022-12-03 10:00 142705040 Gantesbo IBK P07-08 - Växjö IBK Utveckling P09/2 5 - 4 Niklas Karlsson, Ella Karlsson Emmaboda Sporthall
2022-12-03 13:00 142705037 Craftstadens IBK Oskarshamn P08 - KaRo IBF P09 9 - 2 Oskarshamns Sporthall A-hall
2022-12-10 16:00 142705042 Carlshamns IBK P08/09 - Craftstadens IBK Oskarshamn P08 5 - 10 Sparbanken Arena
2022-12-11 12:00 142705043 KaRo IBF P09 - CL98IC P09/2 3 - 6 Kallinge Sporthall
2022-12-17 11:30 142705049 Växjö IBK Utveckling P09/2 - Carlshamns IBK P08/09 9 - 3 Fortnox Arena A-hall
2022-12-18 13:00 142705048 Gantesbo IBK P07-08 - KaRo IBF P09 4 - 7 Niklas Karlsson, Ella Karlsson Emmaboda Sporthall
2023-01-15 11:00 142705051 Fliseryds IF Innebandy P07-08 - Växjö IBK Utveckling P09/2 3 - 8 Fliseryds Sporthall
2023-03-26 10:00 142705052 Carlshamns IBK P08/09 - Gantesbo IBK P07-08 14 - 3 Väggahallen
2023-01-21 10:00 142705056 CL98IC P09/2 - Craftstadens IBK Oskarshamn P08 1 - 10 Falkenbergshallen
2023-01-21 11:00 142705059 Gantesbo IBK P07-08 - Fliseryds IF Innebandy P07-08 4 - 8 Ella Karlsson, Niklas Karlsson Emmaboda Sporthall
2023-01-29 10:30 142705064 Växjö IBK Utveckling P09/2 - CL98IC P09/2 4 - 4 Fortnox Arena A-hall
2023-01-29 11:00 142705063 Gantesbo IBK P07-08 - Craftstadens IBK Oskarshamn P08 4 - 8 Oliver Eriksson, Niklas Karlsson Emmaboda Sporthall
2023-01-29 13:00 142705061 Fliseryds IF Innebandy P07-08 - KaRo IBF P09 8 - 6 Robert Risberg, Andreas Nilsson Fliseryds Sporthall
2023-02-04 14:00 142705066 Carlshamns IBK P08/09 - Fliseryds IF Innebandy P07-08 9 - 6 Ari Ojala, Christian Adolfsson Sparbanken Arena
2023-02-04 14:30 142705067 KaRo IBF P09 - Växjö IBK Utveckling P09/2 5 - 6 Kallinge Sporthall
2023-02-05 11:00 142705068 CL98IC P09/2 - Gantesbo IBK P07-08 3 - 5 Falkenbergshallen
2023-02-18 11:00 142705071 Fliseryds IF Innebandy P07-08 - Craftstadens IBK Oskarshamn P08 2 - 10 Fliseryds Sporthall
2023-02-18 11:30 142705072 Carlshamns IBK P08/09 - CL98IC P09/2 8 - 3 Dragan Zaharijev, Christian Adolfsson Sparbanken Arena
2023-02-26 13:00 142705077 CL98IC P09/2 - Fliseryds IF Innebandy P07-08 1 - 4 Falkenbergshallen
2023-03-05 11:30 142705078 Craftstadens IBK Oskarshamn P08 - Växjö IBK Utveckling P09/2 6 - 5 Oskarshamns Sporthall B-hall
2023-03-05 14:00 142705076 KaRo IBF P09 - Carlshamns IBK P08/09 7 - 7 Kallinge Sporthall
2023-03-11 10:00 142705084 Växjö IBK Utveckling P09/2 - Gantesbo IBK P07-08 8 - 4 Fortnox Arena A-hall
2023-03-11 17:30 142705083 KaRo IBF P09 - Craftstadens IBK Oskarshamn P08 5 - 4 Kallinge Sporthall
2023-03-18 12:00 142705086 CL98IC P09/2 - KaRo IBF P09 1 - 8 Falkenbergshallen
2023-03-18 14:00 142705087 Craftstadens IBK Oskarshamn P08 - Carlshamns IBK P08/09 7 - 3 Oskarshamns Sporthall A-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Craftstadens IBK Oskarshamn P08 12 10 1 1 101-42 59 31
2. Carlshamns IBK P08/ 09 12 7 1 4 81-69 12 22
3. Växjö IBK Utveckling P09/ 2 12 6 3 3 81-57 24 21
4. KaRo IBF P09 12 4 2 6 66-66 0 14
5. CL98IC P09/ 2 12 4 1 7 51-67 -16 13
6. Fliseryds IF Innebandy P07-08 12 4 0 8 43-84 -41 12
7. Gantesbo IBK P07-08 12 3 0 9 43-81 -38 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Östra Röd Gr 7 (-10)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-08 10:00 142709001 CL98IC P10/1 - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF P09 6 - 10 Camilla Carlsson, Philip Tigerstrand Falkenbergshallen
2022-10-08 10:00 142709005 Craftstadens IBK Oskarshamn P09 - CL98IC P09/1 2 - 4 Oskarshamns Sporthall A-hall
2022-10-09 11:00 142709003 FBC Karlskrona P09 - Nybro IBK P09-10 15 - 3 Mikael Lundin, Anna Blomberg Vedeby Sporthall A
2022-10-15 10:00 142709006 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF P09 - Craftstadens IBK Oskarshamn P09 4 - 3 Gårdby Sporthall
2022-10-15 11:30 142709010 FBC Kalmarsund Ungdom P09/1 - CL98IC P10/1 7 - 4 Albin Stolpe, Daniel Helge Ölands Bank Center B
2022-10-16 14:00 142709007 CL98IC P09/1 - Sandbäckshults IBK P09-10 16 - 1 Falkenbergshallen
2022-10-22 10:00 142709011 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF P09 - FBC Kalmarsund Ungdom P09/1 4 - 10 Gårdby Sporthall
2022-10-23 10:00 142709012 CL98IC P10/1 - Nybro IBK P09-10 4 - 9 Oscar Härström, Vilgot Sturegård Falkenbergshallen
2022-10-23 10:00 142709015 Craftstadens IBK Oskarshamn P09 - Sandbäckshults IBK P09-10 10 - 10 Oskarshamns Sporthall B-hall
2022-10-23 15:00 142709014 FBC Karlskrona P09 - CL98IC P09/1 6 - 6 Anton Norrby, Nellie Skarpsvärd Vedeby Sporthall A
2022-10-29 11:00 142709018 Sandbäckshults IBK P09-10 - FBC Kalmarsund Ungdom P09/1 0 - 4 Krungårdshallen
2022-10-30 13:30 142709017 FBC Karlskrona P09 - CL98IC P10/1 3 - 2 , Anna Blomberg Vedeby Sporthall B
2022-11-12 12:00 142709019 Craftstadens IBK Oskarshamn P09 - Nybro IBK P09-10 5 - 4 Oskarshamns Sporthall B-hall
2022-11-11 18:30 142709024 FBC Kalmarsund Ungdom P09/1 - FBC Karlskrona P09 10 - 5 , Daniel Helge Ölands Bank Center B
2022-11-12 10:00 142709025 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF P09 - CL98IC P09/1 8 - 5 Gårdby Sporthall
2023-02-12 11:00 142709023 Nybro IBK P09-10 - Sandbäckshults IBK P09-10 9 - 11 Theodor Hult, Oliver Andersson OG-Hallen
2022-11-19 14:00 142709028 Craftstadens IBK Oskarshamn P09 - CL98IC P10/1 8 - 7 Oskarshamns Sporthall B-hall
2022-11-20 10:00 142709029 CL98IC P09/1 - FBC Kalmarsund Ungdom P09/1 1 - 6 Falkenbergshallen
2022-11-20 11:00 142709026 FBC Karlskrona P09 - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF P09 6 - 3 Jonas Arvidsson, Isak Sköld Vedeby Sporthall A
2022-11-26 10:00 142709031 CL98IC P10/1 - Sandbäckshults IBK P09-10 7 - 5 Falkenbergshallen
2022-11-26 17:00 142709034 FBC Kalmarsund Ungdom P09/1 - Craftstadens IBK Oskarshamn P09 5 - 3 Camilla Carlsson, Philip Tigerstrand Ölands Bank Center B
2022-11-27 11:00 142709033 Nybro IBK P09-10 - CL98IC P09/1 3 - 4 Oliver Andersson, Theodor Hult OG-Hallen
2022-12-03 11:00 142709040 Nybro IBK P09-10 - FBC Kalmarsund Ungdom P09/1 2 - 5 Linus Sjöö, Niklas Harrisen OG-Hallen
2022-12-03 13:00 142709036 Sandbäckshults IBK P09-10 - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF P09 7 - 8 Krungårdshallen
2022-12-04 13:00 142709037 Craftstadens IBK Oskarshamn P09 - FBC Karlskrona P09 4 - 6 Oskarshamns Sporthall B-hall
2022-12-06 18:45 142709041 CL98IC P10/1 - CL98IC P09/1 5 - 6 Falkenbergshallen
2022-12-11 14:00 142709043 FBC Karlskrona P09 - Sandbäckshults IBK P09-10 14 - 4 Anna Blomberg, Ida Hansson Vedeby Sporthall A
2023-03-25 10:00 142709045 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF P09 - Nybro IBK P09-10 13 - 2 Ölands Bank Center B
2022-12-16 19:00 142709050 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF P09 - CL98IC P10/1 7 - 4 Gårdby Sporthall
2022-12-17 12:00 142709048 Nybro IBK P09-10 - FBC Karlskrona P09 1 - 10 Linus Sjöö, Oliver Andersson OG-Hallen
2022-12-18 11:00 142709046 CL98IC P09/1 - Craftstadens IBK Oskarshamn P09 2 - 7 Falkenbergshallen
2023-01-14 11:30 142709055 Craftstadens IBK Oskarshamn P09 - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF P09 6 - 3 Oskarshamns Sporthall B-hall
2023-01-14 12:00 142709051 CL98IC P10/1 - FBC Kalmarsund Ungdom P09/1 3 - 5 Falkenbergshallen
2023-01-15 13:00 142709054 Sandbäckshults IBK P09-10 - CL98IC P09/1 3 - 4 Krungårdshallen
2023-01-19 18:30 142709057 CL98IC P09/1 - FBC Karlskrona P09 1 - 4 Falkenbergshallen
2023-01-20 19:00 142709060 FBC Kalmarsund Ungdom P09/1 - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF P09 13 - 2 , Daniel Helge Ölands Bank Center B
2023-01-22 11:00 142709059 Nybro IBK P09-10 - CL98IC P10/1 1 - 17 OG-Hallen
2023-02-18 15:15 142709056 Sandbäckshults IBK P09-10 - Craftstadens IBK Oskarshamn P09 6 - 12 Krungårdshallen
2023-01-28 12:00 142709063 Nybro IBK P09-10 - Craftstadens IBK Oskarshamn P09 5 - 12 OG-Hallen
2023-01-29 10:00 142709064 FBC Kalmarsund Ungdom P09/1 - Sandbäckshults IBK P09-10 19 - 2 Hannes Alvarmo, Albin Stolpe Ölands Bank Center A
2023-01-29 11:00 142709061 CL98IC P10/1 - FBC Karlskrona P09 8 - 3 Falkenbergshallen
2023-02-04 12:00 142709070 CL98IC P09/1 - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF P09 5 - 3 Falkenbergshallen
2023-02-05 13:00 142709068 Sandbäckshults IBK P09-10 - Nybro IBK P09-10 11 - 2 Krungårdshallen
2023-02-05 15:00 142709067 FBC Karlskrona P09 - FBC Kalmarsund Ungdom P09/1 3 - 8 Kerstin Domeij, Jonas Arvidsson Vedeby Sporthall A
2023-02-10 19:00 142709074 FBC Kalmarsund Ungdom P09/1 - CL98IC P09/1 3 - 1 , Daniel Helge Ölands Bank Center A
2023-02-11 10:00 142709075 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF P09 - FBC Karlskrona P09 4 - 3 Gårdby Sporthall
2023-02-12 11:00 142709071 CL98IC P10/1 - Craftstadens IBK Oskarshamn P09 3 - 2 Falkenbergshallen
2023-03-04 10:00 142709079 CL98IC P09/1 - Nybro IBK P09-10 10 - 2 Falkenbergshallen
2023-03-04 11:00 142709077 Sandbäckshults IBK P09-10 - CL98IC P10/1 9 - 0 Krungårdshallen
2023-03-05 09:30 142709078 Craftstadens IBK Oskarshamn P09 - FBC Kalmarsund Ungdom P09/1 3 - 6 Oskarshamns Sporthall B-hall
2023-03-10 18:30 142709084 FBC Kalmarsund Ungdom P09/1 - Nybro IBK P09-10 16 - 3 Albin Stolpe, Matti Idensjö Ölands Bank Center B
2023-03-10 19:00 142709085 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF P09 - Sandbäckshults IBK P09-10 6 - 3 Gårdby Sporthall
2023-03-12 15:30 142709083 FBC Karlskrona P09 - Craftstadens IBK Oskarshamn P09 14 - 3 Ida Hansson, Mikael Lundin Vedeby Sporthall A
2023-03-09 18:45 142709088 CL98IC P09/1 - CL98IC P10/1 9 - 4 Falkenbergshallen
2023-03-18 11:00 142709086 Sandbäckshults IBK P09-10 - FBC Karlskrona P09 5 - 6 Krungårdshallen
2023-03-18 11:00 142709090 Nybro IBK P09-10 - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF P09 2 - 12 OG-Hallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Kalmarsund Ungdom P09/ 1 14 14 0 0 117-36 81 42
2. FBC Karlskrona P09 14 9 1 4 98-62 36 28
3. Stenåsa-Sandby-Gårdby IF P09 14 9 0 5 87-75 12 27
4. CL98IC P09/ 1 14 8 1 5 74-57 17 25
5. Craftstadens IBK Oskarshamn P09 14 6 1 7 80-79 1 19
6. CL98IC P10/ 1 14 4 0 10 74-84 -10 12
7. Sandbäckshults IBK P09-10 14 3 1 10 77-117 -40 10
8. Nybro IBK P09-10 15 1 1 13 47-144 -97 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Östra Röd Gr 8 (-10)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-08 11:00 142711003 FBC Karlskrona P10 - Jämjö IBK P10 15 - 2 Vedeby Sporthall A
2022-10-08 11:00 142711004 Gantesbo IBK P10-11 - Slätafly/SK IBK P09-10 7 - 4 Niklas Karlsson, Elsa Alm Johansson Emmaboda Sporthall
2022-10-09 10:00 142711001 CL98IC P10/2 - FBC Kalmarsund Ungdom P10 2 - 4 Vilgot Sturegård, Gustav Wilmert Falkenbergshallen
2022-10-15 10:00 142711008 CL98IC P10/2 - Craftstadens IBK Oskarshamn P10 23 - 2 Falkenbergshallen
2022-10-16 10:30 142711006 Jämjö IBK P10 - Gantesbo IBK P10-11 3 - 13 My Peterson Jämjö Sporthall
2022-10-16 17:15 142711005 FBC Kalmarsund Ungdom P10 - Slätafly/SK IBK P09-10 13 - 2 Fabian Idensjö, Matti Idensjö Ölands Bank Center A
2022-10-22 10:30 142711010 FBC Karlskrona P10 - CL98IC P10/2 2 - 5 Anna Blomberg, Isak Sköld Vedeby Sporthall A
2022-10-22 12:00 142711009 Craftstadens IBK Oskarshamn P10 - FBC Kalmarsund Ungdom P10 4 - 7 Oskarshamns Sporthall B-hall
2022-10-23 13:00 142711012 Slätafly/SK IBK P09-10 - Jämjö IBK P10 7 - 2 Alva Nilsson, Ebba Hammarstedt Torsås Sporthall
2022-10-29 10:00 142711015 CL98IC P10/2 - Gantesbo IBK P10-11 5 - 9 Alexander Hultèn, Vilgot Sturegård Falkenbergshallen
2022-10-29 14:00 142711016 Craftstadens IBK Oskarshamn P10 - FBC Karlskrona P10 7 - 1 Oskarshamns Sporthall B-hall
2022-10-30 12:00 142711013 FBC Kalmarsund Ungdom P10 - Jämjö IBK P10 5 - 0 , Albin Stolpe SBB Arena
2022-11-12 12:00 142711018 Gantesbo IBK P10-11 - Craftstadens IBK Oskarshamn P10 4 - 3 Niklas Karlsson, Oliver Johansson Alsbohallen Johansfors
2022-11-12 16:00 142711017 FBC Karlskrona P10 - FBC Kalmarsund Ungdom P10 5 - 15 Nellie Skarpsvärd, Isak Sköld Vedeby Sporthall A
2022-11-13 12:00 142711019 Slätafly/SK IBK P09-10 - CL98IC P10/2 0 - 13 Alva Nilsson, Ej offentliggjord Torsås Sporthall
2022-12-03 11:00 142711024 FBC Karlskrona P10 - Gantesbo IBK P10-11 1 - 4 Ida Hansson, Anna Blomberg Vedeby Sporthall A
2022-12-04 11:00 142711023 Craftstadens IBK Oskarshamn P10 - Slätafly/SK IBK P09-10 9 - 10 Oskarshamns Sporthall B-hall
2022-12-04 11:30 142711022 CL98IC P10/2 - Jämjö IBK P10 11 - 2 Rinkabyholms Sporthall
2022-12-10 12:00 142711025 Gantesbo IBK P10-11 - FBC Kalmarsund Ungdom P10 0 - 15 Niklas Karlsson, Elsa Alm Johansson Emmaboda Sporthall
2022-12-11 12:30 142711027 Jämjö IBK P10 - Craftstadens IBK Oskarshamn P10 2 - 9 , Astrid Löfgren Jämjö Sporthall
2022-12-11 13:00 142711026 Slätafly/SK IBK P09-10 - FBC Karlskrona P10 4 - 6 Ebba Hammarstedt, Tuva Lönnkvist Torsås Sporthall
2022-12-18 10:00 142711029 FBC Kalmarsund Ungdom P10 - CL98IC P10/2 7 - 6 Camilla Carlsson, Philip Tigerstrand Ölands Bank Center A
2022-12-18 10:00 142711032 Slätafly/SK IBK P09-10 - Gantesbo IBK P10-11 3 - 3 Tuva Lönnkvist, Alva Nilsson Torsås Sporthall
2022-12-18 10:30 142711031 Jämjö IBK P10 - FBC Karlskrona P10 4 - 15 Jämjö Sporthall
2023-01-14 10:00 142711036 Craftstadens IBK Oskarshamn P10 - CL98IC P10/2 6 - 3 Oskarshamns Sporthall A-hall
2023-01-15 10:00 142711034 Gantesbo IBK P10-11 - Jämjö IBK P10 12 - 4 Elsa Alm Johansson, Niklas Karlsson Emmaboda Sporthall
2023-01-15 13:00 142711033 Slätafly/SK IBK P09-10 - FBC Kalmarsund Ungdom P10 2 - 10 Ebba Hammarstedt, Amanda Johansson Torsås Sporthall
2023-01-21 11:30 142711037 FBC Kalmarsund Ungdom P10 - Craftstadens IBK Oskarshamn P10 11 - 8 Philip Tigerstrand, Camilla Carlsson Ölands Bank Center B
2023-01-22 10:30 142711040 Jämjö IBK P10 - Slätafly/SK IBK P09-10 7 - 2 , Jonas Arvidsson Jämjö Sporthall
2023-01-22 11:30 142711038 CL98IC P10/2 - FBC Karlskrona P10 12 - 2 Falkenbergshallen
2023-02-04 11:00 142711043 Gantesbo IBK P10-11 - CL98IC P10/2 4 - 6 Wille Frögren, Emil Moberg Emmaboda Sporthall
2023-02-19 12:00 142711044 FBC Karlskrona P10 - Craftstadens IBK Oskarshamn P10 10 - 6 Ida Hansson, Kerstin Domeij Vedeby Sporthall A
2023-02-19 12:30 142711041 Jämjö IBK P10 - FBC Kalmarsund Ungdom P10 7 - 10 Jämjö Sporthall
2023-01-07 12:00 142711046 Craftstadens IBK Oskarshamn P10 - Gantesbo IBK P10-11 9 - 6 Oskarshamns Sporthall A-hall
2023-02-26 11:00 142711047 CL98IC P10/2 - Slätafly/SK IBK P09-10 7 - 1 Falkenbergshallen
2023-03-04 12:30 142711045 FBC Kalmarsund Ungdom P10 - FBC Karlskrona P10 9 - 5 Camilla Carlsson, Matti Idensjö Ölands Bank Center A
2023-03-11 12:00 142711052 Gantesbo IBK P10-11 - FBC Karlskrona P10 10 - 3 Ella Karlsson, Elsa Alm Johansson Emmaboda Sporthall
2023-03-12 11:00 142711050 Jämjö IBK P10 - CL98IC P10/2 7 - 8 , Herman Johansson Jämjö Sporthall
2023-03-12 12:00 142711051 Slätafly/SK IBK P09-10 - Craftstadens IBK Oskarshamn P10 5 - 5 Alva Nilsson, Amanda Johansson Torsås Sporthall
2023-03-18 11:00 142711054 FBC Karlskrona P10 - Slätafly/SK IBK P09-10 2 - 5 , Anna Blomberg Vedeby Sporthall B
2023-03-19 13:30 142711053 FBC Kalmarsund Ungdom P10 - Gantesbo IBK P10-11 6 - 4 Hannes Alvarmo, Albin Stolpe Ölands Bank Center A
2023-03-26 12:30 142711055 Craftstadens IBK Oskarshamn P10 - Jämjö IBK P10 11 - 5 Oskarshamns Sporthall A-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Kalmarsund Ungdom P10 12 12 0 0 112-45 67 36
2. CL98IC P10/ 2 12 8 0 4 101-46 55 24
3. Gantesbo IBK P10-11 12 7 1 4 76-62 14 22
4. Craftstadens IBK Oskarshamn P10 12 5 1 6 79-87 -8 16
5. FBC Karlskrona P10 12 4 0 8 67-83 -16 12
6. Slätafly/ SK IBK P09-10 12 3 2 7 45-84 -39 11
7. Jämjö IBK P10 12 1 0 11 45-118 -73 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis