Röd Klass P12-14 år (2021/22)

Gruppspel
Pantamera P Norra Röd Gr3 (-07)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-02 10:00 142700001 Sävsjö IBK P06-07 - Skillingaryds IK P06-07 2 - 4 Hofgårdshallen
2021-10-02 14:15 142700004 Bankeryds SoMK/HIK P06-07 - Jönköpings IK P07 Röd 6 - 6 Torpshallen
2021-10-03 12:00 142700005 Vimmerby IBK P07 - Forsheda IF P06 20 - 2 Vimmerby Idrottshall
2021-10-30 14:00 142700002 Fagerhult Habo IBK Ungdom P07 - Jönköpings IK P06/2 3 - 3 Habo Sporthall C
2021-10-09 10:30 142700007 Forsheda IF P06 - Bankeryds SoMK/HIK P06-07 1 - 11 Forsheda Sporthall
2021-10-09 12:30 142700006 Skillingaryds IK P06-07 - Vimmerby IBK P07 4 - 2 Alva Perman, Oscar Persson Skillingaryds Arena
2021-10-09 15:30 142700008 Jönköpings IK P07 Röd - IBK Husar P06 4 - 6 Jönköpings Idrottshus B-hall
2021-10-10 17:30 142700010 Jönköpings IK P06/2 - Sävsjö IBK P06-07 14 - 3 Jönköpings Idrottshus B-hall
2021-10-16 13:00 142700014 IBK Husar P06 - Forsheda IF P06 5 - 1 Ivan Vovk, Teo Atting Olsbergs Arena
2021-10-16 14:00 142700011 Skillingaryds IK P06-07 - Jönköpings IK P06/2 5 - 3 Lina Bladh, Oscar Persson Skillingaryds Arena
2021-10-17 12:00 142700013 Fagerhult Habo IBK Ungdom P07 - Jönköpings IK P07 Röd 6 - 3 Habo Sporthall A-hall
2021-10-17 15:00 142700015 Vimmerby IBK P07 - Bankeryds SoMK/HIK P06-07 11 - 3 Vimmerby Idrottshall
2021-10-23 10:00 142700020 Forsheda IF P06 - Jönköpings IK P07 Röd 3 - 9 Forsheda Sporthall
2021-10-23 17:45 142700018 Bankeryds SoMK/HIK P06-07 - Jönköpings IK P06/2 8 - 5 Torpshallen
2021-10-24 10:00 142700016 Fagerhult Habo IBK Ungdom P07 - Skillingaryds IK P06-07 4 - 4 Habo Sporthall A-hall
2021-10-24 10:30 142700017 IBK Husar P06 - Sävsjö IBK P06-07 4 - 3 Olsbergs Arena
2021-10-31 09:30 142700022 Jönköpings IK P07 Röd - Vimmerby IBK P07 4 - 6 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-10-31 10:30 142700025 Skillingaryds IK P06-07 - Forsheda IF P06 10 - 2 Alva Perman, Oscar Persson Skillingaryds Arena
2021-10-31 11:30 142700024 Jönköpings IK P06/2 - IBK Husar P06 5 - 6 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-10-31 12:00 142700021 Sävsjö IBK P06-07 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P07 2 - 5 Hofgårdshallen
2021-11-13 10:30 142700029 Forsheda IF P06 - Jönköpings IK P06/2 1 - 13 Forsheda Sporthall
2021-11-14 10:00 142700028 Vimmerby IBK P07 - Sävsjö IBK P06-07 10 - 2 Vimmerby Idrottshall
2021-11-14 11:00 142700026 IBK Husar P06 - Skillingaryds IK P06-07 6 - 4 Teo Atting, Ivan Vovk Olsbergs Arena
2021-11-14 12:15 142700027 Bankeryds SoMK/HIK P06-07 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P07 3 - 3 Torpshallen
2021-11-18 18:45 142700035 Skillingaryds IK P06-07 - Jönköpings IK P07 Röd 3 - 7 Alva Perman, Lina Bladh Skillingaryds Arena
2021-11-21 12:00 142700031 Sävsjö IBK P06-07 - Bankeryds SoMK/HIK P06-07 3 - 11 Hofgårdshallen
2021-11-21 13:30 142700032 Fagerhult Habo IBK Ungdom P07 - IBK Husar P06 3 - 3 Habo Sporthall C-hall
2021-11-21 15:30 142700034 Jönköpings IK P06/2 - Vimmerby IBK P07 8 - 8 Arenan - Jönköpings Idrottshus
2021-11-27 10:30 142700038 Forsheda IF P06 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P07 2 - 6 Forsheda Sporthall
2021-11-27 10:30 142700039 Jönköpings IK P07 Röd - Sävsjö IBK P06-07 6 - 1 Arenan - Jönköpings Idrottshus
2021-11-27 11:00 142700037 Vimmerby IBK P07 - IBK Husar P06 8 - 4 Vimmerby Idrottshall
2021-11-27 18:15 142700036 Bankeryds SoMK/HIK P06-07 - Skillingaryds IK P06-07 3 - 2 Torpshallen
2021-12-04 08:30 142700044 Jönköpings IK P06/2 - Jönköpings IK P07 Röd 7 - 8 Stadsgården, Råslätt
2021-12-04 11:45 142700041 Sävsjö IBK P06-07 - Forsheda IF P06 2 - 2 Hofgårdshallen
2021-12-05 11:00 142700043 IBK Husar P06 - Bankeryds SoMK/HIK P06-07 4 - 1 Ivan Vovk, Teo Atting Prästängshallen
2021-12-05 15:30 142700042 Fagerhult Habo IBK Ungdom P07 - Vimmerby IBK P07 3 - 10 Habo Sporthall C-hall
2021-12-11 10:30 142700046 Forsheda IF P06 - Vimmerby IBK P07 2 - 12 Forsheda Sporthall
2021-12-11 12:30 142700050 Skillingaryds IK P06-07 - Sävsjö IBK P06-07 4 - 2 Lina Bladh Skillingaryds Arena
2021-12-11 16:30 142700049 Jönköpings IK P06/2 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P07 5 - 3 Arenan - Jönköpings Idrottshus
2021-12-12 13:30 142700047 Jönköpings IK P07 Röd - Bankeryds SoMK/HIK P06-07 3 - 8 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-12-18 10:00 142700051 Sävsjö IBK P06-07 - Jönköpings IK P06/2 5 - 7 Hofgårdshallen
2021-12-18 14:45 142700054 Bankeryds SoMK/HIK P06-07 - Forsheda IF P06 13 - 3 Torpshallen
2021-12-19 12:00 142700055 Vimmerby IBK P07 - Skillingaryds IK P06-07 8 - 6 Vimmerby Idrottshall
2022-02-27 15:00 142700053 IBK Husar P06 - Jönköpings IK P07 Röd 4 - 6 Teo Atting, Ivan Vovk Olsbergs Arena
2022-01-15 10:30 142700057 Forsheda IF P06 - IBK Husar P06 2 - 4 Forsheda Sporthall
2022-01-15 16:15 142700056 Bankeryds SoMK/HIK P06-07 - Vimmerby IBK P07 7 - 10 Torpshallen
2022-01-16 11:30 142700058 Jönköpings IK P07 Röd - Fagerhult Habo IBK Ungdom P07 3 - 5 Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-01-16 13:30 142700060 Jönköpings IK P06/2 - Skillingaryds IK P06-07 8 - 1 Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-01-22 12:30 142700065 Skillingaryds IK P06-07 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P07 2 - 2 Daniel Persson, Magnus Davidsson Skillingaryds Arena
2022-01-23 10:30 142700061 Sävsjö IBK P06-07 - IBK Husar P06 5 - 4 Hofgårdshallen
2022-02-09 19:00 142700064 Jönköpings IK P06/2 - Bankeryds SoMK/HIK P06-07 1 - 7 Torpshallen
2022-03-20 14:30 142700062 Jönköpings IK P07 Röd - Forsheda IF P06 10 - 4 Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-01-29 10:30 142700070 Forsheda IF P06 - Skillingaryds IK P06-07 3 - 11 Forsheda Sporthall
2022-02-26 16:00 142700067 IBK Husar P06 - Jönköpings IK P06/2 3 - 2 Teo Atting, Ivan Vovk Olsbergs Arena
2022-03-06 11:00 142700066 Fagerhult Habo IBK Ungdom P07 - Sävsjö IBK P06-07 6 - 3 Habo Sporthall C
2022-03-19 12:00 142700069 Vimmerby IBK P07 - Jönköpings IK P07 Röd 6 - 7 Vimmerby Idrottshall
2022-02-05 11:45 142700071 Sävsjö IBK P06-07 - Vimmerby IBK P07 4 - 7 Hofgårdshallen
2022-02-05 12:30 142700075 Skillingaryds IK P06-07 - IBK Husar P06 7 - 5 Lina Bladh, Alva Perman Skillingaryds Arena
2022-02-06 11:30 142700074 Jönköpings IK P06/2 - Forsheda IF P06 17 - 2 Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-02-25 18:00 142700072 Fagerhult Habo IBK Ungdom P07 - Bankeryds SoMK/HIK P06-07 7 - 6 Habo Sporthall C
2022-02-11 18:15 142700077 Bankeryds SoMK/HIK P06-07 - Sävsjö IBK P06-07 7 - 2 Torpshallen
2022-02-12 12:00 142700076 IBK Husar P06 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P07 1 - 3 Teo Atting, Ivan Vovk Olsbergs Arena
2022-02-26 11:30 142700080 Jönköpings IK P07 Röd - Skillingaryds IK P06-07 4 - 0 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-03-06 18:00 142700078 Vimmerby IBK P07 - Jönköpings IK P06/2 9 - 5 Vimmerby Idrottshall
2022-02-27 12:00 142700082 Fagerhult Habo IBK Ungdom P07 - Forsheda IF P06 7 - 4 Habo Sporthall A-hall
2022-03-05 10:00 142700083 IBK Husar P06 - Vimmerby IBK P07 6 - 14 Ivan Vovk, Teo Atting Olsbergs Arena
2022-03-05 10:00 142700085 Skillingaryds IK P06-07 - Bankeryds SoMK/HIK P06-07 WO (5 - 0) Lina Bladh, Alva Perman Skillingaryds Arena
2022-03-05 11:45 142700081 Sävsjö IBK P06-07 - Jönköpings IK P07 Röd 2 - 12 Hofgårdshallen
2022-03-12 10:30 142700088 Forsheda IF P06 - Sävsjö IBK P06-07 0 - 7 Forsheda Sporthall
2022-03-12 12:00 142700089 Jönköpings IK P07 Röd - Jönköpings IK P06/2 3 - 4 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-03-12 15:00 142700086 Bankeryds SoMK/HIK P06-07 - IBK Husar P06 10 - 4 Torpshallen
2022-03-13 14:00 142700087 Vimmerby IBK P07 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P07 5 - 2 Vimmerby Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vimmerby IBK P07 16 13 1 2 146-69 77 40
2. Bankeryds SoMK/ HIK P06-07 16 9 2 5 104-70 34 29
3. Fagerhult Habo IBK Ungdom P07 16 8 5 3 68-59 9 29
4. Jönköpings IK P07 Röd 16 9 1 6 95-71 24 28
5. Skillingaryds IK P06-07 16 8 2 6 72-61 11 26
6. IBK Husar P06 16 8 1 7 69-78 -9 25
7. Jönköpings IK P06/ 2 16 7 2 7 107-75 32 23
8. Sävsjö IBK P06-07 16 2 1 13 48-103 -55 7
9. Forsheda IF P06 16 0 1 15 34-157 -123 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Norra Röd Gr4 (-07)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-02 09:00 142701004 KFUM Jönköping P07 - Tenhults IF P07-08 11 - 3 KFUM Sporthall, Jönköping
2021-10-02 11:45 142701002 Sävsjö IBK P07 - Husqvarna IK P07 14 - 1 Hofgårdshallen
2021-10-02 13:30 142701005 Nässjö IBF P07 - Bodafors IBS/Malmbäcks IF P07 3 - 9 Calle Sjövall, Tim Greek Handskerydshallen
2022-01-09 11:30 142701003 IBF Tranås P07 - Gränna AIS P07-08/1 0 - 5 Oskar Lööke, Emrik Dahlman Tranås Idrottshall
2021-10-10 11:00 142701009 Gränna AIS P07-08/1 - Sävsjö IBK P07 3 - 1 Andreas Strand, Adam Sturesson Ribbahallen A-hall
2021-10-10 14:00 142701010 Husqvarna IK P07 - Jönköpings IK P07 Vit 1 - 7 Peter Nykvist, Tom Swärdh Huskvarna Sporthall A
2021-10-10 15:50 142701008 Tenhults IF P07-08 - IBF Tranås P07 5 - 5 Tenhults Sporthall
2021-10-10 16:00 142701007 Bodafors IBS/Malmbäcks IF P07 - KFUM Jönköping P07 4 - 3 Malmbäcks Sporthall
2021-10-16 10:00 142701013 Sävsjö IBK P07 - Tenhults IF P07-08 4 - 4 Hofgårdshallen
2021-10-16 12:30 142701012 Jönköpings IK P07 Vit - Gränna AIS P07-08/1 5 - 2 Arenan - Jönköpings Idrottshus
2021-10-17 11:30 142701014 IBF Tranås P07 - Bodafors IBS/Malmbäcks IF P07 5 - 9 Emrik Dahlman, Johnny Edh Tranås Idrottshall
2021-10-17 18:00 142701015 Nässjö IBF P07 - KFUM Jönköping P07 4 - 3 Tim Greek, Calle Sjövall Nässjö Sporthall
2021-10-23 09:00 142701018 KFUM Jönköping P07 - Husqvarna IK P07 8 - 4 KFUM Sporthall, Jönköping
2021-10-23 15:00 142701020 Bodafors IBS/Malmbäcks IF P07 - Tenhults IF P07-08 15 - 4 Jonas Säleby, Hannes Ragnar Bodafors Sporthall
2021-10-24 12:30 142701017 IBF Tranås P07 - Jönköpings IK P07 Vit 1 - 5 Jonas Säleby, Patrick Eberhardsson Tranås Idrottshall
2021-10-24 13:00 142701019 Nässjö IBF P07 - Gränna AIS P07-08/1 2 - 7 Tim Greek, Calle Sjövall Nässjö Sporthall
2021-10-30 11:40 142701022 Tenhults IF P07-08 - Nässjö IBF P07 7 - 0 Tenhults Sporthall
2021-10-31 12:00 142701023 Gränna AIS P07-08/1 - KFUM Jönköping P07 6 - 4 Ribbahallen A-hall
2021-10-31 12:00 142701024 Husqvarna IK P07 - IBF Tranås P07 7 - 4 Olle Klingståhl, Edvin Thoursie Huskvarna Sporthall A
2021-10-31 13:30 142701021 Jönköpings IK P07 Vit - Sävsjö IBK P07 5 - 3 Jönköpings Idrottshus B-hall
2021-11-13 13:00 142701027 KFUM Jönköping P07 - Sävsjö IBK P07 3 - 4 KFUM Sporthall, Jönköping
2021-11-14 10:30 142701030 Tenhults IF P07-08 - Gränna AIS P07-08/1 4 - 14 Adam Nikolausson Tenhults Sporthall
2021-11-14 12:30 142701028 Nässjö IBF P07 - Jönköpings IK P07 Vit 2 - 16 Patrick Eberhardsson, Lukas Bergström Nässjö Sporthall
2021-11-14 16:00 142701029 Bodafors IBS/Malmbäcks IF P07 - Husqvarna IK P07 16 - 2 Malmbäcks Sporthall
2021-11-20 12:30 142701033 Gränna AIS P07-08/1 - Bodafors IBS/Malmbäcks IF P07 3 - 4 Kristoffer Strand, Simon Vadsten Ribbahallen A-hall
2021-11-21 09:30 142701034 Husqvarna IK P07 - Nässjö IBF P07 8 - 5 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Huskvarna Sporthall A
2021-11-21 11:30 142701031 Jönköpings IK P07 Vit - KFUM Jönköping P07 5 - 1 Arenan - Jönköpings Idrottshus
2021-11-21 13:45 142701032 Sävsjö IBK P07 - IBF Tranås P07 12 - 7 Hofgårdshallen
2021-11-28 12:00 142701040 Gränna AIS P07-08/1 - Husqvarna IK P07 2 - 9 Adam Sturesson, Andreas Strand Ribbahallen A-hall
2021-11-28 12:30 142701037 Nässjö IBF P07 - IBF Tranås P07 3 - 3 Lukas Bergström, Isak Lundström Nässjö Sporthall
2021-11-28 12:30 142701039 Tenhults IF P07-08 - Jönköpings IK P07 Vit 1 - 6 Tenhults Sporthall
2021-11-28 17:00 142701038 Bodafors IBS/Malmbäcks IF P07 - Sävsjö IBK P07 8 - 4 Michael Johansson, Jonas Jägerby Bodafors Sporthall
2021-12-04 09:30 142701044 Husqvarna IK P07 - Tenhults IF P07-08 7 - 4 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Huskvarna Sporthall A
2021-12-04 10:00 142701042 Sävsjö IBK P07 - Nässjö IBF P07 8 - 1 Hofgårdshallen
2021-12-05 10:00 142701043 IBF Tranås P07 - KFUM Jönköping P07 4 - 12 Mattias Tokic, Peter Nykvist Tranås Idrottshall
2021-12-05 17:30 142701041 Jönköpings IK P07 Vit - Bodafors IBS/Malmbäcks IF P07 5 - 5 Stadsgården, Råslätt
2021-12-11 13:30 142701047 Tenhults IF P07-08 - KFUM Jönköping P07 2 - 2 Tenhults Sporthall
2021-12-12 11:15 142701049 Husqvarna IK P07 - Sävsjö IBK P07 5 - 11 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Huskvarna Sporthall A
2021-12-12 14:00 142701048 Gränna AIS P07-08/1 - IBF Tranås P07 7 - 1 Kristoffer Strand, Andreas Strand Ribbahallen A-hall
2022-02-02 18:45 142701046 Bodafors IBS/Malmbäcks IF P07 - Nässjö IBF P07 7 - 10 Jonas Säleby, Lars Öst Malmbäcks Sporthall
2021-12-18 11:45 142701052 Sävsjö IBK P07 - Gränna AIS P07-08/1 2 - 4 Hofgårdshallen
2021-12-19 13:30 142701051 Jönköpings IK P07 Vit - Husqvarna IK P07 7 - 7 Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-02-20 12:00 142701054 KFUM Jönköping P07 - Bodafors IBS/Malmbäcks IF P07 3 - 2 KFUM Sporthall, Jönköping
2022-03-20 11:30 142701053 IBF Tranås P07 - Tenhults IF P07-08 4 - 3 Anders A Nilsson, Adam Rydholm Tranås Idrottshall
2022-01-15 13:00 142701056 KFUM Jönköping P07 - Nässjö IBF P07 3 - 2 KFUM Sporthall, Jönköping
2022-01-15 13:30 142701058 Tenhults IF P07-08 - Sävsjö IBK P07 5 - 8 Emil Lindén, Fredrik Billemark Tenhults Sporthall
2022-01-16 15:00 142701057 Bodafors IBS/Malmbäcks IF P07 - IBF Tranås P07 16 - 5 Lars Öst, Josef Albertsson Bodafors Sporthall
2022-03-29 19:15 142701059 Gränna AIS P07-08/1 - Jönköpings IK P07 Vit 5 - 9 Adam Sturesson, Andreas Strand Ribbahallen A-hall
2022-01-23 12:30 142701062 Tenhults IF P07-08 - Bodafors IBS/Malmbäcks IF P07 6 - 5 Tenhults Sporthall
2022-01-23 14:45 142701064 Husqvarna IK P07 - KFUM Jönköping P07 5 - 7 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Huskvarna Sporthall A
2022-02-13 11:00 142701063 Gränna AIS P07-08/1 - Nässjö IBF P07 12 - 1 Andreas Strand, Adam Sturesson Ribbahallen A-hall
2022-03-06 17:45 142701061 Jönköpings IK P07 Vit - IBF Tranås P07 6 - 1 Jönköpings Idrottshus D-hall
2022-01-30 09:00 142701068 KFUM Jönköping P07 - Gränna AIS P07-08/1 1 - 3 KFUM Sporthall, Jönköping
2022-01-30 13:45 142701066 Sävsjö IBK P07 - Jönköpings IK P07 Vit 1 - 5 Hofgårdshallen
2022-02-26 11:00 142701069 Nässjö IBF P07 - Tenhults IF P07-08 9 - 4 Isak Bengtsson, Tim Greek Handskerydshallen
2022-03-01 19:00 142701067 IBF Tranås P07 - Husqvarna IK P07 4 - 8 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Tranås Idrottshall
2022-02-05 10:00 142701072 Sävsjö IBK P07 - KFUM Jönköping P07 5 - 2 Hofgårdshallen
2022-02-05 10:30 142701073 Gränna AIS P07-08/1 - Tenhults IF P07-08 12 - 2 Adam Sturesson, Kristoffer Strand Ribbahallen A-hall
2022-02-05 14:45 142701074 Husqvarna IK P07 - Bodafors IBS/Malmbäcks IF P07 5 - 4 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Huskvarna Sporthall A
2022-02-06 13:30 142701071 Jönköpings IK P07 Vit - Nässjö IBF P07 10 - 4 Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-02-12 09:00 142701077 KFUM Jönköping P07 - Jönköpings IK P07 Vit 7 - 4 KFUM Sporthall, Jönköping
2022-02-20 14:00 142701076 IBF Tranås P07 - Sävsjö IBK P07 3 - 3 Jonas Jägerby, Josef Albertsson Tranås Idrottshall
2022-02-26 16:00 142701079 Bodafors IBS/Malmbäcks IF P07 - Gränna AIS P07-08/1 3 - 4 Christian Österström, Adam Rydholm Malmbäcks Sporthall
2022-03-20 16:45 142701078 Nässjö IBF P07 - Husqvarna IK P07 5 - 19 Isak Bengtsson, Tim Greek Nässjö Sporthall
2022-02-27 12:00 142701083 IBF Tranås P07 - Nässjö IBF P07 5 - 3 Oskar Lööke, Emrik Dahlman Tranås Idrottshall
2022-03-05 10:00 142701082 Sävsjö IBK P07 - Bodafors IBS/Malmbäcks IF P07 4 - 1 Hofgårdshallen
2022-03-06 14:30 142701084 Husqvarna IK P07 - Gränna AIS P07-08/1 2 - 2 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Huskvarna Sporthall A
2022-03-06 15:30 142701081 Jönköpings IK P07 Vit - Tenhults IF P07-08 16 - 2 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-03-12 09:30 142701087 Nässjö IBF P07 - Sävsjö IBK P07 3 - 7 Lukas Bergström, Lars Öst Nässjö Sporthall
2022-03-12 11:00 142701086 KFUM Jönköping P07 - IBF Tranås P07 6 - 3 KFUM Sporthall, Jönköping
2022-03-13 12:30 142701089 Tenhults IF P07-08 - Husqvarna IK P07 4 - 12 Tenhults Sporthall
2022-03-13 14:00 142701088 Bodafors IBS/Malmbäcks IF P07 - Jönköpings IK P07 Vit 3 - 8 Gustav Jarnegren, Johnny Edh Bodafors Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Jönköpings IK P07 Vit 16 13 2 1 119-46 73 41
2. Gränna AIS P07-08/ 1 16 11 1 4 91-50 41 34
3. Sävsjö IBK P07 16 9 2 5 91-60 31 29
4. Husqvarna IK P07 16 8 2 6 102-104 -2 26
5. Bodafors IBS/ Malmbäcks IF P07 16 8 1 7 111-74 37 25
6. KFUM Jönköping P07 16 8 1 7 76-60 16 25
7. Nässjö IBF P07 16 3 1 12 57-128 -71 10
8. IBF Tranås P07 16 2 3 11 55-110 -55 9
9. Tenhults IF P07-08 16 2 3 11 60-130 -70 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Norra Röd Gr5 (-07)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-03 11:30 142702002 Jönköpings IK P08/1 - Hestra Skid O SK P06-09 4 - 2 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-10-03 12:00 142702003 Gnosjö IBK P07-08 - Bankeryds Skid o MK P08/1 4 - 6 Töllstorpshallen
2021-10-03 17:30 142702005 Hovslätts IK P08/1 - Lagan IBK P07-08/2 6 - 4 Stadsgården, Råslätt
2021-10-09 15:00 142702009 Bankeryds Skid o MK P08/1 - Jönköpings IK P08/1 4 - 0 Torpshallen
2021-10-10 09:30 142702006 Fagerhult Habo IBK Ungdom P08 - Hovslätts IK P08/1 7 - 1 Habo Sporthall A-hall
2021-10-10 13:00 142702008 Gränna AIS P07-08/2 - Gnosjö IBK P07-08 3 - 5 Adam Sturesson, Andreas Strand Ribbahallen A-hall
2021-10-17 10:00 142702011 Fagerhult Habo IBK Ungdom P08 - Hestra Skid O SK P06-09 12 - 2 Habo Sporthall A-hall
2021-10-17 11:00 142702013 Jönköpings IK P08/1 - Gränna AIS P07-08/2 2 - 4 Arenan - Jönköpings Idrottshus
2021-10-17 12:00 142702014 Gnosjö IBK P07-08 - Lagan IBK P07-08/2 5 - 4 Töllstorpshallen
2021-10-23 11:30 142702016 Jönköpings IK P08/1 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P08 2 - 2 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-10-23 13:30 142702019 Hovslätts IK P08/1 - Bankeryds Skid o MK P08/1 6 - 4 Filip Vristel, Kalle Rygert Stadsgården, Råslätt
2021-10-24 16:00 142702020 Lagan IBK P07-08/2 - Gränna AIS P07-08/2 3 - 2 Måns Pelkonen, Wiggo Ljungberg Carlsson Åbyhallen
2021-10-30 10:00 142702024 Hestra Skid O SK P06-09 - Gnosjö IBK P07-08 0 - 9 Hestra Sporthall
2021-10-31 13:30 142702025 Fagerhult Habo IBK Ungdom P08 - Lagan IBK P07-08/2 7 - 5 Habo Sporthall C-hall
2021-10-31 14:00 142702022 Gränna AIS P07-08/2 - Hovslätts IK P08/1 1 - 0 Ribbahallen A-hall
2021-11-13 10:30 142702030 Gränna AIS P07-08/2 - Bankeryds Skid o MK P08/1 1 - 6 Adam Sturesson, Andreas Strand Ribbahallen A-hall
2021-11-14 16:00 142702029 Lagan IBK P07-08/2 - Hestra Skid O SK P06-09 17 - 1 Jenny Kristiansson Åbyhallen
2021-12-12 13:30 142702026 Gnosjö IBK P07-08 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P08 2 - 8 Töllstorpshallen
2021-11-20 10:30 142702035 Fagerhult Habo IBK Ungdom P08 - Gränna AIS P07-08/2 6 - 2 Habo Sporthall A-hall
2021-11-20 11:30 142702032 Jönköpings IK P08/1 - Gnosjö IBK P07-08 3 - 4 Arenan - Jönköpings Idrottshus
2021-11-20 11:30 142702034 Hestra Skid O SK P06-09 - Hovslätts IK P08/1 3 - 5 Hestra Sporthall
2021-11-20 15:00 142702033 Bankeryds Skid o MK P08/1 - Lagan IBK P07-08/2 0 - 9 Torpshallen
2021-11-27 13:30 142702037 Hovslätts IK P08/1 - Gnosjö IBK P07-08 6 - 4 Filip Vristel, Kalle Rygert Stadsgården, Råslätt
2021-11-27 16:15 142702040 Bankeryds Skid o MK P08/1 - Hestra Skid O SK P06-09 11 - 2 Torpshallen
2021-11-28 16:00 142702038 Lagan IBK P07-08/2 - Jönköpings IK P08/1 3 - 2 Wiggo Ljungberg Carlsson, Måns Pelkonen Åbyhallen
2021-12-01 17:30 142702042 Jönköpings IK P08/1 - Hovslätts IK P08/1 4 - 7 Jönköpings Idrottshus B-hall
2021-12-04 13:00 142702044 Hestra Skid O SK P06-09 - Gränna AIS P07-08/2 2 - 6 Hestra Sporthall
2021-12-05 09:30 142702045 Fagerhult Habo IBK Ungdom P08 - Bankeryds Skid o MK P08/1 7 - 2 Habo Sporthall A-hall
2021-12-11 10:00 142702049 Hestra Skid O SK P06-09 - Jönköpings IK P08/1 8 - 11 Hestra Sporthall
2021-12-11 15:30 142702048 Bankeryds Skid o MK P08/1 - Gnosjö IBK P07-08 2 - 2 Torpshallen
2021-12-12 16:00 142702046 Lagan IBK P07-08/2 - Hovslätts IK P08/1 4 - 3 Emma Johansson, Jenny Kristiansson Åbyhallen
2021-12-18 15:30 142702055 Hovslätts IK P08/1 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P08 6 - 4 Kalle Rygert Stadsgården, Råslätt
2021-12-19 11:30 142702052 Jönköpings IK P08/1 - Bankeryds Skid o MK P08/1 3 - 6 Arenan - Jönköpings Idrottshus
2021-12-19 14:00 142702053 Gnosjö IBK P07-08 - Gränna AIS P07-08/2 7 - 1 Töllstorpshallen
2022-01-15 10:00 142702060 Hestra Skid O SK P06-09 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P08 2 - 13 Hestra Sporthall
2022-01-16 14:00 142702057 Lagan IBK P07-08/2 - Gnosjö IBK P07-08 5 - 3 Jenny Kristiansson, Emma Johansson Åbyhallen
2022-02-27 13:00 142702058 Gränna AIS P07-08/2 - Jönköpings IK P08/1 4 - 5 Andreas Strand, Simon Vadsten Ribbahallen A-hall
2022-01-22 14:00 142702065 Fagerhult Habo IBK Ungdom P08 - Jönköpings IK P08/1 8 - 1 Habo Sporthall C-hall
2022-01-23 14:00 142702062 Gränna AIS P07-08/2 - Lagan IBK P07-08/2 3 - 5 Simon Vadsten, Andreas Strand Ribbahallen A-hall
2022-02-25 17:15 142702063 Bankeryds Skid o MK P08/1 - Hovslätts IK P08/1 4 - 6 Torpshallen
2022-01-29 15:30 142702069 Hovslätts IK P08/1 - Gränna AIS P07-08/2 4 - 1 David Andersson, Filip Vristel Stadsgården, Råslätt
2022-02-05 12:30 142702070 Lagan IBK P07-08/2 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P08 7 - 7 William Nyström, Jenny Kristiansson Sunnerbohallen
2022-02-10 18:45 142702067 Gnosjö IBK P07-08 - Hestra Skid O SK P06-09 7 - 4 Töllstorpshallen
2022-02-05 13:00 142702074 Hestra Skid O SK P06-09 - Lagan IBK P07-08/2 5 - 13 Hestra Sporthall
2022-02-05 18:00 142702073 Bankeryds Skid o MK P08/1 - Gränna AIS P07-08/2 2 - 8 Torpshallen
2022-02-06 11:00 142702075 Fagerhult Habo IBK Ungdom P08 - Gnosjö IBK P07-08 4 - 3 Habo Sporthall A-hall
2022-01-16 15:30 142702078 Hovslätts IK P08/1 - Hestra Skid O SK P06-09 12 - 1 Kalle Rygert, Filip Vristel Stadsgården, Råslätt
2022-02-12 10:30 142702080 Gränna AIS P07-08/2 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P08 8 - 8 Simon Vadsten, Kristoffer Strand Ribbahallen A-hall
2022-02-20 12:00 142702076 Gnosjö IBK P07-08 - Jönköpings IK P08/1 1 - 2 Töllstorpshallen
2022-02-20 13:00 142702079 Lagan IBK P07-08/2 - Bankeryds Skid o MK P08/1 9 - 9 , William Nyström Sunnerbohallen
2022-03-05 11:30 142702084 Hestra Skid O SK P06-09 - Bankeryds Skid o MK P08/1 2 - 12 Hestra Sporthall
2022-03-06 12:00 142702083 Gnosjö IBK P07-08 - Hovslätts IK P08/1 6 - 4 Töllstorpshallen
2022-03-06 13:30 142702082 Jönköpings IK P08/1 - Lagan IBK P07-08/2 8 - 4 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-03-12 13:00 142702089 Gränna AIS P07-08/2 - Hestra Skid O SK P06-09 6 - 6 Ribbahallen A-hall
2022-03-12 13:30 142702087 Hovslätts IK P08/1 - Jönköpings IK P08/1 4 - 3 Kalle Rygert, Filip Vristel Stadsgården, Råslätt
2022-03-13 16:30 142702090 Bankeryds Skid o MK P08/1 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P08 3 - 6 Torpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Fagerhult Habo IBK Ungdom P08 14 10 3 1 99-46 53 33
2. Hovslätts IK P08/ 1 14 10 0 4 70-50 20 30
3. Lagan IBK P07-08/ 2 14 8 2 4 92-61 31 26
4. Gnosjö IBK P07-08 14 7 1 6 62-52 10 22
5. Bankeryds Skid o MK P08/ 1 14 6 2 6 71-65 6 20
6. Jönköpings IK P08/ 1 14 5 1 8 50-61 -11 16
7. Gränna AIS P07-08/ 2 14 4 2 8 50-61 -11 14
8. Hestra Skid O SK P06-09 14 0 1 13 40-138 -98 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Norra Röd Gr6 (-08)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-02 11:00 142703001 KFUM Jönköping P08 - Månsarps IBK P08 13 - 3 KFUM Sporthall, Jönköping
2021-10-02 12:00 142703004 Bankeryds Skid o MK P08/2 - Nässjö IBF P08 12 - 4 Torpshallen
2021-10-03 09:30 142703003 Jönköpings IK P08/2 - IBF Tranås P08 5 - 4 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-10-03 13:45 142703002 Sävsjö IBK P08-09 - Aneby SK P07-08 8 - 2 Hofgårdshallen
2021-10-09 14:30 142703008 Nässjö IBF P08 - Jönköpings IK P08/2 3 - 13 Jonas Säleby, Patrick Eberhardsson Handskerydshallen
2021-10-09 14:30 142703010 Aneby SK P07-08 - KFUM Jönköping P08 1 - 8 FB-hallen
2021-10-10 12:30 142703009 IBF Tranås P08 - Sävsjö IBK P08-09 2 - 4 Oskar Lööke, Ali Al-salem Tranås Idrottshall
2021-10-10 16:00 142703007 Vimmerby IBK P08 - Bankeryds Skid o MK P08/2 9 - 5 Vimmerby Idrottshall
2021-10-16 09:00 142703012 KFUM Jönköping P08 - IBF Tranås P08 6 - 2 KFUM Sporthall, Jönköping
2021-10-16 12:30 142703014 Jönköpings IK P08/2 - Vimmerby IBK P08 2 - 5 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-10-16 13:00 142703011 Månsarps IBK P08 - Aneby SK P07-08 5 - 6 , Villiam Eriksson Norrahammars Sporthall
2021-10-17 10:15 142703013 Sävsjö IBK P08-09 - Nässjö IBF P08 17 - 3 Hofgårdshallen
2021-10-23 10:00 142703020 Vimmerby IBK P08 - Nässjö IBF P08 7 - 3 Vimmerby Idrottshall
2021-10-24 11:30 142703017 Jönköpings IK P08/2 - KFUM Jönköping P08 4 - 2 Arenan - Jönköpings Idrottshus
2021-10-24 12:00 142703016 Sävsjö IBK P08-09 - Månsarps IBK P08 14 - 1 Hofgårdshallen
2021-10-24 12:30 142703018 Bankeryds Skid o MK P08/2 - Aneby SK P07-08 13 - 4 Torpshallen
2021-10-30 11:00 142703025 Månsarps IBK P08 - Vimmerby IBK P08 4 - 10 Ej offentliggjord, Vilgot Gustafsson Norrahammars Sporthall
2021-10-30 13:00 142703021 KFUM Jönköping P08 - Sävsjö IBK P08-09 6 - 4 KFUM Sporthall, Jönköping
2021-10-30 14:30 142703024 Aneby SK P07-08 - Jönköpings IK P08/2 3 - 6 FB-hallen
2021-10-31 12:00 142703023 IBF Tranås P08 - Bankeryds Skid o MK P08/2 2 - 9 Emrik Dahlman, Ali Al-salem Tranås Idrottshall
2021-11-13 12:00 142703029 Vimmerby IBK P08 - Aneby SK P07-08 8 - 5 Vimmerby Idrottshall
2021-11-13 12:30 142703026 Jönköpings IK P08/2 - Månsarps IBK P08 11 - 3 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-11-13 14:45 142703027 Bankeryds Skid o MK P08/2 - Sävsjö IBK P08-09 4 - 8 Torpshallen
2021-11-14 10:30 142703030 Nässjö IBF P08 - IBF Tranås P08 3 - 11 Jonas Säleby, Isak Bengtsson Nässjö Sporthall
2021-11-20 10:00 142703032 Sävsjö IBK P08-09 - Jönköpings IK P08/2 6 - 4 Hofgårdshallen
2021-11-20 15:30 142703035 Månsarps IBK P08 - Nässjö IBF P08 7 - 8 Albin Georgsson, Rasmus Nordberg Norrahammars Sporthall
2021-11-21 10:00 142703033 IBF Tranås P08 - Vimmerby IBK P08 7 - 5 Oskar Lööke, Hampus Igefors Tranås Idrottshall
2022-01-08 08:40 142703031 KFUM Jönköping P08 - Bankeryds Skid o MK P08/2 4 - 3 KFUM Sporthall, Jönköping
2021-11-27 10:00 142703040 IBF Tranås P08 - Aneby SK P07-08 7 - 2 Emrik Dahlman, Hampus Igefors Tranås Idrottshall
2021-11-27 12:15 142703036 Bankeryds Skid o MK P08/2 - Månsarps IBK P08 12 - 1 Torpshallen
2021-11-27 13:00 142703038 Vimmerby IBK P08 - Sävsjö IBK P08-09 4 - 5 Vimmerby Idrottshall
2021-11-28 10:30 142703039 Nässjö IBF P08 - KFUM Jönköping P08 1 - 13 Tim Greek, Isak Bengtsson Nässjö Sporthall
2021-12-03 19:00 142703041 KFUM Jönköping P08 - Vimmerby IBK P08 6 - 1 KFUM Sporthall, Jönköping
2021-12-04 10:30 142703044 Aneby SK P07-08 - Nässjö IBF P08 4 - 7 FB-hallen
2021-12-04 13:00 142703045 Månsarps IBK P08 - IBF Tranås P08 2 - 10 Villiam Eriksson, Filip Olsson Norrahammars Sporthall
2021-12-04 16:30 142703043 Jönköpings IK P08/2 - Bankeryds Skid o MK P08/2 5 - 1 Stadsgården, Råslätt
2021-12-11 10:30 142703049 Aneby SK P07-08 - Sävsjö IBK P08-09 2 - 11 FB-hallen
2021-12-11 15:15 142703050 Månsarps IBK P08 - KFUM Jönköping P08 3 - 4 Filip Olsson, Karl Georgsson Norrahammars Sporthall
2021-12-12 12:00 142703048 IBF Tranås P08 - Jönköpings IK P08/2 9 - 3 Liam Wibring, Emrik Dahlman Tranås Idrottshall
2021-12-12 15:00 142703047 Nässjö IBF P08 - Bankeryds Skid o MK P08/2 8 - 20 Isak Bengtsson, Tim Greek Nässjö Sporthall
2021-12-18 13:30 142703052 Sävsjö IBK P08-09 - IBF Tranås P08 15 - 8 Hofgårdshallen
2021-12-19 11:30 142703053 Jönköpings IK P08/2 - Nässjö IBF P08 5 - 7 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-12-19 12:15 142703054 Bankeryds Skid o MK P08/2 - Vimmerby IBK P08 5 - 13 Torpshallen
2022-02-20 142703051 KFUM Jönköping P08 - Aneby SK P07-08 10 - 3 KFUM Sporthall, Jönköping
2022-01-14 19:00 142703058 Nässjö IBF P08 - Sävsjö IBK P08-09 5 - 12 Leo Fredriksson, Isak Bengtsson Nässjö Sporthall
2022-01-16 13:00 142703057 Vimmerby IBK P08 - Jönköpings IK P08/2 5 - 4 Vimmerby Idrottshall
2022-01-16 15:00 142703059 IBF Tranås P08 - KFUM Jönköping P08 6 - 0 Jonathan Jansson, Emrik Dahlman Tranås Idrottshall
2022-03-06 13:00 142703060 Aneby SK P07-08 - Månsarps IBK P08 4 - 5 FB-hallen
2022-01-21 19:00 142703064 Aneby SK P07-08 - Bankeryds Skid o MK P08/2 8 - 8 FB-hallen
2022-01-22 09:00 142703061 KFUM Jönköping P08 - Jönköpings IK P08/2 2 - 2 KFUM Sporthall, Jönköping
2022-01-22 15:00 142703065 Månsarps IBK P08 - Sävsjö IBK P08-09 4 - 9 Olle Andersson, Rasmus Nordberg Norrahammars Sporthall
2022-01-23 13:30 142703062 Nässjö IBF P08 - Vimmerby IBK P08 1 - 11 Tim Greek, Linus Sjövall Nässjö Sporthall
2022-02-12 10:30 142703066 Sävsjö IBK P08-09 - KFUM Jönköping P08 6 - 2 Hofgårdshallen
2022-03-12 10:00 142703070 Vimmerby IBK P08 - Månsarps IBK P08 15 - 4 Vimmerby Idrottshall
2022-03-19 11:15 142703068 Bankeryds Skid o MK P08/2 - IBF Tranås P08 6 - 8 Torpshallen
2022-03-29 18:45 142703067 Jönköpings IK P08/2 - Aneby SK P07-08 7 - 7 FB-hallen
2022-02-05 15:00 142703075 Månsarps IBK P08 - Jönköpings IK P08/2 0 - 10 Villiam Eriksson, Peter Nykvist Norrahammars Sporthall
2022-02-06 13:45 142703072 Sävsjö IBK P08-09 - Bankeryds Skid o MK P08/2 11 - 13 Hofgårdshallen
2022-03-18 18:30 142703074 Aneby SK P07-08 - Vimmerby IBK P08 4 - 11 FB-hallen
2022-03-20 09:30 142703073 IBF Tranås P08 - Nässjö IBF P08 10 - 3 Hampus Igefors, Viktor Wikner Tranås Idrottshall
2022-02-19 12:00 142703079 Vimmerby IBK P08 - IBF Tranås P08 7 - 6 Vimmerby Idrottshall
2022-02-19 13:30 142703076 Jönköpings IK P08/2 - Sävsjö IBK P08-09 5 - 8 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-02-20 11:30 142703080 Nässjö IBF P08 - Månsarps IBK P08 6 - 8 Linus Sjövall, Isak Lundström Nässjö Sporthall
2022-03-20 11:15 142703077 Bankeryds Skid o MK P08/2 - KFUM Jönköping P08 5 - 4 Torpshallen
2022-02-26 14:30 142703084 Aneby SK P07-08 - IBF Tranås P08 1 - 8 FB-hallen
2022-02-26 15:00 142703081 KFUM Jönköping P08 - Nässjö IBF P08 9 - 1 KFUM Sporthall, Jönköping
2022-03-05 13:00 142703085 Månsarps IBK P08 - Bankeryds Skid o MK P08/2 4 - 14 Beatrice Samuelsson, Rasmus Nordberg Norrahammars Sporthall
2022-03-06 12:00 142703082 Sävsjö IBK P08-09 - Vimmerby IBK P08 9 - 2 Hofgårdshallen
2022-03-12 11:00 142703089 Nässjö IBF P08 - Aneby SK P07-08 5 - 8 Isak Bengtsson, Tim Greek Handskerydshallen
2022-03-12 17:00 142703086 Bankeryds Skid o MK P08/2 - Jönköpings IK P08/2 4 - 15 Torpshallen
2022-03-13 12:00 142703088 Vimmerby IBK P08 - KFUM Jönköping P08 4 - 4 Vimmerby Idrottshall
2022-03-13 16:00 142703090 IBF Tranås P08 - Månsarps IBK P08 9 - 5 Emrik Dahlman, Isak Mörnstål Tranås Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sävsjö IBK P08-09 16 14 0 2 147-67 80 42
2. Vimmerby IBK P08 16 11 1 4 117-74 43 34
3. KFUM Jönköping P08 16 10 2 4 93-49 44 32
4. IBF Tranås P08 16 10 0 6 109-76 33 30
5. Jönköpings IK P08/ 2 16 8 2 6 101-69 32 26
6. Bankeryds Skid o MK P08/ 2 16 8 1 7 134-108 26 25
7. Nässjö IBF P08 16 3 0 13 68-167 -99 9
8. Aneby SK P07-08 16 2 2 12 64-127 -63 8
9. Månsarps IBK P08 16 2 0 14 59-155 -96 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Västra Röd Gr4 (-07)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-05 19:30 142704001 Hovmantorps GOIF P07-08 - Moheda IBK P07-08 11 - 2 Allhallen, Hovmantorp
2022-03-19 16:00 142704005 Hovshaga AIF P07 - CL98IC P07/1 3 - 8 Hovshaga Sporthall
2022-03-20 09:30 142704003 Växjö IBK Utveckling P08/1 - Lagan IBK P07-08/1 1 - 4 Joel Wenström, David Hoff Fortnox Arena A-hall
2022-03-20 11:00 142704002 Älmhults IBK P07 - Rottne IF /Braås GoIF P07-08 9 - 8 Haganäshallen
2021-10-09 10:00 142704009 Lagan IBK P07-08/1 - Älmhults IBK P07 2 - 11 Måns Pelkonen, Jenny Kristiansson Åbyhallen
2021-10-09 11:00 142704010 Rottne IF /Braås GoIF P07-08 - Hovmantorps GOIF P07-08 5 - 8 Rottne Sporthall
2021-10-10 13:00 142704007 CL98IC P07/1 - Växjö IBK Utveckling P07/2 4 - 4 Jimmy Davidsson, Matteus Gregow Falkenbergshallen
2021-10-10 15:00 142704006 Moheda IBK P07-08 - Hovshaga AIF P07 1 - 9 ATA-hallen - Moheda
2021-10-15 19:30 142704015 Hovshaga AIF P07 - Växjö IBK Utveckling P07/2 2 - 5 Hovshaga Sporthall
2021-10-17 11:30 142704014 Växjö IBK Utveckling P08/1 - CL98IC P07/1 6 - 3 Joel Wenström, Bennet Johnsson Fortnox Arena A-hall
2021-10-17 13:00 142704012 Hovmantorps GOIF P07-08 - Lagan IBK P07-08/1 8 - 6 Allhallen, Hovmantorp
2021-10-17 15:00 142704011 Moheda IBK P07-08 - Rottne IF /Braås GoIF P07-08 1 - 10 ATA-hallen - Moheda
2021-10-23 15:30 142704018 Växjö IBK Utveckling P07/2 - Rottne IF /Braås GoIF P07-08 3 - 4 Joel Wenström, Lukas Åberg-Sjöberg Fortnox Arena A-hall
2021-10-23 16:30 142704019 Hovshaga AIF P07 - Lagan IBK P07-08/1 1 - 4 Hovshaga Sporthall
2021-10-24 09:30 142704017 Växjö IBK Utveckling P08/1 - Hovmantorps GOIF P07-08 4 - 5 Martin Laxmark, Stina Agermark Fortnox Arena A-hall
2021-10-25 18:25 142704016 Älmhults IBK P07 - Moheda IBK P07-08 4 - 3 Haganäshallen
2021-10-30 10:00 142704023 Lagan IBK P07-08/1 - Växjö IBK Utveckling P07/2 3 - 2 Jenny Kristiansson, Måns Pelkonen Åbyhallen
2021-10-30 11:00 142704024 Rottne IF /Braås GoIF P07-08 - Växjö IBK Utveckling P08/1 2 - 4 Braås Sporthall
2021-10-30 16:00 142704021 Hovmantorps GOIF P07-08 - Älmhults IBK P07 1 - 6 Allhallen, Hovmantorp
2021-10-31 15:00 142704025 Moheda IBK P07-08 - CL98IC P07/1 3 - 8 ATA-hallen - Moheda
2021-11-07 15:00 142704027 Växjö IBK Utveckling P07/2 - Älmhults IBK P07 6 - 2 Joel Wenström, Stina Agermark Fortnox Arena B-hall
2021-11-13 13:00 142704026 Växjö IBK Utveckling P08/1 - Moheda IBK P07-08 8 - 2 Lukas Åberg-Sjöberg, Joel Wenström Fortnox Arena B-hall
2021-11-13 14:00 142704029 CL98IC P07/1 - Rottne IF /Braås GoIF P07-08 4 - 3 William Johansson, Jimmy Davidsson Lindsdals Sporthall
2021-11-13 16:30 142704028 Hovshaga AIF P07 - Hovmantorps GOIF P07-08 2 - 3 Hovshaga Sporthall
2021-11-20 10:00 142704033 Lagan IBK P07-08/1 - CL98IC P07/1 1 - 3 Måns Pelkonen, Emma Johansson Åbyhallen
2021-11-20 11:00 142704034 Rottne IF /Braås GoIF P07-08 - Hovshaga AIF P07 4 - 6 Rottne Sporthall
2021-11-20 13:00 142704031 Hovmantorps GOIF P07-08 - Växjö IBK Utveckling P07/2 1 - 9 Allhallen, Hovmantorp
2021-11-20 14:00 142704032 Älmhults IBK P07 - Växjö IBK Utveckling P08/1 5 - 7 Haganäshallen
2021-11-27 10:00 142704040 Lagan IBK P07-08/1 - Rottne IF /Braås GoIF P07-08 9 - 9 Wiggo Ljungberg Carlsson, Emma Johansson Åbyhallen
2021-11-27 14:30 142704038 CL98IC P07/1 - Älmhults IBK P07 4 - 3 Falkenbergshallen
2021-11-27 16:00 142704037 Hovshaga AIF P07 - Växjö IBK Utveckling P08/1 2 - 5 Hovshaga Sporthall
2021-11-28 15:00 142704036 Växjö IBK Utveckling P07/2 - Moheda IBK P07-08 15 - 4 David Hoff, Joel Wenström Fortnox Arena B-hall
2021-12-03 18:30 142704043 Växjö IBK Utveckling P08/1 - Växjö IBK Utveckling P07/2 2 - 6 Stina Agermark, Ellen Westergren Fortnox Arena B-hall
2021-12-04 11:00 142704041 Hovmantorps GOIF P07-08 - CL98IC P07/1 3 - 7 Allhallen, Hovmantorp
2021-12-05 15:00 142704045 Moheda IBK P07-08 - Lagan IBK P07-08/1 3 - 15 ATA-hallen - Moheda
2022-01-16 12:00 142704042 Älmhults IBK P07 - Hovshaga AIF P07 3 - 5 Haganäshallen
2021-12-11 10:00 142704048 Lagan IBK P07-08/1 - Växjö IBK Utveckling P08/1 5 - 7 Jenny Kristiansson, Emma Johansson Åbyhallen
2021-12-11 11:00 142704049 Rottne IF /Braås GoIF P07-08 - Älmhults IBK P07 4 - 7 Braås Sporthall
2021-12-11 16:00 142704046 CL98IC P07/1 - Hovshaga AIF P07 4 - 4 Camilla Carlsson, Jimmy Davidsson Falkenbergshallen
2021-12-12 15:00 142704050 Moheda IBK P07-08 - Hovmantorps GOIF P07-08 2 - 9 ATA-hallen - Moheda
2021-12-18 11:00 142704052 Älmhults IBK P07 - Lagan IBK P07-08/1 11 - 2 Haganäshallen
2021-12-18 13:00 142704051 Hovmantorps GOIF P07-08 - Rottne IF /Braås GoIF P07-08 7 - 4 Allhallen, Hovmantorp
2021-12-18 13:00 142704054 Växjö IBK Utveckling P07/2 - CL98IC P07/1 5 - 6 Hampus Malmin, Joel Wenström Fortnox Arena B-hall
2021-12-18 16:00 142704055 Hovshaga AIF P07 - Moheda IBK P07-08 21 - 1 Hovshaga Sporthall
2022-01-15 10:00 142704059 Lagan IBK P07-08/1 - Hovmantorps GOIF P07-08 8 - 15 Måns Pelkonen, William Nyström Sunnerbohallen
2022-01-15 13:30 142704057 CL98IC P07/1 - Växjö IBK Utveckling P08/1 3 - 6 Camilla Carlsson, Philip Tigerstrand Lindsdals Sporthall
2022-02-12 14:00 142704060 Rottne IF /Braås GoIF P07-08 - Moheda IBK P07-08 13 - 2 Rottne Sporthall
2022-02-13 11:00 142704056 Växjö IBK Utveckling P07/2 - Hovshaga AIF P07 7 - 2 Joel Wenström, Emil Nyh Fortnox Arena A-hall
2022-01-22 10:00 142704063 Lagan IBK P07-08/1 - Hovshaga AIF P07 5 - 6 Emma Johansson, Jenny Kristiansson Sunnerbohallen
2022-01-22 13:00 142704061 Hovmantorps GOIF P07-08 - Växjö IBK Utveckling P08/1 5 - 5 Allhallen, Hovmantorp
2022-01-23 15:00 142704065 Moheda IBK P07-08 - Älmhults IBK P07 2 - 16 ATA-hallen - Moheda
2022-03-17 19:00 142704064 Rottne IF /Braås GoIF P07-08 - Växjö IBK Utveckling P07/2 Braås Sporthall
2022-01-30 11:30 142704066 Älmhults IBK P07 - Hovmantorps GOIF P07-08 6 - 7 Haganäshallen
2022-02-12 11:15 142704068 Växjö IBK Utveckling P07/2 - Lagan IBK P07-08/1 7 - 4 Annie Nordmark, Therese Spjut Fortnox Arena A-hall
2022-02-25 19:30 142704070 CL98IC P07/1 - Moheda IBK P07-08 23 - 1 Jimmy Davidsson, Matteus Gregow KIFAB Arena
2022-03-03 18:00 142704067 Växjö IBK Utveckling P08/1 - Rottne IF /Braås GoIF P07-08 2 - 8 Joel Wenström, Filip Srpcanski Fortnox Arena B-hall
2022-02-05 11:00 142704074 Rottne IF /Braås GoIF P07-08 - CL98IC P07/1 6 - 4 Rottne Sporthall
2022-02-05 13:00 142704071 Hovmantorps GOIF P07-08 - Hovshaga AIF P07 6 - 2 Allhallen, Hovmantorp
2022-02-05 14:00 142704075 Moheda IBK P07-08 - Växjö IBK Utveckling P08/1 3 - 13 ATA-hallen - Moheda
2022-02-06 11:00 142704072 Älmhults IBK P07 - Växjö IBK Utveckling P07/2 3 - 5 Haganäshallen
2022-02-11 18:45 142704076 Växjö IBK Utveckling P08/1 - Älmhults IBK P07 8 - 5 Oscar Olsson, Stina Agermark Fortnox Arena A-hall
2022-02-13 13:00 142704079 CL98IC P07/1 - Lagan IBK P07-08/1 4 - 5 Jimmy Davidsson, Ludwig Johansson Falkenbergshallen
2022-02-19 12:30 142704077 Växjö IBK Utveckling P07/2 - Hovmantorps GOIF P07-08 7 - 5 Joel Wenström, Emil Nyh Fortnox Arena A-hall
2022-02-19 16:00 142704078 Hovshaga AIF P07 - Rottne IF /Braås GoIF P07-08 5 - 4 Hovshaga Sporthall
2022-02-26 09:30 142704083 Växjö IBK Utveckling P08/1 - Hovshaga AIF P07 5 - 3 , Stina Agermark Fortnox Arena A-hall
2022-03-05 11:00 142704084 Rottne IF /Braås GoIF P07-08 - Lagan IBK P07-08/1 5 - 4 Braås Sporthall
2022-03-06 10:00 142704082 Älmhults IBK P07 - CL98IC P07/1 0 - 7 Haganäshallen
2022-03-06 15:00 142704085 Moheda IBK P07-08 - Växjö IBK Utveckling P07/2 5 - 8 ATA-hallen - Moheda
2022-03-11 18:30 142704086 Växjö IBK Utveckling P07/2 - Växjö IBK Utveckling P08/1 6 - 4 David Hoff Fortnox Arena B-hall
2022-03-12 10:00 142704090 Lagan IBK P07-08/1 - Moheda IBK P07-08 18 - 3 William Nyström, Emma Johansson Åbyhallen
2022-03-12 13:30 142704088 CL98IC P07/1 - Hovmantorps GOIF P07-08 10 - 2 Jimmy Davidsson, Philip Tigerstrand Lindsdals Sporthall
2022-03-12 14:00 142704087 Hovshaga AIF P07 - Älmhults IBK P07 4 - 5 Hovshaga Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Växjö IBK Utveckling P07/ 2 15 11 1 3 95-51 44 34
2. CL98IC P07/ 1 16 10 2 4 102-55 47 32
3. Växjö IBK Utveckling P08/ 1 16 10 1 5 87-67 20 31
4. Hovmantorps GOIF P07-08 16 10 1 5 96-85 11 31
5. Älmhults IBK P07 16 8 0 8 96-75 21 24
6. Rottne IF / Braås GoIF P07-08 15 6 1 8 89-75 14 19
7. Hovshaga AIF P07 16 6 1 9 77-70 7 19
8. Lagan IBK P07-08/ 1 16 6 1 9 95-96 -1 19
9. Moheda IBK P07-08 16 0 0 16 38-201 -163 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Västra Röd Gr6 (-08)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-01 17:30 142705003 Öjaby Sport IBK P09-10 - Växjö IBK Utveckling P09/1 3 - 4 David Hoff, Filip Håkansson Pär Lagerkvistskolan
2021-10-03 13:45 142705004 Ingelstad IBK P08-09 - CL98IC P08/1 2 - 3 Ingelstads Sporthall
2021-11-06 10:00 142705005 Carlshamns IBK P08 - Ryds SK P07-09 5 - 7 Sparbanken Arena
2022-03-20 12:00 142705001 Hovshaga AIF P08 - Vetlanda IBF P07-08 6 - 2 Hovshaga Sporthall 3-manna
2021-10-09 12:00 142705006 Vetlanda IBF P07-08 - Carlshamns IBK P08 9 - 6 Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2021-10-09 13:00 142705007 Ryds SK P07-09 - Ingelstad IBK P08-09 6 - 3 Ryds Sporthall
2021-10-10 12:30 142705008 CL98IC P08/1 - Öjaby Sport IBK P09-10 10 - 2 Olle Norlén Bengtsson, Camilla Carlsson Rinkabyholms Sporthall
2021-10-16 10:00 142705015 Carlshamns IBK P08 - Ingelstad IBK P08-09 9 - 4 Sparbanken Arena
2021-10-16 14:00 142705012 Hovshaga AIF P08 - Växjö IBK Utveckling P09/1 12 - 6 Hovshaga Sporthall
2021-10-17 11:00 142705014 Öjaby Sport IBK P09-10 - Ryds SK P07-09 3 - 9 Filip Håkansson, Albin Häggblad Pär Lagerkvistskolan
2021-10-23 13:00 142705020 Ryds SK P07-09 - CL98IC P08/1 2 - 4 Ryds Sporthall
2021-10-23 17:30 142705019 Carlshamns IBK P08 - Växjö IBK Utveckling P09/1 11 - 5 Sparbanken Arena
2021-10-24 16:00 142705017 Öjaby Sport IBK P09-10 - Hovshaga AIF P08 OW (0 - 5) Filip Håkansson, Albin Häggblad Pär Lagerkvistskolan
2021-10-30 13:00 142705023 Växjö IBK Utveckling P09/1 - Ingelstad IBK P08-09 1 - 8 Malte Carlsson, Lukas Åberg-Sjöberg Fortnox Arena B-hall
2021-10-31 14:30 142705022 CL98IC P08/1 - Carlshamns IBK P08 11 - 3 Jimmy Davidsson, Matteus Gregow Rinkabyholms Sporthall
2021-11-28 17:00 142705025 Vetlanda IBF P07-08 - Ryds SK P07-09 2 - 1 Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2021-11-13 14:00 142705028 Carlshamns IBK P08 - Hovshaga AIF P08 8 - 7 Sparbanken Arena
2021-11-14 12:30 142705030 CL98IC P08/1 - Växjö IBK Utveckling P09/1 8 - 3 Camilla Carlsson, Philip Tigerstrand Allaktivitetshuset, Rockneby
2021-11-14 13:00 142705026 Öjaby Sport IBK P09-10 - Vetlanda IBF P07-08 13 - 5 , Filip Håkansson Pär Lagerkvistskolan
2021-11-20 11:30 142705033 Växjö IBK Utveckling P09/1 - Ryds SK P07-09 5 - 5 Stina Agermark, Willy Louisson Fortnox Arena A-hall
2021-11-20 12:00 142705031 Hovshaga AIF P08 - Ingelstad IBK P08-09 8 - 2 Hovshaga Sporthall
2021-11-21 15:00 142705035 Vetlanda IBF P07-08 - CL98IC P08/1 6 - 8 Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2021-11-27 15:45 142705036 Ingelstad IBK P08-09 - Vetlanda IBF P07-08 4 - 7 Ingelstads Sporthall
2021-11-27 17:00 142705037 Carlshamns IBK P08 - Öjaby Sport IBK P09-10 5 - 0 Sparbanken Arena
2021-11-28 12:30 142705039 CL98IC P08/1 - Hovshaga AIF P08 8 - 5 Rinkabyholms Sporthall
2021-12-04 10:00 142705045 Vetlanda IBF P07-08 - Växjö IBK Utveckling P09/1 7 - 6 Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2021-12-05 15:00 142705043 Öjaby Sport IBK P09-10 - Ingelstad IBK P08-09 4 - 8 Filip Håkansson, Albin Häggblad Pär Lagerkvistskolan
2022-02-27 14:00 142705041 Hovshaga AIF P08 - Ryds SK P07-09 8 - 3 Hovshaga Sporthall
2021-12-10 18:30 142705048 Växjö IBK Utveckling P09/1 - Öjaby Sport IBK P09-10 8 - 6 Albin Aliu, Philip Fagerberg Fortnox Arena B-hall
2021-12-12 10:30 142705050 Vetlanda IBF P07-08 - Hovshaga AIF P08 4 - 4 Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2021-12-12 13:00 142705047 CL98IC P08/1 - Ingelstad IBK P08-09 8 - 7 Jimmy Davidsson, Camilla Carlsson Allaktivitetshuset, Rockneby
2021-12-12 14:30 142705046 Ryds SK P07-09 - Carlshamns IBK P08 5 - 10 Ryds Sporthall
2021-12-18 11:45 142705054 Ingelstad IBK P08-09 - Ryds SK P07-09 8 - 4 Ingelstads Sporthall
2021-12-18 17:00 142705055 Carlshamns IBK P08 - Vetlanda IBF P07-08 2 - 6 Sparbanken Arena
2021-12-19 11:00 142705053 Öjaby Sport IBK P09-10 - CL98IC P08/1 0 - 10 Albin Häggblad, Filip Håkansson Pär Lagerkvistskolan
2022-01-15 14:00 142705059 Växjö IBK Utveckling P09/1 - Hovshaga AIF P08 6 - 11 Hampus Malmin, Lukas Åberg-Sjöberg Futurum Sporthall
2022-01-15 14:45 142705056 Ingelstad IBK P08-09 - Carlshamns IBK P08 7 - 6 Ingelstads Sporthall
2022-02-12 10:00 142705057 Ryds SK P07-09 - Öjaby Sport IBK P09-10 7 - 7 Ryds Sporthall
2022-01-22 15:00 142705063 Växjö IBK Utveckling P09/1 - Carlshamns IBK P08 9 - 8 Bennet Johnsson, Oscar Olsson Fortnox Arena B-hall
2022-01-23 12:30 142705062 CL98IC P08/1 - Ryds SK P07-09 15 - 2 Philip Tigerstrand, Camilla Carlsson Rinkabyholms Sporthall
2022-02-04 19:30 142705061 Hovshaga AIF P08 - Öjaby Sport IBK P09-10 13 - 3 Hovshaga Sporthall
2022-01-29 13:00 142705070 Ryds SK P07-09 - Vetlanda IBF P07-08 0 - 13 Ryds Sporthall
2022-02-13 09:30 142705068 Ingelstad IBK P08-09 - Växjö IBK Utveckling P09/1 11 - 5 Ingelstads Sporthall
2022-03-12 11:00 142705069 Carlshamns IBK P08 - CL98IC P08/1 4 - 8 Väggahallen
2022-02-05 11:00 142705075 Vetlanda IBF P07-08 - Öjaby Sport IBK P09-10 5 - 0 Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2022-02-05 11:30 142705073 Växjö IBK Utveckling P09/1 - CL98IC P08/1 2 - 6 Oscar Olsson, Hampus Malmin Fortnox Arena A-hall
2022-02-06 14:00 142705071 Hovshaga AIF P08 - Carlshamns IBK P08 11 - 5 Hovshaga Sporthall
2022-02-19 13:00 142705079 Ryds SK P07-09 - Växjö IBK Utveckling P09/1 6 - 7 Ryds Sporthall
2022-02-20 12:30 142705080 CL98IC P08/1 - Vetlanda IBF P07-08 9 - 3 Camilla Carlsson, Jimmy Davidsson Rinkabyholms Sporthall
2022-02-20 13:45 142705077 Ingelstad IBK P08-09 - Hovshaga AIF P08 3 - 10 Ingelstads Sporthall
2022-03-05 10:30 142705085 Vetlanda IBF P07-08 - Ingelstad IBK P08-09 5 - 7 Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2022-03-05 13:30 142705083 Öjaby Sport IBK P09-10 - Carlshamns IBK P08 3 - 16 Albin Häggblad, Malte Rosén Pär Lagerkvistskolan
2022-03-05 14:00 142705081 Hovshaga AIF P08 - CL98IC P08/1 1 - 12 Hovshaga Sporthall
2022-03-12 13:00 142705088 Ryds SK P07-09 - Hovshaga AIF P08 6 - 8 Ryds Sporthall
2022-03-12 13:00 142705090 Växjö IBK Utveckling P09/1 - Vetlanda IBF P07-08 7 - 6 Albin Aliu, Malte Carlsson Fortnox Arena B-hall
2022-03-17 18:30 142705086 Ingelstad IBK P08-09 - Öjaby Sport IBK P09-10 5 - 0 Ingelstads Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. CL98IC P08/ 1 14 14 0 0 120-42 78 42
2. Hovshaga AIF P08 14 10 1 3 109-68 41 31
3. Vetlanda IBF P07-08 14 7 1 6 80-73 7 22
4. Ingelstad IBK P08-09 14 7 0 7 79-76 3 21
5. Carlshamns IBK P08 14 6 0 8 98-92 6 18
6. Växjö IBK Utveckling P09/ 1 14 5 1 8 74-108 -34 16
7. Ryds SK P07-09 14 3 2 9 63-98 -35 11
8. Öjaby Sport IBK P09-10 14 1 1 12 44-110 -66 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Östra Röd Gr3 (-07)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-03 15:00 142706004 CL98IC P07/2 - FBC Karlskrona P07 6 - 2 Jimmy Davidsson, Matteus Gregow Falkenbergshallen
2021-10-10 11:00 142706009 Nybro IBK P07-08 - Slätafly/SK IBK P07 6 - 2 OG-Hallen
2021-11-14 13:30 142706006 FBC Kalmarsund Ungdom P07 - KaRo IBF P07-08 8 - 7 Matti Idensjö, Ludwig Johansson KIFAB Arena
2021-10-16 13:30 142706014 FBC Kalmarsund Ungdom P07 - Nybro IBK P07-08 6 - 6 Ludwig Johansson, Ulrika Harrysson KIFAB Arena
2021-10-16 15:00 142706013 Slätafly/SK IBK P07 - FBC Karlskrona P07 9 - 2 Mikael Lundin, Axel Carlsson Torsås Sporthall
2021-10-17 12:00 142706015 KaRo IBF P07-08 - CL98IC P07/2 3 - 5 Kallinge Sporthall
2021-10-23 12:00 142706019 KaRo IBF P07-08 - Nybro IBK P07-08 5 - 7 Kallinge Sporthall
2021-12-11 10:00 142706016 Slätafly/SK IBK P07 - FBC Kalmarsund Ungdom P07 3 - 5 Mikael Lundin, Rolf Vatvedt Torsås Sporthall
2021-10-30 10:00 142706022 FBC Karlskrona P07 - KaRo IBF P07-08 6 - 4 Maja Larsson, Anna Blomberg Vedeby Sporthall A
2021-10-31 11:00 142706023 Nybro IBK P07-08 - CL98IC P07/2 2 - 6 Stefan Hultgren, Linus Sjöö OG-Hallen
2021-12-05 13:00 142706025 FBC Kalmarsund Ungdom P07 - FBC Karlskrona P07 10 - 9 Matti Idensjö Färjestadens Sporthall
2021-11-13 12:00 142706030 FBC Karlskrona P07 - Nybro IBK P07-08 0 - 2 Anton Norrby, Tyra Söderlund Vedeby Sporthall A
2021-11-14 13:30 142706027 CL98IC P07/2 - Slätafly/SK IBK P07 3 - 0 , Jimmy Davidsson Lindsdals Sporthall
2021-11-20 11:00 142706033 Nybro IBK P07-08 - CL98IC P07/2 4 - 3 Linus Sjöö, Theodor Hult OG-Hallen
2021-11-21 14:30 142706035 FBC Kalmarsund Ungdom P07 - FBC Karlskrona P07 8 - 1 Ludwig Johansson, Max Smedfors Färjehallen
2021-11-28 10:30 142706036 CL98IC P07/2 - FBC Kalmarsund Ungdom P07 7 - 3 Falkenbergshallen
2022-02-12 12:00 142706037 KaRo IBF P07-08 - Nybro IBK P07-08 9 - 7 Kallinge Sporthall
2022-03-20 14:00 142706039 FBC Karlskrona P07 - KaRo IBF P07-08 3 - 6 Eddy Emilsson, Anna Blomberg Vedeby Sporthall B
2021-12-03 19:30 142706045 FBC Kalmarsund Ungdom P07 - Nybro IBK P07-08 3 - 6 Albin Stolpe, Daniel Helge Färjehallen
2022-02-13 15:00 142706042 Slätafly/SK IBK P07 - KaRo IBF P07-08 4 - 3 Robert Risberg, Andreas Nilsson Torsås Sporthall 3-manna
2022-03-07 17:45 142706047 FBC Karlskrona P07 - CL98IC P07/2 2 - 8 Jonas Arvidsson, Eddy Emilsson Vedeby Sporthall B
2022-03-19 10:30 142706050 FBC Kalmarsund Ungdom P07 - KaRo IBF P07-08 7 - 4 Albin Stolpe, Daniel Helge Färjehallen
2021-12-18 12:00 142706055 KaRo IBF P07-08 - FBC Kalmarsund Ungdom P07 3 - 6 Kallinge Sporthall
2021-12-19 12:30 142706054 CL98IC P07/2 - FBC Kalmarsund Ungdom P07 5 - 3 Camilla Carlsson, Leo Karlsson Bergroth Falkenbergshallen
2021-12-19 15:00 142706052 Slätafly/SK IBK P07 - Nybro IBK P07-08 4 - 3 Dragan Zaharijev, Rolf Vatvedt Torsås Sporthall
2022-01-15 11:00 142706058 FBC Karlskrona P07 - Slätafly/SK IBK P07 3 - 6 Ella Gerdstigen, Kerstin Domeij Vedeby Sporthall B
2022-01-16 11:00 142706059 Nybro IBK P07-08 - Slätafly/SK IBK P07 6 - 5 Theodor Hult, Linus Sjöö OG-Hallen
2022-01-16 13:30 142706056 CL98IC P07/2 - KaRo IBF P07-08 5 - 4 Camilla Carlsson, Jimmy Davidsson Lindsdals Sporthall
2022-01-21 19:30 142706065 FBC Kalmarsund Ungdom P07 - Slätafly/SK IBK P07 5 - 2 Smaragdhallen
2022-01-22 11:30 142706062 FBC Karlskrona P07 - Nybro IBK P07-08 3 - 6 Axel Carlsson, Kerstin Domeij Vedeby Sporthall B
2022-03-12 11:00 142706063 Nybro IBK P07-08 - KaRo IBF P07-08 10 - 8 Linus Sjöö, Niklas Harrisen OG-Hallen
2022-02-15 18:30 142706068 CL98IC P07/2 - Nybro IBK P07-08 5 - 2 Jimmy Davidsson, Camilla Carlsson Lindsdals Sporthall
2022-03-10 19:15 142706066 Slätafly/SK IBK P07 - CL98IC P07/2 5 - 1 Oskar Kedmalm, Alexia Rasmussen Torsås Sporthall
2022-03-27 13:00 142706069 KaRo IBF P07-08 - FBC Karlskrona P07 14 - 2 Ronneby Sporthall
2022-02-06 11:00 142706073 Nybro IBK P07-08 - FBC Karlskrona P07 15 - 2 Oliver Andersson, Niklas Harrisen OG-Hallen
2022-02-06 15:00 142706072 Slätafly/SK IBK P07 - CL98IC P07/2 4 - 4 Niklas Karlsson, Oliver Eriksson Torsås Sporthall
2022-02-19 13:00 142706080 FBC Karlskrona P07 - FBC Kalmarsund Ungdom P07 1 - 6 Nellie Skarpsvärd, Jonas Arvidsson Vedeby Sporthall A
2022-03-18 19:30 142706077 CL98IC P07/2 - FBC Karlskrona P07 8 - 1 Camilla Carlsson, Jimmy Davidsson Falkenbergshallen
2022-04-02 13:00 142706078 KaRo IBF P07-08 - Slätafly/SK IBK P07 4 - 7 Kallinge Sporthall
2022-02-27 13:00 142706082 Slätafly/SK IBK P07 - FBC Kalmarsund Ungdom P07 4 - 5 Dragan Zaharijev, Stefan Karlsson Torsås Sporthall
2022-03-05 11:30 142706085 FBC Kalmarsund Ungdom P07 - CL98IC P07/2 2 - 2 Matti Idensjö, Max Smedfors Smaragdhallen
2022-03-05 11:00 142706089 FBC Karlskrona P07 - Slätafly/SK IBK P07 5 - 4 Axel Carlsson, Anton Norrby Vedeby Sporthall A
2022-03-13 11:00 142706090 Nybro IBK P07-08 - FBC Kalmarsund Ungdom P07 4 - 7 Oliver Andersson, Linus Sjöö OG-Hallen
2022-03-13 13:30 142706086 CL98IC P07/2 - KaRo IBF P07-08 10 - 3 Lindsdals Sporthall
2022-03-26 12:30 142706087 KaRo IBF P07-08 - Slätafly/SK IBK P07 6 - 9 Ronneby Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. CL98IC P07/ 2 15 11 2 2 78-40 38 35
2. FBC Kalmarsund Ungdom P07 15 10 2 3 84-64 20 32
3. Nybro IBK P07-08 15 9 1 5 86-68 18 28
4. Slätafly/ SK IBK P07 15 7 1 7 68-61 7 22
5. KaRo IBF P07-08 15 3 0 12 83-96 -13 9
6. FBC Karlskrona P07 15 2 0 13 42-112 -70 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Östra Röd Gr6 (-08)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-02 10:00 142707005 Gantesbo IBK P07-08 - Väckelsångs IK P08 5 - 9 Niklas Karlsson, Oliver Eriksson Emmaboda Sporthall
2021-10-02 14:00 142707002 Craftstadens IBK Oskarshamn P07-08 - FBC Karlskrona P08/2 7 - 7 Oskarshamns Sporthall A-hall
2021-10-03 12:30 142707001 CL98IC P08/2 - FBC Kalmarsund Ungdom P08 4 - 2 Philip Tigerstrand, Nils Schwarz Allaktivitetshuset, Rockneby
2021-10-10 14:00 142707004 Ljungbyholms GOIF P08 - Växjö IBK Utveckling P08/3 0 - 29 Ljungbyholms Sporthall
2021-10-08 18:30 142707009 Fliseryds IF P08 - Craftstadens IBK Oskarshamn P07-08 4 - 11 Fliseryds Sporthall
2021-10-10 11:00 142707010 FBC Karlskrona P08/2 - CL98IC P08/2 4 - 6 , Linus Sjöberg Vedeby Sporthall A
2021-10-10 13:30 142707006 FBC Kalmarsund Ungdom P08 - Gantesbo IBK P07-08 16 - 1 Max Smedfors, Matti Idensjö Färjehallen
2022-01-16 13:00 142707007 Väckelsångs IK P08 - Ljungbyholms GOIF P08 WO (5 - 0) Isak Johansson, Hampus Svensson Väckelsångs Idrottshall
2021-10-16 10:30 142707012 CL98IC P08/2 - Fliseryds IF P08 19 - 1 Oliver Wisth, Kasper Edman Falkenbergshallen
2021-10-16 11:30 142707011 FBC Kalmarsund Ungdom P08 - FBC Karlskrona P08/2 3 - 6 Daniel Helge, Albin Stolpe Smaragdhallen
2021-10-16 12:00 142707015 Gantesbo IBK P07-08 - Ljungbyholms GOIF P08 2 - 2 Henrik Karlsson, Niklas Karlsson Emmaboda Sporthall
2021-11-06 13:30 142707013 Craftstadens IBK Oskarshamn P07-08 - Växjö IBK Utveckling P08/3 1 - 11 Oskarshamns Sporthall A-hall
2021-10-23 10:00 142707019 Gantesbo IBK P07-08 - Fliseryds IF P08 1 - 10 Linuz Ojaniemi, Oliver Eriksson Emmaboda Sporthall
2021-10-23 11:00 142707020 Väckelsångs IK P08 - Växjö IBK Utveckling P08/3 2 - 13 Oliwer Jonsson, Isak Johansson Väckelsångs Idrottshall
2021-10-23 14:00 142707018 Ljungbyholms GOIF P08 - FBC Karlskrona P08/2 6 - 11 Ljungbyholms Sporthall
2021-11-20 12:00 142707016 Craftstadens IBK Oskarshamn P07-08 - FBC Kalmarsund Ungdom P08 4 - 4 Oskarshamns Sporthall A-hall
2021-10-30 13:00 142707023 Fliseryds IF P08 - Ljungbyholms GOIF P08 7 - 4 Fliseryds Sporthall
2021-10-31 12:30 142707021 CL98IC P08/2 - Craftstadens IBK Oskarshamn P07-08 6 - 3 Jimmy Davidsson, Matteus Gregow Rinkabyholms Sporthall
2021-10-31 13:00 142707022 Växjö IBK Utveckling P08/3 - Gantesbo IBK P07-08 13 - 1 Martin Laxmark, Philip Fagerberg Fortnox Arena B-hall
2022-03-19 16:00 142707025 FBC Kalmarsund Ungdom P08 - Väckelsångs IK P08 8 - 4 , Albin Stolpe Färjehallen
2021-11-13 11:00 142707029 Väckelsångs IK P08 - FBC Karlskrona P08/2 4 - 14 Oliwer Jonsson, Hampus Svensson Väckelsångs Idrottshall
2021-11-13 13:00 142707028 Gantesbo IBK P07-08 - CL98IC P08/2 2 - 11 Niklas Karlsson, Ella Karlsson Emmaboda Sporthall
2021-11-13 14:00 142707027 Ljungbyholms GOIF P08 - Craftstadens IBK Oskarshamn P07-08 2 - 12 Ljungbyholms Sporthall
2021-11-14 13:00 142707030 Växjö IBK Utveckling P08/3 - Fliseryds IF P08 8 - 4 Willy Louisson, Oscar Olsson Fortnox Arena B-hall
2021-11-21 11:00 142707034 FBC Karlskrona P08/2 - Gantesbo IBK P07-08 8 - 2 Ella Gerdstigen, Nellie Skarpsvärd Vedeby Sporthall A
2021-11-21 12:30 142707031 CL98IC P08/2 - Ljungbyholms GOIF P08 14 - 0 Kalle Johansson, Jimmy Davidsson Allaktivitetshuset, Rockneby
2021-11-21 12:45 142707035 FBC Kalmarsund Ungdom P08 - Växjö IBK Utveckling P08/3 3 - 13 Max Smedfors, Ludwig Johansson Färjehallen
2021-11-21 13:00 142707033 Fliseryds IF P08 - Väckelsångs IK P08 5 - 2 Fliseryds Sporthall
2021-11-27 14:00 142707036 Ljungbyholms GOIF P08 - FBC Kalmarsund Ungdom P08 1 - 7 Ljungbyholms Sporthall
2021-11-28 11:30 142707039 Växjö IBK Utveckling P08/3 - CL98IC P08/2 7 - 2 Noel Johansson, Philip Fagerberg Fortnox Arena A-hall
2021-11-28 13:00 142707038 Väckelsångs IK P08 - Craftstadens IBK Oskarshamn P07-08 6 - 7 Oliwer Jonsson Väckelsångs Idrottshall
2021-11-28 13:00 142707040 Fliseryds IF P08 - FBC Karlskrona P08/2 6 - 6 Fliseryds Sporthall
2021-12-04 09:30 142707044 FBC Karlskrona P08/2 - Växjö IBK Utveckling P08/3 5 - 8 Jonas Arvidsson, Anna Blomberg Vedeby Sporthall A
2021-12-04 14:15 142707045 FBC Kalmarsund Ungdom P08 - Fliseryds IF P08 4 - 4 Matti Idensjö, Ludwig Johansson Torslundahallen
2021-12-04 15:00 142707042 Craftstadens IBK Oskarshamn P07-08 - Gantesbo IBK P07-08 15 - 2 Oskarshamns Sporthall A-hall
2021-12-05 12:30 142707041 CL98IC P08/2 - Väckelsångs IK P08 12 - 1 Philip Tigerstrand, Jimmy Davidsson Allaktivitetshuset, Rockneby
2021-12-12 13:00 142707049 FBC Karlskrona P08/2 - Craftstadens IBK Oskarshamn P07-08 1 - 9 Ella Gerdstigen, Anna Blomberg Vedeby Sporthall B
2022-01-14 11:45 142707050 FBC Kalmarsund Ungdom P08 - CL98IC P08/2 2 - 6 Albin Stolpe, Daniel Helge Smaragdhallen
2022-02-13 13:00 142707047 Växjö IBK Utveckling P08/3 - Ljungbyholms GOIF P08 2 - 4 Hannah Möller, Stina Agermark Fortnox Arena B-hall
2022-03-05 142707046 Väckelsångs IK P08 - Gantesbo IBK P07-08 7 - 4 Isak Johansson, Oliwer Jonsson Väckelsångs Idrottshall
2021-12-18 10:00 142707052 Craftstadens IBK Oskarshamn P07-08 - Fliseryds IF P08 5 - 3 Oskarshamns Sporthall A-hall
2022-01-20 18:30 142707051 CL98IC P08/2 - FBC Karlskrona P08/2 5 - 7 Philip Tigerstrand, Camilla Carlsson Lindsdals Sporthall
2022-03-13 14:00 142707054 Ljungbyholms GOIF P08 - Väckelsångs IK P08 5 - 1 Ljungbyholms Sporthall
2022-03-20 11:00 142707055 Gantesbo IBK P07-08 - FBC Kalmarsund Ungdom P08 2 - 9 Oliver Eriksson, Niklas Karlsson Emmaboda Sporthall
2022-01-16 13:00 142707060 FBC Karlskrona P08/2 - FBC Kalmarsund Ungdom P08 5 - 3 Anton Norrby, Eddy Emilsson Vedeby Sporthall B
2022-01-24 19:00 142707059 Fliseryds IF P08 - CL98IC P08/2 3 - 15 Fliseryds Sporthall
2022-02-12 11:00 142707056 Ljungbyholms GOIF P08 - Gantesbo IBK P07-08 11 - 2 Ljungbyholms Sporthall
2022-02-19 10:30 142707058 Växjö IBK Utveckling P08/3 - Craftstadens IBK Oskarshamn P07-08 18 - 3 Joel Wenström, Emil Nyh Fortnox Arena A-hall
2022-02-13 13:00 142707065 FBC Kalmarsund Ungdom P08 - Craftstadens IBK Oskarshamn P07-08 11 - 5 Färjehallen
2022-02-23 19:00 142707062 Växjö IBK Utveckling P08/3 - Väckelsångs IK P08 13 - 2 Malte Carlsson, Mattis Bäckström Fortnox Arena A-hall
2022-02-27 10:00 142707064 FBC Karlskrona P08/2 - Ljungbyholms GOIF P08 5 - 4 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Vedeby Sporthall A
2022-03-13 12:00 142707063 Fliseryds IF P08 - Gantesbo IBK P07-08 8 - 4 Fliseryds Sporthall
2022-01-29 14:00 142707068 Ljungbyholms GOIF P08 - Fliseryds IF P08 7 - 1 Ljungbyholms Sporthall
2022-01-30 11:00 142707066 Craftstadens IBK Oskarshamn P07-08 - CL98IC P08/2 4 - 7 Oskarshamns Sporthall A-hall
2022-01-30 11:00 142707069 Gantesbo IBK P07-08 - Växjö IBK Utveckling P08/3 2 - 15 Niklas Karlsson, Oliver Eriksson Emmaboda Sporthall
2022-04-02 11:00 142707070 Väckelsångs IK P08 - FBC Kalmarsund Ungdom P08 3 - 9 Oliwer Jonsson Väckelsångs Idrottshall
2022-02-05 16:30 142707072 Craftstadens IBK Oskarshamn P07-08 - Ljungbyholms GOIF P08 4 - 12 Oskarshamns Sporthall A-hall
2022-02-06 10:00 142707071 CL98IC P08/2 - Gantesbo IBK P07-08 18 - 1 Rinkabyholms Sporthall
2022-02-06 13:00 142707074 FBC Karlskrona P08/2 - Väckelsångs IK P08 10 - 3 Ella Gerdstigen, Eddy Emilsson Vedeby Sporthall A
2022-03-18 19:00 142707073 Fliseryds IF P08 - Växjö IBK Utveckling P08/3 3 - 20 Fliseryds Sporthall
2022-02-19 10:00 142707078 Gantesbo IBK P07-08 - FBC Karlskrona P08/2 1 - 12 Ella Karlsson, Niklas Karlsson Emmaboda Sporthall
2022-02-19 13:00 142707079 Väckelsångs IK P08 - Fliseryds IF P08 3 - 5 , Oliwer Jonsson Väckelsångs Idrottshall
2022-02-19 14:00 142707077 Ljungbyholms GOIF P08 - CL98IC P08/2 0 - 0 Ljungbyholms Sporthall
2022-02-20 13:00 142707080 Växjö IBK Utveckling P08/3 - FBC Kalmarsund Ungdom P08 10 - 5 Annie Nordmark, Therese Spjut Fortnox Arena A-hall
2022-02-27 13:30 142707082 Craftstadens IBK Oskarshamn P07-08 - Väckelsångs IK P08 4 - 4 Oskarshamns Sporthall A-hall
2022-03-05 12:30 142707085 FBC Kalmarsund Ungdom P08 - Ljungbyholms GOIF P08 1 - 3 Max Smedfors Färjehallen
2022-03-06 11:00 142707084 FBC Karlskrona P08/2 - Fliseryds IF P08 19 - 3 Anton Norrby Vedeby Sporthall A
2022-03-06 12:30 142707081 CL98IC P08/2 - Växjö IBK Utveckling P08/3 4 - 7 Jimmy Davidsson, Leo Karlsson Bergroth Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2022-03-12 11:00 142707087 Gantesbo IBK P07-08 - Craftstadens IBK Oskarshamn P07-08 3 - 7 Niklas Karlsson, Ella Karlsson Emmaboda Sporthall
2022-03-12 11:00 142707088 Väckelsångs IK P08 - CL98IC P08/2 1 - 9 , Oliwer Jonsson Väckelsångs Idrottshall
2022-03-12 11:30 142707090 Fliseryds IF P08 - FBC Kalmarsund Ungdom P08 10 - 6 Fliseryds Sporthall
2022-03-13 13:00 142707089 Växjö IBK Utveckling P08/3 - FBC Karlskrona P08/2 8 - 5 Martin Laxmark, Filip Srpcanski Fortnox Arena B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Växjö IBK Utveckling P08/ 3 16 15 0 1 195-46 149 45
2. CL98IC P08/ 2 16 12 1 3 138-45 93 37
3. FBC Karlskrona P08/ 2 16 10 2 4 125-78 47 32
4. Craftstadens IBK Oskarshamn P07-08 16 7 3 6 101-101 0 24
5. FBC Kalmarsund Ungdom P08 16 6 2 8 93-81 12 20
6. Ljungbyholms GOIF P08 16 6 2 8 61-103 -42 20
7. Fliseryds IF P08 16 6 2 8 77-134 -57 20
8. Väckelsångs IK P08 16 3 1 12 57-123 -66 10
9. Gantesbo IBK P07-08 16 0 1 15 35-171 -136 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis